Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: tisdag 8 april 2014

Öppen motion 1

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Vilmer LindströmKlubblös23:08
2Anna LjungdahlOK Skogshjortarna24:32+1:24
3Theo FredmanOK Skogshjortarna29:08+6:00
4Elina FredmanOK Skogshjortarna29:10+6:02
5Ebba ThernOK Skogshjortarna30:17+7:09
6Linnea SvenssonOK Skogshjortarna30:33+7:25
7Lova BerzeliusOK Skogshjortarna30:47+7:39
8Agnes IvarssonKlubblös1:09:49+46:41
9Meya HanssonOK Skogshjortarna1:09:50+46:42

Öppen motion 3

19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna26:31
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna32:31+6:00
3Ulrika KronaOK Skogshjortarna33:51+7:20
4Torbjörn BergKlubblös36:02+9:31
5Roger AnderssonOK Skogshjortarna39:17+12:46
6Simon VeltmanOK Skogshjortarna44:17+17:46
7Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna45:30+18:59
8Lucas LjungdahlOK Skogshjortarna47:00+20:29
9Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna47:11+20:40
10Cazper JernströmOK Skogshjortarna49:57+23:26
11Noel BengtssonOK Skogshjortarna49:58+23:27
12Anton LundOK Skogshjortarna50:34+24:03
13Melvin LundOK Skogshjortarna50:39+24:08
14Anita Lovén-AnderssonOK Skogshjortarna57:14+30:43
15Harriet AnderssonOK Skogshjortarna1:01:03+34:32
16Carola VeltmanKlubblös1:01:11+34:40
17Kerstin LarssonOK Skogshjortarna1:12:52+46:21
18Kamil ParoboczyKlubblös1:31:19+1:04:48
Kristina AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen motion 5

24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan LarssonOK Skogshjortarna33:55
2Karin Aneland-ThernOK Skogshjortarna35:46+1:51
3Magnus BertilssonOK Skogshjortarna39:19+5:24
4Eric TönnsgårdKlubblös39:22+5:27
5Linus AnderssonOK Skogshjortarna40:37+6:42
6Tomas KarlssonOK Skogshjortarna43:14+9:19
7Ronny AnderssonOK Skogshjortarna44:23+10:28
8Johan JonassonKlubblös49:16+15:21
9Patrik NolbeckKlubblös49:21+15:26
10Annica TholénOK Skogshjortarna51:00+17:05
11Kent IvarssonOK Skogshjortarna51:16+17:21
12Suzy LarssonOK Skogshjortarna52:46+18:51
13Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna53:39+19:44
14Anders BerglundOK Skogshjortarna53:55+20:00
15Roger WalderstedtOK Skogshjortarna59:12+25:17
16Hans VokseppOK Skogshjortarna1:03:29+29:34
17Johan LagerlöfKlubblös1:03:31+29:36
18Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna1:06:47+32:52
19Liselott LindströmOK Skogshjortarna1:08:01+34:06
20Fredrik PetterssonLerums SOK1:10:30+36:35
21Magnus PedersenOK Skogshjortarna1:10:34+36:39
22Ann Warma-LaasOK Skogshjortarna1:10:43+36:48
23Alma Pettersson-PalmLerums SOK1:10:51+36:56
Filip SahlbergKlubblösutgått

Öppen motion 9

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin IvarssonOK Skogshjortarna45:39
2Andréas ThernOK Skogshjortarna47:32+1:53
3Tobias JohanssonOK Skogshjortarna50:23+4:44
4Max TholénOK Skogshjortarna58:12+12:33
5Lars BjörkingOK Skogshjortarna59:28+13:49
6Jonas OrnungOK Skogshjortarna59:42+14:03
7Erik TholénOK Skogshjortarna1:01:56+16:17
Andreas JonssonKlubblösej godkänd
Mikael JohanssonKlubblösej godkänd
Kjell EinarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Gustav JonssonOK Skogshjortarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser