Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ålems OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ålems OK
Arrangörsorganisation: Ålems OK
Datum: söndag 12 april 2015

D21

3 710 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eveliina HirvonenPaimion Rasti27:197:21
2Malin AnnegårdCentrum OK28:47+1:287:45
3Anna Maria RoubertVäxjö OK29:06+1:477:50
4Maria JohanssonTorsås OK31:59+4:408:37
5Amelia SkalbergBredaryds SOK33:10+5:518:56
6Katarina LenanderVäxjö OK33:41+6:229:04
7Maria ArvidssonGöteborg-Majorna OK35:00+7:419:26
8Eveliina HasuKouvolan Suunnistajat35:03+7:449:26
9Anna ArvidssonKalmar OK35:15+7:569:30
10Petra OlejnikOK Skogsfalken39:05+11:4610:32
11Jennie GustavssonVäxjö OK39:57+12:3810:46
12Helena LindénVäxjö OK40:35+13:1610:56

H21

4 550 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik KarlssonVäxjö OK25:565:41
2Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna29:25+3:296:27
3Rasmus LundbergOK Bävern30:20+4:246:40
4Niklas KarlssonVäxjö OK32:03+6:077:02
5Tord HultbergSOK Viljan33:37+7:417:23
6Theodor WahlbomOK Orion33:39+7:437:23
7Oskar PeterssonOK Njudung35:22+9:267:46
8Erik LennartssonSOK Viljan35:53+9:577:53
9Robin JakobssonGamleby OK36:59+11:038:07
10Simon NilssonEksjö SOK47:26+21:3010:25
11Robert LarssonGamleby OK48:35+22:3910:40
12Johan LöfströmJönköpings OK52:53+26:5711:37
Jens WicksénCentrum OKej godkänd
Mattias KarlssonVäxjö OKutgått
Petter ValleriusGamleby OKej start

H18

3 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric LöfqvistOK Njudung29:268:16
2Emil JohanssonOK Bävern34:59+5:339:49
3Erik LiljebjörnNybro OK37:21+7:5510:29
Pontus ErlandssonSOK Viljanej start

D16

3 430 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isa EnvallIK Hakarpspojkarna27:127:55
2Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK28:46+1:348:23
3Elin SvenssonOK Älme32:52+5:409:34
4Jenny JakobssonGamleby OK35:13+8:0110:16
5Alice FinndahlIK Hakarpspojkarna36:02+8:5010:30
6Ophelia HaasNybro OK37:13+10:0110:51
6Fanny SundbladEksjö SOK37:13+10:0110:51
8Julia ArvidssonVimmerby OK39:13+12:0111:26
9Ellen WahlbomOK Orion40:27+13:1511:47
10Moa ErlandssonVimmerby OK41:25+14:1312:04
11Stina JohanssonOK Bävern41:57+14:4512:13
Elin RydgårdEksjö SOKej start

H16

3 510 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna23:346:42
2Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna23:42+0:086:45
3Emil AuseliusBredaryds SOK23:55+0:216:48
4Filip TrofastBredaryds SOK24:02+0:286:50
5Isak HertinVästerviks OK24:51+1:177:04
6Gustav RuneforsVäxjö OK25:43+2:097:19
7Isac EricssonVäxjö OK26:05+2:317:25
8Victor HanssonJönköpings OK27:34+4:007:51
9Gunnar EngströmLinköpings OK29:21+5:478:21
10Carl EkbringKexholms SK29:45+6:118:28
11Jakob IngströmBottnaryds IF33:00+9:269:24
12Simon ErikssonEmmaboda Verda OK33:43+10:099:36
13Gustav OlssonTorsås OK34:38+11:049:52
14Oskar SvahnEksjö SOK50:00+26:2614:14
Adam LöfströmJönköpings OKej godkänd
Loke ÖstangårdGamleby OKej godkänd
Oliver ValleriusGamleby OKutgått
Filip AnderssonHultsfreds OKej start

H16 Kort

3 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Viktor ThuressonKalmar OKej godkänd

D14

3 060 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alicia LundgrenVäxjö OK27:058:51
2Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna28:45+1:409:23
3Julia RangertIK Hakarpspojkarna30:10+3:059:51
4Emma LingJönköpings OK30:54+3:4910:05
5Klara HöglundEksjö SOK31:14+4:0910:12
6Hilda JohanssonIK Hakarpspojkarna31:23+4:1810:15
7Elin RindstigSOK Viljan32:25+5:2010:35
8Maja PorleVäxjö OK32:35+5:3010:38
9Linnea SkalbergBredaryds SOK35:43+8:3811:40
10Amanda KarmetunOK Njudung37:14+10:0912:10
11Alma GustafssonSOK Aneby38:28+11:2312:34
12Elin JennerstrandOK Njudung39:32+12:2712:55
13Elisabet MikkelsenSOK Viljan40:21+13:1613:11
14Lisa OlssonTorsås OK47:09+20:0415:24
15Tuva LövdahlSOK Viljan48:14+21:0915:45
16Elin RambergOK Orion48:46+21:4115:56
17Ebba RosanderSOK Aneby50:51+23:4616:37
Nellie NilssonOK Orionutgått
Ida EdvardssonEksjö SOKej start

H14

3 020 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joar HertinVästerviks OK22:507:33
2Axel ElmbladBredaryds SOK23:14+0:247:41
3Anton GunnarssonBredaryds SOK24:20+1:308:03
4Linus LundbergOK Bävern26:08+3:188:39
5Hugo DjurstedtEksjö SOK26:35+3:458:48
6Mattis PerssonEksjö SOK27:08+4:188:59
7Karl PetersénOK Njudung27:23+4:339:04
8Melker ElofssonOK Njudung27:39+4:499:09
9Benjamin ClaessonJönköpings OK29:07+6:179:38
10Erik ÅkessonVäxjö OK29:45+6:559:51
11Simon SvahnEksjö SOK32:20+9:3010:42
12Edvin SchillerOK Njudung32:30+9:4010:45
13Hugo JakobssonEksjö SOK33:15+10:2511:00
14Aron ÖstangårdGamleby OK35:01+12:1111:35
15Oskar KarlssonMålilla OK36:43+13:5312:09
16Jonathan PetterssonSOK Viljan37:18+14:2812:21
17Isak HultbergSOK Viljan38:46+15:5612:50
18Oliver ErikssonEmmaboda Verda OK40:57+18:0713:33
19Fabian ValleriusGamleby OK43:42+20:5214:28
20Samuel GarnerVäxjö OK44:08+21:1814:36
21Adrian SkobeKalmar OK45:26+22:3615:02
22Gideon ClaessonJönköpings OK49:01+26:1116:13
23Axel ThunellLessebo OK1:44:38+1:21:4834:38

D14 Kort

2 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika RobertssonÅlems OK29:5011:44
2Elin GöthEksjö SOK46:41+16:5118:22
3Natalie WestlundTorsås OK1:07:53+38:0326:43

H14 Kort

2 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John ÖrmanKalmar OK28:3911:33
2Isak HagbergKalmar OK34:00+5:2113:42
3Viggo ThuressonKalmar OK40:17+11:3816:14
4Jonathan KonradssonKalmar OK50:59+22:2020:33
Hampus GustafssonKalmar OKej godkänd

D12

2 540 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna18:397:20
2Agnes DjurstedtEksjö SOK18:58+0:197:28
3Evelina FinndahlIK Hakarpspojkarna19:11+0:327:33
4Eira HertinVästerviks OK20:49+2:108:11
5Tove ValleriusGamleby OK24:54+6:159:48
6Thea AbajiEksjö SOK30:01+11:2211:49
7Vendela SturekSOK Viljan30:03+11:2411:49
8Stina LindSOK Viljan31:30+12:5112:24
9Stella RangertIK Hakarpspojkarna31:39+13:0012:27
10Tilda RosanderSOK Aneby32:58+14:1912:58
11Filippa SöderbergKalmar OK33:32+14:5313:12
12Emma RindstigSOK Viljan37:51+19:1214:54
13Maja FredrikssonKalmar OK59:01+40:2223:14
Hanna ÖbergGamleby OKej godkänd
Felicia FyhrSOK Anebyej start

H12

2 480 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel BraunVäxjö OK16:476:46
2Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna17:52+1:057:12
3Hugo EricssonVäxjö OK18:41+1:547:32
4Johan BjörckOK Älme20:54+4:078:25
5Erik LingJönköpings OK22:32+5:459:05
6Isak LiljeholmGamleby OK23:02+6:159:17
7Hugo UnossonKalmar OK23:55+7:089:38
8Theo LövdahlSOK Viljan24:23+7:369:49
9Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK24:42+7:559:57
10Oscar HultgrenOK Njudung24:59+8:1210:04
11Hugo LarssonOK Dacke25:54+9:0710:26
12Olle EkbringKexholms SK25:59+9:1210:28
13Axel EvebornSOK Viljan28:40+11:5311:33
14Fabian EvertssonLessebo OK30:03+13:1612:07
15Johan HanssonSOK Viljan33:05+16:1813:20
16Viktor LundqvistNybro OK33:41+16:5413:34
17Hugo AuseliusBredaryds SOK33:59+17:1213:42
18Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna34:48+18:0114:01
19Filip JennerstrandOK Njudung35:04+18:1714:08
20Benjamin GarnerVäxjö OK36:13+19:2614:36
21Gabriel ClaessonJönköpings OK37:55+21:0815:17
22Markus LjungqvistKexholms SK37:59+21:1215:18
23Gustav EvebornSOK Viljan39:24+22:3715:53
Aron RudbergOK Bävernej godkänd
Lukas HagbergKalmar OKej godkänd

D12 Kort

1 880 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia RobertssonÅlems OK17:109:07
2Mikaela LandeliusLessebo OK18:03+0:539:36
3Ebba LindstrandKalmar OK19:56+2:4610:36
4Elin AnderssonKalmar OK21:04+3:5411:12
5Ella IngströmBottnaryds IF27:27+10:1714:36

H12 Kort

1 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ferdinand KlingsellKalmar OK28:2115:04

D10

1 880 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra LingJönköpings OK12:196:33
2Alice HallOK Bävern13:36+1:177:14
3Emma ZettervallOK Dacke15:07+2:488:02
4Tuva ÖstangårdGamleby OK16:43+4:248:53
5Klara HultbergSOK Viljan17:40+5:219:23
Vera GerhardssonOK Bävernej start

H10

1 880 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo HedströmOK Bävern14:227:38
2Carl ÖbergGamleby OK14:26+0:047:40
2Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna14:26+0:047:40
4Emil KreutnerSOK Viljan17:05+2:439:05
5Joel FinndahlIK Hakarpspojkarna18:00+3:389:34
6Wilhelm KarmetunOK Njudung19:24+5:0210:19
Lukas BergforsSOK Viljanej godkänd

D35

3 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda NordinEksjö SOK32:098:51
2Eva PerssonVäxjö OK47:59+15:5013:13

D40

3 570 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna SvenssonSOK Viljan33:379:24
2Magdalena JonssonNybro OK36:47+3:1010:18
3Anneli ArvidssonVimmerby OK38:36+4:5910:48
4Maria SundbergOK Njudung38:38+5:0110:49
5Carola BillingHultsfreds OK39:55+6:1811:10
6Karolina KarlssonNybro OK43:29+9:5212:10
7Jessica BjörckOK Älme49:30+15:5313:51
8Lina LiljeholmAnkarsrums OK53:04+19:2714:51
9Cecilia KarmetunOK Njudung56:54+23:1715:56
10Maria AuseliusBredaryds SOK1:15:22+41:4521:06

H40

3 920 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus LarssonOK Dacke27:527:06
2Marcus AlexanderssonKalmar OK29:45+1:537:35
3Christian EnbergLinköpings OK30:04+2:127:40
4Joakim KarmetunOK Njudung32:48+4:568:22
5Magnus PetterssonSOK Viljan33:14+5:228:28
6Patrik LundqvistNybro OK38:08+10:169:43
7Björn DavidssonOK Bävern39:16+11:2410:01
8Christer ÖbergGamleby OK42:43+14:5110:53
9Jonas HåkanssonEksjö SOK42:48+14:5610:55
10Viktor SkobeKalmar OK43:30+15:3811:05
11Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK44:27+16:3511:20
12Magnus LindstrandKalmar OK46:03+18:1111:44
13Pelle HöglundEksjö SOK1:02:57+35:0516:03
Daniel AxelssonMålilla OKej godkänd
Mattias AnderssonKalmar OKutgått
Anders EdvardssonEksjö SOKej start

D45

3 210 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna EkbringKexholms SK28:228:50
2Annika EricssonVäxjö OK29:54+1:329:18
3Maria RindstigSOK Viljan31:15+2:539:44
4Susanna DjurstedtEksjö SOK31:17+2:559:44
5Anne LindellKalmar OK35:44+7:2211:07
6Kerstin KarlssonMålilla OK39:10+10:4812:12
7Helene LöfströmJönköpings OK39:19+10:5712:14
8Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK44:29+16:0713:51
9Caroline LiljebjörnNybro OK1:19:18+50:5624:42
Susanne GranGamleby OKej start

H45

3 920 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna27:026:53
2Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna27:41+0:397:03
3Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna27:58+0:567:08
4Jonas PerssonTorsås OK28:24+1:227:14
5Våge RindstigSOK Viljan28:55+1:537:22
6Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna30:15+3:137:43
7Johan HanssonJönköpings OK31:02+4:007:55
8Magnus EricssonVäxjö OK31:10+4:087:57
9Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna31:21+4:197:59
10Anders PeterssonOK Njudung31:53+4:518:08
11Anders LingJönköpings OK32:43+5:418:20
12Ola LöfgrenSOK Viljan35:10+8:088:58
13Peter BraunVäxjö OK35:49+8:479:08
14Johan AnderssonHultsfreds OK36:01+8:599:11
15Thomas JohanssonGamleby OK36:05+9:039:12
16Magnus TrofastBredaryds SOK36:47+9:459:23
17Anders NilssonOK Orion37:11+10:099:29
18Jonas BergforsSOK Viljan38:50+11:489:54
19Per ErlandssonVimmerby OK39:05+12:039:58
20Stefan PeterssonKalmar OK39:39+12:3710:06
21Ulf PerssonBottnaryds IF39:48+12:4610:09
22Tomas KarlssonKexholms SK40:07+13:0510:14
23Björn ZettervallOK Dacke40:17+13:1510:16
23Mikael WahlbomOK Orion40:17+13:1510:16
25Urban BillingHultsfreds OK42:44+15:4210:54
26Lars BjörckOK Älme45:37+18:3511:38
27Johan EvebornSOK Viljan45:42+18:4011:39
28Pontus LöfströmJönköpings OK46:58+19:5611:58
29Jimmy NicklassonKexholms SK48:01+20:5912:14
30Ulf LiljebjörnNybro OK49:30+22:2812:37
31Håkan AuseliusBredaryds SOK53:52+26:5013:44
32Björn KarlssonKexholms SK57:25+30:2314:38
33Anders ErikssonKexholms SK1:20:05+53:0320:25
Matti EnvallIK Hakarpspojkarnaej start

D50

2 970 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ina SkalbergBredaryds SOK27:449:20
2Kristina JohanssonBredaryds SOK29:17+1:339:51
3Karin ÖhlinSOK Aneby29:26+1:429:54
4Karin SkullmanLinköpings OK34:40+6:5611:40
5Karina SvenssonVimmerby OK37:06+9:2212:29
6Mariann JohanssonKexholms SK38:04+10:2012:49
7Ann BrenanderSOK Viljan42:05+14:2114:10
8Eva TollsternVäxjö AIS46:36+18:5215:41

H50

3 630 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven LundgrenVäxjö OK25:377:03
2Mats LjungqvistKexholms SK29:08+3:318:01
3Peter EkdahlEmmaboda Verda OK29:46+4:098:12
3John E ErikssonVäxjö OK29:46+4:098:12
5Mats SöderbergKalmar OK30:02+4:258:16
6Stefan JohanssonBredaryds SOK33:36+7:599:15
7Magnus PorleVäxjö OK34:32+8:559:30
8Lars-Olof LundquistNybro OK35:55+10:189:53
9Urban AnderssonKexholms SK36:12+10:359:58
10Anders PetterssonVästerviks OK47:37+22:0013:07
11Kjell SvenssonOK Älme59:09+33:3216:17
Benny ThunellLessebo OKej start

D55

2 970 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina JohanssonKalmar OK32:0410:47
2Agneta OlivestamVimmerby OK32:30+0:2610:56
3Mona PalmLessebo OK34:59+2:5511:46
4Marianne RosgrenOK Njudung41:07+9:0313:50
5Berit RuneforsVäxjö OK42:04+10:0014:09
6Yvonne JohanssonGamleby OK44:48+12:4415:05

H55

3 540 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove LernåKalmar OK25:157:07
2Gunnar KarlssonMålilla OK26:01+0:467:20
3Inge GötessonOK Dacke29:06+3:518:13
4Arne KlintbergEksjö SOK29:40+4:258:22
5Ingemar MånssonRonneby OK32:54+7:399:17
6Rune TuressonOK Bävern35:09+9:549:55
7Per-Ivan EngströmOK Orion37:20+12:0510:32
8Björn AxemoHultsfreds OK38:44+13:2910:56
9Bo SalomonssonKalmar OK39:15+14:0011:05
10Jerry SvenssonSOK Viljan40:12+14:5711:21
11Manfred OlejnikSOK Viljan40:39+15:2411:28
12Tomas PeterssonSOK Viljan56:02+30:4715:49

D60

2 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena PerssonGamleby OK35:3913:58
2Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK35:42+0:0314:00
3Kristin JohanssonOK Dacke41:43+6:0416:21

H60

3 570 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart KalénSOK Viljan29:378:17
2Kent GranqvistVästerviks OK29:58+0:218:23
3Leif CarlssonSOK Viljan30:52+1:158:38
4Ingemar PerssonGamleby OK32:32+2:559:06
5Björn PalmLessebo OK33:59+4:229:31
6Pelle SkullmanLinköpings OK35:10+5:339:51
7Hans GottfridssonTorsås OK36:54+7:1710:20
8Jan DanielssonKalmar OK37:05+7:2810:23
9Håkan AlgotssonTorsås OK41:11+11:3411:32
10Leif JohanssonKexholms SK41:12+11:3511:32
11Bertil KalénSOK Viljan44:30+14:5312:27
12Jan JohanssonGamleby OK49:21+19:4413:49
13Stellan HäggbrinkBerga SOK1:08:15+38:3819:07
Stefan CarlssonSOK Viljanej start
Göran SvensonSOK Viljanej start

D65

2 550 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Mari KarlssonVäxjö OK29:3711:36
2Vivianne HolgerssonOK Måsen32:36+2:5912:47
3Ros-Mari KarlssonNybro OK33:18+3:4113:03
4Gunilla SävenstrandHultsfreds OK33:32+3:5513:09
5Lisa KumlinVäxjö OK35:17+5:4013:50
6Ann-Mari PerssonVäxjö OK36:22+6:4514:15
7Ann-Helen LinnersjöOK Orion36:32+6:5514:19
8Majvie AnnegårdSOK Viljan39:54+10:1715:38
9Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK41:48+12:1116:23
10Lena SandahlGamleby OK46:35+16:5818:16
11Sinikka KukkohoviAnderstorps OK51:34+21:5720:13

H65

3 210 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo TuressonOK Bävern31:029:40
2Tommy OlssonOK Dacke31:50+0:489:55
3Hans HolgerssonOK Måsen31:57+0:559:57
4Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK32:54+1:5210:14
5Gunnar EnbergMålilla OK34:55+3:5310:52
6Lars-Åke ÅbergKalmar OK35:20+4:1811:00
7Johnny GustafssonGamleby OK37:03+6:0111:32
8Anders WidénOLG Säuliamt38:17+7:1511:55
9Leif AxelssonMålilla OK38:57+7:5512:08
10Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan44:03+13:0113:43
11Tommy OlaussonSOK Aneby44:10+13:0813:45
12Karl-Erik PetterssonSOK Viljan46:30+15:2814:29
13Gunnar LindahlLessebo OK49:39+18:3715:28

H70

2 940 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke EckerbomIFK Sävsjö28:189:37
2Björn LinnersjöOK Orion30:06+1:4810:14
3Kent EkdahlEmmaboda Verda OK32:06+3:4810:55
4Ingemar AnderssonOK Orion32:48+4:3011:09
5Åke BorgerAnkarsrums OK34:34+6:1611:45
6Gerth SällströmLessebo OK35:43+7:2512:08
7Hans-Åke ChristianssonGamleby OK38:19+10:0113:01
8Jan-Ulf KarlssonMålilla OK44:34+16:1615:09
9Folke RingbergLessebo OK46:30+18:1215:48
Leif LindströmNybro OKej start

H75

2 940 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sivert AxelssonKalmar OK31:1610:38
2Kurt BergstrandLessebo OK32:32+1:1611:03
3Rolf JonssonNybro OK39:35+8:1913:27
4Allan HåkanssonSOK Viljan42:45+11:2914:32
5Lennart KammenhedJönköpings OK43:54+12:3814:55
6Stig KarlssonTorsås OK44:29+13:1315:07
7Uno PeterssonTorsås OK45:41+14:2515:32
8Göran GabrielssonSOK Viljan46:03+14:4715:39
9Arne SävenstrandHultsfreds OK46:29+15:1315:48
10Hans-Åke OlssonHultsfreds OK46:43+15:2715:53
11Åke KarlssonKalmar OK48:29+17:1316:29
12Göran ThourVärend GN OL51:25+20:0917:29
13Milton LöfgrenSOK Viljan55:38+24:2218:55
Sven PerssonTorsås OKej godkänd

H80

2 380 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil StåhlKalmar OK54:5023:02
2Bengt-Åke BorgemoSOK Viljan57:12+2:2224:02

Inskolning

1 490 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Agnes ErikssonKexholms SKfullföljt
Saga FredrikssonKalmar OKfullföljt
Hedda GranfloKexholms SKfullföljt
Viktor GranfloKexholms SKfullföljt
Amanda GustavssonVäxjö OKfullföljt
Elsa HallOK Bävernfullföljt
Ida HanssonSOK Viljanfullföljt
Rufus HedströmOK Bävernfullföljt
Alvin JakobssonNybro OKfullföljt
Emilia JakobssonNybro OKfullföljt
Gustav KlingsellKalmar OKfullföljt
Hanna KlingsellKalmar OKfullföljt
Neo LivfKexholms SKfullföljt
Tiio LivfKexholms SKfullföljt
Oskar MagnussonKexholms SKfullföljt
Amelia RunemalmKalmar OKfullföljt
Molly WalleniusGamleby OKfullföljt
Adam HesselmarkKalmar OKej godkänd
Emil HesselmarkKalmar OKej godkänd
Samuel HylanderKalmar OKej godkänd
Amanda FyhrSOK Anebyej start

U1

1 730 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus HanssonSOK Viljan14:008:05
2Emrik EvebornSOK Viljan15:41+1:419:03
3Alma FredrikssonKalmar OK16:16+2:169:24
4Olof HertinVästerviks OK16:34+2:349:34
5Albin LundgrenVäxjö OK16:52+2:529:44
6Emil LingJönköpings OK17:17+3:179:59
7Axel ErikssonKexholms SK19:12+5:1211:05
8Filip HultbergSOK Viljan20:05+6:0511:36
9Oscar AnderssonKalmar OK20:51+6:5112:03
10Jack SvenssonSOK Viljan21:11+7:1112:14
11Tove JakobssonEksjö SOK22:43+8:4313:07
12Erik SetervallOK Dacke25:39+11:3914:49
Emilia AugustssonLessebo OKej godkänd
Pelle JakobssonEksjö SOKej start

U2

2 510 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia AbajiEksjö SOK38:1315:13
2Noa GöthEksjö SOK42:17+4:0416:50
3Molly WirefeldtNybro OK43:05+4:5217:09
4Viggo PetterssonSOK Viljan44:31+6:1817:44
5Elaine AugustssonLessebo OK51:11+12:5820:23
6Tindra DavidssonOK Bävern58:01+19:4823:06
Ebba SkullmanLinköpings OKej godkänd
Linnéa EdvardssonEksjö SOKej start

Öppen motion 1

2 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip GummerssonNybro OK30:0011:57
2Allan KarlssonÅlems OK39:59+9:5915:55

Öppen motion 3

2 890 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie MikkelsenSOK Viljan32:0911:07
2Anna MagnussonKexholms SK37:18+5:0912:54
3Anette OlssonEksjö SOK37:58+5:4913:08
4Samuel HylanderKalmar OK38:49+6:4013:25
5Josef JennerstrandOK Njudung41:32+9:2314:22
6Maria PetterssonOK Njudung41:42+9:3314:25
7Kristina StålhanskeVäxjö OK46:02+13:5315:55
8Elin JohanssonSOK Viljan46:05+13:5615:56
9Linda KraftKalmar OK46:38+14:2916:08
10Ulrika JungqvistKexholms SK49:10+17:0117:00
11Malin FredrikssonKalmar OK52:01+19:5217:59
12Thomas HesselmarkKalmar OK1:00:00+27:5120:45
13Göran ErikssonKexholms SK1:04:13+32:0422:13
14Maria GustavssonAlstermo IF1:07:36+35:2723:23
15Marianne ArvidssonKalmar OK1:09:35+37:2624:04
16Li-Min SvenssonOK Älme1:17:31+45:2226:49
17Göte CarlssonKexholms SK1:17:47+45:3826:54
18Linda HedströmOK Bävern1:18:55+46:4627:18
Ayan LingJönköpings OKej start

Öppen motion 5

3 520 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan JohanssonSOK Viljan34:139:43
2Sven MikkelsenSOK Viljan36:25+2:1210:20
3Stefan TorstenssonOK Njudung37:16+3:0310:35
4Anna HanssonSOK Viljan40:46+6:3311:34
5Lennart EklundMålilla OK44:40+10:2712:41
6Åke SvenssonIf Stjärnan45:02+10:4912:47
7Mikael FyhrSOK Aneby46:01+11:4813:04
8Alexander LivfKexholms SK46:13+12:0013:07
9Henrik PeterssonNybro OK46:27+12:1413:11
10Rasmus JohanssonNybro OK48:31+14:1813:46
11Lars KreutnerSOK Viljan49:13+15:0013:58
12Jonathan JohanssonNybro OK50:36+16:2314:22
13Filip JohanssonSOK Viljan51:37+17:2414:39
14Ann -marie JohanssonNybro OK52:18+18:0514:51
15Kenneth NilssonKalmar OK53:34+19:2115:13
16Marika HallOK Bävern1:00:28+26:1517:10
17Morgan LandeliusLessebo OK1:01:10+26:5717:22
18Kerstin LundqvistNybro OK1:05:32+31:1918:37
19Kristina BergmanKalmar OK1:12:33+38:2020:36
20Tommy OlssonTorsås OK1:12:45+38:3220:40
21Maria ErikssonEmmaboda Verda OK1:16:35+42:2221:45
22Pia ÖstangårdGamleby OK1:28:32+54:1925:09
23Kristina JennerstrandOK Njudung1:33:24+59:1126:32
24Helena JonssonÅlems OK1:41:00+1:06:4728:41
Johan SjödinIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Anna AnderssonKalmar OKutgått
Hanna EDVARDSSONEksjö SOKej start
Jenny JakobssonEksjö SOKej start

Öppen motion 7

2 940 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo HultgrenOK Njudung29:119:55
2Magnus OlssonTorsås OK30:25+1:1410:20
3Magnus SchillerOK Njudung30:59+1:4810:32
4Jonas PerssonSOK Viljan34:53+5:4211:51
5Thomas ElofssonOK Njudung35:05+5:5411:55
6Catrine OlssonTorsås OK36:03+6:5212:15
7Ulrika RudbergOK Bävern36:06+6:5512:16
8Pahn GardhemNybro OK37:13+8:0212:39
9Klara AlvelidKalmar OK40:15+11:0413:41
10Lars KarlssonGamleby OK41:08+11:5713:59
11Heino OtsKalmar OK42:13+13:0214:21
12Ingela KlintbergEksjö SOK44:17+15:0615:03
13Ann Sofie EngsmoAlstermo IF44:53+15:4215:15
14Jörn AntonischkiOK Orion46:46+17:3515:54
15Tomas PetersénOK Njudung48:55+19:4416:38
16Ann-Marie RobertssonMålilla OK50:58+21:4717:20
17Kenneth LindblomVäxjö OK52:37+23:2617:53
18Karin EkebjärKalmar OK53:24+24:1318:09
19Anna HertinVästerviks OK53:47+24:3618:17
20Eva-Britt JohanssonSOK Viljan58:18+29:0719:49
21Sandra DavidssonOK Bävern58:22+29:1119:51
22Marie KarlssonVäxjö OK1:06:28+37:1722:36
23Sven AnderssonOK Stigen1:14:23+45:1225:18
24Anders RotvikerSOK Viljan1:17:00+47:4926:11
25Göran BerganderEksjö SOK1:48:32+1:19:2136:54

Öppen motion 8

4 550 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tony LövdahlSOK Viljan32:277:07
2Leif BengtssonLessebo OK39:58+7:318:47
3Magnus ErikssonKexholms SK42:04+9:379:14
4Hedwig Almqvist HaasSundsvalls OK42:45+10:189:23
5Mikael GummessonNybro OK43:00+10:339:27
6Michael HertinVästerviks OK46:11+13:4410:09
7Helena GummerssonOK Dacke47:49+15:2210:30
8Tobias GranfloKexholms SK48:36+16:0910:40
9Tommy LiljebjörnNybro OK50:22+17:5511:04
10Sonja HaasNybro OK53:04+20:3711:39
11Carl AlvelidKalmar OK53:40+21:1311:47
12Jonathan MagnussonKexholms SK54:48+22:2112:02
13Mikael KarlssonOK Bävern55:28+23:0112:11
14Andreas GranfloKexholms SK56:17+23:5012:22
15Mikael PalmKalmar OK56:48+24:2112:29
16Mikael HallOK Bävern1:01:49+29:2213:35
17Thomas BhomanNybro OK1:11:20+38:5315:40
18Niklas EnlundGamleby OK1:27:46+55:1919:17

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser