Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, lång, WRE, med OL-Touren, dag 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, lång, WRE, med OL-Touren, dag 4
Arrangörsorganisation: Bjursås OK
Datum: söndag 17 maj 2015

W21E/D21E

9 650 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine EngströmAlfta-Ösa OK1:09:587:15
2Anna BachmanIFK Lidingö SOK1:10:54+0:567:20
3Emma JohanssonDomnarvets GOIF1:11:42+1:447:25
4Lisa RisbyOK Kåre1:11:43+1:457:25
5Emma KlingenbergJärla Orientering1:12:03+2:057:27
6Tanja RyabkinaHellas Orientering1:12:49+2:517:32
7Karolin OhlssonJärla Orientering1:13:45+3:477:38
8Kristin LöfgrenVaregg Fleridrett1:13:54+3:567:39
9Lilian ForsgrenOK Tisaren1:14:24+4:267:42
10Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK1:14:55+4:577:45
11Elin Hemmyr SkantzeJärla Orientering1:15:12+5:147:47
12Helena KarlssonIFK Lidingö SOK1:15:19+5:217:48
13Ingjerd MyhreJärla Orientering1:15:59+6:017:52
14Sara EskilssonAlfta-Ösa OK1:16:05+6:077:53
15Catherine TaylorOK Linné1:16:31+6:337:55
16Sara HagströmFalköpings AIK OK1:17:19+7:218:00
17Maria MagnussonSävedalens AIK1:18:00+8:028:04
18Helen PalmerHalden SK1:18:05+8:078:05
19Nadiya VolynskaOK Orion1:18:40+8:428:09
20Fredrika VångellLinköpings OK1:18:41+8:438:09
21Lena EliassonDomnarvets GOIF1:19:10+9:128:12
22Galina VinogradovaAlfta-Ösa OK1:19:37+9:398:15
23Annica GustafssonIFK Lidingö SOK1:19:58+10:008:17
24Frida SandbergSäterbygdens OK1:20:18+10:208:19
25Josefine KlintbergEksjö SOK1:20:22+10:248:19
26Johanna LönnkvistTullinge SK1:21:20+11:228:25
27Lovisa PerssonOK Tisaren1:22:00+12:028:29
28Anna MårsellStora Tuna OK1:22:07+12:098:30
29Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna1:22:21+12:238:32
30Emma BergmanGöteborg-Majorna OK1:22:49+12:518:34
31Alva OlssonLinköpings OK1:23:14+13:168:37
32Josefin TjernlundOK Vilse 871:23:36+13:388:39
33Inga KazlauskaiteOK Linné1:24:03+14:058:42
34Eveliina HirvonenPaimion Rasti1:24:17+14:198:44 Ladda ner rutt i gpx-format
35Magdalena OlssonIFK Mora OK1:24:48+14:508:47
36Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad1:25:04+15:068:48
37Samantha SaegerOK Linné1:25:08+15:108:49
38Rebecka LindbergOK Roslagen1:25:34+15:368:52
39Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:25:39+15:418:52
40Frida NeroGöteborg-Majorna OK1:26:08+16:108:55
41Anna WallinGöteborg-Majorna OK1:26:19+16:218:56
42Kajsa RisbyOK Kåre1:26:22+16:248:56
43Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK1:26:37+16:398:58
44Johanna LindbergDomnarvets GOIF1:27:13+17:159:02
45Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK1:27:46+17:489:05
46Evelina WickbomVittjärvs IK1:28:02+18:049:07
47Kristin HylanderNyköpings OK1:29:03+19:059:13
48Hanna WisniewskaOK Orion1:29:13+19:159:14
49Rebecka NylinOK Tisaren1:29:58+20:009:19
50Johanna ErlandssonStora Tuna OK1:30:02+20:049:19
51Marie PetterssonOK Djerf1:30:21+20:239:21
52Jana KnapováSödertälje-Nykvarn OF1:31:05+21:079:26
53Louise MarkstedtOK Södertörn1:31:51+21:539:31
54Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK1:32:21+22:239:34
55Julia OlssonUddevalla OK1:32:34+22:369:35
56Alice HugossonIFK Lidingö SOK1:32:54+22:569:37
57Annika BjörkOK Linné1:32:56+22:589:37
58Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK1:33:02+23:049:38
59Rebecka HeinrupTullinge SK1:33:31+23:339:41
60Rasa PtasekaiteOK Linné1:33:33+23:359:41
61Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken1:33:50+23:529:43
62Amilia BjörklundSävedalens AIK1:34:03+24:059:44
63Agnes LeoGöteborg-Majorna OK1:34:20+24:229:46
64Anneke Hald BjørgumJärla Orientering1:36:00+26:029:56
65Maria BjörklundLeksands OK1:37:46+27:4810:07
66Sofia SalomonssonLinköpings OK1:38:55+28:5710:15
67Nicole ScaletLinköpings OK1:41:13+31:1510:29
68Matleena BoströmIFK Lidingö SOK1:50:52+40:5411:29
Amanda HanssonBredaryds SOKej godkänd
Linn GrällsOK Kåreej godkänd
Malin LeanderssonOK Tyrej godkänd
Rebecka OlssonOK Linnéej godkänd
Ellinor TjernlundOK Vilse 87ej godkänd
Evgeniya RyapolovaIFK Mora OKej godkänd
Helene SöderlundIFK Mora OKej start
Maja PetterssonOK Dackeej start
Lisa CarlssonOK Linnéej start

W21E2/D21E2

8 750 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda ForsgrenOK Linné1:20:069:09
2Helena MarkstedtOK Södertörn1:22:50+2:449:28
3Amanda HolmgrenVittjärvs IK1:24:42+4:369:40
4Ida DalhammerOK Roxen1:28:20+8:1410:05
5Julia LauriOK Tisaren1:30:07+10:0110:17
6Kajsa HammarströmLinköpings OK1:33:05+12:5910:38
7Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:34:23+14:1710:47
8Sofie GustavssonOK Tyr1:35:51+15:4510:57
9Bente RostAlfta-Ösa OK1:37:16+17:1011:06
10Frida ErkersLeksands OK1:37:48+17:4211:10
11Pernilla OlssonSkåneslättens OL1:39:34+19:2811:22
12Linnea SundströmOK Renen1:46:56+26:5012:13
13Andrea WickbomVittjärvs IK1:48:23+28:1712:23
14Sara SchmidtTrollhättans SOK1:50:46+30:4012:39
15Emma BergströmOK Vargen1:53:08+33:0212:55
16Sara BengtssonLånghundra IF2:02:47+42:4114:01
17Siri JeppssonSödertälje-Nykvarn OF2:21:27+1:01:2116:09
Sara SjökvistJärla Orienteringej godkänd
Linda LindkvistLeksands OKej godkänd
My WestlundOK Tyrej godkänd
Josefin PerssonJärla Orienteringej godkänd
Lina LångStora Tuna OKej start

M21E/H21E

14 975 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William LindMalungs OK Skogsmårdarna1:29:315:58
2Filip DahlgrenIFK Lidingö SOK1:30:34+1:036:02
3Albin RidefeltOK Linné1:30:49+1:186:03
4Thierry GueorgiouKalevan Rasti1:31:52+2:216:08
5Johan RunessonGöteborg-Majorna OK1:32:35+3:046:10
6Oskar SjöbergOK Linné1:32:52+3:216:12
7Olle BoströmJärla Orientering1:33:04+3:336:12
8Anton ÖstlinMalungs OK Skogsmårdarna1:33:09+3:386:13
9David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna1:33:19+3:486:13
10Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF1:35:02+5:316:20
11Eskil KinnebergIFK Göteborg1:35:16+5:456:21
12Olle KaleredOK Denseln1:36:16+6:456:25
13Oleksandr KratovOK Orion1:36:34+7:036:26
14Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna1:36:52+7:216:28
15Joakim SvenskStora Tuna OK1:37:24+7:536:30
16Ruslan GlebovOK Ravinen1:37:29+7:586:30
17Rassmus AnderssonOK Linné1:37:32+8:016:30
18Emil SvenskStora Tuna OK1:37:59+8:286:32
19Peter ÖbergOK Hällen1:38:16+8:456:33
19Rudolfs ZernisÄrla IF1:38:16+8:456:33
21Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OF1:38:30+8:596:34
22Mårten BoströmIFK Lidingö SOK1:39:00+9:296:36
23Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF1:39:01+9:306:36
24David BejbomJärla Orientering1:40:19+10:486:41
25Martin RegbornHagaby GOIF1:40:23+10:526:42
26Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg1:40:50+11:196:44
27Jakob LövMalungs OK Skogsmårdarna1:41:18+11:476:45
28Marcus MillegårdHalden SK1:41:42+12:116:47
29Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad1:42:06+12:356:49
30Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF1:42:45+13:146:51
31Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF1:43:04+13:336:52
32Ewan McCarthyMalungs OK Skogsmårdarna1:44:12+14:416:57
33Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna1:44:55+15:247:00
34Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:45:14+15:437:01
35Oskar DanielsAttunda OK1:45:45+16:147:03
35Mathias HallménOK Denseln1:45:45+16:147:03
37Ola MartnerGöteborg-Majorna OK1:45:47+16:167:03
38Bartosz PawlakSödertälje-Nykvarn OF1:45:51+16:207:04
39Jesper LysellRehns BK1:46:11+16:407:05
40Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering1:46:23+16:527:06
41Daniel AttåsOK Tisaren1:46:28+16:577:06
42Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna1:46:41+17:107:07
43Pontus PeterssonOK Orion1:46:50+17:197:08
44Morten Jarvis WestergårdJärla Orientering1:47:17+17:467:09
45Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:47:59+18:287:12
46Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK1:48:43+19:127:15
47Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna1:48:57+19:267:16
48Jakob AnderssonOK Linné1:49:34+20:037:18
49Michal OlejnikSödertälje-Nykvarn OF1:50:07+20:367:21
50Niklas AldénOK Linné1:50:15+20:447:21
51Josef NordlundOK Linné1:50:35+21:047:23
52Erik BomanGävle OK1:50:50+21:197:24
53Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna1:51:28+21:577:26
54Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna1:51:30+21:597:26
55Erik ClassonOK Orinto1:53:11+23:407:33
56Robbin KantarpÄrla IF1:54:16+24:457:37
57Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:58:20+28:497:54
58David LingforsOK Linné1:58:32+29:017:54
59Rikard ClaessonStora Tuna OK1:58:56+29:257:56
60Anton HallorOK Tisaren2:00:16+30:458:01
61Henrik JonssonOK Rodhen2:02:42+33:118:11
Andreas JanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Assar HellströmOK Ravinenej godkänd
Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Johan LindbergIFK Mora OKej godkänd
Kalle BergmanOK Ravinenej godkänd
Matt OgdenOK Linnéej godkänd
Johan HögstrandIFK Göteborgej godkänd
Jens WängdahlNyköpings OKej godkänd
Pavlo UshkvarokOK Denselnej godkänd
Nicolas SimoninIFK Lidingö SOKej godkänd
Dmitrij TsvetkovIkaalisten Nouseva-Voimaej godkänd
Vladimir TregubovMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Vojtech KralIFK Mora OKej start

H21E2/H21E2

12 625 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus ElmelidLinköpings OK1:28:357:00
2Simon LundinFinspångs SOK1:33:01+4:267:22
3Peter HemmyrJärla Orientering1:33:22+4:477:23
4Erik BlomgrenStora Tuna OK1:34:58+6:237:31
5Liutauras BileviciusOK Linné1:35:27+6:527:33
6Andreas HolmqvistHestra IF1:35:35+7:007:34
7Erik EngstrandIFK Göteborg1:36:03+7:287:36
8Johan WikströmOK Tyr1:36:26+7:517:38
9Markus AdolfssonTullinge SK1:37:04+8:297:41
10Victor FlingmarkOK Kåre1:37:52+9:177:45
11Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK1:38:04+9:297:46
12Johan AronssonOK Tisaren1:38:53+10:187:49
13Johan HameliusOK Linné1:39:49+11:147:54
14Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad1:40:14+11:397:56
15Josh BeechOK Södertörn1:40:17+11:427:56
16Jacob LindstamOK Ravinen1:40:40+12:057:58
17Erik MartinssonLinköpings OK1:41:15+12:408:01
18Anders AxlingSundsvalls OK1:41:23+12:488:01
19Francois JolyOK Linné1:41:35+13:008:02
20Guy SaboOK Orion1:41:43+13:088:03
21Marcus BerggrenNyköpings OK1:42:25+13:508:06
22Anton SundgrenLånghundra IF1:43:07+14:328:10
22Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:43:07+14:328:10
24Linus RappIFK Mora OK1:45:17+16:428:20
25Andreas BerganderEksjö SOK1:45:42+17:078:22
26David SundströmSöderhamns OK1:45:48+17:138:22
27Anders HöijeGöteborg-Majorna OK1:46:02+17:278:23
28Kristian DahlströmIFK Mora OK1:46:04+17:298:24
28Robert JohanssonTäby OK1:46:04+17:298:24
30Gustav EklöfUlricehamns OK1:46:57+18:228:28
31Albin SjöhedGävle OK1:48:34+19:598:35
32Linus BohmanHjärnarps GH OL1:49:33+20:588:40
33John BörjessonGöteborg-Majorna OK1:49:37+21:028:40
34Charlie StoltRehns BK1:51:50+23:158:51
35Anders HåkanssonOK Linné1:54:04+25:299:02
36Mattias NilssonVänersborgs SK1:56:59+28:249:15
37Jonatan AronssonOK Tisaren1:58:52+30:179:24
38Joakim AxelssonTrollhättans SOK2:01:06+32:319:35
39Ross SmithOK Linné2:13:55+45:2010:36
40John SvanbergOK Södertörn2:14:59+46:2410:41
Emil JohanssonOK Tisarenej godkänd
Oscar VagmanOK Klemmingenej godkänd
Erik ToomingasSundsvalls OKej godkänd
Olof ErikssonOK Linnéej godkänd
Torbjörn JakobssonOK Rodhenej godkänd
Anders JohanssonRehns BKej godkänd
Dan WesterJärla Orienteringej godkänd
Rickard HolmqvistHestra IFej godkänd
Anders ÖsterlundVästerås SOKej godkänd
Henrik TostebergLinköpings OKej godkänd
Fredrik AhnlénOK Hammarenej godkänd
Martin WendtLunds OKej godkänd
Magnus GlänneforsTullinge SKej godkänd
Robin PousetteLånghundra IFej godkänd
Henrik AnderssonBredaryds SOKej godkänd
Anders VedinSundsvalls OKej godkänd
Pontus KarlssonMarkbygdens OKej godkänd
Mikael AnderssonLinköpings OKej godkänd
Martin AhlbergerHestra IFej godkänd
Marcus HanssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Magnus BjörkOK Rodhenej start
Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Martin GelinderAttunda OKej start
Daniel NilssonNyköpings OKej start
Simon NilssonUmeå OKej start
Dag StridhUmeå OKej start
Andreas CallebergRehns BKej start
Harri KarlssonOK Denselnej start
Emil KaleredOK Denselnej start
Anton LifRehns BKej start
Erik LindOK Linnéej start
Patrik LindÄrla IFej start
Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OKej start

W20E/D20E

7 700 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:05:238:29
2Andrea SvenssonOK Tisaren1:06:01+0:388:34
3Miri Thrane ØdumOK Pan Århus1:06:24+1:018:37
4Johanna ÖbergRyda SK1:08:59+3:368:57
5Tilda JohanssonOK Orion1:09:10+3:478:58
6Pim HedbergOK Skogsfalken1:10:57+5:349:12
7Josefine KristianssonTrollhättans SOK1:11:48+6:259:19
8Hanna ErikssonIFK Mora OK1:12:20+6:579:23
9Amanda Falck WeberEksjö SOK1:14:27+9:049:40
10Amelie EkströmOK Kåre1:14:38+9:159:41
11Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK1:14:45+9:229:42
11Erica PetterssonIFK Göteborg1:14:45+9:229:42
13Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:15:06+9:439:45
14Ellen ForsgrenForsa OK1:15:17+9:549:46
15Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF1:16:21+10:589:54
16Aina EdgrenTrollhättans SOK1:17:02+11:3910:00
17Stina NilssonUmeå OK1:17:25+12:0210:03
18Louise LundgrenVäxjö OK1:17:40+12:1710:05
19Moa PetterssonOK Dacke1:17:54+12:3110:07
20Moa SvenssonIK Hakarpspojkarna1:18:05+12:4210:08
21Hanna KorhonenOK Ravinen1:18:14+12:5110:09
22Sanna SkoogSödertälje-Nykvarn OF1:18:35+13:1210:12
23Johanna SjölundSundsvalls OK1:18:55+13:3210:14
24Amanda BlennowFalköpings AIK OK1:19:02+13:3910:15
25Klara PålssonSävedalens AIK1:19:34+14:1110:20
26Magdalena Vande VoordeTullinge SK1:19:38+14:1510:20
27Sara WadmanIFK Mora OK1:20:19+14:5610:25
28Hanna GustavssonOK Tyr1:20:27+15:0410:26
29Isabel SalénOK Renen1:20:48+15:2510:29
30Fanny AsketunOK Roxen1:21:31+16:0810:35
31Linnea MalmbergStora Tuna OK1:22:15+16:5210:40
32Moa GustafssonUddevalla OK1:22:20+16:5710:41
33Lisa MalmströmGOIF Tjalve1:24:06+18:4310:55
34Melina TovenStora Tuna OK1:26:10+20:4711:11
35Filippa JohanssonJönköpings OK1:26:59+21:3611:17
36Hedwig HaasSundsvalls OK1:27:57+22:3411:25
37Lovisa LemanGöteborgs SK1:27:58+22:3511:25
38Elin LindbergOK Djerf1:28:27+23:0411:29
39Malin WidénUddevalla OK1:28:56+23:3311:32
40Julia AdolfssonOK Kåre1:34:28+29:0512:16
41Linnéa AnderssonBredaryds SOK1:35:30+30:0712:24
42Jessica NilssonOK Tyr1:35:39+30:1612:25
43Emma SundvallJärla Orientering1:36:27+31:0412:31
44Matilda MartinssonFalkenbergs OK1:36:50+31:2712:34
45Josefine HöögHagaby GOIF1:38:49+33:2612:50
46Lisa ElmbladBredaryds SOK1:42:21+36:5813:17
47Nina HallorOK Tisaren1:43:51+38:2813:29
48Amanda JohanssonOK Dacke1:44:26+39:0313:33
49Rebecka HylanderNyköpings OK1:44:50+39:2713:36
50Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarna1:45:41+40:1813:43
51Sigrid HolmgrenOK Renen1:49:29+44:0614:13
52Sara HamreforsVästerås SOK1:53:15+47:5214:42
53Hanna BerglundOK Kåre2:07:44+1:02:2116:35
Patricia EdgarssonOK Skogsfalkenej godkänd
Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OKej godkänd
Tyra KleijnSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Kristin BomanGävle OKej godkänd
Kristin OlovssonRehns BKej godkänd
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Ida NordlundPiteå IFej start
Ebba EkmanOK Tyrej start
Hanna BarkegrenStora Tuna OKej start
Rebecka HoppeIF Thorej start

M20E/H20E

10 550 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ImarkTullinge SK1:07:556:26
2Emil GranqvistOK Ravinen1:10:43+2:486:42
3Jens RönnolsTäby OK1:13:14+5:196:56
4Björn CederbergOK Pan-Kristianstad1:13:46+5:516:59
5Erik AnderssonOK Orion1:13:47+5:526:59
6Oskar LeinonenOK Kolmården1:13:56+6:017:00
7Algirdas BartkeviciusOK Denseln1:14:38+6:437:04
8Anton ForsbergLånghundra IF1:15:25+7:307:08
9Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna1:15:39+7:447:10
10Gustav HindérOK Tisaren1:16:21+8:267:14
11Johan SöderlundLeksands OK1:17:22+9:277:20
12Oskar LundqvistOK Orion1:17:36+9:417:21
13Harald LarssonHagaby GOIF1:17:44+9:497:22
14Jesper SvenskStora Tuna OK1:19:01+11:067:29
15Daniel RoosAttunda OK1:19:17+11:227:30
15William PommerStora Tuna OK1:19:17+11:227:30
17Filip GrahnHestra IF1:19:33+11:387:32
18Filip WadstenOK Landehof1:19:50+11:557:34
19Jonas GustafssonOK Kåre1:19:57+12:027:34
20Ville JohanssonOK Kolmården1:21:06+13:117:41
21Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:21:07+13:127:41
22Konstantin SerebryanitskiiRehns BK1:21:18+13:237:42
23Isak LangerakJärfälla OK1:22:00+14:057:46
24Martin HunhammarOK Ravinen1:22:06+14:117:46
25Martin DjerfIK Hakarpspojkarna1:22:20+14:257:48
26Fredrik WigertzLånghundra IF1:22:43+14:487:50
27Henrik HåkanssonOK Kolmården1:25:59+18:048:09
28Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:26:15+18:208:10
29Niklas SundqvistTullinge SK1:26:46+18:518:13
30Edvin SmedbergOK Skogsfalken1:26:48+18:538:13
31Vitaliy GichkoSävedalens AIK1:27:22+19:278:16
32August MikaelssonVästerås SOK1:28:18+20:238:22
33Samuel HedlundKöping-Kolsva OK1:28:36+20:418:23
34Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK1:28:38+20:438:24
35Henrik EklundVäxjö OK1:30:30+22:358:34
36Krzysztof WolowczykOK Denseln1:30:35+22:408:35
37Karl EngesAttunda OK1:31:10+23:158:38
38Anton NilssonOK Tranan1:31:52+23:578:42
39Kevin StåhlOK Hammaren1:35:54+27:599:05
40Heino OllinSävedalens AIK1:36:11+28:169:07
41Emil AnderssonTullinge SK1:37:49+29:549:16
42Daniel DuhlboIFK Mora OK1:38:28+30:339:20
43Oskar LindqvistSävedalens AIK1:38:53+30:589:22
44Carl NäslundVästerås SOK1:41:35+33:409:37
45Sebastian AgerhällOK Tisaren1:41:49+33:549:39
46Jesper AlfredssonOK Tyr1:48:44+40:4910:18
47Johan EklundVäxjö OK1:49:12+41:1710:21
48Markus LarssonHestra IF1:51:45+43:5010:35
49Oskar SandbergSäterbygdens OK1:53:46+45:5110:47
50Carl RämmalLunds OK1:57:39+49:4411:09
51Elias RankkaOK Roxen1:59:38+51:4311:20
52David SvenssonSkåneslättens OL2:04:57+57:0211:50
53Erik ForsHestra IF2:10:26+1:02:3112:21
Anton HanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Emil TellsénOK Roxenej godkänd
Martin HerbertTäby OKej godkänd
Linus LandergrenHestra IFej godkänd
Arvid VågIFK Göteborgej godkänd
Simon HectorSnättringe SKej godkänd
Filip JakobssonDegerfors OKej godkänd
Erik BerzellJärla Orienteringej godkänd
Isac von KrusenstiernaOK Kåreej godkänd
Apostol AtanasovStora Tuna OKej start

M20E2/H20E2

9 625 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik PerssonDomnarvets GOIF1:18:078:06
2Martin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna1:21:33+3:268:28
3Andreas HultqvistTullinge SK1:22:26+4:198:33
4Sixten WalheimOK Rodhen1:28:29+10:229:11 Ladda ner rutt i gpx-format
5Lukas OlssonVäsby OK1:30:54+12:479:26
6Simon MarteliusAttunda OK1:31:25+13:189:29
7David HectorSnättringe SK1:32:08+14:019:34
8Fredrik LevinSvaide Roma SOK1:34:44+16:379:50
9Filip IvarssonOK Hammaren1:35:30+17:239:55
10Martin NorrbomSala OK1:35:50+17:439:57
11William NilssonOK Södertörn1:38:40+20:3310:15
12Sven EngströmLinköpings OK1:39:32+21:2510:20
13Andreas ZeijlonOK Hällen1:44:36+26:2910:52
14Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:50:49+32:4211:30
15Frej HeggSvaide Roma SOK1:52:56+34:4911:44
16Johan NordinSundsvalls OK2:00:11+42:0412:29
Isak BrännströmHärnösands OKej godkänd
Felix PerssonOK Skogsfalkenej godkänd
August KollbergEksjö SOKej start
Mathias Myrefelt NorlingerJärla Orienteringej start
Emil ÅbergKorsnäs IF OKej start

W18E/D18E

6 150 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna FastEksjö SOK54:418:53
2Hanna HänströmTäby OK56:18+1:379:09
3Tove RönnbäckVisborgs OK56:47+2:069:13
4Hanna HugossonSundsvalls OK57:12+2:319:18
5Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna58:23+3:429:29
6Sara KindlundOK Tranan58:28+3:479:30
7Tone AlbrektssonOK Ravinen58:33+3:529:31
8Elvira BjörklundTrollhättans SOK58:34+3:539:31
9Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna58:50+4:099:33
10Klara DjerfLerums SOK59:07+4:269:36
11Klara YngvessonUmeå OK59:15+4:349:38
12Linnéa GolsäterEksjö SOK59:48+5:079:43
13Amanda BerggrenTullinge SK59:51+5:109:43
14Line CederbergVänersborgs SK1:00:16+5:359:47
15Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna1:00:48+6:079:53
16Klara AxelssonMarkbygdens OK1:00:51+6:109:53
17Stina NordinSundsvalls OK1:00:57+6:169:54
18Vilma BlennowFalköpings AIK OK1:01:13+6:329:57
19Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:01:32+6:5110:00
20Erica EdmanLeksands OK1:01:42+7:0110:01
21Johanna HagströmFalköpings AIK OK1:02:49+8:0810:12
22Emma HagrotTäby OK1:04:21+9:4010:27
23Gabriella S BerganderEksjö SOK1:04:27+9:4610:28
24Märta Ransjö ZanderOK Tyr1:04:30+9:4910:29
25Moa HanssonBredaryds SOK1:04:55+10:1410:33
26Lovisa MartinssonOK Tyr1:05:10+10:2910:35
27Tova OlssonIK Hakarpspojkarna1:05:25+10:4410:38
28Emma PetterssonOK Roxen1:06:25+11:4410:47
29Lisa JohanssonOK Tranan1:06:27+11:4610:48
30Matilda ErikssonVästerbergslagens OL1:06:48+12:0710:51
31Hanna LindströmOK Tranan1:07:00+12:1910:53
32Myrra CarlssonOK Orion1:07:25+12:4410:57
33Saga SanderOK Milan1:08:16+13:3511:06
34Amelia SkalbergBredaryds SOK1:08:56+14:1511:12
35Hanna ÅbergOK Landehof1:09:53+15:1211:21
36Emma DjerfLerums SOK1:11:36+16:5511:38
37Kajsa MattssonOK Kåre1:11:43+17:0211:39
38Frida JunegardTullinge SK1:12:02+17:2111:42
39Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna1:12:46+18:0511:49
40Amanda RangertIK Hakarpspojkarna1:12:53+18:1211:51
41Rebecca WaldenfjordJärfälla OK1:13:07+18:2611:53
42Moa VestbladOK Ravinen1:13:12+18:3111:54
43Lova EvebornOK Roxen1:15:11+20:3012:13
44Kajsa JohanssonJönköpings OK1:15:13+20:3212:13
45Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK1:17:20+22:3912:34
46Sarah PerssonOK Denseln1:17:29+22:4812:35
47Moa HedegårdOK Kolmården1:19:04+24:2312:51
48Jonna ForsOK Grip1:19:09+24:2812:52
49Ellen BromanOK Roslagen1:19:25+24:4412:54
50Erika DuhlboIFK Mora OK1:20:15+25:3413:02
51Mirjam DalénSala OK1:22:19+27:3813:23
52Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK1:23:25+28:4413:33
53Emma BengtssonÅrsunda IF1:25:17+30:3613:52
54Anna KarlströmOK Linné1:29:46+35:0514:35
55Agnes WesterbergTrollhättans SOK1:39:07+44:2616:06
56Signe RosendahlOK Renen2:00:45+1:06:0419:38
Emma HelmerssonVästerås SOKej godkänd
Ekaterina RyazanovaAlfta-Ösa OKej godkänd
Elin Ransjö ZanderOK Tyrej godkänd
Sandra NäslundVästerås SOKej godkänd
Elin PetterssonIFK Göteborgej godkänd

W18E/D18E2

5 900 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny LindbergVandrarringen1:02:2310:34
2Sofia GrahnHestra IF1:05:11+2:4811:02
3Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF1:06:33+4:1011:16
4Elsa AnderssonDomnarvets GOIF1:06:47+4:2411:19
5Elsa AnderssonBredaryds SOK1:08:10+5:4711:33
6Elin FältmanLeksands OK1:08:52+6:2911:40
7Elin JohanssonFinspångs SOK1:10:54+8:3112:01
8Agnes BerglundUlricehamns OK1:12:25+10:0212:16
9Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK1:12:31+10:0812:17
10Alice AronengHestra IF1:14:54+12:3112:41
11Klara MandahlOK Linné1:15:14+12:5112:45
12Linnea GustafssonOK Gynge1:16:48+14:2513:01
13Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK1:17:08+14:4513:04
14Emma LindellLinköpings OK1:17:50+15:2713:11
15Julia FrejdOK Ravinen1:18:38+16:1513:19
16Matilda MelénOK Kåre1:19:09+16:4613:24
17Barbara VavrysovaOK Tisaren1:20:19+17:5613:36
18Maja MosslindVandrarringen1:20:46+18:2313:41
19Klara ElmbladBredaryds SOK1:23:10+20:4714:05
20Ida TorbiörnssonJärla Orientering1:25:01+22:3814:24
21Elin PoschJönköpings OK1:26:28+24:0514:39
22Agnes LundqvistJärfälla OK1:29:06+26:4315:06
23Emilia ÖstlundOK Kolmården1:33:10+30:4715:47
24Madelene AxelssonHärlövs IF1:33:16+30:5315:48
25Astrid SimonssonSundbybergs IK1:33:30+31:0715:50
26Elin LundqvistNybro OK1:37:04+34:4116:27
27Mimmi DahlbergBredaryds SOK1:38:55+36:3216:45
Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOKej godkänd
Chantelle HesselbergOK Hällenej godkänd
Josefine AnderssonOK Renenej godkänd
Johanna HenrikssonÄrla IFej godkänd
Karin HagwallLunds OKej godkänd
Elin NallgårdVästerås SOKej godkänd
Emelie KarlssonOK Landehofej start
Maria ErikssonEds SKej start
Freja VredinIFK Umeåej start

M18E/H18E

8 350 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LjungemyrOK Kolmården56:186:44
2Samuel PlumppuHestra IF57:17+0:596:51
3Henning SjökvistStora Tuna OK57:33+1:156:53
4Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna58:01+1:436:56
5Victor ImarkTullinge SK58:19+2:016:59
6Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF59:17+2:597:05
7Oliwer LundbergOK Bävern59:58+3:407:10
8Gustaf SundbüeOK Hällen1:00:45+4:277:16
9August MollénOK Denseln1:01:06+4:487:19
10Johannes RidefeltOK Linné1:01:18+5:007:20
11Elias EkvallTrollhättans SOK1:01:38+5:207:22
12Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna1:01:55+5:377:24
13Lucas SundbladEksjö SOK1:02:27+6:097:28
14Tom CampbellLustens OK1:02:31+6:137:29
15Johan LenningOK Pan-Kristianstad1:02:43+6:257:30
16Albin LillieströmOK Roxen1:02:53+6:357:31
17Simon WikströmOK Pan-Kristianstad1:03:04+6:467:33
18Oskar LindEksjö SOK1:03:14+6:567:34
19Mattias PernebyIFK Lidingö SOK1:03:50+7:327:38
20Otto StuhlhoferOK Landehof1:05:04+8:467:47
21Simon LarssonOK Hällen1:05:14+8:567:48
22Ole HennselerJönköpings OK1:05:37+9:197:51
23Erik HerneOK Ravinen1:06:03+9:457:54
24Alexander WiklundFinspångs SOK1:07:24+11:068:04
25Philip EdvardssonEksjö SOK1:07:36+11:188:05
26Gustaf BerglundSigtuna OK1:07:42+11:248:06
27Fredrik JohanssonOK Nackhe1:08:00+11:428:08
28Johan OlsonIK Uven1:08:06+11:488:09
28Henrik JohannessonRonneby OK1:08:06+11:488:09
30Arvid ClaessonJönköpings OK1:09:06+12:488:16
31Felix AxelssonMarkbygdens OK1:09:51+13:338:21
32Rickard DjerfTibro OK1:10:23+14:058:25
33Olle NilssonOK Linné1:11:03+14:458:30
34Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:11:25+15:078:33
35Lukas LundgrenVäxjö OK1:12:12+15:548:38
36Andreas UllerKils OK1:12:24+16:068:40
37Waldemar AnderssonOK Roslagen1:13:03+16:458:44
38Viktor WassénVänersborgs SK1:13:34+17:168:48
39Nils WärnsbergEksjö SOK1:14:04+17:468:52
40Amadeus HanssonGotlands Bro OK1:15:31+19:139:02
41Fabian SteenOK Enen1:15:33+19:159:02
42Hugo DahlbergHaninge SOK1:15:34+19:169:02
43Nils HenrikssonBergnäsets AIK1:16:09+19:519:07
44Oscar JohanssonOK Dacke1:16:15+19:579:07
45Daniel BjernaldOK Linné1:17:22+21:049:15
46Viktor JanrikBromma-Vällingby SOK1:18:04+21:469:20
47Mattis HallbergIK Uven1:18:46+22:289:25
48Filip KarlssonIF Hagen1:22:29+26:119:52
49Martin SärnbrinkOK Tisaren1:25:58+29:4010:17
50Nils AlexanderssonStora Tuna OK1:27:15+30:5710:26
51Rasmus MöllerArboga OK1:29:33+33:1510:43
52Martin MörsellOK Kåre1:29:56+33:3810:46
53Simon SchusterVallentuna-Össeby OL1:44:20+48:0212:29
54Albin LarssonKatrineholms OK1:46:17+49:5912:43
Olle JosarpFK Friskus-Varbergej godkänd
Olle AnderssonTullinge SKej godkänd

M18E/H18E2

7 350 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan WehlinSkogspojkarnas OK1:01:118:19
2Albin ClaessonSävedalens AIK1:02:45+1:348:32
3John GunnarssonSurahammars SOK1:03:58+2:478:42
4Johan RydingSödertälje-Nykvarn OF1:04:37+3:268:47
5Adrian DahlströmIFK Mora OK1:04:43+3:328:48
6Johan EdenhamnLänna IF1:04:44+3:338:48
7Lukas EvebornOK Roxen1:07:04+5:539:07
8Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OK1:07:10+5:599:08
9Rasmus WickbomVittjärvs IK1:09:13+8:029:25
10Jesper VikmanOK Nolaskogsarna1:10:17+9:069:33
11Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken1:10:39+9:289:36
12Pontus LindblomOK Roxen1:11:06+9:559:40
13Fritiof AxelssonFK Göingarna1:12:35+11:249:52
14Olle HanssonOK Roxen1:13:06+11:559:56
15Olle SörqvistMarkbygdens OK1:14:00+12:4910:04
16Fredrik HamreforsVästerås SOK1:14:04+12:5310:04
17Jakob HöstHjärnarps GH OL1:14:26+13:1510:07
18Isac JohanssonSol Tranås1:14:32+13:2110:08
19Tuve MöllerOK Linné1:17:03+15:5210:28
20Lars OlovssonRehns BK1:19:12+18:0110:46
21Ludvig SandahlJärla Orientering1:20:18+19:0710:55
22Bobby BrahmLånghundra IF1:23:26+22:1511:21
23Erik OlssonGävle OK1:24:28+23:1711:29
24Albin AnderssonOK Ravinen1:24:48+23:3711:32
25Oskar ÖqvistBergnäsets AIK1:26:05+24:5411:42
26Viktor WohlgemuthOK Ravinen1:27:59+26:4811:58
27Erik HanssonHärnösands OK1:29:45+28:3412:12
28Jesper ÅgrenLunds OK1:30:08+28:5712:15
29Oliver KlingefjordIFK Lidingö SOK1:32:34+31:2312:35
30Christian RedtzerAttunda OK1:32:38+31:2712:36
31David RisbergKils OK1:34:16+33:0512:49
32Mårten OlssonGävle OK1:37:43+36:3213:17
33Alfred LönnVästerås SOK1:39:32+38:2113:32
34Johan PerssonOK Österåker1:43:28+42:1714:04
35Johan StenströmLinköpings OK1:44:34+43:2314:13
36Oscar SundlöfSundsvalls OK1:45:26+44:1514:20
37Erik NallgårdVästerås SOK1:47:12+46:0114:35
38Lucas NorrmanAttunda OK1:55:55+54:4415:46
39Felix BjörkblomSöders-Tyresö2:00:12+59:0116:21
40Oliver MalmkvistJönköpings OK2:04:06+1:02:5516:53
Henrik HamreforsVästerås SOKej godkänd
Robin SalénBergnäsets AIKej godkänd
Nicklas DeWittLänna IFej godkänd
Erik BerglundOK Kåreej godkänd
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLej godkänd
Robin SvennbergDegerfors OKej godkänd
Ludwig BergfalkJärfälla OKej godkänd
Sixten HillerhagIFK Lidingö SOKej godkänd
Dan ÖsterlundVästerås SOKej godkänd
Adam TellsénOK Roxenej godkänd
Joakim SkärlénHaninge SOKej godkänd
Sixten TörnqvistVästerås SOKej godkänd
Egil MorastHaninge SOKej godkänd
David LevinSvaide Roma SOKej godkänd
Hampus LarssonFK Göingarnaej godkänd
Edvin CarlssonMarkbygdens OKej godkänd
Simon ÖsterlundVästerås SOKej godkänd
Adam JohanssonTrollhättans SOKej godkänd
Marcus BeckiusOK Tyrej godkänd
Gustav ÖgrenKorsnäs IF OKej start
Victor ThörnkvistSol Tranåsej start
Jonas ErikssonStora Tuna OKej start
Oscar WibergJärla Orienteringej start
Viktor SkoogKils OKej start
Nils GripKalmar OKej start
Christopher WilestedtAttunda OKej start
Ignacio MuñozOK Hammarenej start

D21

7 500 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese KlintbergEksjö SOK1:14:049:52
2Sara JohanssonDomnarvets GOIF1:15:50+1:4610:06
3Linnea GustafssonLeksands OK1:16:06+2:0210:08
4Lovisa AdolfssonOK Denseln1:17:29+3:2510:19
5Johanna LarssonKöping-Kolsva OK1:19:09+5:0510:33
6Anna Maria RoubertVäxjö OK1:21:41+7:3710:53
7Jenny NääsSundsvalls OK1:23:33+9:2911:08
8Karin JosefssonOK Hällen1:27:54+13:5011:43
9Elin DahlinDomnarvets GOIF1:28:09+14:0511:45
10Frida ForsbergOK Ravinen1:29:12+15:0811:53
11Samantha AhlgrenOK Roslagen1:29:37+15:3311:56
12Kristin E KarlssonSOK Aneby1:29:49+15:4511:58
13Anna HåkanssonLinköpings OK1:29:55+15:5111:59
14Karna ThorssonOK Linné1:32:15+18:1112:18
15Terese WängdahlOK Hällen1:35:23+21:1912:43
16Agnes AdolfssonEksjö SOK1:36:41+22:3712:53
17Kate MorrisonOK Linné1:37:30+23:2613:00
18Anna OlssonTibro OK1:41:37+27:3313:32
19Maria JonssonSundsvalls OK1:45:31+31:2714:04
20Sara JonassonCentrum OK1:46:58+32:5414:15
21Moa WijkmarkSöders-Tyresö1:49:10+35:0614:33
Johanna HallbergUmeå OKej godkänd
Gro DahlbomCentrum OKej godkänd
Evelina ChristofferssonOK Renenej godkänd
Johanna RagvaldOK Linnéej godkänd
Sara ForsbergOK Kolmårdenej godkänd
Anna WehlinSkogspojkarnas OKej start
Beatrice KöhlerSäterbygdens OKej start
Hana HancikovaAlfta-Ösa OKej start
Emma BacklundSäterbygdens OKej start
Josefine SöderlundLeksands OKej start
Karin HolmFalköpings AIK OKej start
Jenny BjörkOK Denselnej start
Lisa KaleredOK Denselnej start
Ulrika LindstamOK Linnéej start
Frida BakkmanIFK Lidingö SOKej start

H21

9 075 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per ÖbergOK Hällen1:05:467:14
2Mikael AnderssonStora Tuna OK1:09:09+3:237:37
3Linus LarssonOK Kåre1:15:18+9:328:17
4Mikael NilssonSnättringe SK1:15:38+9:528:20
5Erik SundbergStora Tuna OK1:16:16+10:308:24
6Pontus JohanssonOK Linné1:17:14+11:288:30
7Hampus MöllerOK Hällen1:18:44+12:588:40
8Niclas TjernlundOK Vilse 871:19:34+13:488:46
9Henrik ViklundBromma-Vällingby SOK1:19:42+13:568:46
10Jon EklundIK Jarl Rättvik1:21:19+15:338:57
11Mattias AnderssonOK Tisaren1:21:40+15:548:59
12Otto LundmanOK Roslagen1:22:16+16:309:03
13Thomas E ErikssonKexholms SK1:22:20+16:349:04
14John SolbreckLånghundra IF1:23:06+17:209:09
15Johan HöökIK Jarl Rättvik1:23:48+18:029:14
16Tintin KarlbergTullinge SK1:24:22+18:369:17
17Erik LundhRehns BK1:25:22+19:369:24
18Martin Holth  JohannessenKamrat och IF KIF1:25:35+19:499:25
19Henrik PerssonUmeå OK1:27:10+21:249:36
20Rickard IngessonGamleby OK1:27:26+21:409:38
21Rasmus PerssonFalköpings AIK OK1:30:43+24:579:59
22Thomas PetterssonIF Thor1:31:15+25:2910:03
23Patrik JohanssonKexholms SK1:31:35+25:4910:05
24Pär SvenssonSöders-Tyresö1:32:05+26:1910:08
25Erik MelinOK Linné1:34:43+28:5710:26
26Patrik NilssonSnättringe SK1:36:11+30:2510:35
27Mathias VestinOK Kåre1:50:41+44:5512:11
28Elias MelinIFK Hedemora OK1:53:12+47:2612:28
Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Joakim AlmtorpLånghundra IFej godkänd
Viktor LindbergOK Roslagenej godkänd
Anders DalinLeksands OKej start
Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OKej start
Stephen CraigOK Ravinenej start
Jerk RönnolsCentrum OKej start
Kasper WestmanVästerås SOKej start
Sven LarssonLeksands OKej start
Jonas TornehedVästerås SOKej start
Albin CarlsonIFK Hedemora OKej start

D21 Kort

4 825 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria BoisLeksands OK50:2210:26
2Camilla EngstrandSävedalens AIK51:01+0:3910:34
3Maria HellströmVäsby OK51:15+0:5310:37
4Anna LöwegrenKatrineholms OK52:50+2:2810:56
5Lenka KlimplovaOK Kåre56:18+5:5611:40
6Frida StoltHestra IF57:11+6:4911:51
7Karin ElfvingDomnarvets GOIF58:43+8:2112:10
8Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna1:02:55+12:3313:02
9Josefin AronssonOK Tisaren1:05:00+14:3813:28
10Evelina EkelundMalmö OK1:20:31+30:0916:41
11Linnéa SkogSkogsluffarnas OK2:17:09+1:26:4728:25
Henny SamuelssonCentrum OKej start
Sara HelanderDomnarvets GOIFej start
Hanna KlarSäterbygdens OKej start
Zuzana MacúchováDomnarvets GOIFej start
Johanna JunkerÄrla IFej start
Kristin AndréeJärla Orienteringej start
Tove KjellbergLunds OKej start

H21 Kort

7 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik EdénIFK Göteborg53:407:09
2Fredrik LarssonOK Södertörn56:01+2:217:28
3Leonas MockunasHellas Orientering1:00:37+6:578:04
4Axel WrådheAttunda OK1:01:46+8:068:14
5Erik MattssonJärla Orientering1:03:26+9:468:27 Ladda ner rutt i gpx-format
6Simon NilssonEksjö SOK1:06:57+13:178:55
7Emil RankkaOK Roxen1:08:53+15:139:11
8Robert SandbergOK Roslagen1:09:22+15:429:14
9Klas BringertKatrineholms OK1:17:09+23:2910:17
10Joakim OlssonVäsby OK1:25:10+31:3011:21
11Mikael AnderssonJärla Orientering1:26:40+33:0011:33
12Jonathan AnderssonKexholms SK1:26:43+33:0311:33
13Christian HedqwistOK Tyr1:36:49+43:0912:54
14Filip AnderssonMarkbygdens OK1:41:16+47:3613:30
Jakob RedtzerAttunda OKej godkänd
Dennis NyqvistOK Gipenej godkänd
Leo Karlsson ForsbergOK Vilse 87ej start
Jonas RinnbäckOK Ravinenej start
Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarnaej start
Johnny RahlénOK Ravinenej start

D20

4 825 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara JosarpFK Friskus-Varberg57:2511:53
2Märta BerggrenOK Kolmården57:47+0:2211:58
3Malin ReichenbergIdefjordens SK1:06:55+9:3013:52
4Olivia KvarnlöfOK Roslagen1:12:47+15:2215:05
5Clara BerlinTrollhättans SOK1:15:09+17:4415:34
Ebba WesterbergOK Kolmårdenej godkänd
Sara TynongTullinge SKej start
Lisa WassénVänersborgs SKej start

H20

7 825 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas FriskMarkbygdens OK1:27:2011:09
2Filip OlssonVäsby OK1:32:03+4:4311:45
Jesper HaglundOK Djerfej godkänd
Lucas RohdinSigtuna OKej godkänd
Martin NilssonSnättringe SKej godkänd
Robin LarssonFK Göingarnaej start

D18

4 825 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tora WesterbergOK Kolmården1:00:2812:31
2Frida JohanssonLinköpings OK1:07:49+7:2114:03
3Amanda DanielsAvesta OK1:08:58+8:3014:17
4Lina LandergrenHestra IF1:10:21+9:5314:34
Cecilia SpångbergLunds OKej start
Anna KristianssonTrollhättans SOKej start
Stina GuståsLinköpings OKej start
Filippa GrelzSöders-Tyresöej start

H18

5 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns TistadIFK Lidingö SOK1:01:1510:22
2Erik CallebergSnättringe SK1:26:55+25:4014:43
3Filip BrunanderAttunda OK1:28:42+27:2715:02
4Jonas KallhaugeSnättringe SK1:53:11+51:5619:11
Isak WadmanVästerås SOKej godkänd
Oskar ErikssonOK Älgenej start

D17-20 Kort

4 875 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Magdalena HedbergSöders-Tyresöej start

H17-20 Kort

5 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yngve RahlénOK Ravinen1:47:0218:08

D16

4 875 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida JohanssonOK Djerf43:428:57
2Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK44:46+1:049:10
3Erika Källvik LeufvénÅmåls OK45:37+1:559:21
4Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK46:25+2:439:31
5Julia RajanIFK Lidingö SOK46:35+2:539:33
6Tove EkströmLinköpings OK48:42+5:009:59
7Elin WihlborgOK Gynge49:47+6:0510:12
8Victoria AsketunOK Roxen52:13+8:3110:42
8Elsa LindeblomHestra IF52:13+8:3110:42
10Frida SahlmanLinköpings OK52:22+8:4010:44
11Selma GumaeliusWaxholms OK52:37+8:5510:47
12Maja KindlundOK Tranan53:59+10:1711:04
13Sofia JohanssonOK Skärmen54:38+10:5611:12
14Lovisa NordSol Tranås54:46+11:0411:14
15Vilma SvantessonHjärnarps GH OL55:55+12:1311:28
16Irmalinn NilssonHärlövs IF56:03+12:2111:29
17Tova HermodssonLunds OK56:07+12:2511:30
18Anni BergerGöteborg-Majorna OK56:30+12:4811:35
19Isabella LagoGöteborg-Majorna OK57:44+14:0211:50
20Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK58:24+14:4211:58
21Ebba JensenSkåneslättens OL58:36+14:5412:01
22Lovisa LängheimTullinge SK1:00:24+16:4212:23
23Hanna JohanssonSödertälje-Nykvarn OF1:01:14+17:3212:33
24Sofia KlassonHestra IF1:01:43+18:0112:39
25Ebba HjertbergHestra IF1:02:07+18:2512:44
26Nora StålbergOK Hällen1:02:18+18:3612:46
27Malva EvebornOK Roxen1:02:59+19:1712:55
28Vilma KarlssonOK Denseln1:04:11+20:2913:09
29Sofia ÖstermanVänersborgs SK1:04:29+20:4713:13
30Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK1:05:14+21:3213:22
31Emma S JohanssonLinköpings OK1:07:25+23:4313:49
32Ida PalmbergOK Hammaren1:08:36+24:5414:04
33Sofia DahlHärlövs IF1:09:57+26:1514:20
34Hannele MöllerLinköpings OK1:12:51+29:0914:56
35Maja GunnarssonLerums SOK1:13:43+30:0115:07
36Victoria ErikssonOK Nolaskogsarna1:14:50+31:0815:21
37Adelina FunkeLeksands OK1:17:08+33:2615:49
38Vilma BergerDomnarvets GOIF1:18:28+34:4616:05
39Linnéa GustafssonOK Hällen1:19:29+35:4716:18
40Astrid EricssonLunds OK1:23:03+39:2117:02
41Moa AnderssonIFK Mora OK1:26:57+43:1517:50
42Johanna WilhelmssonOK Dacke1:33:42+50:0019:13
43Kajsa JönssonOK Pan-Kristianstad1:45:11+1:01:2921:34
44Astrid AnderVallentuna-Össeby OL1:57:06+1:13:2424:01
Sarah MagnussonLinköpings OKej godkänd
Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OLej godkänd
Sofia BorgLinköpings OKej godkänd
Wilma GilleOK Roslagenej godkänd
Therese EkmanFinspångs SOKej start
Emma KarlssonOK Landehofej start
Selma MoqvistLerums SOKej start
Elin JarlemarkIFK Lidingö SOKej start
Carolina JonsellVallentuna-Össeby OLej start
Fanny SundbladEksjö SOKej start
Ida KristianssonTrollhättans SOKej start
Trine KarlbergTullinge SKej start
Frida ZeijlonOK Hällenej start
Tindra JernströmAvesta OKej start
Sofia GidingVallentuna-Össeby OLej start
Ella SjöbergTullinge SKej start
Elin DahlmarkVästerås SOKej start

H16

5 350 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo LillieströmOK Roxen35:476:41
2Albin AnderssonTullinge SK36:35+0:486:50
3Isac EricssonVäxjö OK38:59+3:127:17
4Oskar ForsbergTullinge SK42:46+6:597:59
5Oscar PrytzGOIF Tjalve43:00+7:138:02
6Emil PetterssonOK Dacke43:14+7:278:04
7Daniel BogrenIF Hagen44:06+8:198:14
8Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK44:17+8:308:16
9Rasmus TäckOK Hammaren45:14+9:278:27
10Axel HalvarssonOK Kroppefjäll46:21+10:348:39
11Gustaf HedegårdOK Kolmården46:34+10:478:42
12Isak HertinVästerviks OK47:14+11:278:49
13Eskil TryggöTrollhättans SOK48:10+12:239:00
14Ruben BryngelssonTullinge SK48:19+12:329:01
15Anders BjörklundTrollhättans SOK48:44+12:579:06
16Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna48:59+13:129:09
17Jonathan UllerKils OK49:28+13:419:14
18Filip TrofastBredaryds SOK49:32+13:459:15
19Jonas AnderssonOK Roxen50:54+15:079:30
20Kristoffer TengrothSundbybergs IK51:23+15:369:36
21Sixten ElehedLinköpings OK52:06+16:199:44
22Emil AuseliusBredaryds SOK52:17+16:309:46
23Filip RosjöJönköpings OK52:25+16:389:47
24Ivar Lidström LauriSnättringe SK53:22+17:359:58
25Vidar PerssonTäby OK54:26+18:3910:10
26Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK55:04+19:1710:17
27Eric BerlinTrollhättans SOK55:26+19:3910:21
28Axel GranqvistOK Ravinen56:26+20:3910:32
29Victor HanssonJönköpings OK56:36+20:4910:34
30Joel WahlqvistOK Roslagen56:41+20:5410:35
31Thorsten SvenssonFinspångs SOK57:13+21:2610:41
32Oscar ModigOK Pan-Kristianstad57:22+21:3510:43
33Jonathan JylltorpLinköpings OK57:31+21:4410:45
34Lukas ArkängTullinge SK57:41+21:5410:46
35Viktor BergLeksands OK1:00:06+24:1911:14
36Hugo DalhammerOK Roxen1:01:10+25:2311:25
37Hampus BrunanderAttunda OK1:02:33+26:4611:41
38Algot NajvikOK Pan-Kristianstad1:03:42+27:5511:54
39Erik ErikssonOK Älgen1:09:21+33:3412:57
40Daniel HellbergLunds OK1:09:33+33:4613:00
41Nils OttossonGävle OK1:10:10+34:2313:06
42Mattias KallhaugeSnättringe SK1:11:03+35:1613:16
43Erik VinbladLunds OK1:11:11+35:2413:18
44Ludvig LindénAttunda OK1:14:00+38:1313:49
45Gabriel SturessonLerums SOK1:14:15+38:2813:52
45Klas JohanssonOK Tranan1:14:15+38:2813:52
47Erik JönssonLunds OK1:25:47+50:0016:02
48Oscar KarlssonTrollhättans SOK1:26:30+50:4316:10
49Christian LindhSundbybergs IK1:32:16+56:2917:14
50Martin SkärlénHaninge SOK1:32:28+56:4117:17
51Fabian LundellHestra IF1:33:31+57:4417:28
52Oscar EhrnbornAndrarums IF1:55:28+1:19:4121:34
53Jakob NäslundOK Roslagen2:18:54+1:43:0725:57
Robert ColeVäsby OKej godkänd
Petter BodingIFK Lidingö SOKej godkänd
Carl EkbringKexholms SKej godkänd
Anton HåkanssonLunds OKej godkänd
Viking FreijSnättringe SKej godkänd
Tobias KarlssonSnättringe SKej start
Lukas HellgrenOK Ravinenej start
Oskar EngesAttunda OKej start
Ludvig ForslundLinköpings OKej start
Filip JohanssonTrollhättans SOKej start
Martin DanielssonOK Kåreej start
Gunnar EngströmLinköpings OKej start
Loke ÖstangårdGamleby OKej start
Oskar PerssonÅrsunda IFej start
Axel NilssonOK Pan-Kristianstadej start
Johan LindmanFinspångs SOKej start
Simon HardenFK Bokenej start
Tobias AbrahamssonSundbybergs IKej start

D16 Kort

4 075 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida ErikssonOK Landehof1:36:3223:41
Kajsa NilssonHärlövs IFej godkänd
Heidi ForsOK Gripej start
Maja BjörklundOK Kåreej start
Liza JohanssonSol Tranåsej start
Rebecca BrodinIFK Mora OKej start

D14

4 025 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove PetterssonOK Roxen33:178:16
2Ellen BlennowFalköpings AIK OK34:17+1:008:31
3Alicia LundgrenVäxjö OK39:15+5:589:45
4Emilia EngelOK Ravinen40:11+6:549:59
5Malin KristianssonTrollhättans SOK41:27+8:1010:17
6Clara DahlHärlövs IF41:29+8:1210:18
7Hanna JohannessonRonneby OK41:35+8:1810:19
8Agnes BromanOK Roslagen41:54+8:3710:24
9Lovisa WigertzLånghundra IF43:52+10:3510:53
9Hilda AxelssonFK Göingarna43:52+10:3510:53
11Linnea SkalbergBredaryds SOK44:27+11:1011:02
12Kajsa BogrenSundbybergs IK44:42+11:2511:06
13Elin BergOK Ravinen45:29+12:1211:18
14Ida JohnssonOK Kåre45:42+12:2511:21
15Lovisa WeidenSkåneslättens OL46:48+13:3111:37
16Olivia AsketunOK Roxen48:48+15:3112:07
17Elin RindstigSOK Viljan48:58+15:4112:09
18Lovisa JohanssonOK Dacke49:07+15:5012:12
19Alva RyttherVästerbergslagens OL49:20+16:0312:15
20Rebecca HardenFK Boken49:53+16:3612:23
21Elsa NilssonDomnarvets GOIF50:06+16:4912:26
22Moa HjorthDomnarvets GOIF50:13+16:5612:28
23Alma HjertbergHestra IF50:22+17:0512:30
24Matilda LindhSundbybergs IK50:51+17:3412:38
25Julia WannerAvesta OK51:09+17:5212:42
26Ellika GrothKungälvs OK51:29+18:1212:47
27Tove RingiOK Kåre51:36+18:1912:49
28Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL51:40+18:2312:50
29Tea MarkholmSkåneslättens OL51:41+18:2412:50
30Cornelia IvarssonOK Hammaren53:15+19:5813:13
31Tilda AnderssonTullinge SK53:40+20:2313:19
32Elin EdströmHärnösands OK53:47+20:3013:21
33Ida HelgessonHestra IF53:52+20:3513:22
34Cecilia LindgrenOK Kåre53:54+20:3713:23
35Tilde EngbergHärnösands OK54:24+21:0713:30
36Moa KarlssonStorviks IF55:14+21:5713:43
37Lisa HallménOK Tisaren55:50+22:3313:52
38Clara JohanssonOK Skärmen56:12+22:5513:57
39Nellie RydlundHässleholms OK56:42+23:2514:05
40Klara HöglundEksjö SOK56:43+23:2614:05
41Wilma BerganderEksjö SOK56:51+23:3414:07
42Maja TenghagenHärlövs IF57:08+23:5114:11
43Emma LiljeGävle OK57:20+24:0314:14
44Tina LjungqvistLunds OK58:42+25:2514:35
45Clara SpikLeksands OK58:54+25:3714:38
46Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL59:31+26:1414:47
47Ida LarssonVästerås SOK1:01:00+27:4315:09
48Malin BierfeldtÄrla IF1:01:10+27:5315:11
49Sara SundinWaxholms OK1:01:47+28:3015:20
50Klara BolinTullinge SK1:02:32+29:1515:32
51Linnea SjödinAvesta OK1:03:43+30:2615:49
52Alma LeijonHärlövs IF1:05:40+32:2316:18
53Smilla SandströmHärnösands OK1:05:44+32:2716:19
54Maja SandvikAttunda OK1:06:00+32:4316:23
55Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:08:03+34:4616:54
56Maja HolmgrenVästerås SOK1:10:04+36:4717:24
57Ellen StålbergOK Hällen1:10:36+37:1917:32
58Amelie RajanIFK Lidingö SOK1:16:01+42:4418:53
59Josefin HersénTullinge SK1:17:17+44:0019:12
60Tuva FalkSundbybergs IK1:20:26+47:0919:59
Nora AronengHestra IFej godkänd
Tilda GolsäterKorsnäs IF OKej godkänd
Tilda JohanssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Karin Ingeborg WedmanVästerbergslagens OLej godkänd
Hedvig SeverinssonBredaryds SOKej godkänd
Matilda HagstrandLerums SOKej start
Isabella JoonsLeksands OKej start
Ida EdvardssonEksjö SOKej start
Ellen SigvardsonBredaryds SOKej start
Hanna LundgrenLinköpings OKej start
Alva NyströmIF Thorej start
Ebba LindellIF Thorej start
Clara EhrnbornAndrarums IFej start
Anna NordströmSigtuna OKej start
Sara MouazzenVästerås SOKej start
Matilda LarssonOK Hällenej start
Nellie MånssonGöteborg-Majorna OKej start
Hanna KarlssonLänna IFej start
Lovisa MoqvistLerums SOKej start
Vendela JonsellVallentuna-Össeby OLej start
Lilian PalmHJS-Vansbro OKej start
Stina MöllerSkåneslättens OLej start

H14

4 275 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor SvenskStora Tuna OK27:116:21
2Morten Örnhagen JørgensenOK Snab27:47+0:366:29
3Johan LangerakJärfälla OK29:18+2:076:51
4Simon FriskGustavsbergs OK30:44+3:337:11
5Arvid WesterbergOK Kolmården30:48+3:377:12
6Elias TidevallSkogsluffarnas OK31:14+4:037:18
7Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö31:32+4:217:22
8Samuel PihlströmOK Landehof33:33+6:227:50
9Emanuel HerberthsonLinköpings OK33:34+6:237:51
10Jesper LidmarSnättringe SK33:46+6:357:53
11Leo JohanssonOK Kolmården34:18+7:078:01
12Axel ElmbladBredaryds SOK36:26+9:158:31
13Allan HedbergLunds OK36:52+9:418:37
14Joar HertinVästerviks OK37:03+9:528:40
15Hugo MandingerTrollhättans SOK37:34+10:238:47
16Valter PetterssonOK Tisaren37:43+10:328:49
17Anton GunnarssonBredaryds SOK37:47+10:368:50
18Johan CallebergSnättringe SK37:55+10:448:52
19Mattias ÖstbergStora Tuna OK39:59+12:489:21
20Karl LundinKatrineholms OK40:31+13:209:28
21Samuel ErikssonEds SK40:57+13:469:34
22Emil AxelssonLerums SOK41:07+13:569:37
23Mattis PerssonEksjö SOK41:39+14:289:44
24Linus TäckOK Hammaren43:50+16:3910:15
25Hugo JakobssonEksjö SOK44:05+16:5410:18
26Felix DrejmoOK Landehof44:06+16:5510:18
27Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK44:57+17:4610:30
28Isac ErikssonOK Nolaskogsarna44:59+17:4810:31
29Linus KristianssonTrollhättans SOK46:17+19:0610:49
30Viggo JohanssonSkåneslättens OL47:42+20:3111:09
31Jakob GunnarssonLerums SOK47:57+20:4611:12
32Kalle SjöströmVästerås SOK48:06+20:5511:15
33Karl GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb49:11+22:0011:30
34Axel JohanssonSol Tranås49:14+22:0311:30
35Markus ÖsterlundVästerås SOK49:55+22:4411:40
36Max HoppeWaxholms OK50:19+23:0811:46
37Gustav ÅmanOK Vilse 8750:21+23:1011:46
38Arvid AronssonOK Kroppefjäll50:45+23:3411:52
39Gustav WärnsbergEksjö SOK50:53+23:4211:54
40Erik IngemarssonHestra IF51:45+24:3412:06
41Carl ÅsLunds OK52:00+24:4912:09
42Melker LundinKatrineholms OK52:17+25:0612:13
43Pontus LindgrenVästerås SOK53:35+26:2412:32
44Albin LindskogOK Ravinen53:52+26:4112:36
45Martin RinnbäckOK Ravinen54:53+27:4212:50
46Joar TryggöTrollhättans SOK57:54+30:4313:32
47Johan VinbladLunds OK58:21+31:1013:38
48Malte EvebornOK Roxen1:05:28+38:1715:18
49Seth BorglundHärnösands OK1:05:54+38:4315:24
50Jakob WilhelmssonOK Dacke1:05:56+38:4515:25
51Axel BerglundUlricehamns OK1:06:48+39:3715:37
52Anton SegermanIF Thor1:08:31+41:2016:01
53Erik ThoressonAndrarums IF1:10:57+43:4616:35
54Jonas CarlssonStora Tuna OK1:21:21+54:1019:01
55Isak BerggrenGävle OK1:23:58+56:4719:38
56Tobias LindqvistVästerås SOK1:37:34+1:10:2322:49
57Jacob WolgastSnättringe SK1:52:38+1:25:2726:20
58Arvid HenningHärnösands OK1:55:01+1:27:5026:54
59Albin KronkvistÖrkelljunga FK1:59:25+1:32:1427:56
Axel FlordalKatrineholms OKej godkänd
John WolgastSnättringe SKej godkänd
Jacob ÖstermanVänersborgs SKej godkänd
Ola EklundKatrineholms OKej godkänd
Erik Lidström Lauri Snättringe SKej godkänd
Fabian AnderssonAndrarums IFej godkänd
Andreas OttossonÖrkelljunga FKej godkänd
Maxim JohanssonSol Tranåsej godkänd
Brian AhlmAndrarums IFej godkänd
Simon LiljaIFK Lidingö SOKej godkänd
Aron ÖstangårdGamleby OKej start
Alfred LängheimTullinge SKej start
Philip ForngrenVallentuna-Össeby OLej start
Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOKej start
Adam HodinÅrsunda IFej start
Melker NordgrenOK Kåreej start
Isak OlssonStigsökarnaej start
Lukas WernerIFK Lidingö SOKej start
Povel HedbergLunds OKej start
Samuel LindénAttunda OKej start
Linus LundbergOK Bävernej start
Jonatan StåhlSundbybergs IKej start
Anders WidlundIFK Lidingö SOKej start
Arvid BylundIF Thorej start
Oskar KällmanOK Hällenej start
Emil SoneAttunda OKej start
Otto BalckVallentuna-Össeby OLej start
Emil AhlströmVästerås SOKej start
Henrik PetrisiVästerbergslagens OLej start

D14 Kort

3 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia MagnussonLinköpings OK42:2413:15
2Emma AnderssonLinköpings OK54:33+12:0917:02
3Elin GöthEksjö SOK55:49+13:2517:26
4Hanna HenningssonBredaryds SOK58:23+15:5918:14
5Elin NilssonAndrarums IF1:02:41+20:1719:35
Maja HoppeWaxholms OKej godkänd
Maja HoppeWaxholms OKej godkänd
Saga LiljaSöders-Tyresöej godkänd
Wera ErikssonDomnarvets GOIFej start

H14 Kort

3 125 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils RundströmIFK Enskede48:5915:40
2Ludde BlomIFK Enskede51:06+2:0716:21
3Elias SkottIFK Enskede53:03+4:0416:58
4Edvin LarssonVänersborgs SK55:34+6:3517:46
5Viktor LejonklouSundbybergs IK1:00:18+11:1919:17
6Melvin NilssonHärlövs IF1:06:01+17:0221:07
Klas BränströmIFK Enskedeej godkänd
Thobias BrodinIFK Mora OKej start
Pontus AxellIFK Enskedeej start
Elias NäslundOK Hammarenej start
John HermanssonIFK Mora OKej start
Jonathan DerwingerIFK Enskedeej start

D12

3 200 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara SjöströmVästerås SOK26:128:11
2Agnes DjurstedtEksjö SOK32:22+6:1010:06
3Moa ErikssonTrollhättans SOK33:08+6:5610:21
4Kerstin LjungemyrOK Kolmården33:38+7:2610:30
5Kristin HerberthsonLinköpings OK36:09+9:5711:17
6Maja BergqvistKorsnäs IF OK37:44+11:3211:47
7Ina ÅmanOK Vilse 8739:00+12:4812:11
8Emilia johnssonOK Kåre40:15+14:0312:34
9Vendela SöderqvistOK Kåre41:11+14:5912:52
10Sara WänströmFinspångs SOK41:36+15:2413:00
11Elin LindbergVandrarringen42:05+15:5313:09
12Vilmalee SuwanOK Vilse 8742:13+16:0113:11
13Tuva NylundBredaryds SOK44:21+18:0913:51
14Eira HertinVästerviks OK44:23+18:1113:52
15Fanny ÖstlundOK Kolmården44:24+18:1213:52
16Eva Örnhagen JørgensenOK Snab44:48+18:3614:00
17Tove SjöbergTullinge SK46:20+20:0814:28
18Alice JohanssonFinspångs SOK47:50+21:3814:56
19Lisa ThunellIFK Lidingö SOK48:12+22:0015:03
20Kristina LindgrenVästerås SOK48:54+22:4215:16
21Doris IkoVallentuna-Össeby OL49:23+23:1115:25
22Liv NorbergAvesta OK49:32+23:2015:28
23Maja AhlströmVästerås SOK49:45+23:3315:32
24Ebba OttossonGävle OK50:27+24:1515:45
25Märta SandvikAttunda OK50:38+24:2615:49
26Elsa LindahlHärnösands OK51:58+25:4616:14
27Elsa HermanssonIFK Mora OK52:21+26:0916:21
28Emma PalmOK Roslagen52:47+26:3516:29
29Elisabeth LarssonOK Södertörn53:27+27:1516:42
30Cornelia KrafftLänna IF54:04+27:5216:53
31Rebecka PihlströmOK Landehof55:39+29:2717:23
32Tilda BergLeksands OK55:43+29:3117:24
33Thea AbajiEksjö SOK56:11+29:5917:33
34Amanda HallVästerås SOK58:12+32:0018:11
35Elin BryggarGrycksbo IF OK1:00:49+34:3719:00
36Felicia SahlénVästerås SOK1:03:25+37:1319:49
37Ida RosjöJönköpings OK1:08:00+41:4821:15
38Sanna RinnbäckOK Ravinen1:09:23+43:1121:40
39Elin WolgastSnättringe SK1:18:10+51:5824:25
40Elsa EricssonLunds OK1:32:12+1:06:0028:48
41Emma LundbergOK Roslagen1:33:37+1:07:2529:15
Elsa KarlssonOK Landehofej godkänd
Agnes DambergIFK Lidingö SOKej godkänd
Hanny EdströmHärnösands OKej godkänd
Sara WallinKorsnäs IF OKej godkänd
Elsa KällTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Signe HillerhagIFK Lidingö SOKej godkänd
Emma RindstigSOK Viljanej godkänd
Katja GustafssonTrosabygdens OKej godkänd
Liv HerneOK Ravinenej godkänd
Agnes WallinKorsnäs IF OKej godkänd
Elmina MolinHärnösands OKej godkänd
Elsa GörasLeksands OKej start
Ester BlomsterIF Thorej start
Selma IvarssonOK Hammarenej start
Annika KällmanOK Hällenej start
Klara ErssonOK Kåreej start
Tilda MårtenssonOK Ravinenej start
Sarah BorglundHärnösands OKej start
Emma EliassonDomnarvets GOIFej start
Ronja StåhlSundbybergs IKej start
Tilda SandqvistVallentuna-Össeby OLej start
Thea NordinKorsnäs IF OKej start
Amanda GranqvistOK Ravinenej start
Julia NäslundOK Hammarenej start
Linnea LundOK Kolmårdenej start

H12

3 125 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid BjörkTrollhättans SOK23:547:38
2Eric HallnerOckelbo OK25:15+1:218:04
3Loke HedbergLunds OK28:37+4:439:09
4Marcus SteneboAttunda OK30:19+6:259:42
5Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK31:57+8:0310:13
6Johan FochsenWaxholms OK32:56+9:0210:32
7Simon HolmerIFK Mora OK33:44+9:5010:47
8Ivar HelmerssonHässleholms OK34:10+10:1610:56
9Klockar Eskil NääsLeksands OK34:16+10:2210:57
10Alvin CraigOK Ravinen34:48+10:5411:08
11Albin GezeliusIFK Mora OK35:08+11:1411:14
12Klas LjungqvistLunds OK35:11+11:1711:15
13Alfons PetersonOK Denseln35:18+11:2411:17
14Hugo EricssonVäxjö OK35:30+11:3611:21
15Hugo PerssonOK Denseln35:42+11:4811:25
16Albin NyqvistOK Landehof36:13+12:1911:35
17Carl HedegårdOK Kolmården36:24+12:3011:38
18Olle MelénTrollhättans SOK36:34+12:4011:42
19Elis RundströmIFK Enskede37:05+13:1111:52
20Marcus EkmanVallentuna-Össeby OL37:35+13:4112:01
21Lucas WannerAvesta OK37:38+13:4412:02
22Joel GolsäterKorsnäs IF OK39:34+15:4012:39
23Olle EkbringKexholms SK39:37+15:4312:40
24Linus NilssonOK Österåker40:54+17:0013:05
25Filip BrolingBredaryds SOK41:18+17:2413:12
26Albin SjöblomOK Kåre42:02+18:0813:27
27Edvin SelinFK Göingarna43:31+19:3713:55
28Viktor JemthIF Thor44:42+20:4814:18
29Elmer ÖgrenKarlsbyhedens IK44:44+20:5014:18
30Gustaf HofstedtVallentuna-Össeby OL48:11+24:1715:25
31Adrian BångaAlfta-Ösa OK50:12+26:1816:03
32Lukas GrothKungälvs OK50:50+26:5616:16
33Eskil FläckGrycksbo IF OK51:28+27:3416:28
34Rasmus KarlssonOK Denseln52:35+28:4116:49
35Jakob CarlssonStora Tuna OK53:20+29:2617:04
36Markus LjungqvistKexholms SK53:58+30:0417:16
37Vilgot KämpeOK Denseln54:42+30:4817:30
38Arvid EkströmStenungsunds OK54:50+30:5617:32
39Viktor LundqvistNybro OK1:00:20+36:2619:18
40Ludvig KarlssonTrollhättans SOK1:02:51+38:5720:06
41Elias JavehedVallentuna-Össeby OL1:05:01+41:0720:48
42David OlanderLunds OK1:10:43+46:4922:37
43Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK1:10:48+46:5422:39
44Skarpi FreyssonVallentuna-Össeby OL2:39:28+2:15:3451:01
Linus SjödénÄlvdalens IF OKej godkänd
Hugo LindskogOK Ravinenej godkänd
Filip IngemarssonHestra IFej godkänd
Edvin ForsbergOK Ravinenej start
David StrömbäckOK Denselnej start
Johannes WengelinSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbej start
Isak DalinLeksands OKej start
Markus MelénOK Kåreej start
Viktor KarlssonStorviks IFej start
Filip LindqvistTäby OKej start
Eskil WidehagSundbybergs IKej start
Gustav NorbergOK Hällenej start
David NäslundOK Roslagenej start
Eric JohanssonOK Kåreej start
Liam WigstadTrosabygdens OKej start
Max LönnqvistOK Ravinenej start
Viktor SoneAttunda OKej start
Olof EkmanFinspångs SOKej start
Christoffer LindgrenOK Kåreej start
Aron HellgrenIF Thorej start
Anton KarlssonLänna IFej start
Simon PeterssonOK Roslagenej start
Tobias DahlmarkVästerås SOKej start

D12 Kort

2 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Greta BlücherÖstersunds OK25:4910:19
2Sara SaetreOK Landehof29:03+3:1411:37
3Ella PerssonEksjö SOK30:59+5:1012:23
4Malin BorgLinköpings OK33:09+7:2013:15
5Siri BenchimolSöders-Tyresö47:00+21:1118:48
6Alva LiljaSöders-Tyresö51:00+25:1120:24
Nora LiljegrenLeksands OKej godkänd

H12 Kort

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Einar LindbergBjursås OK29:5811:59
2Melker FlordalKatrineholms OK38:02+8:0415:12
Elias LundbergOckelbo OKej start
Erik HellgrenOK Ravinenej start

D10

2 500 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva ErssonIFK Mora OK18:547:33
2Alva Lidström LauriSnättringe SK23:03+4:099:13
3Maja LiljaIFK Lidingö SOK23:59+5:059:35
3Alva BjörkTrollhättans SOK23:59+5:059:35
5Maja AxelssonLerums SOK24:47+5:539:54
5Emma KarlssonOK Landehof24:47+5:539:54
7Sara LjungqvistLunds OK25:04+6:1010:01
8Julia NordahlOK Kåre26:05+7:1110:26
9Kajsa HallVästerås SOK27:16+8:2210:54
10Klara HartOK Linné27:44+8:5011:05
11Lisa ErikssonOK Landehof28:21+9:2711:20
12Tuva SelinFK Göingarna28:26+9:3211:22
13Sanna HörnellDomnarvets GOIF29:56+11:0211:58
14Linn DeboussardIFK Enskede30:16+11:2212:06
15Elsa PalmbergOK Hammaren30:43+11:4912:17
16Maja FalkSundbybergs IK31:17+12:2312:30
17Lovisa LindqvistIFK Enskede31:31+12:3712:36
18Lina TorbiörnssonJärla Orientering33:30+14:3613:24
19Isabel UnnerudLånghundra IF33:57+15:0313:34
20Matilda EkmanVallentuna-Össeby OL36:10+17:1614:28
21Malin StrömqvistAttunda OK37:07+18:1314:50
22Nova SahlénVästerås SOK38:04+19:1015:13
23Hilda PermanOK Kåre44:35+25:4117:50
24Ebba SkullmanLinköpings OK48:56+30:0219:34
25Linnea HermanssonIFK Mora OK53:28+34:3421:23
26Elsa WengelinSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb58:16+39:2223:18
27Anna BryggarGrycksbo IF OK1:15:06+56:1230:02
Moa BergqvistKorsnäs IF OKej godkänd
Maja EliassonDomnarvets GOIFej start
Signe ÖgrenKarlsbyhedens IKej start
Moa BirkebaekStora Tuna OKej start
Wilma MårtenssonOK Ravinenej start
Emma HallendalIFK Enskedeej start
Signe WikstenGävle OKej start
Elsa MoqvistLerums SOKej start
Hannah LandergrenHestra IFej start
Annie LundOK Kolmårdenej start
Tuva ÖstangårdGamleby OKej start
Sanna SigvardsonBredaryds SOKej start
Ebba ForsbergOK Ravinenej start
Ida KarlssonStorviks IFej start
Felicia KrafftLänna IFej start

H10

2 500 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle RingiOK Kåre15:576:22
2Wille SöderqvistOK Kåre19:10+3:137:40
3Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK19:20+3:237:44
4Elis PetersonOK Denseln19:43+3:467:53
5Wilmer SelinFK Göingarna20:00+4:038:00
6Elias NyqvistOK Landehof20:13+4:168:05
7Niklas ErlandssonOK Södertörn20:17+4:208:06
7Svante SelinFK Göingarna20:17+4:208:06
9Axel AnderssonIF Thor20:36+4:398:14
10Emil ÅbergOK Linné20:45+4:488:18
11Hannes LindqvistIFK Enskede20:48+4:518:19
12Hjalmar AxelssonFK Göingarna21:53+5:568:45
13Love BylundIF Thor22:17+6:208:54
14Hampus KarlssonStorviks IF22:26+6:298:58
15Arvid MyrbergerTullinge SK22:49+6:529:07
16Axel TrofastTullinge SK23:06+7:099:14
17Helmer JöhnemarkStora Tuna OK23:52+7:559:32
18Edvin OckbornTrollhättans SOK24:04+8:079:37
19Gustav LjunggrenOK Hammaren24:35+8:389:50
20Svante SandvikAttunda OK24:47+8:509:54
21Nils EngbergHärnösands OK25:00+9:0310:00
22Liam HogedalVänersborgs SK25:24+9:2710:09
23Elias HörnellDomnarvets GOIF26:14+10:1710:29
24Erik PalmVästerås SOK27:25+11:2810:58
25Elis LundvallBjursås OK27:42+11:4511:04
26Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK27:46+11:4911:06
26Jens FochsenWaxholms OK27:46+11:4911:06
28Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL28:15+12:1811:18
29Nils MelénTrollhättans SOK28:42+12:4511:28
30Olle HallnerOckelbo OK29:56+13:5911:58
31Albin JemthIF Thor30:31+14:3412:12
32Anders NilssonBromma-Vällingby SOK31:03+15:0612:25
33William OksvoldOK Kåre31:56+15:5912:46
34Samuel LindborgGrycksbo IF OK34:14+18:1713:41
35Samuel LindqvistVästerås SOK38:45+22:4815:30
36Oskar HjertbergHestra IF39:55+23:5815:58
37Petter GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb43:26+27:2917:22
38Oskar WesterbergTrollhättans SOK46:27+30:3018:34
39Adrian SandellOK Roxen50:47+34:5020:18
Rasmus ÖbergOK Hällenej start
Linus ForsbergOK Ravinenej start
Viggo BerggrenGävle OKej start
Erik SvedlindOK Hällenej start
Axel BalckVallentuna-Össeby OLej start
Malte HellgrenIF Thorej start
Valter DrejmoOK Landehofej start
Jakob NordströmSigtuna OKej start
Olof OlssonOK Kåreej start
Isak DalkarlsGrycksbo IF OKej start
August GörasLeksands OKej start

D35

5 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria NilssonDomnarvets GOIF56:229:33
2Karolina HellbergSundbybergs IK1:05:21+8:5911:04
3Emelie SvalinVänersborgs SK1:05:39+9:1711:07
4Eva NordkvistIF Thor1:07:32+11:1011:26
5Marika HagelbergOK Kåre1:17:15+20:5313:05
6Malin LindskogOK Ravinen1:17:26+21:0413:07
7Camilla SelinFK Göingarna1:21:37+25:1513:49
Nina DeboussardIFK Enskedeej godkänd
Carina HallendalIFK Enskedeej start
Therese BergqvistKorsnäs IF OKej start
Caroline WestbomOK Österåkerej start
Petra HalvarssonGöteborg-Majorna OKej start
Catharina AspIFK Mora OKej start
Veronica LundOK Kolmårdenej start
Lucia TurcanuAttunda OKej start

H35

7 825 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per HolmIFK Mora OK59:007:32
2U Tomas LöfgrenStora Tuna OK1:01:04+2:047:48
3Greger TyskLeksands OK1:03:19+4:198:05
4Linus KajsajunttiIFK Lidingö SOK1:03:22+4:228:05
5Mattias JohanssonIFK Lidingö SOK1:04:02+5:028:10
6Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF1:09:22+10:228:51
7Jonas ErikssonLänna IF1:11:59+12:599:11
8Per LenanderVäxjö OK1:12:46+13:469:17
9Jesper HåkanssonFK Göingarna1:14:32+15:329:31
10Torbjörn EngbergHärnösands OK1:16:03+17:039:43
11Tomas ÖbergOK Hällen1:19:57+20:5710:13
12Stefan HellbergSundbybergs IK1:39:24+40:2412:42
13Linus MalmstenMalmö OK2:03:34+1:04:3415:47
Johan FärmSidensjö IKej godkänd
Anders AxelssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Håkan GunnarssonFK Göingarnaej godkänd
Mårten FrendeliusKamrat och IF KIFej godkänd
Niclas ArkåsenOK Kåreej start

D40

4 925 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin EkIFK Mora OK44:038:56
2Nina AhlanderOK Denseln44:43+0:409:04
3Lotta SaetreOK Landehof44:52+0:499:06
4Annika JohanssonOK Tranan45:03+1:009:08
5Ulrika KindlundOK Tranan46:37+2:349:27
6Karin JohnssonOK Kåre48:54+4:519:55
6Anna FalkSundbybergs IK48:54+4:519:55
8Pia JohanssonOK Landehof52:02+7:5910:33
9Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK52:19+8:1610:37
10Jenny BergOK Ravinen52:46+8:4310:42
11Cecilia GrothKungälvs OK54:16+10:1311:01
12Susanna EdströmHärnösands OK54:20+10:1711:01
13Marie NordSol Tranås54:42+10:3911:06
14Anna BerggrenGävle OK55:35+11:3211:17
15Anna LindgrenVästerås SOK55:50+11:4711:20
16Ingela ErikssonGävle OK56:12+12:0911:24
17Cecilia JonssonOK Tor57:14+13:1111:37
18Anna ElgesjöDomnarvets GOIF59:02+14:5911:59
19Karin HofstedtVallentuna-Össeby OL1:00:18+16:1512:14
20Anna LjungqvistLunds OK1:01:51+17:4812:33
21Carin RosjöJönköpings OK1:02:34+18:3112:42
22Malena AhlströmVästerås SOK1:03:09+19:0612:49
23Maria IngemarssonHestra IF1:10:06+26:0314:14
24Cecilia FochsenWaxholms OK1:11:52+27:4914:35
25Louise AxelssonFK Göingarna1:14:23+30:2015:06
26Jenny ÖgrenKarlsbyhedens IK1:16:36+32:3315:33
27Malin ÅmanOK Vilse 871:31:43+47:4018:37
28Karin AlthoffKungälvs OK1:37:07+53:0419:43
29Karolina AnderssonLänna IF1:41:20+57:1720:34
30Sofia KrafftLänna IF2:08:34+1:24:3126:06
Ann-Sofie TäckOK Hammarenej godkänd
Anna HallVästerås SOKej godkänd
Emma DahlstedtIFK Lidingö SOKej start
Pia BirkebækStora Tuna OKej start
Eva PalmVästerås SOKej start
Elin TyskLeksands OKej start
Anna DuvanderOK Kåreej start
Carina WidlundIFK Lidingö SOKej start
Jenny KällmanOK Hällenej start
Karin LindellIF Thorej start
Ingela AlvmyrenHalmstad OKej start
Jenny JohanssonValbo AIFej start
Jenny ÖstlundOK Kolmårdenej start
Liselott NordgrenOK Kåreej start
Camilla EngelOK Ravinenej start

H40

7 525 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper GidingKamrat och IF KIF55:237:21
2Mats KindlundOK Tranan56:47+1:247:32
3Stefan KarlssonOK Denseln57:26+2:037:37
4Henrik PerssonTullinge SK58:23+3:007:45
5Martin LindskogOK Ravinen58:26+3:037:45
6Per MagnussonLinköpings OK1:01:03+5:408:06
7Mattias WestfältGotlands Bro OK1:01:37+6:148:11
8Pär HöökIFK Mora OK1:02:05+6:428:15
9Pär LiljaIFK Lidingö SOK1:02:14+6:518:16
10Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK1:02:34+7:118:18
11Per KämpeOK Denseln1:02:51+7:288:21
12Peter FredrikssonIFK Mora OK1:03:12+7:498:23
13Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna1:03:31+8:088:26
14Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK1:04:35+9:128:34
15Johan LindqvistTäby OK1:04:56+9:338:37
15Patrik JohnssonOK Kåre1:04:56+9:338:37
17Mattias GunnarssonBredaryds SOK1:05:17+9:548:40
18Maxim RyabkinHellas Orientering1:06:47+11:248:52
19Tomas HenrikssonAttunda OK1:07:17+11:548:56
20Magnus GörasLeksands OK1:09:18+13:559:12
21Roger LindénAttunda OK1:10:48+15:259:24
22Björn GrothKungälvs OK1:11:10+15:479:27
23Erik AderstedtKungälvs OK1:12:20+16:579:36
24Henrik PetersonOK Denseln1:12:51+17:289:40
25Donald McCarthyÄrla IF1:14:52+19:299:56
26Patric DeboussardIFK Enskede1:15:04+19:419:58 Ladda ner rutt i gpx-format
27Fredrik SteneboAttunda OK1:15:45+20:2210:03
28Björn JanssonVäsby OK1:16:11+20:4810:07
29Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK1:21:41+26:1810:51
30Christopher LindqvistIFK Enskede1:22:33+27:1010:58
31Henrik FlordalKatrineholms OK1:22:41+27:1810:59
32Ola MarkholmSkåneslättens OL1:23:18+27:5511:04
33Martin HjertbergHestra IF1:25:02+29:3911:18
34Peter HermanssonIFK Mora OK1:25:26+30:0311:21
35Tomas LiljaSöders-Tyresö1:27:19+31:5611:36
36Anders SahlénVästerås SOK1:29:47+34:2411:55
37Mats ÅbergOK Linné1:30:32+35:0912:01
38Fredrik KämpeOK Denseln1:31:14+35:5112:07
39Dan HörnellOK Linné1:32:01+36:3812:13
40Stellan TäckOK Hammaren1:34:19+38:5612:32
41Mattias EklundOckelbo OK1:34:32+39:0912:33
42Bo SegermanIF Thor1:35:13+39:5012:39
43Andreas KrafftLänna IF1:35:15+39:5212:39
44Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF1:45:00+49:3713:57
45Patrik LundqvistNybro OK1:48:22+52:5914:24
46Jakob WedmanVästerbergslagens OL1:55:38+1:00:1515:21
Anders OksvoldOK Kåreej godkänd
Jonas HåkanssonEksjö SOKej godkänd
Per JemthIF Thorej godkänd
Christian GerkenIK Jarl Rättvikej godkänd
Mats GustafssonTrosabygdens OKej godkänd
Christoffer NorrmanAttunda OKej start
Johan BlomsterIF Thorej start
Örjan SandellOK Roxenej start
Andreas CarlssonOK Kolmårdenej start
Fredrik LindellIF Thorej start
Tomas KristoferssonSundsvalls OKej start
Jörgen HellgrenIF Thorej start
Fredrik SoneAttunda OKej start
Roger NorbergOK Hällenej start
Jonas AnderssonIF Thorej start

D45

4 575 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla SvärdIF Thor35:437:48
2Carina SvenssonBredaryds SOK38:14+2:318:21
3Annika AsketunOK Roxen39:53+4:108:43
4Annika IvarssonLinköpings OK40:01+4:188:44
5Josefine NordströmOK Triangeln40:17+4:348:48
6Martina CraigOK Ravinen40:18+4:358:48
7Anna ErikssonOK Landehof40:28+4:458:50
8Lina BerggrenTullinge SK41:01+5:188:57
9Ulrika Örnhagen JørgensenOK Snab41:31+5:489:04
10Annika SundströmVästerås SOK41:47+6:049:07
11Anna EkbringKexholms SK41:56+6:139:09
12Kerstin ImarkTullinge SK43:55+8:129:35
13Annica BerggrenOK Kolmården44:16+8:339:40
14Mia LiljaIFK Lidingö SOK44:18+8:359:40
15Lotta SundbladEksjö SOK46:15+10:3210:06
16Inger GuståsLinköpings OK46:36+10:5310:11
17Yvonne SjödénÄlvdalens IF OK47:18+11:3510:20
18Kersti RingiOK Kåre47:23+11:4010:21
19Helena ErikssonEds SK48:09+12:2610:31
20Laila HallménOK Tisaren50:35+14:5211:03
21Maria ColeVäsby OK51:19+15:3611:13
22Eva DjupenströmAvesta OK51:40+15:5711:17
23Sofia WesterbergOK Kolmården51:41+15:5811:17
24Eva PetterssonOK Dacke51:56+16:1311:21
25Katarina RundströmIFK Enskede52:28+16:4511:28
26Anne JohanssonOK Dacke52:43+17:0011:31
27Carina BerganderEksjö SOK53:08+17:2511:36
28Eva KindlundhTrosabygdens OK53:13+17:3011:37
29Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK53:53+18:1011:46
30Anna NordinSundsvalls OK54:47+19:0411:58
31Anna TimnerKatrineholms OK54:53+19:1011:59
32Maria OlofssonLinköpings OK55:36+19:5312:09
33Anki BlennowFalköpings AIK OK56:03+20:2012:15
34Inger GunnarssonVästerås SOK56:24+20:4112:19
35Marina AxelssonMarkbygdens OK57:30+21:4712:34
36Karin TidevallSkogsluffarnas OK58:04+22:2112:41
37Izabell BirklinOK Kåre58:34+22:5112:48
38Lena ErlandssonOK Södertörn58:53+23:1012:52
39Monica RoosAttunda OK58:57+23:1412:53
40Kristina NilssonOK Tranan59:15+23:3212:57
41Berit GummusIFK Mora OK59:28+23:4512:59
42Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK59:40+23:5713:02
43Gunilla KallhaugeSnättringe SK1:00:52+25:0913:18
44Åsa DetterfeltLinköpings OK1:01:26+25:4313:25
45Anna NorrbomSala OK1:01:38+25:5513:28
46Åsa EricssonLunds OK1:01:48+26:0513:30
47Sofia KarlssonOK Landehof1:05:06+29:2314:13
48Kristina ForsOK Grip1:05:44+30:0114:22
49Karin OlofssonLinköpings OK1:08:14+32:3114:54
50Berit EkmanVallentuna-Össeby OL1:09:16+33:3315:08
51Camilla AdlertegOK Enen1:10:51+35:0815:29
52Mari-Helen LidströmSnättringe SK1:12:59+37:1615:57
53Maria LillieströmOK Roxen1:13:33+37:5016:04
54Eva MartinssonOK Tyr1:14:22+38:3916:15
55Eva LindellTrosabygdens OK1:15:37+39:5416:31
56Carin AnderssonKexholms SK1:19:01+43:1817:16
57Susanne MikaelssonHusums IF OK1:19:18+43:3517:20
58Åsa DewittLänna IF1:21:05+45:2217:43
59Lena BrobergSnättringe SK1:21:15+45:3217:45
60Anna HertinVästerviks OK1:22:03+46:2017:56
61Annika BerntssonVäsby OK1:25:20+49:3718:39
Charlotta GibergHellas Orienteringej godkänd
Marie AlfredssonOK Tyrej godkänd
Lena StrömbäckLinköpings OKej godkänd
Anneli WendeliusIFK Lidingö SOKej godkänd
Lotta BorgLinköpings OKej godkänd
Mia JodalGöteborg-Majorna OKej godkänd
Karin JohanssonFK Göingarnaej godkänd
Carolina AnderssonOK Roslagenej start
Therese ForsKvarnsvedens GOIF OKej start
Åsa JellvertGöteborg-Majorna OKej start
Anna StrandAttunda OKej start
Lena PetrisiVästerbergslagens OLej start
Anna SanderIF Thorej start
Catarina LarssonVästerås SOKej start
Carina RegbornHagaby GOIFej start
Ann GranqvistOK Ravinenej start
Åsa LarssonOK Hällenej start
Gith TellsénOK Roxenej start
Agneta Hallberg HanssonJönköpings OKej start
Susanne LindAvesta OKej start
Nina KarlssonIFK Lidingö SOKej start
Stina NordahlDomnarvets GOIFej start

H45

7 125 m, 92 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas HallménOK Tisaren47:566:43
2Flemming JørgensenOK Snab50:09+2:137:02
3Thomas JohannessonRonneby OK52:11+4:157:19
4Robert PalmVästerås SOK53:43+5:477:32
5Lars SjöbergTullinge SK54:07+6:117:35
6Jimmy BirklinMalungs OK Skogsmårdarna54:52+6:567:42
7Björn KarlssonOK Denseln55:34+7:387:47
8Sören SturessonLerums SOK55:41+7:457:48
9Pelle ForsbergIFK Enskede56:51+8:557:58
10Henrik PetterssonOK Roxen57:41+9:458:05
11Rob HartOK Linné57:56+10:008:07
12Ronny FalkSundbybergs IK58:30+10:348:12
13Lars ÖgrenKarlsbyhedens IK58:40+10:448:14
14Ulf KarlssonStorviks IF59:44+11:488:23
15Johan EngesLeksands OK59:58+12:028:24
16Magnus LarssonFK Göingarna1:00:28+12:328:29
17Stefan BergOK Ravinen1:00:38+12:428:30
18Kennet AnderssonGrycksbo IF OK1:01:00+13:048:33
19Kenneth JohanssonOK Tranan1:02:02+14:068:42
20Thomas PerssonOK Denseln1:02:32+14:368:46
21Anders WadstenOK Landehof1:02:38+14:428:47
22Jan MobergGävle OK1:02:42+14:468:48
23Torbjörn PetterssonGävle OK1:02:49+14:538:48
24Ola HultinOK Roslagen1:03:47+15:518:57
25Per SigvardsonBredaryds SOK1:04:07+16:118:59
26Håkan AxelssonFK Göingarna1:04:08+16:129:00
27Anders LillieströmOK Roxen1:04:09+16:139:00
28Lars NordgrenEksjö SOK1:04:37+16:419:04
29Jonas EklundVallentuna-Össeby OL1:04:47+16:519:05
30Urban FreijSnättringe SK1:04:57+17:019:06
31Mats EkmanVallentuna-Össeby OL1:05:16+17:209:09
32Mikael PalmbergOK Hammaren1:05:20+17:249:10
33Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad1:05:34+17:389:12
34Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK1:05:45+17:499:13
35Joakim AhlströmVästerås SOK1:05:54+17:589:14
36Magnus HjorthDomnarvets GOIF1:05:59+18:039:15
37Patrik OttossonGävle OK1:06:25+18:299:19
38Håkan OlofssonÄrla IF1:06:30+18:349:20
39Mikael ÖstlundKvarnsvedens GOIF OK1:07:03+19:079:24
40Johan HanssonJönköpings OK1:07:18+19:229:26
41Jonas PetterssonOK Tisaren1:07:33+19:379:28
42Göran NordSol Tranås1:07:52+19:569:31
43Fabian LjungqvistLunds OK1:08:24+20:289:36
44Ulf JanssonOK Triangeln1:08:37+20:419:37
45Anders KällTumba-Mälarhöjden OK1:08:56+21:009:40
46Christer ArksandVallentuna-Össeby OL1:09:03+21:079:41
47Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL1:09:14+21:189:43
48Martin PerssonOK Kåre1:09:22+21:269:44
49Jonas AxelssonLerums SOK1:09:34+21:389:45
50Thomas KarlssonOK Landehof1:09:36+21:409:46
51Niklas NilssonHärlövs IF1:09:41+21:459:46
52Anders L OlssonGävle OK1:09:57+22:019:49
53Henrik LjungemyrOK Kolmården1:10:41+22:459:55
54Anders ArfwedsonFrölunda OL1:10:58+23:029:57
55Sven PerssonÅrsunda IF1:11:01+23:059:58
56Jonas BirgersonMalungs OK Skogsmårdarna1:11:28+23:3210:01
57Christer MikaelssonHusums IF OK1:11:58+24:0210:06
58Niklas EdvardssonHästveda OK1:12:07+24:1110:07
59Mattias ZeijlonOK Hällen1:12:29+24:3310:10
60Anders SelinFK Göingarna1:13:14+25:1810:16
61Erik BerggrenTullinge SK1:13:29+25:3310:18
62Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve1:14:10+26:1410:24
63Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL1:15:34+27:3810:36
64Mikael RingiOK Kåre1:15:36+27:4010:36
65Daniel WärnsbergEksjö SOK1:16:16+28:2010:42
66Daniel UnnerudLånghundra IF1:16:21+28:2510:42
67Magnus TrofastBredaryds SOK1:16:48+28:5210:46
68Henrik MorastHaninge SOK1:18:44+30:4811:03
69Peter ForsOK Grip1:19:07+31:1111:06
70Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:21:01+33:0511:22
71Per EdströmHärnösands OK1:21:49+33:5311:28
72Johan SundinWaxholms OK1:22:09+34:1311:31
73Ulf ÅmanOK Vilse 871:22:35+34:3911:35
74Per DambergIFK Lidingö SOK1:22:40+34:4411:36
75Joakim HoppeWaxholms OK1:22:58+35:0211:38
76Johan WänströmFinspångs SOK1:23:43+35:4711:44
77Svante BerglundUlricehamns OK1:27:04+39:0812:13
78Pär-Magnus BjurekTibro OK1:28:28+40:3212:24
79Magnus LarssonVästerås SOK1:28:50+40:5412:28
80Erik ÅbergKorsnäs IF OK1:28:54+40:5812:28
81Hans JonssonVäsby OK1:29:08+41:1212:30
82Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:29:59+42:0312:37
83Patrik SteenOK Enen1:30:10+42:1412:39
84Thomas RoosIF Thor1:31:25+43:2912:49
85Anders EricssonLunds OK1:32:12+44:1612:56
86Andreas HerneOK Ravinen1:38:22+50:2613:48
87Staffan JohanssonSol Tranås1:44:04+56:0814:36
88Jonas JohanssonOK Nackhe1:47:32+59:3615:05
89Benny WiklundFinspångs SOK1:47:43+59:4715:07
90David LindgrenVästerås SOK1:52:56+1:05:0015:51
Lars HallVästerås SOKej godkänd
Peter SjödénÄlvdalens IF OKej godkänd
Peter LundOK Kolmårdenej start
Jonathan NealisLänna IFej start
Olle LindmanFinspångs SOKej start
Stefan NordströmSigtuna OKej start
Anders LöwgrenOK Milanej start
Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OLej start
Peter ThelinBredaryds SOKej start
Jan ÅhlundOK Nolaskogsarnaej start
Mikael WesterbergOK Kolmårdenej start
Ola JönssonOK Vilse 87ej start
Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OKej start
Fredrik WikstenGävle OKej start
Dan GibergTumba-Mälarhöjden OKej start
Christer LindellLinköpings OKej start
Per MårtenssonOK Ravinenej start
Bengt AnderssonIFK Mora OKej start
Pär MoqvistLerums SOKej start
Henrik JonssonOK Torej start
Ola JernströmAvesta OKej start
Thomas JosarpFK Friskus-Varbergej start
Mikael DanielssonOK Kåreej start
Pär EricsonNyköpings OKej start
Per CarlssonStora Tuna OKej start
Mattias GanslandtIFK Lidingö SOKej start
Thomas IvarssonOK Hammarenej start
Magnus EricssonVäxjö OKej start
Anders KarlssonOK Kåreej start
Patrik EvebornOK Roxenej start
Urban StåhlSundbybergs IKej start
Björn KristianssonTrollhättans SOKej start
Magnus LönnqvistOK Ravinenej start
Mikael LarssonOK Hällenej start

D50

4 150 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK36:558:53
2Elisabet EnmarkGävle OK37:18+0:238:59
3Anita WehlinSkogspojkarnas OK38:32+1:379:17
4Christina SmedbergOK Skogsfalken38:34+1:399:17
5Sara Snogerup LinseLunds OK38:52+1:579:21
6Anna JohanssonJönköpings OK39:08+2:139:25
7Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK39:18+2:239:28
8Annika ArdellOK Rodhen40:06+3:119:39
9Mona BierfeldtÄrla IF41:08+4:139:54
10Lotta RansjöOK Tyr41:09+4:149:54
11Ina SkalbergBredaryds SOK41:35+4:4010:01
12Carina KaleredOK Denseln41:39+4:4410:02
13Carina SandbergSäterbygdens OK41:40+4:4510:02
14Karin LindbergVandrarringen43:05+6:1010:22
15Eva WadmanVästerås SOK43:09+6:1410:23
16Monica KollbergEksjö SOK43:41+6:4610:31
17Monica BomanGävle OK43:45+6:5010:32
18Annika JosefssonOK Dacke44:01+7:0610:36
19Gunilla BomanVästerås SOK44:27+7:3210:42
20Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL44:48+7:5310:47
21Karina LangerakJärfälla OK46:14+9:1911:08
22Dorothe SpillmannIF Thor47:56+11:0111:33
23Lisbet LidmanHJS-Vansbro OK48:27+11:3211:40
24Anne BössfallLinköpings OK48:46+11:5111:45
25Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL48:56+12:0111:47
26Maria HartOK Linné49:21+12:2611:53
27Kristina SpångbergLunds OK49:47+12:5211:59
28Mariann JohanssonKexholms SK50:58+14:0312:16
29Anita KlarSäterbygdens OK51:17+14:2212:21
30Karin SkullmanLinköpings OK51:21+14:2612:22
31Åsa LindhSundbybergs IK51:46+14:5112:28
32Ingela AnderssonLunds OK52:28+15:3312:38
33Mia GustafssonOK Kåre52:42+15:4712:41
34Christina PernebyIFK Lidingö SOK52:48+15:5312:43
35Carina HammarlingLänna IF54:23+17:2813:06
36Lena NilssonOK Linné55:34+18:3913:23
37Gunnel SvenssonOK Tranan56:19+19:2413:34
38Nina SchmidtTrollhättans SOK57:34+20:3913:52
39Christina SternerOK Njudung57:42+20:4713:54
40Eva SvanbergJärfälla OK57:48+20:5313:55
41Katarina SundqvistOK Kåre58:33+21:3814:06
42Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK58:38+21:4314:07
43Wiveka ErnstssonFK Göingarna1:00:13+23:1814:30
44Annlouise AlmqvistIFK Mora OK1:01:34+24:3914:50
45Ebba HedegårdOK Kolmården1:01:49+24:5414:53
46Anna KullbergLinköpings OK1:03:22+26:2715:16
47Monica FröjdSnättringe SK1:03:59+27:0415:25
48Margareta MandingerTrollhättans SOK1:05:50+28:5515:51
49Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL1:06:17+29:2215:58
50Mia HillerhagIFK Lidingö SOK1:15:03+38:0818:05
51Maria GelinderAttunda OK1:19:21+42:2619:07
52Annette WigertzLånghundra IF1:29:10+52:1521:29
Elisabeth HectorSnättringe SKej godkänd
Anne SvantessonHjärnarps GH OLej start
Johanna SundströmJärla Orienteringej start
Maria TryggöTrollhättans SOKej start
Åsa KindlundhAlfta-Ösa OKej start
Hillevi ErikssonOK Linnéej start
Maria KvarnlöfOK Roslagenej start
Anki GustafssonSäterbygdens OKej start
Lotta JungåkerKorsnäs IF OKej start
Annalena AndersenWaxholms OKej start
Camilla LarssonOK Hällenej start
Pia BoudrieVäsby OKej start
Anna AlbinssonIFK Mora OKej start
Anna-Karin AdolfssonOK Kåreej start

H50

6 475 m, 102 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF43:456:45
2Lasse JanssonGävle OK48:05+4:207:25
3Håkan SvenssonBredaryds SOK48:43+4:587:31
4Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF49:17+5:327:36
5Conny ForsbergLånghundra IF49:50+6:057:41
6Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL50:07+6:227:44
7Lars Håkan SandvikAttunda OK50:36+6:517:48
8Björn ÖbergRyda SK50:47+7:027:50
9Tomas LöfgrenStora Tuna OK52:15+8:308:04
10Per MelénOK Kåre53:21+9:368:14
11Mikael IngelssonOckelbo OK53:55+10:108:19
12Stefan TellsénOK Roxen54:07+10:228:21
13Mats KristianssonTrollhättans SOK55:00+11:158:29
14Jan SjöhedGävle OK55:26+11:418:33
14Mats LjungqvistKexholms SK55:26+11:418:33
16Peter Lillen NilssonOK Tranan56:09+12:248:40
17Kent KlassonHestra IF56:10+12:258:40
18Johan MarkstedtOK Södertörn56:18+12:338:41
19Jonas LångStora Tuna OK57:14+13:298:50
20Göran LängheimTullinge SK57:17+13:328:50
21Sten LeanderssonOK Tyr57:42+13:578:54
22Roine PetterssonIFK Göteborg57:44+13:598:54
23Jan-Olof BogrenSundbybergs IK58:04+14:198:58
24Lars HelgessonHestra IF58:16+14:318:59
25Magnus RajanIFK Lidingö SOK59:27+15:429:10
26Jonas GidingVallentuna-Össeby OL59:47+16:029:13
27Per KällvikÅmåls OK59:59+16:149:15
28Tord HederskogHJS-Vansbro OK1:00:34+16:499:21
29Thomas CallebergSnättringe SK1:01:27+17:429:29
30Kalle PerssonOK Österåker1:01:37+17:529:30
31Anders EnmarkGävle OK1:02:02+18:179:34
32Mats JavehedVallentuna-Össeby OL1:02:06+18:219:35
33Ulf K. RaskSigtuna OK1:02:11+18:269:36
34Stefan AronengHestra IF1:02:20+18:359:37
35Stefan KarlssonOK Ravinen1:02:23+18:389:38
36Hans-Åke SköttKorsnäs IF OK1:02:43+18:589:41
37Per SandbergSäterbygdens OK1:03:10+19:259:45
38Per SundströmVästerås SOK1:03:34+19:499:49
39Magnus KarlssonOK Landehof1:03:52+20:079:51
40Peter HedbergLunds OK1:04:00+20:159:53
41Nils AronssonOK Tisaren1:04:44+20:599:59
42Tommy ÅhmanLånghundra IF1:04:50+21:0510:00
43Jonas HagströmFalköpings AIK OK1:04:52+21:0710:01
44Urban AnderssonKexholms SK1:05:17+21:3210:04
45Pedro LundqvistLinköpings OK1:05:34+21:4910:07
46Göran MånssonOK Dacke1:05:35+21:5010:07
47Mikael HanssonBredaryds SOK1:05:51+22:0610:10
48Sven LundgrenVäxjö OK1:07:21+23:3610:24
49Andrew LagoGöteborg-Majorna OK1:08:12+24:2710:31
50Sven WigertzLånghundra IF1:08:22+24:3710:33
51Fredrik MorastHaninge SOK1:08:24+24:3910:33
52Krister RosjöJönköpings OK1:08:30+24:4510:34
53Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK1:08:59+25:1410:39
53Kalle ÖstgrenOK Kåre1:08:59+25:1410:39
55Tomas HultqvistTullinge SK1:09:02+25:1710:39
56Peter BerggrenOK Kolmården1:09:47+26:0210:46
57Rikard BorgLinköpings OK1:10:01+26:1610:48
58Björn SvenssonOK Djerf1:10:02+26:1710:48
59Rudolf HersénTullinge SK1:10:30+26:4510:53
60Ronny NordgrenSundbybergs IK1:10:44+26:5910:55
61Per EdenhamnLänna IF1:11:26+27:4111:01
62Bengt HaglundLeksands OK1:11:58+28:1311:06
63Stefan NilssonOK Linné1:12:48+29:0311:14
64Bo LauriSnättringe SK1:12:51+29:0611:15
65Mats BredfeltLunds OK1:13:16+29:3111:18
66Håkan RedtzerAttunda OK1:14:36+30:5111:31
67Stefan TörnqvistVästerås SOK1:14:51+31:0611:33
68Magnus HerberthsonLinköpings OK1:15:14+31:2911:37
69Martin MandingerTrollhättans SOK1:16:21+32:3611:47
70Björn SalomonssonSnättringe SK1:16:39+32:5411:50
71Niclas AhlströmVästerås SOK1:17:26+33:4111:57
72Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:17:32+33:4711:58
73Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:18:12+34:2712:04
74Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK1:18:20+34:3512:05
75Torbjörn SöderlundLeksands OK1:19:04+35:1912:12
76Mikael DavidssonVästerås SOK1:19:14+35:2912:14
77Ulf HamreforsVästerås SOK1:19:57+36:1212:20
78Håkan LindbergOK Djerf1:22:15+38:3012:42
79Anders S NybergSäterbygdens OK1:23:36+39:5112:54
80Per WolgastSnättringe SK1:24:08+40:2312:59
81Patrick DjerfLerums SOK1:24:52+41:0713:06
82Jan LindhSundbybergs IK1:27:13+43:2813:28
83Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:27:46+44:0113:33
84Mats ErikssonDomnarvets GOIF1:28:05+44:2013:36
85Robert ÖstlundSäterbygdens OK1:30:14+46:2913:56
86Gert PetterssonLunds OK1:30:56+47:1114:02
87Klas LindgrenVästerås SOK1:31:49+48:0414:10
88Tomas BäckTrosabygdens OK1:34:09+50:2414:32
89Dag TryggöTrollhättans SOK1:34:37+50:5214:36 Ladda ner rutt i gpx-format
90Bo WesterbergTrollhättans SOK1:41:03+57:1815:36
91Per WadmanVästerås SOK1:44:01+1:00:1616:03
92Micael ElmbladBredaryds SOK1:47:27+1:03:4216:35
93Anders WinaldHellas Orientering1:48:30+1:04:4516:45
94Hans MalmbergWaxholms OK1:48:41+1:04:5616:47
95Stefan AbrahamssonSundbybergs IK1:57:07+1:13:2218:05
96Christer BroströmOK Denseln2:10:08+1:26:2320:05
97Gunnar SkärlénHaninge SOK2:15:49+1:32:0420:58
Anders PetterssonOK Dackeej godkänd
Stefan SvenssonBredaryds SOKej godkänd
Peter AlbrektssonOK Ravinenej godkänd
Lennart LundinKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Claes BerglundSigtuna OKej godkänd
Mats NylundBredaryds SOKej start
Petri LaaksonenJärla Orienteringej start
Stefan HenrikssonIFK Enskedeej start
Joakim IngelssonOK Hammarenej start
Anders BergDomnarvets GOIFej start
Christer MorellOK Kåreej start
Per KallhaugeSnättringe SKej start
Lars SpånbergGävle OKej start
Hans SundqvistTullinge SKej start
Olle JanrikBromma-Vällingby SOKej start
Lars SvantessonHjärnarps GH OLej start
Peo SvenskStora Tuna OKej start
Magnus BlennowFalköpings AIK OKej start
Tomas SundqvistOK Kåreej start
Per-Olof SvenssonLänna IFej start
Björn AlbinssonIFK Mora OKej start
Rikard ImarkTullinge SKej start
Anders DalhammerOK Roxenej start
Leif LundinJärla Orienteringej start
Jan KaleredOK Denselnej start
Stefan LundOK Linnéej start
Kent BerggrenTullinge SKej start
Magnus BacklundSäterbygdens OKej start
Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OKej start

D55

3 900 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK37:599:44
2Barbro LönnkvistTullinge SK39:10+1:1110:02
3Kane AnderssonIFK Mora OK39:50+1:5110:12
4Elisabeth FriesUmeå OK40:32+2:3310:23
5Annika DavidssonVästerås SOK42:02+4:0310:46
6Eva WalheimRobertsfors IK44:01+6:0211:17
7Jannike WålbergOK Kåre44:13+6:1411:20
8Ingrid LarssonFK Göingarna44:33+6:3411:25
9Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK44:52+6:5311:30
10Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL45:05+7:0611:33
11Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK46:24+8:2511:53
12EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF46:28+8:2911:54
13Kerstin TjernlundOK Vilse 8749:19+11:2012:38
13Ingela BengtssonÅrsunda IF49:19+11:2012:38
15Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK49:51+11:5212:46
16Annika LeanderssonOK Tyr50:48+12:4913:01
17Anna-Karin OhlssonTullinge SK51:01+13:0213:04
18Anita BodinGällstadbygdens SOK51:13+13:1413:07
19Lena FröbergGOIF Tjalve52:34+14:3513:28
20Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren52:38+14:3913:29
21Maria AnderssonBredaryds SOK53:52+15:5313:48
22Vivianne LindstamSol Tranås53:57+15:5813:50
23Lena RunessonOK Vivill55:16+17:1714:10
24Sofie NylanderOK Kåre55:22+17:2314:11
25Inger FrickFK Göingarna59:18+21:1915:12
Gunilla KreissJärla Orienteringej godkänd
Carina DoyleSundbybergs IKej start
Karin MoodhOK Tyrej start
Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OKej start
Helena BachmanTäby OKej start
Susanne PerssonÄrla IFej start
Karin GunnarssonStora Tuna OKej start
Kristina ErikssonDalaportens OLej start
Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OKej start

H55

5 900 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär VestbladOK Ravinen45:407:44
2Jan NordinSundsvalls OK47:09+1:297:59
3Christer SkoogKils OK47:56+2:168:07
4Lars LindgrenOK Ödmården48:22+2:428:11
5Stefan NybergAvesta OK49:03+3:238:18
6Mats WalheimRobertsfors IK50:08+4:288:29
7Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK51:22+5:428:42
7Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK51:22+5:428:42
9Thomas EricsonAlfta-Ösa OK52:31+6:518:54
10Lars SjökvistStora Tuna OK52:32+6:528:54
11Mats HallNyköpings OK52:33+6:538:54
12Anders LöfgrenJärfälla OK52:45+7:058:56
13Göran NilssonSnättringe SK52:57+7:178:58
14Mats BrorssonTockarps IK53:09+7:299:00
15Anders BjörklundSävedalens AIK53:11+7:319:00
16Hans TarandiIFK Lidingö SOK53:19+7:399:02
17Ulf WallinGöteborg-Majorna OK54:35+8:559:15
18Bo BörjessonStorviks IF54:38+8:589:15
19Trond OlsenLøten o-lag57:28+11:489:44
20Mats LindqvistSävedalens AIK59:05+13:2510:00
21Bengt LarssonFK Göingarna59:06+13:2610:01
22Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:00:53+15:1310:19
23Lars ForsstedtSöders-Tyresö1:01:23+15:4310:24
24Fredrik SalénOK Renen1:03:11+17:3110:42
25Stefan JohanssonTrollhättans SOK1:04:34+18:5410:56
26Jan-Olov BergmanVästerås SOK1:04:53+19:1310:59
27Per-Olov SjöströmVästerås SOK1:06:53+21:1311:20
28Tryggve OttossonVästerbergslagens OL1:07:38+21:5811:27
29Stefan GustafssonOK Hällen1:07:50+22:1011:29
30Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK1:09:06+23:2611:42
31Jan GottfridssonNorbergs OK1:09:55+24:1511:51
32Tore TjernlundOK Vilse 871:11:08+25:2812:03
33Lars RunessonOK Vivill1:11:18+25:3812:05
34Anders SpånérGöteborg-Majorna OK1:12:57+27:1712:21
35Thomas HenmyrOK Vilse 871:16:04+30:2412:53
36Ton LangerakJärfälla OK1:16:19+30:3912:56
37Sten-Olof MatssonLeksands OK1:19:46+34:0613:31
38Svante LindgrenKorsnäs IF OK1:20:02+34:2213:33
39Jan LundgrenLinköpings OK1:21:12+35:3213:45
40Lars EklundVäxjö OK1:23:07+37:2714:05
41Ulf LindbergBoxholm-Mjölby OL1:23:14+37:3414:06
42Leif GustafssonSäterbygdens OK1:23:42+38:0214:11
43Lennart ErikssonSol Tranås1:30:16+44:3615:17
44Werner KöhlerTullinge SK1:36:48+51:0816:24
45Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK1:40:05+54:2516:57
Gunnar SvanbergJärfälla OKej godkänd
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Lars MattssonOK Kåreej godkänd
Lars BengtssonÅrsunda IFej godkänd
Erik WadmanIFK Mora OKej start
Göran HedmanValbo AIFej start
Kyrre ThalbergLunds OKej start
Anders LundJärfälla OKej start
Anders L BjörklundOK Kåreej start
Anders AlamaaIK Vikings OKej start
Kjell KlarSäterbygdens OKej start
Tommy RoosFalköpings AIK OKej start
Arne KlintbergEksjö SOKej start
Björn RosendahlÄrla IFej start
Lars OlofssonRehns BKej start
Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OKej start
Kenneth PetterssonJärfälla OKej start
Christer SegerquistGävle OKej start
Torgny JeppssonKatrineholms OKej start

D60

3 700 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin Håkansson RabeUlriksbergs IK39:3010:40
2My RönnolsTäby OK43:13+3:4311:40
3Maria NordvallOK Kolmården48:37+9:0713:08
4Lena JanssonJärla Orientering50:03+10:3313:31
5Solvej CarlsonIFK Hedemora OK50:10+10:4013:33
6Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF51:34+12:0413:56
7Inger MattssonVästerbergslagens OL1:02:01+22:3116:45
8Kerstin Frisk EngstrandStora Tuna OK1:05:24+25:5417:40
Elisabeth JonssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Lena JakobssonVästerås SOKej start
Maud LundgrenLinköpings OKej start
Solweig PalmAvesta OKej start

H60

5 600 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna46:298:18
2Roger LindLeksands OK50:15+3:468:58
3Clas FriesUmeå OK52:13+5:449:19
4Per Ove WallénTäby OK53:44+7:159:35
5Hans AnderssonVästerbergslagens OL56:06+9:3710:01
6Thom SandvikAvesta OK56:17+9:4810:03
7Anders FriesUmeå OK56:43+10:1410:07
8Anders Stefan VestlundOK Kåre58:18+11:4910:24
9Arne HolmerIFK Mora OK59:14+12:4510:34
10Torbjörn OttossonStora Tuna OK59:17+12:4810:35
11Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK59:56+13:2710:42
12Gunnar MunkteliusSurahammars SOK1:00:56+14:2710:52
13Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn1:01:45+15:1611:01
14Yngve ErnstssonFK Göingarna1:04:21+17:5211:29
15Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK1:05:12+18:4311:38
16Sune SisellOK Södertörn1:07:14+20:4512:00
17Jonny NilssonSnättringe SK1:08:32+22:0312:14
18Örjan StahlGrycksbo IF OK1:09:57+23:2812:29
19Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna1:10:00+23:3112:30
20Carl BachmanTäby OK1:10:34+24:0512:36
21Anders RunanderTrosabygdens OK1:11:26+24:5712:45
22Karl MollénOK Denseln1:12:48+26:1913:00
23Matts BjörkeSöders-Tyresö1:14:50+28:2113:21
24Dan WesterbergOK Kåre1:14:54+28:2513:22
25Göran OhlssonTullinge SK1:16:10+29:4113:36
26Per LindskogGotlands Bro OK1:16:28+29:5913:39
27Erik BromanAlfta-Ösa OK1:17:13+30:4413:47
28Mats IngvarssonOK Vilse 871:17:33+31:0413:50
29Sven LarssonSärna SK1:19:02+32:3314:06
30Mats LandquistKöping-Kolsva OK1:19:53+33:2414:15
31Leif JohanssonKexholms SK1:23:02+36:3314:49
32Curt RahlénOK Ravinen1:24:12+37:4315:02
33Reinhold LenneboIF Thor1:24:20+37:5115:03
34Leif ÅkerblomStora Tuna OK1:30:45+44:1616:12
35Anders GunnarssonSurahammars SOK1:39:22+52:5317:44
36Bengt HanssonSäterbygdens OK1:52:23+1:05:5420:04
Kenneth WålbergOK Kåreej godkänd
Lars MongårdSkogsluffarnas OKej godkänd
Anders Gunnar DahlgrenHagaby GOIFej godkänd
Anders PerssonOK Vilse 87ej godkänd
Anders ForsstedtSöders-Tyresöej start
Sture JohanssonOK Kullingshofej start
Ragnar OlssonTibro OKej start
Hans-Erik LangVästerbergslagens OLej start
Pelle SkullmanLinköpings OKej start
Krister StrandOK Landehofej start
Ralf LindgrenNAIS Orienteringsklubbej start
Tore GunnarssonMarkbygdens OKej start
Arne AnderssonBredaryds SOKej start
Per-Erik FogelOK Kåreej start
Lars JakobssonVästerås SOKej start
Urban ArnessonOK Torfinnej start

D65

3 700 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt Linnéa ErikssonSala OK40:5211:02
2Maria EhnTullinge SK48:17+7:2513:02
3Anne LundmarkJärfälla OK48:56+8:0413:13
4Margareta HagstedtVäsby OK49:47+8:5513:27
5Gerd LindholmSol Tranås51:40+10:4813:57
6Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF53:06+12:1414:21
7Gun-Inger SahlbergLånghundra IF53:24+12:3214:25
8Maud MossbergOK Järnbärarna55:53+15:0115:06
9Britt-Marie DahlinLeksands OK59:03+18:1115:57
10Ulla LindellOK Hällen59:10+18:1815:59
11Maud NilssonHJS-Vansbro OK1:00:30+19:3816:21
12Ingrid NylanderSundsvalls OK1:04:30+23:3817:25
13Bodil ThunholmIK Jarl Rättvik1:07:02+26:1018:07
Ulla GummesonVäsby OKej godkänd
Marianne SellgrenSigtuna OKej godkänd
Pirkko StenerhagVästerbergslagens OLej start
Eva HalvarsonOK Kåreej start
Viviann AnderssonSnättringe SKej start
Britta EklundTrosabygdens OKej start
Ingeborg TorrisMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Kristina Eriksson