Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Boforsloppet

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Boforsloppet
Arrangörsorganisationer: Degerfors OK / OK Djerf
Datum: lördag 25 april 2015

Almby IK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Henrik FranzénH12 (12)25:51+4:4011:11
3Ann-Britt GöranssonD60 (6)48:09+8:3420:08
4Joacim DahlbergH45 (8)58:41+13:3614:33
5Sofie FranzénD14 (12)46:44+11:1515:47
6Gunilla SandströmÖppen motion 8 (11)2:01:48+1:04:5727:48
6Johan ThuressonH12 (12)32:50+11:3914:12
9Lars KarlssonH55 (13)1:12:10+28:0820:26
10Nils KylbornH14 (16)58:19+20:4919:42
12Hanna ThuressonÖppen motion 3 (17)52:27+18:3422:42
Måns DahlbergInskolning (13)fullföljt
Emil AlpbergH16 (14)ej godkänd
Åke StridÖppen motion 8 (11)ej godkänd
Björn AlpbergH50 (10)ej godkänd
Sofie BodinD12 (21)ej start
Anne BodinD50 (10)ej start
Nils-Olof BodinH60 (9)ej start

Arboga OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per-Ivar MöllbergH70 (13)38:0414:15
2Michael WickströmH35 (6)55:00+3:0912:33
6Alva WickströmU2 (10)37:49+11:1416:30
Selma WickströmInskolning (13)fullföljt
Christian PayerlÖppen motion 7 (30)ej godkänd

Björkfors GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Bengt-Ove BlomkvistH60 (9)58:03+9:0616:37

Dalaportens OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Linda StinessenD35 (2)1:06:1518:03
7Isak StinessenU1 (11)33:16+8:4516:04
10Saga MattssonD12 (21)33:54+11:4614:40

Degerfors OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Oliwer MolinH14 Kort (4)30:5213:21
1Marcus NylénH16 Kort (2)1:04:4421:52
2Adrian AnderssonH14 Kort (4)39:36+8:4417:08
3Elias AnderssonH14 Kort (4)42:56+12:0418:35
3Gustav LjungbergU2 (10)31:57+5:2213:57
9Lotta AgeÖppen motion 7 (30)1:04:00+23:0222:27
10Jonas LarssonÖppen motion 5 (27)1:04:06+17:5721:39
10Liam FalanderH12 (12)1:01:18+40:0726:32
11Eric LuthmanH12 (12)1:13:12+52:0131:41

Fellingsbro GOIF

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lena JellvertÖppen motion 1 (1)59:5626:10
4Mats HastadH60 (9)55:32+6:3515:54
5Peter JellvertH45 (8)59:43+14:3814:49
11Linnea ElmU1 (11)49:49+25:1824:03
11Maja MäkirantaD14 (12)1:04:48+29:1921:53
16David ElmH14 (16)2:26:27+1:48:5749:28
Marie MäkirantaD45 (7)ej godkänd

Filipstads OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hjalmar VilhelmssonU2 (10)26:3511:36
4Gunnar JohanssonH75 (5)1:12:06+17:1127:00

Finspångs SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Thorsten SvenssonH16 (14)53:21+14:4715:27

FK Boken

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Malin NygrenÖppen motion 7 (30)1:05:38+24:4023:01
11Maria NygrenÖppen motion 3 (17)51:37+17:4422:20
Jan-I NygrenÖppen motion 8 (11)ej godkänd

Garphyttans IF

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elin SchagerströmD16 (7)43:5612:44
2Torun PahlmD50 (10)54:01+3:2916:34
2Gabriella ÖstlundD40 (4)1:03:54+5:5818:06
3Eva SchagerströmÖppen motion 3 (17)39:39+5:4617:09
3Måns BergqvistH10 (12)26:57+2:0611:46
3Nils SchagerströmH14 (16)39:52+2:2213:28
3Björn BergqvistÖppen motion 5 (27)53:43+7:3418:08
3Birgitta JanssonD55 (4)1:06:35+7:4323:21
4Niclas RisbergÖppen motion 5 (27)54:25+8:1618:23
4Nelly MårtenssonD10 (5)48:37+23:3621:13
4Simon EricssonH14 Kort (4)49:38+18:4621:29
5Emelie DjerfU2 (10)35:11+8:3615:21
6Martin RisbergÖppen motion 5 (27)57:36+11:2719:27
12David MårtenssonH14 (16)1:07:39+30:0922:51
13Peter MårtenssonÖppen motion 3 (17)1:01:08+27:1526:27
13Anton BirathH14 (16)1:09:15+31:4523:23
13Anna NilssonD12 (21)36:57+14:4915:59
14Ludwig GertzellH14 (16)1:23:13+45:4328:06
23Carina HollantiÖppen motion 5 (27)1:38:29+52:2033:16
Anette ForssÖppen motion 7 (30)ej godkänd
Karin NilssonD45 (7)ej godkänd
Inga-Britt MalmÖppen motion 7 (30)ej godkänd
Emmy KarlssonD12 (21)utgått
Ronald KarlssonÖppen motion 3 (17)utgått
Lars SchagerströmH50 (10)ej start
Signe SchagerströmD12 (21)ej start

Granbergsdals IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Oskar BrinkÖppen motion 3 (17)33:5314:40

Granbergsdals IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Joakim BrinkÖppen motion 5 (27)1:01:48+15:3920:52

Grue IL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Martin NordviH20 (4)1:09:59+20:3819:49
5Kjell Magne NordviH55 (13)50:55+6:5314:25
7Christopher RolsdorphH40 (13)1:01:06+18:4215:09
Bjørn Olav BergsløkkenH55 (13)ej godkänd
Sivert VangerudÖppen motion 7 (30)ej godkänd

Gävle OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Per SundbergÖppen motion 7 (30)1:01:53+20:5521:42
14Anna-Lena LundellÖppen motion 7 (30)1:10:44+29:4624:49

Göterborgs HC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Julia CorellÖppen motion 3 (17)ej godkänd

Hagaby GOIF

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sofia HolmgrenD50 (10)50:3215:30
1Johannes ÄngH20 (4)49:2113:58
1Michael WennblomÖppen motion 8 (11)56:5112:58
2Judit WennblomU1 (11)24:34+0:0311:52
2Stefan BlomgrenÖppen motion 7 (30)53:50+12:5218:53
2Carina RegbornD45 (7)54:03+4:3116:34
3Pär LundkvistH55 (13)47:39+3:3713:29
3Helena PepaD50 (10)57:50+7:1817:44
4Torbjörn KarlssonH50 (10)53:17+12:1514:31
4Mats ErikssonH40 (13)45:16+2:5211:13
4Linnéa HolmqvistD21 (12)44:45+2:3712:11
4Josef WennblomH16 (14)50:36+12:0214:40
4Jakob WallenhammarH21 (9)45:45+2:2410:26
4Birgitta GustafssonD55 (4)1:09:22+10:3024:20
6Mikael AnderssonH40 (13)54:02+11:3813:24
8Karin E GustafssonD21 (12)47:41+5:3312:59
8Jan GustafssonH55 (13)57:19+13:1716:14
8Marit ÄngD50 (10)1:34:50+44:1829:05
9Emma ErikssonÖppen motion 3 (17)47:02+13:0920:21
9Yngve WegeliusH50 (10)1:46:00+1:04:5828:52
10Jenny VinbladÖppen motion 7 (30)1:05:26+24:2822:57
13Gabriella WennblomÖppen motion 5 (27)1:08:19+22:1023:04
18Ellen AnderssonD12 (21)59:02+36:5425:33
Edwin SäkerInskolning (13)fullföljt
Karl VinbladInskolning (13)fullföljt
Hannes WegeliusH20 (4)ej godkänd
Örjan SäkerH45 (8)ej godkänd
Arvid ErikssonH16 (14)ej start
Elin VinbladD21 (12)ej start

Hällefors OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elvy WetterskoogD75 (2)53:3627:37
2Lars TörnblomH65 (8)51:08+10:0915:41
5Gunnar SpelkvistH50 (10)53:38+12:3614:36
7Michael BergkvistH55 (13)54:01+9:5915:18
7Bo EngborgH60 (9)58:30+9:3316:45
9Johnny BrandtH70 (13)1:15:27+37:2328:15
Nils MogrenH70 (13)ej godkänd

IF Start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Mattias GustafssonÖppen motion 8 (11)1:21:11+24:2018:32

IFK Brattfors

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Leif KarlssonÖppen motion 5 (27)1:30:43+44:3430:38
Arne SpetsÖppen motion 3 (17)ej godkänd

IK Vikings OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Valter AlamaaH80 (4)54:25+12:2428:02
3Jörgen AurénÖppen motion 8 (11)1:18:06+21:1517:49
4Tim DalheimerH14 (16)40:07+2:3713:33
6Ewa LundbergD50 (10)1:10:36+20:0421:39
6Anders LundbergH45 (8)1:19:11+34:0619:38
9Julia AnderssonD14 (12)57:33+22:0419:26
11Anders AlamaaH55 (13)1:18:04+34:0222:06
12Adrian LundbergH16 (14)1:10:15+31:4120:21
15Per-Martin SvärdÖppen motion 7 (30)1:11:17+30:1925:00
18Matthias Kalle DalheimerÖppen motion 7 (30)1:12:57+31:5925:35
Tanja DalheimerÖppen motion 5 (27)ej godkänd
Benoit DumasÖppen motion 8 (11)ej godkänd

Jönköpings OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johan HanssonH45 (8)45:0511:11Ladda ner rutt i gpx-format
4Agneta Hallberg HanssonD45 (7)1:18:56+29:2424:12
8Victor HanssonH16 (14)55:12+16:3816:00

KARLSKOGA

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erik BorgÖppen motion 5 (27)46:0915:35

KFUM Örebro OK

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johanna BergD10 (5)25:0110:55
1Melker ForsbergH14 (16)37:3012:40
1Hans Göran PetterssonH60 (9)48:5714:01
1Karin JohanssonD45 (7)49:3215:11
2Julia GustafssonD10 (5)30:35+5:3413:21
2Elin BergD35 (2)1:20:36+14:2121:57
3Birgitta ArleboD70 (8)53:31+2:1822:23
3Julia BergD12 (21)23:50+1:4210:19
3Sara GarpenlundÖppen motion 7 (30)56:54+15:5619:57
4Ingemar WidénÖppen motion 7 (30)57:16+16:1820:05
4Nils-Olov ÅsmanH70 (13)52:53+14:4919:48
4Lisa MalmU2 (10)34:31+7:5615:04
4Maria AskrothD40 (4)1:39:18+41:2228:07
5Eleonor GrönvallD70 (8)1:02:28+11:1526:08
5Martin PerssonH40 (13)51:33+9:0912:47
5Lars JonhedH21 (9)45:52+2:3110:28
6Klara PerssonD16 (7)1:38:16+54:2028:28
6Erik LindgrenH21 (9)49:19+5:5811:15
7Lovisa GustafssonD14 (12)50:47+15:1817:09
7Fredrik MalmH45 (8)1:30:04+44:5922:20
8William SeguraH14 (16)44:25+6:5515:00
8Gustav AskrothH12 (12)42:16+21:0518:17
9Nils SkymbergU2 (10)45:46+19:1119:59
9Jakob BergH40 (13)1:06:28+24:0416:29
9Linus MalmH14 (16)52:10+14:4017:37
10Henrik AskrothH40 (13)1:11:50+29:2617:49
10Oscar AskrothH10 (12)47:56+23:0520:55
11Mats GustafssonH40 (13)1:14:57+32:3318:35
12Leif HörnellÖppen motion 7 (30)1:07:38+26:4023:43
16Elin JonhedD12 (21)48:43+26:3521:05
16Stina JohanssonÖppen motion 5 (27)1:22:40+36:3127:55
24Lars ArleboÖppen motion 7 (30)1:52:47+1:11:4939:34
Simon JonhedInskolning (13)fullföljt
Weine FredrikssonH65 (8)ej godkänd
Anna GustafssonD45 (7)ej godkänd
Anette ForsbergD50 (10)utgått
Filip ÖrnH16 (14)ej start
Karin LindgrenD12 (21)ej start
Marcus AnderssonH21 (9)ej start
Jacob ErikssonH20 (4)ej start

Kils OK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Nora HolmgårdD14 (12)35:2911:59
1Lukas OlmH16 (14)38:3411:10
1Lina UllerU1 (11)24:3111:50
1Anna NordströmD40 (4)57:5616:24
2Lars HolmgårdH50 (10)45:19+4:1712:20
2Elsa HolmgårdD16 (7)45:02+1:0613:03
2Klara HolmgårdD20 (3)56:39+3:4716:02
3Sofia HolmgårdD21 (12)44:37+2:2912:09
3Ylva OlmD45 (7)57:56+8:2417:46
4Lars NordströmH55 (13)49:06+5:0413:54
4Ella NordströmD16 (7)59:46+15:5017:19
4Anton UllerH12 (12)28:16+7:0512:14
5Jonathan UllerH16 (14)51:20+12:4614:52
5Lova PermanD12 (21)24:59+2:5110:48
6Elis NordströmÖppen motion 7 (30)1:00:24+19:2621:11
6Rebecka WestlundD12 (21)29:14+7:0612:39
8Joel HolmgårdU1 (11)37:02+12:3117:53
12Tina WestlundÖppen motion 5 (27)1:07:08+20:5922:40
15Klara NordströmD12 (21)41:33+19:2517:59
17Anna UllerÖppen motion 7 (30)1:12:48+31:5025:32
Elin LundkvistÖppen motion 7 (30)ej godkänd
Fredrik WestlundH10 (12)ej godkänd
Jan OlmH21 (9)ej godkänd
Lisa OlmD12 (21)ej start
Isak HolmgårdH10 (12)ej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Martin GustafssonU2 (10)49:49+23:1421:45

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21David CorellÖppen motion 5 (27)1:36:46+50:3732:41

Kristinehamns OK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per FredbergH21 (9)43:219:53
2Thord SalenbäckH45 (8)53:09+8:0413:11
3Emelie ForslundD10 (5)37:52+12:5116:32
3Stefan GunnarssonH60 (9)54:57+6:0015:44
3Christer ElfsbergH65 (8)54:58+13:5916:51
4Elsa HagströmÖppen motion 3 (17)39:50+5:5717:14
4Britt GunnarssonD60 (6)50:53+11:1821:17
5Peter HagströmÖppen motion 3 (17)39:56+6:0317:17
5Roger AnderssonH75 (5)1:29:02+34:0733:20
5Michael ForslundH35 (6)1:26:08+34:1719:39
6Anton HagströmÖppen motion 3 (17)39:59+6:0617:18
6Christer GillenäsH65 (8)1:38:53+57:5430:19
7Cecilia HagströmÖppen motion 3 (17)40:48+6:5517:39
7Jan KarlssonH50 (10)1:06:51+25:4918:12
8Bertil JohanssonH50 (10)1:08:12+27:1018:34
10Sven-Erik BrodinH55 (13)1:16:45+32:4321:44
14Elisabet FalemoÖppen motion 5 (27)1:10:00+23:5123:38
19Gunnel GillenäsÖppen motion 5 (27)1:32:52+46:4331:22
23Sten AnderssonÖppen motion 7 (30)1:40:49+59:5135:22
Magdalena SalenbäckD12 (21)ej godkänd
Siv AnderssonD70 (8)ej godkänd
Lennart LindbergH70 (13)ej godkänd
Roland ÖmanH70 (13)utgått
Gunilla LindbergÖppen motion 5 (27)utgått
Lars NymanH50 (10)ej start

Kroppa IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Britt FredrikssonD60 (6)44:59+5:2418:49
7Kjell-Åke RyenH70 (13)1:00:34+22:3022:41

Kvillebyns SK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Hannibal LindU2 (10)31:17+4:4213:39
8Gustav CarlssonU2 (10)41:32+14:5718:08
17Hillevi LindD12 (21)50:19+28:1121:46
24Inger LindÖppen motion 5 (27)1:48:55+1:02:4636:47

Lindebygdens OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Asta SjöbergD70 (8)51:1321:25
6Simon BjörklundH16 (14)53:05+14:3115:23
10Rolf HelmerssonH70 (13)1:18:54+40:5029:33
Gun HelmerssonD75 (2)ej godkänd
Claes SjöbergH80 (4)ej godkänd
Anton KruseH12 (12)ej start

Lustens OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per AnderssonÖppen motion 7 (30)40:5814:22
2Mariann NilssonD70 (8)51:51+0:3821:41
6Lennart MattssonH70 (13)58:28+20:2421:53
12Niklas KarlssonH40 (13)1:16:59+34:3519:06
15David ÅkerlindH14 (16)2:15:54+1:38:2445:54
Melvin NilssonH80 (4)ej godkänd

Malungs OK Skogsmårdarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Lena GustafssonD50 (10)1:18:08+27:3623:58
Janne JanssonH70 (13)ej start

OK Alferna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Kjell LarssonH70 (13)1:05:25+27:2124:30

OK Djerf

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mattias HanssonH12 (12)21:119:10
2Christer NälemarkÖppen motion 5 (27)53:11+7:0217:58
2Arvid JohanssonH10 (12)25:27+0:3611:06
2Amanda JanssonD14 (12)37:44+2:1512:44
2Jonna LindbladD12 (21)22:38+0:309:47
2Simon WesterH16 Kort (2)1:22:46+18:0227:57
3Elin LindbladD14 (12)38:36+3:0713:02
3Frida JohanssonD16 (7)45:57+2:0113:19
4Axel LindbladU1 (11)26:56+2:2513:00
4Edvard PelanderH10 (12)27:11+2:2011:52
5Tova ErikssonD16 (7)1:25:09+41:1324:40
7Rasmus PetterssonH14 (16)40:47+3:1713:46
8Mathias WesterÖppen motion 3 (17)42:35+8:4218:26
8Ylva JohanssonD14 (12)53:33+18:0418:05
8Matilda HolmD12 (21)32:00+9:5213:51
10Anton HanssonH16 (14)1:04:04+25:3018:34
11Anton HolmH14 (16)1:04:53+27:2321:55
12Selma ErikssonD14 (12)1:22:21+46:5227:49
14Alexander KarlssonÖppen motion 3 (17)1:14:30+40:3732:15
14Ellen PelanderD12 (21)37:15+15:0716:07
22Andreas WallÖppen motion 5 (27)1:38:17+52:0833:12
Lin PelanderInskolning (13)fullföljt
Ella Ryen JernInskolning (13)fullföljt
Emma WahlströmD12 (21)ej godkänd
Maja WelanderD16 (7)ej godkänd
Alexander JanssonH12 (12)ej godkänd
Stina LindbergD16 (7)ej start

OK Fryksdalen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Paavo YlikiiskiläH60 (9)58:38+9:4116:48
Karin JanssonD60 (6)ej godkänd

OK Järnbärarna

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hjalmar NordquistH75 (5)54:5520:34
2Ove JohanssonH75 (5)1:00:00+5:0522:28
5Kjell GustafssonÖppen motion 7 (30)59:28+18:3020:51
Lennart LindgrenH65 (8)ej godkänd

OK Letstigen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Andreas PantzarH35 (6)51:5111:50
8Tomas DömstedtÖppen motion 7 (30)1:03:49+22:5122:23
8Jens BrodinÖppen motion 5 (27)1:01:22+15:1320:43
13Lisa DalénÖppen motion 7 (30)1:08:28+27:3024:01
15Anna-Karin MouazzenÖppen motion 5 (27)1:15:39+29:3025:33
25Anette PayerlÖppen motion 5 (27)2:00:14+1:14:0540:37

OK Milan

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jan-Åke Stolt KarlssonH55 (13)44:0212:28
3Anders LöwgrenH45 (8)56:15+11:1013:57
3Per EklöfH21 (9)45:37+2:1610:24
3Marcus IsraelssonH35 (6)1:09:04+17:1315:46
5Östen EklöfH70 (13)56:51+18:4721:17
5Leif JohanssonH60 (9)57:05+8:0816:21
6Ulrika SanderÖppen motion 5 (27)57:36+11:2719:27
7Sanna SanderD12 (21)31:20+9:1213:33
7Therese KorkeakoskiD21 (12)47:16+5:0812:52
9Susanne ErikssonD21 (12)51:43+9:3514:05
11Lisa WesterbergD21 (12)58:51+16:4316:02
16Niklas SanderÖppen motion 7 (30)1:12:12+31:1425:20
Britt-Marie EklöfD70 (8)ej godkänd
Catrine StoltÖppen motion 7 (30)ej godkänd
Eva KorkeakoskiD50 (10)ej godkänd
Filip SöderlundH21 (9)ej start
Peter ÖstlundH65 (8)ej start

OK Skogshjortarna

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Bengt JohanssonH60 (9)ej start

OK Tisaren

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alfred SjödinH10 (12)24:5110:51
1Jan SjödinH40 (13)42:2410:31
2Reinert HallorH55 (13)46:24+2:2213:08
2Peter SjödinH40 (13)44:18+1:5410:59
3Per BjurströmH50 (10)45:50+4:4812:29
3Hampus AhlH20 (4)1:20:30+31:0922:48
3Jessica HallqvistD20 (3)1:06:26+13:3418:49
9Amanda SjödinD12 (21)33:23+11:1514:27
10Helena AnderssonD21 (12)55:56+13:4815:14
20Monica HallorÖppen motion 7 (30)1:21:19+40:2128:31
21Cecilia DjurströmÖppen motion 7 (30)1:22:00+41:0228:46
Philip SjödinInskolning (13)fullföljt
Maja SjödinInskolning (13)utgått

OK Tylöskog

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Göran AnderssonH65 (8)57:01+16:0217:29
7Henrik AnderssonH21 (9)52:25+9:0411:58

OK Tyr

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Stina GranefeltD21 (12)42:0811:28
1Cornelia KindlundD12 (21)22:089:34
1Pär NymanH50 (10)41:0211:10
1Lotta RåbergD60 (6)39:3516:33
1Malin NymanD20 (3)52:5214:58
1Karin MoodhD55 (4)58:5220:39
1Lars GranefeltH65 (8)40:5912:34
2Malin JonssonD21 (12)44:23+2:1512:05
2Oskar NymanH16 (14)40:49+2:1511:49
2Gustav PermanH14 (16)39:40+2:1013:24
2Mathias AxelsonÖppen motion 8 (11)57:19+0:2813:05
2Magnus AlbinssonH21 (9)43:34+0:139:56
2Carola KarlssonD55 (4)1:04:51+5:5922:45
3Samuel AxelssonH16 (14)49:33+10:5914:21
3Isak WikströmH12 (12)27:42+6:3111:59
3Lars-B LarssonH75 (5)1:03:25+8:3023:45
3Anna HaneD40 (4)1:09:04+11:0819:33
4Nicolina MobergD14 (12)44:59+9:3015:11
4Rebecca TakeD12 (21)24:09+2:0110:27
4Erik WikströmH35 (6)1:15:12+23:2117:10
5Niclas MobergÖppen motion 5 (27)55:57+9:4818:54
5Emma AlfredssonD10 (5)1:05:45+40:4428:42
5Arvid ErikssonH10 (12)27:31+2:4012:00
5Johanna KindlundD21 (12)45:00+2:5212:15
5Mattias HaneH14 (16)40:15+2:4513:35
5Mikael AlfredssonÖppen motion 8 (11)1:33:51+37:0021:25
5Eva TrangiusD60 (6)1:12:06+32:3130:10
6Richard TakeH14 (16)40:20+2:5013:37
6Eva AlbinssonD21 (12)45:27+3:1912:23
7Johanna AlfredssonÖppen motion 8 (11)2:17:41+1:20:5031:26
7Johannes WikströmU2 (10)39:14+12:3917:07
7Simon AlbinssonH12 (12)35:46+14:3515:29
8Sören KindlundH21 (9)59:39+16:1813:37
9Anton JonssonH10 (12)38:25+13:3416:46
9Tobias HällmanH12 (12)47:50+26:3920:42
10Irma ErikssonU1 (11)41:58+17:2720:16
10Elsa AlbinssonD14 (12)1:03:05+27:3621:18
11Linn AnderssonD12 (21)36:20+14:1215:43
11Oscar AnderssonH10 (12)1:03:46+38:5527:50
12Amanda AlfredssonD12 (21)36:46+14:3815:54
13Mattias PerssonH40 (13)1:37:38+55:1424:13
13Viktor AlfredssonH16 (14)1:29:46+51:1226:01
17David KindlundÖppen motion 5 (27)1:25:48+39:3928:59
Malte GranefeltInskolning (13)fullföljt
Wilma JonssonInskolning (13)fullföljt
Tilda KindlundInskolning (13)fullföljt
Karin Creutzer BlomgrenD70 (8)ej godkänd
Leif SalinÖppen motion 8 (11)utgått
Lena GranefeltD60 (6)ej start

OK Älgen

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Mona FingalssonÖppen motion 3 (17)39:33+5:4017:07
2Hans PerssonH70 (13)40:40+2:3615:13
4Lottie LindD50 (10)59:32+9:0018:15
5Åke GustavssonH65 (8)1:17:55+36:5623:54
8Felix LindH10 (12)37:15+12:2416:15
8Mikael LindH40 (13)1:03:09+20:4515:40
9Erik ErikssonH16 (14)57:18+18:4416:36
11Lukas KatvalaH16 (14)1:08:21+29:4719:48
19Gunilla BrinkmanÖppen motion 7 (30)1:16:55+35:5726:59
22Kjell BrinkmanÖppen motion 7 (30)1:39:12+58:1434:48

Raumar Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Ida EngenD50 (10)1:01:09+10:3718:45
12Linda EngenD21 (12)1:08:56+26:4818:46

SK Örnen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Hampus HallbergU1 (11)28:54+4:2313:57
5Ludwig SkogH12 (12)29:24+8:1312:43
6Anton SkogU1 (11)28:55+4:2413:58
6Robert SkogH35 (6)1:28:42+36:5120:15

Skarpnäcks OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Sigrid WärngårdU1 (11)39:21+14:5019:00
10Turid WärngårdÖppen motion 3 (17)48:37+14:4421:02

Skattkärrs SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Nils JanssonH80 (4)42:0121:39
Kjell AnderssonH75 (5)ej start

Solna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Bo DavidssonH60 (9)51:02+2:0514:37

Stora Tuna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Nora Cedeberg LöwgrenU1 (11)26:27+1:5612:46

Säterbygdens OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3P-G JanssonH70 (13)46:34+8:3017:26
4Ingrid JanssonD70 (8)59:46+8:3325:00
9Bengt HanssonH60 (9)1:37:39+48:4227:58
20Åsa PetterssonÖppen motion 5 (27)1:34:34+48:2531:56

Trollhättans SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Edvin OckbornH10 (12)29:16+4:2512:46
Melker OckbornInskolning (13)fullföljt

Vänersborgs SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Leif MobergH55 (13)1:19:48+35:4622:36

Väsby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Roger TinglöfH50 (10)58:59+17:5716:04

Västerbergslagens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Tryggve OttossonH55 (13)52:39+8:3714:54

Västvärmlands OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Tommy JohanssonH40 (13)44:29+2:0511:02
6Klara JohanssonD14 (12)50:38+15:0917:06
7Nils JohanssonH10 (12)33:46+8:5514:44
11Anna-Märta JohanssonÖppen motion 5 (27)1:05:48+19:3922:13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser