Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Boforsloppet

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Boforsloppet
Arrangörsorganisationer: Degerfors OK / OK Djerf
Datum: lördag 25 april 2015

OK Tyr

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Stina GranefeltD21 (12)42:0811:28
1Cornelia KindlundD12 (21)22:089:34
1Pär NymanH50 (10)41:0211:10
1Lotta RåbergD60 (6)39:3516:33
1Malin NymanD20 (3)52:5214:58
1Karin MoodhD55 (4)58:5220:39
1Lars GranefeltH65 (8)40:5912:34
2Malin JonssonD21 (12)44:23+2:1512:05
2Oskar NymanH16 (14)40:49+2:1511:49
2Gustav PermanH14 (16)39:40+2:1013:24
2Mathias AxelsonÖppen motion 8 (11)57:19+0:2813:05
2Magnus AlbinssonH21 (9)43:34+0:139:56
2Carola KarlssonD55 (4)1:04:51+5:5922:45
3Samuel AxelssonH16 (14)49:33+10:5914:21
3Isak WikströmH12 (12)27:42+6:3111:59
3Lars-B LarssonH75 (5)1:03:25+8:3023:45
3Anna HaneD40 (4)1:09:04+11:0819:33
4Nicolina MobergD14 (12)44:59+9:3015:11
4Rebecca TakeD12 (21)24:09+2:0110:27
4Erik WikströmH35 (6)1:15:12+23:2117:10
5Niclas MobergÖppen motion 5 (27)55:57+9:4818:54
5Emma AlfredssonD10 (5)1:05:45+40:4428:42
5Arvid ErikssonH10 (12)27:31+2:4012:00
5Johanna KindlundD21 (12)45:00+2:5212:15
5Mattias HaneH14 (16)40:15+2:4513:35
5Mikael AlfredssonÖppen motion 8 (11)1:33:51+37:0021:25
5Eva TrangiusD60 (6)1:12:06+32:3130:10
6Richard TakeH14 (16)40:20+2:5013:37
6Eva AlbinssonD21 (12)45:27+3:1912:23
7Johanna AlfredssonÖppen motion 8 (11)2:17:41+1:20:5031:26
7Johannes WikströmU2 (10)39:14+12:3917:07
7Simon AlbinssonH12 (12)35:46+14:3515:29
8Sören KindlundH21 (9)59:39+16:1813:37
9Anton JonssonH10 (12)38:25+13:3416:46
9Tobias HällmanH12 (12)47:50+26:3920:42
10Irma ErikssonU1 (11)41:58+17:2720:16
10Elsa AlbinssonD14 (12)1:03:05+27:3621:18
11Linn AnderssonD12 (21)36:20+14:1215:43
11Oscar AnderssonH10 (12)1:03:46+38:5527:50
12Amanda AlfredssonD12 (21)36:46+14:3815:54
13Mattias PerssonH40 (13)1:37:38+55:1424:13
13Viktor AlfredssonH16 (14)1:29:46+51:1226:01
17David KindlundÖppen motion 5 (27)1:25:48+39:3928:59
Malte GranefeltInskolning (13)fullföljt
Wilma JonssonInskolning (13)fullföljt
Tilda KindlundInskolning (13)fullföljt
Karin Creutzer BlomgrenD70 (8)ej godkänd
Leif SalinÖppen motion 8 (11)utgått
Lena GranefeltD60 (6)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser