Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 43rd Oxford vs Cambridge University Varsity Orienteering Match

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 43rd Oxford vs Cambridge University Varsity Orienteering Match
Arrangörsorganisation: OK Ravinen
Datum: lördag 5 april 2014

Mens-A

8 400 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle BergmanOK Ravinen42:095:01
2Assar HellströmOK Ravinen44:21+2:125:16
3Carsten JørgensenCopenhagenO51:09+9:006:05
4Alan CherryJesus OK52:28+10:196:14
5Matthew VokesCUOC53:42+11:336:23
6Aidan SmithOxford University54:19+12:106:27
7Eric RollerJärfälla OK54:28+12:196:29
8Duncan ArcherJesus OK54:42+12:336:30
9Quentin HardingLancaster OC59:14+17:057:03
10Ben  StevensOxford University1:00:21+18:127:11
11Jamie ParkinsonOxford University1:00:50+18:417:14
12John OckendenCUOC1:03:04+20:557:30
13Tim BealeJesus OK1:05:08+22:597:45
14Edward CatmurSLOW1:05:31+23:227:47
15Matthew LyleJesus OK1:06:55+24:467:57
16Jon MarsdenJesus OK1:10:54+28:458:26
17Per ForsbergJesus OK1:12:15+30:068:36
18Ian WebbJesus OK1:12:46+30:378:39
19Robert GardnerOK Södertörn1:14:24+32:158:51
20Dan SafkaCUOC1:15:24+33:158:58
21John HartleyOK Ravinen1:18:42+36:339:22
22Mark SalmonCUOC1:19:23+37:149:27
23James HoadCUOC1:20:10+38:019:32
24Scott CollierCornwall OC1:25:24+43:1510:10
25Carl BootlandOxford University1:25:54+43:4510:13
26David MaliphantDrongO1:29:31+47:2210:39
27Josh MilnerOxford University1:34:34+52:2511:15
28Tom DobraCUOC1:39:59+57:5011:54
29Gavin SmithLancaster OC1:54:45+1:12:3613:39
30Adam BennettDrongO1:57:40+1:15:3114:00
31Alex VaiOxford University2:45:01+2:02:5219:38
32Cédric FaucheuxDrongO3:28:42+2:46:3324:50
Ian CumpsteyJesus OKej godkänd
Ben WindsorDrongOej start

Mens-B

6 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HerneOK Ravinen45:386:42
2Alistair LandelsStora Tuna OK51:38+6:007:35
3Joe HobbsCUOC1:12:17+26:3910:37
4David RoachJesus OK1:16:51+31:1311:18
5Glenn WiderströmOK Ravinen1:17:01+31:2311:19
6Oliver RobshawOxford University1:30:27+44:4913:18
7Edward ArglesOxford University1:32:07+46:2913:32
8Tom LeachCUOC1:53:01+1:07:2316:37
9Hong Quan LockCUOC3:53:44+3:08:0634:22
Patrick BeardmoreOxford Universityej start
Phil DaviesCUOCej start

Mens-C

4 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik LiengCUOC53:4212:47
2Harald BauerIFK Lidingö SOK58:03+4:2113:49
3Jan Grüne 1:03:52+10:1015:12

Woman-A

6 800 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katrin HardingCUOC50:387:26
2Helen GardnerJesus OK52:39+2:017:44
3Louise MarkstedtOK Södertörn53:47+3:097:54
4Carrie BeadleCUOC54:11+3:337:58
5Jessica MasonCUOC56:58+6:208:22
6Jenni AdamsJesus OK57:32+6:548:27
7Aini VuorinenOxford University58:55+8:178:39
8Zuzka StrakovaCUOC1:05:09+14:319:34
9Anne OsborneJesus OK1:06:38+16:009:47
10Sue HardingLancaster OC1:12:38+22:0010:40
11Juliette SoulardStora Tuna OK1:13:41+23:0310:50
12Miranda LeafCUOC1:14:47+24:0910:59
13Ann RollerJärfälla OK1:15:48+25:1011:08
14Andy StrakovaCUOC1:22:11+31:3312:05
15Andrea StefkovaCUOC1:22:17+31:3912:06
16Sophie LouthOxford University1:23:54+33:1612:20
17Mary OckendenLancaster OC1:25:01+34:2312:30
18Rebecca ThorntonOxford University1:36:24+45:4614:10
19Natalie HolroydCUOC1:46:27+55:4915:39
20Heather WaltonJesus OK2:14:45+1:24:0719:48
Fiona PetersenCUOCej godkänd

Woman-B

4 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Raphaëlle SuardDrongO1:05:5615:41
2Helen PruzinaCUOC1:13:33+7:3717:30
Sarah GalesCUOCej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser