Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höstlunken

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höstlunken
Arrangörsorganisation: Snättringe SK
Datum: söndag 1 november 2015

D21

10 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katrina BerganderOK Linné1:43:209:56
1Katrina BerganderOK Linné1:43:209:56
2Helena MarkstedtOK Södertörn1:46:05+2:4510:12
2Helena MarkstedtOK Södertörn1:46:05+2:4510:12

H21A

16 690 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julian DentIFK Lidingö SOK1:58:457:06
1Julian DentIFK Lidingö SOK1:58:457:06
2Simon SchusterVallentuna-Össeby OL2:07:18+8:337:37
2Simon SchusterVallentuna-Össeby OL2:07:18+8:337:37
3Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF2:09:43+10:587:46
3Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF2:09:43+10:587:46
4Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF2:10:21+11:367:48
4Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF2:10:21+11:367:48
5Allan EverumStockholm Multisport Klubb2:21:20+22:358:28
5Allan EverumStockholm Multisport Klubb2:21:20+22:358:28
6Håkan PetterssonOK Djerf2:22:21+23:368:31
6Håkan PetterssonOK Djerf2:22:21+23:368:31
7Robert JohanssonTäby OK2:28:08+29:238:52
7Robert JohanssonTäby OK2:28:08+29:238:52
8Fredrik JohanssonSöders-Tyresö2:45:01+46:169:53
8Fredrik JohanssonSöders-Tyresö2:45:01+46:169:53
9Tobias NilssonKlubblös2:45:32+46:479:55
9Tobias NilssonKlubblös2:45:32+46:479:55
10Jason BransomeOK Ravinen2:59:43+1:00:5810:46
10Jason BransomeOK Ravinen2:59:43+1:00:5810:46
11Hampus WestmanVästerås SOK3:51:42+1:52:5713:52
11Hampus WestmanVästerås SOK3:51:42+1:52:5713:52
12Samuel SandénSundbybergs IK3:56:16+1:57:3114:09
12Samuel SandénSundbybergs IK3:56:16+1:57:3114:09

H21B

12 910 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias ÅgrenCentrum OK1:42:117:54
1Mattias ÅgrenCentrum OK1:42:117:54
2Jan KarlssonSöders-Tyresö2:02:26+20:159:29
2Jan KarlssonSöders-Tyresö2:02:26+20:159:29
3Björn CarlheimAttunda OK2:04:01+21:509:36
3Björn CarlheimAttunda OK2:04:01+21:509:36
4Christoffer NorrmanAttunda OK2:05:50+23:399:44
4Christoffer NorrmanAttunda OK2:05:50+23:399:44
5Erik AnderssonOK Södertörn2:12:28+30:1710:15
5Erik AnderssonOK Södertörn2:12:28+30:1710:15
6Magnus LindblomGustavsbergs OK2:28:36+46:2511:30
6Magnus LindblomGustavsbergs OK2:28:36+46:2511:30
7Klas EkKlubblös2:44:30+1:02:1912:44
7Klas EkKlubblös2:44:30+1:02:1912:44
Arvid HenrikssonJärla Orienteringej start
Arvid HenrikssonJärla Orienteringej start

D17-20

8 440 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF1:22:529:49
1Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF1:22:529:49
2Hanna KorhonenOK Ravinen1:32:09+9:1710:55
2Hanna KorhonenOK Ravinen1:32:09+9:1710:55
3Tyra KleijnSödertälje-Nykvarn OF1:32:55+10:0311:00
3Tyra KleijnSödertälje-Nykvarn OF1:32:55+10:0311:00

H17-20

12 980 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo LindbärgOK Södertörn1:58:019:05
1Hugo LindbärgOK Södertörn1:58:019:05
2John GunnarssonSurahammars SOK2:04:52+6:519:37
2John GunnarssonSurahammars SOK2:04:52+6:519:37
3Hampus BrunanderAttunda OK2:14:22+16:2110:21
3Hampus BrunanderAttunda OK2:14:22+16:2110:21
Henrik HamreforsVästerås SOKej godkänd
Henrik HamreforsVästerås SOKej godkänd

D16

6 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde BacklundOK Södertörn58:009:30
1Tilde BacklundOK Södertörn58:009:30
2Karin ModinBromma-Vällingby SOK1:06:47+8:4710:56
2Karin ModinBromma-Vällingby SOK1:06:47+8:4710:56
3Sofia ZillingOK Södertörn1:18:35+20:3512:52
3Sofia ZillingOK Södertörn1:18:35+20:3512:52
4Jonna LundbäckJärfälla OK1:31:02+33:0214:55
4Jonna LundbäckJärfälla OK1:31:02+33:0214:55
Julia RajanIFK Lidingö SOKej start
Julia RajanIFK Lidingö SOKej start

H16

7 450 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel WaldenfjordJärfälla OK59:357:59
1Noel WaldenfjordJärfälla OK59:357:59
2Albin AnderssonTullinge SK1:00:37+1:028:08
2Albin AnderssonTullinge SK1:00:37+1:028:08
3Andreas MagnvallOK Södertörn1:14:24+14:499:59
3Andreas MagnvallOK Södertörn1:14:24+14:499:59
4Albin KvarnefalkJärfälla OK1:27:02+27:2711:40
4Albin KvarnefalkJärfälla OK1:27:02+27:2711:40
5Martin SkärlénHaninge SOK2:42:24+1:42:4921:47
5Martin SkärlénHaninge SOK2:42:24+1:42:4921:47
Magnus EricsonJärla Orienteringej godkänd
Magnus EricsonJärla Orienteringej godkänd

HD16

6 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix PerssonHaninge SOK54:268:55
1Felix PerssonHaninge SOK54:268:55
2Oskar EdvardssonJärfälla OK1:05:47+11:2110:47
2Oskar EdvardssonJärfälla OK1:05:47+11:2110:47

D14

5 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL57:5111:34
1Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL57:5111:34
2Matilda LindhSundbybergs IK1:02:51+5:0012:34
2Matilda LindhSundbybergs IK1:02:51+5:0012:34
3Johanna PetterssonGustavsbergs OK1:10:19+12:2814:03
3Johanna PetterssonGustavsbergs OK1:10:19+12:2814:03
Malin BierfeldtÄrla IFej start
Malin BierfeldtÄrla IFej start
Agnes EdgrenSkarpnäcks OLej start
Agnes EdgrenSkarpnäcks OLej start

H14

5 930 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon FriskGustavsbergs OK39:336:40
1Simon FriskGustavsbergs OK39:336:40
2Johan LangerakJärfälla OK43:54+4:217:24
2Johan LangerakJärfälla OK43:54+4:217:24
3Lukas WernerIFK Lidingö SOK50:53+11:208:34
3Lukas WernerIFK Lidingö SOK50:53+11:208:34
4Ludvig HolmqvistOK Tor51:13+11:408:38
4Ludvig HolmqvistOK Tor51:13+11:408:38
5Marcus SteneboAttunda OK59:26+19:5310:01
5Marcus SteneboAttunda OK59:26+19:5310:01
6Emil SoneAttunda OK1:00:52+21:1910:15
6Emil SoneAttunda OK1:00:52+21:1910:15
7Axel MålargårdTäby OK1:02:35+23:0210:33
7Axel MålargårdTäby OK1:02:35+23:0210:33
8Isak GeliusSnättringe SK1:03:31+23:5810:42
8Isak GeliusSnättringe SK1:03:31+23:5810:42
9Timothy Arkwall-LindqvistJärla Orientering1:05:38+26:0511:04
9Timothy Arkwall-LindqvistJärla Orientering1:05:38+26:0511:04
10Elias SkottIFK Enskede2:07:10+1:27:3721:26
10Elias SkottIFK Enskede2:07:10+1:27:3721:26

HD14

5 930 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan StåhlSundbybergs IK52:048:46
1Jonatan StåhlSundbybergs IK52:048:46
2Nina PerssonHaninge SOK59:31+7:2710:02
2Nina PerssonHaninge SOK59:31+7:2710:02
3Elis IversAttunda OK1:10:43+18:3911:55
3Elis IversAttunda OK1:10:43+18:3911:55

D12

3 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL42:4112:22
1Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL42:4112:22
2Sofia ErséusJärla Orientering57:40+14:5916:42
2Sofia ErséusJärla Orientering57:40+14:5916:42
Sonja AhlquistJärla Orienteringej godkänd
Sonja AhlquistJärla Orienteringej godkänd

H12

3 450 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alvin CraigOK Ravinen25:477:28
1Alvin CraigOK Ravinen25:477:28
2Olle KallurOK Ravinen26:10+0:237:35
2Olle KallurOK Ravinen26:10+0:237:35
3Johan FochsenWaxholms OK30:11+4:248:44
3Johan FochsenWaxholms OK30:11+4:248:44
4William GrunderJärfälla OK31:57+6:109:15
4William GrunderJärfälla OK31:57+6:109:15
5Linus NilssonOK Österåker32:58+7:119:33
5Linus NilssonOK Österåker32:58+7:119:33
6Marcus EkmanVallentuna-Össeby OL33:00+7:139:33
6Marcus EkmanVallentuna-Össeby OL33:00+7:139:33
7Max LönnqvistOK Ravinen34:35+8:4810:01
7Max LönnqvistOK Ravinen34:35+8:4810:01
8Otto BalckVallentuna-Össeby OL34:39+8:5210:02
8Otto BalckVallentuna-Össeby OL34:39+8:5210:02
9Hannes LindqvistIFK Enskede46:47+21:0013:33
9Hannes LindqvistIFK Enskede46:47+21:0013:33
10Simon StridhSkogsluffarnas OK51:25+25:3814:54
10Simon StridhSkogsluffarnas OK51:25+25:3814:54
11Björn RennerOK Södertörn54:08+28:2115:41
11Björn RennerOK Södertörn54:08+28:2115:41
12Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:03:28+37:4118:23
12Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:03:28+37:4118:23
13Arvid SjödinGustavsbergs OK2:08:32+1:42:4537:15
13Arvid SjödinGustavsbergs OK2:08:32+1:42:4537:15

HD12

3 430 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martina MäkeläHaninge SOK33:559:53
1Martina MäkeläHaninge SOK33:559:53
2Max ÖsterbergGustavsbergs OK35:19+1:2410:17
2Max ÖsterbergGustavsbergs OK35:19+1:2410:17

D40

7 450 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF1:08:549:14
1Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF1:08:549:14
2Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:16:30+7:3610:16
2Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:16:30+7:3610:16
3Gunilla KreissJärla Orientering1:23:01+14:0711:08
3Gunilla KreissJärla Orientering1:23:01+14:0711:08
4Ann RollerJärfälla OK1:25:27+16:3311:28
4Ann RollerJärfälla OK1:25:27+16:3311:28
5Mia HillerhagIFK Lidingö SOK1:38:56+30:0213:16
5Mia HillerhagIFK Lidingö SOK1:38:56+30:0213:16
6Annika StaafForsa OK1:45:24+36:3014:08
6Annika StaafForsa OK1:45:24+36:3014:08
7Gittan GeliusSnättringe SK1:47:07+38:1314:22
7Gittan GeliusSnättringe SK1:47:07+38:1314:22
8Maria EdvardssonJärfälla OK1:47:24+38:3014:24
8Maria EdvardssonJärfälla OK1:47:24+38:3014:24
9RANDI RobertssonSundbybergs IK1:49:46+40:5214:44
9RANDI RobertssonSundbybergs IK1:49:46+40:5214:44
Cecilia ArvidsonOK Österåkerej start
Cecilia ArvidsonOK Österåkerej start

H40

12 980 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nick BarrableOK Ravinen1:33:487:13
1Nick BarrableOK Ravinen1:33:487:13
2Lars PalmqvistJärfälla OK1:41:06+7:187:47
2Lars PalmqvistJärfälla OK1:41:06+7:187:47
3Tomas JonssonVandrarringen2:03:55+30:079:32
3Tomas JonssonVandrarringen2:03:55+30:079:32
4Mats LundbäckJärfälla OK2:11:22+37:3410:07
4Mats LundbäckJärfälla OK2:11:22+37:3410:07
5Erik NylundJärfälla OK2:16:31+42:4310:31
5Erik NylundJärfälla OK2:16:31+42:4310:31
6Harald NordlundTumba-Mälarhöjden OK2:21:28+47:4010:53
6Harald NordlundTumba-Mälarhöjden OK2:21:28+47:4010:53
7Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK2:27:51+54:0311:23
7Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK2:27:51+54:0311:23
8Gunnar HedinSöders-Tyresö2:45:07+1:11:1912:43
8Gunnar HedinSöders-Tyresö2:45:07+1:11:1912:43
Jesper LagerbergOK Södertörnej start
Jesper LagerbergOK Södertörnej start

D55

6 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina BergströmSödertälje-Nykvarn OF1:43:2317:05
1Christina BergströmSödertälje-Nykvarn OF1:43:2317:05

H55

8 440 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per Ove WallénTäby OK1:18:079:15
1Per Ove WallénTäby OK1:18:079:15
2Olle YttermoKlubblös1:21:15+3:089:37
2Olle YttermoKlubblös1:21:15+3:089:37
3Hans TarandiIFK Lidingö SOK1:25:22+7:1510:06
3Hans TarandiIFK Lidingö SOK1:25:22+7:1510:06
4Lars ForsstedtSöders-Tyresö1:27:20+9:1310:20
4Lars ForsstedtSöders-Tyresö1:27:20+9:1310:20
5Lars GerhardssonAttunda OK1:31:34+13:2710:50
5Lars GerhardssonAttunda OK1:31:34+13:2710:50
6Lars JakobssonVästerås SOK1:33:46+15:3911:06
6Lars JakobssonVästerås SOK1:33:46+15:3911:06
7Stefan SundeliusJärfälla OK1:38:22+20:1511:39
7Stefan SundeliusJärfälla OK1:38:22+20:1511:39
Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OFdiskvalificerad
Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OFdiskvalificerad

D65

5 230 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna BlomgrenTullinge SK1:06:1512:40
1Anna BlomgrenTullinge SK1:06:1512:40

H65

6 050 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig LandstorpOK Tor1:00:5610:04
1Stig LandstorpOK Tor1:00:5610:04
2Leif StrandbergGustavsbergs OK1:04:36+3:4010:40
2Leif StrandbergGustavsbergs OK1:04:36+3:4010:40
3Roland LöwgrenSpårvägens OK1:04:56+4:0010:43
3Roland LöwgrenSpårvägens OK1:04:56+4:0010:43
4Leif NordinAttunda OK1:05:31+4:3510:49
4Leif NordinAttunda OK1:05:31+4:3510:49
5Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK1:06:11+5:1510:56
5Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK1:06:11+5:1510:56
6Karl-Erik JohanssonOK Södertörn1:08:10+7:1411:16
6Karl-Erik JohanssonOK Södertörn1:08:10+7:1411:16
7Åke LewanderSkarpnäcks OL1:16:05+15:0912:34
7Åke LewanderSkarpnäcks OL1:16:05+15:0912:34
8Sverker TirénHellas Orientering1:29:18+28:2214:45
8Sverker TirénHellas Orientering1:29:18+28:2214:45
9Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:41:11+40:1516:43
9Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:41:11+40:1516:43
10Hans CarlheimTurebergs IF1:58:31+57:3519:35
10Hans CarlheimTurebergs IF1:58:31+57:3519:35
Åke AndreassonGustavsbergs OKej start
Åke AndreassonGustavsbergs OKej start

Motion

7 480 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan StrandbergGustavsbergs OK56:087:30
1Johan StrandbergGustavsbergs OK56:087:30
2Peter GranathSnättringe SK56:59+0:517:37
2Peter GranathSnättringe SK56:59+0:517:37
3Pontus BierfeldtÄrla IF1:01:27+5:198:12
3Pontus BierfeldtÄrla IF1:01:27+5:198:12
4Nils EklöwOK Södertörn1:08:33+12:259:09
4Nils EklöwOK Södertörn1:08:33+12:259:09
5Per-Johan VikforsOK Österåker1:10:29+14:219:25
5Per-Johan VikforsOK Österåker1:10:29+14:219:25
6Sven JohanssonTäby OK1:10:55+14:479:28
6Sven JohanssonTäby OK1:10:55+14:479:28
7Kristina BergstrandSöders-Tyresö1:11:04+14:569:30
7Kristina BergstrandSöders-Tyresö1:11:04+14:569:30
8Anders KärrströmTullinge SK1:11:07+14:599:30
8Anders KärrströmTullinge SK1:11:07+14:599:30
9Frank SteinerJärfälla OK1:15:57+19:4910:09
9Frank SteinerJärfälla OK1:15:57+19:4910:09
10Lars BoudrieVäsby OK1:16:30+20:2210:13
10Lars BoudrieVäsby OK1:16:30+20:2210:13
11Åsa LinnersjöSöders-Tyresö1:18:28+22:2010:29
11Åsa LinnersjöSöders-Tyresö1:18:28+22:2010:29
12Arne MartinssonSöders-Tyresö1:19:41+23:3310:39
12Arne MartinssonSöders-Tyresö1:19:41+23:3310:39
13Elisabeth StålhammarTullinge SK1:20:00+23:5210:41
13Elisabeth StålhammarTullinge SK1:20:00+23:5210:41
14Thomas ArvidssonJönköpings OK1:22:33+26:2511:02
14Thomas ArvidssonJönköpings OK1:22:33+26:2511:02
15Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby1:23:03+26:5511:06
15Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby1:23:03+26:5511:06
16Malin StrandbergGustavsbergs OK1:23:43+27:3511:11
16Malin StrandbergGustavsbergs OK1:23:43+27:3511:11
17Erik JohnsonOK Klemmingen1:23:55+27:4711:13
17Erik JohnsonOK Klemmingen1:23:55+27:4711:13
18Moa WijkmarkSöders-Tyresö1:24:35+28:2711:18
18Moa WijkmarkSöders-Tyresö1:24:35+28:2711:18
19Anders MattssonOK Älvsjö-Örby1:24:53+28:4511:20
19Anders MattssonOK Älvsjö-Örby1:24:53+28:4511:20
20Lennart HävrénTullinge SK1:26:11+30:0311:31
20Lennart HävrénTullinge SK1:26:11+30:0311:31
21Daniela RennerOK Södertörn1:27:53+31:4511:44
21Daniela RennerOK Södertörn1:27:53+31:4511:44
22Harald MildGustavsbergs OK1:28:32+32:2411:50
22Harald MildGustavsbergs OK1:28:32+32:2411:50
23Ylva PaavoOK Klemmingen1:29:01+32:5311:54
23Ylva PaavoOK Klemmingen1:29:01+32:5311:54
24Margareta HjelmkvistGustavsbergs OK1:31:22+35:1412:12
24Margareta HjelmkvistGustavsbergs OK1:31:22+35:1412:12
25Ann-Sofie SvanbergOK Södertörn1:32:24+36:1612:21
25Ann-Sofie SvanbergOK Södertörn1:32:24+36:1612:21
26Robert PuustaOK Älvsjö-Örby1:33:27+37:1912:29
26Robert PuustaOK Älvsjö-Örby1:33:27+37:1912:29
27Amanda JonassonVäsby OK1:35:02+38:5412:42
27Amanda JonassonVäsby OK1:35:02+38:5412:42
28Arne JohanssonOK Ravinen1:35:46+39:3812:48
28Arne JohanssonOK Ravinen1:35:46+39:3812:48
29Karin ForsbergTullinge SK1:36:16+40:0812:52
29Karin ForsbergTullinge SK1:36:16+40:0812:52
30Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK1:37:50+41:4213:04
30Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK1:37:50+41:4213:04
31Emil NilssonOK Älvsjö-Örby1:57:56+1:01:4815:45
31Emil NilssonOK Älvsjö-Örby1:57:56+1:01:4815:45
32Angelica LindblomGustavsbergs OK2:01:49+1:05:4116:17
32Angelica LindblomGustavsbergs OK2:01:49+1:05:4116:17
33Emma SjödinGustavsbergs OK2:01:56+1:05:4816:18
33Emma SjödinGustavsbergs OK2:01:56+1:05:4816:18
34Peter SundSundbybergs IK2:12:22+1:16:1417:41
34Peter SundSundbybergs IK2:12:22+1:16:1417:41
35Paul NorénOK Södertörn2:31:07+1:34:5920:12
35Paul NorénOK Södertörn2:31:07+1:34:5920:12
Hugo NilssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Hugo NilssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
My HeinrupJärla Orienteringej godkänd
My HeinrupJärla Orienteringej godkänd
Magnus NordströmOK Älvsjö-Örbyej start
Magnus NordströmOK Älvsjö-Örbyej start
Charlotte JohnsonOK Klemmingenej start
Charlotte JohnsonOK Klemmingenej start
Elmin HovmöllerSöders-Tyresöej start
Elmin HovmöllerSöders-Tyresöej start

Mix

10 400 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK1:23:548:04
1Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK1:23:548:04
2Irina NybergHellas Orientering1:25:51+1:578:15
2Irina NybergHellas Orientering1:25:51+1:578:15
3Pelle ForsbergIFK Enskede1:28:01+4:078:27
3Pelle ForsbergIFK Enskede1:28:01+4:078:27
4Pontus BylundKlubblös1:32:07+8:138:51
4Pontus BylundKlubblös1:32:07+8:138:51
5Emma StefanssonJärfälla OK1:37:22+13:289:21
5Emma StefanssonJärfälla OK1:37:22+13:289:21
6Ellinor FryxellTullinge SK1:42:05+18:119:48
6Ellinor FryxellTullinge SK1:42:05+18:119:48
7Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OF1:45:34+21:4010:09
7Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OF1:45:34+21:4010:09
8Martin KarlssonCentrum OK1:47:17+23:2310:18
8Martin KarlssonCentrum OK1:47:17+23:2310:18
9Ingemar ÅkermanTullinge SK1:48:10+24:1610:24
9Ingemar ÅkermanTullinge SK1:48:10+24:1610:24
10Stina AndreassonGustavsbergs OK1:48:52+24:5810:28
10Stina AndreassonGustavsbergs OK1:48:52+24:5810:28
11Johanna JonssonIK Gandvik1:55:19+31:2511:05
11Johanna JonssonIK Gandvik1:55:19+31:2511:05
12Mikael HallendalIFK Enskede1:55:57+32:0311:08
12Mikael HallendalIFK Enskede1:55:57+32:0311:08
13Annika SundströmVästerås SOK1:56:54+33:0011:14
13Annika SundströmVästerås SOK1:56:54+33:0011:14
14Malin SandbergOK Älvsjö-Örby1:58:52+34:5811:25
14Malin SandbergOK Älvsjö-Örby1:58:52+34:5811:25
15Martin AhlströmIFK Enskede1:59:38+35:4411:30
15Martin AhlströmIFK Enskede1:59:38+35:4411:30
16Lisa RönnolsOK Linné1:59:50+35:5611:31
16Lisa RönnolsOK Linné1:59:50+35:5611:31
17Christopher LindqvistIFK Enskede2:01:45+37:5111:42
17Christopher LindqvistIFK Enskede2:01:45+37:5111:42
18Jan-Olov BergmanVästerås SOK2:06:32+42:3812:10
18Jan-Olov BergmanVästerås SOK2:06:32+42:3812:10
19Per WadmanVästerås SOK2:10:00+46:0612:30
19Per WadmanVästerås SOK2:10:00+46:0612:30
20Ileana von MelenIFK Enskede2:11:10+47:1612:36
20Ileana von MelenIFK Enskede2:11:10+47:1612:36
21Sara HamreforsVästerås SOK2:15:10+51:1612:59
21Sara HamreforsVästerås SOK2:15:10+51:1612:59
22Jan StridhSkogsluffarnas OK2:16:04+52:1013:05
22Jan StridhSkogsluffarnas OK2:16:04+52:1013:05
23Björn BängtssonCentrum OK2:18:13+54:1913:17
23Björn BängtssonCentrum OK2:18:13+54:1913:17
24Tommy BomanVästerås SOK2:22:23+58:2913:41
24Tommy BomanVästerås SOK2:22:23+58:2913:41
25Erica ImesonKlubblös2:24:41+1:00:4713:54
25Erica ImesonKlubblös2:24:41+1:00:4713:54
26Johanna HedlundIFK Enskede2:40:10+1:16:1615:24
26Johanna HedlundIFK Enskede2:40:10+1:16:1615:24
27Elisabeth WestmanVästerås SOK2:40:37+1:16:4315:26
27Elisabeth WestmanVästerås SOK2:40:37+1:16:4315:26
Erik EdénWaxholms OKej godkänd
Erik EdénWaxholms OKej godkänd
Charlotte WiknerOK Österåkerej godkänd
Charlotte WiknerOK Österåkerej godkänd
Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OKej start
Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OKej start
Emma JohnssonCentrum OKej start
Emma JohnssonCentrum OKej start
Amanda KarlssonSödertälje-Nykvarn OFej start

HD40

8 440 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK1:10:388:22
1Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK1:10:388:22
2Anna FalkSundbybergs IK1:10:51+0:138:23
2Anna FalkSundbybergs IK1:10:51+0:138:23
3Stephen CraigOK Ravinen1:11:26+0:488:27
3Stephen CraigOK Ravinen1:11:26+0:488:27
4Gunilla KallhaugeSnättringe SK1:12:39+2:018:36
4Gunilla KallhaugeSnättringe SK1:12:39+2:018:36
5Per FranzénOK Södertörn1:15:18+4:408:55
5Per FranzénOK Södertörn1:15:18+4:408:55
6Fredrik SoneAttunda OK1:18:42+8:049:19
6Fredrik SoneAttunda OK1:18:42+8:049:19
7Erika HörnfeldtOK Ravinen1:21:13+10:359:37
7Erika HörnfeldtOK Ravinen1:21:13+10:359:37
8Alexandra SvanströmOK Österåker1:22:29+11:519:46
8Alexandra SvanströmOK Österåker1:22:29+11:519:46
9Lena NilssonAttunda OK1:22:34+11:569:46
9Lena NilssonAttunda OK1:22:34+11:569:46
10Karin TidevallSkogsluffarnas OK1:22:48+12:109:48
10Karin TidevallSkogsluffarnas OK1:22:48+12:109:48
11Marita AxelssonOK Ravinen1:22:53+12:159:49
11Marita AxelssonOK Ravinen1:22:53+12:159:49
12Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:26:54+16:1610:17
12Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:26:54+16:1610:17
13Per BacklundOK Södertörn1:27:50+17:1210:24
13Per BacklundOK Södertörn1:27:50+17:1210:24
14Karin HofstedtVallentuna-Össeby OL1:29:49+19:1110:38
14Karin HofstedtVallentuna-Össeby OL1:29:49+19:1110:38
15Lotta JungåkerKorsnäs IF OK1:37:31+26:5311:33
15Lotta JungåkerKorsnäs IF OK1:37:31+26:5311:33
16Johan MarkstedtOK Södertörn1:41:26+30:4812:01
16Johan MarkstedtOK Södertörn1:41:26+30:4812:01
17Laila NorrmanKjula IF1:43:29+32:5112:15
17Laila NorrmanKjula IF1:43:29+32:5112:15
18Ola BovalliusJärfälla OK1:45:41+35:0312:31
18Ola BovalliusJärfälla OK1:45:41+35:0312:31
19Charlotta AskeljungOK Klemmingen1:45:43+35:0512:31
19Charlotta AskeljungOK Klemmingen1:45:43+35:0512:31
20Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:51:56+41:1813:15
20Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:51:56+41:1813:15
21Matilda AhlquistJärla Orientering1:56:09+45:3113:45
21Matilda AhlquistJärla Orientering1:56:09+45:3113:45
22Åsa LindhSundbybergs IK2:00:08+49:3014:14
22Åsa LindhSundbybergs IK2:00:08+49:3014:14
23Camilla JakobssonCentrum OK2:01:05+50:2714:20
23Camilla JakobssonCentrum OK2:01:05+50:2714:20
24Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK2:01:18+50:4014:22
24Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK2:01:18+50:4014:22
25Michaela LundellOK Österåker2:02:58+52:2014:34
25Michaela LundellOK Österåker2:02:58+52:2014:34
26Anders HallménAttunda OK2:07:17+56:3915:04
26Anders HallménAttunda OK2:07:17+56:3915:04
27Anna AxelssonOK Österåker2:09:15+58:3715:18
27Anna AxelssonOK Österåker2:09:15+58:3715:18
28Helena BerglindOK Södertörn2:09:44+59:0615:22
28Helena BerglindOK Södertörn2:09:44+59:0615:22
29Fredrik LysénKlubblös2:23:53+1:13:1517:02
29Fredrik LysénKlubblös2:23:53+1:13:1517:02
30Ingrid OlssonKlubblös2:28:31+1:17:5317:35
30Ingrid OlssonKlubblös2:28:31+1:17:5317:35
31Anette BrunanderAttunda OK2:35:09+1:24:3118:22
31Anette BrunanderAttunda OK2:35:09+1:24:3118:22
32Jessica StrömqvistAttunda OK2:45:15+1:34:3719:34
32Jessica StrömqvistAttunda OK2:45:15+1:34:3719:34
Ulrik IversAttunda OKej godkänd
Ulrik IversAttunda OKej godkänd
Linnea CarlssonSkarpnäcks OLej godkänd
Linnea CarlssonSkarpnäcks OLej godkänd
Piero SannicoloTäby OKej start
Piero SannicoloTäby OKej start

Öppen motion 3

3 430 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liv SperlingHaninge SOK30:118:47
2Andreas PetterssonKlubblös34:02+3:519:55
3Erik NederheimHaninge SOK36:26+6:1510:37
4Ellen AnelandOK Ravinen37:39+7:2810:58
5Tiger LandénGustavsbergs OK40:01+9:5011:40
6Paula StridhSkogsluffarnas OK40:30+10:1911:48
7Håkan SjökvistSöders-Tyresö40:40+10:2911:51
8Gunnar LindholmKlubblös41:04+10:5311:58
9Lena JanssonJärla Orientering41:16+11:0512:01
10Andrea LotsanderOK Hammaren41:30+11:1912:05
11Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK41:46+11:3512:10
12Ulf EskilssonOK Södertörn43:00+12:4912:32
13Göran HanssonTäby OK43:43+13:3212:44
14Bo LandarvKlubblös46:30+16:1913:33
15Ida SkantzeSundbybergs IK46:47+16:3613:38
16Berit LindungerHaninge SOK49:34+19:2314:27
17Bertil LjungemyrIFK Lidingö SOK50:23+20:1214:41
18Ida WesterHaninge SOK50:37+20:2614:45
19Anton MörkforsJärfälla OK53:04+22:5315:28
20Christina SwahnOK Älvsjö-Örby53:11+23:0015:30
21Inger PahlénSöders-Tyresö53:13+23:0215:30
22Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK53:14+23:0315:31
23Leif MörkforsJärfälla OK53:18+23:0715:32
24Bror WahlbergHaninge SOK55:28+25:1716:10
25Eva PetterssonGustavsbergs OK56:20+26:0916:25
26Åsa ÖströmJärfälla OK58:20+28:0917:00
27Ebba LotsanderIFK Lidingö SOK59:42+29:3117:24
28Hampus WiknerOK Österåker1:00:18+30:0717:34
29Axel WiknerOK Österåker1:00:19+30:0817:35
30Per WesterGustavsbergs OK1:02:38+32:2718:15
31Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:03:31+33:2018:31
32Lars-Erik PernebyTullinge SK1:05:20+35:0919:02
33Sonja PernebyTullinge SK1:05:36+35:2519:07
34Kristina SkoglundHellas Orientering1:06:47+36:3619:28
35Jenny MagnvallOK Södertörn1:07:55+37:4419:48
36Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK1:08:20+38:0919:55
37Göran R WallénIFK Lidingö SOK1:09:40+39:2920:18
38Lena GehlertKlubblös1:10:24+40:1320:31
39Gert GyllbrandGustavsbergs OK1:10:30+40:1920:33
40Ingela ArenanderSkarpnäcks OL1:17:13+47:0222:30
41Kerstin SkoogTumba-Mälarhöjden OK1:19:55+49:4423:17
42Hedda HedströmKlubblös1:26:49+56:3825:18
43Margareta SanderIFK Lidingö SOK1:36:10+1:05:5928:02
44Antoni KowalikSnättringe SK2:07:04+1:36:5337:02
Stas KowalikSnättringe SKej godkänd
Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örbyej start

Öppen motion 7

3 770 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker HörnfeldtOK Ravinen31:528:27
2Bror FureskogAlfta-Ösa OK35:34+3:429:26
3Mattias JonssonMalungs OK Skogsmårdarna37:24+5:329:55
4Anneli LindqvistGustavsbergs OK38:02+6:1010:05
5Anders S NybergSäterbygdens OK38:50+6:5810:18
6Anders MeurkKlubblös39:37+7:4510:30
7Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL39:58+8:0610:36
8Lotta GrahnSödertälje-Nykvarn OF40:52+9:0010:50
9Torbjörn HellquistTullinge SK41:46+9:5411:04
10Ulf CarnbyTäby OK41:52+10:0011:06
11Ing-Marie BackOK Södertörn44:41+12:4911:51
12Olle ArmanNyköpings OK45:37+13:4512:05
13Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK45:53+14:0112:10
14Per StålhammarTullinge SK47:43+15:5112:39
15Veronica LindgrenOK Skogshjortarna47:47+15:5512:40
15Ronny HedlundOK Södertörn47:47+15:5512:40
17Roumi LindgrenOK Skogshjortarna47:52+16:0012:41
18Börje PahlénSöders-Tyresö47:54+16:0212:42
19Åsa LovénKlubblös48:01+16:0912:44
20Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK48:26+16:3412:50
20Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK48:26+16:3412:50
21Jan LarssonTullinge SK48:35+16:4312:53
22Gerry PetterssonStockholms OK49:09+17:1713:02
23Anna PernebyTullinge SK50:02+18:1013:16
24Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OK50:49+18:5713:28
25Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK52:04+20:1213:48
26Anki LandarvKlubblös53:39+21:4714:13
27Lars NordinSolna OK53:46+21:5414:15
28Margareta WadinOK Älvsjö-Örby53:52+22:0014:17
29Lars JohanssonJärla Orientering53:55+22:0314:18
30Anette LinnersjöGustavsbergs OK54:29+22:3714:27
31Ulf RosbergOK Älvsjö-Örby55:11+23:1914:38
32Gunnar BramstenSundbybergs IK56:19+24:2714:56
33Johan RosénOK Södertörn57:04+25:1215:08
33Johan RosénOK Södertörn57:04+25:1215:08
34Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby58:36+26:4415:32
35Britt ErikssonHammarby IF OF58:38+26:4615:33
36Kerstin MorastHaninge SOK58:48+26:5615:35
37Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:00:12+28:2015:58
38Maria HelanderBromma-Vällingby SOK1:00:14+28:2215:58
39Carl CarlinSöders-Tyresö1:02:48+30:5616:39
40Elisabeth CarlinSöders-Tyresö1:02:52+31:0016:40
41Eva SvanbergJärfälla OK1:02:53+31:0116:40
42Ingvar JanssonSundbybergs IK1:04:28+32:3617:05
43Kerstin LoenbergSkarpnäcks OL1:05:11+33:1917:17
43Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:05:11+33:1917:17
45Dejan IlicParacin Ok1:07:21+35:2917:51
46Nora LundinSkogsluffarnas OK1:12:40+40:4819:16
46Marika LundinSkogsluffarnas OK1:12:40+40:4819:16
48Douglas LundinSkogsluffarnas OK1:12:47+40:5519:18
49Thomas ErikssonOK Södertörn1:15:09+43:1719:56
50Margaretha NylundOK Södertörn1:22:08+50:1621:47
51Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK1:22:09+50:1721:47
52Aija SadurskisCentrum OK1:40:41+1:08:4926:42
53Anton HedströmSöders-Tyresö1:41:24+1:09:3226:53
53Pille HedströmSöders-Tyresö1:41:24+1:09:3226:53
Gunilla SahlOK Klemmingenej godkänd
Göran FriskAttunda OKej godkänd

Öppen motion 8

5 230 m, 95 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle AnderssonTullinge SK36:026:53
2Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF38:08+2:067:17
3Josefine KlintbergEksjö SOK41:02+5:007:50
4Albin AnderssonOK Ravinen43:09+7:078:15
5Linus HolmqvistOK Österåker43:24+7:228:17
6Magnus ElwinIFK Enskede43:28+7:268:18
7Mats GunnemyrSöders-Tyresö43:42+7:408:21
8Magnus RajanIFK Lidingö SOK44:08+8:068:26
9Ulf PerssonIFK Enskede44:37+8:358:31
10Björn LinderGustavsbergs OK45:26+9:248:41
11Carolin SvenssonHaninge SOK45:34+9:328:42
12Jan LavénGustavsbergs OK45:49+9:478:45
13Arne BackOK Södertörn46:28+10:268:53
14Michael GranqvistOK Ravinen46:40+10:388:55
15Andrea WesterdahlTullinge SK47:08+11:069:00
16Matts AnderssonOK Ravinen47:16+11:149:02
17Marie HedarOK Tor48:40+12:389:18
18Urban StåhlSundbybergs IK49:08+13:069:23
19Thomas EdwallOK Österåker49:51+13:499:31
20Mona BierfeldtÄrla IF51:28+15:269:50
21Magnus LönnqvistOK Ravinen51:37+15:359:52
22Gunnar SvanbergJärfälla OK51:45+15:439:53
23Rolf SkoglundHellas Orientering53:43+17:4110:16
24Eva KindlundhTrosabygdens OK53:55+17:5310:18
25Emelie HolmströmJärla Orientering53:57+17:5510:18
26Sören SandNyköpings OK54:25+18:2310:24
27Håkan SteenGustavsbergs OK54:44+18:4210:27
28Anna EngquistHaninge SOK55:10+19:0810:32
29Rune CarlssonSundbybergs IK55:41+19:3910:38
30Karin GreilertHaninge SOK56:01+19:5910:42
31Jakob VestmanOK Österåker56:04+20:0210:43
32Elisabeth LarssonOK Södertörn56:07+20:0510:43
33Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn56:15+20:1310:45
34Jan DahlinHellas Orientering56:20+20:1810:46
35Niclas LarssonAttunda OK56:37+20:3510:49
36Gustaf EricsonJärla Orientering57:09+21:0710:55
37Ebbe AdolfssonSundbybergs IK57:32+21:3011:00
38Stefan GranathVäsby OK57:50+21:4811:03
39Urban GustafssonKlubblös57:52+21:5011:03
40Isa LundqvistJärfälla OK58:23+22:2111:09
41Ari SahlstenSkarpnäcks OL58:42+22:4011:13
42Magnus HektorJärla Orientering58:43+22:4111:13
43Berit AslaksenJärfälla OK59:35+23:3311:23
44Anna CurtiusJärla Orientering59:48+23:4611:26
45Helena KorhonenHaninge SOK1:01:23+25:2111:44
46Henrik DufbergTullinge SK1:02:16+26:1411:54
47Amanda DufbergTullinge SK1:02:19+26:1711:54
48Lars MongårdSkogsluffarnas OK1:03:04+27:0212:03
49Bernt-Olof GustafssonTäby OK1:03:11+27:0912:04
50Matts BjörkeSöders-Tyresö1:03:23+27:2112:07
51Andreas EhnIF Thor1:04:10+28:0812:16
51Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL1:04:10+28:0812:16
53Johan CarlsundTumba-Mälarhöjden OK1:04:14+28:1212:16
53Johan CarlsundTumba-Mälarhöjden OK1:04:14+28:1212:16
54Leif JonssonGustavsbergs OK1:04:23+28:2112:18
55David NilssonKlubblös1:06:16+30:1412:40
56Karolina AnderssonLänna IF1:07:06+31:0412:49
57Christian LindhSundbybergs IK1:07:07+31:0512:49
58Sven HedmanAttunda OK1:07:31+31:2912:54
59Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK1:07:59+31:5712:59
60Per HolmlundKlubblös1:08:31+32:2913:06
61Reine BorgströmSkogsluffarnas OK1:11:37+35:3513:41
62Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby1:11:43+35:4113:42
63Anna KeyserOK Älvsjö-Örby1:11:47+35:4513:43
64Mats SalemyrBromma-Vällingby SOK1:13:01+36:5913:57
65Martin ErikssonOK Södertörn1:13:57+37:5514:08
66Stefan AnnellBromma-Vällingby SOK1:14:06+38:0414:10
67Peter VestmanOK Österåker1:14:42+38:4014:16
68Sonia PerssonHaninge SOK1:14:50+38:4814:18
69John ÖstlundSundbybergs IK1:15:08+39:0614:21
70Valdemar TegeströmStockholms OK1:15:30+39:2814:26
71Silas MoritzStockholms OK1:16:19+40:1714:35
72Monika PerssonOK Södertörn1:18:49+42:4715:04
73Dan MattissonHaninge SOK1:20:21+44:1915:21
74Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1:21:13+45:1115:31
75Kjell LinghedeStigmännen Karlshamns OK1:21:42+45:4015:37
75Anna Brandhorst-SatzkornJärla Orientering1:21:42+45:4015:37
77Fredrik Brandhorst-SatzkornJärla Orientering1:21:48+45:4615:38
78Peder Haugaard-PedersenSundbybergs IK1:22:58+46:5615:51
79Yngve RahlénOK Ravinen1:23:07+47:0515:53
80Anders WändahlStockholms Rävjägare1:23:27+47:2515:57
81Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:23:52+47:5016:02
82Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK1:24:52+48:5016:13
83Katarina LindbärgOK Södertörn1:26:07+50:0516:27
84Åke AndreassonGustavsbergs OK1:26:11+50:0916:28
85Stefan NorellAttunda OK1:26:41+50:3916:34
86Ola BrohmanCentrum OK1:32:31+56:2917:41
87Örjan KampegårdOK Södertörn1:33:18+57:1617:50
88Anders TegeströmStockholms OK1:40:26+1:04:2419:12
89Kristina ViinikainenOK Älvsjö-Örby1:49:23+1:13:2120:54
90Helena NilssonOK Älvsjö-Örby1:49:27+1:13:2520:55
91Fredrik AhlbergKlubblös2:18:43+1:42:4126:31
Magnus KarlssonCentrum OK51:02+15:009:45
Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Therese NilssonOK Österåkerej godkänd
Jorrit BoekelCentrum OKej start
Kerstin OhlssonHaninge SOKej start

Öppen motion 9

8 440 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leonas MockunasHellas Orientering1:03:147:29
2Gunnar ElveljungIFK Göteborg1:07:42+4:288:01
3Juha LoenbergSkarpnäcks OL1:08:54+5:408:09
4Hannes SvahnOK Ravinen1:14:27+11:138:49
5Mats EkmanVallentuna-Össeby OL1:14:44+11:308:51
6Mats CarlssonSundbybergs IK1:14:45+11:318:51
7Nina HulkkonenSK Unsi1:15:02+11:488:53
8Anders JakobssonOK Södertörn1:15:21+12:078:55
9Tomas JonssonJärfälla OK1:15:23+12:098:55
10Ulf BurmanGustavsbergs OK1:15:46+12:328:58
11Mats SandinHaninge SOK1:16:37+13:239:04
12Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:17:45+14:319:12
13Lars GreilertHaninge SOK1:18:26+15:129:17
13Gunnar LangsSkarpnäcks OL1:18:26+15:129:17
15Lennart AgénTullinge SK1:18:37+15:239:18
16Janne NilssonCentrum OK1:18:43+15:299:19
17Joakim SkantzeSundbybergs IK1:19:03+15:499:21
18Torbjörn JohanssonOK Södertörn1:19:10+15:569:22
19Jimmy OlssonOK Pan-Kristianstad1:19:44+16:309:26
20Laurina NeumannBendigo Orienteers Incorporated1:21:21+18:079:38
21Jonas PetersonKlubblös1:22:21+19:079:45
22Fredrik ÖrnlidTäby OK1:23:28+20:149:53
23Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL1:23:44+20:309:55
24Jan EskilssonHaninge SOK1:24:55+21:4110:03
25Christian OlssonOK Ravinen1:26:55+23:4110:17
26Tommy LindbergHaninge SOK1:26:57+23:4310:18
27Mattias SkepplingOK Södertörn1:28:17+25:0310:27
28Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK1:29:22+26:0810:35
29Niclas NilssonOK Österåker1:30:09+26:5510:40
30Fredrik MorastHaninge SOK1:30:35+27:2110:43
31Magdalena GrunderJärfälla OK1:34:05+30:5111:08
31Magdalena GrunderJärfälla OK1:34:05+30:5111:08
32Emeli PetterssonTullinge SK1:34:11+30:5711:09
33Johan HydénKlubblös1:34:14+31:0011:09
34Annika LundströmSundbybergs IK1:34:51+31:3711:14
35Curt RahlénOK Ravinen1:38:10+34:5611:37
36Conny EkstrandOK Älvsjö-Örby1:40:34+37:2011:54
37Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF1:42:18+39:0412:07
38Erica BlythAttunda OK1:45:27+42:1312:29
39Marianne HenkeAttunda OK1:45:28+42:1412:29
40Jan LindgrenOK Södertörn1:46:12+42:5812:34
41Johanna AlmlundHaninge SOK1:47:13+43:5912:42
42Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF1:48:53+45:3912:54
43Melvin JakobssonOK Södertörn1:49:45+46:3113:00
44Claes ElvhammarOK Enen1:51:59+48:4513:16
45Gunnar SkärlénHaninge SOK1:52:40+49:2613:20
46Teija LeppinenIFK Lidingö SOK1:56:52+53:3813:50
47Wei HsiehKlubblös1:56:54+53:4013:51
48Mats FanellOK Älvsjö-Örby1:57:02+53:4813:51
49Joakim CronelövSkarpnäcks OL2:02:30+59:1614:30
50Minna SahlstenSkarpnäcks OL2:02:31+59:1714:30
51Margareta BerghSkarpnäcks OL2:04:07+1:00:5314:42
52Eva MolénSkarpnäcks OL2:04:08+1:00:5414:42
53Christina NordströmBodens BK3:01:26+1:58:1221:29
Håkan RedtzerAttunda OKej godkänd

Öppen Motion 10

12 910 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niclas SjögrenHaninge SOK1:49:488:30
2Egil MorastHaninge SOK1:50:32+0:448:33
3Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö1:52:19+2:318:41
4Mattias AnderssonIK Gandvik1:52:21+2:338:42
5Joakim SkärlénHaninge SOK1:53:03+3:158:45
6Ola SvärdHaninge SOK1:53:43+3:558:48
7Jörgen AxelssonTullinge SK1:54:57+5:098:54
8Joakim PerssonHaninge SOK1:59:09+9:219:13
9Henrik SjögrenHaninge SOK1:59:28+9:409:15
10Claes AnderrssonKlubblös2:03:14+13:269:32
11Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL2:03:28+13:409:33
12Krister GumaeliusWaxholms OK2:14:21+24:3310:24
13Magnus LennartssonJärfälla OK2:15:03+25:1510:27
14Henrik MorastHaninge SOK2:17:22+27:3410:38
15Elias JohanssonOK Österåker2:36:53+47:0512:09
16Felix DyrssenKlubblös2:36:55+47:0712:09
17Hans-Christian HöieKlubblös2:36:57+47:0912:09
18Ronnie PetterssonHaninge SOK2:37:46+47:5812:13
19Per NylundJärfälla OK2:39:09+49:2112:19
20Aleksandr ManoilovJärfälla OK2:50:15+1:00:2713:11
21Olof LethagenCentrum OK2:52:38+1:02:5013:22
22Oskar NederheimHaninge SOK2:55:12+1:05:2413:34
23Robert LarssonKlubblös2:56:04+1:06:1613:38
24Eric SalomonssonKlubblös2:56:05+1:06:1713:38
25Nicolas SpiliersIFK Lidingö SOK3:38:12+1:48:2416:54
Per LjungStockholms OKej godkänd
Robert WallsténLeksands OKej godkänd
Kenneth JönssonTullinge SKej godkänd
Anders HedbergOK Södertörnej godkänd
Sebastian SvärdHaninge SOKej start

Mil-lunken

10 960 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alex CarcasOK Ravinen1:10:116:24
2Axel GranqvistOK Ravinen1:12:09+1:586:34
3Sarah-Jane BarrableOK Ravinen1:29:38+19:278:10
4Patrik EliassonKlubblös1:54:34+44:2310:27
5Martin LarssonKlubblös2:38:06+1:27:5514:25
6Johan SandbergAttunda OK2:50:42+1:40:3115:34
6Johan SandbergAttunda OK2:50:42+1:40:3115:34
7Erland LjungströmSpårvägens OK3:05:53+1:55:4216:57
Christian PetterssonGustavsbergs OKej godkänd

Kort-lunken

4 520 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Justus ArenanderSkarpnäcks OL53:3411:51
2Felix ArkängTullinge SK1:06:36+13:0214:44
2Örjan ArkängTullinge SK1:06:36+13:0214:44
4Agnes EdgrenSkarpnäcks OL1:10:48+17:1415:39
5Åsa EdgrenSkarpnäcks OL1:10:50+17:1615:40
6Anders FriströmSkarpnäcks OL1:25:38+32:0418:56
7Nina WertholzKlubblös1:25:39+32:0518:56
Katrin CartlingOK Södertörnej godkänd
Stefan CartlingOK Södertörnej godkänd
Birgitta NybergAttunda OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser