Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Östergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Östergötland
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: onsdag 3 juni 2015

D21

2 780 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva OlssonLinköpings OK16:175:51
2Therese KlintbergEksjö SOK18:34+2:176:40
3Ida DalhammerOK Roxen18:49+2:326:46
4Lisa MalmströmGOIF Tjalve19:12+2:556:54
5Siri JeppssonSödertälje-Nykvarn OF19:39+3:227:04
6Julia TjärnströmLinköpings OK20:22+4:057:19
7Lovisa LjungOK Njudung21:02+4:457:33
8Maria OlssonLinköpings OK21:29+5:127:43
9Britta NorénBoxholm-Mjölby OL21:38+5:217:46
9Anna LöwegrenKatrineholms OK21:38+5:217:46
11Hanna TjärnströmLinköpings OK21:45+5:287:49
12Julia NilssonGOIF Tjalve26:20+10:039:28
Susanna ForsellMotala AIF OLej start

H21

3 090 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mathias HallménOK Denseln15:575:09
2Henrik JonssonOK Rodhen16:04+0:075:11
2Erik MartinssonLinköpings OK16:04+0:075:11
4Albin OlaussonOK Rodhen16:22+0:255:17
5Per CarlborgLinköpings OK16:29+0:325:20
6Kristian AlgersSkogspojkarnas OK16:36+0:395:22
7Per BrolundOK Denseln16:38+0:415:22
8Rasmus ElmelidLinköpings OK16:47+0:505:25
8Oskar SvenssonFinspångs SOK16:47+0:505:25
10Jonas LundgrenLinköpings OK16:48+0:515:26
11Edvin KarlssonOK Denseln16:58+1:015:29
12Martin JanssonOK Rodhen17:09+1:125:33
13Simon LundinFinspångs SOK17:11+1:145:33
14Peter AronssonLinköpings OK17:22+1:255:37
15Peter ErikssonLinköpings OK17:34+1:375:41
16Hans BrolundOK Denseln17:50+1:535:46
17Mattias ZachrissonOK Roxen18:36+2:396:01
18Torbjörn JakobssonOK Rodhen18:50+2:536:05
19Sven EngströmLinköpings OK19:06+3:096:10
20Gustav MalmströmGOIF Tjalve22:30+6:337:16
21Per SidénLinköpings OK23:35+7:387:37
22Patric MalmströmGOIF Tjalve24:40+8:437:58
23Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL28:08+12:119:06
24Filip JounotGOIF Tjalve28:09+12:129:06
Bruno GodefroyLinköpings OKej godkänd
Henrik TostebergLinköpings OKej start

D18

2 170 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lova EvebornOK Roxen15:447:15
2Frida JohanssonLinköpings OK17:40+1:568:08
3Klara LjunggrenLinköpings OK18:39+2:558:35
4Ingvild KongslienSkogspojkarnas OK20:58+5:149:39
5Henrietta MöllerLinköpings OK22:48+7:0410:30

H18

2 620 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam TellsénOK Roxen15:596:06
2Lukas EvebornOK Roxen16:00+0:016:06
3Pontus LindblomOK Roxen16:21+0:226:14
4Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL17:02+1:036:30
5Oscar MolinBoxholm-Mjölby OL17:19+1:206:36
6Johan StenströmLinköpings OK17:58+1:596:51
7Olle HanssonOK Roxen17:59+2:006:51
8Eric JehrlanderGOIF Tjalve18:34+2:357:05
Rasmus AnderssonGOIF Tjalveej start
Johan WehlinSkogspojkarnas OKej start
Alexander WiklundFinspångs SOKej start

D16

2 130 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea HanssonOK Roxen14:516:58
2Tove EkströmLinköpings OK14:55+0:047:00
3Victoria AsketunOK Roxen15:12+0:217:08
4Sarah MagnussonLinköpings OK15:41+0:507:21
5Malin KärrströmOK Roxen15:47+0:567:24
6Johanna GuståsLinköpings OK17:07+2:168:02
7Therese EkmanFinspångs SOK17:21+2:308:08
8Hannele MöllerLinköpings OK17:51+3:008:22
9Sofia BorgLinköpings OK18:40+3:498:45
10Lina KromnérSkogspojkarnas OK19:09+4:188:59
11Malva EvebornOK Roxen20:51+6:009:47
12Madeleine KongslienSkogspojkarnas OK21:27+6:3610:04
13Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb22:18+7:2710:28
14Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb22:37+7:4610:37
15Moa KjellbergBjörkfors GOIF25:34+10:4312:00
16Emma S JohanssonLinköpings OK28:27+13:3613:21
Ellen NilssonNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Frida SahlmanLinköpings OKej start
Vilma KarlssonOK Denselnej start

H16

2 250 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1August MollénOK Denseln11:405:11
2Ludvig EkNyköpings OK12:18+0:385:28
3Hugo LillieströmOK Roxen12:22+0:425:29
4Jesper KarlssonGOIF Tjalve13:19+1:395:55
5Jonas AnderssonOK Roxen13:45+2:056:06
6Hugo EkingeOK Motala14:14+2:346:19
7Johan LindmanFinspångs SOK14:30+2:506:26
8Sixten ElehedLinköpings OK14:42+3:026:32
9Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK14:48+3:086:34
10Josef JohanssonOK Kolmården15:05+3:256:42
11Elias AxelssonFinspångs SOK15:17+3:376:47
12Hugo DalhammerOK Roxen15:28+3:486:52
13Jonathan JylltorpLinköpings OK15:31+3:516:53
14Jakob TomassonLinköpings OK16:22+4:427:16
15Gunnar EngströmLinköpings OK16:31+4:517:20
Oscar PrytzGOIF Tjalveej start
Gustav HjellströmGränna-Bygdens OKej start
Joel SjödinOK Kolmårdenej start

D14

2 070 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb15:417:34
2Ebba KleinBjörkfors GOIF16:18+0:377:52
3Olivia AsketunOK Roxen17:04+1:238:14
4Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK17:19+1:388:21
5Alicia GummessonFinspångs SOK17:48+2:078:35
6Emma ErikssonTjällmo-Godegårds OK18:08+2:278:45
7Moa HjortOK Roxen18:44+3:039:02
8Filippa BjörkhammerBjörkfors GOIF19:32+3:519:26
9Serina SalovaaraOK Roxen19:36+3:559:28
10Hanna LundgrenLinköpings OK20:07+4:269:43
11Elin NetzOK Kolmården21:43+6:0210:29
12Emma AnderssonLinköpings OK21:44+6:0310:29
13Ellen EkingeOK Motala23:24+7:4311:18
14Alva KapplingOK Kolmården24:29+8:4811:49
15Tilda TräffNAIS Orienteringsklubb31:04+15:2315:00
16Linnéa SjödinOK Kolmården48:11+32:3023:16
Tove PetterssonOK Roxenej godkänd
Anna JohnssonSkogspojkarnas OKej start

H14

2 070 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emanuel HerberthsonLinköpings OK12:286:01
2Olof LjunggrenLinköpings OK12:45+0:176:09
3Jakob TellsénOK Roxen13:19+0:516:25
4Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb13:23+0:556:27
5Joel ErnstssonFinspångs SOK13:49+1:216:40
6Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb14:35+2:077:02
7Karl LundinKatrineholms OK14:53+2:257:11
8Melker LundinKatrineholms OK15:21+2:537:24
9Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb15:50+3:227:38
10Josef HelanderOK Roxen16:09+3:417:48
11Malte EvebornOK Roxen16:11+3:437:49
12Assar JohanssonGOIF Tjalve16:35+4:078:00
13Axel KindåkerFinspångs SOK17:39+5:118:31
14Erik JohnssonOK Kolmården18:40+6:129:01
15Albin EronnLinköpings OK19:51+7:239:35
Martin KvillengFinspångs SOKej godkänd
Edvin WaldfeltFinspångs SOKej start
Simon JohanssonOK Kolmårdenej start

D12

1 560 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården9:085:51
2Linnea LundOK Kolmården9:37+0:296:09
3Alice JohanssonFinspångs SOK10:56+1:487:00
4Elin KjellmanLinköpings OK11:02+1:547:04
5Sara WänströmFinspångs SOK11:04+1:567:05
6Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK11:14+2:067:12
7Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb11:27+2:197:20
8Miranda AnderssonGOIF Tjalve11:34+2:267:24
9Kristin HerberthsonLinköpings OK11:53+2:457:37
10Ida HjortOK Roxen15:05+5:579:40
11Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK15:57+6:4910:13
12Jensine SvenssonFinspångs SOK16:05+6:5710:18
13Sofie VindFinspångs SOK16:13+7:0510:23
14Veronika KvillengFinspångs SOK17:13+8:0511:02
Fanny ÖstlundOK Kolmårdenej godkänd
Linn AldénOK Roxenej godkänd
Linda SvenssonFinspångs SOKej godkänd
Linn JohnssonMatteus SIej start
Wilma DahlinOK Motalaej start
Alice EkNyköpings OKej start
Moa OmholtSkogspojkarnas OKej start

H12

1 560 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sverre RöjgårdOK Kolmården8:345:29
2Måns BjörnskiöldOK Roxen9:41+1:076:12
3Alfons PetersonOK Denseln10:04+1:306:27
4Carl HedegårdOK Kolmården10:38+2:046:48
5Albin HjellströmGränna-Bygdens OK10:45+2:116:53
6Valter FredrikssonGOIF Tjalve10:56+2:227:00
7Rasmus KarlssonOK Denseln12:16+3:427:51
8Oliver HöögOK Motala12:44+4:108:09
9Wille LarssonLinköpings OK13:15+4:418:29
10Gustaf KullbergBjörkfors GOIF13:31+4:578:39
11Vilgot KämpeOK Denseln13:43+5:098:47
12Samuel KleinBjörkfors GOIF14:04+5:309:01
13Albin KjellbergBjörkfors GOIF15:06+6:329:40
14Hugo PerssonOK Denseln15:08+6:349:42
15Anton MunsinOK Kolmården15:21+6:479:50
16Tim MartinssonOK Motala15:30+6:569:56
17Olof EkmanFinspångs SOK16:11+7:3710:22
18Linus FridlundLinköpings OK16:31+7:5710:35
19Elmer WaldfeltFinspångs SOK16:39+8:0510:40
20Aron EnströmOK Kolmården17:52+9:1811:27
21Alexander LindströmLinköpings OK18:01+9:2711:32
22Allan WigrenOK Motala19:23+10:4912:25
23Tronje SkoglundOK Motala25:31+16:5716:21
Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OKej start
Filip KarlssonFinspångs SOKej start
Johan ÅrbrinkLinköpings OKej start

D10

1 390 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården8:246:02
2Annie LundOK Kolmården9:50+1:267:04
3Sofie HelanderOK Roxen11:40+3:168:23
4Sigrid LjunggrenLinköpings OK11:42+3:188:25
5Ida ErnstssonFinspångs SOK12:59+4:359:20
6Sofia TunessonSkogspojkarnas OK14:18+5:5410:17
7Julia ÅttingLinköpings OK16:29+8:0511:51
8Moa GöhlFinspångs SOK18:24+10:0013:14
9Agnes CarlssonFinspångs SOK19:12+10:4813:48
10Johanna LinellFinspångs SOK19:13+10:4913:49
11Alice LevanderLinköpings OK24:04+15:4017:18
Sofie EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd

H10

1 390 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Odin EkNyköpings OK8:366:11
2Rikard HellgrenFinspångs SOK9:32+0:566:51
3Elis PetersonOK Denseln9:44+1:087:00
4Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK10:07+1:317:16
5Ludvig EronnLinköpings OK10:42+2:067:41
6Hugo BraamOK Denseln10:50+2:147:47
7Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIF12:38+4:029:05
8August EkingeOK Motala14:11+5:3510:12
9Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubb15:21+6:4511:02
10Melker WaldfeltFinspångs SOK15:28+6:5211:07
11Theo ÅrbrinkLinköpings OK16:04+7:2811:33
12Oscar KjellmanLinköpings OK16:40+8:0411:59
13Arvid OmholtSkogspojkarnas OK18:48+10:1213:31
14Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK19:52+11:1614:17
Adrian SandellOK Roxenej start
Elias TellsénOK Roxenej start

H35

2 780 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik SandhOK Roxen16:025:46
2Marcus AnderssonMatteus SI17:17+1:156:13
3Erik KjellgrenHammarkinds OK18:40+2:386:42
4Markus JohanssonLinköpings OK21:52+5:507:51
5Joakim KjellbergBjörkfors GOIF30:36+14:3411:00
Christian EnbergLinköpings OKej start

D40

2 170 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina AhlanderOK Denseln14:456:47
2Lena StrömTjällmo-Godegårds OK16:59+2:147:49
3Linda WänströmFinspångs SOK25:50+11:0511:54
4Susanne AldénOK Roxen29:59+15:1413:49

H40

2 620 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan KarlssonOK Denseln15:496:02
2Per KämpeOK Denseln15:54+0:056:04
3Per MagnussonLinköpings OK16:04+0:156:07
4Peter EttlingSkogspojkarnas OK16:44+0:556:23
5Henrik PetersonOK Denseln17:13+1:246:34
6Bertil EronnLinköpings OK17:23+1:346:38
7Pontus JohnssonMatteus SI18:11+2:226:56
8Mattias NilssonBjörkfors GOIF18:54+3:057:12
9Markus KleinBjörkfors GOIF18:55+3:067:13
10Örjan SandellOK Roxen19:22+3:337:23
11Nils-Åke SkoglundOK Motala21:03+5:148:02
12Matz HöögOK Motala22:40+6:518:39
Henrik GöhlFinspångs SOKej start

D45

2 250 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika IvarssonLinköpings OK15:066:42
2Kristina LjunggrenLinköpings OK15:49+0:437:01
3Annika AsketunOK Roxen16:13+1:077:12
4Anna Sofie BarkLinköpings OK17:28+2:227:45
5Inger GuståsLinköpings OK17:31+2:257:47
6Lena MolinBoxholm-Mjölby OL17:45+2:397:53
7Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL19:01+3:558:27
8Karin OlofssonLinköpings OK19:31+4:258:40
9Lena StrömbäckLinköpings OK20:46+5:409:13
10Anna RönnbäckOK Eken21:28+6:229:32
11Maria LillieströmOK Roxen22:10+7:049:51
12Åsa DetterfeltLinköpings OK22:43+7:3710:05
13Monika HjellströmGränna-Bygdens OK25:21+10:1511:16
Lena MalmströmGOIF Tjalveej godkänd

H45

2 250 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per EkNyköpings OK12:405:37
2Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK12:47+0:075:40
3Johan PetterssonOK Motala12:51+0:115:42
4Johan OtterströmLinköpings OK13:36+0:566:02
5Olle LindmanFinspångs SOK14:00+1:206:13
6Björn KarlssonOK Denseln14:13+1:336:19
7Åke LjunggrenLinköpings OK14:20+1:406:22
8Erik ErnstssonFinspångs SOK14:44+2:046:32
9Per GuståsLinköpings OK15:18+2:386:48
10Dag JehrlanderGOIF Tjalve15:46+3:067:00
10Lars DanielsonMatteus SI15:46+3:067:00
12Philip HjellströmGränna-Bygdens OK16:02+3:227:07
13Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve16:10+3:307:11
14Roger JohanssonOK Vargen16:13+3:337:12
15Johan WänströmFinspångs SOK16:50+4:107:28
16Fredrik EngmanOK Denseln17:13+4:337:39
17Anders EkingeOK Motala17:26+4:467:44
18Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb17:48+5:087:54
19Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF19:45+7:058:46
Erik HelanderOK Roxenej godkänd
Anders LillieströmOK Roxenej godkänd
Magnus SahlmanLinköpings OKej start

D50

2 130 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anita WehlinSkogspojkarnas OK16:147:37
2Pia VångellLinköpings OK18:07+1:538:30
3Anneli WiklundFinspångs SOK19:16+3:029:02
4Ingrid SvenssonFinspångs SOK19:25+3:119:06
5Carina KaleredOK Denseln19:29+3:159:08
6Anne BössfallLinköpings OK20:56+4:429:49
7Helma LindowGOIF Tjalve25:49+9:3512:07
Inger BergLinköpings OKej start

H50

2 250 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas RönnbäckOK Eken14:236:23
2Anders DalhammerOK Roxen15:28+1:056:52
3Stefan TellsénOK Roxen15:33+1:106:54
4Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK17:02+2:397:34
5Jörgen SköldLinköpings OK17:10+2:477:37
6Jan AsketunOK Roxen17:16+2:537:40
7Pedro LundqvistLinköpings OK17:34+3:117:48
8Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL17:53+3:307:56
9Christer BroströmOK Denseln19:22+4:598:36
10Dan JohanssonGOIF Tjalve24:25+10:0210:51
11Patric MolinBoxholm-Mjölby OL26:27+12:0411:45

D55

1 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anneli BerggrenOK Denseln13:557:31
2Lena RosanderFinspångs SOK16:58+3:039:10
3Lena FröbergGOIF Tjalve18:13+4:189:50
4Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb21:39+7:4411:42

H55

2 170 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL15:567:20
2Tommy ErikssonGOIF Tjalve17:22+1:268:00
3Tommy TörndahlMatteus SI18:24+2:288:28
4Mats RosanderFinspångs SOK18:26+2:308:29
5Jan LundgrenLinköpings OK23:01+7:0510:36
6Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL23:50+7:5410:58
7Per-Ove EkmanOK Roxen27:16+11:2012:33
Thomas StenströmLinköpings OKej start

D60

1 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maud LundgrenLinköpings OK24:5613:28
2Marie SvernestamLinköpings OK26:02+1:0614:04

H60

2 250 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran BlombergGOIF Tjalve17:377:49
2Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK18:11+0:348:04
3Karl MollénOK Denseln18:17+0:408:07
4Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF19:18+1:418:34
5Björn TholénStjärnorps SK19:44+2:078:46
6Pär ForsströmStjärnorps SK19:48+2:118:48
7Göran BrattgårdGOIF Tjalve20:51+3:149:16
8Lennart SvernestamLinköpings OK22:20+4:439:55
9Torgny JohanssonBjörkfors GOIF22:58+5:2110:12
10Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF29:00+11:2312:53

H65

1 850 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer SandhOK Roxen14:357:52
2Roger DanielssonLinköpings OK15:05+0:308:09
3Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL15:19+0:448:16
4Christer JohanssonOK Motala17:25+2:509:24
5Rune RingsgårdOK Roxen21:00+6:2511:21

D70

1 750 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina LindmanFinspångs SOK24:4614:09
2Sonja HanssonGOIF Tjalve25:03+0:1714:18
3Britten PerssonFinspångs SOK26:12+1:2614:58
4Britt PetterssonOK Roxen26:39+1:5315:13
5Lotta GranholmLinköpings OK27:45+2:5915:51

H70

1 750 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland AlsénOK Roxen16:219:20
2Jerry MartinssonOK Motala17:25+1:049:57
3Lennart PetterssonBjörkfors GOIF19:53+3:3211:21
4Kjell HolmströmBjörkfors GOIF20:12+3:5111:32
5Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK22:30+6:0912:51
6Uno BergOK Motala22:38+6:1712:56
7Ulf WaldenfjordLinköpings OK22:48+6:2713:01
8Nils SjödinGOIF Tjalve24:50+8:2914:11
9Lars PerssonFinspångs SOK27:03+10:4215:27

D75

1 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Jonna EngblomLinköpings AIKej godkänd
Gudrun ThigerLinköpings AIKej godkänd

H75

1 750 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt KarlssonLinköpings AIK22:1012:40
2Ellert ThunholmOK Roxen27:14+5:0415:33
3Per-Inge SvenssonOK Eken27:35+5:2515:45
Bengt KleistMjölby OKej godkänd
Göran HektorLinköpings OKej godkänd

H80

1 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven JonssonOK Roxen19:0713:05
2Rubert EngblomLinköpings AIK24:27+5:2016:44
3Carleric ThigerLinköpings AIK24:37+5:3016:51

Inskolning

1 330 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Sanna JosefssonOK Kolmårdenfullföljt
Alexander LarssonFinspångs SOKfullföljt
Kelvin RobinsonKlubblösfullföljt
Ellis TyrrellKlubblösfullföljt
Malin GöhlFinspångs SOKej start

U1

1 310 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vincent DahmGOIF Tjalve9:457:26
2Nellie KällholmOK Kolmården10:14+0:297:48
3Tilda MalmströmGOIF Tjalve10:39+0:548:07
4Lisa NilssonKlubblös11:44+1:598:57
5Måns EricssonOK Kolmården12:15+2:309:21
6Oliver ThoréeLinköpings OK12:51+3:069:48
7Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb13:07+3:2210:00
8Leo GrenFinspångs SOK14:08+4:2310:47
9Cornelia LarssonFinspångs SOK15:35+5:5011:53
10Elmer EnströmOK Kolmården16:15+6:3012:24
10Sebaztian AlfredssonOK Kolmården16:15+6:3012:24
12Saga SehlerOK Kolmården17:36+7:5113:26
13Jonathan GranqvistOK Kolmården20:01+10:1615:16
Love EngströmOK Kolmårdenej start

U2

1 360 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin FredrikssonGOIF Tjalve9:166:48
2Pontus ÖstemarFinspångs SOK10:26+1:107:40
3Malva EngströmOK Kolmården10:32+1:167:44
4Edit LarssonFinspångs SOK14:54+5:3810:57
5Thula SkoglundOK Motala26:35+17:1919:32
Alva AnderssonLinköpings OKej start

Öppen motion 1

1 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Helena WaldfeltFinspångs SOKej godkänd

Öppen motion 7

1 940 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats EkmanFinspångs SOK15:287:58
2Anna-Karin SalovaaraOK Roxen16:56+1:288:43
3Johan DahmGOIF Tjalve17:16+1:488:54
4Ove MöllerLinköpings OK17:56+2:289:14
5Bertil WegmannKlubblös19:16+3:489:55
6Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL19:49+4:2110:12
7Åsa BraamOK Denseln20:07+4:3910:22
8Maria EngqvistHammarkinds OK21:25+5:5711:02
9Vivianne HolgerssonOK Måsen28:17+12:4914:34
10Inga-Lill PetterssonLinköpings OK29:42+14:1415:18
11Inger EkmanOK Roxen29:55+14:2715:25
12Susanne DahlbergGOIF Tjalve35:29+20:0118:17
13Brigitte AlsénOK Roxen52:28+37:0027:02

Öppen motion 8

2 940 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper WaldfeltFinspångs SOK21:137:12
2Clas KärrströmÖstgöta Helikopter SK & IF23:51+2:388:06
3Susanna AlfBoxholm-Mjölby OL24:11+2:588:13
4Sofie LarssonBoxholm-Mjölby OL24:12+2:598:13
5Johan JylltorpLinköpings OK25:16+4:038:35
6Jan KaleredOK Denseln25:24+4:118:38
7Hans HolgerssonOK Måsen27:00+5:479:11
8Anders HasselboOK Måsen27:51+6:389:28
9Simon StenbäckNAIS Orienteringsklubb37:09+15:5612:38
10Peter StenbäckNAIS Orienteringsklubb37:10+15:5712:38
11Ulrika LindOK Kolmården52:33+31:2017:52
12Anna AxellKlubblös52:35+31:2217:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser