Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bockadubbeln, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bockadubbeln, medel
Arrangörsorganisationer: Skillingaryds FK / Vaggeryds SOK
Datum: lördag 15 augusti 2015

D21

3 590 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna29:478:17
2Karin SpjuthIK Hakarpspojkarna30:49+1:028:35
3Anna EnvallIK Hakarpspojkarna32:20+2:339:00
4Ida HördegårdIFK Göteborg32:45+2:589:07
5Lina PalmérUlricehamns OK36:17+6:3010:06
6Helena SandahlIK Hakarpspojkarna37:50+8:0310:32
7Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK39:01+9:1410:52
8Therese BarjeJönköpings OK39:45+9:5811:04
9Matilda JonssonLinköpings OK43:32+13:4512:07
10Lisa WeimannIK Uven44:59+15:1212:31
11Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK49:06+19:1913:40

H21

4 570 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Raffael HuberGöteborg-Majorna OK26:005:41
2Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna27:31+1:316:01
3Pontus PeterssonOK Orion27:38+1:386:02
4Håkan ÖhlundIK Hakarpspojkarna28:21+2:216:12
5Thomas AspIFK Göteborg28:46+2:466:17
6Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna29:15+3:156:24
7Andreas SamuelssonOK Reftele29:48+3:486:31
8Fredrik SvenssonJönköpings OK30:22+4:226:38
9Andreas BerganderEksjö SOK30:41+4:416:42
10Johan HördegårdhIFK Göteborg30:57+4:576:46
11Eric HanssonIK Hakarpspojkarna31:10+5:106:49
12Peter ArnessonMalungs OK Skogsmårdarna31:21+5:216:51
13Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna32:01+6:017:00
14Anton HanssonIK Hakarpspojkarna32:17+6:177:03
15Markus OlinIK Hakarpspojkarna32:50+6:507:11
16Marcus Karlsson SennevikIK Hakarpspojkarna33:03+7:037:13
17Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna35:52+9:527:50
18Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna36:39+10:398:01
19Henrik KroksmyrVäxjö OK37:26+11:268:11
20Lasse JanssonEksjö SOK38:42+12:428:28
21Mikael TrofastJönköpings OK40:20+14:208:49
22Johan LöfströmJönköpings OK41:23+15:239:03
23Peter WaldenströmJönköpings OK42:10+16:109:13
24Oskar NilssonOK Stigen51:03+25:0311:10
Stefan SandahlIK Hakarpspojkarnaej start

D18

3 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna27:417:57
2Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna35:53+8:1210:18
3Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna40:48+13:0711:43
Emma HolmbergJönköpings OKej godkänd

H18

3 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil JohanssonOK Bävern31:128:57
2Ludwig GustavssonOK Bävern33:30+2:189:37
3Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK39:05+7:5311:13
4Albin LagerNässjö OK39:32+8:2011:21
5Rasmus SvenssonVärend GN OL45:44+14:3213:08

D16

3 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia TuressonBurseryds IF46:1913:18
2Olivia LönkvistOK Vivill57:45+11:2616:35

H16

3 480 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Arvid ÖnstenIK Vistaej start

D16 Kort

2 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecca SvenssonVärend GN OL46:3216:51

D14

2 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ErikssonAnnebergs GIF35:0312:41
2Vendela LönkvistOK Vivill36:55+1:5213:22
3Nike PruthIK Hakarpspojkarna37:28+2:2513:34
4Clara SamuelssonOK Vivill39:50+4:4714:25
5Hanna OlssonIFK Sävsjö48:36+13:3317:36

H14

2 760 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josef HelanderOK Roxen27:4810:04
2Albin HjellströmGränna-Bygdens OK31:20+3:3211:21
3Gustav ClassonOK Stigen41:13+13:2514:56
4Joel BjörnlingerIK Vista41:34+13:4615:03

D14 Kort

2 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bella PalmqvistIFK Sävsjö53:4420:59

D12

2 560 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda PalmIK Hakarpspojkarna18:597:24
2Erika ÅkessonMarkbygdens OK19:29+0:307:36
3Sophia SkaarJönköpings OK20:08+1:097:51
4Lisa ÅkessonMarkbygdens OK20:48+1:498:07
5Stella RangertIK Hakarpspojkarna22:05+3:068:37
6Majken FolkestadAnderstorps OK23:23+4:249:08
7Olivia GrönkvistJönköpings OK29:40+10:4111:35
8Tilda HagelbergEksjö SOK40:47+21:4815:55
9Ella IngströmBottnaryds IF49:31+30:3219:20

H12

2 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna17:306:50
2Oscar OlinIK Hakarpspojkarna20:05+2:357:50
3Philip MartinssonFK Finn38:42+21:1215:07
4Isac BäckVaggeryds SOK50:26+32:5619:42
Isak AngerdOK Trananej godkänd
Filip BrolingBredaryds SOKej start

D12 Kort

2 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda AspIFK Göteborg19:118:36

H12 Kort

2 230 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin SamuelssonOK Vivill17:237:47
2Linus BägebyOK Vivill23:04+5:4110:20

D10

2 230 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna17:528:00
2Meja EnvallIK Hakarpspojkarna18:30+0:388:17
3Sofie HelanderOK Roxen18:47+0:558:25
4Engla PruthIK Hakarpspojkarna19:54+2:028:55
5Agnes HertzTenhults SOK19:55+2:038:55
6Hannah LandergrenHestra IF20:21+2:299:07
7Emelie BägebyOK Vivill21:48+3:569:46
8Linda SahlinNässjö OK21:49+3:579:46
9Clara AdolfssonAnderstorps OK22:06+4:149:54
10Smilla LennartssonNässjö OK30:30+12:3813:40
11Tuva JohanssonNässjö OK36:26+18:3416:20

H10

2 230 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton JohanssonSOK Aneby15:116:48
2Hugo MartinssonFK Finn17:20+2:097:46
3Martin ErikssonAnnebergs GIF17:23+2:127:47
4Otto LarssonOK Tranan21:06+5:559:27
5Anton KarlssonFK Finn21:24+6:139:35
6Albin TagessonFK Finn23:24+8:1310:29
7Adam NeroNässjö OK24:49+9:3811:07
Albin GeorgssonJönköpings OKej godkänd

D35

3 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth HagelbergEksjö SOK46:3212:57

D40

3 630 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Veronica AdolfssonAnderstorps OK36:4710:07
2Angelica BrandqvistTibro OK40:57+4:1011:16
3Anna LennartssonNässjö OK41:52+5:0511:32
4Maria FolkestadAnderstorps OK44:12+7:2512:10
5Karolina KarlssonNybro OK53:49+17:0214:49

H40

4 220 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin GummessonFK Finn42:3110:04
2Fredrik AugustssonOK Bävern47:33+5:0211:16
3Max LarssonOK Tranan48:21+5:5011:27
4Carl SvenssonFK Finn50:11+7:4011:53
5Daniel AxelssonMålilla OK50:23+7:5211:56
6Ola SamuelssonOK Vivill1:01:58+19:2714:41
Björn DavidssonOK Bävernej godkänd

D45

3 060 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Nero NordmarkNässjö OK32:3210:37
2Kristina NilssonOK Tranan33:53+1:2111:04
3Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL35:18+2:4611:32
4Maria HolmbergJönköpings OK35:51+3:1911:42
5Helene LöfströmJönköpings OK36:41+4:0911:59
6Anneli KarlssonFK Finn36:59+4:2712:05
7Åsa Flink-SvenssonNässjö OK38:30+5:5812:34
8Helena KarlssonNässjö OK38:59+6:2712:44
9Monika HjellströmGränna-Bygdens OK49:59+17:2716:20
10Petra OlssonIFK Sävsjö1:16:08+43:3624:52

H45

4 220 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas RangertIK Hakarpspojkarna29:517:04
2Björn AnderssonBredaryds SOK30:20+0:297:11
3Kristian PalmIK Hakarpspojkarna31:50+1:597:32
4Magnus SvenssonNässjö OK32:54+3:037:47
5Matti EnvallIK Hakarpspojkarna33:08+3:177:51
6Mikael PalgrimVänersborgs SK38:23+8:329:05
7Magnus ForsbergOK Norrvirdarna40:02+10:119:29
8Håkan KarlssonFK Finn40:51+11:009:40
9Per JohanssonOK Reftele41:02+11:119:43
10Erik HelanderOK Roxen41:34+11:439:50
11Ulf PerssonBottnaryds IF42:59+13:0810:11
12Björn KarlssonKexholms SK44:58+15:0710:39
13Tomas KarlssonKexholms SK45:29+15:3810:46
14Pär SvenssonVärend GN OL47:53+18:0211:20
15Torbjörn LönkvistOK Vivill48:02+18:1111:22
16Tobias Den BraverOK Gränsen48:09+18:1811:24
17Anders ErikssonKexholms SK48:51+19:0011:34
18Pontus LöfströmJönköpings OK1:03:42+33:5115:05
19Niclas SjögrenOK Stigen1:06:13+36:2215:41

D50

3 220 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maritha HenrikssonJönköpings OK35:5511:09
2Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF38:51+2:5612:03
3Sari HåkanssonOK Gränsen42:50+6:5513:18
4Pia LundbergOK Bävern43:54+7:5913:38
5Eva TollsternVäxjö AIS56:35+20:4017:34
Kristina JohanssonBredaryds SOKej start

H50

3 520 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis BengtssonOK Norrvirdarna22:576:31
2Jan-Olof SvenssonHalmstad OK24:34+1:376:58
3Peter Lillen NilssonOK Tranan25:06+2:097:07
4Bertil ÅkessonMarkbygdens OK25:51+2:547:20
5Bengt AnderssonIK Hakarpspojkarna26:01+3:047:23
6Glen HåkanssonVäxjö OK26:41+3:447:34
7Joel RydströmFK Finn27:25+4:287:47
8Jan TuressonBurseryds IF28:36+5:398:07
9Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna28:42+5:458:09
10Stefan OlofssonOK Gisle28:51+5:548:11
11Jens LindströmTibro OK28:58+6:018:13
12Magnus JoelssonSOK 6830:03+7:068:32
13Egon GustavssonOK Bävern32:36+9:399:15
14Ola AllvinIK Hakarpspojkarna32:56+9:599:21
15Sven NilssonIK Vista34:48+11:519:53
16Gunnar GustavssonOK Reftele34:56+11:599:55
17Anders SjöbergOK Reftele38:21+15:2410:53
Stefan JohanssonBredaryds SOKej start

D55

3 170 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SöderblomÄtrans IF34:5511:00
2Monica HenrikssonEksjö SOK36:58+2:0311:39
3Marianne ThorssonIK Trenne Ullared44:43+9:4814:06
4Mona PalmLessebo OK50:38+15:4315:58
5Liselott SigbyIK Vista1:06:46+31:5121:03

H55

3 520 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK23:466:45
2Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna25:54+2:087:21
3Ingemar SkaarJönköpings OK27:59+4:137:56
4Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna29:45+5:598:27
5Evert JohanssonOK Bävern33:20+9:349:28
6Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna33:23+9:379:29
7Håkan SandstedtEksjö SOK35:56+12:1010:12
8Bo PeterssonLessebo OK41:12+17:2611:42
9Håkan HåkanssonOK Gränsen54:25+30:3915:27

D60

2 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna32:3612:29
2Monica MartinssonOK Tranan34:39+2:0313:16
3Anne JohanssonOK Tranan38:26+5:5014:43
4Gun HenrikssonEksjö SOK39:34+6:5815:09
5Eva PetterssonVäxjö OK41:27+8:5115:52
6Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK42:54+10:1816:26
7Siv LarssonVäxjö AIS44:45+12:0917:08
8Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared54:54+22:1821:02

H60

3 060 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LindgrenIK Hakarpspojkarna26:588:48
2Kjell NeroNässjö OK27:26+0:288:57
3Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna28:13+1:159:13
4Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF28:21+1:239:15
5Christer FolkessonEksjö SOK29:52+2:549:45
6Lennart GustafssonJönköpings OK30:14+3:169:52
7Björn PetterssonUlricehamns OK30:19+3:219:54
8Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK31:09+4:1110:10
9Rainer ScholzIK Vista31:36+4:3810:19

D65

2 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Mari KarlssonVäxjö OK33:4712:56
2Monica LarssonOK Tranan38:29+4:4214:44
3Linnea ClaessonRydboholms SK43:08+9:2116:31
4Gunilla HolstBottnaryds IF48:27+14:4018:33
5Marianne SjöbergOK Gränsen49:32+15:4518:58
6Ros-Mari KarlssonNybro OK52:33+18:4620:08
7Janet TenlidJönköpings OK53:13+19:2620:23
8Monica BerggrenBodafors OK53:23+19:3620:27

H65

3 220 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan WinnbergIK Trenne Ullared33:1910:20
2Roger DanielssonLinköpings OK33:27+0:0810:23
3Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK34:21+1:0210:40 Ladda ner rutt i gpx-format
4Kjell MartinssonOK Tranan35:08+1:4910:54
5Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL36:37+3:1811:22
6Hans SjögrenAlvesta SOK37:11+3:5211:32
7Bo TuressonOK Bävern37:40+4:2111:41
8Ove ThorssonIK Trenne Ullared41:02+7:4312:44
9Leif AxelssonMålilla OK43:00+9:4113:21
10Sölve AnderssonOK Stigen44:06+10:4713:41
11Bengt SörensenJönköpings OK44:07+10:4813:42
12Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna44:40+11:2113:52
13Sven-Olof LarssonVäxjö AIS45:53+12:3414:14
14Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna46:03+12:4414:18
15Jan WingstedtBodafors OK47:10+13:5114:38
16Rolf JonassonJönköpings OK49:49+16:3015:28
17Åke SjöbergOK Gränsen55:42+22:2317:17
18Gösta ClaessonRydboholms SK58:11+24:5218:04
19Lars-Åke NordénSOK Aneby1:00:06+26:4718:39
20Kenneth LindblomVäxjö OK1:01:22+28:0319:03
Ingemar GustafssonBottnaryds IFej start

D70

2 610 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin ErnvidUlricehamns OK39:4215:12
2Ulla LingJönköpings OK39:53+0:1115:16
3Berith IvehagFrämmestads IK41:11+1:2915:46
4Ann-Marie BirgerssonForserums SOK43:29+3:4716:39
5Ulla LindheIK Stern43:39+3:5716:43
6Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK44:42+5:0017:07
7Kerstin GunnarssonNässjö OK44:54+5:1217:12
8Berit ByströmOK Virdarna47:31+7:4918:12
9May-Sofie OlssonForserums SOK49:43+10:0119:02
10Vega SlottnerJönköpings OK56:04+16:2221:28
11Kerstin ElfÖlmstads IS56:10+16:2821:31
12Solbritt GustafssonOK Virdarna58:38+18:5622:27
Margareta LarssonOK Njudungej godkänd
Siv BerganderEksjö SOKutgått

H70

3 170 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenneth IvehagFrämmestads IK32:4310:19
2Henrik HvoslefIK Stern35:54+3:1111:19
3Nils KarlssonVäxjö AIS36:06+3:2311:23
4Dag LorénOK Frisene36:44+4:0111:35
5Göran SvenssonFK Finn37:24+4:4111:47
6Gunnar AnderssonIK Vista38:31+5:4812:09
7Göran BengtssonTockarps IK38:59+6:1612:17
8Lars FranssonBottnaryds IF41:29+8:4613:05
9Roland SandahlAnnebergs GIF42:52+10:0913:31
10Gunnar CarlsonOK Roxen43:23+10:4013:41
11Sven Erik SjöholmMullsjö SOK44:22+11:3913:59
12Waste ByströmOK Virdarna45:52+13:0914:28
13Bengt OlssonMarkbygdens OK46:26+13:4314:38
14Bror PalgrimVänersborgs SK48:01+15:1815:08
15Erling EkelöfVärend GN OL48:14+15:3115:12
16Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF49:53+17:1015:44
17Torgny JonssonVäxjö AIS50:25+17:4215:54
18Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK54:52+22:0917:18
19Lars-Åke LarssonOK Tranan56:50+24:0717:55
20Rune GunnarssonNässjö OK1:03:12+30:2919:56
21Alf OlssonForserums SOK1:05:32+32:4920:40
22Berndt TenlidJönköpings OK1:09:59+37:1622:04

D75

2 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Britt BjörnlingerIK Vista32:2816:04
2Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK39:02+6:3419:19
3Vivi-Anne BylundRydboholms SK39:05+6:3719:20
4Gudrun ThigerLinköpings AIK50:33+18:0525:01
5Gunni EkbergÄtrans IF54:01+21:3326:44
Monica LindgrenLinköpings OKej start

H75

2 690 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivan ErnvidUlricehamns OK34:2912:49
2Rune AhlanderJönköpings OK35:43+1:1413:16
3Erland LingJönköpings OK36:46+2:1713:40
4Börje JohanssonOK Stigen37:42+3:1314:00
5Lennart KammenhedJönköpings OK42:39+8:1015:51
6Lars-Göran BjörnlingerIK Vista44:13+9:4416:26
7Per LarssonJönköpings OK44:32+10:0316:33
8Mats BirgerssonForserums SOK46:49+12:2017:24
9Göran ThourVärend GN OL47:04+12:3517:29
10Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby49:13+14:4418:17
11Gunnar GrönkvistBottnaryds IF49:32+15:0318:24
12Bernt PeterssonAlvesta SOK50:52+16:2318:54
13Gunnar BylundRydboholms SK56:15+21:4620:54
14Hans FalkOK Norrvirdarna1:12:11+37:4226:50
Sven Olof FranssonOK Stigenej godkänd

D80

2 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila MalmqvistVäxjö OK54:3627:01

H80

2 690 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Erik MalmqvistVäxjö OK48:5318:10
2Tore JohanssonSOK Aneby51:30+2:3719:08
3Carleric ThigerLinköpings AIK1:13:44+24:5127:24
4Göran BerganderEksjö SOK1:55:45+1:06:5243:01
Sven-Erik LundAnderstorps OKej godkänd

H85

2 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helmer EkbergÄtrans IF48:5824:14
2Sven AnderssonOK Stigen58:31+9:3328:58
3Harald HåkanssonOK Gränsen1:05:48+16:5032:34
Olle LifSol Tranåsej start

Inskolning

1 740 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lova BeijerJönköpings OKfullföljt
Elin ForsénJönköpings OKfullföljt
Evanna JohanssonOK Njudungfullföljt
Theo LarssonOK Trananfullföljt
Olle NilssonOK Stigenfullföljt
Malte StenhagNässjö OKfullföljt
Henning SöderhjelmOK Stigenfullföljt
Gustav TagessonFK Finnfullföljt
Alma TrofastJönköpings OKfullföljt
Hilma TrofastJönköpings OKfullföljt

U1

1 740 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle SpjuthIK Hakarpspojkarna14:128:09
2Rasmus RydbergOK Stigen14:29+0:178:19
3Matti JohanssonOK Njudung15:42+1:309:01
4Teo PalmérUlricehamns OK16:19+2:079:22
5Signe HördegårdhIFK Göteborg16:55+2:439:43
6Gustav AspIFK Göteborg17:17+3:059:55
7Albert SvenssonFK Finn17:22+3:109:58
8Tilde LennartssonNässjö OK17:32+3:2010:04
9Moa HolstenRydboholms SK17:51+3:3910:15
10Elsie HördegårdhIFK Göteborg19:29+5:1711:11
11Måns SandahlIK Hakarpspojkarna19:44+5:3211:20
12Klara JohanssonSOK Aneby19:52+5:4011:25
13Ebba StenhagNässjö OK20:06+5:5411:33
14Lovisa KroksmyrVäxjö OK24:04+9:5213:49
15Isak HertzTenhults SOK24:32+10:2014:05
16Wilma KroksmyrVäxjö OK25:25+11:1314:36
17Vera FolkestadAnderstorps OK25:26+11:1414:37
18Colin AxelssonJönköpings OK40:01+25:4922:59
19Ella JohanssonJönköpings OK40:15+26:0323:07
20Ylva SöderhjelmOK Stigen41:14+27:0223:41
21Clara SpjuthIK Hakarpspojkarna43:48+29:3625:10
Axel AmrénOK Stigenutgått

U2

2 230 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa NilssonOK Stigen18:068:06
2Elias SamuelssonOK Vivill21:21+3:159:34
3Alva HagelbergEksjö SOK23:57+5:5110:44
4Ida HolstenRydboholms SK24:05+5:5910:47
5Alvin LönkvistOK Vivill24:30+6:2410:59
6Linnea ClassonOK Stigen29:22+11:1613:10
7Emmy EllbringKlubblös30:08+12:0213:30
8Tindra DavidssonOK Bävern35:28+17:2215:54
9Vilmer HagelbergEksjö SOK37:41+19:3516:53

Öppen motion 1

2 230 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke SjökvistVärend GN OL18:438:23
2Karin OlinIK Hakarpspojkarna28:18+9:3512:41
3Birgitta PeterssonAlvesta SOK37:08+18:2516:39

Öppen motion 3

2 760 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen StenhagNässjö OK32:2111:43
2Caroline PerssonFK Finn41:20+8:5914:58
3Veronica SahlinNässjö OK50:20+17:5918:14
4Maria KroksmyrVäxjö OK51:22+19:0118:36
5Hugo LinderöIK Hakarpspojkarna53:43+21:2219:27
5Susanne LinderöIK Hakarpspojkarna53:43+21:2219:27
7Arne LiuqvistOK Njudung56:17+23:5620:23
8Jörgen HornellFalkenbergs OK1:00:12+27:5121:48
9Lena JohanssonIFK Sävsjö1:03:20+30:5922:56
10Frida JohanssonNässjö OK1:04:24+32:0323:20
11Maria SjöströmIK Hakarpspojkarna1:06:40+34:1924:09
12Erik ElfÖlmstads IS1:07:15+34:5424:21
13John-Erik ErikssonJönköpings OK1:16:47+44:2627:49
14Rosita KarlssonVäxjö AIS1:23:42+51:2130:19
15David EnellNässjö OK1:47:00+1:14:3938:46
Gertie SamuelssonIK Ymerej godkänd
Angelica JohanssonSOK Anebyej godkänd

Öppen motion 5

3 520 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias SvensonFK Finn35:3310:05
2Henrik JohanssonSOK Aneby36:26+0:5310:21
3Johan AngerdOK Tranan39:02+3:2911:05
4JOnny JohanssonOK Njudung40:39+5:0611:32
5Lars HagelbergEksjö SOK41:18+5:4511:43
6Thomas JonssonOK Vivill41:38+6:0511:49
7Ann BägebyOK Vivill41:45+6:1211:51
8Therese GustafssonOK Virdarna42:20+6:4712:01
9Fredrik KarlssonFK Finn43:10+7:3712:15
10Björn HertzTenhults SOK44:46+9:1312:43
11Charlotte StenhagNässjö OK45:05+9:3212:48
12Niclas EnellNässjö OK46:54+11:2113:19
13Christer FyhrEksjö SOK47:05+11:3213:22
14Helena JohanssonJönköpings OK47:40+12:0713:32
15Patrik ReiverBodafors OK47:49+12:1613:35
16Jesper RundbäckVaggeryds SOK51:32+15:5914:38
17Lovisa LindqvistOK Njudung54:22+18:4915:26
18Terese LarssonOK Tranan56:14+20:4115:58
19Lotta RangertIK Hakarpspojkarna1:02:34+27:0117:46
20Anna NilssonOK Stigen1:09:18+33:4519:41
21Karin HelmiusOK Reftele1:09:49+34:1619:50
22Maud GustavssonOK Bävern1:13:16+37:4320:48
Jennie BjurgrenIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Sofia BeijerJönköpings OKej godkänd

Öppen motion 7

3 220 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn PalmLessebo OK34:4310:46
2Andreas PruthIK Hakarpspojkarna35:19+0:3610:58
2Arne SvenssonOK Njudung35:19+0:3610:58
4Malin ClassonOK Stigen36:45+2:0211:24
5Ola OlssonIK Hakarpspojkarna37:45+3:0211:43
6Peter SahlinNässjö OK38:06+3:2311:49
7Martin BeijerJönköpings OK39:41+4:5812:19
8Magnus ClassonOK Stigen41:22+6:3912:50
9Stefan G LarssonOK Njudung42:10+7:2713:05
10Ulf HolstenRydboholms SK42:30+7:4713:11
11Susanne AxelssonJönköpings OK45:59+11:1614:16
12Bo AndreassonOK Reftele46:16+11:3314:22
13Maria HåkanssonVäxjö OK46:36+11:5314:28
14Per LeanderssonAnderstorps OK48:38+13:5515:06
15Urban GullbergOK Linné49:07+14:2415:15
16Lena TuressonBurseryds IF51:23+16:4015:57
17Bo WadensjöFK Finn53:56+19:1316:44
18Hildi SvenssonIK Hakarpspojkarna58:21+23:3818:07
19Anna AnderssonÖlmstads IS1:06:03+31:2020:30
20Monica GrönkvistJönköpings OK1:06:50+32:0720:45
21Lars-Åke JohanssonIK Ymer1:10:51+36:0822:00
Bo KarlströmJönköpings OKej godkänd
Marcus ForsénJönköpings OKutgått

Öppen motion 8

4 570 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frans SvenssonFK Finn36:147:55
2Niklas AlvaeusJönköpings OK37:37+1:238:13
3Arvid ClaessonJönköpings OK38:35+2:218:26
4Niclas LindqvistOK Njudung39:57+3:438:44
5Andreas FriskVaggeryds SOK44:16+8:029:41
6Bo JohanssonOK Älme47:09+10:5510:19
7Irma HåkanssonOK Gränsen47:48+11:3410:27
8Anton PeterssonKlubblös48:26+12:1210:35
9Kristina HederskogJönköpings OK52:08+15:5411:24
10Ingmar AnderssonJönköpings OK1:05:35+29:2114:21
Magnus HakemanIK Hakarpspojkarnautgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser