Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lidköpings vårtävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lidköpings vårtävling
Arrangörsorganisation: Lidköpings VSK
Datum: söndag 10 maj 2015

D21

3 660 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ThernOK Skogshjortarna28:097:41
2Johanna ÖbergRyda SK29:08+0:597:57
3Louise BorgTrollhättans SOK34:13+6:049:20
4Sara KarlssonOK Skogsstjärnan44:29+16:2012:09
5Wilma JanssonVänersborgs SK44:43+16:3412:13
6Maria MarkendahlOK Klyftamo48:02+19:5313:07
Sofia SjögrenOK Kullingshofutgått

H21

5 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn ÖbergRyda SK35:277:00
2Anders PåhlmanIstrums SK40:39+5:128:02
3Ludvig DanforsMullsjö SOK41:22+5:558:10
4Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan49:18+13:519:44

D20

3 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isis JernstigVänersborgs SK1:40:4228:21

D18

3 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa CreaserSävedalens AIK1:17:2021:47

H18

3 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola HoltbringOK Amne52:2314:45

D16 Kort

3 140 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filippa JonssonRyda SK47:2015:04

D14

3 140 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove ErikssonRyda SK59:5819:05
Alva SonessonFalköpings AIK OKej start
Thea KarlssonRyda SKej start

H14

3 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HolmbergIF Hagen32:4010:24
2Hugo MandingerTrollhättans SOK35:37+2:5711:20
3Anton KarlssonMariestads FK49:16+16:3615:41

H14 Kort

2 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel RosénMariestads FK29:5513:39
2Christoffer WallMariestads FK29:56+0:0113:40
3Philip EkbergTrollhättans SOK34:14+4:1915:37
4Emil SelmossonLidköpings VSK54:57+25:0225:05

D12

2 190 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa SonessonFalköpings AIK OK16:527:42
2Mirjam InemyrIstrums SK19:46+2:549:01
3Ida JohanssonFrämmestads IK20:05+3:139:10
4Ida BengtssonOK Alehof20:07+3:159:11
5Wilma PetterssonOK Kullingshof20:10+3:189:12
6Alva SvärdhagenLidköpings VSK21:19+4:279:44
7Ebba ThernOK Skogshjortarna22:13+5:2110:08
8Sofia RaskKungälvs OK22:32+5:4010:17
9Thea TanhuaIstrums SK25:03+8:1111:26
10Tova JanssonVänersborgs SK26:46+9:5412:13
Elwira JonssonRyda SKutgått
Moa SkoogIF Hagenej start
Agnes KarlssonRyda SKej start

H12

2 190 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton CarlssonIF Hagen16:247:29
2Simon VeltmanOK Skogshjortarna21:16+4:529:42
3Erik DelinRyda SK23:05+6:4110:32
4Edwin HasselbladLidköpings VSK23:18+6:5410:38
5Felix HolmstenFrämmestads IK27:55+11:3112:44
6Oskar JosefssonIstrums SK47:27+31:0321:40
Arvid EkströmStenungsunds OKej godkänd
Kalle InemyrIstrums SKej start

D12 Kort

1 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella SelmossonLidköpings VSK14:388:36
2Anna BackmanLidköpings VSK19:11+4:3311:17
Julia EkbergTrollhättans SOKej start

D10

1 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin SvärdhagenLidköpings VSK13:398:01
2Stina ThernOK Skogshjortarna17:36+3:5710:21
3Towa LaagenLidköpings VSK22:54+9:1513:28
Ebba BackmanLidköpings VSKej start
Jennifer StigssonTrollhättans SOKej start

H10

1 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liam HogedalVänersborgs SK12:327:22
2Jonas OlssonOK Amne14:17+1:458:24
3Vilmer HasselbladLidköpings VSK16:32+4:009:43
4Erik EkbergTrollhättans SOK16:33+4:019:44
5Emil JosefssonIstrums SK24:47+12:1514:34

D35

3 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin SörstrandIstrums SK41:3211:41
2Linda LarssonFrämmestads IK42:51+1:1912:04
3Maria SahlénIF Hagen44:16+2:4412:28
4Anna JohanssonFrämmestads IK56:26+14:5415:53

H35

4 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert EnbomVänersborgs SK39:088:14

D40

3 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrika ErikssonRyda SK1:35:4826:59
Erika RaskKungälvs OKej godkänd
Martina StigssonTrollhättans SOKutgått
Malin TengströmFrämmestads IKutgått

H40

4 010 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Richard TengströmFrämmestads IK30:437:39
2Tobias KarlssonRyda SK37:56+7:139:27
3Magnus KarlssonRyda SK44:15+13:3211:02
4Sammy TanhuaIstrums SK53:20+22:3713:18
5Håkan SonessonFalköpings AIK OK56:16+25:3314:01
6Carl-Erik FogelstrandRyda SK1:08:19+37:3617:02
7Andreas JohanssonFrämmestads IK1:29:38+58:5522:21

D45

3 170 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therése AnderssonRyda SK34:1910:49
2Helena BengtssonSävedalens AIK54:09+19:5017:04
3Eva NilssonKungälvs OK55:03+20:4417:21
4Carina WallgrenIstrums SK55:46+21:2717:35
5Nina OlssonFalköpings AIK OK56:51+22:3217:56
Ewa HolmbergIF Hagenej godkänd
Anette TanhuaIstrums SKej godkänd
Kristina PatrikssonOK Klyftamoej start

H45

4 010 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar ElveljungIFK Göteborg28:337:07
2Bo HallbergFalköpings AIK OK33:19+4:468:18
3Mikael PalgrimVänersborgs SK35:43+7:108:54
4Bo SvenssonIstrums SK37:41+9:089:23
5Pål MagnussonUddevalla IS39:00+10:279:43
6Erik LösethFalköpings AIK OK39:47+11:149:55
7Håkan JanssonVänersborgs SK42:05+13:3210:29
8Peter TorgénIstrums SK54:09+25:3613:30
9Hans NilssonKungälvs OK1:03:25+34:5215:48

D50

3 170 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marita KarlssonOK Skogsstjärnan31:329:56
2Lena CarlssonSävedalens AIK32:04+0:3210:06
3Maria SkogsbergMariestads FK36:02+4:3011:22
4Heli MarjomaaStigsökarna39:08+7:3612:20
5Lena MarkendahlOK Klyftamo51:01+19:2916:05
6Margareta MandingerTrollhättans SOK52:12+20:4016:28

H50

3 610 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik BarrulfOK Tyr29:478:15
2Jörgen HallénTrollhättans SOK30:47+1:008:31
3Magnus JoelssonSOK 6832:06+2:198:53
4Martin MandingerTrollhättans SOK37:55+8:0810:30
5Tony GustavsenIstrums SK37:57+8:1010:30
6Peter StrömdahlOK Skogsvargarna40:34+10:4711:14
7Peter RavnellGudhems IF47:02+17:1513:01
8Bo WesterbergTrollhättans SOK50:34+20:4714:00
9Hans LindgrenOK Skogshjortarna53:27+23:4014:48
Hans KööhlerTrollhättans SOKej godkänd
Henrik KarlssonOK Skogsstjärnanej start

D55

3 120 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin AnderssonRyda SK35:2411:20
2Birgitta AnderssonFrämmestads IK38:07+2:4312:13
3Ingrid KensbyOK Tyr39:05+3:4112:31
4Elisabeth FredrikssonGudhems IF39:24+4:0012:37
5Kerstin BurmanKvillebyns SK45:19+9:5514:31
6Eva KarlssonUddevalla OK46:25+11:0114:52
7Birgit HanssonHerrestads AIF46:40+11:1614:57
8Monica KnutssonSävedalens AIK47:16+11:5215:08
9Katarina SjöholmMullsjö SOK48:49+13:2515:38
10Britt-Marie JohansonOK Skogsstjärnan49:32+14:0815:52
11Catharina KarlssonTrollhättans SOK51:15+15:5116:25
12Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan1:09:29+34:0522:16
13Radka KühnelTrollhättans SOK1:11:03+35:3922:46
Lotta LandénIstrums SKej start

H55

3 610 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola LundIF Hagen31:078:37
2Thomas HjertFalköpings AIK OK31:32+0:258:44
3Arne NåboTrollhättans SOK31:33+0:268:44
4Anders AxelssonTrollhättans SOK34:05+2:589:26
5Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK35:01+3:549:41
6Mats KensbyOK Tyr43:18+12:1111:59
7Leif SandahlOK Tyr44:00+12:5312:11
8Dick NymanUddevalla IS44:29+13:2212:19
9Anders KjellbergOK Flundrehof52:12+21:0514:27
10Thord EkströmTrollhättans SOK1:12:40+41:3320:07

D60

2 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK42:5317:17
2Monica AbrahamssonGudhems IF47:06+4:1318:59
3Pia SvenssonFalköpings AIK OK48:32+5:3919:34
4Gisela LöfvingTibro OK58:19+15:2623:30
5Anna-Carin MolinFalköpings AIK OK1:07:59+25:0627:24
Ingrid JessenFrämmestads IKej godkänd
Gunilla HogedalVänersborgs SKej godkänd

H60

3 470 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart HålsjöOK Skogshjortarna32:509:27
2Uno MagnussonIF Hagen34:03+1:139:48
3Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK34:16+1:269:52
4Johan KarlssonTrollhättans SOK34:58+2:0810:04
5Urban LarssonOK Gipen36:23+3:3310:29
6Thomas SjöholmMullsjö SOK39:52+7:0211:29
7Lars GrehnMullsjö SOK39:58+7:0811:31
8Hans EkbergTrollhättans SOK40:13+7:2311:35
9Tommy WesterbergIF Hagen41:47+8:5712:02
10Peter LarssonTrollhättans SOK48:29+15:3913:58
11Robert JessenFrämmestads IK48:40+15:5014:01
12Börje SundbergOK Gipen49:13+16:2314:11
13Håkan LööfMariestads FK49:31+16:4114:16
14Stefan MillegårdSävedalens AIK50:21+17:3114:30
15Anders JohansonOK Skogsstjärnan51:13+18:2314:45
16Per WennerbergOK Klyftamo54:45+21:5515:46
17Bernt AnderssonIF Rigor57:00+24:1016:25
18Bengt AnderssonFrämmestads IK57:24+24:3416:32
19Roalh KlevelandKvillebyns SK59:02+26:1217:00
20Börje GustavssonTrollhättans SOK1:02:10+29:2017:54
21Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:10:51+38:0120:25
22Arne AlfredssonUddevalla OK1:14:58+42:0821:36
23Bo AnderssonFalköpings AIK OK1:22:43+49:5323:50
Lars EkbergTrollhättans SOKej godkänd
Kjell KaminskyIF Hagenej godkänd
Tommy HoltbringOK Amneutgått
Anders KäckMariestads FKej start
Roland SvenssonOK Skogsstjärnanej start

D65

2 480 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL34:2813:53
2Lena GranefeltOK Tyr41:25+6:5716:42
3Eva HöijeOK Ravinen44:07+9:3917:47
4Anne-Marie TiveljungIK Gandvik45:41+11:1318:25
5Birgitta KarlsonRyda SK47:53+13:2519:18
6Linnéa KarlssonOK Skogsstjärnan2:02:31+1:28:0349:24
Eva AlsinIK Ymerej godkänd
Britt-Marie LarssonSOK 68ej godkänd
Marion HallstenUddevalla OKej start

H65

3 120 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per IvarssonTrollhättans SOK28:319:08
2Lars HogedalVänersborgs SK28:45+0:149:12
3Lars GranefeltOK Tyr30:28+1:579:45
4Håkan OlssonHjobygdens OK30:49+2:189:52
5Johnny KarlssonUddevalla OK38:33+10:0212:21
6Hans-Gösta BernhardMariestads FK38:49+10:1812:26
7Jan-Erik PålssonUddevalla IS39:51+11:2012:46
8Sune GustafssonTibro OK42:27+13:5613:36
9Vidar LöfvingTibro OK42:30+13:5913:37
10Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL46:03+17:3214:45
11Lars-Erik NorstenHerrljunga SK Skid o OL46:22+17:5114:51
12Karl Evert SvenssonIF Hagen46:47+18:1614:59
Per-Arne KällénUddevalla OKej godkänd

D70

2 580 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern43:3016:51
2Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan50:52+7:2219:42
3Berith IvehagFrämmestads IK58:25+14:5522:38
4Margit RybergOK Klyftamo1:09:55+26:2527:05
5Ulla HöökOK Klyftamo1:13:36+30:0628:31
Birgitta JonssonRyda SKej godkänd
Anita NordbergOK Klyftamoej godkänd

H70

3 040 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart HöijeOK Ravinen33:1010:54
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna34:51+1:4111:27
3Rune SandbergUddevalla OK35:27+2:1711:39
4Lars-Erik NilssonMariestads FK36:37+3:2712:02
5Dag LorénOK Frisene37:01+3:5112:10
6Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu37:25+4:1512:18
7Roland NilssonFalköpings AIK OK39:03+5:5312:50
8Lars-Erik LarssonOK Amne39:05+5:5512:51
9Henrik HvoslefIK Stern40:48+7:3813:25
10Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo41:01+7:5113:29
11Åke NordbergOK Klyftamo41:16+8:0613:34
12Per-Olof JohanssonOK Klyftamo42:26+9:1613:57
13Knut HöökOK Klyftamo44:24+11:1414:36
14Gunnar BrystHjobygdens OK55:30+22:2018:15
15Mårten SvenssonOK Gipen58:30+25:2019:14
16Jan ElfsbergFalköpings AIK OK1:09:48+36:3822:57
17Bernt Åke AhlMariestads FK1:11:54+38:4423:39
Kenneth IvehagFrämmestads IKej godkänd
Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarnaej start
Sven-Olof AspLeksands OKej start

D75

2 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna41:0919:30
2Margareta HolmbergIF Hagen52:00+10:5124:38
3Ingrid BorglidenVänersborgs SK1:04:25+23:1630:31
4Gerd HallstenVänersborgs SK1:05:55+24:4631:14

H75

3 040 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Harry SundbergOK Klyftamo45:1314:52
2Allsing KarlssonOK Skogsvargarna45:55+0:4215:06
3Stig BengtssonOK Amne51:26+6:1316:55
4Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OK52:52+7:3917:23
5Kurt RydinOK Tranan53:29+8:1617:35
6Kent FredrikssonOK Skogsvargarna55:56+10:4318:23
7Alvar AnderssonTibro OK1:04:41+19:2821:16
Ingemar HolmbergIF Hagenej godkänd
Kuno EkdahlOK P4ej start

D80

2 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe NymanUddevalla IS42:2320:05
2Elvy FredihnStigsökarna1:02:28+20:0529:36
Ruth NyströmOK Amneej godkänd

H80

2 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell PerssonMariestads FK46:1317:54
2Nils JanssonSkattkärrs SOK46:18+0:0517:56
Gunnar LarssonUddevalla ISej godkänd
Anders NilssonRyda SKutgått

H85

2 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torsten BjörkerothOK P445:1521:26
2Karleric FranssonTrollhättans SOK53:24+8:0925:18
3Bo ElvingsonHerrljunga SK Skid o OL53:53+8:3825:32

Inskolning

1 320 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Claes GustavssonRyda SKfullföljt
Elsa HeimerLidköpings VSKfullföljt
Lukas HeimerLidköpings VSKfullföljt
Imre IsebornFrämmestads IKfullföljt
Linnea JohanssonRyda SKfullföljt
Natan KarlsonLidköpings VSKfullföljt
Åse KristofferssonFrämmestads IKfullföljt
Sofie LindFrämmestads IKfullföljt
Ella PetterssonOK Kullingshoffullföljt
Meja PetterssonOK Kullingshoffullföljt

U1

1 740 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AnderssonRyda SK18:0810:25
2Gabriel HogedalVänersborgs SK18:31+0:2310:38
3Egon KarlsonLidköpings VSK19:59+1:5111:29
4Hampus SahlénIF Hagen25:41+7:3314:45
5Hannnia BörjessonLidköpings VSK26:34+8:2615:16
6Ebba GöranssonLidköpings VSK34:52+16:4420:02
7Ebba LövgärdOK Alehof36:00+17:5220:41

U2

2 310 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton RaskKungälvs OK29:2712:44
2Alice WahlbergFalköpings AIK OK33:10+3:4314:21
3Greta DelinRyda SK33:16+3:4914:24
4Linn EnbomVänersborgs SK34:19+4:5214:51
5Andrea EnbomVänersborgs SK34:23+4:5614:53
6Linnea TöppnerOK Landehof34:48+5:2115:03
7Amla KjellRyda SK35:46+6:1915:29
8Lisa AnderssonRyda SK35:47+6:2015:29
9Isac TanhuaIstrums SK36:56+7:2915:59
10Sara BengtssonOK Alehof38:23+8:5616:36
11Clara LövgärdOK Alehof38:25+8:5816:37
12Frida StigssonTrollhättans SOK45:29+16:0219:41
13Oliver GöranssonLidköpings VSK59:17+29:5025:39

Öppen motion 1

2 310 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Qais Abu Al-AlayaVänersborgs SK58:1925:14
Jihad TuraniVänersborgs SKej godkänd
Abdullah SalehVänersborgs SKej godkänd
Anas SafadiVänersborgs SKej godkänd
Amr DabbahVänersborgs SKutgått

Öppen motion 3

3 020 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin TöppnerOK Landehof34:4111:29
2Pernilla KarlssonRyda SK37:17+2:3612:20
3Lena Carlsson-TellIF Hagen41:07+6:2613:36
4Lil AlfredssonUddevalla OK52:40+17:5917:26
5Birgitt Odby JanssonFrämmestads IK53:56+19:1517:51
6Birgit LjungOK Gipen55:08+20:2718:15

Öppen motion 5

3 420 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar JohanssonOK Skogsvargarna42:4512:30
2Peter AnderssonOK Klyftamo49:52+7:0714:34
3Karl DelinRyda SK58:57+16:1217:14
4Birgitta LarssonRyda SK1:02:08+19:2318:10
5Karin LindhFrämmestads IK1:02:47+20:0218:21
6Ulrika RundbladFrämmestads IK1:05:55+23:1019:16
7Rebecka RundbladFrämmestads IK1:05:56+23:1119:16
8Bert-Olov LarssonOK Skogsvargarna1:06:12+23:2719:21
9Åsa PetterssonOK Kullingshof1:07:01+24:1619:35
10Thomas AsplundOK Skogsvargarna1:07:35+24:5019:45
11Adnan AdmadVänersborgs SK1:14:30+31:4521:47
12Rune PetterssonFrämmestads IK1:28:13+45:2825:47
13Charles MohlinFalköpings AIK OK1:33:41+50:5627:23
14Sofia DelinRyda SK1:36:12+53:2728:07
15Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OL1:39:57+57:1229:13
16Ulrika GöHleIK Gandvik1:55:40+1:12:5533:49
Hellner KerstinIstrums SKej godkänd
Carola VeltmanOK Skogshjortarnautgått
Marie LindhFrämmestads IKutgått
Johanna KarlssonRyda SKej start

Öppen motion 7

3 100 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik OlssonOkänd31:4410:14
2Natalie LarssonRyda SK36:09+4:2511:39
3Stefan JohanssonIK Gandvik38:34+6:5012:26
4Karin TorstenssonFalköpings AIK OK39:26+7:4212:43
5Niklas SahlénIF Hagen45:57+14:1314:49
6Per-Anders FurusköldIK Gandvik46:13+14:2914:54
7Marcus BranellRyda SK46:36+14:5215:01
8Johan AnderssonFrämmestads IK49:48+18:0416:03
9Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK51:01+19:1716:27
10Peter SvenssonIK Gandvik55:03+23:1917:45
11Michael PerssonIF Hagen55:10+23:2617:47
12Tommy RoosFalköpings AIK OK55:14+23:3017:49
13Helena SonessonFalköpings AIK OK56:14+24:3018:08
14Hans-Erik PerssonSundbybergs IK57:14+25:3018:27
15Jan-Åke EmilssonGudhems IF1:00:20+28:3619:27
16Bror PalgrimVänersborgs SK1:01:02+29:1819:41
17Åke HermanssonRyda SK1:08:22+36:3822:03
18Bert TorssonRyda SK1:08:57+37:1322:14
19Aina SvenssonTibro OK1:13:50+42:0623:49 Ladda ner rutt i gpx-format
20Ulf RaskKungälvs OK1:16:34+44:5024:41
Kerstin SvenssonTrollhättans SOKej godkänd
Katarina EnbomVänersborgs SKej godkänd
Hellner ThomasIstrums SKutgått
Christer SvenssonTibro OKutgått

Öppen motion 8

4 750 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus SandbergFrölunda OL39:538:23
2Mattihas KjellFrämmestads IK42:43+2:508:59
3Fredrik BartholdssonMölndal Outdoor IF44:15+4:229:18
4Anders LövgärdOK Alehof45:35+5:429:35
5Andres JakobssonSOK Träff47:34+7:4110:00
6Jonas EkströmGöteborg-Majorna OK48:30+8:3710:12
7Anders SjögrenOK Kullingshof48:37+8:4410:14
8Tommy StenkvistRyda SK48:42+8:4910:15
9Christian KarlssonHalmstad OK48:58+9:0510:18
10Andreas BranellRyda SK49:05+9:1210:20
11Lars KarlssonOK Skogsstjärnan57:17+17:2412:03
12Sten OlssonOK Klyftamo57:32+17:3912:06
13Patrik SvenssonHalmstad OK58:23+18:3012:17
14Patrik NilssonVänersborgs SK58:47+18:5412:22
15Jonas SvedbergTibro OK1:00:10+20:1712:40
16Jörgen LindhFrämmestads IK1:04:31+24:3813:34
17Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:27:07+47:1418:20
18Tommy KarlssonGudhems IF1:30:29+50:3619:02
Jenny EkströmStenungsunds OKej godkänd
Mats GustafssonGöteborg-Majorna OKutgått

Öppen motion 10 Trail

4 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Oskar BengtssonSävedalens AIKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser