Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: Istrums SK / Mariestads FK / OK Amne / OK Klyftamo / OK Skogsstjärnan / SOK Träff
Datum: fredag 7 augusti 2015

HD12

110 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Stora Tuna OK 159:40
1. Henrik Norgren17:3719+0:5517:3719
2. Jakob Carlsson12:3328+1:4530:1023+4
3. Moa Birkebæk14:0520+2:1844:1515-8
3. Lovisa Mases17:16102+5:2947:26
4. Mattias Östberg15:25159:401-14
2Helsingin Suunnistajat 11:00:32
1. Juulia Tala17:5628+1:1417:5628
2. Aapo Ikola11:074+0:1929:036-22
3. Luca Kallela13:024+1:1542:051-5
3. Väinö Ristimäki13:398+1:5242:42
3. Veera Turakainen15:2961+3:4244:32
4. Emilia Tala18:279+3:021:00:322+1
3OK Kolmården 11:01:39
1. Kerstin Ljungemyr16:485+0:0616:485
2. Linnea Lund11:408+0:5228:281-4
3. Fanny Östlund15:2657+3:3943:546+5
3. Carl Hedegård16:1580+4:2844:43
4. Sverre Röjgård17:453+2:201:01:393-3
4Nydalens SK 11:01:48
1. Kasper Bakken Ulseth16:547+0:1216:547
2. Pia Young Vik11:357+0:4728:292-5
3. Gaute Bergan15:0147+3:1443:3020
4. Teodor Mo Hjelseth18:185+2:531:01:484+2
5IK Hakarpspojkarna 21:02:02
1. Evelina Finndahl19:1372+2:3119:1372
2. Isak Eskilsson10:48130:0117-55
3. Emmy Granstedt13:5415+2:0743:557-10
4. Viktor Gunnarsson18:074+2:421:02:025-2
6IF Hagen 11:02:04
1. Moa Skoog18:5061+2:0818:5061
2. Johan Hedman10:542+0:0629:4412-49
3. Malin Kindbom14:5139+3:0444:3518+6
3. Linus Ahlén15:5974+4:1245:43
3. Erik Gullbrand17:58120+6:1147:42
4. Anton Carlsson17:292+2:041:02:046-12
7Sävedalens AIK 11:02:11
1. Arvid Skepp16:42116:421
2. Gunnar Fovaeus12:0713+1:1928:495+4
3. Simon Bååth15:0147+3:1443:5050
3. Emil Lindblad15:0750+3:2043:56
3. Linus Bååth19:06147+7:1947:55
4. Casper Skepp18:217+2:561:02:117+2
8Almby IK 11:02:52
1. Henrik Franzén17:4723+1:0517:4723
2. Sofia Green13:1646+2:2831:0337+14
3. Axel Kylborn12:542+1:0743:578-29
3. Bruno Göransson24:04188+12:1755:07
4. Karl Kylborn18:5514+3:301:02:5280
9Lynx 11:03:32
1. Arttu Peltola17:5930+1:1717:5930
2. Matias Koponen12:0915+1:2130:0821-9
3. Suvi Heikkilä15:0549+3:1845:1329+8
3. Kia Mbembela17:24109+5:3747:32
4. Karim Mbembela18:196+2:541:03:329-20
10Järfälla OK 11:03:33
1. William Grunder17:4421+1:0217:4421
2. Theodor Brabie12:3429+1:4630:1825+4
3. Marcus Grunder14:4334+2:5645:0124-1
3. Jonatan Anderson14:5340+3:0645:11
3. Thea Lennartsson30:23203+18:361:00:41
4. Erik Bovallius18:3210+3:071:03:3310-14
11IK Hakarpspojkarna 11:03:49
1. Tilda Palm17:5526+1:1317:5526
2. Olle Karlsson11:469+0:5829:4110-16
3. Stella Rangert14:0520+2:1843:464-6
4. Ida Eskilsson20:0324+4:381:03:4911+7
12Korsnäs IF OK 11:04:03
1. Joel Golsäter17:059+0:2317:059
2. Moa Bergqvist12:2623+1:3829:318-1
3. Disa Svensson14:3733+2:5044:0810+2
4. Maja Bergqvist19:5522+4:301:04:0312+2
13Tampereen Pyrintö 11:04:05
1. Silja Yli-Hietanen17:5930+1:1717:5930
2. Aapo Liponkoski12:1618+1:2830:1524-6
3. Ville Väliharju13:5717+2:1044:1212-12
3. Aaro Koskinen13:5818+2:1144:13
3. Veeti Mähönen15:4972+4:0246:04
4. Ilona Tikkakoski19:5320+4:281:04:0513+1
14FK Göingarna 11:04:07
1. Svante Selin17:5425+1:1217:5425
2. Wilmer Selin11:5612+1:0829:5014-11
3. Hjalmar Axelsson14:2429+2:3744:14140
4. Edvin Selin19:5320+4:281:04:07140
15OK Löftan 11:04:08
1. Victor Hansson18:1140+1:2918:1140
2. Simon Corneliusson11:023+0:1429:137-33
3. Jakob Moberg15:3469+3:4744:4722+15
3. Andreas Handin16:3490+4:4745:47
3. Filip Hansson21:12177+9:2550:25
4. Tobias Johansson19:2116+3:561:04:0815-7
16OK Tyr 21:04:10
1. Rebecca Take18:1543+1:3318:1543
2. Arvid Eriksson13:0645+2:1831:2139-4
3. Linus Nilsson13:236+1:3644:4421-18
3. Linn Andersson16:3893+4:5147:59
3. Anton Jonsson20:25163+8:3851:46
4. Fredrik Hane19:2617+4:011:04:1016-5
17OK Ravinen 21:05:08
1. Emma Almgren17:4522+1:0317:4522
2. Hannes Mogensen12:2421+1:3630:09220
3. Liv Herne16:2284+4:3546:3143+21
3. Sanna Rinnbäck22:27183+10:4052:36
4. Alvin Craig18:3711+3:121:05:0817-26
18Nyköpings OK 11:05:17
1. Odin Ek18:0032+1:1818:0032
2. Axel Björnberg Färdig12:2320+1:3530:2328-4
3. Miranda Fredriksson14:4436+2:5745:0726-2
4. Alice Ek20:1025+4:451:05:1718-8
19FK Vittus / OK Dacke 11:05:20
1. Hugo Larsson18:0638+1:2418:0638
2. Stepan Khakimov12:2119+1:3330:2730-8
3. Jan Antonowicz13:4914+2:0244:1616-14
3. Emma Zettervall14:4537+2:5845:12
4. vacant 21:0438+5:391:05:2019+3
20Tjällmo-Godegårds OK 11:05:22
1. Alva Svensk17:2313+0:4117:2313
2. Ellen Trofast13:3755+2:4931:0036+23
3. Arvid Trofast15:3164+3:4446:3143+7
3. Max Doverfors15:3265+3:4546:32
4. Ludvig Karlqvist18:5113+3:261:05:2220-23
21IFK Mora OK 11:05:35
1. Albin Gezelius17:1512+0:3317:1512
2. Elsa Hermansson12:2725+1:3929:4211-1
3. Alva Ersson16:1682+4:2945:5835+24
3. Sebastian Åkärbjär17:0699+5:1946:48
3. Sofie Karlsson Holmer17:49118+6:0247:31
4. Simon Holmer19:3718+4:121:05:3521-14
22OK Kåre 11:05:37
1. Christoffer Lindgren17:5526+1:1317:5526
2. Emilia johnsson12:4034+1:5230:3532+6
3. Jon Hansson14:0520+2:1844:4020-12
3. Alma Birklin14:5945+3:1245:34
3. Esbjörn Risberg15:2759+3:4046:02
4. Markus Melén20:5737+5:321:05:3722+2
23Hiidenkiertäjät / Karjaan-Karis URA 11:05:39
1. Nora Kytäjä17:3115+0:4917:3115
2. Jesse Reijo12:5640+2:0830:2730+15
3. Florian Fritzén13:4512+1:5844:1212-18
3. Aurora Mäkelä17:52119+6:0548:19
4. Valtteri Nikkanen21:2741+6:021:05:3923+11
24Gamleby OK 11:05:42
1. Isac Liljeholm19:1271+2:3019:1271
2. Tove Vallerius12:3026+1:4231:4242-29
3. Tuva Östangård13:4813+2:0145:3032-10
3. Carl Öberg14:1425+2:2745:56
4. Hanna Öberg20:1226+4:471:05:4224-8
25OK Ravinen 31:05:44
1. Smilla Mogensen17:5124+1:0917:5124
2. Hugo Lindskog12:1517+1:2730:0619-5
3. Johanna Almgren14:5038+3:0344:5623+4
4. Amanda Granqvist20:4835+5:231:05:4425+2
26OK Djerf 11:05:47
1. Mattias Hansson18:4359+2:0118:4359
2. Jonna Lindblad14:2474+3:3633:0762+3
3. Ellen Pelander14:1425+2:2747:2150-12
4. Alexander Jansson18:268+3:011:05:4726-24
27OK Pan-Kristianstad / Örkelljunga FK 11:05:50
1. Agust Kronkvist17:5829+1:1617:5829
2. Hugo Cedervall12:5841+2:1030:5634+5
3. Victor Modig13:419+1:5444:3719-15
3. Erik Nilsson15:3366+3:4646:29
4. Gustav Andersson21:1339+5:481:05:5027+8
28OK Vilse 87 / OK Gynge / OK Älme 11:05:52
1. Jakob Ingelström18:2849+1:4618:2849
2. Vilmalee Suwan11:326+0:4430:0016-33
3. Ina Åman14:1627+2:2944:16160
4. Johan Björck21:3643+6:111:05:5228+12
29Espoon Suunta 11:05:57
1. Juho Hursti18:2950+1:4718:2950
2. Oskari Penttinen13:4558+2:5732:1451+1
3. Markus Määttänen13:135+1:2645:2730-21
4. Daniel Rautio20:3031+5:051:05:5729-1
30Hyvinkään Rasti 11:05:58
1. Salla Norrbacka17:3317+0:5117:3317
2. Nea Åberg14:5983+4:1132:3254+37
3. Ida Heinäaro12:573+1:1045:2931-23
4. vacant 20:2930+5:041:05:5830-1
30Leksands OK 21:05:58
1. Daniel Olars18:3152+1:4918:3152
2. Isak Dalin13:5765+3:0932:28520
3. Ludwig Englund13:327+1:4546:0036-16
3. Markus Halvarsson16:5294+5:0549:20
3. Linnea Junevik21:20178+9:3353:48
4. Klockar Eskil Nääs19:5823+4:331:05:5830-6
32Nydalens SK 21:06:00
1. Elia Thorvik18:1947+1:3718:1947
2. Anders Håvard Larsen11:275+0:3929:4613-34
3. Frida Solsrud15:2657+3:3945:1228+15
3. Elias Stubberud18:36136+6:4948:22
4. Jonas Aarseth20:4835+5:231:06:0032+4
33Linköpings OK 11:06:09
1. Kristin Herberthson17:3216+0:5017:3216
2. Lova Elnegård12:3530+1:4730:0720+4
3. Vilgot Elnegård15:2961+3:4245:3633+13
4. Elin Kjellman20:3332+5:081:06:09330
34Jönköpings OK 11:06:25
1. Gabriel Claesson16:432+0:0116:432
2. Sophia Skaar11:5210+1:0428:353+1
3. Ida Rosjö15:2456+3:3743:599+6
3. Sandra Ling16:0576+4:1844:40
3. Olivia Grönkvist18:04123+6:1746:39
4. Erik Ling22:2648+7:011:06:2534+25
35Paimion Rasti 11:07:03
1. Essi Hölsö16:496+0:0716:496
2. Essi Vilpo13:2952+2:4130:1825+19
3. Jaana Haapala14:5340+3:0645:1127+2
3. Talvi Tuomasjukka14:5340+3:0645:11
4. Leo Haanpää21:5245+6:271:07:0335+8
36Koovee 11:07:10
1. Tuukka Kupiainen16:547+0:1216:547
2. Rita Simola11:5311+1:0528:474-3
3. Milo Konttila15:2355+3:3644:1011+7
3. Henri Suojanen18:11125+6:2446:58
4. Oliver Schüle23:0059+7:351:07:1036+25
37Stenungsunds OK 11:07:18
1. Willy Fjällborg18:1846+1:3618:1846
2. Nellie Fjällborg13:4761+2:5932:05460
3. Johan Lund14:5743+3:1047:0248+2
4. Arvid Ekström20:1627+4:511:07:1837-11
38Tjällmo-Godegårds OK 21:08:18
1. Alice Eriksson18:4960+2:0718:4960
2. Elias Ohlsson14:0066+3:1232:4957-3
3. Emil Söderberg15:0750+3:2047:5651-6
3. Oskar Karlqvist20:15162+8:2853:04
4. Daniel Jonsson20:2229+4:571:08:1838-13
39Rastikarhut 11:08:30
1. Jutta Koivunen19:0769+2:2519:0769
2. Kasperi Willman12:3530+1:4731:4242-27
3. Aleksi Murto13:5616+2:0945:3834-8
4. Venla Imberg22:5257+7:271:08:3039+5
40IK Hakarpspojkarna / Grännabygdens OK 31:09:04
1. Albin Hjellström19:1070+2:2819:1070
2. Tova Rangert13:2349+2:3532:3355-15
3. Joel Finndahl13:4310+1:5646:1641-14
3. Minna Palm15:4270+3:5548:15
4. Adrian Sjödin22:4855+7:231:09:0440-1
41Finspångs SOK 11:09:06
1. Sara Wänström18:1342+1:3118:1342
2. Olof Ekman12:3127+1:4330:4433-9
3. Alice Johansson15:3366+3:4646:1742+9
4. Jensine Svensson22:4956+7:241:09:0641-1
42MS Parma 11:09:16
1. Ilona Ruohola18:1241+1:3018:1241
2. Lotte-Line Ekström12:0713+1:1930:1927-14
3. Maija Aalto16:2385+4:3646:4246+19
4. Aamos Laavainen22:3451+7:091:09:1642-4
43Kungälvs OK 11:09:19
1. Fritjof Aderstedt Althoff17:3014+0:4817:3014
2. Lukas Groth14:2070+3:3231:5044+30
3. Karl Aderstedt Althoff11:47143:373-41
3. Molly Granäng17:07100+5:2048:57
3. Anton Raskej startfullföljt
4. Sofia Rask25:4279+10:171:09:1943+40
44Leksands OK 11:09:20
1. Tuva-Cajsa Spik18:5463+2:1218:5463
2. Ellen Funke13:0443+2:1631:5845-18
3. Tilda Berg14:1124+2:2446:0937-8
3. August Göras18:13126+6:2650:11
3. Johan Olars18:15127+6:2850:13
4. Elsa Göras23:1163+7:461:09:2044+7
45OK Skogshjortarna 21:09:22
1. Lukas Larsson17:3518+0:5317:3518
2. Ebba Thern12:2421+1:3629:5915-3
3. Noel Bengtsson16:1580+4:2846:1440+25
3. Agnes Ivarsson30:53204+19:061:00:52
4. Simon Veltman23:0861+7:431:09:2245+5
46Trollhättans SOK 11:09:45
1. Olle Melén18:0739+1:2518:0739
2. Edvin Ockborn14:0468+3:1632:1149+10
3. Nils Melén14:2630+2:3946:3745-4
3. Robin Andersson15:1752+3:3047:28
3. Ludvig Karlsson19:32152+7:4551:43
4. Ronja Andersson23:0861+7:431:09:4546+1
47Kils OK 11:10:19
1. Lova Perman17:0911+0:2717:0911
2. Rebecka Westlund15:0185+4:1332:1048+37
3. Lisa Olm19:04145+7:1751:1468+20
4. Anton Uller19:0515+3:401:10:1947-21
48OK Landehof 11:10:34
1. Karl Granfors18:5262+2:1018:5262
2. Emma Karlsson14:4878+4:0033:4072+10
3. Alvin Ollander16:3691+4:4950:1661-11
3. Johanna Pihlström25:20192+13:3359:00
4. Albin Nyqvist20:1828+4:531:10:3448-13
49OK Ravinen 11:11:40
1. Tilda Mårtensson19:2377+2:4119:2377
2. Olivia Engel13:5063+3:0233:1366-11
3. Wilma Mårtensson18:48140+7:0152:0172+6
3. Edvin Wollbrand18:50141+7:0352:03
4. Olle Kallur19:3919+4:141:11:4049-23
50Kangasala SK 11:11:42
1. Venla Heinimaa19:2176+2:3919:2176
2. Veera Olkkonen14:2171+3:3333:4273-3
3. Ida Kontkanen17:16102+5:2950:5865-8
3. Siiri Pajula18:31132+6:4452:13
4. Katri Kontio20:4433+5:191:11:4250-15
51Helsingin Suunnistajat 21:11:47
1. Katarina Sallila19:0467+2:2219:0467
2. Vieno Ristimäki13:4761+2:5932:5158-9
3. Vilho Malmberg15:5273+4:0548:4353-5
3. Juho Länsiuoto17:07100+5:2049:58
4. Väinö Ristimäki23:0460+7:391:11:4751-2
52Lounais-Hämeen Rasti 11:12:21
1. Elmeri Syrjälä16:474+0:0516:474
2. Siiri Julkunen12:4736+1:5929:349+5
3. Thomas Saarela16:3792+4:5046:1138+29
4. Tuomas Rokka26:1083+10:451:12:2152+14
53Finspångs SOK 21:12:33
1. Evelin Gummesson19:0266+2:2019:0266
2. Sofie Vind14:0569+3:1733:0762-4
3. Rikard Hellgren15:3366+3:4648:4052-10
3. Linda Svensson20:27164+8:4053:34
4. Elmer Waldfelt23:5364+8:281:12:3353+1
54OK Alehof 11:13:09
1. Julia Wallberg20:1385+3:3120:1385
2. Elina Reinholdsson13:1646+2:2833:2968-17
3. Alfred Johansson17:0597+5:1850:3463-5
3. Wilma Reinholdsson17:20104+5:3350:49
3. Lucas Boström20:38166+8:5154:07
4. Ida Bengtsson22:3552+7:101:13:0954-9
55Helsingin Suunnistajat 31:13:48
1. Doris Väisänen20:3692+3:5420:3692
2. Ella Rantala13:4660+2:5834:2277-15
3. Merianna Rantakokko17:0096+5:1351:2269-8
3. Lenni Kallela18:10124+6:2352:32
3. Eero Salmi18:33134+6:4652:55
4. Markus Matilainen22:2648+7:011:13:4855-14
56Markbygdens OK 11:14:24
1. Anton Blomqvist17:0610+0:2417:0610
2. Filip Redhammar12:5942+2:1130:0518+8
3. Matilda Fagerlind22:09181+10:2252:1474+56
3. Gustav Fagerlind22:10182+10:2352:15
4. Erika Åkesson22:1046+6:451:14:2456-18
57Vallentuna-Össeby OL 11:14:51
1. Otto Balck19:0668+2:2419:0668
2. Marcus Ekman12:1216+1:2431:1838-30
3. Matilda Ekman13:4411+1:5745:0225-13
3. Erik Balck31:48205+20:011:03:06
4. Axel Balck29:4996+14:241:14:5157+32
58Nyköpings OK 31:14:59
1. Andreas Holmqvist20:1788+3:3520:1788
2. Emma Westerlund15:2892+4:4035:4589+1
3. Emil Brunberg14:0419+2:1749:4960-29
4. Axel Lindgren25:1073+9:451:14:5958-2
59OK Landehof 21:15:07
1. Rebecka Pihlström22:51104+6:0922:51104
2. Melker Åkesson12:2623+1:3835:1784-20
3. Elias Nyqvist14:1728+2:3049:3455-29
3. Samuel Ringström17:21105+5:3452:38
4. Elsa Karlsson25:3376+10:081:15:0759+4
60KFUM Örebro OK 11:15:08
1. Gustav Askroth20:1486+3:3220:1486
2. Anton Kruse12:5239+2:0433:0661-25
3. Johanna Berg19:40154+7:5352:4678+17
4. Karin Lindgren22:2247+6:571:15:0860-18
61Falköpings AIK OK 21:15:22
1. Vera Pettersson18:3856+1:5618:3856
2. Cayenne Badh13:5164+3:0332:2953-3
3. Isabella Niklasson21:10175+9:2353:3984+31
3. Tindra Molin21:10175+9:2353:39
4. Elsa Sonesson21:4344+6:181:15:2261-23
62Helsingborgs SOK 11:15:23
1. Viktor Hugosson18:3655+1:5418:3655
2. Olle Borkmar13:3654+2:4832:1250-5
3. Gustav Friberg14:4334+2:5646:5547-3
4. Victor Ericsson28:2893+13:031:15:2362+15
63KFUM Örebro OK 21:15:25
1. Hugo Örn18:4258+2:0018:4258
2. Elin Jonhed14:2171+3:3333:0360+2
3. Albin Klasenius18:01121+6:1451:0467+7
3. Viktor Jonhed18:03122+6:1651:06
4. Julia Berg24:2168+8:561:15:2563-4
64Falköpings AIK OK 11:15:30
1. Emia Hjort18:4057+1:5818:4057
2. Ebba Karlström15:5795+5:0934:3778+21
3. Lisa Fredriksson19:22149+7:3553:5985+7
4. Hanna Alsiö21:3142+6:061:15:3064-21
65IF Rigor 11:15:40
1. Alfred Erdelius18:0436+1:2218:0436
2. Maja Graad14:0367+3:1532:0747+11
3. Anna Svensson17:39110+5:5249:4659+12
4. Unni Granfors25:5481+10:291:15:4065+6
66OK Roxen 11:15:45
1. Rasmus Påledal20:5697+4:1420:5697
2. Elias Tellsén12:3632+1:4833:3270-27
3. Adam Plawski16:0475+4:1749:3656-14
3. Jacob Påledal16:2888+4:4150:00
3. Sofie Helander17:40111+5:5351:12
4. Linn Aldén26:0982+10:441:15:4566+10
67Tampereen Pyrintö 21:15:57
1. Vilma Pesu19:2075+2:3819:2075
2. Liisa Matinheikki14:4878+4:0034:08750
3. Emma Jussila16:0977+4:2250:1762-13
3. Emilia Schmidt16:2787+4:4050:35
3. Siiri Alakoski16:3189+4:4450:39
4. Saana Nieminen25:4077+10:151:15:5767+5
68FK Friskus-Varberg 11:16:16
1. Alex Johansson18:3454+1:5218:3454
2. Axel Bechtel13:0443+2:1631:3841-13
3. Maja Karmstig14:3532+2:4846:1339-2
3. Melwin Wildheim14:5743+3:1046:35
3. Filip Carlqvist14:5945+3:1246:37
4. Emma Eliasson30:0398+14:381:16:1668+29
69Lerums SOK 11:16:29
1. William Sturesson17:4120+0:5917:4120
2. Maja Axelsson13:1748+2:2930:5835+15
3. Elsa Moqvist16:1279+4:2547:1049+14
3. Simon Alfredsson17:0597+5:1848:03
4. Jonas Olanders29:1995+13:541:16:2969+20
70Nyköpings OK 21:16:55
1. Kasper Lagerström20:1687+3:3420:1687
2. Meja Alenius15:2789+4:3935:4388+1
3. Cajsa Alenius15:1953+3:3251:0266-22
3. Filippa Guttke15:2961+3:4251:12
4. Caroline Guttke25:5380+10:281:16:5570+4
71MS Parma 21:17:10
1. Lauri Aalto19:1774+2:3519:1774
2. Johanna Helander13:4558+2:5733:0259-15
3. Inkeri Karttila19:39153+7:5252:4177+18
4. Jussi Ankelo24:2969+9:041:17:1071-6
72IK Gandvik 11:17:12
1. Hjalmar Käll19:5583+3:1319:5583
2. Wilma Lindqvist17:10102+6:2237:05100+17
3. Elsa Käll18:46138+6:5955:5191-9
3. Nora Käll19:29151+7:4256:34
3. Elsa Södervall23:01185+11:141:00:06
4. Oskar Dahlin21:2140+5:561:17:1272-19
73Rastikarhut 21:17:25
1. Eero Havu22:43103+6:0122:43103
2. Netta Koivunen12:4435+1:5635:2786-17
3. Paavo Lahti15:2860+3:4150:5564-22
4. Iida Lahti26:3085+11:051:17:2573+9
74Almby IK 21:17:32
1. Jonatan Kraft19:4179+2:5919:4179
2. Sofie Bodin15:2789+4:3935:0882+3
3. Jonatan Green14:3031+2:4349:3857-25
3. Daniel Kraft15:4571+3:5850:53
4. Johan Thuresson27:5491+12:291:17:3274+17
75Haninge SOK 11:17:35
1. Filip Storell18:0537+1:2318:0537
2. Moa Glanshed17:28103+6:4035:3387+50
3. Erik Nederheim14:0823+2:2149:4158-29
4. Martina Mäkelä27:5491+12:291:17:3575+17
76Eksjö SOK 11:17:41
1. Agnes Djurstedt18:1543+1:3318:1543
2. Ella Persson15:5795+5:0934:1276+33
3. Tove Jacobsson19:15148+7:2853:2783+7
3. Linnea Edwardsson24:58191+13:1159:10
4. vacant 24:1466+8:491:17:4176-7
77Tullinge SK 11:17:43
1. Tove Sjöberg20:2390+3:4120:2390
2. Klara Junegard15:4694+4:5836:0993+3
3. Saga Andersson16:2183+4:3452:3076-17
3. Nova Matthews33:44206+21:571:09:53
4. Wilma Leickt25:1374+9:481:17:4377+1
78Västerås SOK 11:17:45
1. Maja Ahlström20:4795+4:0520:4795
2. Elvira Björnberg15:2789+4:3936:1494-1
3. Kristina Lindgren18:51142+7:0455:0589-5
3. Kajsa Hall25:47193+14:001:02:01
3. Nova Sahlén26:17195+14:301:02:31
4. Amanda Hall22:4054+7:151:17:4578-11
79OK Motala 11:17:47
1. Simon Karlsson20:4694+4:0420:4694
2. Tronje Skoglund14:2171+3:3335:0781-13
3. Wilma Dahlin19:47155+8:0054:5488+7
3. Thula Skoglund20:43167+8:5655:50
4. William Svartling22:5358+7:281:17:4779-9
80Tampereen Pyrintö 31:17:54
1. Matias Mäenpää18:0335+1:2118:0335
2. Otso Tukiainen13:3153+2:4331:3440+5
3. Totte Välkki17:47115+6:0049:2154+14
4. Jyry Tukiainen28:3394+13:081:17:5480+26
81Angelniemen Ankkuri 11:18:09
1. Juho Ylimaa18:0133+1:1918:0133
2. Jenna Koskinen15:0887+4:2033:0965+32
3. Vilma Lähteenmäki18:30131+6:4351:3970+5
3. Jutta Ahonen18:32133+6:4551:41
4. Jani Ahonen26:3085+11:051:18:0981+11
82Vänersborgs SK 11:18:12
1. Matilda Cederberg22:35102+5:5322:35102
2. Liam Hogedal12:4937+2:0135:2485-17
3. Maja Nyman17:42112+5:5553:0679-6
3. Tova Jansson17:46114+5:5953:10
3. oscar hallqvist20:44168+8:5756:08
4. David Almén25:0672+9:411:18:1282+3
83OK Njudung 11:18:31
1. Oscar Hultgren18:2348+1:4118:2348
2. Ellen Toll14:5881+4:1033:2167+19
3. Olle Petersén20:51173+9:0454:1286+19
4. Filip Jennerstrand24:1967+8:541:18:3183-3
84Linköpings OK 21:18:33
1. Alexander Lindström19:4681+3:0419:4681
2. Axel Gjessing14:5680+4:0834:4279-2
3. Malin Borg18:26129+6:3953:0880+1
3. Greta Berglund18:27130+6:4053:09
4. Wille Larsson25:2575+10:001:18:3384+4
85OK Tyr 11:18:35
1. Cornelia Kindlund19:0165+2:1919:0165
2. Julia Forsgren14:5881+4:1033:5974+9
3. Simon Albinsson17:47115+6:0051:4671-3
3. Danilo Moberg17:48117+6:0151:47
4. Isak Wikström26:4987+11:241:18:3585+14
86Espoon Suunta 21:19:05
1. Luukas Karelo20:3893+3:5620:3893
2. Jussi Raasakka14:3276+3:4435:1083-10
3. Vilja Viinikainen18:15127+6:2853:2582-1
4. Fanni Määttälä25:4077+10:151:19:0586+4
87Mullsjö SOK 11:19:19
1. Simon Westh20:0484+3:2220:0484
2. Irma Westh13:2650+2:3833:3069-15
3. Julia Westh18:33134+6:4652:0373+4
3. Stina Nalbin20:47169+9:0054:17
3. Kasper Vemdal20:49171+9:0254:19
4. Elin Axelsson27:1689+11:511:19:1987+14
88Sävedalens AIK 21:19:22
1. Tuva Öhgren21:3999+4:5721:3999
2. Miranda Wallström15:0486+4:1636:4397-2
3. Ella Pettersson20:12158+8:2556:5593-4
3. Matilda Lekberg20:13159+8:2656:56
3. Ellen Norman20:14160+8:2756:57
4. Matilda Wallström22:2750+7:021:19:2288-5
89Nydalens SK 41:20:48
1. Eirik Frydenlund Norling19:4982+3:0719:4982
2. Martin Størmer-Antonsen15:0084+4:1234:4980-2
3. Sindre Augustin Schärer23:24186+11:3758:1397+17
4. Axel Aalde22:3552+7:101:20:4889-8
90OK Milan / Lindebygdens OK 11:20:50
1. Sanna Sander22:13100+5:3122:13100
2. Vilma Larsson13:4257+2:5435:5590-10
3. Axel Thybeck20:14160+8:2756:0992+2
3. Fabian Larsson20:34165+8:4756:29
4. Oliver Pettersson24:4171+9:161:20:5090-2
91OK Skogshjortarna 11:21:31
1. Lucas Ljungdahl19:4280+3:0019:4280
2. Johanna Fredrixon16:58100+6:1036:4096+16
3. Josefine Öhrvall20:50172+9:0357:3095-1
3. Stina Thern20:55174+9:0857:35
4. Arvid Öhrvall24:0165+8:361:21:3191-4
92Skåneslättens OL 11:23:13
1. Albin Weiden16:453+0:0316:453
2. Anna Benatti13:3956+2:5130:2429+26
3. Ida Benatti22:51184+11:0453:1581+52
4. Adam Johansson29:5897+14:331:23:1392+11
93OK Djerf 21:24:04
1. Matilda Holm22:34101+5:5222:34101
2. Arvid Johansson13:2751+2:3936:0192-9
3. Edvard Pelander16:2486+4:3752:2575-17
4. Emma Wahlström31:39100+16:141:24:0493+18
94Hjärnarps GH OL 11:24:40
1. Erik Albinsson19:2578+2:4319:2578
2. André Wester20:15108+9:2739:40104+26
3. Hanna Morén18:47139+7:0058:2798-6
3. Arvid Albinsson18:57144+7:1058:37
3. Isak Lindelöv19:23150+7:3659:03
4. David Morén26:1384+10:481:24:4094-4
95Ulricehamns OK 21:24:46
1. Joel Holmberg20:1989+3:3720:1989
2. Albin Genberg16:4198+5:5337:0099+10
3. Emanuel Zitka20:47169+9:0057:4796-3
3. Olle Nordin28:30200+16:431:05:30
3. Erik Arneborg28:53202+17:061:05:53
4. Ida Petersson26:5988+11:341:24:4695-1
96Lidköpings VSK 21:25:05
1. Ella Selmosson18:0234+1:2018:0234
2. Elin Svärdhagen15:3493+4:4633:3671+37
3. Towa Laagen23:47187+12:0057:2394+23
3. Johanna Johansson24:18189+12:3157:54
4. Linus Benjaminsson27:4290+12:171:25:0596+2
97OK Orinto 11:26:31
1. Tom Weihart18:3051+1:4818:3051
2. Moa Steneborg14:3877+3:5033:0864+13
3. Emelie Hagman21:42179+9:5554:5087+23
3. Kajsa Elfström21:51180+10:0454:59
4. Vera Elfström31:41101+16:161:26:3197+10
98Lidköpings VSK 11:36:30
1. Alva Svärdhagen20:3591+3:5320:3591
2. Anna Backman19:40105+8:5240:15105+14
3. Ebba Backman24:33190+12:461:04:48104-1
3. Oliwer Göransson27:08197+15:211:07:23
4. Jacob Johansson31:42102+16:171:36:3098-6
99OK Motala 21:37:00
1. Oliver Höög25:43107+9:0125:43107
2. Allan Wigren19:41106+8:5345:24106-1
3. Sabina Siira19:05146+7:181:04:29102-4
4. Tim Martinsson32:31103+17:061:37:0099-3
100Rasbo IK 11:38:08
1. Elias Westerbergh19:1573+2:3319:1573
2. Alfons Westerbergh16:4599+5:5736:0091+18
3. Felicia Svensson25:56194+14:091:01:56100+9
4. Alex Österman36:12106+20:471:38:081000
101Garphyttans IF 11:38:15
1. Stina Bern37:53108+21:1137:53108
2. Måns Bergqvist12:5138+2:0350:441080
3. Rasmus Doering17:22106+5:351:08:06106-2
3. Axel Nilsson17:42112+5:551:08:26
3. Nelly Mårtensson19:49156+8:021:10:33
4. Anna Nilsson30:0999+14:441:38:15101-5
102Ulricehamns OK 11:39:53
1. Lucas Efraimsson22:59105+6:1722:59105
2. Maja Nordin16:1197+5:2339:10102-3
3. Ellen Arneborg26:42196+14:551:05:52105+3
4. Alfred Hallqvist34:01104+18:361:39:53102-3
103OK Hällen 11:40:20
1. Gustav Norberg38:28109+21:4638:28109
2. Annika Källman22:26110+11:381:00:541090
3. Vera Carlsson18:42137+6:551:19:36107-2
4. Hugo Kindborn20:4433+5:191:40:20103-4
104Tolered-Utby Ol-klubb 11:41:04
1. Jakob Baier25:33106+8:5125:33106
2. Pontus Hedin19:56107+9:0845:29107+1
3. Isabella Baier18:52143+7:051:04:21101-6
3. Melvin Andersson20:06157+8:191:05:35
4. Ivar Henriksson36:43107+21:181:41:04104+3
105Nydalens SK 31:42:53
1. Inga Skaarer Wiklund20:5096+4:0820:5096
2. Hannah Mans17:06101+6:1837:56101+5
3. Marie Saugestad17:23107+5:3655:1990-11
3. Oda Sørlie17:23107+5:3655:19
4. Elise Wærp Hauge47:34110+32:091:42:53105+15
106Tibro OK 11:46:28
1. Gustav Lidman18:3353+1:5118:3353
2. Tilde Gran20:57109+10:0939:30103+50
3. Adelina Eriksson42:26207+30:391:21:56108+5
3. Thea Gran42:34208+30:471:22:04
3. Alva Strandej startfullföljt
4. Edvin Henrysson24:3270+9:071:46:28106-2
107Kils OK 21:47:22
1. William Rebane18:5564+2:1318:5564
2. Isak Holmgård17:33104+6:4536:2895+31
3. Klara Nordström28:18198+16:311:04:46103+8
3. Lina Uller28:19199+16:321:04:47
4. Fredrik Westlund42:36108+27:111:47:22107+4
108IFK Mora OK 21:48:48
1. Julia Meijer18:1645+1:3418:1645
2. Ivar Lissmyr14:3075+3:4232:4656+11
3. Linnea Hermansson28:46201+16:591:01:3299+43
4. Egil Lissmyr47:16109+31:511:48:48108+9
FK Göingarna 2ej godkänd
1. Tuva Selin21:3598+4:5321:3598
2. Carl-Johan Olvegård15:2388+4:3536:58980
3. Theo Sunessonej godkändej godkänd
4. Alice Olvegård35:24105+19:59ej godkänd
OK Tisaren 1ej godkänd
1. Hugo Sjödinej godkändej godkänd
2. Noel Helmersson12:3833+1:50ej godkänd
3. Robin Helmersson15:1953+3:32ej godkänd
3. Alfred Sjödin16:1078+4:23ej godkänd
3. Amanda Sjödin16:5395+5:06ej godkänd
4. Emil Larsson18:4112+3:16ej godkänd

HD18

60 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Espoon Suunta 14:26:41
1. Alvar Palmen37:099+0:1937:099
2. Juha Rauhala38:3112+5:231:15:4012+3
3. Niko Larmala29:1818+2:341:44:587-5
4. Aleksi Sorsa37:394+0:332:22:374-3
5. Mikael Rautio15:0815+2:012:37:4540
5. Mikko Tervakangas15:1220+2:052:37:49
5. Emil Laaksonen16:4943+3:422:39:26
6. Elias Lehikoinen15:2615+2:412:53:1140
7. Miika Vehmas13:568+1:273:07:073-1
8. Lauri Heinaro21:0013:28:072-1
9. Kirill Komarov18:3413:46:411-1
10. Lari Pernu40:004+4:264:26:4110
2Tampereen Pyrintö 14:29:04
1. Taavi Mustajoki37:056+0:1537:056
2. Mikko Eerola36:198+3:111:13:2460
3. Konsta Pitkänen27:415+0:571:41:051-5
4. Vili Mustonen39:3713+2:312:20:423+2
5. Arttu Vesterinen13:0712:33:491-2
5. Ossi Järvinen13:222+0:152:34:04
5. Miska Saarnijoki14:187+1:112:35:00
6. Lasse Viilo12:4512:46:3410
7. Juha Lilja14:3214+2:033:01:0610
8. Vili Mähönen23:168+2:163:24:2210
9. Jonne Pitkänen23:069+4:323:47:282+1
10. Pyry Mustonen41:369+6:024:29:0420
3MS Parma 14:32:35
1. Eero Heinonen37:068+0:1637:068
2. Eero Lapila43:0927+10:011:20:1519+11
3. Eero Jalli27:496+1:051:48:0413-6
4. Aaro Julkunen38:357+1:292:26:397-6
5. Oskari Lepistö14:2610+1:192:41:058+1
5. Niklas Ekström15:1016+2:032:41:49
6. Aleksi Hellman15:4018+2:552:56:456-2
7. Konsta Piironen13:255+0:563:10:105-1
8. Rasmus Ekström22:103+1:103:32:203-2
9. Aleks Hiidenhovi21:033+2:293:53:2330
10. Akseli Ruohola39:123+3:384:32:3530
4Helsingin Suunnistajat 14:37:06
1. Miika Tala37:2311+0:3337:2311
2. Tuomas Heikkilä37:4110+4:331:15:049-2
3. Johannes Louhi30:2125+3:371:45:2510+1
4. Anton Salmenkylä44:4523+7:392:30:1011+1
5. Paavo Heinonen15:1118+2:042:45:219-2
6. Lauri Syrjäläinen13:594+1:142:59:2090
7. Kasperi Niemi12:573+0:283:12:178-1
8. Matias Salonen22:103+1:103:34:274-4
9. Topias Niemi19:592+1:253:54:2640
10. Topi Syrjäläinen42:4011+7:064:37:0640
5IF Hagen 14:39:11
1. Daniel Bogren37:056+0:1537:056
2. Carl Holmberg43:1428+10:061:20:1920+14
3. Marcus Carlsson27:496+1:051:48:0814-6
4. Olle Hedman38:409+1:342:26:488-6
5. Per Hedman14:155+1:082:41:037-1
5. Anton Carlsson17:2450+4:172:44:12
5. Johan Hedman19:5291+6:452:46:40
6. Johan Holmberg18:0137+5:162:59:048+1
7. Oscar Stomberg13:224+0:533:12:269+1
8. Hampus Nyström22:205+1:203:34:465-4
9. Jesper Lindström23:1110+4:373:57:5750
10. Filip Karlsson41:147+5:404:39:1150
6Eksjö SOK 14:42:24
1. Oskar Lindh44:4437+7:5444:4437
2. Nils Wärnsberg41:2222+8:141:26:0624-13
3. Philip Ewardsson29:1417+2:301:55:2021-3
4. Lucas Sundblad39:1412+2:082:34:3412-9
5. Hugo Jacobsson14:5512+1:482:49:2913+1
5. Karl Wärnsberg14:5512+1:482:49:29
5. Simon Swahn18:2569+5:182:52:59
6. Hugo Djurstedt14:448+1:593:04:1312-1
7. Mattis Persson14:0710+1:383:18:2011-1
8. Clements Wolfram21:382+0:383:39:5810-1
9. Timo Suter21:064+2:324:01:049-1
10. Rafael Dobnik41:208+5:464:42:246-3
7OK Roxen 14:43:16
1. Hugo Lillieström37:2913+0:3937:2913
2. Albin Lillieström36:087+3:001:13:377-6
3. Adam Tellsén27:313+0:471:41:082-5
4. Lukas Eveborn43:1120+6:052:24:196+4
5. Josef Helander16:0934+3:022:40:285-1
5. Malte Eveborn17:0748+4:002:41:26
6. Jakob Tellsén14:165+1:312:54:4450
7. Hugo Dalhammer15:2922+3:003:10:136+1
8. Olle Hansson24:3511+3:353:34:4860
9. Pontus Lindblom26:0025+7:264:00:487+1
10. Jonas Andersson42:2810+6:544:43:1670
8German Youth Team 14:45:45
1. Ole Hennseler37:2612+0:3637:2612
2. Erik Döhler42:5725+9:491:20:2321+9
3. Roland Klüser31:4029+4:561:52:0317-4
4. Colin Kolbe43:0919+6:032:35:1215-2
5. Niklas Holzhauer14:144+1:072:49:2612-3
5. Matti Bruns14:155+1:082:49:27
5. Meike Hennseler15:1823+2:112:50:30
6. Hendrik Holzhauer14:236+1:383:03:4911-1
7. Dennis Bräuer12:2913:16:1810-1
8. Joris Hochstetter22:276+1:273:38:459-1
9. Henning Kapischke21:255+2:514:00:106-3
10. Veit Slodowski45:3522+10:014:45:458+2
9IK Hakarpspojkarna / Grännabygdens OK 14:45:50
1. Andreas Gustafsson37:1410+0:2437:1410
2. Emil Björnlinger35:274+2:191:12:413-7
3. Viktor Ossiansson28:2812+1:441:41:094+1
4. Arvid Nord37:313+0:252:18:402-2
5. Viktor Gunnarsson15:1118+2:042:33:5120
6. Gustav Hjellström14:347+1:492:48:2520
7. Hugo Almquist20:5651+8:273:09:214+2
8. David Gunnarsson27:3020+6:303:36:518+4
9. Hampus Lindman25:4422+7:104:02:3510+2
10. Lukas Granstedt43:1513+7:414:45:509-1
10OK Trian 14:46:19
1. Henri Pasanen37:3014+0:4037:3014
2. Emil Sevelius35:213+2:131:12:514-10
3. Jesper Lindahl28:1710+1:331:41:082-2
4. Emil Lönnström37:302+0:242:18:381-1
5. Marcus Kopra15:1421+2:072:33:523+2
5. Eelis Einar Johansson16:1836+3:112:34:56
6. Maximilian Järvinen15:2113+2:362:49:1330
7. Oskari Reijonen15:0017+2:313:04:132-1
8. Kristian Salo31:2237+10:223:35:357+5
9. Kasperi Reijonen25:1717+6:434:00:528+1
10. Benjamin Holmgren45:2721+9:534:46:1910+2
11OK Kolmården 14:57:24
1. Marcin Biederman37:3116+0:4137:3116
2. Arvid Westerberg39:0716+5:591:16:3814-2
3. Josef Johansson29:5422+3:101:46:3212-2
4. Jan Baran49:0935+12:032:35:4118+6
5. Sverre Röjgård14:3511+1:282:50:1616-2
5. Carl Hedegårdej startfullföljt
6. Simon Johansson15:2012+2:353:05:3615-1
7. Jerzy Stanek12:532+0:243:18:2912-3
8. Gustaf Hedegård24:5414+3:543:43:2311-1
9. Joel Sjödin30:3936+12:054:14:0213+2
10. Kacper Kuca43:2214+7:484:57:2411-2
12Trollhättans SOK 14:57:33
1. Eskil Tryggö37:4122+0:5137:4122
2. Elias Ekvall38:3415+5:261:16:1513-9
3. Linus Kristiansson28:5316+2:091:45:088-5
4. Viktor Wassén44:5624+7:502:30:0410+2
5. Arvid Björk15:3928+2:322:45:43100
5. Olle Melén18:2067+5:132:48:24
5. Ludvig Karlssonej startfullföljt
6. Oscar Karlsson19:0843+6:233:04:5114+4
7. Hugo Mandinger14:2212+1:533:19:13140
8. Eric Berlin29:4328+8:433:48:5615+1
9. Joar Tryggö24:1412+5:404:13:1011-4
10. Adam Johansson44:2319+8:494:57:3312+1
13OK Ravinen 15:00:40
1. Jason Bransome43:2835+6:3843:2835
2. Axel Granqvist42:2623+9:181:25:5423-12
3. Albin Andersson27:518+1:071:53:4520-3
4. Erik Herne40:5414+3:482:34:3913-7
5. Hugo Thorell14:5714+1:502:49:3614+1
5. Viggo Klasson16:2438+3:172:51:03
5. Melker Hörnfeldt17:0345+3:562:51:42
6. Kasper Fransson13:323+0:473:03:0810-4
7. Max Klasson15:2520+2:563:18:3313+3
8. Hannes Svahn28:2824+7:283:47:0112-1
9. Lukas Hellgren26:5628+8:224:13:57120
10. Viktor Wohlgemuth46:4327+11:095:00:4013+1
14Kils OK / Degerfors OK / Lustens OK 15:01:19
1. Robin Svennberg52:2846+15:3852:2846
2. Tom Campbell44:4730+11:391:37:1542-4
3. Lukas Olm26:4412:03:5928-14
4. Andreas Uller39:0711+2:012:43:0623-5
5. Måns Olm15:1421+2:072:58:2021-2
5. Marcus Nylén22:03119+8:563:05:09
5. Thea Bad22:53122+9:463:05:59
6. Elis Nordström18:3541+5:503:16:5523+2
7. Anton Uller15:4827+3:193:32:4321-2
8. Jonathan Uller28:3025+7:304:01:1319-2
9. Olof Skoglund24:3214+5:584:25:4520+1
10. Filip Jacobsson35:3415:01:1914-6
15OK Hällen / Katrineholms OK / Ronneby OK 15:04:10
1. Simon Larsson37:015+0:1137:015
2. Henrik Johannesson35:052+1:571:12:061-4
3. Arvid Linder29:4020+2:561:41:466+5
4. Gustaf Sundbüe42:1615+5:102:24:025-1
5. Hugo Kindborn16:4541+3:382:40:476+1
5. Moa Lindmark23:06124+9:592:47:08
5. Gustav Norberg25:01126+11:542:49:03
6. Melker Lundin16:4528+4:002:57:327+1
7. Karl Lundin14:039+1:343:11:3570
8. Oskar Källman37:0150+16:013:48:3614+7
9. Anton Gliveson27:4331+9:094:16:19140
10. Alexander Graad47:5131+12:175:04:1015+1
16Kangasala SK 15:09:05
1. Mikko Ahola39:5930+3:0939:5930
2. Jeremias Joutsensaari48:1934+15:111:28:18300
3. Kimmo Kontio28:3213+1:481:56:5023-7
4. Eevert Toivonen38:236+1:172:35:1316-7
5. Juho Leonsaari14:249+1:172:49:3715-1
5. Venla Heinimaa22:02118+8:552:57:15
5. Veera Olkkonen22:07120+9:002:57:20
6. Vili Olkkonen17:5536+5:103:07:3216+1
7. Matti Hakola18:0039+5:313:25:32160
8. Topias Ahola29:4829+8:483:55:20160
9. Vilhelm Toivonen25:5124+7:174:21:11160
10. Emil Piippo47:5432+12:205:09:05160
17Nyköpings OK / OK Måsen 15:09:12
1. William Nilsson40:0032+3:1040:0032
2. Ludvig Ek38:1311+5:051:18:1317-15
3. Carl Carlsson27:172+0:331:45:3011-6
4. Felix Lindell Öhman44:3322+7:272:30:039-2
5. Anton Börjesson18:5075+5:432:48:5311+2
5. Tobias Sjöstedt20:40104+7:332:50:43
5. Nadja Dixon Kassman21:30113+8:232:51:33
6. Albin Falk15:3917+2:543:04:3213+2
7. Signe Nilsson18:3144+6:023:23:0315+2
8. Philip Carlsson24:4213+3:423:47:4513-2
9. Isak Eriksson29:4633+11:124:17:3115+2
10. Tobias von Kronhelm51:4138+16:075:09:1217+2
18Kouvolan Suunnistajat 15:12:11
1. Niklas Heikkilä54:2352+17:3354:2352
2. Joona Tynys39:0817+6:001:33:3135-17
3. Eemil Sakki33:0535+6:212:06:3633-2
4. Arttu Lindqvist45:5027+8:442:52:2627-6
5. Vili Laukkanen16:2237+3:153:08:48270
5. Elina Espo16:5244+3:453:09:18
5. Riikka Peltonen18:4974+5:423:11:15
6. Aaro Ojala15:1911+2:343:24:0726-1
7. Mikael Lindén13:537+1:243:38:0023-3
8. Henna Pylvänäinen24:3912+3:394:02:3920-3
9. Pyry Mattila22:257+3:514:25:0417-3
10. Samu Pylvänäinen47:0729+11:335:12:1118+1
19Frölunda OL / Göteborg-Majorna OK / IK Uven 15:14:31
1. Johan Lamm36:542+0:0436:542
2. Johan Olson38:3112+5:231:15:2511+9
3. Martin Lamm29:5021+3:061:45:159-2
4. Martin Jellvert Börjeson50:4138+13:352:35:5619+10
5. Marcus Lamm18:5677+5:492:54:5218-1
5. Zebastian Arfwedson20:0494+6:572:56:00
5. Edvin Borne20:52108+7:452:56:48
6. Viktor Jellvert Börjeson18:3440+5:493:13:2619+1
7. Erik Hogedal15:4024+3:113:29:0618-1
8. Felix Falk30:4734+9:473:59:5317-1
9. Axel Blom25:3418+7:004:25:2718+1
10. Rasmus Arfwedson49:0434+13:305:14:3119+1
20Hiidenkiertäjät 15:15:22
1. Vesa Lahtinen43:2534+6:3543:2534
2. Juuso Viskari42:4224+9:341:26:0725-9
3. Wille Laitamäki31:2528+4:411:57:32250
4. Tuomas Puputti45:3326+8:272:43:0522-3
5. Eemeli Toivanen15:2525+2:182:58:30220
5. Olli Koskinen15:4029+2:332:58:45
6. Rasmus Toivanen15:0710+2:223:13:3720-2
7. Aatu Korja16:0929+3:403:29:46200
8. Markus Nikander33:4745+12:474:03:3321+1
9. Leevi Roine24:2913+5:554:28:02210
10. Benjamin Tulonen47:2030+11:465:15:2220-1
21OK Kåre 15:22:33
1. Jonas Gustafsson54:0751+17:1754:0751
2. Isac von Krusenstierna38:3112+5:231:32:3834-17
3. Erik Berglund32:0631+5:222:04:4431-3
4. Eric Danielsson46:1530+9:092:50:5926-5
5. Christoffer Lindgren15:1823+2:113:06:1725-1
5. Rasmus Nordgren17:4855+4:413:08:47
5. Jon Hansson18:0160+4:543:09:00
6. Markus Melén18:1439+5:293:24:3127+2
7. Melker Nordgren17:0531+4:363:41:36270
8. Martin Bergman28:0723+7:074:09:4324-3
9. Martin Danielsson29:4734+11:134:39:30240
10. Martin Mörsell43:0312+7:295:22:3321-3
22GOIF Tjalve / Finspångs SOK / Skogspojkarnas OK 15:23:33
1. Oscar Prytz53:1647+16:2653:1647
2. Johan Wehlin40:1621+7:081:33:3236-11
3. Jesper Karlsson30:2326+3:392:03:5527-9
4. Johan Lindman46:4032+9:342:50:3525-2
5. Madeleine Kongslien16:3139+3:243:07:0626+1
5. Hanna Kromnér18:4573+5:383:09:20
5. Lina Kromnér21:47116+8:403:12:22
6. Ingvild Kongslien16:2323+3:383:23:2925-1
7. Lovisa Tunesson17:2435+4:553:40:5326+1
8. Thorsten Svensson29:0826+8:084:10:0125-1
9. Eric Jehrlander27:0930+8:354:37:1022-3
10. Alexander Wiklund46:2324+10:495:23:33220
23Koovee 15:27:32
1. Akseli Ketola53:2850+16:3853:2850
2. Severi Valkamo49:3339+16:251:43:0148-2
3. Lauri Ketola33:0636+6:222:16:0739-9
4. Antti Lammi43:1321+6:072:59:2030-9
5. Tuukka Kupiainen17:3051+4:233:16:5032+2
5. Akseli Konttila19:4689+6:393:19:06
5. Kristian Ketola31:04142+17:573:30:24
6. Eetu Pohja17:3633+4:513:34:2633+1
7. Joel Schüle15:2520+2:563:49:5131-2
8. Vertti Laitinen30:4432+9:444:20:3533+2
9. Eemi Konttila22:378+4:034:43:1228-5
10. Otso Westerlund44:2018+8:465:27:3223-5
24SK Uusi / Mäntsälän Urheilijat 15:28:27
1. Samuli Saukkonen45:1038+8:2045:1038
2. Aaro Lampinen56:2449+23:161:41:3446+8
3. Benjamin Lamberg32:3733+5:532:14:1137-9
4. Aleksi Pietikäinen46:1329+9:073:00:2433-4
5. Matilda Latvala18:3770+5:303:19:0134+1
5. Anni Pakkanen20:24102+7:173:20:48
6. Teo Kettunen16:4126+3:563:35:42340
7. Eemeli Saukkonen14:2813+1:593:50:1033-1
8. Jaan Rönkkö23:499+2:494:13:5930-3
9. Niko Vaenerberg25:4422+7:104:39:4325-5
10. Teemu Lehtoranta48:4433+13:105:28:2724-1
25Hyvinkään Rasti 15:28:43
1. Sakari Puolakanaho37:4423+0:5437:4423
2. Oskari Jumppanen40:1120+7:031:17:5516-7
3. Sanni Norrbacka32:1932+5:351:50:14160
4. Ville Tiljander49:3837+12:322:39:5221+5
5. Lauri Aaltonen15:2525+2:182:55:1719-2
5. Salla Norrbacka16:4541+3:382:56:37
5. Nuatti Haatakangas18:1364+5:062:58:05
6. Ronja Friman16:1421+3:293:11:3117-2
7. Wertti Autio17:3938+5:103:29:1019+2
8. Joonas Ojanen30:4533+9:453:59:5518-1
9. Arttu Ylönen25:3619+7:024:25:3119+1
10. Vinsci Kivinen1:03:1252+27:385:28:4325+6
26Paimion Rasti / Angelniemen Ankkuri / Rasti 88 15:32:58
1. Vesa Nokka37:3417+0:4437:3417
2. Matias Arola43:0626+9:581:20:4022+5
3. Klaus Haanpää31:5030+5:061:52:3018-4
4. Topias Arola42:2816+5:222:34:5814-4
5. Joima Tuomasjukka17:5557+4:482:52:5317+3
5. Tuomo Haapala17:5658+4:492:52:54
6. Leo Haanpää18:4742+6:023:11:4018+1
7. Atte Saastamoinen15:5928+3:303:27:3917-1
8. Juho Mäki41:0656+20:064:08:4523+6
9. Antti Reiman43:4555+25:114:52:3032+9
10. Arttu Laaksonen40:285+4:545:32:5826-6
27OK Bävern / OK Njudung 15:33:46
1. Oliwer Lundberg36:563+0:0636:563
2. Albin Toll50:2743+17:191:27:2326+23
3. Linus Lundberg29:3019+2:461:56:5324-2
4. Eric Löfqvist42:5117+5:452:39:4420-4
5. Aron Rudberg20:43106+7:363:00:2723+3
5. Olle Petersénej startfullföljt
6. Alexander Augustsson15:009+2:153:15:2721-2
7. Oscar Hultgren19:2447+6:553:34:5122+1
8. Stina Johansson33:4745+12:474:08:38220
9. Ludwig Gustavsson28:3432+10:004:37:1223+1
10. Emil Johansson56:3447+21:005:33:4627+4
28Jönköpings OK 15:35:51
1. Arvid Claesson55:2154+18:3155:2154
2. Filip Rosjö46:0032+12:521:41:2144-10
3. Kajsa Johansson36:1242+9:282:17:3342-2
4. Eric Rosjö45:2925+8:233:03:0235-7
5. Edvin Claesson14:228+1:153:17:2433-2
5. Erik Ling17:0646+3:593:20:08
5. Sophia Skaarej startfullföljt
6. Emma Ling15:3816+2:533:33:0232-1
7. Elin Posch18:2543+5:563:51:2734+2
8. Adam Löfström26:2717+5:274:17:5431-3
9. Oliver Malmkvist24:3916+6:054:42:3326-5
10. Victor Hansson53:1840+17:445:35:5128+2
29OK Linné / IF Thor 15:37:11
1. Daniel Rönnqvist50:1544+13:2550:1544
2. Tuve Möller46:3133+13:231:36:4639-5
3. Arvid Roos28:2011+1:362:05:0632-7
4. William Ernlund59:0248+21:563:04:0837+5
5. Pontus Gustafsson17:3152+4:243:21:39370
5. Elliot Angelsiöö20:40104+7:333:24:48
6. Emil Boström16:3624+3:513:38:15370
7. Matviy Khotyaintsev14:4316+2:143:52:5835-2
8. Emil Jonsell27:3621+6:364:20:3432-3
9. Hugo Bäsén22:086+3:344:42:4227-5
10. Oliver Angelsiöö54:2942+18:555:37:1129+2
30Sävedalens AIK / Lerums SOK / OK Landehof 15:42:24
1. Gabriel Sturesson39:0427+2:1439:0427
2. Samuel Pihlström48:4936+15:411:27:5328+1
3. Johannes Holmgren31:1927+4:351:59:1226-2
4. Carl Josefsson54:4742+17:412:53:5928+2
5. Gabriel Öhgren17:0646+3:593:11:05280
5. Nils Grimbeck17:3854+4:313:11:37
6. Daniel Holmgren21:1952+8:343:32:2430+2
7. Rasmus Fjordsid15:1319+2:443:47:3729-1
8. Felix Drejmo25:5916+4:594:13:3628-1
9. Jakob Gunnarsson35:4142+17:074:49:1730+2
10. Emil Axelsson53:0739+17:335:42:24300
31Lynx 15:42:54
1. Ville Rehn39:0928+2:1939:0928
2. Ollipekka Heikkilä33:0811:12:172-26
3. Sami Raitola41:1848+14:341:53:3519+17
4. Tuuli Heikkilä52:1539+15:092:45:5024+5
5. Daniel Rautio19:2081+6:133:05:10240
5. Oskari Penttinen20:0595+6:583:05:55
5. Luukas Karelo20:11100+7:043:06:01
6. Matias Koponen16:5329+4:083:22:03240
7. Arttu Peltola17:2234+4:533:39:2525+1
8. Suvi Heikkilä31:2638+10:264:10:5126+1
9. Karim Mbembela37:5147+19:174:48:4229+3
10. Antti Ursin54:1241+18:385:42:5431+2
32OK Pan-Kristianstad / Hjärnarps GH OL / Örkelljunga FK 15:48:33
1. Oscar Modig1:21:0659+44:161:21:0659
2. Johan Lenning40:0219+6:542:01:0851-8
3. Algot Najvik33:2638+6:422:34:3448-3
4. Simon Wikström37:0613:11:4038-10
5. Tobias Carlstedt18:1364+5:063:29:53380
5. Lukas Carlsson19:2883+6:213:31:08
5. Gustav Andersson19:5892+6:513:31:38
6. Simon Olsson16:4427+3:593:46:37380
7. Agust Kronkvist16:5430+4:254:03:31380
8. Melker Andersson24:3010+3:304:28:0137-1
9. Albin Kronkvist25:4321+7:094:53:4433-4
10. Jakob Höst54:4943+19:155:48:3332-1
33OK Tyr / OK Djerf / OK Tylöskog 15:48:47
1. Per Karlsson43:2936+6:3943:2936
2. Pontus Alfredsson53:3246+20:241:37:0140+4
3. Samuel Axelsson27:394+0:552:04:4030-10
4. Oskar Nyman53:4141+16:352:58:2129-1
5. Fredrik Hane17:2149+4:143:15:4230+1
5. Anton Holm25:54129+12:473:24:15
5. Nial Simesej godkändfullföljt
6. Gustav Perman17:0931+4:243:32:5131+1
7. Richard Take14:0911+1:403:47:0028-3
8. Mattias Hane47:0058+26:004:34:0038+10
9. Rasmus Pettersson31:1437+12:405:05:14380
10. Marcus Beckius43:3316+7:595:48:4733-5
34Falköpings AIK OK / Mullsjö SOK / Tibro OK / Ulricehamns OK 15:51:50
1. Rickard Djerf36:50136:501
2. Albin Alsiö43:2429+10:161:20:1418+17
3. Hugo Ström28:4114+1:571:48:5515-3
4. Alfred Pettersson46:3231+9:262:35:2717+2
5. Hanna Alsiö20:0595+6:582:55:3220+3
5. Emia Hjort20:0797+7:002:55:34
5. Vera Wallin20:0898+7:012:55:35
6. Lukas Magnerfelt20:1548+7:303:15:4722+2
7. Evelina Peterson22:3656+10:073:38:2324+2
8. Malin Fritzell33:2144+12:214:11:4427+3
9. Lukas Andrén43:0553+24:314:54:4934+7
10. William Lundstedt57:0148+21:275:51:50340
35IFK Mora OK / Leksands OK 15:56:36
1. Adrian Dahlström40:1133+3:2140:1133
2. Viktor Berg49:0237+15:541:29:1332-1
3. Wilmer Brodén46:4854+20:042:16:0138+6
4. Henrik Sparr47:1734+10:113:03:1836-2
5. Albin Gezelius15:5731+2:503:19:1535-1
5. Klockar Eskil Nääs17:3553+4:283:20:53
5. Thobias Brodin25:38128+12:313:28:56
6. Simon Holmer17:3735+4:523:36:52350
7. Filip Brodén19:4248+7:133:56:3436+1
8. Gustav Björklund31:1836+10:184:27:52360
9. Fredrik Junevik30:0935+11:354:58:0135-1
10. Jonathan Björk58:3550+23:015:56:36350
36FK Göingarna / OK Vilse 87 / Tormestorps IF 15:57:07
1. Fritjof Axelsson39:5930+3:0939:5930
2. Hampus Larsson48:4735+15:391:28:4631+1
3. Ebba Söderlund40:0446+13:202:08:5034+3
4. Melker Larsson53:3740+16:313:02:27340
5. Svante Selin18:3971+5:323:21:0636+2
5. Wilmer Selin18:4172+5:343:21:08
5. Matilda Nilsson19:0279+5:553:21:29
6. Edvin Selin17:0830+4:233:38:14360
7. Lovisa Nilsson22:0455+9:354:00:1837+1
8. Gustav Åman26:5318+5:534:27:1135-2
9. Nellie Henriksson31:5738+13:234:59:0837+2
10. Hilda Axelsson57:5949+22:255:57:0736-1
37Rastikarhut / Rasti-Lukko 15:57:13
1. Konsta Jutila37:3920+0:4937:3920
2. Juuso Kaihtela50:1342+17:051:27:5227+7
3. Timi Niemensivu46:1653+19:322:14:0836+9
4. Pyry Willman46:0228+8:563:00:1032-4
5. Joona Nolvi15:3327+2:263:15:4331-1
5. Viljami Imberg20:0093+6:533:20:10
6. Valtteri Lahti16:3925+3:543:32:2229-2
7. Juho Lehtimäki15:3423+3:053:47:5630+1
8. Pietu Jutila25:4215+4:424:13:3829-1
9. Iivari Willman38:0849+19:344:51:4631+2
10. Tommi Kukkula1:05:2756+29:535:57:1337+6
38Tampereen Pyrintö 26:00:09
1. Ossi Mustonen1:05:5756+29:071:05:5756
2. Antti Rissanen45:4931+12:411:51:4650-6
3. Leo Matinheikki32:5534+6:112:24:4144-6
4. Akseli Kauppi56:0145+18:553:20:4240-4
5. Tommi Viilo18:5376+5:463:39:3541+1
5. Aapo Liponkoski18:5978+5:523:39:41
5. Veeti Mähönen19:2182+6:143:40:03
6. Joonas Väliharju16:0520+3:203:55:40410
7. Juho Nieminen14:3415+2:054:10:1439-2
8. Leevi Keronen33:0143+12:014:43:1540+1
9. Tiitus Mustajoki26:3127+7:575:09:4639-1
10. Kiri Huhtanen50:2336+14:496:00:0938-1
39OK Löftan 16:05:37
1. Daniel Andersson37:4524+0:5537:4524
2. Jesper Johansson50:1241+17:041:27:5729+5
3. Adrian Vartia28:4415+2:001:56:4122-7
4. Samuel Henningsson1:03:0051+25:542:59:4131+9
5. Simon Corneliusson16:0032+2:533:15:4129-2
5. Jakob Moberg19:3084+6:233:19:11
5. Daniel Glimtén20:49107+7:423:20:30
6. Victor Hansson16:1922+3:343:32:0028-1
7. Tobias Johansson18:0640+5:373:50:0632+4
8. Alice Hultin30:3231+9:324:20:3834+2
9. Joakim Handin38:0748+19:334:58:4536+2
10. Filip Svensson1:06:5257+31:186:05:3739+3
40OLK Rafzerfeld-Bülach 16:14:54
1. Christian Schellenberg37:3417+0:4437:3417
2. Reto Egger56:3851+23:301:34:1237+20
3. Timo Tantanini30:1423+3:302:04:2629-8
4. Larissa Lienhard1:12:2955+35:233:16:5539+10
5. Janne Tantanini19:3185+6:243:36:26390
6. Kerstin Schneider17:3633+4:513:54:02390
7. Miriam Rinderknecht17:3537+5:064:11:3740+1
8. Nils Haumüller27:5522+6:554:39:3239-1
9. Corina Strässler40:1351+21:395:19:4540+1
10. Robin Wülser55:0944+19:356:14:54400
41Västerås SOK 16:28:09
1. Fredrik Hamrefors45:1939+8:2945:1939
2. Henrik Hamrefors56:3450+23:261:41:5347+8
3. Pontus Lindgren40:5047+14:062:22:4343-4
4. Sixten Törnqvist58:1747+21:113:21:0041-2
5. Maja Ahlström19:1680+6:093:40:1643+2
5. Elvira Björnberg24:57125+11:503:45:57
5. Kristina Lindgren27:59135+14:523:48:59
6. Amanda Hall19:4746+7:024:00:03430
7. Ida Larsson18:4345+6:144:18:4641-2
8. Johanna Breivold35:5547+14:554:54:41410
9. Klara Berglund47:1957+28:455:42:0044+3
10. Emil Ahlström46:0923+10:356:28:0941-3
42Hestra IF / IK Ymer 16:36:57
1. Emil Karlsson37:4524+0:5537:4524
2. Victor Helgesson53:4547+20:371:31:3033+9
3. Lina Landergren41:3849+14:542:13:0835+2
4. Hugo Håkansson1:13:5656+36:503:27:0445+10
5. Emely Weihart21:50117+8:433:48:54450
6. Alma Hjertberg20:5750+8:124:09:51450
7. Lukas Gustafsson21:1653+8:474:31:07450
8. Ida Helgesson33:0042+12:005:04:0744-1
9. Nora Aroneng37:1644+18:425:41:2342-2
10. Fabian Lundell55:3446+20:006:36:57420
43Helsingin Suunnistajat / Valkeakosken Haka 26:43:30
1. Henri Malmberg1:05:5957+29:091:05:5957
2. Leevi Väisänen1:01:3653+28:282:07:3553-4
3. Atte Ikola37:3543+10:512:45:1050-3
4. Aaro Aho38:4110+1:353:23:5144-6
5. Aapo Ikola18:0762+5:003:41:58440
5. Minja Nietula18:1163+5:043:42:02
5. Markus Sojakka18:1666+5:093:42:07
6. Väinö Ristimäki18:0137+5:163:59:5942-2
7. Luca Kallela18:5846+6:294:18:57420
8. Lenni Väisänen37:4853+16:484:56:45420
9. Anton Hamppu27:0029+8:265:23:4541-1
10. Aapo Salonen1:19:4560+44:116:43:3043+2
44Rastivarsat 16:44:56
1. Joni Hirvonen49:3442+12:4449:3442
2. Lauri Leirimaa55:5348+22:451:45:2749+7
3. Eveliina Lohikainen39:5945+13:152:25:2646-3
4. Iiro Kuusela55:4444+18:383:21:1042-4
5. Elias Pelkonen18:2368+5:163:39:3340-2
5. Oula Pelkonen21:30113+8:233:42:40
5. Samuel Kurhinen21:31115+8:243:42:41
6. Aapo Maasilta15:5519+3:103:55:28400
7. Juuso Ketonen24:1657+11:474:19:4443+3
8. Otto Kuusela44:0157+23:015:03:45430
9. Ella Immonen37:4046+19:065:41:25430
10. Verneri Nieminen1:03:3153+27:576:44:5644+1
45Linköpings OK 16:46:39
1. Emanuel Herberthson53:2749+16:3753:2749
2. Johan Stenström1:21:0656+47:582:14:3355+6
3. Gunnar Engström33:5840+7:142:48:3151-4
4. Sixten Elehed49:1536+12:093:37:4648-3
5. Axel Gjessing21:19110+8:123:59:05480
5. Alexander Lindström21:21111+8:143:59:07
5. Wille Larsson21:24112+8:173:59:10
6. Jakob Petersson33:3058+20:454:32:3549+1
7. Martin Hägglund15:4325+3:144:48:1848-1
8. Jakob Tomasson32:0340+11:035:20:2147-1
9. Ludvig Forslund36:1743+17:435:56:3846-1
10. Jonathan Jylltorp50:0135+14:276:46:3945-1
46Attunda OK 16:48:42
1. Christian Redtzer53:1948+16:2953:1948
2. Marcus Salomon-Sörensen1:14:2755+41:192:07:4654+6
3. Veronica Redtzer45:1252+18:282:52:5852-2
4. Oskar Enges54:5343+17:473:47:5150-2
5. Elis Ivers19:3986+6:324:07:30500
5. Svante Sandvik19:4387+6:364:07:34
6. Ida Spennare25:1055+12:254:32:40500
7. Maja Sandvik18:0640+5:374:50:46500
8. Sofia Ivers36:5249+15:525:27:3849-1
9. Josefin Karlsson37:2945+18:556:05:0747-2
10. Hampus Brunander43:3517+8:016:48:4246-1
47OK Tranan / OK Ravinen 16:49:05
1. Klas Johansson50:1945+13:2950:1945
2. Gustav Ohlin (vacant)51:0944+18:011:41:28450
3. Erik Lindström (vacant)34:5341+8:092:16:2141-4
4. Gustav Östensson1:12:0354+34:573:28:2446+5
5. Lisa Östensson (vacant)28:02136+14:553:56:26460
5. Emilia Elverlind (vacant)28:25137+15:183:56:49
6. Sara Ohlin (vacant)23:3653+10:514:20:02460
7. Sofia Elverlind (vacant)25:1759+12:484:45:1947+1
8. Julia Elverlind (vacant)39:0555+18:055:24:2448+1
9. Malin Nilsson (vacant)38:1750+19:436:02:41480
10. Felix Hellgren46:2425+10:506:49:0547-1
48Haninge SOK 16:57:18
1. Hugo Dahlberg47:3041+10:4047:3041
2. Joakim Skärlén49:4340+16:351:37:13410
3. Martin Skärlén47:5355+21:092:25:0645+4
4. Felix Persson57:1746+20:113:22:2343-2
5. Erik Nederheim17:5156+4:443:40:1442-1
5. Filip Storell18:0461+4:573:40:27
6. Martina Mäkelä27:0456+14:194:07:1844+2
7. Jakob Gadefors Nau19:4549+7:164:27:03440
8. Nina Persson37:2751+16:275:04:3045+1
9. Gustav Nirvin1:06:2459+47:506:10:5451+6
10. Egil Morast46:2425+10:506:57:1848-3
49Lounais-Hämeen Rasti 17:13:13
1. Akseli Julkunen38:4626+1:5638:4626
2. Vili Silmälä58:3752+25:291:37:2343+17
3. Matias Rokka38:5344+12:092:16:1640-3
4. Benjamin Saarela1:32:5759+55:513:49:1351+11
5. Venni Silmälä20:29103+7:224:09:42510
6. Tuomas Rokka28:1957+15:344:38:01510
7. Thomas Saarela21:0852+8:394:59:09510
8. Jussi Mattila32:2441+11:245:31:3350-1
9. Elmeri Syrjälä34:0741+15:336:05:4045-5
10. Paavo Simola1:07:3358+31:597:13:1349+4
50FK Herkules / OK Älgen 1 / IFK Göteborg7:20:55
1. Jonas Lauri46:3840+9:4846:3840
2. Axel Forsman49:0538+15:571:35:4338-2
3. Olivia Asp55:4657+29:022:31:2947+9
4. Erik Eriksson1:02:3650+25:303:34:05470
5. Tom Axel Ekenstråle29:52138+16:454:03:5749+2
5. Adrian Grönlund30:06141+16:594:04:11
6. Emrik Lind21:1151+8:264:25:0848-1
7. Viktor Le Claire24:3958+12:104:49:4749+1
8. Mattias Lauri1:05:3660+44:365:55:2352+3
9. Emil Dahlström40:5052+22:166:36:1349-3
10. Lukas Katvala44:4220+9:087:20:5550+1
51Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 29:01:21
1. Arne Kvarnefalk1:19:3858+42:481:19:3858
2. Isa Lundqvist1:52:4157+1:19:333:12:1956-2
3. Sofia Edvardsson55:3056+28:464:07:4953-3
4. Albin Kvarnefalk1:17:0157+39:555:24:5052-1
5. Jonatan Anderson26:58132+13:515:51:48520
5. Marcus Grunder27:02134+13:555:51:52
5. Thea Lennartssonej godkändfullföljt
6. Emil Gustafsson19:5147+7:066:11:39520
7. Theodor Brabie20:1850+7:496:31:57520
8. Manne Hammarberg36:4048+15:407:08:3751-1
9. Nils Babtist49:0658+30:327:57:4350-1
10. Hampus Norrby1:03:3854+28:049:01:2151+1
Bohuslän-Dals OF 1ej godkänd
1. Martin Lundej godkändej godkänd
2. Anton Berneving52:3845+19:30ej godkänd
3. Samuel Eriksson42:4651+16:02ej godkänd
4. Axel Halvarsson46:4032+9:34ej godkänd
5. Frida Johansson19:5090+6:43ej godkänd
5. Ebba Lind23:04123+9:57ej godkänd
5. Hanna Olsson26:59133+13:52ej godkänd
6. William Wassenius19:3745+6:52ej godkänd
7. Clara Johansson17:3336+5:04ej godkänd
8. Erik Lund38:5254+17:52ej godkänd
9. Isak Olsson32:0039+13:26ej godkänd
10. Arvid Aronsson1:04:0255+28:28ej godkänd
Espoon Suunta / Hiisirasti / Suunta Jyväskylä 2ej godkänd
1. Otto Kaario37:4021+0:5037:4021
2. Tuukka Mäkinen37:349+4:261:15:1410-11
3. Niku Rintalaej godkändej godkänd
4. Antti Sorsa1:08:5053+31:44ej godkänd
5. Sakari Munck22:38121+9:31ej godkänd
5. Otso Hursti29:55139+16:48ej godkänd
5. Elias Tikkanen29:55139+16:48ej godkänd
6. Mikko Määttälä19:1444+6:29ej godkänd
7. Otso Pajuoja17:1832+4:49ej godkänd
8. Lauri Puupponen48:2159+27:21ej godkänd
9. Olli Tiainen43:1154+24:37ej godkänd
10. Vilppu Viinikainen55:2845+19:54ej godkänd
FK Friskus-Varberg / OK Lindéna / OK Nackhe 1ej godkänd
1. Fredrik Johansson37:3719+0:4737:3719
2. Filip Bengtsson39:2918+6:211:17:0615-4
3. August Bengtssonej godkändej godkänd
4. Tim Johansson59:1749+22:11ej godkänd
5. Alex Johansson20:59109+7:52ej godkänd
5. Hanna Carlqvist26:53130+13:46ej godkänd
5. Evelina Olsson26:57131+13:50ej godkänd
6. Elsa Ericsson20:1649+7:31ej godkänd
7. Noah Bechtel17:1832+4:49ej godkänd
8. Elvira Wildheim29:1827+8:18ej godkänd
9. Elisabet Aronsson32:2740+13:53ej godkänd
10. Olle Josarp41:026+5:28ej godkänd
Hämeenlinnan Suunnistajat 1ej godkänd
1. Niko Kommio49:4543+12:5549:4543
2. Jutto Elovaaraej godkändej godkänd
3. Tomi Nykänen30:1924+3:35ej godkänd
4. Ville Laakso38:378+1:31ej godkänd
5. Matias Lautamäki13:553+0:48ej godkänd
5. Venla Imberg20:13101+7:06ej godkänd
6. Viljo Johansson13:312+0:46ej godkänd
7. Aleksi Vihelä15:4325+3:14ej godkänd
8. Jussi Jalonen26:5519+5:55ej godkänd
9. Väinö Johansson23:3911+5:05ej godkänd
10. Antti Kivikko50:2937+14:55ej godkänd
Järfälla OK 1ej godkänd
1. Oskar Edvardsson37:3014+0:4037:3014
2. Johan Langerak36:076+2:591:13:377-7
3. Benjamin Langerak28:009+1:161:41:375-2
4. Noel Waldenfjordej godkändej godkänd
5. Erik Bovallius15:4630+2:39ej godkänd
5. William Grunder16:1135+3:04ej godkänd
6. Niklas Svensson37:2059+24:35ej godkänd
7. Agnes Lundqvist15:0318+2:34ej godkänd
8. Rebecca Waldenfjord31:5339+10:53ej godkänd
9. David Janson24:3715+6:03ej godkänd
10. Ludwig Bergfalk1:01:1151+25:37ej godkänd
KFUM Örebro OK 1ej godkänd
1. Melker Forsberg39:5529+3:0539:5529
2. William Seguraej godkändej godkänd
3. Linus Malm42:0750+15:23ej godkänd
4. Marcus Klasenius1:20:2158+43:15ej godkänd
5. Anton Kruse19:4488+6:37ej godkänd
5. Karin Lindgren20:0898+7:01ej godkänd
5. Elin Jonhed25:10127+12:03ej godkänd
6. Gustav Askrothej godkändej godkänd
7. Julia Bergej godkändej godkänd
8. Stina Johansson37:4052+16:40ej godkänd
9. Klara Persson45:5956+27:25ej godkänd
10. Jacob Eriksson43:3215+7:58ej godkänd
Markbygdens OK 1ej godkänd
1. Edvin Carlsson54:2553+17:3554:2553
2. Olle Sörqvistej godkändej godkänd
3. Klara Axelsson33:1537+6:31ej godkänd
4. Felix Axelsson43:0218+5:56ej godkänd
5. Anton Blomqvist16:0433+2:57ej godkänd
5. Anton Blomqvistej startej godkänd
6. Erika Åkesson17:1432+4:29ej godkänd
7. Axel Åkesson21:4154+9:12ej godkänd
8. Hugo Lom30:0630+9:06ej godkänd
9. Axel Lomander25:3619+7:02ej godkänd
10. Ivar Sörqvist46:4928+11:15ej godkänd
Skånes OF 1ej godkänd
1. Erik Winblad55:4455+18:5455:4455
2. Erik Jönsson1:08:5254+35:442:04:3652-3
3. Daniel Hellberg33:3439+6:502:38:1049-3
4. Victor Zetterlund1:03:5952+26:533:42:09490
5. Albin Persson15:1016+2:033:57:1947-2
5. Albin Weidu16:3440+3:273:58:43
5. Samuel Låstbom17:5759+4:504:00:06
6. Oscar Erborn23:5854+11:134:21:17470
7. Viggo Johansson18:0742+5:384:39:2446-1
8. Emelie Svensson31:0335+10:035:10:27460
9. Jacob Östermanej godkändej godkänd
10. Gustav Nyman1:07:4959+32:15ej godkänd
Tullinge SK 1ej godkänd
1. Albin Andersson36:574+0:0736:574
2. Olle Andersson35:575+2:491:12:545+1
3. Ruben Bryngelssonej godkändej godkänd
4. Victor Imark37:535+0:47ej godkänd
5. Lukas Arkäng44:33143+31:26ej godkänd
5. Alfred Längheim46:38144+33:31ej godkänd
5. Johannes Bladh46:50145+33:43ej godkänd
6. Olle Berggren15:2414+2:39ej godkänd
7. Jonathan Envall13:356+1:06ej godkänd
8. Josef Koci22:337+1:33ej godkänd
9. Olle Skog26:0025+7:26ej godkänd
10. Simon Imark37:392+2:05ej godkänd

D18

63 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Eksjö SOK 12:18:55
1. Sanna Fasth28:59128:591
2. Gabriella Bergander38:3633+8:181:07:359+8
3. Klara Höglund17:3949+2:331:25:1411+2
3. Ida Edwardsson17:5853+2:521:25:33
3. Wilma Bergander18:3362+3:271:26:08
4. Fanny Sundblad20:422+1:321:45:566-5
5. Linnea Golsäter32:5912:18:551-5
2Falköpings AIK OK 12:19:01
1. Johanna Hagström36:3034+7:3136:3034
2. Vilma Blennow30:363+0:181:07:067-27
3. Tindra Hjort16:3229+1:261:23:3870
3. Elsa Sonesson18:2358+3:171:25:29
3. Vera Pettersson18:2460+3:181:25:30
4. Alma Vilhelmsson21:519+2:411:45:295-2
5. Ellen Blennow33:322+0:332:19:012-3
3IK Hakarpspojkarna 12:19:05
1. Gabriella Gustafsson31:208+2:2131:208
2. Elin Granstedt30:352+0:171:01:552-6
3. Alice Axelsson16:2120+1:151:18:1620
4. Isa Envall20:484+1:381:39:0420
5. Sophia Björnlinger40:0119+7:022:19:053+1
4German Youth Team 12:19:07
1. Ellen Klüser29:072+0:0829:072
2. Dorothea Müller30:18159:251-1
3. Ann-Charlotte Spangenberg15:599+0:531:15:2410
3. Mareike Seeger16:0111+0:551:15:26
3. Leonie v. Jagow16:0111+0:551:15:26
4. Isabel Seeger22:3716+3:271:38:0110
5. Birte Friedrichs41:0625+8:072:19:074+3
5Espoon Suunta 12:19:24
1. Anni Kivilaakso30:173+1:1830:173
2. Heidi Plit35:1911+5:011:05:3630
3. Siana Senn17:2745+2:211:23:034+1
3. Elisa Ståhlberg17:3747+2:311:23:13
3. Elsi Pöllänen17:3848+2:321:23:14
4. Ella Mahlamäki19:1011:42:133-1
5. Emilia Ståhlberg37:117+4:122:19:245+2
6IK Hakarpspojkarna 22:20:47
1. Tova Olsson30:436+1:4430:436
2. Sara Granstedt36:4423+6:261:07:278+2
3. Ella Palm15:414+0:351:23:085-3
4. Ebba Envall20:453+1:351:43:534-1
5. Annie Önsten36:546+3:552:20:476+2
7OK Tranan 12:23:49
1. Lisa Johansson33:0511+4:0633:0511
2. Hanna Lindström37:1327+6:551:10:1814+3
3. Maja Kindlund16:5034+1:441:27:0819+5
4. Emma Nordberg22:1112+3:011:49:1916-3
5. Victoria Andersson34:303+1:312:23:497-9
8Tampereen Pyrintö 12:24:08
1. Kaisa Haanpää34:5320+5:5434:5320
2. Salla Pitkänen36:0315+5:451:10:5618-2
3. Ida Jussila15:202+0:141:26:1615-3
3. Lotta Välkki15:313+0:251:26:27
3. Ilona Tikkakoski16:0010+0:541:26:56
4. Saara Yli-Hietanen22:3917+3:291:48:55150
5. Anni Haanpää35:134+2:142:24:088-7
9OK Ravinen 12:24:13
1. Emilia Engel36:5038+7:5136:5038
2. Moa Westblad31:135+0:551:08:0311-27
3. Tilda Andersson16:2521+1:191:24:289-2
3. Amanda Karlsson16:2521+1:191:24:28
3. Ellen Ekströmej startfullföljt
4. Elin Berg22:1011+3:001:46:387-2
5. Tone Albrektsson37:359+4:362:24:139+2
10OK Kåre 12:26:17
1. Vilma Von Krusenstierna30:315+1:3230:315
2. Matilda Melén36:1619+5:581:06:476+1
3. Tove Ringi17:1438+2:081:24:018+2
3. Emilia Johnsson17:4350+2:371:24:30
3. Alma Birklin20:1085+5:041:26:57
4. Emma Forsberg24:4433+5:341:48:4514+6
5. Kajsa Mattsson37:328+4:332:26:1710-4
11Bredaryds SOK 12:26:19
1. Moa Hansson32:5910+4:0032:5910
2. Amelia Skalberg37:2029+7:021:10:1915+5
3. Linnea Skalberg16:0313+0:571:26:2216+1
3. Hedvig Severinsson23:18101+8:121:33:37
4. Mimmi Dahlberg22:1913+3:091:48:4113-3
5. Elsa Andersson37:3810+4:392:26:1911-2
12OK Trian 12:27:13
1. Antonia Holmgren36:2432+7:2536:2432
2. Helmi Koli33:276+3:091:09:5113-19
3. Klaara Kontinen15:537+0:471:25:4412-1
4. Janika Liitiäinen21:348+2:241:47:189-3
5. Karoliina Martikainen39:5518+6:562:27:1312+3
13Trollhättans SOK 12:27:43
1. Ida Kristiansson37:2542+8:2637:2542
2. Agnes Westerberg34:559+4:371:12:2021-21
3. Anna Kristiansson16:1015+1:041:28:30210
3. Ronja Andersson18:0354+2:571:30:23
3. Maja Andersson19:3779+4:311:31:57
4. Malin Kristiansson22:4018+3:301:51:1020-1
5. Elvira Björklund36:335+3:342:27:4313-7
14OK Tyr 12:27:51
1. Lovisa Martinsson36:1629+7:1736:1629
2. Elin Ransjö Zander34:098+3:511:10:2516-13
3. Emma Bergman15:466+0:401:26:1114-2
3. Elsa Albinsson16:4431+1:381:27:09
3. Nicolina Moberg18:1557+3:091:28:40
4. Malin Nyman21:5710+2:471:48:0810-4
5. Märta Ransjö Zander39:4317+6:442:27:5114+4
15Tullinge SK 12:27:59
1. Märta Skog31:157+2:1631:157
2. Frida Junegard35:1710+4:591:06:324-3
3. Ella Sjöberg16:2826+1:221:23:003-1
4. Ebba Leickt23:5928+4:491:46:598+5
5. Amanda Berggren41:0024+8:012:27:5915+7
16OK Kolmården 12:28:55
1. Lisa Berggren34:5923+6:0034:5923
2. Tora Westerberg37:0925+6:511:12:0820-3
3. Adrianna Biedermann15:0611:27:14200
3. Elin Netz21:5297+6:461:34:00
3. Emma Bränneby23:41105+8:351:35:49
4. Kerstin Ljungemyr21:266+2:161:48:4012-8
5. Moa Hedegård40:1521+7:162:28:5516+4
17Koovee 12:29:20
1. Susanna Suojanen34:5421+5:5534:5421
2. Ella Skog36:1418+5:561:11:0819-2
3. Rosa Simola15:455+0:391:26:5317-2
3. Idaliina Kuusisto17:2443+2:181:28:32
3. Alisa Asp19:5483+4:481:31:02
4. Reea Simola23:3225+4:221:50:2519+2
5. Iiris Taubert38:5516+5:562:29:2017-2
18Angelniemen Ankkuri 12:34:29
1. Jonna Juva30:284+1:2930:284
2. Selja Kaartinen36:0516+5:471:06:335+1
3. Ronja Kemppainen16:5034+1:441:23:236+1
3. Kaisa Kaartinen17:4350+2:371:24:16
4. Emilia Vuori26:1740+7:071:49:4017+11
5. Nella Rontu44:4937+11:502:34:2918+1
19Korsnäs IF OK 12:34:35
1. Ronja Jungåker32:339+3:3432:339
2. Lova Klasér40:3639+10:181:13:0923+14
3. Tilda Golsäter17:0037+1:541:30:0925+2
3. Maja Bergqvist17:1941+2:131:30:28
3. Jennifer Svensson17:2142+2:151:30:30
4. Jenny Perers23:2824+4:181:53:3723-2
5. Jonna Jungåker40:5822+7:592:34:3519-4
20Leksands OK 12:34:37
1. Maja Mörth36:1128+7:1236:1128
2. Sara Junevik36:3420+6:161:12:4522-6
3. Clara Spik17:1739+2:111:30:0223+1
3. Isabella Joons17:1840+2:121:30:03
4. Adelina Funke23:3726+4:271:53:3924+1
5. Erica Edman40:5822+7:592:34:3720-4
21Helsingin Suunnistajat 12:34:39
1. Annika Matilainen35:2924+6:3035:2924
2. Venla Turakainen34:057+3:471:09:3412-12
3. Emilia Tala16:1216+1:061:25:4613+1
3. Inka Salonen17:2544+2:191:26:59
3. Aino Kangasaho19:1373+4:071:28:47
4. Essi Roininen24:1330+5:031:49:5918+5
5. Ellen Heinaro44:4036+11:412:34:3921+3
22Lerums SOK 12:34:41
1. Klara Djerf36:3835+7:3936:3835
2. Emma Djerf31:064+0:481:07:4410-25
3. Tilda Melkstam16:4533+1:391:24:29100
3. Maja Gunnarsson18:3362+3:271:26:17
4. Lovisa Moqvist23:5327+4:431:48:2211+1
5. Clara Cox46:1942+13:202:34:4122+11
23Kangasala SK 12:34:42
1. Ronja Kontkanen39:5647+10:5739:5647
2. Heini Rintanen36:0113+5:431:15:5734-13
3. Katri Kontio17:5452+2:481:33:5126-8
3. Miina Rautakorpi19:3577+4:291:35:32
3. Linda Sainio19:3678+4:301:35:33
4. Annika Pajula22:2514+3:151:56:1625-1
5. Vilma Annala38:2613+5:272:34:4223-2
24OK Roxen 12:35:25
1. Emma Pettersson36:4837+7:4936:4837
2. Malin Kärrström36:4221+6:241:13:3025-12
3. Victoria Asketun16:2927+1:231:29:5922-3
3. Alice Marmelid16:3028+1:241:30:00
4. Tove Pettersson21:125+2:021:51:1121-1
5. Lova Eveborn44:1433+11:152:35:2524+3
25MS Parma 12:35:54
1. Essi Rantanen34:3115+5:3234:3115
2. Elsa Ankelo43:3847+13:201:18:0939+24
3. Ilona Ruohola16:1417+1:081:34:2327-12
3. Lotte-Line Ekström16:2724+1:211:34:36
4. Inna Antikainen23:1421+4:041:57:3728+1
5. Anni Valtonen38:1712+5:182:35:5425-3
26Täby OK 12:39:08
1. Emma Hagrot39:5346+10:5439:5346
2. Linnea Johansson37:1327+6:551:17:0635-11
3. Matilda Andersson18:0354+2:571:35:0932-3
3. Ida Hänström18:5167+3:451:35:57
3. Embla Bergström21:0392+5:571:38:09
4. Anna Herbert26:0939+6:592:01:1830-2
5. Hanna Hänström37:5011+4:512:39:0826-4
27Kils OK 12:40:07
1. Nora Holmgård36:5939+8:0036:5939
2. Amanda Mellerdal41:3542+11:171:18:3442+3
3. Lova Perman15:548+0:481:34:2829-13
3. Linn Lugne16:2623+1:201:35:00
3. Rebecka Westlundej startfullföljt
4. Ella Nordström26:5243+7:422:01:2031+2
5. Elsa Holmgård38:4715+5:482:40:0727-4
28Hestra IF 12:40:30
1. Sofia Klasson36:4136+7:4236:4136
2. Alice Aroneng36:4322+6:251:13:2424-12
3. Ebba Hjertberg16:4431+1:381:30:08240
4. Elsa Lindeblom23:1320+4:031:53:2122-2
5. Sofia Grahn47:0944+14:102:40:3028+6
29Hiidenkiertäjät 12:42:25
1. Nea Kytäjä34:5219+5:5334:5219
2. Veera Roine43:1545+12:571:18:0738+19
3. Anna Tulonen16:1918+1:131:34:2628-10
3. Nora Kytäjä20:4790+5:411:38:54
4. Helmi Jokinen29:1748+10:072:03:4340+12
5. Jenna Tulonen38:4214+5:432:42:2529-11
30IK Hakarpspojkarna 32:43:01
1. Julia Rangert39:2945+10:3039:2945
2. Alma Holmqvist Johansson38:5635+8:381:18:2540-5
3. Nike Pruth16:0614+1:001:34:3130-10
3. Ebba Lindmanej startfullföljt
4. Ebba Lindman22:4319+3:331:57:1426-4
5. Alice Finndahl45:4739+12:482:43:0130+4
31Bohuslän-Dals OF 12:43:17
1. Erika Källvik Leufvén47:5860+18:5947:5860
2. Johanna Källvik Leufvén36:0917+5:511:24:0752-8
3. Sofa Johansson16:2724+1:211:40:3445-7
4. Ellen Kallerbäck21:307+2:202:02:0433-12
5. Maria Eriksson41:1326+8:142:43:1731-2
32Göteborg-Majorna OK 12:43:19
1. Isabella Lago43:4356+14:4443:4356
2. Alva Sellgren36:0214+5:441:19:4544-12
3. Frida Andersson18:0656+3:001:37:5136-8
3. Klara Wallinder18:2561+3:191:38:10
3. Lisa Falk18:4064+3:341:38:25
4. Jennifer Davidson25:2637+6:162:03:17360
5. Elvira Sellgren40:0220+7:032:43:1932-4
33Hämeenlinnan Suunnistajat 12:43:41
1. Meiju Lehtinen37:1941+8:2037:1941
2. Melina Avelin36:5524+6:371:14:1426-15
3. Outi Haikama24:28113+9:221:38:4238+12
3. Essi Metsälä24:45114+9:391:38:59
3. Maija Mäenpää24:57115+9:511:39:11
4. Jenni Kivikko22:3515+3:252:01:1729-9
5. Jenna Lehtinen42:2430+9:252:43:4133+4
34Skåneslättens OL 12:46:27
1. Lisa Jonsson-Nordin35:4625+6:4735:4625
2. Lovisa Weiden38:5134+8:331:14:3730+5
3. Ylva Prellner25:26116+10:201:40:0342+12
4. Tea Markholm23:1922+4:092:03:2238-4
5. Ebba Jensen43:0532+10:062:46:2734-4
35OK Pan-Kristianstad / Hässleholms OK / Lunds OK 12:47:55
1. Olivia Nilsson35:5826+6:5935:5826
2. Klara Andersson41:5143+11:331:17:4937+11
3. Elinor Delin18:5669+3:501:36:4534-3
4. Emmy Helmersson24:5534+5:452:01:4032-2
5. Tova Hermodsson46:1541+13:162:47:5535+3
36Paimion Rasti / Rasti 88 12:47:59
1. Anu Saarinen34:3216+5:3334:3216
2. Essi Hölsö39:4436+9:261:14:1627+11
3. Jaana Haapala21:1593+6:091:35:3133+6
3. Essi Vilpo21:2294+6:161:35:38
4. Lotta Kukkonen27:5045+8:402:03:2137+4
5. Camilla Fingerroos44:3835+11:392:47:5936-1
37Rastikarhut / Rasti-Lukko 12:48:13
1. Jasmiina Rantala34:3216+5:3334:3216
2. Laura Nylund40:3538+10:171:15:0731+15
3. Anniina Murto21:4695+6:401:36:5335+4
3. Pinja Jutila21:4896+6:421:36:55
3. Anna Lassila22:2199+7:151:37:28
4. Lisa Jutila25:1736+6:072:02:1034-1
5. Nea Koivunen46:0340+13:042:48:1337+3
38Sävedalens AIK 12:48:23
1. Tuva Carlsson Wallum34:4418+5:4534:4418
2. Linnéa Bengtsson Creaser40:5640+10:381:15:4033+15
3. Rebecca Lekberg24:04108+8:581:39:4440+7
3. Josefin Bernhed24:12109+9:061:39:52
3. Kajsa Norman24:17111+9:111:39:57
4. Kajsa Carlsson Wallum24:1129+5:012:03:5541+1
5. Emma Renberg44:2834+11:292:48:2338-3
39Linköpings OK 22:49:06
1. Emma S Johansson43:4757+14:4843:4757
2. Frida Sahlman37:4530+7:271:21:3247-10
3. Elin Kjellman19:2675+4:201:40:5846-1
3. Elin Kjellmanej startfullföljt
4. Sofia Borg26:2241+7:122:07:20460
5. Tove Ekström41:4628+8:472:49:0639-7
40IF Hagen 12:50:18
1. Ida Roos34:5522+5:5634:5522
2. Emma Kindbom35:4012+5:221:10:3517-5
3. Malin Kindbom16:3229+1:261:27:0718+1
3. Moa Skoog16:5736+1:511:27:32
4. Erica Bogren30:0850+10:581:57:1527+9
5. Hedvig Reisen53:0351+20:042:50:1840+13
41OK Milan 12:52:09
1. Josefin Erlandsson34:2513+5:2634:2513
2. Sofia Troedsson44:1050+13:521:18:3543+30
3. Sanna Sander19:3076+4:241:38:0537-6
4. Carolina Eriksson32:1956+13:092:10:2448+11
5. Saga Sander41:4527+8:462:52:0941-7
42IF Thor / OK Linné 12:52:11
1. Agnes Broman34:2112+5:2234:2112
2. Klara Möller40:0137+9:431:14:2228+16
3. Ellen Grantinger25:59120+10:531:40:2144+16
4. Elsa Bäsén26:2842+7:182:06:49440
5. Alva Lindell45:2238+12:232:52:1142-2
43OK Hällen 12:52:45
1. Chantelle Hesselberg36:0827+7:0936:0827
2. Nora Stålberg42:2044+12:021:18:2841+14
3. Linnéa Gustafsson16:2019+1:141:34:4831-10
3. Ella Stenils19:1172+4:051:37:39
3. Matilda Larsson19:2074+4:141:37:48
4. Beatrice Eriksson28:3847+9:282:03:2639+8
5. Linnéa Carlsson49:1945+16:202:52:4543+4
44Kungälvs OK 12:56:23
1. Elsa Aderstedt Althoff43:5258+14:5343:5258
2. Ellika Groth44:4151+14:231:28:3354-4
3. Hanna Gabrielsson17:2846+2:221:46:0150-4
4. Lisa Börnstedt28:0246+8:522:14:03500
5. Johanna Nilsson42:2029+9:212:56:2344-6
45OK Vilse 87 / OK Gynge / OK Älme 12:57:44
1. Elin Wihlborg40:3051+11:3140:3051
2. Elin Svensson37:1026+6:521:17:4036-15
3. Ina Åman22:1498+7:081:39:5441+5
3. Klara Ingelström23:50106+8:441:41:30
3. Vilmalee Suwanej startfullföljt
4. Linn Karlsson23:1922+4:092:03:1335-6
5. Linnea Gustafsson54:3154+21:322:57:4445+10
46OK Djerf 12:58:17
1. Elin Lindblad36:2733+7:2836:2733
2. Amanda Jansson38:0431+7:461:14:3129-4
3. Tova Eriksson25:49119+10:431:40:2043+14
3. Selmo Eriksson36:23130+21:171:50:54
3. Linnea Wahlström36:51131+21:451:51:22
4. Erica Olsson25:4538+6:352:06:05430
5. Frida Johansson52:1249+19:132:58:1746+3
47OK Roxen 22:59:41
1. Linnea Hansson34:2914+5:3034:2914
2. Tilda Marmelid40:5841+10:401:15:2732+18
3. Tove Pihlström26:04121+10:581:41:3147+15
3. Moa Hjort26:11123+11:051:41:38
4. Elvira Karnehed24:3031+5:202:06:0142-5
5. Malva Eveborn53:4053+20:412:59:4147+5
48IFK Mora OK / Leksands OK 22:59:52
1. Moa Andersson36:1830+7:1936:1830
2. Amanda Halvarsson46:2354+16:051:22:4150+20
3. Julia Funke23:20102+8:141:46:01500
3. Elsa Hermansson23:25103+8:191:46:06
3. Julia Meijer23:26104+8:201:46:07
4. Thea Andersson27:2744+8:172:13:2849-1
5. Emelie Brudin46:2443+13:252:59:5248-1
49Härlövs IF 13:01:46
1. Clara Dahl39:1944+10:2039:1944
2. Sofia Dahl43:2446+13:061:22:4351+7
3. Kajsa Nilsson24:02107+8:561:46:4553+2
4. Alma Leijon31:5854+12:482:18:4352-1
5. Irmalinn Nilsson43:0331+10:043:01:4649-3
50Linköpings OK 13:04:22
1. Emma Lindell36:5939+8:0036:5939
2. Frida Johansson45:0252+14:441:22:0148+9
3. Lova Elnegård20:2988+5:231:42:30480
3. Siri Berglund26:14124+11:081:48:15
4. Hanna Roth24:3432+5:242:07:0445-3
5. Linnea Borg57:1860+24:193:04:2250+5
51MS Parma 23:05:53
1. Anniina Aaltonen40:1249+11:1340:1249
2. Essi Valtonen49:2456+19:061:29:3655+6
3. Saara Tuomisto20:0884+5:021:49:44550
3. Maija Aalto20:3489+5:281:50:10
4. Emma Katajamäki25:1035+6:002:14:5451-4
5. Laura Laukkanen50:5948+18:003:05:53510
52Angelniemen Ankkuri 23:06:12
1. Veera Kuusisto41:2554+12:2641:2554
2. Renja Roos38:3232+8:141:19:5745-9
3. Maria Kemppainen19:0571+3:591:39:0239-6
3. Aleksandra Rautiainen19:4380+4:371:39:40
4. Henna Ylimaa31:1352+12:032:10:1547+8
5. Aino Reiman55:5756+22:583:06:1252+5
53Espoon Suunta 23:21:05
1. Roosa Laine40:3152+11:3240:3152
2. Oona Paloheimo45:5253+15:341:26:2353+1
3. Elli-Anna Suntioinen18:4565+3:391:45:0849-4
3. Aino Lehikoinen18:4666+3:401:45:09
3. Sofia Soikkeli18:5268+3:461:45:15
4. Liisa Raasakka39:1158+20:012:24:1955+6
5. Aino Palmén56:4659+23:473:21:0553-2
54Lounais-Hämeen Rasti 13:22:12
1. Anni Pohjalanen40:0448+11:0540:0448
2. Emmi Pohjalainen49:5358+19:351:29:5757+9
3. Siiri Julkunen19:4981+4:431:49:4656-1
4. Helena Halkosaari39:3460+20:242:29:20560
5. Anna Simola52:5250+19:533:22:1254-2
55Rastivarsat 13:24:21
1. Aino Kuusela52:5063+23:5152:5063
2. Roosa Pelkonen51:2559+21:071:44:1560-3
3. Anna Kurhinen20:1186+5:052:04:26600
3. Eriikka Nenonen20:5191+5:452:05:06
4. Terhi Ruponen29:4949+10:392:34:1559-1
5. Salla Päivähonka50:0647+17:073:24:2155-4
56Vänersborgs SK 13:24:22
1. Olivia Nyman36:2231+7:2336:2231
2. Sofia Österman43:5148+13:331:20:1346+15
3. Fanny Pijl26:30125+11:241:46:4352+6
3. Tova Jansson28:59129+13:531:49:12
4. Amanda Nyman44:0962+24:592:30:5257+5
5. Wilma Jansson53:3052+20:313:24:2256-1
57Tullinge SK 23:25:45
1. Lovisa Längheim40:3853+11:3940:3853
2. Lovisa Larsson49:0255+18:441:29:4056+3
3. Tilda Andersson20:1186+5:051:49:5157+1
3. Katja Leickt40:17132+25:112:09:57
4. Klara Bolin32:0455+12:542:21:5553-4
5. Trine Karlberg1:03:5061+30:513:25:4557+4
58Helsingborgs SOK 13:29:09
1. Thea Bökman43:5459+14:5543:5459
2. Malin Thorneman52:5060+22:321:36:44590
3. Tyra Petersson26:04121+10:582:02:48590
4. Hanna Norrestam36:4957+17:392:39:3760+1
5. Ellen Rosenkvist49:3246+16:333:29:0958-2
59Helsingin Suunnistajat 23:40:17
1. Aino Ristimäki52:2961+23:3052:2961
2. Venla Salonen1:02:2861+32:101:54:5762+1
3. Juulia Tala18:2358+3:172:13:2061-1
3. Veera Turakainen19:0270+3:562:13:59
3. Doris Väisänen19:5082+4:442:14:47
4. Katarina Sallila31:1953+12:092:44:39610
5. Sanni Heikkinen55:3855+22:393:40:1759-2
60Tampereen Pyrintö 23:41:04
1. Silja Yli-Hietanen38:0443+9:0538:0443
2. Salla Mustonen44:0249+13:441:22:0649+6
3. Liisa Matinheikki25:26116+10:201:47:3254+5
3. Emilia Schmidt25:36118+10:301:47:42
4. Vilma Pesu44:3763+25:272:32:0958+4
5. Villa Mustajoki1:08:5562+35:563:41:0460+2
61Espoon Suunta 33:41:29
1. Taru Heinaro40:2950+11:3040:2950
2. Emma Kivilaakso49:4557+19:271:30:1458+8
3. Joanna Seppänen22:47100+7:411:53:01580
3. Saana Munck24:22112+9:161:54:36
4. Henriette Plit30:2051+11:102:23:2154-4
5. Iina Ridanpää1:18:0863+45:093:41:2961+7
62Täby OK 23:56:26
1. Josefine Andersson52:4962+23:5052:4962
2. Nickolina Hedenlund1:03:4962+33:311:56:3863+1
3. Fredrika Nordquist24:12109+9:062:20:50630
3. Malin Hanssonej startfullföljt
4. Petronella Hedenlund39:1559+20:053:00:05630
5. Ellen Andersson56:2157+23:223:56:2662-1
63Tampereen Pyrintö 33:56:35
1. Anni Laine41:4455+12:4541:4455
2. Vilma Vuorisalmi1:07:3663+37:181:49:2061+6
3. Emma Jussila28:07126+13:012:17:2762+1
3. Siiri Alakoski28:17127+13:112:17:37
3. Katariina Koski kv28:58128+13:522:18:18
4. Saana Nieminen42:3461+23:243:00:01620
5. Outi Savisaari56:3458+23:353:56:3563+1

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser