Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Friskusträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Friskusträffen
Arrangörsorganisation: FK Friskus-Varberg
Datum: fredag 3 april 2015

D21

4 040 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK24:576:10
2Sofie SöderblomFalkenbergs OK30:28+5:317:32
3Hanna PalmIK Hakarpspojkarna31:30+6:337:47
4Hanna LindströmOK Tranan33:55+8:588:23
5Louise GötforsGöteborg-Majorna OK34:02+9:058:25
6Marie Arnesson GallerOK Löftan36:51+11:549:07
7Matilda MartinssonFalkenbergs OK37:25+12:289:15
8Ulrika TofteredIF Rigor38:07+13:109:26
9Emma EricssonFalkenbergs OK38:26+13:299:30
10Matilda DammvikStora Tuna OK38:33+13:369:32
11Kajsa HedinHjärnarps GH OL40:02+15:059:54
12Sara NilssonOK Tranan40:34+15:3710:02
13Ellen JohnssonOK Nackhe42:44+17:4710:34
14Sara JohanssonBredaryds SOK43:42+18:4510:49
15Sofia AnderssonCentrum OK43:56+18:5910:52
16Emma BacklundSäterbygdens OK44:44+19:4711:04
17Åsa SöderblomFalkenbergs OK45:31+20:3411:15
18Anna RunessonOK Vivill46:01+21:0411:23
19Beatrice KöhlerSäterbygdens OK51:48+26:5112:49
20Cherie SjöblomFrölunda OL53:33+28:3613:15
21Therese EkströmHalmstad OK1:12:40+47:4317:59
Linn GrällsOK Kåreej godkänd

H21

4 740 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niclas JonassonIFK Göteborg28:115:56
2Ola SkeppSävedalens AIK28:37+0:266:02
3Fredrik MattssonOK Kåre28:53+0:426:05
4Marcus MillegårdHalden SK28:54+0:436:05
5Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK29:33+1:226:14
6Pontus KarlssonMarkbygdens OK29:47+1:366:17
7Pär HanssonIFK Göteborg30:04+1:536:20
8Benjamin EdlundHestra IF30:51+2:406:30
9Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK30:58+2:476:31
10Björn KarlssonHalmstad OK31:20+3:096:36
11Jonas AnderssonIF Rigor32:14+4:036:48
12Thomas AspIFK Göteborg32:22+4:116:49
13Mikael ÖhgrenSävedalens AIK33:23+5:127:02
14Martin AhlbergerHestra IF33:24+5:137:02
15Joakim AntonssonOK Löftan33:30+5:197:04
16Martin BobergIF Rigor33:36+5:257:05
17Jan-Olof SvenssonHalmstad OK33:52+5:417:08
18Henrik BengtssonFalkenbergs OK34:06+5:557:11
19Johan AntonssonOK Löftan34:14+6:037:13
19Anders OksvoldOK Kåre34:14+6:037:13
21Olle WinrothOK Löftan34:19+6:087:14
22Mattias KarlssonIK Trenne Ullared34:39+6:287:18
23Sven GranforsOK Landehof34:52+6:417:21
24Adam GeorgssonOK Nackhe35:05+6:547:24
25Simon SkogmanMarkbygdens OK35:29+7:187:29
26Jonatan AnderssonFalkenbergs OK35:41+7:307:31
27Sebastian KvithammerWing OK36:01+7:507:35
28Mikael LundqvistFalkenbergs OK36:06+7:557:36
29Fredrik AnderssonIF Rigor36:27+8:167:41
30Fredrik SvenssonJönköpings OK36:44+8:337:44
31Anton HemlinIK Uven38:47+10:368:10
32Mikael TrofastJönköpings OK39:08+10:578:15
33Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK40:12+12:018:28
34Claes AnderssonFalkenbergs OK41:57+13:468:51
35Filip AnderssonMarkbygdens OK43:56+15:459:16
36Emil BergerHalmstad OK45:44+17:339:38
37David JohanssonFalkenbergs OK46:34+18:239:49
38Jan GrahnIK Uven49:10+20:5910:22
39Erik PerssonMarkbygdens OK53:31+25:2011:17
40Johan LöfströmJönköpings OK55:28+27:1711:42
Johnny HålsjöVänersborgs SKej start

H20

4 240 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas PeterssonBurseryds IF30:537:17
2John GabrielssonSävedalens AIK33:48+2:557:58
3Oscar RenbergSävedalens AIK38:42+7:499:07
4Johan GustafssonOK Nackhe41:42+10:499:50
5Oskar VigrenSävedalens AIK50:46+19:5311:58
6Albert GustavssonFalkenbergs OK1:00:25+29:3214:14

D18

3 470 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna ÅbergOK Landehof27:588:03
2Kajsa MattssonOK Kåre31:37+3:399:06
3Jonna HalonenFjärås AIK34:10+6:129:50
4Sara AlmehedFrölunda OL37:40+9:4210:51
5Helena HagströmFalkenbergs OK40:24+12:2611:38
6Moa HenningssonIK Trenne Ullared42:54+14:5612:21
7Ebba BengtssonOK Lindéna44:45+16:4712:53
8Tove LindOK Lindéna45:58+18:0013:14
9Emma RenbergSävedalens AIK52:15+24:1715:03
10Clara HenningssonIK Trenne Ullared55:13+27:1515:54

H18

4 040 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan OlsonIK Uven26:086:28
2Fredrik JohanssonOK Nackhe26:41+0:336:36
3Loke AgmarkenHalmstad OK26:50+0:426:38
4Albin ClaessonSävedalens AIK29:30+3:227:18
5Nils AlexanderssonStora Tuna OK30:30+4:227:32
6Jonas TofteredIF Rigor36:52+10:449:07
7August BengtssonOK Nackhe39:26+13:189:45
Johan LammFrölunda OLej start

D17-20 Kort

3 250 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Jenny HolménHylte OKej start

H17-20 Kort

3 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas EnarssonOK Löftan1:16:5922:11

D16

3 250 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira WildheimFK Friskus-Varberg28:038:37
2Elina HansonTolered-Utby Ol-klubb31:25+3:229:40
3Alice HultinOK Löftan32:16+4:139:55
4Isabella LagoGöteborg-Majorna OK32:56+4:5310:08
5Emelie KarlssonOK Landehof35:03+7:0010:47
6Julia TuressonBurseryds IF35:12+7:0910:49
7Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK37:25+9:2211:30
8Paulina JägstedtHalmstad OK41:23+13:2012:44
9Lovisa RingHalmstad OK44:13+16:1013:36
10Amanda CarlssonIK Trenne Ullared44:35+16:3213:43
11Lina ErdeliusIF Rigor46:07+18:0414:11
12Agnes AspMölndal Outdoor IF48:28+20:2514:54
13Moa AbrahamssonHalmstad OK48:33+20:3014:56

H16

3 620 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam LöfströmJönköpings OK25:046:55
2Filip BengtssonOK Lindéna25:37+0:337:04
3Johan GrahnIK Uven26:05+1:017:12
4Filip SvenssonOK Löftan32:22+7:188:56
5Magnus JohanssonOK Löftan32:33+7:298:59
6Erik LindströmOK Tranan33:57+8:539:22
7Jacob EnbergHalmstad OK34:58+9:549:39
8Kalle LundgrenTolered-Utby Ol-klubb36:37+11:3310:06
9Carl JohanssonBredaryds SOK40:18+15:1411:07
10Oscar NilssonAlvesta SOK41:03+15:5911:20
11Viktor KarlssonIK Trenne Ullared47:32+22:2813:07
12Adam BremerBoxholm-Mjölby OL1:04:20+39:1617:46
13Jonathan LindOK Lindéna1:06:09+41:0518:16
Tim JohanssonFK Friskus-Varbergej start

D16 Kort

2 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin DjupsjöOskarströms OK40:4514:11
2Anna HagstrandBurseryds IF1:01:56+21:1121:34
3Hanna RymarkFK Friskus-Varberg1:02:12+21:2721:40

H16 Kort

2 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus SvenssonHylte OK53:1618:33

D14

2 870 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna27:329:35
2Johanna FranssonJönköpings OK29:43+2:1110:21
3Thea FagerströmIFK Göteborg31:14+3:4210:52
4Elin CarlssonIK Trenne Ullared31:45+4:1311:03
5Elsa EricssonFK Friskus-Varberg32:52+5:2011:27
6Ellen SigvardsonBredaryds SOK34:02+6:3011:51
7Hanna BrorsonOK Nackhe36:37+9:0512:45
8Alma GustafssonSOK Aneby37:43+10:1113:08
9Emma NilssonAlvesta SOK38:29+10:5713:24
10Johanna SvenssonOK Löftan40:11+12:3914:00
11Linnea BengtssonFalkenbergs OK40:27+12:5514:05
12Evelina OlssonOK Nackhe47:12+19:4016:26
13Rebecca LekbergSävedalens AIK48:51+21:1917:01
14Klara HagstrandBurseryds IF50:29+22:5717:35
15Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg50:59+23:2717:45
Emilia EngelOK Ravinenej start
Tilda HenningssonIK Trenne Ullaredej start
Nellie MånssonGöteborg-Majorna OKej start

H14

2 870 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan19:556:56
2Adrian VartiaOK Löftan20:50+0:557:15
3Hugo SetthagenOK Tranan24:46+4:518:37
4Gustav OhlinOK Tranan25:31+5:368:53
5Albin PerssonHalmstad OK29:28+9:3310:16
6Noah BechtelFK Friskus-Varberg32:20+12:2511:15
7Josef HelanderOK Roxen33:14+13:1911:34
8Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK37:21+17:2613:00
9Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK39:26+19:3113:44
10Felix AbrahamssonHalmstad OK41:47+21:5214:33
11Edvin BorneFrölunda OL1:01:04+41:0921:16
12Axel ErikssonOK Löftan1:02:15+42:2021:41
Gustav ÖstenssonOK Trananej start
Måns HenningssonIK Trenne Ullaredej start

D14 Kort

2 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida Kristine  NordvikAsker SK27:4712:20
2Hanna HenningssonBredaryds SOK31:48+4:0114:08

H14 Kort

2 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amadeus AhlstrandFK Friskus-Varberg26:5311:56
2David JohanssonFK Friskus-Varberg30:36+3:4313:36
3Casper BartoldssonFK Friskus-Varberg34:55+8:0215:31
4Hannes VeithBurseryds IF43:49+16:5619:28

D12

2 240 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda PalmIK Hakarpspojkarna18:368:18
2Thilda SeldénIF Rigor21:05+2:299:24
3Klara PerssonHalmstad OK24:47+6:1111:03
4Thea BökmanHelsingborgs SOK26:24+7:4811:47
5Unni GranforsIF Rigor26:37+8:0111:52
6Tuva ÖhgrenSävedalens AIK26:46+8:1011:56
7Filippa FagerströmIFK Göteborg26:52+8:1611:59
8Elsa AspMölndal Outdoor IF27:20+8:4412:12
9Alma BirklinOK Kåre30:26+11:5013:35
10Matilda WallströmSävedalens AIK32:48+14:1214:38
11Emma EliassonFK Friskus-Varberg33:49+15:1315:05
12Maja GraadIF Rigor35:55+17:1916:02
13Ida BruhnIF Rigor41:11+22:3518:23
14Ellen JohanssonBurseryds IF41:50+23:1418:40
15Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb42:44+24:0819:04
16Molly LindOK Lindéna46:55+28:1920:56
17Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK47:02+28:2620:59
18Annie ErikssonOK Löftan54:40+36:0424:24
Alva WallinIK Trenne Ullaredej godkänd
Lisa NilssonOK Linnéej godkänd
Matilda AspIFK Göteborgej godkänd
Elsa BobergIF Rigorej start

H12

2 240 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alex JohanssonFK Friskus-Varberg20:149:01
2Arvid SkeppSävedalens AIK20:58+0:449:21
3Johan BjörckOK Älme21:09+0:559:26
4Casper SkeppSävedalens AIK23:09+2:5510:20
5Jakob MobergOK Löftan23:16+3:0210:23
6Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb26:10+5:5611:40
7Emil JägstedtHalmstad OK26:52+6:3811:59
8Anton BlomqvistMarkbygdens OK26:58+6:4412:02
9Oscar EkenborgNyköpings OK27:32+7:1812:17
10Pelle NilssonOK Linné27:50+7:3612:25
11Tobias JohanssonOK Löftan28:50+8:3612:52
12Isak BengtssonOK Lindéna33:04+12:5014:45
13Alfred ErdeliusIF Rigor37:08+16:5416:34
14Melwin WildheimFK Friskus-Varberg39:14+19:0017:30
15Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg42:46+22:3219:05
16Hannes EssungerSjövalla FK57:11+36:5725:31
17Karl GranforsOK Landehof1:08:14+48:0030:27
18Erik WettergrenIK Uven1:28:55+1:08:4139:41
Axel BechtelFK Friskus-Varbergej godkänd
Jacob GrahnIK Uvenej start
Andreas HandinOK Löftanej start

D12 Kort

2 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes GranOK Lindéna34:2015:23

H12 Kort

2 230 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan Wall JungbjerGöteborgs SK20:409:16
2Rasmus JohanssonOK Stigen20:55+0:159:22
3Albin JägstedtHalmstad OK31:25+10:4514:05
4Axel CullbrandMölndal Outdoor IF37:46+17:0616:56
Johan GunnarssonOK Lindénaej start

D10

2 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara OhlinOK Tranan18:118:15
2Olivia EngelOK Ravinen22:55+4:4410:24
3Lisa ErikssonOK Landehof24:22+6:1111:04
4Lisa ÖstenssonOK Tranan25:41+7:3011:40
5Ella PetterssonSävedalens AIK26:58+8:4712:15
6Sofie HelanderOK Roxen29:07+10:5613:14
7Elin JohanssonBurseryds IF32:04+13:5314:34
8Ester EricssonFK Friskus-Varberg42:27+24:1619:17
Fanny HanssonFalkenbergs OKej godkänd

H10

2 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon CorneliussonOK Löftan15:246:59
2Emil SeldénIF Rigor16:30+1:067:30
3Adam SjööarvOK Nackhe19:51+4:279:01
4Gottfrid AlexanderssonIF Rigor22:47+7:2310:21
5Max DoverforsTjällmo-Godegårds OK23:24+8:0010:38
6Isak JohanssonOK Gisle31:45+16:2114:25
7Albin PaulssonOK Löftan31:54+16:3014:30
8William OksvoldOK Kåre32:43+17:1914:52
Love GaudenzHalmstad OKej start

D35

3 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingela RoosIFK Göteborg30:148:21
2Desiré RexOK Landehof33:25+3:119:13
3Jenny JohanssonOK Gisle39:18+9:0410:51
4Katarina GalleJärfälla OK40:59+10:4511:19
5Frida WallströmSävedalens AIK1:01:38+31:2417:01

H35

4 240 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SjööarvOK Nackhe33:277:53
2Ronnie AnderssonFalkenbergs OK36:58+3:318:43
3Magnus WallinIK Trenne Ullared38:25+4:589:03
4Martin EkströmOK Gläntan45:14+11:4710:40
5Fredrik PerssonHalmstad OK48:38+15:1111:28
Staffan LjungqvistIFK Göteborgej start
Marcus JosefssonOK Vivillej start

D40

3 470 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK28:118:07
2Helene NilssonOK Linné30:52+2:418:53
3Johanna AspIFK Göteborg30:59+2:488:55
4Camilla EngelOK Ravinen32:29+4:189:21
5Agnes PetterssonSävedalens AIK33:52+5:419:45
6Jessica BjörckOK Älme34:28+6:179:55
7Katrin SkeppSävedalens AIK35:38+7:2710:16
8Marie-Louise NilssonHylte OK36:36+8:2510:32
9Sylvia KarlssonOK Lindéna38:30+10:1911:05
10Malin BrorsonOK Nackhe38:42+10:3111:09
11Malin BruhnIF Rigor41:20+13:0911:54
12Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared41:41+13:3012:00
13Ulrika GranforsIF Rigor42:51+14:4012:20
14Agneta LarssonIK Uven52:04+23:5315:00
15Pernilla LindOK Lindéna57:27+29:1616:33
Sabina MårtenssonIK Trenne Ullaredej start

H40

4 240 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias NilssonOK Linné27:076:23
2Fredrik HerderssonMarkbygdens OK28:25+1:186:42
3Jens ArvidssonIF Rigor29:35+2:286:58
4Daniel OlssonDalsjöfors IF29:36+2:296:58
5Anders BestermanIK Trenne Ullared31:10+4:037:21
6Jens ThorildIFK Göteborg31:33+4:267:26
7Stefan GraadIF Rigor31:35+4:287:26
8Ola JodalGöteborg-Majorna OK32:21+5:147:37
9Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK33:01+5:547:47
10William RexOK Landehof36:39+9:328:38
11Stefan TisellIK Stern39:11+12:049:14
12Henrik PetterssonGustavsbergs OK39:50+12:439:23
13Mattias JägstedtHalmstad OK40:46+13:399:36
14Emil ErdeliusIF Rigor42:17+15:109:58
15Magnus KlassonJönköpings OK42:18+15:119:58
16Stefan JohanssonFrölunda OL42:46+15:3910:05
17Claes SetthagenOK Tranan42:59+15:5210:08
18Fredrik EkenborgNyköpings OK43:35+16:2810:16
19Martin JohanssonFalkenbergs OK44:23+17:1610:28
20Anders CullbrandMölndal Outdoor IF46:11+19:0410:53
21Fredrik BrorsonOK Nackhe48:52+21:4511:31
22Johan GranforsIF Rigor1:07:48+40:4115:59
Martin LarssonIFK Göteborgej godkänd

D45

3 250 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ErikssonOK Landehof27:108:21
2Camilla JohanssonOK Stigen32:44+5:3410:04
3Sara ÅbergHestra IF32:46+5:3610:04
4Catarina BengtssonOK Nackhe33:25+6:1510:16
5Berit BengtssonOK Lindéna33:32+6:2210:19
6Izabell BirklinOK Kåre34:47+7:3710:42
7Lena TuressonBurseryds IF34:54+7:4410:44
8Charlott LiljaOK Stigen35:04+7:5410:47
9Erika AspMölndal Outdoor IF36:42+9:3211:17
10Åsa HedinHjärnarps GH OL37:21+10:1111:29
11Annika EngelHässleholms OK37:26+10:1611:31
12Karin KarlssonHalmstad OK40:16+13:0612:23
13Ulrica OlovssonLaholms IF OK42:49+15:3913:10
14Anna HagströmFalkenbergs OK51:53+24:4315:57
15Katarina VartiaOK Löftan52:02+24:5216:00
16Anna JohnssonOK Gläntan53:33+26:2316:28
17Katarina BorneFrölunda OL55:26+28:1617:03
18Katarina AlmehedFrölunda OL55:28+28:1817:04
Katarina RingHalmstad OKej start

H45

4 040 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna25:016:11
2Björn AnderssonBredaryds SOK25:42+0:416:21
3Jimmy BirklinMalungs OK Skogsmårdarna27:09+2:086:43
4Erik HelanderOK Roxen27:52+2:516:53 Ladda ner rutt i gpx-format
5Kristian PalmIK Hakarpspojkarna28:24+3:237:01
6Mårten WikströmHalmstad OK29:51+4:507:23
7Anders AspMölndal Outdoor IF30:07+5:067:27
8Tommy AskBredaryds SOK30:21+5:207:30
9Nichlas WallströmSävedalens AIK30:23+5:227:31
10Anders HellgrenFrölunda OL30:43+5:427:36
11Jörgen LjungbergGöteborg-Majorna OK31:08+6:077:42
12Per SigvardsonBredaryds SOK31:41+6:407:50
13Stefan AgmarkenHalmstad OK31:46+6:457:51
14Ulf JohanssonOK Gisle33:56+8:558:23
15Anders DoverforsTjällmo-Godegårds OK34:48+9:478:36
16Stefan GunnarssonOK Lindéna37:08+12:079:11
17Erik RuotsalainenFrölunda OL37:18+12:179:13
18Johan BökmanHelsingborgs SOK37:34+12:339:17
19Johan ÅbergOK Landehof38:36+13:359:33
20Anders RybergMölndal Outdoor IF38:42+13:419:34
21Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb41:24+16:2310:14
22Mikael MartinssonFalkenbergs OK42:25+17:2410:29
23Per JohanssonOK Reftele42:38+17:3710:33
24Torbjörn GrahnIK Uven44:17+19:1610:57
25Thomas BorneFrölunda OL47:05+22:0411:39
26Ola NilssonAlvesta SOK48:51+23:5012:05
27Jonas HultinOK Löftan53:35+28:3413:15
27Pontus LöfströmJönköpings OK53:35+28:3413:15
29Martin EricssonFalkenbergs OK54:46+29:4513:33
Lars EdbergOK Nackheej godkänd
David GabrielssonSävedalens AIKej start

D50

3 010 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK32:0910:40
2Kristina JohanssonBredaryds SOK32:11+0:0210:41
3Karin ÖhlinSOK Aneby32:44+0:3510:52
4Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK34:18+2:0911:23
5Karin GreilertHaninge SOK36:30+4:2112:07
6Ulrika JohanssonOK Löftan38:37+6:2812:49
7Gunnel SvenssonOK Tranan40:01+7:5213:17
8Anne TuressonBredaryds SOK45:16+13:0715:02
9Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK46:21+14:1215:23
10Karin BergdahlIK Uven47:46+15:3715:52
11Christina MalmqvistFalkenbergs OK58:42+26:3319:30
12Kirsten TofteredIF Rigor1:14:04+41:5524:36

H50

3 620 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas KällbergOK Roslagen24:356:47
2Stefan OlofssonOK Gisle25:33+0:587:03
3Jonas OrnungOK Skogshjortarna26:38+2:037:21
4Per GustavssonGöteborg-Majorna OK26:58+2:237:26
5Kennet HorvathHalmstad OK26:59+2:247:27
6Niklas SkoogGöteborg-Majorna OK27:12+2:377:30
7Lars GreilertHaninge SOK27:34+2:597:36
8Stefan SvenssonBredaryds SOK27:36+3:017:37
9Pär ClaessonSävedalens AIK27:49+3:147:41
10Magnus AbrahamssonHalmstad OK28:29+3:547:52
11Christer BorgGöteborg-Majorna OK29:53+5:188:15
12Jan TuressonBurseryds IF30:19+5:448:22
13Ulf AlmehedFrölunda OL30:21+5:468:23
14Maths KarlssonTolered-Utby Ol-klubb30:43+6:088:29
15Per GerdleHalmstad OK31:31+6:568:42
16Andrew LagoGöteborg-Majorna OK32:55+8:209:05
17Johan WettergrenIK Uven33:03+8:289:07
18Leif HagmanIK Uven33:47+9:129:19
19Magnus BacklundSäterbygdens OK34:34+9:599:32
20Stefan SpetzUlricehamns OK34:52+10:179:37
21Eric TofteredIF Rigor35:04+10:299:41
22Johan ByströmKFUK-KFUM IA Göteborg35:11+10:369:43
23Christer CarlssonIK Uven35:45+11:109:52
24Mats DahlrotIK Uven36:22+11:4710:02
25Stefan JohanssonBredaryds SOK39:15+14:4010:50
26Thomas BäckströmIF Rigor40:53+16:1811:17
Sören BremerBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Thomas AttforsSävedalens AIKej start
Bengt HolménHylte OKej start

D55

3 010 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SöderblomÄtrans IF31:1110:21
2Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK32:57+1:4610:56
3Märit GustafssonEds SK36:59+5:4812:17
4Monica KnutssonSävedalens AIK37:56+6:4512:36
5Ingvor JohanssonFalkenbergs OK40:13+9:0213:21
6Lena RunessonOK Vivill41:14+10:0313:41
7Marianne ThorssonIK Trenne Ullared44:41+13:3014:50
8Monika NilssonOK Alehof47:59+16:4815:56
9Leila LjunggrenMarkbygdens OK49:09+17:5816:19
Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Gunilla GedinGöteborg-Majorna OKej start

H55

3 470 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars MattssonOK Kåre25:057:13
2Sten GustafssonEds SK25:12+0:077:15
3Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK28:14+3:098:08
4Ulf WallinGöteborg-Majorna OK28:31+3:268:13
5Lennart JosefssonRydboholms SK29:20+4:158:27
6Sven-Åke AnderssonIF Rigor30:48+5:438:52
7Tommy JohnssonOK Nackhe31:04+5:598:57
8Martin EickhoffSävedalens AIK31:58+6:539:12
9Stefan SjöblomFrölunda OL32:44+7:399:25
10Henrik CarlssonIK Uven36:35+11:3010:32
11Stig NilssonOskarströms OK37:02+11:5710:40
12Claes-Göran PeterssonBurseryds IF41:02+15:5711:49
13Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK48:07+23:0213:51
14Lennart StenssonHelsingborgs SOK49:35+24:3014:17
15Ola GustafssonSOK Aneby50:53+25:4814:39
16Lars ErikssonMarkbygdens OK1:06:45+41:4019:14
Tuomo SaaranenOK Skogshjortarnaej start

D60

2 550 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne KaillIK Omega29:3911:37
2Anne JohanssonOK Tranan31:24+1:4512:18
3Lisbeth RiberthIK Trenne Ullared31:54+2:1512:30
4Solveig HedenblomSjövalla FK32:40+3:0112:48
5Ingela NelsénFalkenbergs OK34:26+4:4713:30
6Margareta JohanssonHalmstad OK34:52+5:1313:40
7Marita LarssonMarkbygdens OK47:42+18:0318:42
8Brith MohlinIK Stern51:10+21:3120:03
9Gun-Britt MolinMarkbygdens OK58:27+28:4822:55
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullaredej start
Margareta SchölinTockarps IKej start

H60

3 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas GeorgssonOK Nackhe23:157:15
2Bo HerderssonMarkbygdens OK26:44+3:298:21
3Björn KarlssonHalmstad OK27:48+4:338:41
4Stefan MillegårdSävedalens AIK29:21+6:069:10
5Bill AnderssonI 15 IF30:48+7:339:37
6Arne AnderssonOK Torfinn33:36+10:2110:30
7Hans TrofastTenhults SOK35:04+11:4910:57
8Håkan AnderssonMarkbygdens OK35:12+11:5711:00
9Bernt AnderssonIF Rigor35:14+11:5911:00
10Arne BogrenOK Vivill36:59+13:4411:33
11Anders MohlinIK Stern44:22+21:0713:51
12Bengt ArnessonIK Dran51:12+27:5716:00

D65

2 550 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva AlsinIK Ymer30:5312:06
2Ingrid Rex WallströmOK Landehof33:58+3:0513:19
3Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK35:02+4:0913:44
4Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb37:33+6:4014:43
5Linnea ClaessonRydboholms SK43:20+12:2716:59
6Rosa JohanssonIK Uven45:54+15:0118:00
7Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL49:32+18:3919:25
8Maja-Lisa HanssonOK Lindéna55:56+25:0321:56
9Barbro BengtssonOskarströms OK56:19+25:2622:05
10Ulla BjörkmanIK Ymer59:45+28:5223:25
11Kari BergLarvik OK1:01:41+30:4824:11
12Sinikka KukkohoviAnderstorps OK1:05:47+34:5425:47
13Inger Alice EismarkOK Orinto1:06:52+35:5926:13
Lotta BörjessonSävedalens AIKej godkänd

H65

3 020 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan WinnbergIK Trenne Ullared25:228:23
2Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb27:07+1:458:58
3Sören AnderssonIK Dran27:14+1:529:01
4Ingvar BergmanOK Tranan27:24+2:029:04
5Björn JägerströmIK Uven27:41+2:199:10
6Ludwig GenderjahnLOK Berlin29:19+3:579:42
7Bo TuressonOK Bävern29:47+4:259:51
8Ingvar SvanbergOK Löftan30:00+4:389:56
9Lars-Göran MolinMarkbygdens OK30:50+5:2810:12
10Juergen ZiescheLOK Berlin31:53+6:3110:33
11Per-Olof AnderssonMarkbygdens OK32:35+7:1310:47
12Sören SvenssonSjövalla FK33:52+8:3011:12
13Hans M CarlssonIFK Göteborg35:32+10:1011:45
14Rune EliassonFalkenbergs OK35:51+10:2911:52
15Lars ÖsterbergSävedalens AIK36:20+10:5812:01
16Benny IvarssonFjärås AIK36:49+11:2712:11
17Sune AnderssonHalmstad OK37:36+12:1412:27
18Christer GalleBromma-Vällingby SOK38:44+13:2212:49
19Gösta ClaessonRydboholms SK44:21+18:5914:41
20Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb50:44+25:2216:47
21Lars-Olof RönnqvistOK Löftan51:27+26:0517:02
22Christer SamuelssonOK Löftan59:08+33:4619:34
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubbej start
Bill SchölinTockarps IKej start

D70

2 290 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt Forsell PirozziLunds OK28:5612:38
2Gunnel SvenssonIK Ymer29:55+0:5913:03
3Christina SchedwinIK Stern30:31+1:3513:19
4Gun LarssonOK Lindéna35:28+6:3215:29
5Berit BobergIF Rigor38:25+9:2916:46
6Berit ByströmOK Virdarna59:01+30:0525:46
7Ing-Mari LarssonOK Löftan1:02:27+33:3127:16
8Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:08:23+39:2729:51
Gull SvenssonTockarps IKej start

H70

3 020 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke EckerbomIFK Sävsjö29:309:46
2Morgan LjungVaggeryds SOK30:47+1:1710:11
3Ingemar LindblomOK Orinto32:05+2:3510:37
4Gösta LindqvistOK Löftan32:18+2:4810:41
4Göran BengtssonTockarps IK32:18+2:4810:41
6Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK32:20+2:5010:42
7Jan FlansbjerKinnaströms SK34:29+4:5911:25
8Kurt ÅbergOK Tisaren35:00+5:3011:35
9Lars TuvessonUlricehamns OK35:38+6:0811:47
10Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb36:33+7:0312:06
11Jan LarssonSävedalens AIK37:39+8:0912:28
12Waste ByströmOK Virdarna42:15+12:4513:59
12Bengt-Åke SvenssonIK Ymer42:15+12:4513:59
14Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL48:31+19:0116:03
15Leif BjörkmanIK Ymer48:39+19:0916:06
16Bertil BengtssonFalkenbergs OK48:48+19:1816:09
17Lars-Åke LarssonOK Tranan52:29+22:5917:22
18Ingvar BengtssonOskarströms OK53:06+23:3617:34
19Christer WestbergIFK Göteborg56:09+26:3918:35
20Karl-Axel JohanssonIK Uven58:00+28:3019:12
21Ingmar ErikssonFalkenbergs OK58:48+29:1819:28
22Bengt HanssonOK Löftan1:11:05+41:3523:32
Sune MentorGöteborg-Majorna OKej start
Per-Olof FernbergIS Skanneej start

D75

2 290 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vivi-Anne BylundRydboholms SK40:4117:45
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK41:24+0:4318:04
3Yvonne LiljelandVaggeryds SOK45:40+4:5919:56
4Gull-Britt GrönbergKungälvs OK47:59+7:1820:57
5Gunnel BörjessonIK Uven49:02+8:2121:24
6Gunni EkbergÄtrans IF53:07+12:2623:11
7Inger HallbergIK Uven1:14:55+34:1432:42

H75

2 550 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magne HagströmFrölunda OL27:4310:52
2Ernie BroströmHalmstad OK28:42+0:5911:15
3Rune ArvidssonMarkbygdens OK31:01+3:1812:09
4Roland DahlIFK Göteborg36:21+8:3814:15
5Bernt JohanssonOK Gisle44:31+16:4817:27
6Melvin KristiansenIF Rigor46:16+18:3318:08
7JB LarssonOK Löftan47:39+19:5618:41
8Nils-Eric TofteredIF Rigor59:02+31:1923:09
9Gunnar BylundRydboholms SK1:11:02+43:1927:51
Bo SvenssonTockarps IKej start

D80

2 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ingrid IngemanssonFalkenbergs OKej godkänd
Lisa HedströmOK Pan-Kristianstadej godkänd

H80

2 290 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils JanssonSkattkärrs SOK31:4313:51
2Stig FranssonOK Stigen34:34+2:5115:05
3Lasse OlssonIK Trenne Ullared40:53+9:1017:51
4Carl-Henrik HallbergIK Uven41:12+9:2917:59
5Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK44:21+12:3819:22
6Erland OlssonDalsjöfors IF45:14+13:3119:45
7Gösta CederinGöteborg-Majorna OK45:22+13:3919:48
8Helmer EkbergÄtrans IF48:35+16:5221:12
9Rune KarlssonOK Löftan53:29+21:4623:21
Björn BromanGöteborg-Majorna OKej start
Tage IngemanssonFalkenbergs OKej start

Inskolning

2 140 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Viktor Bartoldssonklubblösfullföljt
Agnes BestermanIK Trenne Ullaredfullföljt
Elin BlomqvistMarkbygdens OKfullföljt
Olle BlomqvistMarkbygdens OKfullföljt
Gabriel EkströmHalmstad OKfullföljt
Rasmus Ericsonklubblösfullföljt
Gustav EssungerSjövalla FKfullföljt
Andy GranforsIF Rigorfullföljt
Klara Johannessonklubblösfullföljt
Linnea NilssonOK Landehoffullföljt
Linnéa RexOK Landehoffullföljt
Alma SvenssonFalkenbergs OKfullföljt
Felix SvenssonJönköpings OKfullföljt
Isak SvenssonFalkenbergs OKfullföljt
Moa WallströmSävedalens AIKfullföljt
Saga WildheimMölndal Outdoor IFfullföljt
Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbej start
Frej GaudenzHalmstad OKej start

U1

2 070 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil SkeppSävedalens AIK15:417:34
2Gustav AspIFK Göteborg16:32+0:517:59
3Samuel ResmalmEskilstuna OL18:29+2:488:55
4Theo DoverforsTjällmo-Godegårds OK20:47+5:0610:02
5Herman PetterssonSävedalens AIK20:56+5:1510:06
6Nathalie LangenbachOK Nackhe22:37+6:5610:55
7Emma PerssonHalmstad OK22:55+7:1411:04
8Elliot JägstedtHalmstad OK23:21+7:4011:16
9Vilma RingHalmstad OK23:26+7:4511:19
10Gustav RexOK Landehof24:22+8:4111:46
11Hilma TrofastJönköpings OK26:53+11:1212:59
12Hedda RoosIFK Göteborg27:00+11:1913:02
13Gustaf GusedFalkenbergs OK27:44+12:0313:23
14Mira WallinFalkenbergs OK27:53+12:1213:28
15Ludvig Svenssonklubblös28:03+12:2213:33
16Elin SalbergIK Uven28:43+13:0213:52
17Ludvig WallinFalkenbergs OK30:22+14:4114:40
18Oliver WallinFalkenbergs OK30:26+14:4514:42
19Johan GusedFalkenbergs OK31:16+15:3515:06
20Selma AbrahamssonHalmstad OK36:15+20:3417:30
21Mira FlansbjerKinnaströms SK37:34+21:5318:08
22Gustav LiljerosTolered-Utby Ol-klubb44:53+29:1221:40
23Hanna SalbergIK Uven45:24+29:4321:55
24Walter OksvoldOK Kåre1:06:55+51:1432:19

U2

2 250 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper GunnarssonOK Lindéna17:427:52
2Linus GustafssonIF Rigor18:25+0:438:11
3Miranda WallströmSävedalens AIK19:40+1:588:44
4Max GustafssonIF Rigor19:42+2:008:45
5Matilda LekbergSävedalens AIK20:27+2:459:05
6Sanna SigvardsonBredaryds SOK20:49+3:079:15
7Ellen NormanSävedalens AIK20:55+3:139:17
8Viggo WallinIK Trenne Ullared21:21+3:399:29
9Elias ZederinOK Nackhe21:58+4:169:45
10Isak ÖhgrenSävedalens AIK21:59+4:179:46
11Linnéa GranOK Lindéna23:32+5:5010:27
12Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb24:14+6:3210:46
13Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb25:27+7:4511:18
14Simon GrahnIK Uven25:39+7:5711:24
15Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg25:54+8:1211:30
16Albin SvenssonFK Herkules26:37+8:5511:49
17Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg27:34+9:5212:15
18Lova JohanssonFK Friskus-Varberg27:37+9:5512:16
19Minna PalmIK Hakarpspojkarna27:51+10:0912:22
20Isak NilssonOK Landehof27:54+10:1212:24
21Elsa LiljerosTolered-Utby Ol-klubb30:20+12:3813:28
22Ville WikströmHalmstad OK30:23+12:4113:30
23Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg30:45+13:0313:40
24Emy HjertströmFK Friskus-Varberg31:43+14:0114:05
25Evelina CullbrandMölndal Outdoor IF31:49+14:0714:08
26Edvin NilssonOskarströms OK33:25+15:4314:51
27Josefine NilssonOskarströms OK33:27+15:4514:52
28Vilma KarlssonOK Gläntan36:47+19:0516:20
29Amy Johansson/LarssonIK Uven47:27+29:4521:05
Ella HagstrandBurseryds IFej start

Öppen motion 1

2 250 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik JohanssonLaholms IF OK19:208:35
2Marianne Granum HelsvigNydalens SK23:15+3:5510:20
3Linda BartoldssonFK Friskus-Varberg24:59+5:3911:06
4Catrine BöregårdOK Gläntan38:09+18:4916:57
5Anna-Lisa AnderssonIK Trenne Ullared54:25+35:0524:11
6Rut Olsson RaneklintKinnaströms SK54:33+35:1324:14
7Gertie OdelbergIK Ymer1:04:25+45:0528:37
Hugo  HanssonIF Rigorej godkänd
Jessica BrandtKinnaströms SKej godkänd

Öppen motion 3

2 830 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin Franssonklubblös32:4611:34
2Emelie LarssonFK Friskus-Varberg33:34+0:4811:51
3Ida ErikssonOK Landehof34:19+1:3312:07
4Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK34:43+1:5712:16
5Elinor LangeOK Ravinen35:13+2:2712:26
6Anders GusedFalkenbergs OK36:14+3:2812:48
7Linus ZederinOK Nackhe36:47+4:0112:59
8Jakob SvenssonOK Löftan38:01+5:1513:26
9Anna GreilertHaninge SOK38:33+5:4713:37
10Oskar GreilertHaninge SOK38:36+5:5013:38
11Maria GusedFalkenbergs OK39:29+6:4313:57
12Ulf KristenssonHalmstad OK40:42+7:5614:22
13Marianne SöderbergIFK Lidingö SOK43:00+10:1415:11
14Karin VidarssonOK Nackhe46:15+13:2916:20
15Roger AlexanderssonIF Rigor46:24+13:3816:23
16Emmelie GeorgssonOK Nackhe46:30+13:4416:25
17Kajsa NormanSävedalens AIK47:21+14:3516:43
18Sina SeipelElfsborg SOK48:29+15:4317:07
19Åsgerd BergmanOK Tranan50:21+17:3517:47
20Monica NilssonÄtrans IF51:15+18:2918:06
21Ulrika RylinOK Gläntan55:33+22:4719:37
22Rune JungbjerGöteborgs SK55:35+22:4919:38
23Kristina PerssonHalmstad OK57:13+24:2720:13
24Birgitta AxelssonOK Gläntan57:25+24:3920:17
25Anita IgerudOK Löftan58:32+25:4620:40
26Lena TornéusSävedalens AIK58:48+26:0220:46
27Ditte MobergOskarströms OK1:00:36+27:5021:24
28Sven-Olof Bengtssonklubblös1:02:05+29:1921:56
29Helen JohanssonFalkenbergs OK1:04:25+31:3922:45
30Kaj JohanssonFalkenbergs OK1:04:27+31:4122:46
31Berit SvenssonMarkbygdens OK1:05:04+32:1822:59
32Lena LarssonSävedalens AIK1:06:03+33:1723:20
33Anna-Stina ArnessonIK Dran1:06:13+33:2723:23
34Annette JohanssonIF Rigor1:06:30+33:4423:29
35Inger BylanderSvenljunga OK1:07:55+35:0923:59
36Britt-Marie ÅbergOK Tisaren1:08:15+35:2924:06
37Britt-Marie EkbergOK Orinto1:09:44+36:5824:38
38Elsa Fahlénklubblös1:14:27+41:4126:18
39Oskar GranOK Lindéna1:20:58+48:1228:36
40Jörgen BengtssonOK Lindena1:21:05+48:1928:39
41Sandra WallinFalkenbergs OK1:26:00+53:1430:23
42Lisa OttossonOK Landehof1:28:09+55:2331:08
Clara SvenssonLaholms IF OKej godkänd
Annika GustafssonOK Nackheej godkänd
Jakob BartoldssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Stefan NormanSävedalens AIKej godkänd

Öppen motion 5

3 550 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna Hedlundklubblös37:0210:25
2Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb40:24+3:2211:22
3Helena BlomqvistMarkbygdens OK40:58+3:5611:32
4Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK41:19+4:1711:38
5Bjorn NordvikKolbotn & Skimt OL43:01+5:5912:07
6Roger DjupsjöOskarströms OK43:26+6:2412:14
7Anette FranssonJönköpings OK44:37+7:3512:34
8Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SK44:58+7:5612:40
9Lars SvenssonOK Nackhe45:10+8:0812:43
10Louise BöregårdOK Gläntan45:16+8:1412:45
11Roland NilssonOK Lindéna45:51+8:4912:54
12Jens AnderssonKlublös45:56+8:5412:56
13Malin LjunggrenMarkbygdens OK45:57+8:5512:56
14Anders RylinOK Gläntan47:17+10:1513:19
15Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK47:50+10:4813:28
16Benny WallinFalkenbergs OK48:13+11:1113:34
17Sven-Arne BengtssonOK Nackhe49:14+12:1213:52
18Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared50:41+13:3914:16
19Johan JögårdOK Nackhe50:46+13:4414:18
20Christer NelsénFalkenbergs OK50:47+13:4514:18
21Anna GranforsOK Landehof50:51+13:4914:19
22Fredrik EkströmHalmstad OK51:35+14:3314:31
22Lotta EnbergHalmstad OK51:35+14:3314:31
24Marie SöderströmOskarströms OK53:09+16:0714:58
25Cecilia TofteredIF Rigor53:37+16:3515:06
26Anneli SigvardsonBredaryds SOK53:39+16:3715:06
27Sara JägstedtHalmstad OK55:52+18:5015:44
28Sofie Engelklubblös56:05+19:0315:47
29Birgitta MattssonOK Kåre56:39+19:3715:57
30Hanna JögårdOK Nackhe59:27+22:2516:44
31Lisa CullbrandMölndal Outdoor IF1:01:14+24:1217:14
32Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb1:03:56+26:5418:00
33Karin HelmiusOK Reftele1:03:58+26:5618:01
34Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK1:04:22+27:2018:07
35Tony SchultzOK Löftan1:06:33+29:3118:44
36Christina SchultzOK Löftan1:06:34+29:3218:45
37Lina FranssonJönköpings OK1:07:25+30:2318:59
38Lars RenbergAstraZeneca IF Mölndal1:10:03+33:0119:43
39Lisa DammvikStora Tuna OK1:10:04+33:0219:44
40Jenny RönnqvistOK Löftan1:10:05+33:0319:44
41Åse NilssonOK Landehof1:11:06+34:0420:01
42Camilla SvenssonBurseryds IF1:12:07+35:0520:18
43Sven Ivar JögårdOK Nackhe1:14:00+36:5820:50
44Frida RönnqvistOK Löftan1:14:46+37:4421:03
45Bengt Göran NilssonOK Löftan1:16:29+39:2721:32
46Lars HagstrandBurseryds IF1:22:20+45:1823:11
47Ingrid AnderssonIF Rigor1:29:17+52:1525:09
48Frida Wallentinklubblös2:16:22+1:39:2038:24
Anders HolmbergOK Vivillej godkänd
Åsa Söderlundklubblösej godkänd
Kristina TellqvistIK Dranej godkänd

Öppen motion 7

3 200 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils TärkHalmstad OK19:576:14
2Ingela AlvmyrenHalmstad OK25:18+5:217:54
3David JohanssonHestra IF29:20+9:239:10
4Jonas JohanssonOK Nackhe30:04+10:079:23
5Mia DammvikStora Tuna OK30:40+10:439:35
6Niklas LarssonIK Uven32:25+12:2810:07
7Henrik SvenssonOK Löftan32:57+13:0010:17
8Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK33:12+13:1510:22
9Lennart NybergFjärås AIK34:05+14:0810:39
10Lena MelvinsdotterIF Rigor34:13+14:1610:41
11Lena OlssonKinnaströms SK34:36+14:3910:48
12Karin KarlssonHalmstad OK35:00+15:0310:56
13Fredrik ArnessonRinghals IF35:18+15:2111:01
14Christopher AugustssonKinnaströms SK35:23+15:2611:03
15Amanda MartinssonFalkenbergs OK35:25+15:2811:04
16Elin StrandhagenGöteborg-Majorna OK36:40+16:4311:27
17Magnus WallinFalkenbergs OK36:52+16:5511:31
18Björn NilssonOK Nackhe36:57+17:0011:32
19Kajsa SpetzUlricehamns OK37:18+17:2111:39
20Sten-Åke NilssonOK Alehof37:28+17:3111:42
21Anders LarssonOK Nackhe37:49+17:5211:49
22Oskar NilssonOK Stigen37:58+18:0111:51
23Johanna MobergOK Löftan38:20+18:2311:58
24Elin TuressonBurseryds IF38:21+18:2411:59
25Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK38:24+18:2712:00
26Ann-Sophie OhlinOK Tranan39:11+19:1412:14
27Ove ThorssonIK Trenne Ullared39:21+19:2412:17
28Lars BorlidGMOK39:33+19:3612:21
29Lina Ersborgklubblös40:30+20:3312:39
30Maria PetterssonHalmstad OK40:49+20:5212:45
31Martin JohanssonHalmstad OK40:59+21:0212:48
32Sven ErikssonOK Landehof41:10+21:1312:51
33Fredrik OdelbergIK Ymer41:20+21:2312:55
34Ingemar StrandellGöteborgs SK43:13+23:1613:30
35Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK43:25+23:2813:34
36Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK44:04+24:0713:46
37Eva Gika PetterssonCobra BT44:08+24:1113:47
38Julia SvenssonBredaryds SOK44:20+24:2313:51
39Annika PeterssonBurseryds IF45:09+25:1214:06
40Rolf  GjölbergLarvik OK45:15+25:1814:08
41Jonas Ambjörnssonklubblös45:29+25:3214:12
42Pernilla Rehnklubblös45:33+25:3614:14
43Bo Cederlöfklubblös47:22+27:2514:48
44Gunilla MartinssonFalkenbergs OK47:38+27:4114:53
45Anna OlsonIK Uven47:57+28:0014:59
46Kjell EhrencronaIFK Göteborg48:14+28:1715:04
47Sara SöderblomÄtrans IF48:28+28:3115:08
48Susann BerntssonOK Reftele48:48+28:5115:15
49Agneta JohanssonRydboholms SK48:52+28:5515:16
50Rasmus AugustssonKinnaströms SK49:46+29:4915:33
51Olof AnderssonIF Rigor51:06+31:0915:58
52Jonatan RiberthIK Trenne Ullared51:20+31:2316:02
53Karin Cederlöfklubblös54:36+34:3917:03
54Karl-Johan OhlinOK Tranan55:52+35:5517:27
55Benny JohanssonOK Reftele56:34+36:3717:40
56Elisabet HemlinIK Uven57:52+37:5518:05
57Kjell RybergIFK Göteborg59:13+39:1618:30
58Jan-Eric PerssonOK Löftan1:02:20+42:2319:28
59Erling SvenssonIK Trenne Ullared1:02:23+42:2619:29
60Ingrid ÅhlundSvenljunga OK1:03:35+43:3819:52
61Lennart IgerudOK Löftan1:04:02+44:0520:00
62Maria SvenssonMarkbygdens OK1:04:05+44:0820:01
63Anna DurgéKFUK-KFUM IA Göteborg1:04:08+44:1120:02
64Kjell JohanssonMarkbygdens OK1:11:43+51:4622:24
65Gunilla GlimténOK Löftan1:16:42+56:4523:58
Anders ÖstanbäckFalkenberg okej godkänd
Bo AndreassonOK Refteleej godkänd
Anna GrahnIK Uvenej start

Öppen motion 8

4 740 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan RoosIFK Göteborg34:167:13
2Andreas JohanssonIFK Göteborg35:05+0:497:24
3Victor AxbomOK Landehof37:03+2:477:48
4Kenth VenöstrandOK Nackhe37:44+3:287:57
5Rasmus GrönlundLunds OK39:52+5:368:24
6Simon EngelHässleholms OK40:49+6:338:36
7Peter LekbergSävedalens AIK42:28+8:128:57
8Johan EliassonFalkenbergs OK43:56+9:409:16
9Urban RisbergEskilstuna OL44:45+10:299:26
10Torbjörn HalvarssonFjärås AIK45:44+11:289:38
11Anders H JohanssonGöteborg-Majorna OK46:58+12:429:54
12Håkan SalbergIK Uven48:14+13:5810:10
13Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK48:56+14:4010:19
14Håkan HanssonFalkenbergs OK48:59+14:4310:20
15Jan KarlssonHalmstad OK49:47+15:3110:30
16Mikael SvenssonFK Herkules50:38+16:2210:40
17Roger NilssonLaholms IF OK50:43+16:2710:41
18Fredrik BöregårdOK Gläntan50:58+16:4210:45
19Marie GrönlundLunds OK53:09+18:5311:12
20Laust SörensenGöteborg-Majorna OK53:25+19:0911:16
21Ralf VidarssonOK Nackhe53:26+19:1011:16
22Lars RunessonOK Vivill53:41+19:2511:19
23Magnus IvarssonOK Gläntan53:45+19:2911:20
24Henrik EssungerSjövalla FK54:31+20:1511:30
25Magnus HenningssonHestra IF54:38+20:2211:31
26Tomas NilssonHässleholms OK55:54+21:3811:47
27Karolina WildheimMölndal Outdoor IF56:11+21:5511:51
28Gunnar GustafssonOK Reftele57:04+22:4812:02
29Peter ElofssonLerums SOK57:08+22:5212:03
30Linda JohanssonOK Löftan57:20+23:0412:05
31Maria HalvarssonFjärås AIK58:44+24:2812:23
32Sofia ÖstenssonOK Tranan59:06+24:5012:28
33Krister KarlssonOK Nackhe1:01:01+26:4512:52
34Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK1:03:08+28:5213:19
35Hasse AdolfssonOK Gisle1:05:38+31:2213:50
36David DjupsjöOskarströms OK1:06:41+32:2514:04
37Per JohanssonOK Löftan1:08:12+33:5614:23
38Sten Åke KvistIS Kullen1:21:16+47:0017:08
39Kurt JohanssonSvenljunga OK1:31:55+57:3919:23
Kurt EkbergOK Orintoej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser