Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, natt, Ångermanland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Ångermanland
Arrangörsorganisation: Skogslöparna
Datum: fredag 28 augusti 2015

D21

6 040 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Helena ForsbergSkogslöparnaej start

H21

8 940 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Börje PaulerSkogslöparna1:04:117:10
2Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna1:05:49+1:387:21
3Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:11:46+7:358:01
4Oskar ForsbergSkogslöparna1:43:50+39:3911:36
5Erik HanssonHärnösands OK1:44:44+40:3311:42
Arvid StrandbergSkogslöparnaej godkänd
Hans PerssonGävle OKej godkänd

D16

3 140 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin EdströmHärnösands OK38:3112:15
2Emma VibergSkogslöparna43:05+4:3413:43
3Tilde EngbergHärnösands OK44:30+5:5914:10
4Emelie VibergSkogslöparna51:34+13:0316:25
5Smilla SandströmHärnösands OK53:18+14:4716:58
6Amelie JosefssonSkogslöparna58:50+20:1918:44

H16

4 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Benjamin NäslundSkogslöparna53:3512:34
2Isac ErikssonOK Nolaskogsarna58:25+4:5013:42

H14

3 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin HägglundOK Nolaskogsarna36:3511:39
2Seth BorglundHärnösands OK39:23+2:4812:32
3Laban NordinOK Nolaskogsarna45:09+8:3414:22
4Gustaf HägglundOK Nolaskogsarna50:13+13:3815:59

D12

2 320 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nora EngströmOK Nolaskogsarna22:399:45
2Nova AnundborgSidensjö IK23:19+0:4010:03
3Nora WesterlundOK Nolaskogsarna25:14+2:3510:52
4Elin ForsgrenOK Nolaskogsarna25:37+2:5811:02

H12

2 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils EngbergHärnösands OK27:4011:55
Marcus NilssonSkogslöparnaej start

D35

5 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara ForsgrenOK Nolaskogsarna1:08:2012:50
2Monica SjöbergOK Branten1:18:49+10:2914:48
3Annika GrönlundOK Nolaskogsarna1:20:16+11:5615:05

H35

6 650 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn EngbergHärnösands OK1:00:019:01
2Fredrik LarssonOK Nipan1:15:04+15:0311:17
3Jonas HälldalSkogslöparna1:25:26+25:2512:50
Tom QuayleOK Nolaskogsarnaej godkänd

H45

5 320 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen NylénOK Nolaskogsarna49:279:17
2Clas EngströmOK Nolaskogsarna1:00:02+10:3511:17
3Per MolinHärnösands OK1:02:30+13:0311:44
4Erik BorglundHärnösands OK1:05:31+16:0412:18
5Per Inge SundellOK Branten1:06:03+16:3612:24
6Magnus SjöbergOK Branten1:20:05+30:3815:03
7Per EdströmHärnösands OK1:26:08+36:4116:11
8Per HanssonHärnösands OK1:32:59+43:3217:28
9Ulf LindahlHärnösands OK1:51:02+1:01:3520:52
Torgny NäslundSkogslöparnaej godkänd
Jan NäslundOK Nolaskogsarnaej start
Sören PeterssonOK Nolaskogsarnaej start

D55

3 790 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta StrandbergSkogslöparna1:18:4020:45

H55

4 260 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per MagnussonOK Nolaskogsarna41:589:51
2Leif StrandbergSkogslöparna1:01:07+19:0914:20
3Lars SandströmKubbe-Norrflärke IF1:13:41+31:4317:17
4Leif SellingHärnösands OK1:19:27+37:2918:39

H65

3 790 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart VedinOK Branten1:02:1216:24
2Bertil NordinSkogslöparna1:08:47+6:3518:08
3Per SundinSkogslöparna1:11:12+9:0018:47

H70

3 390 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer SilfvernagelHärnösands OK56:2416:38
2Åke BöleniusOK Branten58:21+1:5717:12
3Sten ErikssonOK Branten1:21:07+24:4323:55
Lennart KorénOK Brantenej godkänd
Torsten VestmanOK Nolaskogsarnaej godkänd
Gustav KrigOK Nipanej godkänd

Öppen motion 1

2 320 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sarah BorglundHärnösands OK28:5212:26
2Eskil EngbergHärnösands OK28:53+0:0112:26
3Hanny EdströmHärnösands OK28:59+0:0712:29
4Elsa LindahlHärnösands OK32:15+3:2313:54
5Elmina MolinHärnösands OK32:20+3:2813:56
6Jonatan HälldalSkogslöparna59:12+30:2025:31
7Liam HälldalSkogslöparna59:15+30:2325:32
8Marlene HälldalSkogslöparna59:31+30:3925:39

Öppen motion 8

4 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil PeterssonOK Nolaskogsarna1:22:2919:21

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser