Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Snötrampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Snötrampen
Arrangörsorganisationer: Fjärås AIK / OK Löftan
Datum: måndag 6 april 2015

D21

6 630 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa HanssonHestra IF58:358:50
2Jennie AnderssonHalden SK59:03+0:288:54
3Anna WindevallSävedalens AIK1:00:07+1:329:04
4Emma AnderssonSävedalens AIK1:01:25+2:509:15
5Erica PetterssonIFK Göteborg1:02:06+3:319:21
6Frida GustafssonIFK Göteborg1:02:46+4:119:28
7Sofia HolmgårdKils OK1:06:07+7:329:58
8Pernilla NilssonSävedalens AIK1:06:32+7:5710:02
9Anna GustafssonIFK Göteborg1:08:31+9:5610:20
10Lovisa NilssonSävedalens AIK1:11:43+13:0810:49
11Sofia EbermarkSävedalens AIK1:12:53+14:1810:59
12Emma BeskowFalkenbergs OK1:15:48+17:1311:25
13Åsa SöderblomFalkenbergs OK1:23:00+24:2512:31
Amanda LeoBredaryds SOKej godkänd
Elin HamreforsSävedalens AIKej godkänd

H21

10 080 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik KlassonOK Orinto1:05:186:28
2Marcus MillegårdHalden SK1:05:30+0:126:29
3Jonas PilbladIFK Göteborg1:07:19+2:016:40
4Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK1:09:11+3:536:51
5Ola SkeppSävedalens AIK1:09:39+4:216:54
6Johan IngemarssonHestra IF1:13:03+7:457:14
7Pär HanssonIFK Göteborg1:13:12+7:547:15
8Joel NilssonIFK Göteborg1:14:24+9:067:22
9Daniel GustafssonFK Friskus-Varberg1:15:24+10:067:28
10Andreas HolmqvistHestra IF1:15:34+10:167:29
11Conny RantzowHestra IF1:16:08+10:507:33
12Mattias KarlssonIK Trenne Ullared1:16:25+11:077:34
13Rasmus LeoBredaryds SOK1:19:15+13:577:51
14Jonas AnderssonIF Rigor1:19:52+14:347:55
15Fredrik AnderssonIF Rigor1:20:22+15:047:58
16Jonatan AnderssonFalkenbergs OK1:21:10+15:528:03
17Sven GranforsOK Landehof1:21:34+16:168:05
18Ilya BeliankaSävedalens AIK1:22:13+16:558:09
19Victor AxbomOK Landehof1:23:31+18:138:17
20Andreas BjärkmarSävedalens AIK1:26:34+21:168:35
Hampus OlesundOK Landehofej godkänd

D21 Kort

5 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma BacklundSäterbygdens OK52:439:56
2Hanna MattssonIK Uven56:35+3:5210:40
3Lisa WeimannIK Uven57:29+4:4610:50
4Sara HolmdellGöteborg-Majorna OK1:02:54+10:1111:52
5Beatrice KöhlerSäterbygdens OK1:04:59+12:1612:15
6Cherie SjöblomFrölunda OL1:14:38+21:5514:04
7Therese EkströmHalmstad OK1:37:17+44:3418:21

H21 Kort

7 850 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niclas StåhlIK Uven1:09:408:52 Ladda ner rutt i gpx-format
2Kristoffer EdshageCentrum OK1:11:32+1:529:06
3Anton BlomGöteborg-Majorna OK1:16:12+6:329:42
4Anton HemlinIK Uven1:16:50+7:109:47
5Erik HanssonBredareds IF1:18:30+8:5010:00
6Tobias CapleIK Uven1:19:12+9:3210:05
7Niklas HelmertzFrölunda OL1:24:30+14:5010:45

D20

5 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen JohnssonOK Nackhe1:08:1412:33
2Klara HolmgårdKils OK1:24:13+15:5915:30

H20

7 220 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna48:266:42
2Filip WadstenOK Landehof52:40+4:147:17
3Heino OllinSävedalens AIK52:52+4:267:19
4Arvid VågIFK Göteborg59:34+11:088:15
5Tobias PentonenHestra IF1:05:37+17:119:05
6Johan GustafssonOK Nackhe1:19:15+30:4910:58
Anton NilssonOK Trananej godkänd
Gustav BoquistIK Uvenej start

D18

4 650 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara DjerfLerums SOK36:287:50
2Sara KindlundOK Tranan38:37+2:098:18
3Emma DjerfLerums SOK39:41+3:138:32
4Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK41:29+5:018:55
5Emma NilssonOK Tranan42:45+6:179:11
6Lisa JohanssonOK Tranan47:37+11:0910:14
7Saga BacktemanLerums SOK48:46+12:1810:29
8Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK49:13+12:4510:35
9Sara AlmehedFrölunda OL54:56+18:2811:48
Agnes SpånérGöteborg-Majorna OKej start

H18

6 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Otto StuhlhoferOK Landehof44:316:46
2Olle JosarpFK Friskus-Varberg46:40+2:097:06
3Mattis HallbergIK Uven48:14+3:437:20
4Johan OlsonIK Uven49:03+4:327:27
5Fredrik JohanssonOK Nackhe49:27+4:567:31
Adam BrobergIF Rigorej start

D17-20 Kort

4 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba BengtssonOK Lindéna1:01:1214:04

H17-20 Kort

5 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid HammarFK Herkules57:3210:34
2Oskar VamlingFrölunda OL1:11:14+13:4213:05
Emil DahlströmFK Herkulesej start

D16

4 350 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira WildheimFK Friskus-Varberg43:149:56
2Maja KindlundOK Tranan43:34+0:2010:00
3Emelie KarlssonOK Landehof45:01+1:4710:20
4Isabella LagoGöteborg-Majorna OK47:42+4:2810:57
5Sara ForsbergIK Uven50:56+7:4211:42
6Emma KarlssonOK Landehof54:39+11:2512:33
7Paulina JägstedtHalmstad OK56:30+13:1612:59
8Lina ErdeliusIF Rigor56:54+13:4013:04
9Lovisa RingHalmstad OK57:17+14:0313:10
10Amanda CarlssonIK Trenne Ullared58:42+15:2813:29
11Hanna BoquistIK Uven1:02:27+19:1314:21
12Anni BergerGöteborg-Majorna OK1:07:06+23:5215:25
13Amanda MullinsSjövalla FK1:08:30+25:1615:44
Johanna RundqvistOK Nackheej start

H16

5 430 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK50:389:19
2Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb52:58+2:209:45
2Filip BengtssonOK Lindéna52:58+2:209:45
4Tim JohanssonFK Friskus-Varberg53:07+2:299:46
5Gabriel SturessonLerums SOK53:14+2:369:48
6Johan GrahnIK Uven56:00+5:2210:18
7Jacob EnbergHalmstad OK56:04+5:2610:19
8Viktor KarlssonIK Trenne Ullared59:08+8:3010:53
9Nils HammarFK Herkules1:25:46+35:0815:47

D16 Kort

3 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida ErikssonOK Landehof1:00:1016:42
2Emma DahlströmFK Herkules1:04:59+4:4918:03

H16 Kort

3 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle LundgrenTolered-Utby Ol-klubb40:0510:41
2Klas JohanssonOK Tranan44:00+3:5511:44

D14

3 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thea FagerströmIFK Göteborg32:539:08
2Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK37:40+4:4710:27
3Matilda RundqvistOK Nackhe38:23+5:3010:39
4Anna FlakbergIFK Göteborg39:25+6:3210:56
5Linnea BengtssonFalkenbergs OK39:59+7:0611:06
6Elin CarlssonIK Trenne Ullared41:05+8:1211:24
7Elsa EricssonFK Friskus-Varberg44:25+11:3212:20
8Evelina OlssonOK Nackhe51:49+18:5614:23
9Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg1:00:42+27:4916:51
10Alva BohlinIFK Göteborg1:01:17+28:2417:01
11Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK1:01:47+28:5417:09
Kajsa HomannOK Orintoej godkänd
Nellie MånssonGöteborg-Majorna OKej start
Tilda ErixonIFK Göteborgej start

H14

3 750 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah BechtelFK Friskus-Varberg35:269:26
2Erik IngemarssonHestra IF39:58+4:3210:39
3Arvid BacktemanLerums SOK40:38+5:1210:50
4Hugo SetthagenOK Tranan40:43+5:1710:51
5August AbrahamssonGällstadbygdens SOK46:41+11:1512:26
6Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb46:44+11:1812:27
7Nils GrimbeckSävedalens AIK47:04+11:3812:33
8Olle ElfströmOK Orinto47:14+11:4812:35
9Simon NordbergGöteborg-Majorna OK55:34+20:0814:49
10Peter BergerDer Bergerclan56:12+20:4614:59
11John PerssonFjärås AIK1:24:36+49:1022:33
Albin PerssonHalmstad OKej godkänd
Felix DrejmoOK Landehofej start
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej start
Jakob GunnarssonLerums SOKej start

H14 Kort

3 060 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK29:379:40
2Viktor Le ClaireFK Herkules35:42+6:0511:40
3Amadeus AhlstrandFK Friskus-Varberg38:17+8:4012:30
4David JohanssonFK Friskus-Varberg43:37+14:0014:15
5Emrik LindFK Herkules47:32+17:5515:32
6Daniel AnderssonFjärås AIK2:35:46+2:06:0950:54

D12

3 020 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara PerssonHalmstad OK25:318:26
2Lisa ÅkessonMarkbygdens OK26:24+0:538:44
3Thilda SeldénIF Rigor27:12+1:419:00
4Erika ÅkessonMarkbygdens OK27:50+2:199:12
5Eleonora AlinderSjövalla FK28:20+2:499:22
6Elin FlakbergIFK Göteborg29:53+4:229:53
7Agnes BohlinIFK Göteborg32:38+7:0710:48
8Matilda WallströmSävedalens AIK33:51+8:2011:12
9Maja GraadIF Rigor34:05+8:3411:17
10Filippa FagerströmIFK Göteborg34:26+8:5511:24
11Emma EliassonFK Friskus-Varberg35:12+9:4111:39
12Moa SteneborgOK Orinto35:15+9:4411:40
13Maja KarmstigFK Friskus-Varberg37:39+12:0812:28
14Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb38:01+12:3012:35
15Ida BruhnIF Rigor42:51+17:2014:11
16Vera ElfströmOK Orinto45:06+19:3514:56
17Unni GranforsIF Rigor50:41+25:1016:46
18Annie ErikssonOK Löftan57:19+31:4818:58
19Julia ArvidssonIF Rigor1:31:20+1:05:4930:14
Elsa KarlssonOK Landehofej start
Elsa BobergIF Rigorej start

H12

3 060 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias JohanssonOK Löftan25:548:27
2Albin NyqvistOK Landehof26:16+0:228:35
3Arvid SkeppSävedalens AIK26:24+0:308:37
4William SturessonLerums SOK27:21+1:278:56
5Emil JägstedtHalmstad OK27:59+2:059:08
6Alex JohanssonFK Friskus-Varberg28:40+2:469:22
7Jakob MobergOK Löftan28:43+2:499:23
8Alfred ErdeliusIF Rigor28:56+3:029:27
9Anton BlomqvistMarkbygdens OK29:23+3:299:36
10Casper SkeppSävedalens AIK31:14+5:2010:12
11Elias PeterssonIK Ymer34:14+8:2011:11
12Isak BengtssonOK Lindéna37:19+11:2512:11
13Jonathan RundqvistOK Nackhe37:37+11:4312:17
14Fabian OdénFjärås AIK38:17+12:2312:30
15Albin SchmidtFrölunda OL40:09+14:1513:07
16Elias PerssonFjärås AIK45:11+19:1714:45
17Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK46:04+20:1015:03
18Karl GranforsOK Landehof50:13+24:1916:24
19Martin HanssonIF Rigor50:41+24:4716:33
20Oscar OlinIK Hakarpspojkarna50:52+24:5816:37
21Andreas HandinOK Löftan52:06+26:1217:01
22Melwin WildheimFK Friskus-Varberg52:22+26:2817:06
23Joel RingströmOK Landehof55:37+29:4318:10
24Lowe HammarFK Herkules56:39+30:4518:30
25Elias NordbergGöteborg-Majorna OK1:00:58+35:0419:55
26Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg1:10:46+44:5223:07
Carl ErixonIFK Göteborgej start
Axel BechtelFK Friskus-Varbergej start

D12 Kort

2 530 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba NäsmanLerums SOK23:579:27
2Sara SaetreOK Landehof25:51+1:5410:13
3Wilma HagmanFjärås AIK55:06+31:0921:46
Isabel BjörkmanKungälvs OKej godkänd

H12 Kort

2 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan Wall JungbjerGöteborgs SK24:299:29
2Axel GrimbeckSävedalens AIK24:36+0:079:32
3Gustav AnderssonOK Löftan25:35+1:069:54
4Hugo ÅkerbergOK Löftan30:46+6:1711:55
5Erik KlerforsFK Herkules53:09+28:4020:36

D10

2 530 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma KarlssonOK Landehof25:009:52
2Lisa ErikssonOK Landehof29:57+4:5711:50
3Ida AnderssonOK Löftan30:11+5:1111:55
4Fanny HanssonFalkenbergs OK35:33+10:3314:03
5Kajsa ElfströmOK Orinto42:44+17:4416:53
Emma OlinIK Hakarpspojkarnaej start

H10

2 580 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon CorneliussonOK Löftan19:357:35
2Fabian AlinderSjövalla FK20:26+0:517:55
3Elias NyqvistOK Landehof21:28+1:538:19
4Emil SeldénIF Rigor24:29+4:549:29
5Albin PaulssonOK Löftan25:34+5:599:54
6Tim MartnerFrölunda OL26:10+6:3510:08
7Isak HolmgårdKils OK29:12+9:3711:19
8Linus AlinderSjövalla FK29:32+9:5711:26
9Vilhelm FrankOK Löftan32:07+12:3212:26
10Gottfrid AlexanderssonIF Rigor37:52+18:1714:40
11William OksvoldOK Kåre41:25+21:5016:03
12Melwin ArvidssonIF Rigor46:14+26:3917:55
Samuel KarlssonOK Landehofej godkänd

D35

5 870 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna MartnerFrölunda OL1:06:5211:23
2Linda SkogOK Reftele1:13:43+6:5112:33
3Karin FedjeFrölunda OL1:15:36+8:4412:52
4Frida WallströmSävedalens AIK1:31:23+24:3115:34
5Desiré RexOK Landehof1:37:23+30:3116:35

H35

7 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Staffan LjungqvistIFK Göteborg1:25:0510:50
2Martin EkströmOK Gläntan1:27:59+2:5411:12
3Jimmy HäggFK Friskus-Varberg1:28:36+3:3111:17

D40

5 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika KindlundOK Tranan45:238:33
2Annika JohanssonOK Tranan48:28+3:059:08
3Lotta SaetreOK Landehof48:49+3:269:12
4Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK57:53+12:3010:55
5Katrin SkeppSävedalens AIK1:03:01+17:3811:53
6Ulrika GranforsIF Rigor1:08:26+23:0312:54
7Sylvia KarlssonOK Lindéna1:08:30+23:0712:55
8Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:09:59+24:3613:12
9Gisela LindFK Herkules1:10:32+25:0913:18
10Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared1:12:49+27:2613:44
11Cecilia FlakbergIFK Göteborg1:17:46+32:2314:40
12Pernilla KarlssonOK Landehof1:18:45+33:2214:51

H40

7 220 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas MartnerFrölunda OL48:156:40
2Martin LarssonIFK Göteborg50:17+2:026:57
3Mats KindlundOK Tranan54:08+5:537:29
4Anders OksvoldOK Kåre57:18+9:037:56
5Daniel OlssonDalsjöfors GoIF57:29+9:147:57
6Jens ArvidssonIF Rigor57:36+9:217:58
7Anders BestermanIK Trenne Ullared1:00:44+12:298:24
8Magnus HomannOK Orinto1:01:42+13:278:32 Ladda ner rutt i gpx-format
9Björn KarlssonOK Orinto1:03:11+14:568:45
10Mikael LundqvistFalkenbergs OK1:03:29+15:148:47
11Ulf LunnhedOK Reftele1:05:17+17:029:02
12Thomas KarlssonOK Landehof1:05:22+17:079:03
13Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK1:08:02+19:479:25
14Emil ErdeliusIF Rigor1:11:13+22:589:51
15Stefan TisellIK Stern1:12:22+24:0710:01
16Martin JohanssonOK Orinto1:15:57+27:4210:31
17Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb1:19:45+31:3011:02
18Henrik PetterssonGustavsbergs OK1:20:28+32:1311:08
19Jan GrahnIK Uven1:21:23+33:0811:16
20Mattias JägstedtHalmstad OK1:23:21+35:0611:32
21Johan GranforsIF Rigor1:24:44+36:2911:44
22Robert SundströmFK Friskus-Varberg1:25:49+37:3411:53
Martin BobergIF Rigorej godkänd
Stefan GraadIF Rigorej start

D45

4 190 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SvenssonFK Herkules40:239:38
2Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK42:45+2:2210:12
3Hedi BergerDer Bergerclan43:16+2:5310:19
4Anna ErikssonOK Landehof44:38+4:1510:39
5Catarina BengtssonOK Nackhe44:46+4:2310:41
6Kristina NilssonOK Tranan47:28+7:0511:19
7Carina AnderssonFK Friskus-Varberg47:33+7:1011:20
8Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg53:16+12:5312:42
9Sofia KarlssonOK Landehof57:56+17:3313:49
10Katarina AlmehedFrölunda OL59:21+18:5814:09
11Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:06:07+25:4415:46
Christina AronssonFK Friskus-Varbergej start

H45

6 570 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören SturessonLerums SOK49:177:30
2Kenneth JohanssonOK Tranan51:30+2:137:50
3Nichlas WallströmSävedalens AIK53:16+3:598:06
4Thomas JosarpFK Friskus-Varberg53:43+4:268:10
5Anders WadstenOK Landehof54:44+5:278:19
6Anders HellgrenFrölunda OL55:00+5:438:22
7Peter AronssonFK Friskus-Varberg57:49+8:328:48
8Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg1:01:51+12:349:24
9Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:02:18+13:019:28
10Erik RuotsalainenFrölunda OL1:02:47+13:309:33
11Gert WildheimFK Friskus-Varberg1:03:37+14:209:40
12Stefan GunnarssonOK Lindéna1:03:58+14:419:44
13Per JohanssonOK Reftele1:08:47+19:3010:28
14Olle SjöforsOK Älme1:12:45+23:2811:04
15Jonas JohanssonOK Nackhe1:14:49+25:3211:23
16Martin EricssonFalkenbergs OK1:29:07+39:5013:33
17Anders GustafssonFK Friskus-Varberg1:38:12+48:5514:56
Lars EdbergOK Nackheej start

D50

3 660 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules31:448:40
2Åsa LeoBredaryds SOK36:23+4:399:56
3Anette BernhedSävedalens AIK36:33+4:499:59
4Karin GreilertHaninge SOK42:17+10:3311:33
5Agnetha Le ClaireFK Herkules42:51+11:0711:42
6Marianne HanssonBredareds IF43:50+12:0611:58
7Carin RudolfssonIK Uven44:26+12:4212:08
8Annika AasaIK Uven44:34+12:5012:10
9Annika HogedalGöteborg-Majorna OK47:44+16:0013:02
10Karin BacktemanLerums SOK50:22+18:3813:45
11Eva PedersenOK Skogshjortarna52:20+20:3614:17
11Lena ThuressonRydboholms SK52:20+20:3614:17
13Jenny HomannOK Orinto1:00:05+28:2116:24
14Karin HelmertzFrölunda OL1:13:48+42:0420:09

H50

5 870 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil ÅkessonMarkbygdens OK47:038:00
2Peter Lillen NilssonOK Tranan51:16+4:138:44
3Stefan OlofssonOK Gisle52:17+5:148:54
4Jonas OrnungOK Skogshjortarna52:51+5:489:00
5Niklas SkoogGöteborg-Majorna OK53:16+6:139:04
6Magnus KarlssonOK Landehof53:34+6:319:07
7Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb54:14+7:119:14
8Per FlakbergIFK Göteborg54:15+7:129:14
9Per GustavssonGöteborg-Majorna OK54:24+7:219:16
10Per-Arne WahlgrenSjövalla FK54:59+7:569:22
11Lars HolmgårdKils OK55:14+8:119:24
12Christer BorgGöteborg-Majorna OK56:56+9:539:41
13Lars GreilertHaninge SOK58:05+11:029:53
14Kjell AnderssonSävedalens AIK59:15+12:1210:05
15Ulf AlmehedFrölunda OL1:00:01+12:5810:13
16Göran StuhlhoferOK Landehof1:02:36+15:3310:39
17Jonas KarlssonMarkbygdens OK1:02:56+15:5310:43
18Andrew LagoGöteborg-Majorna OK1:04:30+17:2710:59
19Mikael JungbjerGöteborgs SK1:04:57+17:5411:03
20Magnus OhlssonSjövalla FK1:05:11+18:0811:06
21Magnus BacklundSäterbygdens OK1:05:27+18:2411:08
22Ragnar UppströmFK Herkules1:05:31+18:2811:09
23Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK1:06:38+19:3511:21
24Stig LarssonGöteborg-Majorna OK1:07:57+20:5411:34
25Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared1:08:01+20:5811:35
26Lars SvenssonOK Nackhe1:10:00+22:5711:55
27Leif HagmanIK Uven1:11:03+24:0012:06
28Mats DahlrotIK Uven1:15:42+28:3912:53
29Patrick DjerfLerums SOK1:16:08+29:0512:58
30Torbjörn KjörkFrölunda OL1:16:13+29:1012:59
31Bernt BerndtssonFrölunda OL1:18:48+31:4513:25
32Thomas BäckströmIF Rigor1:28:26+41:2315:03
33Anders SjöbergOK Reftele1:28:43+41:4015:06
34Phil MullinsSjövalla FK1:39:41+52:3816:58
Magnus JoelssonSOK 68ej start

D55

3 660 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SöderblomÄtrans IF43:0711:46
2Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK44:26+1:1912:08
3Anne-Marie RöllikeOK Lindéna45:01+1:5412:17
4Gunilla AxelssonSävedalens AIK49:25+6:1813:30
5Marianne ThorssonIK Trenne Ullared52:57+9:5014:28
6Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK53:18+10:1114:33
7Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb53:43+10:3614:40
8Lena RunessonOK Vivill56:24+13:1715:24
9Ingvor JohanssonFalkenbergs OK1:00:25+17:1816:30
10Christina NilssonLerums SOK1:00:48+17:4116:36
11Sofie NylanderOK Kåre1:02:48+19:4117:09
12Maria VamlingFrölunda OL1:05:00+21:5317:45
13Susanne EickhoffSävedalens AIK1:11:17+28:1019:28
Monica KnutssonSävedalens AIKej start

H55

5 440 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torsten BacktemanLerums SOK42:357:49
2Ulf WallinGöteborg-Majorna OK44:50+2:158:14
3Stefan SjöblomFrölunda OL52:58+10:239:44
4Per AnderssonOK Orinto53:56+11:219:54
5Martin EickhoffSävedalens AIK54:21+11:469:59
6Torbjörn AlmgrenGöteborgs SK54:48+12:1310:04
7Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb55:10+12:3510:08
8Anders SpånérGöteborg-Majorna OK55:34+12:5910:12
9Stefan O JanssonLerums SOK56:49+14:1410:26
10Tommy JohnssonOK Nackhe59:35+17:0010:57
11Göran OlesundOK Landehof1:01:05+18:3011:13
12Gunnar JonssonHallstahammars OK1:03:58+21:2311:45
13Henrik CarlssonIK Uven1:08:31+25:5612:35
14Lars ErikssonMarkbygdens OK1:09:01+26:2612:41
15Magnus UppströmFK Herkules1:10:41+28:0612:59
16Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:37:41+55:0617:57
Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OKej godkänd

D60

3 150 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK32:4410:23
2Margareta JohanssonHalmstad OK37:37+4:5311:56
3Solveig HedenblomSjövalla FK38:14+5:3012:08
4Ingela NelsénFalkenbergs OK42:33+9:4913:30
5Karin AxelssonIK Uven45:25+12:4114:25
6Lisbeth RiberthIK Trenne Ullared47:29+14:4515:04
7Monica WassFalkenbergs OK48:33+15:4915:24
8Eva ThörnblomSjövalla FK50:42+17:5816:05
9Marita LarssonMarkbygdens OK55:27+22:4317:36
10Ann-Kristin RundbergFK Friskus-Varberg57:54+25:1018:22
11Gertie SamuelssonIK Ymer1:05:41+32:5720:51
12Brith MohlinIK Stern1:15:07+42:2323:50

H60

5 300 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas GeorgssonOK Nackhe44:508:27
2Bo HerderssonMarkbygdens OK48:01+3:119:03
3Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe50:56+6:069:36
4Bengt SvedjebySkattkärrs SOK52:09+7:199:50
5Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK54:24+9:3410:15
6Magnus AnderssonUlricehamns OK54:47+9:5710:20
7Kent BergendahlNyköpings OK55:28+10:3810:27
8Mikael BodénMarkbygdens OK56:25+11:3510:38
9Arne PerssonMarkbygdens OK57:03+12:1310:45
10Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK57:06+12:1610:46
11Bengt JonssonHestra IF57:53+13:0310:55
12Bo HåkanssonIFK Göteborg59:23+14:3311:12
13Bernt AnderssonIF Rigor1:02:37+17:4711:48
14Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb1:06:37+21:4712:34
15Lennart VamlingFrölunda OL1:08:22+23:3212:53
16Jan CarlssonIFK Göteborg1:09:25+24:3513:05
17Bernt RobertssonMarkbygdens OK1:14:43+29:5314:05
18Bill AnderssonI 15 IF1:15:33+30:4314:15
19Anders MohlinIK Stern1:16:28+31:3814:25
20Johan WedlinSävedalens AIK1:16:49+31:5914:29
21Sten BlomströmIK Stern1:17:53+33:0314:41

D65

3 110 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva AlsinIK Ymer40:0312:52
2Ann-Britt JohanssonIK Stern42:14+2:1113:34
3Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK42:19+2:1613:36
4Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb45:32+5:2914:38
5Enid IngemarssonHestra IF47:30+7:2715:16
6Ingrid Rex WallströmOK Landehof50:53+10:5016:21
7Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK51:32+11:2916:34
8Eva BlomströmIK Stern51:38+11:3516:36
9Ingrid BrelindMarkbygdens OK53:28+13:2517:11
10Birgit TisellIK Stern55:46+15:4317:55
11Ann-Christine BorgFrölunda OL55:59+15:5618:00
12Lotta BörjessonSävedalens AIK56:06+16:0318:02
13Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK57:18+17:1518:25
14Rosa JohanssonIK Uven1:02:14+22:1120:00
Ylva HäggströmIF Rigorej godkänd

H65

4 470 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto36:418:12
2Håkan WinnbergIK Trenne Ullared37:09+0:288:18
3Kent KardellLjungskile FK37:56+1:158:29
4Björn JägerströmIK Uven39:11+2:308:45
5Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb39:42+3:018:52
6Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK40:57+4:169:09
7Torbjörn WikströmOK Orinto42:52+6:119:35 Ladda ner rutt i gpx-format
8Sören SvenssonSjövalla FK44:07+7:269:52
9Lars ÖsterbergSävedalens AIK44:46+8:0510:00
10Lars-Göran MolinMarkbygdens OK44:53+8:1210:02
11Stanley MattssonIK Uven47:04+10:2310:31
12Rune EliassonFalkenbergs OK49:37+12:5611:05
13Hans M CarlssonIFK Göteborg50:01+13:2011:11
Sten HelmertzFrölunda OLej godkänd
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Sune AnderssonHalmstad OKej start

D70

3 060 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer38:4812:40
2Mariann KjellbergBredareds IF42:23+3:3513:51
3Britt RangertIK Ymer43:23+4:3514:10
4Ulla LindheIK Stern43:42+4:5414:16
5Ingrid HermanssonIK Ymer45:08+6:2014:44
6Christina SchedwinIK Stern45:13+6:2514:46
7Birgitta KarlssonOK Orinto47:27+8:3915:30
8Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK48:34+9:4615:52
9Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb48:38+9:5015:53
10Barbro JohanssonSjövalla FK51:23+12:3516:47
11Berit BobergIF Rigor52:14+13:2617:04
12Lilian SamuelssonKungälvs OK57:56+19:0818:55
13Ulla SönsterödSOK 681:03:20+24:3220:41
14Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:07:45+28:5722:08
15Ingegerd ArvidssonIF Rigor1:12:32+33:4423:42

H70

3 800 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören AnderssonIK Dran40:0310:32
2Dag LorénOK Frisene41:07+1:0410:49
3Henrik HvoslefIK Stern44:51+4:4811:48
4Ingemar LindblomOK Orinto46:13+6:1012:09
5Göran BengtssonTockarps IK47:42+7:3912:33
6Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK49:37+9:3413:03
7Bengt-Rune WallströmIK Uven51:18+11:1513:30
8Jan FlansbjerKinnaströms SK52:12+12:0913:44
9Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK52:55+12:5213:55
10Anders AxelssonSävedalens AIK53:57+13:5414:11
11Hans C JohanssonIK Stern54:20+14:1714:17
12Steffen HäggströmIF Rigor54:48+14:4514:25
13Hans KarlssonOK Orinto56:00+15:5714:44
14Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb58:16+18:1315:20
15Bertil IngemarssonHestra IF58:32+18:2915:24
16Bengt-Åke SvenssonIK Ymer58:34+18:3115:24 Ladda ner rutt i gpx-format
17Leif BjörkmanIK Ymer1:00:27+20:2415:54
18Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:00:32+20:2915:55
19Lars TuvessonUlricehamns OK1:00:55+20:5216:01
20Bertil BengtssonFalkenbergs OK1:02:02+21:5916:19
21Göran LefflerLerums SOK1:05:21+25:1817:11
22Lars-Åke JohanssonIK Ymer1:05:41+25:3817:17
23Ingmar ErikssonFalkenbergs OK1:06:49+26:4617:35
24Karl-Axel JohanssonIK Uven1:11:28+31:2518:48
25Christer WestbergIFK Göteborg1:12:07+32:0418:58
26Lennart OlssonIK Uven1:41:54+1:01:5126:48
Hans-Thore HanssonFK Friskus-Varbergej start

D75

3 060 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro VallinKungälvs OK56:5418:35
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK57:34+0:4018:48
3Gull-Britt GrönbergKungälvs OK58:59+2:0519:16
4Gunnel BörjessonIK Uven1:08:41+11:4722:26
5Inger HallbergIK Uven1:34:28+37:3430:52
Vivi-Anne BylundRydboholms SKej godkänd

H75

3 110 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland BrandshageSävedalens AIK42:4413:44
2Ingemar AlfredssonIK Uven44:31+1:4714:18
3Per-Hugo LundgrenLerums SOK52:51+10:0716:59
4Kurt RydinOK Tranan58:15+15:3118:43
5Melvin KristiansenIF Rigor1:02:38+19:5420:08
Gunnar BylundRydboholms SKej godkänd
Nils-Eric TofteredIF Rigorej godkänd
Magne HagströmFrölunda OLej start

D80

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg46:0118:24
2Gunvor Hedin-HåkanssonMarkbygdens OK1:00:48+14:4724:19
3Marianne HöglundFK Herkules1:08:56+22:5527:34

H80

3 060 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil JohanssonMarkbygdens OK45:4914:58
2Leif HjertqvistIK Stern51:34+5:4516:51
3Carl-Henrik HallbergIK Uven52:36+6:4717:11
4Karl-Eric WannbergIK Omega53:52+8:0317:36
5Leif EdsandSävedalens AIK54:47+8:5817:54
6Gösta CederinGöteborg-Majorna OK57:57+12:0818:56
7Erland OlssonDalsjöfors GoIF59:01+13:1219:17
8Lasse OlssonIK Trenne Ullared1:06:54+21:0521:51
Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Björn BromanGöteborg-Majorna OKej start

Inskolning

1 270 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alma AhnoffGöteborg-Majorna OKfullföljt
Jakob AnderssonOK Löftanfullföljt
Stina AnderssonOK Löftanfullföljt
Veronicka AnderssonFjärås AIKfullföljt
Ellen BengtssonFalkenbergs OKfullföljt
Evelina BjörkmanKungälvs OKfullföljt
Elin BlomqvistMarkbygdens OKfullföljt
Olle BlomqvistMarkbygdens OKfullföljt
Julia BäckströmKlubblösfullföljt
Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Gabriel EkströmHalmstad OKfullföljt
Olle ErsborgKlubblösfullföljt
Astrid FagerlindMarkbygdens OKfullföljt
Gustav FagerlindMarkbygdens OKfullföljt
Matilda FagerlindMarkbygdens OKfullföljt
Stella GabrielssonOK Orintofullföljt
Elis GrahnGöteborgs SKfullföljt
Ella GrahnGöteborgs SKfullföljt
Hilda GrahnGöteborgs SKfullföljt
Märta GrahnGöteborgs SKfullföljt
Tyra GrahnGöteborgs SKfullföljt
Fanny GunnarssonIF Rigorfullföljt
Emil HofflanderKlubblösfullföljt
Elin KarlssonOK Landehoffullföljt
Elvira LarssonOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Wilmer LarssonOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Hedda MånssonKlubblösfullföljt
Alfred NilsenOK Skogshjortarnafullföljt
Walter OksvoldOK Kårefullföljt
Linnéa RexOK Landehoffullföljt
Jakob RingströmOK Landehoffullföljt
Linus StenbergIF Rigorfullföljt
Moa WallströmSävedalens AIKfullföljt
Emil windervallSävedalens AIKfullföljt
Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Andy GranforsIF Rigorej start

U1

2 150 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil SkeppSävedalens AIK19:168:57
2Joel HolmgårdKils OK21:50+2:3410:09
3Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb23:17+4:0110:49
4Samuel DahlbergIK Trenne Ullared23:30+4:1410:55
5Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg23:51+4:3511:05
6Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OK25:00+5:4411:37
7Alva ÖsterlinSävedalens AIK25:37+6:2111:54
8Harald MartnerFrölunda OL27:05+7:4912:35
9Wilma RosénGöteborg-Majorna OK27:19+8:0312:42
10Ella AnderssonOK Löftan27:56+8:4012:59
11Edith TreptowAnderstorps OK28:46+9:3013:22
12Emma PerssonHalmstad OK30:08+10:5214:00
13Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg30:38+11:2214:14
14Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg31:21+12:0514:34
15Erik KindlundOK Tranan32:01+12:4514:53
16Erik WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb34:09+14:5315:53
17Elin SalbergIK Uven34:15+14:5915:55
18Rasmus EricsonKlubblös34:47+15:3116:10
19Viggo NäsmanLerums SOK36:17+17:0116:52
20Alice BohlinIFK Göteborg37:44+18:2817:33
21Joar BlomqvistBredareds IF38:22+19:0617:50
22William BjörnbäckenMarkbygdens OK38:28+19:1217:53
23Mira FlansbjerKinnaströms SK39:14+19:5818:14
23Melker FlansbjerKinnaströms SK39:14+19:5818:14
25Alexander FedjeFrölunda OL40:38+21:2218:53
26Elin AnderssonOK Löftan41:19+22:0319:13
27Benjamin KarlssonOK Landehof41:26+22:1019:16
28Ester GranforsOK Landehof41:46+22:3019:25
29Gustav RexOK Landehof45:59+26:4321:23
30Julius AlexanderssonIF Rigor49:19+30:0322:56
31Isak BengtssonFalkenbergs OK55:44+36:2825:55
32Hanna SalbergIK Uven55:45+36:2925:55
33Johannes DahlbergIK Trenne Ullared1:16:37+57:2135:38
Jonas LeireGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ludvig FuxborgSjövalla FKej godkänd

U2

2 580 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max GustafssonIF Rigor22:238:40
2Miranda WallströmSävedalens AIK22:52+0:298:51
3Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK23:53+1:309:15
4Linus GustafssonIF Rigor24:28+2:059:28
5Casper GunnarssonOK Lindéna25:19+2:569:48
6Ludvig FuxborgSjövalla FK25:38+3:159:56
7Lova JohanssonFK Friskus-Varberg29:37+7:1411:28
8Albin SvenssonFK Herkules30:07+7:4411:40
9Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg31:01+8:3812:01
10Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg31:08+8:4512:04
11Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg32:31+10:0812:36
12Ola LeireGöteborg-Majorna OK32:39+10:1612:39
13Marcus SöderbomSävedalens AIK33:43+11:2013:04
14Samuel RingströmOK Landehof34:57+12:3413:32
15Wilma SaetreOK Landehof35:22+12:5913:42
16Frida OdénFjärås AIK35:25+13:0213:43
17Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb37:37+15:1414:34
18Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK39:10+16:4715:10
19Fredrik HedlundFK Herkules40:00+17:3715:30
20Simon HanssonIF Rigor41:34+19:1116:06
21Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK42:05+19:4216:18
22Signe JohanssonFK Friskus-Varberg43:31+21:0816:52
23Saga RingstadTolered-Utby Ol-klubb45:23+23:0017:35
24Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb47:04+24:4118:14
25Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK56:35+34:1221:55
26Edvin LanneKungälvs OK1:11:32+49:0927:43
27Arvid LanneKungälvs OK1:11:51+49:2827:50
28Alice SickeldalIF Rigor1:15:26+53:0329:14
Martin EkFrölunda OLej start

Öppen motion 1

2 530 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa HanssonOK Löftan26:3310:29
2Nathalie LangenbachOK Nackhe33:22+6:4913:11
3Bengt Le ClaireFK Herkules44:31+17:5817:35
4Anna-Lisa AnderssonIK Trenne Ullared51:34+25:0120:22
5Eva BergmanIK Uven1:04:10+37:3725:21
6Albin BergmanIK Uven1:04:11+37:3825:22
7Kärstin LindblomKlubblös1:09:41+43:0827:32

Öppen motion 2

3 640 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus JanssonKlubblös40:1811:04
2Christina VernerssonOK Orinto52:00+11:4214:17
3Åsa HanssonIF Rigor52:32+12:1414:25
4Axel EckhardtSkene Sim o IS1:05:50+25:3218:05
5Liselotte CapleIK Uven1:06:10+25:5218:10
6Sofie JanssonKlubblös1:07:16+26:5818:28
7Karin SickeldalIF Rigor1:42:39+1:02:2128:12

Öppen motion 3

3 320 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria PeterssonIK Ymer48:2614:35
2Roger AlexanderssonIF Rigor49:50+1:2415:00
3Maria KilnäsSjövalla FK50:58+2:3215:21
4Annette JohanssonIF Rigor52:45+4:1915:53
5Anna GreilertHaninge SOK54:52+6:2616:31
6Åsa DryseliusMarkbygdens OK56:54+8:2817:08
7Hannes EssungerSjövalla FK59:12+10:4617:49
8Stellan HelgessonMarkbygdens OK1:01:11+12:4518:25
9Ingrid AlinderSjövalla FK1:02:13+13:4718:44
10Britt-Marie EkbergOK Orinto1:02:46+14:2018:54
11Simon SörenssonFjärås AIK1:03:02+14:3618:59
12Sven-Ivar GögårdOK Nackhe1:04:15+15:4919:21
13Maria HermanssonIK Ymer1:06:03+17:3719:53
14Ann Kristin NyqvistIFK Göteborg1:06:07+17:4119:54
15Rune JungbjerGöteborgs SK1:06:08+17:4219:55
16Gunnar BengtssonOK Gläntan1:09:15+20:4920:51
17Linnea WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb1:11:04+22:3821:24
18Jari WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb1:11:21+22:5521:29
19Emmelie GeorgssonOK Nackhe1:11:35+23:0921:33
20Ulla RagnarssonMarkbygdens OK1:15:02+26:3622:36
21Susanna JonstoijUlricehamns OK1:25:52+37:2625:51
22Cecilia TofteredIF Rigor1:25:53+37:2725:52
23Vera TofteredIF Rigor1:25:55+37:2925:52
24Lena KlerforsFK Herkules1:26:01+37:3525:54
25Berit SvenssonMarkbygdens OK1:26:44+38:1826:07
26Mary LarnerGöteborg-Majorna OK1:27:03+38:3726:13
27Birgitta BrobergIF Marin Väst1:36:17+47:5129:00
28Britt AlfredssonIK Uven1:36:30+48:0429:03
29Elisabeth HagbergFK Friskus-Varberg1:50:55+1:02:2933:24
Erica JohanssonOK Löftanej godkänd
Inger Alice EismarkOK Orintoej godkänd
Louise GrahnGöteborgs SKej godkänd
Albin KruseIF Rigorej start

Öppen motion 4

4 530 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus AlinderSjövalla FK44:579:55
2Elinor AugustssonKlubblös51:07+6:1011:17
3Erik HeinemarkOK Ronneby51:10+6:1311:17
4Pernilla RehnKlubblös56:19+11:2212:25
5Henrik ÅslundIK Uven58:37+13:4012:56
6Farzan GhavaneneBorås GIF1:05:57+21:0014:33
7Tobias BruhnIF Rigor1:22:31+37:3418:12
8Aaron ZinkeKlubblös1:24:53+39:5618:44
9Emma AlmehedFrölunda OL1:24:54+39:5718:44
10Christina MalmqvistFalkenbergs OK1:39:39+54:4221:59

Öppen motion 5

3 320 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik AnderssonKlubblös32:239:45
2Andreas NäsmanLerums SOK35:48+3:2510:46
3Johan GögårdOK Nackhe35:52+3:2910:48
4Johan RobertssonKlubblös36:59+4:3611:08
5Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb37:06+4:4311:10
6Helena BlomqvistMarkbygdens OK37:52+5:2911:24
7Fredrik HanssonIF Rigor38:19+5:5611:32
8Malin NilssonOK Tranan40:50+8:2712:17
9Helena LindbergIFK Göteborg41:17+8:5412:26
10Anna Karin ÅbergOK Älvsjö-Örby41:30+9:0712:30
11Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SK41:43+9:2012:33
12Morgan  HugossonKlubblös42:02+9:3912:39
13Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK42:58+10:3512:56
14Katja Stenström BohlinIFK Göteborg45:35+13:1213:43
15Arne ForsFrölunda OL47:07+14:4414:11
16Zakarias HanssonFalkenbergs OK47:33+15:1014:19
17Karin PerssonOK Orinto47:49+15:2614:24
18Lisa StrandKlubblös47:52+15:2914:25
19Filip JohanssonKungälvs OK47:57+15:3414:26
20Ulrika GreenIK Stern48:05+15:4214:28
21Dennis LindrothOK Hedströmmen48:15+15:5214:31
22Annika GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb49:00+16:3714:45
23Anders ÅkessonKlubblös51:30+19:0715:30
24Kerstin OlesundOK Landehof51:59+19:3615:39
25Christer NelsénFalkenbergs OK52:55+20:3215:56
26Jennie RybergFalkenbergs OK55:11+22:4816:37
27Maare OllinSävedalens AIK57:10+24:4717:13
28Andrea ErdeliusIF Rigor58:03+25:4017:29
29Stig WallermanBorås GIF58:25+26:0217:35
30Lena HåkanssonIK Uven59:57+27:3418:03
31Charlotta MalmMarkbygdens OK1:00:24+28:0118:11
32Lena EliassonFK Friskus-Varberg1:02:54+30:3118:56
33Lars ÅslinOK Hedströmmen1:05:05+32:4219:36
34Karin VidarssonOK Nackhe1:06:59+34:3620:10
35Jan EdshageKlubblös1:07:03+34:4020:11
36Miriam NorénIK Uven1:07:09+34:4620:13
37Ingrid AnderssonIF Rigor1:18:02+45:3923:30
38Alf KjellbergBredareds IF1:28:45+56:2226:43
39Birgitta CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:32:24+1:00:0127:49
40Veronika TigerbergOK Hedströmmen1:36:01+1:03:3828:55
40Patricia HeningssonOK Hedströmmen1:36:01+1:03:3828:55
42Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:40:10+1:07:4730:10
43Barbro JonssonHestra IF1:42:30+1:10:0730:52
44Magnus FredrikssonFrölunda OL1:50:29+1:18:0633:16
Elinor LangeOK Ravinenej godkänd
Linnea KruseIF Rigorej start
Camilla VargmanMölndal Outdoor IFej start

Öppen motion 6

5 440 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael SvenssonFK Herkules43:217:58
2Fredrik KarlssonOK Landehof51:16+7:559:25
3Jeanette SigenstamMarkbygdens OK55:23+12:0210:10
4Tim KonradssonIK Omega55:38+12:1710:13
5Alexander WeddmarkOK Räven55:43+12:2210:14
6Lotta EnbergHalmstad OK57:42+14:2110:36
7Fredrik EkströmHalmstad OK57:46+14:2510:37
8Kristian SiverboOK Räven59:41+16:2010:58
9Ola WallnäsFalkenbergs OK1:01:00+17:3911:12
10Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK1:01:18+17:5711:16
11Fredrik GanningIK Omega1:02:54+19:3311:33
12Anders IvarssonFK Friskus-Varberg1:06:46+23:2512:16
13Peter GabrielssonOK Orinto1:07:20+23:5912:22
14Karl-Henrik LindblomOK Räven1:08:40+25:1912:37
15Lisa JohanssonFK Friskus-Varberg1:10:56+27:3513:02
16Christina PetterssonSjövalla FK1:24:04+40:4315:27
17Steffen RosénIK Uven1:32:12+48:5116:56
18David RosenfeldGöteborg-Majorna OK1:37:11+53:5017:51
19Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK1:38:56+55:3518:11

Öppen motion 7

3 150 m, 97 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik PerssonHalmstad OK25:278:04
2Weronica ZederinOK Nackhe27:40+2:138:46
3Kristina ÖsterlinSävedalens AIK28:11+2:448:56
4Andreas WannbergIK Omega30:23+4:569:38
5Caroline LennartssonMarkbygdens OK32:43+7:1610:23
6Annica C LeireSävedalens AIK32:44+7:1710:23
7Linda AxelssonIK Uven33:59+8:3210:47
8Sofia AnderssonCentrum OK34:01+8:3410:47
9Stefan HammarFK Herkules34:37+9:1010:59
10Anders ReimertzOK Orinto34:45+9:1811:01
11Åsa HagnestålGöteborg-Majorna OK35:22+9:5511:13
12Lotta RosénGöteborg-Majorna OK35:34+10:0711:17
13Berit BengtssonOK Lindéna36:11+10:4411:29
14Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb36:35+11:0811:36
15Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg36:37+11:1011:37
16Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK37:04+11:3711:46
17Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK37:36+12:0911:56
18Lena MelvinsdotterIF Rigor37:38+12:1111:56
19Peter GrimbeckSävedalens AIK37:49+12:2212:00
20Jenny MorganssonKlubblös37:51+12:2412:00
21Bo EdespongFK Friskus-Varberg37:53+12:2612:01
22Kristin HanssonMarkbygdens OK38:43+13:1612:17
23Annika BechtelFK Friskus-Varberg39:00+13:3312:22
24Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK39:28+14:0112:31
25Hans KarlssonGöteborg-Majorna OK39:52+14:2512:39
26Agneta TörnkvistIK Uven40:16+14:4912:46
27Kjell EhnrencronaIFK Göteborg40:43+15:1612:55
28Rolf AnderssonIK Dran40:54+15:2712:59
28Per JonstoijUlricehamns OK40:54+15:2712:59
30Mats EliassonFK Friskus-Varberg41:03+15:3613:01
31Marie HögstrandMarkbygdens OK41:05+15:3813:02
32Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK41:13+15:4613:05
33Elin TörnrothHjobygdens OK41:21+15:5413:07
34Malin NygrenFK Boken41:34+16:0713:11
35Ronny RagnarssonMarkbygdens OK41:56+16:2913:18
36Malin JohanssonFK Friskus-Varberg42:03+16:3613:20
37Stefan JönssonIK Uven42:18+16:5113:25
38Malin BruhnIF Rigor42:34+17:0713:30
39Åke JohanssonRydboholms SK42:54+17:2713:37
40Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK43:24+17:5713:46
41Sara SöderblomÄtrans IF43:35+18:0813:50
42Paula Glenn JungbjerFK Herkules43:45+18:1813:53
43Johanna MikkeläOK Hedströmmen43:51+18:2413:55
44Anton PerssonHässleholms OK44:20+18:5314:04
45Jan AxelssonIK Uven44:59+19:3214:16
46Leif BlomqvistBredareds IF45:12+19:4514:20
47Kurt JohanssonSvenljunga OK45:17+19:5014:22
48Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb45:24+19:5714:24
49Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK45:43+20:1614:30
50Håkan SkogumMarkbygdens OK45:45+20:1814:31
51Göran HåkanssonIK Uven46:10+20:4314:39
52Carina StrandefjordIF Rigor46:16+20:4914:41
53Helena AnderssonMarkbygdens OK47:07+21:4014:57
53Lennart NylanderOK Lindéna47:07+21:4014:57
55Bo JanssonOK Landehof47:28+22:0115:04
56Elisabet HemlinIK Uven48:11+22:4415:17
57Erland BergIK Uven48:48+23:2115:29
58Kjell RybergIFK Göteborg49:09+23:4215:36
59Anna HynynenHestra IF49:15+23:4815:38
60Inge JovikenIF Rigor49:25+23:5815:41
61Annica BörjessonSävedalens AIK49:53+24:2615:50
62Agneta JohanssonRydboholms SK51:25+25:5816:19
63Niklas DahlströmFK Herkules52:09+26:4216:33
64Conny VernerssonOK Orinto52:18+26:5116:36
65Kirsten TofteredIF Rigor52:31+27:0416:40
66Peter JareFrölunda OL54:12+28:4517:12
67Frida StrömgårdUddevalla OK54:18+28:5117:14
68Erik SrömgårdUddevalla OK54:19+28:5217:14
69Margareta BengtssonOK Gläntan54:23+28:5617:15
70Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK54:58+29:3117:26
71Kenneth AnderssonNässjö OK55:42+30:1517:40
72Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared56:09+30:4217:49
73Anna BeischerIK Uven58:11+32:4418:28
74Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK1:00:24+34:5719:10
75Maria SvenssonMarkbygdens OK1:01:16+35:4919:26
76Anders AgnvallIK Dran1:01:54+36:2719:39
77Monica JohanssonFK Friskus-Varberg1:02:29+37:0219:50
78Anna Ekbom-OlssonIK Uven1:03:17+37:5020:05
79Ingrid ÅhlundSvenljunga OK1:04:01+38:3420:19
80Karin ElfmanIF Marin Väst1:04:51+39:2420:35
81Lena NilssonUlricehamns OK1:05:06+39:3920:40
82Karin WahlgrenSjövalla FK1:07:13+41:4621:20
83Olle HermanssonIK Ymer1:08:29+43:0221:44
84Kjell JohanssonMarkbygdens OK1:09:26+43:5922:02
85Lena FritzellIF Rigor1:10:58+45:3122:31
86Bengt-Erik SidénKlubblös1:12:32+47:0523:01
87Kristina TellqvistIK Dran1:14:13+48:4623:33
88Marie BergIK Uven1:14:48+49:2123:44
89Rosa BjörkmanOK Orinto1:15:05+49:3823:50
90Inger SundinOK Landehof1:15:43+50:1624:02
91Jonas HemlinIK Uven1:21:56+56:2926:00
92Inger BylanderSvenljunga OK1:24:11+58:4426:43
93Christina HogedalKungälvs OK1:25:13+59:4627:03
94Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK1:38:13+1:12:4631:10
Helen AxelssonIK Uvenej godkänd
Bo Göran HolmbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
LARS SönsterödSOK 68ej godkänd

Öppen motion 8

4 470 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb31:517:07
2Joahan RosénGöteborg-Majorna OK32:28+0:377:15
3Niklas GrahnGöteborgs SK33:01+1:107:23
4Markus OlinIK Hakarpspojkarna33:35+1:447:30
5Jonas TofteredIF Rigor35:32+3:417:56
6Lisa AhnoffGöteborg-Majorna OK35:51+4:008:01
7Erik ÖsterlinSävedalens AIK35:53+4:028:01
8Fredrik AskMarkbygdens OK36:14+4:238:06 Ladda ner rutt i gpx-format
9Pia JohanssonOK Landehof36:41+4:508:12
10Håkan LangenbachOK Nackhe37:26+5:358:22
11Pål SchmidtSträngnäs-Malmby OL38:52+7:018:41
12Håkan HanssonFalkenbergs OK39:42+7:518:52
13Anders JonssonIF Marin Väst39:46+7:558:53 Ladda ner rutt i gpx-format
14David JohanssonHestra IF39:47+7:568:54
15Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK40:25+8:349:02
16Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb40:36+8:459:04
17Martin AnderssonMarkbygdens OK41:21+9:309:15
18Erik KarlssonHässleholms OK41:46+9:559:20
18Fredrik ArnessonRinghals IF41:46+9:559:20
20Martin FagerlindOK Räven42:07+10:169:25
21Bengt HanssonOK Löftan42:31+10:409:30
22Henrik BechtelFK Friskus-Varberg43:03+11:129:37
23Tobias RingströmOK Landehof43:25+11:349:42
24Anna CarlströmOK Landehof44:26+12:359:56
25Sven-Åke AnderssonIF Rigor44:51+13:0010:02
26Sofia KarmstigFK Friskus-Varberg45:03+13:1210:04
27Ove ThorssonIK Trenne Ullared45:09+13:1810:06
28John-Patrik TreptowAnderstorps OK46:05+14:1410:18
29Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK46:47+14:5610:27
30Magnus EliassonFK Friskus-Varberg47:07+15:1610:32
31Elina HansonTolered-Utby Ol-klubb47:34+15:4310:38
32Fredrik KjörkFrölunda OL47:43+15:5210:40
33Erik SparrevikLerums SOK47:44+15:5310:40
34Ralf VidarssonOK Nackhe48:07+16:1610:45
35Jens MentzerOK Skogshjortarna49:25+17:3411:03
36Ingemar BlomGnellspikes Multisport Club49:26+17:3511:03
37Krister AlfredssonOK Orinto49:42+17:5111:07
38Kurt EkbergOK Orinto51:34+19:4311:32
39Jonas AmbjörnssonKlubblös51:52+20:0111:36
40Lars RunessonOK Vivill51:56+20:0511:37
41Jan BörjessonFK Friskus-Varberg52:02+20:1111:38
42Anna WallermanBorås GIF52:04+20:1311:38
43Ingmar JohanssonFK Friskus-Varberg52:35+20:4411:45
44Janni AxelsonSävedalens AIK52:55+21:0411:50
45Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK53:36+21:4511:59
46Magnus PedersenOK Skogshjortarna54:40+22:4912:13
47Jimmy JohanssonFK Friskus-Varberg55:49+23:5812:29
48Josefin CarlssonKlubblös56:13+24:2212:34
49Göran AnderssonFK Friskus-Varberg58:08+26:1713:00
50Björn BältsjöSävedalens AIK58:37+26:4613:06
51Staffan BrobergIF Marin Väst58:50+26:5913:09
52Linda MartinssonIF Marin Väst58:52+27:0113:10
53Emma SigvardssonFK Friskus-Varberg59:45+27:5413:22
54Bertil FritzellIF Rigor59:48+27:5713:22
55Nina DjerfLerums SOK1:00:01+28:1013:25
56Alf B JohanssonFK Friskus-Varberg1:00:33+28:4213:32
57Sven ErikssonOK Landehof1:01:39+29:4813:47
58Åsa JosarpFK Friskus-Varberg1:02:20+30:2913:56
59Bertil AxbomOK Landehof1:03:05+31:1414:06
60Tommy PedersenKlubblös1:05:01+33:1014:32
61Olof AnderssonIF Rigor1:05:21+33:3014:37
62Stefan JohanssonKungälvs OK1:06:41+34:5014:55
63Håkan RundqvistOK Nackhe1:07:23+35:3215:04
64Karin RundqvistOK Nackhe1:08:04+36:1315:13
65Lars MathiassonIK Stern1:12:29+40:3816:12
66Katarina BorneFrölunda OL1:32:22+1:00:3120:39
67Rolf OlofssonFK Friskus-Varberg1:41:42+1:09:5122:45
68Johan AbrhamssonGällstadbygdens SOK1:47:18+1:15:2724:00

Öppen motion 9

7 660 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan BadenfeltOK Pan-Kristianstad1:01:528:04
2Erik JonssonHestra IF1:04:29+2:378:25
3Herman RosénGöteborg-Majorna OK1:06:31+4:398:41
4Fredrik Berg DRT Kungsbacka1:07:45+5:538:50
5Helena AnderssonFK Friskus-Varberg1:10:07+8:159:09
6Jesper NelsénFalkenbergs OK1:10:13+8:219:10
7Henrik NordholmSävedalens AIK1:11:50+9:589:22
8Gustav RingströmHåby IF1:12:35+10:439:28
9Håkan SalbergIK Uven1:13:17+11:259:34
10Rasmus MattssonIK Uven1:15:11+13:199:48
11Olof BjörkmanKungälvs OK1:16:48+14:5610:01
12Stanley RossängKlubblös1:21:01+19:0910:34
13Patrik HakersSävedalens AIK1:21:05+19:1310:35
14Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:22:19+20:2710:44
15Stefan JohanssonKungälvs OK1:23:26+21:3410:53
16Sebastian HasselblomFK Friskus-Varberg1:24:02+22:1010:58
17Jonas HöijerSävedalens AIK1:25:44+23:5211:11
18Filippa SpånérSävedalens AIK1:27:24+25:3211:24
19Claes SetthagenOK Tranan1:28:44+26:5211:35
20Henrik EssungerSjövalla FK1:29:54+28:0211:44
21Gunnar OlssonIFK Göteborg1:30:14+28:2211:46
22Thomas BorneFrölunda OL1:42:02+40:1013:19

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser