Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, natt, Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Stockholm
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: fredag 4 september 2015

D21

5 930 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa JanssonJärla IF Orienteringsklubb52:158:48
2Sara SjökvistJärla IF Orienteringsklubb55:30+3:159:21
3Elin SundqvistTullinge Sportklubb55:31+3:169:21
4Carolin SvenssonHaninge Skid o Orienteringsklu56:09+3:549:28
5Sanna BatzSkarpnäcks Orienteringslöpare57:26+5:119:41
6Moa KjellstrandCentrum Orienteringsklubb57:27+5:129:41
7Ellinor FranssonJärla IF Orienteringsklubb59:13+6:589:59
8Terese HerlinAttunda Orienteringsklubb1:07:22+15:0711:21
9Malin SundqvistTullinge Sportklubb1:20:22+28:0713:33
Maria HellströmVäsby Orienteringsklubbej godkänd
Rebecka HeinrupTullinge Sportklubbutgått
Dora SzerencsiJärla IF Orienteringsklubbej start
Camilla HellströmSöders Skid & Orienteringslagej start

H21

10 760 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar DanielsAttunda Orienteringsklubb1:08:456:23
2Anders CarlssonIFK Lidingös Skid o Orienterin1:09:30+0:456:27
3Mathias HallménOrienteringsklubben Denseln1:10:29+1:446:33
4Erik PetterssonOrienteringsklubben Denseln1:10:39+1:546:33
5Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla Orienteringsklubb1:11:58+3:136:41
6Kalle BergmanOrienteringklubben Ravinen1:12:08+3:236:42
7Michael ReforsJärla IF Orienteringsklubb1:13:02+4:176:47
8Jörgen OhlinTullinge Sportklubb1:13:32+4:476:50
9Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingös Skid o Orienterin1:15:17+6:326:59
10Mikael NilssonSnättringe Sportklubb1:17:55+9:107:14
11Love BerzellOrienteringklubben Ravinen1:18:06+9:217:15
12Ruslan GlebovOrienteringklubben Ravinen1:19:17+10:327:22
13Robert JohanssonTäby Orienteringsklubb1:19:34+10:497:23
14Jacob LindstamOrienteringklubben Ravinen1:22:12+13:277:38
15Markus MartinelleSöders Skid & Orienteringslag1:29:35+20:508:19
16Mikael WilhelmssonSöders Skid & Orienteringslag1:33:13+24:288:39
17Jerk RönnolsCentrum Orienteringsklubb1:33:46+25:018:42
18Niklas WraneSöders Skid & Orienteringslag1:37:13+28:289:02
19Holger KohrCentrum Orienteringsklubb1:45:04+36:199:45
20Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK1:46:25+37:409:53
21Jonatan LarssonUddevalla Orienteringsklubb1:47:38+38:5310:00
22Kristoffer EdshageCentrum Orienteringsklubb1:47:48+39:0310:01
23Lars JakobssonCentrum Orienteringsklubb1:49:44+40:5910:11
24Mikael AnderssonJärla IF Orienteringsklubb1:49:46+41:0110:12
25Patrik NilssonSnättringe Sportklubb1:51:51+43:0610:23
26Erik EdénWaxholms Orienteringsklubb1:53:27+44:4210:32
27Bengt LangelsSkarpnäcks Orienteringslöpare1:56:21+47:3610:48
28Peder KockJärla IF Orienteringsklubb2:02:57+54:1211:25
29Christoffer AndersenIdrottsklubben Gandvik2:03:03+54:1811:26
30Aleksandr ManoilovJärfälla Orienteringsklubb2:20:31+1:11:4613:03
Göran ThimbergSöders Skid & Orienteringslagutgått
Morgan KarlssonSundbybergs Idrottsklubbutgått
Simon MarkendahlOrienteringsklubben Klyftamoutgått
Alexander HansenSöders Skid & Orienteringslagej start
Stuart FellCentrum Orienteringsklubbej start
Andrew QuinIFK Lidingös Skid o Orienterinej start
Svante PerssonSöderhamns Orienteringsklubbej start
Peter LarssonCentrum Orienteringsklubbej start

D20

5 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa EngstedtTullinge Sportklubb46:369:03
2Magdalena Vande VoordeTullinge Sportklubb47:16+0:409:11
3Hedwig HaasSundsvalls Orienteringsklubb51:17+4:419:58
4Hanna KorhonenOrienteringklubben Ravinen1:08:49+22:1313:23

H20

8 430 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil GranqvistOrienteringklubben Ravinen55:326:35
2Jens RönnolsTäby Orienteringsklubb1:00:59+5:277:14
3Gustav HindérOrienteringsklubben Tisaren1:04:15+8:437:37
4Niklas SundqvistTullinge Sportklubb1:07:40+12:088:01
5Johannes KnutasAttunda Orienteringsklubb1:08:40+13:088:08
6David HectorSnättringe Sportklubb1:11:39+16:078:29
7Emil AnderssonTullinge Sportklubb1:13:56+18:248:46
8Jonas CarlssonSundbybergs Idrottsklubb1:18:39+23:079:19
Erik BerzellJärla IF Orienteringsklubbutgått
Martin HunhammarOrienteringklubben Ravinenej start

D18

4 440 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Dahlgren-RosénJärla IF Orienteringsklubb37:348:27
2Amanda BerggrenTullinge Sportklubb38:18+0:448:37
3Hanna HänströmTäby Orienteringsklubb42:04+4:309:28
4Emma HagrotTäby Orienteringsklubb43:05+5:319:42
5Astrid SimonssonSundbybergs Idrottsklubb45:59+8:2510:21
6Hanna RöstinSöders Skid & Orienteringslag48:42+11:0810:58
7Agnes LundqvistJärfälla Orienteringsklubb49:57+12:2311:14
8Tilda AnderssonOrienteringklubben Ravinen50:48+13:1411:26
9Tone AlbrektssonOrienteringklubben Ravinen56:27+18:5312:42
10Ebba LeicktTullinge Sportklubb1:02:10+24:3614:00
11Filippa GrelzSöders Skid & Orienteringslag1:05:12+27:3814:41

H18

7 010 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ImarkTullinge Sportklubb47:106:43
2Simon HectorSnättringe Sportklubb48:06+0:566:51
3Olle AnderssonTullinge Sportklubb59:18+12:088:27
4Joakim SkärlénHaninge Skid o Orienteringsklu1:02:13+15:038:52
5Linus BacklundOrienteringsklubben Södertörn1:06:57+19:479:33
6Max KlassonOrienteringklubben Ravinen1:12:08+24:5810:17
7Albin AnderssonOrienteringklubben Ravinen1:18:04+30:5411:08
8Ludwig BergfalkJärfälla Orienteringsklubb1:23:23+36:1311:53
9Christian RedtzerAttunda Orienteringsklubb1:26:37+39:2712:21
Johan BengtssonSkarpnäcks Orienteringslöpareej godkänd
Viktor HäggströmSkarpnäcks Orienteringslöpareutgått
Fredrik OrmöSnättringe Sportklubbutgått
Viktor WohlgemuthOrienteringklubben Ravinenej start
Ludvig SandahlJärla IF Orienteringsklubbej start
Johan PerssonOrienteringsklubben Österåkerej start

D16

4 090 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia RajanIFK Lidingös Skid o Orienterin35:508:45
2Selma GumaeliusWaxholms Orienteringsklubb40:16+4:269:50
3Moa WestbladOrienteringklubben Ravinen40:28+4:389:53
4Hanna LagerbergOrienteringsklubben Södertörn41:01+5:1110:01
5Linnea JohanssonTäby Orienteringsklubb42:17+6:2710:20
6Vilma KarlssonSnättringe Sportklubb43:26+7:3610:37
7Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK43:52+8:0210:43
8Kristina TedhamreSnättringe Sportklubb45:06+9:1611:01
9Veronica RedtzerAttunda Orienteringsklubb49:01+13:1111:59
10Lovisa LängheimTullinge Sportklubb51:59+16:0912:42
11Amanda KarlssonOrienteringklubben Ravinen52:14+16:2412:46
11Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK52:14+16:2412:46
13Isa LundqvistJärfälla Orienteringsklubb1:05:10+29:2015:55
14Vilma GotheOrienteringklubben Ravinen1:09:08+33:1816:54
Karin ModinBromma-Vällingby SOKej start

H16

4 510 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HerneOrienteringklubben Ravinen31:286:58
2Axel GranqvistOrienteringklubben Ravinen32:51+1:237:17
3Jason BransomeOrienteringklubben Ravinen32:57+1:297:18
4Albin AnderssonTullinge Sportklubb33:30+2:027:25
5Oskar EdvardssonJärfälla Orienteringsklubb34:53+3:257:44
6Georg EklöwOrienteringsklubben Södertörn35:56+4:287:58
7Hugo LindbärgOrienteringsklubben Södertörn36:40+5:128:07
8Felix PerssonHaninge Skid o Orienteringsklu37:05+5:378:13
9Benjamin LangerakJärfälla Orienteringsklubb37:39+6:118:20
10Kristoffer TengrothSundbybergs Idrottsklubb38:56+7:288:37
11Noel WaldenfjordJärfälla Orienteringsklubb39:51+8:238:50
12Ruben BryngelssonTullinge Sportklubb44:23+12:559:50
13Kasper FranssonOrienteringklubben Ravinen45:07+13:3910:00
14Ivar Lidström LauriSnättringe Sportklubb45:27+13:5910:04
15Mattias KallhaugeSnättringe Sportklubb47:32+16:0410:32
16Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK47:36+16:0810:33
17Lukas ArkängTullinge Sportklubb47:42+16:1410:34
18Hannes SvahnOrienteringklubben Ravinen49:12+17:4410:54
19Christian LindhSundbybergs Idrottsklubb50:15+18:4711:08
20Oskar EngesAttunda Orienteringsklubb53:44+22:1611:54
21Oskar ForsbergTullinge Sportklubb54:24+22:5612:03
22Robert ColeVäsby Orienteringsklubb55:08+23:4012:13
23Andreas MagnvallOrienteringsklubben Södertörn59:32+28:0413:12
24Mattias IvaresOrienteringsklubben Södertörn1:01:01+29:3313:31
25Nils BabtistBromma-Vällingby SOK1:05:07+33:3914:26
26Martin SkärlénHaninge Skid o Orienteringsklu1:17:12+45:4417:07
Niklas CarlssonSundbybergs Idrottsklubbutgått
Marcus Salomon-SörensenAttunda Orienteringsklubbej start
Tobias KarlssonSnättringe Sportklubbej start
Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OKej start
Simon TörnqvistOrienteringklubben Ravinenej start
Lukas HellgrenOrienteringklubben Ravinenej start
Simon ÖsterlingOrienteringsklubben Södertörnej start
Rasmus KihlSundbybergs Idrottsklubbej start

D14

3 020 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BacklundOrienteringsklubben Södertörn30:5510:14
2Matilda LindhSundbybergs Idrottsklubb33:48+2:5311:11
3Linda RennerOrienteringsklubben Södertörn34:22+3:2711:22
4Petrina CostermansJärla IF Orienteringsklubb34:59+4:0411:35
5Lotten SandénOrienteringsklubben Södertörn35:43+4:4811:49
6Elin BergOrienteringklubben Ravinen38:11+7:1612:38
7Kajsa BogrenSundbybergs Idrottsklubb39:46+8:5113:10
8Marie-Chantal BallnusJärfälla Orienteringsklubb40:15+9:2013:19
9Ylva SandénOrienteringsklubben Södertörn40:26+9:3113:23
10Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK41:22+10:2713:41
11Sofia IversAttunda Orienteringsklubb42:28+11:3314:03
12Katarina NorrbyOrienteringsklubben Södertörn42:32+11:3714:05
13Petronella HedenlundTäby Orienteringsklubb43:35+12:4014:25
14Tilda AnderssonTullinge Sportklubb45:18+14:2315:00
15Tuva FalkSundbybergs Idrottsklubb48:55+18:0016:11
16Maja SandvikAttunda Orienteringsklubb51:03+20:0816:54
17Hanna ÅbergTumba-Mälarhöjden OK55:55+25:0018:30
18Nickolina HedenlundTäby Orienteringsklubb59:18+28:2319:38
19Tyra AlmJärla IF Orienteringsklubb59:53+28:5819:49
Nina PerssonHaninge Skid o Orienteringskluutgått
Klara BolinTullinge Sportklubbej start
Emilia EngelOrienteringklubben Ravinenej start
Alma HellströmAttunda Orienteringsklubbej start
Linnéa SöderqvistOrienteringklubben Ravinenej start
Lova AggeforsOrienteringklubben Ravinenej start

H14

3 980 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK30:167:36
2Johan LangerakJärfälla Orienteringsklubb31:10+0:547:49
3Simon FriskGustavsbergs Orienteringsklubb31:43+1:277:58
4Trevor BransomeSkogsluffarnas OK32:54+2:388:15
5Jonatan StåhlSundbybergs Idrottsklubb36:31+6:159:10
6Lucas FredmanOrienteringsklubb Älvsjö-Örby39:28+9:129:54
7Alfred LängheimTullinge Sportklubb39:46+9:309:59
8Melker LundinKatrineholms Orienteringsklubb40:04+9:4810:04
9Anton HänströmTäby Orienteringsklubb42:21+12:0510:38
10Karl LundinKatrineholms Orienteringsklubb42:35+12:1910:41
11Martin RinnbäckOrienteringklubben Ravinen48:33+18:1712:11
12Melker HörnfeldtOrienteringklubben Ravinen51:42+21:2612:59
13Melvin JakobssonOrienteringsklubben Södertörn1:04:44+34:2816:15
14Linus BerggrenOrienteringsklubb Älvsjö-Örby1:14:20+44:0418:40
15Carl TiemerSundbybergs Idrottsklubb1:19:57+49:4120:05
Johan KarlssonOrienteringsklubb Älvsjö-Örbyutgått
Timothy Arkwall-LindqvistJärla IF Orienteringsklubbutgått
Max HoppeWaxholms Orienteringsklubbej start
Johan CallebergSnättringe Sportklubbej start
Isak WestringJärfälla Orienteringsklubbej start
Jakob Gadefors NauHaninge Skid o Orienteringskluej start
Petter MyrenbergOrienteringsklubb Älvsjö-Örbyej start

D12

2 310 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigrid CarlssonSundbybergs Idrottsklubb26:3611:30
2Tindra JonssonSkarpnäcks Orienteringslöpare27:27+0:5111:52
3Ronja StåhlSundbybergs Idrottsklubb28:56+2:2012:31
4Wilma LeicktTullinge Sportklubb31:30+4:5413:38
5Tove SjöbergTullinge Sportklubb37:05+10:2916:03
6Lovisa SvenssonTullinge Sportklubb37:26+10:5016:12
7Ida HänströmTäby Orienteringsklubb39:02+12:2616:53
8Åsa SundströmJärla IF Orienteringsklubb41:07+14:3117:47
9Hedda RöstinSöders Skid & Orienteringslag42:33+15:5718:25
10Tove KarlssonJärla IF Orienteringsklubb42:51+16:1518:32
11Embla BergströmTäby Orienteringsklubb43:05+16:2918:39
12Lisa ThunellIFK Lidingös Skid o Orienterin43:09+16:3318:40
13Matilda FriskGustavsbergs Orienteringsklubb45:02+18:2619:29
14Nova MatthewsTullinge Sportklubb50:48+24:1221:59
15Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK52:55+26:1922:54
16Thea LennartssonJärfälla Orienteringsklubb1:03:54+37:1827:39
17Elin WolgastSnättringe Sportklubb1:16:34+49:5833:08
18Linn OlssonOrienteringsklubben Södertörn1:18:31+51:5533:59
Agnes DambergIFK Lidingös Skid o Orienterinej godkänd
Amanda GranqvistOrienteringklubben Ravinenutgått
Saga SvennersjöSnättringe Sportklubbutgått
Sofia ErséusJärla IF Orienteringsklubbej start

H12

2 310 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus HatlenTullinge Sportklubb15:476:49
2Isak GeliusSnättringe Sportklubb20:07+4:208:42
3Henrik SvenssonOrienteringklubben Ravinen20:47+5:008:59
4Erik BovalliusJärfälla Orienteringsklubb20:55+5:089:03
5Marcus SteneboAttunda Orienteringsklubb21:22+5:359:14
6Elis IversAttunda Orienteringsklubb22:00+6:139:31
7Eskil WidehagSundbybergs Idrottsklubb22:32+6:459:45
8William GrunderJärfälla Orienteringsklubb23:30+7:4310:10
9Olle KallurOrienteringklubben Ravinen24:05+8:1810:25
10Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK24:10+8:2310:27
11Jannick BrabieJärfälla Orienteringsklubb24:36+8:4910:38
12Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK25:29+9:4211:01
13Theodor BrabieJärfälla Orienteringsklubb25:48+10:0111:10
14Johan FochsenWaxholms Orienteringsklubb26:39+10:5211:32
15Wilhelm NordqvistWaxholms Orienteringsklubb28:47+13:0012:27
16Alvin CraigOrienteringklubben Ravinen29:31+13:4412:46
17Wilhelm BergmanTullinge Sportklubb30:31+14:4413:12
18Max ÖsterlingOrienteringsklubben Södertörn31:32+15:4513:39
19Hjalmar SandbergOrienteringsklubb Älvsjö-Örby34:09+18:2214:47
20Svante SandvikAttunda Orienteringsklubb35:19+19:3215:17
21Mattis SandénOrienteringsklubben Södertörn42:06+26:1918:13
22Max LönnqvistOrienteringklubben Ravinen45:05+29:1819:30
23Jonathan BlomlöfIFK Lidingös Skid o Orienterin46:03+30:1619:56
24Malte BerggrenOrienteringsklubb Älvsjö-Örby48:01+32:1420:47
25Arvid ByttnerBromma-Vällingby SOK57:07+41:2024:43
Axel TrofastTullinge Sportklubbej godkänd
Björn RennerOrienteringsklubben Södertörnej godkänd
Joel AggeforsOrienteringklubben Ravinenutgått
Olle ThimbergSöders Skid & Orienteringslagej start
Albert NordSnättringe Sportklubbej start
Ivar GentzJärla IF Orienteringsklubbej start
Linus NilssonOrienteringsklubben Österåkerej start

D35

5 080 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LundbergTullinge Sportklubb48:419:35
2Karin FägerlindCentrum Orienteringsklubb55:32+6:5110:55
3Elin AhlströmIFK Enskede57:29+8:4811:18
4Lina MatthewsTullinge Sportklubb1:01:19+12:3812:04
5My HeinrupJärla IF Orienteringsklubb1:07:11+18:3013:13
6Sara JonassonCentrum Orienteringsklubb1:08:44+20:0313:31
7Åsa LinnersjöSöders Skid & Orienteringslag1:16:13+27:3215:00

H35

6 910 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK54:347:53
2Anders HedmanIFK Lidingös Skid o Orienterin55:00+0:267:57
3Henrik HellmanJärla IF Orienteringsklubb59:55+5:218:40
4Christian RotvikerCentrum Orienteringsklubb1:02:51+8:179:05
5Linus RisplingCentrum Orienteringsklubb1:08:11+13:379:52
6Robert HanningJärla IF Orienteringsklubb1:19:30+24:5611:30
7Björn BängtssonCentrum Orienteringsklubb1:21:22+26:4811:46
8Henrik LundgrenCentrum Orienteringsklubb1:32:01+37:2713:18
9Daniel EleniusCentrum Orienteringsklubb1:34:14+39:4013:38 Ladda ner rutt i gpx-format
10Henrik HellborgCentrum Orienteringsklubb2:03:48+1:09:1417:54
Antonio SeriniIFK Lidingös Skid o Orienterinej godkänd
Samuel SvenssonCentrum Orienteringsklubbutgått
Joel BerringCentrum Orienteringsklubbutgått

D40

4 410 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FalkSundbybergs Idrottsklubb44:3810:07
2Lena ÖhmanCentrum Orienteringsklubb49:26+4:4811:12
3Ewa AlbrektssonOrienteringklubben Ravinen51:40+7:0211:42
4Cecilia FochsenWaxholms Orienteringsklubb52:16+7:3811:51
5Nadja DahlströmSnättringe Sportklubb59:41+15:0313:32
6Sofia PerssonTullinge Sportklubb1:00:27+15:4913:42
7Maria EdvardssonJärfälla Orienteringsklubb1:16:38+32:0017:22
8Lisa ÖsterlingOrienteringsklubben Södertörn1:32:36+47:5820:59
Gabriella FriskGustavsbergs Orienteringsklubbutgått
Maria Von SchmalenséeAttunda Orienteringsklubbej start

H40

6 570 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik ErlandssonOrienteringsklubben Södertörn51:327:50
2Martin LarboIFK Lidingös Skid o Orienterin52:13+0:417:56
3Tomas HenrikssonAttunda Orienteringsklubb56:06+4:348:32
4Fredrik HedinIFK Enskede57:01+5:298:40
5Jacob BolinTullinge Sportklubb57:14+5:428:42
6Nick BarrableOrienteringklubben Ravinen1:00:11+8:399:09
7Ove OksvoldCentrum Orienteringsklubb1:01:37+10:059:22
8Patric De BoussardIFK Enskede1:03:34+12:029:40
9Nils EdvardssonJärfälla Orienteringsklubb1:06:43+15:1110:09
9Andreas FredrikssonAttunda Orienteringsklubb1:06:43+15:1110:09
11Henrik SjögrenHaninge Skid o Orienteringsklu1:08:13+16:4110:22
12Magnus LennartssonJärfälla Orienteringsklubb1:11:20+19:4810:51
13Fredrik JonssonAttunda Orienteringsklubb1:13:48+22:1611:13
14Johan HörnfeldtOrienteringklubben Ravinen1:15:54+24:2211:33
15Sverker LenasCentrum Orienteringsklubb1:23:35+32:0312:43
16Patrik FriskGustavsbergs Orienteringsklubb1:27:13+35:4113:16
17Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:41:32+50:0015:27
Niklas HenrikssonAttunda Orienteringsklubbej godkänd
Johan LindqvistTäby Orienteringsklubbutgått
Robert SöderbergTäby Orienteringsklubbutgått
Jörgen RydeniusTullinge Sportklubbutgått
Henrik PerssonTullinge Sportklubbej start
Ola CarlénBromma-Vällingby SOKej start
Anders KolmskogSundbybergs Idrottsklubbej start
Pär LiljaIFK Lidingös Skid o Orienterinej start

D45

4 040 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotta GibergHellas Orienteringsklubb48:1411:56
2Anna-Lena LängheimTullinge Sportklubb49:39+1:2512:17
3Camilla JakobssonCentrum Orienteringsklubb1:28:15+40:0121:50
4Viktoria HedenlundTäby Orienteringsklubb2:09:34+1:21:2032:04
Lena BrobergSnättringe Sportklubbej godkänd
Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OKutgått
Nina IversAttunda Orienteringsklubbutgått
Karin SteneboAttunda Orienteringsklubbutgått
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Annica JanssonIFK Lidingös Skid o Orienterinej start

H45

5 970 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar StenbeckIFK Lidingös Skid o Orienterin47:157:54
2Fredrik SoneAttunda Orienteringsklubb48:40+1:258:09 Ladda ner rutt i gpx-format
3Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK52:47+5:328:50
4Stefan BergOrienteringklubben Ravinen58:13+10:589:45
5Jesper LagerbergOrienteringsklubben Södertörn58:30+11:159:47
6Patrik LeicktTullinge Sportklubb59:28+12:139:57
7Ola BovalliusJärfälla Orienteringsklubb1:02:39+15:2410:29
8Juha LoenbergSkarpnäcks Orienteringslöpare1:03:03+15:4810:33
9Johan WestringJärfälla Orienteringsklubb1:04:09+16:5410:44
10Peter JakobssonOrienteringsklubben Södertörn1:04:54+17:3910:52
11Nicklas BergströmTäby Orienteringsklubb1:07:03+19:4811:13
12Joakim PerssonHaninge Skid o Orienteringsklu1:10:06+22:5111:44
13Andreas GrunderJärfälla Orienteringsklubb1:15:19+28:0412:36
14Ulrik IversAttunda Orienteringsklubb1:15:48+28:3312:41
15Jonatan LindellGustavsbergs Orienteringsklubb1:17:50+30:3513:02
16Nicklas DoyleSkarpnäcks Orienteringslöpare1:18:34+31:1913:09
17Olle SandénOrienteringsklubben Södertörn1:18:58+31:4313:13
18Anders BerkelundVäsby Orienteringsklubb1:26:09+38:5414:25
19Kjell NordqvistWaxholms Orienteringsklubb1:35:10+47:5515:56
20Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:55:49+1:08:3419:23
Magnus GrafströmCentrum Orienteringsklubbej godkänd
Oskar NederheimHaninge Skid o Orienteringskluutgått
Thomas BabtistBromma-Vällingby SOKutgått
Magnus LönnqvistOrienteringklubben Ravinenej start
Stefan Svensson GeliusSnättringe Sportklubbej start
Henrik MorastHaninge Skid o Orienteringskluej start
Sven JohanssonTäby Orienteringsklubbej start

D50

3 430 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica HatlenTullinge Sportklubb44:0912:52
2Åsa LindhSundbybergs Idrottsklubb44:34+0:2512:59
3Johanna SundströmJärla IF Orienteringsklubb47:33+3:2413:51
4Lena SundqvistTullinge Sportklubb47:47+3:3813:55
5Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK49:08+4:5914:19
6Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK52:04+7:5515:10
7Annika LundströmVäsby Orienteringsklubb1:02:52+18:4318:19
8Annika SvenssonSolna Orienteringsklubb1:11:57+27:4820:58

H50

5 700 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PalmqvistJärfälla Orienteringsklubb43:227:36
2Lars Håkan SandvikAttunda Orienteringsklubb43:59+0:377:42
3Rikard ImarkTullinge Sportklubb44:19+0:577:46
4Hans SundqvistTullinge Sportklubb46:20+2:588:07
5Janne NilssonCentrum Orienteringsklubb51:11+7:498:58
6Fredrik SteneboAttunda Orienteringsklubb51:43+8:219:04
7Magnus RajanIFK Lidingös Skid o Orienterin52:15+8:539:10
8Anders BrinkmanVandrarringen52:16+8:549:10
9Jörgen HectorSnättringe Sportklubb53:16+9:549:20
10Carl-Johan ThorellOrienteringklubben Ravinen53:37+10:159:24
11Hans OlsénSundbybergs Idrottsklubb55:30+12:089:44
12Johan MarkstedtOrienteringsklubben Södertörn55:51+12:299:47
13Per KallhaugeSnättringe Sportklubb55:58+12:369:49
14Kalle PerssonOrienteringsklubben Österåker56:20+12:589:52
15Göran LängheimTullinge Sportklubb56:36+13:149:55
16Mats CarlssonSundbybergs Idrottsklubb57:01+13:3910:00
17Göran HellgrenOrienteringsklubben Södertörn57:18+13:5610:03
18Mats BernSnättringe Sportklubb58:09+14:4710:12
19Anders BengtssonSundbybergs Idrottsklubb58:11+14:4910:12
20Ronny NordgrenSundbybergs Idrottsklubb59:25+16:0310:25
21Lars KlassonOrienteringklubben Ravinen59:30+16:0810:26
22Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK1:01:24+18:0210:46
23Göran LundqvistJärfälla Orienteringsklubb1:02:58+19:3611:02
24Fredrik MorastHaninge Skid o Orienteringsklu1:04:30+21:0811:18
25Nigel ColeVäsby Orienteringsklubb1:07:30+24:0811:50
26Nils EklöwOrienteringsklubben Södertörn1:09:09+25:4712:07
27Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:09:10+25:4812:08
28Bo LauriSnättringe Sportklubb1:09:52+26:3012:15
29Björn SalomonssonSnättringe Sportklubb1:13:14+29:5212:50
30Torbjörn OhlssonHaninge Skid o Orienteringsklu1:19:47+36:2513:59
31Per WolgastSnättringe Sportklubb1:27:11+43:4915:17
32Anders WinaldHellas Orienteringsklubb1:30:37+47:1515:53
33Jan LindhSundbybergs Idrottsklubb1:43:51+1:00:2918:13
Gunnar SkärlénHaninge Skid o Orienteringskluutgått
Thomas CallebergSnättringe Sportklubbutgått
Jan FrödinIFK Enskedeutgått
Sven HunhammarBromma-Vällingby SOKej start
Thomas NybergAttunda Orienteringsklubbej start
Tomas HultqvistTullinge Sportklubbej start
Jörgen AxelssonTullinge Sportklubbej start
Michael GranqvistOrienteringklubben Ravinenej start
Peter ZetterströmSöders Skid & Orienteringslagej start
Mats FryxellTullinge Sportklubbej start
Johan PalmgrenTäby Orienteringsklubbej start

D55

3 430 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin OhlssonHaninge Skid o Orienteringsklu55:0116:02
2Gunilla KreissJärla IF Orienteringsklubb58:37+3:3617:05
3Lotta Valentin LarssonGustavsbergs Orienteringsklubb1:03:15+8:1418:26
4Christina NordströmBodens Bandyklubb1:19:57+24:5623:18
Lena RisbyOrienteringklubben Ravinenej start

H55

5 080 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter LundbergJärfälla Orienteringsklubb44:388:47
2Gunnar LangsSkarpnäcks Orienteringslöpare45:16+0:388:54
3Jörgen BatzSkarpnäcks Orienteringslöpare47:28+2:509:20
4Ulf BurmanGustavsbergs Orienteringsklubb48:14+3:369:29
5Björn-Ove PetterssonAttunda Orienteringsklubb49:24+4:469:43
6Sune SödergrannTullinge Sportklubb50:44+6:069:59
7Krister GumaeliusWaxholms Orienteringsklubb51:00+6:2210:02
8Rolf KarlssonJärla IF Orienteringsklubb55:38+11:0010:57
9Jan EskilssonHaninge Skid o Orienteringsklu55:41+11:0310:57
10Lars ForsbergOrienteringklubben Ravinen56:58+12:2011:12
11Anders JakobssonOrienteringsklubben Södertörn58:19+13:4111:28
12Lars HagrotTäby Orienteringsklubb59:57+15:1911:48
13Tomas MovinSnättringe Sportklubb1:03:48+19:1012:33
14Lars RönnolsTäby Orienteringsklubb1:07:31+22:5313:17
15Björn RegerSöders Skid & Orienteringslag1:07:48+23:1013:20
16Göran EklundSkarpnäcks Orienteringslöpare1:16:23+31:4515:02
17Tapani MattusIFK Lidingös Skid o Orienterin1:18:57+34:1915:32
Göran IvaresOrienteringsklubben Södertörnutgått
Jan KihlSundbybergs Idrottsklubbej start
Stefan SundeliusJärfälla Orienteringsklubbej start
Lars GerhardssonAttunda Orienteringsklubbej start
Per BacklundOrienteringsklubben Södertörnej start

D60

3 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin IvarssonHaninge Skid o Orienteringsklu46:1013:27
2My RönnolsTäby Orienteringsklubb53:59+7:4915:44

H60

4 340 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge Skid o Orienteringsklu43:109:56
2Göran HanssonTäby Orienteringsklubb45:02+1:5210:22
3Thomas WesterGustavsbergs Orienteringsklubb49:36+6:2611:25
4Roland WareniusAvesta Orienteringsklubb50:48+7:3811:42
5Bengt KärrströmTullinge Sportklubb50:58+7:4811:44
6Peter OlssonTäby Orienteringsklubb51:53+8:4311:57
7Anders KärrströmTullinge Sportklubb53:00+9:5012:12
8Håkan SjunnestrandSolna Orienteringsklubb54:01+10:5112:26
9Lennart BrattgårdIFK Lidingös Skid o Orienterin56:35+13:2513:02
10Reijo KorhonenHaninge Skid o Orienteringsklu58:52+15:4213:33
11Curt RahlénOrienteringklubben Ravinen1:01:26+18:1614:09
12Matz LarssonGustavsbergs Orienteringsklubb1:03:00+19:5014:30
13Hans Andersson StrinningAttunda Orienteringsklubb1:07:11+24:0115:28
14Johan KarlstenSolna Orienteringsklubb1:22:25+39:1518:59
15Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:27:12+44:0220:05
Lennart HävrénTullinge Sportklubbutgått
Kjell LindblomJärfälla Orienteringsklubbej start

D65

3 250 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta HagstedtVäsby Orienteringsklubb49:2815:13
2Kerstin RosengrenAttunda Orienteringsklubb58:05+8:3717:52
3Margareta HjelmkvistGustavsbergs Orienteringsklubb59:00+9:3218:09
4Ulla GummesonVäsby Orienteringsklubb1:03:49+14:2119:38
5Anna BlomgrenTullinge Sportklubb1:06:06+16:3820:20
Birgitta BillstamJärfälla Orienteringsklubbej start

H65

3 800 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne JohanssonOrienteringklubben Ravinen48:2312:43
2Paul NorénOrienteringsklubben Södertörn49:33+1:1013:02
3Magnus HaraldssonGustavsbergs Orienteringsklubb52:06+3:4313:42
4Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK52:27+4:0413:48
5Leif WallenbroVäsby Orienteringsklubb53:07+4:4413:58
6Sven-Inge NylundJärfälla Orienteringsklubb53:54+5:3114:11
7Per-Åke CarlenstamVäsby Orienteringsklubb54:52+6:2914:26
8Anders StenbackBromma-Vällingby SOK55:12+6:4914:31
9Tommy LindbergHaninge Skid o Orienteringsklu56:53+8:3014:58
10Leif CarlssonSkarpnäcks Orienteringslöpare1:00:07+11:4415:49
11Jörgen AhlqvistSundbybergs Idrottsklubb1:00:55+12:3216:01
12Ingemar LarssonTullinge Sportklubb1:02:31+14:0816:27
13Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK1:08:37+20:1418:03
14Bo NorbäckTullinge Sportklubb1:47:39+59:1628:19
Kjell HolmbergOrienteringsklubben Södertörnej start
Börje WahlgrenSundbybergs Idrottsklubbej start
Göran FriskAttunda Orienteringsklubbej start

H70

3 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune RådeströmSnättringe Sportklubb49:5113:07
2Bengt ErikssonVäsby Orienteringsklubb55:36+5:4514:37
3Rolf SkoglundHellas Orienteringsklubb55:49+5:5814:41
4Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben1:05:11+15:2017:09
5Jan BojlingSolna Orienteringsklubb1:05:44+15:5317:17
6Torbjörn TirénHellas Orienteringsklubb1:09:28+19:3718:16
7Stellan FehrnströmEnebybergs Idrottsförening1:15:09+25:1819:46
8Sverker TirénHellas Orienteringsklubb1:18:06+28:1520:33
9Tor LindströmTumba-Mälarhöjden OK1:19:19+29:2820:52
10Lars NordinSolna Orienteringsklubb1:31:03+41:1223:57
Johan SandwallSkarpnäcks Orienteringslöpareej godkänd
Lars EnglundJärla IF Orienteringsklubbej start

D75

2 390 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunvor GranathNynäshamns Orienteringsklubb54:2122:44
2Berit LindungerHaninge Skid o Orienteringsklu1:16:46+22:2532:07
Birgitta WestergrenTäby Orienteringsklubbej godkänd

H75

3 250 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars CedérusSnättringe Sportklubb45:2413:58
2Ulf EskilssonOrienteringsklubben Södertörn59:06+13:4218:11
3Rune KarlssonSundbybergs Idrottsklubb1:01:27+16:0318:54
4Sture NilssonStockholmspolisens IF Orienter1:04:44+19:2019:55
5Gunnar BramstenSundbybergs Idrottsklubb1:10:49+25:2521:47
6Erland LjungströmSpårvägens Orienteringsklubb1:11:53+26:2922:07
7Bjarne ErlandssonHammarby IF Orienterings Fören1:26:43+41:1926:40
8Leif HermundstadSnättringe Sportklubb1:33:48+48:2428:51
Carl LangOrienteringsklubben Österåkerutgått
Hugo IsgrenIFK Enskedeej start

H80

2 390 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten BergstrandSkogsluffarnas OK44:1318:30
2Lars LöthmanJärfälla Orienteringsklubb1:03:02+18:4926:22
3Alf PerssonOrienteringsklubben Österåker1:03:10+18:5726:25

Öppen motion 1

2 240 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida ArnessonSkarpnäcks OL23:1210:21
1Minna SahlstenSkarpnäcks OL23:1210:21
3Erik NederheimHaninge SOK30:49+7:3713:45
4Eva HagrotTäby OK43:30+20:1819:25
5U C ErikssonVäsby OK46:29+23:1720:45
6Arvid HedenlundTäby Orienteringsklubb46:31+23:1920:45
7Harald HedenlundTäby Orienteringsklubb50:28+27:1622:31
8Per ArnessonSkarpnäcks OL1:01:54+38:4227:38

Öppen motion 2

3 840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Arne ForsbergTullinge SK44:3611:36
2Andreas JanssonKalmar OK54:09+9:3314:06
3Gabriela EgerupUmeå OK1:07:44+23:0817:38
4Carina StenssonTullinge SK1:33:11+48:3524:15
Emma JohnssonCentrum OKej godkänd
Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SKej godkänd
Örjan ArkängTullinge SKutgått

Öppen motion 5

3 290 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus WilhelmssonForsa OK37:1711:19
2Mats HainkeSnättringe SK50:24+13:0715:19
3Robert RylanderSpårvägens OK51:00+13:4315:30
4Anders LavforsCentrum OK53:08+15:5116:08
5Rene BallnusJärfälla Orienteringsklubb53:51+16:3416:22
6Lisa LeicktTullinge SK54:05+16:4816:26
7Cecilia SimonssonSundbybergs Idrottsklubb54:59+17:4216:42
8Yngve RahlénOK Ravinen1:04:13+26:5619:31
9Arlett BallnusJärfälla Orienteringsklubb1:11:55+34:3821:51
10Gustav NirvinHaninge Skid o Orienteringsklu1:19:37+42:2024:11
11Leif HagstedtVäsby OK1:26:21+49:0426:14
12Johanna SvennersjöSnättringe Sportklubb1:33:35+56:1828:26
Katja LeicktTullinge SKej godkänd
Charlotte EngesAttunda OKej godkänd
Aija SadurskisCentrum OKutgått
Christina NybergStockholm Multisport Klubbutgått
Peter BergmanTullinge Sportklubbej start
Magdalena HedbergSöders Skid & Orienteringslagej start
Jonas HellströmAttunda Orienteringsklubbej start

Öppen motion 7

3 250 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas RinnbäckOK Ravinen32:179:56
2Henrik TrofastTullinge SK39:40+7:2312:12
3Per DambergIFK Lidingös Skid o Orienterin42:10+9:5312:58
4Jan LindgrenOK Södertörn43:12+10:5513:17
5Mattias JonssonMalungs OK Skogsmårdarna46:35+14:1814:20
6Mikael ÅhgrenTullinge SK48:15+15:5814:50
7Ove RinnbäckOrienteringklubben Ravinen49:47+17:3015:19
8Linn RönnolsTäby OK50:18+18:0115:28
9Sören AnderssonCentrum OK50:53+18:3615:39
10Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL51:32+19:1515:51
11Per KnutasAttunda OK51:50+19:3315:56
12Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK51:55+19:3815:58
13Johnny RahlénOK Ravinen55:02+22:4516:56
14Markus AggeforsOK Ravinen1:04:46+32:2919:55
Jörgen PerssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

Öppen motion 8

4 410 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stephen CraigOK Ravinen36:108:12
2Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF40:10+4:009:06
3Jan-Olof BogrenSundbybergs IK44:50+8:4010:09
4Torbjörn ThorsenOK Hammaren47:11+11:0110:41
5Niklas WansölinOK Ravinen47:22+11:1210:44
6Erik CallebergSnättringe SK51:59+15:4911:47
7Lukáš PolácekCentrum Orienteringsklubb58:21+22:1113:13
8Jacob SvenssonSöders Skid & Orienteringslag1:04:07+27:5714:32
9Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL1:06:29+30:1915:04
10Nils-Göran NilssonSkarpnäcks OL1:09:45+33:3515:48
Niclas NilssonOrienteringsklubben Österåkerej start

Öppen motion 9

6 910 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David MellinSundbybergs IK56:358:11
2Tomas HolmbergOK Södertörn1:16:15+19:4011:02
3Björn JanssonVäsby OK1:18:43+22:0811:23
4Mattias ÅgrenCentrum OK1:20:08+23:3311:35
5Martin KarlssonCentrum OK1:31:56+35:2113:18
6Emma EnglidTumba-Mälarhöjden OK1:43:47+47:1215:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser