Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öjetrampen Five-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öjetrampen Five-O 3
Arrangörsorganisationer: Främmestads IK / OK Kullingshof
Datum: lördag 4 april 2015

IF Hagen

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Inger WesterbergD60 (20)39:54+3:0811:35
4Lars HolmbergH50 (61)47:22+3:467:15
4Margareta HolmbergD75 (5)1:09:23+29:0223:03
4Anton CarlssonH12 (31)28:51+3:258:55
4Maria SahlénD35 (9)1:01:54+9:529:29
4Hampus NyströmH16 (32)39:10+4:487:02
5Ingemar HolmbergH75 (20)43:21+6:1812:36
5Moa SkoogD12 (29)29:33+3:459:54
5Henrik ArrheniusH35 (5)1:56:45+1:05:3114:45
6Marcus HermanssonH14 (33)40:59+6:389:16
6Maria BogrenD45 (36)49:39+5:459:47
7Malin KindbomD12 (29)31:24+5:3610:32
8Jesper LindströmH18 Elit (18)57:04+7:527:22
11Hampus SahlénU1 (17)42:43+15:1617:56
11Robert SkoogÖppen motion 5 (77)42:52+14:3011:13
11Marcus CarlssonH16 (32)43:24+9:027:48
12Tilde HermanssonU2 (30)32:18+8:1712:46
12Filip KarlssonH18 Elit (18)1:02:27+13:158:04
12Daniel BogrenH16 (32)44:30+10:088:00
12Mats HedmanH45 (54)50:54+6:257:30
13Oscar StombergH16 (32)45:00+10:388:05
15Tommy WesterbergH60 (46)56:59+10:1510:28
16Kjell KaminskyH60 (46)57:34+10:5010:34
16Erica BogrenD14 (28)53:39+18:2412:23
17Anna StombergD45 (36)57:22+13:2811:18
18Johan HolmbergH14 (33)53:07+18:4612:01
18Ellen LarssonD21 (23)1:35:10+30:4913:06
20Karin AnderssonD45 (36)58:52+14:5811:36
20Olle HedmanH16 (32)53:15+18:539:34
21Carl HolmbergH16 (32)55:55+21:3310:03
22Emma KindbomD18 Elit (26)1:07:18+19:3510:50
22Karl Evert SvenssonH65 (38)1:02:06+17:0812:14
24Maria SkoogÖppen motion 5 (77)48:22+20:0012:39
24Per HedmanH14 (33)1:01:23+27:0213:53
26Ella ArrheniusU2 (30)45:13+21:1217:52
28Johan HedmanH12 (31)1:21:36+56:1025:15
28Anders KindbomH45 (54)56:42+12:138:21
31Styrbjörn JanssonH70 (39)1:16:09+35:1016:59
34Ewa HolmbergD45 (36)1:22:26+38:3216:15
37Harri ViinamäkiÖppen motion 8 (49)1:06:40+29:0313:26
38Åke WijkmarkH45 (54)1:03:16+18:479:19
42Annelie HallqvistÖppen motion 5 (77)54:57+26:3514:23
43Niklas SahlénÖppen motion 7 (102)42:51+18:1812:33
46Mats KarlssonH45 (54)1:12:02+27:3310:37
Stefan StombergH55 (45)ej godkänd
Ylva JanssonÖppen motion 2 (17)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser