Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vetlanda OLSport Cup, medel, natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vetlanda OLSport Cup, medel, natt
Arrangörsorganisation: OK Njudung
Datum: fredag 25 september 2015

D21

4 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine KlintbergEksjö SOK32:017:54

H21

5 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle BergmanOK Ravinen37:106:42
2Niklas KarlssonVäxjö OK44:34+7:248:02
3Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna44:48+7:388:05
4Simon NilssonEksjö SOK53:28+16:189:39
5Robin ÖrnOK Bävern57:29+20:1910:22
6Petter ValleriusGamleby OK1:02:22+25:1211:15
7Robert LarssonGamleby OK1:06:54+29:4412:04
8Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK1:13:49+36:3913:19

H18

3 970 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Timo SuterEksjö SOK23:155:51
2Arvid NordIK Hakarpspojkarna24:52+1:376:15
3Simon RuneforsVäxjö OK28:46+5:317:14
4Emil JohanssonOK Bävern31:58+8:438:03
5Oscar MolinBoxholm-Mjölby OL32:44+9:298:14
6Jaromir MielecIK Hakarpspojkarna32:59+9:448:18
Isac JohanssonSol Tranåsej start

D16

3 440 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isa EnvallIK Hakarpspojkarna23:506:55
2Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna26:25+2:357:40
3Fanny SundbladEksjö SOK27:30+3:407:59
4Ella PalmIK Hakarpspojkarna27:57+4:078:07
5Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK30:15+6:258:47
6Alice FinndahlIK Hakarpspojkarna30:26+6:368:50
7Lovisa NordSol Tranås31:43+7:539:13
8Lovisa BlomgrenSOK Aneby34:39+10:4910:04
9Elin SvenssonOK Älme35:21+11:3110:16
10Jenny JakobssonGamleby OK36:37+12:4710:38
11Stina JohanssonOK Bävern47:22+23:3213:46
12Tilda GunnarssonEmmaboda Verda OK52:48+28:5815:20

H16

3 430 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip TrofastBredaryds SOK23:106:45
2Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna23:24+0:146:49
3Gustav RuneforsVäxjö OK24:47+1:377:13
4Filip RosjöJönköpings OK24:55+1:457:15
5Emil AuseliusBredaryds SOK25:09+1:597:19
6Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna25:15+2:057:21
7Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna26:09+2:597:37
8Carl EkbringKexholms SK26:55+3:457:50
9Victor HanssonJönköpings OK27:25+4:157:59
10Isac EricssonVäxjö OK27:46+4:368:05
11Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna27:58+4:488:09
12Isak HertinVästerviks OK29:54+6:448:43
13Benjamin SturekSOK Viljan33:19+10:099:42
14Oliver ValleriusGamleby OK38:24+15:1411:11
15Oscar NilssonAlvesta SOK44:06+20:5612:51
16Simon FreylandEksjö SOK46:24+23:1413:31
Oskar SvahnEksjö SOKej start

D14

3 160 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna22:327:07
2Alicia LundgrenVäxjö OK22:46+0:147:12
3Emma LingJönköpings OK24:28+1:567:44
4Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna24:33+2:017:46
5Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna25:04+2:327:55
6Julia RangertIK Hakarpspojkarna26:05+3:338:15
7Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna26:25+3:538:21
8Alma GustafssonSOK Aneby27:36+5:048:44
9Elin RindstigSOK Viljan28:17+5:458:57
10Emma NilssonAlvesta SOK28:26+5:548:59
11Hanna OlssonIFK Sävsjö28:29+5:579:00
12Linnea SkalbergBredaryds SOK29:40+7:089:23
13Klara HöglundEksjö SOK32:51+10:1910:23
14Ebba RosanderSOK Aneby35:56+13:2411:22
15Tuva LövdahlSOK Viljan56:39+34:0717:55
Bella PalmqvistIFK Sävsjöej godkänd
Elisabet MikkelsenSOK Viljanej godkänd
Wilma BerganderEksjö SOKej start

H14

3 360 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joar HertinVästerviks OK21:276:23
2Erik ÅkessonVäxjö OK22:55+1:286:49
3Axel ElmbladBredaryds SOK24:01+2:347:08
4Anton GunnarssonBredaryds SOK24:31+3:047:17
5Hugo DjurstedtEksjö SOK24:59+3:327:26
6Hugo JakobssonEksjö SOK25:08+3:417:28
7Mattis PerssonEksjö SOK26:22+4:557:50
8Linus LundbergOK Bävern26:34+5:077:54
9Axel JohanssonSol Tranås28:38+7:118:31
10Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna29:15+7:488:42
11Fabian ValleriusGamleby OK35:30+14:0310:33
12Simon SvahnEksjö SOK38:14+16:4711:22
13Sebastian BjörkBodafors OK43:39+22:1212:59
Lucas RostedtBodafors OKej godkänd
Aron ÖstangårdGamleby OKej godkänd

D12

2 830 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda PalmIK Hakarpspojkarna20:147:08
2Evelina FinndahlIK Hakarpspojkarna21:53+1:397:43
3Agnes DjurstedtEksjö SOK22:07+1:537:48
4Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna23:13+2:598:12
5Eira HertinVästerviks OK24:05+3:518:30
6Hanna ÖbergGamleby OK26:06+5:529:13
7Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna26:07+5:539:13
8Tilda RosanderSOK Aneby28:02+7:489:54
9Thea AbajiEksjö SOK29:15+9:0110:20
10Olivia GrönkvistJönköpings OK32:33+12:1911:30
11Stina LindSOK Viljan33:55+13:4111:59
12Tuva NylundBredaryds SOK34:22+14:0812:08
13Tove ValleriusGamleby OK36:13+15:5912:47
14Frida LindénOK Bävern37:48+17:3413:21
15Tilda HagelbergEksjö SOK47:51+27:3716:54
Vendela SturekSOK Viljanej godkänd
Alice HallOK Bävernej start

H12

2 840 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel BraunVäxjö OK20:257:11
2Hugo EricssonVäxjö OK21:30+1:057:34
3Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna23:00+2:358:05
4Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna23:36+3:118:18
5Johan BjörckOK Älme25:04+4:398:49
6Isak LiljeholmGamleby OK25:29+5:048:58
7Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK26:19+5:549:15
8Albin HjellströmGränna-Bygdens OK26:48+6:239:26
9Erik LingJönköpings OK27:46+7:219:46
10Theo LövdahlSOK Viljan29:23+8:5810:20
11Axel EvebornSOK Viljan30:27+10:0210:43
12Aron RudbergOK Bävern30:51+10:2610:51
13Hugo HedströmOK Bävern31:47+11:2211:11
Joel BjörnlingerIK Vistaej godkänd
Filip BrolingBredaryds SOKej godkänd
Hugo AuseliusBredaryds SOKej godkänd
Olle EkbringKexholms SKej start
Fabian EvertssonLessebo OKej start

H35

5 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jari HuttunenSOK Aneby48:439:34
2Martin RosénOK Stigen54:03+5:2010:37
3Mikael HallOK Bävern58:44+10:0111:32

D40

3 730 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna SvenssonSOK Viljan35:489:35
2Sara LarssonOK Bävern38:07+2:1910:13
3Maria R ThelinJönköpings OK39:43+3:5510:38
4Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK40:45+4:5710:55 Ladda ner rutt i gpx-format
5Angelica BrandqvistTibro OK46:15+10:2712:23
6Carola BillingHultsfreds OK57:32+21:4415:25
Jessica KarmetunOK Bävernej godkänd

H40

3 970 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tony LövdahlSOK Viljan29:447:29
2Ulrik KarlssonMotala AIF OL31:57+2:138:02
3Mattias GunnarssonBredaryds SOK35:38+5:548:58
4Christer ÖbergGamleby OK36:40+6:569:14
5Daniel AxelssonMålilla OK37:01+7:179:19
6Mikael M KarlssonOK Bävern37:27+7:439:25
7Fredrik AugustssonOK Bävern41:48+12:0410:31
8Johan NiklassonVäxjö OK49:39+19:5512:30
9Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK56:56+27:1214:20

D45

3 670 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena MolinBoxholm-Mjölby OL37:2010:10
2Helena AnderssonSOK Aneby53:30+16:1014:34
3Karin FreylandSOK Aneby56:43+19:2315:27
4Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:07:33+30:1318:24

H45

4 050 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristian PalmIK Hakarpspojkarna35:028:39
2Klas GrönkvistJönköpings OK35:15+0:138:42
3Peter BraunVäxjö OK35:52+0:508:51
4Magnus EricssonVäxjö OK35:57+0:558:52
5Thomas JohanssonGamleby OK39:56+4:549:51
6Björn KarlssonKexholms SK44:02+9:0010:52
7Göran NordSol Tranås44:18+9:1610:56
8Urban BillingHultsfreds OK44:30+9:2810:59
9Staffan JohanssonSol Tranås47:04+12:0211:37
10Tomas KarlssonKexholms SK48:24+13:2211:57

H50

3 990 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens LindströmTibro OK33:168:20
2Michael BjörnlingerIK Vista34:13+0:578:34
3Magnus IhreskogGotlands Bro OK36:17+3:019:05
4Egon GustavssonOK Bävern36:29+3:139:08
5Anders MolinBoxholm-Mjölby OL38:08+4:529:33
6Krister RosjöJönköpings OK42:48+9:3210:43
7Sören BremerBoxholm-Mjölby OL43:22+10:0610:52
8Patric MolinBoxholm-Mjölby OL44:56+11:4011:15
9Anders PetterssonVästerviks OK46:33+13:1711:40

H55

4 160 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK37:168:57
2Kent GranqvistVästerviks OK39:39+2:239:31
3Arne KlintbergEksjö SOK40:06+2:509:38
4Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK40:14+2:589:40
5Tommy WesterbergIF Hagen45:55+8:3911:02
6Rune TuressonOK Bävern47:30+10:1411:25
7Peter JoelssonÅlems OK53:59+16:4312:58
8Evert JohanssonOK Bävern54:05+16:4913:00

D65

3 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berit ByströmOK Virdarna41:5213:27
2Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK50:07+8:1516:06
3Monica BerggrenBodafors OK50:41+8:4916:17

H65

3 670 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo TuressonOK Bävern44:2912:07
2Jan WingstedtBodafors OK48:08+3:3913:06

D70

2 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berit LindungerHaninge SOK42:1317:48
2Laila ErlandssonMålilla OK52:02+9:4921:57

H70

3 330 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Arne JohanssonVänersborgs SK41:1112:22
2Waste ByströmOK Virdarna47:34+6:2314:17
3Åke NordbergOK Klyftamo47:41+6:3014:19
4Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo49:47+8:3614:56
5Reine FriskVaggeryds SOK1:13:51+32:4022:10
6Gunnar BrystHjobygdens OK1:20:26+39:1524:09

H80

2 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan JanssonVäxjö OK34:2114:29
1Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad34:2114:29
3Torild BornetunSkillingaryds FK34:52+0:3114:42

U1

1 880 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LindénOK Bävern18:039:36
2Max OlssonIFK Sävsjö18:42+0:399:56
3Emil KarlssonOK Bävern19:54+1:5110:35
4Emil KreutnerSOK Viljan20:05+2:0210:40
5Tim OlssonIFK Sävsjö21:59+3:5611:41
6Thea WallstenOK Bävern22:30+4:2711:58
7Alva HagelbergEksjö SOK25:11+7:0813:23
8Vilmer HagelbergEksjö SOK25:34+7:3113:35
9Alicia NilssonOK Njudung25:37+7:3413:37
10Noel BrinkhammarOK Bävern25:50+7:4713:44
11Måns PerssonEksjö SOK26:05+8:0213:52
12Elias KarlssonOK Bävern28:37+10:3415:13
13Rufus HedströmOK Bävern28:44+10:4115:17
14Stella NilssonOK Njudung29:42+11:3915:47
15Ester ÖhstlinIFK Sävsjö31:08+13:0516:33
16Tilda AdolfssonIFK Sävsjö31:09+13:0616:34
17Tindra DavidssonOK Bävern36:49+18:4619:35
18Emrik EvebornSOK Viljan39:56+21:5321:14

U2

1 950 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel FinndahlIK Hakarpspojkarna13:557:08
2Alexander GustafssonOK Njudung14:30+0:357:26
3Wilhelm KarmetunOK Njudung15:28+1:337:55
4Gustav EvebornSOK Viljan16:57+3:028:41
5Olle PetersénOK Njudung17:19+3:248:52
6Mio PalmgrenOK Njudung17:41+3:469:04
7Carl ÖbergGamleby OK18:04+4:099:15
8Linnéa EdvardssonEksjö SOK18:41+4:469:34
9Hannes KolmodinOK Njudung19:13+5:189:51
10Gustav NilssonAlvesta SOK19:43+5:4810:06
11Moa SälebyNässjö OK23:14+9:1911:54
12Smilla LennartssonNässjö OK23:15+9:2011:55
13Johanna AlexanderssonIFK Sävsjö23:41+9:4612:08
14Linda SahlinNässjö OK23:46+9:5112:11
14Tuva JohanssonNässjö OK23:46+9:5112:11
16Noel RostedtBodafors OK24:07+10:1212:22
17Julia AbajiEksjö SOK26:11+12:1613:25
18Ellen DetersIK Hakarpspojkarna36:22+22:2718:38
19Moa NicklassonKexholms SK38:24+24:2919:41

Öppen motion 1

1 950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar HolmOK Bävern25:2613:02
Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Öppen motion 3

3 030 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav RibbholmOK Njudung26:168:40
2Jennie GustavssonVäxjö OK29:22+3:069:41
3Tobias GustavssonVäxjö OK29:41+3:259:47
4Ulrik JohanssonOK Bävern30:53+4:3710:11
5Ida EdvardssonEksjö SOK31:22+5:0610:21
6Elisabeth HagelbergEksjö SOK32:21+6:0510:40
7Emma BillingHultsfreds OK32:43+6:2710:47
8Anneli BlomgrenSOK Aneby34:10+7:5411:16
9Martina BraunVäxjö OK35:41+9:2511:46
10Niklas KarlbergOK Bävern35:46+9:3011:48
11Petra OlssonIFK Sävsjö39:55+13:3913:10
12Emma AuseliusBredaryds SOK42:56+16:4014:10
13Lars KreutnerSOK Viljan45:42+19:2615:04
14Arne LindqvistOK Njudung49:31+23:1516:20
15Anette Von HaugwitzSOK Träff51:22+25:0616:57
16Sören Robertssonklubblös51:23+25:0716:57
Karl PetersénOK Njudungej godkänd

Öppen motion 5

3 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven MikkelsenSOK Viljan42:4213:33
2Martin AbajiEksjö SOK48:28+5:4615:23

Öppen motion 7

3 330 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus LundbergOK Bävern29:408:54
2Stefan ReiverBodafors OK42:07+12:2712:38
3Kjell SvenssonOK Älme43:51+14:1113:10
4Anton EricksonBodafors OK44:37+14:5713:23
5Johan BlomgrenSOK Aneby46:33+16:5313:58
6Robert BillingHultsfreds OK47:11+17:3114:10
7Pelle HöglundEksjö SOK54:11+24:3116:16
8Maria WärnsbergEksjö SOK56:35+26:5516:59

Öppen motion 8

5 090 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils WärnsbergEksjö SOK36:487:13
2Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna44:23+7:358:43
3Andreas GranfloKexholms SK48:51+12:039:35
4Tobias GranfloKexholms SK49:40+12:529:45
5Daniel WärnsbergEksjö SOK51:51+15:0310:11
6Linus KarlssonMålilla OK59:26+22:3811:40
7Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:00:29+23:4111:52
Anders MalmqvistMotala AIF OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser