Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ekorren cup

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ekorren cup
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: lördag 26 september 2015

Ekorren-Stafett

26 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Roxen 11:19:28
1. Alice Marmelid17:485+0:0817:485
2. Mille Langer10:425+0:5528:302-3
2. Tyra Lindell14:2217+4:3532:10
3. Adam Plawski10:46139:161-1
3. Jonathan Lindfors22:2535+11:3950:55
4. Måns Björnskiöld15:403+0:0654:5610
5. Jakob Tellsén24:323+2:581:19:2810
2Tjällmo-Godegårds OK 11:22:11
1. Alva Svensk17:433+0:0317:433
2. Ellen Trofast10:394+0:5228:221-2
2. Lovisa Jonsson19:5334+10:0637:36
3. Alice Eriksson10:562+0:1039:182+1
4. Linnea Jonsson16:004+0:2655:1820
5. Emma Eriksson26:537+5:191:22:1120
3OK Denseln 11:27:10
1. Elis Peterson18:466+1:0618:466
1. Vilgot Kämpe18:518+1:1118:51
2. Wilmer Kämpe10:023+0:1528:483-3
2. Lina Waldemarson21:2737+11:4040:13
3. Hugo Braam11:484+1:0240:3630
3. Filip Waldemarson16:2821+5:4245:16
4. Hugo Persson16:186+0:4456:5430
4. Elias Waldemarson25:4223+10:081:06:18
5. Alfons Peterson30:169+8:421:27:1030
4NAIS Orienteringsklubb 11:27:19
1. Ludvig Classon20:2614+2:4620:2612
2. Emma Lindgren15:4023+5:5336:069-3
2. Alice Classon15:4824+6:0136:14
3. Ture Bergqvist14:0513+3:1950:118-1
3. Amanda Wärn25:3041+14:441:01:36
4. Linnea Samuelsson15:3411:05:455-3
5. Viktor Waernqvist21:3411:27:194-1
5OK Kolmården 11:28:04
1. Linnea Lund17:422+0:0217:422
2. Sebaztian Alfredsson13:2112+3:3431:035+3
2. Elmer Enström13:2313+3:3631:05
3. Anton Munsin13:4312+2:5744:4650
3. Oscar Söderströmej startfullföljt
4. Annie Lundh19:5312+4:191:04:394-1
5. Kerstin Ljungemyr23:252+1:511:28:045+1
6Jordgubbarna1:36:42
1. Samuel Klein20:2412+2:4420:2410
2. Nora Klein12:007+2:1332:246-4
3. Hugo Björkhammer13:3011+2:4445:547+1
4. Albin Kjellberg20:1813+4:441:06:126-1
5. Ebba Klein30:3011+8:561:36:4260
7OK Roxen 31:41:41
1. Linn Aldén20:2915+2:4920:2913
1. Kajsa Schouten33:0423+15:2433:04
2. Moa Pihlström12:028+2:1532:317-6
2. Mindra Langer12:039+2:1632:32
3. Sofie Helander13:189+2:3245:496-1
3. Rasmus Viberg18:1026+7:2450:41
4. Elias Tellsén22:3215+6:581:08:217+1
4. Serina Salovaara22:3716+7:031:08:26
5. Moa Hjort33:2014+11:461:41:4170
8GOIF Tjalve 11:41:47
1. Valter Fredriksson22:0917+4:2922:0915
2. Tilda Malmström14:0314+4:1636:1210-5
3. Vincent Dahm18:1727+7:3154:2913+3
4. Edvin Fredriksson21:1114+5:371:15:408-5
5. Assar Johansson26:074+4:331:41:4780
9NAIS Orienteringsklubb 21:41:59
1. Johan Schlyter20:2211+2:4220:229
2. Rasmus Wärn17:2933+7:4237:5114+5
3. Mattias Samuelsson12:516+2:0550:429-5
3. Gustav Granströmej startfullföljt
4. Ida Waernqvist25:0422+9:301:15:4690
5. Gustav Träff26:135+4:391:41:5990
10Tigger1:49:53
1. Alice Johansson18:487+1:0818:487
2. Edit Larsson14:2618+4:3933:148+1
2. Cornelia Larsson14:2719+4:4033:15
3. Emma Engström20:4430+9:5853:5811+3
3. Agnes Carlsson20:5231+10:0654:06
4. Ida Ernstsson29:0325+13:291:23:0114+3
5. Joel Ernstsson26:526+5:181:49:5310-4
11Skogspojkarnas OK 11:49:55
1. Gustav Hellgren20:2513+2:4520:2511
2. Alice Ettling17:1629+7:2937:4113+2
2. Erik Ettling17:2430+7:3737:49
3. Arvid Algers Omholt13:1910+2:3351:0010-3
4. Sofia Tunesson24:4920+9:151:15:4911+1
5. Lovisa Tunesson34:0616+12:321:49:55110
12Skogspojkarnas OK 21:49:56
1. Samuel Malmfors17:40117:401
2. Max Karlsson11:146+1:2728:544+3
2. Wilma Fahlstedt14:3120+4:4432:11
3. Moa Algers Omholt14:3314+3:4743:2740
3. Elis Vanderstedt14:3715+3:5143:31
4. Sofie Ettling32:2030+16:461:15:4710+6
5. Hanna Kromnér34:0917+12:351:49:5612+2
13Hallonen1:50:08
1. Sofia Ejlertsson20:4416+3:0420:4414
2. Alva Lindfors15:3822+5:5136:2211-3
3. Ellen Lindfors18:0025+7:1454:2212+1
4. Gustaf Kullberg24:2319+8:491:18:45120
5. Filippa Björkhammer31:2313+9:491:50:0813+1
14OK Roxen 21:51:31
1. Rasmus Påledal31:0619+13:2631:0617
1. Jesper Schouten33:0826+15:2833:08
2. Joel Frodin12:1010+2:2343:1615-2
2. Lotta Schouten12:1111+2:2443:17
3. Ida Hjort12:547+2:0856:10150
3. Tilde Eveborn15:1317+4:2758:29
4. Filip Lagerquist25:0021+9:261:21:1013-2
4. Jacob Påledal26:1724+10:431:22:27
5. Malte Eveborn30:2110+8:471:51:3114+1
15Tjällmo-Godegårds OK 22:00:04
1. Emil Söderberg20:209+2:4020:208
1. Daniel Jonsson20:2110+2:4120:21
2. Oscar Svensk16:4727+7:0037:0712+4
2. Theo Doverfors16:4928+7:0237:09
3. Arvid Trofast18:2728+7:4155:3414+2
3. Oskar Karlqvist21:1632+10:3058:23
4. Elias Ohlsson30:3527+15:011:26:0915+1
4. Karl Hjärtsjö32:5532+17:211:28:29
5. Ludvig Karlqvist33:5515+12:212:00:04150
16Shinkansen2:00:09
1. Alexander Lindström32:4820+15:0832:4818
2. Vilhelm Thomassen20:5335+11:0653:41180
2. Love Otterström21:0636+11:1953:54
3. Lucas Berggren15:4720+5:011:09:2817-1
3. Jalmar Otterström25:1440+14:281:18:55
4. Emmy Lindgren19:2510+3:511:28:5316-1
4. Malin Borg19:2911+3:551:28:57
5. Gustav Levander31:1612+9:422:00:09160
17OK Motala 12:02:59
1. Tim Martinsson32:5121+15:1132:5119
2. Freija Fogelkvist24:1541+14:2857:0622+3
3. Filip Höög15:2119+4:351:12:2720-2
4. Oliver Höög22:4417+7:101:35:1117-3
5. Adrian Siira27:48232:02:59170
18OK Motala 22:03:14
1. Tronje Skoglund32:5922+15:1932:5920
2. Ellen Ringdahl24:0540+14:1857:0421+1
3. Sabina Siira15:1918+4:331:12:2319-2
4. Ellen Ekinge23:1018+7:361:35:3318-1
5. Simon Karlsson27:41222:03:14180
19Panthera2:06:20
1. Evelin Gummesson37:1529+19:3537:1524
2. Melker Waldfelt16:1425+6:2753:2917-7
2. Alexander Larsson16:1526+6:2853:30
3. Elsa Pettersson16:4022+5:541:10:0918+1
3. Josefine Nilsson16:4223+5:561:10:11
4. Edvin Waldfelt29:0426+13:301:39:1319+1
5. Jensine Svensson27:07212:06:20190
20Sherikan2:12:18
1. Rikard Hellgren37:1328+19:3337:1323
1. Edvin Ahl37:2530+19:4537:25
2. Leo Gren17:2430+7:3754:3719-4
2. Jonna Linell17:2632+7:3954:39
3. Moa Göhl20:0029+9:141:14:3721+2
4. Linda Svensson30:4128+15:071:45:18210
4. Johanna Linell30:4629+15:121:45:23
5. Sara Wänström27:00202:12:1820-1
21Orientexpressen2:15:34
1. Axel Gjessing33:0524+15:2533:0521
1. Viktor Magnusson50:4731+33:0750:47
2. Elvira Eriksson23:5538+14:0857:0020-1
2. Ida Nordenhem24:0339+14:1657:08
3. Samuel Reithe23:1936+12:331:20:1922+2
3. Ebba Nordenhem23:2538+12:391:20:25
4. Aron Reithe19:107+3:361:39:2920-2
4. Greta Berglund32:3131+16:571:52:50
5. Siri Berglund36:05262:15:3421+1
22TGV2:27:40
1. Emma Andersson29:4218+12:0229:4216
1. Linus Fridlund33:1027+15:3033:10
2. Elis Ekman14:0314+4:1643:45160
2. Hugo Rantzerej startfullföljt
3. Alva Andersson22:1733+11:311:06:02160
3. Elsa Ekman22:1934+11:331:06:04
4. Johan Andersson45:3733+30:031:51:3922+6
4. Ian Johansson46:0334+30:291:52:05
5. Wille Larsson36:01252:27:40220
23OK Måsen 13:13:02
1. Wilhelm Tengroth33:0725+15:2733:0722
1. Alva Börjessonej godkändfullföljt
2. Gustav Lindgren49:0042+39:131:22:0723+1
3. August Jacobsen23:2337+12:371:45:30230
3. Hampus Holmgren23:2839+12:421:45:35
4. Victor Jacobsen57:06352:42:36230
5. Anton Börjesson30:26243:13:02230
Zefiroej godkänd
1. Johan Årbrink17:464+0:0617:464
2. Theo Årbrinkej godkändej godkänd
2. Vilgot Lidvik14:1916+4:32ej godkänd
3. Otto Nilsson11:515+1:05ej godkänd
3. Viggo Wihlborgej godkändej godkänd
4. Sigrid Ljunggren19:158+3:41ej godkänd
4. Theodor Thomassen19:169+3:42ej godkänd
5. Albin Eronn41:1619+19:42ej godkänd
OK Kolmården 2ej godkänd
1. Fanny Östlundej godkändej godkänd
2. Ivar Borén9:482+0:01ej godkänd
3. Aron Enström13:108+2:24ej godkänd
3. Carl-Henrik Wass14:5916+4:13ej godkänd
4. Yrsa Röjgård15:392+0:05ej godkänd
5. Sverre Röjgård30:088+8:34ej godkänd
Östgötapendelnej godkänd
1. Lova Elnegårdej godkändej godkänd
2. Edvin Åtting9:471ej godkänd
2. Sandrine Lindblad14:4621+4:59ej godkänd
3. Ludvig Eronn11:003+0:14ej godkänd
3. Oscar Kjellman17:1424+6:28ej godkänd
4. Elin Kjellman16:025+0:28ej godkänd
5. Kristin Herberthson34:4318+13:09ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser