Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Panvåren, natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Panvåren, natt
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: fredag 27 februari 2015

D21

7 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine KlintbergEksjö SOK51:046:54
2Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken52:19+1:157:04
3Maja PetterssonOK Dacke52:21+1:177:04
4Hanna PalmIK Hakarpspojkarna52:40+1:367:07
5Frida NeroGöteborg-Majorna OK53:05+2:017:10
6Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna54:03+2:597:18
7Sofia GrawéÄrla IF55:19+4:157:28
8Therese KlintbergEksjö SOK56:01+4:577:34
9Josefine KarlssonIFK Göteborg1:00:31+9:278:10
10Moa KjellstrandCentrum OK1:04:00+12:568:38
11Karin FägerlindCentrum OK1:07:10+16:069:04
12Julia TjärnströmLinköpings OK1:11:10+20:069:37
13Karin E GustafssonHagaby GOIF1:17:01+25:5710:24
14Hanna TjärnströmLinköpings OK1:20:25+29:2110:52
15Emelie LarssonÄrla IF1:24:38+33:3411:26
Julia DahlHelsingborgs SOKdiskvalificerad
Susanna ForsellMotala AIF OLej start
Stina GranefeltOK Tyrej start

H21

10 300 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik JanssonKFUM Örebro OK59:095:44
2Henrik JonssonOK Rodhen59:17+0:085:45
3Anton SundgrenLånghundra IF59:21+0:125:45
4Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:00:05+0:565:49
5Niklas ThörnOK Vilse 871:00:10+1:015:50
6Martin JanssonOK Rodhen1:00:16+1:075:51
7Jens WängdahlNyköpings OK1:02:16+3:076:02
8Emil RankkaOK Roxen1:02:54+3:456:06
9Andreas LiljegrenGotlands Bro OK1:03:35+4:266:10
10Fredrik AnderssonIF Rigor1:04:39+5:306:16
11Joakim AxelssonTrollhättans SOK1:04:48+5:396:17
12Niklas OlssonSkåneslättens OL1:04:54+5:456:18
13Jonas AnderssonIF Rigor1:06:06+6:576:25
14Daniel NilssonNyköpings OK1:06:23+7:146:26
15Peter ErikssonLinköpings OK1:06:46+7:376:28
15Albin OlaussonOK Rodhen1:06:46+7:376:28
17Henrik BengtssonFalkenbergs OK1:07:15+8:066:31
18Marcus WadellUlricehamns OK1:07:31+8:226:33
19Jonatan AnderssonFalkenbergs OK1:07:56+8:476:35
20Mikael PihelOK Tisaren1:08:27+9:186:38
21Otto LundmanOK Roslagen1:09:08+9:596:42
22Conny ForsbergLånghundra IF1:09:54+10:456:47
23Ingemar ErikssonRonneby OK1:10:35+11:266:51
24Erik LindgrenKFUM Örebro OK1:12:12+13:037:00
25Thomas JohannessonRonneby OK1:13:13+14:047:06
26Rickard IngessonGamleby OK1:14:32+15:237:14
27Robert PetterssonIF Thor1:14:39+15:307:14
28Johan PerssonHagaby GOIF1:15:19+16:107:18
29Fritjof AxelssonFK Göingarna1:16:26+17:177:25
30Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:17:50+18:417:33
31Håkan AnderssonHalmstad OK1:18:52+19:437:39
32Andreas NikolaussonVisborgs OK1:19:14+20:057:41
33Christoffer AndersenIK Gandvik1:20:48+21:397:50
34Johan AntonssonOK Löftan1:29:32+30:238:41
Erik AlnervikHelsingborgs SOKdiskvalificerad
Robbie AndersonGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Simon BörjesonRyda SKdiskvalificerad
Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OKdiskvalificerad
Johan HagströmFalkenbergs OKdiskvalificerad
Björn HellrupHelsingborgs SOKdiskvalificerad
Torbjörn JakobssonOK Rodhendiskvalificerad
Martin KarlssonCentrum OKdiskvalificerad
Jonas NordströmHalden SKdiskvalificerad
Tomas ReibringNyköpings OKdiskvalificerad
Nils TärkHalmstad OKdiskvalificerad
Karl WalheimÄrla IFdiskvalificerad
Ronnie AnderssonFalkenbergs OKej start
Jonas Falck WeberEksjö SOKej start
Oskar HöglundMotala AIF OLej start
Lars JakobssonCentrum OKej start
Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OFej start

D21 Kort

5 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karna ThorssonOK Linné41:538:03
2Anna AlgotssonOK Rodhen48:55+7:029:24
3Johanna MatsdotterLunds OK58:59+17:0611:20
4Lina HidåsOK Kontinent1:09:40+27:4713:23
5Evelina EkelundMalmö OK1:11:00+29:0713:39
Jessica KarlssonOK Torfinndiskvalificerad
Camilla NilssonOK Torfinndiskvalificerad

H21 Kort

8 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HallbergFalköpings AIK OK1:02:397:38
2Stefan NilssonLunds OK1:04:17+1:387:50
3Anton ÖsterbladOK Skogsfalken1:10:03+7:248:32
4Jonas BoströmLunds OK1:42:35+39:5612:30
5Niclas DelinFK Göingarna1:43:32+40:5312:37
Tobias BeckiusLinköpings OKdiskvalificerad

D20

5 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea SvenssonOK Tisaren40:547:03
2Pim HedbergOK Skogsfalken41:06+0:127:05
3Amanda Falck WeberEksjö SOK42:05+1:117:15
4Mathilde Nørgård KrachtCopenhagenO45:19+4:257:48
5Amanda JohanssonOK Dacke52:43+11:499:05
6Emma EricssonFalkenbergs OK56:23+15:299:43
7Jenny EdgrenTrollhättans SOK1:36:45+55:5116:40
Iben ValeryCopenhagenOej start

H20

7 900 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil ØbroOK Orion43:595:34
2Oskar LeinonenOK Kolmården45:27+1:285:45
3Philip PerssonOK Orion45:36+1:375:46
4Edvin SmedbergOK Skogsfalken45:57+1:585:48
5Sven EngströmLinköpings OK46:46+2:475:55
6Theodor WahlbomOK Orion47:43+3:446:02
7Oskar CervinHelsingborgs SOK49:30+5:316:15
8Per LindmanFinspångs SOK51:48+7:496:33
9Carl RämmalLunds OK57:51+13:527:19
10Joakim SjöbergHelsingborgs SOK1:01:17+17:187:45
11Emil SjööVästerviks OK1:05:32+21:338:17
12Felix PerssonOK Skogsfalken1:11:59+28:009:06
13Martin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna1:25:50+41:5110:51
14Jan DalheimerIK Vikings OK1:41:26+57:2712:50
Malthe GaarsdalCopenhagenOdiskvalificerad
Bertram Kopp StannumCopenhagenOej start

D18

5 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Myrra CarlssonOK Orion48:209:17
2Elvira BjörklundTrollhättans SOK48:38+0:189:21
3Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna51:12+2:529:50
4Maria ErikssonEds SK52:29+4:0910:05
5Malin ThornemanHelsingborgs SOK55:21+7:0110:38
6Cecilia SpångbergLunds OK55:32+7:1210:40
7Linnea GustafssonOK Gynge58:50+10:3011:18
8Helena HagströmFalkenbergs OK1:14:56+26:3614:24
Madelene AxelssonHärlövs IFdiskvalificerad
Cecilia RämmalLunds OKdiskvalificerad

H18

6 700 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias EkvallTrollhättans SOK37:395:37
2Isak PrellnerSkåneslättens OL37:48+0:095:38
3Ola AnderssonStigmännen Karlshamns OK37:52+0:135:39
4Carl Emil Schøier KovstedCopenhagenO38:42+1:035:46
5Nils WärnsbergEksjö SOK38:52+1:135:48
6Johan WennermarkOK Skogsfalken38:55+1:165:48
7Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken39:06+1:275:50
8Tom CampbellLustens OK39:45+2:065:55
9Simon RuneforsVäxjö OK39:46+2:075:56
10Jonas GustafssonOK Kåre43:56+6:176:33
11Asger Skytte KirkegaardCopenhagenO44:19+6:406:36
12Amadeus HanssonGotlands Bro OK48:11+10:327:11
13Hampus LarssonFK Göingarna48:33+10:547:14
14Daniel AnderssonOK Löftan53:57+16:188:03
15Andreas Duc JørgensenCopenhagenO1:22:50+45:1112:21
16Oscar LangVästerviks OK1:27:18+49:3913:01
Anton HanssonLunds OKdiskvalificerad
Gustav NilssonHelsingborgs SOKdiskvalificerad
Adam SegerslättSkåneslättens OLdiskvalificerad
Adam JohanssonTrollhättans SOKej start
Erik ZeilonSkåneslättens OLej start

D16

4 900 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida ØbroCopenhagenO35:007:08
2Ella PalmIK Hakarpspojkarna37:14+2:147:35
3Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK37:16+2:167:36
4Kajsa AnderssonOK Orion38:36+3:367:52
5Klara AxelssonMarkbygdens OK39:03+4:037:58
6Kajsa RaskKungälvs OK39:27+4:278:03
7Agnes KrachtCopenhagenO40:16+5:168:13
8Ellen WahlbomOK Orion40:20+5:208:13
9Irmalinn NilssonHärlövs IF40:27+5:278:15
10Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad41:43+6:438:30
11Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK43:10+8:108:48
12Hanna LagerbergOK Södertörn43:13+8:138:49
13Elin SvenssonOK Älme47:01+12:019:35
14Emelie SvenssonIF Rigor47:06+12:069:36
15Emmy HelmerssonHässleholms OK48:50+13:509:57
16Ellen RosenkvistHelsingborgs SOK49:00+14:0010:00
17Sofie JosefssonAnderstorps OK53:30+18:3010:55
18Elise JosefssonAnderstorps OK53:35+18:3510:56
19Elinor DelinOK Pan-Kristianstad55:43+20:4311:22
20Alice HultinOK Löftan55:59+20:5911:25
21Ebba JensenSkåneslättens OL56:16+21:1611:28
22Kajsa JönssonOK Pan-Kristianstad1:12:06+37:0614:42
23Johanna WilhelmssonOK Dacke1:19:11+44:1116:09
24Klara IngelströmOK Gynge1:24:35+49:3517:15
25Astrid EricssonLunds OK1:27:25+52:2517:50
25Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL1:27:25+52:2517:50
27Wilma MarkholmSkåneslättens OL1:27:26+52:2617:50
Isa EnvallIK Hakarpspojkarnadiskvalificerad
Emelie FeursteinTormestorps IFdiskvalificerad
Erika Källvik LeufvénÅmåls OKdiskvalificerad
Elin WihlborgOK Gyngeej start

H16

5 500 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar JohanssonOK Dacke32:455:57
2Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna32:55+0:105:59
3Andreas JonssonOK Dacke36:02+3:176:33
4Anders BjörklundTrollhättans SOK38:40+5:557:01
5Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna38:42+5:577:02
6Felix AxelssonMarkbygdens OK38:43+5:587:02
7Filip TrofastBredaryds SOK39:01+6:167:05
8Anton GlivesonRonneby OK39:09+6:247:07
9Simon HardenFK Boken40:20+7:357:20
10Mikkel Lau PetersenCopenhagenO40:25+7:407:20
11Emil Olander LorenzCopenhagenO40:31+7:467:22
12Lasse Falck WeberCopenhagenO40:36+7:517:22
13Gunnar EngströmLinköpings OK41:18+8:337:30
14Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb41:47+9:027:35
15Gustav RuneforsVäxjö OK41:52+9:077:36
16Johan LindmanFinspångs SOK42:03+9:187:38
17Emil PetterssonOK Dacke42:16+9:317:41
18Eric BerlinTrollhättans SOK43:13+10:287:51
19Erik VinbladLunds OK43:24+10:397:53
20Axel KudinoffOK Södertörn44:55+12:108:10
21Oscar ModigOK Pan-Kristianstad45:05+12:208:11
22Isak HertinVästerviks OK48:35+15:508:50
23Lasse August HelwegCopenhagenO48:49+16:048:52
24Oscar NilssonAlvesta SOK51:16+18:319:19
25Filip SvenssonOK Löftan54:30+21:459:54
26Anton HåkanssonLunds OK55:10+22:2510:01
27Daniel HellbergLunds OK55:17+22:3210:03
28Axel NilssonOK Pan-Kristianstad1:08:13+35:2812:24
29Oscar EhrnbornAndrarums IF1:09:22+36:3712:36
Axel LindebergVästerviks OKdiskvalificerad
Algot NajvikOK Pan-Kristianstaddiskvalificerad
Julius PukeYstads OKdiskvalificerad
Thorsten SvenssonFinspångs SOKdiskvalificerad
Filip JohanssonTrollhättans SOKej start

D14

4 100 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna JohannessonRonneby OK33:558:16
2Emma LingJönköpings OK33:58+0:038:17
3Tea MarkholmSkåneslättens OL34:25+0:308:23
4Nellie RydlundHässleholms OK36:10+2:158:49
5Lovisa WeidenSkåneslättens OL36:27+2:328:53
6Maja TenghagenHärlövs IF37:02+3:079:01
7Rebecca HardenFK Boken39:08+5:139:32
8Hilda AxelssonFK Göingarna40:16+6:219:49
9Emma NilssonAlvesta SOK41:10+7:1510:02
10Clara DahlHärlövs IF41:18+7:2310:04
11Frida BjörkÖrkelljunga FK41:40+7:4510:09
12Tina LjungqvistLunds OK42:21+8:2610:19
13Celina BregensöeCopenhagenO44:48+10:5310:55
14Linn KarlssonOK Vilse 8754:01+20:0613:10
15Alma LeijonHärlövs IF1:04:05+30:1015:37
16Elin NilssonAndrarums IF1:24:55+51:0020:42
Anna AronssonHässleholms OKdiskvalificerad
Carolin GradinAndrarums IFej start
Tilda JohanssonOK Pan-Kristianstadej start

H14

4 100 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Allan HedbergLunds OK26:356:29
2Joar HertinVästerviks OK27:01+0:266:35
3Jesper JohanssonOK Löftan29:35+3:007:12
4Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad32:55+6:208:01
5Albin KronkvistÖrkelljunga FK33:11+6:368:05
6Samuel ErikssonEds SK33:39+7:048:12
7Aron ThorénRonneby OK37:03+10:289:02
8Hugo MandingerTrollhättans SOK38:14+11:399:19
9Erik ThoressonAndrarums IF39:25+12:509:36
10Carl ÅsLunds OK40:25+13:509:51
11Tim DalheimerIK Vikings OK41:03+14:2810:00
12Johan VinbladLunds OK43:01+16:2610:29
13Viggo JohanssonSkåneslättens OL43:02+16:2710:29
14Andreas OttossonÖrkelljunga FK58:21+31:4614:13
15Jakob WilhelmssonOK Dacke1:01:03+34:2814:53
16Povel HedbergLunds OK1:02:44+36:0915:18
17Herman HellichiusAndrarums IF1:07:19+40:4416:25
18Fabian AnderssonAndrarums IF1:07:31+40:5616:28
Adrian VartiaOK Löftanej start

D12

3 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea RydlundHässleholms OK27:138:46
2Thea BökmanHelsingborgs SOK29:49+2:369:37
3Eira HertinVästerviks OK32:00+4:4710:19
4Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna33:50+6:3710:54
5Tilda PalmIK Hakarpspojkarna38:17+11:0412:20
6Thilda SeldénIF Rigor38:55+11:4212:33
7Tuva SelinFK Göingarna45:52+18:3914:47
8Linnea LeijonHärlövs IF1:10:27+43:1422:43
9Elsa EricssonLunds OK1:24:19+57:0627:11

H12

3 100 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Loke HedbergLunds OK22:437:19
2Anton TörnqvistFK Vittus24:45+2:027:59
3Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK27:23+4:408:50
4Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad27:43+5:008:56
5Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna27:55+5:129:00
6Albin WeidenSkåneslättens OL28:20+5:379:08
7Victor ModigOK Pan-Kristianstad28:22+5:399:09
8Klas LjungqvistLunds OK29:10+6:279:24
9Erik LingJönköpings OK29:22+6:399:28
10Edvin SelinFK Göingarna30:31+7:489:50
11Marcus SteneboAttunda OK30:48+8:059:56
12Wilmer SelinFK Göingarna31:27+8:4410:08
13Ivar HelmerssonHässleholms OK31:59+9:1610:19
14Linus VernströmRonneby OK35:17+12:3411:22
15Victor HanssonOK Löftan37:26+14:4312:04
16Emil SeldénIF Rigor39:33+16:5012:45
17Erik NilssonOK Pan-Kristianstad41:29+18:4613:22
18Ludwig AnderssonAndrarums IF42:39+19:5613:45
19Svante SelinFK Göingarna44:18+21:3514:17
20Axel TenghagenHärlövs IF1:10:24+47:4122:42
21Stellan GradinAndrarums IF1:15:35+52:5224:22
Hjalmar AxelssonFK Göingarnadiskvalificerad
Agust KronkvistÖrkelljunga FKej start

D35

6 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MickelåkerAndrarums IF53:228:53
2Ann HyvönenSkattkärrs SOK1:15:35+22:1312:35

H35

8 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus MalmstenMalmö OK1:13:238:56
2Johan GustafsonLunds OK1:13:28+0:058:57
3Stefan MagnussonLunds OK1:18:33+5:109:34
4Henrik AnderssonHässleholms OK1:21:19+7:569:55
5Stefan AdolfssonEslövs FK1:21:53+8:309:59
6Arne ThellEslövs FK1:31:37+18:1411:10
7Henrik HellborgCentrum OK1:51:31+38:0813:35
8André BjärbyFrosta OK2:06:10+52:4715:23
Thomas NilssonEslövs FKej start

D40

5 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne Marie ThommesenBallerup OK47:249:06
2Kajsa BenattiSkåneslättens OL1:03:09+15:4512:08
3Linda WesterlundFrosta OK1:04:01+16:3712:18
4Sara LarssonOK Bävern1:05:01+17:3712:30
5Anna LjungqvistLunds OK1:11:54+24:3013:49
Pia JohanssonOK Landehofdiskvalificerad
Stina WallinFalkenbergs OKej start

H40

7 900 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK51:016:27
2Mikael LundqvistFalkenbergs OK53:52+2:516:49
3Jonas GustafssonVänersborgs SK54:13+3:126:51
4Anders FranzénLidköpings VSK1:01:37+10:367:47
5Filip SjöforsOK Älme1:01:56+10:557:50
6Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF1:02:31+11:307:54
7Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK1:06:41+15:408:26
8Magnus ThuressonSkåneslättens OL1:09:58+18:578:51
9Fredrik UllmanSkåneslättens OL1:12:43+21:429:12
10Nils HelmerssonHässleholms OK1:21:43+30:4210:20
11Jon LindskogOK Älme1:22:51+31:5010:29
12Olle SjöforsOK Älme1:29:12+38:1111:17
13Johan HanssonOK Löftan1:32:08+41:0711:39
14Ola MarkholmSkåneslättens OL1:33:25+42:2411:49
Jonas BergenfurSkattkärrs SOKdiskvalificerad
Jens ArvidssonIF Rigorej start
Magnus WihlborgOK Gyngeej start

D45

4 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marina AxelssonMarkbygdens OK49:5410:11
2Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna53:04+3:1010:49
3Eva PetterssonOK Dacke53:51+3:5710:59
4Christina OlssonSkåneslättens OL1:00:00+10:0612:14
5Ingela ThoressonAndrarums IF1:01:32+11:3812:33
6Åsa EricssonLunds OK1:09:43+19:4914:13
7Karin SteneboAttunda OK1:23:34+33:4017:03
Eva RämmalLunds OKej start

H45

6 700 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tony LarssonIstrums SK44:556:42
2Johan HåkanssonRonneby OK45:02+0:076:43
3Per JohanssonMotala AIF OL47:25+2:307:04
4Fredrik HugossonLunds OK47:36+2:417:06
5Kristian PalmIK Hakarpspojkarna47:40+2:457:06
6Fabian LjungqvistLunds OK47:52+2:577:08
7Magnus TenghagenHärlövs IF49:08+4:137:20
8Johan AnderssonOK Skogsfalken49:10+4:157:20
9Jesper LagerbergOK Södertörn49:17+4:227:21
10Håkan AxelssonFK Göingarna49:22+4:277:22
11Fredrik JönssonMotala AIF OL49:27+4:327:22
12Thomas KarlssonOK Landehof49:53+4:587:26
13Magnus LarssonFK Göingarna50:56+6:017:36
14Malte LennerstedtLunds OK52:31+7:367:50
15Fredrik SmedbergOK Skogsfalken54:53+9:588:11
16Carsten Gemmer HanghøjBallerup OK55:39+10:448:18
17Raul HindovLunds OK59:33+14:388:53
18Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:00:14+15:198:59
19Magnus TrofastBredaryds SOK1:10:10+25:1510:28
20Mikael MartinssonFalkenbergs OK1:12:13+27:1810:46
21Johan JensenSkåneslättens OL1:23:20+38:2512:26
22Martin EricssonFalkenbergs OK1:29:49+44:5413:24
23Jonas HultinOK Löftan1:51:57+1:07:0216:42
Anders EricssonLunds OKdiskvalificerad
Mattias JohanssonAndrarums IFdiskvalificerad
Håkan LindbergOK Vilse 87diskvalificerad
Nicklas NilssonStockholmspolisens IF OFdiskvalificerad
Bo TorstenssonFalkenbergs OKdiskvalificerad
Anders LingJönköpings OKej start

D50

4 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK46:5311:09
2Britta SahlinVänersborgs SK49:43+2:5011:50
3Annette BondeBallerup OK52:07+5:1412:24
4Ingela AnderssonLunds OK53:40+6:4712:46
5Mia GustafssonOK Kåre1:00:22+13:2914:22
Annika JosefssonOK Dackediskvalificerad
Kristina SpångbergLunds OKej start

H50

6 000 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter HedbergLunds OK45:017:30
2Tim Falck WeberCopenhagenO45:04+0:037:30
3Bengt NorrmanTrollhättans SOK45:18+0:177:33
4Lennart CarlsenHelsingborgs SOK45:28+0:277:34
5Mats AnderssonOK Orion45:40+0:397:36
6Fredrik SteneboAttunda OK45:45+0:447:37
7Martin MandingerTrollhättans SOK48:17+3:168:02
8Steen StausholmCopenhagenO48:25+3:248:04
9Staffan ZillingOK Södertörn52:18+7:178:43
10Pedro LundqvistLinköpings OK52:31+7:308:45
11Peter HambäckLånghundra IF56:01+11:009:20
12Jan-Olof SvenssonHalmstad OK57:10+12:099:31
13Tony GustavsenIstrums SK59:59+14:589:59
14Göran MånssonOK Dacke1:06:33+21:3211:05
15Gert PetterssonLunds OK1:10:22+25:2111:43
16Nils EklöwOK Södertörn1:20:18+35:1713:23
17Anders PetterssonVästerviks OK1:23:22+38:2113:53
18Torben SchorlemmerBallerup OK1:28:07+43:0614:41
19Kjell SvenssonOK Älme1:39:56+54:5516:39
Per KällvikÅmåls OKdiskvalificerad
Peter WilhelmssonOK Dackediskvalificerad
Patrik FranssonEmmaboda Verda OKej start
Lars GerhardssonAttunda OKej start
Anders HeydenLunds OKej start
Anders PetterssonOK Dackeej start
Göran SvenssonFalkenbergs OKej start

D55

4 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SegerslättSkåneslättens OL53:0412:38
2Lotta ValentinGustavsbergs OK58:53+5:4914:01
3Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK59:50+6:4614:14
4Kristina JohanssonKalmar OK1:02:05+9:0114:46
5Monika NilssonOK Alehof1:05:31+12:2715:35
6Ingrid KensbyOK Tyr1:08:36+15:3216:20
7Eva WildmarkFK Boken1:10:59+17:5516:54
8Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:20:33+27:2919:10
Siri KlausenBallerup OKdiskvalificerad
Lena LarssonSala OKdiskvalificerad
Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OKej start

H55

5 800 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK49:138:29
2Arne KlintbergEksjö SOK49:21+0:088:30
3Ulf PalmérUlricehamns OK50:10+0:578:38
4Jørgen SkaarupBallerup OK54:35+5:229:24
5Jan KarlssonVäxjö OK59:02+9:4910:10
6Tommy RoosFalköpings AIK OK1:00:22+11:0910:24
7Mats KensbyOK Tyr1:01:38+12:2510:37
8Leif LindauOK Torfinn1:03:36+14:2310:57
9Niels Erik AabyeBallerup OK1:07:12+17:5911:35
10Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK1:07:54+18:4111:42 Ladda ner rutt i gpx-format
11Ola NyqvistOK Södertörn1:09:24+20:1111:57
12Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK1:12:37+23:2412:31
Gregers JørgensenBallerup OKdiskvalificerad
Nils-Olof LarssonVänersborgs SKdiskvalificerad
Sten SegerslättSkåneslättens OLdiskvalificerad
Lennart StenssonHelsingborgs SOKdiskvalificerad
Stefan JohanssonTrollhättans SOKej start

D60

3 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ina LindebergSkåneslättens OL41:2810:54
2Pia SvenssonFalköpings AIK OK55:13+13:4514:31
3Elise JohanssonFalköpings AIK OK1:06:07+24:3917:23
4Lena SöderbergOK Skogsfalken1:15:14+33:4619:47
5Siv LarssonVäxjö AIS1:15:18+33:5019:48
Gunnel MånssonOK Vilse 87ej start

H60

5 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ken RagnarssonOK Kompassen44:078:29
2Roy FranssonÄrla IF47:54+3:479:12
3Kalle LindqvistVäxjö OK48:27+4:209:19
4Kent GranqvistVästerviks OK49:03+4:569:25
5Matz LarssonGustavsbergs OK52:45+8:3810:08
6Arne AnderssonOK Torfinn52:58+8:5110:11
7Christer NordströmOK Älvsjö-Örby53:32+9:2510:17
8Olle BohmanHjärnarps GH OL56:29+12:2210:51
9Conny SahlinVänersborgs SK56:52+12:4510:56
10Sten BlomströmIK Stern57:56+13:4911:08
11Hans-Åge MortensenRønne IK Orientering1:03:29+19:2212:12
12Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:06:32+22:2512:47
13Bernt AnderssonIF Rigor1:18:33+34:2615:06
14Bo AnderssonFalköpings AIK OK1:27:44+43:3716:52
Bengt HanssonSäterbygdens OKej start

D65

3 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa StåhlHjärnarps GH OL53:1914:01
2Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL53:35+0:1614:06
3Margareta HjelmkvistGustavsbergs OK55:38+2:1914:38
4Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK1:01:31+8:1216:11
5Eva BlomströmIK Stern1:01:42+8:2316:14
6Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK1:01:53+8:3416:17
7Karin LarssonOK Kompassen1:08:32+15:1318:02
Lisbeth OlssonKungälvs OKdiskvalificerad
Ulla-Britt OrdasiKungälvs OKdiskvalificerad
Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OKej start
Gullevi SvenssonRonneby OKej start

H65

4 700 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto38:408:13
2Bertil KarlssonHjobygdens OK42:16+3:368:59
3Göran LarssonSala OK42:21+3:419:00
4Stig JohanssonFalköpings AIK OK45:06+6:269:35
5Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK45:31+6:519:41
6Agne BengtssonOK Kompassen45:35+6:559:41
7Torbjörn WikströmOK Orinto45:51+7:119:45
8Ronald Mc GrailHjärnarps GH OL52:32+13:5211:10
9Bill SchölinTockarps IK52:36+13:5611:11
10Gunnar EnbergMålilla OK52:54+14:1411:15
11Sven-Olof LarssonVäxjö AIS53:57+15:1711:28
12Johnny GustafssonGamleby OK54:55+16:1511:41
13Magnus HaraldssonGustavsbergs OK56:05+17:2511:55
14Bengt StåhlHjärnarps GH OL56:37+17:5712:02
15Anders HedinMotala AIF OL59:36+20:5612:40
16Tord FranssonMotala AIF OL1:01:35+22:5513:06
17Janne LindholmFrosta OK1:01:51+23:1113:09
18Roland NilssonSOK Viljan1:06:08+27:2814:04
19Gert OlssonSkåneslättens OL1:08:10+29:3014:30
20Leif KarlssonFrosta OK1:12:17+33:3715:22
21Nils-Erik BondessonFrosta OK1:41:48+1:03:0821:39
Hans M CarlssonIFK Göteborgdiskvalificerad
Kent OlaussonOK Orintodiskvalificerad
Tommy OlaussonSOK Anebydiskvalificerad
Kenth SundgrenSkåneslättens OLdiskvalificerad
Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OKej start
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OKej start
Ulf KjellinOK Hedströmmenej start
Hans SvensonSOK Viljanej start
Per-Erik WåhlbergOK Linnéej start

D70

3 300 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inge JørgensenOK Roskilde35:0710:38
2Kerstin ErnvidUlricehamns OK47:01+11:5414:14
3Gull SvenssonTockarps IK52:00+16:5315:45
4Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK59:57+24:5018:10
5Britt Forsell PirozziLunds OK1:01:46+26:3918:43
6Sonja HanssonGOIF Tjalve1:16:22+41:1523:08
7Ulla LindheIK Stern1:23:40+48:3325:21
8Ulla NilssonSOK Viljan1:37:57+1:02:5029:40
Berit ByströmOK Virdarnadiskvalificerad
Margareta LarssonOK Njudungdiskvalificerad
Carina LindmanFinspångs SOKdiskvalificerad
Ulla LingJönköpings OKdiskvalificerad
Britten PerssonFinspångs SOKdiskvalificerad
Birgitta StenströmVänersborgs SKdiskvalificerad

H70

4 100 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dag LorénOK Frisene46:3411:21
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna47:07+0:3311:29
3Anders BerglundOK Skogshjortarna47:24+0:5011:33
4Stellan AhnströmForserums SOK47:33+0:5911:35
5Henrik HvoslefIK Stern48:03+1:2911:43
6Björn LinnersjöOK Orion49:03+2:2911:57
7Ronny AnderssonOK Skogshjortarna49:39+3:0512:06
8Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK50:15+3:4112:15
9Per-Arne JohanssonVänersborgs SK54:58+8:2413:24
10Roland SandahlAnnebergs GIF55:02+8:2813:25
11Ole SvendsenOK Roskilde1:00:47+14:1314:49
12Bertil OttossonFK Göingarna1:03:58+17:2415:36
13Krister LindebergMalmö OK1:08:13+21:3916:38
14Christer WestbergIFK Göteborg1:12:38+26:0417:42
Stefan G LarssonOK Njudungdiskvalificerad
Kjell MånssonRonneby OKdiskvalificerad
Roland OffrellFrosta OKdiskvalificerad
Inge PerssonFK Bokendiskvalificerad
Sven Erik SjöholmMullsjö SOKdiskvalificerad
Jan BergströmAndrarums IFej start
Ingvar PerssonFK Åsenej start

D75

3 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro VallinKungälvs OK52:4816:00

H75

3 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erland LingJönköpings OK45:1511:54
2Ivan ErnvidUlricehamns OK1:04:36+19:2117:00
3Harald WibyeOK Moss1:18:37+33:2220:41
4Stig BengtssonMotala AIF OL1:50:12+1:04:5729:00
Bo SvenssonTockarps IKdiskvalificerad
Roland KarlssonRonneby OKej start
Gert OlssonMalmö OKej start

H80

3 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nils JanssonSkattkärrs SOKdiskvalificerad
Kjell-Arne PetterssonHärlövs IFdiskvalificerad

Öppen motion 3

3 100 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob IngelströmOK Gynge29:289:30
2Hugo LinanderOK Pan-Kristianstad33:41+4:1310:51
3Ylva PrellnerSkåneslättens OL34:19+4:5111:04
4Emma ZettervallOK Dacke34:39+5:1111:10
5Anna SvenssonIF Rigor38:00+8:3212:15
6Christer SjöforsOK Älme38:20+8:5212:21
7Eva TollsternVäxjö AIS38:53+9:2512:32
8Arvid LundqvistFalkenbergs OK39:48+10:2012:50
9Alva NystedtSkåneslättens OL40:45+11:1713:08
10Fredrik NystedtSkåneslättens OL40:48+11:2013:09
11Emil NilssonAndrarums IF42:05+12:3713:34
12Michael NilssonAndrarums IF42:06+12:3813:34
13Adam JohanssonSkåneslättens OL42:34+13:0613:43
14Jan JohanssonSkåneslättens OL42:44+13:1613:47
15Malte LandforsLustens OK43:58+14:3014:10
16Kristina LandforsLustens OK44:00+14:3214:11
17Anna FreijLunds OK45:12+15:4414:34
18Ben WanstadiusFK Åsen45:13+15:4514:35
19Saga StålhandskeSkåneslättens OL46:03+16:3514:51
20Arne PerssonOK Gynge48:54+19:2615:46
21Gustav LundqvistFalkenbergs OK56:54+27:2618:21
22Anders PetrenKungälvs OK57:30+28:0218:32
23Karin AndermoKlubblös57:31+28:0318:33
24Anders SelinFK Göingarna58:53+29:2518:59
25Gustaf GusedFalkenbergs OK1:08:44+39:1622:10
26Johan GusedFalkenbergs OK1:10:13+40:4522:39
27Casper TuressonHärlövs IF1:30:02+1:00:3429:02
28Melvin NilssonHärlövs IF1:30:04+1:00:3629:03
Carl GlivesonRonneby OKdiskvalificerad
Simon CorneliussonOK Löftanej start
Pontus ThuressonSkåneslättens OLej start

Öppen motion 5

3 700 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bjørn Sverre GulheimKolbotn & Skimt OL29:428:01
2Hanna ElfLunds OK34:09+4:279:13
3Martina KarlssonOK Vilse 8735:11+5:299:30
4Patrik CorneliussonOK Löftan36:32+6:509:52
5Tove KjellbergLunds OK37:25+7:4310:06
6Per Arne ArnesenKolbotn & Skimt OL37:26+7:4410:07
7Bjorn NordvikKolbotn & Skimt OL38:39+8:5710:26
8Marianne Granum HelsvigNydalens SK38:55+9:1310:31
9Jakob NilssonYstads OK39:46+10:0410:44
10Linus BoströmOK Alehof40:40+10:5810:59
11Lena PeterssonOK Alehof40:50+11:0811:02
12Gudrun NilssonAndrarums IF41:27+11:4511:12
13Marie SvenssonFK Åsen45:37+15:5512:19
14Jonas RoslundLunds OK46:25+16:4312:32
15Olle LeichtVästerviks OK46:53+17:1112:40
16Johan LangVästerviks OK47:04+17:2212:43
17Maria LangVästerviks OK47:17+17:3512:46
18Johan LeichtVästerviks OK49:00+19:1813:14
19Richard LangVästerviks OK49:18+19:3613:19
20Tanja DalheimerIK Vikings OK50:47+21:0513:43
21Jan LarssonFrämmestads IK51:33+21:5113:55
22Anton HagströmFalkenbergs OK52:05+22:2314:04
23Peter HagströmFalkenbergs OK52:16+22:3414:07
24Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK54:43+25:0114:47
25Evelina FolkessonOK Torfinn57:29+27:4715:32
26Miriam AsvarischRønne IK Orientering1:08:27+38:4518:30
Sofia RämmalLunds OKdiskvalificerad
Niglas RämmalLunds OKdiskvalificerad
Ludvig ZaarLunds OKdiskvalificerad
Anton HenningssonLunds OKdiskvalificerad

Öppen motion 7

3 100 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ElofssonFjärås AIK31:5910:19
2Karin LindqvistRonneby OK32:21+0:2210:26
3Camilla SelinFK Göingarna33:34+1:3510:49
4Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK37:56+5:5712:14
5Waste ByströmOK Virdarna45:49+13:5014:46
6Tommy BengtssonHässleholms OK48:59+17:0015:48
7Jan NilssonFK Snapphanarna51:19+19:2016:33
8Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL52:44+20:4517:00
9Kent CarlgrenOK Skogshjortarna55:46+23:4717:59
10Åsa PetterssonSäterbygdens OK56:01+24:0218:04
11Bengt HanssonSäterbygdens OK56:04+24:0518:05
12Reits HallOK Amne57:14+25:1518:27
13Gustaf SchejaFrosta OK58:46+26:4718:57
14Ina DoddLunds OK1:03:37+31:3820:31 Ladda ner rutt i gpx-format
15Sofia BorgåLunds OK1:03:40+31:4120:32
16Helen NilssonHärlövs IF1:04:07+32:0820:40
17Torgny ÅstedtHärlövs IF1:04:55+32:5620:56
18Ebbe MalmMarkaryds FK1:11:56+39:5723:12
Gabrielle BrunAndrarums IFdiskvalificerad
Stina BergHelsingborgs SOKdiskvalificerad
Torill SvendsenLunds OKdiskvalificerad
Solbritt GustafssonOK Virdarnadiskvalificerad
Leif MalmMarkaryds FKdiskvalificerad

Öppen motion 8

4 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Claes AnderssonFalkenbergs OK41:188:47
2Jonas GustavssonAndrarums IF46:15+4:579:50
3David BengtssonFK Åsen46:36+5:189:54
4Lars ThorénRonneby OK50:29+9:1110:44
5Pelle LandforsLustens OK52:55+11:3711:15
6Hans-Inge HanssonFrosta OK53:21+12:0311:21
7Mats HolmVäxjö OK57:30+16:1212:14
8Ola NilssonAlvesta SOK58:13+16:5512:23
9Kenneth NilssonYstads OK59:08+17:5012:34
10Ingemar NilssonAndrarums IF1:05:05+23:4713:50
11Bengt SalomonssonSkåneslättens OL1:48:10+1:06:5223:00
Mikael WahlbomOK Oriondiskvalificerad

Öppen motion 9

7 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle BergmanOK Ravinen49:516:44
2Simon LundinFinspångs SOK1:12:45+22:549:49
3Henrik SvenssonOK Löftan1:14:01+24:1010:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser