Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, lång, Göteborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, lång, Göteborg
Arrangörsorganisation: FK Herkules
Datum: söndag 6 september 2015

D21

8 270 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina StrandGöteborg-Majorna OK1:09:548:27
2Ellinor TjernlundOK Vilse 871:11:48+1:548:40
3Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK1:13:36+3:428:53
4Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK1:14:02+4:088:57
5Anna WallinGöteborg-Majorna OK1:16:49+6:559:17
6Agnes LeoGöteborg-Majorna OK1:17:53+7:599:25
7Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK1:18:42+8:489:30
8Sara BengtssonSävedalens AIK1:19:21+9:279:35
9Frida BakkmanIFK Lidingö SOK1:20:33+10:399:44
10Josefine KarlssonIFK Göteborg1:20:43+10:499:45
11Helena StrandOK Landehof1:24:49+14:5510:15
12Elin HamreforsSävedalens AIK1:28:21+18:2710:40
13Pernilla OlssonSkåneslättens OL1:30:32+20:3810:56
14Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK1:31:27+21:3311:03
15Bodil HalvarssonGöteborg-Majorna OK1:33:36+23:4211:19
16Lovisa NilssonSävedalens AIK1:37:44+27:5011:49
17Anna NiklassonJönköpings OK1:38:15+28:2111:52
18Erika LindqvistSävedalens AIK1:40:05+30:1112:06
Lovisa PerssonOK Tisarenej start
Josefin TjernlundOK Vilse 87ej start

H21

12 070 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HubmannKristiansand OK1:18:446:31
2Johan RunessonGöteborg-Majorna OK1:21:39+2:556:45
3Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:23:11+4:276:53
3Fredrik BakkmanIFK Lidingö SOK1:23:11+4:276:53
5Sergej FedatsenkaSävedalens AIK1:23:54+5:106:57
6Jonas PilbladIFK Göteborg1:26:11+7:277:08
7Johan StrandGöteborg-Majorna OK1:28:07+9:237:18
8Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:32:02+13:187:37
9Simon SmedbergIFK Göteborg1:34:15+15:317:48
10Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF1:34:19+15:357:48
11Max Peter BejmerIFK Göteborg1:34:24+15:407:49
12Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK1:34:48+16:047:51
13Erik EngstrandIFK Göteborg1:36:22+17:387:59
14Fredrik MattssonOK Kåre1:38:20+19:368:08
15Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:39:09+20:258:12
16Erik ÖhlundGöteborg-Majorna OK1:39:54+21:108:16
17Remi DuboisIFK Göteborg1:41:05+22:218:22
18Fredrik PerssonIFK Göteborg1:41:44+23:008:25
19Ken PeetersGöteborg-Majorna OK1:42:25+23:418:29
20Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK1:45:46+27:028:45
21Johan AntonssonOK Löftan1:50:44+32:009:10
22Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK1:51:45+33:019:15
23Jonas LundgrenStora Tuna OK1:52:29+33:459:19
24Rasmus LarssonOK Alehof1:54:08+35:249:27
25Jonatan AnderssonFalkenbergs OK1:59:07+40:239:52
26Stefan RoosIFK Göteborg2:01:07+42:2310:02
27Adam KazdaGöteborg-Majorna OK2:02:25+43:4110:08
28Martin AnkelOK Alehof2:06:25+47:4110:28
29Anton BlomGöteborg-Majorna OK2:30:13+1:11:2912:26
30Filip HolmHalmstad OK2:35:25+1:16:4112:52
Andreas NilssonMarkaryds FKej godkänd
Niklas GustafssonOK Tisarenej godkänd
Vetle Ruud BråtenIFK Göteborgej godkänd
Anders AxenborgGöteborg-Majorna OKej godkänd
Måns SandgrenOK Orionej godkänd
Patrik MartnerIFK Göteborgej start
Simon LarssonSävedalens AIKej start
Victor AxbomOK Landehofej start
Stefan FalemoMölndal Outdoor IFej start
Eskil KinnebergIFK Göteborgej start
Mikael EliassonGöteborg-Majorna OKej start

D21 Kort

5 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma AlmehedFrölunda OL1:07:3413:21
2Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb1:15:37+8:0314:56
3Elin KarlssonLycksele IF1:23:13+15:3916:26
4Anna RubbóUmedalens IF1:25:19+17:4516:51
5Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb1:29:40+22:0617:43
Maria PollMölndal Outdoor IFej start

H21 Kort

8 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas HelmertzFrölunda OL1:21:0210:02
2Anton HemlinIK Uven1:23:07+2:0510:17

D20

6 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea BrechbühlSävedalens AIK1:07:0510:56
2Lovisa LemanGöteborgs SK1:17:11+10:0612:35
Lydia NorinFrölunda OLej start
Erica PetterssonIFK Göteborgej start

H20

8 680 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna1:05:117:30
2Per LindmanFinspångs SOK1:07:38+2:277:47
3Andreas SølbergIFK Göteborg1:09:26+4:157:59
4Jakob WahlGöteborg-Majorna OK1:11:27+6:168:13
5Arvid VågIFK Göteborg1:11:31+6:208:14
6Heino OllinSävedalens AIK1:11:37+6:268:15
7Filip WadstenOK Landehof1:11:38+6:278:15
8Oskar LeinonenOK Kolmården1:15:31+10:208:42
9Rickard NorlinKungälvs OK1:16:00+10:498:45
10Gustav BoquistIK Uven1:20:12+15:019:14
11Kevin StåhlOK Hammaren1:20:17+15:069:14
12Oscar RenbergSävedalens AIK1:40:21+35:1011:33
13John GabrielssonSävedalens AIK1:43:34+38:2311:55
Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OKej godkänd

D18

5 370 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin PetterssonIFK Göteborg50:599:29
2Emma DjerfLerums SOK58:53+7:5410:57
3Hanna ÅbergOK Landehof1:02:47+11:4811:41
4Saga BacktemanLerums SOK1:04:48+13:4912:04
5Klara DjerfLerums SOK1:04:52+13:5312:04
6Linnéa CreaserSävedalens AIK1:13:59+23:0013:46
7Sara AlmehedFrölunda OL1:17:33+26:3414:26
8Ella WallinderGöteborg-Majorna OK1:18:07+27:0814:32
9Emma RenbergSävedalens AIK1:19:58+28:5914:53
10Clara CoxLerums SOK1:29:39+38:4016:41
Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OKej godkänd
Julia BlomFrölunda OLej start
Agnes SpånérGöteborg-Majorna OKej start

H18

7 120 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Otto StuhlhoferOK Landehof56:027:52
2Johan OlsonIK Uven57:34+1:328:05
3Mattis HallbergIK Uven1:02:27+6:258:46
4Johan LammFrölunda OL1:08:31+12:299:37
5Albin ClaessonSävedalens AIK1:11:09+15:079:59
6Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK1:13:10+17:0810:16
7Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:20:05+24:0311:14
8Adam BrobergIF Rigor1:22:37+26:3511:36
9Hugo ThunbergOK Alehof1:47:53+51:5115:09
10Vilhelm MelkstamLerums SOK1:55:13+59:1116:10

H17-20 Kort

5 270 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Carl AgrellSävedalens AIKej godkänd

D16

4 500 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna NilssonKungälvs OK53:1711:50
2Vilma SvantessonHjärnarps GH OL55:20+2:0312:17
3Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK55:57+2:4012:26
4Kajsa RaskKungälvs OK55:58+2:4112:26
5Selma MoqvistLerums SOK58:26+5:0912:59
6Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK1:01:59+8:4213:46
7Agnes AspMölndal Outdoor IF1:13:01+19:4416:13
8Sara ForsbergIK Uven1:13:50+20:3316:24
9Hanna BoquistIK Uven1:19:20+26:0317:37
10Clara HiltunenGöteborg-Majorna OK1:23:33+30:1618:34
11Isabella LagoGöteborg-Majorna OK1:23:44+30:2718:36
12Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK1:24:36+31:1918:48
13Annie OlssonMölndal Outdoor IF1:27:32+34:1519:27
Emelie KarlssonOK Landehofej godkänd
Emelie LorénOK Landehofej godkänd
Tove JohanssonOK Alehofej start
Elina HansonTolered-Utby Ol-klubbej start
Frida AnderssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Elin HermanssonKungälvs OKej start
Frida AnderssonGöteborg-Majorna OKej start

H16

5 270 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel BlomFrölunda OL50:599:40
2Jonas LauriFK Herkules51:40+0:419:48
3Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK54:09+3:1010:16
4Johannes HolmgrenSävedalens AIK55:32+4:3310:32
5Axel ForsmanFK Herkules1:00:38+9:3911:30
6Gabriel SturessonLerums SOK1:02:32+11:3311:51
7Martin LammFrölunda OL1:04:50+13:5112:18
8Johan GrahnIK Uven1:10:43+19:4413:25
9Johan HjelmérSjövalla FK1:22:17+31:1815:36
10Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:36:01+45:0218:13
11William JörneliusFK Herkules1:36:53+45:5418:23
Filip JohanssonKungälvs OKej godkänd
Benjamin GabrielssonKungälvs OKej godkänd
Kalle LundgrenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Felix FalkGöteborg-Majorna OKej start

D16 Kort

3 560 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emma DahlströmFK Herkulesej start

H16 Kort

3 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav MerlanderTolered-Utby Ol-klubb55:4415:06
2William CollianderTolered-Utby Ol-klubb59:39+3:5516:09
Johan BjörckIK Uvenej godkänd

D14

3 560 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK34:209:38
2Märta LjungbergSjövalla FK39:20+5:0011:02
3Klara WallinderGöteborg-Majorna OK40:45+6:2511:26
4Thea FagerströmIFK Göteborg42:40+8:2011:59
5Hanna GabrielssonKungälvs OK43:10+8:5012:07
6Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK46:46+12:2613:08
7Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK49:22+15:0213:52
8Rebecca LekbergSävedalens AIK52:43+18:2314:48
9Lovisa MoqvistLerums SOK53:26+19:0615:00
10Maria LogrenSjövalla FK53:56+19:3615:08
11Matilda HagstrandLerums SOK57:15+22:5516:04
12Alva BohlinIFK Göteborg58:01+23:4116:17
13Nellie MånssonGöteborg-Majorna OK59:51+25:3116:48
14Ella BjörckIK Uven1:10:54+36:3419:54
15Emelie RönnborgIK Uven1:23:23+49:0323:25
16Maja OttossonMölndal Outdoor IF1:41:40+1:07:2028:33
Kajsa NormanSävedalens AIKej godkänd
Lisa WreebyOK Landehofej godkänd
Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ellika GrothKungälvs OKej godkänd
Tilda MelkstamLerums SOKej start
Tilda ErixonIFK Göteborgej start

H14

3 690 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl JosefssonSävedalens AIK30:468:20
2Samuel PihlströmOK Landehof31:40+0:548:34
3Erik HogedalGöteborg-Majorna OK36:54+6:0810:00
4Arvid AronssonOK Kroppefjäll37:57+7:1110:17
5Daniel HolmgrenSävedalens AIK39:17+8:3110:38
6Emil AxelssonLerums SOK39:26+8:4010:41
7Jakob GunnarssonLerums SOK41:49+11:0311:19
8Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK45:12+14:2612:14
9Felix DrejmoOK Landehof46:21+15:3512:33
10Arvid BacktemanLerums SOK48:49+18:0313:13
11Edvin NilssonKungälvs OK53:19+22:3314:26
12Adam OlssonSjövalla FK54:47+24:0114:50
13Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb1:00:44+29:5816:27
14Hannes RosendahlIF Marin Väst1:05:04+34:1817:37
15Edvin BorneFrölunda OL1:10:51+40:0519:12
16Erik JohanssonOK Alehof1:22:25+51:3922:20
17Simon NordbergGöteborg-Majorna OK1:23:34+52:4822:38
18Mattias LauriFK Herkules1:39:59+1:09:1327:05
19Wilmer HolmqvistSjövalla FK1:46:15+1:15:2928:47
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Zebastian ArfwedsonFrölunda OLej godkänd
Emil RavakkoSävedalens AIKej start
Joel HellmanSjövalla FKej start
Gabriel ÖhgrenSävedalens AIKej start
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej start
Samuel BjörkeströmTolered-Utby Ol-klubbej start

D14 Kort

3 150 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia LindbladSävedalens AIK38:5712:21
2Rebecka StenholdtFK Herkules56:10+17:1317:49
3Signe EngströmTolered-Utby Ol-klubb58:00+19:0318:24
4Elsa RybergMölndal Outdoor IF59:59+21:0219:02

H14 Kort

2 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emrik LindFK Herkules26:038:44
2Edvin NilssonTolered-Utby Ol-klubb28:10+2:079:27
3Viktor Le ClaireFK Herkules29:26+3:239:52
4Edvin KarlssonKungälvs OK32:51+6:4811:01
Albin BackmanTolered-Utby Ol-klubbej start
Victor JärnekullTolered-Utby Ol-klubbej start

D12

2 980 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elina ReinholdssonOK Alehof20:396:55
2Olivia LundstedtSjövalla FK21:17+0:387:08
3Elsa KarlssonOK Landehof24:21+3:428:10
4Katrin AsplundKungälvs OK25:21+4:428:30
5Matilda WallströmSävedalens AIK26:03+5:248:44
6Sofia RaskKungälvs OK27:36+6:579:15
7Molly GranängKungälvs OK28:35+7:569:35
8Disa RangertKungälvs OK29:12+8:339:47
9Julia WallbergOK Alehof30:40+10:0110:17
10Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb30:45+10:0610:19
11Filippa FagerströmIFK Göteborg31:52+11:1310:41
12Ida BengtssonOK Alehof32:33+11:5410:55
13Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb33:09+12:3011:07
14Rebecka PihlströmOK Landehof33:19+12:4011:10
15Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb37:10+16:3112:28
16Matilda AspIFK Göteborg38:17+17:3812:50
17Josephine CaronSjövalla FK41:05+20:2613:47
18Elsa AspMölndal Outdoor IF43:06+22:2714:27
19Louise OlssonMölndal Outdoor IF47:40+27:0115:59
20Thea FlogårdIK Stern50:31+29:5216:57
Alina JohnssonLerums SOKej start
Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubbej start
Agnes BohlinIFK Göteborgej start
Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubbej start
Tuva ÖhgrenSävedalens AIKej start

H12

3 150 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK20:116:24
2Albin NyqvistOK Landehof22:26+2:157:07
3Arvid SkeppSävedalens AIK22:41+2:307:12
4Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK26:17+6:068:20
5Gustav BertsOK Alehof28:42+8:319:06
6Elias NordbergGöteborg-Majorna OK30:11+10:009:34
7Simon BååthSävedalens AIK30:21+10:109:38
8Victor BeischerIK Uven32:00+11:4910:09
9Alexander HöglindFK Herkules33:43+13:3210:42
10Lukas GrothKungälvs OK36:15+16:0411:30
11William RönnborgIK Uven36:29+16:1811:34
12William SturessonLerums SOK36:44+16:3311:39
13Joel RingströmOK Landehof37:17+17:0611:50
14Lowe HammarFK Herkules39:18+19:0712:28
15Hannes EssungerSjövalla FK39:50+19:3912:38
16Tage KinellIFK Göteborg40:20+20:0912:48
17Jacob GrahnIK Uven40:39+20:2812:54
18Tom Axel EkenstråleFK Herkules41:16+21:0513:06
19Albin SchmidtFrölunda OL42:40+22:2913:32
20Hugo NorbergIK Stern44:43+24:3214:11
21Lucas BoströmOK Alehof45:35+25:2414:28
22Adrian BergqvistTolered-Utby Ol-klubb51:01+30:5016:11
23Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb52:48+32:3716:45
24Rickard BerndtssonFrölunda OL1:00:50+40:3919:18
25Ville TörmänenMölndal Outdoor IF1:01:03+40:5219:22
26Jonas OlandersLerums SOK1:04:36+44:2520:30
27Mikael BjörckIK Uven1:19:59+59:4825:23
28Kristian WestfeldtGöteborg-Majorna OK1:23:33+1:03:2226:31
Erik ÖstlingKungälvs OKej godkänd
Ebbe HolmqvistSjövalla FKej godkänd
Anton KastrupFK Herkulesej start
Carl ErixonIFK Göteborgej start
Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Alfred JohanssonOK Alehofej start
Felix CindricFK Herkulesej start
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start
Gunnar FovaeusSävedalens AIKej start

D12 Kort

2 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara LemurellSjövalla FK21:528:28
2Maria GergelyFK Herkules22:59+1:078:54
3Amanda EckerlidSävedalens AIK29:50+7:5811:33
4Signe LindebladIFK Göteborg33:02+11:1012:48
Linnea NyströmTolered-Utby Ol-klubbej start

H12 Kort

2 540 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan Wall JungbjerGöteborgs SK21:468:34
2Erik KlerforsFK Herkules32:14+10:2812:41
3Simon LjungkvistOK Alehof33:06+11:2013:01
4Axel SkårmanFrölunda OL38:59+17:1315:20
Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Simon KarlssonKungälvs OKej start
Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborgej start

D10

2 540 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia LundstedtSjövalla FK17:016:41
2Ida KörleOK Landehof17:02+0:016:42
3Emma KarlssonOK Landehof18:40+1:397:20
4Miranda WallströmSävedalens AIK18:58+1:577:28
5Maja AxelssonLerums SOK19:09+2:087:32
6Audrey HanssonFrölunda OL19:18+2:177:35
7Wilma ReinholdssonOK Alehof19:37+2:367:43
8Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK20:28+3:278:03
9Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb20:54+3:538:13
10Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK21:14+4:138:21
11Ellen NormanSävedalens AIK21:31+4:308:28
12Clara LövgärdOK Alehof23:39+6:389:18
13Matilda LekbergSävedalens AIK23:56+6:559:25
14Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb24:00+6:599:26
15Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK24:38+7:379:41
16Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb29:33+12:3211:38
17Linn MånssonGöteborg-Majorna OK30:21+13:2011:56
18Sara BengtssonOK Alehof32:55+15:5412:57
19Emelina HolmqvistSjövalla FK34:50+17:4913:42
20Johanna PihlströmOK Landehof39:32+22:3115:33

H10

2 580 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK13:065:04
2Marcus LammFrölunda OL14:30+1:245:37
3Emil LindbladSävedalens AIK15:10+2:045:52
4Hannes PerssonFK Herkules16:16+3:106:18
5Tim MartnerFrölunda OL17:21+4:156:43
6Dante RangertKungälvs OK18:43+5:377:15
7Axel EckerlidSävedalens AIK18:58+5:527:21
8Isak LemurellSjövalla FK19:55+6:497:43
9Viktor BerndtssonFrölunda OL20:10+7:047:48
10Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb20:35+7:297:58
11Alwin EinarssonKungälvs OK20:39+7:338:00
12Simon GrahnIK Uven20:51+7:458:04
13Elias LauriFK Herkules22:27+9:218:42
14Albin SvenssonFK Herkules22:38+9:328:46
15Linus BååthSävedalens AIK23:58+10:529:17
16Adam GranhageSjövalla FK24:28+11:229:28
17Max Emil EkenstråleFK Herkules25:44+12:389:58
18David RothamelTolered-Utby Ol-klubb26:36+13:3010:18
19Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb26:57+13:5110:26
20Jakob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb29:46+16:4011:32
21Sebastian CaronSjövalla FK30:15+17:0911:43
22Johan ÖstlingKungälvs OK31:51+18:4512:20
23Martin EkFrölunda OL32:16+19:1012:30
24Samuel RingströmOK Landehof42:01+28:5516:17
Valter DrejmoOK Landehofej start
Anton RaskKungälvs OKej start
Elias NyqvistOK Landehofej start
Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubbej start

D35

6 080 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK1:00:199:55
2Petra HalvarssonGöteborg-Majorna OK1:07:47+7:2811:08
3Anna NordelöfMölndal Outdoor IF1:08:57+8:3811:20
4Anna M WindevallSävedalens AIK1:10:22+10:0311:34
5Frida WallströmSävedalens AIK1:11:01+10:4211:40
6Anna MartnerFrölunda OL1:16:45+16:2612:37
7Karin FedjeFrölunda OL1:19:13+18:5413:01
8Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb1:19:20+19:0113:02
9Desiré RexOK Landehof1:21:23+21:0413:23
10Annica EngIFK Göteborg1:22:23+22:0413:32
11Ingela RoosIFK Göteborg1:23:33+23:1413:44
12Solrun GottebergMölndal Outdoor IF1:39:53+39:3416:25
Sandra HanssonFrölunda OLej godkänd

H35

8 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HöijeGöteborg-Majorna OK1:11:038:48
2Fredrik NobornIFK Göteborg1:16:51+5:489:31
3Staffan LjungqvistIFK Göteborg1:45:21+34:1813:03
Mattias KarlssonOK Alehofej start

D40

5 060 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise GötforsGöteborg-Majorna OK49:259:45
2Pia JohanssonOK Landehof53:39+4:1410:36
3Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK55:20+5:5510:56
4Hanna RangertKungälvs OK55:32+6:0710:58
5Anna LövgärdOK Alehof58:55+9:3011:38
6Karin KullmanOK Alehof1:04:03+14:3812:39
7Cecilia GrothKungälvs OK1:04:25+15:0012:43
8Susanne CoxLerums SOK1:05:55+16:3013:01
9Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK1:15:52+26:2714:59
10Agneta TörnkvistIK Uven1:20:04+30:3915:49
11Karin AlthoffKungälvs OK1:31:09+41:4418:00
12Anneli GabrielssonKungälvs OK1:47:27+58:0221:14
13Katarina WallbergOK Alehof1:48:10+58:4521:22
Anna RönnborgIK Uvenej start
Karin NobornIFK Göteborgej start
Erika RaskKungälvs OKej start
Åsa OllanderOK Landehofej start

H40

7 610 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas MartnerFrölunda OL58:357:41
2Martin LarssonIFK Göteborg1:01:33+2:588:05
3Fredrik SturessonOK Alehof1:03:34+4:598:21
4Johan ForsstenKungälvs OK1:07:52+9:178:55
5Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:10:22+11:479:14
6Mats KarlfeldtSävedalens AIK1:16:02+17:279:59
7Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK1:16:33+17:5810:03
8Björn GrothKungälvs OK1:17:25+18:5010:10
9Stefan KinellIFK Göteborg1:17:52+19:1710:13
10Björn LindkvistSjövalla FK1:21:38+23:0310:43
11Marcus HanssonFrölunda OL1:22:12+23:3710:48
12Henrik PetterssonGustavsbergs OK1:27:05+28:3011:26
13Martin Lindsjö SmåBSävedalens AIK1:27:17+28:4211:28
14Peter LekbergSävedalens AIK1:28:03+29:2811:34
15Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb1:31:05+32:3011:58
16Arne Kjell VikhagenGöteborg-Majorna OK1:31:30+32:5512:01
17Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK1:34:47+36:1212:27
18Peter AugustssonGöteborgs SK1:35:10+36:3512:30
Tobias RingströmOK Landehofej godkänd
Henrik OlssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OKej start
Tobias NobornIFK Göteborgej start
Erik AderstedtKungälvs OKej start

D45

4 510 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla ÖhgrenSävedalens AIK54:2212:03
2Ellinor JohanssonOK Alehof58:45+4:2313:01
3Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK1:00:11+5:4913:20
4Sara LorénOK Landehof1:00:30+6:0813:24
5Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK1:07:21+12:5914:56
6Åsa OttossonMölndal Outdoor IF1:08:34+14:1215:12
7Erika AspMölndal Outdoor IF1:12:54+18:3216:09
8Malin LammFrölunda OL1:17:09+22:4717:06
9Katarina AlmehedFrölunda OL1:24:42+30:2018:46
10Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:42:31+48:0922:43
11Anna GrahnIK Uven2:13:35+1:19:1329:37
Cecilia BjörckIK Uvenej godkänd
Karin ClarinIF Rigorej start
Katarina BorneFrölunda OLej start
Lotta FalkGöteborg-Majorna OKej start
Sofia KarlssonOK Landehofej start

H45

6 750 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg51:117:34
2Sören SturessonLerums SOK51:43+0:327:39
3Fredrik SmedbergOK Skogsfalken56:39+5:288:23
4Nichlas WallströmSävedalens AIK57:45+6:348:33
5Anders YngströmGöteborg-Majorna OK59:50+8:398:51
6Anders AspMölndal Outdoor IF1:01:24+10:139:05
7Jonas AxelssonLerums SOK1:03:32+12:219:24
8Anders WadstenOK Landehof1:04:51+13:409:36
9Henrik NordholmSävedalens AIK1:05:17+14:069:40
10Mattias BååthSävedalens AIK1:05:39+14:289:43
11Ola WallinderGöteborg-Majorna OK1:08:18+17:0710:07
12Thomas KarlssonOK Landehof1:11:07+19:5610:32
13Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:15:37+24:2611:12
14Anders RybergMölndal Outdoor IF1:15:40+24:2911:12
15Erik ÖsterlinSävedalens AIK1:17:45+26:3411:31
16Mats HermanssonKungälvs OK1:18:30+27:1911:37
17Jonas HöijerSävedalens AIK1:19:11+28:0011:43
18Pär MoqvistLerums SOK1:19:43+28:3211:48
19Claes HagstrandLerums SOK1:19:45+28:3411:48
20Thomas BorneFrölunda OL1:20:31+29:2011:55
21Håkan BerndtssonFrölunda OL1:20:56+29:4511:59
22Ulf NyqvistOK Landehof1:21:18+30:0712:02
23Erik RuotsalainenFrölunda OL1:21:31+30:2012:04
24Henrik MelkstamLerums SOK1:22:13+31:0212:10
25Johan ÅbergOK Landehof1:24:39+33:2812:32
26David GabrielssonSävedalens AIK1:24:48+33:3712:33
27Olle SjöforsOK Älme1:28:44+37:3313:08
28Torbjörn GrahnIK Uven1:29:00+37:4913:11
29Per JohnssonLerums SOK1:33:46+42:3513:53
30Ulric BjörckIK Uven1:34:04+42:5313:56
31Stefan L JohanssonKungälvs OK1:40:39+49:2814:54
32Hans NilssonKungälvs OK1:41:16+50:0515:00
33Mats RönnborgIK Uven1:45:31+54:2015:37
34Fredrik HultmanGnellspikes Multisport Club1:51:00+59:4916:26
Anders HolménGöteborg-Majorna OKej godkänd
Stefan LemurellSjövalla FKej godkänd
Lars ÖstlingKungälvs OKej godkänd
Lars LjungbergSjövalla FKej godkänd
Anders LammFrölunda OLej start
Anders HellgrenFrölunda OLej start

D50

3 920 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SmedbergOK Skogsfalken41:1910:32
2Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK42:51+1:3210:55
3Anette BernhedSävedalens AIK46:27+5:0811:50
4Lena CarlssonSävedalens AIK47:09+5:5012:01
5Nina DjerfLerums SOK51:39+10:2013:10
6Annika AasaIK Uven54:04+12:4513:47
7Åsa NybergGöteborg-Majorna OK55:44+14:2514:13
8Anna AsplundKungälvs OK1:00:24+19:0515:24
9Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:00:31+19:1215:26
10Helena StensötaFrölunda OL1:26:51+45:3222:09
11Karin HelmertzFrölunda OL1:58:14+1:16:5530:09
Carin RudolfssonIK Uvenej start

H50

5 880 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roine PetterssonIFK Göteborg49:568:29
2Odd WallumSävedalens AIK51:32+1:368:45
3Hans MelinGöteborg-Majorna OK55:40+5:449:28
4Lars SvantessonHjärnarps GH OL59:31+9:3510:07
5Robert HallbergIK Uven59:37+9:4110:08
6Magnus KarlssonOK Landehof59:58+10:0210:11
7Pär ClaessonSävedalens AIK1:02:46+12:5010:40
8Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK1:03:33+13:3710:48
9Magnus WideFrölunda OL1:05:23+15:2711:07
10Staffan AsplundKungälvs OK1:07:33+17:3711:29
11Andrew LagoGöteborg-Majorna OK1:09:37+19:4111:50
12Johan WettergrenIK Uven1:12:10+22:1412:16
13Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:13:07+23:1112:26
14Ulf AlmehedFrölunda OL1:14:01+24:0512:35
15Lars MagnussonOK Landehof1:14:15+24:1912:37
16Bengt MattssonTolered-Utby Ol-klubb1:14:58+25:0212:44
17Anders LindénFrölunda OL1:17:17+27:2113:08
18Johan ByströmKFUK-KFUM IA Göteborg1:20:04+30:0813:37
19Torbjörn KjörkFrölunda OL1:21:39+31:4313:53
20Mats DahlrotIK Uven1:22:16+32:2013:59
21Leif HagmanIK Uven1:23:13+33:1714:09
22Bernt BerndtssonFrölunda OL1:29:05+39:0915:09
23Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb1:29:48+39:5215:16
24Håkan WåhlanderFrölunda OL1:32:53+42:5715:47
25Peter HammersbergFrölunda OL1:35:59+46:0316:19
26Anders BruceSjövalla FK1:38:04+48:0816:40
27Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK1:42:30+52:3417:25
28Martin ThunbergOK Alehof1:45:00+55:0417:51
29Graham KempGöteborg-Majorna OK1:49:23+59:2718:36
30Hans-Olof PerssonOK Alehof2:02:13+1:12:1720:47
31Börje PerssonOK Alehof2:06:36+1:16:4021:31
Christer BorgGöteborg-Majorna OKej godkänd
Mikael JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Stig LarssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Thomas AttforsSävedalens AIKej start
Patrick DjerfLerums SOKej start

D55

3 850 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK52:1613:34
2Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb55:17+3:0114:21
3Gunilla AxelssonSävedalens AIK57:36+5:2014:57
4Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK1:00:47+8:3115:47
5Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:07:38+15:2217:34
6Karin IngelhagFrölunda OL1:12:14+19:5818:45
7Monika NilssonOK Alehof1:17:56+25:4020:14
8Ann-Kristin NyqvistIFK Göteborg1:18:19+26:0320:20
9My EngströmLerums SOK1:30:11+37:5523:25
10Susanne EickhoffSävedalens AIK1:33:04+40:4824:10
11Ingela HåkanssonIK Uven1:33:51+41:3524:22
12Maria VamlingFrölunda OL2:02:48+1:10:3231:53
Birgitta LööfGöteborg-Majorna OKej start

H55

5 300 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torsten BacktemanLerums SOK49:289:20
2Magnus JosefssonSävedalens AIK53:55+4:2710:10
3Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK55:50+6:2210:32
4Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK56:57+7:2910:44
5Stefan SjöblomFrölunda OL59:20+9:5211:11
6Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:01:47+12:1911:39
7Mats LindqvistSävedalens AIK1:02:18+12:5011:45
8Kjell AnderssonSävedalens AIK1:03:05+13:3711:54
9Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK1:05:38+16:1012:23
10Martin EickhoffSävedalens AIK1:07:13+17:4512:40
11Stefan O JanssonLerums SOK1:08:37+19:0912:56
12Hans GarmerGöteborg-Majorna OK1:09:05+19:3713:02
13Björn BorgGöteborg-Majorna OK1:09:17+19:4913:04
14Gunnar HåkanssonIK Uven1:12:08+22:4013:36
15Karl SchneiderMölndal Outdoor IF1:15:09+25:4114:10
16Anders SpånérGöteborg-Majorna OK1:15:59+26:3114:20
17Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK1:20:12+30:4415:07
18Henrik CarlssonIK Uven1:23:00+33:3215:39
19Bertil AxbomOK Landehof1:25:37+36:0916:09
20Jan RydénSjövalla FK1:30:49+41:2117:08
21Christer Brander NilssonStenungsunds OK1:47:17+57:4920:14
Torbjörn AlmgrenGöteborgs SKej godkänd
Ulf WallinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OKej start

D60

3 450 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK40:3711:46
2Monica KnutssonSävedalens AIK46:08+5:3113:22
3Karin AxelssonIK Uven50:40+10:0314:41
4Solveig HedenblomSjövalla FK54:20+13:4315:44

H60

4 970 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik UndelandIFK Göteborg52:1110:29
2Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK53:49+1:3810:49
3Krister StrandOK Landehof54:46+2:3511:01
4Pierre KarlssonOK Alehof55:01+2:5011:04
5Jan CarlssonIFK Göteborg59:10+6:5911:54
6Sten BlomströmIK Stern1:00:05+7:5412:05
7Hans KarlssonIFK Göteborg1:05:03+12:5213:05
8Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb1:10:53+18:4214:15
9Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubb1:15:09+22:5815:07
10Lennart VamlingFrölunda OL1:21:15+29:0416:20
Stefan MillegårdSävedalens AIKej start

D65

3 410 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK54:5716:06
2Ingrid Rex WallströmOK Landehof1:00:26+5:2917:43
3Ann-Britt JohanssonIK Stern1:03:05+8:0818:29
4Eva BlomströmIK Stern1:10:21+15:2420:37
5Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK1:12:07+17:1021:08
6Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb1:12:51+17:5421:21
7Lotta BörjessonSävedalens AIK1:15:19+20:2222:05
8Lizzie HansenOK Landehof1:19:11+24:1423:13
9Ingegerd OlssonOK Alehof1:25:03+30:0624:56
10Ingrid CarlstedtSävedalens AIK1:33:29+38:3227:24
11Inga GustavssonIK Uven1:54:12+59:1533:29
Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OKej godkänd

H65

4 560 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KardellLjungskile FK52:1011:26
2Sören SvenssonSjövalla FK59:35+7:2513:03
3Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb1:01:40+9:3013:31
4Björn EngströmLerums SOK1:02:02+9:5213:36
5Olle AdolfssonLerums SOK1:03:26+11:1613:54
6Hans CarlstedtSävedalens AIK1:14:00+21:5016:13
7Lennart AnderssonGöteborgs SK1:15:39+23:2916:35
8Lars ÖsterbergSävedalens AIK1:16:15+24:0516:43
9Mats KågesonGöteborg-Majorna OK1:18:15+26:0517:09
10Staffan BrobergIF Marin Väst1:29:19+37:0919:35
11Sten OlssonOK Alehof1:30:54+38:4419:56
12Sten HelmertzFrölunda OL2:00:51+1:08:4126:30
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubbej start
Hans M CarlssonIFK Göteborgej start

D70

3 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SchedwinIK Stern52:2916:55
2Barbro JohanssonSjövalla FK1:05:00+12:3120:58
3Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK1:06:20+13:5121:23
4Inger GreenSjövalla FK1:22:44+30:1526:41
5Elvy BörjessonOK Alehof1:25:11+32:4227:28
6Lilian SamuelssonKungälvs OK1:25:13+32:4427:29
Ulla LindheIK Sternej start

H70

3 950 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik HvoslefIK Stern49:2212:29
2Lars FinbomOK Landehof52:14+2:5213:13
3Göran BengtssonTockarps IK52:51+3:2913:22
4Anders AxelssonSävedalens AIK56:55+7:3314:24
5Kjell BengtssonSävedalens AIK57:32+8:1014:33
6Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK58:28+9:0614:48
7Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK59:59+10:3715:11
8Hans C JohanssonIK Stern1:01:28+12:0615:33
9Stig-Ove TollIK Stern1:01:59+12:3715:41
10Lennart GustavssonIK Uven1:03:55+14:3316:10
11Bengt BörjessonOK Alehof1:13:24+24:0218:34
12Gösta MalmerIF Marin Väst1:13:30+24:0818:36
13Bo BengtssonOK Alehof1:23:43+34:2121:11
14Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK1:49:27+1:00:0527:42
Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Karl-Axel JohanssonIK Uvenej godkänd
Lennart OlssonIK Uvenej godkänd

D75

2 890 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK48:1216:40
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK57:27+9:1519:52
3Gunnel BörjessonIK Uven59:26+11:1420:33
4Lillemor HallinOK Landehof1:05:52+17:4022:47
5Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:09:24+21:1224:00
Barbro VallinKungälvs OKej godkänd
Inga PerssonOK Landehofej godkänd

H75

3 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magne HagströmFrölunda OL42:5913:25
2Roland DahlIFK Göteborg45:08+2:0914:06
3Andre AlexanderssonKungälvs OK45:58+2:5914:21
4Roland BrandshageSävedalens AIK47:04+4:0514:42
5Agne ÖstenssonSävedalens AIK50:32+7:3315:47
6Åke AxelssonIK Uven50:50+7:5115:53
7Ingemar AlfredssonIK Uven56:28+13:2917:38
8Roland AasaIK Uven1:05:11+22:1220:22
Per-Hugo LundgrenLerums SOKej start

H80

3 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif EdsandSävedalens AIK57:3918:35
2Carl-Henrik HallbergIK Uven1:01:48+4:0919:56
3Åke HogedalKungälvs OK1:24:36+26:5727:17
4Björn BromanGöteborg-Majorna OK1:38:12+40:3331:40
Gösta CederinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Rolf BlomFrölunda OLej godkänd

H85

2 890 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK57:1519:48
2Bengt BorgGöteborg-Majorna OK1:30:03+32:4831:09

Inskolning

1 900 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Madelene BergqvistTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Jacob BörstellSävedalens AIKfullföljt
Ethel CarstamSjövalla FKfullföljt
Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Selma EngelkeIFK Göteborgfullföljt
Elin KarlssonOK Landehoffullföljt
Olof KarlssonFK Herkulesfullföljt
Agnes MerlanderTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Jesper NilssonKungälvs OKfullföljt
Axel PerssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Amanda SidebyGöteborg-Majorna OKfullföljt
Elsa UdiliakTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Linnea WestfeldtGöteborg-Majorna OKfullföljt
Samuel WettergrenIK Uvenfullföljt
Saga WildheimMölndal Outdoor IFfullföljt
Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Jakob RingströmOK Landehofej godkänd
Test TFK Herkulesej godkänd

U1

2 290 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola LeireGöteborg-Majorna OK19:048:19
2Noah HedenblomOK Räven20:06+1:028:46
3William BjörnbeckerMarkbygdens OK21:12+2:089:15
4Olof HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb22:02+2:589:37
5Selma PerssonFK Herkules22:44+3:409:55
6Wilma RosénGöteborg-Majorna OK24:00+4:5610:28
7Elliot NorbergIK Stern24:04+5:0010:30
8Signe KullmanOK Alehof24:12+5:0810:34
9Ebba LövgärdOK Alehof24:16+5:1210:35
10My Oliva SjunnessonKungälvs OK26:30+7:2611:34
11Felix GrapengiesserSjövalla FK26:53+7:4911:44
12Albert EdgrenSjövalla FK26:54+7:5011:44
13Emil WalleniusFrölunda OL27:21+8:1711:56
14Vidar EkdalaKungälvs OK27:28+8:2411:59
15Olof BjörkmanSjövalla FK29:53+10:4913:02
16Ebba GranhageSjövalla FK31:20+12:1613:40
17Elsa SchmidtFrölunda OL32:15+13:1114:04
18Arve ForsstenOK Gipen32:29+13:2514:11
19Jonas LeireGöteborg-Majorna OK33:28+14:2414:36
20Ted NömmIFK Göteborg34:20+15:1614:59
21Gustav AspIFK Göteborg34:30+15:2615:03
22Gabriel SlättOK Alehof36:14+17:1015:49
23Benjamin KarlssonOK Landehof36:28+17:2415:55
24Olivia FreiholdsSjövalla FK38:56+19:5217:00
25Angelica HeislerTolered-Utby Ol-klubb41:28+22:2418:06
26Elly EinarssonKungälvs OK42:08+23:0418:23
27Alva HedinTolered-Utby Ol-klubb44:17+25:1319:20
28Malin Redhammarklubblös45:41+26:3719:56
29Alva JunkellFK Herkules1:02:08+43:0427:07
30Arvid JunkellFK Herkules1:02:31+43:2727:17
Bruno FovaeusSävedalens AIKej godkänd
Alma LundbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Elin NobornIFK Göteborgej godkänd

U2

2 550 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak ÖhgrenSävedalens AIK18:547:24
2Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK19:36+0:427:41
3Rasmus GranängKungälvs OK21:03+2:098:15
4Axel EkdalaKungälvs OK22:57+4:039:00
5Harald MartnerFrölunda OL23:33+4:399:14
6Mina ShabbakiTolered-Utby Ol-klubb23:42+4:489:17
7Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb23:51+4:579:21
8Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OK24:17+5:239:31
9Linn JägardSjövalla FK24:56+6:029:46
10Albin KarlsmoIK Uven25:01+6:079:48
11Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb26:24+7:3010:21
12Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb26:42+7:4810:28
13Gustav RexOK Landehof26:54+8:0010:32
14Erik HöglindFK Herkules26:55+8:0110:33
15Malte LjungkvistOK Alehof27:11+8:1710:39
16Elin AxelssonLerums SOK27:13+8:1910:40
17Nelly MelkstamLerums SOK27:15+8:2110:41
18Axel SlättOK Alehof28:32+9:3811:11
19Joel GabrielssonKungälvs OK28:47+9:5311:17
20Melker SjunnessonKungälvs OK29:15+10:2111:28
21Tyra AskerlundIK Uven29:23+10:2911:31
22Minna Gruvefältklubblös29:26+10:3211:32
23Matilda AskSävedalens AIK29:34+10:4011:35
24Ivar LingstenMölndal Outdoor IF29:36+10:4211:36
25Axel BjörkmanSjövalla FK29:39+10:4511:37
26Alexander NilssonKungälvs OK30:50+11:5612:05
27Alexander FedjeFrölunda OL30:57+12:0312:08
28Filip CarlbomMölndal Outdoor IF31:45+12:5112:27
29Arvid LindebladIFK Göteborg32:59+14:0512:56
30Elina KarlssonFK Herkules33:16+14:2213:02
31Tess AnderssonFK Herkules33:18+14:2413:03
32Thea JindöIK Uven34:19+15:2513:27
33Elias BergqvistTolered-Utby Ol-klubb38:37+19:4315:08
34Fredrik HedlundFK Herkules39:13+20:1915:22
35Evelina LindsjöSävedalens AIK39:24+20:3015:27
36Leo Furugårdklubblös39:27+20:3315:28
37Alva ÖsterlinSävedalens AIK40:39+21:4515:56
38Alice OlssonMölndal Outdoor IF40:41+21:4715:57
39Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb42:30+23:3616:40
40Puja MuntherSävedalens AIK42:32+23:3816:40
41Noah TörngrenTolereds Allmänna IK46:03+27:0918:03
42Wilhelm BjöremarkFK Herkules47:23+28:2918:34
43Karin PrinceMölndal Outdoor IF49:05+30:1119:14
44Maja NordelöfMölndal Outdoor IF49:12+30:1819:17
45Era HöglundSjövalla FK52:31+33:3720:35
Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Hugo NobornIFK Göteborgej godkänd
Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

Öppen motion 1

2 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger HallbergIK Uven43:0816:54
2Martin EkströmOK Gläntan1:08:15+25:0726:45
3Frida EkströmOK Gläntan1:08:16+25:0826:46

Öppen motion 3

3 150 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon Bergdahlklubblös30:589:49
2Inger Marie SmestadTolered-Utby Ol-klubb31:32+0:3410:00
3Per Sundellklubblös32:40+1:4210:22
4Olle NäslundSävedalens AIK35:38+4:4011:18
5Eva KilnäsSjövalla FK41:53+10:5513:17
6Stellan HjelmérSjövalla FK42:10+11:1213:23
7Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb44:18+13:2014:03
8Rune JungbjerGöteborgs SK46:51+15:5314:52
9Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb48:23+17:2515:21
10Eva SvenssonUlricehamns OK57:28+26:3018:14
11Annika JohanssonOK Alehof57:34+26:3618:16
12Birgitta BrobergIF Marin Väst57:43+26:4518:19
13Britt BirklinTolered-Utby Ol-klubb57:55+26:5718:23
14Britt AlfredssonIK Uven59:17+28:1918:49
15Mia Justklubblös1:00:03+29:0519:03
16Ida KilnäsSjövalla FK1:00:33+29:3519:13
17Eva LöthmanSjövalla FK1:02:07+31:0919:43
18Ingalill MullinsSjövalla FK1:02:30+31:3219:50
19Anna KarlssonGöteborg-Majorna OK1:08:51+37:5321:51
Anita SidebyFrölunda OLej godkänd
Mary LarnerGöteborg-Majorna OKej godkänd
Anders WestfeldtGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen motion 4

4 870 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin LemurellSjövalla FK49:3310:10
2Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:02:24+12:5112:48
3Karin ÅkesdotterIFK Göteborg1:08:03+18:3013:58
4Martin Alfredssonklubblös1:12:41+23:0814:55
Andreas EklundGöteborg-Majorna OKej godkänd
Karin Ardboklubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 370 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per NordholmSävedalens AIK40:1311:56
2Gustaf Bergquistklubblös45:25+5:1213:28
3Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OK48:24+8:1114:21
4Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb49:19+9:0614:38 Ladda ner rutt i gpx-format
5Mikael NömmIFK Göteborg49:21+9:0814:38
6Camilla RydingTolered-Utby Ol-klubb50:15+10:0214:54
7Karin ErikssonTolered-Utby Ol-klubb51:25+11:1215:15
8Lena TornéusSävedalens AIK54:06+13:5316:03
9Sara NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb59:35+19:2217:40
10Fredrik RothamelTolered-Utby Ol-klubb59:56+19:4317:47
11Malin AlbrektssonIFK Göteborg1:01:00+20:4718:06
12Mats Gruvefeldtklubblös1:01:57+21:4418:22
13Fredrik KörleOK Landehof1:04:25+24:1219:06
14Birgitta DahlströmKungälvs OK1:05:01+24:4819:17
15Maria ÅbergOK Landehof1:05:04+24:5119:18
16Karin Bergquistklubblös1:05:33+25:2019:27
17Katarina AskerlundIK Uven1:06:20+26:0719:41
18Maria KilnäsSjövalla FK1:19:01+38:4823:26
19Malin Larssonklubblös1:22:20+42:0724:25
20Kristina Åström Johnssonklubblös1:22:59+42:4624:37
21Maare OllinSävedalens AIK1:30:29+50:1626:50
22Mikael SedvallIK Ymer1:32:54+52:4127:34
23Pernilla KindeTolered-Utby Ol-klubb1:35:24+55:1128:18
24Anne FagerbergIK Uven1:37:51+57:3829:02
25Karolina Andersson Sundellklubblös1:39:31+59:1829:31
26Robin NyqvistKungälvs OK1:46:51+1:06:3831:42
27Mårten Åströmklubblös1:50:21+1:10:0832:44
28Klara Åströmklubblös1:50:22+1:10:0932:44
29Barbro SandbergGöteborg-Majorna OK2:01:11+1:20:5835:57
30Camilla OlssonMölndal Outdoor IF2:32:58+1:52:4545:23
Marie CarlssonFrölunda OLej godkänd
Eva NilssonKungälvs OKej godkänd
Magnus KarlssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Mats LindgrenIK Sternej godkänd
Henrik AnderssonIFK Göteborgej godkänd
Håkan FärnlöfIF Rigorej godkänd

Öppen motion 6

5 430 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa AxelssonHjobygdens OK1:08:2912:36
2Carl-Johan Ardboklubblös1:08:52+0:2312:40
3Kurt Erikssonklubblös1:15:46+7:1713:57
4Fredrik BöregårdOK Gläntan1:18:42+10:1314:29
5Magnus IvarssonOK Gläntan1:19:16+10:4714:35
6Mats LogrenSjövalla FK1:31:14+22:4516:48
7Karin OlssonMölndal Outdoor IF1:35:39+27:1017:36
8Björn CarlssonKungälvs OK1:36:02+27:3317:41
9Ebbe Borgklubblös1:36:03+27:3417:41
10Louise BöregårdOK Gläntan1:44:10+35:4119:11
11Magnus OlssonMölndal Outdoor IF1:44:21+35:5219:13
12Frans ErikssonUmedalens IF1:48:19+39:5019:56
13Tobias HöglundSjövalla FK2:10:37+1:02:0824:03
14Sylvia ÅgrenKungälvs OK2:14:48+1:06:1924:49
Oskar Lindhklubblösej godkänd
Christina PetterssonSjövalla FKej godkänd
Per WestlingIK Uvenej godkänd

Öppen motion 7

3 070 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK30:5810:05
2Thomas BörstellSävedalens AIK33:44+2:4610:59
3Stina BergHelsingborgs SOK37:27+6:2912:11
4Mie ÖstlingKungälvs OK40:14+9:1613:06
5Erik SjöbergTibro OK41:28+10:3013:30
6Jonas SvedbergTibro OK41:30+10:3213:31
7Klas FredrikssonGöteborg-Majorna OK42:05+11:0713:42
8Annika SvenssonOK Skogsfalken42:43+11:4513:54
9Annika BengtssonOK Alehof43:30+12:3214:10
10Stefan Madjarklubblös43:54+12:5614:17
11Sara SvenssonTibro OK44:28+13:3014:29
12Katja Stenström BohlinIFK Göteborg46:32+15:3415:09
13Cecilia TofteredIF Rigor46:53+15:5515:16
14Peter NyströmTolered-Utby Ol-klubb47:17+16:1915:24
15Karolina MelkstamLerums SOK47:26+16:2815:27
16Daniel TorstenssonGöteborgs SK47:55+16:5715:36
17Olle LindkvistSjövalla FK48:08+17:1015:40
18Johan MagnussonMölndal Outdoor IF48:56+17:5815:56
19Anna RosnäsSkogsluffarnas OK49:19+18:2116:03
20Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK49:25+18:2716:05
21Johan LarssonTolered-Utby Ol-klubb51:22+20:2416:43
22Oskar VamlingFrölunda OL51:24+20:2616:44
23Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK52:09+21:1116:59
24Stefan NormanSävedalens AIK53:44+22:4617:30
25Anneli KarlsmoIK Uven54:49+23:5117:51
26Thomas Sundellklubblös55:07+24:0917:57
27Elisabet HemlinIK Uven55:37+24:3918:06
28Emma SvenssonTibro OK56:03+25:0518:15
29Kurt BodinGällstadbygdens SOK56:08+25:1018:17
30Anita BodinGällstadbygdens SOK56:09+25:1118:17
31Erika Antonssonklubblös56:59+26:0118:33
32Lars BorlidGöteborg-Majorna OK57:32+26:3418:44
33Anna Harringklubblös1:00:39+29:4119:45
34Niklas Harringklubblös1:00:44+29:4619:46
35Lars TorstenssonGöteborgs SK1:02:00+31:0220:11
36Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK1:02:01+31:0320:12
37Lars-Olov DahlbergOK Landehof1:02:51+31:5320:28
38Karin ElfmanIF Marin Väst1:02:56+31:5820:29
39Claes GreenSjövalla FK1:05:19+34:2121:16
40Thomas HarjuSävedalens AIK1:05:23+34:2521:17
41Ulf  StrömSävedalens AIK1:05:41+34:4321:23
42Johan LidströmFrölunda OL1:05:45+34:4721:25
43Håkan HörbergIK Stern1:07:27+36:2921:58
44Pertti HeedOK Orinto1:07:34+36:3622:00
45Anna BeischerIK Uven1:07:47+36:4922:04
46Tommy Pedersenklubblös1:09:44+38:4622:42
47Anna Ekbom-OlsonIK Uven1:10:31+39:3322:58
48Gun RosendahlIF Marin Väst1:11:03+40:0523:08
49Lena BergstrandKungälvs OK1:12:58+42:0023:46
50Albin SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:16:36+45:3824:57
51Jukka RankanenSjövalla FK1:17:16+46:1825:10
52Lena HörbergIK Stern1:19:05+48:0725:45
53Linda DanielssonLerums SOK1:19:19+48:2125:50
54Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK1:22:28+51:3026:51
55Kjell RybergIFK Göteborg1:29:54+58:5629:17
56Claes PetterssonIF Rigor1:45:21+1:14:2334:18
Lena KollénIF Marin Västej godkänd
Per Rydingklubblösej godkänd
Anna DurgéKFUK-KFUM IA Göteborgej godkänd

Öppen motion 8

4 450 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik Berg IF Rigor46:2510:25
2Johan PerssonHagaby GOIF46:41+0:1610:29
3Johan AxenborgGöteborg-Majorna OK46:58+0:3310:33
4Erik Olssonklubblös49:04+2:3911:01
5Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK50:31+4:0611:21
6Linus ÅbergTjällmo-Godegårds OK50:51+4:2611:25
7Olle PenttinenIFK Hedemora OK53:07+6:4211:56
8Jan GranängKungälvs OK53:24+6:5912:00
9Anders LundellGöteborg-Majorna OK53:57+7:3212:07
10Lars KullmanOK Alehof54:11+7:4612:10
11Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL55:12+8:4712:24
12Henrik EssungerSjövalla FK56:11+9:4612:37
13Martin AnderssonMarkbygdens OK57:48+11:2312:59
14Kristin EdvardsenGöteborg-Majorna OK58:15+11:5013:05
15Olof HalvarssonGöteborg-Majorna OK58:33+12:0813:09
16Kristofer DrejmoOK Landehof59:52+13:2713:27
17Per WillbergOK Orinto59:58+13:3313:28 Ladda ner rutt i gpx-format
18Fredrik PerssonFK Åsen1:00:55+14:3013:41
19Lotta RosénGöteborg-Majorna OK1:03:55+17:3014:21
20Stefan PauliGöteborg-Majorna OK1:04:27+18:0214:28
21Johanna SjonsIFK Hedemora OK1:04:47+18:2214:33
22Jonas BrånaltFrölunda OL1:05:39+19:1414:45
23Peter NorbergIK Stern1:06:50+20:2515:01
24Staffan OlofssonSjövalla FK1:06:55+20:3015:02
25Erik SparrevikLerums SOK1:06:57+20:3215:02
26Åse FuxborgSjövalla FK1:07:36+21:1115:11
26Sven-Olof Hermanssonklubblös1:07:36+21:1115:11
28Linda HedenblomSjövalla FK1:08:11+21:4615:19
29Karolina WildheimMölndal Outdoor IF1:08:49+22:2415:27
30Lars-Johan VågLerums SOK1:09:00+22:3515:30
31Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb1:09:40+23:1515:39
32Fredrik SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:11:06+24:4115:58
33Ola Westerdalklubblös1:12:44+26:1916:20
34Mia JodalGöteborg-Majorna OK1:13:22+26:5716:29
35Francesca De NardisIKF Göteborg1:18:16+31:5117:35
36Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK1:18:57+32:3217:44
37Johan BertsOK Alehof1:20:07+33:4218:00
38Agneta LarssonIK Uven1:22:36+36:1118:33
39Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:22:59+36:3418:38
40Mats HanssonOK Alehof1:23:37+37:1218:47
41Niklas GranhageSjövalla FK1:25:05+38:4019:07
42Ulf GabrielssonKungälvs OK1:31:36+45:1120:35
43Maria JohannessonSjövalla FK1:37:29+51:0421:54
44Amanda MullinsSjövalla FK1:54:06+1:07:4125:38
45Hans ForsbergIK Uven1:54:55+1:08:3025:49
Phil MullinsSjövalla FKej godkänd
Maria MuntherSävedalens AIKej godkänd

Öppen motion 9

7 380 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niclas JonassonIFK Göteborg1:01:138:17
2Herman RosénGöteborg-Majorna OK1:08:42+7:299:18
3Albin PetterssonOK Tisaren1:16:36+15:2310:22
4Kristian PorathTolered-Utby Ol-klubb1:20:21+19:0810:53
5Johan LidströmKungälvs OK1:21:50+20:3711:05
6Andreas WikströmUddevalla OK1:23:11+21:5811:16
7Johan RosénGöteborg-Majorna OK1:24:33+23:2011:27
8Thomas LjungOK Kullingshof1:29:40+28:2712:08
9Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:34:06+32:5312:45
10Frida GuerreroOK Linné2:02:29+1:01:1616:35
11Svante Lundgrenklubblös2:10:52+1:09:3917:43
12Staffan EdströmOK Gisle2:37:13+1:36:0021:18
13Edo DrenthHelsingborgs SOK3:07:32+2:06:1925:24
Jonas LundbergGöteborg-Majorna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser