*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Aleträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Aleträffen
Arrangörsorganisation: OK Alehof
Datum: lördag 18 april 2015

D21

3 640 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida BobachOK Pan Århus29:368:07
2Johanna ÖbergRyda SK32:39+3:038:58
3Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK33:26+3:509:11
4Signe KlintingOK Pan Århus35:18+5:429:41
5Ane LindeOK Pan Århus35:27+5:519:44
6Josefine LindOK Pan Århus35:42+6:069:48
7Stine Bagger HagnerOK Pan Århus38:16+8:4010:30
8Laila B HöglundFK Herkules38:32+8:5610:35
9Aina EdgrenTrollhättans SOK38:41+9:0510:37
10Sara PrinceMölndal Outdoor IF38:50+9:1410:40
11Mette HjerrildOK Pan Århus39:50+10:1410:56
12Ita KlingenbergOK Pan Århus40:10+10:3411:02
13Malin WidénUddevalla OK40:37+11:0111:09
14Lina SamorLerums SOK42:03+12:2711:33
15Caroline GjøtterupOK Pan Århus42:04+12:2811:33
16Filippa SpånérSävedalens AIK42:55+13:1911:47
17Lovisa HanssonHestra IF43:51+14:1512:02
18Maria GustafssonSävedalens AIK45:03+15:2712:22
19Sofia SjögrenOK Kullingshof46:18+16:4212:43
20Sara HolmdellGöteborg-Majorna OK49:09+19:3313:30
21Lovisa LemanGöteborgs SK49:32+19:5613:36
22Klara AxelssonMarkbygdens OK50:48+21:1213:57
23Frida StrömgårdUddevalla OK51:28+21:5214:08
24Caroline FinderupOK Pan Århus52:41+23:0514:28
25Sofia AnderssonCentrum OK1:01:56+32:2017:00
26Barbora PijákováOK Pan Århus1:07:18+37:4218:29
27Frida GuerreroOK Linné1:12:20+42:4419:52
28Maria PollMölndal Outdoor IF1:13:15+43:3920:07
29Sofie Secher ThomsenOK Pan Århus1:14:24+44:4820:26
30Anna StaffasGöteborg-Majorna OK1:49:45+1:20:0930:09
Sofia EbermarkSävedalens AIKej godkänd
Linda HallbergBredareds IFej godkänd
Lotta FalkGöteborg-Majorna OKej start
Jenny EkströmStenungsunds OKej start
Maja AlmOK Pan Århusej start

H21

5 020 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas PilbladIFK Göteborg36:167:13
2Tobias NobornIFK Göteborg36:53+0:377:20
3Fredrik LöwegrenIFK Göteborg37:00+0:447:22
4Andreas Hougaard BoesenOK Pan Århus37:25+1:097:27
5Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK38:00+1:447:34
6Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK38:56+2:407:45
7Klas DalbergGöteborg-Majorna OK39:25+3:097:51
8Aaron PrinceSävedalens AIK40:01+3:457:58
9Rasmus DjurhuusOK Pan Århus40:52+4:368:08
10Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK40:53+4:378:08
11Per-Åke BligårdGöteborg-Majorna OK41:58+5:428:21
12Anders HöijeGöteborg-Majorna OK42:10+5:548:23
13Johan IngemarssonHestra IF42:31+6:158:28
14Conny RantzowHestra IF42:55+6:398:32
15Andréas ThernOK Skogshjortarna43:45+7:298:42
16Anders Konring OlesenOK Pan Århus43:52+7:368:44
17Claus Hallingdal BlochOK Pan Århus43:59+7:438:45
18Henrik LaasIFK Göteborg44:02+7:468:46
19Albin PetterssonOK Tisaren44:28+8:128:51
20Tobias LindellVänersborgs SK44:31+8:158:52
21Eskil SchøningOK Pan Århus44:35+8:198:52
22Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus45:45+9:299:06
23Joakim AntonssonOK Löftan46:07+9:519:11
24Rikard PentonenIFK Göteborg46:43+10:279:18
25Niklas Hjort IngwersenOK Pan Århus47:25+11:099:26
26Felix AxelssonMarkbygdens OK48:18+12:029:37
27Tobias MattssonTrollhättans SOK48:39+12:239:41
28Sven GranforsOK Landehof48:56+12:409:44
29Alexander WestbergOK Tranan48:58+12:429:45
30Pontus JanssonOK Orinto49:00+12:449:45
31Simon Thrane HansenOK Pan Århus49:06+12:509:46
32Jonatan AnderssonFalkenbergs OK49:46+13:309:54
33Johan LarssonOK Skogshjortarna49:50+13:349:55
34Stefan RoosIFK Göteborg49:51+13:359:55
35Henrik Rindom KnudsenOK Pan Århus50:04+13:489:58
36David RunemalmNybro OK50:26+14:1010:02
37Mikael ÖhgrenSävedalens AIK51:07+14:5110:10
38Asbjørn MathiasenOK Pan Århus51:24+15:0810:14
39Jens ChristoffersenOK Pan Århus51:26+15:1010:14
40Per HjerrildOK Pan Århus53:40+17:2410:41
41Anton HemlinIK Uven53:48+17:3210:43
42Fredrik AnderssonIF Rigor54:17+18:0110:48
43Jesper SjögrenOK Kullingshof55:27+19:1111:02
44Bengt NorrmanTrollhättans SOK57:48+21:3211:30
45Giacomo FrattariOK Pan Århus58:12+21:5611:35
46Jonas EkströmGöteborg-Majorna OK59:13+22:5711:47
47Björn ArnessonUlricehamns OK1:01:07+24:5112:10
48Johan WinteråsVästerbergslagens OL1:03:39+27:2312:40
49Anders BjörklundTrollhättans SOK1:07:28+31:1213:26
50Fredrik WinteråsVästerbergslagens OL1:07:40+31:2413:28
51Rune Hjorth NielsenOK Pan Århus1:12:26+36:1014:25
52Jan GrahnIK Uven1:17:28+41:1215:25
53Anders FrickTrollhättans SK1:20:39+44:2316:03
Johan AntonssonOK Löftanej godkänd
Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OKej godkänd
Lasse GrønOK Pan Århusej godkänd
John KumlinIK Ymerej start
Henrik MarkvardsenOK Pan Århusej start
Joakim EliassonGöteborg-Majorna OKej start

H20

3 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BoquistIK Uven29:348:26
2Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK33:12+3:389:29
3Aron HåkanssonKungälvs OK36:04+6:3010:18
4Arvid HammarFK Herkules37:47+8:1310:47
5Oscar RenbergSävedalens AIK38:10+8:3610:54
6Tobias PentonenHestra IF39:31+9:5711:17
7Jakob LaurellOK Flundrehof39:41+10:0711:20
8Erik ForsHestra IF41:17+11:4311:47
9John GabrielssonSävedalens AIK42:56+13:2212:16
10Felix GarmerGöteborg-Majorna OK43:33+13:5912:26

D18

3 660 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma DjerfLerums SOK37:4210:18
2Alice AronengHestra IF39:38+1:5610:49
3Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK41:39+3:5711:22
4Klara DjerfLerums SOK42:53+5:1111:43
5Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK44:55+7:1312:16
6Lina PålssonKungälvs OK50:57+13:1513:55
7Emma RenbergSävedalens AIK1:15:32+37:5020:38
Saga BacktemanLerums SOKej godkänd
Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OKej start
Jonna HalonenFjärås AIKej start

H18

3 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor HelgessonHestra IF32:279:00
2Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK36:37+4:1010:10
3Adam JohanssonTrollhättans SOK38:48+6:2110:46
4Vilhelm MelkstamLerums SOK46:36+14:0912:56

D16

3 490 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selma MoqvistLerums SOK43:1712:24
2Sofia KlassonHestra IF44:43+1:2612:48
3Kajsa RaskKungälvs OK44:55+1:3812:52
4Ebba HjertbergHestra IF45:23+2:0613:00
5Isabella LagoGöteborg-Majorna OK47:45+4:2813:40
6Elin HermanssonKungälvs OK48:38+5:2113:56
7Emelie LorénOK Landehof50:26+7:0914:27
8Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK50:50+7:3314:33
9Emma KarlssonOK Landehof51:45+8:2814:49
10Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK57:53+14:3616:35
11Elina HansonTolered-Utby Ol-klubb58:50+15:3316:51
12Lisa BörnstedtKungälvs OK1:01:41+18:2417:40
13Frida AnderssonTolered-Utby Ol-klubb1:02:05+18:4817:47
14Hanna BoquistIK Uven1:05:29+22:1218:45
15Clara HiltunenGöteborg-Majorna OK1:08:32+25:1519:38
16Tove JohanssonOK Alehof1:19:48+36:3122:51
Alice BarreforsIK Uvenej start

H16

3 430 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle SörqvistMarkbygdens OK28:368:20
2Eskil TryggöTrollhättans SOK30:25+1:498:52
3Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb32:52+4:169:34
4Martin LammFrölunda OL33:03+4:279:38
5Jonas LauriFK Herkules34:26+5:5010:02
6Axel HalvarssonOK Kroppefjäll38:16+9:4011:09
6Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK38:16+9:4011:09
8Filip JohanssonTrollhättans SOK40:06+11:3011:41
9Edvin LjungbergSjövalla FK40:22+11:4611:46
10Gabriel SturessonLerums SOK40:57+12:2111:56
11Felix FalkGöteborg-Majorna OK44:43+16:0713:02
12Eric BerlinTrollhättans SOK44:45+16:0913:02
13Johan HjelmérSjövalla FK45:23+16:4713:13
14Hugo LomMarkbygdens OK50:32+21:5614:43
15Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb55:22+26:4616:08
16Linus JonassonVänersborgs SK1:00:43+32:0717:42
17Ville GrahnIK Uven1:08:52+40:1620:04
18Fabian LundellHestra IF1:19:45+51:0923:15
Alvin GrbicMölndal Outdoor IFej godkänd
Benjamin GabrielssonKungälvs OKej start
Nils HammarFK Herkulesej start
Axel ForsmanFK Herkulesej start

D16 Kort

2 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emma DahlströmFK Herkulesej godkänd

D14

2 970 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta LjungbergSjövalla FK35:0711:49
2Lovisa MoqvistLerums SOK35:45+0:3812:02
3Anna FlakbergIFK Göteborg37:22+2:1512:34
4Tilda MelkstamLerums SOK37:43+2:3612:41
5Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK38:47+3:4013:03
6Nora AronengHestra IF39:40+4:3313:21
7Ellika GrothKungälvs OK40:24+5:1713:36
8Hanna GabrielssonKungälvs OK41:45+6:3814:03
9Alma HjertbergHestra IF45:50+10:4315:25
10Thea FagerströmIFK Göteborg47:40+12:3316:02
11Matilda HagstrandLerums SOK48:43+13:3616:24
12Ida HelgessonHestra IF49:32+14:2516:40
13Nellie MånssonGöteborg-Majorna OK49:36+14:2916:42
14Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK49:41+14:3416:43
15Erica AbrahamssonMölndal Outdoor IF58:07+23:0019:34
16Malin KristianssonTrollhättans SOK59:29+24:2220:01
17Ella SöderberghIFK Göteborg1:05:40+30:3322:06
18Emelie RönnborgIK Uven1:23:22+48:1528:04
19Ida SüdhoffBrattås CK1:30:07+55:0030:20
20Matilda ÅkessonOK Landehof1:33:23+58:1631:26
Alice SvalinVänersborgs SKej godkänd
Hanna OlssonBrattås CKej start

H14

2 950 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel PihlströmOK Landehof28:149:34
2Hugo StrömUlricehamns OK28:46+0:329:45
3Linus KristianssonTrollhättans SOK29:52+1:3810:07
4Carl JosefssonSävedalens AIK30:20+2:0610:16
5Emil AxelssonLerums SOK32:12+3:5810:54
6Felix DrejmoOK Landehof32:52+4:3811:08
7Nils KörleOK Landehof33:56+5:4211:30
8Erik HogedalGöteborg-Majorna OK34:19+6:0511:37
9Joar TryggöTrollhättans SOK37:01+8:4712:32
10Hugo SetthagenOK Tranan38:10+9:5612:56
11Elvis HammarkloSjövalla FK45:06+16:5215:17
12Adam OlssonSjövalla FK45:12+16:5815:19
13Filip KlingbergOK Alehof45:14+17:0015:20
14Joel HellmanSjövalla FK46:36+18:2215:47
15Elliot LarsonSävedalens AIK47:11+18:5715:59
16Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK47:40+19:2616:09
17Jakob GunnarssonLerums SOK48:16+20:0216:21
18Linus BoströmOK Alehof48:23+20:0916:24
19Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK50:33+22:1917:08
20Arvid AronssonOK Kroppefjäll53:23+25:0918:05
21Edvin NilssonKungälvs OK54:52+26:3818:35
22Erik JohanssonOK Alehof55:51+27:3718:55
23Wilmer HolmqvistSjövalla FK1:12:46+44:3224:40
Arvid BacktemanLerums SOKej godkänd
Erik IngemarssonHestra IFej godkänd
Isak OlssonStigsökarnaej start

D14 Kort

2 670 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia LindbladSävedalens AIK39:4514:53
2Elsa RybergMölndal Outdoor IF42:03+2:1815:44
3Rebecka StenholdtFK Herkules47:34+7:4917:48

H14 Kort

2 550 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor Le ClaireFK Herkules28:3111:10
2Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb29:05+0:3411:24
3Gustav BohmanOK Orinto33:28+4:5713:07
4Olle ÅrebäckGöteborg-Majorna OK34:17+5:4613:26
5Victor JärnekullTolered-Utby Ol-klubb39:30+10:5915:29
6Daniel AnderssonFjärås AIK1:29:32+1:01:0135:06

D12

2 670 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa KarlssonOK Landehof23:408:51
2Moa ErikssonTrollhättans SOK24:21+0:419:07
3Elin FlakbergIFK Göteborg26:13+2:339:49
4Elina ReinholdssonOK Alehof27:03+3:2310:07
5Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb27:46+4:0610:23
6Ida BengtssonOK Alehof27:52+4:1210:26
7Julia WallbergOK Alehof28:53+5:1310:49
8Rebecka PihlströmOK Landehof29:49+6:0911:10
9Ronja AnderssonTrollhättans SOK30:03+6:2311:15
10Sofia RaskKungälvs OK30:34+6:5411:26
11Matilda WallströmSävedalens AIK30:53+7:1311:34
12Molly GranängKungälvs OK34:00+10:2012:44
13Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb35:51+12:1113:25
14Moa SteneborgOK Orinto36:24+12:4413:37
15Disa RangertKungälvs OK38:26+14:4614:23
16Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb40:01+16:2114:59
17Vera ElfströmOK Orinto42:33+18:5315:56
18Thea FlogårdIK Stern43:30+19:5016:17
19Ida KilnäsSjövalla FK51:48+28:0819:24
Thilda SeldénIF Rigorej start

H12

2 550 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid BjörkTrollhättans SOK16:356:30
2Albin NyqvistOK Landehof22:19+5:448:45
3Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb23:35+7:009:14
4Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK24:56+8:219:46
5Lukas LarssonOK Skogshjortarna25:53+9:1810:09
6Simon BååthSävedalens AIK26:36+10:0110:25
7Lukas GrothKungälvs OK26:59+10:2410:34
8Lowe HammarFK Herkules27:21+10:4610:43
9David AlménVänersborgs SK27:36+11:0110:49
10Simon VeltmanOK Skogshjortarna27:57+11:2210:57
11Anton SöderberghIFK Göteborg28:34+11:5911:12
12William RönnborgIK Uven29:20+12:4511:30
12Andreas HandinOK Löftan29:20+12:4511:30
14Arvid EkströmStenungsunds OK30:16+13:4111:52
15Hugo NorbergIK Stern30:24+13:4911:55
16Victor BeischerIK Uven30:30+13:5511:57
17Jonas OlandersLerums SOK31:44+15:0912:26
18Melker ÅkessonOK Landehof31:45+15:1012:27
18Alfred JohanssonOK Alehof31:45+15:1012:27
20Hannes EssungerSjövalla FK31:50+15:1512:29
21Lucas BoströmOK Alehof32:52+16:1712:53
22Joel RingströmOK Landehof34:28+17:5313:30
23Axel BrönnestamOK Gipen35:21+18:4613:51
24Simon AlfredssonLerums SOK40:17+23:4215:47
25Anton LundOK Skogshjortarna45:59+29:2418:01
Karl GranforsOK Landehofej start
Victor HanssonOK Löftanej start
Ebbe HolmqvistSjövalla FKej start
Tage KinellIFK Göteborgej start

D12 Kort

2 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea HöökFjärås AIK23:2811:10
2Elina FredmanOK Skogshjortarna23:55+0:2711:23
3Kristina BohmanOK Orinto26:38+3:1012:40
4Amanda EckerlidSävedalens AIK40:11+16:4319:08
Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubbej start

H12 Kort

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel CullbrandMölndal Outdoor IF27:5613:18
2Erik ÖstlingKungälvs OK29:34+1:3814:04

D10

2 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva BjörkTrollhättans SOK17:388:23
2Ida KörleOK Landehof19:09+1:319:07
3Miranda WallströmSävedalens AIK19:27+1:499:15
4Emma KarlssonOK Landehof19:51+2:139:27
5Maja AxelssonLerums SOK20:17+2:399:39
6Matilda LekbergSävedalens AIK20:21+2:439:41
7Ellen NormanSävedalens AIK21:58+4:2010:27
8Lisa ErikssonOK Landehof23:25+5:4711:09
9Lisa WallanderBrattås CK24:22+6:4411:36
10Johanna PihlströmOK Landehof24:59+7:2111:53
11Stina ThernOK Skogshjortarna25:31+7:5312:09
12Agnes IvarssonOK Skogshjortarna25:37+7:5912:11
13Kajsa ElfströmOK Orinto33:28+15:5015:56
14Linn MånssonGöteborg-Majorna OK33:29+15:5115:56
15Wilma ReinholdssonOK Alehof33:55+16:1716:09
16Nellie OlssonIK Uven37:19+19:4117:46

H10

2 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK15:297:22
2Liam HogedalVänersborgs SK16:55+1:268:03
3Elias NyqvistOK Landehof18:06+2:378:37
4Felix JohanssonOK Alehof20:39+5:109:50
5Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb20:45+5:169:52
6Edvin OckbornTrollhättans SOK21:15+5:4610:07
7Albin SvenssonFK Herkules23:17+7:4811:05
8Marcus LammFrölunda OL23:46+8:1711:19
9Erik SlättOK Alehof24:40+9:1111:44
10Johan ÖstlingKungälvs OK26:52+11:2312:47
11Samuel RingströmOK Landehof26:54+11:2512:48
12Noel BengtssonOK Skogshjortarna29:36+14:0714:05
13Robin AnderssonTrollhättans SOK30:55+15:2614:43
14Erik SüdhoffBrattås CK36:47+21:1817:30
Arthur LundgrenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Noah TrensSjövalla FKej godkänd
Emil SeldénIF Rigorej start
Emil LindbladSävedalens AIKej start

D35

3 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie SvalinVänersborgs SK38:3510:43
2Anna NordelöfMölndal Outdoor IF41:36+3:0111:33
3Therése IvarssonOK Skogshjortarna41:38+3:0311:33
4Frida WallströmSävedalens AIK49:08+10:3313:38
5Karin FedjeFrölunda OL1:01:46+23:1117:09
Ingela RoosIFK Göteborgej godkänd

H35

4 160 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AndreassonOK Skogshjortarna38:439:18
2Robert EnbomVänersborgs SK40:46+2:039:47
3Lars BjörkingOK Skogshjortarna41:07+2:249:53
4Andres LaasOK Skogshjortarna44:11+5:2810:37
5Tommy BäckOK Kullingshof44:17+5:3410:38
6Max KarleOK Skogshjortarna45:05+6:2210:50
7Patrik SvedjenäsOK Skogshjortarna46:09+7:2611:05
8Roger HallgrenIFK Göteborg47:55+9:1211:31
9Gary LarssonOK Skogshjortarna48:34+9:5111:40
10Per RubendahlOK Skogshjortarna54:23+15:4013:04
11Magnus BertilssonOK Skogshjortarna57:05+18:2213:43
12Mark UbbinkSävedalens AIK1:00:52+22:0914:37
13Kjell EinarssonOK Skogshjortarna1:04:09+25:2615:25
14Håkan B SamorLerums SOK1:10:53+32:1017:02
15Kristian GustafssonOK Skogshjortarna1:12:23+33:4017:23
Jonas NielsenOK Skogshjortarnaej godkänd

D40

3 480 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa OllanderOK Landehof39:0711:14
2Maria HolmqvistSjövalla FK40:53+1:4611:44
3Kristin EkdalaKungälvs OK49:20+10:1314:10
4Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK49:26+10:1914:12
5Mie ÖstlingKungälvs OK53:05+13:5815:15
6Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb58:48+19:4116:53
7Gunilla FredmanOK Skogshjortarna59:44+20:3717:09
8Anna RönnborgIK Uven1:00:26+21:1917:21
9Cecilia FlakbergIFK Göteborg1:07:59+28:5219:32
10Pernilla KarlssonOK Landehof1:11:32+32:2520:33
11Cecilia GrothKungälvs OK1:12:04+32:5720:42
12Agneta LarssonIK Uven1:18:00+38:5322:24
Hanna RangertKungälvs OKej godkänd
Erika RaskKungälvs OKej godkänd
Louise GötforsGöteborg-Majorna OKej start

H40

3 460 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus HanssonOK Löftan32:529:29
2Johan ForsstenKungälvs OK35:57+3:0510:23
3Anders ThulinKungälvs OK36:03+3:1110:25
4Björn GrothKungälvs OK37:47+4:5510:55
5Erik LauriFK Herkules39:08+6:1611:18
6Erik AderstedtKungälvs OK39:49+6:5711:30
7Martin JohanssonOK Orinto41:41+8:4912:02
8Mats KarlfeldtSävedalens AIK42:51+9:5912:23
9Patrik SvalinVänersborgs SK46:21+13:2913:23
10Arne Kjell VikhagenGöteborg-Majorna OK47:57+15:0513:51
11Bo KronOK Flundrehof49:34+16:4214:19
12Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL51:46+18:5414:57
13Henrik PetterssonGustavsbergs OK52:45+19:5315:14
14Anders CullbrandMölndal Outdoor IF53:54+21:0215:34
15Pär SvenssonI 15 IF54:16+21:2415:41
16Anders NordelöfMölndal Outdoor IF55:56+23:0416:09
17Roger LundinFK Herkules1:08:01+35:0919:39
Tobias RingströmOK Landehofej godkänd

D45

3 460 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne Wiklund BjörkTrollhättans SOK35:0610:08
2Anna ErikssonOK Landehof39:28+4:2211:24
3Jenny NymanVänersborgs SK41:42+6:3612:03
4Sara LorénOK Landehof43:12+8:0612:29
5Sofia KarlssonOK Landehof49:18+14:1214:14
6Mia JodalGöteborg-Majorna OK49:19+14:1314:15
7Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK52:18+17:1215:06
8Suzy LarssonOK Skogshjortarna52:36+17:3015:12
9Malin LammFrölunda OL52:49+17:4315:15
10Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:07:19+32:1319:27
Helena BengtssonSävedalens AIKej godkänd
Agneta BerlinTrollhättans SOKej start

H45

3 460 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören SturessonLerums SOK30:308:48
2Björn ÖbergRyda SK31:36+1:069:07
3Magnus HomannOK Orinto33:22+2:529:38
4Nichlas WallströmSävedalens AIK33:27+2:579:40
5Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb33:42+3:129:44 Ladda ner rutt i gpx-format
6Peter AronssonFK Friskus-Varberg36:31+6:0110:33
7Martin SvenssonMarkbygdens OK36:36+6:0610:34
8Thomas KarlssonOK Landehof37:19+6:4910:47
9Anders YngströmGöteborg-Majorna OK38:48+8:1811:12
10Ulf NyqvistOK Landehof40:30+10:0011:42
11Mattias BååthSävedalens AIK41:03+10:3311:51
12David GabrielssonSävedalens AIK42:26+11:5612:15
13Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb42:32+12:0212:17
14Jonas HöijerSävedalens AIK42:38+12:0812:19
15Pär MoqvistLerums SOK43:05+12:3512:27
16Carl NorinFrölunda OL45:09+14:3913:02
17Patrik FalkGöteborg-Majorna OK48:23+17:5313:59
18Anders RybergMölndal Outdoor IF49:14+18:4414:13
19Björn LindbladSävedalens AIK52:07+21:3715:03
20Fredrik HultmanGnellspikes Multisport Club53:38+23:0815:30
21Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:02:04+31:3417:56
22Mats RönnborgIK Uven1:03:25+32:5518:19
23Erik RuotsalainenFrölunda OL1:08:50+38:2019:53
24Joakim ÅkessonOK Landehof1:11:56+41:2620:47
25Lars LjungbergSjövalla FK1:20:23+49:5323:13
Emil GrbicMölndal Outdoor IFej godkänd
Gunnar ElveljungIFK Göteborgej start
Henrik MelkstamLerums SOKej start
Jonas AxelssonLerums SOKej start

D50

3 300 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK38:4811:45
2Anette BernhedSävedalens AIK39:42+0:5412:01
3Christina HalvarssonOK Kroppefjäll41:27+2:3912:33
4Anna AsplundKungälvs OK44:05+5:1713:21
5Mona OlssonBrattås CK48:00+9:1214:32
6Maria WidmarkIF Hagen48:45+9:5714:46
7Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna49:00+10:1214:50
8Lena CarlssonSävedalens AIK49:37+10:4915:02
9Marianne HanssonBredareds IF51:56+13:0815:44
10Annika AasaIK Uven53:33+14:4516:13
11Christina GranbergGöteborg-Majorna OK53:57+15:0916:20
12Annika HogedalGöteborg-Majorna OK54:11+15:2316:25
13Nina BejbomUddevalla OK54:30+15:4216:30
14Anita DavalliusUddevalla IS55:30+16:4216:49
15Agnetha Le ClaireFK Herkules55:35+16:4716:50
16Eva PedersenOK Skogshjortarna56:07+17:1917:00
17Kristin FriskVänersborgs SK58:10+19:2217:37
18Karin LaurellOK Flundrehof58:39+19:5117:46
19Annette Falck LarssonVänersborgs SK59:32+20:4418:02
20Åsa NybergGöteborg-Majorna OK1:01:24+22:3618:36
21Jenny HomannOK Orinto1:09:07+30:1920:56
22Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:15:37+36:4922:54
23Karin BergdahlIK Uven1:18:25+39:3723:45
Nina SchmidtTrollhättans SOKej godkänd
Ann-Charlotte BäcklundIFK Göteborgej start

H50

3 590 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SchmidtTrollhättans SOK31:418:49
2Janne MattssonTrollhättans SOK33:14+1:339:15
3Per FlakbergIFK Göteborg33:50+2:099:25
4Stefan AronengHestra IF34:06+2:259:29
5Magnus KarlssonOK Landehof35:39+3:589:55
6Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb36:16+4:3510:06
7Christer BorgGöteborg-Majorna OK36:20+4:3910:07
8Jörgen HallénTrollhättans SOK37:36+5:5510:28
9Björn KarlssonOK Orinto38:08+6:2710:37
10Kent KlassonHestra IF38:49+7:0810:48
11Magnus WideFrölunda OL39:49+8:0811:05
12Staffan AsplundKungälvs OK40:46+9:0511:21
13Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK40:51+9:1011:22
14Stig LarssonGöteborg-Majorna OK41:45+10:0411:37
15Torben UtzonOK Pan Århus42:06+10:2511:43
16Per-Arne WahlgrenSjövalla FK42:48+11:0711:55
17Christer CarlssonIK Uven43:48+12:0712:12
18Peter StrömdahlOK Skogsvargarna43:50+12:0912:12
19Rikard NilssonKungälvs OK45:25+13:4412:39
20Mikael JungbjerGöteborgs SK45:46+14:0512:44
21Thomas AttforsSävedalens AIK47:21+15:4013:11
22Håkan WåhlanderFrölunda OL47:39+15:5813:16 Ladda ner rutt i gpx-format
23Patrick DjerfLerums SOK50:13+18:3213:59
24Leif HagmanIK Uven50:20+18:3914:01
25Magnus OhlssonSjövalla FK51:27+19:4614:19
26Mats DahlrotIK Uven52:52+21:1114:43
26Stefan HornebrantTrollhättans SOK52:52+21:1114:43
28Johan ByströmKFUK-KFUM IA Göteborg53:01+21:2014:46
29Bo WesterbergTrollhättans SOK57:18+25:3715:57
30Hans LindgrenOK Skogshjortarna59:48+28:0716:39
31Magnus PedersenOK Skogshjortarna59:55+28:1416:41
32Andrew LagoGöteborg-Majorna OK1:02:13+30:3217:19
33Hans VokseppOK Skogshjortarna1:04:17+32:3617:54
34Dag TryggöTrollhättans SOK1:10:17+38:3619:34
35Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb1:23:48+52:0723:20
36Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK1:29:21+57:4024:53
Niklas SkoogGöteborg-Majorna OKej godkänd

D55

3 240 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla LarssonBredareds IF45:1913:59
2Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb47:46+2:2714:44
3Birgit HanssonHerrestads AIF49:08+3:4915:09
4Eva Rabe MagnussonIF Hagen50:27+5:0815:34
5Ann Warma LaasOK Skogshjortarna52:58+7:3916:20
6Christina BirathStenungsunds OK53:22+8:0316:28
7Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb55:14+9:5517:02
8Anita BodinGällstadbygdens SOK56:51+11:3217:32
9Kerstin BurmanKvillebyns SK57:27+12:0817:43
10Gunilla AxelssonSävedalens AIK58:57+13:3818:11
11Eva KarlssonUddevalla OK1:00:51+15:3218:46
12Monica KnutssonSävedalens AIK1:01:18+15:5918:55
13Åsa WängdahlOK Gipen1:02:55+17:3619:25
14Catharina KarlssonTrollhättans SOK1:06:34+21:1520:32
15Margareta NetzTrollhättans SOK1:10:35+25:1621:47
16Elisabet HemlinIK Uven1:20:44+35:2524:55
17Gunilla HolmbergHerrestads AIF1:24:51+39:3226:11
18Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna1:27:24+42:0526:58
19Susanne EickhoffSävedalens AIK1:29:48+44:2927:42
My EngströmLerums SOKej godkänd
Anna-Karin GranathTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

H55

3 480 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK37:1910:43
2Ulf WallinGöteborg-Majorna OK38:30+1:1111:03
3Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK39:03+1:4411:13
4Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK39:17+1:5811:17
5Stefan JohanssonTrollhättans SOK40:01+2:4211:29
6Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK40:25+3:0611:36
7Anders SjögrenOK Kullingshof41:03+3:4411:47
8Anders AxelssonTrollhättans SOK41:07+3:4811:48
9Anders BjörklundSävedalens AIK42:32+5:1312:13
10Per AnderssonOK Orinto42:42+5:2312:16
11Jerker NetzTrollhättans SOK42:47+5:2812:17
12Örjan WängdahlOK Gipen42:50+5:3112:18
13Tomas KarlssonOK Skogshjortarna44:39+7:2012:49
14Jan IvarssonOK Skogshjortarna45:26+8:0713:03
15Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK45:35+8:1613:05
16Stefan O JanssonLerums SOK49:23+12:0414:11
17Anders SpånérGöteborg-Majorna OK49:35+12:1614:14
18Björn BorgGöteborg-Majorna OK51:05+13:4614:40
19Stefan SjöblomFrölunda OL51:29+14:1014:47
20Hans GarmerGöteborg-Majorna OK51:44+14:2514:51
21Anders KjellbergOK Flundrehof54:13+16:5415:34
22Martin EickhoffSävedalens AIK1:01:56+24:3717:47
23Gunnar HåkanssonIK Uven1:09:45+32:2620:02
24Henrik CarlssonIK Uven1:10:53+33:3420:22
25Björn BältsjöSävedalens AIK1:14:13+36:5421:19
26Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:16:52+39:3322:05
27Bertil AxbomOK Landehof1:27:34+50:1525:09
Magnus JosefssonSävedalens AIKej godkänd
Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Bo KarlssonTrollhättans SOKej godkänd
Torbjörn AlmgrenGöteborgs SKej godkänd
Tomas NilssonOK Gipenej godkänd
Jan HanssonStenungsunds OKej godkänd
Lennart JosefssonRydboholms SKej start
Lennart JohnssonOK Skogshjortarnaej start

D60

2 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK37:4413:28
2Solveig HedenblomSjövalla FK45:20+7:3616:11
3Karin AxelssonIK Uven46:51+9:0716:43
4Gunilla HogedalVänersborgs SK59:14+21:3021:09
5Monica IvarssonOK Skogshjortarna1:03:03+25:1922:31
Ingrid JessenFrämmestads IKej godkänd

H60

3 660 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof OlofssonHagaby GOIF35:049:34
2Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK38:52+3:4810:37
3Lennart HålsjöOK Skogshjortarna39:33+4:2910:48
4Henrik UndelandIFK Göteborg40:57+5:5311:11
5Bo HåkanssonIFK Göteborg41:15+6:1111:16
6Johan KarlssonTrollhättans SOK42:38+7:3411:38
7Urban LarssonOK Gipen42:48+7:4411:41
8Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK43:57+8:5312:00
9Ulf PetterssonKungälvs OK45:44+10:4012:29
10Bengt JonssonHestra IF45:50+10:4612:31
11Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK46:05+11:0112:35
12Tommy WesterbergIF Hagen48:52+13:4813:21
13Gunnar BejbomUddevalla OK49:01+13:5713:23
14Lennart SibeckFalköpings AIK OK49:27+14:2313:30
15Robert JessenFrämmestads IK49:36+14:3213:33
16Uno MagnussonIF Hagen50:06+15:0213:41
17Magnus AnderssonUlricehamns OK52:27+17:2314:19
18Bernt RobertssonMarkbygdens OK54:24+19:2014:51
19Hans AntonssonOK Löftan55:54+20:5015:16
20Roalh KlevelandKvillebyns SK56:38+21:3415:28
21Reine SpetzStenungsunds OK57:55+22:5115:49
22Sten BlomströmIK Stern1:00:28+25:2416:31
23Börje GustavssonTrollhättans SOK1:04:44+29:4017:41
24Peter LarssonTrollhättans SOK1:05:44+30:4017:57
25Per-Anders EnengeBredareds IF1:08:17+33:1318:39
26Arne AlfredssonUddevalla OK1:11:10+36:0619:26
Bror WidénUddevalla OKej godkänd
Johan WedlinSävedalens AIKej godkänd
Anders MohlinIK Sternej godkänd
Kent ErikssonLerums SOKej godkänd
Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OKej start

D65

2 800 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb51:2218:20
2Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK53:11+1:4918:59
3Marion HallstenUddevalla OK56:35+5:1320:12
4Ingrid Rex WallströmOK Landehof57:49+6:2720:38
5Eva AlsinIK Ymer58:36+7:1420:55
6Rosa JohanssonIK Uven1:01:54+10:3222:06
7Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:05:30+14:0823:23
8Birgit TisellIK Stern1:07:37+16:1524:08
9Eva BlomströmIK Stern1:07:58+16:3624:16
10Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:08:55+17:3324:36
11Enid IngemarssonHestra IF1:10:27+19:0525:09
12Lotta BörjessonSävedalens AIK1:31:50+40:2832:47
13Barbro BörjessonOK Skogshjortarna1:44:29+53:0737:18
Linnea ClaessonRydboholms SKej godkänd
Ann-Britt JohanssonIK Sternej godkänd
Ingrid CarlstedtSävedalens AIKej start

H65

3 460 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune LarssonOK Skogshjortarna34:109:52
2Per-Arne KällénUddevalla OK35:05+0:5510:08
3Per IvarssonTrollhättans SOK39:25+5:1511:23
4Lars HogedalVänersborgs SK40:26+6:1611:41
5Per FredrikssonOK Skogshjortarna41:42+7:3212:03
6Torbjörn WikströmOK Orinto43:29+9:1912:34
7Björn JägerströmIK Uven43:34+9:2412:35
8Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb43:36+9:2612:36
9Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb43:46+9:3612:38
10Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL44:42+10:3212:55
11Lennart HermanssonStångenäs AIS44:54+10:4412:58
12Björn EngströmLerums SOK45:08+10:5813:02
13Jan-Åke AxelssonHestra IF45:54+11:4413:15
14Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK47:10+13:0013:37
15Olof KarlssonUddevalla OK47:51+13:4113:49
16Benny IvarssonFjärås AIK48:04+13:5413:53
17Ted LiivrandOK Skogshjortarna49:07+14:5714:11
18Kent JogelandIK Ymer49:59+15:4914:26
19Claes-Göran StrandGöteborg-Majorna OK51:59+17:4915:01
20Jan-Erik PålssonUddevalla IS52:10+18:0015:04
21Jonas LarssonOK Kullingshof52:36+18:2615:12
22Sören SvenssonSjövalla FK53:36+19:2615:29
23Lennart AnderssonGöteborgs SK54:13+20:0315:40
24Johnny KarlssonUddevalla OK54:55+20:4515:52
25Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK55:58+21:4816:10
26Hans CarlstedtSävedalens AIK1:01:41+27:3117:49
27Anders KumlinIK Ymer1:02:50+28:4018:09
28Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb1:03:55+29:4518:28
29Lennart AlmströmIK Stern1:05:10+31:0018:50
30Bengt MattssonOK Orinto1:05:13+31:0318:50
31Gösta ClaessonRydboholms SK1:07:18+33:0819:27
32Lars MathiassonIK Stern1:08:01+33:5119:39
33Hans M CarlssonIFK Göteborg1:13:04+38:5421:07
Lars-Olof RönnqvistOK Löftanej godkänd
Lars-Göran MolinMarkbygdens OKej godkänd

D70

2 790 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SchedwinIK Stern51:4618:33
2Eva IsakssonOK Skogshjortarna52:12+0:2618:42
3Gunnel SvenssonIK Ymer53:54+2:0819:19
4Mariann KjellbergBredareds IF54:27+2:4119:30
5Britt RangertIK Ymer56:58+5:1220:25
6Birgitta KarlssonOK Orinto57:07+5:2120:28
7Ulla LindheIK Stern57:43+5:5720:41
8Ingrid HermanssonIK Ymer59:23+7:3721:17
9Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:01:57+10:1122:12
10Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK1:04:06+12:2022:58
11Barbro JohanssonSjövalla FK1:09:12+17:2624:48
Lena WaernTrollhättans SOKej godkänd

H70

3 300 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune SandbergUddevalla OK38:1611:35
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna38:26+0:1011:38
3Lars JohanssonOK Skogshjortarna41:06+2:5012:27
4Lars FinbomOK Landehof42:02+3:4612:44
5Dag LorénOK Frisene43:05+4:4913:03
6Ronny AnderssonOK Skogshjortarna43:38+5:2213:13
7Gösta LindqvistOK Löftan45:53+7:3713:54
8Ingemar LindblomOK Orinto46:39+8:2314:08
9Bertil IngemarssonHestra IF50:13+11:5715:13
10Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna51:19+13:0315:33
11Lars TuvessonUlricehamns OK51:31+13:1515:36
12Lennart SturessonLinköpings OK54:54+16:3816:38
13Bengt-Åke SvenssonIK Ymer56:51+18:3517:13
14Hans C JohanssonIK Stern59:35+21:1918:03
15Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:00:03+21:4718:11
16Kurt BodinGällstadbygdens SOK1:00:47+22:3118:25
17Leif SamorTjällmo-Godegårds OK1:01:32+23:1618:38
18Göran RubendahlOK Skogshjortarna1:09:50+31:3421:09
19Christer WestbergIFK Göteborg1:11:52+33:3621:46
20Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:12:42+34:2622:01
21Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna1:15:39+37:2322:55
22Lars-Åke LarssonOK Tranan1:16:14+37:5823:06
23Mats JodalGöteborg-Majorna OK1:20:30+42:1424:23
24Bengt HanssonOK Löftan1:45:06+1:06:5031:50
25Bert LuvöFK Herkules1:53:30+1:15:1434:23
Bengt-Olof JohanssonStångenäs AISej godkänd
Karl-Axel JohanssonIK Uvenej godkänd
Hans KarlssonOK Orintoej godkänd
Sune MentorGöteborg-Majorna OKej godkänd
Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OKej start

D75

2 790 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK46:0516:31
2Barbro VallinKungälvs OK1:06:28+20:2323:49
3Vivi-Anne BylundRydboholms SK1:08:43+22:3824:37
4Brita SärdquistIK Ymer1:10:00+23:5525:05
5Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:11:05+25:0025:28
6Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK1:15:19+29:1426:59
7Gunnel BörjessonIK Uven1:23:27+37:2229:54
Inga PerssonOK Landehofej start
Inger HallbergIK Uvenej start

H75

2 880 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andre AlexanderssonKungälvs OK37:4313:05
2Roland DahlIFK Göteborg40:23+2:4014:01
3Matts MattssonOK Gipen45:50+8:0715:54
4Göran OlofssonFjärås AIK46:35+8:5216:10
5Rune ArvidssonMarkbygdens OK48:11+10:2816:43
6Ingemar AlfredssonIK Uven54:41+16:5818:59
7Allsing KarlssonOK Skogsvargarna1:06:53+29:1023:13
Gunnar BylundRydboholms SKej godkänd
Ragnar BewertOK Landehofej godkänd
Gunnar WaernTrollhättans SOKej godkänd
Melvin KristiansenIF Rigorej godkänd
Per-Hugo LundgrenLerums SOKej start
Roland BrandshageSävedalens AIKej start
Åke GatelidOK Skogshjortarnaej start

D80

2 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe NymanUddevalla IS1:20:0028:40
2Marianne HöglundFK Herkules1:47:39+27:3938:35
Lisa HedströmOK Pan-Kristianstadej start

H80

2 880 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif HjertqvistIK Stern1:00:1520:55
2Karleric FranssonTrollhättans SOK1:04:30+4:1522:23
3Gunnar LarssonUddevalla IS1:07:50+7:3523:33
4Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK1:18:33+18:1827:16
5Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:23:32+23:1729:00
6Carl-Henrik HallbergIK Uven1:25:59+25:4429:51

Inskolning

2 150 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emil AlenvikOK Alehoffullföljt
Maja AlenvikOK Alehoffullföljt
Veronica AnderssonFjärås AIKfullföljt
Alvin Berthagklubblösfullföljt
Anna Carlssonklubblösfullföljt
Henrik Carlssonklubblösfullföljt
Lucas Fredrikssonklubblösfullföljt
Nelly GrothKungälvs OKfullföljt
Anna HallOK Skogsvargarnafullföljt
Ivar HolmstrandIFK Göteborgfullföljt
Gustav JägardSjövalla FKfullföljt
Elin KarlssonOK Landehoffullföljt
Ellen KarlssonOK Skogshjortarnafullföljt
Alexander LindellOK Alehoffullföljt
Måns LindénUddevalla OKfullföljt
Rasmus LindénUddevalla OKfullföljt
Ella MadjarevicOK Alehoffullföljt
Melker OckbornTrollhättans SOKfullföljt
Vide PalmgremOK Alehoffullföljt
Greta PrinceMölndal Outdoor IFfullföljt
Melker SamorLerums SOKfullföljt
Oliver SkogOK Alehoffullföljt
Tindra SkogOK Alehoffullföljt
Siri SvalinVänersborgs SKfullföljt
Kerstin SvenssonOK Kullingshoffullföljt
Moa WallströmSävedalens AIKfullföljt
Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Arvid HägerstrandKungälvs OKej godkänd
Anton MadjarevicOK Alehofej godkänd

U1

2 110 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valter DrejmoOK Landehof21:0710:00
2Elin NobornIFK Göteborg24:26+3:1911:34
3Gabriel HogedalVänersborgs SK25:39+4:3212:09
4Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb26:55+5:4812:45
5Emma MaxeOK Alehof27:03+5:5612:49
6Alexander FedjeFrölunda OL29:33+8:2614:00
7Oscar NymanOK Gipen32:08+11:0115:13
8Hedda  RoosIFK Göteborg32:26+11:1915:22
9Rasmus MårbergFK Herkules36:08+15:0117:07
10Emil WalleniusFrölunda OL36:39+15:3217:22
11Frida OdénFjärås AIK38:14+17:0718:07
12Karin PrinceMölndal Outdoor IF39:53+18:4618:54
13Maja NordelöfMölndal Outdoor IF39:56+18:4918:55
14Elina ChristianssonUddevalla OK40:46+19:3919:19
15Vidar EkdalaKungälvs OK43:04+21:5720:24
16Olof KjellgrenOK Alehof44:57+23:5021:18
17Ebba LövgärdOK Alehof50:37+29:3023:59
18Linnéa GrönroosOK Alehof50:40+29:3324:00
19Sven KarlssonOK Alehof50:44+29:3724:02
20Alex NilssonKungälvs OK1:05:41+44:3431:07
21Embla Niklasson-SternöFrölunda OL1:07:10+46:0331:49
22Vera HöglundSjövalla FK1:14:12+53:0535:09
Sara AlfredssonLerums SOKej start
Mailis HolmqvistSjövalla FKej start

U2

2 570 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus GustafssonIF Rigor29:0311:18
2Max GustafssonIF Rigor29:11+0:0811:21
3Joel IngemarssonHestra IF30:04+1:0111:41
4Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb31:26+2:2312:13
5Axel EckerlidSävedalens AIK35:24+6:2113:46
6Malva ArvidssonBrattås CK36:19+7:1614:07
7Emma ChristianssonUddevalla OK36:58+7:5514:23
8Andrea EnbomVänersborgs SK37:07+8:0414:26
9Linn EnbomVänersborgs SK37:15+8:1214:29
10Ludvig FuxborgSjövalla FK37:34+8:3114:37
11Wilma SaetreOK Landehof37:45+8:4214:41
12Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK40:05+11:0215:35
13Linn JägardSjövalla FK40:49+11:4615:52
14Simon LjungkvistOK Alehof40:56+11:5315:55
15Axel SlättOK Alehof41:38+12:3516:11
16Malte OlssonIK Uven41:43+12:4016:13
17Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK42:18+13:1516:27
18Tor LindénUddevalla OK44:33+15:3017:20
18Nelly MelkstamLerums SOK44:33+15:3017:20
20Erik KarlssonOK Alehof45:06+16:0317:32
21Anton RydenOK Alehof45:11+16:0817:34
22Ellen ErikssonOK Flundrehof46:05+17:0217:55
23Tilda ErikssonOK Flundrehof46:41+17:3818:09
24Elin AxelssonLerums SOK49:15+20:1219:09
25Maja NymanVänersborgs SK49:16+20:1319:10
26Evelina CullbrandMölndal Outdoor IF50:12+21:0919:31
27Axel ZettergrenFrölunda OL50:39+21:3619:42
28Ellen ZettergrenFrölunda OL50:41+21:3819:43
29Astrid UhrbergBrattås CK51:17+22:1419:57
30Emil GrönroosOK Alehof51:20+22:1719:58
31Rasmus GranängKungälvs OK51:33+22:3020:03
32Isak DahlOK Alehof52:05+23:0220:15
33Joel GabrielssonKungälvs OK53:34+24:3120:50
34Simon KilnäsSjövalla FK55:27+26:2421:34
35Axel EkdalaKungälvs OK1:06:27+37:2425:51
36Anna-Lisa KinellIFK Göteborg1:07:46+38:4326:22
37Sara BengtssonOK Alehof1:08:24+39:2126:36
38Clara LövgärdOK Alehof1:08:25+39:2226:37
39Linnea OskarssonSjövalla FK1:13:50+44:4728:43
40Ella LinlökkenOK Alehof1:17:33+48:3030:10
41Gustav CarlssonOK Landehof1:19:31+50:2830:56
Lova LinlökkenOK Alehofej godkänd
Erik ZettergrenFrölunda OLej godkänd
Anton RaskKungälvs OKej godkänd
Emelina HolmqvistSjövalla FKej start

Öppen motion 1

2 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SteneborgOK Orinto24:2811:42
2Anders ReimertzOK Orinto27:33+3:0513:10
3Ingegerd FrickTrollhättans SK32:19+7:5115:27
4Lisa SpetsStenungsunds OK34:10+9:4216:20

Öppen motion 2

2 570 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berne KennbornSävedalens AIK26:3210:19
2Niklas GustafssonIF Rigor30:59+4:2712:03
3Stefan HellqvistOK Flundrehof46:24+19:5218:03
4Hampus HellqvistOK Flundrehof46:38+20:0618:08
5Emil ErikssonOK Flundrehof51:55+25:2320:12 Ladda ner rutt i gpx-format
6Harriet AnderssonOK Skogshjortarna53:12+26:4020:42

Öppen motion 3

2 670 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik  Nordgrenklubblös23:508:55
2Bo LissLerums SOK26:20+2:309:51
3Josefin AronssonFK Friskus-Varberg27:43+3:5310:22
4Oskar Sjögrenklubblös27:50+4:0010:25
5Robert Svenssonklubblös27:52+4:0210:26
6Emma Holmbergklubblös31:08+7:1811:39
7Sanna Bergmanklubblös31:14+7:2411:41
8Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK31:25+7:3511:45
9Annika NorlingGöteborg-Majorna OK32:15+8:2512:04
10Jörgen FriskMarkbygdens OK32:29+8:3912:09
11Nayief SalamehVänersborgs SK32:33+8:4312:11
12Meja EneljungIFK Göteborg33:51+10:0112:40
13Ulf StrömSävedalens AIK36:35+12:4513:42
14Magnus StrömUlricehamns OK37:24+13:3414:00
15Gun FriskMarkbygdens OK37:42+13:5214:07
16Ulrika OdénFjärås AIK37:56+14:0614:12
17Berit IvarssonOK Skogshjortarna38:25+14:3514:23
18Håkan EggertIF Hagen38:44+14:5414:30
19Alexander Bengtssonklubblös38:53+15:0314:33
20Erling AnderssonVänersborgs SK39:07+15:1714:39
21Mia NilssonKungälvs OK39:13+15:2314:41
22Malin AlfredssonLerums SOK41:13+17:2315:26
23Mårten SvenssonOK Gipen41:29+17:3915:32
24Birgit LjungOK Gipen41:33+17:4315:33
25Karin AdolfssonTidaholm SOK Sisu41:51+18:0115:40
26Emma SjonsIFK Hedemora OK42:50+19:0016:02
27Sören BörnstedtKungälvs OK43:39+19:4916:20
28Klas SkogOK Gipen44:25+20:3516:38
29Tove SvalinVänersborgs SK44:29+20:3916:39
30Martha NordgrenMarkbygdens OK44:48+20:5816:46
31Inger GreenSjövalla FK44:55+21:0516:49
32Rune JungbjerGöteborgs SK48:17+24:2718:05
33Annika WessmarkOK Flundrehof48:29+24:3918:09
34Lennart ForsHestra IF50:59+27:0919:05
35Monica BrönnestamOK Gipen52:25+28:3519:37
36Karin ÅkessonOK Landehof52:31+28:4119:40
37Adnan AhmadVänersborgs SK52:41+28:5119:43
38Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna54:25+30:3520:22
39Lil AlfredssonUddevalla OK54:28+30:3820:23
40Maria KilnäsSjövalla FK56:03+32:1320:59
41Marie AlenvikOK Alehof56:37+32:4721:12
42Maria WallinOK Skogshjortarna57:13+33:2321:25
43Sofia HagmanOK Orinto57:21+33:3121:28
44Agnes Eskilssonklubblös59:11+35:2122:09
45Rune KarlssonOK Löftan59:12+35:2222:10
46Alf KjellbergBredareds IF1:01:50+38:0023:09
47Inger Alice EismarkOK Orinto1:03:11+39:2123:39
48Britt AlfredssonIK Uven1:03:16+39:2623:41
49Eva LöthmanSjövalla FK1:05:08+41:1824:23
50Axel BärjstättSOK Träff1:15:03+51:1328:06
51Maria HermanssonIK Ymer1:29:47+1:05:5733:37
Kerstin LarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Maria OlssonIK Uvenej godkänd

Öppen motion 5

3 430 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ThernOK Skogshjortarna31:259:09
2Karin NobornIFK Göteborg39:44+8:1911:35
3Susanne GranängKungälvs OK47:49+16:2413:56
4Robert EneljungIFK Göteborg53:34+22:0915:37
5Anja MinörGöteborg-Majorna OK54:34+23:0915:54
6Frida StrandbergGöteborg-Majorna OK55:08+23:4316:04
7Jörgen NymanOK Gipen55:35+24:1016:12
8Olof SvenssonGöteborg-Majorna OK56:37+25:1216:30
9Petter HindérTolered-Utby Ol-klubb59:38+28:1317:23
10Maria JohannessonSjövalla FK1:00:23+28:5817:36
11Stefan NormanSävedalens AIK1:01:24+29:5917:54
12Johanna Grimåsklubblös1:02:36+31:1118:15
13Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna1:02:45+31:2018:17
14Anna KörleOK Landehof1:04:23+32:5818:46
15Ulrika GreenIK Stern1:04:42+33:1718:51
16Kristian AndersonGöteborgs SK1:05:32+34:0719:06
17Ching-Pei ChenTrollhättans SK1:10:33+39:0820:34
18ÅKE ERIKSSONGöteborg-Majorna OK1:11:02+39:3720:42
19Gunilla LindOK Landehof1:11:24+39:5920:48
20Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK1:11:41+40:1620:53
21Håkan HagmanOK Orinto1:12:28+41:0321:07
22Lena TornéusSävedalens AIK1:12:47+41:2221:13
23Pernilla Rehnklubblös1:16:16+44:5122:14
24Ronnie BohmanOK Orinto1:16:59+45:3422:26
25Charlotte DrejmoOK Landehof1:22:23+50:5824:01
26Christina SchultzOK Löftan1:28:13+56:4825:43
27Tony SchultzOK Löftan1:28:14+56:4925:43
28Calle BlombergGöteborg-Majorna OK1:28:57+57:3225:55
29Yvonne SvenssonOK Kullingshof1:43:14+1:11:4930:05
30Camilla VargmanMölndal Outdoor IF1:54:24+1:22:5933:21
31Håkan HåkanssonKungälvs OK1:56:44+1:25:1934:01
32Barbro JonssonHestra IF2:01:29+1:30:0435:25
33Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb2:14:56+1:43:3139:20
34Pernilla KindeTolered-Utby Ol-klubb2:14:57+1:43:3239:20
Lennart SvenssonOK Kullingshofej godkänd
Robin NyqvistKungälvs OKej godkänd
Stefan GraadIF Rigorej godkänd
Malin SöderberghIFK Göteborgej godkänd
Fredrik KörleOK Landehofej godkänd
Thomas AsplundOK Skogsvargarnaej godkänd
Bert-Olov LarssonOK Skogsvargarnaej godkänd
Karin LindkvistSjövalla FKej godkänd
Tobias HöglundSjövalla FKej godkänd
Christine LundOK Skogshjortarnaej start

Öppen motion 7

3 300 m, 89 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats ChristianssonUddevalla OK34:4010:30
2Pia JohanssonOK Landehof40:11+5:3112:10
3Bengt GrewinFrölunda OL41:09+6:2912:28
4Hans SvenssonOK Kullingshof41:46+7:0612:39
5Linda MartinssonIF Marin Väst42:36+7:5612:54
6Åse FuxborgSjövalla FK42:49+8:0912:58
7Linda VennerlundGöteborg-Majorna OK43:28+8:4813:10
8Anna BerlinKungälvs OK43:48+9:0813:16
9Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK43:59+9:1913:19
10Ing-Marie AronengBredareds IF44:26+9:4613:27
11Per-Fredrik AnderssonTrollhättans SOK45:13+10:3313:42
12Annika SvenssonOK Skogsfalken46:49+12:0914:11
13Katarina EnbomVänersborgs SK47:20+12:4014:20
14Anders LammFrölunda OL47:34+12:5414:24
15Mikael SvenssonFK Herkules47:40+13:0014:26
16Tomas AnderssonVänersborgs SK48:21+13:4114:39
17Markus LindbergOK Skogshjortarna48:58+14:1814:50
18Phil MullinsSjövalla FK49:54+15:1415:07
19Marika OgreliusIFK Göteborg50:43+16:0315:22
20Christina SüdhoffBrattås CK51:35+16:5515:37
21Johanna BlombergGöteborg-Majorna OK51:48+17:0815:41
22Johanna SjonsIFK Hedemora OK52:09+17:2915:48
23Stefan HammarFK Herkules52:30+17:5015:54
24Maria HalvarssonFjärås AIK52:36+17:5615:56
25Paula Glenn JungbjerFK Herkules54:24+19:4416:29
26Nina DjerfLerums SOK55:03+20:2316:40
27Johanes Schulte SüdhoffBrattås CK58:07+23:2717:36
28Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK58:21+23:4117:40
29Lars StrömbergOK Skogshjortarna58:32+23:5217:44
30Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK58:53+24:1317:50
31Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK58:58+24:1817:52
32Sofia SamuelssonOK Gipen59:41+25:0118:05
33Linda GunnarssonLerums SOK59:49+25:0918:07
34Johanna KjellbergOK Flundrehof1:00:10+25:3018:13
35Lena AnderssonTrollhättans SOK1:01:05+26:2518:30
36Nils-Erik GunnarssonOK Gipen1:01:19+26:3918:34
37Sofia SörqvistMarkbygdens OK1:02:01+27:2118:47
38Jukka RankanenSjövalla FK1:03:29+28:4919:14
39Claes GreenSjövalla FK1:04:05+29:2519:25
40Mats WesterdahlGöteborg-Majorna OK1:04:11+29:3119:26
41Ann ChihaniFK Herkules1:06:33+31:5320:10
42Amanda MullinsSjövalla FK1:06:52+32:1220:15
43Gert IvarssonOK Skogshjortarna1:07:14+32:3420:22
44Lisa CullbrandMölndal Outdoor IF1:07:16+32:3620:23
45Ingemar GidenstamKungälvs OK1:07:49+33:0920:33
46Arvid JernstigVänersborgs SK1:09:18+34:3821:00
47Isis JernstigVänersborgs SK1:09:49+35:0921:09
48Niklas DahlströmFK Herkules1:10:07+35:2721:14
49Torbjörn HalvarssonFjärås AIK1:10:26+35:4621:20
50Fredrik HöökFjärås AIK1:10:27+35:4721:20
51Ola NiklassonFrölunda OL1:13:46+39:0622:21
52Karin AlthoffKungälvs OK1:15:40+41:0022:55
53Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK1:15:58+41:1823:01
54Anders LundOK Skogshjortarna1:16:25+41:4523:09
54Anna PerssonVäxjö OK1:16:25+41:4523:09
56Berit JansonFalköpings AIK OK1:17:25+42:4523:27
57Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK1:18:26+43:4623:46
58Gunnar ChristianssonTrollhättans SK1:20:21+45:4124:20
59Bo AdolfssonIK Ymer1:20:59+46:1924:32
60Monica LarssonOK Tranan1:22:18+47:3824:56
61Fredrik ErikssonOK Flundrehof1:24:30+49:5025:36
62Bo JohanssonFK Friskus-Varberg1:25:00+50:2025:45
63Eva AdolfssonIK Ymer1:25:34+50:5425:55
64Håkan HörbergIK Stern1:25:48+51:0826:00
65Anna LarssonOK Gipen1:25:57+51:1726:02
66Lena HörbergIK Stern1:30:21+55:4127:22
67Ann-Christine BorgFrölunda OL1:31:26+56:4627:42
68Anna BeischerIK Uven1:31:43+57:0327:47
69Albin SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:32:50+58:1028:07
70Monica JohanssonFK Friskus-Varberg1:35:20+1:00:4028:53
71Anna-Karin ChristianssonTrollhättans SK1:35:59+1:01:1929:05
72Inger SundinOK Landehof1:38:09+1:03:2929:44
73Jonas HemlinIK Uven1:42:01+1:07:2130:54
74Kjell RybergIFK Göteborg1:44:56+1:10:1631:47
75Kajsa HomannOK Orinto1:45:52+1:11:1232:04
76Percy KarlssonSävedalens AIK1:46:54+1:12:1432:23
77Karin PerssonOK Orinto1:47:49+1:13:0932:40
78Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK1:51:33+1:16:5333:48
79Per RobertssonIFK Göteborg1:54:10+1:19:3034:35
80Adam OdénFjärås AIK1:57:23+1:22:4335:34
81Fabian OdénFjärås AIK1:57:43+1:23:0335:40
82Monica SvärdSävedalens AIK1:59:22+1:24:4236:10
Malin WalleniusFrölunda OLej godkänd
Linda WetterKungälvs OKej godkänd
Karl-Johan NorlingGöteborg-Majorna OKej godkänd
Catarina BlombergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Karin WahlgrenSjövalla FKej godkänd
Karolina MelkstamLerums SOKej godkänd
Anna RosnäsSkogsluffarnas OKej godkänd
Carl BörnstedtTolered-Utby Ol-klubbej start
Jenny OlssonStigsökarnaej start

Öppen motion 8

4 160 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon AnderssonOK Kullingshof32:017:41
2Fredrik SturessonOK Alehof32:45+0:447:52
3Mattias HolmstrandIFK Göteborg36:13+4:128:42
4Fredrik NobornIFK Göteborg36:15+4:148:42
5Jonas LundgrenStora Tuna OK38:31+6:309:15
6Johan RósenGöteborg Majorna OK38:46+6:459:19
7Lars HelgessonHestra IF41:11+9:109:53
8Lotta SaetreOK Landehof42:19+10:1810:10
9Jenny ArvidssonBrattås CK42:49+10:4810:17
10Peter LekbergSävedalens AIK44:17+12:1610:38
11Johan ZettergrenFrölunda OL44:55+12:5410:47
12Björn LindkvistSjövalla FK45:16+13:1510:52
13Amilia BjörklundSävedalens AIK46:35+14:3411:11
14Hanna AxelssonOK Skogshjortarna49:06+17:0511:48
15Martin WidmarkOK Skogsvargarna49:24+17:2311:52
16Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK49:25+17:2411:52
17Johan KensbyOK Tyr49:28+17:2711:53
18Odd WallanderBrattås CK49:53+17:5211:59
19Daniel HägerstrandKungälvs OK50:05+18:0412:02
20Gustav RingströmHåby IF50:27+18:2612:07
21Anders LundellGöteborg Majorna OK51:07+19:0612:17
22Laust SörensenGöteborg-Majorna OK51:16+19:1512:19
23Mikael AxelssonOK Skogshjortarna51:49+19:4812:27
24Henrik OttossonOK Skogsfalken52:42+20:4112:40
25Johan SpetzStenungsunds OK53:15+21:1412:48
26Marcus WetterKungälvs OK53:18+21:1712:48
27Fredrik Einarssonklubblös54:11+22:1013:01
28Andreas Litzell IvarssonOK Skogshjortarna54:23+22:2213:04
29Anna AbrahamssonMölndal Outdoor IF55:29+23:2813:20
30Anders HolménGöteborg-Majorna OK55:49+23:4813:25
31Håkan LindénUddevalla OK56:30+24:2913:34
32Jonas SvedbergTibro OK57:21+25:2013:47
33Jimmy JohanssonFK Friskus-Varberg58:15+26:1414:00
34Patrik HanssonHerrestads AIF59:51+27:5014:23
35Jan UhrbergBrattås CK1:01:02+29:0114:40
36Mats JohanssonIstrums SK1:04:09+32:0815:25
37Kristofer DrejmoOK Landehof1:05:21+33:2015:42
38Johannes PaulssonTibro OK1:05:22+33:2115:42
39Bertil ThomasLerums SOK1:05:38+33:3715:46
40Martin EkdalaKungälvs OK1:05:56+33:5515:50
41Peter ElofssonLerums SOK1:05:59+33:5815:51
42Frida JerlinFrölunda OL1:07:00+34:5916:06
43Patrik NilssonVänersborgs SK1:08:22+36:2116:26
44Erik BlomströmIK Stern1:09:28+37:2716:41
45Jonas Ambjörnssonklubblös1:10:00+37:5916:49
46Magnus SöderbomSävedalens AIK1:10:02+38:0116:50
47Erik LösethFalköpings AIK OK1:10:43+38:4216:59
48Eva PerssonVäxjö OK1:10:46+38:4517:00
49Martin AxelssonOK Skogshjortarna1:10:52+38:5117:02
50Anders BerglundOK Skogshjortarna1:11:01+39:0017:04
51Per WillnerOK Landehof1:11:10+39:0917:06
52Henrik EssungerSjövalla FK1:12:13+40:1217:21
53Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK1:15:09+43:0818:03
54Erik SjöbergTibro OK1:15:10+43:0918:04
55Daniel  LundK3 IF1:15:49+43:4818:13
56Krister AlfredssonOK Orinto1:17:19+45:1818:35
57Jonas JerlinFrölunda OL1:17:47+45:4618:41
58Lars ÖstlingKungälvs OK1:19:03+47:0219:00
59Karl HjalmarssonIK Stern1:30:20+58:1921:42
60Tommy Pedersenklubblös1:47:18+1:15:1725:47
John JonssonOK Landehofej godkänd
Elisabet AronssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Fanny BrodinIstrums SKej godkänd
Maria HolmstrandIFK Göteborgej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser