Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lämmeltåget

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Lämmeltåget
Arrangörsorganisation: Nässjö OK
Datum: söndag 22 maj 2016

Klass A

16 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Bredaryds SOK 153:41
1. Tuva Nylund12:163+1:1112:163
2. Ellen Sigvardson9:574+0:4422:132-1
3. Filip Broling7:04129:171-1
4. Axel Elmblad12:29141:4610
5. Anton Gunnarsson11:55153:4110
2OK Njudung 155:12
1. Amanda Karmetun12:306+1:2512:306
2. Edvin Schiller9:13121:431-5
3. Ellen Toll8:053+1:0129:482+1
4. Karl Petersén12:564+0:2742:4420
5. Melker Elofsson12:282+0:3355:1220
3Gamleby OK 156:16
1. Hanna Öberg12:568+1:5112:568
2. Tove Vallerius9:242+0:1122:204-4
3. Tuva Östangård8:012+0:5730:213-1
4. Aron Östangård12:312+0:0242:5230
5. Fabian Vallerius13:246+1:2956:1630
4IK Hakarpspojkarna 357:56
1. Emmy Granstedt12:274+1:2212:274
2. Joel Svensson Finndahl10:045+0:5122:315+1
3. Minna Palm8:053+1:0130:364-1
4. Olle Karlsson14:347+2:0545:105+1
5. Ida Eskilsson12:463+0:5157:564-1
5SOK Viljan 11:03:22
1. Tuva Lövdahl12:537+1:4812:537
2. Stina Lind10:086+0:5523:0170
3. Theo Lövdahl8:095+1:0531:106-1
4. Elin Rindstig17:079+4:3848:1760
5. Isak Hultberg15:057+3:101:03:225-1
6OK Gränsen 11:04:29
1. Kajsa Den Braver13:079+2:0213:079
2. Hampus Stockheden11:058+1:5224:128-1
3. Simon Persson9:419+2:3733:537-1
4. Alma Haag17:4111+5:1251:348+1
5. Simon Björnehäll12:554+1:001:04:296-2
7Växjö OK 11:07:25
1. Hugo Ericsson11:05111:051
2. Filippa Braun11:399+2:2622:446+5
3. Emma Lindén13:1215+6:0835:569+3
4. Erik Åkesson13:145+0:4549:107-2
5. Frida Lindén18:1512+6:201:07:2570
8OK Vivill 11:12:12
1. Elias Thunberg16:2212+5:1716:2212
2. Lea Friberg13:1313+4:0029:3513+1
3. Oskar Andrén Skoglund9:5210+2:4839:27130
4. Clara Samuelsson17:2410+4:5556:5110-3
5. Linus Bägeby15:218+3:261:12:128-2
9OK Motala 11:12:25
1. Adrian Siira16:1411+5:0916:1411
2. Märta Kämmerling11:5210+2:3928:0612+1
3. Sabina Siira8:547+1:5037:0010-2
4. Simon Karlsson19:3712+7:0856:379-1
5. Oliver Höög15:489+3:531:12:2590
10OK Bävern 11:15:57
1. Hugo Hedström16:4414+5:3916:4414
2. Lizen Bergström10:487+1:3527:3211-3
3. Vera Gerhardsson11:1914+4:1538:5112+1
4. Aron Rudberg21:0114+8:3259:52120
5. Alice Hall16:0510+4:101:15:5710-2
11SOK Viljan 31:17:58
1. Vendela Sturek14:2010+3:1514:2010
2. Emil Kreutner12:3411+3:2126:54100
3. Klara Hultberg10:4612+3:4237:4011+1
4. Elisabet Mikkelsen21:0715+8:3858:47110
5. Johan Hansson19:1114+7:161:17:58110
12Nässjö OK 11:27:28
1. Tuffi Tiare20:3815+9:3320:3815
2. Moa Säleby15:4515+6:3236:2314-1
3. Adam Nero14:2816+7:2450:51140
4. Rasmus Eriksson16:508+4:211:07:4113-1
5. Linda Sahlin19:4715+7:521:27:2812-1
13SOK Viljan 21:28:48
1. Emma Rindstig16:3613+5:3116:3613
2. William Elfstrand23:2116+14:0839:5715+2
3. Lukas Bergfors11:1313+4:0951:10150
4. Vilma Petersson19:4913+7:201:10:5914-1
5. Gustav Eveborn17:4911+5:541:28:4813-1
IK Hakarpspojkarna 2ej godkänd
1. Tilda Palm12:295+1:2412:295
2. Stella Rangert9:493+0:3622:183-2
3. Felix Frykfeldt8:246+1:2030:425+2
4. Viktor Gunnarsson13:296+1:0044:114-1
5. Adrian Sjödinej startej godkänd
IK Hakarpspojkarna 1ej godkänd
1. Joel Björnlinger12:002+0:5512:002
2. Emma Olin12:5112+3:3824:519+7
3. Pia Eliasson9:278+2:2334:188-1
4. Isak Eskilssonej godkändej godkänd
5. Evelina Svensson Finndahl13:165+1:21ej godkänd
Växjö OK 2ej godkänd
1. Anton Danielssonej godkändej godkänd
2. Ebba Ulvagården14:2814+5:15ej godkänd
3. Hilda Petersson10:1911+3:15ej godkänd
4. Noel Braun12:383+0:09ej godkänd
5. Maja Lindén18:4813+6:53ej godkänd

Klass B

24 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Eksjö SOK 230:27
1. Thea Abaji10:314+0:2110:314
2. Linnéa Edvardsson8:052+0:2318:362-2
3. Mattis Persson11:51130:271-1
2SOK Aneby 131:20
1. Hampus Fyhr10:325+0:2210:325
2. Julia Fransson8:206+0:3818:524-1
3. Alma Gustafsson12:282+0:3731:202-2
3Eksjö SOK 133:01
1. Ida Edvardsson10:5312+0:4310:5312
2. Tilda Hagelberg8:4610+1:0419:398-4
3. Agnes Djurstedt13:224+1:3133:013-5
4SOK Aneby 235:34
1. Anton Johansson10:499+0:3910:499
2. Felicia Fyhr8:114+0:2919:005-4
3. Tilda Rosander16:3410+4:4335:344-1
5OK Njudung 135:45
1. Wilhelm Karmetun10:499+0:3910:499
2. Linus Norén8:257+0:4319:146-3
3. Alexander Gustavsson16:319+4:4035:455-1
6OK Motala 135:50
1. Tim Martinsson10:388+0:2810:388
2. Allan Wigren11:5418+4:1222:3215+7
3. William Svartling13:183+1:2735:506-9
7Nybro OK 136:50
1. Viktor Lundqvist12:1916+2:0912:1916
2. Filip Gummesson8:358+0:5320:5410-6
3. Rasmus Johansson15:566+4:0536:507-3
8IFK Sävsjö 136:56
1. Bella Palmqvist10:367+0:2610:367
2. Theo Elmersson8:419+0:5919:1770
3. Hanna Olsson17:3911+5:4836:568+1
9Jönköpings OK 136:58
1. Ida Rosjö10:213+0:1110:213
2. Hedda Westlund10:4015+2:5821:0111+8
3. Olivia Grönkvist15:577+4:0636:589-2
10OK Norrvirdarna 138:48
1. Nora Andersson12:4018+2:3012:4018
2. Elin Rahm7:42120:229-9
3. Simon Kringstad18:2615+6:3538:4810+1
11OK Njudung 339:04
1. Felicia Gustafsson12:0514+1:5512:0514
2. Hannes Kolmodin10:4916+3:0722:5417+3
3. Oscar Hultgren16:108+4:1939:0411-6
12Sol Tranås 139:22
1. Moa Sahlstedt10:172+0:0710:172
2. Ellen Ohrt8:195+0:3718:3620
3. Maxim Johansson20:4616+8:5539:2212+10
13OK Njudung 240:13
1. Albin Bardh12:1215+2:0212:1215
2. Mio Palmgren9:5712+2:1522:0913-2
3. Olle Petersén18:0413+6:1340:13130
14Eksjö SOK 340:16
1. Elin Göth10:336+0:2310:336
2. Tove Jakobsson11:4317+4:0122:1614+8
3. Ella Persson18:0012+6:0940:16140
15OK Gränsen 141:10
1. Tove den Braver11:0213+0:5211:0213
2. Ida Karlsson12:0019+4:1823:0218+5
3. Isac Persson18:0814+6:1741:1015-3
16Lessebo OK 141:56
1. Emmie Nordström14:4719+4:3714:4719
2. Fabian Seluska12:2020+4:3827:0720+1
3. Fabian Evertsson14:495+2:5841:5616-4
17SOK Viljan 143:55
1. Linus Hansson12:2517+2:1512:2517
2. Walter Löfqvist10:1713+2:3522:4216-1
3. Casper Svensson21:1317+9:2243:5517+1
18OK 64 Torpa 146:21
1. Alma Olsson15:0922+4:5915:0922
2. Elias Jönsson9:3711+1:5524:4619-3
3. Alexander Tell21:3518+9:4446:2118-1
19Nässjö OK 352:13
1. Maja Lax15:0720+4:5715:0720
2. Alicia Kivimäki13:5323+6:1129:0023+3
3. Telina Tiare23:1319+11:2252:1319-4
20Nässjö OK 254:11
1. Tilde Lennartsson15:1923+5:0915:1923
2. Wilma Eriksson13:2621+5:4428:4521-2
3. Tuva Johansson25:2620+13:3554:1120-1
21Nässjö OK 156:01
1. Ebba Stenhag15:0821+4:5815:0821
2. Ida Säleby13:5022+6:0828:5822+1
3. Smilla Lennartsson27:0321+15:1256:0121-1
22OK Vivill 11:07:17
1. Emelie Bägeby19:0424+8:5419:0424
2. Albin Thunberg20:4224+13:0039:46240
3. Alice Lundström27:3122+15:401:07:1722-2
23OK Bävern 11:10:49
1. Emil Karlsson10:5011+0:4010:5011
2. Elsa Hall10:3914+2:5721:2912+1
3. Maja Josefsson49:2023+37:291:10:4923+11
Bodafors OK 1ej godkänd
1. Lucas Rostedt10:10110:101
2. Noel Rostedt8:063+0:2418:1610
3. Sebastian Björkej godkändej godkänd
IFK Sävsjö 2ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
SOK Viljan 2ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

Klass C

19 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sol Tranås 127:59
1. Alex Brickarp9:0019:001
2. Svea Ekbladh9:274+1:2318:2710
2. Molly Brickarp10:086+2:0419:08
2. Tilde Brickarp11:089+3:0420:08
3. Lisa Ohrt9:32127:5910
2IFK Sävsjö 129:49
1. Tilde Elmersson9:245+0:249:245
2. Max Olsson9:242+1:2018:482-3
2. Nils Linder9:263+1:2218:50
2. Lukas Svensson9:395+1:3519:03
3. Alma Viberg11:016+1:2929:4920
3OK Njudung 230:24
1. Noah Bardh9:092+0:099:092
2. Linn Palmgren11:038+2:5920:124+2
3. Edwin Sundling10:122+0:4030:243-1
4OK Njudung 331:37
1. Fabian Berglund11:3216+2:3211:3216
2. Albin Storm8:04119:363-13
2. Theo Elofsson11:4116+3:3723:13
2. Stella Nilsson16:2530+8:2127:57
3. Ebba Sundling12:0111+2:2931:374+1
5Eksjö SOK 131:55
1. Alva Hagelberg10:079+1:0710:079
2. Ruben Qwick11:1411+3:1021:216-3
2. Alva Bengtsson14:5526+6:5125:02
3. Julia Abaji10:344+1:0231:555-1
6OK Bävern 232:10
1. Elias Karlsson10:048+1:0410:048
2. Elsa Gerhardsson11:2913+3:2521:337-1
3. Thea Wallsten10:375+1:0532:106-1
7Växjö OK 132:35
1. Linus Lindén10:1910+1:1910:1910
2. Vincent Eriksson Östh10:357+2:3120:545-5
2. Freya Forsén17:5132+9:4728:10
2. Linus Persson19:1933+11:1529:38
3. Amanda Gustavsson11:418+2:0932:357+2
8OK Njudung 132:52
1. Matti Johansson9:133+0:139:133
2. Alicia Nilsson13:1925+5:1522:3213+10
3. Evanna Johansson10:203+0:4832:528-5
9Växjö OK 233:37
1. Hilda Lindén10:2111+1:2110:2111
2. Ellen Löfmark11:1912+3:1521:409-2
2. Elsa Petersson12:0621+4:0222:27
3. Hedda Lundgren11:5710+2:2533:3790
10OK Bävern 133:40
1. Albin Ehrnborg10:5112+1:5110:5112
2. Tindra Davidsson11:2913+3:2522:20120
3. Matilda Aronsson11:207+1:4833:4010-2
11SOK Aneby 134:08
1. Lisa Ekegren9:506+0:509:506
2. Klara Johansson11:4517+3:4121:358+2
2. Casper Fransson11:4818+3:4421:38
3. Tilly Arvåsen12:3312+3:0134:0811+3
12Nässjö OK 135:37
1. Josefine Johnsson9:547+0:549:547
2. Enya Bergdahl11:5319+3:4921:4710+3
3. Malte Lax13:5016+4:1835:3712+2
13Eksjö SOK 235:42
1. Rasmus Johansson11:3015+2:3011:3015
2. Måns Persson11:3115+3:2723:01150
2. Pelle Jakobsson12:0420+4:0023:34
2. Isabell Nyberg12:0722+4:0323:37
3. Vilmer Hagelberg12:4113+3:0935:4213-2
14IK Hakarpspojkarna 137:39
1. Måns Sandahl9:174+0:179:174
2. Sofia Öhlund12:4723+4:4322:0411+7
3. Jens Eliasson15:3518+6:0337:3914+3
15SOK Viljan 140:00
1. Lucas Svensson11:2313+2:2311:2313
2. Alma Jardbring15:3528+7:3126:5816+3
2. Tilda Petersson15:3629+7:3226:59
3. Ida Hansson13:0214+3:3040:0015-1
16SOK Aneby 241:10
1. Selma Löfqvist11:2814+2:2811:2814
2. Arvid Rosander11:1210+3:0822:40140
3. Amanda Fyhr18:3019+8:5841:1016+2
17SOK Viljan 342:10
1. Jack Åkerberg12:4418+3:4412:4418
2. Jorun Viklund17:4431+9:4030:2819+1
3. Filip Hultberg11:429+2:1042:1017-2
18OK Vivill 142:43
1. Elma Friberg16:2819+7:2816:2819
2. Agnes Lundström13:1224+5:0829:4018-1
2. Sixten Thunberg22:4634+14:4239:14
3. Emelie Thom13:0315+3:3142:43180
19SOK Viljan 242:49
1. Oliwer Hägerström12:0517+3:0512:0517
2. Hanna Elfstrand15:2127+7:1727:26170
3. Ester Löfqvist15:2317+5:5142:4919+2

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser