Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skaraborgs by night - OK Klyftamo

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skaraborgs by night - OK Klyftamo
Arrangörsorganisation: OK Klyftamo
Datum: tisdag 18 mars 2014

Dam Lång

7 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna ÖbergRyda SK1:03:308:57
2Amanda BlennowFalköpings AIK OK1:04:44+1:149:07
3Alicia Cobo CaballeroIstrums SK1:15:09+11:3910:35
4Malin SörstrandOK Klyftamo1:33:41+30:1113:12
Ulrika FredrikssonGudhems IFej start

Dam Mellan

4 990 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristine SvenssonFalköpings AIK OK53:0110:37
2Ellen BlennowFalköpings AIK OK59:22+6:2111:53
3Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan1:01:05+8:0412:14
4Sara KarlssonOK Skogsstjärnan1:05:28+12:2713:07
5Karin TorstenssonFalköpings AIK OK1:05:48+12:4713:11
6Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK1:06:22+13:2113:17
7Jane JohanssonIstrums SK1:09:50+16:4913:59
8Kristina Höök PatrikssonOK Klyftamo1:33:34+40:3318:45
Anki BlennowFalköpings AIK OKej godkänd
Sara NilssonOK Trananej godkänd
Alma WilhelmssonFalköpings AIK OKej godkänd

Dam Kort

3 370 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea HolmvikTidaholm SOK Sisu42:4412:40
2Marie AnebreidTidaholm SOK Sisu47:16+4:3214:01
3Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu53:40+10:5615:55
4Irma SvenssonOK Klyftamo56:44+14:0016:50
5Monica AbrahamssonGudhems IF57:04+14:2016:56
6Anna-Karin RybergOK Klyftamo57:33+14:4917:04
7Lena MarkendahlOK Klyftamo57:42+14:5817:07
8Tove ErikssonRyda SK1:09:58+27:1420:45
9Julia MarkendahlOK Klyftamo1:09:59+27:1520:45
Marita LemmingMariestads FKej start
Susanne OlssonTidaholm SOK Sisuej start

Dam Kort-Lätt

2 340 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny WallgrenIstrums SK26:5411:29
2Carina WallgrenIstrums SK26:56+0:0211:30
Sofia NystrandOK Klyftamoej start

Herr Lång

7 090 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars JakobssonIF Hagen59:488:26
2Albin EvertssonOK Klyftamo1:03:24+3:368:56
3Andreas Brag JonssonIK Gandvik1:04:25+4:379:05
4Lars HolmbergIF Hagen1:04:35+4:479:06
5Anders PåhlmanIstrums SK1:07:09+7:219:28
6Bo HallbergFalköpings AIK OK1:08:06+8:189:36
7Jonas NiklassonFalköpings AIK OK1:09:15+9:279:46
8Joachim FribergIstrums SK1:15:03+15:1510:35
Jonas HagströmFalköpings AIK OKej godkänd
Patrik WallinFalköpings AIK OKej godkänd
Björn ÖbergRyda SKutgått

Herr Mellan

4 990 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus CarlssonIF Hagen50:4010:09
2Daniel BogrenIF Hagen51:05+0:2510:14
3Carl HolmbergIF Hagen51:08+0:2810:14
4Torbjörn LöfvingFalköpings AIK OK51:23+0:4310:17
5David OlssonOK Skogsstjärnan51:53+1:1310:23
6Magnus BlennowFalköpings AIK OK59:24+8:4411:54
7Lasse KarlssonIstrums SK1:00:04+9:2412:02
8Axel OlssonOK Skogsstjärnan1:00:52+10:1212:11
9Jan-Åke EmilssonGudhems IF1:04:53+14:1313:00
10Stig JohanssonFalköpings AIK OK1:05:24+14:4413:06
11Marcus FurusköldIK Gandvik1:05:44+15:0413:10
12Lennart SibeckFalköpings AIK OK1:09:05+18:2513:50
13Bertil KarlssonHjobygdens OK1:10:21+19:4114:05
Mats KarlssonIF Hagenej godkänd
Eric NystrandOK Klyftamoej godkänd
Frank SandgrenOK Klyftamoej godkänd
Erik SvenssonOK Klyftamoej godkänd
Roland SvenssonMariestads FKej godkänd
Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamoutgått
Tommy WesterbergIF Hagenutgått
Henrik KarlssonOK Skogsstjärnanej start
Svante LindqvistOK Klyftamoej start
Hampus NyströmIF Hagenej start

Herr Kort

3 370 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan41:4612:23
2Hans-Gösta BernhardMariestads FK41:52+0:0612:25
3Per CarlssonIF Hagen41:54+0:0812:25
4Peter AnderssonOK Klyftamo42:18+0:3212:33
5Christoffer WallgrenIstrums SK42:40+0:5412:39
6Tommy RoosFalköpings AIK OK42:47+1:0112:41
7Roland NilssonFalköpings AIK OK43:16+1:3012:50
8Uno SandIK Gandvik44:10+2:2413:06
9Lars LjungbergTrollhättans SOK46:40+4:5413:50
10Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan46:49+5:0313:53
11Anton CarlssonIF Hagen46:50+5:0413:53
12Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo47:03+5:1713:57
13Per-Anders FurusköldIK Gandvik54:06+12:2016:03
14Åke NordbergOK Klyftamo57:01+15:1516:55
15Lars WahlströmIstrums SK57:50+16:0417:09
16Calle FogelstrandRyda SK1:00:14+18:2817:52
17Anders PeterssonTibro OK1:00:27+18:4117:56
18Anders SwedinLidköpings VSK1:00:35+18:4917:58
19Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:09:30+27:4420:37
Bo AnderssonOK Klyftamoej godkänd
Karl-Eric BackmanLidköpings VSKutgått
Fritiof AnderssonTidaholm SOK Sisuej start
Sune GustafssonTibro OKej start
Anders KäckMariestads FKej start

Herr Kort-Lätt

2 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar NystrandOK Klyftamo39:1516:46

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser