Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Värst i Herrsta

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Värst i Herrsta
Arrangörsorganisationer: Herrestads AIF / Uddevalla IS
Datum: lördag 15 augusti 2015

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H21

4 400 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK41:21
2Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK42:27+1:06
3Johan HellmanVänersborgs SK48:38+7:17
4Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK49:02+7:41
5Elias EkvallTrollhättans SOK49:46+8:25
6Johan PerssonHagaby GOIF50:20+8:59
7Henric BrohedeOK Tyr50:29+9:08
8Tommy AnderssonVänersborgs SK51:14+9:53
9Simon AnderssonOK Kullingshof51:36+10:15
10Erik ClassonOK Orinto52:03+10:42
11Tobias ThorssonOK Löftan52:39+11:18
12Axel WasseniusUddevalla OK56:05+14:44
13Joakim AntonssonOK Löftan56:08+14:47
14Harald HenrikssonJärla Orientering56:27+15:06
15Peter AnderssonSöders-Tyresö56:45+15:24
16Joakim AxelssonTrollhättans SOK57:45+16:24
17Daniel OlssonUddevalla OK1:01:34+20:13
18Aaron PrinceSävedalens AIK1:01:40+20:19
19Mattias NilssonVänersborgs SK1:02:56+21:35
20Mattias JohanssonStångenäs AIS1:03:22+22:01
21Björn SchilobolskiÅmåls OK1:04:11+22:50
22Torbjörn AlmegiusStenungsunds OK1:05:51+24:30
23Jan HanssonStenungsunds OK1:11:34+30:13
24Adam JohanssonTrollhättans SOK1:13:21+32:00
25Aron DavidssonUddevalla OK1:16:17+34:56
26Magnus KarlssonRyda SK1:18:05+36:44
27Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:30:02+48:41
Erik SkaarRyda SKej godkänd
Albin LilljeqvistStigsökarnaej godkänd
Johnny HålsjöVänersborgs SKej godkänd
Magnus CarlstedtSävedalens AIKej godkänd
Gunnar ElveljungIFK Göteborgej godkänd
Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej start
Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OKej start
Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstadej start
Christoffer AndersenIK Gandvikej start
Viktor WassénVänersborgs SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser