Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Frösö 5-Dagars E5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Frösö 5-Dagars E5
Arrangörsorganisation: Frösö IF
Datum: torsdag 15 maj 2014

Klasser: Visa alla | I | A | B | C | D | E | F | G | H

I

700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja MossbergFrösö IFfullföljt
2Otto Tiden-EnebjörkKlubblösfullföljt
3Emil MyranÖstersunds OKfullföljt
4Joar LöfstafFåker IKfullföljt
5Lova EngströmKlubblösfullföljt
6Emelie HalvarssonÖstersunds OKfullföljt
7Thea HalvarssonÖstersunds OKfullföljt
8Nils RönnestrandFrösö IFfullföljt
9Erik TengbladÅs IFfullföljt

A

7 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf LindqvistÖstersunds OK50:196:32
2Mikael HallmansFrösö IF52:41+2:226:50
3Jörgen MattssonTansbyns IF54:23+4:047:03
4Anders CarnlandFrösö IF1:04:26+14:078:22
5Björn IsraelssonOK Storsjön1:21:27+31:0810:34
6Mårten EnebergOK Storsjön1:24:57+34:3811:01
Erik HellbergÖstersunds OKej godkänd

B

5 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats LundqvistÖstersunds OK46:328:18
2Erica JohanssonÖstersunds OK47:34+1:028:29
3Håkan CarnlandFrösö IF51:01+4:299:06
4Joakim StenvallÖstersunds OK51:17+4:459:09
5Sofia BleckurIFK Mora1:01:56+15:2411:03
6Jonas RaskÖstersund Frisby1:09:39+23:0712:26

C

4 500 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik MartinssonFrösö IF34:287:39
2Henrik RandströmFrösö IF36:27+1:598:06
3Gunnar HaglundFrösö IF37:17+2:498:17
4Maria DovåkerLeksands OK39:11+4:438:42
5Emma HanssonÖstersunds OK39:52+5:248:51
6Seth PerssonFältjägarnas IF40:37+6:099:01
7Tom BrantheimÖstersunds OK43:15+8:479:36
8Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF44:14+9:469:49
9Hans HäggmarkFrösö IF45:09+10:4110:02
10Alf BerggrenÖstersunds OK45:38+11:1010:08
11Erik BakkmanKlubblös45:48+11:2010:10
12Claes NordlingOK Storsjön46:48+12:2010:24
13Frida KrohnÖstersunds OK47:26+12:5810:32
14Erik OlofssonÖstersunds OK47:39+13:1110:35
15Lars-Eric GahlinÖstersunds OK49:19+14:5110:57
16Fredrik BäckmanBrunflo IF53:24+18:5611:52
17Peder MixterÖsterunds OK54:07+19:3912:01
18Veronika BäckmanBrunflo IF58:34+24:0613:00
19Ylva JervhedFrösö IF1:35:06+1:00:3821:08
20Madelene AronsgårdKlubblöls1:35:13+1:00:4521:09
Ove HemmingssonBrunflo IFej godkänd

D

3 400 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna FalkIF Thor27:087:58
2Hans ÅgrenBrunflo IF27:32+0:248:05
3Måns ErikssonÖStersunds OK29:36+2:288:42
4Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF29:43+2:358:44
5Torulf BäckmanFrösö IF32:53+5:459:40
6Hanna ErikssonTNT35:32+8:2410:27
7Peter ZwahlenStuguns SK36:36+9:2810:45
8Agneta SamuelssonFältjägarna IF36:36+9:2810:45
9Thor NybergFrösö IF37:08+10:0010:55
10Monika ÅgrenBrunflo IF40:10+13:0211:48
11Anna WikströmIFK Mora OK41:02+13:5412:04
12Lars SahlénÖstersunds OK43:15+16:0712:43
13Claes SöderhjelmÖstersunds OK44:29+17:2113:05
14Anders NybergFrösö IF45:59+18:5113:31
15Karin WalltinÖstersunds OK48:57+21:4914:23
16Rolf NyströmÖstersunds OK49:21+22:1314:30
17Jonas NorlanderÖstersunds OK52:55+25:4715:33
18Ingeborg DanielssonÖstersunds OK54:46+27:3816:06
19Olivia EngströmÖstersunds OK58:55+31:4717:19
20Gerd LindqvistBrunflo IF1:00:19+33:1117:44
21Anette AronsgårdKlubblös1:15:25+48:1722:10
22Agneta JervhedFrösö IF1:15:28+48:2022:11
23Leif IsraelssonTandsbyns IF1:16:05+48:5722:22
24Ingrid JönssonBrunflo IF1:22:09+55:0124:09
25Eva Britt BjörkBrunflo IF1:32:53+1:05:4527:19

E

3 600 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias LöövÖstersunds OK33:179:14
2Sven Martin ErikssonÖstersunds OK37:45+4:2810:29
3Fredrik AxelssonFrösö IF39:35+6:1810:59
4Mats LindmanKlubblös45:39+12:2212:40
5Stefan RydenÖFS46:11+12:5412:49
6Sofia LindgrenÖstersunds OK46:36+13:1912:56
7Ida ErikssonFrösö IF48:55+15:3813:35
8Fredrik VestergårdÖstra Almby Fritidsklubb49:51+16:3413:50
9Håkan GruvenSemså Fritid53:19+20:0214:48
10Cissi HinderssonFriskis och Svettis55:53+22:3615:31
11Lena OlofssonÖstersunds OK56:27+23:1015:40
12Lena JohanssonÖstersunds OK56:29+23:1215:41
13Anna KrohnFältjägarnas IF57:24+24:0715:56
14Agnes MattssonTansbyns IF58:19+25:0216:11
15Rickard EliassonKlubblös1:21:17+48:0022:34
16Caroline JohanssonFrösö IF1:24:44+51:2723:32
17Robert DahlinBrunflo IF1:25:55+52:3823:51
Elisabeth LarssonBrunflo IFej godkänd

F

2 900 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sanna HjalmarsFrösö IF26:058:59
2Jonna KrohnFältjägarnas IF38:21+12:1613:13
3Siri NybergFrösö IF43:15+17:1014:54
4Petter JohannessonÖstersunds OK45:04+18:5915:32
5Joel SjölundÖstersunds SK45:46+19:4115:46
6Olga DobrodnjovaÖstersunds SK45:59+19:5415:51
7Jenny JohannessonÖstersunds OK47:05+21:0016:14
8Marika LöfstedtFrösö IF48:14+22:0916:37
9Viggo ZingmarkFrösö IF52:12+26:0718:00
10Clara LindbergÖstersunds OK52:21+26:1618:03
11Linda AllbergKlubblös53:28+27:2318:26
12Eva IvarssonRödöns SK53:30+27:2518:26
13Anette LarssonRödön SK53:40+27:3518:30
14Erik LindbergÖstersunds OK53:42+27:3718:31
15Frida HäggmarkFrösö IF54:14+28:0918:42
16Jonas LindqvistÖstersunds OK58:06+32:0120:02
17Margareta VemdalÖstersunds OK58:23+32:1820:07
18Maria BjörlingFrösö IF1:00:00+33:5520:41
19Jenny OttossonÅre Bergcyklister1:04:31+38:2622:14
20Anna HalvarssonKlubblös1:04:36+38:3122:16
21Inga Lill BrattlundÖstersunds OK1:07:50+41:4523:23
22Eira HjartardottirÖFS1:07:52+41:4723:24
23Gun ErikssonTrångsvikens IF1:15:22+49:1725:59
24Gerd ErikssonTrångsvikens IF1:15:31+49:2626:02
25Ingegerd PerssonFrösö IF1:26:38+1:00:3329:52
26Sten RentzhogKlubblös1:34:30+1:08:2532:35
Nina SöderTNTej godkänd

G

2 200 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix AnderssonoFrösö IF19:108:42
2Philip AnderssonFrösö IF20:02+0:529:06
3Indra AnderssonFrösö IF22:25+3:1510:11
4August NygårdFrösö IF22:29+3:1910:13
5Emelie ForsbergKlubblös23:11+4:0110:32
6Jonathan NilssonFrösö IF23:42+4:3210:46
7Hanna LindqvistÖstersunds OK24:44+5:3411:14
8Axel MattssonFrösö IF25:14+6:0411:28
9Tor RönnestrandFrösö IF25:15+6:0511:28
10Aron SwartzFrösö IF27:18+8:0812:24
11Jonna EnghultFrösö IF27:33+8:2312:31
12Ville LöfgrenFrösö IF27:55+8:4512:41
13Simon EnghultFrösö IF28:00+8:5012:43
14Björn RönnestrandFrösö IF30:33+11:2313:53
15Filip SvedinFrösö IF30:35+11:2513:54
16Legolas LeonbergFrösö IF30:36+11:2613:54
17Elsa ArnessonÖstersunds OK30:49+11:3914:00
18Lena MattssonFrösö IF31:13+12:0314:11
19Simon LindqvistÖstersunds OK32:12+13:0214:38
20Agnes WernerGräftåvallens SK32:28+13:1814:45
21Love IngerhedMyssjö Oviken IF33:00+13:5015:00
22Thomas RisbergFrösö IF33:37+14:2715:16
23Herman HjelmÖstersunds OK33:39+14:2915:17
24Viktoria WinbergGräftåvallens SK33:48+14:3815:21
25Hanna RisbergFrösö IF33:50+14:4015:22
26Emma NilssonStuguns SK34:21+15:1115:36
27Tuva StrömFrösö IF34:56+15:4615:52
28Saga FahlgrenFrösö IF37:21+18:1116:58
29Julia AgebergKlubblös37:23+18:1316:59
30Noa IngerhedMyssjö Oviken IF37:56+18:4617:14
31Teodor AnderssonFrösö IF41:16+22:0618:45
32Filip BerglundÖstersunds OK42:06+22:5619:08
33Nils KonradssonÖstersunds OK43:30+24:2019:46
34Sören PerssonKlubblös45:12+26:0220:32
35Edvin GarliKlubblös45:40+26:3020:45
36Axel LodinFrösö IF45:45+26:3520:47
37Tyra LodinFrösö IF45:48+26:3820:49
38Märta LindqvistÖstersunds OK49:25+30:1522:27
39Fanny IsraelssonOK Storsjön51:39+32:2923:28
40Frida BjörlingKlubblös56:18+37:0825:35
41Louise AnderssonKlubblös56:20+37:1025:36
42Filip RentzhogFrösö IF1:02:38+43:2828:28
Joar BäckmanFrösö IFej godkänd
Vidar BäckmanFrösö IFej godkänd
Sam JarehornFrösö IFej godkänd

H

6 300 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Conny AnjevallKlubblös47:037:28
2Jonas DanvindFrösö IF48:56+1:537:46
3Thomas AnderssonFrösö IF51:01+3:588:05
4Erik Melin SöderströmÖstersunds SK55:35+8:328:49
5Henrik ÖhrbergLettja IF56:03+9:008:53
6Maria BobergFrösö IF56:42+9:399:00
7Björn MossbergÖstersunds SK59:03+12:009:22
8Marcus ÅsenBiathlon Östersund59:08+12:059:23
9Peter WallskogFrösö IF1:00:50+13:479:39
10Kim Maria NilssonÖstersunds OK1:01:04+14:019:41
11Lotta NilssonFrösö IF1:02:01+14:589:50
12Henrik IlhamnOK Storsjön1:03:56+16:5310:08
13Angelina SköldOK Sarven1:06:28+19:2510:33
14Anna-Maria AnderssonFrösö IF1:09:12+22:0910:59
15Johan LidbergFjällframfart1:13:27+26:2411:39
16Cristine ÅsbergKlubblös1:16:02+28:5912:04
17Gertud EdlerKlubblös1:17:50+30:4712:21
18Tobias ÖsterlundBiathlon Östersund1:19:52+32:4912:40
19Gisela NorbergFrösö IF1:22:25+35:2213:04
20Marja VittenströmFrösö IF1:22:31+35:2813:05
21Magdalena MixterÖstersunds OK1:25:04+38:0113:30
22Hanna GundFjällframfart1:28:42+41:3914:04
Lotta TellKlubblösej godkänd
Johan SparevikLerums SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila