Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Gotland 3-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gotland 3-dagars
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: tisdag 7 juli 2015 - torsdag 9 juli 2015

Etapp 1, medelEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

D21 Elit

4 620 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK32:337:02
2Johanna SanderiIFK Lidingö SOK34:14+1:417:24
3Anna MårsellStora Tuna OK35:25+2:527:39
4Josefine KlintbergEksjö SOK35:43+3:107:43
5Therese KlintbergEksjö SOK36:10+3:377:49
6Elin Dahlstedt TyskLeksands OK37:28+4:558:06
7Josefine KarlssonIFK Göteborg38:21+5:488:18
8Elin Hemmyr SkantzeJärla Orientering41:47+9:149:02
9Lina LångStora Tuna OK42:02+9:299:05
10Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK42:05+9:329:06
11Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf43:35+11:029:26
12Hilda ForsgrenOK Linné43:39+11:069:26
13Cecilia EinarssonVästerås SOK44:28+11:559:37
14Annica EngIFK Göteborg44:29+11:569:37
15Emma LindgrenVisborgs OK44:35+12:029:39
16Emma Phil SkoogOK Linné47:17+14:4410:14
17Linn GrällsOK Kåre49:12+16:3910:38
18Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK49:59+17:2610:49
19Stina JanssonJärla Orientering50:12+17:3910:51
20Rebecka LindbergOK Roslagen51:54+19:2111:14
21Sara LundbladTullinge SK54:32+21:5911:48
22Lin NormarkTullinge SK59:42+27:0912:55
23Kate MorrisonOK Linné1:01:57+29:2413:24
24Sofia LönnkvistTullinge SK1:10:34+38:0115:16
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Rebecka HeinrupTullinge SKej start

H21 Elit

5 080 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan TroengOK Linné28:415:38
2Torbjørn SagbergIL Tyrving31:19+2:386:09
3Jonas PilbladIFK Göteborg31:41+3:006:14
4Magnus CarlstedtSävedalens AIK31:58+3:176:17
5Daniel RoosAttunda OK32:04+3:236:18
6Oskar SandbergSäterbygdens OK32:10+3:296:19
7Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna32:20+3:396:21
8Rassmus AnderssonOK Linné33:03+4:226:30
9Andreas HöyeGöteborg-Majorna OK33:13+4:326:32
10Tobias NobornIFK Göteborg33:33+4:526:36
11Henrik PerssonTullinge SK33:42+5:016:38
12Markus MartinelleSöders-Tyresö33:52+5:116:40
13Thomas RexSundsvalls OK34:02+5:216:41
14Erik MartinssonLinköpings OK34:12+5:316:43
15Kalle BergmanOK Ravinen34:32+5:516:47
16Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK34:58+6:176:52
17Erik PetterssonOK Linné35:34+6:537:00
18Christoffer EskilssonTullinge SK35:38+6:577:00
19Viktor WohlgemuthOK Ravinen36:18+7:377:08
20Mattias WestfältGotlands Bro OK36:25+7:447:10
21Martin BellanderGustavsbergs OK37:03+8:227:17
22Alexander HansenSöders-Tyresö37:08+8:277:18
23Björn NormarkTullinge SK37:31+8:507:23
24Erik EngstrandIFK Göteborg37:46+9:057:26
25Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF37:47+9:067:26
26Niklas WraneSöders-Tyresö38:08+9:277:30
27Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF38:34+9:537:35
28Fabian WennerbergVaregg Fleridrett38:47+10:067:38
29Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad38:53+10:127:39
30Johan KärrströmTullinge SK39:31+10:507:46
31erik johanssonOK Tranan39:59+11:187:52
32Mattias JohanssonIFK Mora OK40:39+11:588:00
33Alexander NilssonGotlands Bro OK40:42+12:018:00
34Greger TyskLeksands OK40:52+12:118:02
35Elias ÖgrenStora Tuna OK41:34+12:538:10
36Andreas LiljegrenGotlands Bro OK41:43+13:028:12
37Mikael AxinHagaby GOIF42:03+13:228:16
38Börje PaulerSkogslöparna42:40+13:598:23
39Erik Folkesson BlomIFK Mora OK42:50+14:098:25
40Mathias JanssonHagaby GOIF44:33+15:528:46
41Linus BacklundOK Södertörn47:58+19:179:26
42Martin LindskogOK Ravinen53:51+25:1010:36
43Jonas KarlssonTullinge SK54:57+26:1610:49
44Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad55:35+26:5410:56
45Holger KohrCentrum OK57:53+29:1211:23
46Pessi LiukkonenSundsvalls OK58:55+30:1411:35
47Rikard PentonenIFK Göteborg1:02:52+34:1112:22
48Albin AnderssonOK Ravinen1:03:24+34:4312:28
49Olle KarlssonSöders-Tyresö1:07:59+39:1813:22
Patrik MartnerIFK Göteborgej godkänd
Markus FredlundTullinge SKej start
Håkan MattssonGotlands Bro OKej start
Johan ErikssonHagaby GOIFej start

D20 Elit

4 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa LemanGöteborgs SK39:429:48
2Ellen ForsgrenForsa OK44:42+5:0011:02
3Melina TovenStora Tuna OK46:08+6:2611:23
Hanna GustafssonOK Kåreej godkänd
Linn ErikssonRyda SKej godkänd

H20 Elit

4 620 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton NilssonOK Tranan36:247:52
2Fredrik LevinSvaide Roma SOK36:44+0:207:57
3Anton GumaeliusWaxholms OK37:14+0:508:03
4Tobias PentonenHestra IF37:28+1:048:06
5Nils GumaeliusWaxholms OK38:47+2:238:23
6Sven EngströmLinköpings OK40:22+3:588:44
7Niklas SundqvistTullinge SK40:54+4:308:51
8Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK45:30+9:069:50

D18 Elit

3 580 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara KindlundOK Tranan28:488:02
2Hanna HänströmTäby OK32:01+3:138:56
3Frida JunegardTullinge SK32:56+4:089:11
4Amanda RangertIK Hakarpspojkarna33:03+4:159:13
5Tove RönnbäckVisborgs OK35:36+6:489:56
6Elvira BjörklundTrollhättans SOK35:53+7:0510:01
7Ella WallinderGöteborg-Majorna OK36:24+7:3610:10
8Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna37:31+8:4310:28
9Amanda BerggrenTullinge SK37:41+8:5310:31
10Ellen BromanOK Roslagen39:11+10:2310:56
11Lovisa MartinssonOK Tyr39:39+10:5111:04
12Tone AlbrektssonOK Ravinen41:18+12:3011:32
13Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK41:29+12:4111:35
14Hanna ÅbergOK Landehof41:47+12:5911:40
15Märta SkogTullinge SK44:23+15:3512:23
16Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK45:25+16:3712:41
17Matilda MelénOK Kåre56:03+27:1515:39
18Hanna RöstinSöders-Tyresö1:00:29+31:4116:53
19Linnea HedinSöders-Tyresö1:05:08+36:2018:11
Tilda AnderssonOK Ravinenej start

H18 Elit

4 050 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas GustafssonOK Kåre27:316:47
2Oskar LindEksjö SOK28:49+1:187:06
3Victor ImarkTullinge SK31:18+3:477:43
4Olle SkogTullinge SK34:03+6:328:24
5Hugo DahlbergHaninge SOK34:20+6:498:28
6Johan EdenhamnLänna IF34:43+7:128:34
7Lukas DeiningerIFK Mora OK35:16+7:458:42
8Amadeus HanssonGotlands Bro OK35:54+8:238:51
9Fritjof AxelssonFK Göingarna35:57+8:268:52
10Christian RedtzerAttunda OK39:59+12:289:52
11David LevinSvaide Roma SOK41:25+13:5410:13
12Rasmus ArfwedsonFrölunda OL45:04+17:3311:07
13Rikard HolmströmVästerbergslagens OL54:09+26:3813:22

D21

3 540 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa SamorTjällmo-Godegårds OK29:318:20
2Eva ElfvingDomnarvets GOIF31:18+1:478:50
3Andrea WesterdahlTullinge SK31:46+2:158:58
4Jennie BerglundSävedalens AIK32:14+2:439:06
5Linnea TroengSkogslöparna33:38+4:079:30
6Karin HedmanIFK Lidingö SOK33:46+4:159:32
7Malin KarlssonSöders-Tyresö33:53+4:229:34
8Nadia LarssonFredrikshofs IF Skid & OK34:15+4:449:40
9Jennie AxinHagaby GOIF34:16+4:459:40
10Lisa PalmSävedalens AIK34:30+4:599:44
11Frida IngelssonOckelbo OK35:09+5:389:55
12Charlotte ÖstlundOK Roxen36:32+7:0110:19
13Salla LaitinenEspoon Akilles37:12+7:4110:30
14Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg37:27+7:5610:34
15Elina JohnssonCentrum OK38:54+9:2310:59
16Matilda SörellGävle OK40:13+10:4211:21
17Sanna BatzSkarpnäcks OL40:21+10:5011:23
18Lovisa Onsbring GustafsonÄrla IF40:34+11:0311:27
19Sara MalmborgSkogsluffarnas OK41:38+12:0711:45
20Sara HelanderDomnarvets GOIF47:13+17:4213:20
Malin DahlströmTullinge SKej start

H21

4 440 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim BerglundSävedalens AIK32:427:21
2Petter LindbergOK Linné36:42+4:008:15
3Sverker LenasCentrum OK41:11+8:299:16
4Thomas GustavssonGudhems IF42:23+9:419:32
5David ErikssonHagaby GOIF45:00+12:1810:08
6Anton SundinSträngnäs-Malmby OL46:20+13:3810:26
7Jonn BomanGotlands Bro OK47:48+15:0610:45
8Sune LevinGarda OK48:55+16:1311:01
9Johan PetterssonGudhems IF50:51+18:0911:27
10Christian TennstedtLinköpings OK53:25+20:4312:01
11Joel BerringCentrum OK53:58+21:1612:09
12Nils-Göran NilssonSkarpnäcks OL57:29+24:4712:56
13Rikard GustavssonGudhems IF59:22+26:4013:22
14Nils NedforsOK Roxen1:02:25+29:4314:03
15Tim SundbüeSträngnäs-Malmby OL1:03:04+30:2214:12
16Martin KarlssonCentrum OK1:03:15+30:3314:14 Ladda ner rutt i gpx-format
17Christoffer NilssonGotlands Bro OK1:05:58+33:1614:51
18Johan WinteråsVästerbergslagens OL1:09:07+36:2515:34
19Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL1:15:04+42:2216:54
20Klas BringertKatrineholms OK1:57:51+1:25:0926:32

D21 Kort

3 530 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin PerssonHagaby GOIF33:099:23
2Camilla EngstrandSävedalens AIK33:27+0:189:28
3Louise StrandbergGustavsbergs OK35:10+2:019:57
4Evelin GustafssonVittjärvs IK39:32+6:2311:11
5Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg49:23+16:1413:59
6Guro IngvaldsenGjø-Vard OL1:06:06+32:5718:43
7Kristina LarssonGöteborg-Majorna OK1:06:23+33:1418:48
8Emma KlemetsKöping-Kolsva OK1:16:25+43:1621:38

H21 Kort

4 440 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petter HaraldssonJärla Orientering33:487:36
2Peter HemmyrJärla Orientering34:47+0:597:50
3Stefan RoosIFK Göteborg34:50+1:027:50
4Viljam GrahnNärpes OK38:44+4:568:43
5Marcus WiklundStora Tuna OK41:20+7:329:18
6Emil LauriJärla Orientering41:46+7:589:24
7Niklas KarlssonMälarö SOK41:53+8:059:25
8Simon EngelHässleholms OK44:51+11:0310:06
9Marcus KempeSävedalens AIK47:27+13:3910:41
10Edvin LindmarkSkarpnäcks OL48:40+14:5210:57
11Johan NilssonSävedalens AIK51:22+17:3411:34
12Adam HansenSödertälje-Nykvarn OF53:05+19:1711:57
13Joel SanderiIFK Lidingö SOK53:10+19:2211:58
14Jacob WiklundStora Tuna OK57:46+23:5813:00
15Tomas JohnssonSundsvalls OK58:14+24:2613:06
16Albin SunessonSävedalens AIK59:37+25:4913:25
17Asgeir RisethTullinge SK1:23:21+49:3318:46
Oscar RenbergSävedalens AIKej start

D18

3 530 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra HaneOK Tyr58:1416:29
2Rebecka SalenbäckKristinehamns OK1:00:57+2:4317:15
3Linnéa SjölanderOK Gynge1:56:40+58:2633:03
Hanna TynongTullinge SKej godkänd
Emma RenbergSävedalens AIKej start

H18

3 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg35:5510:03
2Gustav JohanssonUlricehamns OK46:36+10:4113:03
3Simon StålhammarTullinge SK47:57+12:0213:25
4Seth WimanTäby OK48:31+12:3613:35
5Joel SjödinOK Nipan59:29+23:3416:39
Anton NilssonGotlands Bro OKej start

D17-20

3 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara TynongTullinge SK40:4911:41
2Johanna MolinAttunda OK1:27:05+46:1624:57
Nelly LidmanTibro OKej godkänd

H17-20

3 490 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid PerssonTäby OK43:0712:21
2Jakob MolinAttunda OK46:50+3:4313:25
3Erik FinnskogOK Tranan50:45+7:3814:32
4Jesper HedarOK Tor50:50+7:4314:33
5Mattis ErnstssonFK Göingarna56:03+12:5616:03
6Oskar VamlingFrölunda OL1:02:45+19:3817:58
7Axel SjöbergOK Hammaren1:07:42+24:3519:23
8Eskil GrahnNärpes OK1:16:57+33:5022:02

D16

3 490 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronja JungåkerKorsnäs IF OK28:238:07
2Tindra JernströmAvesta OK30:26+2:038:43
3Moa WestbladOK Ravinen30:58+2:358:52
4Eliane DeiningerOLG St.Gallen/Appenzell35:15+6:5210:06
5Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK35:38+7:1510:12
6Lova KlasérKorsnäs IF OK36:27+8:0410:26
7Olivia FröbergOK Roxen36:49+8:2610:32
8Tilda MarmelidOK Roxen36:59+8:3610:35
9Moa ErlandssonVimmerby OK39:50+11:2711:24
10Maja KindlundOK Tranan40:05+11:4211:29
11Emma HansenAvesta OK41:29+13:0611:53
12Vilma BergerDomnarvets GOIF42:28+14:0512:10
13Malin KärrströmOK Roxen42:46+14:2312:15
14Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL44:45+16:2212:49
15Eleanore NealisLänna IF45:28+17:0513:01
16Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK46:07+17:4413:12
17Thea Charlotte HansenRøyken O-lag46:33+18:1013:20
18Emelie BrudinIFK Mora OK46:37+18:1413:21
19Emma KarlssonOK Landehof47:39+19:1613:39
20Tilda BellanderGustavsbergs OK55:10+26:4715:48

H16

3 490 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig EkNyköpings OK22:246:25
2Carl HolmbergIF Hagen24:41+2:177:04
3Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK24:55+2:317:08
4Emil KarlssonHestra IF25:59+3:357:26
5Georg EklöwOK Södertörn26:11+3:477:30
6Carl CarlssonNyköpings OK26:29+4:057:35
7Vidar PerssonTäby OK26:56+4:327:43
8Anders BjörklundTrollhättans SOK28:04+5:408:02
9Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK30:02+7:388:36
10Mattias KallhaugeSnättringe SK32:11+9:479:13
11Oscar StombergIF Hagen33:21+10:579:33
12Rasmus VirginGotlands Bro OK33:56+11:329:43
13Hugo EkingeOK Motala34:11+11:479:47
14Adam HedbergOK Södertörn35:37+13:1310:12
15John GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb35:48+13:2410:15
16Jesper NyströmIF Thor36:20+13:5610:24
17Tobias KarlssonSnättringe SK36:30+14:0610:27
18Marcus CarlssonIF Hagen38:37+16:1311:03
19Calle NilssonJärfälla OK39:11+16:4711:13
20Emil JonsellIF Thor41:41+19:1711:56
21Olle SvangrenGotlands Bro OK42:01+19:3712:02
22Edvin JohnssonSvaide Roma SOK49:49+27:2514:16
23Gunnar EngströmLinköpings OK53:25+31:0115:18
24Samuel AxelssonOK Tyr58:08+35:4416:39
Axel KudinoffOK Södertörnej godkänd
Lukas HellgrenOK Ravinenej start

D16 Kort

2 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Siri BjörklundTrollhättans SOK45:0715:23
2Ida ErikssonOK Landehof45:44+0:3715:36
3Viveka BollmarkOK Linné1:03:51+18:4421:47

H16 Kort

2 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid NorinGävle OK33:1211:06
2Samuel HåkanssonRonneby OK38:21+5:0912:49
3Gabriel HåkanssonRonneby OK41:30+8:1813:52
4Emil NilssonJärfälla OK42:05+8:5314:04

D14

2 930 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda AxelssonFK Göingarna24:248:19
2Signe NilssonNyköpings OK25:08+0:448:34
3Julia RangertIK Hakarpspojkarna25:12+0:488:36
4Elin RindstigSOK Viljan25:59+1:358:52
5Lovisa WigertzLånghundra IF26:15+1:518:57
6Emilia EngelOK Ravinen26:21+1:578:59
7Sofia IversAttunda OK26:58+2:349:12
8Agnes BromanOK Roslagen27:14+2:509:17
9Elin LindbladOK Djerf27:38+3:149:25
10Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna27:45+3:219:28
11Therese NilssonOK Österåker27:53+3:299:30
12Clara SpikLeksands OK28:04+3:409:34
13Tina LjungqvistLunds OK28:10+3:469:36
14Linnéa SöderqvistOK Ravinen29:14+4:509:58
15Emma ErikssonTjällmo-Godegårds OK29:37+5:1310:06
16Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna30:04+5:4010:15
17Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna30:28+6:0410:23
18Elisabet MikkelsenSOK Viljan31:53+7:2910:52
19Alice MarmelidOK Roxen33:43+9:1911:30
20Sanna HedbergOK Södertörn35:37+11:1312:09
21Malin HanssonTäby OK36:22+11:5812:24
22Julia NordlanderSundsvalls OK36:28+12:0412:26
23Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK36:53+12:2912:35
24Tove ErikssonRyda SK37:18+12:5412:43
25Emma BellanderGustavsbergs OK37:35+13:1112:49
26Tyra AlmJärla Orientering38:07+13:4313:00
27Lova AggeforsOK Ravinen38:37+14:1313:10
28Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL38:39+14:1513:11
29Julia WannerAvesta OK39:17+14:5313:24
30Elin DahlVisborgs OK39:48+15:2413:35
31Klara BolinTullinge SK41:11+16:4714:03
32Hanna RothLinköpings OK41:40+17:1614:13
32Sigrid FröbergOK Roxen41:40+17:1614:13
34Alma SandVästerbergslagens OL41:47+17:2314:15
35Tuva FalkSundbybergs IK42:00+17:3614:20
36Beata PetterssonGotlands Bro OK42:32+18:0814:30
37Karolina HolmströmVästerbergslagens OL43:30+19:0614:50
38Maja SandvikAttunda OK44:01+19:3715:01
39Ellen EkingeOK Motala48:45+24:2116:38
40Ellinor HambergJärfälla OK48:53+24:2916:41
41Matilda JohannessonFrölunda OL51:15+26:5117:29
42Alva NyströmIF Thor55:51+31:2719:03
43Malin StombergIF Hagen58:57+34:3320:07
Alva BohlinIFK Göteborgej godkänd

H14

2 990 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK19:536:38
2Philip CarlssonNyköpings OK22:07+2:147:23
3Hugo DjurstedtEksjö SOK22:21+2:287:28
4Simon FriskGustavsbergs OK23:01+3:087:41
5Casper HedarOK Tor24:21+4:288:08
6Anton HänströmTäby OK24:30+4:378:11
7Felix BäckstädeVisborgs OK24:48+4:558:17
8Johan LundbäckJärfälla OK25:03+5:108:22
9Albin LindgrenVisborgs OK25:55+6:028:40
10Jakob Gadefors NauHaninge SOK26:31+6:388:52
11Fredrik HanssonTäby OK26:36+6:438:53
12Rasmus JonssonDomnarvets GOIF26:49+6:568:58
13Linus AlbinssonJärfälla OK26:51+6:588:58
14Duncan RobertsonSvaide Roma SOK26:55+7:029:00
15Alfred LängheimTullinge SK26:59+7:069:01
16Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö27:51+7:589:18
17Fabian MellbergSvaide Roma SOK27:52+7:599:19
18Johan HolmbergIF Hagen28:01+8:089:22
19Gustav WirénAttunda OK28:17+8:249:27
20Jonne LiukkonenSundsvalls OK28:33+8:409:32
21Mattias LevinSvaide Roma SOK29:22+9:299:49
22Otto BalckVallentuna-Össeby OL29:32+9:399:52
23Johannes BladhTullinge SK30:32+10:3910:12
24Adam BrattTullinge SK30:56+11:0310:20
25Erik ErlandssonVimmerby OK31:08+11:1510:24
26Albin BergerDomnarvets GOIF32:21+12:2810:49
27Albin LindskogOK Ravinen32:43+12:5010:56
28Mattias ÖsterdahlVisborgs OK33:42+13:4911:16
29Axel LundgrenSundsvalls OK33:59+14:0611:21
30Edvin NilssonGotlands Bro OK34:29+14:3611:31
31Elis SjödinOK Nipan35:00+15:0711:42
32Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK36:10+16:1712:05
33Erik BrandtDomnarvets GOIF36:15+16:2212:07
34Simon LiljaIFK Lidingö SOK39:10+19:1713:05
35Edvin BorneFrölunda OL39:26+19:3313:11
36Anton SöderbergSundsvalls OK39:41+19:4813:16
37Isak BerggrenGävle OK42:38+22:4514:15
37Zebastian ArfwedsonFrölunda OL42:38+22:4514:15
39Emil SoneAttunda OK43:01+23:0814:23
40Karl GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb44:46+24:5314:58
41Erik NilssonGotlands Bro OK49:40+29:4716:36
42Teodor ÄlvegranVästerås SOK53:35+33:4217:55
Mattias HaneOK Tyrej start
Olle Pettersson GradinAttunda OKej start

D14 Kort

2 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK53:5821:50

H14 Kort

2 460 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin EronnLinköpings OK23:359:35
2Johan BergiusVisborgs OK26:29+2:5410:45
3Daniel KjellmanOK Ravinen27:31+3:5611:11
4Oskar NilssonJärfälla OK28:42+5:0711:40
5Gustav MolinAttunda OK29:13+5:3811:52
6Elias RangertIK Hakarpspojkarna32:05+8:3013:02
7David JernbergKristinehamns OK50:23+26:4820:28
8Joel NorinGävle OK1:17:40+54:0531:34

D12

2 470 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda PalmIK Hakarpspojkarna19:167:48
2Agnes DjurstedtEksjö SOK19:47+0:318:00
3Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna21:00+1:448:30
4Hanna JonsellIF Thor21:27+2:118:41
5Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK21:47+2:318:49
6Elsa KarlssonOK Landehof22:04+2:488:56
7Moa SkoogIF Hagen23:08+3:529:21
8Caroline GuttkeNyköpings OK24:29+5:139:54
9Matilda FriskGustavsbergs OK25:10+5:5410:11
10Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK25:32+6:1610:20
11Astrid RexSundsvalls OK25:39+6:2310:23
12Tuva-Cajsa SpikLeksands OK27:02+7:4610:56
13Flisa RavaldÖstersunds OK27:10+7:5410:59
14Alva BladhTullinge SK27:26+8:1011:06
15Liv NorbergAvesta OK28:02+8:4611:20
15Ebba ThernOK Skogshjortarna28:02+8:4611:20
17Agnes WeissLånghundra IF28:49+9:3311:39
18Ester BlomsterIF Thor29:23+10:0711:53
19Ida HänströmTäby OK30:58+11:4212:32
20Alice EkNyköpings OK31:27+12:1112:43
21Tyra KarlssonSundsvalls OK33:13+13:5713:26
22Alice OlvegårdFK Göingarna33:57+14:4113:44
23Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK34:01+14:4513:46
24Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna34:18+15:0213:53
25Stina LindSOK Viljan34:22+15:0613:54
26Natalie GardelinGotlands Bro OK35:20+16:0414:18
27Märta SandvikAttunda OK35:26+16:1014:20
28Jonna LindbladOK Djerf35:46+16:3014:28
29Stella RangertIK Hakarpspojkarna37:12+17:5615:03
30Angelina ÄlvegranVästerås SOK40:17+21:0116:18
31Agnes BohlinIFK Göteborg41:29+22:1316:47
32Lovisa MasesStora Tuna OK41:47+22:3116:54
33Klara BäckstädeVisborgs OK1:05:52+46:3626:39
Elsa GranholmSundsvalls OKej godkänd
Maja NordinUlricehamns OKej godkänd

H12

2 460 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik BovalliusJärfälla OK17:467:13
2Anton CarlssonIF Hagen18:17+0:317:25
3Edvin HellstenNyköpings OK18:34+0:487:32
4Johan FochsenWaxholms OK18:58+1:127:42
5Aron HellgrenIF Thor20:29+2:438:19
6Oscar AnelandOK Ravinen21:42+3:568:49
7Edvin HenryssonTibro OK21:43+3:578:49
8Hugo KindbornOK Hällen22:55+5:099:18
9Hugo NylundOK Linné22:56+5:109:19
10Edvin SelinFK Göingarna23:45+5:599:39
10Jakob WidelundOK Kåre23:45+5:599:39
12Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK24:01+6:159:45
13Kasper LagerströmNyköpings OK24:15+6:299:51
14Axel EvebornSOK Viljan24:25+6:399:55
15Svante SirviöUmeå OK24:29+6:439:57
16Peder PerssonGotlands Bro OK24:52+7:0610:06
17Fredrik HaneOK Tyr25:32+7:4610:22
18Erik ÖstlingKungälvs OK25:35+7:4910:23
19Klas LjungqvistLunds OK25:44+7:5810:27
20Noel HelmerssonOK Tisaren25:52+8:0610:30
21Axel ArnessonÖstersunds OK25:53+8:0710:31
22Markus MelénOK Kåre26:23+8:3710:43
23Gustav LidmanTibro OK26:27+8:4110:45
24Hugo LindskogOK Ravinen26:46+9:0010:52
25Viktor SoneAttunda OK27:02+9:1610:59
26Klockar Eskil NääsLeksands OK27:07+9:2111:01
27Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK27:49+10:0311:18
28David WestfältGotlands Bro OK28:47+11:0111:42
29Elis IversAttunda OK29:16+11:3011:53
30Folke SvangrenGotlands Bro OK29:39+11:5312:03
31Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK30:04+12:1812:13
32Isak DalinLeksands OK30:09+12:2312:15
33Rasmus PåledalOK Roxen30:11+12:2512:16
34Hannes Sjölund MyhrÖstersunds OK31:09+13:2312:39
35Axel FribergerJärla Orientering33:07+15:2113:27
36David BerglundIF Thor33:17+15:3113:31
37Ossian KihlströmDalaportens OL34:25+16:3913:59
38Edvin ForsbergOK Ravinen34:40+16:5414:05
39Adam ÖsterdahlVisborgs OK35:37+17:5114:28
40Joel AggeforsOK Ravinen37:42+19:5615:19
41Gustav EvebornSOK Viljan38:01+20:1515:27
42Jonathan FlodmanGotlands Bro OK38:53+21:0715:48
43Edvard PetterssonGotlands Bro OK38:55+21:0915:49
44Lucas WannerAvesta OK50:03+32:1720:20
45Atle RystedtLunds OK50:58+33:1220:43
Emil LarssonOK Tisarenej godkänd
Gustav AhlströmOK Älvsjö-Örbyej start

D12 Kort

2 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma RindstigSOK Viljan13:266:33
2Alice BergiusVisborgs OK16:05+2:397:50
3Ida JohannessonFrölunda OL24:47+11:2112:05
3Ida JohannessonFrölunda OL24:47+11:2112:05
4Lena PerssonTullinge SK25:28+12:0212:25
5Magdalena SalenbäckKristinehamns OK25:46+12:2012:34
6Ida WesterlundSvaide Roma SOK1:08:10+54:4433:15
Tuva FredTullinge SKej godkänd

H12 Kort

2 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mathias MellbergSvaide Roma SOK23:3011:27

D10

2 050 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olivia EngelOK Ravinen13:436:41
2Tova RangertIK Hakarpspojkarna13:45+0:026:42
3Maja LiljaIFK Lidingö SOK15:14+1:317:25
4Sara LjungqvistLunds OK15:33+1:507:35
5Tuva SelinFK Göingarna15:49+2:067:42
6Minna PalmIK Hakarpspojkarna16:22+2:397:59
7Filippa GuttkeNyköpings OK16:31+2:488:03
7Lisa ErikssonOK Landehof16:31+2:488:03
9Ellen AnelandOK Ravinen17:11+3:288:22
10Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna17:15+3:328:24
11Anja BergerDomnarvets GOIF17:17+3:348:25
12Elsa ArnessonÖstersunds OK17:18+3:358:26
13Klara JunegardTullinge SK17:26+3:438:30
14Elsa BrandtDomnarvets GOIF17:36+3:538:35
15Nora Christine HansenRøyken O-lag17:44+4:018:39
16Alma PetterssonGotlands Bro OK17:53+4:108:43
17Signe FeilSundsvalls OK18:05+4:228:49
18Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK18:34+4:519:03
19Ella PetterssonSävedalens AIK18:43+5:009:07
20Emily KruysIF Thor19:08+5:259:20
21Tilde MansénSkarpnäcks OL19:20+5:379:25
22Moa WesterlundSvaide Roma SOK20:15+6:329:52
23Stina ThernOK Skogshjortarna20:21+6:389:55
24Tora JonsellIF Thor20:37+6:5410:03
25Ebba SkullmanLinköpings OK24:26+10:4311:55
26Emmy RoosIF Thor26:13+12:3012:47
27Stella ÄlvegranVästerås SOK28:55+15:1214:06
28Moa KarlssonSundsvalls OK32:45+19:0215:58
29Nova MatthewsTullinge SK34:53+21:1017:00
Ebba ForsbergOK Ravinenej godkänd
Linnea KarlssonHammarkinds OKej godkänd
Maja FalkSundbybergs IKej start

H10

2 050 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna10:285:06
2Hugo NordlanderSundsvalls OK11:16+0:485:29
3Odin EkNyköpings OK12:01+1:335:51
4Linus NilssonOK Österåker12:35+2:076:08
5Wilmer RexSundsvalls OK12:58+2:306:19
6Elis LiukkonenSundsvalls OK13:29+3:016:34
7Jacob PåledalOK Roxen13:36+3:086:38
7Jens FochsenWaxholms OK13:36+3:086:38
9Hjalmar AxelssonFK Göingarna14:11+3:436:55
10Svante SelinFK Göingarna14:12+3:446:55
11August EkingeOK Motala14:38+4:107:08
12Axel HejdenbergGävle OK14:41+4:137:09
13Albin SöderbergSundsvalls OK14:43+4:157:10
14Axel AnderssonIF Thor14:53+4:257:15
15Måns RavaldÖstersunds OK15:08+4:407:22
16Axel ThybeckLindebygdens OK15:19+4:517:28
17Svante SandvikAttunda OK15:26+4:587:31
18Ludvig EronnLinköpings OK15:34+5:067:35
19Edwin KahlbomVisborgs OK15:46+5:187:41
19Linus ForsbergOK Ravinen15:46+5:187:41
21Viggo BerggrenGävle OK16:09+5:417:52
22Malte BellanderGustavsbergs OK16:17+5:497:56
23Arvid MyrbergerTullinge SK16:43+6:158:09
24Kasper UllbergSvaide Roma SOK16:44+6:168:09
25Rasmus WidelundOK Kåre16:48+6:208:11
26Emil KreutnerSOK Viljan16:50+6:228:12
27Axel BalckVallentuna-Össeby OL17:05+6:378:20
28Malte AlbinssonOK Österåker17:08+6:408:21
29Valle LarssonIF Thor17:11+6:438:22
30Felix LindOK Älgen17:26+6:588:30
31Simon NordlanderSundsvalls OK17:29+7:018:31
32Arvid RothLinköpings OK17:41+7:138:37
33Gustav EllbringJönköpings OK17:53+7:258:43
34Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg18:00+7:328:46
35Fabian KahlbomVisborgs OK18:15+7:478:54
36Petter FochsenWaxholms OK18:54+8:269:13
37Olof LevinSvaide Roma SOK19:22+8:549:26
38Rasmus HedarOK Tor19:30+9:029:30
39Martin EkFrölunda OL20:24+9:569:57
40Melker KarlssonGOIF Tjalve20:41+10:1310:05
41Isak LarssonOK Tisaren20:51+10:2310:10
42Petter GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb21:08+10:4010:18
43Erik BalckVallentuna-Össeby OL22:07+11:3910:47
44Malte HellgrenIF Thor22:30+12:0210:58
45Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK23:29+13:0111:27
46Robin HelmerssonOK Tisaren27:37+17:0913:28
47Emil LundgrenSundsvalls OK31:52+21:2415:32
48Isac WadmanIFK Mora OK32:59+22:3116:05
49August WeissLånghundra IF34:04+23:3616:37
50Johan ÖstlingKungälvs OK34:13+23:4516:41
Wilmer SelinFK Göingarnaej godkänd
Felix Sjölund MyhrÖstersunds OKej godkänd
Johan AnderssonLinköpings OKej start

D35

3 540 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ThernOK Skogshjortarna24:426:58
2Anna LöwegrenKatrineholms OK30:53+6:118:43
3Anna-Stina PåledalOK Roxen31:12+6:308:48
4Susanne RutqvistIFK Umeå32:46+8:049:15
5Desiré RexOK Landehof32:56+8:149:18
6Malin LindskogOK Ravinen34:35+9:539:46
7Sofia CarlssonLindebygdens OK36:16+11:3410:14
8Ida Pihl SkogOK Linné36:24+11:4210:16
9Sofia SundströmTullinge SK37:18+12:3610:32
10Ulrika BornetunSkillingaryds FK37:29+12:4710:35
11Elin AhlströmIFK Enskede39:04+14:2211:02
12Caroline WestbomOK Österåker41:30+16:4811:43
13Lina MatthewsTullinge SK41:50+17:0811:49
14Lina LindbergBackwoods Orienteering Klub43:43+19:0112:20
15Camilla SelinFK Göingarna53:11+28:2915:01
16Anna BenderiusIF Hallby SOK57:52+33:1016:20
Ingela RoosIFK Göteborgej godkänd
Liselott SvenssonJönköpings OKej godkänd

H35

4 440 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HedmanIFK Lidingö SOK28:046:19
2Martin JohnssonIFK Lidingö SOK30:54+2:506:57
3Mattias HolmstrandIFK Göteborg31:49+3:457:09
4Anders DalinLeksands OK32:46+4:427:22
5Johan HördegårdhIFK Göteborg33:53+5:497:37
6Jens LeibigerPost SV Dresden34:11+6:077:41
7Kristofer WesterSkogslöparna36:35+8:318:14
8Andréas ThernOK Skogshjortarna36:41+8:378:15
9Jonas HallmanAttunda OK37:04+9:008:20
10Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF37:14+9:108:23
11Jakob EngIFK Göteborg38:04+10:008:34
12Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK38:05+10:018:34
13Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK38:56+10:528:46
14Johan StällbergTullinge SK40:20+12:169:05
15Jesper HåkanssonFK Göingarna42:09+14:059:29
16Peter LöfåsStora Tuna OK48:40+20:3610:57
17Henrik EricksonUlricehamns OK52:04+24:0011:43
18Hansi KrausAvesta OK52:06+24:0211:44
19Erik KjellgrenHammarkinds OK53:37+25:3312:04
20Greger WesterlundSvaide Roma SOK57:24+29:2012:55
21Jussi JääojaPaimion Rasti59:20+31:1613:21
22Håkan GunnarssonFK Göingarna59:32+31:2813:24
23Thobias WidelundOK Kåre1:00:39+32:3513:39
24Erik ÖsterbergOK Eken1:03:19+35:1514:15
25Johan SandbergAttunda OK1:07:15+39:1115:08
26Martin AhlströmIFK Enskede1:15:34+47:3017:01
27Joakim LönnkvistTullinge SK1:16:30+48:2617:13
28Jonas SvernestamOK Hällen1:16:36+48:3217:15
29Roger LarssonSkillingaryds FK1:20:38+52:3418:09

D40

3 530 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne LiukkonenSundsvalls OK27:517:53
2Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF28:49+0:588:09
3Maria Von SchmalenséeAttunda OK29:09+1:188:15
4Kicki SkogTullinge SK29:10+1:198:15
5Hanna PalmIK Hakarpspojkarna29:19+1:288:18
6Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna29:36+1:458:23
7Kristina ÖsterlinSävedalens AIK29:52+2:018:27
8Lena StrömTjällmo-Godegårds OK29:53+2:028:27
9Kristina AnelandOK Ravinen30:22+2:318:36
10Malin WidelundOK Kåre31:17+3:268:51
11Anna BerggrenGävle OK31:18+3:278:52
12Ulrika KindlundOK Tranan31:45+3:548:59
13Anna SanderIF Thor32:08+4:179:06
14Anna FalkSundbybergs IK32:16+4:259:08
15Mia EronnLinköpings OK32:26+4:359:11
16Louise GötforsGöteborg-Majorna OK32:30+4:399:12
17Nina BjersanderSvaide Roma SOK32:47+4:569:17
18Anna LundgrenSundsvalls OK33:10+5:199:23
19Alexandra SvanströmOK Österåker33:19+5:289:26
20Anna BogrenHagaby GOIF33:54+6:039:36
21Åsa BäckstrandUmeå OK34:05+6:149:39
22Ammie BerglundIF Thor34:12+6:219:41
23Ann-Sofie JohanssonUmeå OK34:27+6:369:45
24Anna LjungqvistLunds OK34:53+7:029:52
25Ulrika ForsbergOK Ravinen35:12+7:219:58
26Ylva SvangrenGotlands Bro OK35:21+7:3010:00
27Camilla EngelOK Ravinen35:27+7:3610:02
28Helena RangertIK Hakarpspojkarna36:18+8:2710:16
29Jenny AnderssonGotlands Bro OK36:19+8:2810:17
29Heidi TronbølFet OL36:19+8:2810:17
31Anna Karin OlmIF Thor36:40+8:4910:23
32Åsa BlomsterIF Thor36:52+9:0110:26
33Malin HolmqvistIK Hakarpspojkarna37:11+9:2010:32
34Marika EkNyköpings OK37:19+9:2810:34
35Kristin EkdalaKungälvs OK37:26+9:3510:36
36Agnes PetterssonSävedalens AIK37:41+9:5010:40
37Pernilla SvedinLånghundra IF38:31+10:4010:54
38Annika RidellIF Thor39:17+11:2611:07
39Pernilla NilssonJärfälla OK39:30+11:3911:11
40Kristina NordlanderSundsvalls OK39:58+12:0711:19
41Marianne GustafssonIF Thor40:35+12:4411:29
42Helena BacklundGävle OK42:45+14:5412:06
43Pia WebbCambridge Sports Union42:58+15:0712:10
44Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK43:54+16:0312:26
45Mie ÖstlingKungälvs OK44:01+16:1012:28
46Karolina ErikersSkåneslättens OL45:13+17:2212:48
47Anna ElgesjöDomnarvets GOIF45:50+17:5912:59
48Sofia GustafssonVänersborgs SK48:27+20:3613:43
49Gunilla JonssonTjällmo-Godegårds OK49:16+21:2513:57
50Annika ManniUmedalens IF49:56+22:0514:08
51Elin SvenssonSundsvalls OK50:04+22:1314:10
52Kerstin GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb50:26+22:3514:17
53Maria NorinGävle OK51:15+23:2414:31
54Anna HaneOK Tyr52:21+24:3014:49
55Åsa KruysIF Thor58:12+30:2116:29
56Malin JonssonOK Hedströmmen58:28+30:3716:33
57Katja KinnunenVallentuna-Össeby OL1:02:24+34:3317:40
58Johanna WeissLånghundra IF1:03:37+35:4618:01
59Cecilia FochsenWaxholms OK1:04:09+36:1818:10
60Malin AlbinssonJärfälla OK1:06:13+38:2218:45
61Pernilla MellinSvaide Roma SOK1:09:09+41:1819:35
62Pernilla KarlssonOK Landehof1:09:52+42:0119:47
63Louise AxelssonFK Göingarna1:16:06+48:1521:33
64Britta BrännströmÖstersunds OK1:16:11+48:2021:34
65Jessica WestmanFrösö IF1:19:40+51:4922:34
66Fredrika ErikssonRyda SK1:21:30+53:3923:05
67Christina RavaldÖstersunds OK1:25:53+58:0224:19
Gabriella FriskGustavsbergs OKej godkänd
Johanna DalinLeksands OKej godkänd

H40

3 990 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Richard HejdenbergGävle OK27:166:50
2Sören PåledalOK Roxen28:02+0:467:01
3Lars-Håkan BengtssonOK Tyr28:15+0:597:04
4Fredrik LöwegrenIFK Göteborg28:31+1:157:08
5Bertil EronnLinköpings OK28:43+1:277:11
6Magnus PerssonOK Tisaren29:04+1:487:17
7Mats JonsellIF Thor29:56+2:407:30
8Tomas AlbinssonOK Österåker30:31+3:157:38
9Dan LarssonOK Tisaren30:33+3:177:39
10Mats KindlundOK Tranan31:06+3:507:47
11Christian EnbergLinköpings OK32:02+4:468:01
12Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK32:04+4:488:02
13Fredrik SvenssonJönköpings OK32:15+4:598:04
14Jörgen HellgrenIF Thor32:42+5:268:11
15Martin PetterssonSävedalens AIK32:48+5:328:13
16Johan BlomsterIF Thor33:22+6:068:21
17Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK33:49+6:338:28
18William RexOK Landehof34:38+7:228:40
19Göran KimellGotlands Bro OK35:04+7:488:47
20Kjell NilssonGotlands Bro OK35:32+8:168:54
21Tom BerganFet OL35:36+8:208:55
22Rikard ErikssonTjällmo-Godegårds OK35:46+8:308:57
23Asgeir LiumFet OL36:38+9:229:10
23Jonas AnderssonIF Thor36:38+9:229:10
25Tomas BomanLinköpings OK36:56+9:409:15
26Peter SkalbergGotlands Bro OK37:19+10:039:21
27Ola JodalGöteborg-Majorna OK38:48+11:329:43
28Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK39:04+11:489:47
29Ingemar StålbergGävle OK39:09+11:539:48
30Daniel SjölundÖstersunds OK39:30+12:149:53
31Jonas TornehedVästerås SOK40:33+13:1710:09
32Håkan BerglundIF Thor40:55+13:3910:15
33Pär LiljaIFK Lidingö SOK42:25+15:0910:37
34Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK42:26+15:1010:38
35Fredrik GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb42:29+15:1310:38
36Jonas OlssonOK Roxen42:43+15:2710:42
37Göran GustafssonGotlands Bro OK42:51+15:3510:44
38Per GrönroosOK Alehof45:32+18:1611:24 Ladda ner rutt i gpx-format
39Peter NyströmIF Thor45:56+18:4011:30
40Petter RanefallIF Thor46:03+18:4711:32
41Daniel OlmIF Thor46:34+19:1811:40
42Mikael GuttkeNyköpings OK46:39+19:2311:41
43Thomas KarlssonGOIF Tjalve48:14+20:5812:05
44Magnus GadeforsVäsby OK48:18+21:0212:06
45Patrik FriskGustavsbergs OK48:37+21:2112:11
46Henrik LundgrenSundsvalls OK48:38+21:2212:11 Ladda ner rutt i gpx-format
47Nic KruysIF Thor48:45+21:2912:13
48Klockar Mattias NääsLeksands OK49:23+22:0712:22
49Ola TovenStora Tuna OK49:33+22:1712:25
50Anders EklundSvaide Roma SOK52:01+24:4513:02
51James MelanderTjällmo-Godegårds OK52:27+25:1113:08
52Ola EllbringJönköpings OK52:59+25:4313:16
53Roland NatanaelssonSkåneslättens OL53:28+26:1213:24
54Christian RohnerIF Thor54:20+27:0413:37
55Andreas OlssonOK Linné54:33+27:1713:40
56Niklas OlssonFagersta OK54:36+27:2013:41
57Jörgen BlästaNjurunda OK55:24+28:0813:53
58Fredrik NordlanderSundsvalls OK57:43+30:2714:27
59Johnny BlästaNjurunda OK58:10+30:5414:34
60Fredrik LarssonFrösö IF1:01:14+33:5815:20
61Carl-Erik FogelstrandRyda SK1:15:36+48:2018:56
Jacob BolinTullinge SKej godkänd

D45

3 060 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna23:457:45
2Tina JunegardTullinge SK25:50+2:058:26
3Anna ErikssonOK Landehof26:40+2:558:42
4Christin SöderqvistOK Ravinen27:09+3:248:52
5Mia LiljaIFK Lidingö SOK27:35+3:509:00
6Anna StrandAttunda OK27:51+4:069:06
7Charlotta GibergHellas Orientering29:45+6:009:43
8Susanna DjurstedtEksjö SOK30:46+7:0110:03
9Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK31:04+7:1910:09
10Gunilla KallhaugeSnättringe SK31:28+7:4310:16
11Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK33:08+9:2310:49
12Josefine NordströmOK Triangeln33:55+10:1011:05
13Maria RindstigSOK Viljan34:05+10:2011:08
14Inger GunnarssonVästerås SOK34:15+10:3011:11
15Annika EngelHässleholms OK35:47+12:0211:41
16Kerstin YngströmOK Löftan36:09+12:2411:48
17Anna StombergIF Hagen36:11+12:2611:49
18Weronica MorellOK Kåre36:23+12:3811:53
19Susanna BrandshageIK Jarl Rättvik36:27+12:4211:54
20Anna LarssonSöders-Tyresö37:40+13:5512:18
21Ida SyversenRøyken O-lag38:22+14:3712:32
22Anna-Lena LindströmSundsvalls OK38:37+14:5212:37
23Cecilia ForslundOK Kåre39:29+15:4412:54
24Nina SchmidtTrollhättans SOK39:50+16:0513:01
25Annika LarssonFK Göingarna40:06+16:2113:06
26Nina IversAttunda OK42:44+18:5913:57
27Åsa SpikLeksands OK44:01+20:1614:23
28Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK44:18+20:3314:28
29Anethe MansénSkarpnäcks OL45:20+21:3514:48
30Eva MartinssonOK Tyr47:26+23:4115:30
31Lena AhnlénOK Hammaren48:07+24:2215:43
32Nina OlssonFalköpings AIK OK49:11+25:2616:04
33Rita DeiningerOLG St.Gallen/Appenzell50:45+27:0016:35
34Malin WalleniusFrölunda OL50:52+27:0716:37
35Karin TidevallSkogsluffarnas OK53:31+29:4617:29
36Carolina LandinMalmö OK58:09+34:2419:00
37Ewa HolmbergIF Hagen59:40+35:5519:29
38Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK1:03:00+39:1520:35
39Clary RexSundsvalls OK1:09:08+45:2322:35
40Karolina VessbyIF Thor1:17:13+53:2825:14
41Karin JohanssonFK Göingarna1:23:06+59:2127:09
42Erika CarlingerSkogsluffarnas OK1:29:34+1:05:4929:16
43Camilla ÄlvegranVästerås SOK1:32:09+1:08:2430:06
Susanne BovalliusJärfälla OKej godkänd
Pia LarssonFK Göingarnaej godkänd
Katarina BorneFrölunda OLej godkänd
Annika KuhlinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Liselott RothLinköpings OKej godkänd

H45

3 990 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per EkNyköpings OK25:476:27
2Andreas RangertIK Hakarpspojkarna28:24+2:377:07
3Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna29:31+3:447:23
4Fredrik SoneAttunda OK30:11+4:247:33
5Våge RindstigSOK Viljan30:13+4:267:34
6Henrik LindbladOK Djerf30:24+4:377:37
7Per NilssonJärfälla OK30:44+4:577:42
8Pär EricsonNyköpings OK31:26+5:397:52
9Lars Håkan SandvikAttunda OK31:33+5:467:54
10Kristian PalmIK Hakarpspojkarna31:54+6:077:59 Ladda ner rutt i gpx-format
11Per ErlandssonVimmerby OK32:12+6:258:04
12Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL32:19+6:328:05
13Henrik MarmelidOK Roxen33:05+7:188:17
14Magnus LarssonFK Göingarna33:18+7:318:20
15Rune LindströmSundsvalls OK33:23+7:368:22
16Anders WisénSnättringe SK33:26+7:398:22
17Ola JernströmAvesta OK33:34+7:478:24
18Mathias AxelsonOK Tyr33:41+7:548:26
19Klas BirgerssonLånghundra IF33:46+7:598:27
20Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK33:53+8:068:29
21Håkan AxelssonFK Göingarna34:00+8:138:31
22Fabian LjungqvistLunds OK34:21+8:348:36
23Ola WallinderGöteborg-Majorna OK34:35+8:488:40
24Ola HultinOK Roslagen34:38+8:518:40
25Johan JakobssonLånghundra IF35:24+9:378:52
26Peter LindSOK Viljan35:29+9:428:53
27Lars Erik GjeinSandefjord OK35:51+10:048:59
28Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg36:02+10:159:01
29Peter AlbinssonJärfälla OK36:16+10:299:05
30Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna36:29+10:429:08
30Anders ArfwedsonFrölunda OL36:29+10:429:08
32Ulrik IversAttunda OK38:01+12:149:31
33Anders ÄlvegranVästerås SOK38:09+12:229:33
34Stefan NordinUlricehamns OK39:21+13:349:51
35Jonas RothLinköpings OK39:26+13:399:52
36Erik ÖsterlinSävedalens AIK39:34+13:479:54
37Håkan GrubbMalmö OK40:09+14:2210:03
38Ronny FalkSundbybergs IK40:10+14:2310:04
39Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK40:22+14:3510:07
40Anders SelinFK Göingarna40:31+14:4410:09
41Ulf JanssonOK Triangeln40:54+15:0710:15
42Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK41:34+15:4710:25
43Ola BovalliusJärfälla OK43:29+17:4210:53
44Johan BalckVallentuna-Össeby OL44:13+18:2611:04
45Erik LösethFalköpings AIK OK45:14+19:2711:20
46Thord SalenbäckKristinehamns OK45:43+19:5611:27
47Erik BergGarda OK46:50+21:0311:44
48Pontus GustafssonSvaide Roma SOK46:59+21:1211:46
49Stefan KarlssonOK Ravinen48:01+22:1412:02
50Thomas BorneFrölunda OL48:06+22:1912:03
51Ola RavaldÖstersunds OK48:20+22:3312:06
52Anders EkingeOK Motala48:46+22:5912:13
53Robert HjelmVimmerby OK50:27+24:4012:38
54Per HultinOK Roslagen50:44+24:5712:42
55Jörgen TheanderHaninge SOK51:00+25:1312:46
56Thomas RoosIF Thor51:12+25:2512:49
56Magnus SneitzJärfälla OK51:12+25:2512:49
58Stefan JonssonOK Hedströmmen52:12+26:2513:04
59Fredrik UrbergHammarkinds OK53:18+27:3113:21
60Johan FridströmFinspångs SOK57:33+31:4614:25
61Erik JohanssonUmeå OK59:17+33:3014:51
62Anders HaneOK Tyr1:00:47+35:0015:14
63Erik BerggrenTullinge SK1:00:51+35:0415:15
64Pär JohannessonFrölunda OL1:01:01+35:1415:17
65Thomas LjungqvistTibro OK1:03:08+37:2115:49
66Jonathan NealisLänna IF1:04:06+38:1916:03
67Magnus Ö BernhedSävedalens AIK1:05:04+39:1716:18
68Mats GunnemyrSöders-Tyresö1:07:12+41:2516:50
69Ulf IsakssonHässleby SOK1:09:16+43:2917:21
70Per CarlssonIF Hagen1:12:22+46:3518:08
71Niklas RystedtLunds OK1:16:30+50:4319:10
72Jörgen LundbergOK Österåker1:22:42+56:5520:43
Anders HedbergOK Södertörnej godkänd
Staffan BromanOK Roslagenej godkänd
John SolbreckLånghundra IFej godkänd

D50

2 980 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK27:419:17
2Dorothe SpillmannIF Thor31:08+3:2710:26
3Kristina BergstrandSöders-Tyresö31:22+3:4110:31
4Maria WidmarkIF Hagen32:00+4:1910:44
5Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL32:04+4:2310:45
6Marita AxelssonOK Ravinen32:15+4:3410:49
7Lena PetterssonOK Tjärnen33:13+5:3211:08
8Eva ElisdotterSvaide Roma SOK33:16+5:3511:09
9Lottie LindOK Älgen33:20+5:3911:11
10Maria BrattTullinge SK33:30+5:4911:14
11Anette BernhedSävedalens AIK33:44+6:0311:19
12Ulla MolinAttunda OK34:56+7:1511:43
13Ulrika BerglundUlriksbergs IK35:17+7:3611:50
14Lotta JungåkerKorsnäs IF OK35:23+7:4211:52
15Elisabet EnmarkGävle OK37:01+9:2012:25
16Karin SkullmanLinköpings OK38:05+10:2412:46
17Mia GustafssonOK Kåre38:09+10:2812:48
18Eva SvanbergJärfälla OK38:33+10:5212:56
19Gitte EngströmLinköpings OK39:21+11:4013:12
20Marie HäggstrandSödertälje-Nykvarn OF39:29+11:4813:14
21Ann-Britt LevinGarda OK39:42+12:0113:19
22Annika SvenssonSolna OK40:03+12:2213:26
23Iréne PerssonTäby OK40:32+12:5113:36
24Cecilia HenfridssonUmeå OK41:05+13:2413:47
25Hillevi ErikssonOK Linné42:13+14:3214:10
26Marie ThörnvikCentrum OK42:19+14:3814:12
27Sofie HagbergNyköpings OK42:22+14:4114:13
28Anette ArksandVallentuna-Össeby OL42:24+14:4314:13
29Sara StråtJärfälla OK42:47+15:0614:21
30Anki GustafssonSäterbygdens OK43:04+15:2314:27
31Katarina TynongTullinge SK45:38+17:5715:18
32Cecilia OlssonUmeå OK46:15+18:3415:31
33Agneta KarlssonRånäs OK46:33+18:5215:37
34Annette WigertzLånghundra IF46:40+18:5915:39
35Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK47:21+19:4015:53
36Susanne RantakokkoOK Nipan49:03+21:2216:27
37Monika JonssonSvaide Roma SOK49:23+21:4216:34
38Helena LindmanNässjö OK50:54+23:1317:04
39Anita LundmarkIFK Umeå51:16+23:3517:12
40Helen GlänneforsSöders-Tyresö51:28+23:4717:16
41Lena GustafssonMalungs OK Skogsmårdarna53:51+26:1018:04
42Christina GranathOK Södertörn56:14+28:3318:52
43Katarina SundqvistOK Kåre56:15+28:3418:52
44Wiveka ErnstssonFK Göingarna57:25+29:4419:16
45Monika PerssonOK Södertörn59:05+31:2419:49
46Karin SeigerlundSvaide Roma SOK1:02:25+34:4420:56
47Christina MellbergSvaide Roma SOK1:06:49+39:0822:25
48Elisabeth BengtssonTullinge SK1:08:49+41:0823:05
49Annika AndreassonFrölunda OL1:17:06+49:2525:52
50Eva TollsternVäxjö AIS1:51:09+1:23:2837:17
Eva SyversenRøyken O-lagej godkänd

H50

3 560 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans SundqvistTullinge SK25:567:17
2Lars HolmbergIF Hagen26:43+0:477:30
3Magnus IhreskogGotlands Bro OK27:03+1:077:35
4Jan KarlssonSöders-Tyresö27:36+1:407:45
5Peter AlbrektssonOK Ravinen27:39+1:437:46
6Dan NorinGävle OK28:11+2:157:55
7Ulf NilssonGotlands Bro OK28:42+2:468:03
8Göran LängheimTullinge SK29:23+3:278:15
9Per KallhaugeSnättringe SK29:48+3:528:22
10Erik GyllenstiernaIFK Lidingö SOK29:59+4:038:25
11Bengt NorrmanTrollhättans SOK30:13+4:178:29
12Christer MorellOK Kåre30:25+4:298:32
13Mats SigalitGotlands Bro OK30:43+4:478:37
14Mats JönssonKorsnäs IF OK30:45+4:498:38
15Stefan LundOK Linné31:43+5:478:54
16Jörgen AxelssonTullinge SK31:45+5:498:55
17Henrik LarssonFK Göingarna32:17+6:219:04
18Håkan SchmidtTrollhättans SOK33:01+7:059:16
19Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL33:09+7:139:18
20Björn AlbinssonIFK Mora OK33:19+7:239:21
21Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna33:57+8:019:32
22Jan NylundMariestads FK34:30+8:349:41
23Leif TynongTullinge SK34:32+8:369:42
24Johan PalmgrenTäby OK34:49+8:539:46
25Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF34:58+9:029:49
26Magnus KarlssonOK Landehof35:40+9:4410:01
27Anders MansénSkarpnäcks OL36:18+10:2210:11
28Mikael KindbornOK Hällen36:37+10:4110:17
29Stefan EngströmLinköpings OK36:44+10:4810:19
30Mikael KarlssonHagaby GOIF36:46+10:5010:19
31Per CarlssonNyköpings OK37:02+11:0610:24
32Anders KretzOK Ravinen39:23+13:2711:03
33Anders EnmarkGävle OK39:36+13:4011:07
34Lars GustafssonOK Kåre39:43+13:4711:09
35Niclas AhlströmVästerås SOK39:59+14:0311:13
36Christer JohanssonOK Ravinen40:55+14:5911:29
37Carl PerssonTäby OK41:03+15:0711:31
38Anders LevinSvaide Roma SOK42:12+16:1611:51
39Per MelénOK Kåre43:29+17:3312:12
40Nils EklöwOK Södertörn44:38+18:4212:32
41Göran ModinBromma-Vällingby SOK44:58+19:0212:37
42Tomas NilssonHässleholms OK45:17+19:2112:43
43Mikael WirénAttunda OK47:17+21:2113:16
44Anders WinaldHellas Orientering48:13+22:1713:32
45Kristofer HolmbergOK Tranan51:08+25:1214:21
46Erik AnderssonOK Österåker51:14+25:1814:23
47Fredrik MolinAttunda OK51:58+26:0214:35
48Anders SkogTullinge SK55:19+29:2315:32
49Tomas SundqvistOK Kåre1:05:04+39:0818:16
50Rickard MattissonFK Göingarna1:05:34+39:3818:25
51Rolf JungbarkTjällmo-Godegårds OK1:06:41+40:4518:43
52Sven WigertzLånghundra IF1:09:34+43:3819:32
53Tomas AndreassonFrölunda OL1:13:43+47:4720:42

D55

2 980 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro LönnkvistTullinge SK30:5510:22
2Sussie BjörkmanDalaportens OL31:37+0:4210:36
3Marie MalmborgSöders-Tyresö31:51+0:5610:41
4Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK33:14+2:1911:09
5Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK34:06+3:1111:26
6Ann-Marie AnderssonTenhults SOK35:15+4:2011:49
7Agneta FriesUmeå OK35:17+4:2211:50
8Birgitta GustafssonHagaby GOIF43:54+12:5914:43
9Annica NylundUmeå OK45:47+14:5215:21
10Anki HallströmSvaide Roma SOK45:50+14:5515:22
11Christina GustavssonHagaby GOIF45:56+15:0115:24
12Ingrid PerssonHagaby GOIF47:55+17:0016:04
13Lena RunessonOK Vivill49:13+18:1816:30
14Lena SjöströmUmeå OK51:34+20:3917:18
15Brita NilssonOK Linné52:20+21:2517:33
16Karin IngelhagVittsjö OK53:50+22:5518:03
17Maria VamlingFrölunda OL55:58+25:0318:46
18Gittel KarlssonAttunda OK58:37+27:4219:40
19Katarina JakobssonGarda OK1:01:26+30:3120:36
20Pia-Lena PutkonenTullinge SK1:05:09+34:1421:51
21Monika LarssonSkarpnäcks OL1:07:11+36:1622:32
22Christina OhlinRånäs OK1:15:44+44:4925:24
23Silke KlickIK Stern1:19:37+48:4226:43
24Gunnel AxinHagaby GOIF1:27:17+56:2229:17
Marianne SjölanderOK Gyngeej godkänd
Maria BjörklundTrollhättans SOKej godkänd
Ann LeesmentMälarö SOKej godkänd
Maggan TärnblomSöders-Tyresöej start

H55

3 570 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan NybergAvesta OK24:196:48
2Pär WestbladOK Ravinen24:22+0:036:49
3Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK28:18+3:597:55
4Johnny JunegardTullinge SK28:27+4:087:58
5Ronny LiljegrenGotlands Bro OK28:34+4:158:00
6Lars LönnkvistTullinge SK30:45+6:268:36
7Lars PerssonHagaby GOIF31:05+6:468:42
8Lars OhlinRånäs OK31:20+7:018:46
9Erik WadmanIFK Mora OK32:00+7:418:57
10Hans TarandiIFK Lidingö SOK32:40+8:219:09
11Gunnar SvanbergJärfälla OK33:12+8:539:17
12Øyvind Roger HansenRøyken O-lag34:10+9:519:34
13Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK34:32+10:139:40
14Jan GustafssonHagaby GOIF34:44+10:259:43
15Stefan StombergIF Hagen34:58+10:399:47
16Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF35:49+11:3010:01
17Per WinteråsVästerbergslagens OL35:51+11:3210:02
18Klas ThybeckLindebygdens OK36:08+11:4910:07
19Jan-Olov BergmanVästerås SOK36:32+12:1310:14
20Håkan GustafsonEskilstuna OL37:04+12:4510:22
21Henrik KarlssonKuusankosken Urheiluseura40:25+16:0611:19
22Stefan GustafssonSkarpnäcks OL40:46+16:2711:25
23Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF40:54+16:3511:27
24Göran KarlssonOK Hällen41:07+16:4811:31
25Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK42:34+18:1511:55
26Arne KlintbergEksjö SOK43:22+19:0312:08
27Rolf E. NilssonTullinge SK44:11+19:5212:22
28Jörgen BatzSkarpnäcks OL44:14+19:5512:23
29Peter AxelssonOK Ravinen46:06+21:4712:54
30Göran ReinholdssonJärfälla OK46:48+22:2913:06
31Börje AhnlénOK Hammaren48:10+23:5113:29
32Kjell GustafssonOK Järnbärarna48:37+24:1813:37
33Torbjörn SköldeforsSvaide Roma SOK52:22+28:0314:40
34Leif GustafssonSäterbygdens OK57:04+32:4515:59
35Anders LavforsCentrum OK1:01:05+36:4617:06
36Gunnar HedlundSödertälje-Nykvarn OF1:02:02+37:4317:22
37Leif SvangrenGotlands Bro OK1:05:31+41:1218:21
38Carl-Erik BerglövFagersta OK1:06:08+41:4918:31
Petter GullikstadRøros ILej start
Janne LindbyGotlands Bro OKej start

D60

2 480 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna28:0611:19
2Lena JanssonArboga OK29:35+1:2911:55
3Anna-Karin JohanssonVandrarringen29:52+1:4612:02
4Solvej CarlsonIFK Hedemora OK30:49+2:4312:25
5Bjørg SvanbergRøyken O-lag31:01+2:5512:30
6Anne-Chr SchunnessonAttunda OK31:45+3:3912:48
7Lena JanssonJärla Orientering31:46+3:4012:48
8Maria NorellFrölunda OL31:50+3:4412:50
9Riggan FrändénJärla Orientering32:08+4:0212:57
10Inger OnsbringEskilstuna OL33:29+5:2313:30
11Ing-Marie BackOK Södertörn33:55+5:4913:40
12Monica MartinssonOK Tranan34:14+6:0813:48
13Elisabeth BybergerSolna OK36:10+8:0414:35
14Marianne EinarssonFagersta OK36:20+8:1414:39
15Kerstin SvenskOK Hällen36:50+8:4414:51
16Annica Lindell LangVästerbergslagens OL39:21+11:1515:52
17Titti BergendahlOK Måsen40:20+12:1416:15
18Yvonne TovenStora Tuna OK41:34+13:2816:45
19Helena HemströmGävle OK42:22+14:1617:05
20Gunilla PetterssonKFUM Örebro OK47:47+19:4119:16
21Solweig PalmAvesta OK53:44+25:3821:40
22Elisabeth ErikssonNyköpings OK56:19+28:1322:42
23Elisabeth ÖsterbergLinköpings OK1:10:46+42:4028:32
24Anna- Marit IngvaldsenGjø-Vard OL1:17:56+49:5031:25
Siv LarssonVäxjö AISej start

H60

3 510 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK27:467:54
2Mats LundbergDalaportens OL28:13+0:278:02
3Kjell SkalbergGotlands Bro OK28:29+0:438:06
4Thom SandvikAvesta OK31:02+3:168:50
5Göran HanssonTäby OK33:00+5:149:24
6Göran StråtJärfälla OK33:12+5:269:27
7Arne BackOK Södertörn33:30+5:449:32
8Thorbjörn LagerströmOK Hällen34:39+6:539:52
9Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna34:48+7:029:54
10Mårten LarssonTäby OK35:29+7:4310:06
11Tor Ragnar AndersenHalden SK35:43+7:5710:10
12Magnus LundbergGävle OK36:33+8:4710:24
13Mats SandewallUmeå OK37:39+9:5310:43
14Yngve ErnstssonFK Göingarna37:48+10:0210:46
15Anders ÖbergIFK Mora OK38:08+10:2210:51
16Mats HemströmGävle OK38:21+10:3510:55
17Olle BlomgrenOK Södertörn38:47+11:0111:02
18Per LindskogGotlands Bro OK38:58+11:1211:06
19Yngve NorellFrölunda OL40:29+12:4311:32
20Hans-Erik LangVästerbergslagens OL40:36+12:5011:34
21Stefan CarlssonSOK Viljan41:16+13:3011:45
22Sven SetterqvistOK Södertörn41:24+13:3811:47
23Leo JohanssonVandrarringen42:17+14:3112:02
24Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK44:30+16:4412:40
25Kjell SvanbergRøyken O-lag45:58+18:1213:05
26Leif CarlssonSOK Viljan48:02+20:1613:41
27Per LindgrenIK Hakarpspojkarna48:18+20:3213:45
28Johan KarlstenSolna OK50:58+23:1214:31
29Lennart VamlingFrölunda OL52:41+24:5515:00
30Robert AlmLänna IF57:03+29:1716:15
31Kari TallqvistTimrå SOK59:05+31:1916:49
32Matts BjörkeSöders-Tyresö1:07:20+39:3419:10
33Reinhold LenneboIF Thor1:10:07+42:2119:58

D65

2 480 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie AldénOK Kolmården25:5310:26
2Ulla LindellOK Hällen34:08+8:1513:45
3Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF34:14+8:2113:48
4Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK35:28+9:3514:18
5Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg36:09+10:1614:34
6Britt-Marie GrönroosOK Alehof37:22+11:2915:04
7Christina FlordalLjusdals OK39:25+13:3215:53
8Lena StenbergIFK Umeå41:54+16:0116:53
9Kerstin ErikssonKöping-Kolsva OK41:56+16:0316:54
10Maud AnderssonGotlands Bro OK44:57+19:0418:07
11Lizzie HansenOK Landehof45:44+19:5118:26
12Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL48:11+22:1819:25
13Rosa JohanssonIK Uven51:34+25:4120:47
14Kristina FranssonOK Virdarna51:55+26:0220:56
15Lena LindgrenOK Järnbärarna1:01:49+35:5624:55
16Gunilla WiklundStora Tuna OK1:06:41+40:4826:53
Kristina JohanssonVänersborgs SKej godkänd

H65

3 060 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gert LundquistGotlands Bro OK27:218:56
2Kurt Håkan AnderssonOK Tor31:04+3:4310:09
3Åke WansölinSöders-Tyresö31:43+4:2210:21
4Gunnar EnbergMålilla OK31:52+4:3110:24
5Sven-Olof LarssonVäxjö AIS33:57+6:3611:05
6Lennart LindgrenOK Järnbärarna34:04+6:4311:07
7Runar AldénOK Kolmården34:34+7:1311:17
8Inge LöwegrenKatrineholms OK34:43+7:2211:20
9Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg34:44+7:2311:21
10Staffan WestbomOckelbo OK35:26+8:0511:34
11Kjell HolmbergOK Södertörn35:27+8:0611:35
12Kjell MartinssonOK Tranan36:16+8:5511:51
13Anders NilssonGotlands Bro OK36:24+9:0311:53
14Lennart AnderssonGöteborgs SK36:51+9:3012:02
15Berndt StenbergIFK Umeå36:57+9:3612:04
16Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg37:44+10:2312:19
17Staffan StålbergOckelbo OK37:58+10:3712:24
18Leif NordinAttunda OK37:59+10:3812:24
19Paul NorénOK Södertörn38:40+11:1912:38
20Ulf KjellinOK Hedströmmen38:48+11:2712:40
21Claes AnderssonSnättringe SK39:15+11:5412:49
22Tommy WåhlinOK Enen40:12+12:5113:08
23Stig WiklundStora Tuna OK44:47+17:2614:38
24Lennart VessbergAvesta OK45:08+17:4714:44
25Jon FlordalLjusdals OK45:15+17:5414:47
26Toivo PentonenHestra IF45:40+18:1914:55
27Leif Erik KarlssonRånäs OK46:21+19:0015:08
28Inge SundströmNyköpings OK46:30+19:0915:11
29Christer JanssonHagaby GOIF47:24+20:0315:29
30Sören AnderssonSkutskärs OK50:08+22:4716:23
31Leif BerggrenNAIS Orienteringsklubb51:06+23:4516:41
32Bo ErikssonKöping-Kolsva OK51:24+24:0316:47
33Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK53:06+25:4517:21
34Per WestmanAvesta OK53:23+26:0217:26
35Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg55:12+27:5118:02
36Lars-Olov DahlbergOK Landehof55:34+28:1318:09
37Lars ArleboKFUM Örebro OK55:48+28:2718:14
38Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna56:09+28:4818:20
39Björn AhrlingSvaide Roma SOK59:18+31:5719:22
40Jack GrönroosOK Alehof1:02:25+35:0420:23
41Inge LarssonIF Thor1:13:05+45:4423:53
Jan ÅsbergHäverödals SKej start
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburgej start
Kenneth JohanssonEskilstuna OLej start

D70

2 480 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta TidmanOK Kolmården32:2613:04
2Gunilla HäggstrandTumba-Mälarhöjden OK35:28+3:0214:18
3Britt Forsell PirozziLunds OK35:57+3:3114:29
4Elisabeth KimellGotlands Bro OK37:04+4:3814:56
5Inger LundSala OK38:23+5:5715:28
6Birgitta ArleboKFUM Örebro OK38:29+6:0315:31
7Gun EdströmOK Nipan40:42+8:1616:24
8Eva LindgrenLinköpings OK41:45+9:1916:50
9Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb41:52+9:2616:52
10Margareta EmanuelssonFrölunda OL45:29+13:0318:20
11Gunnel BalckIFK Enskede45:49+13:2318:28
12Monica KrigOK Nipan46:48+14:2218:52
13Irma BjärudVästerbergslagens OL48:58+16:3219:44
14Christina LarssonSöders-Tyresö50:36+18:1020:24
15Marianne HamiltonEnebybergs IF52:29+20:0321:09
16Kristina SkoglundHellas Orientering54:33+22:0721:59
17Linnéa HallOK Amne59:34+27:0824:01
18Lilian BengtssonOK Amne1:16:56+44:3031:01
19Sonja PernebyTullinge SK1:38:38+1:06:1239:46
Britt AxelssonKalmar OKej godkänd

H70

3 000 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune RådeströmSnättringe SK29:269:48
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna33:11+3:4511:03
3Alf LindbergKöping-Kolsva OK33:43+4:1711:14
4Bo HanssonArboga OK34:47+5:2111:35
5Per-Arne JohanssonVänersborgs SK34:50+5:2411:36
6Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK36:08+6:4212:02
7Björn AnderssonGotlands Bro OK36:39+7:1312:13
8Sören JohanssonSala OK37:21+7:5512:27
9Roland OffrellFrosta OK38:09+8:4312:43
10Stig IsraelssonOK Tylöskog38:21+8:5512:47
11Rolf SkoglundHellas Orientering40:02+10:3613:20
12Kent EkdahlEmmaboda Verda OK42:07+12:4114:02
13Nils-Erik ÅkessonSvaide Roma SOK45:23+15:5715:07
14Jan BojlingSolna OK48:06+18:4016:02
15Torbjörn TirénHellas Orientering54:33+25:0718:11
16Torgny JonssonVäxjö AIS54:35+25:0918:11
17Ingemar LindblomOK Orinto54:40+25:1418:13
18Svenerik JohanssonGarda OK55:29+26:0318:29
19Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL55:38+26:1218:32
20Stig-Olof StålAvesta OK1:02:32+33:0620:50
21Rolf BjärudVästerbergslagens OL1:02:56+33:3020:58
22Gustav KrigOK Nipan1:04:21+34:5521:27
23Reits HallOK Amne1:06:05+36:3922:01
24Bo HedlundIFK Enskede1:06:36+37:1022:12
25Ingemar JohnssonOK Södertörn1:09:35+40:0923:11
26Sven-Olov NorlinRimbo SOK1:12:04+42:3824:01
27Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:12:43+43:1724:14
28Karl-Axel JohanssonIK Uven1:12:47+43:2124:15
29Jan RehdinKöping-Kolsva OK1:17:45+48:1925:55
30Anders SandwallSkarpnäcks OL1:58:27+1:29:0139:29
Bo LindkvistKöping-Kolsva OKej godkänd
Sven PihlEnköpings AIFej godkänd

D75

1 950 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel BörjessonIK Uven45:0023:04
2Edda NilssonStockholmspolisens IF OF45:30+0:3023:20
3Birgitta BergGarda OK50:32+5:3225:54
4Barbro BlomFrölunda OL50:37+5:3725:57
5Göta KåbergKöping-Kolsva OK51:00+6:0026:09
6Anita ErikssonGränna-Bygdens OK54:55+9:5528:09
7Gudrun ThigerLinköpings AIK59:46+14:4630:38
8Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna1:02:32+17:3232:04
9Hansi FridströmFinspångs SOK1:03:59+18:5932:48
10Yvonne RoosAttunda OK1:09:34+24:3435:40
Inger HallbergIK Uvenej godkänd

H75

3 000 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gösta GutelandSnättringe SK40:4413:34
2Sune LindellOK Hällen41:05+0:2113:41
3John VallinOK Hedströmmen43:58+3:1414:39
4Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb44:56+4:1214:58
5Mats ErikssonSala OK45:00+4:1615:00
6Bengt KarlssonLinköpings AIK46:23+5:3915:27
7Lars NordSödertälje IF47:36+6:5215:52
8Lars RoosAttunda OK48:27+7:4316:09
9Sture NilssonStockholmspolisens IF OF55:36+14:5218:32
10Gunnar BramstenSundbybergs IK55:54+15:1018:38
11Åke TidmanOK Kolmården57:07+16:2319:02
12Nils-Åke NilssonFK Göingarna58:54+18:1019:38
13Hugo IsgrenIFK Enskede59:34+18:5019:51
14Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:00:32+19:4820:10
15Stig BengtssonOK Amne1:02:48+22:0420:56
16Gert EmanuelssonFrölunda OL1:12:35+31:5124:11
17Gunnar PerssonSvanesunds GIF1:15:52+35:0825:17
18Sivert AxelssonKalmar OK1:23:55+43:1127:58
Lars AhlströmVästerås SOKej godkänd
Thord AnderssonRånäs OKej godkänd
Lennart NymanHestra IFej start

H80

2 480 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alf LundkvistOK Tor36:4014:47
2Åke KarlssonKalmar OK38:19+1:3915:27
3Sten BergstrandSkogsluffarnas OK41:42+5:0216:48
4Berndt BergGarda OK43:43+7:0317:37
5Rune GårdhOK Älgen44:45+8:0518:02
6Rolf BlomFrölunda OL57:58+21:1823:22
7Carl-Henrik HallbergIK Uven1:02:41+26:0125:16
8Carleric ThigerLinköpings AIK1:08:02+31:2227:25
9Elias JohanssonVittsjö OK1:35:48+59:0838:37
Karl-Erik MogrenSnättringe SKej start

H85

1 950 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henning HamiltonEnebybergs IF43:4822:27
2Sture LarssonVisborgs OK45:11+1:2323:10
3Jörgen AxelssonIF Thor59:42+15:5430:36

Inskolning

1 630 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nora AldinStora Tuna IK SKfullföljt
Linnea AlkvistKlubblösfullföljt
Siri BerggrenVäxjö AISfullföljt
Arvid BomanLinköpings OKfullföljt
Meja BoqvistMölndal Outdoor IFfullföljt
Hanna EklundGotlands Bro OKfullföljt
Samuel EklundGotlands Bro OKfullföljt
Anna EnbergLinköpings OKfullföljt
Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Herman EngIFK Göteborgfullföljt
Casper EngströmIFK Göteborgfullföljt
Emilia EricsonNyköpings OKfullföljt
Agnes FeilSundsvalls OKfullföljt
Arve ForsstenOK Gipenfullföljt
Märta FredTullinge SKfullföljt
Joakim GustafssonGotlands Bro OKfullföljt
Olivia GustafssonVänersborgs SKfullföljt
Oskar GustafssonVänersborgs SKfullföljt
Svante GustafssonGotlands Bro OKfullföljt
fanny hemingssonKlubblösfullföljt
Filippa HemmingssonKlubblösfullföljt
Ivar HolmstrandIFK Göteborgfullföljt
David JernbergGävle OKfullföljt
Hanna JernbergGävle OKfullföljt
Isak JohanssonUmeå OKfullföljt
Maitilda KarlssonGOIF Tjalvefullföljt
Aron LindbergOK Roslagenfullföljt
Gustav LindbergOK Roslagenfullföljt
Vera LindbergIFK Göteborgfullföljt
Astrid LindgrenLidköpings CK fullföljt
Cloe MatthewsTullinge SKfullföljt
Alva NilssonGotlands Bro OKfullföljt
Ida OlssonOK Linnéfullföljt
Emil PerssonVäxjö OKfullföljt
Ingrid PerssonIFK Göteborgfullföljt
Linus PerssonVäxjö OKfullföljt
Märtha PetterssonÅre SLKfullföljt
Siri PetterssonÅre SLKfullföljt
Sally PilbladIFK Göteborgfullföljt
Linnéa PåledalOK Roxenfullföljt
Hjalmar RutqvistIFK Umeåfullföljt
Marit SchollerVisborgs OKfullföljt
Vincent SchollerVisborgs OKfullföljt
Neo SederqvistVisborgs OKfullföljt
Arthur StjernlöfIFK Göteborgfullföljt
Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Emmy TheanderHaninge SOKfullföljt
Erik TheanderHaninge SOKfullföljt
Måns troengOK Lindénafullföljt
Elliot TyskLeksands OKfullföljt
Noah TyskLeksands OKfullföljt
Mira VejedalIFK Lidingö SOKfullföljt
Nike VejedalIFK Lidingö SOKfullföljt
Edvin WesterSkogslöparnafullföljt
Lovis ÖsterbergOK Ekenfullföljt
Evelina LindgrenLidköpings VSKej godkänd
Axel AnderssonLinköpings OKej start

U1

1 630 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK10:356:29
2Emrik EvebornSOK Viljan11:04+0:296:47
3Edith HolmstrandIFK Göteborg11:57+1:227:19
4Felice GardelinGotlands Bro OK12:14+1:397:30
5Herman PetterssonSävedalens AIK12:15+1:407:30
6Nils AnderssonIFK Göteborg12:38+2:037:45
7Alice BohlinIFK Göteborg12:43+2:087:48
8Elias ForsstenKungälvs OK12:59+2:247:57
9Maja MasesStora Tuna OK13:09+2:348:04
10Hedda RoosIFK Göteborg13:16+2:418:08
11Alicia LarssonVingåkers OK13:39+3:048:22
12Hanna OlmIF Thor13:54+3:198:31
13Sara LövdahlVisby IF Gute SOK13:55+3:208:32
14Elin NobornIFK Göteborg14:06+3:318:39
15Liv PaulerSkogslöparna14:11+3:368:42
16Ida PaulerSkogslöparna14:14+3:398:43
17Gustav RexOK Landehof14:27+3:528:51
18Ture LindskogOK Ravinen14:41+4:069:00
19Julia NordströmVallentuna-Össeby OL14:45+4:109:02
20Nora Svedin JakobssonLånghundra IF14:53+4:189:07
21Sofia LindhagenIFK Enskede15:10+4:359:18
22Erik BenderiusIF Hallby SOK15:36+5:019:34
23Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK15:37+5:029:34
24Linn RystedtLunds OK15:41+5:069:37
25Lina WidelundOK Kåre15:44+5:099:39
26Greta SandvikAttunda OK15:47+5:129:40
27Teo PalmérUlricehamns OK15:54+5:199:45
28Lovisa ThybeckLindebygdens OK15:56+5:219:46
29Vidar EkdalaKungälvs OK16:34+5:5910:09
30Axel LindbladOK Djerf16:40+6:0510:13
31Elin TheanderHaninge SOK16:50+6:1510:19
32Vilma BenderiusIF Hallby SOK17:01+6:2610:26
33Emil StålbergGävle OK17:06+6:3110:29
34Max BoströmKlubblös17:12+6:3710:33
35Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK17:13+6:3810:33
36Fredrik EricsonFagersta OK17:15+6:4010:34
37Felix SvenssonJönköpings OK17:17+6:4210:36
38Vera AggeforsOK Ravinen18:22+7:4711:16
39Tyra ElgesjöDomnarvets GOIF18:29+7:5411:20
40Ellinor KruysIF Thor18:38+8:0311:25
41Olle TryggesonVäxjö OK18:42+8:0711:28
42Ivar MessingCentrum OK18:45+8:1011:30
42Ville ElgesjöDomnarvets GOIF18:45+8:1011:30
44Alma AnderssonIF Thor18:56+8:2111:36
45Mathilda GustafssonIF Thor19:05+8:3011:42
46Nellie BolinTullinge SK19:11+8:3611:46
47Ella MatthewsTullinge SK19:20+8:4511:51
48Olga Bertilsson SkogOK Linné19:24+8:4911:54
49Henry GrundellKlubblös19:36+9:0112:01
50Ella SandVästerbergslagens OL19:39+9:0412:03
51Elsie HördegårdhIFK Göteborg20:05+9:3012:19
52Linnéa GrönroosOK Alehof21:28+10:5313:10
53Nora AhlströmIFK Enskede21:29+10:5413:10
54Linnéa RexOK Landehof21:55+11:2013:26
55Emil WalleniusFrölunda OL22:12+11:3713:37
56Elin LindhagenIFK Enskede22:24+11:4913:44
57Selma OlsonIFK Enskede22:26+11:5113:45
58Ivar GranholmSundsvalls OK23:03+12:2814:08
59Vidar LarssonIF Thor23:40+13:0514:31
60Jakob BrudinIFK Mora OK24:04+13:2914:45
61Lisa FribergerJärla Orientering24:27+13:5215:00
62Nina WernerssonFrölunda OL27:35+17:0016:55
63Ingrid NorinGävle OK27:38+17:0316:57
63Anna JohannessonFrölunda OL27:38+17:0316:57
65Meja KihlströmDalaportens OL29:08+18:3317:52
66Signe BacklundGävle OK34:37+24:0221:14
Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Erik KindlundOK Trananej godkänd

U2

2 070 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil VirginGotlands Bro OK14:156:53
2Mathias BerganFet OL15:24+1:097:26
3Trond ForsstenKungälvs OK15:48+1:337:37
4Petter AllmungsIF Hansa-Hoburg16:08+1:537:47
5Axel TenghagenHärlövs IF16:23+2:087:54
6Hugo BlomsterIF Thor17:18+3:038:21
7Sara KolmodinTumba-Mälarhöjden OK18:30+4:158:56
8Ida WestfältGotlands Bro OK18:32+4:178:57
9Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna19:00+4:459:10
10Hugo NobornIFK Göteborg19:26+5:119:23
11Emris AnderssonIF Hansa-Hoburg19:30+5:159:25
12Gustav SkalbergGotlands Bro OK19:53+5:389:36
12Oscar ÖsterlundIK Ymer19:53+5:389:36
14Tobias LiumFet OL20:07+5:529:43
15Hugo AggeforsOK Ravinen20:19+6:049:48
16Emil GrönroosOK Alehof21:16+7:0110:16
17Gustav MyrbergerTullinge SK21:26+7:1110:21
18Axel EkdalaKungälvs OK21:31+7:1610:23
19Olle NordinUlricehamns OK21:50+7:3510:32
20Anton NordOK Järnbärarna21:59+7:4410:37
21Hugo BoqvistMölndal Outdoor IF22:19+8:0410:46
22Tilda LindholmSkogsluffarnas OK22:22+8:0710:48
23David LövdahlVisby IF Gute SOK22:25+8:1010:49
24Cornelia GustafssonIF Thor23:08+8:5311:10
25Malva ÖsterbergOK Eken23:46+9:3111:28
26Truls MansénSkarpnäcks OL23:51+9:3611:31
27Alva NordOK Järnbärarna24:17+10:0211:43
28Signe HördegårdIFK Göteborg24:34+10:1911:52
29Marcus OlanderTäby OK25:00+10:4512:04
30Vilma AlmJärla Orientering26:10+11:5512:38
31Elias BladhTullinge SK27:12+12:5713:08
32Nora StåhlUlricehamns OK27:22+13:0713:13
33Liam StåhlUlricehamns OK30:41+16:2614:49
34Casper StålbergGävle OK30:46+16:3114:51
35Elin ModinBromma-Vällingby SOK32:48+18:3315:50
36Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK34:52+20:3716:50
37Sheldon NealisLänna IF34:54+20:3916:51
38Ronja HermanssonIF Hansa-Hoburg36:22+22:0717:34
39Rasmus HermanssonIF Hansa-Hoburg36:23+22:0817:34
Ulrika PerssonGotlands Bro OKej start

Öppen motion 1

2 070 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tova JonssonOK Hedströmmen14:367:03
2Charlotta FredTullinge SK14:55+0:197:12
3Oskar DahlinLeksands OK15:38+1:027:33
4Noah CampbellAlmby IK16:05+1:297:46
5Sandra KarlssonSnättringe SK16:58+2:228:11
6Simon OlmIF Thor17:08+2:328:16
7Vidar HällströmIF Thor17:10+2:348:17
8Charlotte KarlssonSnättringe SK17:12+2:368:18
9Monica LandergårdSödertälje-Nykvarn OF17:33+2:578:28
10Ida LarssonKlubblös17:34+2:588:29
11Emma LindqvistGudhems IF17:35+2:598:29
12Elina johanssonKlubblös17:59+3:238:41
13Nadia RehbergerHelsingin Suunnistajat18:55+4:199:08
14Linda LarssonOK Tisaren21:51+7:1510:33
15Karin LisspersAspeboda SK23:26+8:5011:19
16Maria HåkanssonRonneby OK24:43+10:0711:56
17Birgitta NorlinRimbo SOK24:50+10:1411:59
18Ann-Sofie WernerssonFrölunda OL25:48+11:1212:27
19Margareta DahlströmOK Hedströmmen26:41+12:0512:53
20Ylva LundinSundbybergs IK26:49+12:1312:57
21Björg BorgstrandKamrat och IF KIF28:14+13:3813:38
22Margareta WikströmVäxjö AIS28:17+13:4113:39
23Jon KaminskyKlubblös38:42+24:0618:41
24Rosa KaminskyGöteborg-Majorna OK38:50+24:1418:45
25Marianne BergstrandSkogsluffarnas OK41:59+27:2320:16
Hilevi KnutasSvaide Roma SOKej godkänd

Öppen motion 3

2 870 m, 102 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina LarssonKlubblös26:499:20
2Torbjörn PetterssonAttunda OK27:20+0:319:31
3Robert RimgårdHammarby IF OF28:36+1:479:57
4Joel SeverinssonSkåneslättens OL29:02+2:1310:06
5JANINA GrardellKlubblös29:08+2:1910:09
5David MalmströmEskilstuna OL29:08+2:1910:09
7Thomas LundinSundbybergs IK29:38+2:4910:19
8Joakim ÖsterlundIK Ymer30:15+3:2610:32
9Malin WannerAvesta OK31:57+5:0811:07
10Maja BergmanOK Ravinen32:00+5:1111:08
11Erika ÅbergGävle OK32:23+5:3411:17
12Annika SolbreckLånghundra IF32:33+5:4411:20
13Harald LangettTurebergs IF33:18+6:2911:36
14Ella KarlssonSnättringe SK34:05+7:1611:52
15karin folkessonOK Alme34:44+7:5512:06
16Lena Carlsson TellIF Hagen36:38+9:4912:45
17Lars BohlinIFK Göteborg37:19+10:3013:00
18Linnea JonssonTjällmo-Godegårds OK37:23+10:3413:01
19Rickard KarlssonSundsvalls OK37:24+10:3513:01
20Sara EdenhamnLänna IF37:32+10:4313:04
21Björn StällbergBorlänge LK37:45+10:5613:09
22Peter ÖsterDAHLJärla Orientering38:08+11:1913:17
23Gustav ÖsterDAHLJärla Orientering38:12+11:2313:18
24Katarina AlmFK Göingarna38:17+11:2813:20
25Lars joverKlubblös38:21+11:3213:21
26Camila joverKlubblös38:24+11:3513:22
27Åsa HellebergJärla Orientering38:38+11:4913:27
28Michelle PetterssonOK Tjärnen38:48+11:5913:31
29Torbjörn JonsonTjällmo-Godegårds OK39:19+12:3013:41
30Elisabeht SavefjordKlubblös39:38+12:4913:48
31Helene EklundGotlands Bro OK40:14+13:2514:01
32Matilda ManniUmedalens IF40:25+13:3614:04
33Lovisa ManniUmedalens IF40:58+14:0914:16
34Felix BrnutOLG Chies41:03+14:1414:18
34Hilma BrandshageIK Jarl Rättvik41:03+14:1414:18
36Erik GrubbMalmö OK41:13+14:2414:21
37Ylva GrönroosOK Alehof41:15+14:2614:22
38Gunilla LangettKlubblös41:25+14:3614:25
39Anna GuttkeNyköpings OK42:03+15:1414:39
40Lotta RangertIK Hakarpspojkarna42:32+15:4314:49
41Lova BrandshageIK Jarl Rättvik43:44+16:5515:14
42Ella BrandshageIK Jarl Rättvik43:47+16:5815:15
43Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OF44:00+17:1115:19
44Maria LövdahlVisby IF Gute SOK44:51+18:0215:37
45Simon KjelleinKlubblös45:09+18:2015:43
46Anna WadmanIFK Mora OK45:13+18:2415:45
47Marita JanssonIK Vikings OK46:21+19:3216:08
48Görel JernbergKristinehamns OK46:49+20:0016:18
49Birgitta WestmanAvesta OK47:01+20:1216:22
50Jenny KarlssonHammarkinds OK48:24+21:3516:51
51Erika IngelssonGävle OK49:39+22:5017:17
52Martin KarlssonHestra IF49:51+23:0217:22
53Linda KarlssonKlubblös50:14+23:2517:30
54Karin SetterqvistOK Södertörn50:29+23:4017:35
55Margaretha NylundOK Södertörn50:32+23:4317:36
56Erik HöglundTurebergs IF51:03+24:1417:47
57Kajsa GradinAttunda OK51:22+24:3317:53
58Eva NordinGustavsbergs OK51:23+24:3417:54
59Birgitta NilssonFK Snapphanarna51:48+24:5918:02
60Roland HammarströmWaxholms OK52:11+25:2218:10
61Riina LarssonFredrikshofs IF Skid & OK52:20+25:3118:14
62Kerstin OlvegårdFK Göingarna52:42+25:5318:21
63Lovisa JonssonTjällmo-Godegårds OK52:53+26:0418:25
64Sofia BorneFrölunda OL53:29+26:4018:38
65Klara AndreassonFrölunda OL53:33+26:4418:39
66Anders HedarOK Tor53:37+26:4818:40
66Sara JonsonTjällmo-Godegårds OK53:37+26:4818:40
66Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK53:37+26:4818:40
69Per GuterstamKlubblös53:49+27:0018:45
70Gunilla AnderssonHestra IF54:12+27:2318:53
71Jan DahlgrenGustavsbergs OK54:48+27:5919:05
72Lena WestbomOckelbo OK54:49+28:0019:05
73Leif SvenssonFK Göingarna55:46+28:5719:25
74Eva WestinSundsvalls OK55:53+29:0419:28
75Lars-Åke HolmLinköpings OK55:59+29:1019:30
76Ann-Charlotte NedforsOK Dacke56:00+29:1119:30
76Sven NedforsOK Dacke56:00+29:1119:30
78Sofia EklundIFK Göteborg59:19+32:3020:40
79Pyttan AsplundOK Södertörn59:29+32:4020:43
80Inger Alice EismarkOK Orinto1:00:42+33:5321:08
81Karin HanssonTäby OK1:03:03+36:1421:58
82Ulrika JohannessonFrölunda OL1:03:40+36:5122:11
83Berit AhlstenSvaide Roma SOK1:04:22+37:3322:25
84Viviann AnderssonSnättringe SK1:05:11+38:2222:42
85Catrin StenehällGävle OK1:11:35+44:4624:56
86Marie Olsson-EliassonGävle OK1:11:41+44:5224:58
87Charlotte HagmanKlubblös1:14:30+47:4125:57
88Claes OlvegårdFK Göingarna1:18:14+51:2527:15
89Eva VibertKlubblös1:18:40+51:5127:24
90Kajsa AxinHagaby GOIF1:24:09+57:2029:19
91Marcus DahlbergOK Nipan1:24:30+57:4129:26
92Eva ErikersIK Jarl Rättvik1:28:18+1:01:2930:45
93Hilda SandVästerbergslagens OL1:29:56+1:03:0731:20
94Helge GardelinGotlands Bro OK1:41:08+1:14:1935:14
Sune ErikersIK Jarl Rättvikej godkänd
Curt BalckIFK Enskedeej godkänd
Emilia ÖsterlundIK Ymerej godkänd
Niclas KahlbomVisborgs OKej godkänd
Anna EinarssonKlubblösej godkänd
Johan EinarssonKlubblösej godkänd
Anna SalenbäckKristinehamns OKej godkänd
Marcus GardelinGotlands Bro OKej godkänd
Terese AhlströmOK Älvsjö-Örbyej start
Marcus GibergTumba-Mälarhöjden OKej start
Helena KarlssonSundsvalls OKej start

Öppen motion 5

3 340 m, 84 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas AxinHagaby GOIF34:0910:13
2Jesper AnderssonSnättringe SK36:07+1:5810:48
3Johan EvebornSOK Viljan36:11+2:0210:50
4Anna VibertKlubblös36:24+2:1510:53
5Hans GustafssonIF Thor36:32+2:2310:56
6Maja TenghagenHärlövs IF36:41+2:3210:58
7Olle GardellGotlands Bro OK36:45+2:3611:00
8Alva KarlssonSnättringe SK36:58+2:4911:04
9Frida AnsinSvaide Roma SOK38:49+4:4011:37
10Marie MikkelsenSOK Viljan40:10+6:0112:01
11Lina MalmborgSkogsluffarnas OK40:12+6:0312:02
12Åsa PaulerSkogslöparna40:30+6:2112:07
13Mårten PetterssonÅre SLK41:54+7:4512:32
14Therese BoströmKlubblös42:06+7:5712:36
15Lars KreutnerSOK Viljan42:32+8:2312:44
16Charlotte WikströmSävedalens AIK43:09+9:0012:55
17Per FrödellKlubblös43:25+9:1612:59
18Josefin BernhedSävedalens AIK44:49+10:4013:25
19Rikard AnderssonIFK Göteborg45:30+11:2113:37
20Caroline ErikssonTullinge SK45:48+11:3913:42
21Robert LarssonIF Thor47:01+12:5214:04
22Karin KolmodinTumba-Mälarhöjden OK47:07+12:5814:06
23Helena LindbergIFK Göteborg47:45+13:3614:17
24Catarina CuibeKFUM Örebro OK48:16+14:0714:27
25Elisabeth AssarssonAvesta OK48:43+14:3414:35
26Lisa AlkvistKlubblös48:51+14:4214:37
27Cecilie BerganFet OL48:53+14:4414:38
28Lina JernbergKristinehamns OK49:00+14:5114:40
29Sara LindgrenLidköpings VSK49:01+14:5214:40
30Sandra PerssonIFK Göteborg49:35+15:2614:50
31Anna AlbinssonIFK Mora OK49:59+15:5014:57
32Katja Stenström BohlinIFK Göteborg50:59+16:5015:15
33Björn LjuseniusSkogsluffarnas OK51:12+17:0315:19
34Stig ThörnvikCentrum OK51:36+17:2715:26
35Per JernbergKristinehamns OK51:37+17:2815:27
36Fredrik HåkanssonRonneby OK52:50+18:4115:49
37David EinarssonKlubblös54:04+19:5516:11
38Göran HanssonTäby OK54:51+20:4216:25
39Mats FranzénUlricehamns OK55:35+21:2616:38
40Kristin BerghTullinge SK57:24+23:1517:11
41Per SöderbergSundsvalls OK57:25+23:1617:11
42Siw BerggrenVäxjö AIS58:05+23:5617:23
43Björn BrandbergSödertälje-Nykvarn OF58:06+23:5717:23
44Emelie AdolfssonLinköpings OK58:27+24:1817:30
45Linda LövegrenIFK Göteborg58:31+24:2217:31
46Maritha OlanderTäby OK58:37+24:2817:32
47Johan RosénOK Södertörn58:44+24:3517:35
48Ingrid BerghSigtuna OK59:00+24:5117:39
49Jan NilssonFK Snapphanarna59:07+24:5817:41
50Cecilia JohanssonIF Thor59:15+25:0617:44
51Anne WimanTäby OK59:16+25:0717:44
52Tomas AxelssonOK Linné59:18+25:0917:45
53Annica BergerDomnarvets GOIF59:44+25:3517:53
54Emma AlbinssonIFK Mora OK1:00:05+25:5617:59
55Sanni RipattiTibro OK1:01:12+27:0318:19
56Elisabeth StålhammarTullinge SK1:02:48+28:3918:48
57Jyrki ManniUmedalens IF1:02:51+28:4218:49
58Jessica ArfwedsonFrölunda OL1:04:16+30:0719:14
59Martin NilssonIFK Mora OK1:05:51+31:4219:42
60Björn EngelbrektssonFK Snapphanarna1:05:52+31:4319:43
61Åke RosanderEskilstuna OL1:11:18+37:0921:20
62Bo RockJärfälla OK1:11:42+37:3321:28
63Karin HemmingsVimmerby OK1:11:46+37:3721:29
64Lena NilssonOK Österåker1:16:28+42:1922:53
65Katarina BerggrenTullinge SK1:19:02+44:5323:39
66Kerry KempeLinköpings OK1:25:53+51:4425:42
67Göran ErikssonGränna-Bygdens OK1:28:39+54:3026:32
68Helena BerglindOK Södertörn1:31:08+56:5927:17
69Agnes ModinBromma-Vällingby SOK1:31:55+57:4627:31
70Ingela BengtssonSala OK1:34:36+1:00:2728:19
71Kerstin SkoogTumba-Mälarhöjden OK1:39:49+1:05:4029:53
Johan WannerAvesta OKej godkänd
Gert BerggrenVäxjö AISej godkänd
Axel ModinBromma-Vällingby SOKej godkänd
Håkan EggertIF Hagenej godkänd
Britt-Marie ReinholdssonJärfälla OKej godkänd
Jenny RystedtLunds OKej godkänd
Sven MikkelsenSOK Viljanej godkänd
Bernt-Olof GustafssonTäby OKej godkänd
Rickard GunéeKlubblösej godkänd
Marie CarlssonFrölunda OLej godkänd
Fredrik NordinKlubblösej godkänd
Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Kristina LindholmSkogsluffarnas OKej godkänd
Cecilia GambréArboga OKej start

Öppen motion 7

2 930 m, 108 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexandra VejedalIFK Lidingö SOK27:319:23
2Olof PerssonSvaide Roma SOK27:38+0:079:25
3Lina PalmérUlricehamns OK28:48+1:179:49
4Jenny HallmanAttunda OK29:18+1:4710:00
5Daniel EleniusCentrum OK31:15+3:4410:39
6Anna-Lena LängheimTullinge SK31:16+3:4510:40
7Jenny BacklundGävle OK32:12+4:4110:59
8Kent BergmanOK Ravinen32:14+4:4311:00
9Jonas BergströmÄrla IF32:58+5:2711:15
10Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK33:20+5:4911:22
11Åsa JernbergGävle OK33:41+6:1011:29
12Helena TryggesonVäxjö OK34:00+6:2911:36
13Linda SjögrenKamrat och IF KIF35:17+7:4612:02
14Karin ElfvingDomnarvets GOIF36:31+9:0012:27
15Dennis PerssonVäxjö OK36:48+9:1712:33
16Emil LindgrenKlubblös36:52+9:2112:34
17Ulf CarnbyTäby OK38:03+10:3212:59
18Claes-Erik KarlssonTurebergs IF38:19+10:4813:04
19Åsa MårsellKlubblös39:01+11:3013:18
20Lars KarlssonSnättringe SK39:18+11:4713:24
21Sofia LauriJärla Orientering39:20+11:4913:25
22Maria ForsstenOK Gipen41:26+13:5514:08
23Bo EkströmDalaportens OL41:46+14:1514:15
24Keith SamuelsonGotlands Bro OK42:02+14:3114:20
25Johan ErikssonOK Hällen42:24+14:5314:28
26Maria SkoogIF Hagen43:05+15:3414:42
27Mats KåbergKöping-Kolsva OK43:21+15:5014:47
28Stina FeilSundsvalls OK44:23+16:5215:08
29Marie Louise StjernlöfIFK Göteborg44:37+17:0615:13
30Magnus ThomssonGotlands Bro OK45:29+17:5815:31
31Lotta JohanssonSundsvalls OK45:46+18:1515:37
32Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK46:33+19:0215:53
33Carina HellgrenOK Ravinen46:51+19:2015:59
34Olof ErikssonIFK Mora OK47:03+19:3216:03
35Ann BergmanOK Ravinen47:30+19:5916:12
36Per StålhammarTullinge SK48:04+20:3316:24
37Hanna KaskKFUM Örebro OK48:12+20:4116:27
38Allan OlofssonSvaide Roma SOK48:36+21:0516:35
39Bengt SjögrenNyköpings OK48:53+21:2216:41
40Robert SkoogIF Hagen49:09+21:3816:46
41Svante LindgrenSigtuna OK49:24+21:5316:51
42Lena KaskOK Linné49:37+22:0616:56
43Annika HolmströmVästerbergslagens OL49:52+22:2117:01
43Karin LennströmSigtuna OK49:52+22:2117:01
45Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK49:58+22:2717:03
46Mikael LindOK Älgen50:23+22:5217:11
47Ritva KärkkäinenAvesta OK50:36+23:0517:16
48Gunnar ErikssonGotlands Bro OK50:48+23:1717:20
49Sven ErikssonOK Landehof51:11+23:4017:28
50Emil BergGarda OK52:00+24:2917:44
51Ulf KivisäkkOK Hammaren52:24+24:5317:53
52Anders HänströmTäby OK53:02+25:3118:06
53Camilla CarlssonHärlövs IF55:22+27:5118:53
54Monica CarlssonNyköpings OK55:33+28:0218:57
55Ingela KlintbergEksjö SOK55:48+28:1719:02
56Jonas PetterssonGotlands Bro OK55:52+28:2119:04
57Annica HedbergOK Södertörn56:20+28:4919:13
58Frank-Johan AhlbergHässleby SOK56:50+29:1919:23
59Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK57:19+29:4819:33
60Anna OlssonIF Thor57:28+29:5719:36
61Ann-Sofie EdenhamnLänna IF57:34+30:0319:38
62Leo LövdahlVisby IF Gute SOK58:36+31:0520:00
63Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OK58:59+31:2820:07
64Evy NordSödertälje IF59:40+32:0920:21
65Ing-Marie NyströmIF Thor1:00:00+32:2920:28
66Thorwald FranssonOK Virdarna1:00:33+33:0220:39
67Yvonne EkströmDalaportens OL1:00:36+33:0520:40
68Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg1:00:39+33:0820:41
69Gunlis SamuelsonGotlands Bro OK1:01:38+34:0721:02
70Mimmi Eriksson WestbladOK Ravinen1:01:50+34:1921:06
71Jimmy LarssonIF Thor1:03:28+35:5721:39
72Erik MyrbergerTullinge SK1:05:43+38:1222:25
73Anna NilssonFK Snapphanarna1:05:57+38:2622:30
74karin andgrenVattenfalls IF Stockholm1:06:28+38:5722:41
75Gabriella HammarskjöldGotlands Bro OK1:07:36+40:0523:04
76Kajsa NordinUlricehamns OK1:07:57+40:2623:11
77Lars KarlssonDalaportens OL1:10:32+43:0124:04
78Beatrice ErikssonOK Hällen1:11:05+43:3424:15
79Lars AndreassonOK Tor1:11:57+44:2624:33
80Monica AndreassonOK Tor1:12:00+44:2924:34
81Johan EricsonFagersta OK1:12:06+44:3524:36
82Per-Olof EinarssonFagersta OK1:13:27+45:5625:04
83Harri HoffmanOK Raseborg1:14:10+46:3925:18
84Jenny LindSOK Viljan1:19:12+51:4127:01
85Britt-Marie CarlssonSOK Viljan1:19:16+51:4527:03
86Anna LevinSvaide Roma SOK1:23:20+55:4928:26
87Sven Eric KåbergKöping-Kolsva OK1:32:27+1:04:5631:33
88Yvonne HoffmanOK Raseborg1:36:36+1:09:0532:58
89Edd GrahnNärpes OK1:39:17+1:11:4633:53
90Mark WebbCambridge Sports Union1:42:07+1:14:3634:51
91Tobias JanssonHammarkinds OK1:55:51+1:28:2039:32
92Owe AnderssonOK Löftan1:59:55+1:32:2440:55
Veronica ErikssonOK Hällenej godkänd
Jan BurellOK Enenej godkänd
Lars Åke SvenskOK Hällenej godkänd
Cecilia VälijeesiöVästerås SOKej godkänd
Marianne OffrellFrosta OKej godkänd
Leif BjörkegrenGotlands Bro OKej godkänd
Carin GrinellBjörkfors GOIFej godkänd
Anna FröbergOK Roxenej godkänd
Anders PerssonOK Alfernaej godkänd
Gunnar BerghSigtuna OKej godkänd
Pia BellanderGustavsbergs OKej godkänd
Anna -karin petersonVäxsjö okej godkänd
Fredrik GranholmSundsvalls OKej godkänd
Niklas IngelssonKlubblösej godkänd
Felix HellgrenOK Ravinenej godkänd
Ida HördegårdhIFK Göteborgej godkänd
Sverker TirénHellas Orienteringej start

Öppen motion 8

4 580 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas GustafssonVänersborgs SK33:497:23
2Thomas ÅbergGävle OK34:10+0:217:27
3Jonas NordströmOK Roslagen34:14+0:257:28
4Jonas BäckströmMalungs OK Skogsmårdarna34:33+0:447:32
5Haakon ingvaldsenKamrat och IF KIF37:29+3:408:11
6Henrik TryggesonVäxjö OK37:50+4:018:15
7Johan IsraelssonStora Tuna OK38:38+4:498:26
8Johan ForsstenKungälvs OK38:44+4:558:27
9Johan KaskKFUM Örebro OK39:18+5:298:34
10Håkan SöderqvistOK Ravinen39:39+5:508:39
11Björn FlodmanGotlands Bro OK39:47+5:588:41
12Marcus AnderssonKFUM Örebro OK41:26+7:379:02
13Fredrik VestergaardSvaide Roma SOK41:55+8:069:09
14Johan StrandbergGustavsbergs OK42:30+8:419:16
15Hans EgefalkHagaby GOIF43:59+10:109:36
16Per-Ove MelinderTullinge SK44:05+10:169:37
17Karin NobornIFK Göteborg45:08+11:199:51
18Thomas AdolfssonLinköpings OK46:05+12:1610:03
19Anna PerssonFK Göingarna47:58+14:0910:28
20Kristian NilssonÖstgöta Helikopter SK & IF48:16+14:2710:32
21Lena SundqvistTullinge SK48:27+14:3810:34
22Susanna BergHalmstad OK49:14+15:2510:44
23Magnus TenghagenHärlövs IF50:02+16:1310:55
24Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK50:35+16:4611:02
25Per SpikLeksands OK51:29+17:4011:14
26Per BerghTullinge SK51:48+17:5911:18
27Jan JohanssonIFK Umeå51:49+18:0011:18
28Martin Holth JohannessenKamrat och IF KIF51:55+18:0611:20
29Jonas HalaiKamrat och IF KIF52:05+18:1611:22
30Carl-Johan ThorellOK Ravinen53:27+19:3811:40
31Tommy LindgrenSigtuna OK53:37+19:4811:42
32Clas KärrströmÖstgöta Helikopter SK & IF53:51+20:0211:45
33Mats CarlbergKFUM Örebro OK54:24+20:3511:52
34Stefan WångbergOK Ravinen54:58+21:0912:00
35Nils GustavssonLidköpings VSK55:18+21:2912:04
36Emma MartinelleSöders-Tyresö55:59+22:1012:13
37Erik EinarssonLerums SOK56:00+22:1112:13
38Lena MasesStora Tuna OK56:18+22:2912:17
39Lisa WesterSkogslöparna56:39+22:5012:22
40Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg57:22+23:3312:31
41Leif MartinssonOK Tyr58:18+24:2912:43
42My MartinssonOK Tyr58:22+24:3312:44
43Klas BacklundGävle OK58:35+24:4612:47
44Vilma KarlssonSnättringe SK59:48+25:5913:03
45Bo PetterssonKFUM Örebro OK1:00:46+26:5713:16
46Marie HedarOK Tor1:00:50+27:0113:16
47Torgny UndinKlubblös1:05:21+31:3214:16
48Ulf LarssonVästerås SOK1:06:54+33:0514:36
49Martin SedströmKFUM Örebro OK1:09:00+35:1115:03
50Niclas NilssonOK Österåker1:09:04+35:1515:04
51Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL1:09:30+35:4115:10
52Magnus BergerDomnarvets GOIF1:10:00+36:1115:17
53Tommy UllbergSvaide Roma SOK1:10:28+36:3915:23
54Lars ÖstlingKungälvs OK1:11:41+37:5215:39
55Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg1:13:11+39:2215:58
56Ulrika MeyersonOK Linné1:16:43+42:5416:45
57Sofie WiklundTjällmo-Godegårds OK1:18:53+45:0417:13
58Anna LindmarkKlubblös1:19:19+45:3017:19
59Lena RauséusKlubblös1:23:11+49:2218:09
60Mats LövdahlVisby IF Gute SOK1:24:03+50:1418:21
61Anders KallingsVisborgs OK1:24:30+50:4118:26
62Andreas SkoogTumba-Mälarhöjden OK1:27:01+53:1218:59
63Lars GerhardssonAttunda OK1:29:44+55:5519:35
64Josef AnderssonSundsvalls OK1:29:58+56:0919:38
65Helge FranssonVisborgs OK1:30:01+56:1219:39
66Jan SveideIF Hagen1:34:27+1:00:3820:37
67Martin EkdalaKungälvs OK1:46:08+1:12:1923:10
68Love AlmJärla Orientering1:50:39+1:16:5024:09
69Erik BengtssonSala OK1:56:22+1:22:3325:24
70Frida TennstedtGudhems IF2:08:24+1:34:3528:02
Maria HolmstrandIFK Göteborgej godkänd
Stefan DjurstedtEksjö SOKej godkänd
Stig DahlVisborgs OKej godkänd
Thomas DanielssonKöping-Kolsva OKej godkänd
Joakim NilssonStora Skedvi IK SOFFej godkänd
Fredrik CampbellAlmby IKej godkänd
Tobias GrundellGotlands Bro OKej godkänd
Ulrika JohanssonKöping-Kolsva OKej godkänd
Sofia PerssonTullinge SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser