Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 4 juli 2015

Öppen

76 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 111:11:38
1. Andreas Gustafsson37:5314+0:4637:5314
2. Håkan Johansson24:0010+1:501:01:537-7
3. Isak Eskilsson13:034+0:401:14:562-5
3. Alma Holmqvist Johansson14:5619+2:331:16:49
3. Julia Rangert14:5720+2:341:16:50
4. Joakim Hederskog41:053+1:091:56:011-1
5. Hilda Holmqvist Johansson12:2312:08:2410
6. Alice Axelsson28:224+1:562:36:4610
7. Emil Björnlinger38:158+3:083:15:0110
8. Martin Djerf53:087+8:024:08:0910
9. Arvid Nord39:4716+4:384:47:5610
10. Stefan Sandahl34:4015:22:3610
11. Filip Ossiansson43:547+3:046:06:3010
12. Amanda Rangert22:203+0:336:28:5010
13. Eric Hansson36:332+1:037:05:2310
14. Johanna Jonsson25:006+3:537:30:2310
14. Ida Eskilsson28:0419+6:577:33:27
14. Åsa Eskilsson28:1720+7:107:33:40
15. Andreas Rangert35:547+6:068:06:1710
16. Albin Axelsson47:445+3:288:54:0110
17. Henrik Jansson37:0619:31:0710
18. Gabriella Gustafsson24:527+4:219:55:5910
19. Andreas Jansson43:163+1:5610:39:1510
20. Elna Forsberg32:233+1:2911:11:3810
2OK Orion 111:26:37
1. Guy Sabo38:2815+1:2138:2815
2. Kajsa Andersson25:2926+3:191:03:5722+7
3. Amanda Svensson15:0624+2:431:19:0317-5
3. Klara Andersson15:5539+3:321:19:52
3. Nellie Nilssonej startfullföljt
4. Daniel Gunnarsson46:3613+6:402:05:3914-3
5. Ellen Wahlbom13:3310+1:102:19:12140
6. Myrra Carlsson26:2612:45:388-6
7. Cecilia Bratt42:4620+7:393:28:249+1
8. Aleksander Bernaciak51:016+5:554:19:256-3
9. Magnus Sager40:0017+4:514:59:258+2
10. Lars Carlsson43:5628+9:165:43:216-2
11. Måns Sandgren40:532+0:036:24:144-2
12. Sara Jonsson21:4716:46:0140
13. Philip Persson35:3017:21:3140
14. Lars-Ola Larsson25:418+4:347:47:123-1
15. Anders Håkansson34:366+4:488:21:4830
16. Mateusz Wenslaw47:294+3:139:09:1730
17. Olof Sandgren38:583+1:529:48:1530
18. Mats Andersson24:366+4:0510:12:5130
19. Oleksandr Kratov41:20110:54:112-1
20. Nadiya Volynska32:264+1:3211:26:3720
3Växjö OK 111:39:56
1. Simon Runefors39:0729+2:0039:0729
2. Noel Braun22:1011:01:172-27
3. Maja Porle15:1125+2:481:16:285+3
3. Martina Braun16:5151+4:281:18:08
4. Oscar Bohman45:2910+5:332:01:577+2
5. Alicia Lundgren14:2516+2:022:16:2270
6. Louise Lundgren29:099+2:432:45:3170
7. Isac Ericsson35:0713:20:382-5
8. Mattias Karlsson56:0626+11:004:16:445+3
9. Niklas Karlsson36:042+0:554:52:484-1
10. Gustav Runefors36:242+1:445:29:122-2
11. Per Lenander44:309+3:406:13:4220
12. Josephine Regnell22:285+0:416:36:1020
13. Lukas Lundgren40:185+4:487:16:2820
14. Sven Lundgren24:144+3:077:40:4220
15. Jonathan Svensson32:552+3:078:13:3720
16. Henrik Eklund50:0410+5:489:03:4120
17. Patrik Rosén40:024+2:569:43:4320
18. Glen Håkansson24:315+4:0010:08:1420
19. Patrik Karlsson46:066+4:4610:54:203+1
20. Lena Regnell45:3651+14:4211:39:5630
4OK Pan-Kristianstad 111:40:15
1. Gustaf Wennerberg38:3318+1:2638:3318
2. Jörgen Modig22:522+0:421:01:253-15
3. Melker Andersson12:583+0:351:14:231-2
4. Marek Schuster48:2317+8:272:02:4611+10
5. Klara Andersson15:4535+3:222:18:3112+1
6. Marie Eng34:0624+7:402:52:3711-1
7. Nelly Carlsson47:1740+12:103:39:5417+6
8. Niklas Olofsson49:454+4:394:29:3910-7
9. Fredrik Nilsson35:0915:04:489-1
10. Jannie Hagård39:296+4:495:44:1790
11. Richard Sjöholm43:578+3:076:28:146-3
12. Thomas Najvik22:234+0:366:50:3760
13. Simon Wikström36:383+1:087:27:155-1
14. Pär Fridsell27:0413+5:577:54:1950
15. Nicole Ljungdahl37:3310+7:458:31:5250
16. Simon Svensson44:1619:16:084-1
17. Jörgen Olsson38:152+1:099:54:2340
18. Tomas Westlund20:31110:14:5440
19. Denys Shcherbakov43:344+2:1410:58:2840
20. Elin Carlsson41:4733+10:5311:40:1540
5Linköpings OK 111:45:42
1. Joel Käll Karlsson37:205+0:1337:205
2. Sixten Elehed24:0611+1:561:01:264-1
3. Per Eriksson14:5417+2:311:16:2040
4. Jonas Lundgren45:4012+5:442:02:008+4
5. Emma S Johansson13:5212+1:292:15:526-2
6. Sanna Eriksson28:576+2:312:44:495-1
7. Åke Ljunggren35:552+0:483:20:443-2
8. Erik Martinsson48:323+3:264:09:1630
9. Christian Enberg38:539+3:444:48:092-1
10. Per Gustås48:5351+14:135:37:025+3
11. Andreas Axelsson47:1712+6:276:24:1950
12. Jonas Roth23:229+1:356:47:4150
13. Kajsa Hammarström47:4520+12:157:35:266+1
14. Tove Ekström26:2110+5:148:01:4760
14. Stina Gustås29:3927+8:328:05:05
14. Inger Gustås30:3736+9:308:06:03
15. Joel Francén29:4818:31:354-2
16. Peter Eriksson45:313+1:159:17:066+2
17. Erik Sköld41:425+4:369:58:485-1
18. Maria Olsson28:3731+8:0610:27:2550
19. Rasmus Elmelid46:035+4:4311:13:286+1
20. Fredrika Vångell32:142+1:2011:45:425-1
6Göteborg-Majorna OK 111:46:05
1. Robbie Anderson37:4213+0:3537:4213
2. Maria Arvidsson25:1221+3:021:02:5411-2
3. Jennifer Davidson14:109+1:471:17:047-4
3. Lisa Falk16:3647+4:131:19:30
4. Petter Jönsson44:597+5:032:02:0310+3
5. Felix Falk13:219+0:582:15:245-5
6. Jennie Runesson29:1211+2:462:44:363-2
7. Kristine Berglia39:199+4:123:23:555+2
8. Ola Martner45:0614:09:012-3
9. Viktor Stensson39:0912+4:004:48:103+1
10. Patrik Falk46:2940+11:495:34:394+1
11. Viktor Runnby40:5016:15:293-1
12. Fredrik Davidson25:3726+3:506:41:0630
13. Jakob Wahl39:054+3:357:20:1130
14. Lotta Falk31:1744+10:107:51:284+1
14. Cathrine Davidson38:1899+17:117:58:29
15. Emma Bergman40:4515+10:578:32:136+2
16. Andreas Höye44:522+0:369:17:055-1
17. Lina Strand46:238+9:1710:03:286+1
18. Bengt Jonasson28:2329+7:5210:31:5160
19. Johan Runesson41:342+0:1411:13:255-1
20. Agnes Leo32:405+1:4611:46:056+1
7OK Roxen 112:27:14
1. Jonas Andersson37:309+0:2337:309
2. Jakob Tellsén23:448+1:341:01:141-8
3. Rasmus Påledal16:1945+3:561:17:3310+9
3. Jacob Påledal18:4175+6:181:19:55
3. Jacob Påledalej startfullföljt
4. Erik Sandh44:296+4:332:02:029-1
5. Olivia Asketun15:1125+2:482:17:138-1
6. Victoria Asketun36:3833+10:122:53:5113+5
7. Adam Tellsén40:4315+5:363:34:3411-2
8. Albin Lillieström55:1712+10:114:29:51110
9. Sören Påledal39:0811+3:595:08:59110
10. Anders Lillieström48:1046+13:305:57:0912+1
11. Mattias Zachrisson43:326+2:426:40:419-3
12. Jenny Sandh26:5233+5:057:07:3390
13. Stefan Tellsén41:056+5:357:48:388-1
14. Per Tellsén25:087+4:018:13:4610+2
14. Maria Lillieström30:3937+9:328:19:17
15. Jan Asketun43:5228+14:048:57:38100
16. Hugo Lillieström50:4611+6:309:48:249-1
17. Elias Rankka45:126+8:0610:33:368-1
18. Annika Asketun23:233+2:5210:56:5980
19. Emil Tellsén52:1818+10:5811:49:1780
20. Anna-Stina Påledal37:5715+7:0312:27:147-1
8OK Tranan 112:27:32
1. Eric Jansson38:4323+1:3638:4323
2. Victoria Andersson24:5614+2:461:03:3916-7
3. Gustav Ohlin13:457+1:221:17:248-8
4. Anton Nilsson44:044+4:082:01:283-5
5. Klas Johansson12:453+0:222:14:132-1
6. Hanna Lindström30:2915+4:032:44:424+2
7. Peter Lillen Nilsson36:243+1:173:21:0640
8. erik johansson58:3842+13:324:19:448+4
9. Sara Kindlund39:3614+4:274:59:207-1
10. Lisa Johansson44:1732+9:375:43:3770
11. Kenneth Johansson48:1817+7:286:31:5570
12. Hugo Setthagen24:0716+2:206:56:0270
13. Christian Olsson47:3117+12:017:43:3370
14. Simon Olausson27:4717+6:408:11:2070
15. Ulrika Kindlund33:524+4:048:45:1270
16. Anders Olsson56:5729+12:419:42:0970
17. Thomas Andersson48:5310+11:4710:31:0270
18. Susanne Biörs24:114+3:4010:55:1370
19. Mats Kindlund54:5323+13:3311:50:069+2
20. Annika Johansson37:2611+6:3212:27:328-1
9Halmstad OK 112:32:13
1. Filip Holm37:3611+0:2937:3611
2. Mattias Jägstedt23:539+1:431:01:295-6
3. Lovisa Lager15:0321+2:401:16:326+1
3. Klara Persson16:0140+3:381:17:30
4. Jan Lager45:238+5:272:01:5560
5. Jacob Enberg13:026+0:392:14:574-2
6. Ingela Alvmyren29:3112+3:052:44:282-2
7. Magnus Abrahamsson41:1816+6:113:25:468+6
8. Håkan Andersson53:428+8:364:19:287-1
9. Joakim Gustafsson39:4415+4:354:59:126-1
10. Mårten Wikström44:3735+9:575:43:498+2
11. Lars Davidsson54:0828+13:186:37:5780
12. Karin Karlsson25:5530+4:087:03:5280
13. Kennet Horvath46:1312+10:437:50:0510+2
14. Emil Alexandersson23:112+2:048:13:169-1
14. Fredrik Ekströmej startfullföljt
15. Fredrik Persson40:4616+10:588:54:0290
16. Nils Tärk53:5117+9:359:47:538-1
17. Jan-Olof Svensson45:477+8:4110:33:409+1
18. Karin Gustafsson25:1911+4:4810:58:5990
19. Björn Karlsson49:5510+8:3511:48:547-2
20. Johanna Holmén43:1939+12:2512:32:139+2
10Eksjö SOK 112:40:04
1. Oskar Lind39:1631+2:0939:1631
2. Oskar Svahn24:1512+2:051:03:3113-18
3. Ida Edvardsson17:5765+5:341:21:2825+12
4. Andreas Bergander49:0519+9:092:10:3321-4
5. Agnes Adolfsson15:3934+3:162:26:12210
6. Cecilia Bergander31:2317+4:572:57:3519-2
7. Nils Wärnsberg36:294+1:223:34:0410-9
8. Philip Edvardsson1:06:2959+21:234:40:3315+5
9. August Kollberg39:0410+3:555:19:37150
10. John Sjösäter39:124+4:325:58:4913-2
11. Lars-Gunnar Nilsson50:0819+9:186:48:57130
12. Hugo Jakobsson22:588+1:117:11:5512-1
13. Simon Nilsson41:438+6:137:53:3811-1
14. Carl Wärnsberg27:1814+6:118:20:5612+1
14. Simon Svahn30:2034+9:138:23:58
15. Daniel Wärnsberg38:5911+9:118:59:55120
16. Lasse Jansson55:0224+10:469:54:5711-1
17. Josefine Klintberg52:0819+15:0210:47:05110
18. Christer Folkesson25:3412+5:0311:12:3910-1
19. Viktor Antonsson49:398+8:1912:02:18100
20. Linnéa Golsäter37:4614+6:5212:40:04100
11OK Skogsfalken 112:42:33
1. Felix Persson46:2349+9:1646:2349
2. Julia Hed28:5342+6:431:15:16490
3. Elin Emilsson13:386+1:151:28:5441-8
3. Max Persson15:2931+3:061:30:45
3. Ella Söderberg16:2446+4:011:31:40
4. Edvin Smedberg51:3930+11:432:20:3333-8
5. Patricia Edgarsson13:5212+1:292:34:2530-3
6. Jolanta Kolosinska27:533+1:273:02:1824-6
7. Ulf Jungstrand39:199+4:123:41:3719-5
8. Isak Bergman48:162+3:104:29:5312-7
9. Fredrik Smedberg39:1013+4:015:09:03120
10. Johan Gyberg43:5227+9:125:52:5510-2
11. Anton Filipsson49:5318+9:036:42:48100
12. Vilma Persson25:3828+3:517:08:26100
13. Erik Bengtsson41:107+5:407:49:369-1
14. Anton Wiberg23:143+2:078:12:508-1
14. Jonas K Johansson28:2121+7:148:17:57
15. Lars Persson37:229+7:348:50:1280
16. Johan Wennermark1:00:3236+16:169:50:4410+2
17. Fredrik Wennermark53:2221+16:1610:44:06100
18. Christina Smedberg29:4933+9:1811:13:5511+1
19. Daniel Millbourn52:5919+11:3912:06:54110
20. Pim Hedberg35:398+4:4512:42:33110
12OK Njudung 112:59:35
1. Tom Fahlén37:112+0:0437:112
2. Jesper Starck25:1119+3:011:02:2210+8
3. Amanda Karmetun16:5553+4:321:19:1719+9
3. Frida Schiller24:08126+11:451:26:30
3. Felicia Gustafsson24:11127+11:481:26:33
4. Johan Sandlund46:4114+6:452:05:5815-4
5. Karl Petersén12:382+0:152:18:3613-2
6. Ellinor Sterner26:522+0:262:45:286-7
7. Eric Löfqvist39:4711+4:403:25:157+1
8. Anders Dahlén1:05:2058+20:144:30:3513+6
9. Rickard Rosgren38:076+2:585:08:4210-3
10. Clas Löfqvist47:4044+13:005:56:2211+1
11. Per Fransson46:3011+5:406:42:52110
12. Marina Johansson25:3726+3:507:08:29110
13. Bengt Hesslekrans45:4011+10:107:54:0912+1
14. Albin Toll24:225+3:158:18:3111-1
14. Lovisa Lindqvistej startfullföljt
15. Dennis Toll40:4014+10:528:59:11110
16. Anders Petersson1:01:4245+17:2610:00:5312+1
17. Oskar Petersson48:109+11:0410:49:03120
18. Lovisa Ljung27:1318+6:4211:16:16120
19. Joakim Karmetun1:04:5940+23:3912:21:1514+2
20. Emma Rosén38:2016+7:2612:59:3512-2
13Falkenbergs OK 113:02:48
1. Bo Torstensson38:4925+1:4238:4925
2. Peter Badenfelt29:5150+7:411:08:4032+7
3. Arvid Lundqvist15:3832+3:151:24:18320
3. Tim Lindmark15:4233+3:191:24:22
3. Rune Eliasson18:2572+6:021:27:05
4. Jesper Nelsén51:1727+11:212:15:3523-9
5. Peter Hagström14:5419+2:312:30:2926+3
6. Sofie Söderblom29:027+2:362:59:3123-3
7. Sven-Åke Bengtsson42:0917+7:023:41:4020-3
8. Henrik Bengtsson59:3144+14:254:41:1117-3
9. Lennart Bengtsson38:307+3:215:19:4116-1
10. Claes Andersson41:5119+7:116:01:3215-1
11. Jonatan Andersson47:2213+6:326:48:5412-3
12. Helena Hagström24:5520+3:087:13:4913+1
13. Kjell-Ove Arvidsson47:1516+11:458:01:04130
14. Eva Gustafsson29:4730+8:408:30:51130
15. Ronnie Andersson41:2618+11:389:12:17130
16. Rasmus Blockgren53:1113+8:5510:05:28130
17. Albin Andersson51:2016+14:1410:56:48130
18. Åsa Söderblom32:2757+11:5611:29:15130
19. Mikael Lundqvist52:0114+10:4112:21:1616+3
20. Anna Brodin41:3232+10:3813:02:4813-3
14Skåneslättens OL 113:06:58
1. Erik Zeilon37:277+0:2037:277
2. Jonas Prellner26:5736+4:471:04:2426+19
3. Ylva Prellner16:4048+4:171:21:0424-2
4. Adam Segerslätt59:2750+19:312:20:3132+8
5. Ebba Jensen14:0214+1:392:34:3331-1
6. Pernilla Olsson28:285+2:023:03:0126-5
7. Hugo Mattsson36:415+1:343:39:4215-11
8. Erik Lenning1:01:2954+16:234:41:1117+2
9. Philip Pålsson46:2441+11:155:27:3519+2
10. Daniel Nilsson43:3124+8:516:11:0618-1
11. Joel Kristiansson48:1016+7:206:59:1615-3
12. Johan Jensen22:336+0:467:21:4914-1
13. Bengt-Åke Berntsson52:0529+16:358:13:5415+1
14. Mats Jonsson26:4612+5:398:40:4014-1
14. Marika Husby31:3248+10:258:45:26
15. Björn Carlsson41:0617+11:189:21:4615+1
16. Patrik Lindeberg52:2512+8:0910:14:1114-1
17. Stefan Pålsson50:4914+13:4311:05:00140
18. Linda Nilsson30:2736+9:5611:35:27140
19. Niklas Olsson49:317+8:1112:24:5812-2
20. Lisa Jonsson-Nordin42:0034+11:0613:06:5814+2
15Motala AIF OL 113:13:11
1. Jonas Axén37:266+0:1937:266
2. Thomas Svensson26:2032+4:101:03:4619+13
3. Göran Johansson15:2329+3:001:19:0918-1
4. Anders Lindberg51:3428+11:382:10:4322+4
5. Petra Korall16:0137+3:382:26:44220
6. Malin Lindberg30:4316+4:172:57:2718-4
7. Daniel Hasselström42:2418+7:173:39:5116-2
8. Oskar Höglund55:5218+10:464:35:4314-2
9. Erik Melén43:5128+8:425:19:34140
10. Åsa Axén44:0931+9:296:03:4317+3
11. Fredrik Jönsson56:2834+15:387:00:11170
12. Sofia Fransson26:5735+5:107:27:0818+1
13. Mats R Johansson46:5014+11:208:13:5816-2
14. Christer Fransson29:4128+8:348:43:39160
15. Anders Bruhn43:3124+13:439:27:10160
16. Gustav Åhrén59:3933+15:2310:26:49160
17. Ulrik Karlsson51:4917+14:4311:18:3815-1
18. Victor Bergstrand22:222+1:5111:41:00150
19. Per Johansson54:3522+13:1512:35:3522+7
20. Susanna Forsell37:3612+6:4213:13:1115-7
16Helsingborgs SOK 113:19:14
1. Erik Alnervik37:143+0:0737:143
2. Lennart Carlsen25:5129+3:411:03:0512+9
3. Thea Bökman15:2730+3:041:18:3215+3
4. Henrik Olofsson49:1720+9:212:07:4918+3
5. Axel Orrhede13:158+0:522:21:0415-3
6. Julia Dahl32:3119+6:052:53:3512-3
7. Joakim Sjöberg49:3651+14:293:43:1123+11
8. Björn Hellrup57:5737+12:514:41:0816-7
9. Mats Nilsson38:428+3:335:19:5017+1
10. Felix Alnervik39:458+5:055:59:3514-3
11. Mats Ranbro1:16:3262+35:427:16:0725+11
12. Malin Thorneman25:2523+3:387:41:3223-2
13. Johan Bökman50:4925+15:198:32:2124+1
14. Per Rudqvist25:599+4:528:58:2020-4
15. Gustav Nilsson40:0413+10:169:38:2419-1
16. Oskar Cervin57:1830+13:0210:35:4218-1
17. Fredrik Persson49:1011+12:0411:24:5217-1
18. Linda Ranbro26:5716+6:2611:51:49170
19. Patrik Johansson52:1317+10:5312:44:0219+2
20. Stina Berg35:127+4:1813:19:1416-3
17FK Göingarna 113:23:20
1. Fritjof Axelsson47:2552+10:1847:2552
2. Magnus Granqvist28:0139+5:511:15:2650-2
3. Hjalmar Axelsson15:5036+3:271:31:1648-2
3. Svante Selin15:5237+3:291:31:18
3. Wilmer Selin15:5338+3:301:31:19
4. Andreas Ferm50:0523+10:092:21:2135-13
5. Matilda Nilsson17:0245+4:392:38:23350
6. Hilda Axelsson36:3833+10:123:15:0137+2
7. Jonas Bengtsson49:4152+14:344:04:42370
8. Magnus Larsson57:1135+12:055:01:5343+6
9. Håkan Axelsson44:3934+9:305:46:3231-12
10. Mikael Persson39:275+4:476:25:5927-4
11. Martin Granqvist51:2223+10:327:17:2122-5
12. Louise Axelsson25:2824+3:417:42:4921-1
13. Hampus Larsson47:5922+12:298:30:4819-2
14. Niclas Delin32:2157+11:149:03:0921+2
14. Carl-Johan Olvegård52:19124+31:129:23:07
14. Alice Olvegård52:23125+31:169:23:11
15. Henrik Larsson43:0721+13:199:46:1620-1
16. Jesper Håkansson53:5619+9:4010:40:1217-3
17. Anders Selin49:2312+12:1711:29:3518+1
18. Lindha Hellner26:5215+6:2111:56:2716-2
19. Håkan Gunnarsson55:5928+14:3912:52:2627+11
20. Anna Persson30:54113:23:2017-10
18OK Dacke 113:26:21
1. Fredrik Persson39:0126+1:5439:0126
2. Albin Henrysson25:2222+3:121:04:2325-1
3. Emma Zettervall16:0643+3:431:20:2922-3
3. Jakob Wilhelmsson16:0744+3:441:20:30
4. Björn Andersson55:3639+15:402:16:0528+6
5. Hugo Larsson14:0615+1:432:30:1125-3
6. Lisa Pettersson29:099+2:432:59:2022-3
7. Andreas Jonsson37:236+2:163:36:4313-9
8. Oskar Johansson1:11:2567+26:194:48:0824+11
9. Magnus Larsson41:0722+5:585:29:1522-2
10. Andreas Henrysson45:3137+10:516:14:4619-3
11. Maja Pettersson47:5115+7:017:02:37190
12. Helena Gummesson23:4511+1:587:26:2215-4
13. Anders Johansson55:2035+19:508:21:4218+3
14. Linda Larsson29:0624+7:598:50:4817-1
15. Anders Pettersson43:3325+13:459:34:21170
16. Emil Pettersson1:01:2441+17:0810:35:4519+2
17. Inge Götesson51:4917+14:4311:27:34190
18. Eva Pettersson27:1217+6:4111:54:4623+4
19. Göran Månsson56:5132+15:3112:51:3731+8
20. Moa Pettersson34:446+3:5013:26:2118-13
19Kalmar OK 113:30:45
1. Pär Josefsson38:2916+1:2238:2916
2. Stefan Unosson25:2222+3:121:03:5120+4
3. Hugo Unosson14:4414+2:211:18:3516-4
3. Filippa Söderberg19:5888+7:351:23:49
3. Annie Gleisner25:20128+12:571:29:11
4. Nils Grip49:2821+9:322:08:0320+4
5. Malin Fredriksson13:037+0:402:21:0616-4
6. Anna Malmqvist33:0822+6:422:54:1415-1
7. Ove Lernå40:4214+5:353:34:5612-3
8. Per-Markus Jönsson54:419+9:354:29:379-3
9. Mats Söderberg40:2918+5:205:10:0613+4
10. Anders Thor53:3458+18:546:03:4016+3
11. Anders Mårtensson56:0233+15:126:59:42160
12. Kent Lindblad26:5233+5:057:26:3417+1
13. Leon Hansson47:0815+11:388:13:4214-3
14. Liselotte Klemming29:5531+8:488:43:3715+1
15. Marcus Alexandersson34:005+4:129:17:3714-1
16. Tobias Borger1:03:3156+19:1510:21:0815+1
17. Stefan Petersson1:01:2842+24:2211:22:3616+1
18. Anne Lindell32:1053+11:3911:54:4618+2
19. Joakim Lindell53:1520+11:5512:48:0120+2
20. Anna Arvidsson42:4437+11:5013:30:4519-1
20OK Orion 213:41:58
1. Tom Olausson40:2236+3:1540:2236
2. Peter Olausson25:2624+3:161:05:4831-5
3. Melker Larsson17:1358+4:501:23:0130-1
3. Oliver Håkansson17:3761+5:141:23:25
3. Oliver Håkanssonej startfullföljt
4. Martin Söderberg1:00:1154+20:152:23:1240+10
5. Ella Bratt18:1654+5:532:41:2842+2
6. Jenny Håkansson33:0020+6:343:14:2835-7
7. Clas Lindell48:3647+13:294:03:0434-1
8. Johan Myrén58:1939+13:135:01:2347+13
9. Kent Olsson47:3444+12:255:48:5742-5
10. Ulrika Hermansson41:3316+6:536:30:3036-6
11. Johan Engström46:0210+5:127:16:3223-13
12. Filip Håkansson30:2954+8:427:47:0124+1
13. Theodor Wahlbom47:4119+12:118:34:4221-3
14. Love Carlsson28:5623+7:499:03:3823+2
14. Björn Linnersjö34:0276+12:559:08:44
15. Malin Svensson41:5819+12:109:45:3621-2
16. Viktor Tovesson1:00:0635+15:5010:45:4220-1
17. Patrik Sjökvist51:1315+14:0711:36:55200
18. Johan Swartz25:029+4:3112:01:57200
19. Johan Olausson54:2621+13:0612:56:2321+1
20. Frida Andersson45:3550+14:4113:41:5820-1
21Bredaryds SOK 113:44:34
1. Emil Auselius37:154+0:0837:154
2. Carl Johansson24:5816+2:481:02:138+4
3. Filip Broling15:1928+2:561:17:329+1
4. Mattias Gunnarsson44:185+4:222:01:505-4
5. Hugo Auselius16:3340+4:102:18:2311+6
6. Klara Elmblad37:4837+11:222:56:1116+5
7. Anton Gunnarsson46:0536+10:583:42:1621+5
8. Peter Thelin59:1243+14:064:41:2820-1
9. Stefan Svensson50:2149+15:125:31:4923+3
10. Kenneth Valtersson44:0029+9:206:15:49230
11. Axel Elmblad52:0424+11:147:07:5320-3
12. Ellen Sigvardson27:1737+5:307:35:10200
13. Micael Elmblad57:0439+21:348:32:1423+3
14. Hedvig Severinsson37:5395+16:469:10:0727+4
15. Henric Johnsson48:1738+18:299:58:2426-1
16. Filip Trofast49:486+5:3210:48:1223-3
17. Per Sigvardson56:3125+19:2511:44:43230
18. Anne Turesson31:4749+11:1612:16:3046+23
19. Fredrik Johansson52:1016+10:5013:08:4018-28
20. Moa Hansson35:549+5:0013:44:3421+3
22OK Nackhe 113:46:56
1. Julius Källgård38:3419+1:2738:3419
2. Martin Skyggesson23:034+0:531:01:376-13
3. Adam Sjööarv16:4048+4:171:18:1713+7
3. Jonathan Rundqvist16:4150+4:181:18:18
4. Fredrik Johansson49:2821+9:322:07:4517+4
5. Matilda Rundqvist15:1227+2:492:22:5719+2
6. Ellen Johnsson36:2129+9:552:59:1821+2
7. Jonas Johansson51:3356+16:263:50:5124+3
8. Adam Georgsson56:5329+11:474:47:4422-2
9. Anders Sjööarv40:5920+5:505:28:4320-2
10. Tommy Johnsson46:5241+12:126:15:3521+1
11. Johan Gustafsson1:05:5552+25:057:21:3033+12
12. Evelina Olsson36:5268+15:057:58:2237+4
13. Lars Svensson1:03:0050+27:309:01:2240+3
14. Catarina Bengtsson29:1525+8:089:30:3736-4
14. Elisabet Möller32:0955+11:029:33:31
15. Thomas Georgsson36:288+6:4010:07:0532-4
16. Tomas Gunnarsson49:589+5:4210:57:0326-6
17. Per Skyggeson50:3913+13:3311:47:4221-5
18. Björn-Olof Valdemarsson27:2020+6:4912:15:0225+4
19. Joel Johnsson55:2426+14:0413:10:26250
20. Linnéa Johnsson36:3010+5:3613:46:5622-3
23Kexholms SK 113:54:38
1. Magnus Eriksson44:3745+7:3044:3745
2. Anders Nilsson25:4228+3:321:10:1940-5
3. Olle Ekbring17:5966+5:361:28:18400
3. Axel Eriksson22:43108+10:201:33:02
3. Göran Eriksson22:46110+10:231:33:05
4. Alexander Livf54:1436+14:182:22:3239-1
5. Ulrika Ljungqvist18:5357+6:302:41:2541+2
6. Johanna Ek39:1547+12:493:20:4042+1
7. Jonathan Magnusson48:1646+13:094:08:5641-1
8. Patrik Johansson55:1211+10:065:04:0827-14
9. Carl Ekbring44:4936+9:405:48:5728+1
10. Andreas Granflo41:3818+6:586:30:35280
11. Tobias Granflo50:4221+9:527:21:1721-7
12. Anna Magnusson27:0036+5:137:48:1722+1
13. Ola Langvall46:4813+11:188:35:0520-2
14. Jimmy Nicklasson30:4138+9:349:05:4619-1
14. Björn Karlsson31:2547+10:189:06:30
14. Leif Johansson33:2570+12:189:08:30
15. Tomas Karlsson50:4344+20:559:56:2923+4
16. Thomas E Eriksson56:0628+11:5010:52:3522-1
17. Mats Ljungqvist58:2929+21:2311:51:0424+2
18. Mariann Johansson26:3614+6:0512:17:4022-2
19. Jonathan Andersson57:3935+16:1913:15:1933+11
20. Anna Ekbring39:1919+8:2513:54:3823-10
24Lunds OK 113:55:47
1. Stefan Nilsson47:2853+10:2147:2853
2. Allan Hedberg24:2113+2:111:11:4943-10
3. Loke Hedberg13:265+1:031:25:1534-9
4. Martin Wendt50:2325+10:272:15:3824-10
5. Povel Hedberg13:004+0:372:28:3823-1
6. Sara Snogerup Linse30:1914+3:532:58:5720-3
7. Jonas Enarsson42:2519+7:183:41:2218-2
8. Rasmus Grönlund59:5547+14:494:41:1719+1
9. Malte Lennerstedt44:0732+8:585:25:2418-1
10. Erik Schultz54:3963+19:596:20:0326+8
11. Lars Harrie1:01:1340+20:237:21:1632+6
12. Daniel Hellberg22:577+1:107:44:1325-7
13. Raul Hindov47:3318+12:038:31:4622-3
14. Karin Hagwall29:1626+8:099:01:0224+2
15. Tova Hermodsson46:3132+16:439:47:3322-2
16. Peter Hedberg1:01:4947+17:3310:49:2231+9
17. Mats Bredfelt59:5435+22:4811:49:1626-5
18. Jenny Bredfelt24:598+4:2812:14:1519-7
19. Carl Rämmal1:00:1936+18:5913:14:3434+15
20. Anna Hellner41:1330+10:1913:55:4724-10
25OK Bävern 114:00:40
1. Mikael Hall40:3938+3:3240:3938
2. Hampus Karmetun23:136+1:031:03:5221-17
3. Linus Lundberg12:2311:16:153-18
4. Oliwer Lundberg45:3211+5:362:01:474+1
5. Alice Hall16:0538+3:422:17:529+5
6. Sara Fjärrnäs29:3613+3:102:47:2810+1
7. Emil Johansson49:3250+14:253:37:0014+4
8. Rasmus Lundberg1:10:4164+25:354:47:4121+7
9. Henrik Adolfsson44:5637+9:475:32:3724+3
10. Evert Johansson43:1622+8:366:15:53240
11. Fredrik Augustsson59:4838+18:587:15:41240
12. Pia Lundberg29:2246+7:357:45:0326+2
13. Björn Davidsson53:5131+18:218:38:5429+3
14. Jessica Karmetun33:0967+12:029:12:03290
14. Sandra Davidsson41:57107+20:509:20:51
14. Ingrid Adolfsson42:28110+21:219:21:22
15. Ludwig Gustavsson43:3325+13:459:55:3624-5
16. Johan Schagerlind59:4334+15:2710:55:1936+12
17. Egon Gustavsson55:3322+18:2711:50:5229-7
18. Bo Turesson29:2332+8:5212:20:1535+6
19. Rickard Gunsjö56:0230+14:4213:16:1729-6
20. Anna Sandberg44:2343+13:2914:00:4025-4
26OK Vilse 87 114:01:41
1. Niklas Thörn37:3110+0:2437:3110
2. Christoffer Magnstedt26:0931+3:591:03:4017+7
3. Ina Åman18:0368+5:401:21:4326+9
4. Niclas Tjernlund54:3437+14:382:16:1729+3
5. Gustav Åman13:3310+1:102:29:5024-5
6. Linn Karlsson36:2129+9:553:06:1127+3
7. Marcus Thörn45:4634+10:393:51:5725-2
8. Ellinor Tjernlund56:0727+11:014:48:0423-2
9. Marko Karkulehto41:0021+5:515:29:0421-2
10. Håkan Lindberg45:4738+11:076:14:5120-1
11. Josefin Tjernlund47:4514+6:557:02:3618-2
12. Ulf Åman23:5414+2:077:26:3016-2
13. Roger Thörn55:0534+19:358:21:3517+1
14. Mats Ingvarsson31:5852+10:518:53:3318+1
14. Kerstin Tjernlund38:0898+17:018:59:43
15. Thomas Henmyr43:1723+13:299:36:50180
16. Kalle Ingvarsson1:05:5558+21:3910:42:4521+3
17. Tim Björkman1:09:3760+32:3111:52:2230+9
18. Ola Jönsson27:5324+7:2212:20:1529-1
19. Emil Ingvarsson1:01:2237+20:0213:21:3735+6
20. Martina Karlsson40:0425+9:1014:01:4126-9
27Markbygdens OK 114:08:47
1. Olle Sörqvist46:5350+9:4646:5350
2. Anton Blomqvist27:5838+5:481:14:5148-2
3. Lisa Åkesson15:1727+2:541:30:0845-3
4. Felix Axelsson55:3940+15:432:25:4742-3
5. Erika Åkesson15:0421+2:412:40:5139-3
6. Malin Persson31:3018+5:043:12:2132-7
7. Olle Bergstedt52:0057+16:534:04:2136+4
8. Mikael Bergstedt1:09:0060+23:545:13:2160+24
9. Ivar Sörqvist37:274+2:185:50:4843-17
10. Marina Axelsson41:1613+6:366:32:0437-6
11. Joel Udd55:0829+14:187:27:1234-3
12. Johan Carlsson24:5019+3:037:52:0227-7
13. Per-Anders Axelsson51:0326+15:338:43:05270
14. Petter Bergstedt27:3916+6:329:10:4425-2
15. Anne Udd52:0749+22:1910:02:5127+2
16. Edvin Carlsson49:537+5:3710:52:4424-3
17. Jonas Karlsson1:08:0056+30:5412:00:4431+7
18. Helena Blomqvist28:2028+7:4912:29:0433+2
19. Bertil Åkesson1:02:0639+20:4613:31:1037+4
20. Klara Axelsson37:3713+6:4314:08:4727-10
28IF Rigor 114:20:31
1. Adam Broberg39:2934+2:2239:2934
2. Peter Broberg29:3146+7:211:09:0035+1
3. Elsa Boberg20:0990+7:461:29:0943+8
4. Martin Boberg52:3533+12:392:21:4436-7
5. Anna Svensson19:2160+6:582:41:0540+4
6. Emelie Svensson39:2348+12:573:20:2841+1
7. Anton Boberg1:07:0172+31:544:27:2957+16
8. Jens Arvidsson56:5830+11:525:24:2739-18
9. Martin Svensson45:4839+10:396:10:1536-3
10. Eric Toftered47:2343+12:436:57:3841+5
11. Stefan Graad55:1331+14:237:52:5137-4
12. Maja Graad28:1042+6:238:21:0135-2
13. Gunnar Wärnfeldt45:069+9:369:06:0726-9
14. Kirsten Toftered21:0719:27:1422-4
15. Thomas Bäckström1:00:3067+30:4210:27:4429+7
16. Jonas Andersson49:568+5:4011:17:4025-4
17. Jonas Toftered56:2124+19:1512:14:0122-3
18. Camilla Graad32:2456+11:5312:46:2551+29
19. Fredrik Andersson54:5323+13:3313:41:1823-28
20. Ulrika Toftered39:1318+8:1914:20:3128+5
29OK Skogsfalken / IFK Göteborg / OK Linné214:21:34
1. Jens Nordal48:3457+11:2748:3457
2. Johan Persson23:003+0:501:11:3442-15
3. Emma Emilsson15:0422+2:411:26:3837-5
3. Lena Söderberg19:2581+7:021:30:59
3. Kent Svenssonej startfullföljt
4. Simon Smedberg39:5612:06:3416-21
5. Yves Gänssinger15:0020+2:372:21:3417+1
6. Josefine Albinsson34:4126+8:152:56:15170
7. Ola Söderberg46:0637+10:593:42:2122+5
8. Anton Österblad1:16:1068+31:044:58:3149+27
9. Anders Blomkvist43:2527+8:165:41:5632-17
10. Jens Nilsson40:3010+5:506:22:2630-2
11. Patrik Wåhlin1:02:4546+21:557:25:1135+5
12. Agneta Emilsson29:0345+7:167:54:1436+1
13. Petra Olejnik1:05:0656+29:368:59:20360
14. Jonathan Ljungberg35:5484+14:479:35:1441+5
14. Elise Björnvik36:5189+15:449:36:11
14. Sven Gybergej startfullföljt
15. Rebecka Olsson33:083+3:2010:08:2234-7
16. Pontus Larsson1:01:1739+17:0111:09:3939+5
17. Felix Larsson52:2820+15:2212:02:0725-14
18. Martin Andersson27:2221+6:5112:29:2926+1
19. Magnus Emilsson1:07:2947+26:0913:36:5843+17
20. Anna Andreasson44:3646+13:4214:21:3429-14
30FK Friskus-Varberg 114:22:38
1. Olle Josarp37:3712+0:3037:3712
2. Noah Bechtel31:5256+9:421:09:2936+24
3. Elsa Ericsson19:3383+7:101:29:0242+6
4. Thomas Josarp55:4641+15:502:24:4837-5
5. Alex Johansson15:2429+3:012:37:2433-4
6. Elvira Wildheim37:0635+10:403:14:3036+3
7. Sebastian Hasselblom50:1253+15:054:04:4237+1
8. Emma Lindén57:1636+12:105:01:5844+7
9. Gert Wildheim44:2633+9:175:46:2430-14
10. Lars Ekman41:2315+6:436:27:4731+1
11. Marcus Olsson56:5035+16:007:24:3728-3
12. Josefin Aronsson27:5339+6:067:52:3029+1
13. Tim Johansson51:1227+15:428:43:4230+1
14. Elisabet Aronsson32:4559+11:389:16:2728-2
14. Christina Aronsson37:1794+16:109:20:59
14. Cecilia Ericsson42:12108+21:059:25:54
15. Anders Gustafsson55:2658+25:3810:11:5333+5
16. Peter Aronsson54:4722+10:3111:06:4032-1
17. Jimmy Hägg1:00:0437+22:5812:06:4428-4
18. Malin Johansson35:1863+14:4712:42:0255+27
19. Daniel Gustafsson56:1331+14:5313:38:1530-25
20. Carina Andersson44:2343+13:2914:22:38300
31Sol Tranås / Jönköpings OK / OK Ravinen 114:26:41
1. Isac Johansson42:3642+5:2942:3642
2. Axel Johansson26:0430+3:541:08:4032-10
3. Sixten Ekbladh16:0140+3:381:24:4133+1
3. Svea Ekbladh20:3993+8:161:29:19
4. Andreas Ekbladh51:1426+11:182:15:5527-6
5. Elin Ekbladh18:0650+5:432:34:0129+2
6. Lovisa Nord37:1036+10:443:11:1131+2
7. Staffan Johansson48:4648+13:393:59:5730-1
8. Axel Bengtsson55:3316+10:274:55:3031+1
9. Daniel Posch44:0331+8:545:39:3327-4
10. Elin Posch48:4050+14:006:28:1338+11
11. Niklas Jakobsson1:01:3741+20:477:29:5040+2
12. Jessica Johansson43:0073+21:138:12:5061+21
13. Göran Nord48:1723+12:479:01:0739-22
14. Lennart Eriksson32:5964+11:529:34:06390
15. Boo Nordin49:4643+19:5810:23:52390
16. Erik Karlsson55:4027+11:2411:19:3234-5
17. Lars-Åke Brengdahl1:04:5548+27:4912:24:2736+2
18. Anders Johansson28:0026+7:2912:52:2731-5
19. Jacob Lindstam50:0011+8:4013:42:2713-18
20. Marie Nord44:1440+13:2014:26:4131+18
32Nässjö OK 114:30:41
1. Fredrik Lundqvist37:298+0:2237:298
2. Lars Erik Lennart Lundqvist27:0937+4:591:04:3828+20
3. Alma Freij17:4062+5:171:22:18280
4. Simon Lennermo53:3334+13:372:15:5126-2
5. Peter Elovsson15:2932+3:062:31:2028+2
6. Helena Karlsson41:4557+15:193:13:0533+5
7. Markus Nordmark46:4839+11:413:59:5329-4
8. Magnus Lager55:4917+10:434:55:4232+3
9. Torbjörn Persson46:5942+11:505:42:4137+5
10. Kjell Nero43:5025+9:106:26:3134-3
11. Magnus Svensson53:3926+12:497:20:1029-5
12. Yvonne Hansson28:4243+6:557:48:5231+2
13. Albin Lager49:3424+14:048:38:2625-6
14. Kent Larsson31:1744+10:109:09:4326+1
14. David Nero33:3773+12:309:12:03
15. Bo-Gunnar Josefsson49:2242+19:349:59:0528+2
16. Daniel Halvardsson1:01:2643+17:1011:00:3142+14
17. Martin Lennartsson1:22:5370+45:4712:23:2454+12
18. Åsa Svensson31:5550+11:2412:55:1947-7
19. Måns Lennermo55:2125+14:0113:50:4024-23
20. Anna Nero Nordmark40:0124+9:0714:30:4132+8
33Växjö OK 214:31:49
1. Daniel Evaldsson39:2333+2:1639:2333
2. Erik Åkesson30:0951+7:591:09:3237+4
3. Hugo Ericsson12:432+0:201:22:1527-10
3. Britt-Mari Karlsson20:0489+7:411:29:36
3. Lisa Kumlin20:2191+7:581:29:53
4. Olof Nilsson1:04:3156+24:352:26:4645+18
5. Linnea Östergren15:1024+2:472:41:5643-2
6. Sara Andersson34:0223+7:363:15:5838-5
7. Henrik Kroksmyr45:0433+9:574:01:0233-5
8. Anders Persson1:09:0561+23:595:10:0761+28
9. Johan Eklund42:1823+7:095:52:2554-7
10. Magnus Porle40:229+5:426:32:4742-12
11. Magnus Ericsson53:5627+13:067:26:4338-4
12. Helena Lindén25:3025+3:437:52:1334-4
13. Lars Eklund1:04:2755+28:578:56:4035+1
14. Maria Braun27:3715+6:309:24:1733-2
14. Annika Ericsson30:4138+9:349:27:21
14. Bente Källej startfullföljt
15. David Viberg43:1022+13:2210:07:2731-2
16. Ludvig Wallén1:01:5548+17:3911:09:2245+14
17. Viktor Östergren57:2826+20:2212:06:5032-13
18. Jan Karlsson25:5713+5:2612:32:4721-11
19. Anders Sandblad1:12:2757+31:0713:45:1452+31
20. Katarina Lenander46:3553+15:4114:31:4933-19
34SOK Viljan 114:36:45
1. Martin Lindström48:0054+10:5348:0054
2. Elin Rindstig32:5860+10:481:20:5858+4
3. Vendela Sturek18:2471+6:011:39:2257-1
3. Emil Kreutner22:20106+9:571:43:18
3. Emma Rindstig25:46132+13:231:46:44
4. Christofer Fogel52:1932+12:232:31:4149-8
5. Isak Hultberg20:5365+8:302:52:34490
6. Emma Erlandsson39:4552+13:193:32:1947-2
7. Benjamin Sturek48:1345+13:064:20:3244-3
8. Pontus Erlandsson55:5621+10:505:16:2835-9
9. Våge Rindstig37:153+2:065:53:4326-9
10. Lennart Kalén44:1933+9:396:38:0225-1
11. Hans Svenson1:07:4854+26:587:45:5036+11
12. Elisabet Mikkelsen25:4329+3:568:11:3333-3
13. Göran Svenson47:5021+12:208:59:2328-5
14. Tuva Lövdahl33:3071+12:239:32:5331+3
15. David Svenson44:1830+14:3010:17:1125-6
16. Tony Lövdahl53:5117+9:3511:11:0230+5
17. Jonas Persson1:07:5154+30:4512:18:5339+9
18. Karl-Evert Annegård28:2630+7:5512:47:1934-5
19. Sven Mikkelsen1:07:2345+26:0313:54:4241+7
20. Anna Svensson42:0335+11:0914:36:4534-7
35OK Pan-Kristianstad 214:46:40
1. Marcus Bill45:5848+8:5145:5848
2. Joel Sjöholm37:4367+15:331:23:4161+13
3. Lukas Carlsson18:0267+5:391:41:4360-1
3. Isak Eng18:3174+6:081:42:12
3. Gustav Andersson18:5879+6:351:42:39
4. Johan Badenfelt53:5135+13:552:35:3451-9
5. Jannike Åkesson14:4017+2:172:50:1448-3
6. Susanne Andersson33:0521+6:393:23:1943-5
7. Markus Svensson40:4013+5:334:03:5935-8
8. Robert Wetterlöf55:3215+10:264:59:3130-5
9. Anton Persson37:274+2:185:36:5825-5
10. Frida Emanuelsson42:4020+8:006:19:3822-3
11. Mikael Pihl43:204+2:307:02:5814-8
12. Raimo Salminen35:3767+13:507:38:3519+5
13. Mikael Svensson1:10:1266+34:428:48:4732+13
14. Dan Sjöholm35:1179+14:049:23:58320
15. Pia Olsson54:3557+24:4710:18:3335+3
16. Richard Eng1:08:3060+24:1411:27:0354+19
17. Johanna Karlsson58:5330+21:4712:25:5649-5
18. Maria Delin40:2470+19:5313:06:2061+12
19. Anton Oddmo52:0815+10:4813:58:2817-44
20. Elinor Delin48:1254+17:1814:46:4035+18
36Linköpings OK 214:55:40
1. Bruno Godefroy38:4624+1:3938:4624
2. Magnus K-O Johansson23:337+1:231:02:199-15
3. Hanna Roth18:1869+5:551:20:3723+14
3. Arvid Roth26:54140+14:311:29:13
3. Malin Borg26:56141+14:331:29:15
4. Henrik Tosteberg58:0945+18:132:18:4630+7
5. Frida Karlsson20:3264+8:092:39:1837+7
6. Matilda Jonsson34:5327+8:273:14:1134-3
7. Lukas Gustavsson46:3038+11:234:00:4131-3
8. Albin Detterfelt55:2713+10:214:56:0828-3
9. Hanna Modig Tjärnström47:2643+12:175:43:3438+10
10. Julia Modig Tjärnström44:2834+9:486:28:0235-3
11. Fredrik Petersson53:3125+12:417:21:3330-5
12. Sofia Borg29:2947+7:427:51:0232+2
13. Jörgen Sköld1:01:1048+25:408:52:1233+1
14. Karin Olofsson35:3583+14:289:27:4734+1
14. Lena Strömbäck38:0597+16:589:30:17
14. Anna Kullberg39:01104+17:549:31:13
15. Johanna Gustås54:0054+24:1210:21:4737+3
16. Ivan Nikitin53:5016+9:3411:15:3729-8
17. Markus Henriksson1:00:5840+23:5212:16:3527-2
18. Linnea Borg27:3022+6:5912:44:05270
19. Rikard Borg1:29:2168+48:0114:13:2661+34
20. Sarah Magnusson42:1436+11:2014:55:4036-25
37Nybro OK 114:57:14
1. Daniel Runemalm39:4035+2:3339:4035
2. Erik Liljebjörn31:3255+9:221:11:1241+6
3. Rasmus Johansson16:5151+4:281:28:0339-2
3. Molly Wirefeldt24:01125+11:381:35:13
4. David Runemalm58:4947+18:532:26:5246+7
5. Ophelia Haas15:1828+2:552:42:1044-2
6. Karolina Karlsson55:4874+29:223:37:5850+6
7. Michael Adamsson44:1924+9:124:22:17500
8. Mikael Gummesson1:00:1351+15:075:22:3056+6
9. Elin Lundqvist49:5648+14:476:12:2647-9
10. Fredrik Karlsson48:0345+13:237:00:2949+2
11. Sonja Haas1:01:5943+21:098:02:2844-5
12. Jonathan Johansson23:4712+2:008:26:1542-2
13. Mats Arnesson1:00:2246+24:529:26:3747+5
14. Anders Buhré31:0843+10:019:57:4542-5
15. Frida Arnesson52:4651+22:5810:50:3141-1
16. Lars-Olof Lundquist1:01:4546+17:2911:52:1644+3
17. Tobias Eventorn57:4427+20:3812:50:0033-11
18. Leif Lindström32:0251+11:3113:22:0248+15
19. Lena Jakobsson56:0029+14:4014:18:0228-20
20. Julia Lundquist39:1217+8:1814:57:1437+9
38Istrums SK 115:04:13
1. Erik Andersson38:3017+1:2338:3017
2. Caroline Gustafsson26:4834+4:381:05:1829+12
3. Kalle Inemyr18:5178+6:281:24:0931+2
3. Elin Danielsson31:46143+19:231:37:04
3. Matilda Ahlströmej startfullföljt
4. Anders Påhlman51:3729+11:412:15:4625-6
5. Mirjam Inemyr15:1125+2:482:30:5727+2
6. Alicia Cobo Caballero39:2348+12:573:10:2030+3
7. Joachim Friberg44:3527+9:283:54:5526-4
8. Lasse Karlsson-Lod1:03:1555+18:094:58:1045+19
9. Hans Påhlman43:5729+8:485:42:0733-12
10. Tony Gustavsen39:367+4:566:21:4329-4
11. Bo Svensson57:4436+16:547:19:2726-3
12. Britt-Marie Påhlman28:4344+6:567:48:1030+4
13. Mattias Pauli1:07:2562+31:558:55:3534+4
14. Jens Danielsson32:1156+11:049:27:4635+1
14. Alfred Ander34:2378+13:169:29:58
15. Jane Johansson48:4439+18:5610:16:3036+1
16. Stefan Andersson1:19:4366+35:2711:36:1360+24
17. Jonas Sundberg1:07:3753+30:3112:43:5055-5
18. Peter Torgén28:0026+7:2913:11:5031-24
19. Adrian Pauli1:07:5649+26:3614:19:4645+14
20. Malin Ander44:2745+13:3315:04:1338-7
39Halmstad OK / IFK Lidingö SOK / Sävedalens AIK 215:14:57
1. Anders Carlsson37:07137:071
2. Albin Persson26:2833+4:181:03:3514+13
3. Felix Abrahamsson14:1711+1:541:17:5212-2
3. Emil Jägstedt14:2512+2:021:18:00
3. Love Gaudenzej startfullföljt
4. Nicolas Simonin40:052+0:091:57:572-10
5. Amanda Gottfridsson16:3942+4:162:14:363+1
6. Magdalena Johansson39:2650+13:002:54:0214+11
7. Mikael Lindén1:01:0870+26:013:55:1028+14
8. Jonas Palm56:5830+11:524:52:0825-3
9. Martin Johansson53:2456+18:155:45:3241+16
10. Stefan Agmarken40:5012+6:106:26:2233-8
11. Eva Carliden1:09:4856+28:587:36:1042+9
12. Therese Ekström37:5470+16:078:14:0464+22
13. Yngve Kihlberg57:1340+21:439:11:1753-11
14. Fredrik Enberg28:3522+7:289:39:5245-8
14. Fredrik Ekström30:4340+9:369:42:00
14. Maria Pettersson36:0686+14:599:47:23
15. Bengt Ek1:00:1066+30:2210:40:0253+8
16. Andreas Bjärkmar53:3614+9:2011:33:3827-26
17. Malin Settergren1:11:5764+34:5112:45:3547+20
18. Morgan Carliden27:3523+7:0413:13:1028-19
19. Emil Berger1:11:4055+30:2014:24:5051+23
20. Malin Kihlberg50:0758+19:1315:14:5739-12
40OK Tranan 215:19:09
1. Erik Finnskog41:3739+4:3041:3739
2. Julia Elverlind33:0661+10:561:14:4347+8
3. Lisa Östensson17:1559+4:521:31:5849+2
3. Tim Andersson19:3885+7:151:34:21
3. Sara Ohlin19:4086+7:171:34:23
4. Max Larsson1:17:1864+37:222:49:1656+7
5. Lina Sundqvist14:4718+2:243:04:0354-2
6. Maja Kindlund37:5839+11:323:42:0152-2
7. Gustav Östensson44:3829+9:314:26:3954+2
8. Claes Setthagen58:3441+13:285:25:1350-4
9. Kristina Nilsson52:5553+17:466:18:0855+5
10. Sara Nilsson41:3316+6:536:59:4145-10
11. Per Sundqvist55:3332+14:437:55:1439-6
12. Elin Sundqvist29:5652+8:098:25:1038-1
13. Ann-Sophie Ohlin1:03:5654+28:269:29:0642+4
14. Malin Nilsson32:4358+11:3610:01:4940-2
14. Göte Johansson33:0165+11:5410:02:07
14. Julia Elverlindej startfullföljt
15. Kjell Martinsson47:5535+18:0710:49:4438-2
16. Christian Jansson1:01:2844+17:1211:51:1243+5
17. Sofia Östensson1:08:1259+31:0612:59:2451+8
18. Monica Martinsson31:4648+11:1513:31:1045-6
19. Fredrik Finnskog1:07:2446+26:0414:38:3442-3
20. Emma Nordberg40:3527+9:4115:19:0940-2
41Torsås OK 115:21:31
1. Emil Nilsson50:5660+13:4950:5660
2. Jonathan Westlund34:3062+12:201:25:2662+2
3. Amanda Karlsson23:23122+11:001:48:4963+1
4. Jonas Persson59:0948+19:132:47:5854-9
5. Natalie Westlund21:0466+8:413:09:0258+4
6. Anna Henriksson45:3962+19:133:54:41580
7. Jeanette Vigertsson44:1423+9:074:38:5548-10
8. Elias Dalberg55:5923+10:535:34:5436-12
9. Evert Karlsson46:2340+11:146:21:1735-1
10. John Fridolfsson43:2523+8:457:04:4232-3
11. Gustav Olsson55:0829+14:187:59:5031-1
12. Lisa Olsson26:4632+4:598:26:3627-4
13. Magnus Olsson51:3428+16:049:18:1031+4
14. Catrine Olsson32:5161+11:449:51:0130-1
15. Göran Henriksson51:4848+22:0010:42:49300
16. Maria Johansson1:01:1840+17:0211:44:0740+10
17. Björn Norrliden1:00:5639+23:5012:45:0341+1
18. Håkan Algotsson32:5458+12:2313:17:5752+11
19. Daniel Emilsson1:24:0067+42:4014:41:5760+8
20. Linn Lennartsson39:3420+8:4015:21:3141-19
42Örkelljunga FK 115:41:52
1. Albin Kronkvist39:0628+1:5939:0628
2. Agust Kronkvist25:2825+3:181:04:3427-1
3. Hugo Cedervall15:0523+2:421:19:3920-7
3. Agnes Knutsson23:48124+11:251:28:22
4. Niklas Kronkvist59:4652+19:502:19:2531+11
5. Frida Björk18:3856+6:152:38:0334+3
6. Christina Björk40:0554+13:393:18:0840+6
7. Linus Welander54:2858+19:214:12:3642+2
8. Asker Öhlenschläger59:5346+14:475:12:2953+11
9. Erik Öhlenschläger50:4450+15:356:03:1350-3
10. Lotta Ekberg50:5255+16:126:54:0552+2
11. Torbjörn Ottosson1:13:1860+32:288:07:2351-1
12. Anna Larsson30:4556+8:588:38:0856+5
13. Sune Öhlenschläger53:1030+17:409:31:1846-10
14. Andreas Ottosson38:51102+17:4410:10:0951+5
15. Esben Öhlenschläger48:0637+18:1810:58:1542-9
16. Niklas Welander1:02:0851+17:5212:00:2348+6
17. Angelika Larsson59:0131+21:5512:59:2437-11
18. Jenny Olsson27:1619+6:4513:26:4024-13
19. Marie Olsson1:35:3070+54:1015:02:1063+39
20. Ann-Sofie Larsson39:4221+8:4815:41:5242-21
43SOK Aneby 115:56:54
1. Hampus Fyhr1:00:4772+23:401:00:4772
2. Ebba Rosander39:4471+17:341:40:3169-3
3. Anton Johansson18:4576+6:221:59:1667-2
3. Julia Fransson22:09104+9:462:02:40
4. Magnus Fransson59:5053+19:542:59:0660-7
5. Tilda Rosander18:0650+5:433:17:12600
6. Alma Gustafsson37:5138+11:253:55:0359-1
7. Daniel Hedström45:4835+10:414:40:5156-3
8. Andreas Källming1:00:5953+15:535:41:5058+2
9. P-O Derebrant42:3025+7:216:24:2039-19
10. Mikael Fyhr46:0439+11:247:10:24390
11. Jari Huttunen50:2120+9:318:00:4527-12
12. Felicia Fyhr38:4872+17:018:39:3339+12
13. Johan Blomgren1:03:3352+28:039:43:0641+2
14. Angelica Johansson37:5395+16:4610:20:5946+5
14. Anneli Blomgren41:43106+20:3610:24:49
15. Bo Henriksson1:06:0770+36:1911:27:0658+12
16. Kristin E Karlsson1:02:3754+18:2112:29:4350-8
17. Kjell Gustavsson59:1133+22:0513:28:5440-10
18. Helena Andersson32:0652+11:3514:01:0049+9
19. Olof Nilsson1:10:4553+29:2515:11:45490
20. Lovisa Blomgren45:0949+14:1515:56:5443-6
44FK Boken 116:01:59
1. Simon Harden38:4021+1:3338:4021
2. Sofia Palm30:1452+8:041:08:5434+13
3. Emmy Palm17:1057+4:471:26:0436+2
4. Magnus Larsen56:0743+16:112:22:1138+2
5. Erik Johansson17:0646+4:432:39:1736-2
6. Catarina Harden38:3142+12:053:17:4839+3
7. Marcus Svensson42:5721+7:504:00:4532-7
8. Håkan Palm56:0124+10:554:56:4637+5
9. Frida Palm45:3838+10:295:42:2429-8
10. Peter Larsson48:2348+13:436:30:4740+11
11. Fredrik Hansen1:19:2567+38:357:50:1249+9
12. Josefina Berglund30:4155+8:548:20:5355+6
13. Mikael Widén59:2944+23:599:20:2249-6
14. Adrian Harden33:3172+12:249:53:5353+4
15. Jan-I Nygren56:3960+26:5110:50:3254+1
16. Dan Johansson1:15:0763+30:5112:05:3957+3
17. Cecilia Widén1:26:3071+49:2413:32:0961+4
18. Leif-Åke Andersson30:1535+9:4414:02:2437-24
19. Sören Andersson1:18:2363+37:0315:20:4757+20
20. Rebecca Harden41:1229+10:1816:01:5944-13
44Stigmännen Karlshamns OK 116:01:59
1. Anders Björkén52:1465+15:0752:1465
2. Erik Andersson24:5715+2:471:17:1153-12
3. Inga-Lill Wikingsson22:45109+10:221:39:5658+5
4. Ola Andersson51:5931+12:032:31:5550-8
5. Mats Petersson17:0044+4:372:48:5547-3
6. Ellen Andersson40:0453+13:383:28:5946-1
7. Jakob Emander39:4711+4:404:08:4640-6
8. Gabriel Bengtsson57:0833+12:025:05:5441+1
9. Alexander Lindblom53:1555+18:065:59:0948+7
10. Lars-Gunnar Bengtsson57:5672+23:166:57:0558+10
11. Nils-Arne Håkansson1:19:0465+38:148:16:09580
12. Bigge Bengtsson29:3649+7:498:45:4552-6
13. Göran Andersson1:00:5047+25:209:46:3550-2
14. Ann Öhlin46:10115+25:0310:32:4560+10
15. Annika Frantz1:06:2573+36:3711:39:1066+6
16. Niclas Lindblom1:01:2441+17:0812:40:3441-25
17. Per Nilsson1:08:0257+30:5613:48:3650+9
18. Birgitta Nilsson32:5859+12:2714:21:3453+3
19. Åke Larsson55:3827+14:1815:17:1226-27
20. Helene Nilsson44:4747+13:5316:01:5944+18
46FK Vittus 116:07:29
1. Henrik Stenholm41:5240+4:4541:5240
2. Arvid Kronmar28:2440+6:141:10:1639-1
3. Max Blomkvist20:5696+8:331:31:1247+8
4. Marcus Blomkvist55:1338+15:172:26:2544-3
5. Stepan Khakimov15:5136+3:282:42:1645+1
6. Maria Sibileva51:3371+25:073:33:4949+4
7. Louise Johansson50:2154+15:144:24:1047-2
8. Martin Byggeth1:33:4772+48:415:57:5768+21
9. Kent Törnqvist56:1463+21:056:54:1166-2
10. Thomas Almqvist53:4660+19:067:47:57660
11. Christian Oldgård1:07:4253+26:528:55:3962-4
12. Gunnel Hansson25:2222+3:359:21:0147-15
13. Christer Nilsson1:06:5959+31:2910:28:0057+10
14. Anton Törnqvist30:1833+9:1110:58:1849-8
15. Lennart Bohman49:1541+19:2711:47:3346-3
16. Mattias Wester53:4315+9:2712:41:1628-18
17. Magnus Kronmar1:07:5655+30:5013:49:1238+10
18. Kristina Berlin31:0942+10:3814:20:2142+4
19. Olof Ingemarsson1:06:5243+25:3215:27:1339-3
20. Linda Ingemarsson40:1626+9:2216:07:2946+7
47Vimmerby OK / Hultsfreds OK 116:15:13
1. Petrus Olivestam44:2944+7:2244:2944
2. Anton Olivestam25:4127+3:311:10:1038-6
3. Erik Erlandsson15:1125+2:481:25:2135-3
4. Per Erlandsson1:02:0055+22:042:27:2147+12
5. Allis Nilsson27:0376+14:402:54:2450+3
6. Moa Erlandsson38:5645+12:303:33:2048-2
7. Urban Billing50:5755+15:504:24:1749+1
8. Mats Erik Malmberg55:1110+10:055:19:2826-23
9. Jerker Gustavsson52:5654+17:476:12:2445+19
10. Peter Edgren50:5956+16:197:03:2350+5
11. Åke Arvidsson1:01:4242+20:528:05:0548-2
12. Emma Billing31:3960+9:528:36:4459+11
13. Johan Nilsson57:5241+22:229:34:3648-11
14. Gustaf Nilsson33:1268+12:0510:07:4850+2
14. Alexander Josefsson38:38100+17:3110:13:14
15. Rickard Danielsson49:0440+19:1610:56:5245-5
16. Anders Nilsson55:2925+11:1311:52:2133-12
17. Karina Svensson1:22:3769+45:3113:14:5853+20
18. Karin Hemmings38:4168+18:1013:53:3959+6
19. Robert Hjelm1:02:0438+20:4414:55:4336-23
20. Carola Billing1:19:3073+48:3616:15:1347+11
48OK Torfinn / OK Tyringe / Tormestorps IF 116:26:11
1. Harald Ottmer39:2232+2:1539:2232
2. Emelie Feurstein41:4473+19:341:21:0659+27
3. Albin Andersson17:2560+5:021:38:3156-3
3. Simon Björck17:5664+5:331:39:02
4. Vidar Albinsson1:08:4257+28:462:47:1353-3
5. Hannah Peterson21:0967+8:463:08:2256+3
6. Camilla Nilsson43:0560+16:393:51:2754-2
7. Urban Arnesson44:3426+9:274:36:0152-2
8. Joel Einarsson1:00:0448+14:585:36:0554+2
9. Stefan Edvardsson58:4766+23:386:34:5259+5
10. Erika Björck54:1462+19:347:29:06590
11. Fredrik Svensson1:21:4168+40:518:50:47590
12. Evelina Bengtsson31:4662+9:599:22:3360+1
13. Torgny Ottosson1:03:4553+28:1510:26:1859-1
14. Bo Vetterström33:0165+11:5410:59:1956-3
14. Susanne Bengtsson50:29123+29:2211:16:47
14. Leif Magnussonej godkändfullföljt
15. Kajsa Vetterström47:2934+17:4111:46:4849-7
16. Emanuel Strid1:02:4255+18:2612:49:3051+2
17. Lennart Erfors1:00:0336+22:5713:49:3342-9
18. Agneta Erfors30:3037+9:5914:20:0338-4
19. Jimmy Karlsson1:15:1859+33:5815:35:2154+16
20. Jessica Karlsson50:5062+19:5616:26:1148-6
49Hjärnarps GH OL 116:33:11
1. Jakob Höst48:2556+11:1848:2556
2. Åke Persson32:1357+10:031:20:3854-2
3. Oscar Ragnarsson20:5394+8:301:41:3159+5
4. Conny Rask59:3651+19:402:41:0752-7
5. Johanna Ragnarsson22:3573+10:123:03:4253+1
6. Åsa Ståhl51:3672+25:103:55:1860+7
7. Ulf Nilsson48:0444+12:574:43:2261+1
8. Fredrik Ståhl59:4945+14:435:43:1152-9
9. Emil Svensson42:2524+7:166:25:3634-18
10. Bengt Ståhl57:2869+22:487:23:0451+17
11. Christer Ljungdahl1:19:0866+38:188:42:1254+3
12. Olle Bohman27:3838+5:519:09:5048-6
13. Lars Eriksson1:03:1251+27:4210:13:0252+4
14. Lucie Komarkova32:0753+11:0010:45:09520
15. Alf-Erik Ragnarsson1:02:5969+33:1111:48:0857+5
16. Jonas Höst1:02:0550+17:4912:50:1347-10
17. Mats Svensson58:0328+20:5713:48:1635-12
18. Lilian Lindnér44:0973+23:3814:32:2564+29
19. Mikael Rubensson1:10:0852+28:4815:42:3348-16
20. Elin Svensson50:3860+19:4416:33:1149+1
50Ronneby OK 216:40:23
1. Stefan Kogg48:0455+10:5748:0455
2. Marie Fransson32:3759+10:271:20:41550
3. Matilda Graad16:0542+3:421:36:4653-2
3. Maja Bäcklund33:58146+21:351:54:39
4. Patrik Karlsson1:13:3160+33:352:50:1759+6
5. Gabriel Håkansson19:3561+7:123:09:52590
6. Therese Lilja42:4658+16:203:52:3857-2
7. Fredrik Håkansson44:3025+9:234:37:0851-6
8. Peter Wirenstedt1:00:1050+15:045:37:1855+4
9. Anna Eriksson1:10:5174+35:426:48:0962+7
10. Lennart Smedenmark1:04:3475+29:547:52:4363+1
11. Jörgen Nilsson1:11:2657+30:369:04:0961-2
12. Olof Edvardsson33:2464+11:379:37:3363+2
13. Peter Sunnegårdh1:06:2758+30:5710:44:0061-2
14. Kjell Månsson35:1380+14:0611:19:1359-2
14. Tova Eriksson1:00:16131+39:0911:44:16
15. Peter Henriksson44:1129+14:2312:03:2451-8
16. Magnus Thörnblad1:02:1352+17:5713:05:3749-2
17. Ingemar Månsson1:02:0244+24:5614:07:3946-3
18. Roland Karlsson30:5340+10:2214:38:3240-6
19. Per Holmberg1:11:1054+29:5015:49:4250+10
20. Karin Lindqvist50:4161+19:4716:40:23500
51OK Njudung 216:41:40
1. Ulf Svensson49:1758+12:1049:1758
2. Melker Elofsson31:2754+9:171:20:4457-1
3. Gustav Ribbholm17:4062+5:171:38:2455-2
3. Wilhelm Karmetun19:1580+6:521:39:59
3. Olle Petersén23:01113+10:381:43:45
4. Niclas Lindqvist1:09:3858+29:422:48:02550
5. Hugo Dahlén15:3433+3:113:03:3652-3
6. Christina Sterner35:5328+9:273:39:2951-1
7. Sören Svärdh1:03:5871+28:514:43:2769+18
8. Dennis Gustafsson1:10:3662+25:305:54:0362-7
9. Anders Svensson49:3647+14:276:43:3960-2
10. Allan Olovsson1:00:5474+26:147:44:33600
11. Bo Hultgren1:02:0044+21:108:46:3356-4
12. Ulrika Ribbholm25:0821+3:219:11:4146-10
13. Karl Petersson1:07:0761+31:3710:18:4856+10
14. Edvin Schiller28:0218+6:5510:46:5047-9
14. Oscar Hultgren30:3235+9:2510:49:20
14. Alexander Gustafsson31:0642+9:5910:49:54
15. Thomas Elofsson51:0845+21:2011:37:5844-3
16. Maria Sundberg1:14:5762+30:4112:52:5556+12
17. Per Sandlund1:15:4567+38:3914:08:4059+3
18. Marianne Rosgren36:0064+15:2914:44:4056-3
19. Tomas Petersén1:05:5141+24:3115:50:3138-18
20. Cecilia Karmetun51:0963+20:1516:41:4051+13
52Gudhems IF 116:48:13
1. Ulrika Fredriksson57:1367+20:0657:1367
2. Åsa Johansson38:4169+16:311:35:5466-1
3. Elin Johansson19:5687+7:331:55:50660
4. Håkan Johansson1:15:2261+35:263:11:12660
5. Malin Fritzell17:3148+5:083:28:43660
6. Pia Käck Fritzell53:4273+27:164:22:2569+3
7. Niklas Fallgren47:4743+12:405:10:1260-9
8. Johan Leijgård1:10:3863+25:326:20:5063+3
9. Mattias Hedfjärd44:4635+9:377:05:3658-5
10. Alf Siewertz50:4254+16:027:56:1855-3
11. Lisa Fredriksson1:11:5258+31:029:08:1052-3
12. Clary Siewertz27:5940+6:129:36:0949-3
13. Andreas Karlsson55:4736+20:1710:31:5645-4
14. Susanne Olsson43:22112+22:1511:15:1854+9
15. Jan-Åke Emilsson56:5061+27:0212:12:0856+2
16. Bernt Henriksson1:06:4859+22:3213:18:5653-3
17. Pontus Fritzell1:05:2550+28:1914:24:2152-1
18. Monica Abrahamsson35:0762+14:3614:59:2854+2
19. Andreas Leijgård1:08:5351+27:3316:08:2147-7
20. Malin Fallgren39:5223+8:5816:48:1352+5
53FK Finn / Markaryds FK 117:04:09
1. Lucian Semeniuc39:0227+1:5539:0227
2. Fredrik Karlsson25:1119+3:011:04:1324-3
3. Albin Tagesson23:01113+10:381:27:1438+14
3. Hugo Martinsson23:02115+10:391:27:15
3. Anton Karlsson23:03116+10:401:27:16
4. Carl Svensson1:22:2970+42:332:49:4358+20
5. Christina Jonsson18:5958+6:363:08:4257-1
6. Caroline Lagesson42:5259+16:263:51:3455-2
7. Mattias Eriksson59:4066+24:334:51:1465+10
8. Martin Andersson56:1528+11:095:47:2938-27
9. Martin Gummesson48:2046+13:116:35:4940+2
10. Marita Filipsson57:1268+22:327:33:0153+13
11. Håkan Karlsson58:3437+17:448:31:3546-7
12. Philip Martinsson1:13:0775+51:209:44:4268+22
13. Bernt-Ove Carlsson1:08:5564+33:2510:53:37680
14. Caroline Persson38:43101+17:3611:32:20680
14. Bo Wadensjöej startfullföljt
14. vacant ej startfullföljt
15. Göran Svensson54:0455+24:1612:26:2461-7
16. Frans Svensson1:00:4737+16:3113:27:1137-24
17. Carl-Johan Roubert59:0932+22:0314:26:2034-3
18. Bo Wadensjö37:4767+17:1615:04:0758+24
19. Ingemar Eriksson1:07:0544+25:4516:11:1240-18
20. Anneli Karlsson52:5768+22:0317:04:0953+13
54OK Reftele 117:06:04
1. Jonas Carlsson1:18:5173+41:441:18:5173
2. Jörgen Magnusson41:0272+18:521:59:53730
3. Bo Andreasson28:09142+15:462:28:02730
4. Tomas Petersson1:20:4667+40:503:48:48730
5. Karin Helmius22:1571+9:524:11:03730
6. Carola Kiehn36:3432+10:084:47:3764-9
7. Hans Johansson1:00:2569+25:185:48:0268+4
8. Joakim Magnusson1:11:1865+26:126:59:2064-4
9. Anders Sjöberg1:06:1973+31:108:05:39640
10. Isabell Josefsson57:4771+23:079:03:2662-2
11. Andreas Samuelsson43:053+2:159:46:3153-9
12. Johan Gustavsson23:4310+1:5610:10:1441-12
13. Johan Larsson58:4742+23:1711:09:0143+2
14. Karl-Oskar Brunnsgård36:3088+15:2311:45:3144+1
15. Gunnar Gustavsson52:2150+22:3312:37:5243-1
16. Peter Svensson1:01:1338+16:5713:39:0538-5
17. Per Johansson1:01:5143+24:4514:40:5643+5
18. Susann Berntsson44:0572+23:3415:25:0163+20
19. Ulf Lunnhed51:4613+10:2616:16:4715-48
20. Linda Skog49:1755+18:2317:06:0454+39
55OK Orion 317:13:31
1. Harald Rooth47:0451+9:5747:0451
2. Annica Rosengren28:5342+6:431:15:5752+1
3. Axel Bratt16:5553+4:321:32:5250-2
3. Nils Swartz17:0155+4:381:32:58
4. Anders Nilsson1:16:3563+36:392:49:2757+7
5. Semona Nilsson18:0952+5:463:07:3655-2
6. Ingela Andersson44:0561+17:393:51:4156+1
7. Ola Samuelsson47:3441+12:274:39:1558+2
8. Niklas Bratt58:2240+13:165:37:3748-10
9. Lennart Sohlin57:0064+21:516:34:3757+9
10. Jan Svensson52:4857+18:087:27:25570
11. Mattias Engström1:15:2261+34:328:42:47570
12. Katarina Sundelin35:2066+13:339:18:0766+9
13. Pär-Ola Kellerman1:20:2072+44:5010:38:27660
14. Karl-Axel Engström34:0677+12:5911:12:3363-3
14. Stefan Högström42:36111+21:2911:21:03
14. Yngve Magnusson58:29130+37:2211:36:56
15. Thommy Mattisson51:3046+21:4212:04:0359-4
16. Anders Leopold1:16:0965+31:5313:20:12590
17. Lena Swartz1:13:2666+36:2014:33:3857-2
18. Eskil Johansson30:3238+10:0115:04:1039-18
19. Anders Sundelin1:23:3566+42:1516:27:4559+20
20. Gunilla Gustafsson45:4652+14:5217:13:3155-4
56Alvesta SOK / OK Virdarna 117:18:30
1. Robin Karlsson51:5763+14:5051:5763
2. Waste Byström36:4965+14:391:28:4664+1
3. Liam Karlsson21:54102+9:311:50:40640
3. Moltas Östergren22:16105+9:531:51:02
3. Gunilla Östergren22:52112+10:291:51:38
4. Roger Dahl1:15:3962+35:433:06:19640
5. Stina Bengtsson16:5643+4:333:23:1563-1
6. Christine Kvennefeldt40:2555+13:594:03:40630
7. Jan Karlsson47:3842+12:314:51:1859-4
8. Håkan Bengtsson55:5218+10:465:47:1033-26
9. Ola Nilsson54:3960+19:306:41:4949+16
10. Bengt Nilsson43:0121+8:217:24:5046-3
11. Stephan Östergren1:18:5363+38:038:43:4350+4
12. Linda Nilsson34:2665+12:399:18:0965+15
13. Jimmy Karlsson56:2137+20:5110:14:3051-14
14. Åke Karlsson31:4950+10:4210:46:1948-3
14. Alfred Östergren52:55126+31:4811:07:25
14. Sandra Karlsson1:05:39132+44:3211:20:09
15. Göran Lundahl56:5061+27:0211:43:0952+4
16. Anders Westström1:37:1271+52:5613:20:2164+12
17. Magnus Lundahl1:11:4863+34:4214:32:0963-1
18. Sofia Gustavsson43:3071+22:5915:15:3962-1
19. Jonatan Lundquist1:12:4858+31:2816:28:2753-9
20. Emma Nilsson50:0356+19:0917:18:3056+3
57OK Bävern 217:39:12
1. Gustav Adolfsson52:1064+15:0352:1064
2. Linda Hedström1:07:3475+45:241:59:4472+8
3. Hugo Hedström18:2270+5:592:18:06720
4. Mikael M Karlsson1:20:4768+40:513:38:53720
5. Aron Rudberg17:1347+4:503:56:0671-1
6. Ulrica Rudberg47:0964+20:434:43:1570-1
7. Mattias Karlsson1:00:0267+24:555:43:1766-4
8. Martin Schagerlind57:1034+12:046:40:2742-24
9. Sara Larsson53:3057+18:217:33:5751+9
10. Harald Magnusson47:0742+12:278:21:0448-3
11. Alexander Augustsson1:02:3945+21:499:23:4347-1
12. Mikael Karlsson29:3248+7:459:53:1551+4
13. Oliver Karmetun54:0432+18:3410:47:1944-7
14. Josefine Sandberg43:52113+22:4511:31:1155+11
14. Marie Augustsson47:05117+25:5811:34:24
14. Maud Gustavsson47:43118+26:3611:35:02
15. Rune Turesson53:0952+23:2112:24:20550
16. Mikael Örn1:14:5561+30:3913:39:15550
17. Ulrik Johansson1:13:2365+36:1714:52:3856+1
18. Stefan Adolfsson31:1343+10:4215:23:5143-13
19. Robin Örn1:23:3265+42:1216:47:2358+15
20. Hanna Adolfsson51:4965+20:5517:39:1257-1
58Lunds OK 218:13:12
1. Johanna Matsdotter51:0361+13:5651:0361
2. Axel Toresson29:4048+7:301:20:4356-5
3. Felix Gustafsson14:5518+2:321:35:3851-5
3. F Gustafssonej startfullföljt
4. Anders Freij1:39:3076+59:343:15:0867+16
5. Jenny Gustafsson19:5063+7:273:34:58670
6. Karin Wikforss38:1740+11:514:13:1565-2
7. Kyrre Thalberg44:4130+9:345:02:5855-10
8. Ingela Andersson1:47:3576+1:02:296:50:3371+16
9. Marie Grönlund1:03:5071+28:417:54:2370-1
10. Felicia Spångberg55:5566+21:158:50:18700
11. Kristina Spångberg1:08:5455+28:049:59:1264-6
12. Kent Jönsson23:5615+2:0910:23:0844-20
13. Erik Jönsson1:14:2468+38:5411:37:3260+16
14. Leif Linse33:4774+12:4012:11:1958-2
15. Hanna Modin54:2256+24:3413:05:4162+4
16. Anders Irbäck1:29:4569+45:2914:35:26620
17. Robert Bertilsson1:04:1047+27:0415:39:3660-2
18. Maria Harrie40:1169+19:4016:19:47600
19. Johan Gustafson1:08:2950+27:0917:28:1646-14
20. Maureen Olsson Lo44:5648+14:0218:13:1258+12
59Kalmar OK 218:25:18
1. Mikael Palm1:23:1874+46:111:23:1874
2. Bengt Romberg28:5744+6:471:52:1571-3
3. Maja Fredriksson20:2792+8:042:12:42710
3. Elin Andersson23:28123+11:052:15:43
3. Ebba Lindstrand25:55133+13:322:18:10
4. Håkan Johansson1:22:5672+43:003:35:38710
5. Sofia Nylander19:1559+6:523:54:5372+1
6. Kristina Johansson38:3142+12:054:33:2466-6
7. Per Hammaräng Grip58:4665+23:395:32:1064-2
8. Mats Nilsson55:3114+10:256:27:4129-35
9. Lars-Åke Åberg55:1561+20:067:22:5652+23
10. Roland Persson54:0561+19:258:17:0154+2
11. Jan Danielsson1:36:1371+55:239:53:1460+6
12. Anna Nyqvist24:3318+2:4610:17:4745-15
13. Leif Widlund1:07:0560+31:3511:24:5254+9
14. Claes Örman26:4211+5:3511:51:3443-11
14. John Örmanej startfullföljt
14. Hampus Gustafssonej startfullföljt
15. Jan Andersson53:4553+23:5712:45:1947+4
16. Mattias Andersson1:35:1570+50:5914:20:3463+16
17. Andreas Jaensson1:18:3268+41:2615:39:0664+1
18. Sivert Axelsson31:1844+10:4716:10:2444-20
19. Magnus Lindstrand1:32:0869+50:4817:42:3262+18
20. Hanna Karlsson42:4638+11:5218:25:1859-3
60OK Vilse 87 / OK Gynge 218:53:07
1. Joakim Danielsson1:00:4371+23:361:00:4371
2. Petra Eriksson45:5074+23:401:46:3370-1
3. Ulla Håkansson23:12118+10:492:09:4569-1
3. Lilly Johnsson23:18121+10:552:09:51
4. Sverker Eriksson1:21:5969+42:033:31:44690
5. Erling Samuelsson17:4949+5:263:49:33690
6. Britt Thörn39:0146+12:354:28:3467-2
7. Albin Karlsson57:1860+22:115:25:5262-5
8. Carina Gustafsson1:28:0071+42:546:53:5267+5
9. Linnea Gustafsson1:01:2568+26:167:55:1765-2
10. Mikael Gustafsson48:2649+13:468:43:4364-1
11. Anders Persson1:37:4972+56:5910:21:3265+1
12. Arja Ingvarsson29:3951+7:5210:51:1154-11
13. Per Jönsson1:05:5057+30:2011:57:0158+4
14. Linnéa Sjölander44:12114+23:0512:41:1361+3
14. Christina Johnsson49:27121+28:2012:46:28
15. Markus Nilsson39:0512+9:1713:20:1848-13
16. Jonny Svensson1:38:5872+54:4214:59:1665+17
17. Per Arne Evaldsson1:10:5662+33:5016:10:1262-3
18. Tore Tjernlund36:2665+15:5516:46:3857-5
19. Martin Larsson1:07:3448+26:1417:54:1244-13
20. Malin Åman58:5570+28:0118:53:0760+16
61Värend GN OL 119:09:04
1. Rasmus Svensson59:4669+22:3959:4669
2. Rebecca Svensson39:2170+17:111:39:0768-1
3. Siv Ekelöf32:06144+19:432:11:1370+2
3. Eva Bergstrand32:55145+20:322:12:02
4. Karl Lindgren48:3618+8:402:59:4962-8
5. Lars-Åke Sjökvist18:1553+5:523:18:04620
6. Margareta Lindgren1:03:0575+36:394:21:0968+6
7. Lukas Sjökvist43:5222+8:455:05:0146-22
8. Gunnar Sjökvist1:22:1670+37:106:27:1766+20
9. Ingvar Jonsson1:24:0675+48:577:51:2368+2
10. Erling Ekelöf57:3170+22:518:48:5469+1
11. Pär Svensson1:05:2751+24:379:54:2163-6
12. Rolf Danielsson31:3358+9:4610:25:5457-6
13. Johannes Lindgren1:19:4071+44:1011:45:3465+8
14. Lena Olsson42:23109+21:1612:27:5764-1
14. Annika Granqvist46:33116+25:2612:32:07
14. Josefine Ekelöf49:43122+28:3612:35:17
15. Arne Karlsson58:0865+28:2013:26:0563-1
16. Johan Sandrell1:23:4268+39:2614:49:4761-2
17. Göran Persson1:06:2651+29:2015:56:1358-3
18. Göran Thour56:0475+35:3316:52:1766+8
19. Niklas Ekelöf1:15:3660+34:1618:07:5355-11
20. Nina Sandrell1:01:1171+30:1719:09:0461+6
62Motala AIF OL 219:46:36
1. Oskar Åhrén51:4862+14:4151:4862
2. Max Myrhede29:3447+7:241:21:2260-2
3. Leif Hasselström26:02134+13:391:47:2461+1
3. Stina Korall26:50138+14:271:48:12
4. Peter Bergstrand1:11:4759+31:512:59:11610
5. Carina Svensson26:0874+13:453:25:1965+4
6. Linda Korall1:03:3576+37:094:28:5472+7
7. Petter Rörby44:3728+9:305:13:3153-19
8. Johan Hasselström1:42:1574+57:096:55:4670+17
9. Terese Ohlsson1:05:3872+30:298:01:2469-1
10. Maria Bergstrand55:4565+21:058:57:0968-1
11. Patrik Korall1:18:5363+38:0310:16:0266-2
12. Frida Bergstrand29:3750+7:5010:45:3953-13
13. Johan Kjellander1:11:0067+35:3011:56:3962+9
14. Elke Myrhede53:48128+32:4112:50:2765+3
14. Ture Myrhede1:11:28133+50:2113:08:07
14. Ingrid Roosej startfullföljt
15. Krister Berger1:02:3868+32:5013:53:0564-1
16. Martin Hammarlund1:15:2464+31:0815:08:2958-6
17. Anders Malmqvist1:45:3272+1:08:2616:54:0165+7
18. Ingrid Roos44:1174+23:4017:38:12650
19. Torbjörn Wrighed1:18:2162+37:0118:56:3356-9
20. Ulrica Fransson50:0356+19:0919:46:3662+6
63Ronneby OK 323:42:10
1. Gunnar Elm56:0966+19:0256:0966
2. Samuel Håkansson36:3964+14:291:32:4865-1
3. Simon Elm21:2799+9:041:54:15650
3. Emil Ring26:45137+14:221:59:33
3. Mathias Elm26:51139+14:281:59:39
4. Axel Lindén1:26:0873+46:123:20:2368+3
5. Ingela Smedenmark21:4069+9:173:42:03680
6. Susanne Johannesson47:5266+21:264:29:5571+3
7. Christer Svensson2:17:1974+1:42:126:47:14710
8. Gustav Bäcklund1:21:2969+36:238:08:4365-6
9. Håkan Forsman55:1962+20:109:04:0263-2
10. Fredrik Oskarsson49:5453+15:149:53:5661-2
11. Roger Frid1:22:2369+41:3311:16:1968+7
12. Malin Ankardal43:3674+21:4912:46:2767-1
13. Jörgen Svensson1:08:2363+32:5313:50:3864-3
14. Olle Ring49:21119+28:1414:39:5967+3
14. Helena Blomster49:24120+28:1714:40:02
15. Lars Martinsson1:22:5574+53:0716:02:54670
16. Håkan Nilsson1:44:1973+1:00:0317:47:1366-1
17. Bennie Torstensson2:24:3974+1:47:3320:11:52660
18. Gullevi Svensson32:1154+11:4020:44:0350-16
19. Morgan Olausson1:52:1071+1:10:5022:36:1364+14
20. Julia Smedenmark1:05:5772+35:0323:42:1063-1
OK Norrvirdarna 1ej godkänd
1. Elias Andersson39:0930+2:0239:0930
2. Pierre Ståhl25:0117+2:511:04:1023-7
3. Simon Kringstad18:2773+6:041:22:3729+6
3. OSCAR JEMSSON18:4677+6:231:22:56
3. Nora Andersson19:3584+7:121:23:45
4. Elis Bengtsson57:5844+18:022:20:3534+5
5. Hanna Olofsson15:0522+2:422:35:4032-2
6. Moa Olofsson34:3125+8:053:10:1129-3
7. Oskar Lindfors44:4831+9:413:54:5927-2
8. John Karlsson1:03:4756+18:414:58:4651+24
9. Anna Mattsson50:5851+15:495:49:4446-5
10. Jonas Andersson45:1636+10:366:35:0047+1
11. Axel Jemsson1:05:1649+24:267:40:1645-2
12. Joacim Nilsson21:4718:02:0340-5
13. ALEX Karlsson58:4843+23:189:00:5138-2
14. Elin Rahm31:3549+10:289:32:2637-1
14. Märta Forsberg35:1481+14:079:36:05
14. Madeleine Karlsson35:5885+14:519:36:49
15. Mikael Andersson55:2859+25:4010:27:5440+3
16. Magnus Forsberg58:0631+13:5011:26:0035-5
17. Tom Elmersson1:05:0249+27:5612:31:0244+9
18. Bengt Elmersson27:5625+7:2512:58:5830-14
19. Tomas Rahmej godkändej godkänd
20. Anna Borensved41:1631+10:22ej godkänd
OK Vivill / Anderstorps OK 1ej godkänd
1. Per Thunberg41:5240+4:4541:5240
2. Vendela Lönkvist32:2858+10:181:14:2045+5
3. Elias Thunberg15:4634+3:231:30:0644-1
3. Lea Friberg26:35135+14:121:40:55
3. Emmy Nilsson26:37136+14:141:40:57
4. Geir Inge Folkestad56:0242+16:062:26:0843-1
5. Therese Friberg22:3172+10:082:48:3946+3
6. Jenny Green36:3131+10:053:25:1044-2
7. Kristina Josefsson58:0964+23:024:23:1945+1
8. Marcus Josefsson55:5420+10:485:19:1334-11
9. Lars Runesson51:5652+16:476:11:0944+10
10. Torbjörn Lönkvist44:0230+9:226:55:11440
11. Gustav Erlandsson1:03:5147+23:017:59:0241-3
12. Sara Erlandsson37:2669+15:398:36:2862+21
13. Ida Thunberg1:22:3574+47:059:59:0367+5
14. Olivia Lönkvist40:24105+19:1710:39:2766-1
15. Lena Runesson1:06:1371+36:2511:45:4065-1
16. Erik Erlandsson1:02:0149+17:4512:47:4146-19
17. Stefan Johansson1:01:1241+24:0613:48:5345-1
18. Bengt Arvidsson29:5734+9:2614:18:5036-9
19. Anders Holmbergej godkändej godkänd
20. Charlotte Josefsson51:5366+20:59ej godkänd
Tjällmo-Godegårds OK 1ej godkänd
1. Rikard Eriksson43:5443+6:4743:5443
2. Rolf Axelsson28:3841+6:281:12:3244+1
3. Ludvig Karlqvist23:12118+10:491:35:4452+8
4. Anders Svensk48:2216+8:262:24:0641-11
5. Alice Eriksson15:2731+3:042:39:3338-3
6. Marianne Nyman49:0269+22:363:28:3545+7
7. Andreas Karlsson49:3149+14:244:18:0643-2
8. Håkan Samor56:5932+11:535:15:0540-3
9. Thorbjörn Gustafsson54:0159+18:526:09:0653+13
10. Örjan Pettersson40:4511+6:056:49:5142-11
11. James Melander1:05:1448+24:247:55:0543+1
12. Rolf Jungbark31:1957+9:328:26:2450+7
13. Magnus Allard1:19:2570+43:559:45:4963+13
14. Alva Svensk33:1769+12:1010:19:0662-1
14. Emma Eriksson33:5675+12:4910:19:45
15. Marie Svensk43:3727+13:4911:02:4350-12
16. Lisa Samor1:04:4057+20:2412:07:2352+2
17. Martin Allard1:02:3846+25:3213:10:0148-4
18. Marianne Axelsson31:0441+10:3313:41:0541-7
19. Andreas Karlqvist57:0634+15:4614:38:1132-9
20. Lena Strömej godkändej godkänd
Falkenbergs OK / Markaryds FK / OK Lindéna / Ätrans IF 2ej godkänd
1. Andreas Engebrethsenej godkändej godkänd
2. Linnea Bengtsson37:0266+14:52ej godkänd
3. Erik Rexfelt25:22130+12:59ej godkänd
3. Gustav Lundqvistej godkändej godkänd
4. Filip Bengtsson1:18:5265+38:56ej godkänd
5. Christina Malmqvist21:5770+9:34ej godkänd
6. Ingvor Johansson47:2665+21:00ej godkänd
7. Björn Rexfelt57:3963+22:32ej godkänd
8. Henning Gustavsson1:00:0649+15:00ej godkänd
9. Johan Eliasson48:1845+13:09ej godkänd
10. Anders Gused43:5126+9:11ej godkänd
11. Christoffer Karlsson59:5239+19:02ej godkänd
12. Anna Hagström38:3171+16:44ej godkänd
13. Göran Svensson54:3133+19:01ej godkänd
14. Maria Gused38:55103+17:48ej godkänd
15. Karl-Uno Andersson56:5563+27:07ej godkänd
16. Andreas Nilsson54:1720+10:01ej godkänd
17. Johan Hagström1:00:3738+23:31ej godkänd
18. Frida Andersson32:2055+11:49ej godkänd
19. Martin Johansson1:18:1261+36:52ej godkänd
20. Sara Söderblom50:2359+19:29ej godkänd
FK Göingarna 2ej godkänd
1. Johan Lindgård1:00:1770+23:101:00:1770
2. Edvin Selin38:2068+16:101:38:3767-3
3. Theo Sunesson20:5897+8:351:59:3568+1
3. Tuva Selin21:1098+8:471:59:47
3. Nils-Åke Nilsson22:24107+10:012:01:01
4. Håkan Larsson1:32:5775+53:013:32:3270+2
5. Sven Erik Frick21:1668+8:533:53:48700
6. Inger Frick49:5970+23:334:43:4773+3
7. Kerstin Olvegård1:35:2773+1:00:206:19:1470-3
8. Anton Larsson1:04:1957+19:137:23:3359-11
9. Camilla Selin1:00:3967+25:308:24:1261+2
10. Anna Moberg1:16:4076+42:009:40:5265+4
11. Ann-Katrin Almquist2:22:5674+1:42:0612:03:4869+4
12. Claes Olvegårdej godkändej godkänd
13. Jon Moberg1:21:4173+46:11ej godkänd
14. Dan Nilsson32:0753+11:00ej godkänd
14. Per-Erik Nilsson53:26127+32:19ej godkänd
14. Claes Olvegårdej startej godkänd
15. Caroline Lindgård1:06:1772+36:29ej godkänd
16. Lars Olsson1:45:0074+1:00:44ej godkänd
17. Karin Johansson1:59:5173+1:22:45ej godkänd
18. Linda Granqvist33:2961+12:58ej godkänd
19. Robin Larsson1:21:2264+40:02ej godkänd
20. Annika Larsson51:2864+20:34ej godkänd
Hästveda OK 1ej godkänd
1. Alex Olsson44:4147+7:3444:4147
2. Andreas Lundström29:4349+7:331:14:2446-1
3. Bo Olofsson15:4935+3:261:30:13460
4. Mattias Killander59:1649+19:202:29:2948+2
5. Josefine Nilsson26:4875+14:252:56:1751+3
6. Linda Jenvén48:5468+22:283:45:1153+2
7. Filip Reimers57:3462+22:274:42:4563+10
8. Niklas Edvardsson58:1338+13:075:40:5846-17
9. Per Wikströmej godkändej godkänd
10. Tobias Killander48:1247+13:32ej godkänd
11. Daniel Jenvén1:05:1850+24:28ej godkänd
12. Kim Petersson28:0941+6:22ej godkänd
13. Tomas Rosén1:02:4449+27:14ej godkänd
14. Anna Wikström37:0191+15:54ej godkänd
15. Daniel Nilsson42:0720+12:19ej godkänd
16. Stefan Rosén54:3321+10:17ej godkänd
17. Ola Eriksson59:4734+22:41ej godkänd
18. Linda Gunnarsson31:4447+11:13ej godkänd
19. Håkan Eriksson1:11:4356+30:23ej godkänd
20. Sofia Killanderej startej godkänd
Helsingborgs SOK / IS Kullen / OK Kompassen 2ej godkänd
1. Andreas Blomqvist50:5259+13:4550:5259
2. Carolina Nilsson34:4363+12:331:25:3563+4
3. Jonathan Orrhede23:10117+10:471:48:4562-1
3. Roy Ovesson23:12118+10:491:48:47
4. Pål Bengtsson1:19:4466+39:483:08:2965+3
5. Stefan Dahl15:2429+3:013:23:5364-1
6. Lotta Lewis-Jonsson38:5244+12:264:02:4562-2
7. Mats Orrhedeej godkändej godkänd
8. Carin Stenberg1:44:2575+59:19ej godkänd
9. Dennis Rudqvist57:2765+22:18ej godkänd
10. Tommy Petersson57:0067+22:20ej godkänd
11. Eva Karin Dahlej startej godkänd
12. Stig Johansson30:2553+8:38ej godkänd
13. Carin Stenbergej startej godkänd
14. Cecilia Krona31:5151+10:44ej godkänd
14. vacant ej startej godkänd
14. vacant ej startej godkänd
15. Veronica Palmertzej startej godkänd
16. vacant ej startej godkänd
17. vacant ej startej godkänd
18. Vacant ej startej godkänd
19. vacant ej startej godkänd
20. vacant ej startej godkänd
IK Trenne Ullared 1ej godkänd
1. Johan Samuelsson38:3620+1:2938:3620
2. Måns Henningsson25:0718+2:571:03:4318-2
3. Oscar Karlsson14:4816+2:251:18:3114-4
3. Samuel Dahlberg21:49100+9:261:25:32
4. Mattias Karlsson46:5615+7:002:05:2713-1
5. Tilda Henningsson16:3641+4:132:22:0318+5
6. Amanda Carlsson46:4863+20:223:08:5128+10
7. Håkan Winnberg56:4359+21:364:05:3439+11
8. Anders Besterman1:00:1852+15:125:05:5257+18
9. Sven-Erik Dahlberg53:4358+18:345:59:3556-1
10. Elin Carlsson53:4059+19:006:53:15560
11. Moa Henningsson1:12:4259+31:528:05:5755-1
12. Felicia Karlsson31:3559+9:488:37:3258+3
13. Jonatan Riberth1:00:2045+24:509:37:5255-3
14. Clara Henningsson36:5890+15:5110:14:5057+2
14. Sabina Mårtensson37:0493+15:5710:14:56
14. Elisabet Dahlberg55:45129+34:3810:33:37
15. Gunilla Carlsson58:0164+28:1311:12:5160+3
16. Björn Samuelsson1:46:5475+1:02:3812:59:4567+7
17. Viktor Karlssonej godkändej godkänd
18. Lisbeth Riberth36:3266+16:01ej godkänd
19. Per Samuelsson51:3612+10:16ej godkänd
20. Ing-Marie Samuelsson53:4169+22:47ej godkänd
Målilla OK 1ej godkänd
1. Peter Alvarssonej godkändej godkänd
2. Daniel Axelsson29:0145+6:51ej godkänd
3. Clara Wärnsberg19:2882+7:05ej godkänd
4. Emil Svalbring58:1946+18:23ej godkänd
5. Ebba Pettersson19:3662+7:13ej godkänd
6. Kerstin Karlsson40:3956+14:13ej godkänd
7. Linus Karlsson44:4831+9:41ej godkänd
8. Marcus Johansson56:0325+10:57ej godkänd
9. Tony Zetterström44:0130+8:52ej godkänd
10. Johan Billing49:4752+15:07ej godkänd
11. Josef Svalbring51:0722+10:17ej godkänd
12. Marie Svalbring31:4461+9:57ej godkänd
13. Herman Billing1:09:2965+33:59ej godkänd
14. Oskar Karlsson29:5832+8:51ej godkänd
15. Alexander Fogel48:0536+18:17ej godkänd
16. Anders Svalbring55:3126+11:15ej godkänd
17. Per-Göran Bern1:08:0558+30:59ej godkänd
18. Lennart Eklund31:1844+10:47ej godkänd
19. Gunnar Karlsson1:05:5542+24:35ej godkänd
20. Helena Buchkovska44:1741+13:23ej godkänd
OK Dacke / FK Vittus 2ej godkänd
1. Björn Zettervall57:2668+20:1957:2668
2. Ann-Sofie Brinkej godkändej godkänd
3. Emma Larsson20:5394+8:30ej godkänd
3. Lova Kronmar21:53101+9:30ej godkänd
3. Erik Zettervall21:55103+9:32ej godkänd
4. Thom Barbus1:28:0174+48:05ej godkänd
5. Erik Hansson18:3055+6:07ej godkänd
6. Johanna Wilhelmsson48:5067+22:24ej godkänd
7. Annika Josefsson57:2661+22:19ej godkänd
8. Magnus Johansson1:11:2366+26:17ej godkänd
9. Markus Almgren1:03:4370+28:34ej godkänd
10. Kristina Andersson1:00:0473+25:24ej godkänd
11. Bo Svilling1:44:1073+1:03:20ej godkänd
12. Yvonne Svilling32:0463+10:17ej godkänd
13. Leif Ingemarsson1:16:0169+40:31ej godkänd
14. Jakob Wilhelmsson35:2082+14:13ej godkänd
14. Jörgen Larsson37:0191+15:54ej godkänd
15. Kjell Pettersson51:4547+21:57ej godkänd
16. Håkan Andersson54:5123+10:35ej godkänd
17. Caroline Fredriksson1:10:1561+33:09ej godkänd
18. Monika Fredriksson25:1210+4:41ej godkänd
19. Ronny Fredriksson56:5633+15:36ej godkänd
20. Jeanette Andersson39:4822+8:54ej godkänd
OK Löftan 1ej godkänd
1. Björn Johannesson40:3237+3:2540:3237
2. Jesper Johansson23:065+0:561:03:3815-22
3. Simon Corneliusson14:068+1:431:17:4411-4
3. Tobias Johansson14:3613+2:131:18:14
3. Victor Hansson14:4715+2:241:18:25
4. Johan Antonsson50:1724+10:212:08:0119+8
5. Linda Corneliusson15:0823+2:452:23:0920+1
6. Alice Hultin39:3351+13:073:02:4225+5
7. Adrian Vartiaej godkändej godkänd
8. Joakim Antonsson55:5822+10:52ej godkänd
9. Tobias Thorsson43:0926+8:00ej godkänd
10. Magnus Hansson41:2114+6:41ej godkänd
11. Magnus Johansson43:295+2:39ej godkänd
12. Jonas Hultin24:2117+2:34ej godkänd
13. Marie Arnesson Galler45:3210+10:02ej godkänd
14. Filip Hansson29:4229+8:35ej godkänd
14. Joakim Handin30:5141+9:44ej godkänd
14. Johan Hansson31:2146+10:14ej godkänd
15. Hans Antonsson47:2033+17:32ej godkänd
16. Daniel Andersson1:02:3453+18:18ej godkänd
17. Patrik Corneliusson1:02:1545+25:09ej godkänd
18. Liselotte Johansson31:2546+10:54ej godkänd
19. Stefan Ring49:429+8:22ej godkänd
20. Josefin Hanning44:2042+13:26ej godkänd
OK Orion 4ej godkänd
1. Jens Söderström44:3946+7:3244:3946
2. Lucas Toll30:5053+8:401:15:2951+5
3. Vilma Engström22:51111+10:281:38:2054+3
3. Annie Oscarsson25:21129+12:581:40:50
3. Amelia Svensson25:24131+13:011:40:53
4. Daniel Oscarsson1:22:5171+42:553:01:1163+9
5. Lisa Swartz16:1339+3:503:17:2461-2
6. Anna Andersson38:2341+11:573:55:47610
7. Carolin Håkansson1:00:1268+25:054:55:5967+6
8. Tommy Svensson1:39:4373+54:376:35:4269+2
9. Per-Ivan Engström1:01:3669+26:277:37:1867-2
10. Lennart Nilsson55:0364+20:238:32:21670
11. Krister Wahlström1:26:0770+45:179:58:28670
12. Erik Oscarsson23:5213+2:0510:22:2043-24
13. Emil Olsson56:2538+20:5511:18:4537-6
14. Christian Clemmensen32:5161+11:4411:51:3638+1
14. Anna Myrén36:2587+15:1811:55:10
15. Stefan Malmströmej godkändej godkänd
16. Magnus Håkansson1:21:2267+37:06ej godkänd
17. Mikael Wahlbom1:06:2952+29:23ej godkänd
18. Leif Sjögren33:2260+12:51ej godkänd
19. Johan Norbergej godkändej godkänd
20. Karin Tränk52:4567+21:51ej godkänd
Ronneby OK 1ej godkänd
1. Stefan Karlsson38:4222+1:3538:4222
2. Simon Giselsson26:5435+4:441:05:3630+8
3. Albin Lilja14:1210+1:491:19:4821-9
3. Oskar Eriksson17:0556+4:421:22:41
4. Torgny Lindström45:269+5:302:05:1412-9
5. Arvid Blomster13:004+0:372:18:1410-2
6. Hanna Johannesson29:058+2:392:47:199-1
7. Christian Håkansson37:287+2:213:24:476-3
8. Henrik Johannesson49:595+4:534:14:464-2
9. Jon Engkvist40:4519+5:364:55:315+1
10. Håkan Lindström38:133+3:335:33:443-2
11. Alexander Graadej godkändej godkänd
12. Hanna Ring26:4431+4:57ej godkänd
13. Anton Gliveson3:49:1275+3:13:42ej godkänd
14. Louise Lagerqvist32:4760+11:40ej godkänd
14. Annie Frid32:5161+11:44ej godkänd
14. Vacant ej startej godkänd
15. Mathias Blomster44:4731+14:59ej godkänd
16. Ingemar Eriksson58:1432+13:58ej godkänd
17. Daniel Persson56:0723+19:01ej godkänd
18. Sarah Lindström30:4939+10:18ej godkänd
19. Thomas Johannessonej godkändej godkänd
20. Ann-Christin Nero Forsman40:4828+9:54ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser