Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öjetrampen Five-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öjetrampen Five-O 3
Arrangörsorganisationer: Främmestads IK / OK Kullingshof
Datum: lördag 4 april 2015

Trollhättans SOK

66 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erik EkvallH20 (5)1:05:178:44
1Per IvarssonH65 (38)44:588:52
2Christoffer JohanssonH20 (5)1:08:59+3:429:14
2Josefine KristianssonD20 Elit (12)58:29+2:268:03
2Elvira BjörklundD18 Elit (26)48:31+0:487:48
3Aina EdgrenD20 Elit (12)58:50+2:478:06
3Clara BerlinD20 (6)1:17:02+13:4112:51
5Elias EkvallH18 Elit (18)53:01+3:496:51
5Bengt NorrmanH50 (61)49:16+5:407:33
5Jenny EdgrenD20 (6)1:33:38+30:1715:37
5Jennifer StigssonÖppen motion 1 (12)44:30+15:5017:39
6Jerker NetzH55 (45)52:44+7:468:48
6Anders BjörklundH16 (32)41:12+6:507:24
6Frida StigssonÖppen motion 1 (12)44:31+15:5117:39
7Lennart EkvallH55 (45)53:14+8:168:53
8Eskil TryggöH16 (32)42:14+7:527:35
9Sofia JohanssonD21 (23)1:16:38+12:1710:33
9Janne MattssonH50 (61)50:35+6:597:45
10Leif JohanssonH75 (20)49:22+12:1914:21
10Lars LjungbergH70 (39)50:46+9:4711:19
11Tobias MattssonH21 (24)1:22:06+17:048:12
13Patrik SvantessonH45 (54)50:56+6:277:30
13Lena WaernD70 (21)50:06+9:0816:38
14Jörgen HallénH50 (61)52:46+9:108:05
14Sven Arne KarlssonH40 (33)1:09:07+20:009:15
15Anders AxelssonH55 (45)58:24+13:269:44
15Agneta BerlinD45 (36)55:39+11:4510:58
15Gunnar WaernH75 (20)59:11+22:0817:12
15Joar TryggöH14 (33)49:12+14:5111:07
16Margareta JohanssonD70 (21)53:16+12:1817:41
16Amanda HallénD21 (23)1:33:04+28:4312:49
16Ulf NyströmH50 (61)54:17+10:418:19
17Anna-Karin MattssonÖppen motion 5 (77)45:36+17:1411:56
17Eric BerlinH16 (32)52:39+18:179:28
18Kerstin SvenssonD60 (20)58:00+21:1416:51
19Johan SandströmH21 (24)1:30:16+25:149:01
19Lars EkbergH60 (46)1:01:59+15:1511:23
19Catharina KarlssonD55 (27)1:09:55+26:2215:36
19Thomas LundgrenH55 (45)1:01:36+16:3810:17
19Mats KristianssonH50 (61)55:54+12:188:34
20Maria TryggöÖppen motion 5 (77)46:58+18:3612:17
21Margareta NetzD55 (27)1:26:08+42:3519:13
22Maja AnderssonD16 (27)1:17:02+38:5815:22
25Martin MandingerH50 (61)58:01+14:258:53
25Oscar KarlssonH16 (32)1:02:12+27:5011:11
27Anders JohanssonH55 (45)1:09:09+24:1111:32
28Joakim AxelssonH21 Elit (37)1:44:17+30:367:36
31Anders HolmedahlÖppen motion 5 (77)51:08+22:4613:23
32Margareta MandingerD50 (37)1:08:19+28:1415:14
32Dag TryggöH50 (61)1:01:40+18:049:27
34Eva BäcklundÖppen motion 5 (77)51:56+23:3413:35
34Börje GustavssonH60 (46)1:08:56+22:1212:40
35Thord Stefan EkströmH55 (45)1:35:39+50:4115:58
42Peter LarssonH60 (46)1:21:38+34:5415:00
45Gunilla EdgrenÖppen motion 7 (102)43:43+19:1012:49
45Annika HallénÖppen motion 3 (60)1:05:10+40:0820:41
48Stefan HornebrantH50 (61)1:18:37+35:0112:03
52Bo WesterbergH50 (61)1:26:56+43:2013:20
81Julia MattssonÖppen motion 7 (102)58:17+33:4417:05
Lukas EnglundInskolning (29)fullföljt
Arne BerlinÖppen motion 3 (60)ej godkänd
Magnus ÖrbergÖppen motion 2 (17)ej godkänd
Filip JohanssonH16 (32)ej godkänd
Stefan JohanssonH55 (45)ej godkänd
Ludvig KarlssonH12 (31)ej godkänd
Johan KarlssonH60 (46)ej godkänd
Pontus KarlssonH21 Kort (18)ej start
Karleric FranssonH85 (1)ej start
Adam JohanssonH18 Elit (18)ej start
Hugo MandingerH14 (33)ej start
Edvin OckbornH10 (12)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser