Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Morokulien 2-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Morokulien 2-dagars
Arrangörsorganisationer: OK Hierne / Åmotfors OK
Datum: lördag 4 juli 2015 - söndag 5 juli 2015

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)

D21

3 560 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie PetterssonOK Djerf30:088:27
2Therese HaareKonnerud IL30:43+0:358:37
3Johanna KindlundOK Tyr31:39+1:318:53
4Stina GranefeltOK Tyr34:14+4:069:36
5Maria BrodinFossum IF34:36+4:289:43
6Maria ErikssonVästvärmlands OK36:08+6:0010:08
7Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK36:12+6:0410:10
8Ingvild SkjærstadLøten o-lag36:20+6:1210:12
Susanne ErikssonOK Milanej godkänd
Elin ErikssonVästvärmlands OKej start

H21

4 490 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matthew SpeakeLillomarka OL28:276:20
2Jim Øystein NybråtenIL Tyrving30:21+1:546:45
3Andreas UllerKils OK31:03+2:366:54
4Per EklöfOK Milan32:24+3:577:12
5Erik FernlundSäterbygdens OK33:06+4:397:22
6Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna34:25+5:587:39
7Erik HaareKonnerud IL34:32+6:057:41
8Erik SundbergStora Tuna OK35:09+6:427:49
9Nils EdvardssonJärfälla OK35:21+6:547:52
10Fredrik NormanLeksands OK36:01+7:348:01
11Sören KindlundOK Tyr36:30+8:038:07
12Trond KortnerØstmarka OK37:35+9:088:22
13Fredrik SteneboAttunda OK38:25+9:588:33
14Magnus NordströmKils OK38:42+10:158:37
15Erik JakobsenOK Moss46:42+18:1510:24
16Erik RåbergOK Tyr51:59+23:3211:34
Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarnaej start

D21 Kort

2 720 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristin JanssonVästvärmlands OK23:158:32
2Emma TarandiIFK Lidingö SOK23:28+0:138:37
3Johanna ErikssonÅmåls OK27:29+4:1410:06
4Karin FedjeFrölunda OL27:35+4:2010:08
5Heidi VogtØstmarka OK27:57+4:4210:16
6Cassie TrewinIL Tyrving29:54+6:3910:59

H21 Kort

3 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK27:547:37
2Magnus JonssonVästvärmlands OK35:09+7:159:36
3Tobias BeckiusLinköpings OK41:24+13:3011:18
Fredrik WassermeyerSkarpnäcks OLej start

D17-20

3 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta Ransjö ZanderOK Tyr33:569:51
2Fanny AsketunOK Roxen35:17+1:2110:15
3Elin Ransjö ZanderOK Tyr35:34+1:3810:20
4Sofia JohanssonOK Alehof39:34+5:3811:30

H17-20

3 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tom CampbellLustens OK25:567:17
2Jesper AlfredssonOK Tyr27:23+1:277:41
3Oskar JohanssonVästvärmlands OK29:42+3:468:20
4Marcus BeckiusOK Tyr30:58+5:028:41
5Tor-Arve Bjørnstad StrandRaumar Orientering33:36+7:409:26
6Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK43:53+17:5712:19

D16

3 330 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda GustafssonOK Tyr35:3910:42
2Selma KristiansenOK Moss50:32+14:5315:10
3Elin BlomkvistOK Tyr57:47+22:0817:21
4Charlotte EideGjø-Vard OL1:01:44+26:0518:32
5Tove JohanssonOK Alehof1:06:36+30:5720:00

H16

3 330 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar EdvardssonJärfälla OK23:497:09
2Lukas OlmKils OK29:46+5:578:56
3Jonathan UllerKils OK33:51+10:0210:09
4Sondre SkytterenGrue IL1:23:52+1:00:0325:11

D14

2 810 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karoline BjørnerødOK Moss26:389:28
2Sofia EdvardssonJärfälla OK27:23+0:459:44
3Hanna KolbergVästvärmlands OK28:00+1:229:57
4Ingrid StakeVästvärmlands OK28:36+1:5810:10
5Elise StørenBø OL33:07+6:2911:47
6Matilda RenlundStigsökarna36:17+9:3912:54

H14

2 810 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Grunde IsaksætreGrue IL26:199:21
2Henrik Åserud SørensenOdal OL32:01+5:4211:23
3Erik JohanssonOK Alehof32:37+6:1811:36

D12

2 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cornelia KindlundOK Tyr21:027:32
2Rebecka WestlundKils OK21:49+0:477:49
3Märtha StakeVästvärmlands OK24:53+3:518:55
4Frida Hovgaard EisvangOK Moss33:17+12:1511:55

H12

2 790 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton UllerKils OK16:045:45
2Marcus SteneboAttunda OK16:32+0:285:55
3Alfred BjørnerødOK Moss17:27+1:236:15
4Adam ThybergVästvärmlands OK27:12+11:089:44
5Gustaf ThybergVästvärmlands OK30:56+14:5211:05

D10

1 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara PetterssonÅmåls OK22:4012:35

H10

1 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik WestlundKils OK12:397:01
2Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb14:19+1:407:57
3Ragnar LandeEidskog OL15:00+2:218:20

D40

3 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristin JohanssonVästvärmlands OK33:5110:09
2Maria EdvardssonJärfälla OK50:38+16:4715:12
Madeleine LundkvistFalköpings AIK OKej start

H40

3 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn BeckiusVästerås SOK28:428:03
2Mats KarlfeldtSävedalens AIK31:21+2:398:48
3Jonas UllerKils OK32:26+3:449:06
4Henning Bratland CarlsenOK Moss32:46+4:049:12
5Jörgen AurénIK Vikings OK37:56+9:1410:39
6Vegar KristiansenOK Moss43:42+15:0012:16

D40 Kort

2 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marina ThybergVästvärmlands OK24:0210:11
2Annika JohanssonOK Alehof40:28+16:2617:08

H40 Kort

2 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter PetterssonÅmåls OK25:038:58
2Trond FrøvollOdal OL25:36+0:339:10
3Martin SkytterenGrue IL28:38+3:3510:15
4Per-Martin SvärdIK Vikings OK44:18+19:1515:52
Fredrik LilljeqvistStigsökarnaej start

D45

2 720 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena GrandinOK Linné24:359:02
2Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL25:00+0:259:11
3Suzy LarssonOK Skogshjortarna25:25+0:509:20
4Marie AlfredssonOK Tyr25:36+1:019:24
5Karin SteneboAttunda OK26:28+1:539:43
6Ylva OlmKils OK27:10+2:359:59
7Hanne NarvestadHalden SK28:20+3:4510:25
8Christina LånghKFUM Örebro OK33:40+9:0512:22
9Laila  HerlyngGrue IL42:29+17:5415:37

H45

3 660 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roar HaugHadeland OL28:517:52
2Örjan BeckiusOK Tyr33:03+4:129:01
3Arnt Oluf EideGjø-Vard OL33:32+4:419:09
4Bjørn Gaute HerlyngGrue IL35:03+6:129:34
5Niklas EngvallVästvärmlands OK35:20+6:299:39
6Anders PetterssonStigsökarna35:29+6:389:41
7Anders WestlundKils OK37:22+8:3110:12
8Øyvind StørenBø OL40:10+11:1910:58

D50

2 720 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta RansjöOK Tyr23:358:40
2Vanja StaffOL Toten-Troll24:18+0:438:56
3Mari HernandezOL Toten-Troll24:21+0:468:57
4Ida EngenRaumar Orientering28:26+4:5110:27
5Ann-Sofie HultsvedOK Tyr30:52+7:1711:20
6Radka KühnelTrollhättans SOK48:20+24:4517:46
7Annika HallénTrollhättans SOK48:51+25:1617:57

H50

3 440 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tore BjørnerødOK Moss27:277:58
2Anders JonssonIK Vikings OK31:42+4:159:12
3Nils Harald StaffOL Toten-Troll32:17+4:509:23
4Ulf NyströmTrollhättans SOK33:24+5:579:42
5Frode ØdegårdstuenSnertingdal IF Orientering34:37+7:1010:03
6Jörgen HallénTrollhättans SOK34:47+7:2010:06
7Kjell EinarssonOK Skogshjortarna37:53+10:2611:00
8Thomas ÖstlundVästvärmlands OK38:02+10:3511:03
9Magnus WideFrölunda OL44:42+17:1512:59
10Lars AnderssonOK Tyr47:35+20:0813:49
11Björn EngströmLustens OK47:44+20:1713:52
12Hans KööhlerTrollhättans SOK49:23+21:5614:21
13Greg CampbellLustens OK49:28+22:0114:22
14Hans-Olof PerssonOK Alehof51:24+23:5714:56
15Börje PerssonOK Alehof56:58+29:3116:33
Dan KarlssonIK Vikings OKej godkänd
Lars JohanssonKarlsbyhedens IKej start

D55

2 720 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marianne Rud SkjærstadLøten o-lag24:439:05
2Maria ErikssonÅmåls OK27:29+2:4610:06
3Marit AxelssonVästvärmlands OK29:09+4:2610:43
4Anne SørumRingsaker OK33:17+8:3412:14
5Barbro Falck-YtterGjø-Vard OL34:06+9:2312:32
6Wenche BjørnstadRingsaker OK36:21+11:3813:21

H55

3 440 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bjørn SolbergseterAustmarka IL30:428:55
2Tord JanssonVästvärmlands OK32:49+2:079:32
3Karl Aasmund ErøyOK Moss34:06+3:249:54
4Kay Håvard NyhusBrandval/Kongsvinger OK35:42+5:0010:22
5Kjell Magne NordviGrue IL37:34+6:5210:55
6Tor StrandRaumar Orientering39:11+8:2911:23
7Bjarte LindstadOL Toten-Troll41:12+10:3011:58
8Christer ErikssonÅmåls OK46:05+15:2313:23
9Anders AlamaaIK Vikings OK51:18+20:3614:54

D60

2 360 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma Grete HaareKonnerud IL21:199:01
2Ann-Britt GöranssonAlmby IK22:06+0:479:21
3Bente Tangen WikstrømRingsaker OK26:45+5:2611:20
4Gunilla BrinkmanOK Älgen28:32+7:1312:05
5Eva HöijeOK Ravinen31:30+10:1113:20
6Yvonne GalborgenEds SK32:50+11:3113:54

H60

3 330 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna28:278:32
2Bengt SvedjebySkattkärrs SOK30:44+2:179:13
3Roar LøvtjernetBrandval/Kongsvinger OK33:28+5:0110:03
4Per OsenVestre Akers Skiklub33:48+5:2110:09
5Terje WikstrømRingsaker OK33:51+5:2410:09
6Arnfinn PedersenGjø-Vard OL35:15+6:4810:35
7Rolf AnderssonVästvärmlands OK35:51+7:2410:45
8Bjørn SteinbekkenOdal OL36:43+8:1611:01
9Mats HastadFellingsbro GOIF39:02+10:3511:43
10Trond SyversenOK Øst39:14+10:4711:46
11Arvid GalborgenEds SK40:20+11:5312:06
12Rolf ErikssonVästvärmlands OK41:29+13:0212:27
13Jan SveenRaumar Orientering44:01+15:3413:13
14Stein MyhreNydalens SK44:41+16:1413:25
15Roar SætabergetLunderseter IL56:33+28:0616:58
16Ronnie ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna1:07:51+39:2420:22

H65

2 790 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Børre BørresenBrandval/Kongsvinger OK22:087:55
2Åke GustavssonOK Älgen26:00+3:529:19
3Stein NordviElverum OK26:19+4:119:25
4Per FredrikssonOK Skogshjortarna28:01+5:5310:02
5Jørgen Münster-SwendsenSøllerød OK28:28+6:2010:12
6Hans Lyder HaareKonnerud IL31:46+9:3811:23
7Thorbjörn NilssonVästvärmlands OK35:45+13:3712:48
Hans A. TingvoldRaufoss I.L. Orienteringej start

D70

2 040 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Barbro VallinKungälvs OK33:0516:13
2Elise JevanordRingsaker OK37:13+4:0818:14
3Mariann NilssonLustens OK39:55+6:5019:34
4Torunn FrøvollIF Sturla49:01+15:5624:01

H70

2 790 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan FogelbergVästvärmlands OK22:358:05
2Hans PerssonOK Älgen27:53+5:189:59
3Lennart HöijeOK Ravinen31:46+9:1111:23
4Reidar BjørnstadGrue IL32:03+9:2811:29
5Thorolf TrolsrudBotne Skiklubb Orientering32:39+10:0411:42
6Lennart MattssonLustens OK33:12+10:3711:53
7Sven-Arne NilssonVästvärmlands OK33:49+11:1412:07
8Hans StordalOL Tønsberg og Omegn34:40+12:0512:25
9Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad35:29+12:5412:43
10Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad37:43+15:0813:31
11Hans Petter JevanordRingsaker OK38:45+16:1013:53
12Kjell BrinkmanOK Älgen45:00+22:2516:07
13Johnny EriksenGrue IL45:45+23:1016:23
14Tormod SætherØstmarka OK49:04+26:2917:35
Terje ThrondsenNittedal OLej start

H75

2 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elling FrøvollIF Sturla27:519:58
2Kåre ØstgårdOL Vallset/Stange38:08+10:1713:40
3Bjørn  GunnerødAsker SK45:14+17:2316:12
Willy JohansenRingsaker OKej godkänd

H80

2 360 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils JanssonSkattkärrs SOK28:1811:59
2Melvin NilssonLustens OK30:37+2:1912:58
3Valter AlamaaIK Vikings OK32:47+4:2913:53
4Göran BarremyrOK Fryksdalen38:22+10:0416:15
5John LarssonVästvärmlands OK41:42+13:2417:40

D17C

2 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mona Elisabeth ØstvangØstmarka OK26:499:32
2Else Bogstad StordalOL Tønsberg og Omegn1:17:18+50:2927:30

H17C

2 810 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bjorn NordvikKolbotn & Skimt OL26:359:27
2John TangenHamar OK29:07+2:3210:21
3Dan-Olof JohanssonOK Alehof29:18+2:4310:25
4Kjetil JacobsenHamar OK30:54+4:1910:59
5Martin Hovgaard EisvangOK Moss31:06+4:3111:04
6Lars Danielsen HolenMarkane O-lag35:09+8:3412:30
7Svein Tore G. NarvestadHalden SK40:35+14:0014:26

Inskolning

1 740 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ida Marianne BergersenEidskog OLfullföljt
Oda Marissa BergersenEidskog OLfullföljt
Malte GranefeltOK Tyrfullföljt
Amund Kortner VogtØstmarka OKfullföljt
Brage KristiansenOK Mossfullföljt
Asbjørn LandeEidskog OLfullföljt
Sara-Sofie Larsen SimonsenOK Østfullföljt
Henry NordströmKils OKfullföljt
Trond Seigerud HaugenLunderseter ILfullföljt
Lauritz StolpeEidskog OLfullföljt
Håkon SørensenOdal OLfullföljt
Lukas TarandiIFK Lidingö SOKfullföljt
Tim ÖstlundVästvärmlands OKfullföljt
Amalie ØstvangØstmarka OKfullföljt
Nora ØstvangØstmarka OKfullföljt

U1

1 740 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina UllerKils OK14:498:30
2Elias JosefssonVästvärmlands OK14:52+0:038:32
3Emil SkytterenGrue IL17:10+2:219:51
4Lydia StakeVästvärmlands OK17:19+2:309:57
5Petter Kristoffer HusåsOdal OL17:32+2:4310:04
6Knut Egil Sjønneng SjøenOdal OL24:57+10:0814:20
7Alicia PetterssonStigsökarna36:30+21:4120:58

U2

1 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb14:548:16
2Albin LundkvistFalköpings AIK OK16:20+1:269:04
3Jørgen Brenna LoennechenBrandval/Kongsvinger OK17:39+2:459:48
4Maja JosefssonVästvärmlands OK17:53+2:599:56
5Elis LundkvistFalköpings AIK OK19:20+4:2610:44
6Anders Hovgaard EisvangOK Moss20:04+5:1011:08
7Silje G. NarvestadHalden SK20:21+5:2711:18
8Emma Aune JakobsenOK Moss20:47+5:5311:32
9Alexander FedjeFrölunda OL25:05+10:1113:56
10Lukas PetterssonStigsökarna25:35+10:4114:12

D13-16C

2 790 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Caroline EideGjø-Vard OL25:519:15
2Ingrid Bratland TjernshaugenOK Moss27:11+1:209:44
3Emilie StørenBø OL29:01+3:1010:24

H13-16C

2 790 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam KristiansenOK Moss21:507:49
2Emil Bjørnstad StrandRaumar Orientering23:00+1:108:14
3Lars G. NarvestadHalden SK24:42+2:528:51

Öppen motion 1

1 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eirik Skytteren FurubergGrue IL12:467:05
2Vilde Skytteren-FurubergGrue IL15:45+2:598:45
3Sigrun SkytterenGrue IL18:37+5:5110:20
4Daniel EngenRaumar Orientering19:20+6:3410:44
5Merethe OlsenKlubblös26:23+13:3714:39
6Marte Smedstad JahnsenLunderseter IL27:09+14:2315:05
Tina BjørnstadRaumar Orienteringej godkänd

Öppen motion 3

2 790 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Janne ErikssonEds SK19:306:59
2Markus JanssonÅmåls OK20:53+1:237:29
3Hans-Magnus GalborgenEds SK23:21+3:518:22
4Hjalmar BergOK Fryksdalen23:44+4:148:30
5Lars ThybergVästvärmlands OK28:35+9:0510:14
6Sigurd Hagring HaugHadeland OL29:25+9:5510:32
7Jenny GalborgenEds SK30:18+10:4810:51
8Karin  Wallén BeckiusVästerås SOK33:33+14:0312:01
9Nina MagnussonÅmåls OK37:51+18:2113:33
10Pia RagnmarkOK Skogshjortarna38:58+19:2813:57
11Gunnar SætherEidskog OL39:08+19:3814:01
12Tor SimonsenOK Øst41:28+21:5814:51
13Mari WilhelmssonStigsökarna42:36+23:0615:16
14Eva K JohanssonKungälvs OK49:15+29:4517:39
15Lene BlienLunderseter IL49:20+29:5017:40
16Berit DalheimLunderseter IL49:24+29:5417:42
Marianne Granum HelsvigKonnerud ILej start
Kristina NyströmTrollhättans SOKej start

Öppen motion 5

2 810 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter   CarlmanVästvärmlands OK21:057:30
2Trond FurubergGrue IL23:49+2:448:28
3Tor SætabergetLunderseter IL27:26+6:219:45
4Erik HaugenRingsaker OK27:40+6:359:50
5Peter SjögrenIK Vikings OK27:50+6:459:54
6Tina WestlundKils OK33:17+12:1211:50
7Egil SolbergseterAustmarka IL35:08+14:0312:30
8Odd Egil FrognerOL Tønsberg og Omegn35:27+14:2212:36
9Øivind EriksenOK Øst36:48+15:4313:05
10Per SundqvistKlubblös37:38+16:3313:23
11Morten Engebretsen 40:29+19:2414:24
12Håkan HåkanssonKungälvs OK42:13+21:0815:01
13Eli SeigerudLunderseter IL42:51+21:4615:14
14Maja Seigerud HaugenLunderseter IL55:53+34:4819:53
Hans WilhelmssonSäffle OKej godkänd

Öppen motion 7

2 720 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per BaierTolered-Utby Ol-klubb23:248:36
2Astrid BjørnerødOK Moss25:40+2:169:26
3Anna UllerKils OK26:55+3:319:53
4Jens-Henrik SimonsenOK Øst29:30+6:0610:50
5Per PetterssonOK Djerf32:26+9:0211:55
6Lene Margrethe SætabergetLunderseter IL34:14+10:5012:35
7Maria NordströmKils OK37:42+14:1813:51
8Harald BrekkeHamar OK38:32+15:0814:09
9Oddvar GravingenGrue IL39:59+16:3514:41
10Marion HallstenUddevalla OK41:04+17:4015:05
Klaus EngenEidskog OLej godkänd
Ole-Johan VangenHamar OKej start

Öppen motion 8

3 660 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eivind LandeEidskog OL28:347:48
2Robert BergOK Fryksdalen31:51+3:178:42
3Anders KnutssonLinköpings OK32:01+3:278:44
4Jonas LindellStigsökarna32:21+3:478:50
5Bjørn SævikKlubblös35:14+6:409:37
6Frank SandbergKlubblös36:22+7:489:56
7Terje GuldbrandsenHamar OK37:19+8:4510:11
8Stein Arne NegårdVang OL41:37+13:0311:22
9Maria DåverhögVästvärmlands OK43:03+14:2911:45
10Fredrik KarlssonVästvärmlands OK43:48+15:1411:58
11Elin KrogstadLillomarka OL45:07+16:3312:19
12Daniel RåådOK Tyr46:34+18:0012:43
13Ulf GrandinOK Linné49:23+20:4913:29
14Patrik NilssonVänersborgs SK50:08+21:3413:41
15Jan GustafssonOK Tyr54:34+26:0014:54
16Johan GustafssonOK Tyr1:07:35+39:0118:27
17Lars SonnertKlubblös1:08:02+39:2818:35
Rune SandbergUddevalla OKej godkänd
Leif BillingsøEidskog OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser