Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppet Varbergsmästerskap Natt & Närtävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet Varbergsmästerskap Natt & Närtävling
Arrangörsorganisation: OK Nackhe
Datum: torsdag 27 mars 2014

H20

5 125 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan GustafssonOK Nackhe49:439:42
August BengtssonOK Nackheej start

D16

3 725 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice HultinOK Löftan53:2314:19
Jonna HalonenFjärås AIKej start

H16

3 925 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik JohanssonOK Nackhe26:046:38
2Filip SvenssonOK Löftan33:37+7:338:33
Olle JosarpFK Friskus-Varbergej start

D14

3 075 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira WildheimFK Friskus-Varberg30:379:57

H14

3 075 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar KjellssonFalkenbergs OK37:4112:15

D12

2 375 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna SvenssonOK Löftan40:1016:54

H10

1 825 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melwin WildheimFK Friskus-Varberg32:5818:03

D35

4 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma LindénFK Friskus-Varberg32:117:29
2Malin BrorsonOK Nackhe46:28+14:1710:48
3Karin NorlanderOK Nackhe47:03+14:5210:56

H35

5 125 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kenth VenöstrandOK Nackhe36:397:09
2Thomas JosarpFK Friskus-Varberg38:00+1:217:24
3Urban BromsFK Friskus-Varberg44:18+7:398:38
4Fredrik BrorsonOK Nackhe55:09+18:3010:45

D45

3 925 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina AnderssonFK Friskus-Varberg36:379:19
2Catarina BengtssonOK Nackhe39:24+2:4710:02
Jeanette LarssonFK Friskus-Varbergej start

H45

4 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter AronssonFK Friskus-Varberg30:187:02
2Magnus AbrahamssonHylte OK32:02+1:447:26
3Gert WildheimFK Friskus-Varberg32:28+2:107:33
4Peter KjellssonFalkenbergs OK38:15+7:578:53
5Peter BadenfeltFalkenbergs OK42:46+12:289:56
6Peter HagströmFalkenbergs OK42:56+12:389:59
7Jonas HultinOK Löftan45:03+14:4510:28

D55

3 725 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica WassFalkenbergs OK52:2914:05

H55

3 925 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn NilssonOK Nackhe33:548:38
2Christer HåkanssonFalkenbergs OK37:06+3:129:27
3Bo EdespongFK Friskus-Varberg39:44+5:5010:07

H65

3 725 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune EliassonFalkenbergs OK48:5213:07

H75

2 425 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Stig GustafssonHalmstad OKutgått

Öppen motion 5

3 725 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda MartinssonFalkenbergs OK49:2313:15
2Gunilla MartinssonFalkenbergs OK49:34+0:1113:18
3Mikael MartinssonFalkenbergs OK49:50+0:2713:22
4Dag SvenssonHylte OK54:30+5:0714:37
Marie GustafssonFalkenbergs OKej godkänd

Öppen motion 8

4 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin JohanssonFalkenbergs OK37:218:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser