Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering 1
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: torsdag 10 april 2014

Öppen motion 1

2 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma PetterssonGotlands Bro OK30:1013:42
2Klara MattsonVisborgs OK43:57+13:4719:58
3Alice EfternamnVisborgs OK48:47+18:3722:10
4Jacob TynnvallGotlands Bro OK1:00:50+30:4027:39
5Linnea KimellGotlands Bro OK1:00:59+30:4927:43
Kasper UllbergSvaide Roma SOKej godkänd
Anders PerssonSvaide Roma SOKej godkänd

Öppen motion 3

2 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf MelinGarda IK44:4815:56
2Filip LauströmGarda IK55:29+10:4119:44
3Sauli JacobssonGotlands Bro OK1:03:27+18:3922:34
4Edvard PetterssonGotlands Bro OK1:17:31+32:4327:35
Karin BengtssonVisborgs OKej godkänd

Öppen motion 6

4 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin Rieem LindgrenVisborgs OK37:558:37
2Tommy UllbergSvaide Roma SOK45:43+7:4810:23
3Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg46:55+9:0010:39
4Olle SvangrenGotlands Bro OK49:02+11:0711:08
5Pernila MellinSvaide Roma SOK53:07+15:1212:04
6Anki HallströmSvaide Roma SOK58:37+20:4213:19
7Filip HanssonGotlands Bro OK1:15:00+37:0517:02
8Susann HanssonGotlands Bro OK1:15:34+37:3917:10
Katja EneqvistGarda IKej godkänd

Öppen motion 7

3 470 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommie OlssonVisborgs OK35:1410:09
2Kjell-Åke EneqvistSvaide Roma SOK37:09+1:5510:42
3Lena NyströmVisborgs OK42:38+7:2412:17
4Ylva SvangrenGotlands Bro OK43:18+8:0412:28
5Elisabeth KimellGotlands Bro OK44:25+9:1112:48
6Jan-Olof LindbyGotlands Bro OK45:53+10:3913:13
7Björn FranssonVisborgs OK46:07+10:5313:17
8Örjan NordströmGotlands Bro OK48:14+13:0013:54
9Ulf AhlqvistIF Hansa-Hoburg49:00+13:4614:07
10Svenerik JohanssonVisby IF Gute Skid-och orienteringsklubb49:27+14:1314:15
11Bo SandahlGotlands Bro OK56:01+20:4716:08
12Brita AugustssonVisborgs OK58:58+23:4416:59
13Gunnel FranssonVisborgs OK59:03+23:4917:01
14Sture LarssonVisborgs OK1:03:27+28:1318:17
15Matilda DrottenmyrVisborgs OK1:04:22+29:0818:32
16Elin DahlVisborgs OK1:12:18+37:0420:50
16Ann-Charlotte DahlVisborgs OK1:12:18+37:0420:50
18Annika ÖsterdahlVisborgs OK1:14:33+39:1921:29
19Hasse MatthingVisborgs OK1:22:24+47:1023:44
20Robert Al-HassanawyGarda IK1:31:06+55:5226:15
21Katarina JakobssonGarda IK1:38:58+1:03:4428:31
Lina AllmungsIF Hansa-Hoburgej godkänd
Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburgej godkänd

Öppen motion 8

5 260 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran KimellGotlands Bro OK43:568:21
2Kurt LöfgrenGotlands Bro OK45:25+1:298:38
3Torsten FlemmingVisby IF Gute Skid-och orienteringsklubb45:26+1:308:38
4Stefan PerssonVisborgs OK50:56+7:009:40
5Joakim AhrlingVisborgs OK56:15+12:1910:41
6Robert GustafssonVisborgs OK56:22+12:2610:42
7Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK57:08+13:1210:51
8Åke KappelGotlands Bro OK57:25+13:2910:54
9Mattias ÖsterdahlVisborgs OK1:03:13+19:1712:01
10Stig DahlVisborgs OK1:03:21+19:2512:02
11Bo MagnussonVisborgs OK1:06:14+22:1812:35
12Peter ÖsterdahlVisborgs OK1:07:30+23:3412:49
Anders NilssonGotlands Bro OKej godkänd

Öppen motion 9

7 390 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan MattssonGotlands Bro OK45:146:07
2Andreas LiljegrenGotlands Bro OK48:09+2:556:30
3Ronny LiljegrenGotlands Bro OK51:18+6:046:56
4Gunnar HallströmVisborgs OK1:08:12+22:589:13
Leif JakobssonGarda IKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser