Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öjetrampen Five-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öjetrampen Five-O 3
Arrangörsorganisationer: Främmestads IK / OK Kullingshof
Datum: lördag 4 april 2015

Vänersborgs SK

59 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lina LarssonD21 Kort (10)52:4210:34
1Linus JonassonH16 Kort (3)46:0910:40
1Line CederbergD18 Elit (26)47:437:41
2Emelie AnderssonD20 (6)1:09:26+6:0511:35
2Wilma JanssonD18 (2)1:07:16+10:5713:30
2Emelie SvalinD35 (9)53:57+1:558:16
2Britta SahlinD50 (37)41:28+1:239:15
2Tommy AnderssonH40 (33)49:41+0:346:39
3Viktor WassénH18 Elit (18)52:47+3:356:49
3Jonas GustafssonH40 (33)51:53+2:466:56Ladda ner rutt i gpx-format
4Gabriel HogedalU1 (17)34:04+6:3714:18
4Katarina EnbomD21 Kort (10)57:59+5:1711:38
4Rickard BörjessonH21 Elit (37)1:20:28+6:475:51
4Tobias LindellH21 (24)1:11:27+6:257:08
4Liam HogedalH10 (12)31:22+12:0712:23
4Lars HogedalH65 (38)48:00+3:029:28
5Ida AnderssonU1 (17)39:04+11:3716:24
6Birgitta StenströmD70 (21)42:24+1:2614:05
6Johan ÅhlundÖppen motion 8 (49)40:42+3:058:12
8Daniel LarssonH21 (24)1:17:39+12:377:45
9Jesper StenströmH45 (54)50:48+6:197:29
10Andrea EnbomU2 (30)29:09+5:0811:31
10Tomas AnderssonÖppen motion 5 (77)42:08+13:4611:01
10Patrik NilssonÖppen motion 6 (26)1:03:54+14:5811:05
11Mikael PalgrimÖppen motion 9 (23)1:12:44+23:179:15
11Linn EnbomU2 (30)29:10+5:0911:31
12Gunilla HogedalD60 (20)47:50+11:0413:54
14Mattias NilssonH21 (24)1:23:53+18:518:22
15Sofia GustafssonD40 (17)1:10:21+26:0512:55
15Gunnel PalgrimD70 (21)52:41+11:4317:30
16David AlménH12 (31)38:31+13:0511:55
16Tova JanssonD12 (29)45:36+19:4815:18
17Annette Falck LarssonD50 (37)51:21+11:1611:27
18Anna Karin SkärbergÖppen motion 3 (60)49:16+24:1415:38
19Bror PalgrimH70 (39)56:06+15:0712:31
19Anders CarlssonH45 (54)52:57+8:287:48
20Britt-Marie JohanssonD70 (21)1:16:12+35:1425:18
22Jan JohanssonH70 (39)57:34+16:3512:50
22Erik SkärbergH21 (24)1:55:05+50:0311:29
22Lisa WassénÖppen motion 7 (102)37:31+12:5811:00
22Kristin FriskD50 (37)54:36+14:3112:11
23Daniel AxelssonÖppen motion 8 (49)55:11+17:3411:07
23Anders WassbladH55 (45)1:04:55+19:5710:50
25Gunvor JonssonÖppen motion 3 (60)55:40+30:3817:40
26Håkan JanssonÖppen motion 8 (49)56:49+19:1211:27
29Nayief SalamehÖppen motion 3 (60)56:47+31:4518:01
29Nils-Olof LarssonH55 (45)1:13:10+28:1212:12
29Patrik SvalinH40 (33)1:28:46+39:3911:52
30Adnan AhmadÖppen motion 3 (60)56:50+31:4818:02
33Anders LarssonH45 (54)1:00:14+15:458:53
35Conny SahlinH60 (46)1:09:00+22:1612:41
36Kent SkärbergH50 (61)1:04:32+20:569:53
46Torbjörn SalomonsonH50 (61)1:14:00+30:2411:20
51Charlotte ÖstermanÖppen motion 7 (102)44:54+20:2113:10
64Lars WassénÖppen motion 5 (77)1:17:10+48:4820:12
Johannes AnderssonInskolning (29)fullföljt
Siri SvalinInskolning (29)fullföljt
Vilgot ÅhlundInskolning (29)fullföljt
Arvid JernstigH18ej start
Isis JernstigD17-20 Kortej start
Alice SvalinD14 Kort (4)ej start
Görel NordinD65 (22)ej start
Vidar HildeforsInskolning (29)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser