Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Karlsborgsdubbeln, dag 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Karlsborgsdubbeln, dag 2, lång
Arrangörsorganisationer: Istrums SK / Mariestads FK / OK Amne / OK Klyftamo / OK Skogsstjärnan / SOK Träff
Datum: söndag 9 augusti 2015

D21

7 080 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ThernOK Skogshjortarna54:477:44
2Amanda BlennowFalköpings AIK OK59:28+4:418:23
3Anna-Stina PåledalOK Roxen59:34+4:478:24
4Ida WillénÖstersunds OK1:01:45+6:588:43
5Anna RunessonOK Vivill1:07:57+13:109:35
6Katja ZwikerOLG Galgenen1:10:04+15:179:53
7Eva ElfvingDomnarvets GOIF1:10:25+15:389:56
8Emilia HenryssonTibro OK1:12:07+17:2010:11
9Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK1:12:45+17:5810:16
10Klara PålssonSävedalens AIK1:12:53+18:0610:17
11Anna OlssonTibro OK1:13:48+19:0110:25
12Alicia Cobo CaballeroIstrums SK1:27:31+32:4412:21
13Cecilia GrothKungälvs OK1:28:28+33:4112:29
14Annabel CrookshankWimborne Orienteers1:29:19+34:3212:36
15Elinor LindelöwHärlövs IF1:47:44+52:5715:12
Elin CarlssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Amanda ClaessonSävedalens AIKej godkänd
Filippa SpånérSävedalens AIKej start

D21 kort

5 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Terese OhlssonMotala AIF OL1:22:5716:25

H21

10 000 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel AttåsOK Tisaren1:02:586:17
2Jesper SjögrenOK Kullingshof1:05:59+3:016:35
3Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:06:56+3:586:41
4Johan TörnrothHjobygdens OK1:07:16+4:186:43
5Sergej FedatsenkaSävedalens AIK1:07:35+4:376:45
6Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK1:07:50+4:526:47
7Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:07:55+4:576:47
8Ken PeetersGöteborg-Majorna OK1:10:59+8:017:05
9Andréas ThernOK Skogshjortarna1:12:47+9:497:16
10Fredrik SturessonOK Alehof1:13:08+10:107:18
11Jakob WahlGöteborg-Majorna OK1:14:30+11:327:27
12Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:15:56+12:587:35
13Sven GranforsOK Landehof1:19:18+16:207:55
14Anders HöijeGöteborg-Majorna OK1:20:12+17:148:01
15Daniel ZwikerOLG Galgenen1:20:50+17:528:05
16Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK1:23:08+20:108:18
17Mattias NilssonVänersborgs SK1:24:10+21:128:25
18Christoffer AndersenIK Gandvik1:32:37+29:399:15
19Oscar TörnrothHjobygdens OK1:33:54+30:569:23
20Niklas HelmertzFrölunda OL1:34:17+31:199:25
21Paul PickeringWimborne Orienteers1:36:39+33:419:39
22David ModigOK Denseln1:52:49+49:5111:16
Pontus KarlssonMarkbygdens OKej godkänd
Jonas LundbergGöteborg-Majorna OKej start
Kristian DahlströmIFK Mora OKej start
Cristian WesterIF Hagenej start

H21 kort

7 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin HammarlundMotala AIF OL1:11:139:32
Emil SvenssonHjärnarps GH OLej godkänd

D20

5 330 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia SjögrenOK Kullingshof55:4110:26
2Lisa WassénVänersborgs SK1:01:10+5:2911:28
3Maria LundStenungsunds OK1:21:59+26:1815:22
4Cherie SjöblomFrölunda OL1:22:21+26:4015:27
Sofia HelmertzFrölunda OLej godkänd

H20

7 520 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton NilssonOK Tranan46:256:10
2Markus LarssonHestra IF47:23+0:586:18
3Simon WikströmOK Pan-Kristianstad49:33+3:086:35
4Martin DjerfIK Hakarpspojkarna50:00+3:356:38
5Johan LenningOK Pan-Kristianstad50:36+4:116:43
6Linus LandergrenHestra IF56:08+9:437:27
7Erik ForsHestra IF1:00:47+14:228:04
8Rafael DobnikEksjö SOK1:15:17+28:5210:00

D18

5 020 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK39:487:55
2Lisa JohanssonOK Tranan43:00+3:128:33
3Hanna LindströmOK Tranan44:21+4:338:50
4Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna45:29+5:419:03
5Agnes WesterbergTrollhättans SOK46:37+6:499:17
6Alice AronengHestra IF50:42+10:5410:05
7Emma KindbomIF Hagen52:27+12:3910:26
8Maria ErikssonEds SK52:57+13:0910:32
9Lina LandergrenHestra IF53:30+13:4210:39
10Linnea LarssonUlricehamns OK1:05:55+26:0713:07
11Sara KindlundOK Tranan1:13:45+33:5714:41
Anna KristianssonTrollhättans SOKej godkänd

H18

6 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor WassénVänersborgs SK53:218:10
2Rickard DjerfTibro OK57:55+4:348:52
3Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:02:37+9:169:36
4Jesper LindströmIF Hagen1:03:49+10:289:47
5Henrik SparrIFK Mora OK1:08:40+15:1910:31
6Martin LundStenungsunds OK1:35:10+41:4914:35

D16

4 300 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara AxelssonMarkbygdens OK34:588:07
2Elsa HolmgårdKils OK36:03+1:058:23
3Johanna NilssonKungälvs OK36:43+1:458:32
4Erika Källvik LeufvénÅmåls OK37:02+2:048:36
5Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK38:40+3:428:59
6Sofia JohanssonOK Skärmen39:31+4:339:11
7Elsa LindeblomHestra IF40:31+5:339:25
7Elin SvenssonOK Älme40:31+5:339:25
9Frida JohanssonOK Djerf41:18+6:209:36
10Alice FinndahlIK Hakarpspojkarna41:48+6:509:43
11Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK42:31+7:339:53
12Sofia KlassonHestra IF42:33+7:359:53
13Ida KristianssonTrollhättans SOK43:37+8:3910:08
14Emma NordbergOK Tranan43:56+8:5810:13
15Ebba HjertbergHestra IF44:20+9:2210:18
16Maja KindlundOK Tranan47:12+12:1410:58
17Emelie BrudinIFK Mora OK47:58+13:0011:09
18Tindra HjortFalköpings AIK OK50:57+15:5911:50
19Alma LiderudLidköpings VSK53:30+18:3212:26
20Victoria AnderssonOK Tranan55:30+20:3212:54
21Maja AnderssonTrollhättans SOK56:13+21:1513:04
22Lina ErdeliusIF Rigor56:49+21:5113:12
23Julia ElverlindOK Tranan57:50+22:5213:26
24Pia BuchholzMTK Bad Harzburg1:06:29+31:3115:27
25Lisa BörnstedtKungälvs OK1:12:26+37:2816:50
26Tove JohanssonOK Alehof1:13:02+38:0416:59
Moa AnderssonIFK Mora OKej start

H16

5 910 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eskil TryggöTrollhättans SOK39:426:43
2Olle HedmanIF Hagen40:06+0:246:47
3Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna40:13+0:316:48
4Felix AxelssonMarkbygdens OK40:31+0:496:51
5Elias TidevallSkogsluffarnas OK41:15+1:336:58
6Loke ÖstangårdGamleby OK42:40+2:587:13
7Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna42:48+3:067:14
8Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna42:58+3:167:16
9Olle SörqvistMarkbygdens OK43:11+3:297:18
10Hampus NyströmIF Hagen43:44+4:027:23
11Marcus CarlssonIF Hagen46:06+6:247:48
12Carl HolmbergIF Hagen47:13+7:317:59
13Emil KarlssonHestra IF47:26+7:448:01
14Eric NystrandOK Klyftamo49:06+9:248:18
15Hugo DalhammerOK Roxen49:45+10:038:25
16Samuel PihlströmOK Landehof50:32+10:508:33
17Eric BerlinTrollhättans SOK51:05+11:238:38
18Albin AlsiöFalköpings AIK OK52:10+12:288:49
19Daniel BogrenIF Hagen53:44+14:029:05
20Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK59:47+20:0510:06
21Klas JohanssonOK Tranan59:56+20:1410:08
22Oscar StombergIF Hagen1:02:43+23:0110:36
23Hugo LomMarkbygdens OK1:09:04+29:2211:41
24Fabian LundellHestra IF1:10:58+31:1612:00
25Erik LundStenungsunds OK1:19:12+39:3013:24
26Simon FriskGustavsbergs OK1:24:09+44:2714:14
27Erik JönssonLunds OK1:24:48+45:0614:20
William LundstedtMullsjö SOKej godkänd
Oliver ValleriusGamleby OKej start
Hugo HåkanssonIK Ymerej start

D16 Kort

3 740 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin BlomkvistOK Tyr43:1111:32
2Amanda NymanVänersborgs SK45:16+2:0512:06
3Kajsa NilssonHärlövs IF59:05+15:5415:47
Rebecca BrodinIFK Mora OKej start

D14

3 740 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK27:597:28
2Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK29:16+1:177:49
3Malin KristianssonTrollhättans SOK30:11+2:128:04
4Alma HjertbergHestra IF30:58+2:598:16
5Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK31:22+3:238:23
6Elin LindbladOK Djerf31:44+3:458:29
7Emma LingJönköpings OK32:38+4:398:43
8Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK33:15+5:168:53
9Amanda JanssonOK Djerf33:16+5:178:53
10Thea AnderssonIFK Mora OK34:44+6:459:17
11Ellika GrothKungälvs OK36:59+9:009:53
12Nora HolmgårdKils OK37:01+9:029:53
13Ebba LindOK Skärmen38:11+10:1210:12
14Clara JohanssonOK Skärmen39:03+11:0410:26
15Evelina OlssonOK Nackhe40:15+12:1610:45
16Elsa EricssonFK Friskus-Varberg41:15+13:1611:01
17Rebecca LekbergSävedalens AIK42:03+14:0411:14
18Tove ErikssonRyda SK42:27+14:2811:21
19Erica BogrenIF Hagen42:48+14:4911:26
20Ylva JohanssonOK Djerf45:47+17:4812:14
21Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg49:02+21:0313:06
22Hanna GabrielssonKungälvs OK49:44+21:4513:17
23Hanna OlssonBrattås CK54:47+26:4814:38
24Nora AronengHestra IF1:00:43+32:4416:14

H14

3 880 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus KristianssonTrollhättans SOK22:465:52
2Hugo StrömUlricehamns OK24:19+1:336:16
3Valter PetterssonOK Tisaren25:50+3:046:39
4Axel ElmbladBredaryds SOK26:20+3:346:47
5Noah BechtelFK Friskus-Varberg27:50+5:047:10
6Alfred PetterssonFalköpings AIK OK27:57+5:117:12
7Matti BrunsMTK Bad Harzburg28:59+6:137:28
8Anton KarlssonMariestads FK29:02+6:167:28
9Rasmus PetterssonOK Djerf29:12+6:267:31
10Isak OlssonStigsökarna29:40+6:547:38
11Karl LundinKatrineholms OK30:00+7:147:43
12Melker LundinKatrineholms OK31:30+8:448:07
13Simon OlssonHjärnarps GH OL31:52+9:068:12
14Hugo MandingerTrollhättans SOK32:10+9:248:17
15Viggo JohanssonSkåneslättens OL32:34+9:488:23
16Johan HolmbergIF Hagen32:40+9:548:25
17Aron ÖstangårdGamleby OK33:26+10:408:37
18Gustav ÖstenssonOK Tranan35:08+12:229:03
19Oskar KällmanOK Hällen35:18+12:329:05
20Per HedmanIF Hagen35:30+12:449:08
21Linus BoströmOK Alehof35:36+12:509:10
22Tom BuchholzMTK Bad Harzburg35:41+12:559:11
23Gustav BjörklundIFK Mora OK36:08+13:229:18
24Tobias CarlstedtHjärnarps GH OL36:10+13:249:19
25Lukas GustafssonIK Ymer37:11+14:259:35
26Olle AnderssonTidaholm SOK Sisu38:40+15:549:57
27Erik JohanssonOK Alehof39:13+16:2710:06
28Olle ElfströmOK Orinto40:50+18:0410:31
29Fabian ValleriusGamleby OK41:13+18:2710:37
30Zebastian ArfwedsonFrölunda OL44:09+21:2311:22
31William WasseniusUddevalla OK47:21+24:3512:12
32Grunde IsaksætreGrue IL48:35+25:4912:31
33Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK48:37+25:5112:31
Felix DrejmoOK Landehofej godkänd
Rasmus KarlssonSävedalens AIKej start
Samuel ErikssonEds SKej start

D14 Kort

2 640 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vera WallinFalköpings AIK OK36:4213:54

H14 Kort

2 640 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thobias BrodinIFK Mora OK34:3213:04

D12

2 640 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia Young VikNydalens SK18:226:57
2Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK20:27+2:057:44
3Elsa SonessonFalköpings AIK OK21:21+2:598:05
4Hanna ÖbergGamleby OK22:43+4:218:36
5Moa SkoogIF Hagen23:50+5:289:01
6Elina ReinholdssonOK Alehof24:48+6:269:23
7Evelina FinndahlIK Hakarpspojkarna25:09+6:479:31
8Vera PetterssonFalköpings AIK OK25:12+6:509:32
9Tindra JonssonSkarpnäcks OL25:32+7:109:40
10Tove ValleriusGamleby OK25:55+7:339:49
11Hanna AlsiöFalköpings AIK OK26:20+7:589:58
12Ida BengtssonOK Alehof27:03+8:4110:14
13Sofia RaskKungälvs OK27:41+9:1910:29
14Inga Skaarer WiklundNydalens SK28:07+9:4510:39
15Julia WallbergOK Alehof28:08+9:4610:39
16Rebecka PihlströmOK Landehof28:30+10:0810:47
17Frida JohanssonOK Skärmen29:01+10:3910:59
18Unni GranforsIF Rigor29:54+11:3211:19
19Ebba ThernOK Skogshjortarna30:13+11:5111:26
20Olivia GrönkvistJönköpings OK30:30+12:0811:33
21Emma EngehultNotodden OL31:15+12:5311:50
22Molly GranängKungälvs OK31:49+13:2712:03
23Emma EliassonFK Friskus-Varberg31:57+13:3512:06
24Malin KindbomIF Hagen32:14+13:5212:12
25Matilda FriskGustavsbergs OK32:17+13:5512:13
26Isabella NiklassonFalköpings AIK OK33:08+14:4612:33
27Maja NordinUlricehamns OK33:46+15:2412:47
28Frida SolsrudNydalens SK34:05+15:4312:54
29Elsa HermanssonIFK Mora OK34:48+16:2613:10
30Sofia ElverlindOK Tranan34:50+16:2813:11
31Nora StafjordUmeå OK35:34+17:1213:28
32Emia HjortFalköpings AIK OK35:53+17:3113:35
33Elise Wærp HaugeNydalens SK36:51+18:2913:57
34Marta TörnströmFK Friskus-Varberg38:20+19:5814:31
35Matilda WallströmSävedalens AIK39:47+21:2515:04
36Elin AxelssonMullsjö SOK47:06+28:4417:50
37Hannah MansNydalens SK49:36+31:1418:47
38Annika KällmanOK Hällen53:55+35:3320:25
39Vera ElfströmOK Orinto54:04+35:4220:28
40Julia MeijerIFK Mora OK1:16:58+58:3629:09
Marie SaugestadNydalens SKej godkänd
Anna SvenssonIF Rigorej godkänd
Elsa KarlssonOK Landehofej start
Jonna LindbladOK Djerfej start
Thea LennartssonJärfälla OKej start
Julia WesthMullsjö SOKej start

H12

2 640 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna17:176:32
2Gaute BerganNydalens SK18:50+1:337:08
3Lukas LarssonOK Skogshjortarna19:07+1:507:14
4Teodor Mo HjelsethNydalens SK19:09+1:527:15
5Alexander JanssonOK Djerf19:57+2:407:33
6Hugo KindbornOK Hällen20:07+2:507:37
7Erik BovalliusJärfälla OK20:09+2:527:37
8Albin GezeliusIFK Mora OK20:48+3:317:52
9Kasper Bakken UlsethNydalens SK21:09+3:528:00
10Isak LiljeholmGamleby OK21:21+4:048:05
11Johan BjörckOK Älme21:22+4:058:05
12Jussi BrunsMTK Bad Harzburg21:39+4:228:12
13Albin HjellströmGränna-Bygdens OK22:14+4:578:25
14Elias WesterberghRasbo IK22:17+5:008:26
15Eirik Frydenlund NorlingNydalens SK22:19+5:028:27
16Arvid EkströmStenungsunds OK22:25+5:088:29
17Marcus EkmanVallentuna-Össeby OL22:31+5:148:31
18Elia ThorvikNydalens SK22:35+5:188:33
19Alex JohanssonFK Friskus-Varberg22:40+5:238:35
20Oscar HultgrenOK Njudung22:58+5:418:41
21Anton CarlssonIF Hagen23:27+6:108:52
22Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK23:57+6:409:04
23Erik LingJönköpings OK24:18+7:019:12
24Edvin HenryssonTibro OK24:44+7:279:22
24Albin NyqvistOK Landehof24:44+7:279:22
26Philip VibergRyda SK25:00+7:439:28
27Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK25:12+7:559:32
28Anders Håvard LarsenNydalens SK25:44+8:279:44
29Oskar DahlinIK Gandvik27:21+10:0410:21
30Axel AaldeNydalens SK27:47+10:3010:31
31Johan HedmanIF Hagen28:01+10:4410:36
32Martin Størmer-AntonsenNydalens SK28:06+10:4910:38
33Joel HolmbergUlricehamns OK28:12+10:5510:40
34Karl GranforsOK Landehof28:43+11:2610:52
35Simon HolmerIFK Mora OK29:09+11:5211:02
36Lukas GrothKungälvs OK30:17+13:0011:28
37Alfred JohanssonOK Alehof31:07+13:5011:47
38Jonas AarsethNydalens SK31:11+13:5411:48
39Gustav LidmanTibro OK33:24+16:0712:39
40Lucas EfraimssonUlricehamns OK34:23+17:0613:01
41Lucas BoströmOK Alehof34:47+17:3013:10
42Alfred HallqvistUlricehamns OK36:43+19:2613:54
43Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK37:05+19:4814:02
44Elias StubberudNydalens SK40:22+23:0515:17
45Johan LundStenungsunds OK40:43+23:2615:25
46André WesterHjärnarps GH OL40:53+23:3615:29
47Adam JohanssonSkåneslättens OL41:38+24:2115:46
48Albin GenbergUlricehamns OK42:38+25:2116:08
49David MorénHjärnarps GH OL49:40+32:2318:48
50Sindre Augustin SchärerNydalens SK53:41+36:2420:20
51Anton EliassonGöteborg-Majorna OK54:32+37:1520:39
Emanuel ZitkaUlricehamns OKej godkänd
Joel RingströmOK Landehofej start
Torjus Opheim SauarNydalens SKej start
Filip CarlqvistFK Friskus-Varbergej start
Gustav NorbergOK Hällenej start
Alfred ErdeliusIF Rigorej start

D12 Kort

2 270 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Dea SundmarkIK Gandvik27:2412:04

D10

2 270 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva ErssonIFK Mora OK13:446:02
2Tuva ÖstangårdGamleby OK15:11+1:276:41
3Sandra LingJönköpings OK15:35+1:516:51
4Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK15:38+1:546:53
5Matilda EkmanVallentuna-Össeby OL15:41+1:576:54
6Irma WesthMullsjö SOK15:44+2:006:55
7Hanna MorénHjärnarps GH OL16:04+2:207:04
8Wilma ReinholdssonOK Alehof17:39+3:557:46
9Stina ThernOK Skogshjortarna18:22+4:388:05
10Miranda WallströmSävedalens AIK18:52+5:088:18
11Matilda LekbergSävedalens AIK19:21+5:378:31
12Agnes IvarssonOK Skogshjortarna20:24+6:408:59
13Kajsa ElfströmOK Orinto20:58+7:149:14
14Emilia ElverlindOK Tranan21:21+7:379:24
15Hannah LandergrenHestra IF21:23+7:399:25
16Lisa ÖstenssonOK Tranan23:03+9:1910:09
17Linn EnbomVänersborgs SK23:25+9:4110:18
18Elsa GustafssonOK Tylöskog25:07+11:2311:03
19Linnea HermanssonIFK Mora OK25:23+11:3911:10
20Elsa SödervallIK Gandvik26:02+12:1811:28
21Jennifer StigssonTrollhättans SOK27:35+13:5112:09
22Anna GenbergUlricehamns OK43:44+30:0019:15
Emelie ForslundKristinehamns OKej godkänd

H10

2 270 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK12:315:30
2Simon WesthMullsjö SOK14:34+2:036:25
3Simon CorneliussonOK Löftan14:59+2:286:36
4Jacob PåledalOK Roxen15:15+2:446:43
5Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OK15:17+2:466:43
6Elias NyqvistOK Landehof15:28+2:576:48
7Arvid JohanssonOK Djerf15:55+3:247:00
8Emil LingJönköpings OK16:18+3:477:10
9Joel FinndahlIK Hakarpspojkarna16:36+4:057:18
10Olle PetersénOK Njudung16:45+4:147:22
11Axel VibergRyda SK17:53+5:227:52
12Isak LindelövHjärnarps GH OL17:54+5:237:53
13Valter DrejmoOK Landehof18:37+6:068:12
14Liam HogedalVänersborgs SK19:42+7:118:40
15Ivar LissmyrIFK Mora OK20:28+7:579:00
16oscar hallqvistVänersborgs SK20:35+8:049:04
17Casper TuressonHärlövs IF21:00+8:299:15
18Albin PaulssonOK Löftan21:16+8:459:22
19Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK21:37+9:069:31
20Samuel RingströmOK Landehof21:49+9:189:36
21Noel BengtssonOK Skogshjortarna21:51+9:209:37
21Isak TörnströmFK Friskus-Varberg21:51+9:209:37
23Carl ÖbergGamleby OK22:27+9:569:53
24Isak HolmgårdKils OK25:10+12:3911:05
Edvin OckbornTrollhättans SOKej start

D35

5 860 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny WesterberghRasbo IK53:249:06
2Therése IvarssonOK Skogshjortarna54:50+1:269:21
3Sofia HolmgårdKils OK55:12+1:489:25
4Emelie SvalinVänersborgs SK56:08+2:449:34
5Maria SahlénIF Hagen1:06:29+13:0511:20
Jenny MartinssonOK Trananej godkänd

H35

7 470 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert EnbomVänersborgs SK56:197:32
2Emil AndreassonOK Skogshjortarna58:48+2:297:52
3Daniel HägerstrandKungälvs OK1:05:01+8:428:42
4Patrik CorneliussonOK Löftan1:11:11+14:529:31
5Petter ValleriusGamleby OK1:13:17+16:589:48
6Michael ForslundKristinehamns OK1:50:06+53:4714:44
Henrik EricksonUlricehamns OKej start

D40

5 020 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise GötforsGöteborg-Majorna OK41:558:20
2Lena HolmerIFK Mora OK44:27+2:328:51
3Ulrika KindlundOK Tranan45:04+3:098:58
4Annika JohanssonOK Tranan45:17+3:229:01
5Nina AhlanderOK Denseln47:41+5:469:29
6Kristin EkdalaKungälvs OK48:00+6:059:33
7Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK48:33+6:389:40
8Anna BerlinKungälvs OK53:04+11:0910:34
9Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK54:20+12:2510:49
10Jenny JohanssonIK Ymer55:06+13:1110:58
11Angelica BrandqvistTibro OK55:38+13:4311:04
12Jessica BjörckOK Älme1:00:45+18:5012:06
13Anna JanssonOK Djerf1:06:44+24:4913:17
14Martina StigssonTrollhättans SOK1:08:17+26:2213:36
15Annelie HermanssonIFK Mora OK1:19:24+37:2915:49
16Carina Thynell LindelöwHärlövs IF1:19:33+37:3815:50
17Erika RaskKungälvs OK1:20:07+38:1215:57
18Katarina WallbergOK Alehof1:30:50+48:5518:05
19Gabriella FriskGustavsbergs OK1:31:49+49:5418:17
20Fredrika ErikssonRyda SK1:33:40+51:4518:39
21Tanja BuchholzMTK Bad Harzburg1:34:58+53:0318:55
22Jenny KällmanOK Hällen1:38:02+56:0719:31
23Ulrika GranforsIF Rigor1:38:53+56:5819:41
24Maria TuressonHärlövs IF1:55:47+1:13:5223:03

H40

7 520 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy AnderssonVänersborgs SK47:446:20
2Sören PåledalOK Roxen51:00+3:166:46
3Mats KindlundOK Tranan52:06+4:226:55
4Daniel OlssonDalsjöfors GoIF55:48+8:047:25
5Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:01:21+13:378:09
6Erik AamotOK Skogshjortarna1:01:45+14:018:12
7Martin HjertbergHestra IF1:04:35+16:518:35
8Magnus SundmarkIK Gandvik1:04:44+17:008:36
9Peter LekbergSävedalens AIK1:06:18+18:348:48
10Magnus DahlinIK Gandvik1:06:41+18:578:52
11Knut AaldeNydalens SK1:09:38+21:549:15
12Emil ErdeliusIF Rigor1:10:05+22:219:19
13Jan HjortFalköpings AIK OK1:10:38+22:549:23
14Tobias RingströmOK Landehof1:10:46+23:029:24
15Patrik FriskGustavsbergs OK1:13:47+26:039:48
16Gary LarssonOK Skogshjortarna1:17:33+29:4910:18
17Johan WesterberghRasbo IK1:17:53+30:0910:21
18Johan GranforsIF Rigor1:18:54+31:1010:29
19Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:19:19+31:3510:32
20Henrik PetterssonFalköpings AIK OK1:19:20+31:3610:32
21Magnus LennartssonJärfälla OK1:24:18+36:3411:12
22Christer ÖbergGamleby OK1:26:23+38:3911:29
23Håkan SonessonFalköpings AIK OK1:26:56+39:1211:33
24Anders FranzénLidköpings VSK1:51:06+1:03:2214:46
Erik AderstedtKungälvs OKej godkänd
Berth KarlssonSävedalens AIKej start

D45

4 480 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marina AxelssonMarkbygdens OK44:329:56
2Ellinor JohanssonOK Alehof47:13+2:4110:32
3Maria BogrenIF Hagen48:05+3:3310:43
4Karin AnderssonIF Hagen49:23+4:5111:01
5Anna StombergIF Hagen51:27+6:5511:29
6Sofia KarlssonOK Landehof53:40+9:0811:58
7Karin TorstenssonFalköpings AIK OK54:51+10:1912:14
8Nina GumaeliusTibro OK55:52+11:2012:28
9Karin ErssonIFK Mora OK58:47+14:1513:07
10Kristina NilssonOK Tranan1:02:32+18:0013:57
11Annelie JohanssonOK Skärmen1:03:00+18:2814:03
12Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna1:03:59+19:2714:16
13Maria LandergrenHestra IF1:08:07+23:3515:12
14Susanne GranGamleby OK1:09:36+25:0415:32
15Åsa LarssonOK Hällen1:16:59+32:2717:11
16Kristina LindOK Skärmen1:28:24+43:5219:43
Ing-Marie AronengBredareds IFej godkänd

H45

6 470 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna44:526:56
2Per JanssonOK Djerf45:27+0:357:01
3Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna45:58+1:067:06
4Nichlas WallströmSävedalens AIK48:19+3:277:28
5Kenneth JohanssonOK Tranan48:21+3:297:28
6Anders YngströmGöteborg-Majorna OK49:26+4:347:38
7Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna52:30+7:388:06
8Björn KristianssonTrollhättans SOK52:57+8:058:11
9Niklas NilssonHärlövs IF53:02+8:108:11
10Klas GrönkvistJönköpings OK53:56+9:048:20
11Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna54:25+9:338:24
12Mats HedmanIF Hagen54:28+9:368:25
13Mats EkmanVallentuna-Össeby OL55:06+10:148:30
14Johan PetterssonOK Motala55:18+10:268:32
15Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna55:25+10:338:33
16Thomas JohanssonGamleby OK56:50+11:588:47
17Claes HagstrandLerums SOK57:27+12:358:52
18Erik LösethFalköpings AIK OK59:44+14:529:13
19Anders ArfwedsonFrölunda OL1:00:04+15:129:17
20Jonas PetterssonOK Tisaren1:01:14+16:229:27
21Kjell Ottar WiklundNydalens SK1:02:22+17:309:38
22Ola BovalliusJärfälla OK1:02:25+17:339:38
23Jörgen LarssonUlricehamns OK1:03:01+18:099:44
24Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK1:04:03+19:119:53
25Mats AhnheimTibro OK1:06:43+21:5110:18
26Bengt AnderssonIFK Mora OK1:07:32+22:4010:26
27Anders LarssonVänersborgs SK1:07:44+22:5210:28
28Thilo BrunsMTK Bad Harzburg1:10:30+25:3810:53
29Fredrik PlumppuBredareds IF1:11:28+26:3611:02
30Rune EngehultNotodden OL1:12:10+27:1811:09
31Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:13:13+28:2111:18
32Magnus SödervallIK Gandvik1:13:34+28:4211:22
33Tomas GlanshedHaninge SOK1:14:52+30:0011:34
34Nils BerganNydalens SK1:15:48+30:5611:42
35Tobias Den BraverOK Gränsen1:18:16+33:2412:05
36Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu1:18:27+33:3512:07
37Ulf NyqvistOK Landehof1:20:28+35:3612:26
38Thomas LjungqvistTibro OK1:31:57+47:0514:12
39Dan LundstedtMullsjö SOK1:42:00+57:0815:45
40Pär-Magnus BjurekTibro OK2:43:42+1:58:5025:18
Per CarlssonIF Hagenej godkänd
Lars-Magnus BjörckOK Älmeej godkänd
Gunnar ElveljungIFK Göteborgej start
Fredrik JönssonMotala AIF OLej start
Philip HjellströmGränna-Bygdens OKej start
Torbjörn AnderssonOK Motalaej start
Tomas StigssonTrollhättans SOKej start
Johan HanssonJönköpings OKej start
Martin EkdalaKungälvs OKej start

D50

4 120 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alix Young VikNydalens SK36:548:57
2Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK41:38+4:4410:06
3Annette Falck LarssonVänersborgs SK43:47+6:5310:37
4Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog44:59+8:0510:55
5Lena CarlssonSävedalens AIK49:02+12:0811:54
6Gunnel SvenssonOK Tranan52:46+15:5212:48
7Kerstin LarssonIF Hagen56:41+19:4713:45
8Monica LaageFalköpings AIK OK57:38+20:4413:59
9Nina BejbomUddevalla OK1:03:23+26:2915:23
10Margareta MandingerTrollhättans SOK1:06:16+29:2216:05
11Karin HelmertzFrölunda OL1:20:09+43:1519:27
Ann NyströmIF Hagenej godkänd

H50

5 860 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan AronengHestra IF46:377:57
2Kennet HorvathHalmstad OK47:14+0:378:03
3Joachim FribergIstrums SK47:22+0:458:04
4Bengt NorrmanTrollhättans SOK47:42+1:058:08
5Per KällvikÅmåls OK49:24+2:478:25
6Magnus KarlssonOK Landehof49:28+2:518:26
7Bengt AnderssonIK Hakarpspojkarna51:59+5:228:52
8Pedro LundqvistLinköpings OK53:09+6:329:04
9Andres LaasOK Skogshjortarna54:17+7:409:15
10Anders DalhammerOK Roxen54:29+7:529:17
11Jens LindströmTibro OK55:38+9:019:29
12Lars HolmgårdKils OK55:41+9:049:30
13Magnus BlennowFalköpings AIK OK56:06+9:299:34
14Mats SvenssonHjärnarps GH OL58:07+11:309:55
15Martin MandingerTrollhättans SOK58:27+11:509:58
16Kent KlassonHestra IF58:37+12:0010:00
17Jonas KarlssonOK Tylöskog1:00:54+14:1710:23
18Björn SvenssonOK Djerf1:01:29+14:5210:29
19Magnus OlssonHjärnarps GH OL1:02:20+15:4310:38
20Lasse Karlsson-LodIstrums SK1:04:01+17:2410:55
21Klaes AxelssonMullsjö SOK1:04:29+17:5211:00
22Sören LarssonTibro OK1:05:23+18:4611:09
23Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:10:45+24:0812:04
24Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:15:40+29:0312:54
25Kjell SvenssonOK Älme1:20:08+33:3113:40
26Bo WesterbergTrollhättans SOK1:20:15+33:3813:41
27Mikael JohanssonOK Skärmen1:21:09+34:3213:50
28Stig GustafssonIK Ymer1:21:54+35:1713:58
29Jan JohanssonSkåneslättens OL1:30:15+43:3815:24
30Börje PerssonOK Alehof2:09:14+1:22:3722:03
Jan-Olof SvenssonHalmstad OKej godkänd
Peter Lillen NilssonOK Trananej godkänd

D55

4 060 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin AnderssonRyda SK39:559:49
2Jane JohanssonIstrums SK45:07+5:1211:06
3Ann Warma LaasOK Skogshjortarna49:12+9:1712:07
4Marianne KlassonUlricehamns OK50:06+10:1112:20
5Lena RunessonOK Vivill50:24+10:2912:24
6Monika NilssonOK Alehof57:13+17:1814:05
7Marianne ThorssonIK Trenne Ullared1:05:57+26:0216:14
8Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:30:04+50:0922:11

H55

5 330 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel WasseniusUddevalla OK39:287:24
2Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna50:11+10:439:24
3Thomas SvenssonMotala AIF OL51:08+11:409:35
4Stefan StombergIF Hagen51:53+12:259:44
5Ulf PalmérUlricehamns OK52:42+13:149:53
6Stefan SjöblomFrölunda OL53:09+13:419:58
7Nils-Olof LarssonVänersborgs SK53:37+14:0910:03
8Jonas LundgrenTibro OK58:41+19:1311:00
9Arne SääfGudhems IF59:35+20:0711:10
10Owe TörnrothHjobygdens OK1:03:21+23:5311:53
11Ulf NordzellOK Djerf1:06:44+27:1612:31
12Arne LundStenungsunds OK1:13:11+33:4313:43
13Thomas AlmqvistVästerviks OK1:17:02+37:3414:27
14Bengt KlassonUlricehamns OK1:23:35+44:0715:40
Jan IvarssonOK Skogshjortarnaej start
Svante AndrénTibro OKej start
Bo GustafssonOK Tylöskogej start
Ola LundhIF Hagenej start

D60

3 340 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger WesterbergIF Hagen36:0910:49
2Monica MartinssonOK Tranan41:22+5:1312:23
3Pia SvenssonFalköpings AIK OK43:10+7:0112:55
4Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK56:28+20:1916:54
5Gunilla HogedalVänersborgs SK1:03:13+27:0418:55
6Monica IvarssonOK Skogshjortarna1:09:34+33:2520:49
Anita EklöfIK Ymerej start
Elise JohanssonFalköpings AIK OKej start

H60

5 540 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lenn AronssonLinköpings OK48:158:42
2Magnus AnderssonUlricehamns OK49:42+1:278:58
3Kjell NeroNässjö OK52:12+3:579:25
4Lennart LarssonJönköpings OK54:00+5:459:44
5Thomas AlbinssonBredaryds SOK54:23+6:089:48
6Anders ThomassonUlricehamns OK1:00:40+12:2510:57
7Lennart GustafssonJönköpings OK1:00:48+12:3310:58
8Ragnar OlssonTibro OK1:01:52+13:3711:10
9Bernt AnderssonIF Rigor1:04:03+15:4811:33
10Gunnar BejbomUddevalla OK1:04:47+16:3211:41
11Hans TuvessonIF Hagen1:07:57+19:4212:15
12Per WennerbergOK Klyftamo1:09:23+21:0812:31
13Kent IvarssonOK Skogshjortarna1:15:02+26:4713:32
14Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:24:18+36:0315:12
Sören KarlssonMullsjö SOKej godkänd
Lars GrehnMullsjö SOKej start

D65

3 170 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL37:1511:45
2Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK42:04+4:4913:16
3Kajsa TofténHjobygdens OK48:51+11:3615:24
4Eva HöijeOK Ravinen48:59+11:4415:27
5Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK50:04+12:4915:47
6Linnea ClaessonRydboholms SK50:23+13:0815:53
7Marianne SellgrenSigtuna OK50:51+13:3616:02
8Barbro AnderssonOK Skogshjortarna56:07+18:5217:42
9Marianne SjöbergOK Gränsen1:02:24+25:0919:41
10Stina KorallMotala AIF OL1:10:19+33:0422:10

H65

4 530 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove ThorssonIK Trenne Ullared41:039:03
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto41:21+0:189:07
3Per IvarssonTrollhättans SOK41:28+0:259:09
4Stig JohanssonFalköpings AIK OK41:29+0:269:09
5Lars HogedalVänersborgs SK44:53+3:509:54
6Torbjörn WikströmOK Orinto46:56+5:5310:21
7Per-Arne KällénUddevalla OK47:05+6:0210:23
8Kjell MartinssonOK Tranan49:49+8:4610:59
9Christer OttossonOK P450:15+9:1211:05
10Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK52:29+11:2611:35
11Håkan OlssonHjobygdens OK53:23+12:2011:47
12Bo KarlssonLjungskile FK53:34+12:3111:49
13Bertil KarlssonHjobygdens OK53:49+12:4611:52
14Kent JogelandIK Ymer55:12+14:0912:11
15Hans M CarlssonIFK Göteborg56:27+15:2412:27
16Gösta ClaessonRydboholms SK1:00:01+18:5813:14
17Sten HelmertzFrölunda OL1:27:03+46:0019:12
Karl Evert SvenssonIF Hagenej godkänd
Åke SjöbergOK Gränsenej godkänd
Eje DahlLaxå OKej start
Lars KarlssonOK Tisarenej start
Lars-Göran AxmalmSävedalens AIKej start

D70

2 680 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta StenströmVänersborgs SK27:3210:16
2Gunnel SvenssonIK Ymer29:27+1:5510:59
3Britt RangertIK Ymer32:38+5:0612:10
4Mariann KjellbergBredareds IF33:39+6:0712:33
5Ulla LingJönköpings OK34:46+7:1412:58
6Christina SchedwinIK Stern35:08+7:3613:06
7Ingrid HermanssonIK Ymer36:29+8:5713:36
8Kerstin GunnarssonNässjö OK37:02+9:3013:49
9Lotta GranholmLinköpings OK40:03+12:3114:56
10Kerstin BengtssonMotala AIF OL41:19+13:4715:25
11Margareta LarssonOK Njudung44:31+16:5916:36
12Eva IsakssonOK Skogshjortarna49:59+22:2718:39
13Birgitta JohanssonOK Tranan58:10+30:3821:42
Gunnel PalgrimVänersborgs SKej godkänd
Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOKej godkänd
Kerstin ErnvidUlricehamns OKej start

H70

4 080 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK37:179:08
2Anders SellgrenSigtuna OK37:50+0:339:16
3Morgan LjungVaggeryds SOK40:01+2:449:48
4Göran BengtssonTockarps IK42:31+5:1410:25
5Ronny AnderssonOK Skogshjortarna43:46+6:2910:43
6Jerry MartinssonOK Motala44:12+6:5510:50
7Lars JohanssonOK Skogshjortarna44:50+7:3310:59
8Stefan G LarssonOK Njudung46:11+8:5411:19
9Lennart HöijeOK Ravinen46:23+9:0611:22
10Sven Erik SjöholmMullsjö SOK47:13+9:5611:34
11Per GranevikJönköpings OK48:35+11:1811:54
12Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu49:06+11:4912:02
13Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK49:11+11:5412:03
14Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK49:35+12:1812:09
15Bengt-Åke SvenssonIK Ymer51:32+14:1512:37
16Bo GustafssonOK Gränsen53:08+15:5113:01
17Rune GunnarssonNässjö OK53:29+16:1213:06
18Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna56:22+19:0513:48
19Leif BjörkmanIK Ymer56:56+19:3913:57
20Lars WahlströmIstrums SK57:43+20:2614:08
21Arne AnderssonOK Motala58:35+21:1814:21
22Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK58:38+21:2114:22
23Gunnar BrystHjobygdens OK58:48+21:3114:24
24Göte JohanssonOK Tranan59:03+21:4614:28
25Torgny GrönlundLidköpings VSK1:05:36+28:1916:04
26Jan LarssonSävedalens AIK1:07:37+30:2016:34
27Lennart OlssonIK Uven1:07:58+30:4116:39
28Christer WestbergIFK Göteborg1:11:02+33:4517:24
Gunnar AnderssonIK Vistaej start

D75

2 680 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna43:1016:06
2Vivi-Anne BylundRydboholms SK45:59+2:4917:09
3Margareta HolmbergIF Hagen58:41+15:3121:53
Bernice AntonssonFK Friskus-Varbergej godkänd

H75

3 170 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Folke DahlénLidköpings VSK36:3011:30
2Rune AhlanderJönköpings OK40:53+4:2312:53
3Erland LingJönköpings OK43:04+6:3413:35
4Göran OlofssonFjärås AIK43:28+6:5813:42
5Ivan ErnvidUlricehamns OK45:17+8:4714:17
6Ingemar HolmbergIF Hagen50:00+13:3015:46
7Rolf LarssonDegerfors OK52:05+15:3516:25
8Per LarssonJönköpings OK52:19+15:4916:30
9Gunnar BylundRydboholms SK1:01:27+24:5719:23
10Stig BengtssonMotala AIF OL1:04:20+27:5020:17
Göran HektorLinköpings OKej start

D80

2 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britta SahlIF Hagen53:4126:26

H80

2 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig SahlIF Hagen38:4114:26
2Erland OlssonDalsjöfors GoIF41:44+3:0315:34

Inskolning

2 180 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Johannes AnderssonVänersborgs SKfullföljt
Stine BrunsMTK Bad Harzburgfullföljt
Saga GrönkvistJönköpings OKfullföljt
Hannes HolmbergKlubblösfullföljt
Elsa HolstOK Klyftamofullföljt
Lova JonssonSkarpnäcks OLfullföljt
Teodor JonssonSkarpnäcks OLfullföljt
Alice LarssonBredareds IFfullföljt
Nanna LissmyrIFK Mora OKfullföljt
Jakob RingströmOK Landehoffullföljt
Ellen SandströmTibro OKfullföljt
Sixten TörnströmFK Friskus-Varbergfullföljt
Molly ÅgesjöSOK Träfffullföljt

U1

2 120 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar NystrandOK Klyftamo16:067:35
2Hugo TofténSOK Träff16:35+0:297:49
3Gabriel HogedalVänersborgs SK16:55+0:497:58
4Olle NordinUlricehamns OK17:00+0:548:01
5Alfons WesterberghRasbo IK17:43+1:378:21
6Oscar WernerRyda SK18:02+1:568:30
7Hugo CorneliussonOK Löftan18:28+2:228:42
8Gustav KarlssonUlricehamns OK20:42+4:369:45
9Calle JärhedSOK Träff20:48+4:429:48
10Erik KindlundOK Tranan20:51+4:459:50
11Anton KarlssonUlricehamns OK21:12+5:0610:00
12Teo PalmérUlricehamns OK21:21+5:1510:04
13Axel LindbladOK Djerf21:29+5:2310:08
14Alva GrönkvistJönköpings OK22:29+6:2310:36
15Arvid HägerstrandKungälvs OK23:10+7:0410:55
16Hampus SahlénIF Hagen23:34+7:2811:06
17Vidar EkdalaKungälvs OK23:56+7:5011:17
18Axel GustafssonOK Tylöskog24:02+7:5611:20
19Noah OlssonStigsökarna25:27+9:2112:00
20Stina WernerRyda SK25:47+9:4112:09
21Johanna CarlssonKlubbllös26:35+10:2912:32
22Andy GranforsIF Rigor27:37+11:3113:01
23Agnes PaulssonOK Löftan31:15+15:0914:44
24Sofia NystrandOK Klyftamo33:44+17:3815:54
25Johannes HolmbergUlricehamns OK36:59+20:5317:26
26Ester GranforsOK Landehof50:38+34:3223:53
Jacob HolmbergUlricehamns OKej start

U2

2 510 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK23:219:18
2Lova JohanssonFK Friskus-Varberg27:57+4:3611:08
3Felicia SvenssonRasbo IK29:01+5:4011:33
4Rasmus EngehultNotodden OL29:03+5:4211:34
5Axel EkdalaKungälvs OK29:19+5:5811:40
6Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg31:16+7:5512:27
7Jacob HolmbergUlricehamns OK31:40+8:1912:36
8Moa GlanshedHaninge SOK32:14+8:5312:50
9Ida AnderssonVänersborgs SK33:42+10:2113:25
10Wilhelm OlssonStigsökarna35:05+11:4413:58
11Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg35:21+12:0014:05
12Frida StigssonTrollhättans SOK36:23+13:0214:29
12Sara BengtssonOK Alehof36:23+13:0214:29
14Andrea EnbomVänersborgs SK36:46+13:2514:38
15Hulda HallqvistUlricehamns OK37:10+13:4914:48
16Rasmus LarssonBredareds IF37:22+14:0114:53
17Agnes JohanssonIF Hagen38:28+15:0715:19
18Molly HögIK Gandvik41:06+17:4516:22
19Egil LissmyrIFK Mora OK41:52+18:3116:40
20Joel HolmgårdKils OK43:17+19:5617:14
21Rasmus GranängKungälvs OK50:40+27:1920:11
22Albin EfraimssonUlricehamns OK58:16+34:5523:12
Iris HallqvistUlricehamns OKej godkänd
Hampus GlanshedHaninge SOKej start
Anton RaskKungälvs OKej start

Öppen motion 1

2 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1LINDA NiklassonFalköpings AIK OK37:2414:54
2Klara NordströmKils OK56:31+19:0722:30

Öppen motion 2

3 350 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan AhronIFK Mora OK25:437:40
2Moa HolstenRydboholms SK53:23+27:4015:56

Öppen motion 3

2 800 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon StenbäckNAIS Orienteringsklubb23:208:20
2Annika WesthMullsjö SOK23:40+0:208:27
3Julia WesthMullsjö SOK23:43+0:238:28
4Alex ÖstermanRasbo IK23:45+0:258:28
5Magnus WernerRyda SK24:23+1:038:42
6Maria PetterssonOK Njudung25:50+2:309:13
7Henrik LanglottMariestads FK26:43+3:239:32
8Johanna AnderssonMariestads FK27:48+4:289:55
9Alma JohanssonOK Skogshjortarna27:53+4:339:57
10Ellinor HellrupKlubblös28:13+4:5310:04
11Henrik HallbergFalköpings AIK OK29:00+5:4010:21
11Ellen TollOK Njudung29:00+5:4010:21
13Louise VibergRyda SK32:32+9:1211:37
14Sara AnderssonVänersborgs SK32:58+9:3811:46
15Laila SvenssonRasbo IK34:18+10:5812:15
16Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg35:05+11:4512:31
17Sara KransTibro OK35:45+12:2512:46
18Ida HolstenRydboholms SK36:38+13:1813:05
19Marie FranssonUlricehamns OK36:49+13:2913:08
20Marita JohanssonMarkbygdens OK37:06+13:4613:15
21Tommy BlomKlubblös37:25+14:0513:21
22Cayenne BadhFalköpings AIK OK38:01+14:4113:34
23Ayan LingJönköpings OK40:29+17:0914:27
24Roger ÖdénSOK Aneby40:39+17:1914:31
25Emma KilbornKlubblös41:04+17:4414:40
26Birgit LjungOK Gipen41:13+17:5314:43
27Gunilla AnderssonHestra IF42:19+18:5915:06
28Elin DanielssonIstrums SK43:12+19:5215:25
29Mårten SundbladOK Skärmen43:59+20:3915:42
30Liv LindOK Skärmen44:00+20:4015:42
31Lena ElfströmOK Orinto44:07+20:4715:45
32Helena JönssonLunds OK46:46+23:2616:42
33Anette CarlssonKlubbllös50:55+27:3518:11
Liam JohanssonIF Hagenej godkänd

Öppen motion 4

4 640 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jon SolsrudNydalens SK39:328:31
2Christina SvenssonKlubblös53:09+13:3711:27
3Emma RingströmOK Landehof1:01:55+22:2313:20
4Magnus HallqvistUlricehamns OK1:07:29+27:5714:32
5Kristina TörnströmFK Friskus-Varberg1:18:45+39:1316:58
6Sofia DahlgrenIK Ymer1:29:52+50:2019:22

Öppen motion 5

3 370 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK30:509:08
2Emma KarlssonOK Landehof30:51+0:019:09
3Malin NilssonOK Tranan33:25+2:359:54
4Lennart MattssonLustens OK33:56+3:0610:04
5Johanna KarlssonUlricehamns OK34:37+3:4710:16
6Malin AnderssonUlricehamns OK35:22+4:3210:29
7Pernilla KarlssonOK Landehof36:01+5:1110:41
8Dennis SvenssonRasbo IK36:27+5:3710:48
9Ingvar AnderssonOK Amne37:16+6:2611:03
10ANNA LINDELÖVFK Snapphanarna38:09+7:1911:19
11Kjell JohanssonIF Hagen39:22+8:3211:40
12Bror PalgrimVänersborgs SK39:41+8:5111:46
13Annika BjörklundIFK Mora OK43:18+12:2812:50
14Britt-Marie AnderssonOK Amne43:25+12:3512:52
15Sofia TolonenOK Amne43:45+12:5512:58
16Sara LissmyrIFK Mora OK44:14+13:2413:07
17Marianne WasseniusUddevalla OK44:25+13:3513:10
18Niclas KjellmanLidköpings VSK45:24+14:3413:28
19Sanna TolonenOK Amne45:51+15:0113:36
20Henric HolmTibro OK46:20+15:3013:44
21Camilla LiderudLidköpings VSK47:19+16:2914:02
22John WesterHjärnarps GH OL47:42+16:5214:09
23Rasmus PåledalOK Roxen47:55+17:0514:13
24Helena StubberudNydalens SK48:05+17:1514:16
25Gunnel NilssonOLC Wienerwald48:23+17:3314:21
26Susanna KarlssonRyda SK48:26+17:3614:22
27Karina WahlIK Vista49:58+19:0814:49
28Anna-Lena AxelssonUmeå OK51:02+20:1215:08
29Lena Carlsson TellIF Hagen51:10+20:2015:10
30Lotta MorénHjärnarps GH OL51:48+20:5815:22
31Andrea ErdeliusIF Rigor52:09+21:1915:28
32Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK54:08+23:1816:03
33Anna PihlströmOK Landehof54:29+23:3916:10
34Erik AlbinssonHjärnarps GH OL55:01+24:1116:19
35Daniel SvenssonGöteborg-Majorna OK55:15+24:2516:23
36Liselotte LarssonTibro OK58:35+27:4517:23
37Lena LarssonHestra IF1:09:42+38:5220:40
38Arvid AlbinssonHjärnarps GH OL1:24:05+53:1524:57
39Marie AlbinssonHjärnarps GH OL1:24:23+53:3325:02
Anders GenbergUlricehamns OKej start

Öppen motion 6

5 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär LarssonIF Hagen56:0010:36
2Hans NilssonKungälvs OK57:17+1:1710:50
3Björn LindgrenIF Hallby SOK1:10:34+14:3413:21

Öppen motion 7

2 980 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ErssonIFK Mora OK21:017:03
2David GunnarssonIK Hakarpspojkarna24:01+3:008:03
3Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan24:54+3:538:21
4Mats HolmbergKlubbllös26:05+5:048:45
5Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna26:40+5:398:56
6Therese DahlströmOK Alehof28:38+7:379:36
7Christer JohanssonEksjö SOK28:41+7:409:37
8Bengt LarssonBredareds IF29:02+8:019:44
9Helena AxelssonNydalens SK29:06+8:059:45
10Roger NorbergOK Hällen29:39+8:389:56
11Bo KlamfeltTibro OK30:22+9:2110:11
12Ulf OlstenRydboholms SK30:24+9:2310:12
13Lotta SundbladEksjö SOK31:30+10:2910:34
14Per-Ola UlsethNydalens SK31:34+10:3310:35
15Erik LindströmOK Tranan32:10+11:0910:47
16Katarina EnbomVänersborgs SK32:37+11:3610:56
17Bo HultgrenOK Njudung32:55+11:5411:02
18Magnus EliassonFK Friskus-Varberg33:17+12:1611:10
19Per GustafssonRyda SK33:20+12:1911:11
20Peter ÖstenssonOK Tranan33:42+12:4111:18
21Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK34:39+13:3811:37
22Björn HellrupHelsingborgs SOK34:41+13:4011:38
23Helena AnderssonSOK Aneby34:48+13:4711:40
24Joel PlumppuBredareds IF35:18+14:1711:50
25Daniel NiklassonFalköpings AIK OK35:24+14:2311:52
26Christer AnderssonSOK Aneby35:38+14:3711:57
27Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg36:59+15:5812:24
28Berit EkmanVallentuna-Össeby OL37:22+16:2112:32
29Maria PetterssonHalmstad OK37:43+16:4212:39
30Martin JohanssonHalmstad OK37:49+16:4812:41
31Berit KlamfeltTibro OK37:51+16:5012:42
32Linda CorneliussonOK Löftan38:26+17:2512:53
33Kent OlaussonOK Orinto38:28+17:2712:54
34Malin JohanssonFK Friskus-Varberg38:36+17:3512:57
35Mårten SvenssonOK Gipen39:04+18:0313:06
36Charlotte DrejmoOK Landehof40:34+19:3313:36
37Lars BörjessonIstrums SK40:59+19:5813:45
38Johanna HallqvistUlricehamns OK42:09+21:0814:08
39Jacob ÖstermanVänersborgs SK42:18+21:1714:11
40Frida KjellmanLidköpings VSK42:51+21:5014:22
41Charlotte ÖstermanVänersborgs SK43:03+22:0214:26
42Tommy PedersenKlubblös43:29+22:2814:35
43Lina LiljeholmAnkarsrums OK43:41+22:4014:39
44Anna KallinSOK Aneby44:01+23:0014:46
45Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK44:11+23:1014:49
46Stefan KarlssonFalköpings AIK OK44:12+23:1114:49
47Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL44:30+23:2914:55
48Ulf GabrielssonKungälvs OK44:52+23:5115:03
49Johan LiderudLidköpings VSK45:32+24:3115:16
50Andreas PihlströmOK Landehof46:53+25:5215:43
51Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK46:55+25:5415:44
52Jenny OlssonStigsökarna48:12+27:1116:10
53Kajsa NordinUlricehamns OK48:46+27:4516:21
54Monica GrönkvistJönköpings OK48:53+27:5216:24
55Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK49:37+28:3616:38
56Bo  CederlöfKlubblös51:34+30:3317:18
57Marika ElverlindOK Tranan51:39+30:3817:19
58Helena SödervallIK Gandvik51:57+30:5617:25
59Monika HjellströmGränna-Bygdens OK52:45+31:4417:42
60Anders HellrupKlubblös52:47+31:4617:42
61Jeanette PerssonOK Löftan53:03+32:0217:48
62Lars BroströmDegerfors OK53:10+32:0917:50
63Stefan HåkanssonIK Ymer53:13+32:1217:51
64Stig BengtssonOK Amne57:24+36:2319:15
65Cecilia EricssonFK Friskus-Varberg58:04+37:0319:29
66Carina WallgrenIstrums SK1:04:41+43:4021:42
67Annika JohanssonOK Alehof1:08:01+47:0022:49
Karin CederlöfKlubblösej godkänd
Oscar KarlssonTrollhättans SOKej godkänd
Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OKej godkänd
Annika LeufvénÅmåls OKej godkänd

Öppen motion 8

4 660 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael KindbornOK Hällen37:378:04
2Erik RåbergOK Landehof37:52+0:158:07
3Erik SkaarRyda SK42:10+4:339:02
4Stefan NordinUlricehamns OK42:28+4:519:06
5Albin TollOK Njudung43:18+5:419:17
6Dennis TollOK Njudung45:17+7:409:43
7Michael PerssonIF Hagen47:19+9:4210:09
8Adam FredénFalköpings AIK OK48:42+11:0510:27
9Lars RunessonOK Vivill48:52+11:1510:29
10Stefan WahlIK Vista50:24+12:4710:48
11Martin AnderssonMarkbygdens OK50:29+12:5210:50
12Marina JohanssonOK Njudung52:02+14:2511:09
13Kristofer DrejmoOK Landehof52:47+15:1011:19
14Pelle JärhedK 3 IF53:50+16:1311:33
15Per RubendahlOK Skogshjortarna56:27+18:5012:06
16Micael ElmbladBredaryds SOK56:40+19:0312:09
17Tommy HögIK Gandvik57:14+19:3712:16
18Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK57:56+20:1912:25
19Per HaepplingVästerås SOK58:12+20:3512:29
20Annika BechtelFK Friskus-Varberg58:31+20:5412:33
21Daniel JohanssonRyda SK58:32+20:5512:33
22Niklas SahlénIF Hagen1:00:25+22:4812:57
23Sofia ÖstenssonOK Tranan1:01:51+24:1413:16
24Axel MatssonHjärnarps GH OL1:02:03+24:2613:18
25Fredrik SaugestadNydalens SK1:02:10+24:3313:20
26Fredrik FalkanderSOK Träff1:03:40+26:0313:39
27Sofia GumaeliusTibro OK1:07:07+29:3014:24
28Niclas AhlanderOK Denseln1:08:13+30:3614:38
29Nicklas EnlundGamleby OK1:09:18+31:4114:52
30Tommy KarlssonGudhems IF1:11:13+33:3615:16
31Magnus ElverlindOK Tranan1:15:34+37:5716:12
32Staffan OlssonStigsökarna1:17:37+40:0016:39
33Andrew Cumming ThomWeston Emus1:19:14+41:3717:00
34Mats SunessonOK Skogsstjärnan1:23:49+46:1217:59
35Lennart MorénHjärnarps GH OL1:27:21+49:4418:44
36Jens DanielssonIstrums SK1:29:41+52:0419:14

Öppen motion 9

7 210 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders PåhlmanIstrums SK55:137:39
2Filip KarlssonIF Hagen58:45+3:328:08
3Tord HederskogHJS-Vansbro OK1:02:13+7:008:37
4Jakob HöstHjärnarps GH OL1:09:06+13:539:35
5Jakob AttåsOK Tisaren1:10:57+15:449:50
6Per HolmbergUlricehamns OK1:14:42+19:2910:21
7Erik HolmbergJönköpings OK1:15:12+19:5910:25
8Christian WesterIF Hagen1:15:44+20:3110:30
9Jesper LiderudLidköpings VSK1:19:22+24:0911:00
10Anton BernevingOK Gipen1:20:19+25:0611:08
11Karl GellermanGöteborgs SK1:25:05+29:5211:48
12Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo1:25:34+30:2111:52
13Otto TuvessonKlubblös1:26:21+31:0811:58
14Hans-Olof CarlssonKlubblös1:28:33+33:2012:16
15Mika TolonenOK Amne1:42:18+47:0514:11
Jonas HolstIstrums SKej godkänd

Öppen motion Trail

6 380 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annie LarssonOK Skogshjortarna39:596:16
2Peter StenbäckNAIS Orienteringsklubb47:08+7:097:23
3Ragnar MellbinKlubblös57:25+17:268:59

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser