Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Frosta OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Frosta OK
Arrangörsorganisation: Frosta OK
Datum: söndag 22 mars 2015

D21

7 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara Snogerup LinseLunds OK1:00:168:02
2Anna HellnerLunds OK1:02:07+1:518:16
3Anna Maria RoubertVäxjö OK1:05:59+5:438:47
4Lin ErikssonOK Roxen1:06:02+5:468:48
5Lindha HellnerFK Göingarna1:06:43+6:278:53
6Linnea GillbergCentrum OK1:14:22+14:069:54
7Angelica EngströmSkåneslättens OL1:23:10+22:5411:05
8Johanna MatsdotterLunds OK1:27:07+26:5111:36
Lina LångStora Tuna OKej start

H21

11 220 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF1:07:396:01
2Patrik LindebergSkåneslättens OL1:16:47+9:086:50
3Anders HultgrenSundsvalls OK1:17:52+10:136:56
4Jonas HjertFalköpings AIK OK1:19:52+12:137:07
5David SvenssonSkåneslättens OL1:19:57+12:187:07
6Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken1:20:15+12:367:09
7Fredrik JohanssonBredaryds SOK1:21:17+13:387:14 Ladda ner rutt i gpx-format
8Stefan PålssonSkåneslättens OL1:21:46+14:077:17
9Stefan NilssonLunds OK1:27:52+20:137:49
10Patrik JohanssonKexholms SK1:27:55+20:167:50
11Viktor HenmyrOK Vilse 871:30:04+22:258:01
12Fredrik SalomonssonSkåneslättens OL1:40:45+33:068:58
13Erik SchultzOK Löftan2:16:19+1:08:4012:08
Per-Åke BligårdGöteborg-Majorna OKej start
Fredrik ÖbergMalmö OKej start

D21 Kort

5 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elinor LindelöwHärlövs IF1:04:5312:37
2Hanna KryhMalmö OK1:19:50+14:5715:31
Stina JeppssonLunds OKej godkänd

H21 Kort

8 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robin WestessonOK Kontinent1:08:228:13
2Simon EngelHässleholms OK1:09:46+1:248:23
3John ErikssonVäxjö OK1:21:47+13:259:49

D20

5 110 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mette StubPI-København50:239:51
2Jenny BredfeltLunds OK51:44+1:2110:07
3Ebba SöderlundTormestorps IF53:22+2:5910:26
4Caroline LindelöwHärlövs IF53:52+3:2910:32
5Nellie HenrikssonTormestorps IF57:26+7:0311:14

H20

8 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moltas ViebkeMalmö OK1:13:258:49

D16

4 740 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna41:158:42
2Irmalinn NilssonHärlövs IF49:56+8:4110:32
3Tova HermodssonLunds OK51:14+9:5910:48
4Sofia DahlHärlövs IF1:03:38+22:2313:25
5Astrid EricssonLunds OK1:30:41+49:2619:07

H16

5 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik VinbladLunds OK40:417:54
2Simon HardenFK Boken40:55+0:147:57
3Albin KronkvistÖrkelljunga FK44:38+3:578:41
4Julius PukeYstads OK1:28:57+48:1617:18

H16 Kort

3 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ToressonLunds OK48:2512:34

D14

4 340 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara DahlHärlövs IF44:1610:11
2Rebecca HardenFK Boken50:10+5:5411:33
3Elin HugossonLunds OK1:03:32+19:1614:38
4Petra ErikssonOK Gynge1:09:20+25:0415:58
Maja TenghagenHärlövs IFej start

H14

4 740 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl ÅsLunds OK50:0710:34
2Erik ThoressonAndrarums IF52:25+2:1811:03
3Johan VinbladLunds OK55:46+5:3911:45
4Rasmus KarlssonOK Pan-Kristianstad57:15+7:0812:04
5Melvin NilssonHärlövs IF2:28:02+1:37:5531:13

H14 Kort

3 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl PalmqvistOK Kontinent56:2217:50

D12

2 850 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thea BökmanHelsingborgs SOK22:598:03
2Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna23:05+0:068:05
3Enni LindskogOK Älme32:12+9:1311:17
4Hanna LarssonYstads OK36:34+13:3512:49
5Julia SörensenOK Kontinent44:44+21:4515:41
6Moa WallenborgOK Kontinent52:13+29:1418:19
7Elsa EricssonLunds OK55:03+32:0419:18
Cornelia MöllerOK Kontinentej start

H12

2 780 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred AhltinMalmö OK22:528:13
2Simon KarlssonOK Motala25:18+2:269:06
3Felix GustafssonLunds OK25:56+3:049:19
4Oliver HöögOK Motala26:15+3:239:26
5Tim MartinssonOK Motala30:09+7:1710:50
6William SvartlingOK Motala33:09+10:1711:55
7Axel TenghagenHärlövs IF48:03+25:1117:17
Agust KronkvistÖrkelljunga FKej start

D12 Kort

2 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SvenssonFK Åsen26:3511:33

D10

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina ÅsLunds OK19:538:38
Maja SörensenOK Kontinentej godkänd

H10

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor AhltinMalmö OK29:0212:37
2Hugo ThoressonAndrarums IF34:16+5:1414:53
3Samuel RasmussenOK Kontinent35:18+6:1615:20
Casper TuressonHärlövs IFej start

D35

5 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie GrönlundLunds OK1:01:1811:59
2Charlotte MalmqvistOK Kontinent1:16:18+15:0014:55
3Maureen Olsson LoLunds OK1:21:02+19:4415:51

H35

8 320 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas NilssonHärlövs IF1:05:177:50
2Fredrik HugossonLunds OK1:13:12+7:558:47
3Henrik AnderssonHässleholms OK1:18:56+13:399:29
4Martin JönssonSkåneslättens OL1:19:30+14:139:33
Johan SanderSkåneslättens OLej godkänd

D40

4 780 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie MarkholmSkåneslättens OL48:5210:13
2Catarina HardenFK Boken54:11+5:1911:20
3Jenny VinbladLunds OK1:00:44+11:5212:42
4Anna MöllerOK Kontinent1:10:08+21:1614:40

H40

7 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas NilssonEslövs FK1:01:248:17 Ladda ner rutt i gpx-format
2Per-Olof AnderssonOK Tyringe1:03:30+2:068:34
3Fredrik HjortHelsingborgs SOK1:05:02+3:388:47
4Ronny LiljenbergEslövs FK1:06:05+4:418:55
5Magnus JonassonMalmö OK1:10:59+9:359:35
6Pär FridsellOK Pan-Kristianstad1:12:33+11:099:48
7Magnus ThuressonSkåneslättens OL1:12:51+11:279:50
8Tobias NilssonOK Kompassen1:16:06+14:4210:17
9Anders HeydenLunds OK1:16:39+15:1510:21
10Jon LindskogOK Älme1:17:44+16:2010:30 Ladda ner rutt i gpx-format
11Arne ThellEslövs FK1:18:40+17:1610:37
12Ola MarkholmSkåneslättens OL1:22:45+21:2111:10
13Per PalmqvistOK Kontinent1:31:24+30:0012:21
Stefan AdolfssonEslövs FKej godkänd
Per Soares OlssonSimrishamns OKej start

D45

4 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie OlssonÖrkelljunga FK35:458:07
2Annika EngelHässleholms OK45:50+10:0510:24
3Ingrid JensenOK Kontinent51:59+16:1411:48
4Mia ÅbergEslövs FK52:38+16:5311:57
5Karin WikforssLunds OK55:37+19:5212:38
6Carina Thynell LindelöwHärlövs IF58:35+22:5013:18
7Helena SvenssonFK Boken1:10:46+35:0116:05
Åsa EricssonLunds OKej start
Emeli ZeilonSkåneslättens OLej start

H45

6 380 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan LagerHalmstad OK43:056:45
2Magnus LarsenFK Boken48:19+5:147:34
3Niklas EdvardssonHästveda OK51:02+7:577:59
4Vidar AlbinssonTormestorps IF51:34+8:298:04
5Magnus TenghagenHärlövs IF51:43+8:388:06
6Magnus WallenborgOK Kontinent54:55+11:508:36
7Mats BredfeltLunds OK55:21+12:168:40
8Johan RisbergTormestorps IF56:55+13:508:55
9Johan BökmanHelsingborgs SOK59:44+16:399:21
10Anders EricssonLunds OK1:00:05+17:009:25
11Håkan GrubbMalmö OK1:00:54+17:499:32
12Niklas WelanderÖrkelljunga FK1:01:45+18:409:40
13Olof BarrSkåneslättens OL1:23:14+40:0913:02
Mattias JohanssonAndrarums IFej godkänd

D50

4 910 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK51:0210:23
2Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK52:17+1:1510:38
3Mariann JohanssonKexholms SK53:45+2:4310:56
4Kristina SpångbergLunds OK57:59+6:5711:48
5Lollo NybergOK Kontinent1:04:08+13:0613:03
6Ann-Kristin SjöströmLunds OK1:16:35+25:3315:35

H50

5 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Staffan AhltinMalmö OK42:027:30
2Elis BengtssonOK Norrvirdarna44:13+2:117:53
3John E ErikssonVäxjö OK48:45+6:438:42
4Bengt OlssonEslövs FK50:54+8:529:05
5Benjamin ViebkeMalmö OK59:30+17:2810:37
6Tomas NilssonHässleholms OK1:06:16+24:1411:50
7Jan JohanssonSkåneslättens OL1:15:55+33:5313:33
8Håkan JönssonOK Kontinent1:18:03+36:0113:56
Tony DellrosHjärnarps GH OLej godkänd
Thomas PetterssonSträngnäs-Malmby OLej start

D55

3 980 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Thorell JönssonOK Kontinent43:1710:52
2Lena OlssonSkåneslättens OL44:24+1:0711:09
3Aina JeppssonLunds OK52:48+9:3113:15
4Karin AnderssonSkåneslättens OL55:47+12:3014:00
5Eva WildmarkFK Boken58:56+15:3914:48
6Ingrid LarssonFK Göingarna1:04:42+21:2516:15
Ewa RoosHelsingborgs SOKej start

H55

5 070 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats BrorssonTockarps IK39:247:46
2Jørgen SkaarupBallerup OK46:15+6:519:07
3Ingmar EkelövSkåneslättens OL46:41+7:179:12
4Bengt LarssonFK Göingarna47:47+8:239:25
5Ingemar MånssonRonneby OK48:47+9:239:37
6Sverker ErikssonOK Gynge49:25+10:019:44
7Bruno StubPI-København50:48+11:2410:01
8Leif LindauOK Torfinn52:15+12:5110:18
9Lars Hanghöj PetersenBallerup OK56:14+16:5011:05
10Patrick AdlercreutzLunds OK57:02+17:3811:14
11Anders JohanssonLunds OK1:06:12+26:4813:03
12Alf WestessonOK Kontinent1:13:17+33:5314:27
13Stefan NilssonOK Kontinent1:31:42+52:1818:05
Lennart StenssonHelsingborgs SOKej start
Kyrre ThalbergLunds OKej start

D60

3 490 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ina LindebergSkåneslättens OL37:0110:36
2Eva TykessonRävetofta OK52:11+15:1014:57
3Inger GustafssonLunds OK55:18+18:1715:50
4Mona EnforsTockarps IK1:01:20+24:1917:34
5Gabrielle BrunAndrarums IF1:05:59+28:5818:54
6Christina NilssonAndrarums IF1:08:26+31:2519:36
7Johanne LindBallerup OK1:43:13+1:06:1229:34
Barbro LiljequistOK Älmeej godkänd
Gudrun NilssonLunds OKej start

H60

5 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Inge SvenssonHässleholms OK45:368:56
2Lars PerssonOK Älme46:47+1:119:10
3Stellan MartinssonOK Tyringe53:23+7:4710:28
4Lars StrandSkåneslättens OL53:49+8:1310:33
5Carl-Johan RoubertFK Finn53:58+8:2210:34
6Jan WahlströmSnättringe SK54:13+8:3710:37
7Lars JohanssonMalmö OK1:03:33+17:5712:27
8Sune KarlssonOK Motala1:03:58+18:2212:32
9Roland DahlmanMalmö OK1:04:24+18:4812:37
10Olle EnforsTockarps IK1:10:14+24:3813:46
11Bengt HanssonAndrarums IF1:14:39+29:0314:38
12Anders YngveOK Kontinent1:23:24+37:4816:21
13Stefan NilssonYstads OK1:23:43+38:0716:24

D65

2 880 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger GlansOK Torfinn43:0514:57
2Maj-Britt ByströmRävetofta OK45:45+2:4015:53
3Karin BengtssonOK Kompassen53:17+10:1218:30
4Karin LarssonOK Kompassen54:42+11:3718:59
5Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad59:54+16:4920:47
6Britt BülowMalmö OK1:02:36+19:3121:44
7Margareta SjöbergLunds OK1:06:33+23:2823:06
8Britt ÅkessonHässleholms OK1:11:11+28:0624:42
9Kristina FranssonOK Virdarna1:12:47+29:4225:16
Bodil RuterOK Älmeej godkänd
Margareta HeldFK Åsenej godkänd
Åsa StåhlHjärnarps GH OLej start
Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OLej start

H65

4 870 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne BengtssonOK Kompassen43:368:57
2Göran JohnssonSkåneslättens OL51:41+8:0510:36
3Per-Arne KällénUddevalla OK52:35+8:5910:47
4Lars PerssonOK Kompassen55:11+11:3511:19
5Sven-Eric ErikssonHelsingborgs SOK59:28+15:5212:12
6Kent NilssonAndrarums IF1:00:01+16:2512:19
7Bo JohanssonOK Vilse 871:01:03+17:2712:32
8Jan JönssonMalmö OK1:01:13+17:3712:34
9Jan PerssonYstads OK1:03:31+19:5513:02
10Kaare HanssonMalmö OK1:05:52+22:1613:31
11Leif MalmMarkaryds FK1:08:04+24:2813:58
12Roland NilssonOK Kompassen1:12:22+28:4614:51
13Tommy HeldFK Åsen1:16:13+32:3715:39
Åke PerssonHjärnarps GH OLej start
Ronald Mc GrailHjärnarps GH OLej start
Bengt StåhlHjärnarps GH OLej start

D70

2 890 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK40:4714:06
2Britt Forsell PirozziLunds OK41:49+1:0214:28
3Ann-Charlotte JensenHässleholms OK42:43+1:5614:46
4Gull SvenssonTockarps IK45:14+4:2715:39
5Brita DahlbergHässleholms OK50:27+9:4017:27
6Karin JakobssonEslövs FK51:46+10:5917:54
7Solbritt GustafssonOK Virdarna56:00+15:1319:22
8Marianne CarlssonSkåneslättens OL57:45+16:5819:58
9Lena PehrssonOK Silva59:31+18:4420:35
10Lena PerssonMalmö OK1:03:23+22:3621:55

H70

4 360 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inge PerssonFK Boken43:139:54
2Jerry MartinssonOK Motala47:08+3:5510:48
3Jan HanssonLunds OK47:14+4:0110:50
4Åke OlssonHässleholms OK49:25+6:1211:20
5Jan-Evert  OlssonAndrarums IF51:50+8:3711:53
6Erling LarssonHässleholms OK52:15+9:0211:59
7Sven RuterOK Älme53:16+10:0312:13
8Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad53:38+10:2512:18
9Nils-Eric EricsonFK Åsen54:03+10:5012:23
10Jan JohanssonAndrarums IF54:55+11:4212:35
11Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad55:45+12:3212:47
12Bertil OlofssonAndrarums IF56:02+12:4912:51
13Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL59:20+16:0713:36
14Verner LönnquistHärlövs IF1:01:41+18:2814:08
15Bo BülowMalmö OK1:02:36+19:2314:21
16Bertil OttossonFK Göingarna1:05:13+22:0014:57
17Sven ThelanderssonLunds OK1:08:45+25:3215:46
18Johnny MalmgrenHjärnarps GH OL1:09:01+25:4815:49
Ingvar PerssonFK Åsenej start
Kjell MånssonRonneby OKej start

D75

2 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LexellOK Torfinn58:0421:25
2Barbro HugossonLunds OK1:02:07+4:0322:55

H75

3 940 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders CarlssonSkåneslättens OL47:4712:07
2Arne GustafssonMalmö OK48:28+0:4112:18
3Bo SvenssonTockarps IK50:37+2:5012:50
4Ingemar SvenssonLunds OK50:57+3:1012:55
5Håkan BrostMalmö OK53:30+5:4313:34
6Nils-Åke NilssonHärlövs IF54:08+6:2113:44
7Börje NilssonHässleholms OK58:06+10:1914:44
8Hubert HugossonOK Gynge59:01+11:1414:58
9Kjell OlofssonEslövs FK1:02:08+14:2115:46
10Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL1:05:32+17:4516:37
11Kenneth LindborgOK Pan-Kristianstad1:05:37+17:5016:39
12Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK1:06:36+18:4916:54
13Ingemar TuressonMalmö OK1:08:54+21:0717:29
14Gunnar FribergOK Kompassen1:16:15+28:2819:21
15Einar SjöströmRävetofta OK1:46:15+58:2826:58
16Sedney HugossonLunds OK1:53:21+1:05:3428:46
Bengt OlofssonHjärnarps GH OLej start
Ernie BroströmHalmstad OKej start

D80

2 710 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun HanssonYstads OK1:00:5622:29

H80

2 840 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif ClaessonTormestorps IF41:2714:35
2Klas TykessonSkåneslättens OL46:20+4:5316:18
3Jan-Eric NelkingFK Åsen56:58+15:3120:03
4Owe ÅkessonHärlövs IF58:04+16:3720:26
5Kjell BjörupLunds OK59:00+17:3320:46
6Bengt EdvardssonOK Torfinn1:05:14+23:4722:58
7Leo ÅkessonHärlövs IF1:27:44+46:1730:53
Ingvar PeterssonHässleholms OKej godkänd

H85

2 670 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF53:1019:54
2Nils-Åke NilssonAndrarums IF1:23:19+30:0931:12
Rune IsakssonHelsingborgs SOKej start

Inskolning

1 750 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Isak GrönlundLunds OKfullföljt
Astrid HjelmKläppenklubbenfullföljt
Jack SalomonssonSkåneslättens OLfullföljt
Edvin SanderSkåneslättens OLfullföljt
Valter SanderSkåneslättens OLfullföljt
Linnea SvenssonLunds OKfullföljt
Alvin SörenssenOK Kontinentfullföljt

U1

2 060 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville LindskogOK Älme27:2413:18
2Olivia SvenssonFK Åsen30:23+2:5914:44
3Emma WikströmHästveda OK30:55+3:3115:00
4Alfred OlssonLunds OK35:03+7:3917:00
5Anton HeldFK Åsen36:10+8:4617:33
6Emil BrunnbergOK Kontinent42:45+15:2120:45
7Viktor StrandOK Kontinent51:08+23:4424:49
8Klara MöllerOK Kontinent51:10+23:4624:50

U2

2 430 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin HugossonLunds OK25:4810:37
2Filip HöögOK Motala28:47+2:5911:50
3Rebecca AdlercreutzLunds OK30:08+4:2012:24
4Gustav ÅkessonSkåneslättens OL36:10+10:2214:53
5Jakob ÅkessonSkåneslättens OL38:10+12:2215:42
6Alvin WigrenLunds OK39:33+13:4516:16

Öppen motion 2

3 040 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn NordströmHässleholms OK41:2313:36
2Karolina SvenssonFK Åsen44:07+2:4414:30
3Simon LydinOK Kontinent51:41+10:1817:00
4Erik JohanssonLaholms IF OK55:33+14:1018:16
5Yuwei LinRonneby OK1:00:26+19:0319:52
6Lilian HärwellEslövs FK1:10:13+28:5023:05
7Kerstin DahlHärlövs IF1:11:46+30:2323:36
8Asta NilssonHärlövs IF1:33:16+51:5330:40
Erik PålssonOK Kontinentej godkänd
Klaus HolmFK Åsenej godkänd
Vera AndreevaRonneby OKej godkänd
Tianxia YanRonneby OKej godkänd

Öppen motion 3

4 880 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil WestessonOK Kontinent41:248:29
2Björn ÅkessonSkåneslättens OL1:00:59+19:3512:29
3Truls CarlssonSkåneslättens OL1:03:47+22:2313:04
4Kati NemethStigmännen Karlshamns OK1:14:59+33:3515:21
5Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna1:20:25+39:0116:28
6Bea WanstadiusFK Åsen1:20:28+39:0416:29
7Folke SjöbergLunds OK1:52:09+1:10:4522:58
Allan WigrenOK Motalaej godkänd

Öppen motion 4

2 840 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Suzanne QvistAndrarums IF41:4414:41
2Torbjörn JohanssonOK Tuvan49:13+7:2917:19
3Line StubPI-København57:11+15:2720:08
4Björn NilssonHärlövs IF1:01:53+20:0921:47
5Susanne StubPI-København1:08:54+27:1024:15
6Susanne BengtssonOK Tyringe1:20:29+38:4528:20
7Alfred WessbergHärlövs IF1:26:33+44:4930:28
8Gunnar WessbergHärlövs IF1:26:42+44:5830:31
8Kerstin WessbergHärlövs IF1:26:42+44:5830:31
Ebbe PehrssonOK Silvaej godkänd

Öppen motion 5

3 940 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl AspegrenTormestorps IF41:1710:28
2Matz HöögOK Motala41:38+0:2110:34
3Erik AnderssonUlricehamns OK42:59+1:4210:54
4Angelika LarssonÖrkelljunga FK48:21+7:0412:16
5Bengt JohanssonBredaryds SOK49:58+8:4112:40
6Anna ÅsLunds OK52:43+11:2613:22
7Erik JohanssonFK Boken53:09+11:5213:29
8Linn ErikssonOK Gynge53:50+12:3313:39
9Greger IngemanssonYstads OK56:13+14:5614:16
10Jan WessbergHärlövs IF57:55+16:3814:41
11Gudrun NilssonAndrarums IF58:31+17:1414:51
12Josefina BerglundFK Boken1:01:47+20:3015:40
13Simon Johanssonklubblös1:02:35+21:1815:53
14Anna Hult-NilssonHässleholms OK1:03:21+22:0416:04
15Bengt IvarssonOK Tyringe1:04:48+23:3116:26
16Michael CockrellJKlubblös1:05:06+23:4916:31
17Erland ÖstbergSkåneslättens OL1:06:40+25:2316:55
18Karolina  HellfalkSkåneslättens OL1:09:54+28:3717:44
19Elin WelanderÖrkelljunga FK1:10:26+29:0917:52
20Hans JeppssonLunds OK1:10:50+29:3317:58
21Barbro NorrestamHelsingborgs SOK1:12:36+31:1918:25
22Emma Lundgrenklubblös1:22:24+41:0720:54
23Una LarssonLunds OK1:22:52+41:3521:01
24Pontus ThuressonSkåneslättens OL1:23:41+42:2421:14
25Elizete ErikssonVäxjö OK1:45:04+1:03:4726:40
26Beatrice PerdriniVäxjö OK1:45:05+1:03:4826:40
27Ulf  NilssonRävetofta OK2:04:31+1:23:1431:36
Karin SvenssonSkåneslättens OLej godkänd

Öppen motion 6

5 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter SjöbergSkåneslättens OL43:237:44
2Julia GöranssonHaninge SOK1:06:41+23:1811:54
3Martin NilssonHässleholms OK1:12:25+29:0212:55
4Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK1:15:14+31:5113:26
5Annie LennartssonSkåneslättens OL1:19:52+36:2914:15
6Stefan NorrestamHelsingborgs SOK1:27:33+44:1015:38
7Jenny GustafssonLunds OK1:31:07+47:4416:16
8Jonas BjärdehedMalmö OK1:36:27+53:0417:13
9Mattias  Gunnemirklubblös1:36:33+53:1017:14
10Susanna BondessonRävetofta OK1:39:49+56:2617:49
11Johan MiurlingLunds OK1:47:45+1:04:2219:14

Öppen motion 7

2 850 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias JohanssonPan Kristianstad27:009:28
2Erland MartinssonOK Tyringe29:38+2:3810:23
3Leif JohanssonKexholms SK34:38+7:3812:09
4Lars DahlHärlövs IF36:02+9:0212:38
5Lovisa NilssonFK Göingarna38:01+11:0113:20
6Peter HeldFK Åsen38:45+11:4513:35
7Johan BondessonFrosta OK40:11+13:1114:05
8Sandra NilssonFK Åsen40:30+13:3014:12
9Anna WikströmHästveda OK40:35+13:3514:14
10Marie SvenssonFK Åsen43:32+16:3215:16
11Bengt LinussonFK Åsen43:45+16:4515:21
12Sune GustafssonTibro OK44:42+17:4215:41
13Karin KallioniemiSkåneslättens OL44:45+17:4515:42
14Camilla CarlssonHärlövs IF46:00+19:0016:08
15Maria SvenssonLunds OK46:38+19:3816:21
16Krister LindebergMalmö OK50:22+23:2217:40
17Susanne IngemanssonYstads OK51:57+24:5718:13
18Helen NilssonHärlövs IF54:16+27:1619:02
19Lisbeth LindebergMalmö OK54:48+27:4819:13
20Barbro NilssonAndrarums IF54:59+27:5919:17
21Karin PerssonOK Tyringe55:14+28:1419:22
22Thomas VinbladLunds OK55:42+28:4219:32
23Ingmar TykessonRävetofta OK58:29+31:2920:31
24Bengt LarssonYstads OK59:29+32:2920:52
25Karin MalmgrenHjärnarps GH OL1:01:58+34:5821:44
26Christer SvenssonRonneby OK1:03:07+36:0722:08
27Lennart MånssonRingsjö OK1:06:20+39:2023:16
28Helena JönssonLunds OK1:07:21+40:2123:37
29Ruben EdvardssonHästveda OK1:07:22+40:2223:38
30Ivan PerssonMalmö OK1:08:21+41:2123:58
31Christer LjungqvistLunds OK1:13:23+46:2325:44
32Bertil AhlbergOK Gynge1:18:46+51:4627:38

Öppen motion 8

5 100 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SöderlundTormestorps IF44:228:41
2Mikael PerssonFK Göingarna46:48+2:269:10
3Marlene BjärehedMalmö OK47:15+2:539:15
4Mattias Westerklubblös49:53+5:319:46
5Ingela EkelövSkåneslättens OL51:37+7:1510:07
6Daniel NilssonSkåneslättens OL51:45+7:2310:08
7Petter ÖstbergSkåneslättens OL53:17+8:5510:26
8Dan JohanssonFK Boken53:24+9:0210:28
9Fredrik PerssonFK Åsen53:38+9:1610:30
10Louise JohanssonFK Vittus54:05+9:4310:36
11Linda NilssonSkåneslättens OL55:23+11:0110:51
12Ingemar NilssonAndrarums IF57:45+13:2311:19
13Göran MattssonSkåneslättens OL1:01:23+17:0112:02
14Jennie JohanssonBredaryds SOK1:02:03+17:4112:10
15Anders PerssonHässleholms OK1:02:05+17:4312:10
16Torbjörn AnderssonOK Motala1:03:02+18:4012:21
17Robert BertilssonLunds OK1:04:04+19:4212:33
18Susanne Johanssonklubblös1:05:23+21:0112:49
19Sara HenrikssonTormestorps IF1:05:42+21:2012:52
20Björn MöllerOK Kontinent1:05:44+21:2212:53
21Björn CarlssonSkåneslättens OL1:08:00+23:3813:20
22Helena ÅhlinHelsingborgs SOK1:09:18+24:5613:35
23Peter RasmussenOK Kontinent1:09:20+24:5813:35
24Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad1:10:20+25:5813:47
25Håkan JonssonLomma1:10:51+26:2913:53
26Lina HidåsOK Kontinent1:18:38+34:1615:25
27Sven TörnkvistTormestorps IF1:33:07+48:4518:15
28Anders BertilssonOK Pan-Kristianstad1:46:15+1:01:5320:50
29Kristina LandgrenMalmö OK2:37:32+1:53:1030:53
Niklas HenrikssonTormestorps IFej godkänd
Håkan CarlssonSkåneslättens OLej godkänd

Öppen motion 9

7 350 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus EmilssonFK Åsen1:03:098:35
2Anders Lundborgklubblös1:13:50+10:4110:02
3Willie OlssonRävetofta OK1:15:12+12:0310:13
4Hans PerssonAndrarums IF1:16:03+12:5410:20
5Raul HindovLunds OK1:16:44+13:3510:26
6Henrik JohanssonOK Pan-Kristianstad1:17:58+14:4910:36
7Mats HildingssonLunds OK1:21:41+18:3211:06
8Anders Herrströmklubblös1:21:43+18:3411:07
9Lucie KomarkovaHjärnarps GH OL1:54:26+51:1715:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser