Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Panvåren, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Panvåren, lång
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: söndag 1 mars 2015

D21

8 100 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine KlintbergEksjö SOK54:366:44
2Hanna PalmIK Hakarpspojkarna56:08+1:326:55
3Ellinor TjernlundOK Vilse 8756:29+1:536:58
4Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken57:03+2:277:02
5Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna57:22+2:467:04
6Sofia GrawéÄrla IF58:26+3:507:12
7Josefin TjernlundOK Vilse 8759:36+5:007:21
8Maria JohanssonTorsås OK1:00:25+5:497:27
9Sara Snogerup LinseLunds OK1:00:43+6:077:29
10Frida NeroGöteborg-Majorna OK1:01:35+6:597:36
11Moa KjellstrandCentrum OK1:02:04+7:287:39
12Josefine KarlssonIFK Göteborg1:02:22+7:467:41
13Jennie BerglundSävedalens AIK1:04:05+9:297:54
14Therese KlintbergEksjö SOK1:04:37+10:017:58
15Lin ErikssonOK Roxen1:04:51+10:158:00
16Maja PetterssonOK Dacke1:05:00+10:248:01
17Stina GranefeltOK Tyr1:05:42+11:068:06
18Helena LindénVäxjö OK1:09:35+14:598:35
19Karin E GustafssonHagaby GOIF1:10:47+16:118:44
20Julia TjärnströmLinköpings OK1:11:02+16:268:46
21Maria OlssonLinköpings OK1:11:11+16:358:47
22Hanna TjärnströmLinköpings OK1:12:07+17:318:54
23Frida AnderssonOK Orion1:13:31+18:559:04
24Karna ThorssonOK Linné1:13:36+19:009:05
25Karin FägerlindCentrum OK1:13:52+19:169:07
26Johanna MatsdotterLunds OK1:16:31+21:559:26
27Linnea GillbergCentrum OK1:23:14+28:3810:16
28Angelica EngströmSkåneslättens OL1:23:45+29:0910:20
29Emelie LarssonÄrla IF1:28:20+33:4410:54
Susanna ForsellMotala AIF OLej start

H21

11 800 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pavlo UshkvarokOK Denseln54:234:36
2Oskar SjöbergOK Linné56:10+1:474:45
3Erik AnderssonOK Orion59:05+4:425:00
4Henrik JonssonOK Rodhen59:58+5:355:04
5Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna1:00:12+5:495:06
6Kalle BergmanOK Ravinen1:00:32+6:095:07
7Rasmus ElmelidLinköpings OK1:01:47+7:245:14
8Peter ErikssonLinköpings OK1:03:23+9:005:22
9Daniel NilssonNyköpings OK1:04:31+10:085:28
10Simon LundinFinspångs SOK1:04:32+10:095:28
11Anton SundgrenLånghundra IF1:04:38+10:155:28
12Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:05:38+11:155:33
13Niklas ThörnOK Vilse 871:05:40+11:175:33
14Emil RankkaOK Roxen1:05:41+11:185:33
15Per LenanderVäxjö OK1:06:09+11:465:36
16Martin JanssonOK Rodhen1:07:56+13:335:45
17Erik JanssonKFUM Örebro OK1:07:57+13:345:45
18Conny ForsbergLånghundra IF1:08:25+14:025:47
19Henrik BengtssonFalkenbergs OK1:08:29+14:065:48
20Niklas OlssonSkåneslättens OL1:08:35+14:125:48
21Mattias KarlssonVäxjö OK1:08:52+14:295:50
22Niclas TjernlundOK Vilse 871:09:21+14:585:52
23Johan SandlundOK Njudung1:09:33+15:105:53
24Erik LindgrenKFUM Örebro OK1:09:37+15:145:53
25Joakim AxelssonTrollhättans SOK1:10:10+15:475:56
26Torbjörn JakobssonOK Rodhen1:10:15+15:525:57
27Philip PerssonOK Orion1:10:37+16:145:59
28Björn AnderssonOK Dacke1:10:49+16:266:00
29Patrik JohanssonKexholms SK1:10:57+16:346:00
30Albin OlaussonOK Rodhen1:10:59+16:366:00
31Christian RotvikerCentrum OK1:11:44+17:216:04
32Oskar HöglundMotala AIF OL1:11:53+17:306:05
33Fabian WennerbergVaregg Fleridrett1:12:06+17:436:06 Ladda ner rutt i gpx-format
34Björn HellrupHelsingborgs SOK1:12:15+17:526:07
35Johan AntonssonOK Löftan1:12:20+17:576:07
36Andreas LiljegrenGotlands Bro OK1:12:30+18:076:08
37Jonas HjertFalköpings AIK OK1:12:43+18:206:09
38Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK1:13:01+18:386:11
39Marcus WadellUlricehamns OK1:13:26+19:036:13
40Håkan AnderssonHalmstad OK1:13:30+19:076:13
41Nils TärkHalmstad OK1:13:31+19:086:13
42Tomas ReibringNyköpings OK1:13:37+19:146:14
43Johan PerssonHagaby GOIF1:14:04+19:416:16
44Mikael PihelOK Tisaren1:14:11+19:486:17
45Jonas AnderssonIF Rigor1:14:25+20:026:18
46Oskar CervinHelsingborgs SOK1:14:26+20:036:18
47Otto LundmanOK Roslagen1:14:40+20:176:19
48Rickard IngessonGamleby OK1:15:01+20:386:21
49Jonatan AnderssonFalkenbergs OK1:15:12+20:496:22
50Mattias ÅgrenCentrum OK1:15:38+21:156:24
51Robert PetterssonIF Thor1:15:57+21:346:26
52Thomas JohannessonRonneby OK1:16:19+21:566:28
53Fredrik AnderssonIF Rigor1:16:39+22:166:29
54Fredrik BerntssonSkåneslättens OL1:17:26+23:036:33
55Ingemar ErikssonRonneby OK1:19:02+24:396:41
55Martin KarlssonCentrum OK1:19:02+24:396:41
57Niklas KarlssonVäxjö OK1:19:06+24:436:42
58David ArboreliusHelsingborgs SOK1:20:59+26:366:51
59Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:21:32+27:096:54
60Joel BergkvistCentrum OK1:23:21+28:587:03
61Johan HagströmFalkenbergs OK1:27:45+33:227:26
62Christoffer AndersenIK Gandvik1:32:00+37:377:47
63Claes AnderssonFalkenbergs OK1:33:14+38:517:54
64André BjärbyFrosta OK2:00:38+1:06:1510:13
Andreas NikolaussonVisborgs OKdiskvalificerad
Simon BörjesonRyda SKdiskvalificerad
Måns BrännebyOK Kolmårdendiskvalificerad
Jens WängdahlNyköpings OKdiskvalificerad
Karl WalheimÄrla IFej start
Joel Käll KarlssonLinköpings OKej start
Jonas NordströmHalden SKej start
Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OFej start
Lars JakobssonCentrum OKej start
Jonathan GunnarssonMalmö OKej start
Jonas Falck WeberEksjö SOKej start
Torgny LindströmRonneby OKej start
Robbie AndersonGöteborg-Majorna OKej start
Marcus BerggrenNyköpings OKej start

D21 Kort

5 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ElofssonFjärås AIK1:00:0110:10
2Hanna KivijärviOK Renen1:00:55+0:5410:19
3Anna AlgotssonOK Rodhen1:02:39+2:3810:37
4Jessica KarlssonOK Torfinn1:03:10+3:0910:42
5Karin LindqvistRonneby OK1:03:52+3:5110:49
6Amanda MartinssonFalkenbergs OK1:04:59+4:5811:00
7Evelina FolkessonOK Torfinn1:17:00+16:5913:03
8Evelina EkelundMalmö OK1:38:02+38:0116:36
Lovisa MannfolkUlricehamns OKdiskvalificerad
Camilla NilssonOK Torfinndiskvalificerad
Hannah PetersonOK Torfinnej start

H21 Kort

8 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn KarlssonHalmstad OK56:456:22
2Stefan NilssonLunds OK1:01:16+4:316:53
3Anton ÖsterbladOK Skogsfalken1:14:06+17:218:19
4Tobias BeckiusLinköpings OK1:21:18+24:339:08
5Niclas DelinFK Göingarna1:35:51+39:0610:46
Fredrik SvenssonOK Torfinndiskvalificerad
Emanuel StridOK Torfinnej start

D20

6 300 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pim HedbergOK Skogsfalken40:056:21
2Andrea SvenssonOK Tisaren42:04+1:596:40
3Amanda Falck WeberEksjö SOK42:35+2:306:45
4Linnéa AnderssonBredaryds SOK47:15+7:107:30
5Emma EricssonFalkenbergs OK48:16+8:117:39
6Moa SvenssonIK Hakarpspojkarna51:09+11:048:07
7Mathilde Nørgård KrachtCopenhagenO52:36+12:318:20
8Patricia EdgarssonOK Skogsfalken53:31+13:268:29
9Clara MannfolkUlricehamns OK54:12+14:078:36
10Petra OlejnikOK Skogsfalken57:53+17:489:11
11Clara BerlinTrollhättans SOK59:25+19:209:25
12Jenny EdgrenTrollhättans SOK1:05:39+25:3410:25
Amanda JohanssonOK Dackediskvalificerad
Iben ValeryCopenhagenOej start

H20

8 900 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar LeinonenOK Kolmården49:275:33
2Per LindmanFinspångs SOK50:32+1:055:40
3Anton HanssonIK Hakarpspojkarna52:21+2:545:52
4Henrik EklundVäxjö OK52:26+2:595:53
5David SvenssonSkåneslättens OL52:53+3:265:56
6Sven EngströmLinköpings OK53:52+4:256:03
7Martin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna57:40+8:136:28
8Johan EklundVäxjö OK1:00:15+10:486:46
9Theodor WahlbomOK Orion1:01:25+11:586:54
10Jan DalheimerIK Vikings OK1:03:07+13:407:05
11Carl RämmalLunds OK1:05:18+15:517:20
12Robin LarssonFK Göingarna1:35:36+46:0910:44
13Emil SjööVästerviks OK1:59:55+1:10:2813:28
Malthe GaarsdalCopenhagenOdiskvalificerad
Emil ØbroOK Oriondiskvalificerad
Joakim SjöbergHelsingborgs SOKdiskvalificerad
Nils GumaeliusWaxholms OKej start
Edvin SmedbergOK Skogsfalkenej start
Felix PerssonOK Skogsfalkenej start

D18

5 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna40:006:53
2Myrra CarlssonOK Orion40:16+0:166:56
3Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna40:46+0:467:01
4Elvira BjörklundTrollhättans SOK43:29+3:297:29
5Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK49:06+9:068:27
6Jenny BredfeltLunds OK50:08+10:088:38
7Ebba SöderlundTormestorps IF56:20+16:209:42
8Maria ErikssonEds SK58:06+18:0610:01
9Ebba LeicktTullinge SK58:49+18:4910:08
10Malin ThornemanHelsingborgs SOK58:57+18:5710:09
11Madelene AxelssonHärlövs IF1:02:44+22:4410:48
12Helena HagströmFalkenbergs OK1:21:02+41:0213:58
Cecilia SpångbergLunds OKej start
Karin HagwallLunds OKej start

H18

7 500 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas GustafssonOK Kåre39:315:16
2Henrik JohannessonRonneby OK40:33+1:025:24
3Oliwer LundbergOK Bävern41:07+1:365:28
4Elias EkvallTrollhättans SOK41:19+1:485:30
5Johan WennermarkOK Skogsfalken42:12+2:415:37
6Rasmus LundbergOK Bävern42:30+2:595:40
7Fredrik JohanssonOK Nackhe44:18+4:475:54
8Tom CampbellLustens OK44:28+4:575:55
9Nils WärnsbergEksjö SOK45:46+6:156:06
10Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken46:01+6:306:08
11Fritjof AxelssonFK Göingarna46:18+6:476:10
12Isak PrellnerSkåneslättens OL46:20+6:496:10
13Carl Emil Schøier KovstedCopenhagenO46:31+7:006:12
14Olle JosarpFK Friskus-Varberg49:21+9:506:34
15Nils GripKalmar OK49:23+9:526:35
16Jakob HöstHjärnarps GH OL51:03+11:326:48
17Asger Skytte KirkegaardCopenhagenO51:31+12:006:52
18Simon RuneforsVäxjö OK53:32+14:017:08
19Andreas Duc JørgensenCopenhagenO54:35+15:047:16
20Adam BrobergIF Rigor55:02+15:317:20
21Amadeus HanssonGotlands Bro OK56:07+16:367:28
22Albin HenryssonOK Dacke59:14+19:437:53
23Oscar LangVästerviks OK59:20+19:497:54
24Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:00:37+21:068:04
25Gustav NilssonHelsingborgs SOK1:23:58+44:2711:11
Adam SegerslättSkåneslättens OLdiskvalificerad
Ola AnderssonStigmännen Karlshamns OKdiskvalificerad
Hampus LarssonFK Göingarnaej start
Adam JohanssonTrollhättans SOKej start
Alexander GraadRonneby OKej start

D16

4 900 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida ØbroCopenhagenO32:026:32
2Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK33:22+1:206:48
3Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna34:19+2:177:00
4Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL34:20+2:187:00
5Isa EnvallIK Hakarpspojkarna34:25+2:237:01
6Ella PalmIK Hakarpspojkarna35:11+3:097:10
7Agnes KrachtCopenhagenO35:59+3:577:20
8Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK37:05+5:037:34
9Erika Källvik LeufvénÅmåls OK37:45+5:437:42
10Klara AxelssonMarkbygdens OK37:46+5:447:42
11Elin SvenssonOK Älme38:03+6:017:45
12Ellen WahlbomOK Orion38:19+6:177:49
13Vilma SvantessonHjärnarps GH OL39:11+7:097:59
14Kajsa AnderssonOK Orion39:14+7:128:00
15Kajsa RaskKungälvs OK42:18+10:168:37
16Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK42:38+10:368:42
17Emmy HelmerssonHässleholms OK42:41+10:398:42
18Selma GumaeliusWaxholms OK43:18+11:168:50
19Irmalinn NilssonHärlövs IF43:23+11:218:51
20Linnea DagsbergOK Orion44:28+12:269:04
21Sofie JosefssonAnderstorps OK45:42+13:409:19
22Louise LagerqvistRonneby OK47:37+15:359:43
23Ellen RosenkvistHelsingborgs SOK48:46+16:449:57
24Hanna LagerbergOK Södertörn50:03+18:0110:12
25Elise JosefssonAnderstorps OK51:48+19:4610:34
26Alice HultinOK Löftan54:38+22:3611:08
27Sofia DahlHärlövs IF1:01:03+29:0112:27
28Maja AnderssonTrollhättans SOK1:04:43+32:4113:12
29Astrid EricssonLunds OK1:08:34+36:3213:59
30Johanna WilhelmssonOK Dacke1:15:35+43:3315:25
Elin WihlborgOK Gyngediskvalificerad
Sofia ZillingOK Södertörndiskvalificerad
Emelie SvenssonIF Rigorej start

H16

5 800 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar JohanssonOK Dacke31:575:30
2Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna33:59+2:025:51
3Erik HannrupIF Thor34:05+2:085:52
4Andreas JonssonOK Dacke36:25+4:286:16
5Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna37:01+5:046:22
6Johan LindmanFinspångs SOK38:39+6:426:39
7Filip TrofastBredaryds SOK38:56+6:596:42
8Simon HardenFK Boken39:05+7:086:44
9Lasse Falck WeberCopenhagenO40:11+8:146:55
10Emil PetterssonOK Dacke41:13+9:167:06
11Rasmus Krogh MadsenCopenhagenO41:20+9:237:07
12Felix AxelssonMarkbygdens OK42:16+10:197:17
13Gustav RuneforsVäxjö OK42:23+10:267:18
14Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb43:26+11:297:29
15Isak HertinVästerviks OK43:57+12:007:34
16Emil Olander LorenzCopenhagenO44:19+12:227:38
17Anton GlivesonRonneby OK44:36+12:397:41
18Mikkel Lau PetersenCopenhagenO45:49+13:527:53
19Erik VinbladLunds OK46:51+14:548:04
20Anders BjörklundTrollhättans SOK47:05+15:088:07
21Eric BerlinTrollhättans SOK50:11+18:148:39
22Thorsten SvenssonFinspångs SOK50:51+18:548:46
23Oscar NilssonAlvesta SOK53:24+21:279:12
24Filip SvenssonOK Löftan54:47+22:509:26
25Anton HåkanssonLunds OK58:56+26:5910:09
26Lasse August HelwegCopenhagenO59:05+27:0810:11
27Gunnar EngströmLinköpings OK59:27+27:3010:15
28Daniel HellbergLunds OK1:02:08+30:1110:42
29Axel LindebergVästerviks OK1:24:06+52:0914:30
Victor HanssonJönköpings OKej start
Julius PukeYstads OKej start
Axel KudinoffOK Södertörnej start
Filip JohanssonTrollhättans SOKej start

D16 Kort

4 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erica HenrikssonSimrishamns OK53:3211:38

H16 Kort

4 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas GrönvallHelsingborgs SOK1:27:2718:36

D14

4 600 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna JohannessonRonneby OK32:066:58
2Hilda AxelssonFK Göingarna39:28+7:228:34
3Rebecca HardenFK Boken41:39+9:339:03
4Maja TenghagenHärlövs IF45:28+13:229:53
5Lovisa WeidenSkåneslättens OL45:41+13:359:55
6Celina BregensöeCopenhagenO45:44+13:389:56
7Lovisa JohanssonOK Dacke45:58+13:529:59
8Emma LingJönköpings OK47:09+15:0310:15
9Hanna RingRonneby OK49:00+16:5410:39
10Linn KarlssonOK Vilse 8750:49+18:4311:02
11Tina LjungqvistLunds OK51:19+19:1311:09
12Petra ErikssonOK Gynge53:37+21:3111:39
13Lovisa LagerHalmstad OK1:02:40+30:3413:37
14Katarina NorrbyOK Södertörn1:05:11+33:0514:10
15Emma NilssonAlvesta SOK1:14:37+42:3116:13
16Ylva PrellnerSkåneslättens OL1:17:45+45:3916:54
17Katja LeicktTullinge SK1:22:16+50:1017:53
Carolin GradinAndrarums IFdiskvalificerad
Klara AnderssonOK Oriondiskvalificerad
Clara DahlHärlövs IFej start

H14

4 700 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joar HertinVästerviks OK30:056:24
2Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö30:43+0:386:32
3Allan HedbergLunds OK31:25+1:206:41
4Elias TidevallSkogsluffarnas OK31:57+1:526:47
5Hugo MandingerTrollhättans SOK37:53+7:488:03
6Axel OrrhedeHelsingborgs SOK42:01+11:568:56
7Tim DalheimerIK Vikings OK42:39+12:349:04
8Erik ThoressonAndrarums IF42:45+12:409:05
9Samuel ErikssonEds SK49:08+19:0310:27
10Johan VinbladLunds OK49:15+19:1010:28
11Linus LundbergOK Bävern51:17+21:1210:54
12Oscar KjellssonFalkenbergs OK51:20+21:1510:55
13Jakob WilhelmssonOK Dacke1:02:30+32:2513:17
14Maxim OmelchenkoFK Vittus1:03:18+33:1313:28
15Jacob MobergHelsingborgs SOK1:04:28+34:2313:42
16Linus BoströmOK Alehof1:08:40+38:3514:36
17Elias TorstenssonEmmaboda Verda OK1:16:09+46:0416:12
18Herman HellichiusAndrarums IF1:19:26+49:2116:54
19Arvid LundqvistFalkenbergs OK1:24:07+54:0217:53
Andreas OttossonÖrkelljunga FKdiskvalificerad
Aron ThorénRonneby OKdiskvalificerad
Brian AhlmAndrarums IFdiskvalificerad
Melvin NilssonHärlövs IFdiskvalificerad
Adrian VartiaOK Löftandiskvalificerad
Jesper JohanssonOK Löftanej start
Povel HedbergLunds OKej start
Gustav ÅmanOK Vilse 87ej start

D12

2 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda PalmIK Hakarpspojkarna17:416:18
2Thea BökmanHelsingborgs SOK18:27+0:466:35
3Eira HertinVästerviks OK20:52+3:117:27
4Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna20:57+3:167:28
5Thilda SeldénIF Rigor23:08+5:278:15
6Filippa SöderbergKalmar OK24:27+6:468:43
7Wilma LeicktTullinge SK26:07+8:269:19
8Elsa EricssonLunds OK31:29+13:4811:14
9Anna SvenssonIF Rigor32:26+14:4511:35
Hanna LarssonYstads OKej start
Vilmalee SuwanOK Vilse 87ej start
Maja GraadIF Rigorej start

H12

2 800 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Loke HedbergLunds OK16:365:55
2Linus VernströmRonneby OK16:41+0:055:57
3Marcus SteneboAttunda OK17:26+0:506:13
4Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK17:47+1:116:21
5Albin WeidenSkåneslättens OL18:30+1:546:36
6Johan BjörckOK Älme19:32+2:566:58
7Ivar HelmerssonHässleholms OK19:42+3:067:02
7Erik LingJönköpings OK19:42+3:067:02
9Tobias JohanssonOK Löftan19:55+3:197:06
10Klas LjungqvistLunds OK21:02+4:267:30
11Victor HanssonOK Löftan21:47+5:117:46
12Viktor HugossonHelsingborgs SOK27:14+10:389:43
13Victor EricssonHelsingborgs SOK27:49+11:139:56
14Hugo LarssonOK Dacke30:30+13:5410:53
15Axel TenghagenHärlövs IF31:36+15:0011:17
16Stellan GradinAndrarums IF31:48+15:1211:21
17Gustav FribergHelsingborgs SOK39:01+22:2513:56
18Erik RexfeltFalkenbergs OK40:22+23:4614:25
19Arvid ReimerHelsingborgs SOK1:01:39+45:0322:01
Jakob IngelströmOK Gyngediskvalificerad
Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej start

H12 Kort

2 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOK26:379:30

D10

2 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ZettervallOK Dacke17:336:16
2Sandra LingJönköpings OK18:53+1:206:44
3Sara LjungqvistLunds OK20:50+3:177:26
4Klara FribergHelsingborgs SOK27:16+9:439:44
Minna PalmIK Hakarpspojkarnaej start

H10

2 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon CorneliussonOK Löftan18:516:43
2Hjalmar AxelssonFK Göingarna19:38+0:477:00
3Emil SeldénIF Rigor19:41+0:507:01
4Olle BorkmarHelsingborgs SOK28:18+9:2710:06
5Filip HanssonOK Löftan28:26+9:3510:09
6Emil RingRonneby OK28:50+9:5910:17
7Wille VernströmRonneby OK28:53+10:0210:18
8Carl GlivesonRonneby OK30:33+11:4210:54
9Gustav LundqvistFalkenbergs OK32:38+13:4711:39
10Hugo ThoressonAndrarums IF40:58+22:0714:37
11Johannes NorrbyOK Södertörn41:54+23:0314:57
12Cazper NilssonAndrarums IF44:02+25:1115:43

D35

6 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MickelåkerAndrarums IF58:308:36
2Ann HyvönenSkattkärrs SOK1:11:15+12:4510:28

H35

9 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik StåhlHjärnarps GH OL1:10:107:37
2Ronnie AnderssonFalkenbergs OK1:13:43+3:338:00
3Linus MalmstenMalmö OK1:14:34+4:248:06
4Henrik AnderssonHässleholms OK1:14:38+4:288:06
5Johan GustafsonLunds OK1:15:33+5:238:12
6Stefan AdolfssonEslövs FK1:20:55+10:458:47
7Stefan MagnussonLunds OK1:22:03+11:538:55
8Henrik HellborgCentrum OK1:27:51+17:419:32
9Patrik CorneliussonOK Löftan1:32:48+22:3810:05
Anders StåhlHjärnarps GH OLej start
Andreas EkströmLunds OKej start
Jimmy HäggFK Friskus-Varbergej start

D40

5 800 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda LarssonOK Dacke47:348:12
2Anne Marie ThommesenBallerup OK48:39+1:058:23
3Louise AxelssonFK Göingarna50:40+3:068:44
4Catarina HardenFK Boken52:21+4:479:01
5Sara LarssonOK Bävern58:42+11:0810:07
6Maria LangVästerviks OK59:01+11:2710:10
7Linda WesterlundFrosta OK59:11+11:3710:12
8Jessica BjörckOK Älme1:01:22+13:4810:34
9Anna LjungqvistLunds OK1:04:11+16:3711:03
10Lotte HenrikssonSimrishamns OK1:07:46+20:1211:41
11Helena GummessonOK Dacke1:10:59+23:2512:14
12Lisa LeicktTullinge SK1:16:53+29:1913:15
13Malin ÅmanOK Vilse 871:22:41+35:0714:15
Jenny VinbladLunds OKej start
Pia JohanssonOK Landehofej start

H40

8 700 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yuri OmelchenkoOK Orion50:125:46
2Jonas GustafssonVänersborgs SK50:44+0:325:49
3Mikael LundqvistFalkenbergs OK55:37+5:256:23
4Heide PerssonAndrarums IF56:37+6:256:30
5Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK58:31+8:196:43
6Magnus HanssonOK Löftan59:45+9:336:52
7Jonas BergenfurSkattkärrs SOK1:00:34+10:226:57
8Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK1:10:25+20:138:05
9Nils HelmerssonHässleholms OK1:10:42+20:308:07
10Magnus WihlborgOK Gynge1:11:30+21:188:13
11Fredrik UllmanSkåneslättens OL1:13:15+23:038:25
12Magnus GraadRonneby OK1:16:26+26:148:47
13Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL1:18:00+27:488:57
14Anders FranzénLidköpings VSK1:22:55+32:439:31
15Patrik IngelströmOK Gynge1:25:36+35:249:50
16Stefan NäsmanRonneby OK1:27:48+37:3610:05
17Johan HanssonOK Löftan1:30:26+40:1410:23
Martin GummessonFK Finnej start
Jens ArvidssonIF Rigorej start
Per-Olof AnderssonOK Tyringeej start
Stefan GraadIF Rigorej start

D45

5 100 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna37:027:15
2Lena RegnellVäxjö OK38:09+1:077:28
3Marina AxelssonMarkbygdens OK38:14+1:127:29
4Eva PetterssonOK Dacke40:31+3:297:56
5Helena ErikssonEds SK41:16+4:148:05
6Carina RydlundHässleholms OK42:39+5:378:21
7Åsa EricssonLunds OK47:42+10:409:21
8Ingela ThoressonAndrarums IF48:43+11:419:33
9Anna PrellnerSkåneslättens OL50:22+13:209:52
10Karin SteneboAttunda OK50:37+13:359:55
11Karin TidevallSkogsluffarnas OK53:49+16:4710:33
12Karin WikforssLunds OK54:22+17:2010:39
13Anne LindellKalmar OK54:48+17:4610:44
14Christina OlssonSkåneslättens OL57:07+20:0511:11
15Helena KristianssonHässleholms OK57:08+20:0611:12
16Cecilia LingerudOK Skogsfalken1:01:26+24:2412:02
17Malin WeidenSkåneslättens OL1:02:12+25:1012:11
18Katarina VartiaOK Löftan1:09:16+32:1413:34
Agneta HanssonJönköpings OKdiskvalificerad
Eva RämmalLunds OKej start
Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej start
Josefine AlbinssonOK Skogsfalkenej start

H45

7 400 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik RosénVäxjö OK42:405:45
2Jan LagerHalmstad OK43:16+0:365:50
3Tony LarssonIstrums SK43:30+0:505:52
4Magnus LarssonFK Göingarna46:04+3:246:13
5Carsten Gemmer HanghøjBallerup OK46:09+3:296:14
6Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna48:49+6:096:35
7Jonas PerssonTorsås OK48:57+6:176:36
8Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna49:20+6:406:40
9Jesper LagerbergOK Södertörn49:33+6:536:41
10Fredrik JönssonMotala AIF OL50:11+7:316:46
11Håkan AxelssonFK Göingarna50:12+7:326:47
12Fabian LjungqvistLunds OK50:17+7:376:47
13Magnus LarsenFK Boken51:07+8:276:54
14Mårten WikströmHalmstad OK51:19+8:396:56
15Anders ArfwedsonFrölunda OL51:30+8:506:57
16Per JohanssonMotala AIF OL51:31+8:516:57
17Kristian PalmIK Hakarpspojkarna51:36+8:566:58
18Thomas JosarpFK Friskus-Varberg51:47+9:076:59
19Magnus TrofastBredaryds SOK51:57+9:177:01
20Bo HallbergFalköpings AIK OK52:10+9:307:02
21Johan HanssonJönköpings OK52:56+10:167:09
22Thomas KarlssonOK Landehof53:03+10:237:10
23Mattias JohanssonAndrarums IF54:17+11:377:20
24Malte LennerstedtLunds OK56:01+13:217:34
25Magnus TenghagenHärlövs IF56:31+13:517:38
26Raul HindovLunds OK56:55+14:157:41
27Jonas HöstHjärnarps GH OL58:33+15:537:54
28Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:00:03+17:238:06
29Björn NilssonHärlövs IF1:02:36+19:568:27
30Johan BökmanHelsingborgs SOK1:03:38+20:588:35
31Jonas JohanssonOK Nackhe1:04:34+21:548:43
32Nicklas NilssonStockholmspolisens IF OF1:04:46+22:068:45
33Anders EricssonLunds OK1:06:47+24:079:01
34Ulf ÅmanOK Vilse 871:08:02+25:229:11
35Bo TorstenssonFalkenbergs OK1:08:13+25:339:13
36Anders LarssonVänersborgs SK1:08:52+26:129:18
37Mikael MartinssonFalkenbergs OK1:09:52+27:129:26
38Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK1:10:27+27:479:31
39Peter HagströmFalkenbergs OK1:12:33+29:539:48
40Henrik WeidenSkåneslättens OL1:17:30+34:5010:28
41Martin EricssonFalkenbergs OK1:23:29+40:4911:16
42Björn ZettervallOK Dacke1:27:32+44:5211:49
43Peter KjellssonFalkenbergs OK1:28:55+46:1512:00
44Jonas HultinOK Löftan1:30:01+47:2112:09
Bo SvenssonIstrums SKdiskvalificerad
Martin SvenssonIF Rigorej start
Patrik LeicktTullinge SKej start
Fredrik SmedbergOK Skogsfalkenej start
Anders LingJönköpings OKej start

D50

4 500 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SmedbergOK Skogsfalken36:028:00
2Anette BernhedSävedalens AIK37:22+1:208:18
3Ingrid JohanssonLaholms IF OK38:12+2:108:29
4Annika JosefssonOK Dacke39:33+3:318:47
5Britt-Marie BengtssonFK Åsen41:08+5:069:08
6Hillevi ErikssonOK Linné42:27+6:259:26
7Christel OlssonFK Åsen42:36+6:349:28
8Annette BondeBallerup OK42:41+6:399:29
9Gitte EngströmLinköpings OK43:00+6:589:33
10Marita FilipssonMarkaryds FK44:09+8:079:48
11Maria LenningSkåneslättens OL45:51+9:4910:11
12Britta SahlinVänersborgs SK47:30+11:2810:33
13Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK48:15+12:1310:43
14Christina SternerOK Njudung49:07+13:0510:54
15Kristina SpångbergLunds OK51:09+15:0711:22
16Mia GustafssonOK Kåre51:49+15:4711:30
17Ingela AnderssonLunds OK52:57+16:5511:46
18Helle Mejer FrederiksenBallerup OK56:03+20:0112:27
19Margareta MandingerTrollhättans SOK1:01:10+25:0813:35
20Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK1:02:13+26:1113:49
21Eva HagwallLunds OK1:02:24+26:2213:52
22Wiveka ErnstssonFK Göingarna1:03:00+26:5814:00
23Gunilla MartinssonFalkenbergs OK1:03:44+27:4214:09
Annette Falck LarssonVänersborgs SKdiskvalificerad

H50

6 800 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael HertinVästerviks OK43:176:21
2Fredrik SteneboAttunda OK43:46+0:296:26
3Per KällvikÅmåls OK44:38+1:216:33
4Tim Falck WeberCopenhagenO44:54+1:376:36
5Peter HedbergLunds OK46:01+2:446:46 Ladda ner rutt i gpx-format
6Bengt NorrmanTrollhättans SOK46:22+3:056:49
7Jan-Olof SvenssonHalmstad OK47:14+3:576:56
8Stefan LundOK Linné47:35+4:186:59
9Tony MånssonHagaby GOIF48:26+5:097:07
10Mats SöderbergKalmar OK48:47+5:307:10
11Lars SvantessonHjärnarps GH OL48:50+5:337:10
12Pedro LundqvistLinköpings OK49:51+6:347:19
13Göran MånssonOK Dacke51:06+7:497:30
14Staffan ZillingOK Södertörn52:55+9:387:46
15Peter WilhelmssonOK Dacke54:24+11:078:00
16Bengt OlssonEslövs FK54:37+11:208:01
17Steen StausholmCopenhagenO56:17+13:008:16
18Anders HeydenLunds OK56:18+13:018:16
19Per Arne ArnesenKolbotn & Skimt OL57:18+14:018:25
20Bjørn Sverre GulheimKolbotn & Skimt OL59:06+15:498:41
21Stefan SpetzUlricehamns OK59:39+16:228:46
22Ulf LinderfalkSkåneslättens OL1:00:16+16:598:51
23Martin MandingerTrollhättans SOK1:01:08+17:518:59
24Nils EklöwOK Södertörn1:04:16+20:599:27
25Tony GustavsenIstrums SK1:04:27+21:109:28
26Nisse RosénStigmännen Karlshamns OK1:04:48+21:319:31
27Jan LenningSkåneslättens OL1:08:29+25:1210:04
28Gert PetterssonLunds OK1:09:10+25:5310:10
29Kjell SvenssonOK Älme1:30:07+46:5013:15
30Torben SchorlemmerBallerup OK1:38:13+54:5614:26
Lars GerhardssonAttunda OKej start

D55

4 300 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK38:599:03
2Christina SegerslättSkåneslättens OL40:40+1:419:27
3Ingrid LarssonFK Göingarna41:36+2:379:40
4Birgitta OlssonOK Skogsfalken44:23+5:2410:19
5Kristina JohanssonKalmar OK46:05+7:0610:43
6Lotta ValentinGustavsbergs OK46:57+7:5810:55
7Siri KlausenBallerup OK47:26+8:2711:01
8Eva WildmarkFK Boken48:20+9:2111:14
9Kerstin TjernlundOK Vilse 8748:48+9:4911:20
10Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK49:37+10:3811:32
11Ingrid KensbyOK Tyr50:17+11:1811:41
12Monika NilssonOK Alehof51:51+12:5212:03
13Kerstin OlssonFK Snapphanarna56:31+17:3213:08
14Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:02:27+23:2814:31
15Eva WareniusAvesta OK1:08:26+29:2715:54
16Anneli AabyeBallerup OK1:29:39+50:4020:50
Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OKej start
Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OKej start

H55

6 300 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SöderlundTormestorps IF43:416:56
2Sten GustafssonEds SK44:33+0:527:04
3Krister GumaeliusWaxholms OK45:36+1:557:14
4Mats BrorssonTockarps IK46:13+2:327:20
5Anders LöfgrenJärfälla OK47:40+3:597:33
6Ulf PalmérUlricehamns OK48:18+4:377:40
7Bengt LarssonFK Göingarna49:24+5:437:50
8Arne KlintbergEksjö SOK50:40+6:598:02
9Jørgen SkaarupBallerup OK50:58+7:178:05
10Lennart EkvallTrollhättans SOK52:15+8:348:17
11Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK52:59+9:188:24
12Christer MannfolkUlricehamns OK53:08+9:278:26
13Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK54:42+11:018:40
14Håkan LindbergOK Vilse 8756:29+12:488:57
15Sverker ErikssonOK Gynge59:49+16:089:29
16Bengt SchwartzOK Kolmården59:50+16:099:29
17Johan BerglundSävedalens AIK1:00:28+16:479:35
18Håkan ForsmanRonneby OK1:00:38+16:579:37
19Tomas KarlssonOK Kolmården1:00:55+17:149:40
20Jan KarlssonVäxjö OK1:02:50+19:099:58
21Lars EklundVäxjö OK1:03:05+19:2410:00
22Ingemar MånssonRonneby OK1:03:18+19:3710:02
23Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:06:29+22:4810:33
24Kyrre ThalbergLunds OK1:07:16+23:3510:40
25Mats KensbyOK Tyr1:08:05+24:2410:48
26Tommy RoosFalköpings AIK OK1:08:42+25:0110:54
27Leif LindauOK Torfinn1:09:09+25:2810:58
28Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK1:09:14+25:3310:59
29Bo JohanssonOK Älme1:09:20+25:3911:00
30Gregers JørgensenBallerup OK1:09:44+26:0311:04
31Lars MagnussonOK Älme1:10:02+26:2111:06
32Niels Erik AabyeBallerup OK1:14:37+30:5611:50
33Ola NyqvistOK Södertörn1:23:48+40:0713:18
34Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:26:05+42:2413:39
35Mats KarlssonFK Vittus1:27:00+43:1913:48
Benjamin ViebkeMalmö OKdiskvalificerad
Lars Hanghöj PetersenBallerup OKej start
Thomas HenmyrOK Vilse 87ej start
Stefan JohanssonTrollhättans SOKej start
Ulf JungstrandOK Skogsfalkenej start

D60

4 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ina LindebergSkåneslättens OL35:528:58
2Barbro LiljequistOK Älme41:19+5:2710:19
3Pia SvenssonFalköpings AIK OK44:13+8:2111:03
4Miriam AsvarischRønne IK Orientering46:06+10:1411:31
5Susanne BerglundSävedalens AIK49:18+13:2612:19
6Gerd HagströmGOIF Tjalve53:47+17:5513:26
7Stina GunnarssonHärlövs IF55:48+19:5613:57
8Elise JohanssonFalköpings AIK OK58:02+22:1014:30
9Ann-Mari NilssonYstads OK1:00:46+24:5415:11
10Christel NilssonOK Älme1:00:52+25:0015:13
11Kristin JohanssonOK Dacke1:01:02+25:1015:15
12Siv LarssonVäxjö AIS1:11:01+35:0917:45
Lena SöderbergOK Skogsfalkendiskvalificerad
Johanne LindBallerup OKej start
Gunnel MånssonOK Vilse 87ej start

H60

5 700 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ken RagnarssonOK Kompassen43:127:34
2Roland WareniusAvesta OK44:32+1:207:48
3Göran SvensonSOK Viljan46:27+3:158:08
4Kent GranqvistVästerviks OK47:01+3:498:14
5Ulf SvenssonOK Njudung48:00+4:488:25
6Per NilssonStigmännen Karlshamns OK49:13+6:018:38
7Yngve ErnstssonFK Göingarna50:12+7:008:48
8Roy FranssonÄrla IF51:12+8:008:58
9Bo AnderssonFalköpings AIK OK52:50+9:389:16
10Håkan AnderssonMarkbygdens OK53:50+10:389:26
11Stefan CarlssonSOK Viljan55:27+12:159:43
12Hans-Åge MortensenRønne IK Orientering55:37+12:259:45
13Matz LarssonGustavsbergs OK55:49+12:379:47
14Christer NordströmOK Älvsjö-Örby58:53+15:4110:19
15Arne AnderssonOK Torfinn58:55+15:4310:20
16Roger BergvikVäxjö OK59:54+16:4210:30
17Sten BlomströmIK Stern1:01:40+18:2810:49
18Bernt AnderssonIF Rigor1:04:35+21:2311:19
19Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:05:36+22:2411:30
20Roland DahlmanMalmö OK1:09:05+25:5312:07
21Bo SvillingFK Vittus1:22:55+39:4314:32
22Bengt HanssonSäterbygdens OK1:33:10+49:5816:20
Lars JohanssonMalmö OKdiskvalificerad
Olle EnforsTockarps IKej start
Jan Olof FermFK Göingarnaej start
Göran LiljequistOK Älmeej start

D65

3 800 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger GlansOK Torfinn38:0910:02
2Margareta HjelmkvistGustavsbergs OK40:29+2:2010:39
3Eva BlomströmIK Stern41:25+3:1610:53
4Lena GranefeltOK Tyr41:30+3:2110:55
5Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK42:13+4:0411:06
6Berit SchannongMalmö OK42:45+4:3611:15
7Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL43:05+4:5611:20
8Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK44:03+5:5411:35
9Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK46:33+8:2412:15
10Vivianne HolgerssonOK Måsen47:45+9:3612:33
11Ros-Mari KarlssonNybro OK48:11+10:0212:40
12Åsa StåhlHjärnarps GH OL48:26+10:1712:44
13Eva HöijeOK Ravinen48:38+10:2912:47
14Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb48:43+10:3412:49
15Britt-Marie GrönroosOK Alehof50:38+12:2913:19
16Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK50:58+12:4913:24
17Gullevi SvenssonRonneby OK54:03+15:5414:13
18Karin LarssonOK Kompassen55:53+17:4414:42
19Ingegerd OlssonOK Alehof56:12+18:0314:47
20Bodil RuterOK Älme58:26+20:1715:22
21Lisbeth OlssonKungälvs OK1:01:18+23:0916:07
22Stina KorallMotala AIF OL1:04:27+26:1816:57
23Lisa KumlinVäxjö OK1:05:35+27:2617:15
Marianne SellgrenSigtuna OKdiskvalificerad
Britt-Mari KarlssonVäxjö OKdiskvalificerad
Margareta SvenssonOK Vilse 87ej start
Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OKej start
Kristina JohanssonVänersborgs SKej start

H65

5 100 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders GärderudIFK Lidingö SOK38:367:34
2Göran LarssonSala OK40:56+2:208:01
3Stig JohanssonFalköpings AIK OK41:11+2:358:04
3Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK41:11+2:358:04
5Carl-Henry AnderssonOK Orinto41:53+3:178:12
6Lars GranefeltOK Tyr41:54+3:188:12
7Åke PerssonHjärnarps GH OL43:18+4:428:29
7Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK43:18+4:428:29
9Ingemar JohanssonVäxjö OK43:27+4:518:31
10Tommy OlssonOK Dacke43:31+4:558:31
11Bertil KarlssonHjobygdens OK44:14+5:388:40
12Bill SchölinTockarps IK45:08+6:328:50
13Christer JohanssonOK Motala46:56+8:209:12
14Hans HolgerssonOK Måsen47:15+8:399:15
15Kenth SundgrenSkåneslättens OL49:29+10:539:42
16Bo JohanssonOK Vilse 8750:49+12:139:57
17Johnny GustafssonGamleby OK51:30+12:5410:05
18Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK52:11+13:3510:13
19Ronald Mc GrailHjärnarps GH OL52:17+13:4110:15
20Per EngqvistRonneby OK52:21+13:4510:15
21Tord FranssonMotala AIF OL52:33+13:5710:18
22Leif KarlssonFrosta OK53:21+14:4510:27
23Peter HagströmGOIF Tjalve53:30+14:5410:29
24Hans M CarlssonIFK Göteborg53:50+15:1410:33
25Gunnar EnbergMålilla OK56:37+18:0111:06
26Magnus HaraldssonGustavsbergs OK56:54+18:1811:09
27Gert OlssonSkåneslättens OL57:49+19:1311:20
28Lars PerssonOK Kompassen58:05+19:2911:23
29Ebbe MalmMarkaryds FK1:00:04+21:2811:46
30Anders HedinMotala AIF OL1:00:59+22:2311:57
31Roland NilssonSOK Viljan1:02:43+24:0712:17
32Torbjörn WikströmOK Orinto1:03:14+24:3812:23
33Jack GrönroosOK Alehof1:03:47+25:1112:30
34Leif MalmMarkaryds FK1:04:39+26:0312:40
35Bengt StåhlHjärnarps GH OL1:05:21+26:4512:48
36Jan-Erik NilssonYstads OK1:09:26+30:5013:36
37Sten OlssonOK Alehof1:10:54+32:1813:54
38Tommy HeldFK Åsen1:13:11+34:3514:20
39Kaare HanssonMalmö OK1:15:48+37:1214:51
40Nils-Erik BondessonFrosta OK1:16:56+38:2015:05
Kent OlaussonOK Orintodiskvalificerad
Sven-Olof LarssonVäxjö AISdiskvalificerad
Ulf KjellinOK Hedströmmendiskvalificerad
Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OKej start
Hans SvensonSOK Viljanej start
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OKej start
Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OKej start
Per-Erik WåhlbergOK Linnéej start

D70

3 400 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK34:4410:12
2Birgitta OlssonRonneby OK35:26+0:4210:25
3Ann-Charlotte JensenHässleholms OK36:08+1:2410:37
4Inge JørgensenOK Roskilde37:06+2:2210:54
5Britt Forsell PirozziLunds OK37:36+2:5211:03
6Gull SvenssonTockarps IK39:51+5:0711:43
7Margareta LarssonOK Njudung41:40+6:5612:15
8Carina LindmanFinspångs SOK41:57+7:1312:20
9Berit ByströmOK Virdarna42:36+7:5212:31
10Ulla LindheIK Stern44:24+9:4013:03
11Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK45:32+10:4813:23
12Ann-Marie BirgerssonForserums SOK45:37+10:5313:25
13Lotta GranholmLinköpings OK45:55+11:1113:30
14Kerstin ErnvidUlricehamns OK46:12+11:2813:35
15Birgitta StenströmVänersborgs SK50:22+15:3814:48
16Kerstin BengtssonMotala AIF OL51:37+16:5315:10
17Brita DahlbergHässleholms OK54:57+20:1316:09
18Lilian SamuelssonKungälvs OK55:13+20:2916:14
19Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK56:41+21:5716:40
20Solbritt GustafssonOK Virdarna56:52+22:0816:43
21Gunilla GrönbladHärlövs IF57:20+22:3616:51
22Ulla NilssonSOK Viljan1:02:48+28:0418:28
23Ulla LingJönköpings OK1:10:41+35:5720:47
24Siv EkelöfVärend GN OL1:18:51+44:0723:11
Lena PerssonMalmö OKdiskvalificerad
Britten PerssonFinspångs SOKdiskvalificerad
Lisbeth LindebergMalmö OKdiskvalificerad
Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubbdiskvalificerad
Torill SvendsenLunds OKdiskvalificerad
Sonja HanssonGOIF Tjalveej start

H70

4 600 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SellgrenSigtuna OK37:428:11
2Stefan G LarssonOK Njudung39:35+1:538:36
3Dag LorénOK Frisene39:36+1:548:36
4Stellan AhnströmForserums SOK41:37+3:559:02
5Lars JohanssonOK Skogshjortarna41:41+3:599:03
6Björn LinnersjöOK Orion41:42+4:009:03
7Henrik HvoslefIK Stern42:55+5:139:19
8Roland SandahlAnnebergs GIF43:12+5:309:23
9Ronny AnderssonOK Skogshjortarna44:40+6:589:42
10Inge PerssonFK Boken44:54+7:129:45
11Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK45:02+7:209:47
12Roland OffrellFrosta OK45:28+7:469:53
13Ingvar PerssonFK Åsen45:32+7:509:53
14Sven Erik SjöholmMullsjö SOK45:35+7:539:54
15Göran BengtssonTockarps IK45:51+8:099:58
16Bo OlofssonHästveda OK46:18+8:3610:03
17Nils-Eric EricsonFK Åsen47:03+9:2110:13
18Anders BerglundOK Skogshjortarna47:10+9:2810:15
19Ole SvendsenOK Roskilde49:26+11:4410:44
20Christer GrönbladHärlövs IF50:22+12:4010:56
21Morgan LjungVaggeryds SOK52:46+15:0411:28
22Lennart HöijeOK Ravinen52:47+15:0511:28
23Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL53:41+15:5911:40
24Gerth SällströmLessebo OK55:53+18:1112:08
25Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK55:59+18:1712:10
26Leif LarssonEnebybergs IF56:14+18:3212:13
27Gösta LindqvistOK Löftan56:51+19:0912:21
28Bertil OttossonFK Göingarna57:37+19:5512:31
29Per-Olof FernbergIS Skanne57:48+20:0612:33
30Erling LarssonHässleholms OK58:05+20:2312:37
31Leif LindströmNybro OK58:06+20:2412:37
32Sven RuterOK Älme58:15+20:3312:39
33Waste ByströmOK Virdarna59:45+22:0312:59
34Erling EkelöfVärend GN OL1:00:24+22:4213:07
35Kjell MånssonRonneby OK1:01:55+24:1313:27
36Jerry MartinssonOK Motala1:02:07+24:2513:30
37Lars HenrikssonOK Älme1:07:25+29:4314:39
38Krister LindebergMalmö OK1:07:27+29:4514:39
39Tom LindbergLunds OK1:07:55+30:1314:45
40Johnny MalmgrenHjärnarps GH OL1:10:14+32:3215:16
41Christer WestbergIFK Göteborg1:12:18+34:3615:43
42Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL1:12:22+34:4015:43
43Krister SandbladVäxjö OK1:23:50+46:0818:13
44Bengt HanssonOK Löftan1:37:33+59:5121:12
Sven ThelanderssonLunds OKej start
Per-Arne JohanssonVänersborgs SKej start
Kjell LindauOK Kompassenej start

D75

3 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt ErikssonHammarby IF OF44:2113:51
2Elsa SvenssonOK Vilse 8749:18+4:5715:24
3Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna50:25+6:0415:45
4Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby51:08+6:4715:58
5Barbro VallinKungälvs OK52:47+8:2616:29
6Karin LexellOK Torfinn54:36+10:1517:03
7Gun HanssonYstads OK58:10+13:4918:10
8Barbro HugossonLunds OK1:03:37+19:1619:52
Gull-Britt GrönbergKungälvs OKdiskvalificerad

H75

4 000 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KarlssonRonneby OK35:578:59
2Erland LingJönköpings OK37:15+1:189:18
3Ingemar SvenssonLunds OK39:34+3:379:53
4Bo SvenssonTockarps IK44:39+8:4211:09
5Kurt BergstrandLessebo OK44:48+8:5111:12
6Gunnar NilssonHärlövs IF45:25+9:2811:21
7Torsten ClaessonOK Älme46:55+10:5811:43
8Stig KarlssonTorsås OK47:50+11:5311:57
9Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL48:14+12:1712:03
10Anders CarlssonSkåneslättens OL51:11+15:1412:47
11Paul SchannongMalmö OK51:49+15:5212:57
12Arne GustafssonMalmö OK53:17+17:2013:19
13Harald WibyeOK Moss55:01+19:0413:45
14Hubert HugossonOK Gynge55:59+20:0213:59
15Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK57:22+21:2514:20
16Ivan ErnvidUlricehamns OK59:04+23:0714:46
17Roland AkselssonLunds OK1:01:35+25:3815:23
18Mats BirgerssonForserums SOK1:01:36+25:3915:24
19Inge NilssonOK Älme1:02:00+26:0315:30
20Göran ThourVärend GN OL1:04:18+28:2116:04
21Stig BengtssonOK Amne1:14:54+38:5718:43
Stig BengtssonMotala AIF OLdiskvalificerad
Gösta LindmanFinspångs SOKdiskvalificerad
Sven LevinAndrarums IFej start
Göran HektorLinköpings OKej start

H80

3 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar PeterssonHässleholms OK46:5113:46
2Nils JanssonSkattkärrs SOK48:31+1:4014:16
3Gillis AlmVäxjö OK48:41+1:5014:19
4Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby50:47+3:5614:56
5Werner TörnblomVäxjö OK51:18+4:2715:05
6Torsten HannrupOK Kompassen52:34+5:4315:27
7Bengt EdvardssonOK Torfinn53:05+6:1415:36
8Owe ÅkessonHärlövs IF57:33+10:4216:55
Leo ÅkessonHärlövs IFej start
Sven SvenssonFK Vittusej start

H85

2 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF45:2816:14
2Nils-Åke NilssonAndrarums IF54:50+9:2219:35

Inskolning

2 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Olle HåkanssonRonneby OKfullföljt
Edith LagercrantzFalkenbergs OKfullföljt
Elias LindströmRonneby OKfullföljt
Isak SvenssonFalkenbergs OKfullföljt
Ellen UllmanSkåneslättens OLfullföljt

U1

2 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hektor HolmHelsingborgs SOK17:237:54
2Noah MurariOK Vilse 8720:24+3:019:16
3Alexander OlssonOK Vilse 8720:25+3:029:16
4Ella FridsellOK Pan-Kristianstad23:00+5:3710:27
5Emil LingJönköpings OK23:30+6:0710:40
6Erik ZettervallOK Dacke25:47+8:2411:43
7Cornelia GrähsHelsingborgs SOK27:08+9:4512:19
8Jenifer NäsmanHelsingborgs SOK27:25+10:0212:27
9Oliver WallinFalkenbergs OK30:25+13:0213:49
10Hedda ÅbergEslövs FK34:17+16:5415:35
11Gustav NilssonAlvesta SOK34:46+17:2315:48
12Erik WihlborgOK Gynge50:54+33:3123:08
Felicia PerssonHelsingborgs SOKdiskvalificerad

U2

2 700 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eddie KarlssonOK Vilse 8718:026:40
2Malte LandforsLustens OK21:49+3:478:04
3Ludvig WallinFalkenbergs OK25:55+7:539:35
4Maja LagnanderSkåneslättens OL29:33+11:3110:56
5Diana LuKina31:06+13:0411:31
6Gustaf GusedFalkenbergs OK33:06+15:0412:15
7Alexander BjärbyFrosta OK42:36+24:3415:46
Alfred OlssonLunds OKej godkänd

Öppen motion 1

2 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik JohanssonLaholms IF OK23:018:31
2Helle RagnarssonOK Kompassen42:07+19:0615:35

Öppen motion 2

3 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yuwei LinRonneby OK29:218:09
2Marianne Granum HelsvigNydalens SK36:40+7:1910:11
3Karolina SvenssonFK Åsen39:14+9:5310:53
4Alva SvenssonFK Åsen39:15+9:5410:54
5Edvin OpperudFK Göingarna40:12+10:5111:10
6Elna OpperudFK Göingarna40:16+10:5511:11
7Tianxia YanRonneby OK58:17+28:5616:11

Öppen motion 3

2 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak LagnanderSkåneslättens OL22:137:56
2Ayan LingJönköpings OK22:25+0:128:00
3Kajsa HeydenLunds OK25:14+3:019:00
4Maria GusedFalkenbergs OK25:52+3:399:14
5Niklas LagnanderSkåneslättens OL29:39+7:2610:35
6Jan VernströmRonneby OK29:40+7:2710:35
7Maria VernströmRonneby OK29:53+7:4010:40
8Berit NilssonOK Älme38:51+16:3813:52
9Roland NilssonFalköpings AIK OK39:48+17:3514:12
10Birgitta NilssonFK Snapphanarna41:47+19:3414:55
11Jan DahlbergHässleholms OK41:58+19:4514:59
12Bertil AhlbergOK Gynge49:25+27:1217:38

Öppen motion 4

4 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maire NordströmHjärnarps GH OL46:4610:37
2Mia ÅbergEslövs FK50:00+3:1411:21
3Anton HenningssonLunds OK51:33+4:4711:42
4Åsa PetterssonSäterbygdens OK51:53+5:0711:47
5Ludvig ZaarLunds OK55:11+8:2512:32
6Anders EspåkerLidköpings VSK56:55+10:0912:56

Öppen motion 5

3 700 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bjorn NordvikKolbotn & Skimt OL35:529:41
2Magnus WallinFalkenbergs OK37:49+1:5710:13
3Victor ModigOK Pan-Kristianstad38:49+2:5710:29
4Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad38:57+3:0510:31
5Fredrik OlssonEslövs FK39:49+3:5710:45
6Tanja DalheimerIK Vikings OK40:07+4:1510:50
7Lena SöderlundTormestorps IF42:04+6:1211:22
8Susanne JohannessonRonneby OK42:37+6:4511:31
9Fredrik NilssonAndrarums IF42:54+7:0211:35
10Jan LarssonFrämmestads IK47:13+11:2112:45
10Madelene HanssonOK Löftan47:13+11:2112:45
10Berit RuneforsVäxjö OK47:13+11:2112:45
13Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK49:32+13:4013:23
14Sara ThörnOK Södertörn51:43+15:5113:58
15Gert BerggrenVäxjö AIS53:47+17:5514:32
16Jonas RoslundLunds OK54:26+18:3414:42
17Johan LeichtVästerviks OK54:57+19:0514:51
18Gabrielle BrunAndrarums IF56:48+20:5615:21
19Siw BerggrenVäxjö AIS59:08+23:1615:58
20Jenny GustafssonLunds OK1:00:01+24:0916:13
21Linda HammarquistStigmännen Karlshamns OK1:00:05+24:1316:14
22Jörgen BritseHärlövs IF1:02:37+26:4516:55
23Eva LöfgrenJärfälla OK1:04:26+28:3417:24
24Emma LundgrenKlubblös1:04:41+28:4917:28
25Olle LeichtVästerviks OK1:05:20+29:2817:39
26Johan LangVästerviks OK1:05:24+29:3217:40
27Gitte Krogh MadsenOK Roskilde1:07:53+32:0118:20
28Anders BertilssonOK Pan-Kristianstad1:28:08+52:1623:49
Anna FreijLunds OKdiskvalificerad

Öppen motion 6

6 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola AndertoftMarkaryds FK1:00:569:59
2Martin SundinOK Renen1:01:32+0:3610:05
3Andreas EkströmLunds OK1:01:33+0:3710:05
4Hanna ElfLunds OK1:06:49+5:5310:57
5Rasmus KarlssonOK Pan-Kristianstad1:08:36+7:4011:14
6Magnus JohanssonFörsvarsmakten1:08:54+7:5811:17
7Tove KjellbergLunds OK1:15:10+14:1412:19
8Jens TerménLunds OK1:22:14+21:1813:28
9Ina DoddLunds OK1:33:44+32:4815:21 Ladda ner rutt i gpx-format
Carolina LandinMalmö OKdiskvalificerad

Öppen motion 7

3 000 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David GunnarssonIK Hakarpspojkarna22:207:26
2Lars ThorénRonneby OK24:23+2:038:07
3Maja AnderssonOK Orion24:42+2:228:14
4Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna25:33+3:138:31
5Ulf MinörLunds OK27:17+4:579:05
6Sofia GustafssonVänersborgs SK27:32+5:129:10
7Peter SunnegårdhRonneby OK28:09+5:499:23
8Greg CampbellLustens OK28:58+6:389:39
9Linnea KjellssonFalkenbergs OK29:05+6:459:41
9Josefin BernhedSävedalens AIK29:05+6:459:41
11Eilin KjellssonFalkenbergs OK29:07+6:479:42
12Brandy TangKina29:09+6:499:43
13Peter HeldFK Åsen30:14+7:5410:04
14Annika LeufvénÅmåls OK31:45+9:2510:35
15Anders PetterssonVästerviks OK31:56+9:3610:38
16Karolina KarlssonNybro OK31:57+9:3710:39
17Ingela AnderssonOK Orion32:05+9:4510:41
17Anders LagercrantzFalkenbergs OK32:05+9:4510:41
19Lars ErikssonMarkbygdens OK32:40+10:2010:53
20Jan PerssonYstads OK32:44+10:2410:54
21Lena PeterssonOK Alehof32:45+10:2510:55
22Liselotte JohanssonOK Löftan33:03+10:4311:01
23Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb34:09+11:4911:23
24Stina WallinFalkenbergs OK34:10+11:5011:23
25Marie SvenssonFK Åsen34:39+12:1911:33
26Helen NilssonHärlövs IF34:47+12:2711:35
27Conny SahlinVänersborgs SK35:22+13:0211:47
28Joel KristianssonSkåneslättens OL36:02+13:4212:00
29Bengt NilssonAlvesta SOK36:28+14:0812:09
30Kent CarlgrenOK Skogshjortarna37:01+14:4112:20
31Hanna UllmanSkåneslättens OL37:36+15:1612:32
32Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK37:44+15:2412:34
33Roland NilssonSkåneslättens OL37:58+15:3812:39
34Britt-Marie CarlssonSOK Viljan38:26+16:0612:48
35Kristina LandforsLustens OK39:29+17:0913:09
36Camilla CarlssonHärlövs IF39:31+17:1113:10
37Jan SjöbergOK Linné41:13+18:5313:44
38Karin CederlöfKlubblös41:31+19:1113:50
39Mats RosénHästveda OK41:39+19:1913:53
40Bo CederlöfKlubblös42:16+19:5614:05
41Ingela KlintbergEksjö SOK42:37+20:1714:12
42Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK42:50+20:3014:16
43Eva TollsternVäxjö AIS43:20+21:0014:26
44Andreas MånssonSimrishamns OK43:32+21:1214:30
45Anna HagströmFalkenbergs OK44:03+21:4314:41
46Sofia BorgåLunds OK45:40+23:2015:13
47Frida MannfolkUlricehamns OK46:52+24:3215:37
48Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK48:19+25:5916:06
49Karin MalmgrenHjärnarps GH OL49:59+27:3916:39
50Lena NilssonUlricehamns OK51:45+29:2517:15
51Carin BergmanLunds OK51:52+29:3217:17
52Jan NilssonFK Snapphanarna51:54+29:3417:18
53Harriet KarlssonTorsås OK52:40+30:2017:33
54Inger VikströmOK Linné52:43+30:2317:34
55Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK54:24+32:0418:08
56Kristina LandgrenMalmö OK1:02:03+39:4320:41
57Barbro NilssonAlvesta SOK1:02:46+40:2620:55
58Lilian BengtssonOK Amne1:05:30+43:1021:50
59Sedney HugossonLunds OK1:10:39+48:1923:33

Öppen motion 8

4 900 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna32:196:35
2Mathias PerssonHelsingborgs SOK34:30+2:117:02
3Roger PerssonKlubblös35:10+2:517:10
4Måns FaxénVäxjö OK35:48+3:297:18
5Pär EricssonHelsingborgs SOK37:39+5:207:41
6Niklas NilssonHärlövs IF38:20+6:017:49
7Simon EngelHässleholms OK38:52+6:337:55
8Peter AnderssonOK Orion38:59+6:407:57
9Magnus JohanssonOK Löftan39:07+6:487:58
10Mats BredfeltLunds OK39:50+7:318:07
11Björn CarlssonSkåneslättens OL40:17+7:588:13
12Johnny NimvikLunds OK41:34+9:158:28
13Annica EngIFK Göteborg41:36+9:178:29
14Håkan GrubbMalmö OK42:12+9:538:36
15Håkan AnderssonOK Dacke43:40+11:218:54
16Stefan RosénHästveda OK44:25+12:069:03
17Ulf JohanssonOK Dacke45:48+13:299:20
18Eva GustafssonFalkenbergs OK46:44+14:259:32
19Anna-Karin BondessonFrosta OK47:37+15:189:43
20Ola NilssonAlvesta SOK48:26+16:079:53
21Pelle LandforsLustens OK49:27+17:0810:05
22Björn RexfeltFalkenbergs OK49:34+17:1510:06
23Anne JohanssonOK Dacke49:49+17:3010:10
24Maureen Olsson LoLunds OK50:06+17:4710:13
25Sören AnderssonFK Boken50:49+18:3010:22
26Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK51:55+19:3610:35
27Anna WikströmHästveda OK52:23+20:0410:41
28Pierre DanielssonOK Skogsfalken53:19+21:0010:52
29Jan-I NygrenFK Boken55:43+23:2411:22
30Bengt SalomonssonSkåneslättens OL56:20+24:0111:29
31Jan GradinAndrarums IF57:40+25:2111:46
32Ing-Britt SwedenborgLunds OK59:34+27:1512:09
33Kjell VilhelmssonAndrarums IF1:00:37+28:1812:22
34Stina BergHelsingborgs SOK1:01:42+29:2312:35
35Rikard SwedenborgLunds OK1:02:03+29:4412:39
36Åsa JosarpFK Friskus-Varberg1:03:41+31:2212:59
37Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL1:05:33+33:1413:22
38Oscar GrönvallHelsingborgs SOK1:07:37+35:1813:47
39Hannes TschirpkeKlubblös1:15:12+42:5315:20
40Krister ÖsterbladFK Boken1:21:20+49:0116:35
41Anna BjärbyFrosta OK1:26:28+54:0917:38
42Leif NilssonOK Älme1:37:11+1:04:5219:50
Sven TörnkvistTormestorps IFdiskvalificerad
Cecilia WidénFK Bokendiskvalificerad

Öppen motion 9

8 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas FermFK Göingarna50:346:10
2Henrik JanssonIK Hakarpspojkarna53:00+2:266:27
3Albin AnderssonFalkenbergs OK1:01:04+10:307:26
4Moltas ViebkeMalmö OK1:02:35+12:017:37
5Kenneth BundgaardTormestorps IF1:09:41+19:078:29
6Algot NajvikOK Pan-Kristianstad1:18:44+28:109:36
7Martin LarssonOK Gynge1:24:14+33:4010:16
8Henrik SvenssonOK Löftan1:26:47+36:1310:35
9Lucie KomarkovaHjärnarps GH OL1:33:57+43:2311:27
10Göran von RosenMalmö OK2:06:57+1:16:2315:28
Kristian SolteszLunds OKdiskvalificerad

Öppen motion 12

2 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Joar AnderssonFalkenbergs OKfullföljt
Meliza NilssonAndrarums IFfullföljt
Evelina AnderssonFrosta OKfullföljt
Johan GusedFalkenbergs OKfullföljt
Anton FaxénVäxjö OKfullföljt

Öppen motion 13

6 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tim OlssonBrattås CK46:357:10
2Mats AnderssonOK Orion47:10+0:357:15
3Mikael WahlbomOK Orion59:02+12:279:04
4Karl-Johan PerssonTormestorps IF1:00:16+13:419:16
5Jalle JosefssonLunds OK1:01:31+14:569:27
Bertram Kopp StannumCopenhagenOdiskvalificerad

Öppen motion 14

7 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kati NémethStigmännen Karlshamns OK1:03:118:32
2Dan NilssonKlubblös1:08:39+5:289:16
3Niklas LundinKlubblös1:21:45+18:3411:02
4Patricia HåkanssonKlubblös1:21:48+18:3711:03
5Emilia LindbergOK Pan-Kristianstad1:28:26+25:1511:57
6Sten OddmoHärlövs IF1:31:42+28:3112:23
Anna NystedtSkåneslättens OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser