Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Spikcup 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Spikcup 3
Arrangörsorganisation: Västerås SOK
Datum: tisdag 11 februari 2014

Långa 7,1 km

7 100 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1August MikaelssonVästerås SOK51:297:15
2Johan WändellVästerås SOK55:35+4:067:49
3Carl NäslundVästerås SOK56:03+4:347:53
4Johan AhlströmVästerås SOK56:06+4:377:54
5Per SundströmVästerås SOK58:17+6:488:12
6Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK58:30+7:018:14
7Alfred LönnVästerås SOK1:00:20+8:518:29
8Hampus VestmanVästerås SOK1:02:33+11:048:48
9Håkan AnderssonVästerås SOK1:02:34+11:058:48
10Henrik WickströmArboga OK1:02:51+11:228:51
11Robert PalmVästerås SOK1:05:26+13:579:12
12Daniel JohannessonVästerås SOK1:06:44+15:159:23
13Hans NäslundVästerås SOK1:08:28+16:599:38
14John GunnarssonSurahammars SOK1:14:44+23:1510:31
15Tomas JonssonVandrarringen1:14:58+23:2910:33
16Eva-Maj ErnebySurahammars SOK1:15:55+24:2610:41
17Henrik OrtmanVästerås SOK1:21:36+30:0711:29
18Gunnar MunkteliusSurahammars SOK1:24:20+32:5111:52
19Henrik HamreforsVästerås SOK1:25:51+34:2212:05
20Sandra NäslundVästerås SOK1:25:54+34:2512:05
Rickard SvenssonVästerås SOKej godkänd
Anders ÖsterlundVästerås SOKej godkänd
Jonathan RosendahlÄrla IFej start

Mellan 4,6 km

4 600 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Olov BergmanVästerås SOK43:269:26
2Fredrik HamreforsVästerås SOK46:28+3:0210:06
3Daniel BjörnbergVästerås SOK46:39+3:1310:08
4Annika SundströmVästerås SOK53:02+9:3611:31
5Annika DavidssonVästerås SOK53:05+9:3911:32
6Lennart MyrehedVästerås SOK53:07+9:4111:32
7Stefan TörnqvistVästerås SOK54:02+10:3611:44
8Robin ErnebySurahammars SOK54:55+11:2911:56
9Tore NallgårdVästerås SOK55:26+12:0012:03
10Erik NallgårdVästerås SOK58:00+14:3412:36
11Leif ZettervallVästerås RK1:01:03+17:3713:16
12Eva WadmanVästerås SOK1:01:04+17:3813:16
13Ulf HamreforsVästerås SOK1:03:07+19:4113:43
14Sara HamreforsVästerås SOK1:05:29+22:0314:14
15Isak WadmanVästerås SOK1:05:42+22:1614:16
16Mikael DavidssonVästerås SOK1:06:07+22:4114:22
17Bernt ÅströmVästerås SOK1:13:52+30:2616:03
18Hans SundgrenVästerås RK1:14:35+31:0916:12
19Per WadmanVästerås SOK1:30:02+46:3619:34
20Jan PalmquistVästerås RK1:33:53+50:2720:24
21Anders GunnarssonSurahammars SOK1:37:51+54:2521:16
Göran LarsendahlVästerås SOKej godkänd
Ludvig LarsendahlVästerås SOKej start
Anna ThomasdotterVästerås SOKej start
Dan ÖsterlundVästerås SOKej start
Simon ÖsterlundVästerås SOKej start

Korta 2,7 km

2 660 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune VikmanVästerås SOK38:0814:20
2Gun MillingerVästerås SOK54:29+16:2120:28
3Anders MillingerVästerås SOK54:32+16:2420:30
Lovisa LarsendahlVästerås SOKej godkänd
Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOKej godkänd
Elin NallgårdVästerås SOKej start
Markus ÖsterlundVästerås SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser