Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-KM
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: lördag 5 april 2014

H21

2 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar SjöbergOK Linné11:594:07
2Rassmus AnderssonOK Linné12:21+0:224:15
3Matt OgdenOK Linné13:10+1:114:32
4Robert JohanssonTäby OK13:25+1:264:37
5Anders JanssonTäby OK14:15+2:164:54
6David PetterssonTäby OK14:33+2:345:01
7Henrik OlssonTäby OK14:42+2:435:04
8Johan LindqvistTäby OK15:13+3:145:14
9Kent LundvallTäby OK15:34+3:355:22
10Martin Lövald HellbergTäby OK15:49+3:505:27
11Gustav LindeborgTäby OK16:08+4:095:33

H18

2 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid PerssonTäby OK18:396:25

D16

2 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna HänströmTäby OK13:085:42
2Emma HagrotTäby OK13:48+0:406:00
3Anna HerbertTäby OK14:19+1:116:13
4Matilda AnderssonTäby OK19:37+6:298:31
5Emy Von EssenTäby OK28:54+15:4612:33

H16

2 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HerbertTäby OK15:255:18
2Edvin NordströmTäby OK15:49+0:245:27
3Vidar PerssonTäby OK18:40+3:156:26
4Svante JohanssonTäby OK19:27+4:026:42
5Seth WimanTäby OK20:04+4:396:55

D14

2 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea JohanssonTäby OK14:296:17
2Rebecka HaraldssonTäby OK19:46+5:178:35
3Josefine AnderssonTäby OK21:42+7:139:26
4Ellen AnderssonTäby OK30:01+15:3213:03
5Iris SchollinTäby OK46:07+31:3820:03

H14

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton HänströmTäby OK15:236:41
2Viktor SannicoloTäby OK17:10+1:477:27
3Fredrik HanssonTäby OK19:27+4:048:27

D12

1 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Embla BergströmTäby OK13:159:27
2Amanda SannicoloTäby OK13:52+0:379:54
3Malin HanssonTäby OK19:24+6:0913:51
4Ella KoertgeTäby OK23:58+10:4317:07
5Alva PleinerTäby OK26:09+12:5418:40

H12

1 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver EricssonTäby OK10:457:40
2Karl SchollinTäby OK13:33+2:489:40
3Morgan KoertgeTäby OK15:18+4:3310:55

H10

1 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip LindqvistTäby OK13:279:36
2Arvid HedenlundTäby OK43:04+29:3730:45

D40

2 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa PleinerTäby OK16:056:59
2Carin KihlströmTäby OK18:45+2:408:09
3Ingela JohanssonTäby OK19:38+3:338:32
4Viktoria HedenlundTäby OK21:07+5:029:10
5Therese SchollinTäby OK22:04+5:599:35
6Annica HänströmTäby OK22:32+6:279:47

H40

2 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nicklas BergströmTäby OK19:286:42
2Harald HedenlundTäby OK27:33+8:059:30

D50

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne Cecilie LøvaldTäby OK14:496:26
2Birgitta OlssonTäby OK16:08+1:197:00
3My RönnolsTäby OK17:50+3:017:45
4Iréne PerssonTäby OK18:41+3:528:07

H50

2 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter NordströmTäby OK17:155:56
2Carl PerssonTäby OK17:16+0:015:57
3Johan PalmgrenTäby OK17:30+0:156:02
4Mats HerbertTäby OK18:09+0:546:15
5Lars RönnolsTäby OK37:19+20:0412:52

D60

2 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid E StrömTäby OK20:078:44

H60

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran HanssonTäby OK14:326:19
2Ulf CarnbyTäby OK16:31+1:597:10
3LarsOwe StrömTäby OK18:38+4:068:06
4Harry HattaraTäby OK20:52+6:209:04

U1

1 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar KoertgeTäby OK16:3411:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser