Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattugglan Flemingsberg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattugglan Flemingsberg
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: onsdag 19 februari 2014

Långa

10 030 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julian DentIFK Lidingö SOK1:15:177:30
2Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK1:15:30+0:137:31
3Anders CarlssonIFK Lidingö SOK1:16:51+1:347:39
4Scott FraserSödertälje-Nykvarn OF1:21:13+5:568:05
5Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OF1:25:43+10:268:32
6Markus AdolfssonTullinge SK1:25:50+10:338:33
7Niklas SundqvistTullinge SK1:33:36+18:199:19
8Anders AxlingSödertälje-Nykvarn OF1:43:54+28:3710:21
9Johanna LönnkvistTullinge SK1:51:28+36:1111:06
10Emil AnderssonTullinge SK1:57:33+42:1611:43
11Sara LundbladTullinge SK1:57:38+42:2111:43
Simon ImarkTullinge SKej godkänd
Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOKej godkänd
Johan KärrströmTullinge SKej godkänd
Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OFej start

Mellan

7 030 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle KarlssonTullinge SK1:07:469:38
2Tero JunttilaIFK Lidingö SOK1:14:19+6:3310:34
3Sofia LönnkvistTullinge SK1:17:00+9:1410:57
4Jason BransomeSkogsluffarnas OK1:19:09+11:2311:15
5Albin AnderssonTullinge SK1:19:11+11:2511:15
6Louise MarkstedtOK Södertörn1:19:14+11:2811:16
7Martin LerjenCentrum OK1:20:14+12:2811:24
8Hans SundqvistTullinge SK1:20:58+13:1211:31
9Erik BerggrenTullinge SK1:22:17+14:3111:42
10Johan MarkstedtOK Södertörn1:23:24+15:3811:51
11Patrik LeicktTullinge SK1:26:59+19:1312:22
12Göran LängheimTullinge SK1:29:19+21:3312:42
Tommy ErikssonTullinge SKej godkänd
Tobias ForsénTullinge SKej godkänd
Victor ImarkTullinge SKej godkänd
Kenneth JönssonTullinge SKej godkänd
Tintin KarlbergTullinge SKej godkänd
Lars LönnkvistTullinge SKej godkänd
Lars SjöbergTullinge SKej godkänd
Linnea AdolfssonTullinge SKej start
Stuart FellCentrum OKej start
Tomas HultqvistTullinge SKej start
Robert LidströmTullinge SKej start
Per-Ove MelinderTullinge SKej start

Korta

4 430 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda BerggrenTullinge SK51:4011:39
2Björn AxelssonTullinge SK54:18+2:3812:15
3Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö57:26+5:4612:57
4Oskar ForsbergTullinge SK58:37+6:5713:13
5Trevor BransomeSkogsluffarnas OK58:39+6:5913:14
6Ruben BryngelssonTullinge SK58:43+7:0313:15
7Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK58:56+7:1613:18
8Kerstin ImarkTullinge SK59:06+7:2613:20
9Hampus HatlenTullinge SK59:09+7:2913:21
10Barbro LönnkvistTullinge SK59:17+7:3713:22
11Ebba LeicktTullinge SK59:57+8:1713:31
12Anders KärrströmTullinge SK1:11:15+19:3516:05
Lennart AgénTullinge SKej godkänd
Pär DahlströmTullinge SKej godkänd
Lukas ArkängTullinge SKej start
Monica HatlenTullinge SKej start
Mats KarlssonTullinge SKej start
Daniel LennartssonCentrum OKej start

Kortkort - Orange

3 280 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Lena LängheimTullinge SK40:0412:12
2Ella SjöbergTullinge SK40:05+0:0112:13
3Klara BolinTullinge SK40:14+0:1012:15
4Johannes BladhTullinge SK40:16+0:1212:16
5Lovisa LängheimTullinge SK41:55+1:5112:46
6Henrik BladhTullinge SK50:29+10:2515:23
7Tilda AnderssonTullinge SK1:01:15+21:1118:40
8Yvonne AnderssonTullinge SK1:01:21+21:1718:42
Laban BryngelssonTullinge SKej godkänd
Trine KarlbergTullinge SKej godkänd
Alfred LängheimTullinge SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser