Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OL-rounden, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OL-rounden, lång
Arrangörsorganisation: OK Hedströmmen
Datum: lördag 15 augusti 2015

Almby IK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ann-Britt GöranssonD60 (9)36:45+2:4112:48
4Mats CarlsvärdH55 (15)42:52+4:189:10Ladda ner rutt i gpx-format
5Mona HullD60 (9)42:44+8:4014:53
5Per-Åke HullH65 (18)50:31+11:3211:28
15Håkan SvenssonH55 (15)1:04:32+25:5813:49
Björn AlpbergH50 (22)ej godkänd
Karl-Göran WahlströmH65 (18)ej godkänd

Arboga OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Daniel JensenH14 Kort (2)51:3719:55
2Rasmus VånsjöU1 (9)20:04+2:359:47
2Lena JanssonD60 (9)34:26+0:2211:59
2Sven-Olov WiklundH65 (18)41:39+2:409:27
6Jonatan VånsjöH10 (10)28:11+10:0912:34
6Casper VånsjöH14 (9)30:40+4:5810:13
7Rasmus MöllerH18 (14)44:21+8:558:38
8Roland NotstamH55 (15)47:45+9:1110:13
12Maria JensenÖppen motion 3 (24)1:27:20+32:5329:06
12Håkan SöderkvistH70 (20)51:22+12:5312:48
13Leif JensenÖppen motion 3 (24)1:27:23+32:5629:07
13Cajsa VånsjöD12 (18)1:03:14+39:3424:24
13Ann-Louise HjorthD50 (17)1:00:32+20:2615:05
Anna-Karin VånsjöÖppen motion 3 (24)ej godkänd
Jenny GustafssonD40 (9)ej start

Avesta OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ola JernströmH45 (13)41:178:02
3Lucas WannerH12 (8)48:39+10:4118:47
5Thom SandvikH60 (19)39:53+5:318:56
6Marcus JohnssonH40 (11)53:58+15:559:50
7Johan WannerÖppen motion 5 (17)1:13:56+22:4316:55
8Solweig PalmD60 (9)56:48+22:4419:47
8Karin StålÖppen motion 7 (21)46:26+8:1012:49
9Niklas SöderlundH40 (11)1:03:30+25:2711:35
11Julia WannerD14 (20)47:38+15:2015:55
12Anna-Karin LövgrenÖppen motion 17 (23)1:05:38+21:5318:07
16Lennart VessbergH65 (18)1:25:38+46:3919:27
20Stig-Olof StålH70 (20)1:01:05+22:3615:13
Linus JernströmÖppen motion 3 (24)ej godkänd
Tindra JernströmD16 (9)ej start

Dalaportens OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Folke BjörkmanH75 (14)50:43+10:2614:00
17Amanda NordlöfÖppen motion 7 (21)1:02:08+23:5217:09
17Ulrika HoflingÖppen motion 7 (21)1:02:08+23:5217:09

Domnarvets GOIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Andreas PerssonÖppen motion 8 (12)55:41+17:4710:19
7Sofia StenbergÖppen motion 7 (21)45:57+7:4112:41

Eskilstuna OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Inger OnsbringD60 (9)34:0411:52
6Robert HagströmÖppen motion 5 (17)1:13:23+22:1016:47
8Ulf SvedestamH70 (20)46:54+8:2511:41
14Håkan GustafsonH55 (15)1:01:59+23:2513:16

Fagersta OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Peter AnderssonÖppen motion 3 (24)59:57+5:3019:59
2Marie BerggrenD40 (9)52:48+7:1211:50
2Ludvig BylundH12 (8)41:20+3:2215:57
3Maria BylundD40 (9)53:11+7:3511:55
3Lovisa BylundD10 (3)54:17+30:5524:14
4Edvin BerggrenH12 (8)56:43+18:4521:53
8Lars-Åke BylundÖppen motion 3 (24)1:15:29+21:0225:09
10Lars WisellH65 (18)57:56+18:5713:09
Marie BerggrenJubileumsklass 10 (17)ej godkänd
Edvin BerggrenJubileumsklass 10 (17)ej godkänd
Marianne EinarssonD60 (9)ej start
Carl-Erik BerglövH55 (15)ej start

Fellingsbro GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Mats HastadH60 (19)47:47+13:2510:42

Garphyttans IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Torun PahlmD50 (17)52:07+12:0112:59
17Inga-Britt MalmÖppen motion 17 (23)1:29:16+45:3124:39

Hagaby GOIF

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Martin RegbornH21 (15)40:325:35
2Hans EgefalkÖppen motion 8 (12)54:50+16:5610:10
3Kajsa HolmqvistÖppen motion 5 (17)56:36+5:2312:57
3Pär LundkvistH55 (15)42:19+3:459:03
5Mikael AnderssonH40 (11)53:35+15:329:46
6Ellen AnderssonD12 (18)43:54+20:1416:56
6Linnéa HolmqvistD21 (17)42:15+2:379:09
7Carina RegbornD45 (11)1:02:40+18:2014:14
11Fredrik RegbornH21 (15)1:02:58+22:268:41
12Marit ÄngÖppen motion 7 (21)53:14+14:5814:42
Helena PepaD50 (17)ej godkänd

Hallstahammars OK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Håkan RambergH16 (8)36:118:16
2Torsten RambergÖppen motion 5 (17)54:52+3:3912:33
3Gudrun PerssonÖppen motion 17 (23)47:36+3:5113:08
3Ida OlssonÖppen motion 3 (24)1:05:20+10:5321:46
6Axel OlssonÖppen motion 3 (24)1:10:04+15:3723:21
6Gunnar JonssonÖppen motion 8 (12)1:01:11+23:1711:21
7Annika NorströmÖppen motion 17 (23)55:56+12:1115:27
7Henrik OlssonÖppen motion 8 (12)1:06:41+28:4712:22
9Jakob SvenssonU2 (10)45:06+24:0720:08
9Lena HedmanÖppen motion 17 (23)1:01:05+17:2016:52
13Kjell MjöbergÖppen motion 17 (23)1:05:47+22:0218:10
19Bo HedmanÖppen motion 17 (23)1:40:55+57:1027:52
Oliver OlssonU2 (10)ej godkänd
Karin JohanssonÖppen motion 3 (24)ej godkänd
Jan-Erik KraftÖppen motion 17 (23)ej godkänd
Tage ErikssonÖppen motion 3 (24)ej godkänd
Ingemar JonssonÖppen motion 17 (23)ej godkänd

Haninge SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Oskar NederheimÖppen motion 7 (21)38:41+0:2510:41

Hällefors OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Gunnar SpelkvistH50 (22)54:52+22:5811:54
15Bo EngborgH60 (19)53:21+18:5911:57Ladda ner rutt i gpx-format
19Nils MogrenH70 (20)59:41+21:1214:53
Johnny BrandtH70 (20)ej start

IF Start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Mattias GustafssonÖppen motion 8 (12)1:10:36+32:4213:05

IF Thor

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Rebecka HoppeD21 (17)ej start

IFK Hedemora OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Karl JohanssonH75 (14)40:29+0:1211:10
4Jan JohanssonH70 (20)42:52+4:2310:41
6Olle JohanssonH70 (20)44:55+6:2611:12
Ingemar JohanssonH80 (1)ej start

IK Standard

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Krister KarlssonH70 (20)46:43+8:1411:39
10Kjell BlombergH70 (20)48:26+9:5712:04

IK Ymer

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Henrik LidhageH21 (15)ej start

Karbennings Goif

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Leif BylundÖppen motion 7 (21)1:24:13+45:5723:15

Karlsbyhedens IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Signe ÖgrenD10 (3)23:2210:25
5Jenny ÖgrenD40 (9)59:14+13:3813:16

Katrineholms OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anna LöwegrenD35 (2)52:5211:19
7Inge LöwegrenH65 (18)51:36+12:3711:43
10Klas BringertH21 (15)1:00:53+20:218:24

KFUM Örebro OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Fredrik NilssonH50 (22)ej start

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Arvid LindholmInskolning (7)fullföljt

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Kristoffer KlarinU2 (10)22:48+1:4910:10

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Theo LindholmÖppen motion 1 (2)24:2510:54

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Judit KällströmÖppen motion 3 (24)2:00:31+1:06:0440:10

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Marie KlarinÖppen motion 7 (21)50:36+12:2013:58

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Juhani LehtolaÖppen motion 17 (23)ej godkänd

Korsnäs IF OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Melvin FredrikssonH12 Kort (1)31:5814:16
1Anna FromÖppen motion 3 (24)54:2718:09
3Magnus FredrikssonH45 (13)47:02+5:459:10
3Ronja JungåkerD16 (9)39:58+2:179:35
4Johannes ÖgrenH16 (8)41:20+5:099:27
6Lotta JungåkerD50 (17)46:40+6:3411:38
7Disa SvenssonD12 (18)44:12+20:3217:03
8Eva FredrikssonÖppen motion 5 (17)1:18:08+26:5517:52
9Karl FredrikssonÖppen motion 5 (17)1:29:32+38:1920:29
10Carl-Åke FredrikssonÖppen motion 5 (17)1:31:21+40:0820:54
10Irma FredrikssonÖppen motion 3 (24)1:24:11+29:4428:03
10Gustav ÖgrenH18 (14)48:15+12:499:24
10Lina FredrikssonD21 (17)49:08+9:3010:39
12Jennifer SvenssonD14 (20)49:00+16:4216:23
16Mats JönssonH50 (22)55:43+23:4912:05
Joel SvenssonInskolning (7)fullföljt

Kristinehamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Britt GunnarssonD60 (9)35:02+0:5812:12
13Stefan GunnarssonH60 (19)48:36+14:1410:53

Köping-Kolsva OK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Nils-Gunnar  KarlssonH85 (3)42:4820:58
2Göta KåbergD75 (3)49:56+19:2024:28
2Henrik HolmbergH45 (13)45:29+4:128:51
2Elvira DanielssonD16 (9)39:25+1:449:27
2Alf LindbergH70 (20)39:08+0:399:45
4Frida AnderssonU1 (9)26:21+8:5212:51
4Jonna SandbergD12 (18)41:32+17:5216:02
4Bo LindkvistÖppen motion 17 (23)52:23+8:3814:28
4Ola LindholmÖppen motion 8 (12)57:12+19:1810:36
5Castor RådbergU1 (9)27:00+9:3113:10
5Bo ErikssonÖppen motion 17 (23)52:36+8:5114:31
6Josefin SandbergU1 (9)29:26+11:5714:21
6Janne SelkäläH21 (15)51:34+11:027:07
7Jakob SandbergH10 (10)29:35+11:3313:12
7Karin ValdemarssonD21 (17)43:37+3:599:27
8Andrea LamprechtD14 (20)44:08+11:5014:45
8Klaus Tröster-CederthÖppen motion 17 (23)58:06+14:2116:02
8Alva LamprechtD16 (9)1:13:06+35:2517:31
9Helena HolmbergD50 (17)50:10+10:0412:30
9Mats LandquistH60 (19)45:03+10:4110:06
11Mats KåbergÖppen motion 7 (21)52:37+14:2114:32
11Sofie LandqvistD21 (17)49:30+9:5210:44
12Sune AhlinH75 (14)1:29:46+49:2924:47
12Mats BirkestålH55 (15)54:42+16:0811:42
12Marie LarssonD50 (17)55:27+15:2113:49
12Johan CelanderH21 (15)1:05:47+25:159:05
13Karl-Gustav KlemetsH70 (20)51:26+12:5712:49
14Kornelia RådbergD12 (18)1:08:40+45:0026:30
15Kerstin ErikssonÖppen motion 17 (23)1:13:01+29:1620:10
16Anders WaldemarssonH60 (19)1:04:49+30:2714:31
17Leif VadmanH60 (19)1:05:24+31:0214:39
18Margareta ValdemarssonÖppen motion 17 (23)1:37:40+53:5526:58
Carola CederthÖppen motion 5 (17)ej godkänd
Frank LarssonJubileumsklass 10 (17)ej godkänd

Leksands OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Maria JunevikD45 (11)44:2010:04
2Ulf MagnussonH50 (22)35:47+3:537:45
2Linnea JunevikD10 (3)25:58+2:3611:35
2Anders HaglundH55 (15)39:23+0:498:25
10Adam HaglundÖppen motion 8 (12)1:18:57+41:0314:38

Lindebygdens OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Asta SjöbergD75 (3)30:3615:00
1Axel ThybeckH10 (10)18:028:03
1Annika BrodinD55 (8)40:2111:08
2Sofia CarlssonD35 (2)59:28+6:3612:44
7Simon BjörklundH16 (8)52:54+16:4312:06
9Lovisa ThybeckU1 (9)35:08+17:3917:08
10Anders HolmbergÖppen motion 17 (23)1:03:07+19:2217:26
Claes SjöbergJubileumsklass 10 (17)ej godkänd

Ludvika OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
André BergkvistInskolning (7)ej godkänd

Länna IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Johan EdenhamnH18 (14)45:10+9:448:48

Malungs OK Skogsmårdarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Håkan ErikssonH50 (22)31:546:55
1Lars HarkmanH60 (19)34:227:42
Thomas CarlssonH21 (15)ej godkänd

Motala AIF OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Erik MelénH21 (15)ej godkänd

NAIS Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Thomas PeterssonH50 (22)43:19+11:259:23

Norbergs OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Henrik HellgrenH35 (1)1:10:5413:09
4Johan KällmanH65 (18)47:07+8:0810:42
5Arvid ErikssonH12 (8)1:14:08+36:1028:37
6Annelie SpolanderD55 (8)59:21+19:0016:23
9Cecilia ErikssonÖppen motion 3 (24)1:17:47+23:2025:55
10Jan-Eric HellgrenH60 (19)46:01+11:3910:19
11Jan ÅhsÖppen motion 17 (23)1:05:14+21:2918:01
13Egon LundquistH75 (14)1:50:15+1:09:5830:27
14Elisabet ElmertoftD50 (17)1:01:19+21:1315:17
15Catrine LundquistÖppen motion 3 (24)1:36:35+42:0832:11
16Hanna ErikssonD14 (20)1:11:57+39:3924:03

OK Djerf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Ingemar ZiljatH65 (18)1:01:18+22:1913:55

OK Grip

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Lennart KarlssonH75 (14)1:01:50+21:3317:04
Harriet KarlssonD75 (3)ej godkänd

OK Hammaren

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Cornelia IvarssonD14 (20)36:39+4:2112:15
11Selma IvarssonD12 (18)55:42+32:0221:30
14Christina IvarssonÖppen motion 5 (17)1:47:24+56:1124:34
Thomas IvarssonH45 (13)ej godkänd

OK Hedströmmen

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Kalle AnderssonH10 (10)25:23+7:2111:19
6Ida WilhelmssonU2 (10)41:02+20:0318:19
7Malte EnbomH12 (8)1:34:08+56:1036:20
9Iris van LoenhoutD14 (20)44:58+12:4015:02
18Nora RolénD14 (20)1:28:15+55:5729:30
Paula BlockhammarD14 (20)ej godkänd
Nora HändigD12 (18)ej godkänd
Anders AnderssonH12 (8)ej godkänd

OK Hällen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Peter ÖbergH21 (15)41:35+1:035:44
2Johanna ÖbergD21 (17)39:47+0:098:37

OK Järnbärarna

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Kjell GustafssonÖppen motion 17 (23)47:15+3:3013:03
3Håkan MossbergH70 (20)42:39+4:1010:38
7Maud MossbergD65 (7)1:09:33+31:2126:38
Hjalmar NordquistH75 (14)ej godkänd

OK Kolmården

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Catharina JohanssonD65 (7)1:07:23+29:1125:49
11Ove JohanssonH65 (18)58:18+19:1913:14

OK Kåre

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Sture Roland JosefssonH85 (3)55:40+12:5227:17
6Kerstin SundbergD60 (9)48:50+14:4617:00
8Per Erik FogelH60 (19)44:07+9:459:53
10Mia GustafssonD50 (17)50:28+10:2212:35
11Lars GustafssonH50 (22)50:47+18:5311:00

OK Linné

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Olle NilssonH18 (14)35:266:54
5Anna KarlströmD18 (7)47:55+2:5010:44
6Tuve MöllerH18 (14)42:55+7:298:21
11Gustaf BrolinÖppen motion 3 (24)1:24:36+30:0928:12
14Karna ThorssonD21 (17)53:20+13:4211:34
16Johanna RagvaldD21 (17)1:00:03+20:2513:01

OK Milan

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Britt-Marie EklöfD70 (8)40:05+0:2915:21
3Sanna SanderD12 (18)36:00+12:2013:53
5Catrine StoltÖppen motion 3 (24)1:07:53+13:2622:37
5Jakob FranssonH18 (14)42:51+7:258:21
6Josefin ErlandssonD18 (7)51:58+6:5311:39
6Ulrika SanderD40 (9)1:03:52+18:1614:19
6Jan-Åke Stolt KarlssonH55 (15)43:17+4:439:16
7Sofia ErlandssonD40 (9)1:12:53+27:1716:20
8Jonas LindahlH21 (15)56:17+15:457:46
9Jan FranssonÖppen motion 7 (21)47:10+8:5413:01
9Bo KällströmH75 (14)55:11+14:5415:14
9Jan-Åke IsraelssonH55 (15)49:11+10:3710:31
9Lisa WesterbergD21 (17)48:50+9:1210:35
12Therese KorkeakoskiD21 (17)51:05+11:2711:04
14Inga HolmströmÖppen motion 17 (23)1:07:44+23:5918:42
16Eva KorkeakoskiD50 (17)1:32:10+52:0422:59
18Östen EklöfH70 (20)58:54+20:2514:41
19Niklas SanderH50 (22)57:55+26:0112:33
Jörgen HolmströmÖppen motion 17 (23)ej godkänd
Filip SöderlundH21 (15)ej godkänd
Per EklöfH21 (15)ej start
Susanne ErikssonD21 (17)ej start

OK Ravinen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Eva HöijeD65 (7)56:46+18:3421:44
9Lennart HöijeH70 (20)47:17+8:4811:47

OK Roslagen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tommy LindbergÖppen motion 8 (12)37:547:01
3Rebecka LindbergD21 (17)40:00+0:228:40
9Waldemar AnderssonH18 (14)45:27+10:018:51

OK Roxen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Jonas OlssonH45 (13)47:55+6:389:20
7Olivia FröbergD16 (9)1:00:04+22:2314:24
16Anna FröbergÖppen motion 17 (23)1:17:25+33:4021:23
17Sigrid FröbergD14 (20)1:18:27+46:0926:14
Christer SandhH65 (18)ej start

OK Tisaren

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Valter PetterssonH14 (9)25:428:34
1Lars-Åke WallH65 (18)38:598:51Ladda ner rutt i gpx-format
1Lovisa PerssonD21 (17)39:388:35
3Martin SärnbrinkH18 (14)39:38+4:127:43
4Lennart LundhÖppen motion 5 (17)1:07:16+16:0315:23
5Johanna SärnbrinkD16 (9)50:55+13:1412:12
8Urban SärnbrinkH40 (11)1:03:24+25:2111:34
19Karin SärnbrinkÖppen motion 7 (21)1:02:33+24:1717:16
Per BjurströmH50 (22)ej start

OK Tor

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elliot WikströmU1 (9)17:298:31
1Alf LundkvistH80 (1)50:1317:29
1Stefan VikströmÖppen motion 7 (21)38:1610:34
2Magnus ÖhlingH40 (11)40:51+2:487:27
3Marie HedarÖppen motion 7 (21)41:13+2:5711:23
3Casper HedarH16 (8)41:15+5:049:26
3Jörgen JonssonH40 (11)42:24+4:217:44
4Josefine JonssonD14 (20)38:17+5:5912:48
5Katarina OlssonD45 (11)59:16+14:5613:28
5Lars JohanssonH75 (14)48:59+8:4213:31
6Anita JohanssonD70 (8)48:40+9:0418:38
10Henrik OlssonH50 (22)46:47+14:5310:08
10Ingrid OlssonD14 (20)46:59+14:4115:42
11Tomas AnderssonH55 (15)52:27+13:5311:13
15Agnes OlssonD14 (20)1:07:10+34:5222:27
André ÖhlingInskolning (7)fullföljt
Stina JonssonD16 (9)ej godkänd
Marie HedarJubileumsklass 10 (17)ej godkänd
Casper HedarJubileumsklass 10 (17)ej godkänd
Rasmus HedarH10 (10)ej start

OK Tylöskog

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Stig IsraelssonH70 (20)44:44+6:1511:09

OK Tyr

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Oskar NymanH16 (8)36:118:16
1Sixten WestlundH55 (15)38:348:15
1Börje RåbergH70 (20)38:299:35
2Elisabeth ÖströmD55 (8)40:45+0:2411:15
3Sten LeanderssonH50 (22)36:12+4:187:51
4Karin NymanD45 (11)57:19+12:5913:01
4Annika LeanderssonD55 (8)42:45+2:2411:48
4Olov ÖströmH60 (19)38:38+4:168:39
5Ingrid KensbyD55 (8)48:19+7:5813:20
6Lars-B LarssonH75 (14)50:43+10:2614:00
7Pär NymanH50 (22)44:18+12:249:36
8Anna Weckner WestlundD50 (17)49:04+8:5812:14
10Leif SandahlH55 (15)51:23+12:4911:00
13Mats KensbyH55 (15)1:01:33+22:5913:10
Malin NymanD18 (7)ej godkänd

OK Älme

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Olle SjöforsH45 (13)57:35+16:1811:13

Sala OK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Britt Linnéa ErikssonD65 (7)38:1214:38
2Mirjam DalénD18 (7)45:57+0:5210:18
3Lova  HedlundU1 (9)20:09+2:409:49
3Lena LarssonD55 (8)41:21+1:0011:25
3Göran LarssonH65 (18)43:40+4:419:55
5Inger LundD70 (8)46:42+7:0617:53
5Agnes KällströmD14 (20)38:41+6:2312:56
5Mårten KällströmH50 (22)42:51+10:579:17
6Mats ErikssonÖppen motion 17 (23)55:48+12:0315:24
6Anna NorrbomD45 (11)1:00:22+16:0213:43
6Nils-Erik ErikssonH65 (18)50:35+11:3611:29
8Peter KraftÖppen motion 8 (12)1:10:09+32:1513:00
11Helena DalénÖppen motion 5 (17)1:31:31+40:1820:56
12Anton KällströmH18 (14)53:54+18:2810:30
14Henry WestmanH65 (18)1:03:21+24:2214:23
16Ingela BengtssonÖppen motion 5 (17)2:17:20+1:26:0731:25
20Jörgen DalénH50 (22)1:02:46+30:5213:36
21Erik BengtssonH50 (22)1:24:47+52:5318:23
Martin NorrbomH21 (15)ej start

SK Trim/Virsbo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Andreas LiljebrandÖppen motion 7 (21)57:45+19:2915:57

Skogsluffarnas OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Per WesterlundH45 (13)2:19:47+1:38:3027:14

Stora Tuna OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jacob MagnussonÖppen motion 1 (2)36:11+11:4616:09
7Torbjörn OttossonH60 (19)43:40+9:189:47
13Hanna BarkegrenD21 (17)52:54+13:1611:28
16Ulla-Britt OttossonÖppen motion 7 (21)1:00:20+22:0416:40
Torbjörn Nilsson AlataloÖppen motion 3 (24)ej godkänd

Storviks IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Moa KarlssonD14 (20)42:08+9:5014:05
14Elis ÅbergH70 (20)53:10+14:4113:15

Surahammars SOK

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ludvig HaslerU2 (10)20:599:22
1Ida PetterssonD14 Kort (1)42:0516:14
1Lars-Erik HaslerH40 (11)38:036:56
2Alexander SevonH14 Kort (2)53:27+1:5020:38
2John GunnarssonH18 (14)37:35+2:097:19
3Melker ThornellU2 (10)34:07+13:0815:13
3Linus HallinH10 (10)19:43+1:418:48
4Max NellbergU2 (10)39:40+18:4117:42
4Gustav LundÖppen motion 7 (21)42:31+4:1511:44
4Stefan BjurstedtH50 (22)39:21+7:278:32
4Magnus ThornellH40 (11)43:18+5:157:54
5Filip GalinU2 (10)39:53+18:5417:48
5Tommy ÖströmÖppen motion 5 (17)1:11:16+20:0316:18
6Edvin ÖströmH12 (8)1:20:14+42:1630:58
7Gabriella HaslerU1 (9)32:46+15:1715:59
7Henrik HallinH40 (11)1:00:12+22:0910:59
8Dennis BjurstedtH10 (10)31:23+13:2114:00
8Sofia HaslerD40 (9)1:15:58+30:2217:01
8Oscar ThornellH14 (9)48:00+22:1816:00
10Anna LundD45 (11)1:22:28+38:0818:44
10Arvid GunérusH10 (10)49:55+31:5322:17
10Anders GalinH40 (11)1:35:08+57:0517:21
11Elisabeth StödemanD45 (11)1:56:30+1:12:1026:28
11Gunnar MunkteliusH60 (19)47:35+13:1310:40
12Rebecka HaslerD12 (18)59:20+35:4022:54
16Carina GunérusÖppen motion 3 (24)1:43:27+49:0034:29
18Martina KihlbergÖppen motion 3 (24)2:12:35+1:18:0844:11
Isak NellbergInskolning (7)fullföljt
Frida GunérusD12 (18)ej godkänd
Ida HallinD14 (20)ej godkänd
Wilma ThornellD12 (18)ej godkänd
Henrik NettelmarkH35 (1)ej start
Vidar NettelmarkH10 (10)ej start
Matilda ÖströmD10 (3)ej start
Linnea KarlssonU1 (9)ej start

Säterbygdens OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Siv StamD70 (8)40:48+1:1215:37
5Anders GedinH55 (15)43:07+4:339:13
18Bengt HanssonH60 (19)1:08:58+34:3615:27

Södertälje-Nykvarn OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Sofie OhlssonD16 (9)47:04+9:2311:17
Sofia OhlssonJubileumsklass 10 (17)ej godkänd

Täby OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Birgitta OlssonD50 (17)40:0610:00
5Johanna OlssonD21 (17)40:43+1:058:49

Vallentuna-Össeby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Simon SchusterH18 (14)40:49+5:237:57

Vandrarringen

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Eva KjellmanD70 (8)39:3615:10
1Maja MosslindD16 (9)37:419:02
3Jenny LindbergD18 (7)46:36+1:3110:26
3Lars KjellmanH75 (14)48:02+7:4513:16
5Magdalena MosslindÖppen motion 7 (21)43:33+5:1712:01
6Tomas JonssonH45 (13)51:14+9:579:59
7Karin Swärd LindbergD50 (17)48:40+8:3412:08
8Sören LindgrenH45 (13)54:23+13:0610:36
8Jonna SiljebäckD12 (18)47:37+23:5718:23
8Ulf BackH65 (18)56:26+17:2712:49
14Petra HelmerssonÖppen motion 7 (21)56:35+18:1915:37
14Leo JohanssonH60 (19)48:51+14:2910:57
17Lennart MyrehedH50 (22)56:28+24:3412:14
19Margareta MosslindÖppen motion 3 (24)2:21:35+1:27:0847:11
20Lars MosslindÖppen motion 7 (21)1:03:29+25:1317:32
Alice HelmerssonD12 (18)ej godkänd

Visborgs OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Gustaf SameliusH45 (13)ej start

Västerbergslagens OL

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1David ShearerÖppen motion 17 (23)43:4512:05
1Peter BergkvistÖppen motion 5 (17)51:1311:43
1Alva RyttherD14 (20)32:1810:48
1Alva RyttherJubileumsklass 10 (17)13:2113:13
2Thorwald JanssonH85 (3)50:58+8:1024:59
2Lena PetrisiD45 (11)51:14+6:5411:38
2Henry SvensH14 (9)27:52+2:109:17
2Ragnhild SvensJubileumsklass 10 (17)17:08+3:4716:57
3Hans-Erik LangH60 (19)38:12+3:508:33
4Sidonie WintherÖppen motion 3 (24)1:07:51+13:2422:37
4Karl ForsgrenH10 (10)23:15+5:1310:22
4Inga Lisa NordqvistD70 (8)40:55+1:1915:40
4Svante NyströmH75 (14)48:22+8:0513:21
5Henrik PetrisiH14 (9)30:22+4:4010:07
5Ragnhild SvensD50 (17)43:16+3:1010:47
6Karin Ingeborg WedmanD14 (20)40:43+8:2513:37
6Hans AnderssonH60 (19)40:55+6:339:10
7Gunilla Maria BrusÖppen motion 3 (24)1:12:36+18:0924:12
7Clara VogtU2 (10)42:08+21:0918:48
7Edla FornanderD70 (8)54:06+14:3020:43
8Ellen ForsgrenU2 (10)42:18+21:1918:53
8Per Gustav WedmanU1 (9)35:02+17:3317:05
8Irma BjärudD70 (8)1:14:38+35:0228:35
8Per WintherH50 (22)44:19+12:259:36
8Folke NyströmH75 (14)53:13+12:5614:42
9Nils Arvid WedmanH10 (10)31:46+13:4414:10
10Fredrik PetrisiH45 (13)1:01:24+20:0711:58
10Alicia BergkvistD12 (18)53:23+29:4320:36
12Bernt ForsgrenÖppen motion 5 (17)1:37:08+45:5522:13
13Lisa VogtD14 (20)52:12+19:5417:27
13Jakob WedmanÖppen motion 7 (21)53:59+15:4314:54
14Kalle VogtÖppen motion 3 (24)1:27:39+33:1229:13
14Elsa ForsgrenD14 (20)55:23+23:0518:31
15Stig NordqvistH70 (20)55:00+16:3113:42
15Anna-Karin RyttherD50 (17)1:12:00+31:5417:57
16Rolf BjärudH70 (20)55:40+17:1113:52
17Hans L AnderssonH70 (20)56:23+17:5414:03
Nils ForsgrenInskolning (7)fullföljt
Amanda NorrgårdInskolning (7)fullföljt
Anna-Lena AnderssonD55 (8)ej godkänd
Karin Ingeborg WedmanJubileumsklass 10 (17)ej godkänd

Västerviks OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Gunilla PetterssonD65 (7)41:15+3:0315:48
9Torgny PetterssonH65 (18)56:28+17:2912:49

Västerås SOK

61 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sandra NäslundD18 (7)45:0510:06
1Klara SjöströmD12 (18)23:409:08
1Anna LindgrenD40 (9)45:3610:13
1Kuno ÖsterlundH75 (14)40:1711:07
1Elias Jeb BergrothH12 (8)37:5814:39
2Josiah BergrothH10 (10)18:55+0:538:26
2Maja AhlströmD12 (18)33:41+10:0113:00
2Lars JakobssonH60 (19)36:55+2:338:16
3Kalle SjöströmH14 (9)28:25+2:439:28
3Margareta LöfqvistD65 (7)48:03+9:5118:24
3Annika SundströmD45 (11)55:49+11:2912:41
3Gunilla BomanD50 (17)42:37+2:3110:37
4Emma HelmerssonD18 (7)47:43+2:3810:41
4Andreas NäslundH14 (9)29:10+3:289:43
4Anna NygårdD40 (9)53:28+7:5211:59
4Anders ÖsterlundH21 (15)45:54+5:226:20
5Hampus WestmanÖppen motion 8 (12)58:06+20:1210:46
5Fredrik HamreforsH16 (8)43:09+6:589:52
5Kristina LindgrenD12 (18)42:25+18:4516:22
6Peter ThornellÖppen motion 7 (21)45:21+7:0512:31
6Sixten TörnqvistH16 (8)44:26+8:1510:10
6Hanna SundströmD16 (9)58:29+20:4814:01
7Lena JakobssonD60 (9)51:58+17:5418:06
7Joakim AhlströmH45 (13)52:35+11:1810:15
7Annika DavidssonD55 (8)1:04:40+24:1917:51
7Emil AhlströmH14 (9)41:16+15:3413:45
7Per-Olov SjöströmH55 (15)43:18+4:449:16
8Pontus LindgrenH16 (8)59:44+23:3313:40
8Karin ÅkermanD45 (11)1:04:34+20:1414:40
8Anna ZetterbergD21 (17)45:38+6:009:53
9Per SundströmH50 (22)45:50+13:569:56
9Sofie ThornellD12 (18)48:17+24:3718:38
9Gun MillingerD60 (9)1:16:41+42:3726:43
11Elisabeth WestmanÖppen motion 8 (12)1:19:27+41:3314:44
11David LindgrenH45 (13)1:41:57+1:00:4019:52
11Lars AhlströmH75 (14)1:20:53+40:3622:20
11Henrik HamreforsH18 (14)50:22+14:569:49
11Per HaepplingH70 (20)50:10+11:4112:30
12Tommy BomanÖppen motion 8 (12)1:23:32+45:3815:29
12Ulf HamreforsH50 (22)53:25+21:3111:35
12Bernt ÅströmH65 (18)58:30+19:3113:17
13Kristian FellÖppen motion 5 (17)1:43:18+52:0523:38
13Simon ÖsterlundH18 (14)55:33+20:0710:49
14Stefan TörnqvistH50 (22)54:53+22:5911:54
15Lena TörnqvistÖppen motion 5 (17)2:04:14+1:13:0128:25
15Niclas AhlströmH50 (22)55:40+23:4612:04
15Sara HamreforsD21 (17)56:13+16:3512:11
15Anders MillingerH65 (18)1:11:19+32:2016:12
18Mikael DavidssonH50 (22)57:34+25:4012:29
Malena AhlströmD40 (9)ej godkänd
Markus ÖsterlundH14 (9)ej godkänd
Johan AhlströmH40 (11)ej godkänd
Hans-Erik SkalbergH60 (19)ej godkänd
Per SundströmJubileumsklass 10 (17)ej godkänd
Hampus WestmanJubileumsklass 10 (17)ej godkänd
Dan ÖsterlundH18 (14)ej godkänd
Fredrik HamreforsJubileumsklass 10 (17)ej godkänd
Kristina LindgrenJubileumsklass 10 (17)ej godkänd
Anna LindgrenJubileumsklass 10 (17)ej godkänd
Kristian FellJubileumsklass 10 (17)ej godkänd
Pontus LindgrenJubileumsklass 10 (17)ej godkänd
Britt LarssonD75 (3)ej start
Tore NallgårdH45 (13)ej start
Johan SundénH21 (15)ej start
Elin NallgårdD16 (9)ej start
Kurt ElvénH75 (14)ej start
Lucas AhlströmH12 (8)ej start
Erik NallgårdH18 (14)ej start
Lill NallgårdÖppen motion 5 (17)ej start

Ärla IF

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Malin BierfeldtD14 (20)36:21+4:0312:09
2Mona BierfeldtD50 (17)41:54+1:4810:26
3Håkan OlofssonH45 (13)47:02+5:459:10
3Robbin KantarpH21 (15)45:51+5:196:19
4Emma KantarpD21 (17)40:30+0:528:47
4Mia BierfeldtD50 (17)42:46+2:4010:39
5Oscar VångellH21 (15)47:42+7:106:35
6Irene ÖhlingD65 (7)1:09:32+31:2026:38
7Patrik LindH21 (15)55:58+15:267:43
9Annika OhlssonD45 (11)1:06:20+22:0015:04
9Jonathan RosendahlH21 (15)56:41+16:097:49
Tommy ÖhlingH65 (18)ej godkänd
Sandra Karlsson BierfeldtD21 (17)ej godkänd
Pontus BierfeldtH16 (8)ej start
Jörgen BergströmH70 (20)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser