Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GMOK höstmedel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GMOK höstmedel
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: söndag 4 oktober 2015

D21

4 090 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefin TjernlundOK Vilse 8730:447:30
2Andrea SvenssonOK Tisaren30:59+0:157:34
3Miri Thrane ØdumOK Pan Århus31:52+1:087:47
4Anastasia DenisovaSävedalens AIK32:14+1:307:52
5Lovisa PerssonOK Tisaren32:21+1:377:54
6Karin ThernOK Skogshjortarna32:28+1:447:56
7Linda HallbergBredareds IF32:59+2:158:03
8Sara BengtssonSävedalens AIK33:53+3:098:17
9Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro36:15+5:318:51
10Stina BergHelsingborgs SOK36:24+5:408:53
11Kristin SkaarRyda SK36:35+5:518:56
12Camilla EngstrandSävedalens AIK36:40+5:568:57
13Lovisa HanssonHestra IF37:16+6:329:06
14Vigdis HobølOppsal Orientering39:46+9:029:43
15Anne Line BergliaEiker OL40:49+10:059:58
16Maria GustafssonSävedalens AIK41:15+10:3110:05
17Charlotte ThraneCopenhagenO41:30+10:4610:08
18Ellen LarssonIF Hagen41:40+10:5610:11
19Sara JonssonOK Orion42:22+11:3810:21
20Filippa SpånérSävedalens AIK43:07+12:2310:32
21Erika LindqvistSävedalens AIK43:32+12:4810:38
22Ida WadmanKatrineholms OK43:52+13:0810:43
23Madelene Bougas LööfMariestads FK46:54+16:1011:28
24Sofia AnderssonCentrum OK47:21+16:3711:34
25Sofie PetterssonUlricehamns OK49:05+18:2112:00
26Anna RubbóUmedalens IF49:25+18:4112:04
27Maria KlamfeltSävedalens AIK54:15+23:3113:15
28Märta MollénSävedalens AIK54:55+24:1113:25
29Madeleine AttforsSävedalens AIK55:22+24:3813:32
30Ellinor TjernlundOK Vilse 871:06:17+35:3316:12
31Julia BirathStenungsunds OK1:07:50+37:0616:35
32Maria PollMölndal Outdoor IF1:12:23+41:3917:41
33Elin KarlssonLycksele IF1:13:12+42:2817:53
Joanna MalmkvistSävedalens AIKej godkänd
Sofia LarssonHestra IFej godkänd
Linnéa BäckströmHestra IFej godkänd
Helena StrandOK Landehofej start

H21

4 990 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns SandgrenOK Orion30:296:06
2Martin AhlbergerHestra IF30:30+0:016:06
3Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF30:45+0:166:09
4Anders HedbergGöteborg-Majorna OK31:29+1:006:18
5Johan AronssonOK Tisaren31:49+1:206:22
6Johan TörnrothHjobygdens OK32:02+1:336:25
7Rickard BörjessonVänersborgs SK32:06+1:376:25
8Eric HanssonIK Hakarpspojkarna32:22+1:536:29
9Fredrik LöwegrenIFK Göteborg32:25+1:566:29
10Christian HolmqvistHestra IF32:50+2:216:34
11Jonas MerzOK Tisaren32:58+2:296:36
12Fredrik WeihardSävedalens AIK33:02+2:336:37
13Jesper SjögrenOK Kullingshof33:03+2:346:37
14Arvid VågIFK Göteborg33:11+2:426:38
15Mattias NilssonVänersborgs SK33:25+2:566:41
16Erik Folkesson BlomIFK Mora OK33:35+3:066:43
17Albin PetterssonOK Tisaren34:15+3:466:51
18Andreas HolmqvistHestra IF34:20+3:516:52
19Erik EngstrandIFK Göteborg34:56+4:277:00
20Johan HördegårdhIFK Göteborg35:02+4:337:01
21Simon LarssonSävedalens AIK35:03+4:347:01
22Jonas MartnerFrölunda OL35:17+4:487:04
23Rickard HolmqvistHestra IF35:30+5:017:06
24Jonatan AronssonOK Tisaren35:35+5:067:07
25Mattias KarlssonVäxjö OK35:36+5:077:08
26Ilya BeliankaSävedalens AIK36:37+6:087:20
27Conny RantzowHestra IF36:41+6:127:21
28Fredrik NobornIFK Göteborg37:13+6:447:27
29Tobias LindellVänersborgs SK37:22+6:537:29
30Björn ArnessonUlricehamns OK38:04+7:357:37
31Johan AntonssonOK Löftan38:35+8:067:43
32Thor MellaOppsal Orientering38:39+8:107:44
33Søren Thrane ØdumCopenhagenO38:57+8:287:48
34Joakim AntonssonOK Löftan38:59+8:307:48
35Jonas AnderssonIF Rigor39:05+8:367:49
36Jonatan LarssonUddevalla OK39:11+8:427:51
37Jonatan AnderssonFalkenbergs OK39:28+8:597:54
38Sven GranforsOK Landehof40:13+9:448:03
39Jonas LundgrenStora Tuna OK40:18+9:498:04
39Andreas BjärkmarSävedalens AIK40:18+9:498:04
41Anton HemlinIK Uven40:48+10:198:10
42Niklas HelmertzFrölunda OL41:09+10:408:14
43Tobias JohanssonOK Skogshjortarna41:59+11:308:24
44Leif SvenssonOK Tisaren42:03+11:348:25
45Christoffer AndersenIK Gandvik42:55+12:268:36
46Adam KazdaGöteborg-Majorna OK44:30+14:018:55
47Henrik BrusSävedalens AIK45:29+15:009:06
48Anders FrickTrollhättans SK47:39+17:109:32
49Vidar FaxénSävedalens AIK47:45+17:169:34
50Max KarleOK Skogshjortarna48:17+17:489:40
51Anton KarlssonOK Kullingshof50:55+20:2610:12
52Andreas KarlssonSävedalens AIK51:40+21:1110:21
53Andreas Litzell IvarssonOK Skogshjortarna55:00+24:3111:01
54Kristian AndersonGöteborgs SK1:03:02+32:3312:37
55Olof CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:04:18+33:4912:53
56Fredrik ElofssonFjärås AIK1:06:03+35:3413:14
57David HellerströmFK Friskus-Varberg1:13:10+42:4114:39
Thomas BörstellSävedalens AIKej godkänd
Simon BörjesonRyda SKej start

D20

3 770 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa PetterssonOK Dacke34:149:04
2Daria MoskalenkoSävedalens AIK34:43+0:299:12
2Lovisa LemanGöteborgs SK34:43+0:299:12
4Ellen BlennowFalköpings AIK OK36:41+2:279:43
5Sofia SjögrenOK Kullingshof39:16+5:0210:24
6Saga BacktemanLerums SOK40:35+6:2110:45
7Klara PålssonSävedalens AIK42:22+8:0811:14
8Lydia NorinFrölunda OL48:04+13:5012:44
Felicia StuhlhoferOK Landehofej start

H20

4 240 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna26:286:14
2Anton NilssonOK Tranan26:32+0:046:15
3Karl FremstadKongsberg OL27:32+1:046:29
4Kevin StåhlOK Hammaren28:36+2:086:44
5Per LindmanFinspångs SOK28:44+2:166:46
6Gustav BoquistIK Uven30:30+4:027:11
7Linus LandergrenHestra IF30:56+4:287:17
8Albin ClaessonSävedalens AIK32:48+6:207:44
9Arvid HammarFK Herkules33:14+6:467:50
10Erik ForsHestra IF37:05+10:378:44
11Oscar RenbergSävedalens AIK38:34+12:069:05
12Johan LarssonOK Skogshjortarna41:18+14:509:44
13Oskar VigrenSävedalens AIK42:14+15:469:57
14Erik HolmbergJönköpings OK44:37+18:0910:31
15John GabrielssonSävedalens AIK45:27+18:5910:43
16Karl RydénSjövalla FK1:07:44+41:1615:58
17Filip LemanGöteborgs SK1:18:42+52:1418:33

D18

3 770 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonna HalonenFjärås AIK41:4211:03
2Linnéa CreaserSävedalens AIK45:01+3:1911:56
Emma HolmbergJönköpings OKej godkänd

D16

3 250 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira WildheimFK Friskus-Varberg34:2810:36
2Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK34:34+0:0610:38
3Johanna NilssonKungälvs OK35:08+0:4010:48
4Kajsa RaskKungälvs OK35:47+1:1911:00
5Selma MoqvistLerums SOK36:03+1:3511:05
6Ebba HjertbergHestra IF37:00+2:3211:23
7Elsa LindeblomHestra IF37:37+3:0911:34
8Emelie LorénOK Landehof37:48+3:2011:37
9Alice HultinOK Löftan38:55+4:2711:58
10Hanna BoquistIK Uven39:42+5:1412:12
11Sara ForsbergIK Uven42:25+7:5713:03
12Clara Berglund HiltunenGöteborg-Majorna OK53:55+19:2716:35
13Agnes AspMölndal Outdoor IF58:52+24:2418:06
14Anna NordholmSävedalens AIK59:02+24:3418:09
Annie OlssonMölndal Outdoor IFej start
Lina ErdeliusIF Rigorej start
Tove PerssonMölndal Outdoor IFej start
Elin HermanssonKungälvs OKej start
Ida ErikssonOK Landehofej start

H16

3 420 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel SturessonLerums SOK26:277:44
2Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK28:00+1:338:11
3Petter BergstedtMarkbygdens OK31:23+4:569:10
4Anders BjörklundTrollhättans SOK31:39+5:129:15
5Felix FalkGöteborg-Majorna OK33:00+6:339:38
6Klas JohanssonOK Tranan33:55+7:289:55
7Filip JohanssonTrollhättans SOK36:08+9:4110:33
8Jonas LauriFK Herkules41:29+15:0212:07
9Nils HammarFK Herkules45:35+19:0813:19
10Daniel GlimténOK Löftan51:11+24:4414:57
11Kalle LundgrenTolered-Utby Ol-klubb52:26+25:5915:19
12Filip JohanssonKungälvs OK59:50+33:2317:29
13Anton MagnussonTolered-Utby Ol-klubb1:04:17+37:5018:47

H16 Kort

2 870 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav MerlanderTolered-Utby Ol-klubb38:5513:33
2Emil ErikmatsSävedalens AIK40:27+1:3214:05
3William CollianderTolered-Utby Ol-klubb44:27+5:3215:29
4Johan BjörckIK Uven1:23:33+44:3829:06

D14

2 830 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FlakbergIFK Göteborg27:149:37
2Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK27:38+0:249:45
3Märta LjungbergSjövalla FK28:08+0:549:56
4Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK29:33+2:1910:26
5Alma HjertbergHestra IF30:35+3:2110:48
6Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK31:46+4:3211:13
7Lovisa MoqvistLerums SOK32:31+5:1711:29
8Klara WallinderGöteborg-Majorna OK33:15+6:0111:44
9Maria LogrenSjövalla FK34:36+7:2212:13
10Julia LindbladSävedalens AIK34:59+7:4512:21
11Ida SüdhoffBrattås CK41:12+13:5814:33
12Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb49:56+22:4217:38
13Kajsa NormanSävedalens AIK54:34+27:2019:16
Ella BjörckIK Uvenej start
Matilda HagstrandLerums SOKej start
Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FKej start

H14

2 870 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix DrejmoOK Landehof25:599:03
2Emil AxelssonLerums SOK26:47+0:489:19
3Casper SkeppSävedalens AIK27:34+1:359:36
4Jakob GunnarssonLerums SOK30:35+4:3610:39
5Nils KörleOK Landehof32:57+6:5811:28
6Erik IngemarssonHestra IF33:17+7:1811:35
7Linus BoströmOK Alehof34:46+8:4712:06
8Olle BergstedtMarkbygdens OK36:51+10:5212:50
9Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK37:02+11:0312:54
10Nils GrimbeckSävedalens AIK37:16+11:1712:59
11Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb40:53+14:5414:14
12Arvid BacktemanLerums SOK42:31+16:3214:48
13Arvid LundqvistFalkenbergs OK44:42+18:4315:34
14Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK45:41+19:4215:55
15Hannes RosendahlIF Marin Väst46:19+20:2016:08
16Emil RavakkoSävedalens AIK47:33+21:3416:34
17Edvin BorneFrölunda OL48:02+22:0316:44
18Wilmer HolmqvistSjövalla FK55:28+29:2919:19
19David ErikmatsSävedalens AIK1:00:34+34:3521:06
Adam OlssonSjövalla FKej start
Mattias LauriFK Herkulesej start
Per NordholmSävedalens AIKej start

D14 Kort

2 460 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda ThulinKungälvs OK50:2120:28
2Rebecka StenholdtFK Herkules55:17+4:5622:28

H14 Kort

2 390 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin BackmanTolered-Utby Ol-klubb27:5611:41
2Philip EkbergTrollhättans SOK36:54+8:5815:26
3Milton ÅbergSjövalla FK44:58+17:0218:48
4Daniel AnderssonFjärås AIK1:19:50+51:5433:24
Edvin NilssonTolered-Utby Ol-klubbej start

D12

2 460 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eleonora AlinderSjövalla FK21:038:33
2Elin FlakbergIFK Göteborg21:19+0:168:39
3Elsa AspMölndal Outdoor IF24:43+3:4010:02
4Olivia LundstedtSjövalla FK24:51+3:4810:06
5Julia WallbergOK Alehof24:55+3:5210:07
6Ebba ThernOK Skogshjortarna25:29+4:2610:21
7Lisa SwartzOK Orion26:37+5:3410:49
8Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb28:43+7:4011:40
9Sofia RaskKungälvs OK29:40+8:3712:03
10Ida KilnäsSjövalla FK31:54+10:5112:58
11Elsa KarlssonOK Landehof33:02+11:5913:25
12Tuva ÖhgrenSävedalens AIK35:41+14:3814:30
13Wilma PetterssonOK Kullingshof36:37+15:3414:53
14Josephine CaronSjövalla FK38:31+17:2815:39
15Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb40:06+19:0316:18
16Matilda AspIFK Göteborg53:40+32:3721:48
17Julia ArvidssonIF Rigor55:08+34:0522:24
Louise OlssonMölndal Outdoor IFdiskvalificerad

H12

2 390 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna16:246:51
2Arvid SkeppSävedalens AIK16:59+0:357:06
3Albin NyqvistOK Landehof18:19+1:557:39
4Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK19:04+2:407:58
5Victor HanssonOK Löftan19:07+2:437:59
6Gunnar FovaeusSävedalens AIK19:24+3:008:07
7Willy FjällborgStenungsunds OK19:46+3:228:16
8Albin HjellströmGränna-Bygdens OK20:45+4:218:40
9Arvid EkströmStenungsunds OK21:13+4:498:52
10Elias PeterssonIK Ymer21:32+5:089:00
11Tim MartnerFrölunda OL23:18+6:549:44
12David AlménVänersborgs SK23:21+6:579:46
13Simon BååthSävedalens AIK23:22+6:589:46
14Simon VeltmanOK Skogshjortarna24:08+7:4410:05
15Axel GrimbeckSävedalens AIK25:23+8:5910:37
16Elias PerssonFjärås AIK25:35+9:1110:42
17Tage KinellIFK Göteborg25:53+9:2910:49
18Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb27:05+10:4111:19
19Joel HolmbergUlricehamns OK27:54+11:3011:40
20Axel BrönnestamOK Gipen28:09+11:4511:46
21Jacob GrahnIK Uven29:23+12:5912:17
22Lucas BoströmOK Alehof32:14+15:5013:29
23Albin SchmidtFrölunda OL34:18+17:5414:21
24Kristian WestfeldtGöteborg-Majorna OK39:12+22:4816:24
25Lowe HammarFK Herkules42:54+26:3017:56
26Anton EliassonGöteborg-Majorna OK44:18+27:5418:32
27Henrik LöfGöteborg-Majorna OK50:04+33:4020:56
28Rickard BerndtssonFrölunda OL59:12+42:4824:46
29Mikael BjörckIK Uven1:06:04+49:4027:38
Ebbe HolmqvistSjövalla FKdiskvalificerad
Axel SkårmanFrölunda OLej godkänd
Alfred ErdeliusIF Rigorej start
Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Fabian OdénFjärås AIKej start
Tobias JohanssonOK Löftanej start
Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Karl GranforsOK Landehofej start

D12 Kort

1 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda EckerlidSävedalens AIK24:0212:38
2Julia EkbergTrollhättans SOK28:20+4:1814:54
Ia AlgellTolered-Utby Ol-klubbej start

H12 Kort

1 960 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubb14:487:33
2Adrian BergqvistTolered-Utby Ol-klubb20:47+5:5910:36
3Axel BjörkmanSjövalla FK26:40+11:5213:36
4Erik KlerforsFK Herkules27:53+13:0514:13
5Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg29:23+14:3514:59
Gustav CarlssonOK Landehofej start
Anton LundOK Skogshjortarnaej start

D10

1 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa MoqvistLerums SOK14:337:39
2Maja AxelssonLerums SOK15:41+1:088:15
3Ellen NormanSävedalens AIK15:52+1:198:21
4Audrey HanssonFrölunda OL16:00+1:278:25
5Stina ThernOK Skogshjortarna16:18+1:458:34
6Emma KarlssonOK Landehof16:23+1:508:37
7Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb16:30+1:578:41
8Miranda WallströmSävedalens AIK17:28+2:559:11
9Ella PetterssonSävedalens AIK17:43+3:109:19
10Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb18:21+3:489:39
11Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK18:36+4:039:47
12Emelina HolmqvistSjövalla FK18:37+4:049:47
13Frida OdénFjärås AIK19:24+4:5110:12
14Emma ChristianssonUddevalla OK19:33+5:0010:17
15Lisa ErikssonOK Landehof21:29+6:5611:18
16Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK24:21+9:4812:48
17Signe LundqvistSjövalla FK26:53+12:2014:08
18Wilma LindkvistTolered-Utby Ol-klubb30:47+16:1416:12
19Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK39:40+25:0720:52
20Ella PetterssonOK Kullingshof43:25+28:5222:51
Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start
Alice OlssonMölndal Outdoor IFej start
Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubbej start

H10

1 960 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK12:076:10
2Fabian AlinderSjövalla FK13:36+1:296:56
3Emil LindbladSävedalens AIK14:03+1:567:10
4Elias NyqvistOK Landehof14:09+2:027:13
5Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb16:37+4:308:28
6Nils SwartzOK Orion17:00+4:538:40
7Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb17:16+5:098:48
8Simon GrahnIK Uven18:41+6:349:31
9Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb21:15+9:0810:50
10Albin BoellIFK Göteborg21:32+9:2510:59
11Linus AlinderSjövalla FK22:17+10:1011:22
12Sebastian CaronSjövalla FK23:30+11:2311:59
13Adam GranhageSjövalla FK24:15+12:0812:22
14Eric OlofssonSjövalla FK25:14+13:0712:52
15Oskar HjertbergHestra IF25:42+13:3513:06
16Melwin ArvidssonIF Rigor27:25+15:1813:59
17David RothamelTolered-Utby Ol-klubb28:50+16:4314:42
18Fredrik HedlundFK Herkules31:34+19:2716:06
19Ola LeireGöteborg-Majorna OK33:17+21:1016:58
20Gustav LundqvistFalkenbergs OK35:40+23:3318:11
21Viktor BerndtssonFrölunda OL37:06+24:5918:55
22Arild ErikmatsSävedalens AIK38:36+26:2919:41
23Erik SüdhoffBrattås CK47:48+35:4124:23
Elias DoncicIK Uvenej godkänd
Axel EckerlidSävedalens AIKej godkänd
Arthur LundgrenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Edvin OckbornTrollhättans SOKej start
Simon CorneliussonOK Löftanej start
Valter DrejmoOK Landehofej start
Anton RaskKungälvs OKej start

D35

3 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna M WindevallSävedalens AIK29:268:24
2Anna LöwegrenKatrineholms OK35:06+5:4010:01
3Lena MelvinsdotterIF Rigor39:43+10:1711:20
4Lena MaxFrölunda OL42:48+13:2212:13
5Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad43:10+13:4412:20
6Anna RosnäsSkogsluffarnas OK46:50+17:2413:22
7Sofia HjortFalköpings AIK OK54:01+24:3515:26
Anna MartnerFrölunda OLej start

D40

3 360 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa OllanderOK Landehof30:159:00
2Annika JohanssonOK Tranan31:09+0:549:16
3Maria HolmqvistSjövalla FK31:11+0:569:16
4Pia JohanssonOK Landehof33:39+3:2410:00
5Annica C LeireSävedalens AIK35:33+5:1810:34
6Jenny JohanssonIK Ymer39:16+9:0111:41
7Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK43:53+13:3813:03
8Helena HjertbergIK Ymer44:36+14:2113:16
9Karin AlthoffKungälvs OK44:37+14:2213:16
10Ulrika OdénFjärås AIK47:46+17:3114:12
11Pernilla KarlssonOK Landehof50:06+19:5114:54
12Christine LundOK Skogshjortarna57:14+26:5917:02
13Katarina WallbergOK Alehof1:03:42+33:2718:57
14Agneta LarssonIK Uven1:08:59+38:4420:31
Erika RaskKungälvs OKej godkänd

H40

3 890 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel OlssonDalsjöfors GoIF27:507:09
2Jens ArvidssonIF Rigor29:37+1:477:36
3Ulf LunnhedOK Reftele29:46+1:567:39
4Per HolmbergUlricehamns OK31:03+3:137:58 Ladda ner rutt i gpx-format
5Marcus HanssonFrölunda OL31:41+3:518:08
6Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb31:48+3:588:10
7Mikael LundqvistFalkenbergs OK31:58+4:088:13
8Magnus HanssonOK Löftan33:07+5:178:30
9Erik LauriFK Herkules33:39+5:498:39
10Erik AderstedtKungälvs OK33:46+5:568:40
11Stefan KinellIFK Göteborg36:19+8:299:20
12Henrik KlassonOK Gisle37:28+9:389:37
13Emil ErdeliusIF Rigor38:51+11:019:59
14Jan HjortFalköpings AIK OK39:13+11:2310:04
15Staffan OlofssonSjövalla FK43:30+15:4011:10
16Niklas GranhageSjövalla FK45:05+17:1511:35
17Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL45:48+17:5811:46
18Johan LindeblomIK Omega48:27+20:3712:27
19Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb58:41+30:5115:05
Carl ForsströmFrölunda OLej godkänd
Peter GrimbeckSävedalens AIKej start
Fredrik LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start

D45

3 130 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla ÖhgrenSävedalens AIK28:429:10
2Anna ErikssonOK Landehof30:38+1:569:47
3Catarina BengtssonOK Nackhe35:11+6:2911:14
4Lena LindmanFinspångs SOK35:32+6:5011:21
5Sara LorénOK Landehof37:40+8:5812:02
6Susanne BerghMölndal Outdoor IF38:20+9:3812:14
7Maria HolmbergJönköpings OK40:09+11:2712:49
8Gisela LindFK Herkules40:39+11:5712:59
9Erika AspMölndal Outdoor IF40:46+12:0413:01
10Helena BengtssonSävedalens AIK40:57+12:1513:04
11Suzy LarssonOK Skogshjortarna43:18+14:3613:50
12Monika HjellströmGränna-Bygdens OK53:21+24:3917:02
13Katarina BorneFrölunda OL54:35+25:5317:26
14Anna GrahnIK Uven1:05:23+36:4120:53
15Cecilia BjörckIK Uven1:19:06+50:2425:16
Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Sofia KarlssonOK Landehofej start

H45

3 770 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus HomannOK Orinto28:457:37
2Sören SturessonLerums SOK29:12+0:277:44
3Jan HildingHestra IF29:22+0:377:47
4Odd WallumSävedalens AIK29:51+1:067:55
5Anders HellgrenFrölunda OL29:58+1:137:56
6Pär MoqvistLerums SOK31:42+2:578:24
7Olle LindmanFinspångs SOK31:48+3:038:26
8Thomas KarlssonOK Landehof32:15+3:308:33
9Claes HagstrandLerums SOK32:18+3:338:34
10Jonas AxelssonLerums SOK32:57+4:128:44
11Kenneth JohanssonOK Tranan33:41+4:568:56
12Bo SvenssonIstrums SK35:50+7:059:30
13Erik RuotsalainenFrölunda OL36:33+7:489:41
14Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb37:26+8:419:55
14Anders ThulinKungälvs OK37:26+8:419:55
16Gert WildheimFK Friskus-Varberg38:01+9:1610:05
17David GabrielssonSävedalens AIK38:58+10:1310:20
18Thomas BorneFrölunda OL38:59+10:1410:20
19Erik ÖsterlinSävedalens AIK39:23+10:3810:26
20Håkan BerndtssonFrölunda OL41:41+12:5611:03
21Pär JohannessonFrölunda OL41:54+13:0911:06
22Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL43:00+14:1511:24
23Per NyfeldtIK Ymer43:16+14:3111:28
24Jonas HöijerSävedalens AIK45:25+16:4012:02
25Mats HermanssonKungälvs OK45:32+16:4712:04
26Adam OdénFjärås AIK46:22+17:3712:17
27Torbjörn GrahnIK Uven48:47+20:0212:56
28Johan ÅbergOK Landehof50:23+21:3813:21
29Stefan L JohanssonKungälvs OK51:25+22:4013:38
30Lars LjungbergSjövalla FK51:40+22:5513:42
31Ulric BjörckIK Uven58:21+29:3615:28
32Jonas HultinOK Löftan59:06+30:2115:40
Mattias BååthSävedalens AIKej start
Henrik NordholmSävedalens AIKej start
Carl NorinFrölunda OLej start

D50

3 110 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules27:058:42
2Anette BernhedSävedalens AIK33:16+6:1110:41
3Britta SahlinVänersborgs SK34:17+7:1211:01
4Nina BejbomUddevalla OK37:50+10:4512:09
5Annika AasaIK Uven39:53+12:4812:49
6Marianne HanssonBredareds IF41:47+14:4213:26
7Carin RudolfssonIK Uven43:08+16:0313:52
8Eva PedersenOK Skogshjortarna43:25+16:2013:57
9Lena SwartzOK Orion43:26+16:2113:57
10Helen KarlbomIFK Göteborg45:48+18:4314:43
11Mona OlssonBrattås CK45:55+18:5014:45
12Ulrika JohanssonOK Löftan46:55+19:5015:05
13Tuuli SaariFK Herkules48:47+21:4215:41
14Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna50:59+23:5416:23
15Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna51:36+24:3116:35
16Karin BergdahlIK Uven57:04+29:5918:20
17Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK57:46+30:4118:34
18Karin HelmertzFrölunda OL1:19:07+52:0225:26

H50

3 510 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus ØdumCopenhagenO27:077:43
2Bengt NorrmanTrollhättans SOK28:48+1:418:12
3Per FlakbergIFK Göteborg28:54+1:478:14
4Per-Arne WahlgrenSjövalla FK29:00+1:538:15
5Kennet HorvathHalmstad OK31:22+4:158:56
6Magnus JoelssonSOK 6831:54+4:479:05
7Lars G JohanssonIFK Göteborg32:07+5:009:09
8Ragnar UppströmFK Herkules32:39+5:329:18
9Magnus WideFrölunda OL34:26+7:199:48
10Stefan PihlSOK 6834:30+7:239:49 Ladda ner rutt i gpx-format
11Johan WettergrenIK Uven35:18+8:1110:03
12Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb35:27+8:2010:05
13Göran StuhlhoferOK Landehof35:49+8:4210:12
14Peter StrömdahlOK Skogsvargarna36:00+8:5310:15
15Per Arne ArnesenKolbotn & Skimt OL36:32+9:2510:24
16Ulf AlmehedFrölunda OL37:20+10:1310:38
17Kjell EinarssonOK Skogshjortarna37:40+10:3310:43
18Magnus OhlssonSjövalla FK38:01+10:5410:49
19Ulf MinörLunds OK38:58+11:5111:06
20Tomas AnderssonVänersborgs SK39:54+12:4711:22
21Stig GustafssonIK Ymer40:04+12:5711:24
22Stefan SpetzUlricehamns OK40:13+13:0611:27
23Christer CarlssonIK Uven41:26+14:1911:48
24Stefan OlofssonOK Gisle42:50+15:4312:12
25Håkan WåhlanderFrölunda OL43:29+16:2212:23 Ladda ner rutt i gpx-format
26Thomas AttforsSävedalens AIK44:22+17:1512:38
27Hans LindgrenOK Skogshjortarna44:30+17:2312:40
28Thomas BäckströmIF Rigor44:46+17:3912:45
29Mats DahlrotIK Uven45:17+18:1012:54
30Stefan HornebrantTrollhättans SOK47:26+20:1913:30
31Torbjörn KjörkFrölunda OL48:11+21:0413:43
32Magnus PedersenOK Skogshjortarna49:04+21:5713:58
33Per-Johan PerssonFjärås AIK53:57+26:5015:22
34Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb54:15+27:0815:27
35Bernt BerndtssonFrölunda OL55:19+28:1215:45
36Johan LidbeckIK Uven1:04:35+37:2818:23
37Ulf KokinskyIFK Göteborg1:12:22+45:1520:37
Pär ClaessonSävedalens AIKej godkänd
Magnus BlennowFalköpings AIK OKej start

D55

2 890 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin AnderssonRyda SK35:0412:08
2Birgit HanssonHerrestads AIF38:03+2:5913:09
3Kerstin BurmanKvillebyns SK39:22+4:1813:37
4Ann Warma LaasOK Skogshjortarna41:04+6:0014:12
5Christina BirathStenungsunds OK44:27+9:2315:22
6Eva KarlssonUddevalla OK45:25+10:2115:42
7Gunilla AxelssonSävedalens AIK47:35+12:3116:27
8Helena LarssonHestra IF50:27+15:2317:27
9Monika NilssonOK Alehof50:36+15:3217:30
10Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna51:26+16:2217:47
11Leila LjunggrenMarkbygdens OK56:41+21:3719:36
12Lisa LarssonSjövalla FK58:01+22:5720:04
Monica KnutssonSävedalens AIKej godkänd

H55

3 370 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan GranstedtHalden SK29:248:43
2Ulf PalmérUlricehamns OK30:19+0:558:59
3Torsten BacktemanLerums SOK31:05+1:419:13
4Anders BjörklundSävedalens AIK31:35+2:119:22
5Mats LindqvistSävedalens AIK33:13+3:499:51
6Anders JohanssonHestra IF33:22+3:589:54
7Tomas KarlssonOK Skogshjortarna33:34+4:109:57
8Lennart JosefssonRydboholms SK33:37+4:139:58
9Jan HanssonStenungsunds OK34:54+5:3010:21
10Jan IvarssonOK Skogshjortarna35:26+6:0210:30
11Torbjörn HalvarssonFjärås AIK36:57+7:3310:57
12Stefan JohanssonTrollhättans SOK37:11+7:4711:02
13Örjan WängdahlOK Gipen37:41+8:1711:10
14Morten BergliaEiker OL38:10+8:4611:19
15Anders AxelssonTrollhättans SOK38:38+9:1411:27
16Anders KjellbergOK Flundrehof39:15+9:5111:38
17Martin EickhoffSävedalens AIK43:42+14:1812:58
18Stefan SjöblomFrölunda OL46:01+16:3713:39
19Björn BorgGöteborg-Majorna OK48:28+19:0414:22
20Jan RydénSjövalla FK49:18+19:5414:37
21Christer MannfolkUlricehamns OK49:56+20:3214:49
22Bertil AxbomOK Landehof51:11+21:4715:11
23Lars StålheimSävedalens AIK57:19+27:5517:00
24Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb59:19+29:5517:36
25Thord EkströmTrollhättans SOK1:02:41+33:1718:36
Sven-Åke AnderssonIF Rigorej godkänd
Göran OlesundOK Landehofej godkänd
Sten GustafssonEds SKej start

D60

2 690 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK28:0510:26
2Monica LööfMariestads FK33:30+5:2512:27
3Maria NordvallOK Kolmården34:38+6:3312:52
4Solveig HedenblomSjövalla FK34:54+6:4912:58
5Gunilla HogedalVänersborgs SK39:34+11:2914:42
6Marita LarssonMarkbygdens OK50:18+22:1318:41
7Anita EklöfIK Ymer56:26+28:2120:58
8Gun-Britt MolinMarkbygdens OK1:01:35+33:3022:53
9Inga-Lill AnderssonSelånger SOK1:04:55+36:5024:07
Monica IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Lisbeth RiberthIK Trenne Ullaredej start
Ingrid JessenFrämmestads IKej start

H60

3 270 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart HålsjöOK Skogshjortarna33:3010:14
2Thomas GeorgssonOK Nackhe33:34+0:0410:15
3Henrik UndelandIFK Göteborg34:06+0:3610:25
4Pierre KarlssonOK Alehof37:21+3:5111:25
5Mats AnderssonSelånger SOK39:05+5:3511:57
6Björn PetterssonUlricehamns OK41:32+8:0212:42
7Lennart SibeckFalköpings AIK OK42:05+8:3512:52
8Roalh KlevelandKvillebyns SK42:32+9:0213:00
9Arne AlfredssonUddevalla OK44:16+10:4613:32
10Gunnar BejbomUddevalla OK45:44+12:1413:59
11Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK46:33+13:0314:14
12Hans Andersson StrinningAttunda OK48:40+15:1014:52
13Lars EkbergTrollhättans SOK48:57+15:2714:58
14Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb48:59+15:2914:58
15Conny SahlinVänersborgs SK49:24+15:5415:06
16Kent IvarssonOK Skogshjortarna52:02+18:3215:54
17Bernt AnderssonIF Rigor56:21+22:5117:13
18Peter LarssonTrollhättans SOK1:04:55+31:2519:51
19Anders MohlinIK Stern1:20:10+46:4024:30
20Jan AnderssonFjärås AIK1:51:45+1:18:1534:10
Arne BogrenOK Vivillej start
Robert JessenFrämmestads IKej start

D65

2 600 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva AlsinIK Ymer30:4911:51
2Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK36:00+5:1113:50
3Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK37:52+7:0314:33
4Marion HallstenUddevalla OK39:10+8:2115:03
5Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL39:41+8:5215:15
6Britt-Marie LarssonSOK 6841:33+10:4415:58
7Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK42:18+11:2916:16
8Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK43:23+12:3416:41
9Rosa JohanssonIK Uven45:23+14:3417:27
10Ingegerd OlssonOK Alehof46:02+15:1317:42
11Enid IngemarssonHestra IF47:05+16:1618:06
12Ann-Britt JohanssonIK Stern48:11+17:2218:31
13Eva-Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb48:28+17:3918:38
14Lotta BörjessonSävedalens AIK49:54+19:0519:11
15Lizzie HansenOK Landehof50:13+19:2419:18
16Barbro AnderssonOK Skogshjortarna53:32+22:4320:35
17Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK54:17+23:2820:52
18Ann-Christine BorgFrölunda OL54:44+23:5521:03
19Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL56:04+25:1521:33
20Ingrid Rex WallströmOK Landehof57:37+26:4822:09
Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Marianne RosénIK Ymerej start

H65

3 140 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Arne KällénUddevalla OK28:599:13
2Per IvarssonTrollhättans SOK30:46+1:479:47
3Björn JägerströmIK Uven32:31+3:3210:21
4Olle AdolfssonLerums SOK33:51+4:5210:46
5Olof KarlssonUddevalla OK34:53+5:5411:06
6Bertil KarlssonHjobygdens OK35:14+6:1511:13
7Inge LöwegrenKatrineholms OK35:44+6:4511:22
8Lars-Göran MolinMarkbygdens OK37:02+8:0311:47
9Hans M CarlssonIFK Göteborg39:47+10:4812:40
10Sören SvenssonSjövalla FK41:18+12:1913:09
11Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK41:56+12:5713:21
12Lennart AlmströmIK Stern42:04+13:0513:23
13Johnny KarlssonUddevalla OK42:20+13:2113:28
14Björn EngströmLerums SOK42:25+13:2613:30
15Lennart AnderssonGöteborgs SK42:34+13:3513:33
16Bengt MattssonOK Orinto42:53+13:5413:39
17Christer SamuelssonOK Löftan43:02+14:0313:42
18Johnny GustafssonGamleby OK43:08+14:0913:44
19Staffan BrobergIF Marin Väst43:33+14:3413:52
20Lars ÖsterbergSävedalens AIK43:57+14:5813:59
21Benny IvarssonFjärås AIK46:10+17:1114:42
22Ted LiivrandOK Skogshjortarna46:18+17:1914:44
23Ronald Mc GrailHjärnarps OL46:37+17:3814:50
24Rune EliassonFalkenbergs OK46:52+17:5314:55
25Kjell JeppsonIF Rigor48:05+19:0615:18
26Sten OlssonOK Alehof48:10+19:1115:20
27Lars-Olov DahlbergOK Landehof54:31+25:3217:21
28Sten HelmertzFrölunda OL1:16:32+47:3324:22

D70

2 300 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer31:4213:46
2Birgitta StenströmVänersborgs SK32:12+0:3014:00
3Christina SchedwinIK Stern33:57+2:1514:45
4Mariann KjellbergBredareds IF34:57+3:1515:11
5Ingrid HermanssonIK Ymer35:18+3:3615:20
6Britt Forsell PirozziLunds OK35:51+4:0915:35
7Britt RangertIK Ymer36:28+4:4615:51
8Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK39:24+7:4217:07
9Barbro JohanssonSjövalla FK44:24+12:4219:18
10Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK45:38+13:5619:50
11Gunnel KarlssonSOK 6851:18+19:3622:18
12Elvy BörjessonOK Alehof55:37+23:5524:10
13Inger GreenSjövalla FK1:01:21+29:3926:40
Ulla SönsterödSOK 68ej godkänd

H70

2 800 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune SandbergUddevalla OK30:5111:01
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna31:32+0:4111:15
3Sören AnderssonIK Dran34:47+3:5612:25
4Kjell BengtssonSävedalens AIK35:04+4:1312:31
5Ronny AnderssonOK Skogshjortarna36:47+5:5613:08
6Dag LorénOK Frisene37:07+6:1613:15
7Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb37:19+6:2813:19
8Göran BengtssonTockarps IK37:33+6:4213:24
9Kjell JohanssonDalsjöfors GoIF39:53+9:0214:14
10Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK41:23+10:3214:46
11Gunnar VallinOK Landehof42:17+11:2615:06
12Bengt-Åke SvenssonIK Ymer43:19+12:2815:28
13Anders AxelssonSävedalens AIK43:33+12:4215:33
14Bengt BörjessonOK Alehof45:30+14:3916:15
15Jan FlansbjerKinnaströms SK46:58+16:0716:46
16Lars FinbomOK Landehof47:14+16:2316:52
17Hans C JohanssonIK Stern47:22+16:3116:55
18Bertil IngemarssonHestra IF47:45+16:5417:03
19Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK51:40+20:4918:27
20Claes GreenSjövalla FK52:00+21:0918:34
21Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK52:52+22:0118:52
22Sune MentorGöteborg-Majorna OK55:15+24:2419:43
23Christer WestbergIFK Göteborg56:58+26:0720:20
24Bengt HanssonOK Löftan1:27:32+56:4131:15
Lars TuvessonUlricehamns OKej godkänd
Jan LarssonSävedalens AIKej godkänd
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OLej godkänd
Karl-Axel JohanssonIK Uvenej start
Olle HermanssonIK Ymerej start

D75

2 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro VallinKungälvs OK40:0119:42
2Gunnel BörjessonIK Uven42:43+2:4221:02
3Lillemor HallinOK Landehof51:41+11:4025:27
4Vivi-Anne BylundRydboholms SK54:05+14:0426:38
5Marianne GrahnSävedalens AIK55:18+15:1727:14
6Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:03:13+23:1231:08
7Lisa HedströmOK Pan-Kristianstad1:03:32+23:3131:17

H75

2 910 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland DahlIFK Göteborg35:5612:20
2Andre AlexanderssonKungälvs OK39:05+3:0913:25
3Göran OlofssonFjärås AIK41:49+5:5314:22
4Åke AxelssonIK Uven45:49+9:5315:44
5Agne ÖstenssonSävedalens AIK50:59+15:0317:31
6Ingemar AlfredssonIK Uven52:25+16:2918:00
7Gunnar PerssonSvanesunds GIF58:50+22:5420:13
8Melvin KristiansenIF Rigor1:00:01+24:0520:37
9Ragnar BewertOK Landehof1:03:48+27:5221:55
10Gunnar BylundRydboholms SK1:22:33+46:3728:22
Roland BrandshageSävedalens AIKej start

H80

2 460 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf BlomFrölunda OL36:2714:49
2Bertil JohanssonMarkbygdens OK44:11+7:4417:57
3Karl-Eric WannbergIK Omega46:50+10:2319:02
4Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK48:16+11:4919:37
5Carl-Henrik HallbergIK Uven52:10+15:4321:12
6Lasse OlssonIK Trenne Ullared54:14+17:4722:02
7Erland OlssonDalsjöfors GoIF56:30+20:0322:58
Leif EdsandSävedalens AIKdiskvalificerad
Atte HeikkiläOK Gipenej godkänd
Karleric FranssonTrollhättans SOKej start

Inskolning

1 130 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Evelina BjörkmanKungälvs OKfullföljt
Joel BjörkmanKungälvs OKfullföljt
Ida BorgOK Orintofullföljt
Emil Bougas LööfMariestads FKfullföljt
Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Axel DanielssonKlubblösfullföljt
Nils EkströmStenungsunds OKfullföljt
Herman EngIFK Göteborgfullföljt
Tage EngelkeOK Gipenfullföljt
Ebba HagstrandLerums SOKfullföljt
Freja IvermarkVästerås SOKfullföljt
Edvin LindkvistTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Allan Lindström Mölndal Outdoor IFfullföljt
Sixten LindströmMölndal Outdoor IFfullföljt
Vidar LundbergGöteborgs SKfullföljt
Axel LydmarkSjövalla FKfullföljt
Frans OlssonOK Skärmenfullföljt
Axel PerssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Elsa  PerssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Märta RillnertOK Rävenfullföljt
Patrick RörbyMölndal Outdoor IFfullföljt
Alvar SahrSjövalla FKfullföljt
Melker SamorLerums SOKfullföljt
Amanda ThorTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Filip ThorTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Linnea WestfeldtGöteborg-Majorna OKfullföljt
Samuel WettergrenIK Uvenfullföljt
Emil WindevallSävedalens AIKfullföljt
Selma EngelkeIFK Göteborgej godkänd
Melker OckbornTrollhättans SOKej start

U1

1 930 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav AspIFK Göteborg16:368:36
2Emil SkeppSävedalens AIK17:06+0:308:51
3Oskar BjurströmerKlubblös17:23+0:479:00
4Herman PetterssonSävedalens AIK17:37+1:019:07
5Signe KullanderSävedalens AIK18:20+1:449:29
6Wilma RosénGöteborg-Majorna OK19:24+2:4810:03
7Jacob HolmbergUlricehamns OK21:00+4:2410:52
8Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb21:02+4:2610:53
9Nils AndreassonIFK Göteborg21:14+4:3811:00
10Tore KalenIFK Göteborg21:17+4:4111:01
11Isak IngemarssonHestra IF21:42+5:0611:14
12Felicia WraneHestra IF21:50+5:1411:18
13Ida IngemarssonHestra IF23:45+7:0912:18
14Elina ChristianssonUddevalla OK23:49+7:1312:20
15Arvid LundbergGöteborgs SK24:05+7:2912:28
16Jarvis HanssonFrölunda OL24:58+8:2212:56
17Ylva KullanderSävedalens AIK25:00+8:2412:57
18Alma LundbergTolered-Utby Ol-klubb26:00+9:2413:28
19Angelica HeislerTolered-Utby Ol-klubb26:02+9:2613:29
20Elin KarlssonOK Landehof26:41+10:0513:49
21Ted NömmIFK Göteborg26:49+10:1313:53
22Gustav FredmanSjövalla FK27:30+10:5414:14
23Meja PetterssonOK Kullingshof27:34+10:5814:16
24Einar SöderbergSjövalla FK27:39+11:0314:19
24Elias BergqvistTolered-Utby Ol-klubb27:39+11:0314:19
26Elin PeterssonIK Ymer27:46+11:1014:23
27Jonatan NordströmSjövalla FK28:07+11:3114:34
28Johannes HolmbergUlricehamns OK28:29+11:5314:45
29Elsa SchmidtFrölunda OL30:49+14:1315:58
30Melker FlansbjerKinnaströms SK30:52+14:1615:59
31Jonas LeireGöteborg-Majorna OK31:17+14:4116:12
32Linnea NilssonOK Landehof32:42+16:0616:56
33Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb33:04+16:2817:07
34Amanda JerkstrandTolered-Utby Ol-klubb33:19+16:4317:15
35Linnea BörjessonTolered-Utby Ol-klubb33:26+16:5017:19
36Linnéa RexOK Landehof34:38+18:0217:56
37Moa WallströmSävedalens AIK34:42+18:0617:58
38Ella JindöIK Uven35:57+19:2118:37
39Olle JohanssonIFK Göteborg39:50+23:1420:38
40Embla NiklassonFrölunda OL40:56+24:2021:12
41Gustav LiljerosTolered-Utby Ol-klubb46:46+30:1024:13
42Jacob BörstellSävedalens AIK56:45+40:0929:24
43Nils LydmarkSjövalla FK59:10+42:3430:39
Bruno FovaeusSävedalens AIKdiskvalificerad
Mailis HolmqvistSjövalla FKej start

U2

2 570 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak BjurströmerKlubblös21:228:18
2Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK22:19+0:578:41
3Neo JonssonIK Ymer22:33+1:118:46
4Isak NilssonOK Landehof24:53+3:319:40
5Elin AxelssonLerums SOK28:49+7:2711:12
6Isabell Åberg-WallinGöteborg-Majorna OK31:02+9:4012:04
7Emil WalleniusFrölunda OL31:24+10:0212:13
8Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb32:32+11:1012:39
9Isak OllanderOK Landehof33:04+11:4212:51
10Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubb33:08+11:4612:53
11Hillevi AlexenGöteborg-Majorna OK37:08+15:4614:26
12Alex ErikssonSjövalla FK37:43+16:2114:40
13Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb37:50+16:2814:43
14Simon KilnäsSjövalla FK38:11+16:4914:51
15Elin BorgOK Orinto38:19+16:5714:54
16Olof BjörkmanSjövalla FK38:41+17:1915:03
17Frida LindkvistTolered-Utby Ol-klubb40:39+19:1715:49
18Alvin ScherdinSjövalla FK41:06+19:4415:59
19Ebba GranhageSjövalla FK41:11+19:4916:01
20Alice TryggKlubblös42:00+20:3816:20
21Mira FlansbjerKinnaströms SK45:03+23:4117:31
22Ivar LingstenMölndal Outdoor IF48:49+27:2718:59
23Noam ÅbergSjövalla FK49:38+28:1619:18
24Leo FurugårdKlubblös50:04+28:4219:28
25Elsa LiljerosTolered-Utby Ol-klubb50:19+28:5719:34
26Carin LöfGöteborg-Majorna OK50:33+29:1119:40
27Thea JindöIK Uven51:32+30:1020:03
28Vera HöglundSjövalla FK52:07+30:4520:16
29Rut Olsson RaneklintKinnaströms SK1:12:56+51:3428:22
Joel MattssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Harald MartnerFrölunda OLej start
Mina ShabbakiTolered-Utby Ol-klubbej start

Öppen motion 1

1 950 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emia HjortFalköpings AIK OK16:128:18
2Ebba KonradssonIK Omega17:23+1:118:54
3Fredrik AnderssonTolered-Utby Ol-klubb20:20+4:0810:25
4Sigrid HäggbomKFUK-KFUM IA Göteborg20:43+4:3110:37
5Sofia StridsmanTolered-Utby Ol-klubb20:46+4:3410:38
6Hugo KonradssonIK Omega24:30+8:1812:33
7Christina VernerssonOK Orinto29:49+13:3715:17
8Wei-Ke LeeOK Formosa44:59+28:4723:04

Öppen motion 3

2 440 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christopher AugustssonKinnaströms SK24:4210:07
2Jonas LundqvistKlubblös24:47+0:0510:09
3Anders ÖstlingKlubblös25:09+0:2710:18
4Jesper AugustssonKinnaströms SK25:32+0:5010:27
5Mia RavakkoSävedalens AIK30:19+5:3712:25
6Sverker CaronSjövalla FK31:56+7:1413:05
7Kerstin LindbladSävedalens AIK33:06+8:2413:33
8Albin WraneHestra IF34:32+9:5014:09
9Åsa PetterssonOK Kullingshof35:41+10:5914:37
10Rebecka OsbakkGöteborg-Majorna OK35:43+11:0114:38
11Ingemar CarlssonSävedalens AIK37:10+12:2815:13
12Cecilia ThorTolered-Utby Ol-klubb37:48+13:0615:29
13Eva KilnäsSjövalla FK38:25+13:4315:44
14Anders WestfeldtGöteborg-Majorna OK38:35+13:5315:48
15Andreas BernanderKlubblös39:22+14:4016:08
16Linda JindöIK Uven40:53+16:1116:45
17Elinor FurugårdKlubblös41:12+16:3016:53
18Stig WallermanBorås GIF41:58+17:1617:11
19Petter ThorTolered-Utby Ol-klubb42:33+17:5117:26
20Eive JerkstrandTolered-Utby Ol-klubb43:25+18:4317:47
21Joel IngemarssonHestra IF43:27+18:4517:48
22Mary LarnerGöteborg-Majorna OK44:26+19:4418:12
23Rune LjungbjerGöteborgs SKIDKLUBB45:09+20:2718:30
24Martina WessbergFrölunda OL45:11+20:2918:31
25Kristina TellqvistIK Dran45:12+20:3018:31
26Ola AlbinssonSjövalla FK46:27+21:4519:02
27Anna MerlanderTolered-Utby Ol-klubb46:35+21:5319:05
28Marc LuekeKlubblös47:11+22:2919:20
29Ann-Sofie JeppsonIF Rigor48:09+23:2719:44
30Katarina ErikmatsSävedalens AIK50:03+25:2120:30
31Bettan LundgrenTolered-Utby Ol-klubb51:07+26:2520:56
32Madeleine SchillerKlubblös51:43+27:0121:11
33Marie HjalmarssonIK Omega52:43+28:0121:36
34Alf KjellbergBredareds IF55:34+30:5222:46
35Inger HallbergIK Uven1:04:47+40:0526:33
36Jianxin WeiKlubblös1:06:53+42:1127:24
37Wenijing XinKlubblös1:08:05+43:2327:54
38Lena KlerforsFK Herkules1:10:54+46:1229:03
39Birgitta BrobergIF Marin Väst1:14:14+49:3230:25
40Carola VeltmanOK Skogshjortarna1:33:08+1:08:2638:10
Magnus BergqvistTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Caspar WahlströmFjärås AIKej godkänd
Ian SjöbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Lil AlfredssonUddevalla OKej start

Öppen motion 5

3 210 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola GustafssonKlubblös34:3110:45
2Jeanette SigenstamMarkbygdens OK37:30+2:5911:40
3Thea FagerströmIFK Göteborg39:03+4:3212:09
4Måns WidemarkÖsterfärnebo IF39:11+4:4012:12
5Albert JohannessonKlubblös42:03+7:3213:05
6Mikael BodinGällstadbygdens SOK42:18+7:4713:10
7Rikard AndreassonIFK Göteborg42:23+7:5213:12
8Mats LogrenSjövalla FK42:44+8:1313:18
9Frans RubbóUmedalens IF42:55+8:2413:22
10Lukas RosénOK Vivill43:30+8:5913:33
11Håkan HagmanOK Orinto44:15+9:4413:47
12Ola TegvaldOK Landehof45:39+11:0814:13
13Annika GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb45:46+11:1514:15
14Magnus AlinderSjövalla FK47:02+12:3114:39
15Mikael NömmIFK Göteborg47:55+13:2414:55
16Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb48:42+14:1115:10 Ladda ner rutt i gpx-format
17Peter RinghKlubblös48:47+14:1615:11
18Eva-Lotta LundbergUlricehamns OK49:21+14:5015:22
19Karolina ÖrnebladKlubblös50:12+15:4115:38
20Johan WedlinSävedalens AIK50:27+15:5615:42
21Johan SpetzUlricehamns OK51:17+16:4615:58
22Ronja ArvidssonSkåneslättens OL52:10+17:3916:15
23Emma HolmbergGöteborg-Majorna OK52:21+17:5016:18
24Pernilla KindeTolered-Utby Ol-klubb52:48+18:1716:26
25Linda DanielssonLerums SOK53:22+18:5116:37
26Malin BodinGällstadbygdens SOK54:48+20:1717:04
27Urban BjufströmSOK 6855:10+20:3917:11
28Henrik ÅslundIK Uven55:23+20:5217:15
29Stefan NormanSävedalens AIK55:48+21:1717:22
30Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK56:26+21:5517:34
31Daniel SvenssonGöteborg-Majorna OK57:59+23:2818:03
32Maria ÅbergOK Landehof58:00+23:2918:04
32Liselotte LarssonLjungskile FK58:00+23:2918:04
34Carl henning LöfGöteborg-Majorna OK58:14+23:4318:08
35Claes OdbroOK Räven59:35+25:0418:33
36Lennart SvenssonOK Kullingshof1:00:21+25:5018:48
37Maria EngmanKlubblös1:00:50+26:1918:57
38Fredrik RothamelTolered-Utby Ol-klubb1:01:41+27:1019:12
39Lars MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb1:02:37+28:0619:30
40Farzan AlavianghavaniniBorås GIF1:03:40+29:0919:50
41Yvonne SvenssonOK Kullingshof1:03:41+29:1019:50
42Ching-Pei ChenTrollhättans SK1:04:59+30:2820:14
43Carolin HagelbergKlubblös1:05:24+30:5320:22
44Ebba OdbroKlubblös1:06:39+32:0820:45
45Klara ÅströmKlubblös1:06:53+32:2220:50
46Andreas EklundGöteborg-Majorna OK1:08:41+34:1021:23
47Laura BergmanGöteborg-Majorna OK1:10:39+36:0822:00
48Hugo LindbladKlubblös1:11:39+37:0822:19
49Lennart JohnssonOK Skogshjortarna1:12:07+37:3622:27
50Perry LundqvistSävedalens AIK1:12:18+37:4722:31
51Jessica BjörkströmKlubblös1:12:46+38:1522:40
52Emma SkantzKlubblös1:14:29+39:5823:12
53Johanna IsakssonKlubblös1:15:05+40:3423:23
54Mattias IvermarkSäffle OK1:15:08+40:3723:24
55Rolf LundmarkKlubblös1:16:26+41:5523:48
56Kajsa LarssonHestra IF1:16:50+42:1923:56
57Thomas ReichelSävedalens AIK1:18:20+43:4924:24
58Linda OlssonGöteborg-Majorna OK1:20:18+45:4725:00
59Annie MånssonGöteborg-Majorna OK1:20:19+45:4825:01
60Reinhold ReulOK Orinto1:20:39+46:0825:07
61Martin AlfredssonKlubblös1:24:27+49:5626:18
62Klas SkogOK Gipen1:32:48+58:1728:54
Robert SvenssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ingrid AnderssonIF Rigorej godkänd
Anna-Stina WennbergVäxjö OKej godkänd
Ola KalenIFK Göteborgej godkänd

Öppen motion 7

3 130 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik AskMarkbygdens OK28:279:05 Ladda ner rutt i gpx-format
2Stefan MadjarKlubblös36:29+8:0211:39
3Hans AntonssonOK Löftan36:37+8:1011:41
4Niclas KonradssonIK Omega36:55+8:2811:47
5Charlotte DrejmoOK Landehof36:59+8:3211:48
6Stefan HammarFK Herkules37:24+8:5711:56
7Håkan LarssonLjungskile FK37:51+9:2412:05
8Mikael FjällborgStenungsunds OK38:32+10:0512:18
9Lisa GjeinKlubblös38:44+10:1712:22
10David AndrénGöteborg-Majorna OK39:25+10:5812:35
11Tim KonradssonIK Omega39:31+11:0412:37
12Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK40:32+12:0512:56
13Anki BlennowFalköpings AIK OK41:18+12:5113:11
14Karin OlssonMölndal Outdoor IF42:49+14:2213:40
15Peter GabrielssonOK Orinto43:55+15:2814:01
16Pertti HeedOK Orinto44:59+16:3214:22
17Anders LundOK Skogshjortarna45:21+16:5414:29
18Karin KullanderSävedalens AIK46:27+18:0014:50
19Tomas GöranssonIK Ymer46:56+18:2914:59
20Ulf StrömSävedalens AIK47:22+18:5515:07
21Katja Stenström BohlinIFK Göteborg47:26+18:5915:09
22Kurt EkbergOK Orinto47:45+19:1815:15
23Camilla BorgKlubblös47:59+19:3215:19
24Ulla ClevnertSpårvägens OK48:45+20:1815:34
25Mikaela LöfgrenStångenäs AIS49:15+20:4815:44
26Linda SternöFrölunda OL51:13+22:4616:21
27Bo CederlöfKlubblös51:58+23:3116:36
28Lennart BjufströmSOK 6853:56+25:2917:13
29Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK54:40+26:1317:27
30Ingemar BertilssonOK Landehof54:50+26:2317:31
31Kjell PetterssonOK Gipen55:17+26:5017:39
32Ola NiklassonFrölunda OL55:54+27:2717:51
33Sven-Arne BengtssonOK Nackhe57:58+29:3118:31
34Gun RosendahlIF Marin Väst59:39+31:1219:03
35Johanna KjellbergOK Flundrehof59:46+31:1919:05
36Monica WassFalkenbergs OK59:53+31:2619:07
37Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK59:56+31:2919:08
38Carl Johan ArdboKlubblös1:00:20+31:5319:16
39Karin ArdboKlubblös1:00:21+31:5419:16
40Karin CederlöfKlubblös1:00:47+32:2019:25
41Evelina ErikssonIF Marin Väst1:03:01+34:3420:07
42Karin ÅkesdotterIFK Göteborg1:04:14+35:4720:31
43Lisa CullbrandMölndal Outdoor IF1:04:21+35:5420:33
44Anna GranforsOK Landehof1:05:49+37:2221:01
45Conny VernerssonOK Orinto1:07:00+38:3321:24
46LARS SönsterödSOK 681:07:22+38:5521:31
47Kristina Åström JonssonKlubblös1:07:35+39:0821:35
48Inger SundinOK Landehof1:09:03+40:3622:03
49Mårten ÅströmKlubblös1:12:12+43:4523:04
50Göran EklöfIK Ymer1:14:16+45:4923:43
51Karin ElfmanIF Marin Väst1:14:29+46:0223:47 Ladda ner rutt i gpx-format
52Ingrid CullbrandIK Stern1:17:25+48:5824:44
53Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SKIDKLUBB1:18:19+49:5225:01
54Gunilla GlimténOK Löftan1:30:52+1:02:2529:01
55Per RobertssonIFK Göteborg1:33:13+1:04:4629:46
Bengt AlkdalIF Marin Västdiskvalificerad
Linus AugustssonGöteborgs SKej godkänd
Ingrid CarlstedtSävedalens AIKej godkänd
Lena CarlssonSävedalens AIKej godkänd
Lena LarssonHestra IFej godkänd

Öppen motion 8

3 140 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas PalmSävedalens AIK26:198:22
2Lina SamorLerums SOK28:28+2:099:03
3David DjurbäckSävedalens AIK30:44+4:259:47
4Jonas EkströmGöteborg-Majorna OK32:59+6:4010:30
5Lisa PalmSävedalens AIK34:48+8:2911:04
6Anja MinörGöteborg-Majorna OK35:36+9:1711:20
7Tale GulliksenSävedalens AIK35:44+9:2511:22
8Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK37:15+10:5611:51
9Frida StoltHestra IF37:32+11:1311:57
10Therese AxenborgMölndal Outdoor IF38:09+11:5012:08
11Magnus SöderlundSävedalens AIK39:59+13:4012:44
12Johan WannbergIK Omega40:16+13:5712:49
13Magnus BrobackOK Flundrehof40:28+14:0912:53
14Lars-Johan VågLerums SOK40:35+14:1612:55
15Anna LundbergGöteborgs SK41:28+15:0913:12
16Hans SvenssonOK Kullingshof41:36+15:1713:14
17Karl-Johan NorlingGöteborg-Majorna OK42:02+15:4313:23
18Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb42:43+16:2413:36
19Linnea LarssonUddevalla OK42:59+16:4013:41
20Kajsa VetterströmTormestorps IF43:18+16:5913:47
21Per WillbergOK Orinto44:35+18:1614:11 Ladda ner rutt i gpx-format
22Ulf BäckströmHestra IF45:12+18:5314:23
23Fredrik PerssonFK Åsen46:26+20:0714:47
24Peter OlssonOK Skärmen46:35+20:1614:50
25Mats IvermarkSäffle OK47:41+21:2215:11
26Richard BlomFrölunda OL47:55+21:3615:15
27Tobias HöglundSjövalla FK50:29+24:1016:04
28Isabell HåkanssonIK Uven50:34+24:1516:06
29Joachim LindqvistTolered-Utby Ol-klubb50:37+24:1816:07
30Lars-Göran DavidssonGöteborg-Majorna OK50:54+24:3516:12
31Hans NilssonKungälvs OK51:21+25:0216:21
32Maria JohannessonSjövalla FK51:42+25:2316:27
33Martin LidénOK Landehof56:27+30:0817:58
34Erika AntonssonKlubblös56:50+30:3118:05
35Peter RamleSjövalla FK58:36+32:1718:39
36Jonatan LampaIF Rigor1:01:36+35:1719:37
37Hans CarlstedtSävedalens AIK1:02:37+36:1819:56

Öppen motion 9

4 340 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias HolmstrandIFK Göteborg30:046:55
2Andréas ThernOK Skogshjortarna30:06+0:026:56
3Erik TengvallIFK Göteborg30:20+0:166:59
4Håkan PeterssonIFK Göteborg31:23+1:197:13
5Martin JönssonFK Friskus-Varberg32:30+2:267:29
6Johan RosénGöteborg-Majorna OK33:34+3:307:44
7Mikael BergstedtMarkbygdens OK34:35+4:317:58
8Simon AnderssonOK Kullingshof34:58+4:548:03
9Martin LarssonIFK Göteborg35:05+5:018:05
10Andreas WikströmUddevalla OK35:21+5:178:08
11Martin HjertbergHestra IF35:32+5:288:11
12Erik RåbergOK Landehof35:41+5:378:13
13Herman RosénGöteborg-Majorna OK35:54+5:508:16
14Hugo StrömUlricehamns OK36:11+6:078:20
15Peder HallbergIK Ymer37:10+7:068:33
16Erik LindgrenKlubblös37:21+7:178:36
17Filip IvermarkVästerås SOK38:10+8:068:47
18Annica EngIFK Göteborg38:49+8:458:56
19Josefine KarlssonIFK Göteborg38:56+8:528:58
20Thomas KullanderSävedalens AIK40:15+10:119:16
21Maria HolmstrandIFK Göteborg40:16+10:129:16
22Johan EngströmOK Orion40:59+10:559:26
23Pål SchmidtSträngnäs-Malmby OL41:45+11:419:37
24Stefan VorbergOK Landehof42:43+12:399:50
24Aron DavidssonUddevalla OK42:43+12:399:50
26Philip HjellströmGränna-Bygdens OK43:22+13:189:59
27Joakim LundbergUlricehamns OK43:45+13:4110:04
28Lisa AxelssonHjobygdens OK43:57+13:5310:07
29Olof BjörkmanKungälvs OK44:01+13:5710:08
30Linda MartinssonIF Marin Väst44:55+14:5110:20
31Anders LeireSävedalens AIK44:59+14:5510:21
32Joakim MillegårdSävedalens AIK45:00+14:5610:22
33Fredrik EinarssonKlubblös45:23+15:1910:27
34Anders FogelbergVästvärmlands OK45:24+15:2010:27
35August AbrahamssonGällstadbygdens SOK45:51+15:4710:33
36Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb46:52+16:4810:47
37Christer BorgGöteborg-Majorna OK47:26+17:2210:55
38Bo HåkanssonIFK Göteborg47:42+17:3810:59
39David HäggSävedalens AIK48:44+18:4011:13
40Mark UbbinkSävedalens AIK49:48+19:4411:28
41Sven-Olof HermanssonKlubblös50:23+20:1911:36
42Irma HåkanssonOK Gränsen50:56+20:5211:44
43Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK52:16+22:1212:02
44Maria JohannessonOK Löftan52:45+22:4112:09
45Niklas LarssonIK Uven53:46+23:4212:23
46Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubb54:40+24:3612:35
47Odd WallanderBrattås CK55:13+25:0912:43
48Andres von Känel 55:57+25:5312:53
49Kristofer DrejmoOK Landehof56:42+26:3813:03
50Martin KruseIF Rigor56:44+26:4013:04
51Jörgen FeltenbyGöteborg-Majorna OK57:54+27:5013:20 Ladda ner rutt i gpx-format
52Johan LidénOK Landehof58:05+28:0113:22
53Frida KjellbergIFK Göteborg58:37+28:3313:30
54Fredrik ForsmanFK Herkules58:51+28:4713:33
55Ingrid ÖhlundUlricehamns OK59:08+29:0413:37
56Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK1:01:59+31:5514:16
57Urban ScherdinSjövalla FK1:04:40+34:3614:54
58Lennart VamlingFrölunda OL1:10:35+40:3116:15
59Göran AnderssonFK Friskus-Varberg1:12:21+42:1716:40
60Roger LundinFK Herkules1:12:48+42:4416:46
61Johan LarssonTolered-Utby Ol-klubb1:13:44+43:4016:59
62Daniel PetterssonKlubblös1:27:34+57:3020:10
63Josefine HedegaardKlubblös1:31:37+1:01:3321:06
64Phil MullinsSjövalla FK1:33:42+1:03:3821:35
65Helena RomelsjöKlubblös1:37:24+1:07:2022:26
66Maria MagnussonSävedalens AIK1:37:27+1:07:2322:27
67Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK1:44:52+1:14:4824:09
Martin SvenssonMarkbygdens OKej godkänd
Mats ChristianssonUddevalla OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser