Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, medel, med OL-Touren, dag 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, medel, med OL-Touren, dag 2
Arrangörsorganisation: Säterbygdens OK
Datum: fredag 15 maj 2015

D21 Elit

4 900 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma KlingenbergJärla Orientering31:056:20
2Helena JanssonLeksands OK31:50+0:456:29
3Josefine EngströmAlfta-Ösa OK32:41+1:366:40
4Catherine TaylorOK Linné32:44+1:396:40
5Tatyana RiabkinaHellas Orientering33:20+2:156:48
6Helena KarlssonIFK Lidingö SOK33:29+2:246:49
7Anna BachmanIFK Lidingö SOK33:37+2:326:51
8Sara HagströmFalköpings AIK OK34:10+3:056:58
9Kajsa RisbyOK Kåre34:25+3:207:01
10Emma JohanssonDomnarvets GOIF35:02+3:577:08
11Johanna LönnkvistTullinge SK35:03+3:587:09
12Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK35:56+4:517:20
13Lisa RisbyOK Kåre36:25+5:207:25
14Sara EskilssonAlfta-Ösa OK36:34+5:297:27
15Alva OlssonLinköpings OK36:39+5:347:28
16Lilian ForsgrenOK Tisaren36:40+5:357:28
17Josefine KlintbergEksjö SOK37:06+6:017:34
18Maria MagnussonSävedalens AIK37:07+6:027:34
19Frida BakkmanIFK Lidingö SOK37:08+6:037:34
20Karolin OhlssonJärla Orientering37:57+6:527:44
21Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK38:11+7:067:47
21Nadiya VolynskaOK Orion38:11+7:067:47
23Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna38:57+7:527:56
24Karolina HøjsgaardDomnarvets GOIF39:07+8:027:58
25Amilia BjörklundSävedalens AIK39:12+8:078:00
26Kristin LöfgrenVaregg Fleridrett39:37+8:328:05
27Bettina AebiOK Linné41:03+9:588:22
28Ingjerd MyhreJärla Orientering41:21+10:168:26
29Rebecka NylinOK Tisaren41:34+10:298:28
30Anna WallinGöteborg-Majorna OK41:39+10:348:30
31Fredrika VångellLinköpings OK41:45+10:408:31
32Jana KnapováSödertälje-Nykvarn OF42:21+11:168:38
33Olga PanchenkoIFK Mora OK42:37+11:328:41
34Lisa CarlssonOK Linné42:38+11:338:42
35Marie PetterssonOK Djerf43:02+11:578:46
36Jenny LönnkvistTullinge SK43:05+12:008:47
37Kristin HylanderNyköpings OK43:27+12:228:52
38Rebecka LindbergOK Roslagen43:47+12:428:56
39Hanna WisniewskaOK Orion44:12+13:079:01
40Ellinor TjernlundOK Vilse 8744:51+13:469:09
40Riina KuuseloOK Linné44:51+13:469:09
42Rebecka OlssonOK Linné45:02+13:579:11
43Malin LeanderssonOK Tyr46:06+15:019:24
44Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF46:42+15:379:31
45Josefin TjernlundOK Vilse 8747:06+16:019:36
45Evelina WickbomVittjärvs IK47:06+16:019:36
47Inga KazlauskaiteOK Linné47:10+16:059:37
48Rebecka HeinrupTullinge SK48:28+17:239:53
49Galina VinogradovaAlfta-Ösa OK48:56+17:519:59
50Eveliina HirvonenPaimion Rasti49:40+18:3510:08
51Linnea GustafssonLeksands OK49:43+18:3810:08
52Julia OlssonUddevalla OK50:02+18:5710:12
53Anna MårsellStora Tuna OK50:04+18:5910:13
54Agnes LeoGöteborg-Majorna OK50:29+19:2410:18
55Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad54:59+23:5411:13
56Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad56:17+25:1211:29
57Lovisa PerssonOK Tisaren58:30+27:2511:56
58Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK59:38+28:3312:10
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Helen PalmerHalden SKej godkänd
Elin DahlinDomnarvets GOIFej godkänd
Emma BergmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Lena EliassonDomnarvets GOIFej godkänd
Matilda AnderssonOK Kåreej start
Tove AlexanderssonStora Tuna OKej start

H21 Elit

6 300 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thierry GueorgiouKalevan Rasti32:305:09
2Johan RunessonGöteborg-Majorna OK32:56+0:265:13
3Oleksandr KratovOK Orion33:48+1:185:21
4Oskar SjöbergOK Linné34:27+1:575:28
5David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna34:33+2:035:29
6Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF34:35+2:055:29
7Albin RidefeltOK Linné35:05+2:355:34
8Peter ÖbergOK Hällen35:16+2:465:35
9Johan HögstrandIFK Göteborg35:19+2:495:36
10Ruslan GlebovOK Ravinen35:33+3:035:38
11Olle BoströmJärla Orientering35:34+3:045:38
12Eskil KinnebergIFK Göteborg35:54+3:245:41
13Jens WängdahlNyköpings OK36:07+3:375:43
14Pavlo UshkvarokOK Denseln36:09+3:395:44
15Filip DahlgrenIFK Lidingö SOK36:29+3:595:47
16Anton ÖstlinMalungs OK Skogsmårdarna36:44+4:145:49
17Olle KaleredOK Denseln37:05+4:355:53
17Emil SvenskStora Tuna OK37:05+4:355:53
17Gustav BergmanOK Ravinen37:05+4:355:53
20Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF37:32+5:025:57
21Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna38:11+5:416:03
22Marcus MillegårdHalden SK38:16+5:466:04
23Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna38:17+5:476:04
24Henrik LöfåsOK Linné39:02+6:326:11
24Roman RyapolovIFK Mora OK39:02+6:326:11
24Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna39:02+6:326:11
27Daniel AttåsOK Tisaren39:05+6:356:12
28Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg39:07+6:376:12
29Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF39:28+6:586:15
30Tomas HallménOK Tisaren39:29+6:596:16
31Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna39:36+7:066:17
32Martin RegbornHagaby GOIF39:37+7:076:17
33Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF39:39+7:096:17
34Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna39:45+7:156:18
35William LindMalungs OK Skogsmårdarna39:46+7:166:18
36Fredrik EdénIFK Göteborg39:58+7:286:20
37Erik ClassonOK Orinto40:20+7:506:24
38David BejbomJärla Orientering40:26+7:566:25
39Kalle BergmanOK Ravinen40:30+8:006:25
40Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna40:31+8:016:25
41Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad41:25+8:556:34
42Pontus PeterssonOK Orion41:29+8:596:35
43Jan TroengOK Linné41:42+9:126:37
44Per ÖbergOK Hällen41:58+9:286:39
45Vojtech KralIFK Mora OK42:26+9:566:44
46Johan LindbergIFK Mora OK42:33+10:036:45
46Joakim SvenskStora Tuna OK42:33+10:036:45
48Ola MartnerGöteborg-Majorna OK42:35+10:056:45
49Jesper LysellRehns BK43:27+10:576:53
50Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna43:34+11:046:54
51Michal OlejnikSödertälje-Nykvarn OF44:00+11:306:59
52Bartosz PawlakSödertälje-Nykvarn OF44:14+11:447:01
53Matt OgdenOK Linné44:34+12:047:04
54Josef NordlundOK Linné45:11+12:417:10
55Anders JohanssonRehns BK45:17+12:477:11
56Oskar AndrénOK Tisaren45:20+12:507:11
57Robbin KantarpÄrla IF46:47+14:177:25
58Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF47:20+14:507:30
59Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK47:53+15:237:36
60Anders AxlingSundsvalls OK48:01+15:317:37
61Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF48:03+15:337:37
62Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF48:28+15:587:41
63Francois JolyOK Linné49:14+16:447:48
64Linus BohmanHjärnarps GH OL53:15+20:458:27
65Erik BlomgrenStora Tuna OK53:16+20:468:27
66Albin ThunbergOK Alehof58:26+25:569:16
67Victor FlingmarkOK Kåre58:36+26:069:18
Davis DislersIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Jakob LövMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Anton SjökvistStora Tuna OKej godkänd
Artem PanchenkoIFK Mora OKej godkänd
Fredrik JohanssonIFK Lidingö SOKej godkänd
Lukas PetersonIFK Umeåej start

D20 Elit

4 610 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea SvenssonOK Tisaren34:457:32
2Amanda Falck WeberEksjö SOK35:37+0:527:43
3Emma BjessmoIFK Lidingö SOK37:49+3:048:12
4Aina EdgrenTrollhättans SOK38:02+3:178:15
5Erica PetterssonIFK Göteborg38:14+3:298:17
6Johanna ÖbergRyda SK38:43+3:588:23
7Isabel SalénOK Renen41:43+6:589:02
8Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF42:16+7:319:10
9Elin LindbergOK Djerf42:22+7:379:11
10Moa SvenssonIK Hakarpspojkarna42:33+7:489:13
11Amelie EkströmOK Kåre42:34+7:499:14
12Fanny AsketunOK Roxen43:08+8:239:21
13Linnea MalmbergStora Tuna OK43:53+9:089:31
14Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK44:12+9:279:35
15Hanna ErikssonIFK Mora OK44:20+9:359:37
16Sigrid HolmgrenOK Renen44:27+9:429:38
17Miri Thrane ØdumOK Pan Århus44:34+9:499:40
18Sarah HaleOK Kåre44:44+9:599:42
19Louise LundgrenVäxjö OK45:24+10:399:50
20Märta BerggrenOK Kolmården45:25+10:409:51
21Amanda JohanssonOK Dacke45:30+10:459:52
22Lisa MalmströmGOIF Tjalve46:07+11:2210:00
23Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF46:08+11:2310:00
24Hanna GustavssonOK Tyr46:21+11:3610:03
25Klara PålssonSävedalens AIK46:33+11:4810:05
26Stina NilssonUmeå OK47:38+12:5310:19
27Josefine KristianssonTrollhättans SOK48:30+13:4510:31
28Hanna KorhonenOK Ravinen48:50+14:0510:35
29Johanna SjölundSundsvalls OK50:15+15:3010:54
30Lovisa LemanGöteborgs SK50:25+15:4010:56
31Lina FredrikssonKorsnäs IF OK50:49+16:0411:01
32Jessica NilssonOK Tyr50:55+16:1011:02
33Sara WadmanIFK Mora OK51:16+16:3111:07
34Tilda JohanssonOK Orion51:38+16:5311:12
35Patricia EdgarssonOK Skogsfalken52:26+17:4111:22
36Julia AdolfssonOK Kåre52:45+18:0011:26
37Amanda BlennowFalköpings AIK OK52:46+18:0111:26
38Sara JosarpFK Friskus-Varberg53:18+18:3311:33
39Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad53:49+19:0411:40
40Rebecka HylanderNyköpings OK54:07+19:2211:44
41Matilda MartinssonFalkenbergs OK54:09+19:2411:44
42Nina HallorOK Tisaren54:19+19:3411:46
43Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarna54:24+19:3911:48
44Linnéa HahneInsjöns IF OK55:26+20:4112:01
45Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK56:42+21:5712:17
46Linnéa AnderssonBredaryds SOK56:55+22:1012:20
47Sara HamreforsVästerås SOK59:45+25:0012:57
48Emma SundvallJärla Orientering1:00:56+26:1113:13
49Lisa ElmbladBredaryds SOK1:04:15+29:3013:56
50Sanna SkoogSödertälje-Nykvarn OF1:05:06+30:2114:07
51Josefine HöögHagaby GOIF1:05:18+30:3314:09
52Carolina NealisLänna IF1:09:05+34:2014:59
53Malin ReichenbergIdefjordens SK1:11:04+36:1915:24
Ebba EkmanOK Tyrej godkänd
Martina SallstedtOK Södertörnej godkänd
Ellen ForsgrenForsa OKej godkänd
Hanna BerglundOK Kåreej godkänd
Tyra KleijnSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Hedwig HaasSundsvalls OKej godkänd
Magdalena Vande VoordeTullinge SKej godkänd
Filippa JohanssonJönköpings OKej godkänd
Moa PetterssonOK Dackeej godkänd
Pim HedbergOK Skogsfalkenej godkänd
Ida NordlundPiteå IFej start
Rebecka HoppeIF Thorej start
Hanna BarkegrenStora Tuna OKej start
Kristin BomanGävle OKej start
Moa GustafssonUddevalla OKej start
Malin WidénUddevalla OKej start

H20 Elit

5 130 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens RönnolsTäby OK29:035:39
2Björn CederbergOK Pan-Kristianstad29:24+0:215:43
3Emil GranqvistOK Ravinen30:23+1:205:55
4Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna30:57+1:546:01
5Erik AnderssonOK Orion31:01+1:586:02
6Filip GrahnHestra IF31:07+2:046:03
7Edvin SmedbergOK Skogsfalken31:27+2:246:07
8Algirdas BartkeviciusOK Denseln31:58+2:556:13
9Oskar LundqvistOK Orion32:01+2:586:14
10Filip WadstenOK Landehof32:22+3:196:18
11Markus LarssonHestra IF33:05+4:026:26
12Niklas SundqvistTullinge SK33:18+4:156:29
13Gustav HindérOK Tisaren33:22+4:196:30
14William PommerStora Tuna OK33:24+4:216:30
15Anton NilssonOK Tranan34:29+5:266:43
16Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna34:43+5:406:46
17Daniel RoosAttunda OK34:59+5:566:49
18Oskar LeinonenOK Kolmården35:11+6:086:51
19Konstantin SerebryanitskiiRehns BK36:36+7:337:08
20Fredrik WigertzLånghundra IF36:44+7:417:09
21Emil TellsénOK Roxen36:47+7:447:10
22Linus LandergrenHestra IF36:48+7:457:10
23Krzysztof WolowczykOK Denseln36:56+7:537:11
24Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK37:17+8:147:16
25Martin HunhammarOK Ravinen37:22+8:197:17
26Albin BergkvistOK Kåre37:26+8:237:17
27Oskar LindqvistSävedalens AIK37:42+8:397:20
28Carl NäslundVästerås SOK37:57+8:547:23
29Jesper AlfredssonOK Tyr38:16+9:137:27
30Johannes EklöfIF Hallby SOK38:47+9:447:33
31Karl EngesAttunda OK40:03+11:007:48
32August MikaelssonVästerås SOK40:32+11:297:54
33Harald LarssonHagaby GOIF40:35+11:327:54
34Arvid VågIFK Göteborg40:39+11:367:55
34Fredrik PerssonDomnarvets GOIF40:39+11:367:55
36Martin NorrbomSala OK41:03+12:008:00
36Henrik EklundVäxjö OK41:03+12:008:00
38Andreas PeterssonBurseryds IF41:10+12:078:01
39Martin DjerfIK Hakarpspojkarna41:11+12:088:01
40David HectorSnättringe SK41:46+12:438:08
41Filip IvarssonOK Hammaren42:17+13:148:14
42Sixten WalheimOK Rodhen42:43+13:408:19 Ladda ner rutt i gpx-format
43Erik BerzellJärla Orientering42:52+13:498:21
44Andreas HultqvistTullinge SK42:55+13:528:21
45Henrik HåkanssonOK Kolmården42:57+13:548:22
46Samuel HedlundKöping-Kolsva OK43:04+14:018:23
47Johan SöderlundLeksands OK43:09+14:068:24
48Simon MarteliusAttunda OK43:32+14:298:29
49Sven EngströmLinköpings OK44:24+15:218:39
50Heino OllinSävedalens AIK44:57+15:548:45
51Apostol AtanasovStora Tuna OK46:30+17:279:03
52Felix PerssonOK Skogsfalken47:37+18:349:16
53Anton HanssonIK Hakarpspojkarna48:46+19:439:30
54Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna51:06+22:039:57
55Frej HeggSvaide Roma SOK52:17+23:1410:11
56Martin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna53:05+24:0210:20
57William NilssonOK Södertörn55:02+25:5910:43
58Robin LarssonFK Göingarna56:44+27:4111:03
Jesper HaglundOK Djerfej godkänd
Mathias Myrefelt NorlingerJärla Orienteringej godkänd
Isak LangerakJärfälla OKej godkänd
Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Nils GumaeliusWaxholms OKej start

D18 Elit

4 010 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira BjörklundTrollhättans SOK31:117:46
2Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna31:32+0:217:51
3Klara YngvessonUmeå OK31:48+0:377:55
4Sanna FastEksjö SOK32:01+0:507:59
5Gabriella S BerganderEksjö SOK32:17+1:068:03
6Amanda BerggrenTullinge SK32:31+1:208:06
7Tova OlssonIK Hakarpspojkarna32:32+1:218:06
8Elin PetterssonIFK Göteborg32:54+1:438:12
9Hanna LindströmOK Tranan33:15+2:048:17
10Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna33:27+2:168:20
11Jenny WegebroUmeå OK33:29+2:188:20
12Hanna HänströmTäby OK33:44+2:338:24
13Hanna HugossonSundsvalls OK33:45+2:348:24
14Linnéa GolsäterEksjö SOK33:46+2:358:25
15Erica EdmanLeksands OK34:19+3:088:33
16Moa VestbladOK Ravinen34:54+3:438:42
17Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering35:03+3:528:44
18Klara DjerfLerums SOK35:17+4:068:47
19Stina NordinSundsvalls OK36:37+5:269:07
20Elin Ransjö ZanderOK Tyr36:50+5:399:11
21Emma PetterssonOK Roxen37:09+5:589:15
22Hanna ÅbergOK Landehof37:27+6:169:20
23Emma HagrotTäby OK37:48+6:379:25
24Frida JunegardTullinge SK37:49+6:389:25
25Matilda ErikssonVästerbergslagens OL38:16+7:059:32
26Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna38:23+7:129:34
27Lisa JohanssonOK Tranan38:26+7:159:35
28Sandra NäslundVästerås SOK38:29+7:189:35
29Moa HanssonBredaryds SOK39:25+8:149:49
30Jonna ForsOK Grip39:41+8:309:53
31Kajsa JohanssonJönköpings OK40:41+9:3010:08
32Sara KindlundOK Tranan41:29+10:1810:20
33Johanna HagströmFalköpings AIK OK42:22+11:1110:33
34Rebecca WaldenfjordJärfälla OK42:43+11:3210:39
35Emma NilssonOK Tranan42:57+11:4610:42
36Line CederbergVänersborgs SK43:40+12:2910:53
37Astrid SimonssonSundbybergs IK43:49+12:3810:55
38Myrra CarlssonOK Orion43:54+12:4310:56
39Klara AxelssonMarkbygdens OK44:25+13:1411:04
40Mimmi DahlbergBredaryds SOK45:19+14:0811:18
41Barbara VavrysovaOK Tisaren45:27+14:1611:20
42Tone AlbrektssonOK Ravinen45:54+14:4311:26
43Ronja BjörklundBjursås OK46:13+15:0211:31
44Amelia SkalbergBredaryds SOK46:28+15:1711:35
45Emma DjerfLerums SOK47:01+15:5011:43
46Anna KarlströmOK Linné47:11+16:0011:45
47Julia FrejdOK Ravinen48:49+17:3812:10
48Kajsa MattssonOK Kåre49:38+18:2712:22
49Emma HelmerssonVästerås SOK51:19+20:0812:47
50Mirjam DalénSala OK52:55+21:4413:11
51Lova EvebornOK Roxen54:00+22:4913:27
52Sarah PerssonOK Denseln54:48+23:3713:39
53Elsa AnderssonDomnarvets GOIF1:02:31+31:2015:35
54Agnes BerglundUlricehamns OK1:12:15+41:0418:01
55Agnes LundqvistJärfälla OK1:16:41+45:3019:07
Lovisa MartinssonOK Tyrej godkänd
Freja VredinIFK Umeåej godkänd
Ekaterina RyazanovaAlfta-Ösa OKej godkänd
Tove RönnbäckVisborgs OKej godkänd
Märta Ransjö ZanderOK Tyrej godkänd
Vilma BlennowFalköpings AIK OKej godkänd

H18 Elit

4 710 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas GustafssonOK Kåre28:145:59
2Oliwer LundbergOK Bävern28:54+0:406:08
3Anton ForsbergLånghundra IF29:11+0:576:11
4Jesper SvenskStora Tuna OK29:21+1:076:13
5Andreas UllerKils OK30:59+2:456:34
6Simon ImarkTullinge SK31:21+3:076:39
7Isac von KrusenstiernaOK Kåre32:04+3:506:48
8Henrik JohannessonRonneby OK32:15+4:016:50
9Henning SjökvistStora Tuna OK32:32+4:186:54
10Filip JakobssonDegerfors OK32:41+4:276:56
11Samuel PlumppuHestra IF33:58+5:447:12
12Oscar JohanssonOK Dacke34:12+5:587:15
13Amadeus HanssonGotlands Bro OK34:21+6:077:17
14Olle JosarpFK Friskus-Varberg34:45+6:317:22
15Otto StuhlhoferOK Landehof34:52+6:387:24
16Albin LillieströmOK Roxen35:01+6:477:26
17Tom CampbellLustens OK35:05+6:517:26
18Arvid NordIK Hakarpspojkarna35:09+6:557:27
19Gustaf SundbüeOK Hällen35:12+6:587:28
20Victor ImarkTullinge SK35:35+7:217:33
21Johannes RidefeltOK Linné35:51+7:377:36
22Elias JonssonNydalens SK36:16+8:027:41
23Jonas ErikssonStora Tuna OK36:25+8:117:43
24Felix AxelssonMarkbygdens OK36:30+8:167:44
25Filip KarlssonIF Hagen37:18+9:047:55
26Gustaf BerglundSigtuna OK38:18+10:048:07
27Ville JohanssonOK Kolmården38:19+10:058:08
28Emil LjungemyrOK Kolmården38:39+10:258:12
29Alexander WiklundFinspångs SOK39:08+10:548:18
30Johan LenningOK Pan-Kristianstad39:42+11:288:25
31Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna39:54+11:408:28
32Simon WikströmOK Pan-Kristianstad40:13+11:598:32
33Elias EkvallTrollhättans SOK40:46+12:328:39
33Erik HerneOK Ravinen40:46+12:328:39
35Lucas SundbladEksjö SOK41:01+12:478:42
36Daniel BjernaldOK Linné41:10+12:568:44
37Lukas LundgrenVäxjö OK41:52+13:388:53
38Johan OlsonIK Uven42:15+14:018:58
39Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna42:23+14:098:59
40Robin SalénBergnäsets AIK42:40+14:269:03
41Mattias PernebyIFK Lidingö SOK44:08+15:549:22
42Simon SchusterVallentuna-Össeby OL45:03+16:499:33
43Mattis HallbergIK Uven45:22+17:089:37
44Olle AnderssonTullinge SK45:43+17:299:42
45Fredrik JohanssonOK Nackhe46:10+17:569:48
46Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF46:34+18:209:53
47August MollénOK Denseln48:37+20:2310:19
48Johan RydingSödertälje-Nykvarn OF49:16+21:0210:27
49Oskar LindEksjö SOK49:24+21:1010:29
50Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken49:49+21:3510:34
51Jesper LindströmIF Hagen52:37+24:2311:10
52Robin SvennbergDegerfors OK53:29+25:1511:21
53Alfred LönnVästerås SOK1:02:31+34:1713:16
54Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OK1:03:32+35:1813:29
Erik ZeilonSkåneslättens OLej godkänd
Olle NilssonOK Linnéej godkänd
Martin SärnbrinkOK Tisarenej godkänd
Eric RosjöJönköpings OKej godkänd
Jakob FranssonOK Milanej godkänd
Simon LarssonOK Hällenej godkänd
Axel GranqvistOK Ravinenej godkänd

H21E2

5 690 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering30:405:23
2Mathias HallménOK Denseln32:12+1:325:39
3Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna32:49+2:095:46
4Jakob AnderssonOK Linné33:35+2:555:54
5Rikard ClaessonStora Tuna OK34:25+3:456:02
6Oskar DanielsAttunda OK34:28+3:486:03
7Johan AronssonOK Tisaren35:33+4:536:14
8Erik EngstrandIFK Göteborg35:51+5:116:18
9Anton TynongÄrla IF36:16+5:366:22
10Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna36:18+5:386:22
11Linus RappIFK Mora OK36:35+5:556:25
12Erik MartinssonLinköpings OK36:41+6:016:26
13Mikael AnderssonStora Tuna OK36:51+6:116:28
14Andreas BerganderEksjö SOK37:06+6:266:31
15Andreas HolmqvistHestra IF37:47+7:076:38
16Anton LifRehns BK37:54+7:146:39
17Kalle DalinLeksands OK38:13+7:336:42
18Ross SmithOK Linné38:24+7:446:44
19Anders HöijeGöteborg-Majorna OK38:29+7:496:45
20Jeremy GenarJärfälla OK38:51+8:116:49
21Rasmus ElmelidLinköpings OK39:19+8:396:54
22Marcus BerggrenNyköpings OK39:36+8:566:57
23Erik BlomIFK Mora OK39:40+9:006:58
24Rickard HolmqvistHestra IF39:59+9:197:01
25Mattias MårtsStora Tuna OK40:38+9:587:08
26Robert JohanssonTäby OK40:58+10:187:11
27Kristian DahlströmIFK Mora OK42:00+11:207:22
28Torbjörn JakobssonOK Rodhen42:32+11:527:28
29Henrik AnderssonBredaryds SOK43:04+12:247:34
30Martin AhlbergerHestra IF43:08+12:287:34
31Ewan McCarthyMalungs OK Skogsmårdarna43:25+12:457:37
32Erik ToomingasSundsvalls OK44:11+13:317:45
33Jonathan RosendahlÄrla IF44:59+14:197:54
34Robin PousetteLånghundra IF45:06+14:267:55
35Henrik TostebergLinköpings OK45:13+14:337:56
36John SvanbergOK Södertörn46:32+15:528:10
37Jacob LindstamOK Ravinen47:40+17:008:22
38Vladimir TregubovMalungs OK Skogsmårdarna47:53+17:138:24
39Thomas PetterssonIF Thor48:36+17:568:32
40Linus LarssonOK Kåre49:08+18:288:38
41Emil RankkaOK Roxen49:11+18:318:38
42Olof ErikssonOK Linné51:24+20:449:02
43Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering53:10+22:309:20
44Jonas RinnbäckOK Ravinen53:29+22:499:23
Dan WesterJärla Orienteringej godkänd
Marcus HanssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Dag StridhUmeå OKej start
Andreas CallebergRehns BKej start
Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OKej start

H21E3

5 600 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LarssonHestra IF34:486:12
2Anton HallorOK Tisaren34:59+0:116:14
3Viktor SilvemarkÄrla IF35:12+0:246:17
4Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna35:20+0:326:18
5Erik BomanGävle OK35:56+1:086:25
6Pontus KarlssonMarkbygdens OK36:33+1:456:31
7David LingforsOK Linné37:05+2:176:37
8Markus AdolfssonTullinge SK37:23+2:356:40
9Jonatan AronssonOK Tisaren37:47+2:596:44
10Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad37:56+3:086:46
11Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad38:10+3:226:48
12Assar HellströmOK Ravinen38:11+3:236:49
13Fredrik LarssonOK Södertörn39:14+4:267:00
14Henrik JonssonOK Rodhen39:16+4:287:00
15Anders ÖsterlundVästerås SOK39:25+4:377:02
16Liutauras BileviciusOK Linné40:01+5:137:08
17John BörjessonGöteborg-Majorna OK40:09+5:217:10
18Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK40:47+5:597:16
19Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna41:22+6:347:23
20Ivan ForsgrenOK Tisaren41:26+6:387:23
21Fredrik AhnlénOK Hammaren41:35+6:477:25
22Morten Jarvis WestergårdJärla Orientering41:47+6:597:27
23Niclas TjernlundOK Vilse 8742:30+7:427:35
24Johan WikströmOK Tyr43:42+8:547:48
25Per LenanderVäxjö OK44:00+9:127:51
26Albin SjöhedGävle OK44:03+9:157:51
27David SundströmSöderhamns OK44:11+9:237:53
28Göran ThimbergSöders-Tyresö44:24+9:367:55
29Mattias JohanssonIFK Mora OK44:26+9:387:56
30Anders VedinSundsvalls OK45:37+10:498:08
31Anton SundgrenLånghundra IF47:01+12:138:23
32Gustav EklöfUlricehamns OK47:15+12:278:26
33Josh BeechOK Södertörn47:30+12:428:28
34Henrik ViklundBromma-Vällingby SOK48:50+14:028:43
35Charlie StoltRehns BK49:11+14:238:46
36Erik BjörklundLeksands OK49:28+14:408:50
37Nick BarrableOK Ravinen49:30+14:428:50
38Martin GelinderAttunda OK50:16+15:288:58
39Anders HåkanssonOK Linné51:29+16:419:11
40Guy SaboOK Orion52:59+18:119:27
41Mattias NilssonVänersborgs SK53:14+18:269:30
42Hampus MöllerOK Hällen53:16+18:289:30
43Joakim AxelssonTrollhättans SOK55:40+20:529:56
44Oscar VagmanOK Klemmingen1:02:20+27:3211:07
Martin WendtLunds OKej godkänd
Emil KaleredOK Denselnej godkänd
Niklas AldénOK Linnéej godkänd
Simon NilssonUmeå OKej start
Markus HederskogIK Hakarpspojkarnaej start
Mikael AnderssonLinköpings OKej start
Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarnaej start

D21E2

4 620 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida NeroGöteborg-Majorna OK36:197:51
2Magdalena OlssonIFK Mora OK37:38+1:198:08
3Linn GrällsOK Kåre37:58+1:398:13
4Johanna ErlandssonStora Tuna OK38:37+2:188:21
5Rasa PtasekaiteOK Linné38:56+2:378:25
6Annika BjörkOK Linné39:32+3:138:33
7Lena GillgrenStora Tuna OK39:40+3:218:35
8Maria BjörklundLeksands OK40:03+3:448:40
9Sara JohanssonDomnarvets GOIF41:08+4:498:54
9Lovisa AdolfssonOK Denseln41:08+4:498:54
11Amanda HolmgrenVittjärvs IK41:27+5:088:58
12Jenny ErikssonOK Kåre41:30+5:118:58
13Therese KlintbergEksjö SOK41:39+5:209:00
14Lina BäckströmOK Linné41:45+5:269:02
15Johanna LindbergDomnarvets GOIF41:55+5:369:04
16Camilla EngstrandSävedalens AIK42:53+6:349:16
17Samantha SaegerOK Linné43:17+6:589:22
18Alice HugossonIFK Lidingö SOK43:35+7:169:26
19Lina LångStora Tuna OK44:22+8:039:36
20Sara SchmidtTrollhättans SOK44:35+8:169:39
20Johanna LarssonKöping-Kolsva OK44:35+8:169:39
22Julia LauriOK Tisaren44:44+8:259:40
23Sofie GustavssonOK Tyr46:07+9:489:58
24Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF46:12+9:5310:00
25Linnea SundströmOK Renen46:53+10:3410:08
26Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken47:02+10:4310:10
27Matleena BoströmIFK Lidingö SOK47:25+11:0610:15
28Ida DalhammerOK Roxen47:46+11:2710:20
29Louise MarkstedtOK Södertörn47:47+11:2810:20
30Maria Von SchmalenséeAttunda OK48:24+12:0510:28
31Agnes AdolfssonEksjö SOK48:27+12:0810:29
32Frida ForsbergOK Ravinen50:34+14:1510:56
33Kajsa HammarströmLinköpings OK50:41+14:2210:58
34Nicole ScaletLinköpings OK50:52+14:3311:00
35Sarah-Jane BarrableOK Ravinen52:26+16:0711:20
36My WestlundOK Tyr53:29+17:1011:34
37Kate MorrisonOK Linné53:40+17:2111:36
38Josefin AronssonOK Tisaren56:59+20:4012:20
39Sara BengtssonLånghundra IF57:38+21:1912:28
40Bente RostAlfta-Ösa OK59:00+22:4112:46
41Siri JeppssonSödertälje-Nykvarn OF59:14+22:5512:49
42Amanda HanssonBredaryds SOK1:01:18+24:5913:16
43Emma BergströmOK Vargen1:01:59+25:4013:24
44Marielle LarssonOK Södertörn1:02:58+26:3913:37
Annika CarlbergSundsvalls OKej godkänd
Andrea WickbomVittjärvs IKej godkänd
Tove KjellbergLunds OKej godkänd
Johanna SanderiIFK Lidingö SOKej godkänd
Maria JonssonSundsvalls OKej godkänd
Lisa RönnolsOK Linnéej godkänd
Anneke Hald BjørgumJärla Orienteringej godkänd
Maja PetterssonOK Dackeej godkänd
Sofia SalomonssonLinköpings OKej godkänd
Annika ÖstmanDomnarvets GOIFej start
Sara LundbladTullinge SKej start
Michaela HallqvistMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Lydia MartinssonOK Tyrej start
Christina Lövald HellbergTäby OKej start
Linda LindkvistLeksands OKej start

H20E2

5 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vitaliy GichkoSävedalens AIK39:537:58
2Martin HerbertTäby OK41:13+1:208:14
3Daniel DuhlboIFK Mora OK41:14+1:218:14
4Emil AnderssonTullinge SK42:10+2:178:26
5Elias RankkaOK Roxen42:47+2:548:33
6Sebastian AgerhällOK Tisaren45:38+5:459:07
7Erik ForsHestra IF45:45+5:529:09
8Johan EklundVäxjö OK48:03+8:109:36
9David SvenssonSkåneslättens OL50:21+10:2810:04
10Carl RämmalLunds OK52:54+13:0110:34
11David StigsmarkStora Tuna OK55:36+15:4311:07
12Andreas ZeijlonOK Hällen59:32+19:3911:54
13Lukas OlssonVäsby OK59:42+19:4911:56
14Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:06:59+27:0613:23
Fredrik LevinSvaide Roma SOKej godkänd
Johan NordinSundsvalls OKej godkänd
Jonas CarlssonSundbybergs IKej start
August KollbergEksjö SOKej start

H18E2

4 480 m, 78 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo DahlbergHaninge SOK31:457:05
2Nils HenrikssonBergnäsets AIK34:17+2:327:39
3Viktor WassénVänersborgs SK34:31+2:467:42
4Rasmus MöllerArboga OK34:47+3:027:45
5Martin MörsellOK Kåre34:51+3:067:46
6Nils AlexanderssonStora Tuna OK34:55+3:107:47
7Johan LammFrölunda OL36:05+4:208:03
8Albin LarssonKatrineholms OK36:06+4:218:03
9Viktor JanrikBromma-Vällingby SOK36:10+4:258:04
10Henrik SparrIFK Mora OK36:15+4:308:05
11Rasmus WickbomVittjärvs IK36:16+4:318:05
12Nils WärnsbergEksjö SOK36:33+4:488:09
13Adrian DahlströmIFK Mora OK36:47+5:028:12
14Olle HanssonOK Roxen36:50+5:058:13
15Lukas EvebornOK Roxen37:14+5:298:18
16Edvin CarlssonMarkbygdens OK38:32+6:478:36
17Fredrik HamreforsVästerås SOK39:14+7:298:45
18Philip EdvardssonEksjö SOK39:29+7:448:48
19David RisbergKils OK39:36+7:518:50
20Hampus LarssonFK Göingarna39:56+8:118:54
21Joakim SkärlénHaninge SOK40:04+8:198:56
22Jakob HöstHjärnarps GH OL40:12+8:278:58
23Johan PerssonOK Österåker40:33+8:489:03
24Viktor WohlgemuthOK Ravinen40:34+8:499:03
25Oskar ÖqvistBergnäsets AIK40:53+9:089:07
25Martin PerssonÅrsunda IF40:53+9:089:07
27Tuve MöllerOK Linné41:04+9:199:09
28Erik OlssonGävle OK41:31+9:469:16
29Axel JutterströmIFK Mora OK41:43+9:589:18
30John GunnarssonSurahammars SOK42:05+10:209:23
31Arvid ClaessonJönköpings OK42:35+10:509:30
32Albin AnderssonOK Ravinen42:42+10:579:31
33Waldemar AnderssonOK Roslagen42:46+11:019:32
34Oliver KlingefjordIFK Lidingö SOK43:35+11:509:43
35Olle SörqvistMarkbygdens OK43:47+12:029:46
36Egil MorastHaninge SOK44:03+12:189:49
37Ludvig SandahlJärla Orientering44:19+12:349:53
38Henrik HamreforsVästerås SOK44:20+12:359:53
39Johan WehlinSkogspojkarnas OK44:34+12:499:56
40Fritiof AxelssonFK Göingarna44:50+13:0510:00
41Pontus LindblomOK Roxen45:52+14:0710:14
42Lars OlovssonRehns BK46:26+14:4110:21
43Adam TellsénOK Roxen47:04+15:1910:30
44Simon ÖsterlundVästerås SOK47:13+15:2810:32
45Victor ThörnkvistSol Tranås47:36+15:5110:37
46Rasmus ArfwedsonFrölunda OL47:39+15:5410:38
47Albin ClaessonSävedalens AIK48:04+16:1910:43
48Anton KällströmSala OK48:10+16:2510:45
49Bobby BrahmLånghundra IF48:17+16:3210:46
50Christopher WilestedtAttunda OK48:33+16:4810:50
51Ole HennselerJönköpings OK48:43+16:5810:52
52Viktor SkoogKils OK49:15+17:3010:59
53Rikard HolmströmVästerbergslagens OL49:42+17:5711:05
54David LevinSvaide Roma SOK49:56+18:1111:08
55Johan EdenhamnLänna IF51:11+19:2611:25
56Oscar MolinBoxholm-Mjölby OL51:12+19:2711:25
57Jesper VikmanOK Nolaskogsarna52:05+20:2011:37
58Oscar SundlöfSundsvalls OK52:30+20:4511:43
59Adam JohanssonTrollhättans SOK53:50+22:0512:00
60Oskar EngesAttunda OK53:57+22:1212:02
61Ludwig BergfalkJärfälla OK54:29+22:4412:09
62Christian RedtzerAttunda OK54:44+22:5912:13
63Mårten OlssonGävle OK55:25+23:4012:22
64Nicklas DeWittLänna IF55:37+23:5212:24
65Jesper ÅgrenLunds OK1:02:25+30:4013:55
66Marcus BeckiusOK Tyr1:06:11+34:2614:46
67Johan StenströmLinköpings OK1:07:10+35:2514:59
68Filip HahneInsjöns IF OK1:07:40+35:5515:06
69Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:08:04+36:1915:11
70Sixten TörnqvistVästerås SOK1:09:46+38:0115:34
71Arvid LinderOK Hällen1:11:00+39:1515:50
72Oliver MalmkvistJönköpings OK1:14:11+42:2616:33
Lucas NorrmanAttunda OKej godkänd
Oscar WibergJärla Orienteringej godkänd
Tobias von KronhelmOK Måsenej godkänd
Hugo ThunbergOK Alehofej godkänd
Isac JohanssonSol Tranåsej godkänd
Isak HertinVästerviks OKej godkänd
Nils GripKalmar OKej start
Victor HelgessonHestra IFej start
Gustav ÖgrenKorsnäs IF OKej start
Erik BerglundOK Kåreej start
Dan ÖsterlundVästerås SOKej start
Ignacio MuñozOK Hammarenej start

D18E2

3 620 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma BengtssonÅrsunda IF32:379:00
2Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK33:26+0:499:14
3Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna33:59+1:229:23
4Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK34:05+1:289:24
5Erika DuhlboIFK Mora OK35:14+2:379:43
6Moa HedegårdOK Kolmården35:47+3:109:53
7Agnes WesterbergTrollhättans SOK35:49+3:129:53
8Ellen BromanOK Roslagen35:52+3:159:54
9Saga SanderOK Milan36:09+3:329:59
10Signe RosendahlOK Renen36:18+3:4110:01
11Klara ElmbladBredaryds SOK36:42+4:0510:08
12Amanda RangertIK Hakarpspojkarna37:19+4:4210:18
13Elin JohanssonFinspångs SOK38:08+5:3110:32
14Josefine AnderssonOK Renen38:23+5:4610:36
15Emma LindellLinköpings OK38:41+6:0410:41
16Sofia GrahnHestra IF38:54+6:1710:44
17Anna KristianssonTrollhättans SOK39:15+6:3810:50
18Ella WallinderGöteborg-Majorna OK39:42+7:0510:58
19Klara MandahlOK Linné39:43+7:0610:58
20Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF39:50+7:1311:00
21Tova HermodssonLunds OK39:55+7:1811:01
22Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK40:29+7:5211:10
23Linnea GustafssonOK Gynge41:36+8:5911:29
24Elin FältmanLeksands OK42:56+10:1911:51
25Elin LundqvistNybro OK42:59+10:2211:52
26Elin PoschJönköpings OK43:31+10:5412:01
27Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK43:54+11:1712:07
28Ida TorbiörnssonJärla Orientering44:01+11:2412:09
29Matilda MelénOK Kåre44:21+11:4412:15
30Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF44:35+11:5812:18
31Lina LandergrenHestra IF45:36+12:5912:35
32Elsa AnderssonBredaryds SOK47:27+14:5013:06
33Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK47:37+15:0013:09
34Elin ForsbergÅrsunda IF47:55+15:1813:14
35Emelie KarlssonOK Landehof48:52+16:1513:29
36Ebba LeicktTullinge SK49:23+16:4613:38
37Karin HagwallLunds OK49:36+16:5913:42
38Linn LauridsenKatrineholms OK50:06+17:2913:50
39Madelene AxelssonHärlövs IF51:06+18:2914:06
40Johanna HenrikssonÄrla IF52:49+20:1214:35
41Jessica HallqvistOK Tisaren55:45+23:0815:24
42Jenny BredfeltLunds OK58:08+25:3116:03
43Emilia ÖstlundOK Kolmården1:05:19+32:4218:02
44Maria ErikssonEds SK1:05:29+32:5218:05
45Cecilia SpångbergLunds OK1:14:25+41:4820:33
Alice AronengHestra IFej godkänd
Wilma JanssonVänersborgs SKej godkänd
Ebba EnvallIK Hakarpspojkarnaej start
Stina GuståsLinköpings OKej start
Malin NymanOK Tyrej start

D21

3 940 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Maria RoubertVäxjö OK29:207:26
2Linda NordinEksjö SOK29:26+0:067:28
3Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK29:27+0:077:28
4Karin ValdemarssonKöping-Kolsva OK29:49+0:297:34
5Terese WängdahlOK Hällen30:03+0:437:37
6Cecilia EinarssonVästerås SOK30:15+0:557:40
7Lisa KaleredOK Denseln31:51+2:318:05
8Elin LöfåsOK Linné32:03+2:438:08
9Elsa EkelinKFUM Örebro OK32:13+2:538:10
10Lenka KlimplovaOK Kåre32:16+2:568:11
11Hana HancikovaAlfta-Ösa OK32:52+3:328:20
12Sara HelanderDomnarvets GOIF32:57+3:378:21
13Kine GulliksenBækkelagets SK33:38+4:188:32
14Anna OlssonTibro OK34:25+5:058:44
15Frida StoltHestra IF34:30+5:108:45
16Karin JosefssonOK Hällen34:37+5:178:47
17Viktoria HelmerssonOK Ravinen35:19+5:598:57
18Samantha AhlgrenOK Roslagen35:29+6:099:00
19Anna HåkanssonLinköpings OK35:37+6:179:02
20Karin ElfvingDomnarvets GOIF35:39+6:199:02
21Maria HellströmVäsby OK35:55+6:359:06
22Evelina ChristofferssonOK Renen35:57+6:379:07
23Karna ThorssonOK Linné36:08+6:489:10
24Johanna RagvaldOK Linné36:33+7:139:16
25Elisa ElstnerOK Linné36:35+7:159:17
25Maria BoisLeksands OK36:35+7:159:17
27Charlotte IhrforsOK Linné37:18+7:589:28
28Emma BromarkLånghundra IF41:54+12:3410:38
29Jenny BjörkOK Denseln42:42+13:2210:50
30Susanna MårtenssonStora Tuna OK46:27+17:0711:47
31Kristina SpångbergLunds OK46:33+17:1311:48
32Sara ForsbergOK Kolmården46:41+17:2111:50
33Alexandra ForssÄrla IF47:43+18:2312:06
34Josefine SöderlundLeksands OK54:41+25:2113:52
35Evelina EkelundMalmö OK1:13:00+43:4018:31
Hanna ErikssonOK Denselnej start

H21

4 850 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stephen CraigOK Ravinen30:006:11
2Otto LundmanOK Roslagen31:19+1:196:27
3Patrik JohanssonKexholms SK31:40+1:406:31
4Axel WrådheAttunda OK32:14+2:146:38
4Robert SandbergOK Roslagen32:14+2:146:38
6Jerk RönnolsCentrum OK32:18+2:186:39
7Viktor LundénAvesta OK32:29+2:296:41
8Tintin KarlbergTullinge SK32:35+2:356:43
9Anders DahlinDomnarvets GOIF33:55+3:556:59
10Pontus JohanssonOK Linné34:07+4:077:02
11Mikael AnderssonJärla Orientering34:11+4:117:02
12Oskar BacklundÄrla IF34:18+4:187:04
13Kasper WestmanVästerås SOK35:07+5:077:14
14Mikael NilssonSnättringe SK35:17+5:177:16
15Simon NilssonEksjö SOK35:46+5:467:22
16Henrik HammasVäsby OK35:53+5:537:23
17Peter ThelinBredaryds SOK37:34+7:347:44
18Mattias AnderssonOK Tisaren37:43+7:437:46
19Rickard IngessonGamleby OK37:54+7:547:48
20Viktor LindbergOK Roslagen37:55+7:557:49
21David ModigOK Denseln37:58+7:587:49
22Klas BringertKatrineholms OK38:00+8:007:50
23Gustav AnderssonStora Tuna OK38:16+8:167:53
24Jonathan AnderssonKexholms SK38:32+8:327:56
25Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF38:47+8:477:59
26Dmitri PotchepkoOK Kåre40:47+10:478:24
27Joakim OlssonVäsby OK41:15+11:158:30
28Patrik NilssonSnättringe SK41:18+11:188:30
29Kalle ZetterströmSöders-Tyresö44:47+14:479:14
30Christian HedqwistOK Tyr45:22+15:229:21
31Henrik PerssonUmeå OK46:46+16:469:38
32Jakob RedtzerAttunda OK51:44+21:4410:40
33Filip AnderssonMarkbygdens OK52:17+22:1710:46
34Johan BlixtAvesta OK59:39+29:3912:17
35Johan ForsstedtSöders-Tyresö1:02:42+32:4212:55
36Leo Karlsson ForsbergOK Vilse 871:15:08+45:0815:29
Erik MattssonJärla Orienteringej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format

D20

3 940 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara TynongTullinge SK36:119:11
2Ebba WesterbergOK Kolmården39:04+2:539:54
3Julia SvenssonBredaryds SOK39:55+3:4410:07
4Clara BerlinTrollhättans SOK41:25+5:1410:30
5Olivia KvarnlöfOK Roslagen45:27+9:1611:32
6Isis JernstigVänersborgs SK49:14+13:0312:29
7Hanna GustafssonOK Kåre49:53+13:4212:39

H20

3 820 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin NilssonSnättringe SK24:016:17
2Niklas FriskMarkbygdens OK29:50+5:497:48
3Lucas RohdinSigtuna OK30:17+6:167:55
4Oscar SturkWaxholms OK32:35+8:348:31
5Filip OlssonVäsby OK33:29+9:288:45
Anton GumaeliusWaxholms OKej start

D18

3 940 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tora WesterbergOK Kolmården38:309:46
2Frida JohanssonLinköpings OK42:29+3:5910:46
3Magdalena PölderSala OK54:21+15:5113:47
4Rebecka SalenbäckKristinehamns OK57:20+18:5014:33
Cecilia DjerfVästerbergslagens OLej start

H18

3 820 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip BrunanderAttunda OK34:549:08
2Jonas KallhaugeSnättringe SK42:16+7:2211:03
3Arvid JernstigVänersborgs SK52:36+17:4213:46
4Daniel CarlgrenSala OK1:06:09+31:1517:19
Martin KihlSundbybergs IKej godkänd
Måns TistadIFK Lidingö SOKej godkänd
Erik CallebergSnättringe SKej start

D16

3 640 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia RajanIFK Lidingö SOK25:377:02
2Selma GumaeliusWaxholms OK26:05+0:287:09
3Frida JohanssonOK Djerf27:34+1:577:34
4Frida SahlmanLinköpings OK27:53+2:167:39
5Tove EkströmLinköpings OK28:09+2:327:44
6Ella SjöbergTullinge SK28:12+2:357:44
7Elsa LindeblomHestra IF28:17+2:407:46
8Sarah MagnussonLinköpings OK29:23+3:468:04
9Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK29:34+3:578:07
9Hanna KjellinForsa OK29:34+3:578:07
11Anni BergerGöteborg-Majorna OK29:37+4:008:08
12Sofia JohanssonOK Skärmen30:00+4:238:14
13Irmalinn NilssonHärlövs IF30:09+4:328:16
14Sofia KlassonHestra IF30:12+4:358:17
15Emma S JohanssonLinköpings OK30:13+4:368:18
16Lovisa NordSol Tranås30:34+4:578:23
17Maja KindlundOK Tranan30:40+5:038:25
18Trine KarlbergTullinge SK30:41+5:048:25
19Victoria AsketunOK Roxen31:09+5:328:33
19Ebba HjertbergHestra IF31:09+5:328:33
21Lovisa LängheimTullinge SK31:29+5:528:38
22Elin WihlborgOK Gynge31:42+6:058:42
23Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK31:51+6:148:45
24Vilma SvantessonHjärnarps GH OL31:58+6:218:46
25Isabella LagoGöteborg-Majorna OK32:18+6:418:52
26Wilma GilleOK Roslagen33:08+7:319:06
27Sofia DahlHärlövs IF34:03+8:269:21
28Selma MoqvistLerums SOK34:17+8:409:25
29Olivia FröbergOK Roxen34:40+9:039:31
30Frida ZeijlonOK Hällen35:14+9:379:40
31Sofia ÖstermanVänersborgs SK35:42+10:059:48
32Veronica RedtzerAttunda OK36:41+11:0410:04
32Hannele MöllerLinköpings OK36:41+11:0410:04
34Tilda MarmelidOK Roxen36:49+11:1210:06
35Victoria ErikssonOK Nolaskogsarna36:53+11:1610:07
36Maja GunnarssonLerums SOK37:03+11:2610:10
37Vilma BergerDomnarvets GOIF37:10+11:3310:12
38Ebba JensenSkåneslättens OL37:40+12:0310:20
39Nora StålbergOK Hällen37:51+12:1410:23
40Sofia BorgLinköpings OK38:12+12:3510:29
41Ida ErikssonOK Landehof40:44+15:0711:11
42Malin NilssonOK Tranan40:50+15:1311:13
43Adelina FunkeLeksands OK41:51+16:1411:29
44Heidi ForsOK Grip41:56+16:1911:31
45Katja DalénSala OK42:18+16:4111:37
46Johanna WilhelmssonOK Dacke43:24+17:4711:55
47Malva EvebornOK Roxen46:16+20:3912:42
48Vilma KarlssonOK Denseln49:43+24:0613:39
49Kajsa JönssonOK Pan-Kristianstad50:52+25:1513:58
50Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK58:45+33:0816:08
51Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK59:05+33:2816:13
52Therese EkmanFinspångs SOK1:06:59+41:2218:24
Astrid EricssonLunds OKej godkänd
Erika Källvik LeufvénÅmåls OKej godkänd
Emma KarlssonOK Landehofej start
Tindra JernströmAvesta OKej start
Fanny SundbladEksjö SOKej start
Linnéa GustafssonOK Hällenej start
Ida KristianssonTrollhättans SOKej start
Cornelia LundénAvesta OKej start

H16

3 800 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin AnderssonTullinge SK21:315:39
2Ruben BryngelssonTullinge SK22:20+0:495:52
3Hugo LillieströmOK Roxen22:22+0:515:53
4Niklas CarlssonSundbybergs IK23:08+1:376:05
5Jonas AnderssonOK Roxen23:20+1:496:08
6Emil AuseliusBredaryds SOK23:55+2:246:17
7Lukas OlmKils OK24:41+3:106:29
8Filip TrofastBredaryds SOK24:49+3:186:31
9Emil PetterssonOK Dacke24:52+3:216:32
10Eskil TryggöTrollhättans SOK25:01+3:306:35
11Olof SkoglundKils OK25:05+3:346:36
12Gustaf HedegårdOK Kolmården25:35+4:046:43
13Tobias KarlssonSnättringe SK26:10+4:396:53
14Oscar ModigOK Pan-Kristianstad26:11+4:406:53
15Simon HardenFK Boken26:12+4:416:53
16Vidar PerssonTäby OK26:33+5:026:59
17Isac EricssonVäxjö OK26:35+5:046:59
17Rasmus TäckOK Hammaren26:35+5:046:59
19Gabriel SturessonLerums SOK26:54+5:237:04
20Petter BodingIFK Lidingö SOK26:55+5:247:05
21Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna27:00+5:297:06
22Hampus BrunanderAttunda OK27:21+5:507:11
23Loke ÖstangårdGamleby OK27:42+6:117:17
24Victor HanssonJönköpings OK27:43+6:127:17
25Ivar Lidström LauriSnättringe SK28:11+6:407:25
26Axel HalvarssonOK Kroppefjäll28:30+6:597:30
27Sixten ElehedLinköpings OK28:42+7:117:33
28Eric BerlinTrollhättans SOK28:57+7:267:37
29Erik VinbladLunds OK29:03+7:327:38
30Hugo DalhammerOK Roxen29:09+7:387:40
31Thorsten SvenssonFinspångs SOK30:57+9:268:08
32Rasmus KihlSundbybergs IK31:14+9:438:13
33Erik LindströmOK Tranan31:38+10:078:19
34Joel WahlqvistOK Roslagen31:45+10:148:21
35Johan LindmanFinspångs SOK32:00+10:298:25
36Oskar ForsbergTullinge SK32:01+10:308:25
37Ludvig LindénAttunda OK32:24+10:538:31
38Christian LindhSundbybergs IK32:35+11:048:34
39Lukas ArkängTullinge SK32:40+11:098:35
40Anders BjörklundTrollhättans SOK33:37+12:068:50
41Oscar PrytzGOIF Tjalve34:25+12:549:03
42Daniel HellbergLunds OK34:46+13:159:08
43Jonathan UllerKils OK35:10+13:399:15
44Klas JohanssonOK Tranan35:42+14:119:23
45Kristoffer TengrothSundbybergs IK37:08+15:379:46
46Måns HolmgrenOK Hammaren38:26+16:5510:06
47Robert ColeVäsby OK39:41+18:1010:26
48Nils OttossonGävle OK40:02+18:3110:32
49Anton HåkanssonLunds OK41:21+19:5010:52
50Ludvig ForslundLinköpings OK43:05+21:3411:20
51Martin DanielssonOK Kåre43:08+21:3711:21
52Nils BabtistBromma-Vällingby SOK43:29+21:5811:26
53Fabian LundellHestra IF43:32+22:0111:27
54Carl EkbringKexholms SK44:25+22:5411:41
55Gunnar EngströmLinköpings OK44:42+23:1111:45
56Martin SkärlénHaninge SOK44:50+23:1911:47
57Axel NilssonOK Pan-Kristianstad45:40+24:0912:01
58Erik JönssonLunds OK46:27+24:5612:13
59Oscar KarlssonTrollhättans SOK46:28+24:5712:13
60Oskar NymanOK Tyr48:00+26:2912:37
61Filip RosjöJönköpings OK51:39+30:0813:35
62Oscar EhrnbornAndrarums IF59:31+38:0015:39
63Mattias KallhaugeSnättringe SK1:00:12+38:4115:50
64Jonathan JylltorpLinköpings OK1:00:43+39:1215:58
65Jakob NäslundOK Roslagen1:08:30+46:5918:01
Lukas HellgrenOK Ravinenej godkänd
Algot NajvikOK Pan-Kristianstadej godkänd
Tobias AbrahamssonSundbybergs IKej godkänd
Filip JohanssonTrollhättans SOKej start
Oskar PerssonÅrsunda IFej start

D16 Kort

3 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa NilssonHärlövs IF48:0315:54

D14

3 020 m, 77 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda ÖstbergStora Tuna OK20:046:38
2Ellen BlennowFalköpings AIK OK20:55+0:516:55
3Clara DahlHärlövs IF21:05+1:016:58
4Hanna JohannessonRonneby OK21:17+1:137:02
5Alicia LundgrenVäxjö OK21:36+1:327:09
6Emilia EngelOK Ravinen21:42+1:387:11
7Julia WannerAvesta OK22:12+2:087:21
8Elin BergOK Ravinen22:39+2:357:30
9Malin KristianssonTrollhättans SOK22:52+2:487:34
10Tove PetterssonOK Roxen23:12+3:087:40
11Sofie FranzénAlmby IK23:15+3:117:41
12Therese NilssonOK Österåker23:22+3:187:44
13Lovisa WigertzLånghundra IF23:30+3:267:46
14Hilda AxelssonFK Göingarna23:33+3:297:47
15Agnes BromanOK Roslagen23:39+3:357:49
16Lovisa WeidenSkåneslättens OL23:45+3:417:51
17Moa KarlssonStorviks IF24:02+3:587:57
18Kajsa BogrenSundbybergs IK24:32+4:288:07
19Alma HjertbergHestra IF24:41+4:378:10
20Alva RyttherVästerbergslagens OL24:45+4:418:11
21Malin BierfeldtÄrla IF25:10+5:068:20
22Cornelia IvarssonOK Hammaren25:12+5:088:20
23Linnea SkalbergBredaryds SOK25:25+5:218:24
24Matilda LindhSundbybergs IK25:30+5:268:26
25Elsa NilssonDomnarvets GOIF25:36+5:328:28
26Clara JohanssonOK Skärmen25:38+5:348:29
27Cecilia LindgrenOK Kåre25:46+5:428:31
28Clara SpikLeksands OK26:00+5:568:36
29Emma LiljeGävle OK26:11+6:078:40
30Matilda HagstrandLerums SOK26:23+6:198:44
31Klara AnderssonDomnarvets GOIF26:29+6:258:46
32Ellen SigvardsonBredaryds SOK26:39+6:358:49
33Rebecca HardenFK Boken26:42+6:388:50
34Klara HöglundEksjö SOK27:12+7:089:00
35Nellie RydlundHässleholms OK27:22+7:189:03
36Lovisa MoqvistLerums SOK27:23+7:199:04
37Tea MarkholmSkåneslättens OL27:27+7:239:05
38Wilma BerganderEksjö SOK27:44+7:409:10
39Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna27:53+7:499:13
40Ellen StålbergOK Hällen27:55+7:519:14
41Tilda JohanssonOK Pan-Kristianstad27:58+7:549:15
42Tilda GolsäterKorsnäs IF OK28:00+7:569:16
43Lovisa JohanssonOK Dacke28:02+7:589:16
44Tilda AnderssonTullinge SK28:24+8:209:24
45Ida SkantzeSundbybergs IK28:26+8:229:24
46Stina MöllerSkåneslättens OL28:29+8:259:25
47Olivia AsketunOK Roxen28:39+8:359:29
48Ebba LindellIF Thor28:54+8:509:34
49Linnea SjödinAvesta OK29:11+9:079:39
50Maja TenghagenHärlövs IF29:45+9:419:51
51Matilda LarssonOK Hällen29:54+9:509:54
52Julia FunkeLeksands OK29:59+9:559:55
53Ida LarssonVästerås SOK30:17+10:1310:01
53Sara SundinWaxholms OK30:17+10:1310:01
55Tina LjungqvistLunds OK30:18+10:1410:01
56Klara BolinTullinge SK30:30+10:2610:05
57Lisa HallménOK Tisaren30:37+10:3310:08
58Hedvig SeverinssonBredaryds SOK31:43+11:3910:30
59Sofia MagnussonLinköpings OK31:59+11:5510:35
60Alice MarmelidOK Roxen32:05+12:0110:37
61Maja SandvikAttunda OK32:37+12:3310:48
62Amelie RajanIFK Lidingö SOK33:53+13:4911:13
63Ida HelgessonHestra IF33:55+13:5111:13
64Katja LeicktTullinge SK34:04+14:0011:16
65Alma LeijonHärlövs IF34:11+14:0711:19
66Hanna LundgrenLinköpings OK35:17+15:1311:40
67Nellie MånssonGöteborg-Majorna OK36:04+16:0011:56
68Ida EdvardssonEksjö SOK38:05+18:0112:36
69Tuva FalkSundbybergs IK38:16+18:1212:40
70Agnes MalmgrenOckelbo OK39:07+19:0312:57
71Sigrid FröbergOK Roxen42:08+22:0413:57
72Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL42:57+22:5314:13
73Clara EhrnbornAndrarums IF43:09+23:0514:17
74Alma SandVästerbergslagens OL43:42+23:3814:28
75Alva NyströmIF Thor47:56+27:5215:52
76Nora AronengHestra IF52:26+32:2217:21
Isabella JoonsLeksands OKej godkänd
Josefin HersénTullinge SKej start
My BlixtAvesta OKej start
Linnea DanielssonVästerbergslagens OLej start
Moa HjorthDomnarvets GOIFej start
Sofia DjerfVästerbergslagens OLej start
Anna NordströmSigtuna OKej start
Agnes KällströmSala OKej start
Hanna KarlssonLänna IFej start

H14

3 040 m, 81 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Morten Örnhagen JørgensenOK Snab15:555:14
2Samuel PihlströmOK Landehof17:39+1:445:48
3Elias TidevallSkogsluffarnas OK17:40+1:455:48
4Simon FriskGustavsbergs OK18:22+2:276:02
5Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö18:40+2:456:08
6Leo JohanssonOK Kolmården18:42+2:476:09
7Allan HedbergLunds OK18:46+2:516:10
8Emanuel HerberthsonLinköpings OK19:06+3:116:16
9Linus KristianssonTrollhättans SOK19:17+3:226:20
10Emil AxelssonLerums SOK19:31+3:366:25
11Joar HertinVästerviks OK19:43+3:486:29
12Jakob SjöbergGävle OK20:00+4:056:34
13Jonatan GraversenIFK Lidingö SOK20:04+4:096:36
14Arvid WesterbergOK Kolmården20:32+4:376:45
15Axel JohanssonSol Tranås20:35+4:406:46
16Axel ElmbladBredaryds SOK20:41+4:466:48
17Johan LangerakJärfälla OK21:08+5:136:57
18Johan CallebergSnättringe SK21:18+5:237:00
19Isak JonssonNydalens SK21:51+5:567:11
20Albin KronkvistÖrkelljunga FK21:54+5:597:12
21Anton GunnarssonBredaryds SOK22:01+6:067:14
22Lukas WernerIFK Lidingö SOK22:15+6:207:19
23Mattis PerssonEksjö SOK23:07+7:127:36
23Hugo MandingerTrollhättans SOK23:07+7:127:36
25Gustav PermanOK Tyr23:12+7:177:37
26Isac ErikssonOK Nolaskogsarna23:19+7:247:40
27Linus TäckOK Hammaren23:20+7:257:40
28Albin ForsbergLånghundra IF23:52+7:577:51
28Samuel ErikssonEds SK23:52+7:577:51
28Erik ThoressonAndrarums IF23:52+7:577:51
31Jakob GunnarssonLerums SOK24:00+8:057:53
32Melker LundinKatrineholms OK24:02+8:077:54
33Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK24:23+8:288:01
34Henrik PetrisiVästerbergslagens OL24:31+8:368:03
35Karl LundinKatrineholms OK24:53+8:588:11
36Markus ÖsterlundVästerås SOK25:16+9:218:18
37Viggo JohanssonSkåneslättens OL25:26+9:318:21
38Malte EvebornOK Roxen25:45+9:508:28
39Erik Lidström Lauri Snättringe SK25:56+10:018:31
40Max HoppeWaxholms OK26:13+10:188:37
41Melker NordgrenOK Kåre26:14+10:198:37
42Arvid AronssonOK Kroppefjäll26:50+10:558:49
43Joar TryggöTrollhättans SOK26:51+10:568:49
44Samuel JohanssonOK Hammaren26:54+10:598:50
45Jacob ÖstermanVänersborgs SK26:58+11:038:52
46Gustav GraasDomnarvets GOIF27:08+11:138:55
47Pontus LindgrenVästerås SOK27:09+11:148:55
48Gustav WärnsbergEksjö SOK27:13+11:188:57
49Gustav ÅmanOK Vilse 8727:38+11:439:05
50Martin RinnbäckOK Ravinen27:39+11:449:05
51Johan VinbladLunds OK27:48+11:539:08
52Erik IngemarssonHestra IF27:52+11:579:10
53Povel HedbergLunds OK28:01+12:069:12
54Carl ÅsLunds OK28:33+12:389:23
55Hugo JakobssonEksjö SOK28:47+12:529:28
56Hannes LindahlSundsvalls OK29:04+13:099:33
57Felix DrejmoOK Landehof29:21+13:269:39
58Aron ThorénRonneby OK29:52+13:579:49
59Ruben EdlundKatrineholms OK29:59+14:049:51
60Anders WidlundIFK Lidingö SOK30:21+14:269:59
61Jesper LidmarSnättringe SK31:31+15:3610:22
62Adam HahneInsjöns IF OK31:45+15:5010:26
63Jakob WilhelmssonOK Dacke33:23+17:2810:58
64Axel BerglundUlricehamns OK33:41+17:4611:04
65Andreas OttossonÖrkelljunga FK34:01+18:0611:11
66Brian AhlmAndrarums IF34:25+18:3011:19
67Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK34:49+18:5411:27
68Arvid BylundIF Thor35:35+19:4011:42
69Emil SoneAttunda OK35:56+20:0111:49
70Jacob WolgastSnättringe SK35:58+20:0311:49
71Oskar KällmanOK Hällen37:06+21:1112:12
72Anton SegermanIF Thor37:45+21:5012:25
73Ola EklundKatrineholms OK42:30+26:3513:58
74John WolgastSnättringe SK43:02+27:0714:09
75Simon LiljaIFK Lidingö SOK43:44+27:4914:23
76Maxim JohanssonSol Tranås51:27+35:3216:55
Alfred LängheimTullinge SKej godkänd
Kalle SjöströmVästerås SOKej godkänd
Viktor SvenskStora Tuna OKej godkänd
Emil AhlströmVästerås SOKej godkänd
Fabian AnderssonAndrarums IFej godkänd
Adam HodinÅrsunda IFej start
Samuel LindénAttunda OKej start
Jonatan StåhlSundbybergs IKej start
Samuel StålnäbbKvarnsvedens GOIF OKej start
Aron ÖstangårdGamleby OKej start
Isak OlssonStigsökarnaej start
Linus LundbergOK Bävernej start

D14 Kort

2 470 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma AnderssonLinköpings OK30:5112:29
2Elin GöthEksjö SOK32:42+1:5113:14
3Anja NilssonDomnarvets GOIF33:23+2:3213:30
3Anja NilssonDomnarvets GOIF33:23+2:3213:30
3Hanna HenningssonBredaryds SOK33:23+2:3213:30
5Elin NilssonAndrarums IF35:23+4:3214:19
6Maja HoppeWaxholms OK45:09+14:1818:16
6Maja HoppeWaxholms OK45:09+14:1818:16
Wera ErikssonDomnarvets GOIFej start

H14 Kort

2 510 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel FlordalKatrineholms OK19:447:51
2Elias NäslundOK Hammaren27:12+7:2810:50
3Nils RundströmIFK Enskede29:18+9:3411:40
4Melvin NilssonHärlövs IF29:32+9:4811:45
5Ludde BlomIFK Enskede32:37+12:5312:59
6Elias SkottIFK Enskede34:40+14:5613:48
7Edvin LarssonVänersborgs SK37:42+17:5815:01
8Pontus AxellIFK Enskede43:04+23:2017:09
9Klas BränströmIFK Enskede45:57+26:1318:18
10Jonathan DerwingerIFK Enskede1:11:04+51:2028:18

D12

2 470 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården15:376:19
2Agnes DjurstedtEksjö SOK15:42+0:056:21
3Eira HertinVästerviks OK17:08+1:316:56
4Emma EliassonDomnarvets GOIF17:12+1:356:57
5Tilda MårtenssonOK Ravinen17:34+1:577:06
6Moa ErikssonTrollhättans SOK17:36+1:597:07
7Maja BergqvistKorsnäs IF OK17:43+2:067:10
8Linnea LundOK Kolmården18:10+2:337:21
9Ebba OttossonGävle OK18:40+3:037:33
10Sara WänströmFinspångs SOK18:56+3:197:39
11Cornelia KrafftLänna IF18:59+3:227:41
12Kristin HerberthsonLinköpings OK19:27+3:507:52
12Vendela SöderqvistOK Kåre19:27+3:507:52
14Alice JohanssonFinspångs SOK19:33+3:567:54
15Eva Örnhagen JørgensenOK Snab19:38+4:017:56
16Maja AhlströmVästerås SOK19:52+4:158:02
17Tove SjöbergTullinge SK19:57+4:208:04
18Klara SjöströmVästerås SOK20:05+4:288:07
19Märta SandvikAttunda OK20:22+4:458:14
20Elsa KarlssonOK Landehof20:42+5:058:22
21Sigrid CarlssonSundbybergs IK20:50+5:138:26
22Rebecka PihlströmOK Landehof20:55+5:188:28
23Amanda HallVästerås SOK21:00+5:238:30
24Wilma LeicktTullinge SK21:11+5:348:34
25Liv HerneOK Ravinen21:13+5:368:35
26Thea AbajiEksjö SOK21:17+5:408:37
27Ronja StåhlSundbybergs IK21:23+5:468:39
28Ina ÅmanOK Vilse 8721:34+5:578:43
29Ester BlomsterIF Thor21:44+6:078:47
30Tuva NylundBredaryds SOK21:58+6:218:53
31Tova JanssonVänersborgs SK22:52+7:159:15
32Kristina LindgrenVästerås SOK23:01+7:249:19
33Ida RosjöJönköpings OK23:07+7:309:21
34Saga MattssonDalaportens OL24:10+8:339:47
35Vilmalee SuwanOK Vilse 8724:33+8:569:56
36Emma PalmOK Roslagen26:38+11:0110:46
37Fanny ÖstlundOK Kolmården26:59+11:2210:55
38Elisabeth LarssonOK Södertörn27:10+11:3310:59
39Alice HelmerssonVandrarringen27:12+11:3511:00
40Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF27:16+11:3911:02
41Katja GustafssonTrosabygdens OK27:59+12:2211:19
42Lisa ThunellIFK Lidingö SOK28:18+12:4111:27
43Lova PermanKils OK28:34+12:5711:33
44Alma WallmanVästerbergslagens OL29:09+13:3211:48
45Elsa EricssonLunds OK29:37+14:0011:59
46Felicia SahlénVästerås SOK30:36+14:5912:23
47Elin WolgastSnättringe SK31:22+15:4512:41
48Lovisa MasesStora Tuna OK32:27+16:5013:08
49Emma EhrinIFK Hedemora OK33:30+17:5313:33
50Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK34:17+18:4013:52
51Tilde BlixtAvesta OK34:37+19:0014:00
52Sanna RinnbäckOK Ravinen35:27+19:5014:21
53Malin BorgLinköpings OK35:57+20:2014:33
54Emilia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna36:24+20:4714:44
55Selma IvarssonOK Hammaren36:47+21:1014:53
56Olga RindeskogLudvika OK37:00+21:2314:58
57Thea NordinKorsnäs IF OK40:03+24:2616:12
58Emma LundbergOK Roslagen51:14+35:3720:44
59Malva MöllerOK Linné1:11:07+55:3028:47
Amanda GranqvistOK Ravinenej godkänd
Annika KällmanOK Hällenej godkänd
Signe HillerhagIFK Lidingö SOKej start
Julia NäslundOK Hammarenej start
Klara GraversenIFK Lidingö SOKej start

H12

2 510 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfons PetersonOK Denseln15:015:58
2Arvid BjörkTrollhättans SOK15:05+0:046:00
3Eric HallnerOckelbo OK15:06+0:056:00
4Loke HedbergLunds OK16:20+1:196:30
5Marcus SteneboAttunda OK16:26+1:256:32
6Mattias ÖstbergStora Tuna OK16:36+1:356:36
7Albin NyqvistOK Landehof17:33+2:326:59
8Aron HellgrenIF Thor17:42+2:417:03
9Alvin CraigOK Ravinen17:54+2:537:07
10Markus MelénOK Kåre18:13+3:127:15
10Carl HedegårdOK Kolmården18:13+3:127:15
12Henrik FranzénAlmby IK18:19+3:187:17
13Hugo EricssonVäxjö OK19:33+4:327:47
14Christoffer LindgrenOK Kåre19:51+4:507:54
15Viktor JemthIF Thor20:22+5:218:06
16Simon HolmerIFK Mora OK20:34+5:338:11
17Ludvig BylundFagersta OK21:00+5:598:21
18Filip BrolingBredaryds SOK21:04+6:038:23
19Filip HåkanssonOK Orion21:05+6:048:23
20Ivar HelmerssonHässleholms OK21:12+6:118:26
21Arvid EkströmStenungsunds OK21:45+6:448:39
22Hugo PerssonOK Denseln22:09+7:088:49
23Olle EkbringKexholms SK22:23+7:228:55
24Jakob CarlssonStora Tuna OK22:28+7:278:57
25Olof EkmanFinspångs SOK22:30+7:298:57
26Rasmus KarlssonOK Denseln22:47+7:469:04
27Eskil WidehagSundbybergs IK23:19+8:189:17
28Elmer ÖgrenKarlsbyhedens IK23:21+8:209:18
29Elis RundströmIFK Enskede23:45+8:449:27
30Lucas WannerAvesta OK24:15+9:149:39
31Johan FochsenWaxholms OK24:47+9:469:52
32Viktor SoneAttunda OK25:00+9:599:57
33Olle MelénTrollhättans SOK25:38+10:3710:12
34Einar EdlundKatrineholms OK25:50+10:4910:17
35Jakob WidelundOK Kåre27:07+12:0610:48
36Markus LjungqvistKexholms SK27:25+12:2410:55
37Edvin SundströmHestra IF28:11+13:1011:13
38Max LönnqvistOK Ravinen28:59+13:5811:32
39Edvin SelinFK Göingarna29:07+14:0611:36
40Gustav NorbergOK Hällen30:25+15:2412:07
41Viktor LundqvistNybro OK30:28+15:2712:08
42Loke HolmgrenOK Hammaren30:30+15:2912:09
43Ludvig KarlssonTrollhättans SOK30:41+15:4012:13
44Klas LjungqvistLunds OK32:19+17:1812:52
45Viktor KarlssonStorviks IF32:38+17:3713:00
46Eric JohanssonOK Kåre33:49+18:4813:28
47Anton KarlssonLänna IF33:55+18:5413:30
48Joel GolsäterKorsnäs IF OK34:47+19:4613:51
49David NäslundOK Roslagen35:05+20:0413:58
50David OlanderLunds OK35:24+20:2314:06
51Vilgot KämpeOK Denseln35:34+20:3314:10
52Erik FredrikssonStora Tuna OK36:07+21:0614:23
53Gustav LyckebäckSigtuna OK40:38+25:3716:11
54Simon PeterssonOK Roslagen49:51+34:5019:51
55Linus FolkjernDalaportens OL1:05:56+50:5526:16
Marcus NordvallDomnarvets GOIFej godkänd
Albin GezeliusIFK Mora OKej godkänd
Gustav MöllerbergValbo AIFej start
Eskil FläckGrycksbo IF OKej start
Filip LindqvistTäby OKej start
Johan BergOK Ravinenej start
David StrömbäckOK Denselnej start
Viktor GraasDomnarvets GOIFej start

D12 Kort

2 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara SaetreOK Landehof15:467:37
2Ella PerssonEksjö SOK18:13+2:278:48
3Magdalena SalenbäckKristinehamns OK21:06+5:2010:11
4Emelie EngvallSala OK30:38+14:5214:47
5Embla ThorénRonneby OK35:54+20:0817:20

H12 Kort

2 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon AlfredssonLerums SOK16:277:56
2Viktor NorbergStora Tuna OK18:16+1:498:49
3Edvin BerggrenFagersta OK20:21+3:549:49
4Melker FlordalKatrineholms OK20:29+4:029:53

D10

2 070 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa BergqvistKorsnäs IF OK11:545:44
2Moa BirkebækStora Tuna OK12:02+0:085:48
3Annie LundOK Kolmården13:00+1:066:16
4Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK13:54+2:006:42
5Elsa MoqvistLerums SOK14:06+2:126:48
6Maja LiljaIFK Lidingö SOK14:22+2:286:56
7Emma KarlssonOK Landehof14:30+2:367:00
8Alva Lidström LauriSnättringe SK14:31+2:377:00
9Kajsa HallVästerås SOK15:01+3:077:15
10Elsa KaipeOK Kåre15:32+3:387:30
11Sara LjungqvistLunds OK15:44+3:507:36
12Tuva ÖstangårdGamleby OK16:04+4:107:45
13Tuva SelinFK Göingarna16:12+4:187:49
14Maja AxelssonLerums SOK16:21+4:277:53
15Lisa ErikssonOK Landehof16:34+4:408:00
16Maja EliassonDomnarvets GOIF17:10+5:168:17
17Signe ÖgrenKarlsbyhedens IK17:17+5:238:20
18Wilma MårtenssonOK Ravinen17:33+5:398:28
19Ida KarlssonStorviks IF17:48+5:548:35
20Hannah LandergrenHestra IF18:02+6:088:42
21Malin StrömqvistAttunda OK18:21+6:278:51
22Alva BjörkTrollhättans SOK18:52+6:589:06
23Anja BergerDomnarvets GOIF19:23+7:299:21
24Nova SahlénVästerås SOK20:43+8:4910:00
25Lovisa BylundFagersta OK20:49+8:5510:03
26Felicia KrafftLänna IF21:12+9:1810:14
27Maja FalkSundbybergs IK23:50+11:5611:30
28Ebba SkullmanLinköpings OK24:06+12:1211:38
29Lovisa LindqvistIFK Enskede24:24+12:3011:47
30Agnes NilssonDomnarvets GOIF25:45+13:5112:26
31Sanna HörnellDomnarvets GOIF25:46+13:5212:26
32Isabel UnnerudLånghundra IF25:59+14:0512:33
33Linn DeboussardIFK Enskede30:11+18:1714:34
34Signe WikstenGävle OK31:47+19:5315:21
35Ida EhrinIFK Hedemora OK31:52+19:5815:23
36Pauline HaglundIFK Hedemora OK36:42+24:4817:43
Lina TorbiörnssonJärla Orienteringej godkänd
Emma HallendalIFK Enskedeej start
Julia NordvallDomnarvets GOIFej start
Enni LundbergOK Kåreej start
Irma BergDomnarvets GOIFej start
Lovisa DjerfVästerbergslagens OLej start

H10

2 070 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis PetersonOK Denseln11:565:45
2Wilmer SelinFK Göingarna12:13+0:175:54
3Svante SelinFK Göingarna12:26+0:306:00
4Wille SöderqvistOK Kåre12:36+0:406:05
5Linus NilssonOK Österåker12:40+0:446:07
6Jens FochsenWaxholms OK12:47+0:516:10
7Olle DalinOK Kåre13:02+1:066:17
8Hampus KarlssonStorviks IF13:37+1:416:34
8Axel TrofastTullinge SK13:37+1:416:34
10Liam HogedalVänersborgs SK13:41+1:456:36
11Olle WallmanVästerbergslagens OL13:44+1:486:38
12Niklas ErlandssonOK Södertörn13:52+1:566:41
13Hannes LindqvistIFK Enskede14:01+2:056:46
14Helmer JöhnemarkStora Tuna OK14:19+2:236:54
15Axel AnderssonIF Thor14:33+2:377:01
16Love BylundIF Thor14:34+2:387:02
17Elias NyqvistOK Landehof14:43+2:477:06
18Arvid JohanssonOK Djerf14:45+2:497:07
19Arvid MyrbergerTullinge SK15:16+3:207:22
20Aron BromanLänna IF15:21+3:257:24
21Anders NilssonBromma-Vällingby SOK15:27+3:317:27
22Albin SundströmHestra IF15:56+4:007:41
23Hjalmar AxelssonFK Göingarna16:04+4:087:45
24Noa BerglundTäby OK16:07+4:117:47
25Rasmus WidelundOK Kåre16:08+4:127:47
26Erik PalmVästerås SOK16:43+4:478:04
27Oliver HåkanssonOK Orion16:44+4:488:05
28Oskar WesterbergTrollhättans SOK16:53+4:578:09
29Adrian SandellOK Roxen17:08+5:128:16
30Jakob NordströmSigtuna OK17:16+5:208:20
31Simon BerglundKarlsbyhedens IK17:27+5:318:25
32Karl ForsgrenVästerbergslagens OL17:30+5:348:27
33Ludvig HagwallJärla Orientering17:57+6:018:40
34Nils MelénTrollhättans SOK19:16+7:209:18
35Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna19:37+7:419:28
36Axel ErikssonStora Tuna OK21:00+9:0410:08
37Albin JemthIF Thor22:07+10:1110:41
38Elias HörnellDomnarvets GOIF22:30+10:3410:52
39Oskar HjertbergHestra IF22:57+11:0111:05
39Anton DyreliusSnättringe SK22:57+11:0111:05
41Svante SandvikAttunda OK24:29+12:3311:49
42Samuel LindborgGrycksbo IF OK27:51+15:5513:27
43Olle KullmanOK Alehof32:41+20:4515:47
44Olle HallnerOckelbo OK39:50+27:5419:14
Walter SöderqvistOK Kåreej start
Åke FalkenströmSkogsluffarnas OKej start
Edvin OckbornTrollhättans SOKej start
Albin MöllerbergValbo AIFej start
Casper LonevallStora Tuna OKej start

D35

3 830 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ClaessonStora Tuna OK29:287:41
2Lena NordlundDomnarvets GOIF29:45+0:177:46
3Karolina HellbergSundbybergs IK30:06+0:387:51
4Nina DeboussardIFK Enskede30:24+0:567:56
5Emelie SvalinVänersborgs SK34:41+5:139:03
6Anna KämpeOK Denseln35:06+5:389:09
7Linda StinessenDalaportens OL35:16+5:489:12
8Anna LöwegrenKatrineholms OK35:43+6:159:19
9Sara ÖbergOK Hällen37:42+8:149:50
10Camilla SelinFK Göingarna41:59+12:3110:57
11Frida ÖhlundOK Linné56:19+26:5114:42
Carina HallendalIFK Enskedeej start
Therese BergqvistKorsnäs IF OKej start

H35

4 850 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1U Tomas LöfgrenStora Tuna OK30:396:19
2Marcus KullmanStora Tuna OK30:43+0:046:20
3Jesper HåkanssonFK Göingarna33:21+2:426:52
4Jonas ErikssonLänna IF34:27+3:487:06
5Håkan GunnarssonFK Göingarna34:42+4:037:09
6Stefan HellbergSundbybergs IK36:58+6:197:37
7Joakim BacklundTäby OK37:37+6:587:45
8Niclas ArkåsenOK Kåre38:07+7:287:51
9Robert LarssonIFK Lidingö SOK41:45+11:068:36
10Tobias KjellOK Hällen42:12+11:338:42
11Mats HörnellDomnarvets GOIF43:49+13:109:02
12Stefan MagnussonLunds OK44:03+13:249:04
13Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK47:44+17:059:50
14Lars NordvallDomnarvets GOIF48:07+17:289:55
15Mark BaljeuLeksands OK49:35+18:5610:13
16Linus MalmstenMalmö OK1:08:14+37:3514:04
Johan FärmSidensjö IKej godkänd
Tomas ÖbergOK Hällenej start

D40

3 830 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika KindlundOK Tranan26:476:59
2Johanna SundströmHestra IF27:23+0:367:08
3Anna FalkSundbybergs IK27:57+1:107:17
4Nina AhlanderOK Denseln28:07+1:207:20
5Lotta SaetreOK Landehof28:18+1:317:23
6Ingela AlvmyrenHalmstad OK28:28+1:417:25
7Annika JohanssonOK Tranan29:34+2:477:43
8Helena NorbergStora Tuna OK29:46+2:597:46
9Jenny BergOK Ravinen30:02+3:157:50
10Britta BacklundStora Tuna OK30:33+3:467:58
11Eva PalmVästerås SOK31:13+4:268:09
12Jessica SjöbergTullinge SK31:28+4:418:12
13Karin KullmanOK Alehof33:04+6:178:38
14Jenny ÖstlundOK Kolmården34:05+7:188:53
15Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK34:16+7:298:56
16Louise AxelssonFK Göingarna34:33+7:469:01
17Marie LyckebäckSigtuna OK34:59+8:129:08
18Anna LjungqvistLunds OK35:52+9:059:21
19Carin RosjöJönköpings OK35:55+9:089:22
20Maria BylundFagersta OK36:02+9:159:24
21Cecilia FochsenWaxholms OK36:22+9:359:29
22Maria ModigOK Pan-Kristianstad37:03+10:169:40
23Erica BengtssonSala OK37:50+11:039:52
24Marit SöderqvistOK Kåre38:01+11:149:55
25Malena AhlströmVästerås SOK38:04+11:179:56
26Marie NordSol Tranås38:13+11:269:58
27Pernilla SahlénVästerås SOK38:16+11:299:59
28Marie BerggrenFagersta OK38:36+11:4910:04
29Malin WidelundOK Kåre38:58+12:1110:10
30Lisen EdlundKatrineholms OK39:45+12:5810:22
31Anna KarlqvistIFK Lidingö SOK39:47+13:0010:23
32Anna HallVästerås SOK40:45+13:5810:38
33Karin LindellIF Thor41:12+14:2510:45
34Linda GunnarssonLerums SOK41:53+15:0610:56
35Anna LindgrenVästerås SOK42:33+15:4611:06
36Josefin LindqvistIFK Enskede43:10+16:2311:16
37Jenny ÖgrenKarlsbyhedens IK43:28+16:4111:20
38Pernilla KarlssonOK Landehof43:45+16:5811:25
39Kristin RamsellLeksands OK46:52+20:0512:14
40Lisa LeicktTullinge SK49:48+23:0113:00
41Karolina AnderssonLänna IF49:57+23:1013:02
42Malin ÅmanOK Vilse 8751:12+24:2513:22
43Ann-Sofie TäckOK Hammaren53:00+26:1313:50
44Maria TuressonHärlövs IF54:43+27:5614:17
45Jenny KällmanOK Hällen58:29+31:4215:16
46Maria AuseliusBredaryds SOK1:01:59+35:1216:11
47Sofia KrafftLänna IF1:03:33+36:4616:35
48Carina WidlundIFK Lidingö SOK1:20:53+54:0621:07
Åsa BlomsterIF Thorej godkänd
Jenny HåkanssonOK Orionej start
Annica BerglundUlricehamns OKej start
Cecilia StrömbäckOK Denselnej start
Liselott NordgrenOK Kåreej start
Åsa KruysIF Thorej start
Karin MöllerbergValbo AIFej start

H40

4 830 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan KarlssonOK Denseln28:085:49
2Johan IngemarssonHestra IF28:21+0:135:52
3Mats KindlundOK Tranan28:37+0:295:55
4Mattias WestfältGotlands Bro OK28:52+0:445:58
5Pontus FunkeLeksands OK29:24+1:166:05
6Björn LjunggrenOK Hammaren29:49+1:416:10
7Per KämpeOK Denseln30:21+2:136:17
8Fredrik SoneAttunda OK31:39+3:316:33
9Pär LiljaIFK Lidingö SOK31:41+3:336:33
10Patric DeboussardIFK Enskede31:54+3:466:36 Ladda ner rutt i gpx-format
11Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK32:13+4:056:40
12Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK32:43+4:356:46
13Fredrik LindellIF Thor32:51+4:436:48
14Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK33:30+5:226:56
15Niklas ErikssonVästerbergslagens OL33:34+5:266:56
16Henrik PetersonOK Denseln33:43+5:356:58
17Johan BlomsterIF Thor33:48+5:406:59
18Martin HjertbergHestra IF34:27+6:197:07
19Niklas AldinStora Tuna OK34:50+6:427:12
20Fredrik SteneboAttunda OK34:54+6:467:13
21Christopher LindqvistIFK Enskede35:34+7:267:21
22Andreas KrafftLänna IF35:53+7:457:25
23Mattias GunnarssonBredaryds SOK37:52+9:447:50
24Jonas AnderssonIF Thor38:47+10:398:01
25Henrik FlordalKatrineholms OK38:59+10:518:04
26Mattias EklundOckelbo OK39:31+11:238:10
27Bo SegermanIF Thor39:46+11:388:13
28Mats GustafssonTrosabygdens OK41:01+12:538:29
29Björn JanssonVäsby OK41:16+13:088:32
30Roger LindénAttunda OK42:11+14:038:44
31Roger NorbergOK Hällen43:38+15:309:02
32Ola MarkholmSkåneslättens OL45:20+17:129:23
33Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF45:27+17:199:24
34Stellan TäckOK Hammaren46:05+17:579:32
35Örjan SandellOK Roxen46:13+18:059:34
36Patrik LundqvistNybro OK46:45+18:379:40
37Marcus JohnssonAvesta OK47:08+19:009:45
38Nic KruysIF Thor47:42+19:349:52
39Jonas HåkanssonEksjö SOK51:44+23:3610:42
40Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK51:46+23:3810:43
41Per JemthIF Thor54:36+26:2811:18
42Fredrik KämpeOK Denseln54:57+26:4911:22
43Jonathan NealisLänna IF1:00:11+32:0312:27
44Jesper NordinKorsnäs IF OK1:12:37+44:2915:02
Staffan ErikssonStora Tuna OKej godkänd
Johan LindqvistTäby OKej godkänd
Fredrik SundströmHestra IFej start
Christoffer NorrmanAttunda OKej start
Daniel KaipeLeksands OKej start
Peter FredrikssonIFK Mora OKej start

D45

3 790 m, 91 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK27:037:08
2Catarina ÖbergStora Tuna OK27:12+0:097:10
3Annika AsketunOK Roxen27:57+0:547:22
4Lina BerggrenTullinge SK28:07+1:047:25
5Anna StrandAttunda OK28:33+1:307:31
6Annika SundströmVästerås SOK29:28+2:257:46
7Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK29:56+2:537:53
8Ulrika Örnhagen JørgensenOK Snab30:01+2:587:55
9Anna EkbringKexholms SK30:11+3:087:57
10Anna SanderIF Thor30:58+3:558:10
11Kerstin ImarkTullinge SK31:02+3:598:11
12Anna ErikssonOK Landehof31:17+4:148:15
13Helena ErikssonEds SK31:43+4:408:22
13Marina AxelssonMarkbygdens OK31:43+4:408:22
15Carina SvenssonBredaryds SOK31:47+4:448:23
16Sofia WesterbergOK Kolmården32:17+5:148:31
17Lena MasesStora Tuna OK32:27+5:248:33
18Josefine NordströmOK Triangeln32:36+5:338:36
19Lena PetrisiVästerbergslagens OL32:41+5:388:37
20Susanne PetterssonOK Roxen33:03+6:008:43
21Inger GunnarssonVästerås SOK33:05+6:028:43
22Agneta BerlinTrollhättans SOK33:10+6:078:45
23Kristina NilssonOK Tranan33:32+6:298:50
24Anna NordinSundsvalls OK34:20+7:179:03
25Maria OlofssonLinköpings OK34:27+7:249:05
26Laila HallménOK Tisaren34:38+7:359:08
26Lotta SundbladEksjö SOK34:38+7:359:08
28Anne JohanssonOK Dacke35:10+8:079:16
29Anna TimnerKatrineholms OK35:12+8:099:17
30Mia LiljaIFK Lidingö SOK35:16+8:139:18
31Maria ZeijlonOK Hällen35:36+8:339:23
32Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK35:41+8:389:24
33Anna-Lena LängheimTullinge SK35:49+8:469:27
34Maria LillieströmOK Roxen36:01+8:589:30
35Monika BlombergDalaportens OL36:10+9:079:32
36Gunilla KallhaugeSnättringe SK36:23+9:209:35
37Mia JodalGöteborg-Majorna OK36:33+9:309:38
38Maria ColeVäsby OK36:42+9:399:41
39Eva KindlundhTrosabygdens OK36:55+9:529:44
40Anette SjöbergGävle OK37:14+10:119:49
41Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK37:17+10:149:50
42Sofia KarlssonOK Landehof37:58+10:5510:01
43Carina BerganderEksjö SOK38:23+11:2010:07
44Christina LiljeGävle OK38:28+11:2510:08
45Katarina RundströmIFK Enskede38:30+11:2710:09
46Carina RegbornHagaby GOIF39:35+12:3210:26
47Ann GranqvistOK Ravinen39:46+12:4310:29
48Inger GuståsLinköpings OK40:01+12:5810:33
49Eva DjupenströmAvesta OK40:53+13:5010:47
49Siv DalströmKvarnsvedens GOIF OK40:53+13:5010:47
49Monica RoosAttunda OK40:53+13:5010:47
52Kristina ForsOK Grip41:00+13:5710:49
53Ulrika JanssonOK Kåre41:19+14:1610:54
54Marie AlfredssonOK Tyr41:27+14:2410:56
55Lena ErlandssonOK Södertörn41:55+14:5211:03
56Åsa EricssonLunds OK42:48+15:4511:17
57Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK43:14+16:1111:24
58Camilla LarssonOK Hällen43:15+16:1211:24
59Annelie JohanssonOK Skärmen43:29+16:2611:28
60Annika HolmströmVästerbergslagens OL45:29+18:2612:00
61Eva MartinssonOK Tyr45:53+18:5012:06
62Karin OlofssonLinköpings OK48:32+21:2912:48
63Åsa DewittLänna IF49:10+22:0712:58
64Ylva TorbiörnssonJärla Orientering49:35+22:3213:04
65Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK50:03+23:0013:12
66Carin AnderssonKexholms SK50:21+23:1813:17
67Karin JohanssonFK Göingarna52:05+25:0213:44
68Susanne MikaelssonHusums IF OK52:07+25:0413:45
69Liselott KihlSundbybergs IK52:20+25:1713:48
70Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK54:01+26:5814:15
71Lena StrömbäckLinköpings OK54:17+27:1414:19
72Pia LarssonFK Göingarna54:18+27:1514:19
73Charlotte StåhlSundbybergs IK54:37+27:3414:24
74Mari-Helen LidströmSnättringe SK54:43+27:4014:26
75Marica HäroldSol Tranås56:23+29:2014:52
76Annika BerntssonVäsby OK59:42+32:3915:45
77Karin von KronhelmOK Måsen59:45+32:4215:45
78Lena BrobergSnättringe SK1:00:17+33:1415:54
79Malin ThörnkvistSol Tranås1:00:35+33:3215:59
80Linda ThorénRonneby OK1:00:54+33:5116:04
81Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK1:01:18+34:1516:10
82Anna HertinVästerviks OK1:02:15+35:1216:25
83Maria LandergrenHestra IF1:02:47+35:4416:33
84Lotta BorgLinköpings OK1:03:18+36:1516:42
85Eva LindellTrosabygdens OK1:09:53+42:5018:26
86Maria Johansson LissGagnefs OK1:10:11+43:0818:31
87Åsa LarssonOK Hällen1:12:41+45:3819:10
Anna DanielssonOK Kåreej godkänd
Eva PetterssonOK Dackeej godkänd
Gitte KristianssonTrollhättans SOKej godkänd
Karin TidevallSkogsluffarnas OKej godkänd
Gith TellsénOK Roxenej start
Florence BergDomnarvets GOIFej start
Stina NordahlDomnarvets GOIFej start
Catarina LarssonVästerås SOKej start
Anna NorrbomSala OKej start
Carolina AnderssonOK Roslagenej start
Ylva OlmKils OKej start
Åsa DetterfeltLinköpings OKej start
Malin AlfredssonLerums SOKej start

H45

4 470 m, 110 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael ÖstlundKvarnsvedens GOIF OK26:325:56
2Henrik MarmelidOK Roxen26:57+0:256:01
3Björn KarlssonOK Denseln27:01+0:296:02
4Flemming JørgensenOK Snab27:22+0:506:07
5Sören SturessonLerums SOK27:45+1:136:12
6Robert PalmVästerås SOK27:58+1:266:15
7Thomas JohannessonRonneby OK28:08+1:366:17
8John SolbreckLånghundra IF28:21+1:496:20
9Per SigvardsonBredaryds SOK28:44+2:126:25
10Johan EngesLeksands OK28:51+2:196:27
11Pelle ForsbergIFK Enskede28:53+2:216:27
12Anders WadstenOK Landehof29:02+2:306:29
13Per MårtenssonOK Ravinen29:47+3:156:39
14Torbjörn PetterssonGävle OK29:50+3:186:40
15Stefan BergOK Ravinen29:57+3:256:42
16Olle LindmanFinspångs SOK30:07+3:356:44
17Staffan Jacobsson SvärdIF Thor30:11+3:396:45
18Thomas PerssonOK Denseln30:23+3:516:47
19Håkan AxelssonFK Göingarna30:26+3:546:48
20Magnus LarssonFK Göingarna30:28+3:566:48
21Ola JernströmAvesta OK30:35+4:036:50
22Anders ArfwedsonFrölunda OL30:36+4:046:50
23Johan AlfredssonStora Tuna OK30:46+4:146:52
24Jonas BirgersonMalungs OK Skogsmårdarna31:00+4:286:56
25Thomas IvarssonOK Hammaren31:10+4:386:58
26Mattias LindahlSundsvalls OK31:12+4:406:58
27Lars SjöbergTullinge SK31:16+4:446:59
28Anders SelinFK Göingarna31:17+4:456:59
29Ulf JanssonOK Triangeln31:27+4:557:02
30Anders HåkanssonOK Orion31:31+4:597:03
31Anders LillieströmOK Roxen31:43+5:117:05
32Jonas OlssonOK Roxen31:47+5:157:06
32Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK31:47+5:157:06
34Jonas AxelssonLerums SOK31:59+5:277:09
35Anders LöwgrenOK Milan32:03+5:317:10
36Patrik OttossonGävle OK32:10+5:387:11
37Joakim SkantzeSundbybergs IK32:18+5:467:13
38Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad32:30+5:587:16
39Thomas KarlssonOK Landehof32:32+6:007:16
40Lars NordgrenEksjö SOK32:33+6:017:16
41Niklas EdvardssonHästveda OK32:45+6:137:19
42Anders L OlssonGävle OK32:59+6:277:22
43Niklas NilssonHärlövs IF33:03+6:317:23
44Fabian LjungqvistLunds OK33:17+6:457:26
45Erik BerggrenTullinge SK33:32+7:007:30
46Patrik LeicktTullinge SK34:11+7:397:38
46Göran NordSol Tranås34:11+7:397:38
48Daniel UnnerudLånghundra IF34:17+7:457:40
49Håkan OlofssonÄrla IF34:25+7:537:41
50Kenneth JohanssonOK Tranan34:28+7:567:42
51Ola WallinderGöteborg-Majorna OK34:46+8:147:46
52Peter ForsOK Grip34:49+8:177:47
53Magnus EricssonVäxjö OK35:15+8:437:53
54Magnus LönnqvistOK Ravinen35:33+9:017:57
55Fredrik WikstenGävle OK35:36+9:047:57
56Johan WänströmFinspångs SOK35:39+9:077:58
57Johan SundinWaxholms OK35:40+9:087:58
58Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna36:10+9:388:05
59Christer MikaelssonHusums IF OK36:31+9:598:10
60Thomas JosarpFK Friskus-Varberg36:54+10:228:15
61Ronny FalkSundbybergs IK37:25+10:538:22
62Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK37:58+11:268:29
63Peter LundOK Kolmården37:59+11:278:29
64Joakim AhlströmVästerås SOK38:41+12:098:39
64Mattias ZeijlonOK Hällen38:41+12:098:39
66Henrik MorastHaninge SOK39:13+12:418:46
66Lars ThorénRonneby OK39:13+12:418:46
68Hans JonssonVäsby OK39:17+12:458:47
69Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OK39:28+12:568:49
70Mikael LarssonOK Hällen39:33+13:018:50
71Pär-Magnus BjurekTibro OK39:34+13:028:51
72Magnus LarssonVästerås SOK39:36+13:048:51
73Anders LammFrölunda OL39:53+13:218:55
74Tomas SvennbergDegerfors OK39:54+13:228:55
75Christer LindellLinköpings OK40:27+13:559:02
76Magnus TrofastBredaryds SOK41:22+14:509:15
76Henrik LjungemyrOK Kolmården41:22+14:509:15
78Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK42:22+15:509:28
79Patrik EvebornOK Roxen42:24+15:529:29
80Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve42:26+15:549:29
81Ulf ÅmanOK Vilse 8742:42+16:109:33
82Jonas HolmgrenOK Hammaren43:08+16:369:38
83Håkan JanssonVänersborgs SK43:29+16:579:43
84Ola JönssonOK Vilse 8743:53+17:219:49
85Thomas RoosIF Thor44:20+17:489:55
86Urban StåhlSundbybergs IK44:36+18:049:58
87Fredrik PetrisiVästerbergslagens OL45:20+18:4810:08
88Stefan NordströmSigtuna OK45:22+18:5010:08
89Pär MoqvistLerums SOK45:34+19:0210:11
90Staffan JohanssonSol Tranås46:13+19:4110:20
91Ulf NyqvistOK Landehof47:22+20:5010:35
92Andreas HerneOK Ravinen48:13+21:4110:47
93Mikael DanielssonOK Kåre48:22+21:5010:49
94Anders EricssonLunds OK48:51+22:1910:55
95Benny WiklundFinspångs SOK49:06+22:3410:59
96Lars HallVästerås SOK49:09+22:3710:59
97Thomas HøjsgaardDomnarvets GOIF49:26+22:5411:03
98Anders BerkelundVäsby OK50:38+24:0611:19
99Johan HanssonJönköpings OK51:13+24:4111:27
100Jonas JohanssonOK Nackhe52:19+25:4711:42
101Joakim HoppeWaxholms OK52:56+26:2411:50
102Johan EngvallSala OK54:19+27:4712:09
103Anders LundbergOK Roslagen54:34+28:0212:12
104Ola AnderssonDomnarvets GOIF57:56+31:2412:57
105Håkan AuseliusBredaryds SOK1:01:31+34:5913:45
106Rune GraversenIFK Lidingö SOK1:02:24+35:5213:57
107Svante BerglundUlricehamns OK1:03:35+37:0314:13
108Björn KarlssonKexholms SK1:04:27+37:5514:25
109David LindgrenVästerås SOK1:11:27+44:5515:59
Lars ÖgrenKarlsbyhedens IKej godkänd
Mikael WesterbergOK Kolmårdenej start
Ola TovenStora Tuna OKej start
Daniel WärnsbergEksjö SOKej start
Jan ÅhlundOK Nolaskogsarnaej start
Björn KristianssonTrollhättans SOKej start
Magnus HjorthDomnarvets GOIFej start
Ulf KarlssonStorviks IFej start
Anders JohanssonOK Hammarenej start

D50

3 630 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SmedbergOK Skogsfalken27:217:32
2Sara Snogerup LinseLunds OK27:32+0:117:35
3Maria BergfältDomnarvets GOIF29:08+1:478:01
4Elisabet EnmarkGävle OK29:19+1:588:04
5Anita WehlinSkogspojkarnas OK30:07+2:468:17
6Anna JohanssonJönköpings OK30:10+2:498:18
7Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK32:05+4:448:50
8Lotta RansjöOK Tyr32:30+5:098:57
9Monica KollbergEksjö SOK32:50+5:299:02
10Annika ArdellOK Rodhen32:52+5:319:03
11Monica BomanGävle OK33:20+5:599:10
12Mia BierfeldtÄrla IF33:49+6:289:18
13Mona BierfeldtÄrla IF34:00+6:399:21
14Ina SkalbergBredaryds SOK35:02+7:419:39
15Ingela AnderssonLunds OK35:03+7:429:39
16Mariann JohanssonKexholms SK35:25+8:049:45
17Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL35:52+8:319:52
18Christina SternerOK Njudung36:00+8:399:55
19Lisbet LidmanHJS-Vansbro OK37:10+9:4910:14
20Cecilia SimonssonSundbybergs IK37:11+9:5010:14
21Lene KinnebergRaumar Orientering37:16+9:5510:15
22Carina KaleredOK Denseln37:28+10:0710:19
23Maria KvarnlöfOK Roslagen37:30+10:0910:19
24Karina LangerakJärfälla OK37:44+10:2310:23
25Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK37:52+10:3110:25
26Karin ProforsKöping-Kolsva OK37:54+10:3310:26
27Dorothe SpillmannIF Thor37:55+10:3410:26
28Lena NilssonOK Linné38:05+10:4410:29
29Ulrika BacklundDalaportens OL38:10+10:4910:30
30Christina PernebyIFK Lidingö SOK38:46+11:2510:40
31Pia BoudrieVäsby OK39:03+11:4210:45
32Cathrine JohanssonTierps SOK39:04+11:4310:45
33Eva SvanbergJärfälla OK39:08+11:4710:46
34Gunnel SvenssonOK Tranan39:13+11:5210:48
35Anne BössfallLinköpings OK39:27+12:0610:52
36Carina HammarlingLänna IF39:38+12:1710:55
37Mia GustafssonOK Kåre40:54+13:3311:16
38Marie LarssonKöping-Kolsva OK41:26+14:0511:24
39Anette AnderssonOK Nolaskogsarna41:52+14:3111:32
40Nina SchmidtTrollhättans SOK42:18+14:5711:39
41Gitte EngströmLinköpings OK42:31+15:1011:42
42Åsa SörlinLustens OK43:14+15:5311:54
43Anne TuressonBredaryds SOK43:18+15:5711:55
44Yvonne TovenStora Tuna OK43:28+16:0711:58
45Brittmari HolmbergKorsnäs IF OK44:40+17:1912:18
46Wiveka ErnstssonFK Göingarna45:38+18:1712:34
47Marie HåkanssonOK Kolmården46:30+19:0912:48
48Karin SkullmanLinköpings OK46:40+19:1912:51
49Annette WigertzLånghundra IF47:03+19:4212:57
50Maria TryggöTrollhättans SOK47:15+19:5413:00
51Ebba HedegårdOK Kolmården47:31+20:1013:05
52Anna KullbergLinköpings OK50:15+22:5413:50
53Mia HillerhagIFK Lidingö SOK50:49+23:2813:59
54Åsa LindhSundbybergs IK50:52+23:3114:00
55Margareta MandingerTrollhättans SOK53:17+25:5614:40
56Charlotte EngesAttunda OK55:59+28:3815:25
57Susanne LindholmVäsby OK56:29+29:0815:33
58Maria GelinderAttunda OK1:02:11+34:5017:07
59Elisabeth HectorSnättringe SK1:04:51+37:3017:51
Ingegerd CarlssonSundbybergs IKej start
Kajsa HolmqvistHagaby GOIFej start
Anne SvantessonHjärnarps GH OLej start

H50

4 410 m, 117 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF24:185:30
2Håkan SvenssonBredaryds SOK26:28+2:106:00
3Petri LaaksonenJärla Orientering26:47+2:296:04
4Peter AlbrektssonOK Ravinen27:05+2:476:08
5Conny ForsbergLånghundra IF27:12+2:546:10
6Ulf MagnussonLeksands OK27:44+3:266:17
7Björn ÖbergRyda SK28:01+3:436:21
8Magnus RajanIFK Lidingö SOK29:24+5:066:40
9Tomas LöfgrenStora Tuna OK29:34+5:166:42
10Per KällvikÅmåls OK29:41+5:236:43
11Göran LängheimTullinge SK30:00+5:426:48
12Sven LundgrenVäxjö OK30:06+5:486:49
13Kent KlassonHestra IF30:07+5:496:49
14Stefan TellsénOK Roxen30:19+6:016:52
15Hans SundqvistTullinge SK30:32+6:146:55
16Roine PetterssonIFK Göteborg30:34+6:166:55
17Ulf K. RaskSigtuna OK30:36+6:186:56
18Kalle PerssonOK Österåker30:56+6:387:00
19Thomas CallebergSnättringe SK31:09+6:517:03
20Mats KristianssonTrollhättans SOK31:10+6:527:04
21Peo SvenskStora Tuna OK31:18+7:007:05
22Stefan AronengHestra IF31:27+7:097:07
23Sten LeanderssonOK Tyr31:28+7:107:08
24Jonas LångStora Tuna OK31:44+7:267:11
25Anders EnmarkGävle OK31:50+7:327:13
25Bengt NorrmanTrollhättans SOK31:50+7:327:13
27Mats LjungqvistKexholms SK32:08+7:507:17
28Pär NymanOK Tyr32:10+7:527:17
29Lars HelgessonHestra IF32:19+8:017:19
30Göran MånssonOK Dacke32:23+8:057:20
31Mikael BacklundDalaportens OL32:36+8:187:23
32Magnus KarlssonOK Landehof32:38+8:207:23
33Mats JönssonKorsnäs IF OK32:43+8:257:25
34Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OK33:09+8:517:31
35Jan LindbergKorsnäs IF OK33:31+9:137:36
36Stefan KarlssonOK Ravinen33:38+9:207:37
37Per SundströmVästerås SOK33:57+9:397:41
38Anders PetterssonOK Dacke34:00+9:427:42
39Tomas HultqvistTullinge SK34:01+9:437:42
40Peter ZetterströmSöders-Tyresö34:03+9:457:43
41Jan-Olof BogrenSundbybergs IK34:10+9:527:44
42Per MelénOK Kåre34:13+9:557:45
43Peter HedbergLunds OK34:14+9:567:45
44Stefan HenrikssonIFK Enskede34:26+10:087:48
45Stefan SvenssonBredaryds SOK34:38+10:207:51
46Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK34:41+10:237:51
47Peter Lillen NilssonOK Tranan34:45+10:277:52
48Ulf JohanssonOK Dacke35:25+11:078:01
49Sören VillamoOrnäs IK35:26+11:088:02
50Mikael HanssonBredaryds SOK35:37+11:198:04
51Stig ThunellIFK Lidingö SOK35:40+11:228:05
52Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK35:43+11:258:05
52Peter BerggrenOK Kolmården35:43+11:258:05
54Mats CarlssonSundbybergs IK35:48+11:308:07
55Pedro LundqvistLinköpings OK35:55+11:378:08
56Urban AnderssonKexholms SK36:38+12:208:18
57Fredrik MorastHaninge SOK36:40+12:228:18
58Rudolf HersénTullinge SK37:07+12:498:24
59Bo LauriSnättringe SK37:13+12:558:26
60Krister RosjöJönköpings OK37:15+12:578:26
61Per EdenhamnLänna IF37:16+12:588:27
62Håkan HolmbergKorsnäs IF OK37:27+13:098:29
63Rikard BorgLinköpings OK37:30+13:128:30
64Anders BergDomnarvets GOIF37:42+13:248:32
65Sven WigertzLånghundra IF37:46+13:288:33
66Mats BredfeltLunds OK37:51+13:338:34
66Anders DalhammerOK Roxen37:51+13:338:34
68Carl-Johan ThorellOK Ravinen37:52+13:348:35
69Martin MandingerTrollhättans SOK38:09+13:518:39
70Niclas AhlströmVästerås SOK38:26+14:088:42
71Ulf HamreforsVästerås SOK38:34+14:168:44
72Kenneth HermanssonSigtuna OK38:43+14:258:46
73Kennet OlanderTullinge SK39:00+14:428:50
74Magnus HerberthsonLinköpings OK39:15+14:578:54
75Kalle ÖstgrenOK Kåre39:25+15:078:56
76Björn SvenssonOK Djerf39:44+15:269:00
77Olle JanrikBromma-Vällingby SOK40:17+15:599:08
78Stefan TörnqvistVästerås SOK40:22+16:049:09
79Jan DahlbergHaninge SOK40:35+16:179:12
80Håkan RedtzerAttunda OK40:40+16:229:13
81Andrew LagoGöteborg-Majorna OK41:32+17:149:25
82Björn SalomonssonSnättringe SK41:54+17:369:30
83Stefan NilssonOK Linné41:59+17:419:31
84Christer BroströmOK Denseln42:37+18:199:39
85Mats ErikssonDomnarvets GOIF42:49+18:319:42
86Håkan LindbergOK Djerf42:50+18:329:42
87Ronny NordgrenSundbybergs IK43:18+19:009:49
88Stefan HornebrantTrollhättans SOK43:19+19:019:49
88Mikael DavidssonVästerås SOK43:19+19:019:49
90Gert PetterssonLunds OK43:32+19:149:52
91Jörgen DalénSala OK43:37+19:199:53
92Dag TryggöTrollhättans SOK44:08+19:5010:00 Ladda ner rutt i gpx-format
93Christer JohanssonKöping-Kolsva OK44:13+19:5510:01
94Tomas BäckTrosabygdens OK45:23+21:0510:17
95Torbjörn SöderlundLeksands OK45:29+21:1110:18
96Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK46:13+21:5510:28
97Patrick DjerfLerums SOK46:47+22:2910:36
98Kent BerggrenTullinge SK49:15+24:5711:10
99Bo WesterbergTrollhättans SOK50:14+25:5611:23
100Micael ElmbladBredaryds SOK53:45+29:2712:11
101Stefan AbrahamssonSundbybergs IK53:56+29:3812:13
102Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK54:06+29:4812:16
103Greg CampbellLustens OK56:25+32:0712:47
104Torbjörn HammasVäsby OK56:58+32:4012:55
105Gunnar SkärlénHaninge SOK58:13+33:5513:12
106Urban PetterssonLinköpings OK59:06+34:4813:24
107Conny GunnarssonOK Älgen1:01:02+36:4413:50
108Jan LindhSundbybergs IK1:01:22+37:0413:54
109David SöderströmSala OK1:01:36+37:1813:58
110Jan KaleredOK Denseln1:04:11+39:5314:33
111Per-Olof SvenssonLänna IF1:10:04+45:4615:53
112Lennart LundinKvarnsvedens GOIF OK1:15:27+51:0917:06
113Jonas NäslundOK Hammaren1:18:36+54:1817:49
Leif LundinJärla Orienteringej godkänd
Ansgar SimonssonSundbybergs IKej godkänd
Johan ÖstbergStora Tuna OKej godkänd
Rikard ImarkTullinge SKej godkänd
Joakim IngelssonOK Hammarenej start
Mats NylundBredaryds SOKej start
Carl BymanVästerås SOKej start
Per KallhaugeSnättringe SKej start
Per WolgastSnättringe SKej start
Lars SvantessonHjärnarps GH OLej start
Mårten KällströmSala OKej start

D55

3 630 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GunnarssonStora Tuna OK30:178:20
2Barbro LönnkvistTullinge SK30:22+0:058:21
3Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL31:09+0:528:34
4Lena LarssonSala OK31:36+1:198:42
5Susanne PerssonÄrla IF32:02+1:458:49
6Ingrid KensbyOK Tyr32:31+2:148:57
7Carina HallOK Tisaren33:03+2:469:06
8EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF34:34+4:179:31
9Eva Folkesson LövOK Pan-Kristianstad34:48+4:319:35
10Annika LeanderssonOK Tyr34:52+4:359:36
11Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK34:55+4:389:37
12Kerstin TjernlundOK Vilse 8735:46+5:299:51
13Marie GustafssonSundsvalls OK36:24+6:0710:01
14Eva WalheimRobertsfors IK36:47+6:3010:07
15Ingrid LarssonFK Göingarna37:14+6:5710:15
16Carina DoyleSundbybergs IK37:38+7:2110:22
17Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK37:52+7:3510:25
18Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK38:00+7:4310:28
19Lena FröbergGOIF Tjalve38:26+8:0910:35
20Lena RunessonOK Vivill38:33+8:1610:37
21Gunilla LärfarsLeksands OK39:18+9:0110:49
22Helena BachmanTäby OK40:48+10:3111:14
23Vivianne LindstamSol Tranås40:54+10:3711:16
24Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK41:00+10:4311:17
25Anita BodinGällstadbygdens SOK42:17+12:0011:38
26Maria AnderssonBredaryds SOK42:42+12:2511:45
27Kristina HagfalkOK Hällen42:56+12:3911:49
28Karin MoodhOK Tyr44:07+13:5012:09
29Kristina ErikssonDalaportens OL45:00+14:4312:23
30Gunilla HåkanssonIFK Hedemora OK46:13+15:5612:43
31Gunilla ReinholdssonIF Thor47:13+16:5613:00
32Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik47:15+16:5813:00
33Inger FrickFK Göingarna49:16+18:5913:34
34Aina JeppssonLunds OK53:49+23:3214:49
35Arja IngvarssonOK Vilse 8755:17+25:0015:13
36Malin BromanLänna IF57:14+26:5715:46
37Christel NilssonHaninge SOK1:00:52+30:3516:46
Britt-Marie ForsgrenOK Tisarenej godkänd

H55

4 190 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SkoogKils OK26:376:21
2Jan NordinSundsvalls OK27:23+0:466:32
3Sören JonssonNydalens SK28:48+2:116:52
4Tryggve OttossonVästerbergslagens OL29:27+2:507:01
5Pär VestbladOK Ravinen29:52+3:157:07
6Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK30:16+3:397:13
7Jan-Olof BjörklundBjursås OK31:08+4:317:25
8Ulf WallinGöteborg-Majorna OK31:28+4:517:30
9Göran NilssonSnättringe SK31:30+4:537:31
10Anders LöfgrenJärfälla OK31:35+4:587:32
11Anders BjörklundSävedalens AIK31:38+5:017:32
12Hans TarandiIFK Lidingö SOK32:05+5:287:39
13Bengt LarssonFK Göingarna32:14+5:377:41
14Lars-Olof JanssonOK Linné32:36+5:597:46
15Arne KlintbergEksjö SOK32:37+6:007:47
16Lars SjökvistStora Tuna OK32:41+6:047:48
17Fredrik SalénOK Renen32:45+6:087:48
18Bo BörjessonStorviks IF33:26+6:497:58
18Krister GumaeliusWaxholms OK33:26+6:497:58
20Lars ForsstedtSöders-Tyresö33:38+7:018:01
21Mats WalheimRobertsfors IK33:43+7:068:02
22Björn RosendahlÄrla IF33:44+7:078:03
23Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK34:22+7:458:12
24Stefan JohanssonTrollhättans SOK34:34+7:578:14
25Jan-Olov BergmanVästerås SOK35:25+8:488:27
26Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK35:26+8:498:27
27Mats LindqvistSävedalens AIK35:49+9:128:32
28Lars RunessonOK Vivill35:54+9:178:34
29Erik WadmanIFK Mora OK36:12+9:358:38
30Gunnar LangsSkarpnäcks OL36:37+10:008:44
31Mats BrorssonTockarps IK36:39+10:028:44
32Jan SundbüeOK Hällen37:28+10:518:56
33Jan EskilssonHaninge SOK37:41+11:048:59
34Torbjörn HallOK Tisaren37:58+11:219:03
35Göran DoyleSundbybergs IK38:09+11:329:06
36Kjell-Erik KristiansenIndre Østfold OK38:15+11:389:07
37Svante LindgrenKorsnäs IF OK38:36+11:599:12
38Thomas HenmyrOK Vilse 8738:47+12:109:15
39Stefan GustafssonOK Hällen39:05+12:289:19
40Mats KensbyOK Tyr40:45+14:089:43
41Jan ÖstmanSundsvalls OK41:29+14:529:54
42Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik41:30+14:539:54
43Tommy RoosFalköpings AIK OK41:36+14:599:55
44Lars RönnolsTäby OK41:43+15:069:57
45Gunnar SvanbergJärfälla OK43:20+16:4310:20
46Lars EklundVäxjö OK44:05+17:2810:31
47Anders SpånérGöteborg-Majorna OK44:48+18:1110:41
48Jan LundgrenLinköpings OK45:24+18:4710:50
49Aslak KinnebergRaumar Orientering45:33+18:5610:52
50Werner KöhlerTullinge SK45:45+19:0810:55
51Lennart ErikssonSol Tranås45:53+19:1610:57
52Anders AlamaaIK Vikings OK46:28+19:5111:05
53Kyrre ThalbergLunds OK46:31+19:5411:06
54Curt LandinRehns BK46:55+20:1811:11
55Göran ReinholdssonJärfälla OK49:50+23:1311:53
56Tony MaycraftCHIG51:42+25:0512:20
57Kenneth PetterssonJärfälla OK52:14+25:3712:27
58Göran HedmanValbo AIF54:58+28:2113:07
59Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK56:16+29:3913:25
60Tore TjernlundOK Vilse 8757:03+30:2613:36
61Ton LangerakJärfälla OK1:04:25+37:4815:22
62Robert HåkanssonOK Kolmården1:05:09+38:3215:32
Per-Olov SjöströmVästerås SOKej godkänd
Jan KihlSundbybergs IKej godkänd
Anders LundJärfälla OKej start
Peter KarlbergSnättringe SKej start
Torgny JeppssonKatrineholms OKej start
Manfred OlejnikSOK Viljanej start
Lennart EkvallTrollhättans SOKej start

D60

3 090 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1My RönnolsTäby OK33:4810:56
2Maria NordvallOK Kolmården35:10+1:2211:22
3Lena JanssonJärla Orientering37:26+3:3812:06
4Marianne EinarssonFagersta OK43:20+9:3214:01
5Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF43:42+9:5414:08
6Kerstin Alneberg StenssonOckelbo OK45:30+11:4214:43
7Tanja-Birgit SöderströmSala OK50:14+16:2616:15
8Solweig PalmAvesta OK51:19+17:3116:36
9Eva-Britt HultquistFinspångs SOK55:56+22:0818:06
10Lena JakobssonVästerås SOK59:17+25:2919:11
11Kerstin Frisk EngstrandStora Tuna OK1:19:36+45:4825:45
12Kerstin SundbergOK Kåre4:21:29+3:47:411:24:37
Maud LundgrenLinköpings OKej godkänd

H60

3 740 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna26:397:07
2Hans AnderssonVästerbergslagens OL30:03+3:248:02
3Mats LundbergDalaportens OL31:50+5:118:30
4Yngve ErnstssonFK Göingarna32:10+5:318:36
5Urban ArnessonOK Torfinn33:16+6:378:53
6Carl BachmanTäby OK33:19+6:408:54
7Jan LärfarsLeksands OK34:16+7:379:09
8Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK34:52+8:139:19
9Thom SandvikAvesta OK35:04+8:259:22
10Per-Erik FogelOK Kåre35:35+8:569:30
11Arne HolmerIFK Mora OK35:59+9:209:37
12Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn36:02+9:239:38
13Karl MollénOK Denseln36:56+10:179:52
14Mats LandquistKöping-Kolsva OK37:16+10:379:57
15Dan WesterbergOK Kåre37:20+10:419:58
16Tommy WesterbergIF Hagen38:04+11:2510:10
17Ralf LindgrenNAIS Orienteringsklubb39:10+12:3110:28
18Jonny NilssonSnättringe SK40:13+13:3410:45
19Pelle SkullmanLinköpings OK40:51+14:1210:55
20Anders Gunnar DahlgrenHagaby GOIF41:18+14:3911:02
21Reinhold LenneboIF Thor41:19+14:4011:02
22Anders RunanderTrosabygdens OK41:28+14:4911:05
23Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna42:18+15:3911:18
24Anders PerssonOK Vilse 8742:22+15:4311:19
25Lars JakobssonVästerås SOK43:14+16:3511:33
26Sven LarssonSärna SK43:55+17:1611:44
27Sture JohanssonOK Kullingshof44:11+17:3211:48
28Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad44:47+18:0811:58
29Jan KinstenKvarnsvedens GOIF OK44:53+18:1412:00
30Leif JohanssonKexholms SK45:14+18:3512:05
31Lasse KokkonenLångshyttans AIK OK46:08+19:2912:20
32Leif ÅkerblomStora Tuna OK46:22+19:4312:23
33Mats IngvarssonOK Vilse 8747:37+20:5812:43
34Lennart HävrénTullinge SK48:12+21:3312:53
35Rolf KullaValbo AIF48:17+21:3812:54
36Matts BjörkeSöders-Tyresö49:20+22:4113:11
37Sven-Erik LevinTierps SOK50:26+23:4713:29
38Per-Åke HolmSigtuna OK51:13+24:3413:41
39Christer ForsgrenOK Tisaren51:21+24:4213:43
40Lars MongårdSkogsluffarnas OK55:00+28:2114:42
41Ragnar OlssonTibro OK55:16+28:3714:46
42Anders ForsstedtSöders-Tyresö58:01+31:2215:30
43Arne AnderssonBredaryds SOK1:03:57+37:1817:05
44Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK1:04:53+38:1417:20
45Curt ReinholdssonIF Thor1:06:00+39:2117:38
Johan ErikssonGrangärde OKej godkänd
Gunnar MunkteliusSurahammars SOKej godkänd
Claes HammarlingLänna IFej godkänd
Hans-Erik LangVästerbergslagens OLej start
Roland JosefssonIFK Hedemora OKej start
Ulf PerssonVästerbergslagens OLej start

D65

2 590 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne LundmarkJärfälla OK28:5011:07
2Britta EklundTrosabygdens OK30:49+1:5911:53
3Maria EhnTullinge SK31:39+2:4912:13
4Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF32:36+3:4612:35
5Solveig SvahnOckelbo OK33:14+4:2412:49
6Margareta HagstedtVäsby OK34:02+5:1213:08
7Maud NilssonHJS-Vansbro OK35:11+6:2113:35
8Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL36:58+8:0814:16
9Lena WahssAvesta OK39:37+10:4715:17
10Ulla GummesonVäsby OK40:03+11:1315:27
11Gun-Inger SahlbergLånghundra IF42:42+13:5216:29
12Gerd LindholmSol Tranås42:59+14:0916:35
13Ewa NordlundLänna IF43:36+14:4616:50
14Meit KruskopfKorsnäs IF OK43:39+14:4916:51
15Kristina ErikssonLänna IF44:02+15:1217:00
16Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL54:49+25:5921:09
17Viviann AnderssonSnättringe SK56:46+27:5621:55
Eva HalvarsonOK Kåreej godkänd
Kristin PetterssonStora Tuna OKej godkänd
Britt Linnéa ErikssonSala OKej godkänd
Karin JosefssonIFK Hedemora OKej start

H65

3 400 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hasse ÅbergValbo AIF27:298:05
2Leif SandgrenFrosta OK28:07+0:388:16
3Christer SandhOK Roxen28:10+0:418:17
4Bo SundqvistOckelbo OK29:15+1:468:36
5Bengt StenerhagVästerbergslagens OL29:18+1:498:37
6Göran LarssonSala OK29:22+1:538:38
7Ingvar BergmanOK Tranan30:05+2:368:50
8Magnus SäverosNilivaara IS30:33+3:048:59
9Per ElfströmÅrsunda IF30:56+3:279:05
10Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK32:09+4:409:27
11Ulf KjellinOK Hedströmmen32:28+4:599:32
12Gunnar EhnTullinge SK32:59+5:309:42
13Johan KällmanNorbergs OK33:10+5:419:45
14Jonas LarssonOK Kullingshof33:35+6:069:52
15Ingemar JohanssonVäxjö OK33:52+6:239:57
16Jan ÅsbergHäverödals SK34:48+7:1910:14
17Lars HåkanssonIFK Hedemora OK34:54+7:2510:15
18Per-Erik WåhlbergOK Linné35:10+7:4110:20
19Hans KäckDalaportens OL35:17+7:4810:22
20Anders StenbackBromma-Vällingby SOK36:06+8:3710:37
21Göran EklundTrosabygdens OK36:36+9:0710:45
22Leif NordinAttunda OK36:44+9:1510:48
23Paul NorénOK Södertörn36:50+9:2110:50
24Per-Åke CarlenstamVäsby OK38:46+11:1711:24
25Mats MårtenssonStora Tuna OK38:57+11:2811:27
26Henry WestmanSala OK39:08+11:3911:30
27Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF39:22+11:5311:34
28John SivarsDalaportens OL39:57+12:2811:45
29Ulric CarlssonIFK Lidingö SOK41:07+13:3812:05
30Bengt SimonssonDomnarvets GOIF42:17+14:4812:26
30Stanley HolmerIFK Mora OK42:17+14:4812:26
32Anders WidénOLG Säuliamt42:22+14:5312:27
33Gunnar MagnussonLunds OK42:34+15:0512:31
34Gunnar HedbergÖstersunds OK42:55+15:2612:37
35Roger EngstedtDalaportens OL43:22+15:5312:45
36Tommy WåhlinOK Enen43:55+16:2612:55
37Ulf SkogtjärnOK Linné47:24+19:5513:56
38Roland NilssonSOK Viljan47:41+20:1214:01
39Owe EkKöping-Kolsva OK48:17+20:4814:12
40Inge SundströmNyköpings OK48:39+21:1014:18
41Ove LarssonKvarnsvedens GOIF OK48:51+21:2214:22
42Rune VikmanVästerås SOK53:18+25:4915:40
43Bo SundbergIFK Hedemora OK58:19+30:5017:09
44Claes AnderssonSnättringe SK1:00:47+33:1817:52
45Per NybonsVästerås SOK1:05:33+38:0419:16
46Sven Erik FrickFK Göingarna1:07:59+40:3019:59
Lennart VessbergAvesta OKej start
Lars DahlströmVästerbergslagens OLej start
Kjell LindholmSol Tranåsej start
Inge PerssonOckelbo OKej start

D70

2 590 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gullevi SvenssonRonneby OK31:1912:05
2Torid KvaalFreidig31:52+0:3312:18
3Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK33:03+1:4412:45
4Carina LindmanFinspångs SOK36:41+5:2214:09
5Eva LindgrenLinköpings OK37:14+5:5514:22
6Berit EdengrenNyköpings OK39:09+7:5015:06
7Gurli BackFagersta OK42:43+11:2416:29
8Birgitta KlangLånghundra IF45:21+14:0217:30
9Edla FornanderVästerbergslagens OL46:06+14:4717:47
10Kristina SkoglundHellas Orientering46:17+14:5817:52
11Ulla NilssonSOK Viljan46:44+15:2518:02
12Torill SvendsenLunds OK48:22+17:0318:40
13Britten PerssonFinspångs SOK48:53+17:3418:52
14Gunnel BalckIFK Enskede51:48+20:2920:00
15Liz PorteousVästerås SOK59:54+28:3523:07
16Margaretha NyströmLänna IF1:03:22+32:0324:27
Gudrun DalströmKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Margareta HaraldssonSigtuna OKej godkänd
Ann-Margret PerssonGävle OKej start

H70

3 300 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis ÅbergStorviks IF30:389:16
2Rolf SkoglundHellas Orientering31:23+0:459:30
3Rune RådeströmSnättringe SK31:48+1:109:38
4Leif NordlundLänna IF32:12+1:349:45
5Håkan RystedtStora Tuna OK32:48+2:109:56
6Sören AnderssonIK Dran33:07+2:2910:02
7Ulf LöfgrenStora Tuna OK34:03+3:2510:19
8Torbjörn TirénHellas Orientering36:20+5:4211:00
9Jan JohanssonIFK Hedemora OK37:25+6:4711:20
10Sven-Olof AspLeksands OK38:56+8:1811:47
11Hans PerssonOK Älgen40:06+9:2812:09
12Henrik BergmanOK Linné40:08+9:3012:09
13Sören ErikssonLänna IF41:38+11:0012:36
14Sverre JonssonOK Ravinen43:24+12:4613:09
15Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben44:22+13:4413:26
16Hans L AnderssonVästerbergslagens OL44:56+14:1813:36
17Hans KruskopfKorsnäs IF OK45:40+15:0213:50
18Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF46:27+15:4914:04
19Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu46:39+16:0114:08
20Mats AnderssonStora Skedvi IK SOFF46:50+16:1214:11
21Bo SundénKarlsbyhedens IK47:37+16:5914:25
22Sören WingeUpsala IF51:34+20:5615:37
23Sören Andersson