Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Täby Vintercup Deltävling 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Täby Vintercup Deltävling 4
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: tisdag 4 mars 2014

Kort

1 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrika NordquistTäby OK17:1410:08
2Embla BergströmTäby OK19:32+2:1811:29
3Filip LindqvistTäby OK20:21+3:0711:58
4Malin HanssonTäby OK20:56+3:4212:18
5Oliver EricssonTäby OK22:49+5:3513:25
6Pia VikströmTäby OK25:06+7:5214:45
7Klara AnderssonTäby OK35:07+17:5320:39

Mellan

3 400 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik OlssonTäby OK18:125:21
2Lars RönnolsTäby OK26:25+8:137:46
3Arvid PerssonTäby OK27:30+9:188:05
4Vidar PerssonTäby OK27:45+9:338:09
5Birgitta OlssonTäby OK28:30+10:188:22
6My RönnolsTäby OK32:04+13:529:25
7Iréne PerssonTäby OK32:26+14:149:32
8Rebecka HaraldssonTäby OK35:13+17:0110:21
9Ingrid E StrömTäby OK35:21+17:0910:23
10Josefine AnderssonTäby OK35:22+17:1010:24
11Ulf CarnbyTäby OK37:59+19:4711:10
12Matilda AnderssonTäby OK38:37+20:2511:21
13Fredrik HanssonTäby OK40:54+22:4212:01
14Åsa SandTullinge SK41:37+23:2512:14
15Nickolina HedenlundTäby OK42:56+24:4412:37
16Victor SannicoloTäby OK48:50+30:3814:21
17Amanda SannicolóTäby OK49:01+30:4914:25
18Emy von EssenTäby OK49:17+31:0514:29
19Ellen AnderssonTäby OK49:19+31:0714:30
20Petronella HedenlundTäby OK49:31+31:1914:33
20Harald HedenlundTäby OK49:31+31:1914:33
22LarsOwe StrömTäby OK54:27+36:1516:00
23Göran GrimvallTäby OK57:21+39:0916:52
Svante JohanssonTäby OKej godkänd

Lång

6 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert SöderbergTäby OK37:026:04
2Göran AnlindOK Kåre37:26+0:246:08
3Kent LundvallTäby OK41:59+4:576:52
4Niklas OlssonTäby OK43:11+6:097:04
5Roland SannicoloTäby OK44:13+7:117:14
6Peter NordströmTäby OK45:39+8:377:29
7Johan PalmgrenTäby OK47:16+10:147:44
8Piero SannicoloTäby OK47:27+10:257:46
9Göran HanssonTäby OK48:07+11:057:53
10Carl PerssonTäby OK51:06+14:048:22
11Hanna HänströmTäby OK54:06+17:048:52
12Emma HagrotTäby OK55:57+18:559:10
13Nicklas BergströmTäby OK57:49+20:479:28
14Peter OlssonTäby OK58:03+21:019:30
15Anders NilssonTäby OK1:02:49+25:4710:17
Carina NilssonTäby OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser