Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Bävern, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Bävern, medel
Arrangörsorganisation: OK Bävern
Datum: lördag 9 maj 2015

D21

3 760 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna AspIFK Göteborg35:439:29
2Therese BarjeJönköpings OK38:20+2:3710:11
3Jennie GustavssonVäxjö OK52:08+16:2513:51
Mimmi DahlbergBredaryds SOKej start
Lina LudvigssonEksjö SOKej start

H21

4 880 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar SvärdMalungs OK Skogsmårdarna31:056:22
2Thomas AspIFK Göteborg34:00+2:556:58
3Bertil EronnLinköpings OK35:26+4:217:15
4Johan SandlundOK Njudung37:01+5:567:35
5David RunemalmNybro OK37:04+5:597:35
6Mats Erik MalmbergVimmerby OK37:14+6:097:37
7Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna37:46+6:417:44
8Lasse JanssonEksjö SOK38:46+7:417:56
9Mikael TrofastJönköpings OK39:47+8:428:09
10Lucian SemeniucFK Finn39:57+8:528:11
11Fredrik SvenssonJönköpings OK40:03+8:588:12
12Simon LennermoNässjö OK44:15+13:109:04
13Markus NordmarkNässjö OK45:19+14:149:17
14Måns LennermoNässjö OK45:24+14:199:18
15Mikael BergstedtMarkbygdens OK49:19+18:1410:06
16Peter WaldenströmJönköpings OK49:52+18:4710:13
17Simon NilssonEksjö SOK51:25+20:2010:32
18Petter BergstedtMarkbygdens OK58:33+27:2811:59
19Olle BergstedtMarkbygdens OK1:00:37+29:3212:25

H20

3 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam EricksonBodafors OK36:509:54
2Daniel SahlinNässjö OK44:28+7:3811:57

H18

3 720 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David GunnarssonIK Hakarpspojkarna35:129:27
2Eric LöfqvistOK Njudung35:58+0:469:40
3Julius KindlundhFK Finn40:08+4:5610:47
4Albin LagerNässjö OK43:03+7:5111:34
5Rasmus SvenssonVärend GN OL55:04+19:5214:48
Isac JohanssonSol Tranåsej start

D16

3 180 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa NordSol Tranås34:3910:53
2Lovisa BlomgrenSOK Aneby38:22+3:4312:03
3Alma HaagOK Gränsen40:08+5:2912:37
4Lotten KindlundhFK Finn41:52+7:1313:09
5Olivia LönkvistOK Vivill47:20+12:4114:53
6Kajsa IsidorssonOK Vivill1:22:22+47:4325:54
Stina JohanssonOK Bävernej start

H16

3 670 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK32:358:52
2Alexander AugustssonOK Bävern50:47+18:1213:50

D16 Kort

3 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa Den BraverOK Gränsen1:03:0820:37

H16 Kort

3 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar NiemiEmmaboda Verda OK1:29:1529:15

D14

3 060 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja PorleVäxjö OK30:259:56
2Klara AnderssonOK Orion32:54+2:2910:45
3Amanda KarmetunOK Njudung37:22+6:5712:12
4Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna43:20+12:5514:09
5Elin JennerstrandOK Njudung51:58+21:3316:58
6Kajsa WardOK Vivill55:36+25:1118:10
7Hanna OlssonIFK Sävsjö1:23:49+53:2427:23
Vendela LönkvistOK Vivillej godkänd
Ida EdvardssonEksjö SOKej start
Erica MolinBoxholm-Mjölby OLej start

H14

3 050 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin TollOK Njudung25:428:25
2Maxim OmelchenkoFK Vittus27:28+1:469:00
3Edvin SchillerOK Njudung29:37+3:559:42
4Axel JohanssonSol Tranås30:08+4:269:52
5Melker ElofssonOK Njudung34:00+8:1811:08
6Arvid KronmarFK Vittus34:14+8:3211:13
7Karl PetersénOK Njudung36:59+11:1712:07
8Hugo DahlénOK Njudung43:21+17:3914:12
9Sebastian BjörkBodafors OK45:30+19:4814:55
Linus LundbergOK Bävernej start
Albin EronnLinköpings OKej start

D14 Kort

2 270 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma ErikssonAnnebergs GIF19:318:35
2Alva LoreforsIK Hakarpspojkarna27:18+7:4712:01
3Bella PalmqvistIFK Sävsjö39:25+19:5417:21

H14 Kort

2 350 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isac PerssonOK Gränsen25:4010:55
2Lucas RostedtBodafors OK27:52+2:1211:51
3Simon KringstadOK Norrvirdarna28:31+2:5112:08
4Erik GranathJönköpings OK35:05+9:2514:55

D12

2 270 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia GrönkvistJönköpings OK24:2510:45
2Fredrika KindlundhFK Finn25:32+1:0711:14
3Nora AnderssonOK Norrvirdarna26:33+2:0811:41
4Clara WärnsbergMålilla OK28:06+3:4112:22
5Ellen TollOK Njudung28:50+4:2512:42
6Ebba PeterssonMålilla OK29:50+5:2513:08
7Mikaela JohanssonVästerviks OK30:56+6:3113:37
8Matilda AspIFK Göteborg31:10+6:4513:43
9Lizen BergströmOK Bävern31:39+7:1413:56
10Emma IsidorssonOK Vivill33:11+8:4614:37
11Tilda HagelbergEksjö SOK35:05+10:4015:27
Tove den BraverOK Gränsenej start

H12

2 350 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel BraunVäxjö OK14:506:18
2Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna16:45+1:557:07
3Albin HjellströmGränna-Bygdens OK17:53+3:037:36
4Oscar HultgrenOK Njudung20:18+5:288:38
5Johan BjörckOK Älme20:22+5:328:40
6Stepan KhakimovFK Vittus21:07+6:178:59
7Alexander GustafssonOK Njudung22:16+7:269:28
8Aron RudbergOK Bävern24:31+9:4110:25
9Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna24:39+9:4910:29
10Philip VibergRyda SK25:12+10:2210:43
11Markus LjungqvistKexholms SK25:53+11:0311:00
12Emil WahlströmSOK Viljan37:28+22:3815:56
13Isak LiljeholmGamleby OK40:39+25:4917:17
14Erik ElfÖlmstads IS50:44+35:5421:35
Johan HanssonSOK Viljanej start
Theo LövdahlSOK Viljanej start
Olle ErlandssonSOK Viljanej start

D12 Kort

2 220 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara DahlénOK Njudung26:5312:06
2Maja JosefssonOK Bävern32:15+5:2214:31

H12 Kort

2 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon PerssonOK Gränsen18:088:23
2Rasmus JohanssonOK Stigen21:58+3:5010:10
Albin BardhOK Njudungej start

D10

2 220 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice HallOK Bävern17:017:39
2Frida SchillerOK Njudung18:58+1:578:32
3Frida LindénOK Bävern20:15+3:149:07
4Lova KronmarFK Vittus20:55+3:549:25
5Vera GerhardssonOK Bävern22:08+5:079:58
6Linda SahlinNässjö OK22:26+5:2510:06
7Felicia GustafssonOK Njudung24:30+7:2911:02
8Filippa BraunVäxjö OK24:31+7:3011:02
9Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna26:20+9:1911:51
10Alva GrönkvistJönköpings OK27:03+10:0212:11
11Ellen LoreforsIK Hakarpspojkarna28:42+11:4112:55

H10

2 160 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna12:405:51
2Ludvig EronnLinköpings OK15:59+3:197:23
3Hugo HedströmOK Bävern17:25+4:458:03
4Elias ThunbergOK Vivill17:29+4:498:05
5Noel RostedtBodafors OK18:00+5:208:20
6Wilhelm KarmetunOK Njudung18:27+5:478:32
7Olle PetersénOK Njudung20:24+7:449:26
8Anton KarlssonFK Finn20:48+8:089:37
9Melvin HildorssonOK Bävern27:13+14:3312:36
10Axel VibergRyda SK30:09+17:2913:57

D35

3 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth HagelbergEksjö SOK1:00:5316:49
2Hanna EDVARDSSONEksjö SOK1:13:49+12:5620:23

D40

3 620 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK35:249:46
2Anna SvenssonSOK Viljan35:54+0:309:55
3Marie NordSol Tranås39:45+4:2110:58
4Jessica BjörckOK Älme40:47+5:2311:15
5Maria SundbergOK Njudung43:33+8:0912:01
6Karolina KarlssonNybro OK50:19+14:5513:53
7Carola BillingHultsfreds OK53:25+18:0114:45
Mia EronnLinköpings OKej godkänd
Monica GrönkvistJönköpings OKej godkänd

H40

3 990 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders DahlénOK Njudung30:187:35
2Anders EdvardssonEksjö SOK36:23+6:059:07
3Joakim KarmetunOK Njudung36:30+6:129:08
4Magnus KlassonJönköpings OK37:28+7:109:23
4Marcus AlexanderssonKalmar OK37:28+7:109:23
6Rolf E JohanssonVästerviks OK40:20+10:0210:06
7Martin GummessonFK Finn47:03+16:4511:47
8Daniel AxelssonMålilla OK54:33+24:1513:40
9Andreas NiemiEmmaboda Verda OK55:36+25:1813:56
10Magnus KronmarFK Vittus1:05:50+35:3216:29

D45

2 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna26:528:59
2Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL28:27+1:359:30
3Anneli KarlssonFK Finn32:56+6:0411:00
4Camilla JohanssonOK Stigen34:38+7:4611:34
5Anna MattssonOK Norrvirdarna35:24+8:3211:50
6Helena KarlssonNässjö OK36:34+9:4212:13
7Madeleine KarlssonOK Norrvirdarna40:29+13:3713:32
8Caroline LiljebjörnNybro OK1:23:06+56:1427:47
Lena HögrellJönköpings OKej start

H45

3 990 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna27:156:49
2Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna30:37+3:227:40
3Magnus SvenssonNässjö OK31:07+3:527:47
4Per FranssonOK Njudung31:49+4:347:58
5Thomas JohanssonGamleby OK35:44+8:298:57
6Anders PeterssonOK Njudung36:00+8:459:01
7Dennis TollOK Njudung36:36+9:219:10
8Håkan KarlssonFK Finn37:48+10:339:28
9Urban BillingHultsfreds OK37:49+10:349:28
10Peter SahlinNässjö OK38:41+11:269:41
11Göran NordSol Tranås39:13+11:589:49
12Thomas PerssonOK Gränsen39:28+12:139:53
13Tomas KarlssonKexholms SK43:51+16:3610:59
14Robert HjelmVimmerby OK50:45+23:3012:43
15Lars BjörckOK Älme58:22+31:0714:37
16Björn KarlssonKexholms SK1:03:11+35:5615:50
Anders ErikssonKexholms SKej godkänd
Tobias Den BraverOK Gränsenej godkänd
Jimmy NicklassonKexholms SKej start
Staffan JohanssonSol Tranåsej start

D50

2 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena LindmanNässjö OK30:2010:08
2Mariann JohanssonKexholms SK33:34+3:1411:13
3Christina SternerOK Njudung35:11+4:5111:46
4Gunilla GustafssonOK Orion36:47+6:2712:18
5Maritha HenrikssonJönköpings OK36:48+6:2812:18
6Kati NémethStigmännen Karlshamns OK46:32+16:1215:33
7Eva TollsternVäxjö AIS55:29+25:0918:33
Ann-Katrin JohanssonVästerviks OKej godkänd
Sari HåkanssonOK Gränsenej start
Karina SvenssonVimmerby OKej start

H50

3 580 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elis BengtssonOK Norrvirdarna26:187:20
2Mats LjungqvistKexholms SK28:07+1:497:51
3Mats AnderssonOK Orion28:46+2:288:02
4Glen HåkanssonVäxjö OK28:50+2:328:03
5Anders MolinBoxholm-Mjölby OL28:53+2:358:04
6Magnus JoelssonSOK 6829:12+2:548:09
7Stefan OlofssonOK Gisle31:05+4:478:40
8Magnus PorleVäxjö OK33:02+6:449:13
9Jonas BornetunSkillingaryds FK34:09+7:519:32
10Jonas AnderssonOK Norrvirdarna38:00+11:4210:36
11Anders PetterssonVästerviks OK43:26+17:0812:07
12Per-Olof ClaéssonTenhults SOK47:23+21:0513:14
Bengt AnderssonIK Hakarpspojkarnaej start

D55

2 910 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta OlivestamVimmerby OK32:1911:06
2Kristina JohanssonKalmar OK33:23+1:0411:28
3Mona PalmLessebo OK33:54+1:3511:38
4Bente KällVäxjö OK34:26+2:0711:49
5Ann-Christine LööfEksjö SOK36:01+3:4212:22
6Ann-Marie AnderssonTenhults SOK36:51+4:3212:39
7Monica HenrikssonEksjö SOK37:35+5:1612:54
8Marianne RosgrenOK Njudung38:16+5:5713:09
9Berit RuneforsVäxjö OK48:50+16:3116:46
10Yvonne JohanssonGamleby OK53:09+20:5018:15

H55

3 470 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf PalmérUlricehamns OK26:377:40
2Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK27:13+0:367:50
3Mats BrorssonTockarps IK28:10+1:338:07
4Arne KlintbergEksjö SOK29:06+2:298:23
5Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna30:53+4:168:54
6Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna31:41+5:049:07
7Ingemar MånssonRonneby OK34:31+7:549:56
8Håkan SandstedtEksjö SOK36:57+10:2010:38
9Jan KarlssonVäxjö OK37:44+11:0710:52
10Bo SalomonsonKalmar OK42:49+16:1212:20
11Boo NordinSol Tranås49:23+22:4614:13
Håkan HåkanssonOK Gränsenej start

D60

2 630 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica MartinssonOK Tranan36:4713:59
2Agneta GranströmSOK Aneby36:52+0:0514:01
3Gunvor ArbinAnnebergs GIF37:42+0:5514:20
4Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK41:58+5:1115:57
Siv LarssonVäxjö AISej godkänd
Susanne DittmerIK Hakarpspojkarnaej start

H60

3 590 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF29:488:18
2Göran SvensonSOK Viljan30:19+0:318:26
3Leif CarlssonSOK Viljan30:29+0:418:29
4Magnus AnderssonUlricehamns OK31:14+1:268:42
5Ulf SvenssonOK Njudung31:27+1:398:45
6Lennart LarssonJönköpings OK31:32+1:448:47
7Björn PetterssonUlricehamns OK33:59+4:119:27
8Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK34:37+4:499:38
9Tommy WesterbergIF Hagen35:41+5:539:56
10Lennart GustafssonJönköpings OK35:51+6:039:59
11Kjell NeroNässjö OK36:07+6:1910:03
12Leif JohanssonKexholms SK36:38+6:5010:12
13Per LindgrenIK Hakarpspojkarna39:01+9:1310:52
14Roger BergvikVäxjö OK45:28+15:4012:39
15Sven-Olof JohanssonVaggeryds SOK49:42+19:5413:50
16Lennart SmedenmarkRonneby OK50:56+21:0814:11
17Jan JohanssonGamleby OK53:23+23:3514:52

D65

2 630 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ros-Mari KarlssonNybro OK40:5215:32
2Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK40:56+0:0415:33
3Gunilla SävenstrandHultsfreds OK41:22+0:3015:43
4Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL42:30+1:3816:09
5Ann-Mari PerssonVäxjö OK42:58+2:0616:20
6Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna48:10+7:1818:18
7Monica BerggrenBodafors OK58:06+17:1422:05
8Lena SandahlGamleby OK59:42+18:5022:41
9Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK59:55+19:0322:46
Gerd LindholmSol Tranåsej godkänd
Ann-Helen LinnersjöOK Orionej start
Marion HallstenUddevalla OKej start

H65

2 940 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer SandhOK Roxen24:208:16
2Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK28:08+3:489:34
3Stig JohanssonBredaryds SOK28:45+4:259:46
4Gunnar EnbergMålilla OK30:46+6:2610:27
5Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL34:50+10:3011:50
6Kjell MartinssonOK Tranan34:57+10:3711:53
7Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna35:29+11:0912:04
8Lars-Åke SjökvistVärend GN OL35:39+11:1912:07
9Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan36:24+12:0412:22
10Jan WingstedtBodafors OK36:25+12:0512:23
11Bengt SörensenJönköpings OK37:40+13:2012:48
12Sven-Olof LarssonVäxjö AIS38:22+14:0213:02
13Roland NilssonSOK Viljan40:18+15:5813:42
14Leif AxelssonMålilla OK40:43+16:2313:50
15Lars-Åke NordénSOK Aneby43:43+19:2314:52
16Kjell LindholmSol Tranås45:14+20:5415:23
17Tommy OlaussonSOK Aneby52:38+28:1817:54
18Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK1:06:54+42:3422:45
Staffan DittmerIK Hakarpspojkarnaej start

D70

2 570 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta OlssonRonneby OK29:0911:20
2Gullevi SvenssonRonneby OK32:16+3:0712:33
3Margareta LarssonOK Njudung33:06+3:5712:52
4Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK37:04+7:5514:25
5Vega SlottnerJönköpings OK40:31+11:2215:45
6Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK41:07+11:5815:59
7May-Sofie OlssonForserums SOK41:43+12:3416:13
8Berit ByströmOK Virdarna48:03+18:5418:41
9Ulla LingJönköpings OK52:58+23:4920:36
10Kerstin ElfÖlmstads IS56:13+27:0421:52
11Kerstin GunnarssonNässjö OK56:51+27:4222:07
12Siv EkelöfVärend GN OL58:36+29:2722:48
13Ulla NilssonSOK Viljan1:14:32+45:2329:00
Ann-Marie BirgerssonForserums SOKej godkänd
Kerstin ErnvidUlricehamns OKej start

H70

2 900 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Morgan LjungVaggeryds SOK29:4010:13
2Åke EckerbomIFK Sävsjö30:01+0:2110:21
3Roland KarlssonRonneby OK30:44+1:0410:35
4Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK33:21+3:4111:30
5Göran BengtssonTockarps IK33:31+3:5111:33
6Roland SandahlAnnebergs GIF34:31+4:5111:54
7Tommy PerssonVäxjö OK34:40+5:0011:57
8Erling EkelöfVärend GN OL35:21+5:4112:11
9Roland BomanUlricehamns OK35:58+6:1812:24
10Stellan AhnströmForserums SOK36:02+6:2212:25
11Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK36:17+6:3712:30
12Bengt OlssonMarkbygdens OK38:05+8:2513:07
13Jan-Ulf KarlssonMålilla OK38:34+8:5413:17
14Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK39:17+9:3713:32
15Kjell MånssonRonneby OK41:00+11:2014:08
16Waste ByströmOK Virdarna44:30+14:5015:20
17Gunnar AnderssonIK Vista45:36+15:5615:43
18Rune GunnarssonNässjö OK45:52+16:1215:48
19Lars TuvessonUlricehamns OK45:53+16:1315:49
20Alf OlssonForserums SOK46:31+16:5116:02
21Sven Erik SjöholmMullsjö SOK54:48+25:0818:53
22Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK54:58+25:1818:57
23Göran JanssonGränna-Bygdens OK1:02:06+32:2621:24
Bo WadensjöFK Finnej godkänd
Thomas KleistBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Bo GustafssonOK Gränsenej godkänd
Nils KarlssonVäxjö AISej godkänd
Rune SandbergUddevalla OKej start
Björn LinnersjöOK Orionej start

D75

2 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK47:5522:29
2Gudrun ThigerLinköpings AIK49:47+1:5223:22
3Laila MalmqvistVäxjö OK50:34+2:3923:44

H75

3 050 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sivert AxelssonKalmar OK33:0910:52
2Erland LingJönköpings OK35:03+1:5411:29
3Ivan ErnvidUlricehamns OK36:54+3:4512:05
4Torild BornetunSkillingaryds FK41:36+8:2713:38
5Per LarssonJönköpings OK45:41+12:3214:58
6Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby46:12+13:0315:08
7Rune ArvidssonMarkbygdens OK48:50+15:4116:00
8Göran ThourVärend GN OL53:30+20:2117:32
9Arne SävenstrandHultsfreds OK53:45+20:3617:37
10Mats BirgerssonForserums SOK54:55+21:4618:00
11Ragnar OlssonRonneby OK58:40+25:3119:14
12Lennart ÖstergrenVäxjö OK1:03:10+30:0120:42
Bengt ArvidssonOK Njudungej godkänd
Bernt PeterssonAlvesta SOKej godkänd
Sven-Olof LundinSol Tranåsej godkänd

H80

2 570 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt LifSol Tranås31:4312:20
2Johan JanssonVäxjö OK35:21+3:3813:45
3Mattias RundgrenSol Tranås44:22+12:3917:15
4Lars-Erik LindellVäsby OK45:38+13:5517:45
5Lars-Erik MalmqvistVäxjö OK47:04+15:2118:18
6Tore JohanssonSOK Aneby49:39+17:5619:19
Allan HåkanssonSOK Viljanej godkänd
Carleric ThigerLinköpings AIKej godkänd

H85

2 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle LifSol Tranås46:0621:38
2Harald HåkanssonOK Gränsen51:53+5:4724:21
3Olof WalfridssonSOK Aneby1:00:25+14:1928:21

Inskolning

1 680 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Noel BrinkhammarOK Bävernfullföljt
Elsa GerhardssonOK Bävernfullföljt
Saga GrönkvistJönköpings OKfullföljt
Neo HannoBodafors OKfullföljt
Rufus HedströmOK Bävernfullföljt
Misha HillströmOK Njudungfullföljt
Sofia JuelKexholms SKfullföljt
Elias KarlssonOK Bävernfullföljt
Hampus KarlssonOK Bävernfullföljt
Loviza KarlssonOK Bävernfullföljt
Stella NilssonOK Njudungfullföljt
Ludvig StrachalBodafors OKfullföljt
Thea WallstenOK Bävernfullföljt
Nina HögrellJönköpings OKej start

U1

2 220 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav AspIFK Göteborg19:508:56
2Martin ErikssonAnnebergs GIF20:04+0:149:02
3Elsa HallOK Bävern21:51+2:019:50
4Melvin HannoBodafors OK22:26+2:3610:06
5Emil MörbergBodafors OK25:41+5:5111:34
6Axel ErikssonKexholms SK26:10+6:2011:47
7André HildorssonOK Bävern28:39+8:4912:54
8Alicia NilssonOK Njudung31:53+12:0314:21
9Edvin DahlénOK Njudung32:11+12:2114:29
10Tilde LennartssonNässjö OK32:44+12:5414:44
11Wilma ErikssonNässjö OK33:02+13:1214:52
12Ida  SälebyNässjö OK33:03+13:1314:53
13Elias KronmarFK Vittus34:03+14:1315:20
14Tindra DavidssonOK Bävern34:38+14:4815:36
15Hilma TrofastJönköpings OK35:35+15:4516:01
16Alva HagelbergEksjö SOK36:52+17:0216:36
17Theo ElofssonOK Njudung39:21+19:3117:43
18Emma LindénOK Bävern46:11+26:2120:48
19Vilmer HagelbergEksjö SOK49:46+29:5622:25
Victor GranfloKexholms SKej godkänd

U2

2 220 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob OmelchenkoFK Vittus19:008:33
2Arvid JosefssonOK Vivill21:14+2:149:33
3Rasmus EriksssonNässjö OK22:18+3:1810:02
4Linnéa EdvardssonEksjö SOK25:04+6:0411:17
5Oskar Andren - SkoglundOK Vivill25:26+6:2611:27
6Oskar WardOK Vivill25:27+6:2711:27
7Oskar JuelKexholms SK26:22+7:2211:52
8Smilla LennartssonNässjö OK26:40+7:4012:00
9Moa SälebyNässjö OK26:41+7:4112:01
10Tuva JohanssonNässjö OK28:49+9:4912:58
11Lea FribergOK Vivill29:48+10:4813:25
12Isabella Ahlstöm JohanssonOK Vivill31:31+12:3114:11
13Fredrik JuelKexholms SK41:16+22:1618:35
14Emelie ThomOK Vivill48:50+29:5021:59
Emil KarlssonOK Bävernej godkänd
Linus HanssonSOK Viljanej start

Öppen motion 1

2 220 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cecilia MellstedtMålilla OK29:5613:29
2Rosmarie PetterssonOK Njudung37:35+7:3916:55
3Siv ÖstergrenAlvesta SOK42:10+12:1418:59
4Liselott JanssonEksjö SOK44:35+14:3920:04

Öppen motion 3

2 400 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias SahlinNässjö OK23:589:59
2Lennart EklundMålilla OK26:11+2:1310:54
3Gustav RibbholmOK Njudung26:56+2:5811:13
4Veronica SahlinNässjö OK28:06+4:0811:42
5Maria PetterssonOK Njudung28:23+4:2511:49
6Filip JennerstrandOK Njudung29:35+5:3712:19
7Ulrika LjungqvistKexholms SK30:02+6:0412:30
8Clara SamuelssonOK Vivill30:37+6:3912:45
9Eva StålhammarIFK Stockaryd32:06+8:0813:22
10Elisabeth WalfridssonSOK Aneby35:43+11:4514:52
11Maria GustavssonAlstermo IF37:44+13:4615:43
12Ingela KlassonNässjö OK38:17+14:1915:57
13Jessica JohanssonSol Tranås38:26+14:2816:00
14Helen SandlundOK Njudung39:18+15:2016:22
15Ulrika FranssonOK Njudung40:15+16:1716:46
16Kjell RosgrenOK Njudung40:32+16:3416:53
17Lena JohanssonIFK Sävsjö41:15+17:1717:11
18Annica IsidorssonOK Vivill41:33+17:3517:18
19Jan Olovf JohanssonOK Njudung41:54+17:5617:27
20Mikael LindGotlands Bro OK43:21+19:2318:03
21Therese FribergOK Vivill50:09+26:1120:53
22MariAnne MånssonRonneby OK52:26+28:2821:50
23Göte KarlssonKexholms SK54:27+30:2922:41
24Arne LindqvistOK Njudung55:16+31:1823:01
25Barbro LudvigssonForserums SOK56:02+32:0423:20
26Louise GranathJönköpings OK56:10+32:1223:24
27Johannes FreundtOK Bävern1:00:24+36:2625:10
28Eva BergstrandVärend GN OL1:03:42+39:4426:32
29Gerd MelanderVaggeryds SOK1:07:12+43:1428:00
30Birgitta PeterssonAlvesta SOK1:10:19+46:2129:17
31Rosita KarlssonVäxjö AIS1:22:03+58:0534:11
Anna KärnhaltOK Vivillej godkänd

Öppen motion 5

3 330 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda IngemarssonFK Vittus37:4011:18
2Jan RudolfssonEksjö 42:08+4:2812:39
3Kalle  PetterssonOK Njudung43:05+5:2512:56
4Annemarie HolmAlstermo IF49:40+12:0014:54
5Ulrika RibbholmOK Njudung50:59+13:1915:18
6Stefan TorstenssonOK Njudung52:24+14:4415:44
7Eva-Lotta LundbergUlricehamns OK53:33+15:5316:04
8Christer FyhrEksjö SOK57:45+20:0517:20
9Patrik ReiverBodafors OK57:47+20:0717:21
10Jesper RundbäckVaggeryds SOK58:36+20:5617:35
11Rebecca SvenssonVärend GN OL1:00:56+23:1618:17
12Anneli BlomgrenSOK Aneby1:01:55+24:1518:35
13Sune JohanssonIFK Stockaryd1:02:18+24:3818:42
14Johan SjödinIK Hakarpspojkarna1:04:12+26:3219:16
15Annelie WardOK Vivill1:08:32+30:5220:34
16Margareta LindgrenVärend GN OL1:10:43+33:0321:14
17Berndt HalvardssonNässjö OK1:13:56+36:1622:12
18Britt-Marie HalvardssonNässjö OK1:14:26+36:4622:21
19Göran ErikssonKexholms SK1:18:04+40:2423:26
20John-Erik ErikssonJönköpings OK1:28:17+50:3726:30
21Tomas PetersénOK Njudung1:38:00+1:00:2029:25
Dennis GustafssonOK Njudungej godkänd
Pahn GardhemNybro OKej godkänd
Eva-Lotta JohanssonGotlands Bro OKej godkänd
Karin HemmingsVimmerby OKej godkänd

Öppen motion 7

3 150 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna27:478:49
2Clas LöfqvistOK Njudung29:32+1:459:22
3Cecilia BerganderEksjö SOK30:31+2:449:41
4Bo HultgrenOK Njudung30:58+3:119:49
5Björn PalmLessebo OK31:48+4:0110:05
6Daniel JohanssonRyda SK32:20+4:3310:15
7Johan HåkanssonGöteborgs SK32:58+5:1110:27
8Arne SvenssonOK Njudung35:22+7:3511:13
9Jan Ola KarlssonOK Njudung35:45+7:5811:20
10Anna LennartssonNässjö OK40:14+12:2712:46
11Christian EricssonEksjö Garnisons IF40:58+13:1113:00
12Klas LoreforsIK Hakarpspojkarna41:56+14:0913:18
13Lina LiljeholmAnkarsrums OK43:44+15:5713:53
14Kenneth AnderssonNässjö OK44:21+16:3414:04
15Åsa Flink SvenssonNässjö OK44:57+17:1014:16
16Mikael WardOK Vivill44:59+17:1214:16
17Helena AnderssonSOK Aneby48:54+21:0715:31
18Rolf JonassonJönköpings OK49:15+21:2815:38
19Maria HarrieLunds OK49:42+21:5515:46
20Carina LifGävle OK50:17+22:3015:57
21Johannes LindgrenVärend GN OL51:30+23:4316:20
22Lars-Erik KarlssonSol Tranås51:37+23:5016:23
23Leif JoakimssonIFK Stockaryd51:43+23:5616:25
24Monika HjellströmGränna-Bygdens OK54:23+26:3617:15
25Ingela KlintbergEksjö SOK54:46+26:5917:23
26Kenneth LindblomVäxjö OK54:50+27:0317:24
27Pär EricksonBodafors OK57:30+29:4318:15
28Lars KarlssonGamleby OK58:22+30:3518:31
29Sofie SchillerOK Njudung1:03:35+35:4820:11
30Lotta PetersénOK Njudung1:03:37+35:5020:11
31John-Erik BergstrandVärend GN OL1:04:31+36:4420:28
32Cecilia KarmetunOK Njudung1:23:27+55:4026:29
Ingemar ErlandssonVäxjö OKej godkänd
Agne RybeckVaggeryds SOKej godkänd

Öppen motion 8

4 480 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klas GrönkvistJönköpings OK38:578:41
2Magnus WärnsvedOK Njudung42:45+3:489:32
3Philip HjellströmGränna-Bygdens OK43:54+4:579:47
4Andreas GranfloKexholms SK44:41+5:449:58
5Pär SvenssonVärend GN OL45:10+6:1310:04
6Magnus ErikssonKexholms SK45:23+6:2610:07
7Joakim LundbergUlricehamns OK45:58+7:0110:15
8Lars-Göran SjökvistVärend GN OL46:16+7:1910:19
9Tobias GranfloKexholms SK50:48+11:5111:20
10Mats HolmVäxjö OK52:11+13:1411:38
11Per SandlundOK Njudung52:48+13:5111:47
12Marina JohanssonOK Njudung57:38+18:4112:51
13Niclas LindqvistOK Njudung59:57+21:0013:22
14Johan BlomgrenSOK Aneby1:03:32+24:3514:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser