Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OL-rounden, natt + DM, natt, Västmanland och Örebro Län

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OL-rounden, natt + DM, natt, Västmanland och Örebro Län
Arrangörsorganisationer: OK Hedströmmen / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: fredag 14 augusti 2015

D21

6 350 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka NylinOK Tisaren49:487:50
2Lovisa PerssonOK Tisaren52:17+2:298:14
3Rebecka LindbergOK Roslagen52:23+2:358:14
4Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK52:26+2:388:15
5Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK53:40+3:528:27
6Johanna OlssonTäby OK53:56+4:088:29
7Emma KantarpÄrla IF1:00:02+10:149:27
8Elsa EkelinKFUM Örebro OK1:00:15+10:279:29
9Hanna BarkegrenStora Tuna OK1:01:46+11:589:43
10Karin E GustafssonHagaby GOIF1:02:13+12:259:47
11Frida EmanuelssonOK Pan-Kristianstad1:03:41+13:5310:01
12Hanna HellsingLindebygdens OK1:06:28+16:4010:28
13Karna ThorssonOK Linné1:07:17+17:2910:35
14Karin FägerlindCentrum OK1:09:22+19:3410:55
15Karin ValdemarssonKöping-Kolsva OK1:18:05+28:1712:17
Sandra BurénKöping-Kolsva OKej godkänd
Eva GustafssonHagaby GOIFej start
Cecilia EinarssonVästerås SOKej start
Eva-Maj ErnebyVästerås SOKej start
Susanne ErikssonOK Milanej start

H21

7 920 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel AttåsOK Tisaren46:455:54
2Martin RegbornHagaby GOIF51:24+4:396:29
3Robbin KantarpÄrla IF51:26+4:416:29
4Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna53:39+6:546:46
5Tomas HallménOK Tisaren54:22+7:376:51
6Oskar ArleboKFUM Örebro OK56:14+9:297:06
7Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad56:15+9:307:06
8Tommy LindbergOK Roslagen58:23+11:387:22
9Erik LindgrenKFUM Örebro OK59:16+12:317:28
10Marcus EkKöping-Kolsva OK1:01:34+14:497:46
11Jonas LindahlOK Milan1:02:23+15:387:52
12Anders ÖsterlundVästerås SOK1:02:59+16:147:57
13Jonas VikströmKöping-Kolsva OK1:03:07+16:227:58
14Erik MelénMotala AIF OL1:04:31+17:468:08
15Janne SelkäläKöping-Kolsva OK1:05:47+19:028:18
16Johan CelanderKöping-Kolsva OK1:14:55+28:109:27
17Jonathan RosendahlÄrla IF1:18:08+31:239:51
Martin NorrbomSala OKej godkänd
Per EklöfOK Milanej start
Robin ErnebyVästerås SOKej start
Oscar VångellÄrla IFej start
Klas BringertKatrineholms OKej start

D20

3 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina HallorOK Tisaren36:129:15
2Maria GustafssonHagaby GOIF39:59+3:4710:13
3Josefin ErlandssonOK Milan41:16+5:0410:33

D18

3 910 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna KarlströmOK Linné38:099:45
2Mirjam DalénSala OK40:43+2:3410:24
3Jenny LindbergVandrarringen43:36+5:2711:09
4Emma HelmerssonVästerås SOK43:41+5:3211:10
Sandra NäslundVästerås SOKej godkänd

H18

4 510 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin SärnbrinkOK Tisaren30:426:48
2Simon SchusterVallentuna-Össeby OL31:11+0:296:54
3Olle NilssonOK Linné33:11+2:297:21
4Waldemar AnderssonOK Roslagen34:21+3:397:36
5Johan EdenhamnLänna IF34:45+4:037:42
6John GunnarssonSurahammars SOK35:58+5:167:58
7Jakob FranssonOK Milan36:02+5:207:59
8Tuve MöllerOK Linné36:27+5:458:04
9Rasmus MöllerArboga OK36:40+5:588:07
10Henrik HamreforsVästerås SOK42:12+11:309:21
11Alfred LönnVästerås SOK44:38+13:569:53
12Simon ÖsterlundVästerås SOK46:41+15:5910:21

D16

3 480 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronja JungåkerKorsnäs IF OK32:439:24
2Maja MosslindVandrarringen34:49+2:0610:00 Ladda ner rutt i gpx-format
3Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK36:02+3:1910:21
4Elin SchagerströmGarphyttans IF36:46+4:0310:33
5Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF41:58+9:1512:03
6Johanna SärnbrinkOK Tisaren45:44+13:0113:08
7Hanna SundströmVästerås SOK51:12+18:2914:42
Olivia FröbergOK Roxenej godkänd
Anna HallménOK Tisarenej start
Tindra JernströmAvesta OKej start

H16

3 760 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik HamreforsVästerås SOK26:056:56
2Oskar NymanOK Tyr28:28+2:237:34
3Rasmus TäckOK Hammaren28:37+2:327:36
4Håkan RambergHallstahammars OK30:05+4:008:00
5Simon BjörklundLindebygdens OK35:51+9:469:32
6Sixten TörnqvistVästerås SOK44:14+18:0911:45
7Pontus LindgrenVästerås SOK50:40+24:3513:28
8Axel OlssonHallstahammars OK1:15:44+49:3920:08
Pontus BierfeldtÄrla IFej start

D14

3 020 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa KarlssonStorviks IF20:356:48
2Cornelia IvarssonOK Hammaren20:39+0:046:50
3Alva RyttherVästerbergslagens OL21:13+0:387:01
4Malin BierfeldtÄrla IF21:34+0:597:08
5Julia WannerAvesta OK22:07+1:327:19
6Karin Ingeborg WedmanVästerbergslagens OL23:01+2:267:37
7Andrea LamprechtKöping-Kolsva OK23:11+2:367:40
8Iris van LoenhoutOK Hedströmmen25:07+4:328:19
9Nora RolénOK Hedströmmen25:45+5:108:31
10Maja HolmgrenVästerås SOK26:03+5:288:37
11Ida HallinSurahammars SOK26:13+5:388:40
12Paula BlockhammarOK Hedströmmen27:21+6:469:03
13Hanna ErikssonNorbergs OK28:30+7:559:26
14Ingrid OlssonOK Tor29:38+9:039:48
15Sigrid FröbergOK Roxen34:56+14:2111:34
16Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL39:02+18:2712:55
Jennifer SvenssonKorsnäs IF OKej godkänd

H14

3 030 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker ForsbergKFUM Örebro OK16:535:34
2Valter PetterssonOK Tisaren17:11+0:185:40
3Linus TäckOK Hammaren17:17+0:245:42
4Ludvig HolmqvistOK Tor17:49+0:565:52
5William SeguraKFUM Örebro OK17:55+1:025:54
6Henrik PetrisiVästerbergslagens OL18:13+1:206:00
7Kalle SjöströmVästerås SOK18:18+1:256:02
8Nils SchagerströmGarphyttans IF18:50+1:576:12
9Henry SvensVästerbergslagens OL19:02+2:096:16
10Markus ÖsterlundVästerås SOK20:43+3:506:50
11Emil AhlströmVästerås SOK21:25+4:327:04
12Linus MalmKFUM Örebro OK21:27+4:347:04
13Casper VånsjöArboga OK22:11+5:187:19
14David MårtenssonGarphyttans IF23:34+6:417:46
15Oscar ThornellSurahammars SOK25:35+8:428:26
16Alexander SevonSurahammars SOK31:35+14:4210:25
Andreas NäslundVästerås SOKej godkänd

D12

1 920 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara SjöströmVästerås SOK12:266:28
2Maja AhlströmVästerås SOK16:10+3:448:25
3Amanda HallVästerås SOK16:25+3:598:33
4Disa SvenssonKorsnäs IF OK16:40+4:148:40
5Elin LindbergVandrarringen17:10+4:448:56
6Karin LindgrenKFUM Örebro OK17:42+5:169:13
7Julia BergKFUM Örebro OK17:43+5:179:13
8Jonna SandbergKöping-Kolsva OK17:49+5:239:16
9Sofie ThornellVästerås SOK18:03+5:379:24
10Wilma ThornellSurahammars SOK18:35+6:099:40
11Kristina LindgrenVästerås SOK18:37+6:119:41
12Alice HelmerssonVandrarringen18:41+6:159:43
13Sanna SanderOK Milan19:05+6:399:56
14Rebecka HaslerSurahammars SOK23:14+10:4812:06
15Nora HändigOK Hedströmmen26:23+13:5713:44
16Kornelia RådbergKöping-Kolsva OK29:48+17:2215:31
17Cajsa VånsjöArboga OK42:37+30:1122:11
18Clara JanssonAvesta OK52:37+40:1127:24

H12

1 920 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav AskrothKFUM Örebro OK16:158:27
2Ludvig BylundFagersta OK17:17+1:029:00
3Edvin ÖströmSurahammars SOK19:33+3:1810:10
4Lucas WannerAvesta OK19:59+3:4410:24
5Edvin BerggrenFagersta OK23:23+7:0812:10
6Anders AnderssonOK Hedströmmen29:18+13:0315:15

D10

1 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia GustafssonKFUM Örebro OK14:309:00
2Linnea JunevikLeksands OK15:27+0:579:35
3Kajsa HallVästerås SOK15:41+1:119:44
4Nelly MårtenssonGarphyttans IF16:13+1:4310:04
5Emma Kuja-HalkolaOK Hedströmmen17:30+3:0010:52
6Ingrid EwinsAlmby IK18:05+3:3511:13
7Johanna BergKFUM Örebro OK18:08+3:3811:15
8Lovisa BylundFagersta OK27:05+12:3516:49
Matilda ÖströmSurahammars SOKej start

H10

1 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ThybeckLindebygdens OK11:537:22
2Olle MalmKFUM Örebro OK14:26+2:338:57
3Karl ForsgrenVästerbergslagens OL15:09+3:169:24
4Kalle AnderssonOK Hedströmmen16:19+4:2610:08
5Jakob SandbergKöping-Kolsva OK21:47+9:5413:31
6Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL25:32+13:3915:51
7Arvid GunérusSurahammars SOK29:22+17:2918:14
Linus HallinSurahammars SOKej godkänd

D35

4 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna LöwegrenKatrineholms OK51:5711:31
2Sofia CarlssonLindebygdens OK55:19+3:2212:15

H35

6 350 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Calle OlssonKFUM Örebro OK44:447:02
2Daniel HasselströmMotala AIF OL55:29+10:458:44
3Erik HarlénKFUM Örebro OK56:57+12:138:58
4Kristian BirathSurahammars SOK56:58+12:148:58
5Henrik HellgrenNorbergs OK1:06:55+22:1110:32
6Henrik HellborgCentrum OK2:10:59+1:26:1520:37

D40

4 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna LindgrenVästerås SOK43:579:44
2Eva HolmqvistOK Tor45:36+1:3910:06
3Maria BylundFagersta OK48:04+4:0710:39
4Malena AhlströmVästerås SOK48:34+4:3710:46
5Marie BerggrenFagersta OK50:33+6:3611:12
6Ulrika SanderOK Milan1:22:47+38:5018:21

H40

6 350 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Erik HaslerSurahammars SOK48:577:42
2Jonas TornehedVästerås SOK55:04+6:078:40
3Magnus ÖhlingOK Tor57:10+8:139:00
4Marcus JohnssonAvesta OK1:00:24+11:279:30
5Fredrik N. JanssonVästerbergslagens OL1:00:29+11:329:31
6Anders HaglundOK Milan1:04:55+15:5810:13
7Stellan TäckOK Hammaren1:04:58+16:0110:13
8Henrik HallinSurahammars SOK1:14:49+25:5211:46
9Anders GalinSurahammars SOK1:17:42+28:4512:14
Urban SärnbrinkOK Tisarenej godkänd
Magnus ThornellSurahammars SOKej godkänd

D45

3 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika SundströmVästerås SOK41:2910:36
2Annika OhlssonÄrla IF1:02:55+21:2616:05
3Anna NorrbomSala OK1:07:50+26:2117:20

H45

5 560 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas IvarssonOK Hammaren46:038:16
2Jonas OlssonOK Roxen48:11+2:088:39
3Ola JernströmAvesta OK49:13+3:108:51
4Håkan OlofssonÄrla IF49:35+3:328:55
5Joakim AhlströmVästerås SOK53:14+7:119:34
6Ruhdi KarlssonVästerås SOK54:31+8:289:48
7Joacim DahlbergAlmby IK55:24+9:219:57
8Tomas JonssonVandrarringen57:29+11:2610:20
9Olle SjöforsOK Älme59:33+13:3010:42
10Jonas PetterssonOK Tisaren59:41+13:3810:44
11Oskar NederheimHaninge SOK1:03:12+17:0911:22
12Christer LinderborgKöping-Kolsva OK1:05:37+19:3411:48
13Henrik OlssonHallstahammars OK1:08:04+22:0112:14
14Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:29:00+42:5716:00
Alastair EwinsAlmby IKej godkänd
Jan EhnbergSala OKej start

D50

3 690 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dorothe SpillmannIF Thor40:0310:51
2Karin Swärd LindbergVandrarringen41:10+1:0711:09
3Torun PahlmGarphyttans IF43:04+3:0111:40
4Birgitta OlssonTäby OK43:36+3:3311:48
5Helena HolmbergKöping-Kolsva OK45:06+5:0312:13
6Mona BierfeldtÄrla IF45:12+5:0912:14
7Lotta JungåkerKorsnäs IF OK46:42+6:3912:39
8Helena PepaHagaby GOIF51:41+11:3814:00
9Berit WetterArboga OK53:28+13:2514:29
10Karin ProforsKöping-Kolsva OK57:15+17:1215:30
11Elisabet ElmertoftNorbergs OK1:00:47+20:4416:28
Anna Weckner WestlundOK Tyrej start

H50

4 510 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan BjurstedtSurahammars SOK36:258:04
2Sten LeanderssonOK Tyr37:29+1:048:18
3Mats JönssonKorsnäs IF OK40:13+3:488:55
4Lars SchagerströmGarphyttans IF41:09+4:449:07
5Carl BymanVästerås SOK42:03+5:389:19 Ladda ner rutt i gpx-format
6Per SundströmVästerås SOK42:04+5:399:19
7Stefan TörnqvistVästerås SOK43:27+7:029:38
8Ulf HamreforsVästerås SOK50:12+13:4711:07
9Björn AlpbergAlmby IK50:46+14:2111:15
10Mikael DavidssonVästerås SOK51:06+14:4111:19
11Lennart MyrehedVandrarringen52:04+15:3911:32
12Niklas SanderOK Milan58:22+21:5712:56
13Jörgen DalénSala OK58:36+22:1112:59

D55

3 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika BrodinLindebygdens OK40:0711:31
2Elisabeth ÖströmOK Tyr43:58+3:5112:38
3Annika LarssonArboga OK44:18+4:1112:43
4Ingrid KensbyOK Tyr45:16+5:0913:00
5Annika DavidssonVästerås SOK46:14+6:0713:17
6Lena LarssonSala OK47:33+7:2613:39
7Birgitta GustafssonHagaby GOIF51:05+10:5814:40

H55

3 910 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär LundkvistHagaby GOIF37:589:42
2Reinert HallorOK Tisaren38:33+0:359:51
3Jan-Åke IsraelssonOK Milan39:13+1:1510:01
4Per-Olov SjöströmVästerås SOK41:06+3:0810:30
5Lars-Åke AnderssonArboga OK41:08+3:1010:31
6Mats CarlsvärdAlmby IK42:20+4:2210:49
7Klas ThybeckLindebygdens OK42:26+4:2810:51
8Jan GustafssonHagaby GOIF42:50+4:5210:57
9Leif SandahlOK Tyr46:15+8:1711:49
10Gunnar JonssonHallstahammars OK47:18+9:2012:05
11Mats KensbyOK Tyr49:21+11:2312:37
12Jan-Olov BergmanVästerås SOK51:36+13:3813:11
13Lars KarlssonAlmby IK58:54+20:5615:03
Pelle HöökKöping-Kolsva OKej godkänd
Jan GrannArboga OKej start
Sixten WestlundOK Tyrej start
Lars HagrotTäby OKej start

D60

2 630 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Britt GöranssonAlmby IK35:2913:29
2Anna-Karin JohanssonVandrarringen42:59+7:3016:20
3Marianne EinarssonFagersta OK45:17+9:4817:13
4Britt GunnarssonKristinehamns OK57:08+21:3921:43

H60

3 690 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar MunkteliusSurahammars SOK33:599:12
2Hans-Erik LangVästerbergslagens OL36:42+2:439:56
3Jan-Eric HellgrenNorbergs OK39:45+5:4610:46
4Mats LandquistKöping-Kolsva OK40:25+6:2610:57
5Stefan GunnarssonKristinehamns OK42:16+8:1711:27
6Leif VadmanKöping-Kolsva OK46:34+12:3512:37
7Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK50:25+16:2613:39
8Anders GunnarssonSurahammars SOK51:48+17:4914:02
Mats HastadFellingsbro GOIFej start

D65

2 270 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maud MossbergOK Järnbärarna38:1116:49
2Margareta LöfqvistVästerås SOK48:02+9:5121:09

H65

3 480 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke WallOK Tisaren34:449:58 Ladda ner rutt i gpx-format
2Sven-Olov WiklundArboga OK36:24+1:4010:27
3Karl-Göran WahlströmAlmby IK38:37+3:5311:05
4Göran LarssonSala OK39:05+4:2111:13
5Ingemar ZiljatOK Djerf39:13+4:2911:16
6Olle GranathSurahammars SOK39:15+4:3111:16
7Johan KällmanNorbergs OK40:28+5:4411:37
8Inge LöwegrenKatrineholms OK41:10+6:2611:49
9Per-Åke HullAlmby IK45:45+11:0113:08
10Ulf BackVandrarringen57:39+22:5516:33
11Rune VikmanVästerås SOK1:06:52+32:0819:12
Karl-Erik JohanssonOK Södertörnej start

D70

2 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edla FornanderVästerbergslagens OL45:3822:22
2Eva KjellmanVandrarringen47:02+1:2423:03
3Irma BjärudVästerbergslagens OL1:00:00+14:2229:24

H70

2 630 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören JohanssonSala OK33:2412:41
2Stig IsraelssonOK Tylöskog34:38+1:1413:10
3Per-Ivar MöllbergArboga OK35:14+1:5013:23
4Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK35:31+2:0713:30
5Håkan MossbergOK Järnbärarna35:35+2:1113:31
6Rolf BjärudVästerbergslagens OL37:16+3:5214:10
7Hans AnderssonVästerås SOK37:23+3:5914:12
8Göran WiigHallstahammars OK39:27+6:0315:00
9Hans L AnderssonVästerbergslagens OL41:58+8:3415:57
10Lars-Erik RaskVästerås SOK42:50+9:2616:17

H75

2 270 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ove JohanssonOK Järnbärarna30:0713:16
2Kjell MjöbergHallstahammars OK31:21+1:1413:48
3Hjalmar NordquistOK Järnbärarna36:19+6:1215:59
4Lennart KarlssonOK Grip41:53+11:4618:27
5Lars KjellmanVandrarringen42:26+12:1918:41
6Bo KällströmOK Milan53:17+23:1023:28
7Bo LöwegrenVästerås SOK1:04:38+34:3128:28

H85

2 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils-Gunnar  KarlssonKöping-Kolsva OK1:06:5432:47

Öppen motion 1

1 610 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selma IvarssonOK Hammaren13:438:31
2Dennis BjurstedtSurahammars SOK14:50+1:079:12
3Ludvig HaslerSurahammars SOK15:49+2:069:49
4Mira-Li ErikssonAvesta OK19:51+6:0812:19
5Melvin FredrikssonKorsnäs IF OK20:26+6:4312:41
6Anna FromKorsnäs IF OK20:29+6:4612:43
7Melker ThornellSurahammars SOK22:00+8:1713:39
8Max NellbergSurahammars SOK24:53+11:1015:27
9Filip GalinSurahammars SOK24:58+11:1515:30
10Isak NellbergSurahammars SOK25:53+12:1016:04
11Ida WilhelmssonOK Hedströmmen26:58+13:1516:44
12Joel SvenssonKorsnäs IF OK28:47+15:0417:52
13Castor RådbergKöping-Kolsva OK32:31+18:4820:11

Öppen motion 3

3 020 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes OlssonOK Tor29:219:43
2Karin SärnbrinkOK Tisaren30:13+0:5210:00
3Maria BrolinOK Linné47:34+18:1315:45
4Ingvar Oskarssonklubblös57:02+27:4118:53

Öppen motion 5

3 480 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Sofie TäckOK Hammaren53:4915:27
2Axel AnderssonNorbergs OK57:47+3:5816:36
3Sara AnderssonNorbergs OK58:00+4:1116:40
4Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL1:02:42+8:5318:01
5Lage JonssonLindebygdens OK1:07:13+13:2419:18
6Johan WannerAvesta OK1:08:14+14:2519:36
7Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:09:36+15:4720:00
8Lena TörnqvistVästerås SOK1:22:06+28:1723:35
9David LindgrenVästerås SOK1:23:34+29:4524:00
Helena DalénSala OKej godkänd

Öppen motion 7

3 690 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob WedmanVästerbergslagens OL43:5511:54
2Johanna RagvaldOK Linné44:23+0:2812:01
3Magdalena MosslindVandrarringen48:56+5:0113:15
4Lars LundénAvesta OK49:26+5:3113:23
5David SöderströmSala OK49:49+5:5413:30
6Lars MosslindVandrarringen49:51+5:5613:30
7Mona HullAlmby IK59:22+15:2716:05
8Christer RognellVallentuna-Össeby OL1:03:52+19:5717:18

Öppen motion 17

3 690 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin LövgrenAvesta OK55:3015:02

Öppen motion 8

6 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kasper WestmanVästerås SOK56:238:52
2Hampus WestmanVästerås SOK59:16+2:539:20
3Mats GustafssonKFUM Örebro OK1:04:32+8:0910:09

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser