Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öjetrampen Five-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öjetrampen Five-O 3
Arrangörsorganisationer: Främmestads IK / OK Kullingshof
Datum: lördag 4 april 2015

Hestra IF

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Victor HelgessonÖppen motion 8 (49)39:42+2:058:00
4Filip GrahnH20 Elit (21)1:04:11+2:026:15
5Filip IngemarssonU2 (30)27:17+3:1610:47
5Elsa LindeblomD16 (27)44:52+6:488:57
6Per-Olof LarssonH60 (46)50:16+3:329:14
7Martin HjertbergH40 (33)58:29+9:227:49
7Linus LandergrenH20 Elit (21)1:05:08+2:596:20
7Martin AhlbergerH21 Elit (37)1:24:26+10:456:09
8Hannah LandergrenD10 (14)38:46+16:0815:23
8Alma HjertbergD14 (28)44:42+9:2710:19
9Lovisa HanssonD21 Elit (24)1:16:11+13:517:41
9Martin LarssonH21 Elit (37)1:26:07+12:266:16
10Erik IngemarssonH14 (33)44:18+9:5710:01
10Enid IngemarssonD65 (22)56:06+16:5316:18
11Helena LarssonD55 (27)57:24+13:5112:48
12Bengt JonssonH60 (46)54:53+8:0910:05
13Andreas HolmqvistH21 Elit (37)1:28:39+14:586:27
13Stefan AronengH50 (61)52:30+8:548:03
14Conny RantzowH21 Elit (37)1:29:02+15:216:29
14Ebba HjertbergD16 (27)58:37+20:3311:41
15Lars HelgessonH50 (61)54:08+10:328:18
17Benjamin EdlundH21 Elit (37)1:30:02+16:216:33
18Nora AronengD14 (28)57:57+22:4213:23
19Tobias PentonenH20 Elit (21)1:37:18+35:099:29
19Toivo PentonenÖppen motion 3 (60)51:19+26:1716:17
20Erik ForsH20 Elit (21)1:49:33+47:2410:40
20Peter GrahnH45 (54)53:02+8:337:49
22Håkan FredmanÖppen motion 3 (60)53:25+28:2316:57
22Samuel PlumppuH21 Elit (37)1:34:57+21:166:55
23Oskar HjertbergU2 (30)43:36+19:3517:13
26Carl-Johan FredmanH21 Elit (37)1:39:13+25:327:13
28Bertil IngemarssonH70 (39)1:00:39+19:4013:32
51Thomas KrafftÖppen motion 5 (77)1:01:37+33:1516:07
55Lennart ForsÖppen motion 3 (60)1:40:13+1:15:1131:48
71Lena LarssonÖppen motion 5 (77)1:32:20+1:03:5824:10
72Ingrid KrafftÖppen motion 7 (102)55:09+30:3616:10
73Maria Krafft HelgessonÖppen motion 7 (102)55:11+30:3816:10
Lina LandergrenD18 Elit (26)ej godkänd
Ida HelgessonD14 (28)ej godkänd
Markus LarssonH20 Elit (21)ej start
Sara ÅbergD45 (36)ej start
Rickard HolmqvistH21 (24)ej start
Maria IngemarssonD40 (17)ej start
Emil KarlssonH16 (32)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser