Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, medel, Stockholm + Uppland med Långhundradubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Stockholm + Uppland med Långhundradubbeln
Arrangörsorganisationer: Långhundra IF / Stockholms Orienteringsförbund
Datum: lördag 29 augusti 2015

D21 U

3 520 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SjölanderOK Rodhen26:347:32
2Riina KuuseloOK Linné27:24+0:507:47
3Lisa CarlssonOK Linné28:08+1:347:59
4Hilda ForsgrenOK Linné28:36+2:028:07
5Rasa PtasekaiteOK Linné29:23+2:498:20
6Gunilla SvärdIF Thor29:26+2:528:21
7Elin LindTierps SOK30:27+3:538:39
8Annika BjörkOK Linné31:14+4:408:52
9Lisa RönnolsOK Linné31:22+4:488:54
10Marie OhlinOK Linné31:51+5:179:02
11Elisa HameliusOK Linné32:04+5:309:06
11Kate MorrisonOK Linné32:04+5:309:06
13Lovisa LarssonOK Linné33:43+7:099:34
14Annika RidellIF Thor35:08+8:349:58
15Rebecka LindbergOK Roslagen35:18+8:4410:01
16Rebecka OlssonOK Linné35:33+8:5910:05
17Ulrika LindstamOK Linné36:25+9:5110:20
18Erika JanssonRasbo IK37:31+10:5710:39
19Karin NordlundOK Linné37:37+11:0310:41
20Charlotte IhrforsOK Linné38:00+11:2610:47
21Linnea TroengSkogslöparna38:29+11:5510:55
22Emma JonssonOK Rodhen41:24+14:5011:45
23Elin Falk SörqvistIF Thor43:55+17:2112:28
Anna KaskUmeå OKej godkänd
Alexandra SundgrenVallentuna-Össeby OLej godkänd
Johanna LännevallOK Roslagenej start

H21 U

4 600 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin RidefeltOK Linné24:045:13
2Jan TroengOK Linné25:40+1:365:34
3Rassmus AnderssonOK Linné26:14+2:105:42
4Niklas AldénOK Linné27:47+3:436:02
5Josef NordlundOK Linné27:52+3:486:03
6Mats TroengOK Linné28:28+4:246:11
7Matt OgdenOK Linné28:55+4:516:17
8Erik LindOK Linné29:36+5:326:26
9Henrik JonssonOK Rodhen29:50+5:466:29
10Mikael JaneråsOK Linné29:54+5:506:30
11Nils OlssonOK Linné30:23+6:196:36
12Martin JanssonOK Rodhen30:49+6:456:41
13Liutauras BileviciusOK Linné31:42+7:386:53
14Pontus JohanssonOK Linné33:45+9:417:20
15Olof ErikssonOK Linné34:59+10:557:36
16Fredrik AhnlénOK Hammaren35:39+11:357:45
17Tomas StenströmOK Linné35:51+11:477:47
18Magnus BjörkOK Rodhen36:01+11:577:49
19Petter LindbergOK Linné36:03+11:597:50
20Johan HameliusOK Linné36:12+12:087:52
21Joel LännevallOK Roslagen36:39+12:357:58
22David DahlgrenOK Linné38:54+14:508:27
23Simon EklövOK Linné40:43+16:398:51
24Viktor LindbergOK Roslagen41:48+17:449:05
25Ola JanssonRasbo IK43:42+19:389:30
26Jacob SvenssonOK Linné44:33+20:299:41
27Rickard BomanIF Thor47:58+23:5410:25
28Andreas FriskOK Linné49:48+25:4410:49
29Lucas RohdinSigtuna OK50:36+26:3211:00
30Robin ErikssonOK Roslagen51:25+27:2111:10
31Emil JanssonOK Rodhen1:00:20+36:1613:06
32Oliver HagmanOK Roslagen1:05:43+41:3914:17
33Mattias PousetteRånäs OK1:10:35+46:3115:20

D20 U

3 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka HoppeIF Thor31:359:41
2Lisa JohanssonOK Rodhen39:14+7:3912:02

D18 U

3 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna KarlströmOK Linné32:239:56
2Ellen BromanOK Roslagen34:22+1:5910:32
3Klara MandahlOK Linné43:32+11:0913:21
4Mathilda LindeIF Åland52:30+20:0716:06
5Ellen MattssonIF Åland52:48+20:2516:11

H18 U

3 430 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Waldemar AnderssonOK Roslagen23:266:49
2Simon SchusterVallentuna-Össeby OL23:28+0:026:50
3Olle NilssonOK Linné23:38+0:126:53
4Johannes RidefeltOK Linné24:07+0:417:01
5Gustaf BerglundSigtuna OK24:08+0:427:02
6Daniel Carlson BjernaldOK Linné24:39+1:137:11
7Fabian SteenOK Enen25:24+1:587:24
8Nils AlexanderssonStora Tuna OK25:32+2:067:26
9Johan EdenhamnLänna IF25:50+2:247:31
10Nicklas DeWittLänna IF32:03+8:379:20
11Erik NielsenOK Linné36:21+12:5510:35
12Gustav NyholmOK Linné39:29+16:0311:30
13Gustav NordforsOK Enen48:36+25:1014:10
Adam LiljaOK Enenej start

D16 U

3 030 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina SvärdIF Thor24:258:03
2Ellen FrostOK Roslagen27:28+3:039:03
3Alva LindellIF Thor28:40+4:159:27
4Maria JanssonOK Linné30:45+6:2010:08
5Malva SteenOK Enen31:11+6:4610:17
6Sofia BerglundSigtuna OK31:49+7:2410:30
7Sandra BoströmOK Linné33:07+8:4210:55
8Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL33:34+9:0911:04
9Wilma GilleOK Roslagen35:20+10:5511:39
10Klara MöllerOK Linné40:46+16:2113:27
11Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL45:57+21:3215:09
12Emma JanssonOK Linné58:59+34:3419:27
13Astrid AnderVallentuna-Össeby OL1:02:12+37:4720:31
Sofia GidingVallentuna-Össeby OLej start

H16 U

3 150 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle GrywenzOK Linné19:476:16
2Erik HannrupIF Thor19:48+0:016:17
3Daniel RönnqvistOK Linné21:19+1:326:46
4John LarssonRånäs OK21:35+1:486:51
5Emil GrehnOK Rodhen24:26+4:397:45
5Hugo BäsénIF Thor24:26+4:397:45
7Matviy KhotyaintsevIF Thor26:03+6:168:16
8William ErnlundOK Linné26:18+6:318:20
9Emil JonsellIF Thor27:15+7:288:39
10Oliver AngelsiööOK Linné29:27+9:409:20
11Samuel NorénOK Enen30:11+10:249:34
12Jesper NyströmIF Thor30:25+10:389:39
13Victor BylundIF Thor32:37+12:5010:21
14Filip ElihnOK Linné32:47+13:0010:24
15Erling HolstOK Linné34:02+14:1510:48
16Axel BergströmOK Rodhen34:35+14:4810:58
17Karl BrahmLånghundra IF36:00+16:1311:25
18Jakob NäslundOK Roslagen43:11+23:2413:42
19Sten MårtenssonOK Linné45:17+25:3014:22

D14 U

3 080 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes BromanOK Roslagen23:187:33
2Lotta WeyhenmeyerIF Thor25:46+2:288:21
3Ebba LindellIF Thor27:32+4:148:56
4Lovisa WigertzLånghundra IF27:46+4:289:00
5Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL30:05+6:479:46
6Kari LöeOK Linné30:19+7:019:50
7Alva JonssonLånghundra IF30:26+7:089:52
8Emilia BergströmOK Rodhen32:50+9:3210:39
9Elsa BäsénIF Thor33:20+10:0210:49
10Anna LithellOK Linné37:40+14:2212:13
11Lovisa HambäckLånghundra IF39:37+16:1912:51
12Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL44:21+21:0314:23
13Elsa KarlssonIF Thor45:51+22:3314:53
14Emy SaetreLånghundra IF46:42+23:2415:09
15Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL47:41+24:2315:28
16Alva NyströmIF Thor53:18+30:0017:18
17Sara NyholmOK Linné1:19:10+55:5225:42
Anna NordströmSigtuna OKej start
Ellen GrantingerIF Thorej start
Rita SöderbaumIF Thorej start

H14 U

3 190 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel Leijon ThorellLånghundra IF23:097:15
2Arvid RoosOK Linné23:18+0:097:18
3Emil BoströmOK Linné25:21+2:127:56
4Philip ForngrenVallentuna-Össeby OL26:29+3:208:18
5Oskar SundblomRånäs OK27:16+4:078:32
6John McLellandOK Rodhen28:26+5:178:54
7Anton SegermanIF Thor29:41+6:329:18
8Oskar StenviOK Linné30:51+7:429:40
9Arvid UmegårdLånghundra IF30:55+7:469:41
10David MelinOK Rodhen31:11+8:029:46
11Ville FontellOK Enen31:30+8:219:52
12Gustav KüglerSigtuna OK33:34+10:2510:31
13William AdamssonRånäs OK33:54+10:4510:37
14Lukas AarnioOK Linné35:21+12:1211:04
15Carl HenrikssonRånäs OK35:44+12:3511:12
16Pontus GustafssonOK Linné36:33+13:2411:27
17Kevin SjölanderOK Rodhen37:03+13:5411:36
18Henrik CarlströmOK Enen37:34+14:2511:46
19Hugo HanssonIF Thor40:53+17:4412:48
20Arvid BylundIF Thor42:07+18:5813:12
21Hampus GörlOK Enen42:58+19:4913:28
22Maximilian BerglundLänna IF44:19+21:1013:53
23Elias LarssonOK Enen44:22+21:1313:54
24Sven NyströmOK Linné46:54+23:4514:42
25Emil WeiseliusOK Linné53:01+29:5216:37
26Isac ÅsbrinkOK Linné1:01:38+38:2919:19
Karl GrywenzOK Linnéej godkänd
Erik BeskowOK Linnéej godkänd

D12 U

2 670 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna JonsellIF Thor25:059:23
2Ester BlomsterIF Thor25:10+0:059:25
3Fannie SjölanderOK Rodhen27:19+2:1410:13
4Tilde SöderlundOK Rodhen27:36+2:3110:20
5Fanny CedstedtLånghundra IF27:43+2:3810:22
6Cornelia KrafftLänna IF28:47+3:4210:46
7Malin SvenssonRånäs OK29:08+4:0310:54
8Joni Müller af UhrOK Linné30:53+5:4811:34
9Agnes WeissLånghundra IF31:04+5:5911:38
10Ines AarnioOK Linné31:12+6:0711:41
11Emma PalmOK Roslagen33:44+8:3912:38
12Edit JonssonLånghundra IF36:44+11:3913:45
13Lisa NilssonOK Linné36:58+11:5313:50
14Klara StrandOK Linné37:36+12:3114:04
15Felicia SvenssonRasbo IK39:26+14:2114:46
16Agnes EklundOK Rodhen39:34+14:2914:49
17Emma LundbergOK Roslagen40:34+15:2915:11
18Erica KarlssonOK Rodhen42:27+17:2215:53
19Johanna PalmOK Triangeln42:44+17:3916:00
20Ellen HannrupIF Thor43:35+18:3016:19
21Sara SundqvistLånghundra IF44:55+19:5016:49
22Johanna BlombergSigtuna OK45:03+19:5816:52
23Ella ServinLånghundra IF48:12+23:0718:03
24Minna MeyersonOK Linné51:48+26:4319:24
25Malin EdmanSigtuna OK51:55+26:5019:26
26Ellen SaetreLånghundra IF1:01:42+36:3723:06
27Mya BerglundLänna IF1:10:22+45:1726:21
Karin LarssonOK Enenej start
Elin FornanderSigtuna OKej start
Alva SundblomRånäs OKej start
Elina HedeniusSigtuna OKej start
Doris IkoVallentuna-Össeby OLej start

H12 U

2 670 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Otto BalckVallentuna-Össeby OL17:046:23
2Marcus EkmanVallentuna-Össeby OL18:31+1:276:56
3Pelle NilssonOK Linné19:03+1:597:08
4Aron HellgrenIF Thor20:17+3:137:35
5Elias WesterberghRasbo IK20:59+3:557:51
6Viktor JemthIF Thor21:31+4:278:03
7Jacob HenrikssonRånäs OK23:02+5:588:37
8Hugo NylundOK Linné24:43+7:399:15
9Simon WahlnäsOK Linné25:07+8:039:24
10Gustav LyckebäckSigtuna OK26:16+9:129:50
11Oskar BengtssonOK Linné26:19+9:159:51
12Axel GidlundOK Linné26:23+9:199:52
13Elliot AngelsiööOK Linné26:40+9:369:59
14Hampus PerssonOK Enen27:23+10:1910:15
15Viktor BoströmOK Linné29:07+12:0310:54
16Anton KarlssonLänna IF31:25+14:2111:45
17Ville WrammertOK Linné32:43+15:3912:15
18Gustaf HofstedtVallentuna-Össeby OL32:57+15:5312:20
19Martin GrönholmIF Thor34:35+17:3112:57
20Simon ClaessonOK Rodhen34:40+17:3612:59
21Einar LundkvistLänna IF35:03+17:5913:07
22Mathias NordlinderOK Linné36:11+19:0713:33
23Oskar BergströmOK Linné36:59+19:5513:51
24David BerglundIF Thor41:15+24:1115:26
25David NäslundOK Roslagen41:45+24:4115:38
26Albin WarvelinLånghundra IF41:48+24:4415:39
27Fabian NilssonIF Thor43:58+26:5416:28
28Elias JavehedVallentuna-Össeby OL49:18+32:1418:27
29Erik CnattingiusLänna IF53:26+36:2220:00
30Lukas GustafssonOK Linné55:03+37:5920:37
31Simon PeterssonOK Roslagen1:00:01+42:5722:28
32Skarpi FreyssonVallentuna-Össeby OL1:14:54+57:5028:03
Oliver JohanssonRasbo IKej godkänd
Bastien KöhlerOK Linnéej start
Alex ÖstermanRasbo IKej start
Samuel OsmundOK Linnéej start

D10 U

2 130 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa HedinOK Linné17:258:10
2Emelie SvärdIF Thor17:47+0:228:20
3Klara HartOK Linné18:16+0:518:34
4Malin NilssonOK Linné20:32+3:079:38
5Tove KarlssonOK Rodhen21:54+4:2910:16
6Elsa EklundOK Rodhen22:59+5:3410:47
7Frida MelinOK Rodhen23:07+5:4210:51
8Isabel UnnerudLånghundra IF24:26+7:0111:28
9Alicia BohmanSigtuna OK24:37+7:1211:33
10Felicia KrafftLänna IF25:10+7:4511:48
11Nadine HussOK Linné27:48+10:2313:03
12Hedvig LundkvistLänna IF28:05+10:4013:11
13Jennifer ThorOK Linné30:33+13:0814:20
14Hillevi LarssonOK Enen31:25+14:0014:44
15Emily KruysIF Thor32:10+14:4515:06
16Vera ZällOK Linné32:30+15:0515:15
17Hanna KüglerSigtuna OK33:11+15:4615:34
18Alva OláRånäs OK33:19+15:5415:38
19Matilda PerssonOK Enen34:19+16:5416:06
20Ida WarvelinLånghundra IF34:25+17:0016:09
21Tora JonsellIF Thor34:54+17:2916:23
22Amanda RådströmOK Enen36:27+19:0217:06
23Isabella ForssellLänna IF37:07+19:4217:25
24Matilda EkmanVallentuna-Össeby OL39:03+21:3818:20
25Louise JanssonLänna IF1:14:07+56:4234:47
Sara RoosOK Linnéej godkänd
Emmy RoosIF Thorej start
Rebecka JavehedVallentuna-Össeby OLej start

H10 U

2 120 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil ÅbergOK Linné15:117:09
2Axel AnderssonIF Thor16:23+1:127:43
3Malte HellgrenIF Thor16:34+1:237:48
4Aron BromanLänna IF17:05+1:548:03
5Miro MårtenssonIF Thor17:13+2:028:07
6Jakob NordströmSigtuna OK17:19+2:088:10
7Albin ÅslundOK Linné17:29+2:188:14
8Love BylundIF Thor18:17+3:068:37
9Elis HanssonIF Thor20:41+5:309:45
10Lukas HambäckLånghundra IF21:03+5:529:55
10Valle LarssonIF Thor21:03+5:529:55
12Hugo ÖrtlundRånäs OK21:24+6:1310:05
13Axel BalckVallentuna-Össeby OL21:52+6:4110:18
14Anton LaierOK Linné23:43+8:3211:11
15Albin JemthIF Thor24:19+9:0811:28
16Axel WielandSigtuna OK24:33+9:2211:34
17Oscar ÅslundOK Linné25:22+10:1111:57
18Viggo IngwersenOK Enen25:36+10:2512:04
19Rasmus ExellLänna IF25:38+10:2712:05
20Linus PeterssonOK Roslagen25:46+10:3512:09
21Axel GårdmarkOK Rodhen27:02+11:5112:45
22Viggo WrammertOK Linné27:31+12:2012:58
23Svante NelanderOK Linné29:36+14:2513:57
24Tor NylundOK Linné32:55+17:4415:31
25Love UmegårdLånghundra IF35:14+20:0316:37
26Theodor Von SethIF Thor37:21+22:1017:37
27Erik BalckVallentuna-Össeby OL38:00+22:4917:55
28Martin DicksvedIF Thor40:31+25:2019:06
29Axel ThornbergOK Linné40:46+25:3519:13
30Filip BorellOK Linné42:58+27:4720:16
31Adam SparrmanOK Linné44:10+28:5920:50
32Lucas BorellOK Linné44:52+29:4121:09
33Ture BjörklinLänna IF49:59+34:4823:34
34Kevin BernhedRånäs OK53:27+38:1625:12
35Olle PalmOK Linné54:28+39:1725:41
36Harald OlssonOK Linné58:22+43:1127:31

D35 U

3 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny WesterberghRasbo IK29:229:00
2Jessica SöllvanderOK Rodhen32:18+2:569:54

H35 U

4 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LagerwallOK Linné34:167:26
2Jonas ErikssonLänna IF38:47+4:318:25
3Jonas SellingLänna IF47:20+13:0410:17
4Björn RaménOK Linné49:43+15:2710:48
Emil AnderssonLänna IFej godkänd

D40 U

3 260 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie BergendahlIF Thor29:329:03
2Maria OlssonHJS-Vansbro OK30:44+1:129:25
3Åsa HedinOK Linné31:01+1:299:30
4Yvonne GrehnOK Rodhen31:17+1:459:35
5Anna BeskowOK Linné32:40+3:0810:01
6Louise JohanssonOK Roslagen33:52+4:2010:23
7Karin HofstedtVallentuna-Össeby OL35:21+5:4910:50
8Helene NilssonOK Linné36:01+6:2911:02
9Marie LyckebäckSigtuna OK36:44+7:1211:16
10Gabriella MelinOK Rodhen40:21+10:4912:22
11Karin LindellIF Thor42:43+13:1113:06
12Ane LaugenOK Linné42:47+13:1513:07
13Karolina AnderssonLänna IF47:06+17:3414:26
14Sofia KrafftLänna IF54:54+25:2216:50
15Åsa KruysIF Thor1:01:14+31:4218:46
Anna Karin OlmIF Thorej start

H40 U

3 970 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas EklundOK Rodhen27:416:58
2Henrik RoosOK Linné27:43+0:026:58
3Ulf BergströmOK Rodhen28:53+1:127:16
4Mats EdengrenVallentuna-Össeby OL30:31+2:507:41
5Jörgen HellgrenIF Thor31:03+3:227:49
6Olof BorellOK Linné31:14+3:337:52
7Johan BlomsterIF Thor32:08+4:278:05
8Fredrik LindellIF Thor32:15+4:348:07
9Mats ÅbergOK Linné32:24+4:438:09
10Bo SegermanIF Thor33:33+5:528:27
11Dan HörnellOK Linné34:33+6:528:42
12Andreas OlssonOK Linné36:26+8:459:10
13Per MelinOK Rodhen36:36+8:559:13
14Johan WesterberghRasbo IK36:58+9:179:18
15Johan KüglerSigtuna OK39:12+11:319:52
16Per JemthIF Thor42:50+15:0910:47
17Andreas EhnIF Thor44:37+16:5611:14
18Nic KruysIF Thor51:23+23:4212:56
Roger TynellRånäs OKej start

D45 U

2 560 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine NordströmOK Triangeln22:328:48
2Anna SanderIF Thor23:39+1:079:14
3Ammie BerglundIF Thor26:26+3:5410:19
4Berit EkmanVallentuna-Össeby OL29:22+6:5011:28
5Carolina AnderssonOK Roslagen29:28+6:5611:30
6Marica TynellRånäs OK32:54+10:2212:51
7Pia GuståsOK Linné37:03+14:3114:28
8Elisabet Lindblom LarssonOK Enen37:56+15:2414:49
9Ann-Sofie EdenhamnLänna IF38:36+16:0415:04
10Åsa Marknell DewittLänna IF39:11+16:3915:18
11Helena GrennbergOK Linné42:21+19:4916:32
12Karolina VessbyIF Thor53:15+30:4320:48

H45 U

4 000 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy LindbergOK Roslagen26:556:43
2Anders BoströmOK Linné27:04+0:096:46
3Marcus PherssonOK Linné29:49+2:547:27
4Mats JonsellIF Thor29:59+3:047:29
5Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL30:40+3:457:40
6Mats EkmanVallentuna-Össeby OL31:30+4:357:52
7Staffan Jacobsson SvärdIF Thor32:16+5:218:04
8Pontus GilleOK Roslagen32:19+5:248:04
9Rob HartOK Linné32:50+5:558:12
10Ola HultinOK Roslagen33:06+6:118:16
11Jonas NordströmOK Roslagen34:57+8:028:44
12Per EdlundSigtuna OK35:38+8:438:54
13Ulf JanssonOK Triangeln36:22+9:279:05
14Michael PalmOK Triangeln36:50+9:559:12
15Staffan BromanOK Roslagen38:20+11:259:35
16Johan OhlströmIF Thor38:49+11:549:42
17Patrik SmedmarkOK Roslagen40:03+13:0810:00
18Daniel OlmIF Thor40:07+13:1210:01
19Peter NyströmIF Thor42:19+15:2410:34
20Tommy StenviOK Linné44:54+17:5911:13
21Patrik SteenOK Enen49:40+22:4512:25
22Anders GustavssonOK Enen50:16+23:2112:34
23Stefan NordströmSigtuna OK52:55+26:0013:13
24Anders LundbergOK Roslagen53:56+27:0113:29
25Johan KarlssonIF Thor56:13+29:1814:03
26Jesper HenrikssonRånäs OK58:47+31:5214:41
27Michael LindeIF Åland1:16:57+50:0219:14
Petter RanefallIF Thorej godkänd
Ola ArvidssonRasbo IKej godkänd
Svante JonsellVallentuna-Össeby OLej godkänd
Christer ArksandVallentuna-Össeby OLej start
Thomas RoosIF Thorej start

D50 U

2 560 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hillevi ErikssonOK Linné25:4610:03
2Annika ArdellOK Rodhen25:53+0:0710:06
3Dorothe SpillmannIF Thor26:01+0:1510:09
4Maria HartOK Linné26:49+1:0310:28
5Carina HammarlingLänna IF29:05+3:1911:21
6Lena NilssonOK Linné30:19+4:3311:50
7Cathrine JohanssonTierps SOK30:54+5:0812:04
8Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL32:15+6:2912:35
9Anki PousetteRånäs OK32:27+6:4112:40
10Gunnel RaskSigtuna OK34:46+9:0013:34
11Maria LännevallOK Roslagen36:11+10:2514:08
12Agneta KarlssonRånäs OK36:42+10:5614:20
13Karin LindTierps SOK36:45+10:5914:21
14Maria KvarnlöfOK Roslagen40:46+15:0015:55
15Karin SkoglundOK Linné44:35+18:4917:24
Anette ArksandVallentuna-Össeby OLej start

H50 U

3 430 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn LännevallOK Roslagen24:397:11
2Jonas GidingVallentuna-Össeby OL26:02+1:237:35
3Anders JönssonOK Triangeln27:46+3:078:05
4Thomas JanssonOK Roslagen27:56+3:178:08
5Stefan LundOK Linné27:57+3:188:08
6Michael HolmgrenIF Thor28:34+3:558:19
7Ulf K. RaskSigtuna OK29:02+4:238:27
8Anders OhlinRånäs OK29:26+4:478:34
9Mats JavehedVallentuna-Össeby OL30:09+5:308:47
10Per EdenhamnLänna IF30:27+5:488:52
11Mikael BäsénIF Thor32:42+8:039:32
12Thomas JanssonLänna IF32:53+8:149:35
13Rolf LarssonOK Linné34:31+9:5210:03
14Claes BerglundSigtuna OK36:15+11:3610:34
15Per AndénHässleholms OK43:32+18:5312:41
16Stefan NilssonOK Linné45:07+20:2813:09
17Kjell RistoOK Linné48:04+23:2514:00
Leif NyholmOK Linnéej godkänd

D55 U

2 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin BromanLänna IF29:0513:31
2Helena EkbrinkIF Thor29:52+0:4713:53
3Karin JanssonOK Rodhen31:37+2:3214:42
4Eva OlssonRånäs OK31:48+2:4314:47
5Christina OhlinRånäs OK38:55+9:5018:06
Birgitta PetersenOK Enenej start
Brita NilssonOK Linnéej start

H55 U

3 070 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars OhlinRånäs OK26:108:31
2Andreas HjertsonOK Linné26:20+0:108:34
3Thomas JohanssonRånäs OK27:45+1:359:02
4Lars-Olof JanssonOK Linné28:01+1:519:07
5Björn SöderbäckOK Linné29:15+3:059:31
6Tryggve RönnqvistOK Linné30:11+4:019:49
7Mats LundmanOK Roslagen32:04+5:5410:26
8Eddie BjärrenholtRånäs OK32:16+6:0610:30
9Tommy ErikssonLänna IF34:28+8:1811:13
10Lennart KarlssonOK Roslagen38:42+12:3212:36
11Mats WickbomOK Linné42:37+16:2713:52
12Peter EklövOK Linné43:02+16:5214:01
Håkan LångLänna IFej godkänd
Håkan TrollvadSurahammars SOKej start

D60 U

2 230 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth HedlöfRånäs OK20:399:15
2Christina HjertsonOK Linné25:52+5:1311:35
3Lena NilssonRånäs OK31:26+10:4714:05
4Marita BergSigtuna OK31:58+11:1914:20
5Kristina WåhlinOK Enen40:27+19:4818:08
Britt LarssonLänna IFej start

H60 U

3 250 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svend Erik MathiassenOK Linné29:329:05
2Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL32:08+2:369:53
3Hans OhlinRånäs OK34:08+4:3610:30
4Jan JohanssonIF Thor36:32+7:0011:14
5Gerhard LilliestiernaOK Roslagen37:56+8:2411:40
6Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL38:33+9:0111:51
7Lars PonténIF Thor39:18+9:4612:05
8Mats LiljaOK Enen39:34+10:0212:10
9Lars Erik HermanssonOK Linné43:28+13:5613:22
10Reinhold LenneboIF Thor44:12+14:4013:36
11Leonard JanssonRasbo IK44:49+15:1713:47
12Per-Åke HolmSigtuna OK46:31+16:5914:18
13Claes HammarlingLänna IF51:37+22:0515:52
14Tom KarlssonOK Linné1:05:37+36:0520:11
15Björn ErikssonOK Roslagen1:33:55+1:04:2328:53
Stig AnderssonOK Linnéej godkänd
Anders KarlssonOK Linnéej start
Sture LarssonLänna IFej start

D65 U

2 230 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ewa NordlundLänna IF32:5014:43
2Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL33:27+0:3715:00
3Birgitta NorlinRimbo SOK35:12+2:2215:47
4Marianne SellgrenSigtuna OK36:46+3:5616:29
5Elke WilkeTierps SOK46:26+13:3620:49
6Karin GrånäsRasbo IK48:25+15:3521:42
Kristina ErikssonLänna IFej godkänd

H65 U

2 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran FredbergOK Rodhen21:188:31
2Jan ÅsbergHäverödals SK23:12+1:549:16
3Lars WestinVallentuna-Össeby OL28:04+6:4611:13
4Lars Erik OrvendalHeby AIF30:23+9:0512:09
5Tommy WåhlinOK Enen30:52+9:3412:20
6Anders EdlingOK Linné35:42+14:2414:16
7Ulf SkogtjärnOK Linné39:16+17:5815:42
8Bengt-Göran StjernaLänna IF39:26+18:0815:46
9Rolf HjortRånäs OK39:43+18:2515:53
10Per-Erik WåhlbergOK Linné41:10+19:5216:28
11Inge LarssonIF Thor47:53+26:3519:09
Leif Erik KarlssonRånäs OKej start

D70 U

2 230 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK25:5311:36
2Margareta HaraldssonSigtuna OK31:47+5:5414:15
3Caje JacobssonIF Thor32:04+6:1114:22
4Margaretha NyströmLänna IF49:21+23:2822:07

H70 U

2 150 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SellgrenSigtuna OK20:199:26
2Leif NordlundLänna IF21:12+0:539:51
3Henrik BergmanOK Linné23:52+3:3311:06
4Jan Olov JonssonTierps SOK26:35+6:1612:21
5Sören ErikssonLänna IF28:23+8:0413:12
6Leif ErikssonHeby AIF28:35+8:1613:17
7Sven-Olov NorlinRimbo SOK29:00+8:4113:29
8Thord RådbergOK Roslagen29:24+9:0513:40
9Conny HusénOK Roslagen29:26+9:0713:41
10Lars-Erik KarlssonRasbo IK30:43+10:2414:17
11Göran JanssonOK Triangeln31:25+11:0614:36
12Sven PihlEnköpings AIF32:11+11:5214:58
13Mats TörngrenOK Linné32:34+12:1515:08
14Leif BergSigtuna OK33:09+12:5015:25
15Boris AnderssonRånäs OK34:06+13:4715:51
16Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL34:49+14:3016:11
17Kurt BoströmOK Linné34:52+14:3316:13
18Bernt JohanssonHäverödals SK36:35+16:1617:00
19Bo WestlingHäverödals SK36:45+16:2617:05
20Sören WingeUpsala IF37:32+17:1317:27
21Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK40:15+19:5618:43
22Olov JanssonHäverödals SK43:56+23:3720:26

D75 U

2 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva von HeijneSigtuna OK35:3615:45
2Britt-Marie BengtssonOK Linné35:51+0:1515:51

H75 U

2 150 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin EngqvistUpsala IF25:1411:44
2Jan-Olof MalmSigtuna OK26:22+1:0812:15
3Folke LindblomHeby AIF27:44+2:3012:53
4Per-Olof ErikssonOK Hammaren31:13+5:5914:31
5Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL31:33+6:1914:40
6Bertil KarlssonOK Linné32:28+7:1415:06
7Ulf ÅströmOK Roslagen33:41+8:2715:40
8Sven JacobssonIF Thor34:28+9:1416:01
9Rune ThurénVallentuna-Össeby OL39:51+14:3718:32
10Lennart ErikssonOK Enen40:26+15:1218:48
11Sivert SöderbärgOK Roslagen40:59+15:4519:03
12Roine MattssonHäverödals SK41:50+16:3619:27
Stig JaremalmVallentuna-Össeby OLej godkänd
Per-Urban BengtssonOK Linnéej godkänd

H80 U

2 260 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AnderssonRimbo SOK24:1710:44
2Tord LindValbo AIF31:01+6:4413:43
3Tage AbrahamssonRånäs OK32:20+8:0314:18
4Ragnar AnderssonHäverödals SK34:15+9:5815:09
5Inge HåkanssonOK Linné36:36+12:1916:11
6Sven ErikssonOK Roslagen39:25+15:0817:26
7Sten LarssonHäverödals SK53:49+29:3223:48

D21 S

3 540 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena JanssonOK Ravinen22:246:19
2Karolin OhlssonJärla Orientering22:43+0:196:25
3Josefine EngströmAlfta-Ösa OK24:39+2:156:57
4Annica GustafssonIFK Lidingö SOK24:47+2:237:00
5Johanna LönnkvistTullinge SK25:24+3:007:10
6Helena KarlssonIFK Lidingö SOK25:31+3:077:12
7Sara EskilssonAlfta-Ösa OK25:37+3:137:14
8Alice HugossonIFK Lidingö SOK25:48+3:247:17
9Elsa JanssonJärla Orientering25:51+3:277:18
10Josefine KlintbergEksjö SOK26:52+4:287:35
11Jenny LönnkvistTullinge SK27:27+5:037:45
12Irina NybergHellas Orientering27:46+5:227:50
13Frida ForsbergOK Ravinen29:43+7:198:23
14Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK30:48+8:248:42
15Sara SjökvistJärla Orientering31:52+9:289:00
15Dora SzerencsiJärla Orientering31:52+9:289:00
17Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad31:53+9:299:00
18Akvile PreiksaiteIFK Lidingö SOK32:16+9:529:06
19Louise MarkstedtOK Södertörn32:40+10:169:13
20Helena MarkstedtOK Södertörn32:56+10:329:18
21Markéta NovotnáOK99 Hradec Kralove33:07+10:439:21
22Maria HellströmVäsby OK34:14+11:509:40
23Josefin PerssonJärla Orientering34:17+11:539:41
24Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK34:23+11:599:42
25Sofia PerssonSnättringe SK34:33+12:099:45
26Annie ForsbergOK Ravinen34:40+12:169:47
27Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK35:23+12:599:59
28Sanna BatzSkarpnäcks OL36:04+13:4010:11
29Hanna BrusSnättringe SK38:21+15:5710:50
30Caroline IvarssonSundbybergs IK40:53+18:2911:32
31Malin DahlströmTullinge SK41:59+19:3511:51
32Malin SundqvistTullinge SK45:04+22:4012:43
33Sophia GalleJärfälla OK57:55+35:3116:21
Emelie HolmströmJärla Orienteringej godkänd
Stina JanssonJärla Orienteringej godkänd
Moa KjellstrandCentrum OKej start
Elin SundqvistTullinge SKej start
Stina AndreassonGustavsbergs OKej start

H21 S

4 430 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ruslan GlebovOK Ravinen22:064:59 Ladda ner rutt i gpx-format
2Gustav BergmanOK Ravinen22:10+0:045:00
3Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK24:17+2:115:28
4Morten Jarvis WestergårdJärla Orientering24:30+2:245:31
5Filip DahlgrenIFK Lidingö SOK24:38+2:325:33
6David BejbomJärla Orientering24:53+2:475:37
7Kalle BergmanOK Ravinen25:21+3:155:43
8Oskar DanielsAttunda OK25:33+3:275:46
9Mathias HallménOK Denseln26:14+4:085:55
10Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK26:21+4:155:56
11Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering26:27+4:215:58
12Johan StrandbergGustavsbergs OK26:51+4:456:03
13Dan WesterJärla Orientering27:19+5:136:09
14Jörgen OhlinTullinge SK27:43+5:376:15
15Rasmus Thrane HansenJärla Orientering27:44+5:386:15
16Markus AdolfssonTullinge SK28:10+6:046:21
17Jacob LindstamOK Ravinen28:15+6:096:22
18Anders BoströmJärfälla OK28:29+6:236:25
19Nils SpetzUlricehamns OK28:49+6:436:30
20Michael ReforsJärla Orientering29:16+7:106:36
21Assar HellströmOK Ravinen29:21+7:156:37
22Mattias JohanssonIFK Lidingö SOK30:00+7:546:46
23Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad30:06+8:006:47
24Mårten MartinssonDegerfors OK30:34+8:286:53
25Oscar BjörckJärla Orientering30:48+8:426:57
26Alexander HansenSöders-Tyresö31:00+8:546:59
27Anders HedmanIFK Lidingö SOK31:05+8:597:00
28Mathias HallJärla Orientering31:24+9:187:05
29Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö32:06+10:007:14
30Axel MattssonJärla Orientering32:13+10:077:16
31Jerk RönnolsCentrum OK33:38+11:327:35
32Antonio SeriniIFK Lidingö SOK33:41+11:357:36
33Robert JohanssonTäby OK34:09+12:037:42
34Jakob IvarssonHaninge SOK34:10+12:047:42
35Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby34:20+12:147:45
36Gustav LindeborgTäby OK34:54+12:487:52
37Joakim BergBromma-Vällingby SOK35:06+13:007:55
38Erik MattssonJärla Orientering35:42+13:368:03
39Stuart FellCentrum OK35:47+13:418:04
40Peder KockJärla Orientering35:49+13:438:05
41Tobias ForsénTullinge SK35:50+13:448:05
42Axel WrådheAttunda OK35:56+13:508:06
43Mikael AnderssonJärla Orientering36:03+13:578:08
44Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering36:09+14:038:09
45Martin GelinderAttunda OK36:49+14:438:18
46Erik EdénWaxholms OK37:54+15:488:33
47Josh BeechOK Södertörn39:59+17:539:01
48Holger KohrCentrum OK40:23+18:179:06
49Joakim ByströmJärfälla OK40:37+18:319:10
50Aleksandr ManoilovJärfälla OK41:03+18:579:15
51Niklas OlssonTäby OK42:36+20:309:36
52Joakim OlssonVäsby OK42:50+20:449:40
53Olle ForsbergOK Ravinen44:24+22:1810:01
54Jesper IvarssonCentrum OK47:35+25:2910:44
55Anders JohanssonUddevalla OK47:52+25:4610:48
56Daniele OrlerIFK Lidingö SOK48:56+26:5011:02
57Magnus JohanssonWaxholms OK50:23+28:1711:22
58Arvid RudbergGamleby OK54:52+32:4612:23
59Johnny RahlénOK Ravinen1:00:07+38:0113:34
Niklas WraneSöders-Tyresöej godkänd
Magnus GlänneforsTullinge SKej start

D20 S

3 260 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Synnøve BråtenVegårshei IL22:527:00
2Magdalena Vande VoordeTullinge SK25:50+2:587:55
3Hanna KorhonenOK Ravinen27:26+4:348:24
4Alice TörnlundOK Södertörn29:14+6:228:58
5Linnea MalmbergStora Tuna OK31:07+8:159:32
6Emma BeskowFalkenbergs OK31:08+8:169:33
7Boel SundbergOK Södertörn46:31+23:3914:16
Emma BjessmoIFK Lidingö SOKej start

H20 S

4 110 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens RönnolsTäby OK23:015:36
2Daniel RoosAttunda OK23:24+0:235:41
3Martin HunhammarOK Ravinen23:49+0:485:47
4Erik BerzellJärla Orientering24:30+1:295:57
4Emil GranqvistOK Ravinen24:30+1:295:57
6Niklas SundqvistTullinge SK24:40+1:396:00
7Isak LangerakJärfälla OK24:58+1:576:04
8Simon MarteliusAttunda OK26:57+3:566:33
8William RiggOK Ravinen26:57+3:566:33
10Johannes KnutasAttunda OK27:01+4:006:34
11Jesper AlfredssonOK Tyr28:46+5:456:59
12David HectorSnättringe SK28:56+5:557:02
12Emil AnderssonTullinge SK28:56+5:557:02
14Jefta LangerakJärfälla OK30:59+7:587:32
15Anton GumaeliusWaxholms OK33:15+10:148:05
16Yngve RahlénOK Ravinen55:15+32:1413:26
Harald LarssonHagaby GOIFej godkänd
Karl EngesAttunda OKej start
Mathias Myrefelt NorlingerJärla Orienteringej start

D18 S

3 260 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna HänströmTäby OK25:167:45
2Tone AlbrektssonOK Ravinen26:23+1:078:05
3Rebecca WaldenfjordJärfälla OK26:32+1:168:08
4Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering27:00+1:448:16
5Amanda BerggrenTullinge SK28:36+3:208:46
6Ronja BjörklundBjursås OK28:53+3:378:51
7Agnes LundqvistJärfälla OK31:06+5:509:32
8Tilda AnderssonOK Ravinen32:07+6:519:51
9Märta SkogTullinge SK32:21+7:059:55
10Emma HagrotTäby OK32:49+7:3310:03
11Hanna RöstinSöders-Tyresö33:13+7:5710:11
12Astrid SimonssonSundbybergs IK33:29+8:1310:16
13Frida JunegardTullinge SK35:01+9:4510:44
14Märta FröjdSnättringe SK42:29+17:1313:01
15Ebba LeicktTullinge SK42:38+17:2213:04
16Magdalena HedbergSöders-Tyresö46:30+21:1414:15
17Matilda SkunckeTäby OK47:47+22:3114:39
18Filippa GrelzSöders-Tyresö49:00+23:4415:01
Isabella EnforsIFK Lidingö SOKej godkänd

H18 S

3 430 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK18:235:21
2Simon ImarkTullinge SK20:16+1:535:54
3Victor ImarkTullinge SK20:54+2:316:05
4Olle AnderssonTullinge SK21:35+3:126:17
5Mattias PernebyIFK Lidingö SOK22:14+3:516:28
6Viktor JanrikBromma-Vällingby SOK22:51+4:286:39
7Egil MorastHaninge SOK23:24+5:016:49
8Viktor WohlgemuthOK Ravinen23:38+5:156:53
9Johan PerssonOK Österåker23:40+5:176:53
10Hugo DahlbergHaninge SOK23:55+5:326:58
11Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK24:11+5:487:03
12Olle SkogTullinge SK24:21+5:587:05
13David JansonJärfälla OK25:10+6:477:20
14Felix HellgrenOK Ravinen25:22+6:597:23
15Max KlassonOK Ravinen25:42+7:197:29
16Ludvig SandahlJärla Orientering27:20+8:577:58
17Ludwig BergfalkJärfälla OK28:39+10:168:21
18Christian RedtzerAttunda OK32:28+14:059:27
19Erik CallebergSnättringe SK33:17+14:549:42
20Lucas NorrmanAttunda OK33:35+15:129:47
21Simon StålhammarTullinge SK40:51+22:2811:54
22Joakim SkärlénHaninge SOK43:15+24:5212:36
23Martin KihlSundbybergs IK1:04:46+46:2318:52
Linus BacklundOK Södertörnej godkänd
Albin AnderssonOK Ravinenej start
Oliver KlingefjordIFK Lidingö SOKej start

D16 S

3 030 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selma GumaeliusWaxholms OK21:297:05
2Moa WestbladOK Ravinen21:41+0:127:09
3Kristina TedhamreSnättringe SK23:34+2:057:46
4Ella SjöbergTullinge SK25:02+3:338:15
5Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK25:09+3:408:18
6Lovisa LängheimTullinge SK25:34+4:058:26
7Julia RajanIFK Lidingö SOK25:50+4:218:31
8Trine KarlbergTullinge SK26:43+5:148:49
9Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK27:19+5:509:00
10Malin DahlbäckOK Österåker27:47+6:189:10
11Amanda KarlssonOK Ravinen28:14+6:459:19
12Linnea JohanssonTäby OK28:50+7:219:30
12Hanna LagerbergOK Södertörn28:50+7:219:30
14Isa LundqvistJärfälla OK29:08+7:399:36
15Anna HerbertTäby OK29:33+8:049:45
16Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK32:49+11:2010:49
17Jonna LundbäckJärfälla OK33:11+11:4210:57
18Sofia BengtssonSundbybergs IK33:52+12:2311:10
19Malin StrandbergGustavsbergs OK34:08+12:3911:15
20Vilma KarlssonSnättringe SK34:31+13:0211:23
21Veronica RedtzerAttunda OK36:08+14:3911:55
22Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK38:17+16:4812:38
23Vilma GotheOK Ravinen38:58+17:2912:51
24Vera BogrenSundbybergs IK42:06+20:3713:53
25Josefine AnderssonTäby OK49:31+28:0216:20
26Sofia DamneBromma-Vällingby SOK57:47+36:1819:04
Sofia FurebySnättringe SKej start

H16 S

3 150 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas CarlssonSundbybergs IK18:566:00
2Albin AnderssonTullinge SK19:09+0:136:04
3Jason BransomeOK Ravinen19:25+0:296:09
3Erik HerneOK Ravinen19:25+0:296:09
5Axel GranqvistOK Ravinen19:27+0:316:10
6Oskar EdvardssonJärfälla OK19:36+0:406:13
7Felix PerssonHaninge SOK19:56+1:006:19
8Lukas HellgrenOK Ravinen20:16+1:206:26
9Benjamin LangerakJärfälla OK20:46+1:506:35
10Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK21:04+2:086:41
11Edvin NordströmTäby OK21:25+2:296:47
12Oskar ForsbergTullinge SK21:36+2:406:51
13Tobias KarlssonSnättringe SK21:37+2:416:51
14Fredrik StenbeckOK Österåker21:40+2:446:52
15Lukas ArkängTullinge SK21:49+2:536:55
16Johan HerbertTäby OK22:45+3:497:13
17Kristoffer TengrothSundbybergs IK22:48+3:527:14
18Hannes SvahnOK Ravinen23:07+4:117:20
19Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK23:16+4:207:23
20Georg EklöwOK Södertörn23:32+4:367:28
21Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK24:07+5:117:39
22Mattias IvaresOK Södertörn24:29+5:337:46
23Simon TörnqvistOK Ravinen24:30+5:347:46
24Ludvig LindénAttunda OK25:09+6:137:59
25Oskar EngesAttunda OK25:40+6:448:08
26Hugo LindbärgOK Södertörn26:09+7:138:18
27Filip MöllerOK Södertörn26:35+7:398:26
28Ruben BryngelssonTullinge SK27:07+8:118:36
29Robert ColeVäsby OK27:11+8:158:37
30Emil GustafssonJärfälla OK28:04+9:088:54
31Rasmus KihlSundbybergs IK29:16+10:209:17
32Andreas MagnvallOK Södertörn29:28+10:329:21
33Viggo KlassonOK Ravinen30:10+11:149:34
34Nils BabtistBromma-Vällingby SOK33:58+15:0210:46
35Erik WretöIFK Lidingö SOK37:01+18:0511:45
36Martin SkärlénHaninge SOK37:22+18:2611:51
37Gustav EknerSnättringe SK38:15+19:1912:08
38Gustav NirvinHaninge SOK40:13+21:1712:46
39Ivar Lidström LauriSnättringe SK51:25+32:2916:19
Kasper FranssonOK Ravinenej godkänd
Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Albin KvarnefalkJärfälla OKej start
Arne KvarnefalkJärfälla OKej start
Noel WaldenfjordJärfälla OKej start
Adam HedbergOK Södertörnej start
Tobias AbrahamssonSundbybergs IKej start

D14 S

3 080 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina PerssonHaninge SOK23:417:41
2Kajsa BogrenSundbybergs IK24:07+0:267:49
3Emilia EngelOK Ravinen24:33+0:527:58
4Linda RennerOK Södertörn24:44+1:038:01
5Tilde BacklundOK Södertörn25:35+1:548:18
6Linnéa SöderqvistOK Ravinen26:30+2:498:36
7Elin BergOK Ravinen26:33+2:528:37
8Therese NilssonOK Österåker27:25+3:448:54
9Sara MöllerOK Södertörn27:35+3:548:57
10Sofia IversAttunda OK27:40+3:598:58
11Matilda LindhSundbybergs IK27:45+4:049:00
12Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK30:28+6:479:53
13Lotten SandénOK Södertörn30:38+6:579:56
14Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK30:43+7:029:58
15Sara SundinWaxholms OK30:59+7:1810:03
16Sanna HedbergOK Södertörn32:22+8:4110:30
17Katarina NorrbyOK Södertörn32:54+9:1310:40
18Amelie RajanIFK Lidingö SOK33:41+10:0010:56
19Ylva SandénOK Södertörn33:55+10:1411:00
20Tuva FalkSundbybergs IK34:20+10:3911:08
21Lovisa NilssonAttunda OK35:01+11:2011:22
22Felicia BredinAttunda OK35:27+11:4611:30
23Tilda AnderssonTullinge SK36:12+12:3111:45
24Klara HolstIFK Lidingö SOK37:23+13:4212:08
25Klara BolinTullinge SK37:31+13:5012:10
26Frida ArnessonSkarpnäcks OL40:47+17:0613:14
27Johanna PetterssonGustavsbergs OK45:19+21:3814:42
28Alice HallménJärfälla OK50:36+26:5516:25
29Ellen EkströmOK Ravinen57:27+33:4618:39
30Maja SandvikAttunda OK1:11:04+47:2323:04
31Malin HanssonTäby OK1:15:06+51:2524:22
Katja LeicktTullinge SKej godkänd

H14 S

3 190 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK19:146:01
2Johan LangerakJärfälla OK19:44+0:306:11
3Simon FriskGustavsbergs OK20:14+1:006:20
4Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö20:47+1:336:30
5Johan CallebergSnättringe SK22:09+2:556:56
6Jesper LidmarSnättringe SK22:18+3:046:59
7Johan LundbäckJärfälla OK22:19+3:056:59
8Jonatan StåhlSundbybergs IK23:47+4:337:27
9Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby23:55+4:417:29
10Melker HörnfeldtOK Ravinen24:45+5:317:45
11Anton HänströmTäby OK24:57+5:437:49
12Elias RöstinSöders-Tyresö25:38+6:248:02
13Erik Lidström Lauri Snättringe SK26:51+7:378:25
14Max HoppeWaxholms OK27:23+8:098:35
15Jakob Gadefors NauHaninge SOK27:30+8:168:37
16Samuel LindénAttunda OK28:37+9:238:58
17Anton SilierJärfälla OK29:05+9:519:07
18Martin RinnbäckOK Ravinen29:07+9:539:07
18Niklas SvenssonJärfälla OK29:07+9:539:07
20Johannes BladhTullinge SK29:42+10:289:18
21Fredrik HanssonTäby OK30:17+11:039:29
22Manne HammarbergJärfälla OK30:18+11:049:29
23Axel MålargårdTäby OK30:20+11:069:30
24Adam BrattTullinge SK31:22+12:089:49
25Albin HainkeSnättringe SK32:24+13:1010:09
26Victor SadaranganiJärla Orientering32:32+13:1810:11
27Albin LindskogOK Ravinen33:26+14:1210:28
28Ludvig SigrandOK Södertörn33:31+14:1710:30
29Joar SöderbergJärla Orientering33:48+14:3410:35
30Anders WidlundIFK Lidingö SOK35:22+16:0811:05
31Emil SoneAttunda OK35:24+16:1011:05
32Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby35:25+16:1111:06
33Lukas GustafssonJärfälla OK37:34+18:2011:46
34John WolgastSnättringe SK42:21+23:0713:16
35Jacob WolgastSnättringe SK48:18+29:0415:08
36Andreas BorängSnättringe SK53:11+33:5716:40
37Gustav WallinTäby OK1:00:08+40:5418:51
38Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby1:12:36+53:2222:45
Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOKej godkänd
Trevor BransomeSkogsluffarnas OKej godkänd
Tim SandgrenBromma-Vällingby SOKej start
Isak WestringJärfälla OKej start
Alfred LängheimTullinge SKej start
Lukas WernerIFK Lidingö SOKej start
Simon LiljaIFK Lidingö SOKej start

D12 S

2 670 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda MårtenssonOK Ravinen20:037:30
2Smilla MogensenOK Ravinen20:19+0:167:36
3Sigrid CarlssonSundbybergs IK21:14+1:117:57
4Ida HänströmTäby OK22:15+2:128:20
5Fredrika NordquistTäby OK22:59+2:568:36
6Ronja StåhlSundbybergs IK24:01+3:588:59
7Elisabeth LarssonOK Södertörn25:09+5:069:25
8Amanda GranqvistOK Ravinen25:33+5:309:34
9Amanda SannicoloTäby OK27:36+7:3310:20
10Hedda RöstinSöders-Tyresö27:55+7:5210:27
11Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK28:46+8:4310:46
12Wilma LeicktTullinge SK29:33+9:3011:04
13Ida ÖsterbergGustavsbergs OK30:10+10:0711:17
14Sofia SundinWaxholms OK30:30+10:2711:25
15Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK30:34+10:3111:26
16Embla BergströmTäby OK30:40+10:3711:29
17Bella PedersenJärfälla OK31:33+11:3011:48
18Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK31:35+11:3211:49
19Tindra JonssonSkarpnäcks OL32:55+12:5212:19
20Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK33:01+12:5812:21
21Märta SandvikAttunda OK33:30+13:2712:32
22Elin WolgastSnättringe SK35:18+15:1513:13
23Alva BladhTullinge SK36:39+16:3613:43
24Linn OlssonOK Södertörn37:46+17:4314:08
25Lisa ThunellIFK Lidingö SOK38:21+18:1814:21
26Maja HoppeWaxholms OK38:51+18:4814:33
27Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL39:03+19:0014:37
28Sanna RinnbäckOK Ravinen39:31+19:2814:48
29Tove KarlssonJärla Orientering40:18+20:1515:05
30Matilda FriskGustavsbergs OK40:35+20:3215:11
31Elvira BredinAttunda OK50:27+30:2418:53
32Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby56:16+36:1321:04
33Thea LennartssonJärfälla OK1:47:10+1:27:0740:08
Miia RollerJärfälla OKej start
Agnes DambergIFK Lidingö SOKej start
Signe HillerhagIFK Lidingö SOKej start

H12 S

2 670 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin CraigOK Ravinen16:366:13
2Erik BovalliusJärfälla OK17:11+0:356:26
3Marcus SteneboAttunda OK17:24+0:486:31
4Olle KallurOK Ravinen18:02+1:266:45
5Eskil WidehagSundbybergs IK18:55+2:197:05
6Henrik SvenssonOK Ravinen18:56+2:207:05
7Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK18:57+2:217:05
8Isak GeliusSnättringe SK19:14+2:387:12
9William GrunderJärfälla OK19:25+2:497:16
10Johan FochsenWaxholms OK19:32+2:567:18
11Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby21:46+5:108:09
12Elis IversAttunda OK22:13+5:378:19
13Hugo LindskogOK Ravinen22:22+5:468:22
14Hampus HatlenTullinge SK22:39+6:038:28
15Anton PleinerTäby OK23:16+6:408:42
16Filip LindqvistTäby OK23:28+6:528:47
17Elis Forsberg RundströmIFK Enskede24:15+7:399:04
18Viktor SöderbergJärla Orientering24:46+8:109:16
19Oskar EknerSnättringe SK25:07+8:319:24
20Viktor SoneAttunda OK25:33+8:579:34
21Justus ArenanderSkarpnäcks OL26:12+9:369:48
22Joel ThalénSundbybergs IK26:29+9:539:55
23Björn RennerOK Södertörn27:27+10:5110:16
24Anton MörkforsJärfälla OK31:49+15:1311:54
25Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOK34:20+17:4412:51
26Eskil CostermansJärla Orientering34:51+18:1513:03
27Erik FranklingIFK Lidingö SOK38:49+22:1314:32
28Teo StruckOK Ravinen39:19+22:4314:43
29Filip StorellHaninge SOK41:30+24:5415:32
30Ivar GentzJärla Orientering43:37+27:0116:20
31Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby44:25+27:4916:38
32Rasmus LindblomGustavsbergs OK55:45+39:0920:52
Alex KarlsenJärfälla OKej godkänd
Axel FribergerJärla Orienteringej start
Theodor BrabieJärfälla OKej start
Felix ArkängTullinge SKej start
Mattis SandénOK Södertörnej start
Albert NordSnättringe SKej start
Jannick BrabieJärfälla OKej start

D10 S

2 130 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja LiljaIFK Lidingö SOK17:158:05
2Vilma NilssonAttunda OK17:30+0:158:12
3Alva Lidström LauriSnättringe SK18:30+1:158:41
4Wilma LiikamaaJärfälla OK19:01+1:468:55
5Paula SilierJärfälla OK19:09+1:548:59
6Wilma MårtenssonOK Ravinen19:25+2:109:06
7Maja FalkSundbybergs IK19:59+2:449:22
8Malin StrömqvistAttunda OK20:38+3:239:41
9Klara JunegardTullinge SK23:59+6:4411:15
10Lovisa LindqvistIFK Enskede24:25+7:1011:27
11Ebba WestringJärfälla OK27:36+10:2112:57
12Hilda BohmanHellas Orientering33:30+16:1515:43
13Stina PedersenJärfälla OK35:18+18:0316:34
14Sofie LindellGustavsbergs OK54:06+36:5125:23
Lovisa NordquistTäby OKej start
Elsa WretöIFK Lidingö SOKej start
Estelle SjögrenBromma-Vällingby SOKej start
Olivia EngelOK Ravinenej start

H10 S

2 120 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max ÖsterbergGustavsbergs OK13:176:15
2Hannes MogensenOK Ravinen14:03+0:466:37
3Filip HatlenTullinge SK14:20+1:036:45
4Niklas ErlandssonOK Södertörn15:02+1:457:05
5Linus NilssonOK Österåker15:05+1:487:06
6Erik LundquistOK Ravinen15:26+2:097:16
7Axel TrofastTullinge SK15:31+2:147:19
8Jonatan AndersonJärfälla OK17:13+3:568:07
9Svante SandvikAttunda OK17:16+3:598:08
10Jens FochsenWaxholms OK17:17+4:008:09
11Arvid MyrbergerTullinge SK17:39+4:228:19
12Vidar PihloOK Ravinen18:02+4:458:30
13Petter FochsenWaxholms OK18:06+4:498:32
14Marcus GrunderJärfälla OK18:58+5:418:56
15Ludvig HagwallJärla Orientering19:41+6:249:17
16Hannes LindqvistIFK Enskede22:50+9:3310:46
17Edvin WollbrandOK Ravinen25:07+11:5011:50
18Noel HellbergSundbybergs IK26:33+13:1612:31
19Gustav StorellHaninge SOK29:17+16:0013:48
20Anton HedströmSöders-Tyresö29:45+16:2814:01
Ludvig NordSnättringe SKej start
Malte AlbinssonOK Österåkerej start
Olle SandbergOK Älvsjö-Örbyej start

D35 S

3 260 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina HellbergSundbybergs IK26:308:07
2Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK26:59+0:298:16
3Katrin SöderbergTäby OK29:02+2:328:54
4Karin LundbergTullinge SK31:57+5:279:48
5Åsa LinnersjöSöders-Tyresö35:14+8:4410:48
6My HeinrupJärla Orientering35:19+8:4910:50
7Daniela RennerOK Södertörn36:12+9:4211:06
8Sara JonassonCentrum OK36:45+10:1511:16
9Caroline WestbomOK Österåker38:52+12:2211:55
10Elin SvenssonSnättringe SK39:00+12:3011:57
11Elin AhlströmIFK Enskede39:25+12:5512:05
12Linda RuthströmJärla Orientering39:34+13:0412:08
13Märit NordlundJärfälla OK46:25+19:5514:14
14Lena BuhreAttunda OK46:53+20:2314:22
15Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:09:09+42:3921:12
16Lucia TurcanuAttunda OK1:29:23+1:02:5327:25

H35 S

4 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin JohnssonIFK Lidingö SOK30:106:33
2Mårten FrendeliusIFK Lidingö SOK31:19+1:096:48
3Oskar GustafssonCentrum OK31:31+1:216:51
4Christian RotvikerCentrum OK32:12+2:027:00
5Mikael JanssonIFK Lidingö SOK34:22+4:127:28
6Henrik HellmanJärla Orientering34:46+4:367:33
7Samuel SvenssonCentrum OK34:53+4:437:35
8Johan SisellOK Södertörn35:42+5:327:45
9Stefan HellbergSundbybergs IK36:24+6:147:54
10Robert PedersenJärfälla OK37:21+7:118:07
11Kristofer ThorslundVäsby OK37:33+7:238:09
12Magnus LindblomGustavsbergs OK40:35+10:258:49
13Ingemar ÅkermanTullinge SK42:21+12:119:12
14Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby47:12+17:0210:15
Martin AhlströmIFK Enskedeej start
Fredrik WallinCentrum OKej start

D40 S

3 260 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MogensenOK Ravinen27:188:22
2Eva HallstenTäby OK27:21+0:038:23
3Maria Von SchmalenséeAttunda OK27:38+0:208:28
4Anna FalkSundbybergs IK28:37+1:198:46
5Lena NilssonAttunda OK29:52+2:349:09
6Kicki SkogTullinge SK30:04+2:469:13
7Åsa PleinerTäby OK30:15+2:579:16
8Angela JohanssonOK Ravinen30:39+3:219:24
9Annika LundströmSundbybergs IK31:32+4:149:40
10Ewa AlbrektssonOK Ravinen32:20+5:029:55
11Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK32:49+5:3110:03
11Anke XylanderSöders-Tyresö32:49+5:3110:03
13Maria LybertOK Ravinen33:05+5:4710:08
14Petra NicanderJärla Orientering35:55+8:3711:01
15Cecilia FochsenWaxholms OK40:15+12:5712:20
16Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK40:16+12:5812:21
17Åsa RomsonHellas Orientering40:43+13:2512:29
18Josefin LindqvistIFK Enskede43:26+16:0813:19
19Gabriella FriskGustavsbergs OK47:53+20:3514:41
20Gittan GeliusSnättringe SK51:26+24:0815:46
21Lisa LeicktTullinge SK52:24+25:0616:04
22Carina WidlundIFK Lidingö SOK53:38+26:2016:27
23Maria EdvardssonJärfälla OK56:43+29:2517:23
24Magdalena GrunderJärfälla OK58:53+31:3518:03
25Stina BorängSnättringe SK59:25+32:0718:13
26Anna EideforsSundbybergs IK1:15:29+48:1123:09
27Jessica StrömqvistAttunda OK1:17:57+50:3923:54
Cecilia ArvidsonOK Österåkerej start
Nadja DahlströmSnättringe SKej start

H40 S

3 970 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan NäsmanTäby OK23:215:52
2Casper GidingKamrat och IF KIF26:43+3:226:43
3Martin LarboIFK Lidingö SOK27:08+3:476:50
4Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK27:25+4:046:54
5Pär LiljaIFK Lidingö SOK28:04+4:437:04
6Ulf ÖjeboIFK Lidingö SOK28:37+5:167:12
7Tomas AlbinssonOK Österåker28:53+5:327:16
8Robert SöderbergTäby OK29:15+5:547:22
9Patric De BoussardIFK Enskede29:35+6:147:27
10Jacob BolinTullinge SK29:40+6:197:28
11Tomas HenrikssonAttunda OK30:14+6:537:36
12Martin SigrandOK Södertörn30:55+7:347:47
13Johan LindqvistTäby OK31:00+7:397:48
14David HedbergTumba-Mälarhöjden OK31:04+7:437:49
15Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK31:05+7:447:49
16Nils EdvardssonJärfälla OK31:09+7:487:50
17Tero JunttilaIFK Lidingö SOK31:37+8:167:57
18Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK31:46+8:258:00
19Henrik SjögrenHaninge SOK32:35+9:148:12
20Niklas HenrikssonAttunda OK32:45+9:248:14
21Christopher LindqvistIFK Enskede32:47+9:268:15
22Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK33:13+9:528:22
23Sverker LenasCentrum OK33:28+10:078:25
24Mikael ChristensenIFK Enskede33:31+10:108:26
25Mattias HolmbergCentrum OK33:37+10:168:28
26Per LembreJärla Orientering33:40+10:198:28
27Johan HörnfeldtOK Ravinen34:23+11:028:39
28Magnus LennartssonJärfälla OK34:56+11:358:47
29Christoffer NorrmanAttunda OK35:24+12:038:55
30Andreas FredrikssonAttunda OK36:04+12:439:05
31Patrik FriskGustavsbergs OK36:30+13:099:11
32Henrik TrofastTullinge SK36:54+13:339:17
33Jörgen RydeniusTullinge SK38:20+14:599:39
34Lars NicanderJärla Orientering54:24+31:0313:42
Johan SällforsIFK Lidingö SOKej godkänd
Niklas HallHaninge SOKej godkänd
Jesper SvedbergIFK Lidingö SOKej start

D45 S

2 500 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tina JunegardTullinge SK17:327:00
2Lina BerggrenTullinge SK18:36+1:047:26
3Yvonne AnderssonTullinge SK18:54+1:227:33
4Christin SöderqvistOK Ravinen19:31+1:597:48
5Martina CraigOK Ravinen20:31+2:598:12
6Kerstin ImarkTullinge SK21:08+3:368:27
7Charlotta GibergHellas Orientering21:19+3:478:31
8Anna-Lena LängheimTullinge SK23:27+5:559:22
9Madeleine LimparAttunda OK23:30+5:589:24
10Pia HellgrenOK Södertörn23:32+6:009:24
11Ann RollerJärfälla OK23:34+6:029:25
12Annica JanssonIFK Lidingö SOK23:36+6:049:26
13Andrea SilierJärfälla OK23:51+6:199:32
14Mia LiljaIFK Lidingö SOK24:24+6:529:45
15Nina IversAttunda OK24:40+7:089:52
16Katarina RundströmIFK Enskede25:08+7:3610:03
17Anna LarssonSöders-Tyresö26:12+8:4010:28
18Annika LindbergAttunda OK26:15+8:4310:30
19Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK26:22+8:5010:32
20Maria ColeVäsby OK26:31+8:5910:36
21Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK26:38+9:0610:39
22Lena ErlandssonOK Södertörn27:24+9:5210:57
23Monica RoosAttunda OK28:20+10:4811:20
24Carina NilssonTäby OK29:18+11:4611:43
25Anna ForsgrenTäby OK29:38+12:0611:51
26Karin SteneboAttunda OK29:41+12:0911:52
27Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK29:48+12:1611:55
28Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK31:04+13:3212:25
29Ann GranqvistOK Ravinen36:14+18:4214:29
30Susanne BovalliusJärfälla OK37:03+19:3114:49
31Kristina MarteliusAttunda OK37:22+19:5014:56
32Ingela JohanssonTäby OK37:49+20:1715:07
33Lena BrobergSnättringe SK37:54+20:2215:09
34Liselott KihlSundbybergs IK38:18+20:4615:19
35Malin KvarnefalkJärfälla OK38:24+20:5215:21
36Jenny SöderbergJärla Orientering40:36+23:0416:14
37Ludwina RedtzerAttunda OK41:34+24:0216:37
38Johanna  AnderssonNynäshamns OK42:16+24:4416:54
39Anna-Lena CostermansJärla Orientering44:39+27:0717:51
40Sara ThörnOK Södertörn52:17+34:4520:54
Charlotte StåhlSundbybergs IKej godkänd
Anna BacklundOK Södertörnej godkänd
Åsa ÖlwegårdSundbybergs IKej start

H45 S

3 630 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan Svensson GeliusSnättringe SK24:346:46
2Mikael NybergHellas Orientering24:36+0:026:46
3Ulf HanssonSundbybergs IK25:21+0:476:59
4Per MårtenssonOK Ravinen25:26+0:527:00
5Fredrik SoneAttunda OK25:30+0:567:01
6Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK25:39+1:057:03
7Conny StrandbergGustavsbergs OK26:37+2:037:19
8Roland SannicoloTäby OK27:50+3:167:40
9Per NilssonJärfälla OK27:51+3:177:40
10Pelle ForsbergIFK Enskede27:52+3:187:40
11Håkan MelinBromma-Vällingby SOK27:56+3:227:41
12Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK28:01+3:277:43
13Jesper LagerbergOK Södertörn28:10+3:367:45
14Calle BohmanHellas Orientering28:58+4:247:58
15Eric RollerJärfälla OK29:03+4:298:00
16Ronny FalkSundbybergs IK29:27+4:538:06
17Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK29:29+4:558:07
18Ola BovalliusJärfälla OK29:32+4:588:08
18Henrik MorastHaninge SOK29:32+4:588:08
20Roger LindénAttunda OK29:36+5:028:09
21Björn AxelssonTullinge SK29:57+5:238:15
22Mats LundbäckJärfälla OK30:09+5:358:18
23Patrik LeicktTullinge SK30:25+5:518:22
24Mats SandinHaninge SOK30:36+6:028:25
25Per WollbrandOK Ravinen30:56+6:228:31
26Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK31:34+7:008:41
27Mats AjlingTäby OK32:48+8:149:02
28Fredrik ÖrnlidTäby OK33:07+8:339:07
29Magnus LönnqvistOK Ravinen33:16+8:429:09
30Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby33:21+8:479:11
31Ola EnvallTullinge SK33:38+9:049:15
32Nicklas BergströmTäby OK33:44+9:109:17
33Ove GustafssonJärfälla OK34:02+9:289:22
34Kenneth JönssonTullinge SK34:37+10:039:32
35Erik BerggrenTullinge SK34:52+10:189:36
36Andreas GrunderJärfälla OK35:53+11:199:53
37Magnus GrafströmCentrum OK35:55+11:219:53
38Sven JohanssonTäby OK36:25+11:5110:01
39Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK36:48+12:1410:08
40Johan LidmarSnättringe SK36:56+12:2210:10
41Johan WestringJärfälla OK37:44+13:1010:23
42Joakim PerssonHaninge SOK38:05+13:3110:29
43Lars SegermanSkarpnäcks OL38:42+14:0810:39
44Jonatan LindellGustavsbergs OK39:18+14:4410:49
45Mats FranssonSnättringe SK39:30+14:5610:52
46Sven BolmbladOK Södertörn40:05+15:3111:02
47Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby40:39+16:0511:11
48Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK40:56+16:2211:16
49Anders BerkelundVäsby OK41:57+17:2311:33
50Nicklas DoyleSkarpnäcks OL43:03+18:2911:51
51Urban StåhlSundbybergs IK44:33+19:5912:16
52Anders HedbergOK Södertörn44:41+20:0712:18
53Peter LandénGustavsbergs OK44:47+20:1312:20
54Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OK51:17+26:4314:07
55Per WesterlundSkogsluffarnas OK56:27+31:5315:33
Rikard SöderbergJärla Orienteringej godkänd
Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OKej start
Lars OlssonVäsby OKej start
Olle SandénOK Södertörnej start
Esa MyllyvainioSundbybergs IKej start
Per DambergIFK Lidingö SOKej start

D50 S

2 560 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marita AxelssonOK Ravinen21:378:26
2Kristina BergstrandSöders-Tyresö22:44+1:078:52
3Monica HatlenTullinge SK23:06+1:299:01
4Johanna SundströmJärla Orientering24:36+2:599:36
5Catharina JäderbergAttunda OK24:49+3:129:41
6Gunilla ThunstedtJärfälla OK24:58+3:219:45
7Kia NordströmTäby OK25:00+3:239:45
8Lena SundqvistTullinge SK25:22+3:459:54
9Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK26:59+5:2210:32
10Anette LantzOK Österåker27:10+5:3310:36
11Karina LangerakJärfälla OK27:28+5:5110:43
12Anna-Karin SundqvistTullinge SK28:03+6:2610:57
13Eva SvanbergJärfälla OK28:21+6:4411:04
14Annika SvenssonSolna OK28:53+7:1611:16
15Pia BoudrieVäsby OK29:38+8:0111:34
16Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK30:11+8:3411:47
17Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK30:24+8:4711:52
18Helen GlänneforsSöders-Tyresö30:38+9:0111:57
19Åsa LindhSundbybergs IK30:56+9:1912:05
20Maria BrattTullinge SK31:37+10:0012:21
21Madelene BjernulfSundbybergs IK31:46+10:0912:24
22Anna Lindskoog PetterssonAttunda OK32:41+11:0412:46
23Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby34:33+12:5613:29
24Maria GelinderAttunda OK35:13+13:3613:45
25Katarina SahlstenSkarpnäcks OL40:50+19:1315:57
26Maria HallmansVäsby OK41:02+19:2516:01
27Charlotte EngesAttunda OK41:20+19:4316:08
28Katarina AlnehällTäby OK41:34+19:5716:14
29Mia HillerhagIFK Lidingö SOK42:52+21:1516:44
30Ann-Beth JonssonTäby OK47:55+26:1818:43
31Marie ForshällenAttunda OK48:58+27:2119:07
32Monica FröjdSnättringe SK49:16+27:3919:14

H50 S

3 510 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Håkan SandvikAttunda OK23:536:48
2Hans SundqvistTullinge SK24:10+0:176:53
3Lars PalmqvistJärfälla OK24:28+0:356:58
4Rikard ImarkTullinge SK25:26+1:337:14
5Jan-Olof BogrenSundbybergs IK25:52+1:597:22
6Magnus RajanIFK Lidingö SOK26:16+2:237:29
7Jan KarlssonSöders-Tyresö27:02+3:097:42
8Bengt HaglundLeksands OK27:16+3:237:46
9Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF27:47+3:547:54
10Kalle PerssonOK Österåker28:33+4:408:08
11Johan MarkstedtOK Södertörn28:40+4:478:10
12Erik GyllenstiernaIFK Lidingö SOK28:49+4:568:12
13Piero SannicoloTäby OK29:10+5:178:18
14Göran LängheimTullinge SK29:15+5:228:20
15Anders KarlssonSnättringe SK29:33+5:408:25
16Hans OlsénSundbybergs IK29:41+5:488:27
17Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK29:47+5:548:29
18Fredrik SteneboAttunda OK30:00+6:078:32
19Lennart SwahnSundbybergs IK30:04+6:118:33
20Thomas CallebergSnättringe SK30:12+6:198:36
21Mats FryxellTullinge SK30:13+6:208:36
22Johan PalmgrenTäby OK30:21+6:288:38
23Per FranzénOK Södertörn30:22+6:298:39
24Janne NilssonCentrum OK30:28+6:358:40
25Göran HellgrenOK Södertörn31:01+7:088:50
26Erik AnderssonOK Österåker31:03+7:108:50
27Jonas NylundCentrum OK31:24+7:318:56
28Tomas HultqvistTullinge SK31:34+7:418:59
29Mats CarlssonSundbybergs IK31:40+7:479:01
30Peter ZetterströmSöders-Tyresö31:50+7:579:04
31Anders NilssonTäby OK31:57+8:049:06
32Anders ForsgrenTäby OK32:14+8:219:10
33Kent BerggrenTullinge SK32:24+8:319:13
34Anders SkogTullinge SK32:27+8:349:14
35Håkan RedtzerAttunda OK32:42+8:499:18
36Göran LundqvistJärfälla OK32:52+8:599:21
37Michael GranqvistOK Ravinen33:00+9:079:24
38Leif TynongTullinge SK33:28+9:359:32
39Frank SteinerJärfälla OK33:59+10:069:40
40Klaus KrischanEnnstal34:04+10:119:42
41Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK34:24+10:319:48
42Anders BengtssonSundbybergs IK35:23+11:3010:04
43Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK35:50+11:5710:12
44Björn SalomonssonSnättringe SK36:05+12:1210:16
45Lars KlassonOK Ravinen36:06+12:1310:17
46Mats KarlssonTullinge SK37:16+13:2310:37
47Nils EklöwOK Södertörn37:51+13:5810:47
48Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK38:49+14:5611:03
49Per WolgastSnättringe SK39:03+15:1011:07
50Jan DahlbergHaninge SOK39:55+16:0211:22
51Eric HuijsersHammarby IF OF40:16+16:2311:28
52Stefan MarteliusAttunda OK40:38+16:4511:34
53Ronny NordgrenSundbybergs IK41:10+17:1711:43
54Jan DahlinHellas Orientering41:20+17:2711:46
55Anders ÖnerudOK Ravinen41:22+17:2911:47
56Bo LauriSnättringe SK42:38+18:4512:08
57Leif MörkforsJärfälla OK43:03+19:1012:15
58Ulf NilssonJärfälla OK43:13+19:2012:18
59Jan LindhSundbybergs IK43:16+19:2312:19
60Torbjörn OhlssonHaninge SOK45:00+21:0712:49
61Fredrik MorastHaninge SOK45:13+21:2012:52
62Hans MalmbergWaxholms OK45:47+21:5413:02
63Håkan SvahnOK Ravinen53:42+29:4915:17
64Gunnar SkärlénHaninge SOK1:19:01+55:0822:30
Per EknerSnättringe SKej godkänd
Ansgar SimonssonSundbybergs IKej godkänd
Anders MattssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Roger TinglöfVäsby OKej godkänd
Håkan DahlbäckOK Österåkerej start
Jörgen EkmanTäby OKej start

D55 S

2 150 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie MalmborgSöders-Tyresö19:249:01
2Barbro LönnkvistTullinge SK19:47+0:239:12
3Eva Hadmark- P.Tullinge SK21:32+2:0810:00
4Anne Cecilie LövaldTäby OK22:07+2:4310:17
5Anita KarlssonOK Södertörn22:15+2:5110:20
6Gunilla KreissJärla Orientering22:25+3:0110:25
7Ann-Sofie SvanbergOK Södertörn23:30+4:0610:55
8Kerstin OhlssonHaninge SOK24:28+5:0411:22
9Carina DoyleSundbybergs IK24:36+5:1211:26
10Lotta Valentin LarssonGustavsbergs OK24:53+5:2911:34
11Pia-Lena PutkonenTullinge SK25:07+5:4311:40
12Ann LeesmentMälarö SOK28:15+8:5113:08
13Margareta WadinOK Älvsjö-Örby28:33+9:0913:16
14Christina NordströmBodens BK28:34+9:1013:17
15Ing-Mari EskilssonHaninge SOK30:43+11:1914:17
16Ulla WesterlundTäby OK31:12+11:4814:30
17Hilary WoodCentral Coast35:13+15:4916:22
18Eva WareniusAvesta OK36:45+17:2117:05
19Christel NilssonHaninge SOK41:05+21:4119:06
20Viveka LundqvistJärfälla OK51:48+32:2424:05
Lena RisbyOK Ravinenej start

H55 S

3 070 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per BacklundOK Södertörn22:277:18
1Lars LönnkvistTullinge SK22:277:18
3Tommy HolmérVäsby OK23:02+0:357:30
4Hans TarandiIFK Lidingö SOK23:09+0:427:32
5Göran NilssonSnättringe SK23:14+0:477:34
6Peter EnokssonOK Österåker23:59+1:327:48
7Björn-Ove PetterssonAttunda OK25:28+3:018:17
8Krister GumaeliusWaxholms OK25:38+3:118:20
9Jörgen KarlssonAttunda OK25:43+3:168:22
10Sune SödergrannTullinge SK25:59+3:328:27
11Ulf BurmanGustavsbergs OK26:39+4:128:40
12Gunnar LangsSkarpnäcks OL26:45+4:188:42
13Lars ÖhrmanStockholms OK27:13+4:468:51
14Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF27:38+5:119:00
15Peter LundbergJärfälla OK27:46+5:199:02
16Torbjörn JohanssonOK Södertörn28:49+6:229:23
17Lars ForsbergOK Ravinen29:08+6:419:29
18Rolf KarlssonJärla Orientering29:12+6:459:30
18Lars RönnolsTäby OK29:12+6:459:30
20Peter AxelssonOK Ravinen29:17+6:509:32
21Mikael SundqvistTullinge SK30:05+7:389:47
22Tapani MattusIFK Lidingö SOK30:17+7:509:51
23Björn RegerSöders-Tyresö30:18+7:519:52
24Björn JakobssonTäby OK30:20+7:539:52
25Mikael ByströmJärfälla OK30:46+8:1910:01
26Matts AnderssonOK Ravinen30:59+8:3210:05
27Gunnar SvanbergJärfälla OK31:14+8:4710:10
28Harald BauerIFK Lidingö SOK32:02+9:3510:26
29Stefan GustafssonSkarpnäcks OL32:11+9:4410:28
30Jan EskilssonHaninge SOK32:37+10:1010:37
31Jan KihlSundbybergs IK32:55+10:2810:43
32Stefan SundeliusJärfälla OK33:24+10:5710:52
33Magnus ForshällenAttunda OK34:05+11:3811:06
34Roland NorellSöders-Tyresö35:16+12:4911:29
35Sten-Olof MatssonLeksands OK35:43+13:1611:38
36Anders LavforsCentrum OK35:58+13:3111:42
37Göran IvaresOK Södertörn36:42+14:1511:57
38Rolf E. NilssonTullinge SK36:57+14:3012:02
39Henrik BodingIFK Lidingö SOK40:43+18:1613:15
40Torsten CordesSöders-Tyresö41:02+18:3513:21
41Tomas BjörelindJärla Orientering43:39+21:1214:13
42Kenneth PetterssonJärfälla OK45:01+22:3414:39
43Håkan KarlssonMälarö SOK49:39+27:1216:10
Göran ReinholdssonJärfälla OKej start
Johnny JunegardTullinge SKej start

D60 S

2 230 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anneli LindqvistGustavsbergs OK21:219:34
2Karin IvarssonHaninge SOK22:59+1:3810:18
3My RönnolsTäby OK24:30+3:0910:59
4Marita SamuelssonSundbybergs IK25:40+4:1911:30
5Anne-Chr SchunnessonAttunda OK26:40+5:1911:57
6Linnea CarlssonSkarpnäcks OL26:56+5:3512:04
7Ingrid GraneliHaninge SOK30:56+9:3513:52
8Helena KorhonenHaninge SOK36:40+15:1916:26
9Lena JanssonJärla Orientering39:25+18:0417:40
10Margareta HallménAttunda OK41:39+20:1818:40
Ingrid E StrömTäby OKej godkänd

H60 S

3 250 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran StråtJärfälla OK27:128:22
2Roland WareniusAvesta OK27:26+0:148:26
3Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn28:57+1:458:54
4Thomas WesterGustavsbergs OK29:18+2:069:00
5Mikael TarandiIFK Lidingö SOK29:37+2:259:06
6Göran HanssonTäby OK30:42+3:309:26
7Peter OlssonTäby OK30:56+3:449:31
8Per ÖhlundGustavsbergs OK31:00+3:489:32
9Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK31:13+4:019:36
10Mikael SternJärla Orientering31:37+4:259:43
11Lars BoudrieVäsby OK31:38+4:269:44
12Sven HedmanAttunda OK34:40+7:2810:40
13Christer NordströmOK Älvsjö-Örby34:58+7:4610:45
14Bo DavidssonSolna OK35:40+8:2810:58
14Anders HallménAttunda OK35:40+8:2810:58
16Torbjörn BergmanSnättringe SK35:58+8:4611:04
17Matz LarssonGustavsbergs OK36:00+8:4811:04
18Curt RahlénOK Ravinen36:12+9:0011:08
19Reijo KorhonenHaninge SOK37:36+10:2411:34
20Olof PerssonSnättringe SK38:11+10:5911:44
21Anders KarlssonTullinge SK38:19+11:0711:47
22Hans-Erik PerssonSundbybergs IK38:27+11:1511:49
23Matts BjörkeSöders-Tyresö41:14+14:0212:41
24Björn LindgrenOK Österåker41:22+14:1012:43
25Lennart BrattgårdIFK Lidingö SOK43:41+16:2913:26
26Kjell LindblomJärfälla OK44:35+17:2313:43
LarsOwe StrömTäby OKej godkänd
Per Ove WallénTäby OKej start
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej start
Lars MongårdSkogsluffarnas OKej start
Nick DentCentral Coastej start
P-O IvarssonHaninge SOKej start

D65 S

2 230 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK23:3210:33
2Anne LundmarkJärfälla OK24:30+0:5810:59
3Maria EhnTullinge SK24:41+1:0911:04
4Margareta HjelmkvistGustavsbergs OK26:49+3:1712:01
5Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK27:28+3:5612:19
6Anna BlomgrenTullinge SK28:01+4:2912:33
7Aila HalttunenHaninge SOK29:19+5:4713:08
8Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF29:31+5:5913:14
9Margareta HagstedtVäsby OK32:41+9:0914:39
10Marianne SöderbergIFK Lidingö SOK34:16+10:4415:21
11Carin RunqvistJärfälla OK37:58+14:2617:01
12Kristina FriskAttunda OK46:10+22:3820:42

H65 S

2 560 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar GardSöders-Tyresö23:018:59
2Lars GrankvistTäby OK23:17+0:169:05
3Karl-Erik JohanssonOK Södertörn23:58+0:579:21
4Leif NordinAttunda OK25:06+2:059:48
5Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK25:10+2:099:49
6Ebbe AdolfssonSundbybergs IK26:01+3:0010:09
7Gunnar EhnTullinge SK26:04+3:0310:10
8Kjell HolmbergOK Södertörn26:19+3:1810:16
9Arne JohanssonOK Ravinen26:20+3:1910:17
10Ingemar LarssonTullinge SK26:22+3:2110:17
11Jörgen HellbergTäby OK26:56+3:5510:31
12Sven-Inge NylundJärfälla OK27:03+4:0210:33
13Göran AnderssonEnebybergs IF27:17+4:1610:39
14Bo NorbäckTullinge SK27:21+4:2010:41
15Östen BrunnelövSundbybergs IK27:26+4:2510:42
16Björn EdénWaxholms OK28:14+5:1311:01
17Magnus HaraldssonGustavsbergs OK28:31+5:3011:08
18Urban BoströmSolna OK28:32+5:3111:08
19Per-Åke CarlenstamVäsby OK28:35+5:3411:09
20Paul NorénOK Södertörn29:26+6:2511:29
21Bo WinanderJärfälla OK29:27+6:2611:30
22Gunnar HedbergÖstersunds OK30:16+7:1511:49
23Clas-Göran HerrgårdTäby OK30:42+7:4111:59
24Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK30:58+7:5712:05
25Willy LjungdellTäby OK31:51+8:5012:26
26Göran FriskAttunda OK32:03+9:0212:31
27Christer GalleBromma-Vällingby SOK33:33+10:3213:06
28Leif CarlssonSkarpnäcks OL34:25+11:2413:26
29Christer HedinIFK Enskede37:50+14:4914:46
Ulric CarlssonIFK Lidingö SOKej start

D70 S

2 230 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabet ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK35:5916:08
2Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF44:19+8:2019:52
3Kristina SkoglundHellas Orientering44:58+8:5920:09
4Barbro CedérusSnättringe SK48:32+12:3321:45
5Gunnel BalckIFK Enskede48:51+12:5221:54
6Siv FrölundHaninge SOK53:31+17:3223:59
7Ingrid JarlebringVäsby OK55:03+19:0424:41
8Marianne HamiltonEnebybergs IF58:46+22:4726:21

H70 S

2 150 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK18:528:46
2Leif MagnussonSkogsluffarnas OK19:00+0:088:50
3Rolf SkoglundHellas Orientering19:29+0:379:03
4Rune RådeströmSnättringe SK20:51+1:599:41
5Staffan ElmhagenSöders-Tyresö23:35+4:4310:58
6Kenneth BerglundHellas Orientering24:20+5:2811:19
7Björn ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK27:28+8:3612:46
8Tage SandbergBromma-Vällingby SOK27:58+9:0613:00
9Ove ForsbergTurebergs IF28:11+9:1913:06
10Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben28:32+9:4013:16
11Gunnar ErikssonJärfälla OK29:09+10:1713:33
12Lars NordinSolna OK29:49+10:5713:52
13Torbjörn TirénHellas Orientering30:02+11:1013:58
14Kjell TancredIBM-Klubben31:21+12:2914:34
15Jan BojlingSolna OK32:14+13:2214:59
16Jan FalkSundbybergs IK32:38+13:4615:10
17Örjan KampegårdOK Södertörn33:11+14:1915:26
18Lars JonassonJärfälla OK33:16+14:2415:28
19Bertil RydgrenIFK Enskede34:41+15:4916:07
20Bo HedlundIFK Enskede35:02+16:1016:17
21Ronny HedlundOK Södertörn36:43+17:5117:04
22Rolf LöfqvistSöders-Tyresö38:45+19:5318:01
23Lars EnglundJärla Orientering39:34+20:4218:24
Stellan FehrnströmEnebybergs IFej godkänd
Bengt ErikssonVäsby OKej godkänd
Göran LarboAttunda OKej godkänd
Sverker TirénHellas Orienteringej godkänd
Bengt FribergJärfälla OKej start
Kurt AnderssonEnebybergs IFej start

D75 S

2 260 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK25:0811:07
2Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby27:33+2:2512:11
3Britt ErikssonHammarby IF OF29:41+4:3313:08
4Margareta WallénTäby OK33:28+8:2014:48
5Ann SjöbergEnebybergs IF36:28+11:2016:08
6Gunvor GranathNynäshamns OK38:04+12:5616:50
7Pia VikströmTäby OK41:45+16:3718:28
8Gunnel JunegardOK Södertörn42:12+17:0418:40
9Monica ForsbergIBM-Klubben44:09+19:0119:32
10Gun LarssonHammarby IF OF44:52+19:4419:51
11Edda NilssonStockholmspolisens IF OF55:02+29:5424:21
12Yvonne RoosAttunda OK1:00:02+34:5426:33
13Saga MårdBromma-Vällingby SOK1:05:46+40:3829:06
Berit LindungerHaninge SOKej godkänd

H75 S

2 230 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan SöderbergIFK Lidingö SOK21:389:42
2Lars CedérusSnättringe SK25:21+3:4311:22
3Ulf EskilssonOK Södertörn29:01+7:2313:00
4Jonas ErnfridssonHellas Orientering29:58+8:2013:26
5Leif HermundstadSnättringe SK30:55+9:1713:51
6Rune KarlssonSundbybergs IK30:59+9:2113:53
7Gunnar BramstenSundbybergs IK32:25+10:4714:32
8Erland LjungströmSpårvägens OK33:31+11:5315:01
9Sture NilssonStockholmspolisens IF OF34:12+12:3415:20
10Lars RoosAttunda OK34:19+12:4115:23
11Hugo IsgrenIFK Enskede35:15+13:3715:48
12Bjarne ErlandssonHammarby IF OF38:44+17:0617:22
13Allan VedinJärfälla OK39:42+18:0417:48
14Ingvar LarssonGustavsbergs OK39:46+18:0817:49
15Carl LangOK Österåker48:29+26:5121:44
Stig LarssonTullinge SKej godkänd

D80 S

2 260 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK32:0514:11
2Ulla-Britta HallJärla Orientering40:43+8:3818:00
3Sonja SundellSundbybergs IK40:56+8:5118:06
4Birgitta WestergrenTäby OK41:19+9:1418:16
5Gunilla WickenbergIBM-Klubben49:17+17:1221:48
6Ulla-Britt ÅlebergAttunda OK1:17:02+44:5734:05
7Solveig SpångbergIFK Lidingö SOK1:41:00+1:08:5544:41

H80 S

2 260 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK27:2112:06
2Sigurd WallénTäby OK27:39+0:1812:14
3Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby32:03+4:4214:10
4Sten BergstrandSkogsluffarnas OK32:18+4:5714:17
5Lars-Erik LindellVäsby OK32:30+5:0914:22
6Karl-Erik MogrenSnättringe SK38:24+11:0316:59
7Anders BackOK Ravinen38:36+11:1517:04
8Albert MårdBromma-Vällingby SOK41:15+13:5418:15
9Göran RastborgBromma-Vällingby SOK43:00+15:3919:01
10Alf PerssonOK Österåker46:42+19:2120:39

H85 S

2 260 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tage ErikssonBromma-Vällingby SOK43:5519:25
2Per WesterGustavsbergs OK48:04+4:0921:16
3Gösta HanssonBromma-Vällingby SOK49:53+5:5822:04
4Gert GyllbrandGustavsbergs OK56:16+12:2124:53
5Henning HamiltonEnebybergs IF1:05:33+21:3829:00
Lennart WestergrenSöders-Tyresöej godkänd

H16 Kort

3 190 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix SvenssonRasbo IK45:3114:16
2Filip NilssonOK Triangeln49:42+4:1115:34

D14 Kort

2 670 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessica KarlsenJärfälla OK27:2110:14
2Hanna KarlssonLänna IF27:54+0:3310:26
3Malva LindbärgOK Södertörn30:40+3:1911:29
4Sofie JonsellIF Thor1:15:43+48:2228:21
Amanda WielandSigtuna OKej godkänd
Maja WilmarIF Thorej start
Hannah ÖrtlundRånäs OKej start

H14 Kort

2 670 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin HellströmLånghundra IF26:189:51
2Oscar WahlbergLånghundra IF26:26+0:089:54
3Oskar NilssonJärfälla OK29:04+2:4610:53
4Aron JohanssonRasbo IK32:45+6:2712:15
Pontus EggensIF Thorej godkänd

D12 Kort

2 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda WeiseliusOK Linné25:0911:48
2Junia WinningeLånghundra IF25:32+0:2311:59
3Alma MålargårdTäby OK26:57+1:4812:39
4Doris LarssonOK Linné31:25+6:1614:44
5Vega SundstedtRasbo IK47:53+22:4422:28

H12 Kort

2 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel ÖstlundLänna IF19:569:24
2Didrik RosenqvistBromma-Vällingby SOK32:37+12:4115:23
3Teodor UddmäreSigtuna OK37:30+17:3417:41
Teodor HedbergTumba-Mälarhöjden OKej start

Inskolning

1 690 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Klara BraandhnBromma-Vällingby SOKfullföljt
Melker HagwallJärla Orienteringfullföljt
Olof HagwallJärla Orienteringfullföljt
Ella HallstenTäby OKfullföljt
Noel HedmanIFK Lidingö SOKfullföljt
Tilde IngwersenOK Enenfullföljt
Henrik JanssonLänna IFfullföljt
Gabriel Kinnfalk RundströmOK Roslagenfullföljt
Valdemar LagervallOK Linnefullföljt
Lars LarssonOK Linnéfullföljt
Charlie LennartssonJärfälla OKfullföljt
Gustav LindbergOK Roslagenfullföljt
Gabriel Nanatklubblösfullföljt
Fanny NilssonOK Triangelnfullföljt
Ida OlssonOK Linnéfullföljt
Hannes PihloOK Ravinenfullföljt
Hugo PleinerTäby OKfullföljt
Elin PåveIF Thorfullföljt
Wille RådströmOK Enenfullföljt
Ylva SjöstedtLånghundra IFfullföljt
Elin StorellHaninge SOKfullföljt
Kasper SöderbergTäby OKfullföljt
Måns TroengOK Linnéfullföljt
Mira VejedalIFK Lidingö SOKfullföljt
Benjamin WinningeLånghundra IFfullföljt
Dagny IkoVallentuna-Össeby OLej start

U1

1 690 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar LundquistOK Ravinen12:457:32
2Ruben ArenanderSkarpnäcks OL12:50+0:057:35
3Paula StruckOK Ravinen13:07+0:227:45
4Henrik LarssonOK Enen14:49+2:048:46
5Hanna OlmIF Thor15:04+2:198:54
6Petter LjungqvistTäby OK15:46+3:019:19
7Milla KlassonOK Ravinen16:18+3:339:38
8Nora AhlströmIFK Enskede16:33+3:489:47
9Anton ÅbergOK Linné16:50+4:059:57
10Viktor FischerOK Linné16:53+4:089:59
11Joel AhlbergOK Linné16:58+4:1310:02
12Matthew WicksIF Thor17:20+4:3510:15
13Isabelle ThorOK Linné17:37+4:5210:25
14Erik WestmanVittjärvs IK17:38+4:5310:26
15Anna FranklingIFK Lidingö SOK17:52+5:0710:34
16Hampus SundbergJärfälla OK17:54+5:0910:35
17Theodor Lydén Lundinklubblös18:18+5:3310:49
18Theo RistoOK Linné18:21+5:3610:51
19Matilda HedbergTumba-Mälarhöjden OK18:30+5:4510:56
20Lucas WicksIF Thor18:44+5:5911:05
21Thea GeliusSnättringe SK19:00+6:1511:14
22Jonas PalmOK Linné19:05+6:2011:17
23Maja LyckebäckSigtuna OK19:23+6:3811:28
24Ture LindskogOK Ravinen19:30+6:4511:32
25Olga Bertilsson skogOK Linne19:49+7:0411:43
26Jonatan PerssonOK Enen19:51+7:0611:44
27Linda StrömqvistAttunda OK20:12+7:2711:57
28Vidar LarssonIF Thor20:14+7:2911:58
29Joel BrandonBromma-Vällingby SOK20:23+7:3812:03
30Anita Müller ErikssonOK Linné20:28+7:4312:06
31Ella LindqvistTäby OK20:54+8:0912:22
32Alice HellbergSundbybergs IK21:22+8:3712:38
33Julia PetterssonJärfälla OK21:26+8:4112:40
34Greta SandvikAttunda OK21:45+9:0012:52
35Louise LindellGustavsbergs OK21:50+9:0512:55
36Albin JohanssonRasbo IK22:09+9:2413:06
37Sara StrömqvistAttunda OK22:58+10:1313:35
38Albin WesterbergOK Enen23:34+10:4913:56
39Ellinor KruysIF Thor23:45+11:0014:03
40Noah MeyersonOK Linné23:52+11:0714:07
41Edes SadaranganiJärla Orientering24:25+11:4014:26
42Hedda KjellbergIF Thor24:29+11:4414:29
43Jessica SvärdIF Thor24:30+11:4514:29
44Anna PåveIF Thor25:23+12:3815:01
45Melvin SjöbergIF Thor25:34+12:4915:07
46Tove NordströmOK Älvsjö-Örby25:35+12:5015:08
47Mirjam CostermansJärla Orientering26:13+13:2815:30
48Edvard WadstedtLänna IF26:34+13:4915:43
49Alma AnderssonIF Thor26:39+13:5415:46
50Ellen WestmanVittjärvs IK26:40+13:5515:46
51Märta ÖrtqvistOK Linné26:45+14:0015:49
52Lukas CnattingiusLänna IF27:19+14:3416:09
53Simon AhlströmIFK Enskede27:30+14:4516:16
54Felix AhlströmIFK Enskede27:37+14:5216:20
55Ylva ZällOK Linné28:01+15:1616:34
56Arvid KorsfeldtOK Linné33:32+20:4719:50
57Vendela ArvidssonRasbo IK35:36+22:5121:03
Theodor AlmesjöSigtuna OKej start
Vilhelm Arvhult MånssonIF Thorej start
Ellen HedinOK Linnéej start
Matilda ServinLånghundra IFej start

U2

2 410 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo BlomsterIF Thor20:538:39
2Emma ViklundRånäs OK22:52+1:599:29
3Alfons WesterberghRasbo IK22:53+2:009:29
4Arvid TögenmarkOK Linné23:35+2:429:47
5Botvid SimonssonSundbybergs IK24:32+3:3910:10
6Molly GeliusSnättringe SK24:42+3:4910:14
7John AnderssonRånäs OK25:01+4:0810:22
8Ivar SundbergOK Linné26:52+5:5911:08
9Theo SjöbergIF Thor27:04+6:1111:13
10Viktor NilssonOK Linné27:32+6:3911:25
11Ludvig RådbergOK Roslagen27:33+6:4011:25
12Sara EkströmOK Linné27:45+6:5211:30
13Gustav VisingOK Triangeln28:46+7:5311:56
14Noah UmlandtLänna IF30:27+9:3412:38
15Albin GentzJärla Orientering31:22+10:2913:00
16Elis UmlandtLänna IF31:23+10:3013:01
17Elias BladhTullinge SK32:12+11:1913:21
18Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK33:37+12:4413:56
19Jonatan MeyersonOK Linné33:55+13:0214:04
20Blenda LenasSkogsluffarnas OK34:49+13:5614:26
21Erik WadstedtLänna IF35:13+14:2014:36
22Julia GustafssonOK Linné36:30+15:3715:08
23Stig LarssonOK Linné37:23+16:3015:30
24Signe ÖrtqvistOK Linné37:40+16:4715:37
25Edvin HägerströmOK Linné38:07+17:1415:48
26Gustaf HellqvistSigtuna OK38:10+17:1715:50
27Olivia UnnerudLånghundra IF38:11+17:1815:50
28Adam KorsfeldtOK Linné38:33+17:4015:59
29Alma WesselLänna IF39:53+19:0016:32
30Eric HenrikssonRånäs OK40:30+19:3716:48
31Frida ÖstermanRasbo IK40:55+20:0216:58
32Erik WesterbergOK Enen42:30+21:3717:38
33Elin SjöstedtLånghundra IF42:44+21:5117:43
34Jonna TaxénLänna IF42:54+22:0117:48
35Edith Malmbergklubblös43:30+22:3718:02
36Ellen AarnioOK Linné43:42+22:4918:07
37Daniel Bernet ValnäsOK Linné44:04+23:1118:17
38Nora Svedin JakobssonLånghundra IF46:18+25:2519:12
39Alfred WesselLänna IF47:05+26:1219:32
40Olle GavelinOK Linné48:44+27:5120:13
41Märta SäfstenOK Linné51:25+30:3221:20
42Sandra NilssonBromma-Vällingby SOK1:08:09+47:1628:16
Lara HengstlerJärla Orienteringej godkänd
Tommy JohanssonOK Enenej godkänd
Ossian OláRånäs OKej godkänd
Melvin SvenssonOK Ravinenej godkänd
Erik NyströmOK Linnéej godkänd
Elis SandinOK Linnéej godkänd
Simon AndersonJärfälla OKej start
Erik EjderfeltLänna IFej start
Kalle EjderfeltLänna IFej start
Gabriel NilssonRasbo IKej start
Jelmer SellingLänna IFej start
Emil TrulsonOK Linnéej start
Fabian TörnqvistOK Ravinenej start

Öppen motion 1

2 410 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ThorOK Linne16:376:53
2Emil ElihnOK Linné20:33+3:568:31
3Anders Ejewallklubblös21:26+4:498:53
4Carin BauerIFK Lidingö SOK23:41+7:049:49
5Eva SahlströmBromma-Vällingby SOK27:21+10:4411:20
6Erik HellgrenOK Ravinen28:43+12:0611:54
7Morten LaierOK Linne29:18+12:4112:09
8Eva Brunnelövklubblös30:42+14:0512:44
9Ulrika LarssonRånäs OK31:04+14:2712:53
10Per KnutasAttunda OK31:44+15:0713:10
11Annakarin RahlénOK Ravinen34:47+18:1014:25
12Anda Holmgrenklubblös35:34+18:5714:45
13Tuvali EkenmanOK Ravinen42:39+26:0217:41
14Agnes EkstrandVästerbergslagens OL45:15+28:3818:46
15Kajsa-Stina VangooBAOC53:24+36:4722:09
Jacob VangboBAOCej godkänd

Öppen motion 3

2 820 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael HolmbergVallentuna-Össeby OL23:468:25
2Andreas LecerofOK Linné28:13+4:2710:00
3Magnus JohanssonRasbo IK28:24+4:3810:04
4Malin ÖhlundLänna IF28:39+4:5310:09
5Mattias ÖrtqvistOK Linne28:42+4:5610:10
6Pernilla ÖrtqvistOK Linne29:04+5:1810:18
7Malin Müllerklubblös31:20+7:3411:06
8Ingela ArenanderSkarpnäcks OL33:31+9:4511:53
9Sara JohanssonRasbo IK34:51+11:0512:21
10Riina AarnioOK Linné34:53+11:0712:22
11Anna-Karin IngwersenOK Enen35:08+11:2212:27
12Elisabeth LindstedtOK Ravinen35:48+12:0212:41
13Eva Lander PerssonOK Enen38:25+14:3913:37
14Jesper  Erikssonklubblös39:02+15:1613:50
15Daniel Arnekransklubblös40:46+17:0014:27
16Gunilla MårtenssonGävle OK40:58+17:1214:31
17Kerstin UmegårdLånghundra IF41:56+18:1014:52
18Åsa SuomalainenJärla Orientering42:05+18:1914:55
19Maria FranklingIFK Lidingö SOK42:16+18:3014:59
20Åza MårtenssonIF Thor42:21+18:3515:01
21Lou Johanssonklubblös42:22+18:3615:01
22Ellen SjögrenSundsvalls OK42:47+19:0115:10
23Ulrika BolinOK Triangeln43:25+19:3915:23
24Inga FredbergOK Rodhen43:42+19:5615:29
25Moa JohanssonVäsby OK44:11+20:2515:40
26Henrik HolstOK Linné44:51+21:0515:54
27Olle ÖbergSkogsluffarnas OK45:09+21:2316:00
28Helene SwartzIFK Lidingö SOK45:42+21:5616:12
29Richard RådströmOK Enen45:46+22:0016:13
30Maria Nelanderklubblös48:25+24:3917:10
31Maria AhlbergNorbergs OK48:30+24:4417:11
32Rebecka ÖrnlidTäby OK48:34+24:4817:13
33Gunilla Langettklubblös49:21+25:3517:30
34Else-Britt AnderssonRånäs OK50:20+26:3417:50
35Harriet GunnarssonStorviks IF50:38+26:5217:57
36Pia BylundIF Thor50:41+26:5517:58
37Ragnar HolstOK Linné51:06+27:2018:07
38Bodil HolstOK Linné51:09+27:2318:08
39Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK51:31+27:4518:16
40Eva HagrotTäby OK51:52+28:0618:23
41Ida SundstedtRasbo IK51:55+28:0918:24
42Ulrica Lundinklubblös52:43+28:5718:41
42Tony Lydénklubblös52:43+28:5718:41
44Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL54:44+30:5819:24
45Frida NilssonOK Triangeln58:53+35:0720:52
46Malin Aspenbergklubblös1:02:11+38:2522:03
47Lovisa BjärnlidIFK Lidingö SOK1:02:12+38:2622:03
48Eva PetterssonGustavsbergs OK1:04:49+41:0322:59
49Maria PeterssonOK Linné1:04:50+41:0422:59
50Karin HanssonTäby OK1:06:44+42:5823:39
51Erika KellerOK Linné1:07:57+44:1124:05
52Pyttan AsplundOK Södertörn1:15:06+51:2026:37
53Barbro MelvingerOK Enen1:25:08+1:01:2230:11
54Lisa HainkeSnättringe SK1:31:23+1:07:3732:24
Max LönnqvistOK Ravinenej godkänd

Öppen motion 5

3 540 m, 89 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mårten ThalénSundbybergs IK28:208:00
2Carl WennertorpOK Linné28:43+0:238:06
3Stefan BrodinLånghundra IF32:26+4:069:09
4Tomas LefflerJärfälla OK32:55+4:359:17
5Björn JonsellIF Thor34:18+5:589:41
6Anna Lundquistklubblös35:29+7:0910:01
7Lars WeiseliusOK Linné35:51+7:3110:07
8Sara AndersonJärfälla OK36:43+8:2310:22
9Linda WåhlströmOK Linné36:47+8:2710:23
10Johnny KarlsenJärfälla OK36:51+8:3110:24
11Roland BäcklinSigtuna OK37:04+8:4410:28
12Henrik TenebergTäby OK37:13+8:5310:30
13Jon SundbergJärfälla OK37:15+8:5510:31
14Björn Lundquistklubblös37:39+9:1910:38
15Bente HenrikssonRånäs OK38:25+10:0510:51
16Henrik EdholmJärfälla OK38:33+10:1310:53
17Johan StridhAttunda OK38:59+10:3911:00
18Robert RylanderSpårvägens OK39:27+11:0711:08
19Cecilia KarlsenJärfälla OK40:02+11:4211:18
20Matilda WalfridssonBromma-Vällingby SOK40:14+11:5411:21
21Sara SalemyrBromma-Vällingby SOK41:18+12:5811:40
22Jonas BredinAttunda OK41:21+13:0111:40
23Lisa DahlbäckIF Thor42:18+13:5811:56
24Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK42:34+14:1412:01
25Cecilia LefflerJärfälla OK43:11+14:5112:11
26Mats SalemyrBromma-Vällingby SOK43:13+14:5312:12
27Emeli TorssonIF Thor43:16+14:5612:13
28Per-Olov AnderssonOK Linné43:34+15:1412:18
29Tore CarlströmOK Enen43:37+15:1712:19
30Emma JohnssonCentrum OK44:24+16:0412:32
31Reine BorgströmSkogsluffarnas OK44:38+16:1812:36
32Per ArnessonSkarpnäcks OL44:58+16:3812:42
33Per FranklingIFK Lidingö SOK45:00+16:4012:42
34Lucas Strömbergklubblös45:33+17:1312:52
35Gabriella  Janssonklubblös45:37+17:1712:53
36Per WadstedtLänna IF45:38+17:1812:53
37Pål AnderssonOK Linné46:23+18:0313:06
38Morten IngwersenOK Enen46:57+18:3713:15
39Jan  Hedströmklubblös47:06+18:4613:18
40Jörg PliquettSöders-Tyresö47:11+18:5113:19
41Per-Erik NyströmRånäs OK47:18+18:5813:21
42Örjan ArkängTullinge SK47:30+19:1013:25
43Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK47:35+19:1513:26
44Marie LindströmOK Triangeln47:41+19:2113:28
45Marie WadstedtLänna IF47:43+19:2313:28
46Cecilia JohanssonIF Thor47:51+19:3113:31
47Johan BengtssonOK Linné48:08+19:4813:35
48Anders WesterbergOK Enen48:11+19:5113:36
49Axel PonténIF Thor48:37+20:1713:44
50Patrik LanderOK Enen48:41+20:2113:45
51Martin PåveIF Thor48:56+20:3613:49
52Carl MohlinOK Linné49:30+21:1013:58
53Håkan WidlundIFK Lidingö SOK49:32+21:1213:59
54Lars-Olof LarssonTäby OK49:56+21:3614:06
55Anders FalkIF Thor50:09+21:4914:10
56Max NilssonIF Thor50:37+22:1714:17
57Nathan RubainSkogsluffarnas OK50:46+22:2614:20
58Maria KarlssonIF Thor51:53+23:3314:39
59Kjell LinghedeStigmännen Karlshamns OK51:54+23:3414:39
60Johanna RöstinSöders-Tyresö52:43+24:2314:53
61Anette NilssonOK Linné52:44+24:2414:53
62Thomas ErikssonOK Södertörn53:04+24:4414:59
63Karolina Pihloklubblös53:26+25:0615:05
64Minette SjögrenBromma-Vällingby SOK53:39+25:1915:09
65Anna Martinsson KarlssonStockholms polisen IF54:18+25:5815:20
66Anders BerglundSkarpnäcks OL56:26+28:0615:56
67Astri Lindgren MandahlOK Linné57:21+29:0116:12
68Carina MöllerOK Södertörn57:32+29:1216:15
69Sten HellströmOK Ravinen1:00:08+31:4816:59
70Leif  HagstedtVäsby OK1:00:34+32:1417:06
71Birgitta ByströmJärfälla OK1:01:05+32:4517:15
72Fabienne Gaugazklubblös1:01:25+33:0517:20
73Malin SandbergOK Älvsjö-Örby1:02:05+33:4517:32
74Linnea Edlingklubblös1:02:32+34:1217:39
75Linda Karlssonklubblös1:02:34+34:1417:40
76Maria WretöIFK Lidingö SOK1:02:56+34:3617:46
77Linnea OlssonOK Linné1:08:17+39:5719:17
78Linda NordströmOK Älvsjö-Örby1:09:30+41:1019:37
79Ingegerd ErikssonIF Thor1:11:18+42:5820:08
80Joachim TiefenseeSigtuna OK1:14:09+45:4920:56
81Viviann AnderssonSnättringe SK1:15:56+47:3621:27
82Monika Magnussonklubblös1:15:58+47:3821:27
83Susanne AhlstrandJärfälla OK1:20:26+52:0622:43
84Fredrik CederquistSundbybergs IK1:21:36+53:1623:03
Mattias TrulsonOK Linnéej godkänd
Moira NilssonIF Thorej godkänd
Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Kerstin MarkstedtOK Södertörnej godkänd
Peter ThörnqvistOK Ravinenej godkänd
Agnes CarlströmOK Enenej start
Ann-Sofie JemthIF Thorej start

Öppen motion 7

2 990 m, 123 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per GrywenzOK Linné24:238:09
2Oskar KarlinCentrum OK25:26+1:038:30
3Jonas RinnbäckOK Ravinen25:30+1:078:31
4Karin HedmanIFK Lidingö SOK25:48+1:258:37
5Magnus HellgrenOK Ravinen26:31+2:088:52
6Alexandra VejedalIFK Lidingö SOK27:18+2:559:07
7Lars KarlssonSnättringe SK28:02+3:399:22
8Henrik BladhTullinge SK28:59+4:369:41
9Joachim LiikamaaJärfälla OK29:12+4:499:45
10Carina HellgrenOK Ravinen29:24+5:019:49
11Martin LarssonOK Enen29:48+5:259:57
12Hans JonssonVäsby OK31:23+7:0010:29
13Carin RosénGustavsbergs OK32:27+8:0410:51
14Anna JanssonRånäs OK32:48+8:2510:58
15Anna FuruheimIFK Lidingö SOK32:51+8:2810:59
16Peter WestmanVittjärvs IK32:56+8:3311:00
17Peter RidefeltOK Linné33:03+8:4011:03
18Ove RinnbäckOK Ravinen33:37+9:1411:14
19Nils GumaeliusWaxholms OK33:38+9:1511:14
20Lena GumaeliusWaxholms OK33:40+9:1711:15
21Peter Svanbergklubblös33:41+9:1811:15
22Sören ArnderssonCentrum OK34:01+9:3811:22
23Tomas PleinerTäby OK34:06+9:4311:24
24Anna BogrenSundbybergs IK34:16+9:5311:27
25Ulf IsacssonOK Linné35:07+10:4411:44
26Evonne StrandOK Linné35:11+10:4811:46
27Johan KarlssonNorbergs OK36:10+11:4712:05
28Maria PedersenJärfälla OK36:22+11:5912:09
29Ilian Perssonklubblös36:51+12:2812:19
30Maria NimvikJärla Orientering36:55+12:3212:20
31Roger UddmäreSigtuna OK38:07+13:4412:44
31Canice Drea-Perssonklubblös38:07+13:4412:44
33Karin JaneråsOK Linne38:10+13:4712:45
34Ulf CarnbyTäby OK38:32+14:0912:53
35Roland HellbergTäby OK38:45+14:2212:57
36Hans KarlssonBjursås OK38:54+14:3113:00
37Johan Kjellbergklubblös39:21+14:5813:09
38Stefan SjögrenBromma-Vällingby SOK39:22+14:5913:09
39Gia WickbomVittjärvs IK39:49+15:2613:18
40Bernhard KlingOK Rodhen40:25+16:0213:31
41Sven Erik AnrénSnättringe SK40:36+16:1313:34
42Dennis SvenssonRasbo IK41:20+16:5713:49
43Malin Lindeborgklubblös41:33+17:1013:53
44Britt-Inger JonssonOK Linné42:00+17:3714:02
45Kalle JonssonOK Nolaskogsarna42:22+17:5914:10
46Styrbjörn JanssonIF Hagen42:28+18:0514:12
47Olof NilssonOK Triangeln42:33+18:1014:13
48Åsa BlomsterIF Thor42:42+18:1914:16
49Anne Löfgrenklubblös43:54+19:3114:40
50Malin JanssonRånäs OK44:10+19:4714:46
51Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK44:55+20:3215:01
52Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL45:20+20:5715:09
53Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF45:28+21:0515:12
54Emma GraasOK Linne45:29+21:0615:12
55Per-Erik ÅslundOK Linné45:34+21:1115:14
56Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOK45:48+21:2515:19
57Gabriela EgerupUmeå OK46:19+21:5615:29
58Annica HedbergOK Södertörn47:17+22:5415:48
59Magnus StrömqvistAttunda OK47:34+23:1115:54 Ladda ner rutt i gpx-format
60Johan RosénOK Södertörn47:57+23:3416:02
61Manne RingÖstersunds OK48:04+23:4116:04
62Petra LundbäckJärfälla OK48:17+23:5416:08
63Thorbjörn HallmansVäsby OK48:21+23:5816:10
64Per StålhammarTullinge SK48:24+24:0116:11
64Göran HanssonTäby OK48:24+24:0116:11
66Lena HellströmOK Ravinen48:28+24:0516:12
67Carl LundkvistLänna IF48:31+24:0816:13
68Katarina LindbärgOK Södertörn48:34+24:1116:14
69Stig-Göran MårtenssonGävle OK48:42+24:1916:17
70Mikko AarnioOK Linné49:09+24:4616:26
71Pille HedströmSöders-Tyresö49:18+24:5516:29
72Mimmi Eriksson WestbladOK Ravinen49:25+25:0216:31
73Arne LindqvistSödertälje-Nykvarn OF49:39+25:1616:36
74Monica OhlinRånäs OK50:24+26:0116:51
75Nils Forsberg RundströmIFK Enskede50:35+26:1216:55
76Titti BergendahlOK Måsen51:13+26:5017:07
77Johanna JonssonIK Gandvik53:16+28:5317:48
78Magnus BergströmRånäs OK53:42+29:1917:57
78Cecilia SimonssonSundbybergs IK53:42+29:1917:57
80Barbro BransomeSkogsluffarnas OK53:50+29:2718:00
81Eva EnströmOK Linné53:54+29:3118:01
81Karin HannrupIF Thor53:54+29:3118:01
83Maximilian Kernklubblös54:16+29:5318:08
83Tova SjöbergTäby OK54:16+29:5318:08
85Sofia ÅslundOK Linné54:20+29:5718:10
86Magnus BjärnlidIFK Lidingö SOK54:45+30:2218:18
87Elin LundkvistLänna IF54:58+30:3518:23
88Erik BjernulfSundbybergs IK55:26+31:0318:32
89Stefan GotheOK Ravinen56:43+32:2018:58
90Mats-Olof WallinIF Thor56:50+32:2719:00
91Mats FrostOK Roslagen57:33+33:1019:14
92Inger VikströmOK Linné57:35+33:1219:15
93Monika PerssonOK Södertörn58:38+34:1519:36
94Malin SundebySkogslöparna59:05+34:4219:45
95Hillevi PalmqvistLänna IF59:38+35:1519:56
96Claes AnderssonSnättringe SK59:45+35:2219:58
97Stig LarssonLänna IF59:57+35:3420:03
98Mikael Billforsklubblös1:00:44+36:2120:18
99Kristina TinglöfDegerfors OK1:01:55+37:3220:42
100Anna LindellGustavsbergs OK1:02:19+37:5620:50
101Jan-Erik LarssonUpsala IF1:02:40+38:1720:57
102Laila SvenssonRasbo IK1:02:41+38:1820:57
103Ing-Marie NyströmIF Thor1:03:10+38:4721:07
104Marianne JernbergSöders-Tyresö1:03:43+39:2021:18
105Göran AnderssonTäby OK1:04:40+40:1721:37
106Dagny TirenOK Ravinen1:05:00+40:3721:44
107Kerstin BrobergOK Sänkan1:06:11+41:4822:08
108Lars-Olov AnderssonSigtuna OK1:06:18+41:5522:10
109Catrine JohanssonVäsby OK1:07:10+42:4722:27
110Jeanette JonssonOK Österåker1:07:40+43:1722:37
111Kerstin WallströmOK Sänkan1:09:35+45:1223:16
112Agneta LiljestamIF Thor1:12:11+47:4824:08
113Johanna WachtmeisterOK Ravinen1:12:23+48:0024:12
114Claes RundströmOK Älvsjö-Örby1:13:16+48:5324:30
115Stefan PalmOK Roslagen1:14:51+50:2825:02
116Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:21:33+57:1027:16
117Klas ElwingerIF Thor1:23:24+59:0127:53
118U C ErikssonVäsby OK1:25:18+1:00:5528:31
119Cia HunhammarBromma-Vällingby SOK1:25:38+1:01:1528:38
120Åsa SundbergOK Södertörn1:30:55+1:06:3230:24
121Åke JakobsonOK Linné2:04:27+1:40:0441:37
Jan SjöbergOK Linneej godkänd
Erik FochsenWaxholms OKej godkänd
Anna OlssonIF Thorej start

Öppen motion 8

4 340 m, 86 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HärbergJärla Orientering29:416:50
2Janne HeikkaBjörkhagen OK30:32+0:517:02
3Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK31:38+1:577:17
4Ola LindqvistIFK Lidingö SOK32:02+2:217:22
5Martin Holth  JohannessenKamrat och IF KIF33:55+4:147:48
6Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK34:05+4:247:51
7Tintin KarlbergTullinge SK34:58+5:178:03
8Henrik BoströmOK Linné35:31+5:508:11
9Stefan Strängklubblös35:54+6:138:16
10Tobias SvenssonOK Österåker36:11+6:308:20
11Julia OlssonUddevalla OK37:55+8:148:44
12Anders BøgevigOK Ravinen38:18+8:378:49
13Jonas AnderssonIF Thor39:14+9:339:02
14Andreas AnderssonOK Hedströmmen40:32+10:519:20
15Pär JanssonIF Thor42:01+12:209:40
16Cristian LarssonKöping-Kolsva OK42:22+12:419:45
17Emma TarandiIFK Lidingö SOK42:38+12:579:49
18Tomas JohnssonSundsvalls OK43:02+13:219:54
19Niclas NilssonOK Österåker43:36+13:5510:02
20Niklas WansölinOK Ravinen43:38+13:5710:03
21Henrik WåhlströmOK Linné43:56+14:1510:07
22Per LjungStockholms OK44:50+15:0910:19
23Anders ÖgrenSundsvalls OK44:55+15:1410:20
24Roger NilssonOK Linné45:06+15:2510:23
25Maria AnderssonKamrat och IF KIF45:31+15:5010:29
26Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL45:37+15:5610:30
27Per-Ove MelinderTullinge SK45:52+16:1110:34
28Stefan JohanssonOK Vivill46:03+16:2210:36
29Erik ViklundRånäs OK47:01+17:2010:50
30Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK47:33+17:5210:57
31Lena LjungqvistTäby OK47:54+18:1311:02
32Mattias VangboBAOC48:38+18:5711:12
33Nicolas Spiliersklubblös49:29+19:4811:24
34Johan Björkestenklubblös49:32+19:5111:24
35Andreas PerssonRasbo IK50:05+20:2411:32
36Mats PilströmSolna OK50:58+21:1711:44
37Karin TidevallSkogsluffarnas OK51:32+21:5111:52
38Bjarne KampegårdOK Södertörn51:54+22:1311:57
39Matts TenlandAndrarums IF52:05+22:2412:00
40Peter OlofssonOK Enen52:23+22:4212:04
41Sofia StenbergDomnarvets GOIF52:34+22:5312:06
42Nils-Göran NilssonSkarpnäcks OL52:39+22:5812:07
43Jennie Hellström OlssonOK Linné52:54+23:1312:11
44Helena WidegrenIF Thor52:55+23:1412:11
45Malin LindskogOK Ravinen52:57+23:1612:12
46Maria CarlströmCentrum OK53:26+23:4512:18
47Anders Bengtssonklubblös53:27+23:4612:18
48Erik BerglundSkarpnäcks OL53:55+24:1412:25
49Andreas PerssonDomnarvets GOIF55:14+25:3312:43
50Ulf Magnussonklubblös55:16+25:3512:44
51Erik MöllerOK Södertörn56:04+26:2312:55
52Berit AsiaksenJärfälla OK56:15+26:3412:57
53Torbjörn Thorsénklubblös56:22+26:4112:59
54Pär DahlströmTullinge SK56:40+26:5913:03
55Jari PöyhönenIFK Lidingö SOK57:19+27:3813:12
56Leif AnderssonRånäs OK57:22+27:4113:13
57Mattias JonssonMalungs OK Skogsmårdarna57:34+27:5313:15
58Markus BerglundSkarpnäcks OL58:00+28:1913:21
59Ylva FornanderVästerbergslagens OL58:04+28:2313:22
60Per DahlbäckIF Thor58:10+28:2913:24
61Thomas WielandSigtuna OK58:15+28:3413:25
62Hans Christian Höieklubblös58:58+29:1713:35
63Camilla AdlertegOK Enen59:35+29:5413:43
64Mattias Thorsellklubblös1:00:18+30:3713:53
65Markus BylundIF Thor1:03:20+33:3914:35
66Per Kajmatsklubblös1:03:54+34:1314:43
67Moa WijkmarkSöders-Tyresö1:03:55+34:1414:43
68Tove HammarbergJärfälla OK1:04:03+34:2214:45
69Ninna EngströmLånghundra IF1:04:20+34:3914:49
70Sofie SihverIFK Lidingö SOK1:04:31+34:5014:51
71Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:07:17+37:3615:30
72Malin SparrmanOK Linné1:09:04+39:2315:54
73Torbjörn ThufvessonCentrum OK1:09:45+40:0416:04
74Mats BrobergIFK Lidingö SOK1:10:31+40:5016:14
75Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL1:12:11+42:3016:37
76Maria Östlundklubblös1:12:12+42:3116:38
77Johan Svenssonklubblös1:16:14+46:3317:33
78Ilse DubbelboerOK Linné1:16:43+47:0217:40
79Fredrik MatssonLeksands OK1:17:07+47:2617:46
80Katarina TynongTullinge SK1:18:25+48:4418:04
81Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:19:56+50:1518:25
82Archibald CasteelOK Ravinen1:23:46+54:0519:18
83Peo EkströmOK Ravinen1:29:14+59:3320:33
84Märit KarlströmOK Linné1:38:47+1:09:0622:45
85Lotta TapperIFK Lidingö SOK2:18:12+1:48:3131:50
Åke AndressonGustavsbergs OKej godkänd
Håkan WahlnäsOK Linnéej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser