Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SSM, dag 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SSM, dag 1, lång
Arrangörsorganisationer: Bodafors OK / Nässjö OK
Datum: lördag 18 april 2015

D21

6 400 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna53:588:25
2Anna EnvallIK Hakarpspojkarna54:21+0:238:29
3Hanna PalmIK Hakarpspojkarna56:35+2:378:50
4Marie AnderssonJönköpings OK56:39+2:418:51
5Eveliina HirvonenPaimion Rasti1:00:39+6:419:28
6Therese KlintbergEksjö SOK1:02:42+8:449:47
7Louise LundgrenVäxjö OK1:03:43+9:459:57
8Maria ArvidssonGöteborg-Majorna OK1:04:10+10:1210:01
9Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK1:06:33+12:3510:23
10Hanna TjärnströmLinköpings OK1:08:51+14:5310:45
11Josefin HanningOK Löftan1:12:13+18:1511:17
12Julia TjärnströmLinköpings OK1:14:16+20:1811:36
13Amanda HallénTrollhättans SOK1:15:45+21:4711:50
Maria R ThelinJönköpings OKej godkänd
Lucie WeissovaJönköpings OKej godkänd

H21

8 400 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik KarlssonVäxjö OK51:286:07
2Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad55:40+4:126:37
3Mattias KarlssonVäxjö OK58:18+6:506:56
4Fredrik RosénJönköpings OK1:00:23+8:557:11
5Mats Erik MalmbergVimmerby OK1:04:50+13:227:43
6Erik SandhOK Roxen1:05:33+14:057:48
7Tord HultbergSOK Viljan1:05:35+14:077:48
8Niklas KarlssonVäxjö OK1:06:00+14:327:51
9Johan SandlundOK Njudung1:08:59+17:318:12
10Patrik JohanssonKexholms SK1:09:31+18:038:16
11Simon NilssonEksjö SOK1:13:34+22:068:45
12Michal BestaJönköpings OK1:19:39+28:119:28
13Håkan AlmqvistNybro OK1:27:27+35:5910:24
14Robert LarssonGamleby OK1:55:35+1:04:0713:45
Oskar PeterssonOK Njudungej godkänd

D18

4 830 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda RangertIK Hakarpspojkarna44:299:12
2Stina ErikssonJönköpings OK58:37+14:0812:08
3Mimmi DahlbergBredaryds SOK1:02:59+18:3013:02
4Ebba SöderlundTormestorps IF1:03:54+19:2513:13

H18

6 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas LundgrenVäxjö OK45:307:06
2Arvid ClaessonJönköpings OK48:53+3:237:38
3Pontus ErlandssonSOK Viljan51:54+6:248:06
4Eric LöfqvistOK Njudung52:22+6:528:10
5Fritiof AxelssonFK Göingarna52:58+7:288:16
6Ole HennselerJönköpings OK53:06+7:368:17
7Emil JohanssonOK Bävern56:53+11:238:53
8Jesper LindströmIF Hagen1:10:05+24:3510:57
9Rasmus SvenssonVärend GN OL1:13:01+27:3111:24
Noa PruthIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Simon RuneforsVäxjö OKej godkänd
Isac JohanssonSol Tranåsej godkänd

D16

4 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL1:09:2315:27

H16

5 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emanuel HerberthsonLinköpings OK45:528:41
2Ludwig GustavssonOK Bävern59:16+13:2411:13
3Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK1:11:19+25:2713:30

H14

3 730 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petter BergstedtMarkbygdens OK42:1111:18
2Olle BergstedtMarkbygdens OK44:15+2:0411:51
Gideon ClaessonJönköpings OKej godkänd
Adam StålhammarIFK Stockarydej start

D14 Kort

2 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martina BraunVäxjö OK31:3210:56
Emma ErikssonAnnebergs GIFej start

H14 Kort

2 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sebastian BjörkBodafors OK38:0812:47
Simon KringstadOK Norrvirdarnaej start

D12

2 880 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda PalmIK Hakarpspojkarna19:196:42
2Agnes DjurstedtEksjö SOK19:48+0:296:52
3Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna19:49+0:306:52
4Eira HertinVästerviks OK19:58+0:396:55
5Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna21:39+2:207:31
6Tilda RosanderSOK Aneby24:04+4:458:21
7Stina LindSOK Viljan24:38+5:198:33
8Lisa SwartzOK Orion26:58+7:399:21
9Nora AnderssonOK Norrvirdarna27:46+8:279:38
10Felicia FyhrSOK Aneby28:17+8:589:49
11Ebba PeterssonMålilla OK28:26+9:079:52
12Vendela SturekSOK Viljan28:36+9:179:55
13Clara WärnsbergMålilla OK29:16+9:5710:09
14Alice StrömgrenSOK Aneby33:26+14:0711:36
15Allis NilssonVimmerby OK34:23+15:0411:56
16Ida RosjöJönköpings OK35:10+15:5112:12
17Olivia GrönkvistJönköpings OK38:59+19:4013:32
18Emma RindstigSOK Viljan54:52+35:3319:03
Evelina FinndahlIK Hakarpspojkarnaej start
Stella RangertIK Hakarpspojkarnaej start

H12

2 980 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel BraunVäxjö OK17:235:50
2Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna17:39+0:165:55
3Erik LingJönköpings OK17:43+0:205:56
4Anton TörnqvistFK Vittus18:31+1:086:12
5Oscar OlinIK Hakarpspojkarna18:59+1:366:22
6Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna20:10+2:476:46
7Filip BrolingBredaryds SOK20:15+2:526:47
8Albin WeidenSkåneslättens OL21:13+3:507:07
9Tobias JohanssonOK Löftan21:15+3:527:07
10Gabriel ClaessonJönköpings OK21:41+4:187:16
11Oscar HultgrenOK Njudung22:20+4:577:29
12Joel BjörnlingerIK Vista22:33+5:107:34
13Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK22:57+5:347:42
14Albin HjellströmGränna-Bygdens OK23:04+5:417:44
15Theo LövdahlSOK Viljan23:16+5:537:48
16Stepan KhakimovFK Vittus24:51+7:288:20
17Olle EkbringKexholms SK24:52+7:298:20
18Alexander GustafssonOK Njudung27:03+9:409:04
19Filip JennerstrandOK Njudung28:01+10:389:24
20Markus LjungqvistKexholms SK30:05+12:4210:05
21Adam JohanssonSkåneslättens OL30:12+12:4910:08
22Johan HanssonSOK Viljan31:18+13:5510:30
23Erik ElfÖlmstads IS49:38+32:1516:39
Adrian SjödinIK Hakarpspojkarnaej start

D12 Kort

2 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen TollOK Njudung20:118:14
2Tilda HagelbergEksjö SOK24:40+4:2910:04

H12 Kort

2 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Edvin WalterssonOK Roxenej godkänd

D10

2 450 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice HallOK Bävern14:526:04
2Sandra LingJönköpings OK15:26+0:346:17
3Emma ZettervallOK Dacke15:48+0:566:26
4Felicia GustafssonOK Njudung16:34+1:426:45
5Emma OlinIK Hakarpspojkarna16:43+1:516:49
6Tova RangertIK Hakarpspojkarna17:10+2:187:00
7Vera GerhardssonOK Bävern18:06+3:147:23
8Engla PruthIK Hakarpspojkarna18:17+3:257:27
9Tuva ÖstangårdGamleby OK18:28+3:367:32
10Frida LindénOK Bävern18:41+3:497:37
11Alva GrönkvistJönköpings OK22:18+7:269:06
12Hanna CarlqvistSnättringe SK22:33+7:419:12
13Ida GeorgssonJönköpings OK28:32+13:4011:38
14Meja EnvallIK Hakarpspojkarna35:16+20:2414:23
15Fanny WalterssonOK Roxen38:01+23:0915:31
Filippa BraunVäxjö OKej godkänd

H10

2 440 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna11:554:53
2Ture LiljaRonneby OK14:22+2:275:53
3Joel FinndahlIK Hakarpspojkarna15:32+3:376:21
4Anton JohanssonSOK Aneby16:39+4:446:49
5Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna16:59+5:046:57
6Wilhelm KarmetunOK Njudung17:20+5:257:06
7Hjalmar AxelssonFK Göingarna17:38+5:437:13
8Nils SwartzOK Orion19:28+7:337:58
9Emil KreutnerSOK Viljan19:29+7:347:59
10Carl ÖbergGamleby OK20:11+8:168:16
11Olle PetersénOK Njudung20:37+8:428:26
12Hugo HedströmOK Bävern21:22+9:278:45

D35

5 570 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Chrissie DahlqvistSkillingaryds FKej start

H35

7 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jon EngqvistRonneby OK1:03:408:44
2Magnus FranssonSOK Aneby1:12:39+8:599:58
3Jari HuttunenSOK Aneby1:19:05+15:2510:51

D40

4 830 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin HolmqvistIK Hakarpspojkarna47:499:53
2Anna SvenssonSOK Viljan51:03+3:1410:34
3Maria BraunVäxjö OK53:55+6:0611:09
4Louise AxelssonFK Göingarna54:25+6:3611:15
5Maria SundbergOK Njudung57:52+10:0311:58
6Anneli ArvidssonVimmerby OK58:54+11:0512:11
7Sara LarssonOK Bävern1:00:04+12:1512:26
8Carin RosjöJönköpings OK1:05:47+17:5813:37

H40

7 280 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tony LövdahlSOK Viljan55:187:35
2Daniel OlssonDalsjöfors IF55:57+0:397:41
3Fredrik SvenssonJönköpings OK57:10+1:527:51
4Heide PerssonAndrarums IF57:41+2:237:55
5Mattias KarlssonIK Trenne Ullared57:49+2:317:56
6Joakim KarmetunOK Njudung1:05:11+9:538:57
7Christian ErikssonLinköpings OK1:09:59+14:419:36
8Marcus AlexanderssonKalmar OK1:14:02+18:4410:10
9Mattias NilssonBjörkfors GOIF1:16:05+20:4710:27
10Björn DavidssonOK Bävern1:21:54+26:3611:15
11Christer ÖbergGamleby OK1:25:00+29:4211:40
12Tobias HaagOK Gränsen1:25:47+30:2911:47
13Ola MarkholmSkåneslättens OL1:30:47+35:2912:28
14Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK1:36:56+41:3813:18
15Markus KleinBjörkfors GOIF2:00:41+1:05:2316:34
Daniel AxelssonMålilla OKej godkänd
Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Mattias GunnarssonBredaryds SOKej start

D45

4 410 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK40:019:04
2Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna40:48+0:479:15
3Anna EkbringKexholms SK41:12+1:119:20
4Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna41:20+1:199:22
5Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna41:52+1:519:29
6Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL41:54+1:539:30
7Susanna DjurstedtEksjö SOK45:36+5:3510:20
8Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL46:39+6:3810:34
9Eva PetterssonOK Dacke50:10+10:0911:22
10Lotta SundbladEksjö SOK50:51+10:5011:31
11Maria HolmbergJönköpings OK52:01+12:0011:47
12Anna MattssonOK Norrvirdarna52:44+12:4311:57
13Carina BerganderEksjö SOK53:48+13:4712:11
14Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL54:05+14:0412:15
15Malin WeidenSkåneslättens OL59:14+19:1313:25
16Madeleine KarlssonOK Norrvirdarna1:03:46+23:4514:27
17Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK1:09:36+29:3515:46
18Helena ÅhlinHelsingborgs SOK1:10:59+30:5816:05

H45

6 400 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna43:106:44
2Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna47:55+4:457:29
3Jan LagerHalmstad OK48:41+5:317:36
4Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna48:48+5:387:37
5Björn AnderssonBredaryds SOK49:50+6:407:47
6Andreas RangertIK Hakarpspojkarna50:50+7:407:56
7Våge RindstigSOK Viljan52:56+9:468:16
8Magnus JohanssonOK Löftan53:11+10:018:18
9Klas GrönkvistJönköpings OK53:57+10:478:25
10Anders PeterssonOK Njudung54:18+11:088:29
11Klas FriborgJönköpings OK55:52+12:428:43
12Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna55:54+12:448:44
13Håkan AxelssonFK Göingarna56:04+12:548:45
14Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna57:35+14:258:59
15Lars NordgrenEksjö SOK1:00:52+17:429:30
16Per ErlandssonVimmerby OK1:01:06+17:569:32
17Harald PerssonAndrarums IF1:02:22+19:129:44
18Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:02:28+19:189:45
19Daniel WärnsbergEksjö SOK1:05:33+22:2310:14
20Staffan JohanssonSol Tranås1:07:57+24:4710:37
21Robert HjelmVimmerby OK1:09:10+26:0010:48
22Anders LingJönköpings OK1:11:24+28:1411:09
23Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL1:12:57+29:4711:23
24Jimmy NicklassonKexholms SK1:14:48+31:3811:41
25Ulf IsakssonHässleby SOK1:39:27+56:1715:32
Kristian PalmIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Thomas JohanssonGamleby OKej start

D50

3 890 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ina SkalbergBredaryds SOK40:0310:17
2Mariann JohanssonKexholms SK40:07+0:0410:18
3Kristina JohanssonBredaryds SOK41:37+1:3410:41
4Maritha HenrikssonJönköpings OK43:17+3:1411:07
5Camilla RosénAnnebergs GIF45:16+5:1311:38
6Sonja HaasNybro OK47:08+7:0512:06
7Karin SkullmanLinköpings OK48:05+8:0212:21
8Karin ÖhlinSOK Aneby51:16+11:1313:10
9Gunilla GustafssonOK Orion53:43+13:4013:48
10Karina SvenssonVimmerby OK1:01:50+21:4715:53
Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIFej start
Lena SwartzOK Orionej start

H50

5 570 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven LundgrenVäxjö OK42:437:40
2Michael BjörnlingerIK Vista45:53+3:108:14
3Elis BengtssonOK Norrvirdarna45:57+3:148:14
4Bengt AnderssonIK Hakarpspojkarna46:14+3:318:18
5Magnus AbrahamssonHalmstad OK46:32+3:498:21
6Anders MolinBoxholm-Mjölby OL48:46+6:038:45
7Mats LjungqvistKexholms SK49:39+6:568:54
8Pär ClaessonSävedalens AIK50:46+8:039:06
9Lars SvantessonHjärnarps GH OL51:38+8:559:16
10Glen HåkanssonVäxjö OK51:57+9:149:19
11Stefan JohanssonBredaryds SOK58:28+15:4510:29
12Magnus PorleVäxjö OK1:00:52+18:0910:55
13Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared1:02:09+19:2611:09
14Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL1:09:00+26:1712:23
15Egon GustavssonOK Bävern1:09:56+27:1312:33
16Per-Göran BernMålilla OK1:09:57+27:1412:33
17Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:12:17+29:3412:58
18Anders PetterssonVästerviks OK1:13:51+31:0813:15
19Sven NilssonIK Vista1:19:38+36:5514:17
20Jan JohanssonSkåneslättens OL1:30:39+47:5616:16
Krister RosjöJönköpings OKej start
Conny SimonssonGränna-Bygdens OKej start

D55

3 890 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin TjernlundOK Vilse 8747:5112:18
2Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK51:06+3:1513:08
3Bente KällVäxjö OK51:27+3:3613:13
4Monica HenrikssonEksjö SOK51:36+3:4513:15
5Marianne RosgrenOK Njudung52:18+4:2713:26
6Ann SvärmOK Gisle52:59+5:0813:37
7Maria AnderssonBredaryds SOK53:33+5:4213:45
8Lena RunessonOK Vivill55:21+7:3014:13

H55

5 370 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK42:417:56
2Ove LernåKalmar OK43:33+0:528:06
3Gunnar KarlssonMålilla OK44:47+2:068:20
4Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna47:51+5:108:54
5Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna49:48+7:079:16
6Arne KlintbergEksjö SOK50:07+7:269:19
7Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna50:57+8:169:29
8Jan KarlssonVäxjö OK54:07+11:2610:04
9Tore TjernlundOK Vilse 871:09:30+26:4912:56
Bo SalomonsonKalmar OKej start

D60

3 470 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna40:2811:39
2Gun HenrikssonEksjö SOK44:04+3:3612:41
3Lena PerssonGamleby OK44:13+3:4512:44
4Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK53:51+13:2315:31
5Agneta GranströmSOK Aneby57:35+17:0716:35
6Kerstin GustafssonOK Gränsen1:19:41+39:1322:57

H60

4 830 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF43:198:58
2Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna44:22+1:039:11
3Lennart LarssonJönköpings OK49:36+6:1710:16
4Pelle SkullmanLinköpings OK55:26+12:0711:28
5Christer FolkessonEksjö SOK57:10+13:5111:50
6Arne SvärmOK Gisle1:00:31+17:1212:31
7Leif JohanssonKexholms SK1:04:38+21:1913:22
8Roger BergvikVäxjö OK1:05:08+21:4913:29
9Lennart SmedenmarkRonneby OK1:06:47+23:2813:49
10Gert OlssonTockarps IK1:07:12+23:5313:54
11Rainer ScholzIK Vista1:07:44+24:2514:01
12Arne AnderssonBredaryds SOK1:08:36+25:1714:12
Ulf SvenssonOK Njudungej godkänd
Ingemar PerssonGamleby OKej godkänd
Göran SvensonSOK Viljanej start
Leif CarlssonSOK Viljanej start

D65

3 470 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Mari KarlssonVäxjö OK44:3012:49
2Lisa KumlinVäxjö OK47:32+3:0213:41
3Gunilla HolstBottnaryds IF51:35+7:0514:51
4Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK54:33+10:0315:43
5Ros-Mari KarlssonNybro OK55:50+11:2016:05
6Ann-Helen LinnersjöOK Orion59:20+14:5017:05
7Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna59:57+15:2717:16
8Monica BråhnJönköpings OK1:03:37+19:0718:20
9Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK1:04:05+19:3518:28
10Gerd LindholmSol Tranås1:06:46+22:1619:14
11Eva ArvidssonAlvesta SOK1:07:02+22:3219:19
12Ann-Mari PerssonVäxjö OK1:13:04+28:3421:03
13Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK1:30:56+46:2626:12
14Majvie AnnegårdSOK Viljan1:52:44+1:08:1432:29

H65

4 410 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL45:0510:13
2Lars GustafssonOK Gränsen45:26+0:2110:18
3Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK47:35+2:3010:47
4Gunnar EnbergMålilla OK48:38+3:3311:01
5Göran DehlinAnnebergs GIF49:01+3:5611:06
6Krister NilssonVäxjö OK49:32+4:2711:13
7Ingemar JohanssonVäxjö OK50:08+5:0311:22
8Klas BjörkIK Hakarpspojkarna51:29+6:2411:40
9Rune RingsgårdOK Roxen52:27+7:2211:53
10Johnny GustafssonGamleby OK53:16+8:1112:04
11Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL54:34+9:2912:22
12Roland NilssonSOK Viljan54:59+9:5412:28
13Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK56:32+11:2712:49
14Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna59:00+13:5513:22
15Bengt SörensenJönköpings OK59:30+14:2513:29
16Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna59:49+14:4413:33
17Tommy OlaussonSOK Aneby1:01:48+16:4314:00
18Per EngqvistRonneby OK1:03:11+18:0614:19
19Lars-Åke NordénSOK Aneby1:05:35+20:3014:52
20Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan1:07:02+21:5715:12
Kjell LindholmSol Tranåsej start
Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarnaej start
Christer SandhOK Roxenej start
Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarnaej start

D70

2 900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gullevi SvenssonRonneby OK36:5912:45
2Margareta LarssonOK Njudung37:10+0:1112:48
3Kerstin ErnvidUlricehamns OK43:40+6:4115:03
4Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK43:47+6:4815:05
5Ulla LingJönköpings OK43:59+7:0015:10
6Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK44:37+7:3815:23
7Ann-Marie BirgerssonForserums SOK46:42+9:4316:06
8May-Sofie OlssonForserums SOK54:24+17:2518:45
9Siv EkelöfVärend GN OL1:00:08+23:0920:44
10Laila ErlandssonMålilla OK1:06:28+29:2922:55
11Ulla NilssonSOK Viljan1:17:03+40:0426:34
12Kerstin ElfÖlmstads IS1:25:43+48:4429:33
Vega SlottnerJönköpings OKej godkänd

H70

3 890 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke EckerbomIFK Sävsjö38:249:52
2Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK38:27+0:039:53
3Morgan LjungVaggeryds SOK40:53+2:2910:30
4Björn LinnersjöOK Orion41:17+2:5310:36
5Roland SandahlAnnebergs GIF41:44+3:2010:43
6Stellan AhnströmForserums SOK43:52+5:2811:16
7Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK44:45+6:2111:30
8Göran BengtssonTockarps IK46:01+7:3711:49
9Lars FranssonBottnaryds IF46:54+8:3012:03
10Gunnar AnderssonIK Vista47:46+9:2212:16 Ladda ner rutt i gpx-format
11Erling EkelöfVärend GN OL51:36+13:1213:15
12Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL55:26+17:0214:15
13Sven Erik SjöholmMullsjö SOK57:37+19:1314:48
14Jan-Ulf KarlssonMålilla OK1:01:02+22:3815:41
15Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:06:27+28:0317:04
16Göran JanssonGränna-Bygdens OK1:08:33+30:0917:37
17Harald HenrikssonLekeryd-Svarttorps SK1:15:39+37:1519:26
18Kenneth ArvidssonAlvesta SOK1:16:22+37:5819:37
19Alf OlssonForserums SOK1:19:07+40:4320:20

D75

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK44:2115:17
2Ann-Britt BjörnlingerIK Vista46:20+1:5915:58
Bernice AntonssonFK Friskus-Varbergej godkänd

H75

3 470 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KarlssonRonneby OK38:5311:12
2Sivert AxelssonKalmar OK39:06+0:1311:16
3Erland LingJönköpings OK40:15+1:2211:35
4Ivan ErnvidUlricehamns OK41:07+2:1411:50
5Lars-Göran BjörnlingerIK Vista56:55+18:0216:24
6Bernt PeterssonAlvesta SOK58:48+19:5516:56
7Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby59:48+20:5517:14
8Mats BirgerssonForserums SOK1:01:07+22:1417:36
9Göran ThourVärend GN OL1:03:32+24:3918:18
Per LarssonJönköpings OKej start
Rune AhlanderJönköpings OKej start

D80

2 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila MalmqvistVäxjö OK56:2322:49

H80

2 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt LifSol Tranås38:5813:26
2Allan HåkanssonSOK Viljan40:16+1:1813:53
3Werner TörnblomVäxjö OK42:53+3:5514:47
4Johan JanssonVäxjö OK43:43+4:4515:04
5Tore JohanssonSOK Aneby48:41+9:4316:47
6Lars-Erik MalmqvistVäxjö OK49:13+10:1516:58
7Erland OlssonDalsjöfors IF50:33+11:3517:25

Inskolning

1 950 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Colin AxelssonJönköpings OKfullföljt
Wilmer BülowSOK Anebyfullföljt
Truls FrohlundEksjö SOKfullföljt
Amanda FyhrSOK Anebyfullföljt
Saga GrönkvistJönköpings OKfullföljt
Elsa HallOK Bävernfullföljt
Allmer HanningOK Löftanfullföljt
Ida HanssonSOK Viljanfullföljt
Rufus HedströmOK Bävernfullföljt
Melvin HildorssonOK Bävernfullföljt
Klara JohanssonSOK Anebyfullföljt
Lily SöderqvistIK Hakarpspojkarnafullföljt
Assar ThelinJönköpings OKfullföljt
Molly ValleriusGamleby OKfullföljt
Edvin Otterborgklubblösej godkänd

U1

2 150 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred ClaessonJönköpings OK15:197:07
2Martin ErikssonAnnebergs GIF16:30+1:117:40
3Karl GeorgssonJönköpings OK17:13+1:548:00
4Emil LingJönköpings OK17:40+2:218:13
5Samuel DahlbergIK Trenne Ullared18:16+2:578:29
6Tilly ArvåsenSOK Aneby19:52+4:339:14
7Alvin LundgrenVäxjö OK20:19+5:009:26
8Erik ZettervallOK Dacke21:27+6:089:58
8Emma LindénOK Bävern21:27+6:089:58
10Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna21:50+6:3110:09
11André HildorssonOK Bävern21:56+6:3710:12
12Lovisa MattssonSOK Aneby22:07+6:4810:17
13Erik BerglundEksjö SOK22:18+6:5910:22
14Alva HagelbergEksjö SOK22:19+7:0010:22
15Olof HertinVästerviks OK23:48+8:2911:04
16Moa FagerströmSOK Aneby24:06+8:4711:12
17Maja BerglundEksjö SOK24:07+8:4811:13
18Adina NilssonIK Vista24:26+9:0711:21
19Pelle JakobssonEksjö SOK25:34+10:1511:53
20Tindra DavidssonOK Bävern28:51+13:3213:25
21Lilly AxelssonJönköpings OK29:33+14:1413:44
22Vilmer HagelbergEksjö SOK35:48+20:2916:39
23Elsie HördegårdhIFK Göteborg37:36+22:1717:29
24Agnes HöglundEksjö SOK38:16+22:5717:47
25Johannes DahlbergIK Trenne Ullared43:00+27:4120:00
Albin GeorgssonJönköpings OKej godkänd
Olof NilssonVimmerby OKej start

U2

2 450 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus HanssonSOK Viljan20:188:17
2Linnéa EdvardssonEksjö SOK25:41+5:2310:28
3Signe HördegårdhIFK Göteborg26:30+6:1210:48
4Minna PalmIK Hakarpspojkarna26:31+6:1310:49
5Ebba SkullmanLinköpings OK29:41+9:2312:06
6Alma BülowSOK Aneby29:45+9:2712:08
7Gabriel CarlqvistSnättringe SK36:52+16:3415:02

Öppen motion 1

2 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tina ArvåsenSOK Aneby19:518:08
2Jessica JohanssonSol Tranås22:07+2:169:03
3Astrid SvenssonOK Bävern34:50+14:5914:16
4Elin ForsénJönköpings OK1:12:08+52:1729:33

Öppen motion 2

3 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma PeterssonSOK Viljan26:128:40

Öppen motion 3

2 880 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle Wikströmklubblös21:537:35
2Marie MikkelsenSOK Viljan24:34+2:418:31
3Erica MolinBoxholm-Mjölby OL26:52+4:599:19
4Tobias JanssonHammarkinds OK27:17+5:249:28
5Tove ValleriusGamleby OK28:57+7:0410:03
6Gustav RibbholmOK Njudung30:41+8:4810:39
7Kristina JennerstrandOK Njudung31:04+9:1110:47
8Hjalmar NiemiEmmaboda Verda OK31:26+9:3310:54
9Jan BrandinIFK Sävsjö31:52+9:5911:03
10Maria PetterssonOK Njudung32:16+10:2311:12
11Cecilia ElofssonOK Njudung32:44+10:5111:21
12Rebecca SvenssonVärend GN OL33:07+11:1411:29
13Lotta PetersénOK Njudung35:08+13:1512:11
14Ulrika LjungqvistKexholms SK36:07+14:1412:32
15Kerstin DahlHärlövs IF39:03+17:1013:33
16Eva HultgrenSOK Aneby39:09+17:1613:35
17Marie AugustssonOK Bävern42:14+20:2114:39
18Inger PetterssonBjörkfors GOIF43:17+21:2415:01
19Inga PetterssonTenhults SOK49:43+27:5017:15
20Mats RuneforsVäxjö OK53:24+31:3118:32
21Britt AxelssonKalmar OK1:04:17+42:2422:19
Arne LindqvistOK Njudungej godkänd
Ayan LingJönköpings OKej godkänd
Kjell RosgrenOK Njudungej start

Öppen motion 4

4 590 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin AnderssonOK Skogsfalken34:517:35
2Hampus KarmetunOK Bävern35:49+0:587:48
3Lars HagelbergEksjö SOK39:24+4:338:35
4Hampus AhlgrenSol Tranås50:08+15:1710:55
5Magnus AhlgrenSol Tranås50:16+15:2510:57
6Ulrika RibbholmOK Njudung51:39+16:4811:15
7Christer FyhrEksjö SOK53:20+18:2911:37
8Patrik ReiverBodafors OK53:23+18:3211:37
9Gudrun DahlbergBredaryds SOK58:19+23:2812:42
10Björn KarlssonKexholms SK1:04:13+29:2213:59
11Joakim WalterssonOK Roxen1:04:26+29:3514:02
12Ulrik JohanssonOK Bävern1:13:21+38:3015:58

Öppen motion 5

3 730 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta EnbergHalmstad OK42:2911:23
2Anna OlinIK Hakarpspojkarna43:26+0:5711:38
3Peter StrömgrenSOK Aneby46:57+4:2812:35
4Lars KreutnerSOK Viljan49:16+6:4713:12
5Jesper StarckOK Njudung49:49+7:2013:21
6Lars DahlHärlövs IF50:47+8:1813:36
7Henrik JohanssonSOK Aneby51:36+9:0713:50
8Karin HemmingsVimmerby OK57:18+14:4915:21
9Helena BuchkovskaMålilla OK57:45+15:1615:28
10Henrik ErikssonOK Gränsen57:48+15:1915:29
11Berit RuneforsVäxjö OK1:01:51+19:2216:34
12Mona LindénOK Bävern1:02:00+19:3116:37
13Jesper RundbäckVaggeryds SOK1:02:26+19:5716:44
14Anneli BlomgrenSOK Aneby1:05:21+22:5217:31
15Anne SvantessonHjärnarps GH OL1:07:45+25:1618:09
16Gunnel HanssonFK Vittus1:12:35+30:0619:27
17Stefan TorstenssonOK Njudung1:19:37+37:0821:20
Richard LindqvistOK Njudungej godkänd
Marie KrantzSOK Anebyej godkänd
Pia ÖstangårdGamleby OKej godkänd
Jonny AxelssonJönköpings OKej godkänd
Marcus ForsénJönköpings OKej start

Öppen motion 6

5 870 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor ThörnkvistSol Tranås57:399:49
2Andreas PruthIK Hakarpspojkarna59:40+2:0110:09
3Robin ÖhrnOK Bävern1:00:20+2:4110:16
4Mikael ÖrnOK Bävern1:01:37+3:5810:29
5Håkan LarssonLjungskile FK1:04:06+6:2710:55
6Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK1:04:26+6:4710:58
7Jonny LindénOK Bävern1:12:16+14:3712:18
8Johan BjörnlingerIK Vista1:14:08+16:2912:37
9Jessica KarmetunOK Bävern1:18:04+20:2513:17
10Frida BerglundEksjö SOK1:18:46+21:0713:25
11Jacob HäggEksjö SOK1:27:14+29:3514:51
12Anders NilssonVimmerby OK1:31:33+33:5415:35
13Oliver KarmetunOK Bävern1:34:35+36:5616:06
Dennis GustafssonOK Njudungej godkänd

Öppen motion 7

2 900 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus LundbergOK Bävern21:347:26
2Mikael BergstedtMarkbygdens OK26:09+4:359:01
3Bo HultgrenOK Njudung28:15+6:419:44
4Anders PetterssonOK Dacke28:19+6:459:45
5Rune TuressonOK Bävern29:53+8:1910:18
6Therese LiljaRonneby OK33:46+12:1211:38
7Hanna GunnarssonIK Hakarpspojkarna34:08+12:3411:46
8Cecilia BerganderEksjö SOK34:18+12:4411:49
9Karolina KarlssonNybro OK34:23+12:4911:51
10Elisabeth HagelbergEksjö SOK34:36+13:0211:55
11Lennart PetterssonBjörkfors GOIF36:48+15:1412:41
12Karin FreylandSOK Aneby37:04+15:3012:46
13Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna37:14+15:4012:50
13Maria HåkanssonVäxjö OK37:14+15:4012:50
15Susanne AxelssonJönköpings OK37:19+15:4512:52
16Ingela AnderssonLunds OK37:28+15:5412:55
17Anna HanssonSOK Viljan38:37+17:0313:18
18Pelle HöglundEksjö SOK40:09+18:3513:50
19Johan BlomgrenSOK Aneby40:30+18:5613:57
20Ann-Christine LööfEksjö SOK41:41+20:0714:22
21Rolf JonassonJönköpings OK42:07+20:3314:31
22Ingela KlintbergEksjö SOK43:06+21:3214:51
23Evert SandahlTäby OK44:13+22:3915:14
24Cecilia KarmetunOK Njudung44:31+22:5715:21
25Carina LindqvistOK Njudung45:00+23:2615:31
26Sigvard ErikssonOK Gränsen45:57+24:2315:50
27Carin GustafssonJönköpings OK47:02+25:2816:13
28Rolf HallbergFK Finn47:14+25:4016:17
29Anna HertinVästerviks OK47:28+25:5416:22
30Ann BrenanderSOK Viljan47:40+26:0616:26
31Hanna EDVARDSSONEksjö SOK48:09+26:3516:36
32Sören BråhnJönköpings OK49:25+27:5117:02
33Ann-Marie RobertssonMålilla OK49:33+27:5917:05
34Sven-Olof FranssonSOK Aneby50:41+29:0717:28
35Göran KarlssonOK Bävern51:57+30:2317:54
36Sandra DavidssonOK Bävern54:46+33:1218:53
37Monika HjellströmGränna-Bygdens OK58:38+37:0420:13
38Monica GrönkvistJönköpings OK1:01:20+39:4621:08
John-Erik ErikssonJönköpings OKej godkänd
Magnus SchillerOK Njudungej start

Öppen motion 8

4 410 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus OlinIK Hakarpspojkarna31:587:14
2Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna41:17+9:199:21
3Mikael HallOK Bävern41:27+9:299:23
4Peter LindSOK Viljan42:33+10:359:38
5Niclas LindqvistOK Njudung42:37+10:399:39
6Torbjörn JohanssonBredaryds SOK43:06+11:089:46
7Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad43:41+11:439:54
8Anders EdvardssonEksjö SOK44:30+12:3210:05
9Urban ArnessonOK Torfinn46:09+14:1110:27
10Marina JohanssonOK Njudung46:21+14:2310:30
11Pär SvenssonVärend GN OL47:07+15:0910:41
12Anders EricssonLunds OK47:10+15:1210:41
13Jonas AnderssonOK Norrvirdarna48:16+16:1810:56
14Claes Otterborgklubblös49:03+17:0511:07
15Linda IngemarssonFK Vittus49:34+17:3611:14
16Björn ZettervallOK Dacke51:31+19:3311:40
17Mikael M KarlssonOK Bävern52:56+20:5812:00
18Per SandlundOK Njudung55:31+23:3312:35
19Micael ElmbladBredaryds SOK56:23+24:2512:47
20Mikael SvenssonAnnebergs GIF57:37+25:3913:03
21Pia Käck FritzellGudhems IF58:03+26:0513:09
22Eva CarlssonJönköpings OK59:57+27:5913:35
23Leif AxelssonMålilla OK1:00:32+28:3413:43
24Kristina SpångbergLunds OK1:00:39+28:4113:45
25Peter SvahnEksjö SOK1:03:12+31:1414:19
26Anna Otterborgklubblös1:05:09+33:1114:46
27Jonas BoströmLunds OK1:08:56+36:5815:37
28Magnus KronmarFK Vittus1:25:23+53:2519:21

Öppen motion 9

7 280 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan BerglundEksjö SOK1:02:408:36
2Jonas FrohlundEksjö SOK1:03:31+0:518:43
3Dennis TollOK Njudung1:12:09+9:299:54
4Petter ValleriusGamleby OK1:15:30+12:5010:22
5Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:18:41+16:0110:48
6Johan HanssonJönköpings OK1:18:55+16:1510:50
7Markus NordmarkNässjö OK1:20:15+17:3511:01
8Nicklas EnlundGamleby OK2:23:39+1:20:5919:43
9Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL2:33:20+1:30:4021:03

D14 SSM

3 660 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara DahlSkOF35:029:34
2Hanna JohannessonBlOF35:13+0:119:37
3Alicia LundgrenSmOF36:29+1:279:58
4Ebba LindmanSmOF37:40+2:3810:17
5Tea MarkholmSkOF38:43+3:4110:34
6Alma Holmqvist JohanssonSmOF38:53+3:5110:37
7Hilda JohanssonSmOF40:18+5:1611:00
8Emma LingSmOF41:40+6:3811:23
9Lovisa WeidenSkOF41:55+6:5311:27
10Hilda AxelssonSkOF41:56+6:5411:27
11Wilma BerganderSmOF43:59+8:5712:01
12Nellie RydlundSkOF44:13+9:1112:04
13Elin RindstigSmOF45:19+10:1712:22
14Klara AnderssonBlOF46:20+11:1812:39
14Maja PorleSmOF46:20+11:1812:39
16Rebecca HardenSkOF46:25+11:2312:40
17Lovisa LagerHOF46:43+11:4112:45
18Linnea SkalbergSmOF47:01+11:5912:50
19Elin CarlssonHOF48:07+13:0513:08
20Sofia PalmSkOF48:36+13:3413:16
21Nike PruthSmOF50:00+14:5813:39
22Klara HöglundSmOF51:45+16:4314:08
23Tina LjungqvistSkOF51:58+16:5614:11
24Ida EdvardssonSmOF54:29+19:2714:53
25Linn KarlssonBlOF54:36+19:3414:55
26Elsa EricssonHOF57:22+22:2015:40
27Alma GustafssonSmOF58:34+23:3216:00
28Lovisa JohanssonBlOF58:58+23:5616:06
29Amanda KarmetunSmOF1:00:51+25:4916:37
30Ebba RosanderSmOF1:02:51+27:4917:10
31Tova DanielssonBlOF1:04:52+29:5017:43
32Hanna RingBlOF1:05:54+30:5218:00
33Elin JennerstrandSmOF1:06:13+31:1118:05
34Elin HugossonSkOF1:06:51+31:4918:15
35Tuva LövdahlSmOF1:09:39+34:3719:01
35Ylva PrellnerSkOF1:09:39+34:3719:01
37Ellen SigvardsonSmOF1:12:23+37:2119:46
38Linnea BengtssonHOF1:15:06+40:0420:31
39Elisabet MikkelsenSmOF1:20:29+45:2721:59
Johanna SvenssonHOFej godkänd
Elin EmilssonBlOFej godkänd
Evelina OlssonHOFej godkänd
Maja ÅkessonSmOFej start
Johanna FranssonSmOFej start
Ebba BerglinBlOFej start
Hanna CarlqvistHOFej start

D15 SSM

4 120 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa AnderssonBlOF36:548:57
2Ella PalmSmOF37:26+0:329:05
3Isa EnvallSmOF37:45+0:519:09
4Elvira WildheimHOF42:56+6:0210:25
5Ellen KallerbäckSmOF43:21+6:2710:31
6Elin SvenssonSmOF43:39+6:4510:35
7Stina JohanssonSmOF45:34+8:4011:03
8Ellen WahlbomBlOF45:54+9:0011:08
9Lovisa NordSmOF46:53+9:5911:22
10Vilma SvantessonSkOF54:38+17:4413:15
11Louise LagerqvistBlOF55:05+18:1113:22
12Lovisa BlomgrenSmOF56:00+19:0613:35
13Julia ArvidssonSmOF59:34+22:4014:27
14Lovisa RingHOF1:01:49+24:5515:00
15Paulina JägstedtHOF1:02:23+25:2915:08
16Alma HaagSmOF1:03:37+26:4315:26
17Ebba JensenSkOF1:04:43+27:4915:42
18Lina ErdeliusHOF1:06:04+29:1016:02
19Ophelia HaasSmOF1:06:58+30:0416:15
20Johanna WilhelmssonBlOF1:27:34+50:4021:15
21Tova ErikssonBlOF1:31:21+54:2722:10
Irmalinn NilssonSkOFej godkänd
Linnea DagsbergBlOFej godkänd
Kajsa JönssonSkOFej start
Astrid EricssonSkOFej start
Sara GranstedtSmOFej start

D16 SSM

4 430 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AnderssonSkOF47:4410:46
2Lisa Jonsson-NordinSkOF49:39+1:5511:12
3Emmy HelmerssonSkOF50:10+2:2611:19
4Elin WihlborgSkOF51:11+3:2711:33
5Alice FinndahlSmOF52:54+5:1011:56
6Tova HermodssonSkOF53:05+5:2111:58
7Elise JosefssonSmOF54:06+6:2212:12
8Emelie SvenssonHOF55:21+7:3712:29
9Sofia DahlSkOF55:32+7:4812:32
10Jenny JakobssonSmOF57:05+9:2112:53
11Elinor DelinSkOF57:15+9:3112:55
12Ellen AnderssonBlOF58:20+10:3613:10
13Alice HultinHOF58:45+11:0113:15
14Moa ErlandssonSmOF58:50+11:0613:16
15Fanny SundbladSmOF59:13+11:2913:22
16Amanda CarlssonHOF1:08:21+20:3715:25
17Moa AbrahamssonHOF1:15:00+27:1616:55
Sofie JosefssonSmOFej godkänd

H14 SSM

3 800 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joar HertinSmOF32:298:32
2Axel ElmbladSmOF34:01+1:328:57
3Albin TollSmOF34:29+2:009:04
4Hugo DjurstedtSmOF34:47+2:189:09
5Allan HedbergSkOF34:55+2:269:11
6Anton GunnarssonSmOF35:42+3:139:23
7Melker AnderssonSkOF40:09+7:4010:33
8Karl PetersénSmOF42:07+9:3811:05
9Axel JohanssonSmOF42:23+9:5411:09
10Gustav ÅmanBlOF43:14+10:4511:22
11Linus LundbergSmOF43:52+11:2311:32
12Felix AbrahamssonHOF44:38+12:0911:44
13Hampus FyhrSmOF45:23+12:5411:56
14Hugo JakobssonSmOF46:09+13:4012:08
15Viggo JohanssonSkOF46:47+14:1812:18
16Jesper JohanssonHOF46:51+14:2212:19
17Arvid BlomsterBlOF47:31+15:0212:30
18Jonathan PetterssonSmOF48:31+16:0212:46
19Aron ThorénBlOF48:54+16:2512:52
20Maxim OmelchenkoBlOF48:57+16:2812:52
21Emil ÖhlundSmOF50:14+17:4513:13
22Erik ÅkessonSmOF51:09+18:4013:27
22Simon OlssonSkOF51:09+18:4013:27
24Axel OrrhedeSkOF51:34+19:0513:34
25Simon SvahnSmOF52:27+19:5813:48
26Arvid KronmarBlOF53:12+20:4314:00
27Adrian VartiaHOF53:42+21:1314:07
28Simon GiselssonBlOF54:02+21:3314:13
29Anton SvenssonSkOF55:12+22:4314:31
30Fabian ValleriusSmOF55:14+22:4514:32
31Povel HedbergSkOF55:21+22:5214:33
32Mattis PerssonSmOF56:47+24:1814:56
33Albin PerssonHOF57:33+25:0415:08
34Noah BechtelHOF58:42+26:1315:26
35Johan VinbladSkOF59:03+26:3415:32
36Gustav WärnsbergSmOF59:12+26:4315:34
37Albin LiljaBlOF59:37+27:0815:41
38Carl ÅsSkOF59:58+27:2915:46
39Herman AlbinssonBlOF1:01:36+29:0716:12
40Isak HultbergSmOF1:03:10+30:4116:37
41William BjörkmanSmOF1:03:20+30:5116:40
42Brian AhlmSkOF1:03:43+31:1416:46
43Erik ThoressonSkOF1:07:05+34:3617:39
44Benjamin ClaessonSmOF1:09:06+36:3718:11
45Hugo AlmquistSmOF1:11:07+38:3818:42
46Pontus ErikssonSkOF1:14:11+41:4219:31
47Jakob WilhelmssonBlOF1:18:51+46:2220:45
48Erik HanssonBlOF1:26:58+54:2922:53
49Samuel LåstbomSkOF1:26:59+54:3022:53
50Oskar KarlssonSmOF1:42:30+1:10:0126:58
51Edvin SchillerSmOF1:46:40+1:14:1128:04
Gustaf NilssonSmOFej godkänd
Måns PerssonSkOFej godkänd
Aron ÖstangårdSmOFej godkänd
Viktor PeterssonBlOFej start
Fabian AnderssonBlOFej start

H15 SSM

5 040 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HardenSkOF36:387:16
2Emil AuseliusSmOF39:07+2:297:45
3Gustav RuneforsSmOF39:37+2:597:51
4Filip RosjöSmOF42:21+5:438:24
5Lukas GranstedtSmOF44:05+7:278:44
6Victor HanssonSmOF44:50+8:128:53
7Isac EricssonSmOF45:09+8:318:57
8Tim JohanssonHOF45:35+8:579:02
9Ludvig HallabroSkOF46:02+9:249:08
10Filip BengtssonHOF49:33+12:559:49
11Algot NajvikSkOF50:35+13:5710:02
12Anton GlivesonBlOF51:07+14:2910:08
13Oscar ModigSkOF54:41+18:0310:50
14Jacob EnbergHOF1:00:09+23:3111:56
15Daniel HellbergSkOF1:00:33+23:5512:00
16Oliver ValleriusSmOF1:02:56+26:1812:29
17Oskar SvahnSmOF1:05:40+29:0213:01
18Viktor KarlssonHOF1:11:42+35:0414:13
19Hjalmar JönssonBlOF1:48:02+1:11:2421:26
Loke ÖstangårdSmOFej godkänd
Jakob IngströmSmOFej start

H16 SSM

5 280 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil BjörnlingerSmOF37:207:04
2Oscar JohanssonBlOF38:54+1:347:22
3Andreas JonssonBlOF40:43+3:237:42
4Filip TrofastSmOF42:51+5:318:06
5Andreas GustafssonSmOF43:46+6:268:17
6Emil PetterssonBlOF46:04+8:448:43
7Benjamin SturekSmOF46:18+8:588:46
8Carl EkbringSmOF46:30+9:108:48
9Elias AnderssonSmOF47:19+9:598:57
10Erik VinbladSkOF50:16+12:569:31
11Viktor OssianssonSmOF53:08+15:4810:03
12Isak HertinSmOF58:29+21:0911:04
13Filip SvenssonHOF59:28+22:0811:15
14Adam LöfströmSmOF1:07:11+29:5112:43
15Anton HåkanssonSkOF1:11:25+34:0513:31
16Mathias BlomsterBlOF1:11:28+34:0813:32
17Carl WärnsbergSmOF1:14:21+37:0114:04
David JohanssonSmOFej godkänd
Hampus LindmanSmOFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser