Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercupen 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercupen 5
Arrangörsorganisation: Frölunda OL
Datum: söndag 16 februari 2014

Öppen motion 1

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas BoströmOK Alehof18:309:15
2Simon GrahnIK Uven31:47+13:1715:53
3Karin/Greta PrinceMölndal Outdoor IF1:01:46+43:1630:53

Öppen motion 2

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik JohanssonOK Alehof39:1815:43
2Linus BoströmOK Alehof39:25+0:0715:46
3Lisa HedströmOK Pan-Kristianstad42:49+3:3117:07
4Ingalill MullinsSjövalla FK52:17+12:5920:54
5Totte HolmMarkbygdens OK1:03:16+23:5825:18
6Jacob GrahnIK Uven1:26:04+46:4634:25

Öppen motion 4

2 900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter BrobergIF Rigor26:008:57
2Filip LemanGöteborgs SK34:15+8:1511:48
3Louise BöregårdOK Gläntan34:17+8:1711:49
4Johan LidströmFrölunda OL37:12+11:1212:49
5Peter JareFrölunda OL41:47+15:4714:24
6Jessica WallenMölndal Outdoor IF44:45+18:4515:25
7Ylva HäggströmIF Rigor45:05+19:0515:32
8Karin CederlöfOkänd46:06+20:0615:53
9Unni GranforsIF Rigor47:03+21:0316:13
10Ulrika GranforsIF Rigor47:06+21:0616:14
11Bo CederlöfKlubblös47:09+21:0916:15
12Lars TorstenssonGöteborgs SK47:33+21:3316:23
13Arash RouhaniGöteborgs SK1:33:21+1:07:2132:11

Öppen motion 7

3 000 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent KardellLjungskile FK29:299:49
2Axel ForsmanFK Herkules33:08+3:3911:02
3Karin KullmanOK Alehof33:46+4:1711:15
4Magnus IvarssonOK Gläntan36:30+7:0112:10
5Daniel TorstenssonGöteborgs SK37:41+8:1212:33
6Anna NilssonFK Snapphanarna38:29+9:0012:49
7Lennart AnderssonGöteborgs SK43:13+13:4414:24
8Mats DahlrotIK Uven45:47+16:1815:15
9Johan LidbeckIK Uven47:07+17:3815:42
10Leif HagmanIK Uven47:11+17:4215:43
11Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK49:50+20:2116:36
12Monika NilssonOK Alehof50:09+20:4016:43
13Magnus FogelIK Uven51:40+22:1117:13
14Agneta LarssonIK Uven51:51+22:2217:17
15Laila HanssonIK Uven51:56+22:2717:18
16Phil MullinsSjövalla FK51:57+22:2817:19
16Erika LarssonIK Uven51:57+22:2817:19
18Felix FalkGöteborg-Majorna OK53:25+23:5617:48
19Liselotte FalkGöteborg-Majorna OK53:26+23:5717:48
20Steffen HäggströmIF Rigor55:45+26:1618:35
21Anna Ekbom OlsonIK Uven1:07:02+37:3322:20
22Anna GrahnIK Uven1:07:07+37:3822:22
23Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:07:48+38:1922:36
24Carin RudolfssonIK Uven1:08:00+38:3122:40
25Karin ElfmanIF Marin Väst1:43:09+1:13:4034:23
26Bengt AlkdalIF Marin Väst1:43:12+1:13:4334:24
Eva BlomströmIK Sternej start
Anne FagerbergIK Uvenej start
Helena Olofsdotter StensötaFrölunda OLej start
Kristian PesonenIK Uvenej start

Öppen motion 8

5 100 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK46:479:10
2Lovisa LemanGöteborgs SK49:45+2:589:45
3Johan WettergrenIK Uven50:46+3:599:57
4Staffan NethGöteborgs SK51:43+4:5610:08
5Mikael SvenssonFK Herkules53:04+6:1710:24
6Edvin LjungbergSjövalla FK54:21+7:3410:39
7Frida NeroGöteborg-Majorna OK56:36+9:4911:05
8Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb57:51+11:0411:20
9Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK58:16+11:2911:25
10Magne HagströmFrölunda OL1:00:52+14:0511:56
11Lars LjungbergSjövalla FK1:02:33+15:4612:15
12Emelie KarlssonOkänd1:11:47+25:0014:04
13Anders NordelöfMölndal Outdoor IF1:14:35+27:4814:37
14Pär JohannessonFrölunda OL1:17:57+31:1015:17
Johan GrahnIK Uvendiskvalificerad
Adam BrobergIF Rigordiskvalificerad
Lena HermanssonGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Sten-Åke NilssonOK Alehofdiskvalificerad
Annica EngIFK Göteborgdiskvalificerad
Sten BlomströmIK Sternej start
Magnus JoelssonSOK 68ej start
Immanuel StensötaFrölunda OLej start

Öppen motion 9

6 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aaron PrinceMölndal Outdoor IF53:218:12
2Johan OlsonIK Uven1:01:51+8:309:30
3Hjalmar LjungbergSjövalla FK1:03:32+10:119:46
4Victor AxbomOK Landehof1:04:30+11:099:55
5Per-Arne WahlgrenSjövalla FK1:11:20+17:5910:58
6Sara PrinceMölndal Outdoor IF1:14:10+20:4911:24
7Arvid HammarFK Herkules1:14:41+21:2011:29
8Stefan SjöblomFrölunda OL1:15:37+22:1611:38
9Mikael JungbjerGöteborgs SK1:17:42+24:2111:57
10Karl GellermanGöteborgs SK1:18:46+25:2512:07
11Andrew LagoGöteborg-Majorna OK1:29:05+35:4413:42
12Bertil AxbomOK Landehof1:29:53+36:3213:49
13Peter KarlssonMölndal Outdoor IF1:43:58+50:3715:59
Jonas LundqvistOkändöver maxtid
Peter AugustssonGöteborgs SKdiskvalificerad
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLdiskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser