Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, medel, Östergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Östergötland
Arrangörsorganisation: OK Denseln
Datum: lördag 29 augusti 2015

Björkfors GOIF

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karl KullbergU1 (17)22:5715:11
2Lennart PetterssonH70 (17)40:47+3:0813:41
3Inger PetterssonD65 (5)1:15:48+14:1627:27
5Anna KullbergD40 (8)54:08+17:2514:57
7Kjell HolmströmH70 (17)46:53+9:1415:43
7Cecilia BjörkhammerD40 (8)1:15:02+38:1920:43
7Hugo BjörkhammerH10 (19)21:57+6:5413:48
8Bengt-Ove BlomkvistH60 (18)48:14+8:5413:51
8Ebba KleinD14 (22)45:39+11:0515:41
9Pia StålhandskeD55 (10)1:00:19+19:2520:30
10Mattias NilssonH40 (20)49:04+13:5411:21
11Albin KjellbergH12 (16)30:28+14:3916:02
11Joakim KjellbergH35 (11)2:36:26+1:59:4234:50
12Torgny JohanssonH60 (18)54:44+15:2415:43
14Samuel KleinH12 (16)43:10+27:2122:43
14Stig JonssonH70 (17)58:25+20:4619:36
14Filippa BjörkhammerD14 (22)49:18+14:4416:56
19Sofia KleinÖppen motion 7 (26)1:19:49+39:1626:05
28Lars-Åke KullbergH45 (28)1:22:11+49:0519:36
Stina KleinInskolning (12)fullföljt
Kerstin ErikssonD65 (5)ej start
Moa KjellbergD16 (18)ej start
Nora KleinU1 (17)ej start

Boxholm-Mjölby OL

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Håkan GustafssonH65 (20)41:52+2:4313:07
2Morgan LagnetegÖppen motion 1 (4)51:04+18:4431:55
2Mia LindbergD50 (10)35:13+3:4211:58
4Gunilla KarlssonÖppen motion 3 (11)41:04+16:0221:03
4Rolf-Inge KarlssonH70 (17)43:46+6:0714:41
5Jan LindgrenÖppen motion 7 (26)51:07+10:3416:42
5Göran ValfridssonH55 (15)40:57+2:4911:26
6Anders MolinH50 (21)35:35+5:079:17
6Ulf LindbergH55 (15)44:03+5:5512:18
6Maria PetterssonD45 (27)40:14+7:1612:29
7Margareta RuntegenD50 (10)49:09+17:3816:43
8Andreas BirathH35 (11)1:01:35+24:5113:42
8Lena MolinD45 (27)41:34+8:3612:54
9Annelie AleniusD45 (27)43:55+10:5713:38
9Anders MonteliusH65 (20)47:31+8:2214:53
10Tilda TudénD12 (12)32:58+16:1217:21
10Mårten LindquistÖppen motion 8 (21)54:21+16:0312:11
11Jan-Erik KarlssonH55 (15)55:50+17:4215:35
12Wilma TudénD14 (22)48:29+13:5516:39
12Lennart GustafssonH50 (21)47:56+17:2812:30
12Bodil MolinD45 (27)47:27+14:2914:44
13Ulla-Britt GärdÖppen motion 5 (24)1:25:24+42:5732:13
13Elisabeth TångringÖppen motion 5 (24)1:25:24+42:5732:13
14Louise KarlssonD21 (24)58:50+17:4513:16
14Karl-Johan NorénH55 (15)1:10:29+32:2119:41
16Conny BruhnH50 (21)49:58+19:3013:02
18Emil LagnetegH10 (19)51:47+36:4432:34
18Sören BremerH50 (21)55:45+25:1714:33
20Malin RydellD45 (27)1:01:01+28:0318:56
24Henrik TengvallH21 (29)57:31+20:3810:27
27Emil BruhnH21 (29)2:20:54+1:44:0125:37
Roger KarlssonH50 (21)ej godkänd
Britta NorénD21 (24)ej godkänd
Erica MolinD14 (22)ej godkänd
Patric MolinH50 (21)ej godkänd
Bengt KleistH75 (14)ej godkänd
Ola KleistH75 (14)ej start
Oscar MolinH18 (11)ej start

Domnarvets GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Sara HelanderÖppen motion 8 (21)54:17+15:5912:10

Finspångs SOK

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Britten PerssonD70 (6)55:2521:54
1Linda SvenssonD12 Kort (1)26:5716:56
2Per LindmanH20 (4)36:31+1:398:07
3Lena RosanderD55 (10)44:39+3:4515:11
3Elin JohanssonD18 (11)45:39+1:2411:24
4Noak SanderbergH20 (4)40:50+5:589:05
4Axel JohanssonÖppen motion 7 (26)46:34+6:0115:13
4Kenneth SvenssonH50 (21)35:15+4:479:12
4Eva-Britt HultquistD60 (9)1:03:24+24:2522:58
4Cornelia LarssonU1 (17)25:20+2:2316:46
5Sara WänströmD12 (12)24:23+7:3712:50
5Emma EngströmU2 (8)36:58+11:0123:06
5Alexander WiklundH18 (11)36:12+6:348:42
6Oskar SvenssonH21 (29)40:08+3:157:17
6Alice JohanssonD12 (12)28:14+11:2814:51
7Ida ErnstssonD10 (12)26:08+9:5316:26
7Johan LindmanH16 (15)32:48+7:389:37
7Mats AnderssonH55 (15)48:31+10:2313:33
8Thorsten SvenssonH16 (15)33:41+8:319:52
8Maja HarryssonÖppen motion 3 (11)56:44+31:4229:05
9Simon LundinH21 (29)41:25+4:327:31
9Olle LindmanH45 (28)40:19+7:139:37
9Björn OhlssonH60 (18)49:16+9:5614:09
10Lena LindmanD45 (27)45:15+12:1714:03
11Lars PerssonH70 (17)54:45+17:0618:22
13Jesper WaldfeltÖppen motion 8 (21)58:49+20:3113:11
14Rikard HellgrenH10 (19)28:52+13:4918:09
14Bertil SenestadH65 (20)55:03+15:5417:15
17Anders JohanssonH40 (20)56:53+21:4313:10
22Johan WänströmH45 (28)53:15+20:0912:42
Ella JohanssonInskolning (12)fullföljt
Alexander LarssonInskolning (12)fullföljt
Sonja SvenssonÖppen motion 5 (24)ej godkänd
Jensine SvenssonD12 (12)ej start
Elmer WaldfeltH12 (16)ej start
Melker WaldfeltU2 (8)ej start

GOIF Tjalve

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Sonja HanssonD70 (6)1:04:52+9:2725:38
2Lena FröbergD55 (10)43:49+2:5514:54
2Lisa MalmströmD20 (3)42:56+1:2210:44
3Oscar PrytzH16 (15)29:43+4:338:42
3Gerd HagströmD60 (9)1:02:49+23:5022:45
4Tilda MalmströmU2 (8)35:47+9:5022:21
4Jesper KarlssonH16 (15)29:57+4:478:46
4Tommy ErikssonH55 (15)40:52+2:4411:24
5Assar JohanssonH14 (11)30:16+8:0411:02
6Vincent DahmU2 (8)38:19+12:2223:56
7Miranda AnderssonD12 (12)31:36+14:5016:37
9Valter FredrikssonH12 (16)28:10+12:2114:49
9Eric JehrlanderH18 (11)46:07+16:2911:05
12Peter HagströmH65 (20)53:14+14:0516:41
14Hans EkH60 (18)1:00:35+21:1517:24
15Nils SjödinH70 (17)1:00:23+22:4420:15
16Veronica NuijaÖppen motion 7 (26)1:07:42+27:0922:07
19Sven-Johan PrytzH45 (28)51:06+18:0012:11
23Dag JehrlanderH45 (28)53:51+20:4512:51
Tilda SundströmInskolning (12)fullföljt
Christofer SundströmÖppen motion 8 (21)ej godkänd
Johan DahmÖppen motion 7 (26)ej godkänd
Lena MalmströmD45 (27)ej start
Edvin FredrikssonU2 (8)ej start

Hagaby GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Johan PerssonÖppen motion 8 (21)43:52+5:349:50

Hammarkinds OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Erik KjellgrenH35 (11)43:48+7:049:45
10Tobias JanssonH35 (11)2:24:59+1:48:1532:17
15Lennart KjellgrenH60 (18)1:06:57+27:3719:14

Hekla

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Inga EvarsdotterÖppen motion 1 (4)32:2020:12
19Gisli Örn BragasonÖppen motion 8 (21)1:45:30+1:07:1223:39

Hällestads OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Thomas GustafssonÖppen motion 8 (21)53:43+15:2512:02

IF Thor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Robert PetterssonH21 (29)52:14+15:219:29

IFK Norrköpings OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Bengt KarlssonH75 (14)51:0917:09
Bertil WahlqvistH70 (17)ej godkänd
Bertil EngmanH75 (14)ej godkänd

IK Hakarpspojkarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Oskar LjungqvistH21 (29)39:47+2:547:14
8Elin SvenssonD21 (24)47:37+6:3210:44

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Joel GustavssonU1 (17)42:54+19:5728:24

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Felix GustavssonÖppen motion 3 (11)56:55+31:5329:11

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Fredrik BerggrenÖppen motion 5 (24)1:28:13+45:4633:17

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Joel RosdahlÖppen motion 5 (24)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Carina ForsÖppen motion 7 (26)53:10+12:3717:22

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Mattias JosefssonÖppen motion 8 (21)58:51+20:3313:11

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Fredrik NordstromÖppen motion 8 (21)1:31:38+53:2020:32

Linköpings AIK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anders AdlerH80 (6)58:2223:04
3Bengt KarlssonH75 (14)1:03:22+12:1321:15
4Carleric ThigerH80 (6)1:18:18+19:5630:56
Jonna EngblomD75 (6)ej godkänd
Gudrun ThigerD75 (6)ej godkänd
Rubert EngblomH80 (6)ej godkänd

Linköpings OK

136 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alva OlssonD21 (24)41:059:16
1Henrietta MöllerD17-20 Kort (1)1:03:1818:33
1Emanuel HerberthsonH14 (11)22:128:06
1Bertil EronnH40 (20)35:108:08
1Karl MoverareH14 Kort (1)35:2018:35
1Mattias LindbladÖppen motion 3 (11)25:0212:50
2Mia EronnD40 (8)39:31+2:4810:54
2Annika IvarssonD45 (27)33:27+0:2910:23
2Johan OtterströmH45 (28)34:44+1:388:17
2Johan HägglundU1 (17)23:51+0:5415:47
2Sigrid LjunggrenD10 (12)16:43+0:2810:30
2Tove EkströmD16 (18)32:22+0:159:53
2Thomas StenströmH55 (15)38:49+0:4110:50
3Elin KjellmanD12 (12)22:47+6:0111:59
3Sven EngströmH20 (4)38:40+3:488:36
3Kajsa HammarströmD21 (24)43:45+2:409:52
3Kristina LjunggrenD45 (27)34:59+2:0110:51
3Gitte EngströmD50 (10)39:10+7:3913:19
3Christian EnbergH40 (20)40:24+5:149:21
3Börje AnderssonH55 (15)39:17+1:0910:58Ladda ner rutt i gpx-format
4Carina FaxénD55 (10)47:21+6:2716:06
4Monica LindgrenD75 (6)1:17:11+36:3740:50
4Frida SahlmanD16 (18)36:43+4:3611:13
4Klara LjunggrenD18 (11)47:19+3:0411:49
4Amy RankkaD21 (24)44:25+3:2010:01
4Pia VångellD50 (10)45:06+13:3515:20
4Otto HolmdahlH75 (14)1:03:48+12:3921:24
5Sofia SalomonssonD21 (24)44:30+3:2510:02
5Ulf WaldenfjordH70 (17)45:20+7:4115:12
5Pelle SkullmanH60 (18)45:11+5:5112:59
5Ludvig EronnH10 (19)17:12+2:0910:49
5Magnus HerberthsonH50 (21)35:20+4:529:13
5Karin SkullmanD50 (10)46:37+15:0615:51
5Sarah MagnussonD16 (18)37:07+5:0011:21
5Johan MoverareÖppen motion 5 (24)53:59+11:3220:22
5Malin BorgÖppen motion 3 (11)45:43+20:4123:26
6Fredrika VångellD21 (24)45:12+4:0710:12
6Marie SvernestamD60 (9)1:05:59+27:0023:54
6Per ErikssonH60 (18)45:50+6:3013:10
6Sandrine LindbladU1 (17)27:49+4:5218:25
6Christian ErikssonH40 (20)43:56+8:4610:10
6Rikard BorgÖppen motion 3 (11)45:52+20:5023:31
7Erik MartinssonH21 (29)41:12+4:197:29
7Sanna ErikssonD21 (24)45:32+4:2710:16
7Ulla KjellD60 (9)1:35:26+56:2734:34
7Stina GuståsD18 (11)57:37+13:2214:24
7Markus HenrikssonH35 (11)57:28+20:4412:47
7Peter JakobssonH65 (20)47:09+8:0014:46
7Per MagnussonH40 (20)45:07+9:5710:26
7Johanna GuståsD16 (18)38:58+6:5111:54
7Maria OlofssonD45 (27)40:30+7:3212:34
7Kjell HagströmH75 (14)1:11:17+20:0823:55
8Oliver ThoréeU2 (8)47:42+21:4529:48
8Peter ErikssonH21 (29)41:19+4:267:30
8Göran HektorH75 (14)1:11:39+20:3024:02
8Leif LindgrenÖppen motion 7 (26)53:23+12:5017:26
9Linnea BorgD18 (11)1:05:01+20:4616:15
9Pedro LundqvistH50 (21)39:00+8:3210:10
9Albin EronnH14 (11)46:20+24:0816:54
9Markus JohanssonH35 (11)1:07:36+30:5215:03
9Anna PaulsonÖppen motion 5 (24)1:19:41+37:1430:04
9Tomas BomanH40 (20)48:12+13:0211:09
10Jan NilssonÖppen motion 5 (24)1:20:19+37:5230:18
10Stina BerggrenU1 (17)31:51+8:5421:05
10Mikael AnderssonH21 (29)42:02+5:097:38
10Roger DanielssonH65 (20)47:45+8:3614:58
10Frida JohanssonD18 (11)1:10:47+26:3217:41
10Stefan EngströmH50 (21)41:41+11:1310:53
10Jan LundgrenH55 (15)54:30+16:2215:13
10Anna KullbergD50 (10)1:06:03+34:3222:27
10Martin HägglundH18 (11)1:00:57+31:1914:39
11Lucas BerggrenH10 (19)26:52+11:4916:53
11Emma S JohanssonD16 (18)40:45+8:3812:27
11Jonas LundgrenH21 (29)42:45+5:527:46
11George EkströmÖppen motion 7 (26)59:23+18:5019:24
12Maria KjellmanÖppen motion 5 (24)1:22:53+40:2631:16
12Jakob TomassonH16 (15)37:53+12:4311:06
12Kristin HerberthsonD12 (12)43:17+26:3122:46
12Theodor ThomassenH10 (19)28:09+13:0617:42
12Per CarlborgH21 (29)43:18+6:257:52
12Nicole ScaletD21 (24)51:55+10:5011:43
12Love OtterströmU1 (17)32:53+9:5621:46
13Ingrid JohanssonÖppen motion 7 (26)1:01:26+20:5320:04
13Rasmus ElmelidH21 (29)43:57+7:047:59
13Wille LarssonH12 (16)36:45+20:5619:20
13Anna HåkanssonD21 (24)53:28+12:2312:04
13Åke LjunggrenH45 (28)41:56+8:5010:00
13Jörgen SköldH50 (21)48:22+17:5412:37
13Lennart SvernestamH60 (18)56:05+16:4516:06
13Stina SöderqvistU1 (17)35:38+12:4123:35
13Sixten ElehedH16 (15)43:38+18:2812:47
14Jakob ForsseliusH21 (29)46:06+9:138:22
14Per MagnussonÖppen motion 7 (26)1:01:51+21:1820:12
14Per GuståsH45 (28)43:03+9:5710:16
15Maria ElmelidÖppen motion 8 (21)59:05+20:4713:14
15Andreas MidestadÖppen motion 7 (26)1:06:37+26:0421:46
15Axel KullbergH16 (15)1:27:00+1:01:5025:30
15Rikard BorgH50 (21)49:08+18:4012:49
15Hanna Modig TjärnströmD21 (24)1:01:33+20:2813:53
16Hanna LundgrenD14 (22)1:18:40+44:0627:01
16Ivan ElehedÖppen motion 5 (24)1:29:47+47:2033:52
16Sofia BorgD16 (18)49:10+17:0315:02
16Julia Modig TjärnströmD21 (24)1:02:39+21:3414:08
17Tomas VångellÖppen motion 8 (21)1:17:35+39:1717:23
17Andreas AxelssonH21 (29)49:46+12:539:02
17Hannele MöllerD16 (18)51:43+19:3615:48
17Urban PeterssonÖppen motion 5 (24)1:30:07+47:4034:00
18Gustaf OlssonÖppen motion 7 (26)1:18:28+37:5525:38
18Lukas GustavssonH21 (29)50:21+13:289:09
18Emmy LindgrenD14 (22)1:22:38+48:0428:23
18Inger GuståsD45 (27)52:44+19:4616:22
19Anders KjellH65 (20)1:05:05+25:5620:24
19Åsa HägglundD45 (27)55:23+22:2517:11
19Jalmar OtterströmH10 (19)1:07:30+52:2742:27
21Roger StigssonÖppen motion 7 (26)1:30:58+50:2529:43
21Joel Käll KarlssonH21 (29)53:57+17:049:48
21Magnus SahlmanH45 (28)52:24+19:1812:30
21Lotta BorgD45 (27)1:12:07+39:0922:23
22Karin MidestadD21 (24)1:38:46+57:4122:17
22Åsa DetterfeltD45 (27)1:12:53+39:5522:38
23Johan ErikssonH21 (29)55:36+18:4310:06
24Lena StrömbäckD45 (27)1:17:50+44:5224:10
25Erik BacktemanH21 (29)1:00:47+23:5411:03
26Jonas DetterfeltH45 (28)1:02:14+29:0814:51
26Karin OlofssonD45 (27)1:23:11+50:1325:50
Julie LindbladInskolning (12)fullföljt
Frida SöderqvistInskolning (12)fullföljt
Lenn AronssonH60 (18)ej godkänd
Eva LindgrenD70 (6)ej godkänd
Lotta GranholmD70 (6)ej godkänd
Gaute ThomassenÖppen motion 7 (26)ej godkänd
Ole PedersenÖppen motion 7 (26)ej godkänd
Rune KarlssonH80 (6)ej godkänd
Henrik TostebergH21 (29)ej godkänd
Ebba SkullmanD10 (12)ej godkänd
Johan StenströmH18 (11)ej godkänd
Madeleine ÖlfvingssonD40 (8)ej start
Edvin ÅttingH10 (19)ej start
Stephan SvenssonH60 (18)ej start
Christer LindellH45 (28)ej start
Julia ÅttingD10 (12)ej start
Maud LundgrenD60 (9)ej start
Erik SköldH21 (29)ej start
Emma LindellD18 (11)ej start
Jonathan JylltorpH16 (15)ej start
Henrik SöderqvistÖppen motion 5 (24)ej startLadda ner rutt i gpx-format

Matteus SI

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Sofie StrömbergD35 (5)56:47+13:5814:44
6Marcus AnderssonH35 (11)45:10+8:2610:03
8Hans PerssonH65 (20)47:26+8:1714:52
8Tommy TörndahlH55 (15)48:57+10:4913:40

Motala AIF OL

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Kerstin BengtssonD70 (6)1:15:46+20:2129:56
3Leif HasselströmÖppen motion 5 (24)47:34+5:0717:56
5Carina SvenssonD55 (10)48:07+7:1316:21
5Tord FranssonH65 (20)45:46+6:3714:20
5Daniel HasselströmH35 (11)44:53+8:099:59
9Stig BengtssonH75 (14)1:14:19+23:1024:56
10Fredrik JönssonH45 (28)41:15+8:099:50
11Per JohanssonH45 (28)41:45+8:399:57
12Fredrik KorallH40 (20)50:08+14:5811:36
15Victor BergstrandH21 (29)46:11+9:188:23
15Anders HedinH65 (20)57:19+18:1017:58
19Torbjörn WrighedH50 (21)1:00:50+30:2215:53
20Leif LundbergH65 (20)1:06:44+27:3520:55
23Petra KorallD45 (27)1:14:49+41:5123:14
27Patrik KorallH45 (28)1:06:10+33:0415:47
Terese OhlssonD21 (24)ej godkänd
Martin HammarlundH21 (29)ej godkänd
Oskar HöglundH21 (29)ej start
Stina KorallD65 (5)ej start

NAIS Orienteringsklubb

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Viktor WaernqvistH14 (11)26:09+3:579:32
6Linnea SamuelssonD14 (22)40:43+6:0913:59
7Inger JohanssonD55 (10)55:32+14:3818:53
8Thomas PeterssonH50 (21)38:41+8:1310:06
9Edwin WedinU1 (17)31:35+8:3820:54
10Ralf LindgrenH60 (18)49:29+10:0914:13
10Josefin BovellanD16 (18)40:02+7:5512:14
11Tor AnderssonÖppen motion 5 (24)1:21:42+39:1530:49
12Helena LindgrenÖppen motion 7 (26)1:00:52+20:1919:53
13Carl-Gustav NöjdH55 (15)1:02:28+24:2017:26
15Anders JohanssonH45 (28)45:19+12:1310:48
15Mattias SamuelssonH10 (19)30:57+15:5419:27
17Emma LindgrenU1 (17)57:45+34:4838:14
Elias WedinInskolning (12)fullföljt
Peter StenbäckÖppen motion 8 (21)ej godkänd
Ida WaernqvistD12 (12)ej start
Emilia SamuelssonD16 (18)ej start

OK 64 Torpa

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Kerstin SegerssonD50 (10)46:41+15:1015:52
8Karin ErnfridssonD55 (10)1:00:00+19:0620:24

OK Dacke

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Lisa FolinoÖppen motion 8 (21)57:14+18:5612:49

OK Denseln

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Wilmer KämpeU2 (8)25:5716:13
1Elis PetersonH10 (19)15:039:27
2Alfons PetersonH12 (16)17:12+1:239:03
2Sarah PerssonD18 (11)45:37+1:2211:24
2Hugo BraamH10 (19)15:28+0:259:43
5Lova BraamU1 (17)25:59+3:0217:12
5Hugo PerssonH12 (16)24:49+9:0013:03
8Rasmus KarlssonH12 (16)27:34+11:4514:30
10Vilgot KämpeH12 (16)29:12+13:2315:22
11Hannes PetersonU1 (17)32:35+9:3821:34
12David StrömbäckH12 (16)36:33+20:4419:14
14Ellen GustafssonU1 (17)41:24+18:2727:25

OK Eken

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Niklas RönnbäckH50 (21)30:287:57
2Per-Inge SvenssonH75 (14)1:02:01+10:5220:48
3Holger PerssonH80 (6)1:17:15+18:5330:32
10Arne WallbergH75 (14)1:25:19+34:1028:37
15Anna RönnbäckD45 (27)50:46+17:4815:45
19Karolina RönnbäckD14 (22)1:33:23+58:4932:05

OK Kolmården

61 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karin RenbergD75 (6)40:3421:27
1Thomas JohanssonÖppen motion 5 (24)42:2716:01
1Maria NordvallD60 (9)38:5914:07
1Sverre RöjgårdH12 (16)15:498:19
1Ville JohanssonH18 (11)29:387:07
1Jenny RöjgårdD45 (27)32:5810:14
1Lisa BerggrenD16 (18)32:079:49
1Yrsa RöjgårdD10 (12)16:1510:13
1Britt-Marie AldénD65 (5)1:01:3222:17
1Bengt SchwartzH55 (15)38:0810:39
2Veronica LundD35 (5)50:57+8:0813:14
2Linnea LundD12 (12)20:43+3:5710:54
2Ingrid Mårtensson D60 (9)50:56+11:5718:27
2Leo JohanssonH14 (11)25:47+3:359:24
2Magnus HedegårdÖppen motion 7 (26)44:52+4:1914:39
2Malin SehlerÖppen motion 3 (11)35:47+10:4518:21
3Mats RöjgårdH21 (29)38:37+1:447:01
3Mikael WesterbergH45 (28)37:04+3:588:50
3Märta BerggrenD20 (3)1:08:32+26:5817:08
3Oscar SöderströmU2 (8)27:53+1:5617:25
3Caroline CasselsjöÖppen motion 3 (11)36:18+11:1618:36
4Valle SehlerÖppen motion 1 (4)1:28:15+55:5555:09
4Simon JohanssonH14 (11)27:39+5:2710:05
4Annie LundD10 (12)19:51+3:3612:29
4Catharina JohanssonD65 (5)1:27:12+25:4031:35
4Carl HedegårdH12 (16)23:16+7:2712:14
4Peter LundH45 (28)37:20+4:148:54
5Julia ErikssonD18 (11)53:12+8:5713:18
5Agneta ErikssonD45 (27)38:01+5:0311:48
5Kerstin BlomD65 (5)1:31:30+29:5833:09
5Alf MattssonH75 (14)1:03:57+12:4821:27
6Runar AldénH65 (20)46:38+7:2914:37
6Hans EnglundH70 (17)46:48+9:0915:42
6Jenny ÖstlundD40 (8)58:26+21:4316:08
6Gustaf HedegårdH16 (15)32:33+7:239:32
6Emilia ÖstlundD18 (11)53:29+9:1413:22
6Johnny WallingeH75 (14)1:10:07+18:5823:31
7Elin NetzD14 (22)42:58+8:2414:45
8Charlotta PersD40 (8)1:28:29+51:4624:26
8Erik JohnssonH14 (11)45:39+23:2716:39
8Saga SehlerU1 (17)30:31+7:3420:12
9Kerstin LjungemyrD12 (12)31:47+15:0116:43
9Ebba HedegårdD50 (10)50:37+19:0617:12
11Magnus JohanssonÖppen motion 8 (21)56:50+18:3212:44
11Ove JohanssonH65 (20)51:42+12:3316:12
12Roger KarlssonH55 (15)1:01:07+22:5917:04
13Christer CasselsjöH40 (20)50:16+15:0611:38
13Sofia WesterbergD45 (27)48:21+15:2315:00
14Joel SjödinH16 (15)49:55+24:4514:38
14Jonas JohnssonH40 (20)51:31+16:2111:55
14Annica BerggrenD45 (27)49:52+16:5415:29
16Julie CasselsjöU1 (17)54:56+31:5936:22
17Johan MalmH45 (28)49:23+16:1711:47
17Stefan SehlerÖppen motion 7 (26)1:16:14+35:4124:54
18Emma ErikssonD16 (18)54:28+22:2116:39
19Sara ForsbergD21 (24)1:11:11+30:0616:04
20Henrik LjungemyrH45 (28)51:14+18:0812:13
20Klas JohanssonH21 (29)53:44+16:519:46
Sanna JosefssonInskolning (12)fullföljt
Tora WesterbergD18 (11)ej godkänd
Andreas CarlssonH40 (20)ej godkänd
Fanny ÖstlundD12 (12)ej start
Arvid WesterbergH14 (11)ej start

OK Motala

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Jerry MartinssonH70 (17)41:05+3:2613:47
4Chatarina AnderssonD70 (6)1:28:14+32:4934:52
5Mona PetersenD60 (9)1:03:55+24:5623:09
5Hugo EkingeH16 (15)32:04+6:549:24
6Johan PetterssonH45 (28)37:58+4:529:03
6August EkingeH10 (19)17:41+2:3811:07
7Simon KarlssonH12 (16)25:35+9:4613:27
9Håkan CarlssonH70 (17)52:23+14:4417:34
13Claus PetersenH65 (20)54:28+15:1917:04
15Ellen EkingeD14 (22)1:18:07+43:3326:50
16Christer JohanssonH65 (20)58:03+18:5418:11
16Sune KarlssonH60 (18)1:37:22+58:0227:58
16Uno BergH70 (17)1:26:49+49:1029:07
16Magnus ForsbergH40 (20)55:20+20:1012:48
24Anders EkingeH45 (28)54:13+21:0712:56
25Torbjörn AnderssonH45 (28)54:28+21:2212:59
Sofia NydahlD35 (5)ej godkänd
Sören LindellÖppen motion 5 (24)ej godkänd
Leif AnderssonH75 (14)ej godkänd

OK Njudung

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Lovisa LjungD21 (24)1:13:26+32:2116:34

OK Rodhen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Albin OlaussonH21 (29)49:21+12:288:58
17Anna AlgotssonD21 (24)1:05:32+24:2714:47

OK Roxen

101 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Emil TellsénH20 (4)34:527:45
1Roland AlsénH70 (17)37:3912:38
1Anna-Stina PåledalD35 (5)42:4911:07
1Christer SandhH65 (20)39:0912:16
1Emma PetterssonD18 (11)44:1511:03
1Hugo LillieströmH16 (15)25:107:22
1Joakim FornanderÖppen motion 7 (26)40:3313:15
1Fanny AsketunD20 (3)41:3410:23
2Anna-Karin SalovaaraÖppen motion 5 (24)43:27+1:0016:23
2Britt PetterssonD75 (6)41:48+1:1422:06
2Jonas AnderssonH16 (15)28:49+3:398:27
2Maja-Stina GustavssonD65 (5)1:08:01+6:2924:38
2Tove PetterssonD14 (22)34:40+0:0611:54
2Erik SandhH35 (11)38:44+2:008:37
2Sören PåledalH40 (20)36:42+1:328:29
2Albin LillieströmH18 (11)29:43+0:057:08
3Brigitte AlsénÖppen motion 1 (4)1:17:08+44:4848:12
3Inger GustafssonD75 (6)42:38+2:0422:33
3Patrik EvebornÖppen motion 7 (26)45:45+5:1214:57
3Måns BjörnskiöldH12 (16)19:55+4:0610:28
3Stefan TellsénH50 (21)35:11+4:439:11
3Jacob PåledalH10 (19)15:59+0:5610:03
3Victoria AsketunD16 (18)35:39+3:3210:54
3Julia PlawskiU1 (17)25:08+2:1116:38
4Linda NyströmD35 (5)59:35+16:4615:28
4Susanne AldénD40 (8)47:00+10:1712:59
4Adam PlawskiH10 (19)16:11+1:0810:10
4Rune RingsgårdH65 (20)44:57+5:4814:05
4Olivia AsketunD14 (22)37:00+2:2612:42
4Lukas EvebornH18 (11)34:56+5:188:23
4Annika AsketunD45 (27)36:39+3:4111:22
4Mattias ZachrissonÖppen motion 8 (21)44:13+5:559:54
4Stefan NyströmH40 (20)40:50+5:409:27
5Alice MarmelidD14 (22)40:22+5:4813:52
5Henrik MarmelidH45 (28)37:31+4:258:57
6Malte EvebornH14 (11)36:15+14:0313:13
6Erik HanssonÖppen motion 7 (26)52:59+12:2617:18
6Ola NordströmÖppen motion 5 (24)56:13+13:4621:12
6Malin KärrströmD16 (18)38:23+6:1611:44
6Pontus LindblomH18 (11)39:12+9:349:25
6Tilde EvebornD10 (12)24:47+8:3215:35
7Elsa NyanderU1 (17)27:50+4:5318:25
7Anders DalhammerH50 (21)38:25+7:5710:01
7Jakob TellsénH14 (11)41:25+19:1315:06
7Torsten BråmåH60 (18)47:20+8:0013:36
7Heli WibergÖppen motion 3 (11)46:23+21:2123:47
7Anders LillieströmH45 (28)38:40+5:349:13
7Olle HanssonH18 (11)41:16+11:389:55
8Anna-Karin EkmanÖppen motion 5 (24)1:01:21+18:5423:09
8Gunnar CarlsonH70 (17)47:48+10:0916:02
8Ida HjortD12 (12)31:41+14:5516:40
8Barbro FrelinD60 (9)1:47:25+1:08:2638:55
8Sofie HelanderD10 (12)32:02+15:4720:08
8Erik HelanderH45 (28)39:06+6:009:19
8Adam TellsénH18 (11)43:17+13:3910:24
8Rasmus VibergH10 (19)22:11+7:0813:57
9Ida DalhammerD21 (24)48:28+7:2310:56
9Linnea HanssonD16 (18)39:41+7:3412:08
9Joel KarnehedH16 (15)34:06+8:5610:00
9Moa PihlströmD10 (12)34:44+18:2921:50
10Hugo DalhammerH16 (15)36:12+11:0210:36
10Maria LangerÖppen motion 7 (26)57:34+17:0118:48
10Moa HjortD14 (22)46:54+12:2016:07
10Amanda TellsénD21 (24)50:33+9:2811:24
10Tyra LindellD10 (12)37:40+21:2523:41
11Albin AlfredssonH14 (11)1:08:18+46:0624:55
11Mindra LangerD10 (12)37:59+21:4423:53
11Linn AldénD12 (12)37:02+20:1619:29
11Pernilla HörwingD45 (27)46:41+13:4314:29
11Jan AsketunH50 (21)42:53+12:2511:11
11Ellert ThunholmH75 (14)1:39:21+48:1233:20
12Jonas OlssonH45 (28)41:50+8:449:59
12Hans KleistH70 (17)55:02+17:2318:28
12Malva EvebornD16 (18)42:30+10:2312:59
13Serina SalovaaraD14 (22)48:39+14:0516:43
13Elias TellsénH10 (19)28:34+13:3117:57
13Jan PetterssonH70 (17)56:14+18:3518:52
13Tilda MarmelidD16 (18)44:49+12:4213:42
14Johan LilliecreutzH50 (21)48:40+18:1212:42
14Olivia FröbergD16 (18)46:46+14:3914:18
15Per-Ove EkmanH55 (15)1:19:49+41:4122:17
16Mille LangerH10 (19)34:50+19:4721:54
16Gith TellsénD45 (27)51:49+18:5116:05
16Henrik PetterssonH45 (28)48:04+14:5811:28
17Jonna AlfredssonD14 (22)1:20:11+45:3727:33
17Susanne PetterssonD45 (27)51:58+19:0016:08
18Mikael LangerH45 (28)49:58+16:5211:55
18Karolina FalkD21 (24)1:05:39+24:3414:49
18Per Gunnar GustavssonH65 (20)1:02:57+23:4819:44
19Örjan SandellH40 (20)1:08:17+33:0715:48
20Sigrid FröbergD14 (22)1:36:16+1:01:4233:04
21Jenny SandhD21 (24)1:16:53+35:4817:21
22Björn CarlsonH21 (29)54:41+17:489:56
25Maria LillieströmD45 (27)1:22:34+49:3625:38
26Jonas RingsgårdH21 (29)1:06:08+29:1512:01
Saga LindellInskolning (12)fullföljt
Linnéa PåledalInskolning (12)fullföljt
Inger EkmanD60 (9)ej godkänd
Elvira KarnehedD14 (22)ej godkänd
Rasmus PåledalH12 (16)ej godkänd
Helena HolmD45 (27)ej godkänd
Adrian SandellH10 (19)ej start
Sofia GustafssonD45 (27)ej start
Tove PihlströmD16 (18)ej start

OK Skogsfalken

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Anton WibergÖppen motion 8 (21)45:32+7:1410:12

OK Skogsströvarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Kristine HjortÖppen motion 5 (24)50:16+7:4918:58

OK Tor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Erik NetzÖppen motion 5 (24)ej godkänd
William NetzH12 (16)ej start

Skogspojkarnas OK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anita WehlinD50 (10)31:3110:43
1Anna JohnssonD14 (22)34:3411:52
2Anna WehlinD21 (24)43:25+2:209:48
3Lovisa TunessonD14 (22)36:34+2:0012:33
3Sofia TunessonD10 (12)16:46+0:3110:32
3Johan WehlinH18 (11)33:28+3:508:02
4Kristian AlgersH21 (29)39:17+2:247:08
5Sofie EttlingD10 (12)23:05+6:5014:31
7Alice EttlingU2 (8)43:57+18:0027:28
8Ingvild KongslienD18 (11)1:00:50+16:3515:12
8Madeleine KongslienD16 (18)39:08+7:0111:58
9Hanna KromnérD14 (22)46:26+11:5215:57
9Arvid Algers OmholtH10 (19)22:37+7:3414:13
10Gustav HellgrenH10 (19)24:57+9:5415:41
10Samuel MalmforsH14 (11)48:28+26:1617:41
11Ann-Sofi KromnérÖppen motion 3 (11)1:06:50+41:4834:16
11Peter EttlingH40 (20)49:12+14:0211:23
15Lina KromnérD16 (18)47:31+15:2414:31
17Ulf JohnssonH50 (21)50:27+19:5913:10
18Pernilla TunessonÖppen motion 5 (24)1:49:52+1:07:2541:27
Erik EttlingInskolning (12)fullföljt
Lina EttlingÖppen motion 7 (26)ej godkänd

Stjärnorps SK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Björn TholénH60 (18)42:03+2:4312:05
3Pär ForsströmH60 (18)42:29+3:0912:12
6Eva LindsténD55 (10)49:39+8:4516:53
8Karin LundströmD50 (10)49:25+17:5416:48
11Kjell ErikssonH60 (18)54:38+15:1815:41

Södertälje-Nykvarn OF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jakob EnmarkH21 (29)36:536:42
1Frida Jönsson HellstadiusÖppen motion 8 (21)38:188:35
2Erik LiljequistH21 (29)38:14+1:216:57
2Michael WehlinH50 (21)33:30+3:028:44

Tjällmo-Godegårds OK

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Marianne NymanD55 (10)40:5413:54
1Anders ÅbergH60 (18)39:2011:18
1Alva SvenskD12 (12)16:468:49
1Lena StrömD40 (8)36:4310:08
1Tobias TrofastH35 (11)36:448:10
1Anders SvenskH45 (28)33:067:53
2Nils-Erik ÅbergH80 (6)1:06:16+7:5426:11
2Oscar SvenskU2 (8)26:59+1:0216:51
3Marie SvenskD40 (8)45:43+9:0012:37
3Per-Martin GustavsonH65 (20)44:16+5:0713:52
3Håkan SamorH35 (11)42:05+5:219:22
4Alice ErikssonD12 (12)24:15+7:2912:45
4Rolf AxelssonH60 (18)44:04+4:4412:39
5Erik KarlssonH40 (20)43:33+8:2310:04
6Rikard ErikssonÖppen motion 8 (21)46:50+8:3210:30
6Daniel JonssonH12 (16)25:28+9:3913:24
7Arne IrevallÖppen motion 5 (24)57:39+15:1221:45
8James MelanderH40 (20)47:17+12:0710:56
9Emma BerggrenÖppen motion 7 (26)55:45+15:1218:13
9Urban ÅbergH55 (15)49:59+11:5113:57
10Leif SamorH70 (17)54:28+16:4918:16
10Barbro GustavsonÖppen motion 3 (11)1:01:42+36:4031:38
11Lisa SamorD21 (24)51:40+10:3511:39
11Rasmus JonssonH16 (15)36:59+11:4910:50
11Emma ErikssonD14 (22)46:58+12:2416:08
15Andreas KarlqvistH40 (20)54:03+18:5312:30
17Oskar KarlqvistH10 (19)36:07+21:0422:42
17Lars StrömH65 (20)1:00:47+21:3819:03
18Thorbjörn GustafssonH40 (20)59:30+24:2013:46
19Nancy GranathÖppen motion 5 (24)2:00:06+1:17:3945:19
Elvira SvenskInskolning (12)fullföljt
Anna KarlqvistÖppen motion 7 (26)ej godkänd
Marianne AxelssonD55 (10)ej godkänd
Sten GranathH60 (18)ej godkänd
Emil SöderbergH12 (16)ej godkänd
Ludvig KarlqvistH12 (16)ej start
Linnea JonssonD14 (22)ej start
Lovisa JonssonD10 (12)ej start
Ellen TrofastD10 (12)ej start

Uddevalla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Stefan JosefssonÖppen motion 7 (26)1:25:05+44:3227:48

Växjö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Stina AnderjonÖppen motion 5 (24)ej godkänd

Ärla IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Karl WalheimÖppen motion 8 (21)40:24+2:069:03
16Emelie LarssonÖppen motion 8 (21)1:02:39+24:2114:02

Östgöta Helikopter SK & IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Clas KärrströmÖppen motion 8 (21)50:09+11:5111:14

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser