Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Frösö 5-Dagars E2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Frösö 5-Dagars E2
Arrangörsorganisation: Frösö IF
Datum: tisdag 6 maj 2014

Klasser: Visa alla | I | A | B | C | D | E | F | G | H

I

700 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid SvedskogFrösö IFfullföljt
2Märta HäggströmFrösö IFfullföljt
3 AttleZingmarkFrösö IFfullföljt
4Emilia LindeTäby OKfullföljt
5Arvid HållstrandFrösö IFfullföljt
6Arvid BergrenÖstersunds OKfullföljt
7Ava KlevFrösö IFfullföljt
8Leo KlevFrösö IFfullföljt
9Melker LundgrenFrösö IFfullföljt
10Erik MaripuuÅs IFfullföljt
11Ella MaripuuÅS IFfullföljt
12Nils RönnestrandFrösö IFfullföljt
13Lisa Selstedt fullföljt
14Emma Selstedt fullföljt
15Elsa AreskogFrösö IFfullföljt
16Silje HermanssonFrösö IFfullföljt
17Erik HedströmÖstersunds OKfullföljt
18Signe ÖstlingKlubblösfullföljt
19Klara ÖstlingKlubblösfullföljt
20Emelie HalvarssonÖstersunds Okfullföljt
21Tea HalvarssonÖstersunds OKfullföljt

A

7 500 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David SundströmSöderhamns OK51:406:53
2Jörgen MattsonTandsbyns IF56:17+4:377:30
3Anders CarnlandFrösö IF59:01+7:217:52
4Linnea JohnssonOK Nackhe59:20+7:407:54
5Niclas LarssonHJS Vansbro1:03:55+12:158:31
6PO BergkvistFältjägarnas IF1:04:38+12:588:37
7Ganiel BergrenÖstersunds OK1:10:19+18:399:22
8Lennart HambergÖstersunds OK1:12:08+20:289:37
9Jesper NilssonAndrarums IF1:15:32+23:5210:04
10Anders ErikssonFrösö IF1:17:34+25:5410:20
11Erik WillénÖstersunds OK1:37:07+45:2712:56
Johan JohanssonIK Skabbrävenej godkänd
Markus HanssonÖstersunds OKej godkänd

B

5 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin SundströmSöderhans OK49:018:18
2Roger AnderssonTierps SOK53:39+4:389:05
3PO ErikssonÖstersunds OK55:10+6:099:21
4Lars Åke LarssonÖstersunds OK57:40+8:399:46
5Anna WesterlundOK Storsjön1:05:03+16:0211:01
6Anders BergFrösö IF1:15:53+26:5212:51
7Tomas AnderssonFrösö IF1:19:53+30:5213:32
8Maria GrundOfferdals SK1:24:14+35:1314:16
9Elisabeth ÅgrenBrunflo IF1:27:26+38:2514:49

C

4 800 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida KrohnFältjägarnas IF44:449:19
2Kurt HalvarssonÖstersunds OK45:11+0:279:24
3Jörgen ÅgranOK Storsjön47:50+3:069:57
4Ola LindgrenÖstersunds OK49:30+4:4610:18
5Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF49:52+5:0810:23
6Seth PerssonFältjägarnas IF49:53+5:0910:23
7Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF52:00+7:1610:50
8Tua DahlgrenÖstersunds OK52:22+7:3810:54
9Alf BerggrenÖstersunds OK56:48+12:0411:50
10Anders DahlgrenÖstersunds OK57:30+12:4611:58
11Lars Gunnar FickÖstersunds OK57:58+13:1412:04
12Jenny DanielssonÖstersunds OK58:13+13:2912:07
13Ove HemmingssonBrunflo IF58:38+13:5412:12
14Lars HjalmarsÖFS1:00:04+15:2012:30
15Lars-Eric GahlinÖstersunds OK1:00:37+15:5312:37
16Tom BrantheimÖstersunds OK1:05:05+20:2113:33
17Peder MixterÖstersunds OK1:09:38+24:5414:30
18Anna-Mia BrulinKlubblös1:14:43+29:5915:33
19Gunnar HedbergÖstersunds OK1:20:08+35:2416:41
Henrik RandströmFrösö IFej godkänd
Stig AnjevallOpe IFej godkänd

D

3 300 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats KarlströmFrösö IF28:588:46
2Fredrik LarssonFrösö IF30:43+1:459:18
3Kristian GustafssonFrösö IF31:30+2:329:32
4Erik OlofssonÖstersunds OK35:33+6:3510:46
5Anders NybergFrösö IF37:37+8:3911:23
6Fredrik BäckmanBrunflo IF38:55+9:5711:47
7Anders ForsstedtKlubblös39:34+10:3611:59
8Fredrik MartinssonFrösö IF40:48+11:5012:21
9Ingvar GustafssonFältjägarnas IF41:20+12:2212:31
10Maria NymarkFrösö IF44:43+15:4513:33
11Sven Martin ErikssonÖstersunds OK45:04+16:0613:39
12Agneta SamuelssonFältjägarna IF45:37+16:3913:49
13Ida ErikssonFrösö IF47:53+18:5514:30
14Claes SöderhjelmÖstersunds OK48:54+19:5614:49
15Mats Lindman 49:42+20:4415:03
16Ida DahlgrenÖstersunds OK50:27+21:2915:17
17Karin WalltinÖstersunds OK51:05+22:0715:28
18Marianne ÅhlströmOK Storsjön51:39+22:4115:39
19Claes NordlingOK Storsjön51:46+22:4815:41
20Leif IsraelssonTandsbyns IF52:57+23:5916:02
21Veronika BäckmanBrunflo IF54:28+25:3016:30
22Ida BrattFrösö IF54:44+25:4616:35
23Monika Skog BoströmBrunflo IF55:38+26:4016:51
24Rolf NyströmÖstersunds OK56:13+27:1517:02
25Ingeborg DanielssonÖstersunds OK56:54+27:5617:14
26Daniel HedinFrösö IF57:53+28:5517:32
27Tomas GunnarssonOK Nackhe59:02+30:0417:53
28Per DanielssonÖFS59:34+30:3618:03
29Björn WikstrandÖstersunds OK1:01:25+32:2718:36
30Eva Britt BjörkBrunflo IF1:14:56+45:5822:42
31Maria AndersdotterBrunflo IF1:16:28+47:3023:10
32Emelie Ljungström-1:34:40+1:05:4228:41
33Gösta NilssonÖstersuds OK2:09:52+1:40:5439:21
Ulrika WillénÖstersunds OKej godkänd
Jerker WassbergAspåsnäsets IFej godkänd
Ylva HanssonBlidö IFej godkänd
Jonas NorlanderÖstersunds OKej godkänd

E

2 900 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa FribergÖstersunds OK27:369:31
2Fredrik AxelssonFrösö IF30:30+2:5410:31
3Gertrud EdlerKlubblös32:29+4:5311:12
4Agnes MattssonTandsbyns IF32:37+5:0111:14
5Anders BegströmÖstersunds OK33:35+5:5911:34
6Axel HalvarssonOK Storsjön35:03+7:2712:05
7Lars SahlénÖstersunds OK35:28+7:5212:13
8Frida HäggmarkFrösö IF35:45+8:0912:19
9Christin ÅsbergKlubblös36:18+8:4212:31
10Eivor LindgrenBrunflo IF38:51+11:1513:23
11Margareta HalvarssonFältjägarna39:49+12:1313:43
12Eva GustafssonKlubblös42:30+14:5414:39
13Petter JohannessonÖstersunds OK45:18+17:4215:37
14Lennart IvarssonOK Storsjön48:02+20:2616:33
15Eva IvarssonRödöns SK48:08+20:3216:35
16Vigg ZingmarkFrösö IF49:27+21:5117:03
17Tomas RisbergFrösö IF49:46+22:1017:09
18Hanna RisbergFrösö IF49:48+22:1217:10
19Håkan GruenSemså Fritid53:28+25:5218:26
20Susanne Pettersson-55:58+28:2219:17
21Richard EliassonKlubblös59:37+32:0120:33
22Lisa Isklint 1:01:25+33:4921:10
23Elisabeth LarssonBrunflo IF1:02:30+34:5421:33
24Inga Lill BrattlundÖstersunds OK1:04:49+37:1322:21

F

2 900 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sanna HjalmarsFrösö IF23:188:02
2Nike NorrmanFrösö IF24:34+1:168:28
3Kristina AnderssonÖFS28:02+4:449:40
4Clara LindbergÖstersunds OK28:48+5:309:55
5Eira HjartardottirÖFS28:53+5:359:57
6Axel HedströmÖstersunds OK30:52+7:3410:38
7Tor RönnestrandFrösö IF33:37+10:1911:35
8Siri NybergFrösö IF33:42+10:2411:37
9Björn RönnestrandFrösö IF33:42+10:2411:37
10Dennis NorlanderÖstersunds OK34:46+11:2811:59
11Erik LindbergÖstersunds OK35:11+11:5312:07
12Sara StegingKyrkås IF35:47+12:2912:20
13Kristin RudhFrösö IF36:15+12:5712:30
14Sofia StegingKyrkås IF37:03+13:4512:46
15Therese HellströmKlubblös37:03+13:4512:46
16Elin RudhFrösö IF37:06+13:4812:47
17Emma OlssonKyrkås IF37:07+13:4912:47
18Edvin BerggrenÖstersunds OK38:47+15:2913:22
19Marcus HjelmKlubblös40:12+16:5413:51
20Gabriel HjelmKlubblös40:18+17:0013:53
21Ella HjelmÖstersunds OK40:59+17:4114:07
22Sven RingvallÖstersunds OK44:09+20:5115:13
23Ewa Marianne BerggrenÖstersunds OK49:03+25:4516:54
24Gry DahlgrenÖstersunds OK49:51+26:3317:11
25Nina Söder-50:04+26:4617:15
26Monika HedmanÖstersunds OK54:11+30:5318:41
27Ingegerd PerssonFrösö IF55:30+32:1219:08
28Ottilia BergKlubblös1:00:01+36:4320:41
29Naja Wang 1:00:02+36:4420:42
30Gabriella Wang 1:00:40+37:2220:55
31Gerd ErikssonTrångsvikens IF1:01:03+37:4521:03
32Gun ErikssonTrångsvikens IF1:01:08+37:5021:04
33Maria Björling-1:02:13+38:5521:27

G

700 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aron SwartzFrösö IF18:4926:52
2Vidar BäckmanFrösö IF20:17+1:2828:58
3Sam GörehornFrösö IF21:25+2:3630:35
4Felix AnderssonFrösö IF22:37+3:4832:18
5Idra AnderssonFrösö IF22:54+4:0532:42
6Philip AnderssonFrösö IF23:01+4:1232:52
7Joar BäckmanFrösö IF24:46+5:5735:22
8Hanna LundeboKlubblös25:58+7:0937:05
9Anne RydénÖFS26:52+8:0338:22
10Ella-Carolina StrömstedtÖFS26:52+8:0338:22
11Hanna LindqvistÖstersunds OK28:11+9:2240:15
12Hanna LindqvistÖstersunda OK28:11+9:2240:15
13Frida PersdotterMarieby GIF28:35+9:4640:50
14Emil E MagnussonMarieby GIF28:49+10:0041:10
15Frida BergrenÖstersunds OK29:29+10:4042:07
16Simon LindqvistÖstersunds OK29:52+11:0342:40
17Mattis HalvarssonOK Storsjön31:01+12:1244:18
18Astrid HedströmÖstersunds OK32:31+13:4246:27
19Herman HjelmÖstersunds OK34:14+15:2548:54
20Mattis FahlgrenFrösö IF35:51+17:0251:12
21Saga FahlgrenFrösö IF35:54+17:0551:17
22Isa WestmanFrösö IF36:26+17:3752:02
23Olle HolgénKlubblös36:47+17:5852:32
24Ebba HäggströmFrösö IF38:04+19:1554:22
25Märta SvedskogFrösö IF38:06+19:1754:25
26Lovisa HäggströmFrösö IF38:07+19:1854:27
27Ester StenbergKlubblös40:52+22:0358:22
28Nils KonradssonÖstersunds OK40:53+22:0458:24
29Sara LöövÖstersunds OK40:55+22:0658:27
30Emmylo Gulliksson-41:08+22:1958:45
31Filippa Lundgren-41:13+22:2458:52
32Arvid BergrenÖstersunds OK42:01+23:121:00:01
33Maja MossbergFrösö IF42:15+23:261:00:21
34Elias HalvarssonÖstersunds OK42:25+23:361:00:35
35Greta HedmanÖstersunds OK45:23+26:341:04:50
36Tea WestmanFrösö IF49:00+30:111:10:00
37Arvid HermanssonFrösö IF49:01+30:121:10:01
38Cecilia Ståhl-56:51+38:021:21:12
39Konrad Ståhl-57:38+38:491:22:20
Johathan BobergFrösö IFej godkänd
Bo SvedskogFrösö IFej godkänd
Alex AxneFrösö IFej godkänd
Filip RentzhogFrösö IFej godkänd
Ivar HolgénKlubblösej godkänd
Viggo HolgénKlubblösej godkänd

H

7 100 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans AhlbergSportsgym Sportsclub44:446:18
2Erik Melin SöderströmÖstersunds SK48:00+3:166:45
3Elias OlofssonOK Norlaskogsarna48:01+3:176:45
4Charlott Nordling-SchillOK Storsjön48:31+3:476:50
5Erik OlofssonBiathlon Östersund48:41+3:576:51
6Sverker HögbomHäggsjön IK49:44+5:007:00
7Olle Ollson BadOK Drommen52:02+7:187:19
8Henrik SekanderHäggsjöns IK52:49+8:057:26
9Lasse RudhFrösö IF53:27+8:437:31
10Jean Marc ChablozFrösö IF54:38+9:547:41
11Conny AnjevallKlubblös56:59+12:158:01
12Emil RudhFrösö IF57:31+12:478:06
13Anton MalmÖFS1:01:15+16:318:37
14Lotten SjödenÄlvdalens IF OK1:02:12+17:288:45
15Nicklas OlaussonTullus SK1:02:15+17:318:46
16Andreas KarlstrandTullus SK1:02:29+17:458:48
17Jonas DanvindFrösö IF1:04:23+19:399:04
18Björn SandahlSocialdemokraterna1:04:58+20:149:09
19Dick FribergÖstersunds Ok1:06:13+21:299:19
20Erik MalmÖFS1:07:49+23:059:33
21Sofia LindgrenÖstersunds OK1:10:13+25:299:53
22Helena NilssonKlubblös1:13:06+28:2210:17
23Simon JörgenssenSports Gym1:13:25+28:4110:20
24Anna-Karin EnghultFrösö IF1:13:48+29:0410:23
25Tobias ÖsterlundBiathlon Östersuns1:16:19+31:3510:44
26Lotta NilssonFrösö IF1:16:38+31:5410:47
27Angelina SköldOK Sarven1:18:01+33:1710:59
28Olga DobrodnjovaEstland1:31:22+46:3812:52
29Elisabeth JuudasKlubblös1:31:24+46:4012:52
30Magdalena MixterÖstersunds OK1:40:42+55:5814:10
31Carola ÖsterlundBiathlon Östersund1:45:26+1:00:4214:50
Sarakajsa HermanssonFrösö IFej godkänd
Magnus HermanssonSpikbodarnas SKej godkänd
Marcus OssénBiathlon Östersundej godkänd
Robert DahlinBrunflo IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila